Academic literature on the topic 'Барвник'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Барвник.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Барвник"

1

Gorbov, I. V., A. A. Kryuchyn, D. Yu Manko, O. I. Tolmachev, V. V. Kurdyukov, and Yu L. Slominskii. "Вплив термічного відпалу на оптичні властивості тонких композитних плівок." Реєстрація, зберігання і обробка даних 16, no. 3 (September 8, 2014): 3–11. http://dx.doi.org/10.35681/1560-9189.2014.16.3.100277.

Full text
Abstract:
Методом центрифугування було отримано композитні плівки органічний барвник - полімер і досліджено вплив термічного відпалу на їхні оптичні властивості. Показано, що підвищення температури термообробки призводить до зниження кількості органічного компонента та структурної перебудови поверхні барвника разом з його структурним упорядкуванням, що призводять до одночасного зменшення інтенсивності поглинання, зменшення товщини плівки та збільшення показника заломлення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Алімов, С. С., І. О. Афанасьєва, В. В. Бобков, С. П. Гоков, В. В. Грицина, and Д. І. Шевченко. "Дослідження системи органічний барвник−ліпід методом іонно-фотонної спектрометрії." Ukrainian Journal of Physics 56, no. 3 (February 15, 2022): 211. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe56.3.211.

Full text
Abstract:
Проведено дослідження спектрального складу, квантового виходу і просторового розподілу випромінювання збуджених частинок, що покидають поверхню системи органічний барвник–ліпід, під час бомбардування іонами аргону. Встановлено, що наявність у мішені ліпідів змінює кількість збуджених частинок, що покидають поверхню, відносно чистого барвника. На основі отриманих результатів зроблено висновки щодо механізму впливу ліпідів на вихід збуджених частинок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Петрова, Жанна Олександрівна, Вадим Михайлович Пазюк, and Катерина Миколаївна Самойленко. "КОМПЛЕКСНА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНА ТЕПЛОТЕХНОЛОГІЯ ОДЕРЖАННЯ АНТИОКСИДАНТНОГО БУРЯКОВО-ТОМАТНОГО БАРВНИКУ ТА НАСІННЯ ТОМАТІВ." Scientific Works 2, no. 85 (March 17, 2022): 102–9. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v2i85.2239.

Full text
Abstract:
Сучасні технології, особливо процеси сушіння, є енергозатратними. То ж, основними завданнями при розробці теплотехнології в харчовій промисловості є зменшення витрат енергоносіїв на процес зневоднення. Такі наукові розробки дадуть можливість підвищити рівень енергетичної безпеки держави та конкурентоспроможності національної економіки, зменшити залежність України від імпортованих енергоносіїв в цілому. В зв’язку із поширенням таких хвороб як серцево-судинні захворювання, рак, зміна серцевого м'язу, неправильне перетравлення їжі, послаблення репродуктивної функції основним завданням працівників харчової промисловості є максимально замінити в готових продуктах харчування синтетичні ароматизатори, барвники на натуральні. На сьогоднішній день в Україні недостатньо виробництва рослинної сировини в порошки, що дозволяють зберегти якість вихідної сировини. Сучасні способи отримання порошку зі столового буряка дають можливість зберегти бетанін на рівні 50-70 % у кінцевому продукті. Тому розробка нових методів та удосконалення існуючих технологій сушіння столового буряка з метою отримання натурального барвника є важливою та значущою. Основною сировиною, яка має високий вміст бетаніну з антиоксидантними властивостями є червоний столовий буряк. Ця культура традиційна в харчуванні населення України. Важливим акцентом при переробці методом сушіння антиоксидантної сировини є зниження енергозатрат на процес зневоднення, максимальне збереження біологічно активних речовин та зниження собівартості кінцевого продукту. Користь природних антиоксидантів полягає в тому, що вони здатні вступати в реакції з вільними радикалами, нейтралізуючи їх згубну дію на організм людини. Столовий буряк один із небагатьох культур, до складу якого входить бетанін – продукт ферментативного розпаду холіну, що відіграє важливу роль при обміні речовин в організмі людини. В даній статті висвітлено безвідходну енероефективну теплотехнологію отримання антиоксидантного буряково-томатного барвнику та насіння томатів. Завдяки використанню м’якоті та шкірки томатів, як натурального стабілізатора бетаніну та двостадійному конвективному сушінню одержуємо якісний насіннєвий матеріал та порошкоподібний натуральний продукт, який завдяки високому вмісту каротиноїдів, пектинів, клітковини, бетаніну, мікро- та мікроелементів може використовуватись в лікувально-профілактичному збалансованому харчуванні. Буряково-томатний антиоксидантний барвник покращує структуру та консистенцію виробів, додає забарвлення продуктам, збільшує їх біологічну та харчову цінність і може знайти широке застосування у виробництві лікувально-профілактичного призначення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ільчишин, І. П., Л. М. Лисецький, Т. В. Микитюк, and М. І. Сербіна. "Реверсивне фотоперестроювання частоти лазерної генерації в домішковому холестеричному рідкому кристалі." Ukrainian Journal of Physics 56, no. 4 (February 14, 2022): 333. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe56.4.333.

Full text
Abstract:
Реалізовано новий метод фотоперестроювання частоти генерації домішкових холестеричних рідких кристалів (ХРК), утворених на основі сумішей азокси-нематика ЖК-440 і похідних холестерину, шляхом зміни їх кроку спіралі при опроміненні світлом різної довжини хвилі. Встановлено, що для більшості генеруючих барвників у таких матеріалах різко падає квантовий вихід флуоресценції при вагових концентраціях 0,3–0,5%, що перешкоджає отриманню в них лазерної генерації. Віднайдено барвник пірометенового класу, в якого при вищенаведених концентраціях квантовий вихід флуоресценції становить більше 50%. Отримано лазерну генерацію в ХРК на основі азокси-нематика ЖК-440 і реалізовано реверсивне фотоперестроювання на 30 нм в короткохвильовий бік і на 20 нм – у довгохвильовий.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

SAVCHUK, T., ZH KORMOSH, and S. KOROLCHUK. "ВИЗНАЧЕННЯ ХАРЧОВИХ БАРВНИКІВ У ГАЗОВАНИХ НАПОЯХ." Товарознавчий вісник 1, no. 14 (March 11, 2021): 78–87. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2021-14-8.

Full text
Abstract:
Мета. Дослідження та ідентифікація харчових барвників у газованих безалкогольних напоях вітчизняних виробників. Методика. Для дослідження та ідентифікації харчових барвників у безалкогольних напоях використовували метод тонкошарової хроматографії. Для експерименту використовували: пластинки для ТШХ Sorbfil (ТУ26-11-17-89), підкладка – алюмінієва фольга, сорбент – широкопористий силікагель марки СТХ-1А товщиною 90-120 мкм, різнотовщиність шару сорбенту на одній пластинці ± 5 мкм, зв’язуюча речовина – крохмаль; камери для хроматографування; калібрований капіляр або мікрошприц; хімічні стакани. Реактиви: контрольні розчини барвників; забарвлені розчини аналізованих газованих напоїв; розчинники (рухома фаза) система А: н-пропанол 100 см3, етилацетат 30 см3, вода 30 см3, аміак 1 см3 і система Б: оцтова кислота 20 см3, ізобутан 50 см3, вода 20 см3. Результати. Для експерименту використовували такі газовані безалкогольні напої: «Mirinda» (orange) виробник «PepsiCo», «Фрутс» (оранж), Isotonic, «Соковинка» (вишня) виробник «Карпатські мінеральні води», «Чамбо» виробник «Біола». Дослідження проводили за такою схемою: пластинка №1 - «Mirinda» (orange) – визначення у складі наявності барвника Е110 (жовтий «сонячний захід»); пластинка №2 - «Фрутс» (оранж) – визначення у складі наявності барвника Е102 (тартразин); пластинка №3 – Isotonic – визначення у складі наявності барвника Е132 (індигокармін); пластинка №4 – «Соковинка» (вишня) – визначення у складі наявності Е124 (понсо 4R); пластинка №5 – «Чамбо» – визначення у складі наявності Е142 (зелений S). У результаті дослідження методом тонкошарової хроматографії виявили, що води «Мірінда», «Фрутс» та «Isotonic» містять у складі барвники: Е110, Е102 та Е132. Вода «Соковинка» не містить у складі синтетичного барвника Е124, що свідчить про те, що забарвлення напою здійснюється шляхом додавання натуральних забарвлених речовин. Вода «Чамбо» також не містить визначуваного барвника Е142, а зеленого забарвлення напою надає суміш барвників Е110 та Е102. Практична значимість. Запропонований нами метод визначення барвників, який застосовували у газованих напоях для визначення барвників Тартразину, Жовтий «Сонячний Захід», Понсо 4R може бути використаний для ідентифікації харчових барвників і в інших продуктах харчування, зокрема, цукерках.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Slyvka, N., O. Myhaylytska, and I. Turchyn. "РОЗРОБЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ФЕРМЕНТОВАНИХ НАПОЇВ НА ОСНОВІ СИРОВАТКИ." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 18, no. 2 (September 13, 2016): 153–56. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet6832.

Full text
Abstract:
Метою досліджень було розробити технологію ферментованих сироваткових напоїв із екстрактом меліси. Зразки меліси лимонної було зібрано протягом червня-серпня у смт. Красне Львівської області, висушено за температури 40 °С. Співвідношення сухої меліси та екстрагенту (очищеної води) 1:1. Тривалість процесу екстрагування складає 60 хв. при температурі 60 ºС. Для приготування сироваткових напоїв використовували нативну молочну сироватку, отриману з-під сиру кисломолочного з масовою часткою сухих речовин 5,5%, кислотністю 70 °Т, та освітлену молочну сироватку, отриману за допомогою теплової денатурації за температури 90–95 °С з наступним відділенням білків. Сироваткові напої виготовляли резервуарним способом. Для заквашування використовували закваску Kefir12 компанії Chr.Hansen. Для покращення кольору використовували натуральний барвник «Карамель», кількість якого у дослідних зразках становила від 0,5 до 1,5 кг/т. Встановлено оптимальні дози рецептурних компонентів, зокрема сироватки освітленої, цукру, екстракту меліси, барвника «Карамель», регулятора кислотності та заквашувального препарату.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Skiba, Margarita, and Viktoria Vorobyova. "ДОСЛІДЖЕННЯ ТИТАНУ (ІV) ОКСИДУ МОДИФІКОВАНОГО НАНОЧАСТИНКАМИ СРІБЛА ДЛЯ ОЧИЩЕННЯ СТІЧНИХ ВОД ТЕКСТИЛЬНИХ ВИРОБНИЦТВ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 1(19) (2020): 272–79. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2020-1(19)-272-279.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Екологічні проблеми водних екосистем України пов'язані з безповоротним водозабором і скидом забруднюючих речовин у водні об’єкти. Тому актуальним є дослідження спрямовані на удосконалення відомих методів та засобів очищення стічних вод виробництв для запобігання шкідливого впливу на довкілля та життєдіяльності людини. Постановка проблеми. На сьогодні не достатньо наукової інформації про підвищення ефективності фотокаталізаторів (діоксину титану) нанорозмірними металами та їх використання для розкладання барвників, тому необхідно здійснення досліджень в цьому напрямку. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Були розглянуті останні вітчизняні та закордонні публікації у відкритому доступі, щодо модифікування фотокаталізатору титану (ІV) оксиду наночастинками срібла, одержаними різними способами, та їх ефективність до розкладання полютантів (барвників). Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Інформація про допування фотокаталізатора (титану (ІV) оксиду) плазмохімічно одержаними наночастками срібла та вивчення його ефективності щодо розкладання барвників є дуже обмеженою. Постановка завдання. Дослідження ефективності використання плазмохімічно одержаних дисперсій срібла в якості допуючої складової фотокаталізатора та дослідження його ефективності очищення стічних вод від барвників. Виклад основного матеріалу. Одержано модифікований плазмохімічно одержаними наночастинками срібла титан (ІV) оксид. Фазовий склад модифікованого фотокаталізатора (2% Ag НЧ) було досліджено рентгеноструктурним аналізом. Аналіз морфології поверхні зразків проаналізовано із використанням скануючої і просвічуючої мікроскопії. Оцінено можливість застосування композитного фотокаталізатора для видалення барвника катіонного барвника метиленового синього. Встановлено, що одержаний композитний фотокаталізатор виявляли більшу фотокаталітичну активність щодо барвника, в порівнянні з промисловим TiO2. Досліджено вплив домішок Cl−, NO3 −, SO42-, Fe3+ на ефективність фотокаталітичного розкладання барвника. Висновки відповідно до статті. Серед багатьох полютантів особливу увагу привертають барвники. Модифікування промислових зразків фотокаталізатора металевими наночастинками, одержаними плазмовим способом є перспективним способом для підвищення ефективності промислових зразків титан (ІV) оксиду.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Даценко, Віта В., Еліна Б. Хоботова, Олена А. Беліченко, and Олександр В. Ванькевич. "БАГАТОФУНКЦІОНАЛЬНІСТЬ КОМПОЗИТНОГО МАТЕРІАЛУ НА ОСНОВІ МІДНО-ЦИНКОВОГО ФЕРИТУ." Journal of Chemistry and Technologies 29, no. 4 (January 21, 2022): 476–84. http://dx.doi.org/10.15421/jchemtech.v29i4.240173.

Full text
Abstract:
Мета. Вивчення властивостей композитного матеріалу (КФМ), що містить ферит, отриманого методом співосадження при додаванні FeSO4·7Н2О до сульфатного мідно-цинкового електроліту при нагріванні, послідовному введенні розчину NaOH до рН 10-10.5 і окисника К2S2O8. Методи. Мінеральний склад КФМ визначали методом рентгенофазового аналізу, а елементний склад – методом електронно-зондового мікроаналізу. ІЧ спектри отримані в таблетках KBr на Фур'є ІЧ-спектрофотометрі. Намагніченість зразків КФМ визначали методом Фарадея на балістичному магнітометри. Фотокаталітичні і сорбційні властивості КФМ вивчали спектрофотометрично при очищенні розчинів від органічних барвників метилвіолету МВ, метиленового синього МС і Конго червоного КЧ. Результати. Основною фазою КФМ є ферит Zn1.66Cu0.448Fe3.77О4, а додатковими фазами: Fe2O3 і CuO. Поверхневі функціональні групи Fe–О–Н, Zn–O–H і О–Н визначають негативний заряд поверхні феритної фази і вибір сорбату при адсорбційному очищенні вод. Наночастинки фериту суперпарамагнітні при питомій намагніченості насичення 19.5 emu/г. КФМ проявляє фотокаталітичну активність по відношенню до органічних барвників, яка зменшується в часі в результаті адсорбції барвників. КФМ діє як адсорбент, найбільш ефективно при відношенні «феррит: барвник МВ» 500 з сорбційною обмінною ємністю 1.9 мг/г. Висновки. КФМ проявляє властивості суперпарамагнетіка, адсорбенту і фотокаталізатора. Очищення вод від органічних барвників пов'язана з одночасним протіканням процесів фотокаталітичної деградації барвників і їх адсорбції на поверхні фериту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Yarmoluk, S. M. "Proteins and cyanine dyes. 1. Asymmetrical carbocyanine dye 14K – a new fluorescent probe for homogeneous detection of proteins in solution." Biopolymers and Cell 16, no. 3 (May 20, 2000): 236–39. http://dx.doi.org/10.7124/bc.00056c.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Yarmoluk, S. M., M. Yu Losytskyy, V. B. Kovatska, S. M. Tomachynski, T. Yu Ogul'chansky, O. M. Kostenko, V. V. Kurdyukov, and O. I. Tolmachev. "Interaction of cyanine dyes with nucleic acids. New (pyrido)(thio)trimethincyanine dye CCyan 40 for fluorescent labeling of oligonucleotides." Biopolymers and Cell 18, no. 4 (July 20, 2002): 340–46. http://dx.doi.org/10.7124/bc.000616.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Барвник"

1

Баранова, Людмила Володимирівна, Лідія Василівна Кричковська, and Лілія Сергіївна Мироненко. "Актуальність застосування β-каротину мікробіологічного." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41657.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сергієнко, Б. В., and Олександра Олександрівна Варанкіна. "Дослідження концентрації антоціанів в екстрактах з плодів йошти в залежності від температури." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41344.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Голобородько, Д. С., and Анна Павлівна Бєлінська. "Використання β-каротину у харчовій промисловості." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41647.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Kirilov, G. K., A. S. Bulanov, Mendel Fleisher, E. M. Kirilova, and I. Mihailova. "Spectroscopic analysis of thin films fabricated from benzanthrone luminescent dye." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/20615.

Full text
Abstract:
Thin films samples of organic luminophore - 3-N,N-diacetylaminobenzanthrone deposited on glass substrate were prepared by thermal evaporation obtaining thin films of 2.5 to 3 μm thickness. The structural and spectroscopic properties of obtained films were investigated by confocal microscope with input of femtosecond laser radiation, Xray diffractometer and scanning electron microscope. It was found that prepared films are highly ordered materials with molecular layers; X-ray diffraction analysis indicate that the distance between these layers is ~6.5 Å. In addition, quantum chemical calculations were performed, indicating electron properties of studied dye molecule in ground and excited state. When you are citing the document, use the following link http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/20615
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ракітіна, С. І., and Лілія Сергіївна Мироненко. "Технологічні аспекти виробництва 2-нітро-1,4-фенілендіаміну." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41349.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ткачова, Т. М. "Механізми взаємодії комплексів на основі неорганічних наночастинок і органічних молекул з модельними мембранами та живими клітинами." Thesis, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, 2015. http://dspace.univer.kharkov.ua/handle/123456789/13886.

Full text
Abstract:
Дисертаційна робота присвячена встановленню механізмів взаємодії органічних молекул з неорганічними наночастинками на основі ортованадатів рідкісноземельних елементів ReVO4:Eu3+ (Re = Y, La, Gd) та діоксиду церію CeO2, та гібридних комплексів неорганічні наночастинки/органічні молекули з модельними мембранами та живими клітинами. Встановлено, що у водних розчинах неорганічних НЧ ReVO4:Eu3+ (Re = Y, La, Gd) при додаванні катіонних барвників завдяки електростатичній взаємодії відбувається адсорбція молекул барвника в приповерхневому шарі НЧ, а в деяких випадках, їх впорядкована агрегація та утворення складних комплексів неорганічні НЧ/органічні молекули. Запропонована модель комплексів, що утворюються. Використовуючи метод ратіометричної детекції флуоресценції та явище безвипромінювального перенесення енергії електронного збудження (Förster resonance energy transfer, FRET), вивчено кінетичну та термодинамічну стабільність комплексів НК/органічні молекули на основі неорганічних (НЧ GdYVO4; Eu3+ та CeO2) та органічних (міцели ДСН та ліпосоми ФХ) наноносіїв. Встановлено, що комплекси на основі неорганічних НЧ є інертними високостабільними системами за кімнатної та фізіологічної температури. Оцінено ефективність та динаміку накопичення наноносіїв різних типів у живих клітинах. Розраховані константи швидкості наночастинок GdYVO4; Eu3+ та CeO2 забезпечують більш швидке вивільнення вилучення та «час напіввиведення» барвників з наноконтейнерів різних типів при їх взаємодії з модельними мембранами та живими клітинами в експериментах in vitro, показують, що у випадку модельних систем, наноконтейнери на основі ліпофільного вмісту (ліпофільні барвники), у порівнянні з іншими носіями (міцели, ліпосоми). Показано, що додавання у наноконтейнер негативно заряджених або ліпофільних (холестерин) сполук дозволяє уповільнити процес вилучення активного компоненту, тобто дозволяє контролювати цей процес. Параметри взаємодії НК з гепатоцитами щурів виявилися подібними до модельної системи мембран. Було показано, що процес взаємодії НК/клітина може бути керованим, а НЧ GdYVO4; Eu3+ та CeO2 можуть бути використані у якості наноплатформи для внутрішньоклітинної доставки гідрофобних компонентів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Гутак, С. О., Д. О. Самофалов, and А. Кабиш. "Каталітичне окислення метиленового синього киснем повітря." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/44107.

Full text
Abstract:
Проблема чистої води є загальнонаціональною і стосується всіх галузей промисловості і всього населення країни, тому велике значення набуває боротьба з забрудненням водного середовища. Значний внесок у забруднення природних водойм вносять підприємства текстильної і легкої промисловості. Основними складовими практично всіх технологічних процесів таких підприємств є складні органічні сполуки – синтетичні барвники.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Лисенко, Ю. С., Анна Павлівна Бєлінська, and Валерія Вікторівна Анан'єва. "Природні барвники для виготовлення безалкогольних напоїв." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41388.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Волобой, А. О., and Л. П. Сидорова. "H-Point standard addition method для визначення суміші харчових барвників жовтого "Захід сонця" (Е110) та тартразину (Е102)." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/66508.

Full text
Abstract:
В даній роботі для визначення вмісту барвників Е110 та Е102 в суміші без попереднього розподілу використовували метод H-point standard addition method (HPSAM). Визначення за його допомогою полягає у вимірювані оптичної густини суміші барвників, при якому концентрація одного компоненту є сталою, а іншого змінюється. H-point standard addition method є модифікацією стандартного методу добавок, що перетворює невиправні помилки, які виникають в результаті наявності заважаючого компонента при визначенні аналізованої речовини, в постійні систематичні похибки. Потім ця похибка може бути оцінена та усунена. Цей метод був створений для дослідження двох спектрів аналізованих речовин, які сильно перекриваються, і дозволив одразу виправити як пропорційні, так і постійні помилки, отриманого зразка [2].
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Дістанов, Віталій Баламірович, В. В. Бондарєв, В. В. Васильєва, Т. В. Дзьобань, Лілія Сергіївна Мироненко, and Тетяна Василівна Фалалєєва. "Піразолінілнафталіміди – флуоресцентні барвники для поліамідних та ацетатних волокон." Thesis, Львівський національний університет ім. Івана Франка, 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48436.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Барвник"

1

Горбачук, В. Барви української мови. Київ: Академія, 1997.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Чак, Є. Д. Барви нашого слова. Київ: Радянська школа, 1989.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кузьменко-Волошина, В. Моринські барвінки. К., 1987.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Комендар, В. І. Барвінок для майбутнього. Ужгород, 1987.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Боклач, Б. Барви неспокою. Чернівці, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шевчук, В. О. Барви осіннього саду. Київ, 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Барвник"

1

Чорна, Дар’я. "ВПЛИВ ХАРЧОВИХ БАРВНИКІВ ЖОВТОГО КОЛЬОРУ НА ЗДОРОВ'Я ЛЮДИНИ." In THEORETICAL AND EMPIRICAL SCIENTIFIC RESEARCH: CONCEPT AND TRENDS, chair Мирослав Боярський. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074//24.07.2020.v2.28.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Островка, Марія, Віктор Островка, Надія Cоколенко, Олексій Шульгін, Олексій Мороз, and Євген Попов. "СИНТЕЗ З КОМПОНЕНТІВ КОКСУВАННЯ КАМ'ЯНОГО ВУГІЛЛЯ КАТІОННИХ БАРВНИКІВ ДЛЯ ФАРБУВАННЯ ПОЛІАКРИЛОНІТРИЛЬНОГО ВОЛОКНА І ТКАНИНИ." In НАУКОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОГРЕСУ XXI СТОРІЧЧЯ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/01.05.2020.v2.11.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Барвник"

1

Явір, В. В., and М. Приймак. Лексика на позначення назв рослинного світу в мові творів Т. Г. Шевченка. Криворізький державний педагогічний університет, 2006. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5233.

Full text
Abstract:
Проаналізовано лексеми на позначення назв рослинного світу в мові творів Т. Г. Шевченка. З’ясовано, що поет найчастіше вживає у своїх творах народнопоетичні назви рослин (калина, верба, тополя, явір, барвінок тощо). Ці лексеми є символами, які є характерними як для народнопоетичної творчості, так і для творчості поета зокрема. Назви рослинного світу в мові Т. Г. Шевченка виступають образами-символами, які є невід'ємною частиною етнокультури українського народу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography