Academic literature on the topic 'Будівля на стадії проектування'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Будівля на стадії проектування.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Будівля на стадії проектування"

1

Гуторов, Олександр. "BIM ЯК ЗАСІБ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ ПРОЕКТУВАННЯ." Молодий вчений, no. 6 (94) (June 30, 2021): 88–91. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-6-94-20.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто наукові підходи до визначення понять «інформаційне моделювання будівель», «будівельна інформаційна модель» та обґрунтовано зв’язок між ними. Виявлено чим відрізняється інформаційна модель від 3D-моделі. Дано відповіді на наступні питання: «як працює BIM?», «на якому етапі потрібен BIM?», «яка інформація є основою BIM?», «які можливості BIM-систем». Сформовано основні принципи BIM: тривимірне моделювання, автоматичне отримання креслень, інтелектуальна параметризація об'єктів, набори проєктних даних, що відповідають об'єктам, розподіл процесу будівництва за тимчасовими етапами. Сформульовано основні цілі і завдання сучасного BIM-проєктування: розробка проєктної документації на новому якісному рівні, прискорення оформлення та прийняття готових проєктних рішень, аналітики та прогнозування експлуатаційних властивостей створюваних і вже діючих об'єктів, оперативної підготовки будівельних планів і кошторисної документації, швидкого розміщення замовлень на виробництво необхідних конструкцій, матеріалів і устаткування. Виявлено основні переваги технології BIM на кожній стадії життєвого циклу будівельного об'єкта, практичну користь від інформаційної моделі будівлі, форми отримання інформації з BIM-моделі придатну для подальшого використання різними програмними засобами проєктування, розрахунку та аналізу будівлі та всіх вхідних в нього компонентів і систем, основні завдання BIM-менеджера – забезпечити ефективне застосування технології всередині організації, між її відділами, з підрядниками. Схематично продемонстровано яка інформація відноситься до BIM, що надходить в модель і отримується з моделі. Намічено основні шляхи розвитку BIM: підвищення конкурентоспроможність вітчизняного будівельного комплексу; зниження собівартість на етапі проєктування і проведення експертизи проєктної документації; мінімізує ризики виникнення надзвичайних ситуацій в ході проєктування і будівництва різних об'єктів. Досліджено еволюцію, етапи становлення та перспективи розвитку інформаційного моделювання в будівельному проєктуванні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шумінський, В. Д., С. В. Степанчук, І. Ю. Слободянік, Н. В. Степанчук, and С. М. Костецька. "ОЦІНКА СТІЙКОСТІ СХИЛУ НА СТАДІЇ ПРОЕКТУВАННЯ АДМІНІСТРАТИВНО-ГРОМАДСЬКОГО КОМПЛЕКСУ ПО ВУЛ. І. МАЗЕПИ, 1 В М. КИЄВІ." Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди, no. 36 (November 24, 2018): 329–40. http://dx.doi.org/10.31713/budres.v0i36.283.

Full text
Abstract:
На прикладі будівництва адміністративно-громадського комплексу, розташованого поруч з пам'яткою архітектури «Миколаївські ворота з прилеглими будівлями» по вул. І. Мазепи, 1 у м. Києві, застосовано комплексний підхід до оцінки проекту будівництва, які включають у себе роботи з обстеження та оцінки стійкості схилу прилеглої території в природному стані з урахуванням розташованих на цій території будівель. Представлені результати досліджень можуть бути використані при прийнятті захисних заходів по підвищенню стійкості схилу і технічних рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Gurkivskyi, O. B., and A. Yu Bolotov. "Розрахунок на температурні впливи монолітного залізобетонного каркасу багатоповерхової будівлі на усіх стадіях зведення та експлуатації." Наука та будівництво 22, no. 4 (December 24, 2019): 52–59. http://dx.doi.org/10.33644/scienceandconstruction.v22i4.120.

Full text
Abstract:
У багатоповерхових будівлях, побудованих раніше, температурні впливи не мали значного впливу, так як при великій масі зовнішніх і внутрішніх конструкцій і при практично постійних внутрішніх температурах не існувало проблеми різниці подовження елементів. Ситуація значно ускладнюється для сучасних багатоповерхових будівель із статично невизначеними конструкціями значних розмірів. До внутрішніх конструкцій кріпляться конструкції зовнішнього огородження, будівлі мають велику висоту і т.п. В результаті виникає необхідність врахування температурних впливів. При проектуванні будинків треба обов'язково враховувати кліматичні температурні впливи, експлуатаційні теплові впливи, які необхідно нейтралізувати насамперед ізоляцією джерел виділення тепла і прилеглих конструкцій. Різниця температур залежить від функціонального призначення будівлі, його місця розташування, орієнтації по відношенню до країн світу, внутрішнього температурного режиму, поверхні і опорядження огороджувальних та несучих конструкцій. Але найбільш вразливі конструкції при температурному впливі під час зведення будівель. Це обумовлено змінами температури повітря, в яких є цілком закономірні періодичні коливання з річним і добовим періодом. На періодичні коливання накладаються випадкові коливання, пов'язані зі зміною погоди на невеликих відрізках часу (кілька днів). На даний час існує достатня кількість розрахункових інструментів щодо врахування температурного впливу при конструюванні будівель. Основною ж складністю у розрахунках є опис розрахункових ситуацій, що відповідають можливим проявам температурних впливів на усіх стадіях зведення та експлуатації будівель. В статті наведено приклад врахування температурного впливу при розрахунках каркасу будівлі із значними геометричними розмірами як у плані, так і по висоті. Так в рамках розрахунків висотної будівлі в м. Києві нами було проведено розрахунок на температурні впливи під час будівництва, з метою визначення напружено- деформованого стану конструкцій. Розрахунок на температурні впливи було виконано для стадії зведення будівлі (на час перед закриттям опалювального контуру). Дану будівлю рекомендується розділити двома тимчасовими швами. Що в свою чергу дозволило зменшити зусилля у плитах у порівнянні із початковими понад у три рази. При проектуванні та зведенні будівель значних розмірів значний вплив на визначення конструктивних рішень будівлі мають характер та величина температурних впливів. Найбільшими є температурні впливи обумовлені кліматичним, технологічними, експлуатаційними та аварійними факторами. Врахування температурних впливів у розрахунках за допомогою сучасних засобів дозволяє уникати ушкоджень конструкцій на усіх стадіях зведення та експлуатації будівель, визначати технологічні заходи, що дозволяють уникати перевитрат матеріалів, обумовлених необхідністю сприйняття зусиль, які можуть виникати при температурних впливах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Svidrak, I. H., V. I. Topchiy, M. P. Kushynov, and O. R. Maksysko. "Методика комп’ютерного моделювання та анімації будівництва індивідуального житлового будинку на схилах для навчального процесу у вишій школі." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, no. 75 (March 12, 2017): 19–22. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet7504.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена опрацюванню методики моделювання індивідуального житлового будинку на схилах та створення анімаційних послідовностей для презентаційних переглядів в середовищі графічної системи AutoCAD. Характерною ознакою розвитку сучасної будівельної індустрії є застосування на стадії розробки систем комп’ютерного проектування (САПР). Вивчення та засвоєння студентами графічної системи AutoCAD, яка є однією із поширеніших комп’ютерних систем інженерного рівня, базується, зокрема, на методичному забезпеченні лабораторних та практичних занять з інженерної та комп’ютерної графіки. Адже в умовах інформаційного суспільства навчальний процес повинен проходити як засіб професійного розвитку студентів, а головне завдання освіти – створення умов для самоосвіти, пов’язаної з розвитком творчого та критичного мислення студента при наявності певної кількості знань та навичок, необхідних майбутньому спеціалістові. Тенденція до зменшення кількості аудиторних годин у ВШ вимагає самостійного опрацювання студентами багатьох тем по спеціальності. Багато з напрямків досліджень, які надаються студентам на самоопрацювання, пов’язані з розв’язанням складних інженерних завдань. Актуальною розробкою для районів із змінним рельєфом є будівництво на схилах. В статті розглянуто особливості такого будівництва та підходи до проектування будівлі з використанням найсучасніших методів моделювання та новітніх технологій у будівництві. Результати представленої роботи покладені в основу одного з розділів навчально-методичного посібника для студентів інженерно-будівельного напрямку підготовки з курсу інженерної та комп’ютерної графіки, який дозволить набути теоретичних знань та відпрацювати методику моделювання житлових будинків на схилах в середовищі системи AutoCAD.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Teslyuk, V. M., I. H. Tsmots, A. G. Kazarian, and T. V. Teslyuk. "Метод проектування систем "розумного" будинку з використанням архітектурного шаблону Redux." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 7 (September 26, 2019): 146–50. http://dx.doi.org/10.15421/40290729.

Full text
Abstract:
Розроблено метод проектування систем "розумного" будинку з використанням архітектурного шаблону Redux. Метод ґрунтується на адаптації архітектурного шаблону Redux, що застосовується для проектування візуальних інтерфейсів до використання у сфері Інтернету речей. На підставі розробленого методу побудовано систему "розумного" будинку для управління освітлювальними приладами за допомогою давачів руху та освітлення у приміщеннях офісної будівлі. Розроблений метод проектування дає змогу підвищити показники надійності та швидкодії роботи системи. Покращення надійності досягається завдяки зниженню кількості прямих взаємозв'язків між компонентами системи. Також розроблений метод проектування сприяє зниженню обсягу інформації, яка дублюється у різних компонентах проектованої системи, завдяки використанню одного загального сховища даних для збереження стану, за рахунок чого підвищується швидкість оновлення станів системи та швидкість зміни налаштувань освітлювальних приладів. Переваги використання методу проектування експериментально відображено за допомогою емуляції роботи системи, "розумного" будинку з подальшим збереженням та аналізом показників швидкості зміни налаштувань освітлювальних приладів – до застосування та після застосування архітектурного шаблону Redux. Запропонований метод дає змогу масштабувати систему додаючи нові давачі та побутові прилади до розробленої системи без втрати швидкості опрацювання даних та передачі команд керування приладами. Розглянутий у роботі приклад надає перевагу запровадженню методу для проектування систем "розумного" будинку, що застосовуватимуться у сфері масового обслуговування, надаючи функціональність автоматизованого керування приладами у великих житлових, адміністративних і офісних будівлях з загальною характерною рисою великої кількості одночасно виникаючих подій, які надходять до системи для подальшого опрацювання та потребують відповідних змін станів налаштувань системи "розумного" будинку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гаврилов, А. О. "Державне регулювання будівельної діяльності на стадії проектування." Економіка та держава, no. 6 (78) (2009): 110–12.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Khoroshkov, L. M., and N. P. Derevianko. "Проект реконструкції та озеленення прилеглої території обласної бібліотеки імені М. Горького (Запоріжжя)." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 6 (June 27, 2019): 28–31. http://dx.doi.org/10.15421/40290605.

Full text
Abstract:
Озеленення великих муніципальних об'єктів міст, зокрема будівель бібліотек, міських рад, лікарень, університетів – це один з основних принципів міського будівництва загалом. Зазвичай території, прилеглі до цих об'єктів – високодекоративні, вони відкриті для відвідувачів і нерідко стають візитівкою міста, а подекуди і всього регіону. Вони розташовані у центральних районах міст та на головних вулицях, тому щодня потрапляють у поле зору великої кількості людей. Такого плану території у великих містах України переважно вже приведено до належного стану, проте територія, прилегла до обласної бібліотеки, й досі перебуває у занедбаному стані. Територія проектування обласної бібліотеки імені М. Горького розташована у центральній частині Запоріжжя та потребує повної реконструкції як з погляду будівельних робіт, так і з ландшафтного дизайну. Розроблено проект реконструкції та озеленення території, прилеглої до бібліотеки. За допомогою інвентаризації встановлено такі показники, як баланс території, видовий та породний склад дерев і чагарників, їх кількість, їх стан і особливості, що значно змінить зовнішній вигляд та усучаснить об'єкт озеленення, а також покращить доступ до об'єкта. На вибір стилю проекту благоустрою та озеленення вплинули такі чинники, як: загальний стиль озеленення центральних майданів міста, наявність яскраво вираженої партерної зони, зовнішній вигляд будівлі бібліотеки. Було обрано регулярний стиль, за допомогою якого пропонуємо втілити оригінальні ідеї озеленення та благоустрою території бібліотеки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Зварыч, Галина. "УСОВЕРШЕНСТВОВАНИЯ ПРОЦЕССА СИНТЕЗА СИСТЕМЫ УПРАВЛЕНИЯ." SWorldJournal, no. 08-01 (May 31, 2018): 56–60. http://dx.doi.org/10.30888/2663-5712.2021-08-01-010.

Full text
Abstract:
Розглядається питання підвищення експлуатаційної надійності систем управління складними об’єктами на основі аналізування параметричної стійкості на стадії технічного проектування системи. В основу аналізу параметричної стійкості покладено характеристичне
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Зварыч, Галина. "УСОВЕРШЕНСТВОВАНИЯ ПРОЦЕССА СИНТЕЗА СИСТЕМЫ УПРАВЛЕНИЯ." SWorldJournal, no. 08-01 (May 31, 2018): 56–60. http://dx.doi.org/10.30888/2410-6615.2020-08-01-010.

Full text
Abstract:
Розглядається питання підвищення експлуатаційної надійності систем управління складними об’єктами на основі аналізування параметричної стійкості на стадії технічного проектування системи. В основу аналізу параметричної стійкості покладено характеристичне
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Семиліт, Микола. "Закономірності групової динаміки та їх використання у психологічному захисті особистості." Теоретичні і прикладні проблеми психології, no. 3(56)Т2 (2021): 54–63. http://dx.doi.org/10.33216/2219-2654-2021-56-3-2-54-63.

Full text
Abstract:
У статті розкрито закономірності групової динаміки та їх використання у психологічному захисті особистості в процесі проектування нею життєвого шляху. Визначено соціально-психологічні засади проектування життєвого шляху особистості, що полягають у виявленні закономірностей, механізмів та психологічних умов зміни ставлення особистості до себе та оточуючих у процесі проектування життєвого шляху особистістю в групі. Встановлено психологічні закономірності проектування життєвого шляху особистості («прискорення» психологічного часу її життя, згортання подій у ситуації страху смерті, «групової ілюзії» як неадекватного очікування щодо можливостей групи, «зростання валентності групи» як прогнозу її позитивної динаміки; залежність процесу квантування життєвого часу від «потенціальних ям» лінії життя, утворених в результаті травматичного досвіду; гендерна обумовленість взаємодії групового тренера з окремими учасниками та групою в цілому. Розроблено семантико-топографічний підхід до проектування життєвого шляху особистості як соціально значущої конструктивно-прогнозуючої діяльності, що спирається на соціогенез, а саме колективні символи-архетипи, родову історію та трансгенераційну активність особистості в групі у процесі проектування життєвого шляху; виявлено умови інтенсифікації проектування життєвого шляху особистості (поляризація простору взаємодії у групі на минуле і майбутнє, використання асоціації «здійснені кроки – прожиті роки», співставлення власного життєвого шляху з життям пращурів); визначено стадії ідентифікації, поляризації, дезінтеграції і інтеграції учасників інтенсивної взаємодії у групі в процесі проектування життєвого шляху особистості. На основі чотирьох показників – повторюваності життєвих подій, наявності цілеспрямованої діяльності, можливості продовження роду та часу життя виявлено варіанти проектування життєвого шляху. В основі емпірично виявлених варіантів проектування життєвого шляху лежать механізми виходу (переривання) з психологічного контакту, що зумовлюють домінуючий вибір і відповідну стратегію поведінки. Катарсична сповідь особистості в групі або родині з метою звільнення від затаєних подій, відтворення їх у терапевтичних умовах, веде (через відчуття психологічної смерті, дезінтегрованості) до її інтеграції, зцілення та позитивної трансгенерації – передачі власного успішного досвіду. З’ясовано, що процес міжособової взаємодії в групі з проектування життєвого шляху проходить певні універсальні стадії розвитку: 1) ототожнення себе з керівником, групою в цілому (ідентифікація), 2) поляризація між двома її соціально-психологічними полюсами – «сильним» і «слабким», 3) дезінтеграція як збільшення відстані між «Я»-реальним і «Я»-ідеальним, 4) інтеграція як зростання цілісності групи й особистості в ній. Група як соціальний організм та особистість у ній може пройти всі ці стадії у випадку опрацювання отриманого в минулому травмуючого досвіду, або зафіксуватись на одній із них, відігруючи, проектуючи «успадковане» й персонально пережите минуле в майбутні події життєвого шляху. Ключові слова: особистість, групова динаміка, закономірності групової динаміки, психологічний захист, проектування життєвого шляху.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Будівля на стадії проектування"

1

Луцик, Тарас Миколайович. "Підвищення точності визначення класу енергетичної ефективності будівель на стадії проектування." Master's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/46781.

Full text
Abstract:
Актуальнicть теми. В даній роботі ми визначаємо клас енергоефективності для будівлі на стадії проектування і визначаємо методики для полегшення створення сертифікату енергоефективності будівлі на стадії проектування, для чіткого розуміння порівняння методики енергозбереження будівлі на стадії проектування і збудованої будівлі і для вибору найбільш оптимальної методики енергозбереження будівлі. Енергетична ефективність будівель визначається відповідно до методики, що розробляється з урахуванням вимог актів законодавства Європейського Союзу, Енергетичного Співтовариства, гармонізованих європейських стандартів у сфері енергетичної ефективності будівель та затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері будівництва. Під час проведення розрахунку енергетичної ефективності будівель може використовуватися програмне забезпечення для визначення енергетичної ефективності будівель, всі розрахункові елементи якого відповідають вимогам методики визначення енергетичної ефективності будівель та застосовуються у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері будівництва. У процесі визначення енергетичної ефективності будівель обов’язково враховується інформація про: 1) місцеві кліматичні умови; 2) функціональне призначення, архітектурно-планувальне та конструктивне рішення будівлі; 3) геометричні (враховуючи розташування та орієнтацію огороджувальних конструкцій), теплотехнічні та енергетичні характеристики будівлі, а також енергетичний баланс будівлі; 4) нормативні санітарно-гігієнічні та мікрокліматичні умови приміщень будівлі; 5) нормативний строк експлуатації огороджувальних конструкцій та елементів (у тому числі обладнання) інженерних систем; 6) технічні характеристики інженерних систем; 7) використання відновлюваних джерел енергії, пасивних сонячних систем та систем захисту від сонця, а також енергії, виробленої шляхом когенерації. Особливості визначення енергетичної ефективності будівлі, приміщення якої мають різне функціональне призначення, встановлюються методикою, описаною в законі України про енергетичну ефективнсть. Тема дослідження. Підвищення точності визначення класу енергетичної ефективності будівель на стадії проектування. Мета дослідження: підвищення достовірності сертифікатів енергетичної ефективності будівель на стадії проектування. Завдання дослідження: 1. Аналіз нормативних вимог до енергетичного сертифікату будівель і споруд . 2. Аналіз нормативних вимог щодо класів енергетичної ефективності та особливості до складання енергетичних сертифікатів в Україні. 3. Аналіз методики визначення класу енергетичної ефективності будівель та споруд. 4. Співставний аналіз методів розрахунку класів енергетичної ефективності побудованої будівлі та будівлі на стадії проектування. 5. Визначення особливостей розрахування класу енергетичної ефективності будівлі на стадії проектування Об’єктом дослідження є процес сертифікації будівель щодо рівня енергоефективності. Предмет дослідження: методи визначення рівня енергетичної ефективності будівель та споруд. Методи дослідження. Розробки і дослідження проводилися на основі визначення класу енергоефективності збудованої будівлі та будівлі на стадії проектування і складання сертифікату . Елементи наукової новизни одержаних результатів. 1. На основі аналізу нормативних вимог до енергетичного сертифікату будівель ми вдосконалили методику розрахунку енергетичного сертифікату, що надає змогу підвищити точність розрахунку енергетичного сертифікату. 2. На основі проведеного співставного аналізу методів розрахунку класів енергетичної ефективності побудованої будівлі та будівлі на стадії проектування ми визначили особливості розрахування класу енергетичної ефективності будівлі на стадії проектування, що надало змогу підвищити достовірність енергетичних сертифікатів на стадії проектування. Практичне значення одержаних результатів. Дослідження, що було проведене в роботі може бути використане: - для полегшення створення сертифікату енергоефективності будівлі на стадії проектування; - для чіткого розуміння порівняння методики енергозбереження будівлі на стадії проектування і збудованої будівлі; - для вибору найбільш оптимальної методики енергозбереження будівлі.
Relevance of the topic. In this paper we define the energy efficiency class for a building at the design stage and define methods to facilitate the creation of a building energy efficiency certificate at the design stage, to clearly understand the comparison of building energy saving techniques at the design stage and constructed building and to choose the best energy saving method. Energy efficiency of buildings is determined in accordance with the methodology developed taking into account the requirements of European Union legislation, the Energy Community, harmonized European standards in the field of energy efficiency of buildings and approved by the central executive body for state policy in construction. When calculating the energy efficiency of buildings can be used software to determine the energy efficiency of buildings, all elements of which meet the requirements of the methodology for determining the energy efficiency of buildings and are used in the manner prescribed by the central executive body. In the process of determining the energy efficiency of buildings, information on: 1) local climatic conditions; 2) functional purpose, architectural-planning and constructive decision of the building; 3) geometric (taking into account the location and orientation of enclosing structures), thermal and energy characteristics of the building, as well as the energy balance of the building; 4) normative sanitary-hygienic and microclimatic conditions of the building premises; 5) standard service life of fencing structures and elements (including equipment) of engineering systems; 6) technical characteristics of engineering systems; 7) use of renewable energy sources, passive solar systems and solar protection systems, as well as energy produced by cogeneration. Peculiarities of determining the energy efficiency of a building, the premises of which have different functional purposes, are established by the method described in the Law of Ukraine on Energy Efficiency. Research topic. Improving the accuracy of determining the energy efficiency class of buildings at the design stage. The purpose of the study: to increase the reliability of energy performance certificates of buildings at the design stage. Objectives of the study: 1. Analysis of regulatory requirements for the energy certificate of buildings and structures. 2. Analysis of regulatory requirements for energy efficiency classes and features of energy certificates in Ukraine 3. Analysis of the methodology for determining the energy efficiency class of buildings and structures. 4. Comparative analysis of methods for calculating energy efficiency classes of the constructed building and the building at the design stage. 5. Determining the features of calculating the energy efficiency class of the building at the design stage The object of research is the process of certification of buildings on the level of energy efficiency. Subject of research: methods for determining the level of energy efficiency of buildings and structures. Research methods. Developments and researches were carried out on the basis of definition of a class of energy efficiency of the constructed building and the building at a stage of designing and drawing up of the certificate. The practical significance of the results obtained. The research conducted in this work can be used: - to facilitate the creation of a certificate of energy efficiency of the building at the design stage; - for a clear understanding of the comparison of the method of energy saving of the building at the design stage and the constructed building; - to choose the most optimal method of energy saving the building.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Клименко, І. Є. "Моделювання поверхонь на стадії проектування." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/64586.

Full text
Abstract:
Завдання дослідження – запропонувати засоби вирішення задачі конструювання поверхні носової частини літака з урахуванням умов мінімізації кутів між нормалями до носової поверхні літака та напрямом радарних променів[1].
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Борко, В. О., С. М. Зенкіна, and А. С. Зенкін. "Кваліметрична оцінка машинобудівної продукції на стадії проектування." Thesis, КНУТД, 2016. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/5274.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Тимофєєв, Дмитро Володимирович. "Розвиток методів оцінки конкурентоздатності техніки на стадії її проектування." Thesis, НТУ "ХПІ", 2005. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27909.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.02.02 – економіка та управління науково-технічним прогресом. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2005. У дисертаційній роботі досліджені теоретико-методологічні та прикладні аспекти удосконалення та розвитку методів оцінки конкурентоздатності техніки на стадії створення й розробки її конструкції. Запропоновано нове трактування формування конкурентоздатності техніки за період її життєвого циклу, розроблено методичні основи матричного підходу до динамічної оцінки та аналізу конкурентоздатності техніки по її властивостях ресурсозбереження й задоволення конкретних потреб. Дістали подальшого розвитку методи визначення й оптимізації показників конкурентоздатності техніки на стадії її проектування, а також оцінки рівня конкурентоздатності техніки на основі прогнозування потенційного обсягу її продажу. Запропоновано основні складові системи оцінки конкурентоздатності техніки на ранній стадії її життєвого циклу.
The dissertation on competition of a scientific degree of the economic sciences’ candidate with a specialty 08.02.02 - economy and management of scientific and technical progress. - National technical university "Kharkov polytechnic institute", Kharkov, 2004. Theoretical-methodical and applied aspects of perfection and development of competitiveness estimation of technique on the development stage of its construction were investigated in dissertation’s operation. The new interpretation of formation process of engineering competitiveness in the period of its life cycle is offered; methodical bases of the matrix approach to a dynamic estimation and the analyzing of engineering competitiveness are developed according to its properties of the resources saving and special needs satisfaction. It was proposed the further techniques development of definition and optimization of parameters of engineering competitiveness at the stage of its designing, as well as the rates of engineering competitiveness on the basis of forecasting a potential sales volume. Estimation competitiveness system of engineering on early its life cycle stage is offered on a basis of a systematic approach.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Рак, Юрій Павлович, Олег Богданович Зачко, and Андрій Іванович Івануса. "УПРАВЛІННЯ РИЗИКОМ ПРОЕКТУВАННЯ СТАДІОНІВ ДО ЄВРО-2012 НА КОНЦЕПТУАЛЬНІЙ СТАДІЇ ЖИТТЄВОГО ЦИКЛУ ПРОЕКТУ." Thesis, Рак Ю.П. Управління ризиком проектування стадіонів до Євро-2012 на концептуальній стадії життєвого циклу проекту / Ю.П. Рак, О.Б. Зачко, А.І. Івануса // Тези доповідей VIII міжнародної конференції «Управління проектами у розвитку суспільства». Тема: Управління програмами приватно-державного партнерства з метою стабілізації розвитку України. К.: КНУБА. – 2011. – С. 180-181, 2011. http://sci.ldubgd.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/7797.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Рак, Юрій Павлович, Олег Богданович Зачко, and Андрій Іванович Івануса. "УПРАВЛІННЯ РИЗИКОМ ПРОЕКТУВАННЯ СТАДІОНІВ ДО ЄВРО-2012 НА КОНЦЕПТУАЛЬНІЙ СТАДІЇ ЖИТТЄВОГО ЦИКЛУ ПРОЕКТУ." Thesis, Рак Ю.П. Управління ризиком проектування стадіонів до Євро-2012 на концептуальній стадії життєвого циклу проекту / Ю.П. Рак, О.Б. Зачко, А.І. Івануса // Тези доповідей VIII міжнародної конференції «Управління проектами у розвитку суспільства». Тема: Управління програмами приватно-державного партнерства з метою стабілізації розвитку України. К.: КНУБА. – 2011. – С. 180-181, 2011. http://hdl.handle.net/123456789/2191.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Новіков, В., Дмитро Володимирович Лісовенко, Дмитрий Владимирович Лисовенко, and Dmytro Volodymyrovych Lisovenko. "Вивчення особливостей проектування деталей на стадії технічного, техробочого та робочого проекту за допомогою 3D-принтеру." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/65169.

Full text
Abstract:
Для створення повноцінної фізичної 3D-моделі за допомогою адитивних технологій була вивчена CAD-програма «КОМПАС-3D». На стадії технічного проекту за допомогою «КОМПАС-3D» розроблялись ескізи деталі механічного приводу поршневого механізму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Акіл, Аюб. "Надійність покриттів трибун стадіонів на стадіях проектування та експлуатації." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/1934.

Full text
Abstract:
Акіл Аюб Надійність покриттів трибун стадіонів на стадіях проектування та експлуатації : кваліфікаційна робото магістра спеціальності 192 "Будівництво та цивільна інженерія" / наук. керівник В. А. Банах. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 114 с.
UA : Магістерська робота складається з введення, чотирьох розділів, висновки, списку використаних джерел. Містить 114 сторінок, 46 рисунків і 9 таблиць, перелік посилань включає 115 джерел. Об'єкт дослідження: стрижневі конструкції стаціонарних рамно-консольних покриттів над трибунами стадіонів. Проаналізована загальна методика розрахунку і проектування сталевої шарнірно стрижневої рамно-консольної конструкції покриття над трибунами стадіону, з кінцевим визначенням показників надійності проектованої або експлуатованої конструкції. На основі аналізу отриманих схем руйнування сталевих рамно-консольних конструкцій покриттів над трибунами стадіонів запропонований алгоритм розрахунку і проектування конструкцій і їх окремих елементів з урахуванням геометричної і конструктивної нелінійності роботи системи, що дозволяє забезпечити необхідний рівень надійності конструкцій підвищеної відповідальності.
EN : The master's thesis consists of an introduction, four sections, conclusions, a list of used sources. Contains 114 pages, 46 figures and 9 tables, the list of references includes 115 sources. Object of study: the pivotal structures of stationary frame-cantilever coatings above the stadium stands. The general method of calculation and design of steel articulated pivot frame and cantilever structure of the covering over the stadium stands is analyzed, with the final determination of reliability indicators of the designed or operated construction. On the basis of the analysis of the received schemes of destruction of steel frame-cantilever structures of coatings over the stands of the stadiums, an algorithm for the calculation and design of structures and their individual elements, taking into account the geometric and structural nonlinearity of the system operation, allows to provide the required level of reliability of structures of increased responsibility.
RU : Магистерская работа состоит из введения, четырех глав, заключения, списка использованных источников. Содержит 114 страниц, 46 рисунков и 9 таблиц, список литературы включает 115 источников. Объект исследования: стержневые конструкции стационарных рамно-консольных покрытий над трибунами стадионов. Проанализирована общая методика расчета и проектирования стальной шарнирно стержневой рамно-консольной конструкции покрытия над трибунами стадиона, с конечным определением показателей надежности проектируемой или эксплуатируемой конструкции. На основе анализа полученных схем разрушения стальных рамно-консольных конструкций покрытий над трибунами стадионов предложен алгоритм расчета и проектирования конструкций и их отдельных элементов с учетом геометрической и конструктивной нелинейности работы системы, позволяющей обеспечить необходимый уровень надежности конструкций повышенной ответственности.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography