Academic literature on the topic 'Валюта іноземна'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Валюта іноземна.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Валюта іноземна"

1

Honchar, Halina, Alla Chornovol, and Svitlana Shybirina. "THE IMPACT OF THE PANDEMIC ON THE CURRENCY MARKET OF UKRAINE." Scientific Notes of Ostroh Academy National University, "Economics" Series 1, no. 20(48) (March 24, 2021): 102–11. http://dx.doi.org/10.25264/2311-5149-2021-20(48)-102-111.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено трактування дефініції валютного ринку та його суб’єкти. Проаналізовано вплив розгортання епідеміологічної кризи на основні показники валютного ринку України. Встановлено, що в березні 2020 р. чис­тий продаж валюти центральним банком склав 2,2 млрд дол. США, регулятор згладжував коливання в бік знецінення гривні під час запровадження карантинних заходів – обсяги чистої купівлі валюти за рік перевищили 1 млрд дол. США. Завдяки розгортанню епідеміологічної кризи значно посилився попит на іноземну валюту, зокрема на долари США та євро. Це зумовлено тим, що громадяни розглядають подані валюти як спосіб захисту від можливих інфляційних коливань під час кризи, тому і виявляють підвищений попит на іноземну валюту через інфляційні очікування (сальдо обсягу операцій з готівковою іноземною валютою +84,6 млн дол. США в еквіваленті; у порівнянні з 2019 р. – 181,5 млн дол. США в еквіваленті). В свою чергу, це посилило девальваційний тиск на гривню, а сальдо інтервенцій у грудні 2020 р. стало від’ємним (-289,2 млн дол. США). Такі показники свідчать про кризові явища на валютному ринку, зростання попиту на іноземні валюти (а відповідно, і зростання обсягів доларизації економіки в кризовий час) та посилення інфляційних процесів. З’ясовано фактори, які стримують подальший розвиток валютного ринку. Запропоновано сценарії розвитку вітчизняного валютного ринку після пандемії коронавірусу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сироваткін, C. "КРЕДИТУВАННЯ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ НЕРЕЗИДЕНТАМИ." Юридичний вісник, no. 2 (July 6, 2021): 230–36. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i2.2177.

Full text
Abstract:
У статті здійснено визначення проблем правового регулювання питання кредитування юридич¬них осіб нерезидентами в Україні, сформульовано шляхи їх вирішення. Визначено, що серед основних про¬блем зазначеної категорії виділено: встановлення процентних ставок за кредитними договорами між кредиторами (нерезидентами) та юридичними осами (позичальни¬ками), які б відповідали вимогам ринкових умов; невідповідність нор¬мативно-правового регулювання прав резидентів (позичальників) України щодо відкриття рахун¬ків за кордоном для отримання, повернення кредитних зобов’язань в іноземній валюті; забезпечення зобов’язання (або підстави) клі¬єнтами банківських установ Укра¬їни при купівлі іноземної валюти. У рамках вирішення вказаних про¬блем запропоновано та обґрунто¬вано зміни до нормативно-правових актів стосовно усунення невідпо¬ відностей, для створення спри¬ятливих правових засад розвитку зазначених правовідносин. Відмі¬чено такі оптимізаційні шляхи, зокрема: закріплення в Постанові НБУ № 8 додатку, який би визна¬чав правові засади регулювання механізму встановлення процент¬них ставок за кредитними дого¬ворами між кредиторами (нерези-дентами) та юридичними особами (позичальниками), які б відпові¬дали вимогам ринкових умов і за якими уповноважені банки могли б оцінювати дотримання зазначе¬них умов; затвердження створення офіційної інформаційної статис¬тичної аналітичної бази, що може бути керівництвом для українських позичальників під час визначення процентної ставки за кредитними договорами в іноземній валюті і яка б містила відкриті дані для таких користувачів тільки сто¬совно параметрів договорів, за наповнення якої відповідали б упов¬новажені установи; усунення поло¬ження, яке передбачає необхідність здійснення інформування позичаль¬никами уповноважених установ (банків) до моменту початку кре¬дитних правовідносин, встановлене в Листі НБУ № Р/25-0006/2831 від 17.01.2019 р.; усунення поло¬ження п. 1.6 Постанови НБУ № 5, в якому визначено вимоги до укра¬їнських резидентів, здійснення розрахунків за зовнішньоекономіч¬ною діяльністю (в тому числі кре-дитуванням в іноземній валюті) виключно на рахунках, відкритих в українських банках; усунення дискримінаційної норми, наведеної в п. 4 Постанови НБУ № 5, яка передбачає надання необхідність забезпечення зобов' язання (або підстави) при купівлі іноземної валюти в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Богач, Олена, and Тетяна Клименко. "АНАЛІЗ І ОЦІНКА ІНФЛЯЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В УКРАЇНІ." Молодий вчений, no. 8 (96) (August 31, 2021): 114–17. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-8-96-24.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження полягає в тому, що знецінення гривні підриває конкурентоспроможність економіки України. На сьогоднішній день рівень інфляції є одним з найважливіших показників розвитку економіки. Падіння курсу гривні щодо вільноконвертованих валют вже вплинуло на найбільш чутливі до коливань валют сегменти споживчого ринку. Інфляційні процеси призводять до глибоких змін і зачіпають всі сторони соціально-економічного розвитку країни. Зниження темпу інфляції сприяє нормалізації структури внутрішнього попиту, перетворюючи його в фактор розвитку вітчизняних підприємств замість скупки нерухомості, іноземної валюти, землі. Стабілізація купівельної спроможності гривні необхідна для зміцнення грошової системи як форми організації грошового обігу, поліпшення якості грошей і виконуваних ними функцій. В мінімізації інфляційних процесів окрему важливу роль відіграє Національний банк України. Його грошово-кредитна політика спрямована на стабілізацію валютного курсу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Полагнин, Д. Д. "АНАЛІЗ ТЕНДЕНЦІЙ ЗМІНИ ОФІЦІЙНОГО ВАЛЮТНОГО КУРСУ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ." Збірник наукових праць Університету державної фіскальної служби України, no. 1-2 (December 4, 2020): 307–24. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5940.1-2.2020.307-324.

Full text
Abstract:
У статті здійснюється аналіз підходів Національного банку України до встановлення офіційних валютних курсів гривні щодо іноземних валют в період 1992-2020 років. Визначено тенденції зміни офіційного валютного курсу та встановлено закономірності реалізації валютно-курсової політикирегулятора. Визначено вплив золотовалютних резервів, валютних інтервенцій та ставок рефінансування на динаміку офіційного обмінного курсу гривні до долара США.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Латковський, П. "МІЖНАРОДНІ ВАЛЮТНІ ВІДНОСИНИ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ВАЛЮТНУ ПОЛІТИКУ КРАЇНИ." Юридичний вісник, no. 6 (February 16, 2022): 160–67. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i6.2279.

Full text
Abstract:
Установлено, що за останні десятиліття структура міжнародних валютних відносин кардинально змінилася та набула все більшого значення. Як національна валютна політика, так і характер міжнародної валютної системи нині вимагають сучасного наукового роз’яснення. У сьогоденних умовах пандемії функціонування валютної системи на національному рівні, вибір поточного режиму обмінного курсу та його бажаного рівня означає по суті вибір компромісів відповідно до обмежень розподілу фондів коштів. Тиск груп інтересів і політичних сил на внутрішню економічну діяльність країни, структура політичних інституцій і виборчі стимули Верховної Ради України впливають на рішення щодо режиму валютного курсу й рівня валют у країні. Зазначено, що на міжнародному рівні характер міжнародних валютних відносин залежить від стратегічної взаємодії між урядами, зумовленої їхніми внутрішніми національними проблемами й обмеженим міжнародним впливом. Глобальний або регіональний валютний режим із фіксованим курсом, зокрема, вимагає принаймні координації та досить часто чіткої співпраці між національними урядами. Найгостріше постають питання про необхідність перегляду базових положень регулювання міжнародних валютних і фінансових відносин. Зроблено висновок, що нині найгостріше питання про необхідність перегляду базових положень регулювання міжнародних валютних і фінансових відносин поставила низка валютних криз. Такі явища наочно продемонстрували, що глобальний валютний механізм випередив у своєму розвитку органи, що займаються регулюванням світової валютної системи, і концепції, якими вони керуються. Зазначено, що в Україні умови для модернізації валютних відносин ще недостатньо сформовані, а це вимагає вдосконалення правових норм, надання права Національному банку України бути основним органом валютного регулювання та валютного контролю. Тож у період удосконалення валютних відносин і взагалі валютного ринку необхідною умовою стає правильне позиціонування держави та її органів із метою припливу іноземних інвестицій і створення ефективної діючої системи валютного регулювання фінансових потоків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Богун, В. П. "Проблемні питання механізму розрахунків в іноземній валюті." Економіка та право, no. 1 (2001): 126–29.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Скрипник, М. "Порядок обігу іноземної валюти у зовнішньоекономічній діяльності." Економіка. Фінанси. Право, no. 5 (2002): 34–38.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Колосов, A. M. "Cинергетична модель впливу курсу національної валюти на ВВП в Україні." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 6(262) (December 23, 2020): 44–55. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2020-262-6-44-55.

Full text
Abstract:
В Україні поточний курс гривні до іноземних валют є одним з базових показників для складання чергового річного бюджету України, оцінки рівня внутрішнього валового продукту (ВВП), дієвості Національного банку України та стану економіки в цілому. В Україні відсутні чіткі науково обґрунтовані орієнтири щодо того, яким чином коливання курсу національної валюти України впливає на рівень ВВП, що дає простір для зловживань шляхом штучного регулювання курсу національної валюти в інтересах певних зацікавлених груп, а теоретичне вирішення задачі по встановленню науково обґрунтованого паритету між коливаннями курсових показників перешкоджало б цьому і сприяло збереженню стабільності динаміки ВВП, що впливає на багато інших економічних показників. В якості досліджуваного показника статистичної залежності в моделі самоорганізації курсів запропоновано коефіцієнт паритетності, який відображає ставлення індексу курсу гривні (розрахованого в гривнях за 1 долар) до індексу ВВП в доларовому вимірі за підсумками звітного року. Застосовуючи метод точкового відображення отримано траєкторію зміни коефіцієнта паритетності протягом 23 років, яка показує, що при відсутності зовнішніх впливів (світових економіко-фінансових криз або збройних конфліктів), що обурюють динаміку досліджуваного показника, в цілому відбувається процес самоорганізації взаємодії великої кількості невизначених факторів, тим або іншим чином пов'язаних з показниками, які розглядаються. При цьому спостерігається стійка спрямованість величини даного показника до певної точки тяжіння, атрактору на рівні показника 0,8. Економічне значення цього результату полягає в тому, при плавному знецінення гривні в межах щорічних індексів не більше 1,02-1,04, а то і при зміцненні гривні з індексами менше 1 до 0,97, має місце гарантоване збільшення показника ВВП в доларах з індексами до попереднього року на рівні 1,17, тобто на 17%, що як раз і спостерігається за звітними даними за 2017-2019 роки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Забута, І. "Виконання кредитних договорів в іноземній валюті: шляхи захисту боржника." Юридичний радник, no. 1 (27) (2009): 68–72.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бахмат, Наталія, and Ольга Чайковська. "ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ВИКЛАДАННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ ЗА ПРОФЕСІЙНИМ СПРЯМУВАННЯМ У ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ." Professional Pedagogics 1, no. 22 (June 17, 2021): 4–12. http://dx.doi.org/10.32835/2707-3092.2021.22.4-12.

Full text
Abstract:
Актуальність: сільське господарство є єдиною галуззю в Україні, яка демонструє стабільне зростання і є основним джерелом надходжень в іноземній валюті навіть в період економічного спаду. Нагальними завданнями аграрного сектору України є забезпечення співпраці українських експертів у сільському господарстві з іноземними партнерами. Вільне володіння іноземною мовою необхідне для ефективної співпраці українського уряду з ЄС та його партнерами. Метою цього дослідження було висвітлення стратегій ефективного викладання АПС (англійської за професійним спрямуванням) в аграрному університеті та розробка рекомендацій щодо впровадження міждисциплінарного підходу до викладання дисципліни у навчальний процес ЗВО. Методи: Теоретичні (індукція, синтез і узагальнення); емпіричні (вивчення та аналіз педагогічного досвіду, програм підготовки майбутніх фахівців у галузі сільського господарства, результатів їх діяльності) використовуються у роботі. Результати: У статті представлено огляд основних підходів та аналіз експериментальних досліджень з викладання англійської за професійним спрямуванням в аграрних та технічних університетах. Створено рекомендації щодо впровадження міждисциплінарного курсу з АПС в аграрних ЗВО. Висновки: Аналіз існуючих підходів до вивчення англійської мови за професійним спрямуванням та вивчення передового досвіду викладачів дає підстави стверджувати, що у викладанні АПС можуть бути застосовані різні стратегії навчання,проте переваги варто надавати міждисциплінарним та професійним підходам. Особлива увага повинна бути зосереджена на веб-методах і навчальних матеріалах, які використовуються для підвищення мотивації у студентів нелінгвістичних факультетів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Валюта іноземна"

1

Жульов, В. В. "Валютне регулювання в Україні: сучасний стан та перспективи." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/64996.

Full text
Abstract:
Відповідно до Угоду про Асоціацію між Україною та ЄС від 27.06 2014 необхідно створити умови для забезпечення вільного руху капіталу, пов’язаного з надходженням прямих інвестицій, вільного руху капіталу, пов’язаного з наданням кредитів, які стосуються торговельних операцій, або з наданням послуг та вільного руху капіталу, пов’язаного з портфельними інвестиціями і фінансовими позиками та кредитами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Жильцова, Д. О. "Спеціальні права запозичення: дискусійні моменти формування." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32878.

Full text
Abstract:
Важливою передумовою росту міжнародної торгівлі є наявність відповідних інституцій і потужностей, що надають можливість кращого доступу на ринки і зниження тарифних бар’єрів. Історичний досвід розвитку міжнародної економіки передбачає збільшення швидкості і ефективності проведення трансакцій, мобільності здійснення операцій, що призвело до трансформації коштів від золотих до електронних. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32878
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ширяєва, Наталя Володимирівна, and Анастасія Борисівна Макаренко. "Коливання основних курсів валют на ринку України." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/36973.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Буланда, О. С. "Проблеми кількісної оцінки рівня доларизації." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32855.

Full text
Abstract:
В умовах високого рівня інфляції, підтримувати купівельну спроможність засобів можливо за рахунок заміщення активів та заміщення валют. Як наслідок, такий процес є характерним для перехідних економік. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32855
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Прийменко, Д. Ю. "Прояви доларизації в економіці України." Thesis, Черкаський інститут банківської справи Університету банківської справи Національного банку України, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/63113.

Full text
Abstract:
У тезах досліджено явище доларизації економіки, розглянуто основні методики розрахунку рівня доларизації в країні. На основі даних методик проведено аналіз рівня доларизації економіки України. Аналіз рівня депозитної доларизації економіки за роки незалежності України дозволив виділити 4 періоди прояву даного явища. Для кожного періоду наведена коротка характеристика.
This article explores the phenomenon of dollarization of the economy and the basic method of calculating the level of dollarization in the country. Analysis of the level of deposit dollarization of the economy since independence Ukraine has allowed are 4 periods of this phenomenon. For each period presented a brief description.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Зайцев, Олександр Васильович, Александр Васильевич Зайцев, Oleksandr Vasylovych Zaitsev, and М. Л. Назаренко. "Analysis Mechanisms of Financial Markets. Fundamental Analysis and Technical Analysis." Thesis, Sumy State University, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/86030.

Full text
Abstract:
Тези доповіді на конференції
Щоб дізнатися, що буде з валютою завтра, або, іншими словами, спрогнозувати її вартість на певний період часу в майбутньому, необхідно знати і розуміти основні методи аналізу валютних ринків. На даний момент основними і підтвердженими практичним використанням двома методами є фундаментальний аналіз і технічний аналіз.
Чтобы узнать, что будет с валютой завтра, или, другими словами, спрогнозировать ее стоимость на определенный период времени в будущем, необходимо знать и понимать основные методы анализа валютных рынков. На данный момент основными и подтвержденными практикой двумя методами являются фундаментальный анализ и технический анализ.
In order to find out what will happen to the currency tomorrow, or, in other words, to predict its value for a certain period of time in the future, you need to know and understand the basic methods of analyzing foreign exchange markets. At the moment, the main and confirmed by practical use of two methods are fundamental analysis and technical analysis.
немає
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Алексєєва, С. О. "Вплив валютного курсу на залучення іноземних інвестицій." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/33410.

Full text
Abstract:
Однією з необхідних умов забезпечення економічного зростання країни, поліпшення рівня життя людей, створення та підтримки партнерських взаємовигідних відносин з іншими країнами світу є залучення інвестицій, на обсяг яких відчутно впливають вибір режиму курсоутворення та динаміка валютного курсу. Стабільність курсу національної валюти − суттєва складова привабливості інвестиційного клімату. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/33410
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Сидоренко, О. Ю. "Іноземні валюти в грошовому обігу суверенної України." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60405.

Full text
Abstract:
Останнім часом проблема доларизації в Україні – утримання та використання резидентами країни в обігу, окрім гривні, валют інших країн або активів, деномінованих в іноземній валюті, – знов набуває особливої актуальності. У суспільстві назріває розуміння того, що до гривні як національної грошової одиниці слід ставитися як до істинно цінної і головної валюти в державі, щоб вона стала стабільною, незалежною і повноцінною.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Левченко, Т. М. "Правові аспекти кредитування юридичних і фізичних осіб в іноземній валюті та проблемні питання щодо валюти зобов’язання в період фінансової кризи." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60509.

Full text
Abstract:
Останнім часом у суспільстві активно обговорюється проблема, яка стосується видачі комерційними банками кредитів (позик) в іноземній валюті та проблеми щодо ухилення від погашення цих кредитів (позик) юридичними та фізичними особами в іноземній валюті з різних підстав. Відповідно до положень статей 47, 49 Закону України “Про банки і банківську діяльність” банки на підставі банківської ліцензії мають право здійснювати кредитні операції, зокрема й розміщувати залучені кошти від свого імені, на власних умовах та на власний ризик.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Іваніцька, В. О. "Нормативно-правове регулювання обліку іноземної валюти." Thesis, Київський університет імені Бориса Грінченка, 2016. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/7002.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Валюта іноземна"

1

Положення з бухгалтерського обліку операцій в іноземній валюті. К., 1996.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Валюта іноземна"

1

Андрєєва, Віта. "CRITERIA AND INDICATORS OF THE FINANCIAL SECTOR DEVELOPMENT STRATEGY OF UKRAINE." In SOCIETY DEVELOPMENT: SOCIAL, ECONOMIC AND PSYCHOLOGICAL ASPECTS, 8–21. KROK Univerdity, 2019. http://dx.doi.org/10.31732/sd-8.

Full text
Abstract:
Фінансовий сектор України є основою сталого розвитку економіки та повинен сприяти підвищенню добробуту громадян через забезпечення ефективного акумулювання, розподілу та обігу фінансових ресурсів в економіці. Фінансовий ринок включає грошовий ринок, ринок капіталу та валютний ринок. Національний банк працює на фінансовому ринку, щоб досягати цілей монетарної політики. Він пропонуємо банкам кредити та розміщуємо депозитні сертифікати, купує та продає цінні папери та іноземну валюту. Саме так він впливає на вартість грошей та управляє інфляцією через трансмісійний механізм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography