Academic literature on the topic 'Аспекти стратегічного управління'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Аспекти стратегічного управління.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Аспекти стратегічного управління"

1

Николаєва, Валентина Іванівна, and Лариса Олександрівна Погребняк. "СТРАТЕГІЧНЕ УПРАВЛІННЯ МІСТОМ: ТЕОРЕТИЧНИЙ ТА ПРАКТИЧНИЙ АСПЕКТИ." Дніпровський науковий часопис публічного управління, психології, права, no. 1 (May 10, 2022): 20–25. http://dx.doi.org/10.51547/ppp.dp.ua/2022.1.3.

Full text
Abstract:
У статті досліджено аспекти стратегічного управління соціально-економічним та екологічним розвитком міста (зокрема, на прикладі Стратегії розвитку м. Маріуполя) з визначенням низки недоліків у декларованій владою відкритості процесу стратегічного управління; проаналізовано літературні джерела, присвячені визначенню поняття стратегічного управління, його головних функцій, зокрема, планування та прогнозування; виділено етапи стратегічного управління, починаючи із аналізу його стану, з використанням SWOT- і PESTEL – аналізу, слабких та сильних якостей, можливостей та ймовірних загроз у розвитку. Підкреслено, що проведення цього етапу дозволяє перейти до стратегічного планування розвитку міста, визначення його політики та розробки необхідних програм, проектів та кроків для досягнення стратегічної мети. Окремим етапом стратегічного управління слід виділити її перманентний PR супровід з максимальним використанням можливостей засобів масової інформації. Перехід до етапу реалізації стратегії розвитку повинен супроводжуватися моніторингом досягнення поставлених цілей та завдань з їх постійним коригуванням. У роботі зазначено, що систематизоване стратегічне управління перш за все повинне надавати відповіді на питання щодо місії, профілю міста, стратегічних цілей його розвитку і переліку завдань, які стоять перед місцевою владою, для виконання стратегії і досягнення поставлених цілей, для чого необхідно застосовувати комплексний, інтегрований інструментарій. Складовими такого інтегрованого підходу визначено: збирання і аналіз необхідної інформації; формування цілей розвитку; визначення меж розвитку; аналіз наявних ресурсів; розробку альтернативних варіантів стратегії; вибір оптимальної стратегії. У якості прикладу практичного застосування вищезгаданого інструментарію наведено досвід розробки та прийняття Стратегії розвитку м. Маріуполь до 2030 року. Місією Маріуполя в Україні заявлено стати візією українського Приазов’я, хабом динамічного розвитку Сходу України, його економічним, соціальним і мультикультурним центром, одним із символів незалежної і розвинутої європейської країни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kryukova, Iryna, and Svitlana Stoyanova-Koval. "Концептуальні засади стратегічного управління розвитком молокопереробних підприємств." University Economic Bulletin, no. 39 (December 27, 2018): 13–22. http://dx.doi.org/10.31470/2306-546x-2018-39-13-22.

Full text
Abstract:
Предмет, мета роботи. У статті здійснено дослідження теоретичних та практичних аспектів стратегічного управління молокопереробними підприємствами. Здійснена оцінка сучасного стану розвитку підприємств молокопереробної галузі. Проведено порівняння методичних засад оперативного і стратегічного менеджменту бізнес-суб’єктів галузі. Обґрунтовано складові процесу стратегічного управління молокопереробних компаній. Метод або методологія проведення роботи. При здійсненні наукових досліджень було використано сукупність наступних методів і прийомів наукового пізнання: абстрактно-логічний (при формуванні логіко-структурної схеми процесу стратегічного управління), монографічний та економіко-статистичний (при оцінці сучасного стану розвитку молокопереробної галузі), методи аналізу і синтезу (при формалізації та оцінці дії факторів на процес стратегічного управління), метод наукового порівняння. Результат роботи. За результатами дослідження встановлено, що в умовах загострення конкуренції та посилення ризиків економічного середовища процес менеджменту підприємств молокопереробної галузі має орієнтуватись на стратегічну перспективу. Систематизація наукових підходів до стратегічного управління дозволила визначити, що його слід трактувати у тісному зв’язку із потенціалом компанії, факторами зовнішнього і внутрішнього середовища, сукупністю функціональних цілей бізнес-суб’єкта. Аналіз сучасного стану розвитку молокопереробної галузі України показав наявність значного потенціалу виробництва поряд із існуючим дисбалансом внутрішніх тенденцій функціонування галузі. Разом з тим, досягнення значних успіхів на ринку молокопродуктів сьогодні виявляється неможливим без імплементації засад стратегічного управління у діяльність молокопереробних компаній. За дослідженнями системних переваг стратегічно орієнтованих бізнес-структур обґрунтовано етапність та основні складові процесу стратегічного управління сучасних молокопереробних підприємств. Галузь застосування результатів. Отримані результати можуть бути використані при обґрунтуванні та реалізації стратегічних засад управління підприємств молокопереробної сфери АПВ. Висновки. Наявні методичні підходи до сутності стратегічного управління сьогодні демонструють відсутність єдиної концепції до обґрунтування процесу стратегічного управління бізнес-суб’єктами. Разом з тим, систематизація наукових поглядів дозволяє виділити ключові аспекти такої концепції, на засадах яких має ґрунтуватись стратегічне управління: оригінальність та диверсифікація пропозиції на ринку; максимізація ринкової вартості бізнесу; забезпечення синергійного ефекту менеджменту; адаптивність та результативність управлінського процесу. Порівняння оперативного і стратегічного управління свідчить про значний потенціал підвищення результативності менеджменту за умов імплементації стратегічних підходів до управлінського процесу молокопереробних підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Яремчук, А. "Теоретичні аспекти стратегічного управління підприємством." Вісник Київського інституту бізнесу та технологій, Вип. № 2 (27) (2015): 54–55.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Пономаренко, В. С. "Методологічні аспекти стратегічного управління інвестиційними процесами." Фінанси України, no. 10 (2002): 3–8.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мізюк, Б. М. "СТРАТЕГІЧНИЙ РОЗВИТОК КОРПОРАТИВНИХ СТРУКТУР У ТУРИСТИЧНО-ГОТЕЛЬНОМУ БІЗНЕСІ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, no. 61 (December 22, 2020): 57–60. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2020-61-08.

Full text
Abstract:
Питання появи та становлення корпоративних відносин займають важливе місце в роботах вітчизняних науковців у всіх сферах економічної науки. Однак процеси, що відбувається в стратегічному, го-тельному та ресторанному бізнесі, є досить специфічними і потребують глибокого вивчення. У статті розглянуто теоретичні аспекти стратегічного управління в готельному та ресторанному бізнесі. Корпора-тивний сегмент туристичного і готельно-ресторанного бізнесу на даний час представлений у вигляді біль-шості підприємств, які діють у формі акціонерних товариств або у вигляді об’єднання підприємств і меншою мірою представлений транснаціональними компаніями, які діють у формі франчайзингових мереж та кон-трактного управління. В результаті аналізу та узагальнення праць вітчизняних та зарубіжних учених прове-дено дослідження витоків системи стратегічного управління. Визначено сутність та особливості впро-вадження стратегічного управління туристичним та готельним бізнесом. Встановлено переваги та труднощі розробки стратегій. Зазначено рівень впровадження запропонованих стратегій у діяльність туристичних та готельних підприємств. Запропоновано передумови дослідження можливостей і перспектив впровадження стратегічного типу управління в туристичному і готельно-ресторанному бізнесі. Обґрунтовано доцільність застосування різних стратегій у туристичному бізнесі, визначено можливі напрями їх реалізації та очікувані результати. Зроблено висновок, що впровадження і використання стратегічного типу управління сприятиме подальшому розвитку готельно-ресторанний бізнесу в Україні. Це дасть можливість використати специфічні особливості наявного туристичного потенціалу України до залучення в міжнародний туристичний та готель-но-ресторанний бізнес і тим самим прискорити вихід на передові економічні позиції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Фатенок-Ткачук, Алла, and Андріана Плоскіна. "ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ПРОЦЕСУ ОБЛІКОВО-АНАЛІТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТРАТЕГІЧНОГО ПЛАНУВАННЯ." Молодий вчений, no. 6 (94) (June 30, 2021): 215–19. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-6-94-44.

Full text
Abstract:
У статті актуалізовано теоретичні аспекти обліково-аналітичного забезпечення стратегічного планування. На основі стратегічного планування проаналізовано динаміку кількості підприємств, які впроваджують інноваційну діяльність. Досліджено положення нормативно-правових актів щодо забезпечення стратегічного планування. Проведено аналіз останніх досліджень та публікацій вчених стосовно цієї теми та на їх основі виокремлено основні підходи до трактування сутності процесу обліково-аналітичного забезпечення стратегічного планування. Систематизовано основні етапи процесу стратегічного планування. Виділено чинники, що впливають на місію підприємства та сформовано їх основні об’єкти обліку, а саме: рівень сукупної пропозиції, рівень сукупного попиту, наявність товарів-аналогів (замінників), управлінський досвід керівників, платоспроможність населення, податкова політика, субсидії та дотації підприємства, дивідендна політика тощо. Розроблено пріоритетні напрямки вдосконалення щодо здійснення стратегічного планування та управління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Lipych, Lubov. "РОЗВИТОК ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ, ЩО ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ СТРАТЕГІЧНИЙ ВИБІР." Economic journal of Lesya Ukrainka Volyn National University 1, no. 29 (April 1, 2022): 6–12. http://dx.doi.org/10.29038/2786-4618-2022-01-6-12.

Full text
Abstract:
В статті обґрунтовано, що впровадження інформаційних системи пов’язане зі складністю робіт зконфігурації, налаштування та оновлення, складністю їх реалізації, часто вимушеною зміною способуфункціонування через технічні, ІТ, культурні, реструктуризаційні та організаційні аспекти та особливостіведення підприємницької діяльності. Запропоновано класифікацію інформаційних систем, що підтримуютьстратегічний вибір на підприємстві. Поділ враховує характер процесу стратегічного вибору та можливий обсягінформаційного забезпечення інформаційними системами управління і може використовуватисяпідприємствами для визначення можливостей майбутнього розвитку. Встановлено, зміни, що відбуваються усприйнятті стратегічної орієнтації підприємств та ІТ-систем для потреб управління. Доведено, що оцінюванняперспектив впровадження інформаційних технологій дозволяє формувати правильну реальну оцінку новихможливостей організації з метою підвищення її конкурентоспроможності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гриб, Д. А., Б. О. Демідов, О. О. Хмелевська, and С. І. Хмелевський. "Методичні і організаційні аспекти програмно-ситуаційного управління розвитком системи озброєння збройних сил." Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, no. 1(42,) (January 21, 2021): 18–27. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2021.42.02.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються проблемні питання, що пов'язані з використанням принципів і положень програмно-ситуаційного підходу до вирішення задач управління розвитком системи озброєння збройних сил держави у програмному періоді часу. Основна увага приділяється скоординованому використанню стратегічного програмно-цільового планування і програмно-ситуаційного підходу до оперативного управління вирішенням проблемних ситуацій в умовах невизначеності і недостатності вихідних даних, що необхідні для адекватного і адаптивного реагування на зміни зовнішнього середовища (оперативно-стратегічної, воєнно-економічної, виробничо-технологічної та іншої обстановки). Аналізуються відмінності програмно-ситуаційного і програмно-цільового підходу для оперативного планування заходів з протидії негативним тенденціям розвитку системи озброєння. Указується на доцільність використання орієнтованих графів для створення моделей проблемних ситуацій розвитку системи озброєння та окремих її складових на довгостроковий період.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Лебідь, О. В. "Деякі аспекти стратегічного управління загальноосвітнім навчальним закладом в Україні." Bulletin of Alfred Nobel University. Series "Pedagogy and Psychology", no. 11 (2016): 398–402. http://dx.doi.org/10.32342/2522-4115-2016-0-11-398-402.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Маховка, В. М. "Теоретичні аспекти стратегічного антикризового управління підприємствами в сучасних умовах." Економіка і регіон, no. 2 (63) (2017): 68–71.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Аспекти стратегічного управління"

1

Колісник, О. В., and В. П. Манаков. "Методологічні аспекти стратегічного управління діяльністю малих підприємств." Thesis, «Друкарня Мадрид», 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/9165.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Федишин, Д. І. "Теоретичні аспекти стратегічного управління безпекою банківських установ." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/8185.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Смерічевський, С. Ф., and Д. Шаболтун. "Економічні аспекти стратегічного розвитку потенціалу підприємства." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53371.

Full text
Abstract:
1. Kryvovyazyuk I.V., Volynchuk Yu. V., Pushkarchuk I. M. Methodological approach to the efficiency evaluation of innovative processes in logistical activity of enterprises. Actual Problems of Economics 2015. Vol. 174, Issue 12, Pages 408 – 414. 2. Palyvoda Olena, Karpenko Oksana, Bondarenko Olena, Bonyar Svitlana and Bikfalvi Andrea (2018). Influence of network organizational structures on innovation activity of industrial enterprises. Problems and Perspectives in Management, 16(3), 174-188. 3. Вовк, О. М., Дудік, А. О. (2020). Управління потенціалом розвитку підприємства: стратегічний підхід. Економічний простір, (162), 53-56. 4. Ареф’єва, О. В. Полоус О.В. (2019) Соціально-економічні умови інтелектуалізації управління холістичним розвитком підприємства // Зб. наук. пр. НУК. – Миколаїв : НУК, 2019. – № 2 (476). – С. 29–36.
При визначенні економічних аспектів розвитку потенціалу підприємства слід виділяти генеральну мету підприємства і комерційні цілі, в якості яких доцільно прийняти підвищення рентабельності, оптимізацію фінансового результату, вартісний підхід при формуванні ресурсного забезпечення. Стратегічне управління потенціалом розвитку підприємства є важливою складовою частиною у досягненні підприємницького успіху. Зазначені визначення поняття, складники, фактори, які впливають на стратегічне управління потенціалом підприємства, є теоретичною основою для побудови раціональної моделі інноваційного управління підприємством. Впровадження моделі управління допомагає керівництву фірми приймати правильні рішення, які забезпечать усунення поточних та стратегічних проблем, та підвищує можливість підприємства вчасно реагувати на будь-які зміни у зовнішньому середовищі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Циганій, С. В. "Сучасні аспекти стратегічного управління конкурентоспроможністю підприємства в умовах технологічних перетворень." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53400.

Full text
Abstract:
1. Бєлов О.В. Методичні підходи до оцінки рівня конкурентоспроможності торгівельного підприємства. Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Економіка. 2011. Спецвипуск 33, Ч. 1. С. 18 –25. 2. Іванов Ю.Б. Конкурентніпереваги підприємства:оцінка, формування та розвиток: монографія Х. : ІНЖЕК, 2008. –352 с. 3. Шевчук К.І. Економічні інструменти управління ефективністю і конкурентоспроможністю виробництва (підприємства) Міжвідомчий наук.-тех. зб. «Будівельне виробництво».-Вип.63.-К.:БП НДІБП, 2018
Важливість стратегічної поведінки різко зросла за останнє десятиліття. У минулому багато фірм змогли успішно працювати, звертаючи увагу переважно на щоденну роботу над внутрішніми проблемами, пов'язаними із підвищенням ефективності використання ресурсів у поточній діяльності. Практика показує, що ті організації, які впроваджують інтегровану стратегію та управління та беруть це до уваги при формуванні її структури управління, працюють успішніше та отримують прибуток значно вищий за середній для галузі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Хлістунова, Н. В. "Теоретичні аспекти управління стратегічною гнучкістю вітчизняних підприємств." Thesis, НТУ "ХПІ", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27189.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Журило, І. В., and Р. В. Гетьман. "Впровадження системи стратегічного управління на підприємстві: теоретичний аспект." Thesis, Лисенко В. Ф, 2014. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/3446.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Коломоєць, Валерія Сергіївна. "Підвищення ефективності будівельних процесів використовуючи аспекти стратегічного управління." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/4871.

Full text
Abstract:
Коломоєць В. С. Підвищення ефективності будівельних процесів використовуючи аспекти стратегічного управління : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 192 "Будівництво та цивільна інженерія" / наук. керівник І. А. Арутюнян. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 122 с.
UA : В роботі проведено короткий огляд літературних джерел, що є теоретичною платформою визначення цільових функцій і можливостей управління стратегією розвитку підприємств будівельної галузі. Системний підхід і загальносистемні закономірності дозволили проаналізувати основні організаційно-технологічні процеси, що відбуваються в складних системах управління стратегією розвитку підприємств будівельної галузі, що дало можливість використати науковий підхід до рішення управлінських завдань у будівельній галузі. Аналіз публікацій показав, що наявність стратегічних рішень і методологій їх використання позволяють вирішувати завдання які пов’язані з процесами управління у будівельній галузі. Обґрунтовано вирішенні актуальної задачі моделювання процесу прийняття стратегічних рішень у розвитку діяльності будівельних організацій.
EN : The short review of literary sources that are the theoretical platform of determination of objective functions and management possibilities by strategy of development of enterprises of building industry is in-process conducted. Approach of the systems and general system conformities to law allowed to analyse basic processes that take place in difficult control system strategy of development of enterprises of building industry, that gave an opportunity to use the scientific going near the decision of administrative tasks in building industry. The analysis of publications showed that the presence of strategic decisions and methodologies of their use it is allowed to decide task the managements related to the processes in building industry. Reasonably decision of actual task of design of process of acceptance of strategic decisions in development of activity of building organizations.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Аспекти стратегічного управління"

1

Конопка, Наталія. PR в міжнародних відносинах. Видавництво Національного університету «Острозь­ка академія», 2020. http://dx.doi.org/10.25264/24.02.2020.

Full text
Abstract:
Навчально-методичний посібник «PR в міжнародних відносинах» присвячений найважливішим аспектам PR-технологій у сфері міжнародних відносин, зокрема у ньому розглядаються поняття, суть та приниципи, історичний розвиток зв’язків з громадськістю; подано особливості комунікації з громадськістю, теорію та практику формування іміджу в системі PR; ключові аспекти стратегічного управління тощо. Особлива увага присвячена основам політичного та міжнародного PR, зокрема проаналізовано особливості лобістської діяльності, ключові аспекти формування політики державного брендингу та досвід для України. Посібник містить методичні рекомендації підготовки до практичних занять та індивідуально-дослідницького завдання, питання самопідготовки, самоконтролю й підготовки до заліку, список рекомендованих джерал та літератури, термінологічний словник, що сприятиме глибшому засвоєнню матеріалу. Для викладачів, аспірантів та студентів вищих навчальних закладів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Аспекти стратегічного управління"

1

Сібрук, В. Л., Г. А. Радченко, and А. В. Сібрук. "МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ТЕРИТОРІЙ НА ЗАСАДАХ МАРКЕТИНГ-МЕНЕДЖМЕНТУ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-11.

Full text
Abstract:
Дослідження спрямоване на пошук шляхів удосконалення методології управління регіональним розвитком на засадах технології Форсайт та теорії обмеження систем. У роботі проаналізовано основи методології Форсайт. Виокремлено підходи до оцінки поточного стану і впливу чинників оточуючого середовища на території. Виявлено шляхи адаптації Форсайт-технології до процесів менеджменту територій. Запропоновано загальний підхід до формування «Дорожньої карти» території в площині ромбу Форсайту. Проаналізовано способи побудови комплексу територіального маркетингу відповідно до стратегічного вектору розвитку. Обґрунтовано доцільність використання принципів методології теорії обмеження систем у практиці менеджменту територій. Запропоновано спосіб формування алгоритму управління розвитком територій на засадах технології Форсайт та теорії обмеження систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Аспекти стратегічного управління"

1

Ткаченко, А. В. "ФІНАНСОВИЙ ОБЛІК ЯК СУЧАСНИЙ АСПЕКТ ОРГАНІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЧНОГО ФІНАНСОВОГО УПРАВЛІННЯ." In Integration of business structures: competition and cooperation. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-036-0-28.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography