Academic literature on the topic 'Бюджетна політика України'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Бюджетна політика України.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Бюджетна політика України"

1

Гнатенко, Валерій. "ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ БЮДЖЕТНОГО ПРОЦЕСУ В СИСТЕМІ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОЦЕСУ." Litopys Volyni, no. 23 (April 20, 2021): 113–17. http://dx.doi.org/10.32782/2305-9389/2020.23.20.

Full text
Abstract:
Бюджетна політика є одним із вагомих інструментів державного регулювання економіки. Від ефективності бюджетного процесу, формування бюджетної політики залежить успішність реалізації регулюючої функції держави, забезпечення економічного зростання. У статті розглянуті та проаналізовані чинне законодавство та теоретичні підходи щодо тлумачення бюджетного процесу, його регулювання. Наголошено на законодавчому закріпленні терміна «бюджетний процес» і проаналізовано позиції науковців стосовно його змісту та характерних рис та стадій. Усі стадії бюджетного процесу регламентовані процесуальними нормами бюджетного права та засновуються на правових засадах, які мають гарантувати чітке пла- нування, дотримання бюджетної дисципліни і постійний контроль за виконанням усіх видів бюджетів. Виокремлено проблеми бюджетного процесу в Україні, що полягають у несвоєчасності його прийнятті, відсутності стратегії щодо планування бюджету, контролю і відповідальності за виконанням бюджету. Зазна- чено, що проблемні аспекти організації бюджетного процесу в Україні вимагають негайного вирішення на кожній його стадії, що в перспективі дасть змогу забезпечити ефективне управління державними фінансовими ресурсами, підвищити результативність, ефективність і прозорість використання бюджетних коштів, уник- нути зриву бюджетного процесу через політичні події, підвищити якість головного фінансового документа дер- жави та стане міцним підґрунтям для забезпечення соціально-економічного розвитку України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Sidelnykova, L. P., and S. О. Rudyk. "БЮДЖЕТНА ПОЛІТИКА ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОБОРОНОЗДАТНОСТІ УКРАЇНИ." Actual problems of regional economy development 2, no. 17 (November 30, 2021): 56–67. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.17.56-67.

Full text
Abstract:
Стаття спрямована на дослідження особливостей бюджетної політики фінансового забезпечення обороноздатності України протягом 2011-2020 років. Доведено, що внаслідок перманентної недофінансованості, боєздатність української армії на початку російської агресії була зниженою. Встановлено, що негативна тенденція щодо недостатнього фінансування оборонних заходів зберігається і сьогодні, не дозволяючи Україні досягти необхідного рівня захищеності держави, тому питання ефективного формування та використання видатків державного бюджету на оборону не втрачають актуальності. Метою статті є здійснення моніторингу сучасних реалій фінансування сектору оборони і визначення напрямів оптимізації фінансового забезпечення обороноздатності України в умовах посилення гібридних викликів. Специфіка наукових завдань, що становлять предмет дослідження, вимагала використання комплексу спеціальних методів, застосування яких допомогло визначити тенденції фінансування оборонних видатків і виявити реальні та потенційні загрози і проблеми фінансового забезпечення обороноздатності України. Рівень забезпечення потреб держави щодо фінансування національної оборони охарактеризовано за трьома напрямами: видатки на оборону за функціональною класифікацією видатків; бюджетні програми Міністерства оборони України за програмною класифікацією; грошове забезпечення військовослужбовців за економічною класифікацією видатків бюджету. В результаті дослідження доведено, що ключовим аспектом бюджетної політики України щодо фінансового забезпечення її обороноздатності є ефективне формування та використання коштів державного бюджету на фінансування Збройних Сил України. В умовах посилення гібридних викликів оборонний бюджет нашої держави має поступово зростати, передбачаючи модернізацію Збройних Сил України шляхом закупівлі озброєння і військової техніки; перехід сектору безпеки і оборони на стандарти НАТО; побудову професійної армії як комплексного процесу, в якому комплектування ЗСУ за контрактом є лише одним з елементів; підвищення рівня грошово-матеріального забезпечення та соціального захисту військовослужбовців.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Жибер, Т. В. "Бюджетна політика України." Фінанси України, no. 8 (2005): 7–11.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Писаренко Т.М. "ОРГАНІЗАЦІЯ УПРАВЛІНСЬКОГО ОБЛІКУ В БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВАХ." Економічний форум 1, no. 3 (July 20, 2020): 124–30. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2020-3-19.

Full text
Abstract:
Діяльність бюджетних установ має свої особливості, які зумовлюють відповідну специфіку нормативного забезпечення облікового процесу в установах державного сектору. Метою написання статті є проведення аналізу нормативно-правового забезпечення облікового процесу господарської діяльності бюджетних установ. Нормативне забезпечення обліку – це комплекс нормативно-правових документів, які встановлюють єдині вимоги до ведення обліку у бюджетних установах. Нормативна база є сукупним відображенням соціального, політичного, економічного, міжнародного впливів. У роботі розглянуто розвиток бюджетного обліку у 20-21 столітті. Виникнення різних форм власності після 1991 року призвело до суттєвих реформаційних процесів у бюджетному обліку. Нормативно-правове забезпечення обліку у бюджетних установах можна поділити на три рівні: вищий рівень – регулює діяльність всіх суб’єктів господарювання, незалежно від форми власності; середній рівень – характеризується нормативним забезпеченням обліку діяльності установ державного сектору економіки; нижчий рівень – визначає перелік нормативів, які розроблені і функціонують виключно для забезпечення діяльності конкретної установи. Основою ведення обліку є базові нормативи, які прийняті основним законодавчим органом України і визначають правові засади функціонування суб’єктів господарювання різних форм власності. Сюди відноситься Конституція України, Господарський Кодекс України, Цивільний Кодекс України, Трудовий Кодекс України, Кодекс про адміністративні правопорушення, Податковий Кодекс України. У цій нормативній ланці важливо виділити, Бюджетний кодекс України та Закон України «Про Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Середній рівень нормативно-правового забезпечення включає у себе нормативні акти, які визначають методику обліку активів, пасив та господарських процесів у бюджетних установах. Ознайомлення практикуючого бухгалтера з нормативами вищої і середньої ланок дає базові знання щодо діючої методики обліку у бюджетних установах. Але кожна бюджетна установа має свої особливості у побудові облікового процесу. Керівник бюджетної установи затверджує пакет внутрішніх документів, які визначають правила функціонування цієї установи: штат працівників та посадові оклади, форма оплати праці, посадові обов’язки штатних працівників, облікова політика бюджетної установи. Слід зазначити, що керівник бюджетної установи формує свою облікову політику у відповідності до діючого законодавства. Нормативна база з обліку в бюджетних установах знаходиться у процесі реформування і постійних змін. Зміни зумовлені глобалізаційними процесами, які відбуваються у світі та прагненням України приєднатися до них.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Зеленко С.В. and Писаренко Т.М. "ОЦІНКА НОРМАТИВНО-ПРАВОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОБЛІКУ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ." Економічний форум 1, no. 3 (July 20, 2020): 130–37. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2020-3-20.

Full text
Abstract:
Діяльність бюджетних установ має свої особливості, які зумовлюють відповідну специфіку нормативного забезпечення облікового процесу в установах державного сектору. Метою написання статті є проведення аналізу нормативно-правового забезпечення облікового процесу господарської діяльності бюджетних установ. Нормативне забезпечення обліку – це комплекс нормативно-правових документів, які встановлюють єдині вимоги до ведення обліку у бюджетних установах. Нормативна база є сукупним відображенням соціального, політичного, економічного, міжнародного впливів. У роботі розглянуто розвиток бюджетного обліку у 20-21 столітті. Виникнення різних форм власності після 1991 року призвело до суттєвих реформаційних процесів у бюджетному обліку. Нормативно-правове забезпечення обліку у бюджетних установах можна поділити на три рівні: вищий рівень – регулює діяльність всіх суб’єктів господарювання, незалежно від форми власності; середній рівень – характеризується нормативним забезпеченням обліку діяльності установ державного сектору економіки; нижчий рівень – визначає перелік нормативів, які розроблені і функціонують виключно для забезпечення діяльності конкретної установи. Основою ведення обліку є базові нормативи, які прийняті основним законодавчим органом України і визначають правові засади функціонування суб’єктів господарювання різних форм власності. Сюди відноситься Конституція України, Господарський Кодекс України, Цивільний Кодекс України, Трудовий Кодекс України, Кодекс про адміністративні правопорушення, Податковий Кодекс України. У цій нормативній ланці важливо виділити, Бюджетний кодекс України та Закон України «Про Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Середній рівень нормативно-правового забезпечення включає у себе нормативні акти, які визначають методику обліку активів, пасив та господарських процесів у бюджетних установах. Ознайомлення практикуючого бухгалтера з нормативами вищої і середньої ланок дає базові знання щодо діючої методики обліку у бюджетних установах. Але кожна бюджетна установа має свої особливості у побудові облікового процесу. Керівник бюджетної установи затверджує пакет внутрішніх документів, які визначають правила функціонування цієї установи: штат працівників та посадові оклади, форма оплати праці, посадові обов’язки штатних працівників, облікова політика бюджетної установи. Слід зазначити, що керівник бюджетної установи формує свою облікову політику у відповідності до діючого законодавства. Нормативна база з обліку в бюджетних установах знаходиться у процесі реформування і постійних змін. Зміни зумовлені глобалізаційними процесами, які відбуваються у світі та прагненням України приєднатися до них.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Тарасова, О. В. "Фінансова політика і бюджетна безпека України." Економіка харчової промисловості 10, вип. 1 (2018): 76–80.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Петричко, М. М. "Бюджетна політика України: реалії та перспективи." Науковий вісник Мукачівського державного університету. Серія "Економіка", вип. 1 (3) (2015): 247–56.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

КАЛЕНИК К. В., МАРОВА С. Ф. ,. ЮХНЕНКО М. А. ,. "БЮДЖЕТНА ПОЛІТИКА М. МАРІУПОЛЬ В УМОВАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ." Manager. Bulletin of Donetsk State University of Management 85, no. 4 (January 9, 2020): 5–16. http://dx.doi.org/10.35340/2308-104x.2019.85-4-01.

Full text
Abstract:
Очевидні переваги бюджетної децентралізації генерують чимало ризиків, які фактично є також проблемами для подальшого реформування бюджетної системи. У статті дана оцінка бюджетній політиці м. Маріуполь в умовах децентралізації, політика якої провадиться в Україні. У статті порівняно показники Державного бюджету на 20182022 роки (планові показники 2019-2022 рр.) із показниками виконання бюджету м. Маріуполь за доходами та за видатками загального і спеціального фондів за 2018 рік. Виявлено достатньо успішну бюджетну політику місцевих органів самоврядування м. Маріуполь. Відповідно до проведеного дослідження визначено передачу повноважень і бюджетну децентралізацію, що вигідні регіонам із високим рівнем доходів, де попит на суспільні послуги й надалі зростатиме, а самі регіони ставатимуть сильнішими.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Дишлева, А. "Антикризова бюджетна політика України у контексті зарубіжного досвіду." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка, Вип. 119 (2010): 22–25.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Височина, А. В. "Бюджетна політика України: сучасний стан, проблеми та перспективи." Вісник Української академії банківської справи, no. 2 (35) (2013): 17–21.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Бюджетна політика України"

1

Циганок, А. А. "Бюджетна політика у забезпеченні соціально-економічного розвитку регіонів україни." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71984.

Full text
Abstract:
Метою дипломної роботи є розробка теоретико-методологічних засад та обґрунтування рекомендацій щодо підвищення ефективності бюджетної політики у забезпеченні соціально-економічного розвитку регіонів України. Об’єктом дослідження є процеси формування та реалізації бюджетної політики соціально-економічного розвитку регіонів України. Для розробки теоретико-методологічних засад задіяно методи: логічного узагальнення, аналізу, синтезу, наукової абстракції; історичного підходу; порівняльного і статистичного аналізу, системно-структурного та функціонального аналізу, моделювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Чеберяко, О. В., and О. О. Рябоконь. "Особливості динаміки доходів та видатків місцевих бюджетів України." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/26036.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Стельмах, В. С. "Роль бюджетної політики у соціально-економічному розвитку України." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81672.

Full text
Abstract:
Найважливішим інструментом державного регулювання економічних процесів, вирішення соціальних, політичних, виробничих та інших завдань є державний бюджет. На формування державного бюджету впливає багато факторів, основний з них – бюджетна політика, яка є ефективним інструментом впливу на соціально-економічний розвиток як держави в цілому, так і її регіонів, вагомою складовою фінансової та економічної політики. В сучасних умовах гостро постає проблема ефективності бюджетної політики та її впливу на державний бюджет. Дослідження проблематики ефективності бюджетної політики та впливу на формування державного бюджету за таких умов набуває значної актуальності, так як саме бюджетна політика покликана здійснювати перерозподіл результатів економічного зростання і використання національного багатства, тим самим створюючи стимули для подальшого сталого розвитку суспільства. Метою кваліфікаційної роботи є дослідження теоретичних та практичних аспектів здійснення бюджетної політики та її впливу на соціально-економічний розвиток країни. Об’єктом дослідження є процес впливу бюджетної політики на соціально-економічний розвиток країни. Предметом дослідження є фінансові відносини, що виникають у процесі здійснення бюджетної політики та її впливу на соціально- економічний розвиток країни. При написанні кваліфікаційної роботи використовувались наступні методи: при дослідженні сутності поняття «бюджетна політика» – монографічний; при дослідженні основних показників, що характеризують соціально-економічний розвиток країни та бюджетну політику – метод аналізу і синтезу, табличний, графічний; при оцінці впливу бюджетної політики на соціально-економічний розвиток країни – економіко- математичні методи. Інформаційною базою кваліфікаційної роботи є законодавчі та нормативні акти, навчальні посібники, наукові публікації дослідників з питань проведення бюджетної політики та визначення її впливу на соціально- економічний розвиток України, аналітичні огляди Національного банку України, статистичні дані Національного банку України та Державної служби статистики. Основний результат роботи полягає у наступному: 1) набуло подальшого розвитку визначення поняття «бюджетна політика», як елемент системи державного регулювання, що містить в собі сукупність дій органів державної та місцевої влади щодо управління бюджетним процесом (с. 10); 2)проведено аналіз основних показників, що характеризують соціально- економічний розвиток України та бюджетну політику (с. 19-38); 3)досліджено вплив бюджетної політики на соціально-економічний розвиток України (с. 38-47).
Важнейшим инструментом государственного регулирования экономических процессов, решения социальных, политических, производственных и других задач является государственный бюджет. На формирование государственного бюджета влияет много факторов, основной из них - бюджетная политика, которая является эффективным инструментом влияния на социально-экономическое развитие как государства в целом, так и ее регионов, важной составляющей финансовой и экономической политики. В современных условиях остро стоит проблема эффективности бюджетной политики и ее влияния на государственный бюджет. Исследование проблематики эффективности бюджетной политики и влияния на формирование государственного бюджета при таких условиях приобретает значительную актуальность, так как бюджетная политика призвана осуществлять перераспределение результатов экономического роста и использования национального богатства, тем самым создавая стимулы для дальнейшего устойчивого развития общества. Целью квалификационной работы является исследование теоретических и практических аспектов осуществления бюджетной политики и ее влияния на социально-экономическое развитие страны. Объектом исследования является процесс влияния бюджетной политики на социально-экономическое развитие страны. Предметом исследования являются финансовые отношения, возникающие в процессе осуществления бюджетной политики и ее влияния на социально-экономическое развитие страны. При написании квалификационной работы использовались следующие методы: при исследовании сущности понятия «бюджетная политика» - монографический; при исследовании основных показателей, характеризующих социально-экономическое развитие страны и бюджетную политику - метод анализа и синтеза, табличный, графический; при оценке влияния бюджетной политики на социально-экономическое развитие страны - экономико математические методы. Информационной базой квалификационной работы являются законодательные и нормативные акты, учебные пособия, научные публикации исследователей по вопросам проведения бюджетной политики и определения ее влияния на социально-экономическое развитие Украины, аналитические обзоры Национального банка Украины, статистические данные Национального банка Украины и Государственной службы статистики. Основной результат работы заключается в следующем: 1) получило дальнейшего развития определение понятия «бюджетная политика», как элемент системы государственного регулирования, содержит в себе совокупность действий органов государственной и местной власти по управлению бюджетным процессом (с. 10); 2) проведен анализ основных показателей, характеризующих социально-экономическое развитие Украины и бюджетную политику (с. 19-38) 3) исследовано влияние бюджетной политики на социально-экономическое развитие Украины (с. 38-47).
The most important tool for state regulation of economic processes, solving social, political, industrial and other problems is the state budget. The formation of the state budget is influenced by many factors, the main of them - fiscal policy, which is an effective tool for influencing the socio-economic development of the state as a whole and its regions, an important component of financial and economic policy. In modern conditions, the problem of the effectiveness of fiscal policy and its impact on the state budget is acute. The study of the effectiveness of fiscal policy and the impact on the formation of the state budget in such conditions becomes relevant, as fiscal policy is designed to redistribute the results of economic growth and use of national wealth, thereby creating incentives for further sustainable development. The purpose of the qualification work is to study the theoretical and practical aspects of budget policy and its impact on socio-economic development of the country. The object of the study is the process of the impact of fiscal policy on the socio-economic development of the country. The subject of the study is the financial relations that arise in the process of implementing budget policy and its impact on socio-economic development of the country. The following methods were used in writing the qualification work: in the study of the essence of the concept of "budget policy" - monographic; in the study of the main indicators that characterize the socio-economic development of the country and budget policy - the method of analysis and synthesis, tabular, graphical; in assessing the impact of fiscal policy on the socio-economic development of the country - economic and mathematical methods. The information base of the qualification work is laws and regulations, textbooks, scientific publications of researchers on budget policy and determining its impact on socio-economic development of Ukraine, analytical reviews of the National Bank of Ukraine, statistics of the National Bank of Ukraine and the State Statistics Service. The main result of the work is as follows: 1) further developed the definition of "budget policy" as an element of the system of state regulation, which includes a set of actions of state and local authorities to manage the budget process (p. 10); 2) analysis of the main indicators that characterize the socio-economic development of Ukraine and budget policy (pp. 19-38); 3) the influence of budget policy on the socio-economic development of Ukraine is studied (pp. 38-47).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бородій, О. А. "Управління бюджетною безпекою України." Thesis, Чернігів, 2015. http://ir.stu.cn.ua/123456789/7538.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Лисяк, Л. В. "До питання про пріоритети бюджетної політики." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60495.

Full text
Abstract:
Бюджет на сьогоднішній день залишається найвагомішим фінансовим інструментом держави, який дозволяє мобілізувати і планомірно розподіляти фінансові потоки залежно від її стратегічних і тактичних цілей. Ефективне спрямування бюджетних коштів, необхідних для виконання державою її функцій, є однією з найактуальніших проблем для всіх країн на будь-якому етапі їх розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Плужников, І. О. "Механізм формування державної бюджетної політики в Україні." Thesis, Національна академія управління, 2003. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/51551.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено з урахуванням зарубіжного досвіду зміст і призначення соціально-економічних функцій держави, які виконуються відповідно до Конституції України, організаційно-правові основи функціонування бюджетної системи і методологічні засади формування державної бюджетної політики. Проаналізовано зарубіжний досвід формування державної бюджетної політики, виявлено її особливості і можливості використання в умовах України. Детально досліджено бюджетну систему і бюджетний процес в Україні, визначено основні недоліки, яких вони не позбавилися після прийняття Бюджетного кодексу. Вперше проаналізовано процес реалізації 17 пріоритетів бюджетної політики, визначених в Бюджетних резолюціях Верховної Ради України через їх відображення в законах про державний бюджет та їх здійснення. Розроблено методику визначення пріоритетів державної бюджетної політики у складі інформаційно-аналітичного забезпечення, сукупності індикаторів стану бюджетної сфери, аналізу соціально-економічного розвитку країни і стану бюджетної сфери, виявлення загроз стану бюджетної сфери і здійсненню бюджетної політики, стратегічного планування бюджетної політики і кожну з цих складових. Запропоновано підсистему інформаційно- аналітичного забезпечення, яка дозволяє створити комплексну інформаційну базу для формування бюджетної політики держави. Розроблено методику узгодження бюджетної та грошово-кредитної політики держави, у якій визначаються сукупність засад бюджетної і грошово-кредитної політики, перелік індикаторів, котрі їх характеризують, сукупність каналів прямого і зворотного впливу бюджетної і грошово-кредитної політики і організаційні методи узгодження цих видів політики.
The dissertation for a candidate of economic sciences degree (specialty 08.04.01 – finances, money circulation and credit). National Academy of Management, Kyiv, 2003. In the work the essence and assignment of the social and economical State functions are investigated in consideration with the international experience, fulfilling according to the Constitution of Ukraine, organizational and legislative principles of the budget system function and methodological base of the state budget policy forming. The international experience of the State budget policy forming is analyzed, its peculiarities and possibilities for application in Ukrainian conditions are revealed. The budget system and budget process in Ukraine are researched in details, main deficiencies are appointed, remaining after Budget Codex adoption. The process of the budget policy priorities realization, described in the Budget Resolution of Verkhovna Rada, through their reflection in the State budget laws and their fulfillment. The methodic of the state budget policy priorities determination as a part of the informational and analytical ensuring, total combination of budget sphere state indicators, analysis of the economical development of the State and budget sphere conditions, revealing of the menaces to budget sphere and budget policy implementation, strategical planning of the budget policy and each of these components. The subsystem of informational and analytical ensuring giving the possibility of complex base creation for the State budget policy forming is proposed. The methodic of the budget, monetary and credit State policies coordination is worked out, where the totality of bases of the budget, monetary and credit policies, list of indicators, characterizing them, total combination of channels of the bilateral influence of the budget, monetary and credit policies and organizational methods of these policies coordination.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Д'яконова, Ірина Іванівна, Ирина Ивановна Дьяконова, and Iryna Ivanivna Diakonova. "Бюджетний дефіцит і його регулювання у перехідній економіці України." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2000. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/51486.

Full text
Abstract:
У дисертаційній роботі досліджено економічну природу дефіциту бюджету, тенденції його розвитку та взаємозв’язок із загальними макро- і мікроекономічними показниками економіки країни. Обгрунтовані основні чинники виникнення і джерела фінансування дефіциту бюджету як показника незбалансованості доходів і видатків в умовах перехідної економіки. Запропоновано систему показників оцінки рівня бюджетного дефіциту та обгрунтовано шляхи удосконалення методів регулювання доходів, видатків та дефіциту державного і місцевих бюджетів; податкової політики. Досліджено необхідність впровадження системного аналізу показників у плануванні бюджету і його дефіциту, ролі прогнозів в управлінні дефіцитом бюджету і його моделювання. Обгрунтовано необхідність затвердження стабільних нормативів відрахувань від загальнодержавних податків у бюджети регіонів залежно від рівня їх економічного розвитку.
The study is dedicated to researching the origin of the budget deficit its increase and decrease depending on the economy development. The budget is considered as the main mechanism of the financial resources distribution and redistribution between the fields of economy and the regions. In terms of the transitive period, the Gross National Product formation and distribution, as well as the budget and its deficit formation and usage, has considerable peculiar features and regularities. The factors and reasons of the budget deficit as the exponent of the unbalanced economy are covered in the study. The relationship of the budget deficit and macro- and microeconomic exponents and its influence on the formation of the financial policy of the country are proved. The system of the exponents to estimate the budget deficit level has been designed. The ways how to overcome the budget deficit have been suggested. These are the methods of incomes, expenditures and the regulation of state and local budgets; the methods of the taxation policy; systemic exponents analysis considered the budget planning; the management and simulation of the budget deficit. The necessity of determining the standards of deduction from the state taxes into the local budget depending on the region economic development has been suggested.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Садовий, Віктор Олександрович, Виктор Александрович Садовый, Viktor Oleksandrovych Sadovyi, and Я. Б. Ейвазова. "Шляхи підвищення ефективності бюджетних установ України." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/12115.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Табачун, Б. М. "Напрямки реформування бюджетної політики й бюджетного законодавства." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61590.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Козьменко, Сергій Миколайович, Сергей Николаевич Козьменко, Serhii Mykolaiovych Kozmenko, Євген Олегович Балацький, Евгений Олегович Балацкий, and Yevhen Olehovych Balatskyi. "Податкова політика України в контексті циклічних дисбалансів місцевих бюджетів." Thesis, Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61056.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Бюджетна політика України"

1

Бюджетна політика та боргова стратегія України у 2003 році. Київ, 2002.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Державна фінансова політика та прогнозування доходів бюджету України. Київ: НДФІ, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography