Academic literature on the topic 'БТР'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'БТР.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "БТР"

1

Жадан, Володимир Андрійович, Олександр Юрійович Ларін, Олександр Анатолійович Майстренко, and Олександр Олексійович Почечун. "Моделювання процесу теплообміну між основними агрегатами сучасних колісних бронетранспортерів на базі методів кінцевоелементного моделювання." Озброєння та військова техніка 28, no. 4 (December 3, 2020): 32–37. http://dx.doi.org/10.34169/2414-0651.2020.4(28).32-37.

Full text
Abstract:
В статті на основі математичних розрахунків та отриманих експериментальним шляхом даних проведено дослідження компонувальних рішень моторно-трансмісійного відділення (МТВ), гідросистем бронетранспортера з вентиляторною системою охолодження. Ці матеріали мають практичну цінність і повинні використовуватися на початкових етапах проєктування систем охолодження основних елементів бронетранспортера з метою їх оптимізації та поліпшення характеристик.В статті авторами проаналізовано існуючі конструкції колісних бронетранспортерів на базі методів кінцевоелементного моделювання фізичних процесів, зокрема, процесів теплообміну в системі охолодження сучасних зразків військової техніки вітчизняного виробництва БТР-4А, БТР-4В і БТР-4Е-2. При попередніх оцінках варіантів компонування моторно-трансмісійного відсіку, гідропневматичною підвіски і вентиляторної системи охолодження силової установки представлена математична модель теплових потоків дозволяє з достатньою точністю визначити ефективність пропонованих перспективних зразків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kalashchenko, S. I., and A. M. Hrynzovskyi. "Вплив імерсійних технологій на психофізіологічний статус курсантів Національної академії Національної гвардії України." Ukrainian Journal of Military Medicine 3, no. 1 (March 31, 2022): 60–66. http://dx.doi.org/10.46847/ujmm.2022.1(3)-060.

Full text
Abstract:
Вступ. В наш час актуальною проблемою є полишення професії спеціалістами в перші роки, коли вони тільки приступають до виконання своїх службових обов’язків. В першу чергу це стосується людей, чия професійна діяльність пов’язана з екстремальними умовами праці. Одним з факторів цього є низька стресостійкість, яка в подальшому може стати причиною виникнення захворювань як на фізичному, так і на психоемоційному рівні. Використання сучасних імерсійних технологій може допомогти на етапі навчання виявляти людей з низькою стійкістю до стресових чинників та розробити для них комплекс превентивної реабілітації для збільшення кількості спеціалістів, які будуть залишатися в професії. Мета. Оцінити стресостійкість курсантів Національної академії Національної гвардії України третього та четвертого року навчання на основі їх психофізіологічного статусу до та після впливу імерсійних технологій. Матеріали та методи. Проведено обсерваційне дослідження, на протязі якого було обстежено 88 курсантів НАНГУ з вересня по жовтень 2021 року. В обстеженні респондентів використовувався програмно-апаратний комплекс професійного психологічного відбору та психофізіологічної експертизи «Психолот-1». В основу дослідження було покладено моделювання мікро-стресового навантаження з використанням тренажеру екіпажів БТР-4E, на якому курсанти працювали протягом 25-30 хвилин. Зняття показників психофізіологічного статусу курсантів проводилося двічі, до та після роботи на тренажері БТР-4Е. Статистична обробка даних проводилася з використанням ліцензійного статистичного пакету IBM SPSS Statistics Base v.22. Результати. При аналізі мінімального часу експозиції фігури (до - 0,27±0,008, після - 0,25±0,008, p=0,002), який характеризує функціональну рухливість нервових процесів у респондентів, виявлено, що робота з тренажером БТР-4Е мала вплив на показник в бік його зменшення, а також була виявлена статистично значуща різниця середнього значення помилкових реакцій на коло (до - 8,24±0,35, після - 9,1±0,39, p=0,028) при використанні ІмТ. Проаналізувавши інтегральну оцінку стійкості до екстремальних умов до та після використання ІмТ статистично значущої різниці виявлено не було (до -0,287±0,25, після -0,382±0,3, p=0,61), що корелює із показником норми для інтегральної оцінки стійкості респондентів до стресових факторів, відхилення від якого не було виявлено. Висновки. В ході нашого дослідження доведено, що використання імерсійних технологій має вплив на стресостійкість курсантів, а саме відмічається зниження процесів пізнання при роботі з тренажером БТР-4Е в умовах як відсутності подразника зорового аналізатора (p=0,008), так і при його наявності (p<0,001). Ми виявили залежність між врівноваженістю нервових процесів та функціональною рухливістю нервових процесів після використання тренажеру БТР-4Е.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

CАХНО, Володимир, Дмитро ЯЩЕНКО, Олександр ДИКИХ, Валерій СТЕЛЬМАЩУК, and Василь ОНИЩУК. "ДО ВИБОРУ ТИПУ ДВИГУНА ПРИ МОДЕРНІЗАЦІЇ БТР-70." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 15 (November 27, 2020): 134–46. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i15.401.

Full text
Abstract:
В роботі розглянуті варіанти переобладнання БТР-70 шляхом встановлення на шасі цього автомобіля замість двох двигунів ЗМЗ-4905 двох двигунів General Motors потужністю 103 кВт, або двох вигунів IVECO Tector Р4 потужністю 110,4 кВт, або двох двигунів Д245.30Е2 потужністю 115 кВт, або двох двигунів різної потужності – потужність основного двигуна DEUTZ TCD 2013 L4 4V 161 кВт і потужність додаткового двигуна DEUTZ D 914L3 43 кВт. В основу порівняльного аналізу покладено основні показники тягово-швидкісних властивостей, що отримані шляхом розвʼязку диференціального рівняння руху, вихідними даними для якого слугують масові та геометричні параметри автомобіля та умови експлуатації. Вибір кращого варіанту виконано на основі порівняння кожного показника тягово-швидкісних властивостей з еталоном, у якості якого прийнято кращий показник із усіх можливих варіантів. За результатами розрахунків встановлено, що показники тягово-швидкісних властивостей автомобіля з двигунами IVECO Tector Р4, Д245.30Е2 і двома двигунами DEUTZ TCD 2013 майже однакові і змінюються від найбільшого значення (двигуни Д245.30Е2) до найменшого (два двигуни DEUTZ TCD 2013) в межах 4%, не зважаючи на те, що їх потужність змінюється на 11,3%. Тому вибір кращого типу двигуна при переобладнанні БТР-70 повинен проводитися з урахуванням інших показників, зокрема, паливної економічності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Псьол, Сергій, and Леся Войцехович. "АНАЛІЗ ЗМІНИ ТЯГОВО-ШВИДКІСНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ БРОНЕТРАНСПОРТЕРА БТР-70Т ПРИ ЗАСТОСУВАННІ БІОДИЗЕЛЬНОГО ПАЛЬНОГО." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 86, no. 4 (April 16, 2022): 184–203. http://dx.doi.org/10.32453/3.v86i4.922.

Full text
Abstract:
Питання застосування альтернативного пального для транспорт-них засобів є важливим і актуальним. Доцільність використанняальтернативного пального визначається економічними та еколо-гічними чинниками. Проблематика застосування альтернативногопального актуальна і для автобронетанкової техніки органів охо-рони державного кордону, але даних щодо впливу такого пального на експлуатаційні властивості зразків бронетанкової техніки недо-статньо.Для дослідження обрано модернізований бронетранспортерБТР-70Т, який надійшов на оснащення органів охорони кордону.Ця машина оснащена двома дизельними чотиритактними чоти-рициліндровими двигунами з турбонаддувом. Як альтернативнепальне пропонується використовувати біодизель. Перевагою цьогопального є його доступність, можливість використання місцевихресурсів, відсутність потреби у переобладнанні двигуна.Для дослідження впливу біодизеля на тягово-швидкісні властивос-ті бронетранспортера запропоновано методику, яка ґрунтується накомбінації методів теплового розрахунку поршневих двигунів вну-трішнього згорання, способів побудови швидкісних характеристикпоршневих двигунів та методів тягового розрахунку колісних ма-шин. За вихідні дані для дослідження використано дані щодо хіміч-них і фізичних властивостей біодизельного пального, тактико-тех-нічні характеристики бронетранспортера та технічні характеристи-ки застосованих двигунів.Під час дослідження враховано вплив елементарного складу біо-дизельного пального та його теплотворної здатності на потужністьдвигунів, побудовано зовнішні швидкісні характеристики двигунадля випадків застосування традиційного та альтернативного паль-ного, побудовано і досліджено відповідні тягові і динамічні харак-теристики бронетранспортера.У результаті дослідження встановлено, що біодизельне пальне можезастосовуватись на модернізованих бронетрнаспортерах, але прицьому прогнозується зниження крутного моменту та потужностідвигунів приблизно на п’ять процентів. Коефіцієнт пристосовува-ності двигуна за крутним моментом та за частотою обертання змі-ниться несуттєво. Прогнозується деяке погіршення тягових і швид-кісних властивостей машини, які, однак, не мають принциповогохарактеру, але потребують врахування як під час організації опе-ративно-службової діяльності, так і під час водіння досліджуванихмашин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

КОЛОС, Олександр, and Олександр МОРОЗ. "ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ФОРТИФІКАЦІЙНОГО ОБЛАДНАННЯ ОПОРНИХ ПУНКТІВ МЕХАНІЗОВАНИХ ПІДРОЗДІЛІВ ЗА ДОСВІДОМОПЕРАЦІЇ ОБ’ЄДНАНИХ СИЛ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 82, no. 1 (February 2, 2021): 237–55. http://dx.doi.org/10.32453/3.v82i1.542.

Full text
Abstract:
У статті проведено порівняльний аналіз характеру фортифікаційного обладнання посилених опорних пунктів механізованих підрозділів з досвіду проведення операції Об’єднаних сил, а саме особливостей характеру фортифікаційного обладнання принципово нових опорних пунктів, обладнаних на лінії розмежування в операції Об’єднаних сил на сході країни, з урахуванням особливостей ведення сучасних бойових дій. З’ясовано, що сьогодні в умовах операції Об’єднаних сил основні характеристики посиленого опорного пункту механізованого підрозділу, на відміну від класичних опорних пунктів, що регламентує Бойовий статут механізованих та танкових військ сухопутних військ Збройних Сил України, можуть бути значно збільшені розміри в 2-3 рази і може досягати фронту до 800 м і глибини до 500 м, а на морському узбережжі вздовж фронту до 1200 м, що вимагає значного посилення підрозділів, що займають ці опорні пункти додатковими силами та засобами. Наведено порівняльний аналіз характеру фортифікаційного обладнання посилених опорних пунктів механізованих підрозділів, що показав суттєві відмінності у кількості споруд та обсягах виконаних робіт. Зокрема, було встановлено, що потреби на обладнання посиленого пункту механізованого взводу можуть бути збільшено в 1,2-1,5 рази. Рекомендовано враховуючи особливості ведення бойових дій в зоні ООС обладнувати споруди покращеного типу, зокрема, закриті споруди для ведення вогню зі стрілецької зброї, споруди для захисту особового складу, окопи для бойових машин піхоти (БТР, танків). Рекомендовано на посилених опорних пунктах механізованих підрозділів застосовувати конструкції закритого типу із залізобетону,а в спорудах для захисту особового складу передбачати 2-3 накати з круглого дерева діаметром не менше 20 см (залізобетон, металеві плити). Надано рекомендації щодо обладнання V-подібних позицій для бойових машин піхоти (БТР, танків), обґрунтовано їх об’ємно-планувальні та конструктивні рішення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Aristarkhov, O., S. Bisyk, and V. Slyusar. "Оцінка вагомості показників бронетранспортера за даними опитування з використанням методу попарного порівняння." Озброєння та військова техніка 22, no. 2 (June 25, 2019): 42–49. http://dx.doi.org/10.34169/2414-0651.2019.2(22).42-49.

Full text
Abstract:
В роботі представлені результати оцінки напрямів підвищення характеристик бронетранспортера за даними опитування з використанням методу попарного порівняння. Всього опитано 88 експертів. Для попарного порівняння визначено дванадцять питань, що характеризують основні показники бронетранспортера: захищеність, рухомість, вогневу потужність. Крім того, експертам пропонувались питання, що стосуються загальних характеристик БТР. Отримані значення вагових коефіцієнтів показників бронетранспортера свідчать, що найбільш важливими для експертів є характеристики озброєння, захищеності (протимінний захист, захист від гранат ручних протитанкових гранатометів, захист від куль Б-32 калібру 12,7мм) та прохідності. Отримані значення вагомості показників бронетранспортера за даними опитування з використанням методу попарного порівняння є основою для оцінки пріоритетів розвитку вітчизняних бронетранспортерів та інших машин подібного класу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

V, Sakhno, and Dykich O. "TO THE COMPARATIVE EVALUATION OF FUEL ECONOMY OF THE BTR-70 CAR WITH DIFFERENT TRANSMISSION." National Transport University Bulletin 1, no. 50 (2021): 198–209. http://dx.doi.org/10.33744/2308-6645-2021-3-50-198-209.

Full text
Abstract:
The article considers the issue of choosing a gearbox for the modernization of the BTR-70 by replacing two gasoline engines with two diesels. The object of research is the fuel economy of the BTR-70 car with different gearboxes when replacing two gasoline engines with two diesels. The purpose of the work – to determine the type and gear ratio of the transmission, which provides the best fuel efficiency of the car. Research method - mathematical modeling. When replacing a gasoline engine with a diesel of a different power and a different speed range, it is necessary to determine the gear ratio so as to provide the car with the required level of speed properties in the specified operating conditions with minimal fuel consumption. Due to the fact that the modernization of the BTR-70 involves the replacement of the engine and transmission, the further search for the gearbox was carried out on the basis of analysis of existing structures by the maximum torque of the engine. A five-speed and eight-speed MAZ gearbox and a six-speed Mercedes-Benz G 85-6 / 6.7 gearbox were used for analysis. Taking into account the fact that at a given coefficient of drag  = 0.03 the car can move only in direct gear, then for all gearboxes the fuel characteristics of steady motion will be the same as the control fuel consumption, which was 30 l / 100 km. In terms of fuel consumption during the acceleration of the car and the average kilometer fuel consumption when driving on paved roads, preference should be given to a car with a Mercedes-Benz G 85-6 / 6,7 transmission and only when driving in difficult road conditions, preference should be given to the car with 8-speed MAZ-5335 transmission. KEY WORDS: CAR, ENGINE, FUEL ECONOMY, TRANSMISSION, GEAR RATING, SPEED, COMPARATIVE EVALUATION
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Горєлишев, Станіслав, Павло Волков, Дмитро Баулін, Євген Башкатов, and Олена Новикова. "ЗАЛЕЖНОСТІ ЕФЕКТИВНОЇ ПОВЕРХНІ РОЗСІЮВАННЯ ЗАСОБІВ ДОСТАВКИ ПОРУШНИКІВ ПРИ ЗОВНІШНЬОМУ ПІДСВІЧУВАННІ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 85, no. 2-3 (April 11, 2022): 253–73. http://dx.doi.org/10.32453/3.v85i2-3.842.

Full text
Abstract:
Ефективне рішення організації охорони важливого державного об’єкта (ВДО) або частки кордону є оптимальне поєднання механічних перешкод, які ускладнюють дії порушника, із засобами сигналізації, що забезпечують найбільш раннє виявлення спроби проникнення. Як такі можливо використовувати технічні засоби, побудовані за принципами напівактивної бістатичної радіолокації, – РЛС, які використовують джерела зовнішнього підсвічування (передавачі Т2 або стільниковий зв’язок). Використання цих засобів спрямовано на підвищення надійності виявлення порушників і засобів їх доставки на великих відстанях та забезпечення прихованості спостереження за зоною охорони ВДО. Для побудови таких систем необхідні дані щодо вторинних характеристик бістатичного радіолокаційного розсіювання об’єктів, які перебувають у зоні охорони. Для отримання цих даних використовувалося математичне моделювання, яке засноване на розв’язанні інтегральних рівнянь (ІР). Розроблено методику оцінювання можливості радіолокаційного спостереження ідеально провідних об’єктів у полі підсвічування телевізійної і стільникової мереж. Проведено постановку задачі та описано вхідні та вихідні дані. У статті розглянуто приховане спостереження ділянок кордону або зони охорони ВДО у місті Золочів Харківської області. Як джерело випромінювання використовувався ретранслятор телевізійної мережі Т2 у с. Нехотїївка (Бєлгородської області) або ретранслятор стільникового зв’язку. Об’єкт спостереження – засіб доставки порушників у вигляді загальної моделі бронетранспортера (БТР). Отримано бістатичні діаграми розсіювання засобу доставки та середні значення ефективної поверхні розсіювання (ЕПР) у секторах бістатичних кутів у разі різних азимутів і частот зондування. Із аналізу залежності ЕПР від конфігурації системи прихованого спостереження при зовнішньому підсвічуванні оцінено усереднені значення рівня розсіяного сигналу. Проведено верифікацію результатів методики на прикладі об’єктів простої форми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Көшімова, Бибатпа Әмірханқызы, and Шарапат Сәбитқызы Әбішева. "ТОПОНИМДЕРДІҢ КОНЦЕПТІЛІК СИПАТЫ." Bulletin of Toraighyrov University. Philology series, no. 1.2021 (March 26, 2021): 156–66. http://dx.doi.org/10.48081/ycmx6215.

Full text
Abstract:
Мақалада топоним мен бүгінгі лингвистикалық зерттеулердің діңгегі болып табылатын концепт ұғымының арасында қандай байланыс бар деген мәселені қарастырамыз. Қазіргі тілтұтынушы санасы үшін географиялық атаулар тек жер бағдары емес, одан жоғарылау, сезім мен эмоция араласқан мәдени құндылықтар. Бір елді мекенге сол жердің географиялық ерекшелігіне сай, не халық қоныстанған тарихи сипатына қарай, не оны ашқан тарихи тұлғаның есіміне орай, болмаса кездейсоқ бір атау қойылған болсын. Атаудың өзі біраз уақыт өткен соң-ақ уәжділігін маңызды етуден қалады. Жер-су атауының неге олай аталғаны енді бізге мәнді емес. Атау тек инвентарлау үшін, таңбалау үшін қызмет атқара бастайды. Бірақ уақыт өте келе елді мекеннің тарихы, оны мекендейтін елдің, халықтың тарихымен астасып кетеді де, жер атауы сол мекеннің тұрғылықты халқы атауына ассоциация жасайды. Енді жер атауы емес, халық атауы, сол халықтың менталитеті басым күш ала бастайды. Сонда топоним, алдымен, ол атаған кеңістіктің физика-географиялық жағдайын, екінші адамға берер жер байлығын, сосын ол жерге қоныстанған халық дүниетанымы мен құндылықтарын немесе жер табиғатының әсемдігін, болмаса климатының адам төзбес жайсыздығын ассоциациялайды. Жер-су атауы бір ғана мазмұн межесі бар, ол тұрпат межеге сәйкес түсе қоятын таңба емес. Топонимдер – бойында бірнеше семалық бірлік жинақталған, халықтың ментальді өмірімен байланысты этномәдени бірлік.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Саттаров, Фаррух. "AҚШ ва Ўзбекистон болалар aдaбиётида муштaрaклик, ўзигa хослик, aдабий алоқаларнинг ривожланиш йўллари." Общество и инновации 2, no. 7/S (August 30, 2021): 226–35. http://dx.doi.org/10.47689/2181-1415-vol2-iss7/s-pp226-235.

Full text
Abstract:
Мақолада жаҳон ва ўзбек адабиётининг таржимашуносликдаги ўрни ва унинг амалий аҳамияти ҳақида сўз боради. Хусусан, халқлар ўртасидаги мулоқотни таржима амалга ошириши илмий жиҳатдан ёритиб берилган. Турли миллатларнинг асарлари бир неча бор таржима қилиниб, халққа етказилиши, унинг оммалашишини ва халқлар ўртасидаги тасаввурни пайдо бўлишига асос бўлади. Таржимашуносликда бадиий таржиманинг ўрни беқиёс. Бадиий асар ҳар бир халққа унинг миллий мафкураси ва урф-одатлари, маънавий-маърифий, ижтимоий ҳаётини кўрсатиб берадиган воситадир. Шу боис ҳам, бадиий таржимага миллий руҳни ифода этувчи нозик сўзлар, фикрлар таржимада акс эттирилиши талаб этилади. Жаҳон халқларини бир-бирларидан ажратувчи ҳам, уларни бирлаштирувчи восита ҳам - тилдир. Ер юзида яшовчи барча халқлар, уларнинг вакиллари бир-бирлари билан асосан таржима орқали мулоқот қиладилар. Халқлар, миллатлар ўртасида сиёсий, иқтисодий, маданий-ижтимоий алоқалар кучайгани сайин таржима ҳам, таржимачилик ҳам кучайиб бораверади. Мақоланинг ўз олдига қўйган мақсади ҳам айни шудир ва ушбу масалалар кенг ўринда ёритиб берилган.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "БТР"

1

Фролов, Віктор Якович, and В. Р. Лізак. "Розробка автоматизованої системи керування склоочистником БТР-89." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45084.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Чернишев, Володимир Леонідович, В. П. Бабенко, and М. Є. Поліщук. "До питання про застосування непараметричних методів оцінки рівня надійності бронетанкової техніки з низькою інтенсивністю експлуатації." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38171.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Фролов, Віктор Якович, and В. Р. Шаріпов. "Дослідження системи електропостачання БТР-4Е та пошук шляхів її вдосконалення." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45024.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Макогон, Олена Анатоліївна, Д. В. Рибачок, О. Ю. Феоктістов, and В. Г. Колеснік. "Вибір оптимальних параметрів динамічної системи підвіски БТР-80 за допомогою системи автоматичного управління." Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38571.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Волонцевич, Дмитрий Олегович, Евгений Александрович Веретенников, and Анатолий Сергеевич Яремченко. "Сравнительная оценка динамичности перспективного колесного бронетранспортера с электромеханической трансмиссией." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38223.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Барчан, Е. Н., Андрей Владимирович Грабовский, Юрий Викторович Костенко, Елена Игоревна Касай, Дмитрий Валентинович Киричук, and И. В. Мазур. "Моделирование реакции динамической системы на серию ударно-импульсных воздействий." Thesis, НТУ "ХПИ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/25094.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Охріменко, В. О., Оксана Петрівна Гапонова, Оксана Петровна Гапонова, and Oksana Petrivna Haponova. "Особливості структуроутворення бор-хромових та бор-мідних покриттів на інструментальних сталях." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/62407.

Full text
Abstract:
Сучасна технологія в своєму розпорядженні має численні методи зміни фізико-хімічних та експлуатаційних властивостей металевих поверхонь в заданому напрямку, кожен з яких має свої оптимальні галузі застосування. До одного з таких методів зміцнення і нанесення захисних покриттів відноситься хіміко-термічна обробка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Бєлінська, Анна Павлівна, Н. І. Черевична, Світлана Вікторівна Жирнова, and Сергій Олександрович Петров. "Стабілізація олійних розчинів БАР від окиснювального псування." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46917.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Малій, О. В. "Бар"єри входження фірм на ринки в умовах глобалізації." Diss. of Candidate of Economic Sciences, КНУТШ, 2011.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Жарик, О. С. "Стратегія підвищення прибутку підприємства (на прикладі ТОВ «ФОРТ-БІР-ПЛЮС»)." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12456.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні аспекти роль та сутність прибутку на підприємства. Проаналізовано динаміку основних економічних показників діяльності досліджуваного підприємства, розроблено стратегію зростання прибутку. Запропоновано стратегію підвищення обсягу прибутку та заходи, щодо її реалізації.
Diploma thesis deals with theoretical aspects of profit The dynamics of the main economic indicators of the activity of the investigated enterprise was analyzed. The company profitability strategy has been developed reserves of profit
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "БТР"

1

Лазарчук, А. Г. Жестяной бор. Харьков; Донецк: Фолио; Сталкер, 1996.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сухорукова, А. Э. Пароль - БТА. Ленинград: Детская литература, 1988.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лазарчук, А. Г. Жестяной бор. Харьков; Донецк: Фолио; Сталкер, 1996.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лазарчук, А. Г. Жестяной бор. Харьков; Донецк: Фолио; Сталкер, 1996.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Варламов, В. Ф. Карл Бэр - испытатель пророды. Москва: Знание, 1988.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Мигдал, А. Б. Квантовая физика и Нильс Бор. Москва: Знание, 1987.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Конфігурація "А4: БТР" для "1С: Підприємство" вер.7.7. Керівництво користувача. Київ: СофтАРТ, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Смирнов, Н. А. Ветлугаев бор. Тула, 1987.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Сергин, В. В. Брусничный бор. М., 1985.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гагарин, С. С. Мясной Бор. М., 1991.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "БТР"

1

Есенғабылов, И., А. Елепбергенова, Л. Криванкова, and А. Оразбаева. "КОМПЬЮТЕР – ОҚУШЫНЫҢ МАТЕМАТИКАНЫ ОҚЫП-БІЛУ ІС-ӘРЕКЕТІНІҢ НЕГІЗГІ БІР ҚҰРАЛЫ." In Theoretical foundations of the functioning of Education. Ways to improve the effectiveness of educational activities, 532–44. International Science Group, 2021. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2021.mono.ped.ii-532-544.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

"Распределение мирового торгового флота (в тыс. бр.-рег. т)." In Обзор Морского Транспорта 2008, 175–79. UN, 2009. http://dx.doi.org/10.18356/80636736-ru.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

"Распределение мирового торгового флота (в тыс. бр.-рег. т)." In Обзор Морского Транспорта 2010, 229–34. UN, 2010. http://dx.doi.org/10.18356/01298f8d-ru.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "БТР"

1

Абдрафиҡова, Г. Х., and Р. М. Болғаҡов. "Башҡортостандағы ҡайһы бер антропологик тикшеренеүҙәргә ҡарата." In Этногенез. История. Культура: IV Юсуповские чтения. ИИЯЛ УФИЦ РАН, 2021. http://dx.doi.org/10.31833/12-11-2021-iv-27-32.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Брегадзе, B. И. "НОВЫЕ СОЕДИНЕНИЯ ДЛЯ БОР-НЕЙТРОНОЗАХВАТНОЙ ТЕРАПИИ РАКА." In MedChem-Russia 2021. 5-я Российская конференция по медицинской химии с международным участием «МедХим-Россия 2021». Издательство Волгоградского государственного медицинского университета, 2021. http://dx.doi.org/10.19163/medchemrussia2021-2021-116.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Жидкова, О. Б., А. А. Друзина, and B. И. Брегадзе. "СИНТЕЗ ЛИПИДОВ ДЛЯ БОР-НЕЙТРОЗАХВАТНОЙ ТЕРАПИИ РАКА." In MedChem-Russia 2021. 5-я Российская конференция по медицинской химии с международным участием «МедХим-Россия 2021». Издательство Волгоградского государственного медицинского университета, 2021. http://dx.doi.org/10.19163/medchemrussia2021-2021-237.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шомшекова, Р. А. "БІР АЙНЫМАЛЫЛЫ КӨПМҮШЕЛЕРДІҢ ТҮБІРЛЕРІН ТАБУ ӘДІСТЕРІ ТУРАЛЫ." In Республиканская научно-практическая онлайн конференция «ЖИЗНЬ И ОБЩЕСТВЕННО-ПОЛИТИЧЕСКАЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ АХМЕТА БАЙТУРСЫНОВА». Crossref, 2022. http://dx.doi.org/10.53355/k4784-5850-0580-o.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Nabieva, Janargyl, Balmira Erbolat, and Gylmira Myhieva. "Сөйлеу тілінде бұзылыстары бар балаларға инклюзивті білім беру ерекшеліктері." In Актуальные проблемы обучения и сопровождения лиц с ограниченными возможностями здоровья в условиях цифровизации образования. Киров: Межрегиональный центр инновационных технологий в образовании, 2021. http://dx.doi.org/10.52376/978-5-907419-41-4_116.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Аққалиқызы, А. "ҚАЗІРГІ ДАМУ КЕЗЕҢІНДЕ ҚАЗАҚСТАНДА АҚША АЙНАЛЫМЫН ДАМЫТУ ЖӘНЕ ЖЕТІЛДІРУ ПЕРСПЕКТИВАЛАРЫ." In Международная научно-практическая онлайн-конференция «Путь независимости: ориентиры и перспективы». Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.53355/g7620-1463-1294-x.

Full text
Abstract:
Қазақстан ақша айналымын дамыту мен жетілдірудің, кредиттік операцияларды жүргізудің үлкен перспективаларына ие. Бірақ елде бұл қатынастарды дамытып, реттейтін кейбір мәселелер бар. Сондықтан ақша айналымы операцияларын да, елдің бүкіл қаржы жүйесін де жетілдіру қажет. Бізде жеткілікті нормативтік база жоқ, киберқылмыспен жұмыс істейтін білікті мамандар жоқ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Бахтаулова, А. С., and Б. Б. Спабеков. "ЖОҢҒАР АЛАТАУ ТАБИҒИ ПАРКІ ФЛОРАСЫНДА КЕЗДЕСЕТІН ҚР ҚЫЗЫЛ КІТАБЫНА ЕНГЕН ӨСІМДІК ТҮРЛЕРІНІҢ МОНИТОРИНГІ." In Международная научно-практическая онлайн-конференция «Путь независимости: ориентиры и перспективы». Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.53355/r9682-8580-2260-i.

Full text
Abstract:
Жоңғар-Алатау табиғи парктің аумағында 845 өсімдік түрі бар, оның ішінде 56 эндемик, 26 түрі Қазақстан Республикасының Қызыл кітабына енгізілген. Парк ғылыми қызметкерлері, ғылыми-зерттеу институттары мен жоғары оқу орындары ғалымдарының соңғы он жылда жүргізген зерттеулерінің нәтижесінде флористикалық тізімге 423 түр қосылды, оның ішінде 15 түрі Қызыл кітапқа енген.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шәріпова, А. Қ. "МЕКТЕП ОҚУШЫЛАРЫНЫҢ ШЫҒАРМАШЫЛЫҚ ҚАБІЛЕТІН ДАМЫТУДАҒЫ ПАРАМЕТРІ БАР ЕСЕПТЕРДІ ШЫҒАРУДЫҢ РӨЛІ." In Международная научно-практическая онлайн-конференция «Путь независимости: ориентиры и перспективы». Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.53355/j4511-0581-3310-g.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Тропин, Н. А., А. А. Гольева, А. Г. Боброва, И. А. Козмирчук, Л. И. Красильникова, and И. А. Лукашов. "Исследования средневекового поселения Телятьево 1 в городском округе Бор Нижегородской области." In Археологические открытия 2018 год. Crossref, 2020. http://dx.doi.org/10.25681/iaras.2020.978-5-94375-326-8.351-352.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Жантелинова, М. Б., and А. М. Мукатова. "«КОРРЕКЦИЯЛЫҚ КАБИНЕТ АЯСЫНДАҒЫ ПСИХОЛОГ МАМАНЫНЫҢ АУТИЗМІ БАР БАЛАЛАРМЕН ЖҮРГІЗІЛЕТІН ТҮЗЕТУ ЖҰМЫСТАРЫНЫҢ ЕРЕКШЕЛІКТЕРІ»." In Международная научно-практическая онлайн-конференция «Путь независимости: ориентиры и перспективы». Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.53355/l4011-7405-1720-w.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "БТР"

1

БЫСТРЫЙ СТАРТАП: КОФЕ-БАР ДЛЯ СТУДЕНТОВ И ПРЕПОДАВАТЕЛЕЙ ТЭИ СФУ. А.Н. Иванова, М.С. Волхонская, Е.В. Горащенко, December 2018. http://dx.doi.org/10.33236/2307-910x-2018-4-24-207-211.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography