Academic literature on the topic 'Архітектура програмної системи'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Архітектура програмної системи.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Архітектура програмної системи"

1

Дичка, Иван, Ольга Сулема, and Аркадій Крайносвіт. "ПРОГРАМНА СИСТЕМА ЛОГІСТИЧНОГО ОБЛІКУ НА ОСНОВІ ДВОРІВНЕВОГО ШТРИХОВОГО КОДУ." System technologies 6, no. 131 (March 1, 2021): 28–38. http://dx.doi.org/10.34185/1562-9945-6-131-2020-04.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено розробленню програмної системи логістичного обліку з розширеними можливостями оброблення даних на основі технології штрихового коду-вання. Запропоновано базову архітектуру програмної системи та шляхи її адаптації для вирішення задач логістики, які пов’язані з необхідністю доступу до інформації, поданої у машинокодованому вигляді за технологією штрихового кодування даних, а також шаблон проєктування, що дозволяє ефективно реалізовувати архітектуру таких програмних систем. Розроблена архітектура дозволяє спростити процес проєктування програмних систем, які застосовуються логістичними компаніями. Для подання інформації про об’єкт обліку у статті запропоновано дворівневий штриховий код
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kovalenko, Yu B., and I. O. Kozlyuk. "РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОГРАМНОГО КОМПЛЕКСУ РОЗРОБЛЕННЯ ДОДАТКА ІНТЕГРОВАНОЇ МОДУЛЬНОЇ АВІОНІКИ ЗА СТАНДАРТОМ ARINC653." Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical and Mathematical Sciences, no. 2 (March 12, 2021): 27–35. http://dx.doi.org/10.26661/2413-6549-2020-2-04.

Full text
Abstract:
Сучасні інтегровані модульні системи авіоніки привносять значну гнучкість у розроблення систем авіоніки, але з такою гнучкістю виникає більш складний процес проектування для точного налаштування програмно-апаратної платформи виконання. Це значно збільшує труднощі в проектуванні системи IMA порівняно з федеративними архітектурою, де прикладне програмне забезпечення статично розподіляється між її виконавчим обладнанням. Метою розроблення програмного комплексу є надання засобів розроблення прикладних програм ІМА і подальший їх запуск на цільовій платформі LynxOS-178 без зміни вихідного коду. Використання цього комплексу дозволить як формувати нові навички для розроблення сучасних модулів авіоніки, так і отримати більш глибокі знання для формування компетенцій у сфері новітніх технологій. У статті пропонується архітектура програмного комплексу розроблення прикладних програм інтегрованої модульної авіоніки (далі – ІМА) з інтерфейсом APEX за стандартом ARINC-653 в операційній системі Linux, особливості її реалізації, а також методи розроблення програмного комплексу. Запропонований підхід спрощує процес розроблення додатків ІМА і зменшує ціну розроблення, включаючи тестування і налагодження. Також використання як загальнодоступної операційної системи реального часу ОСРЧ Linux із відкритим вихідним кодом з інтерфейсом APEX за стандартом ARINC-653 під час розроблення прикладних програм ІМА є рішенням, що лежить у межах програми імпортозаміщення. Запропонований програмний комплекс можна використовувати для забезпечення дисциплін, пов’язаних із вбудованими обчислювальними системами як засіб для розроблення додатків ІМА, у межах освоєння таких компетенцій, як здатність освоювати методики використання програмних засобів для розв’язання практичних завдань, здатність розробляти компоненти апаратно-програмних комплексів і баз даних, використовуючи сучасні інструментальні засоби і технології програмування, здатність сполучати апаратні й програмні засоби в складі інформаційних і автоматизованих систем, готовність застосовувати основи інформатики та програмування до проектування, конструювання та тестування програмних продуктів, готовність застосовувати основні методи і інструменти розроблення програмного забезпечення, володіння навичками використання різних технологій розроблення програмного забезпечення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шувалова, Ольга Ігорівна. "ВИСВІТЛЕННЯ СУТНОСТІ БАЗИ ДАНИХ ЯК ОСНОВНОЇ СКЛАДОВОЇ WEB-ОРІЄНТОВАНОЇ ІНФОРМАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ." Науковий часопис НПУ імені М.П. Драгоманова. Серія 2. Комп’ютерно-орієнтовані системи навчання, no. 22(29) (February 20, 2020): 145–52. http://dx.doi.org/10.31392/npu-nc.series2.2020.22(29).20.

Full text
Abstract:
Актуальним є поєднання змісту навчання Баз даних з опануванням принципів побудови інформаційних систем в Інтернеті. Таке поєднання важливе для визначення місця реляційної бази даних у загальному баченні зв’язків різних розділів предмету Інформатика. Метою написання статті є розкриття напрямків застосування Web-програмування для висвітлення сутності бази даних як основної складової Web-орієнтованої інформаційної системи в курсі “Бази даних” для майбутніх вчителів-інформатиків. Для досягнення мети поставлено такі завдання: розкрити особливості програмних засобів навчання майбутніх учителів інформатики курсу “Бази даних”; продемонструвати особливості змісту і методів навчання майбутніх учителів інформатики курсу “Бази даних” з використанням технологій Web-програмування; провести аналіз результатів педагогічного експерименту, щодо впровадження нової методики навчання. Особливості методичної системи навчання Баз даних і побудови Web-орієнтованої інформаційної системи подано в статті. Рекомендується використовувати СУБД MySQL в поєднанні з хостингом мережі Інтернет. Для побудови інформаційної системи рекомендується стартове програмне забезпечення, в основу якого покладено модель розмежування частини дизайну, баз даних і програмної частини, MVC архітектура. Зміст навчання охоплює питання формування сторінок частини клієнта та частини адміністратора. Акцент зроблено на вивчення залежності результатів функціонування Web-орієнтованої інформаційної системи від результатів SQL запитів і структури реляційної бази даних. Аналіз результатів педагогічного експеримента довів значущість впровадження нової методики навчання для формування системного бачення взаємозв’язків розділів предмету Інформатика і місця реляційних баз даних у цій системі. Перспективним бачиться розвиток методики навчання Web-програмування у загальноосвітній школі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Yershov, S. V., and R. М. Ponomarenko. "Architecture of software system for hierarchical fuzzy inference." PROBLEMS IN PROGRAMMING, no. 2-3 (2018): 099–108. http://dx.doi.org/10.15407/pp2018.02.099.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Альохін, Антон, and Владислав Круглик. "ПРОЄКТУВАННЯ ТА РОЗРОБКА МІКРОСЕРВІСНОЇ АРХІТЕКТУРИ СИСТЕМИ БРОНЮВАННЯ." Young Scientist, no. 12 (88) (December 30, 2020): 95–100. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2020-12-88-20.

Full text
Abstract:
В статті йде мова про використання системи бронювання з архітектурою мікросервісів, а саме система бронювання доріжок в басейні ХДУ, реалізована за допомогою веб-додатку. Дається уточнене визначення поняття мікросервісної архітекутри та її використання, призначення та принципи її реалізації. Сервіс системи бронювання басейну полягає в розробці та впровадженні програмного забезпечення для продажу і автоматичного аудиту наявності квитків та абонементів. Для розробки та реалізації системи було обрано платформу .NET Core. Розглянуто основні етапи проєктування та розроблення системи. Проаналізовано мікросервісну архітектуру та спроєктовано систему бронювання на основі мікросервісної архітектури. Розроблена інформаційна система виступає простим і ефективним засобом оформлення і бронювання послуги закладу відвідування басейну для студентів, викладачів університету та інших громадян.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Федусенко, Олена Володимирівна, Ірина Миколаївна Доманецька, and Дар’я Юріївна Семенюк. "РОЗРОБЛЕННЯ КОМП’ЮТЕРНОЇ ГРИ З ГОЛОСОВИМ ІНТЕРФЕЙСОМ ДЛЯ ВИВЧЕННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ ДІТЬМИ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ." Information Technologies and Learning Tools 85, no. 5 (November 1, 2021): 95–117. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v85i5.4306.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена питанням гейміфікації дошкільної освіти, а саме застосуванню комп’ютерних ігор для вивчення іноземної мови. Більшість застосунків для вивчення англійської мови, що існують на цей час, орієнтовані на дітей більш старшого віку та мають стандартний інтерфейс взаємодії з користувачем. Авторами запропоновано використання інтелектуального інтерфейсу, який базується на методах розпізнання голосу, а саме на методах розпізнавання мовлення на основі обмеженого словника та граматики запитів. У статті наведено повний цикл розробки комп’ютерної гри: спочатку було проведено аналіз та визначення вимог до гри, далі була побудована архітектура, після чого розроблено програмне забезпечення та проведено його тестування. Для проєктування гри було використано сучасний архітектурний фреймворк TOGAF (The Open Group Archіtecture Framework) та відповідний інструмент візуального моделювання Archimate. Такий підхід дозволив авторам визначити вимоги до гри, що базуються на основних цілях та проблемах стейкхолдерів; провести аналіз основних бізнес-процесів гри, зокрема процес роботи з голосовим інтерфейсом, як з точки зору розробника, так і гравця; спроєктувати архітектуру комп’ютерної гри. Для програмної реалізації гри авторами було обрано платформу Unity, а для реалізації голосового інтерфейсу один з класів модулю UnityEngine.Windows.Speech. Наведено приклад роботи одного з рівнів гри, який призначено для вивчення назв фруктів та закріплення знання назв кольорів англійською мовою. Останнім етапом проєктування будь-якої інформаційної системи є тестування, авторами розроблено тест-кейс для тестування одного з рівнів комп’ютерної гри. Даний тест-кейс охоплює усі кроки, які робить гравець під час гри, та доводить коректність роботи як програмного застосунку в цілому, так і окремо голосового інтерфейсу. Розроблена авторами гра дозволить підвищити ефективність та якість вивчення англійської мови дітьми дошкільного віку шляхом збільшення їх зацікавленості та спрощення процесу навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кульбака, Н., A. Писаренко, and O. Бондаренко. "Програмне забезпечення для віртуальних турів." Адаптивні системи автоматичного управління 2, no. 39 (December 15, 2021): 84–97. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.39.2021.247415.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються методи та засоби реалізації діалогової системи з використанням сучасних технологій обробки природної мови, що дозволить відвідувачам віртуальних художніх виставок отримувати інформацію про виставку, автора та роботи у формі інтерактивної бесіди, яка є побудована за правилами освітня функція в системі «Виставка», яку сучасні веб-сервіси віртуальних виставок не підтримують. Проаналізовано архітектури діалогових систем, класифікатори текстів, корпуси українських текстів, засоби реалізації діалогових систем для веб-додатків на JavaScriptта Python. Виходячи з їх можливостей, недоліків та переваг було обрано інструменти для розробки віртуального довідника. Розглянуто існуючі системи штучного інтелекту для екскурсій, а саме роботи «Promobot» та «Pepper», а також існуючі діалогові системи «Siri» та «Alice». Виявлено та обґрунтовано необхідність створення модуля «Довідник»у системі «Виставка». Розроблено архітектуру діалогової системи для проведення віртуальних екскурсій у співпраці з веб-сервісом художніх виставок. Результатом стала система діалогу «Exi», яка була інтегрована у веб-сервіс дляорганізації та проведення художніх виставок «Xolst». Експериментально доведено, що віртуальний гід реалізує необхідний функціонал для проведення екскурсій, підвищує інтерес користувачів до виставки, покращує сприйняття творів мистецтва та створює позитивне емоційне середовище. Бібл. 29, іл. 5.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Uzdenov, T. A. "Simulator of Task Sheduling in Geographically Distributed Computer Systems with Non-Alienable Resources." Èlektronnoe modelirovanie 43, no. 1 (February 1, 2021): 117–29. http://dx.doi.org/10.15407/emodel.43.01.117.

Full text
Abstract:
Проаналізовано програмні засоби, які дозволяють моделювати та симулювати процес диспетчеризації завдань в великих комп’ютерних мережах та розподілених обчислю­вальних системах нового програмного комплексу. Запропоновано підхід до вирішення задачі планування та метод диспетчеризації потоків задач на основі невідчужуваності обчислювальних ресурсів від їх власника. В системі можуть бути використані різні за своїми властивостями та характеристиками программно-апаратні обчислювальні засоби, такі як кластери, суперкомп’ютери, персональні комп’ютери, ноутбуки та ін. Розроблено програмний комплекс, що дозволяє симулювати роботу GRID-системи з невідчужувани­ми ресурсами, а також спостерігати та досліджувати роботу різних алгоритмів в різних умовах. Описано архітектурну модель розробленого симулятора, його основні функції та можливості використання не тільки для аналізу алгоритмів диспетчеризації, але і в навчальному процесі, завдяки наявності інтуїтивно зрозумілого та інтерактивного гра­фічного інтерфейсу, що дозволяє спостерігати за процесом розподілених обчислень на вузлах системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Shapovalova, S., and O. Baranichenko. "ПРОГРАМНО-АПАРАТНА РЕАЛІЗАЦІЯ АВТОМАТИЧНОЇ ПІДТРИМКИ ПРИЙ- НЯТТЯ РІШЕНЬ В СИСТЕМАХ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 4, no. 66 (December 1, 2021): 38–43. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2021.4.038.

Full text
Abstract:
Предметом дослідження в статті є засоби реалізації автоматичної системи підтримки прийняття рішень. Мета роботи – представлення рішення з програмно-апаратної реалізації автоматичної підтримки прийняття рішень в системах електропостачання. В статті вирішуються наступні завдання: визначення вимог до реалізації автоматичної підтримки прийняття рішень системи електропостачання; визначення рішень, які мають прийматися при збої електропостачання; визначення апаратної частини систем електроживлення; визначення спеціалізованого програмного забезпечення підтримки прийняття рішень в цих системах. Отримано наступні результати: надано рішення з програмно-апаратної реалізації автоматичної підтримки прийняття рішень з електропостачання для центру обробки даних, як типового об’єкту, що потребує безперебійного електроживлення. Висновки: визначено основні критерії, яким мають відповідати системи електроживлення, що потребують автоматичного прийняття рішень для запобігання їх збоїв; представлені рішення, які мають прийматися при збої електропостачання в центрах обробки даних; запропоновано архітектурне рішення системи електроживлення з вбудованою автоматизованою системою підтримки прийняття рішень; визначено програмне забезпечення прийняття рішень для систем електроживлення. Перспективним напрямком подальших досліджень є вдосконалення інтелектуальних методів прийняття рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Чумак, Дмитро Олександрович, and Сергій Олексійович Семеріков. "Розробка програмного комплексу для метакомп’ютерних обчислень." New computer technology 5 (November 10, 2013): 102–3. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v5i1.106.

Full text
Abstract:
Метакомп’ютінг (розподілені обчислення в Інтернет) – одна з «модних» технологій останніх десятиліть, призначена насамперед для рішення задач, що вимагають розподіленої обробки великих масивів даних. Для розв’язання на метакомп’ютерах найбільш придатні задачі пошукового і переборного характеру. Класичним прикладом таких задач є задачі теорії чисел. Огляд існуючих розподілених систем показує, що, за рідким винятком, вони є вузькоспеціалізованими (призначеними для розв’язання однієї задачі). Тому розробка архітектури універсальної метакомп’ютерної системи, призначеної для розв’язання вказаного класу переборних задач, має високу актуальність.Основна мета роботи полягала в розробці архітектури універсальної розподіленої системи для розв’язання теоретико-числових проблем та її програмної реалізації. В результаті аналізу літератури та існуючого програмного забезпечення було встановлено, що:Найбільш придатними для розв’язання в розподілених системах є задачі, що вимагають обробки великих обсягів слабко корельованих даних, зокрема теоретико-числові проблеми.Для реалізації розподіленої системи доцільно використовувати класичні технології: інтерфейс сокетів та багатопоточність.Аналіз існуючих метакомп’ютерних систем показує практично повну відсутність оболонок для створення таких систем при високому попиті на даний клас програмного забезпечення.Засоби, використані при побудові розподіленої системи: pthread – застосовується для багатопоточної роботи програмного комплексу; Boost – використовується для створення надійної, розширюваної та простої архітектури програмного комплексу; log4cxx – застосовується для реєстрації процесу роботи програмного комплексу; GMP – використовується для математичних обчислень з високою точністю; OpenSSL, на прикладі якої розглядається можливість організації захищеного зв’язку у програмних засобах за архітектурою “клієнт-сервер”.Функціональна схема роботи створеного в процесі дослідження комплексу Metacomputing Framework (http://sf.net/projects/mcframework/):один сервер займається розв’язанням однієї задачі;при старті сервер одержує діапазон і бібліотеку, що він буде надсилати клієнту;агент одночасно виконує тільки одну задачу (бібліотеку) і з’єднується тільки з одним сервером, але може обробляти кілька діапазонів одночасно (у різних потоках);на одній машині може бути запущено кілька серверів для розв’язання різних задач, так само і з клієнтами;після видачі клієнту конкретного діапазону, сервер чекає на результат протягом визначеного часу, за який цей діапазон нікому іншому не видається; у випадку одержання результату від клієнта, даний діапазон позначається відповідним чином; якщо клієнт не виходив на зв’язок протягом визначеного терміну, даний діапазон вважається неопрацьованим і розподіляється заново;сервер є відмовостійким та періодично зберігає отримані результати у файл, використовуючи який, можна поновити роботи після збою системи чи тимчасової зупинки сервера;агент є кросплатформеним, підтримувані платформи – POSIX (Linux, FreeBSD і т.д.), Windows;агент щораз відкриває і закриває з’єднання із сервером під час звітування та повернення результатів;агент зберігає завантажені бібліотеки. При старті клієнт перевіряє наявність яких-небудь файлів у визначених директоріях, обчислює хеш кожного зі знайдених файлів і намагається по черзі завантажити їх як динамічну бібліотеку. Якщо це вдається, то клієнт одержує версію бібліотеки, викликавши відповідну інтерфейсну функцію;зв’язок між агентом і сервером здійснюється по двох каналах: 1) керуючий (передача команд); 2) канал даних (передача даних, таких як файли бібліотек, результати обчислень тощо).Обчислювальний експеримент проводився на ПП «Апріоріт» (м. Дніпропетровськ). Тривалість експерименту склала двоє доби (49 годин 23 хвилини 55 секунд). В ході експерименту було обчислено 27 перших простих числа Мерсенна, що зайняло 28 годин 7 хвилин і 5 секунд.Усі розрахунки є вірними і відповідають уже відомим числам Мерсенна. Під час експерименту не було отримано помилкових даних, внаслідок чого можна зробити висновок про те, що розроблений програмний комплекс успішно справляється з задачами, для виконання яких він призначений та повністю відповідає технічному завданню.Подальший розвиток дослідження передбачає розширення функціональності програмного комплексу Metacomputing Framework шляхом створення допоміжних програмних утиліт, що надають статистику про хід виконання обчислень в режимі реального часу та дозволяють прозоро додавати і видаляти в працюючій системі нові завдання, а також розподіляти обчислювальні ресурси агентських машин між різними задачами по пріоритетах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Архітектура програмної системи"

1

Гребенчук, Є. С., and М. С. Широкопетлєва. "Архітектура програмної системи підтримки вивчення англійської мови із використанням рукописних текстів." Thesis, НТУ «ХПІ», 2021. https://openarchive.nure.ua/handle/document/19037.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Остапенко, В. О. "Програмна архітектура електронної навчальної системи з елементами 3D-візуалізації." Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/51156.

Full text
Abstract:
Система управління навчанням (LMS) – це програмне забезпечення, розроблене спеціально для створення, розповсюдження та управління доставкою освітнього контенту. Найпростіша система управління вмістом містить основну функціональну платформу, яка дозволяє адміністраторам завантажувати навчальний вміст, пропонувати уроки студентам, подавати сповіщення та обмінюватися даними з авторизованими користувачами. У більшості випадків організації використовують систему LMS для полегшення доступу до навчальних матеріалів, що варіюються від письмових матеріалів та презентацій до відео та інтерактивних уроків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Глембоцький, Віталій Сергійович. "Розробка програмного забезпечення для "Системи ідентифікації студентів"." Магістерська робота, Київський національний університет технологій та дизайну, 2021. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/19447.

Full text
Abstract:
Дипломна робота присвячена розробці програмного забезпечення для додатку "Системи ідентифікації студентів". Під час виконання роботи було розроблено архітектуру програмного забезпечення, що задовольняє принципи "Cloud Computing Architecture" та змодельовано систему роботи архітектури. Для досягнення результату було створенно Amazon ECS cluster за допомогою інструмента Terraform, який довзоляє декларативно керувати інфраструктурою та створювати потрібні нам інстанси та мережі. Дипломна робота демонструє повноцінну картину взаємодії між усіма елементами системи, що дає комплексне представлення про хмарні технології, їхні ресурси та переваги, які вони надають користувачеві.
Thesis is devoted to the development of software for the application of the student identification system. In the course of the work, a software architecture was developed that satisfies the principles of "Cloud Computing Architecture" and a system of architecture was modeled. To achieve the result, the Amazon ECS cluster was created using the Terraform tool, which allows you to declaratively manage the infrastructure and create the instances and networks we need. The diploma project demonstrates a complete picture of the interaction between all elements of the system, which gives a comprehensive view of cloud technologies, their resources and the benefits they provide to the user.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Посвістак, В. С., Д. В. Мірошниченко, and Т. І. Демківська. "Архітектура програмного забезпечення для системи конвертації форматів на базі Telegram Bot API." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2020. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/16433.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

І, Гришина Л., Нестеренко Б. М, and Шахматов І. О. "Сервіс-орієнтована архітектура програмного забезпечення системи управління мобільним роботом на базі БПЛА." Thesis, Київ, Національний авіаційний університет, 2011. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/18836.

Full text
Abstract:
Система управління верхнього рівня знає мету польоту (польотне завдання) та управляє роботом через локальні системи управління. Всі елементи системи використовуються паралельно та асинхронно, тобто незалежно один від одного. Математичною моделлю такої системи може бути модель на основі апарату мереж Петрі. Перспективною моделлю архітектури програмного забезпечення такого типу є сервіс-орієнтована архітектура на основі підходів SOAP і REST.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

М, Скакун Р. "ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ШВИДКІСНОГО ПРОЦЕСУ ПЕРЕКЛЮЧЕННЯ КОНТЕКСТІВ ЗАДАЧ ВБУДОВАНОЇ СИСТЕМИ НА ОСНОВІ МЕТОДИКИ ДИСКРЕТНОСТІ." Thesis, Київ, Національний авіаційний університет, 2015. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/19277.

Full text
Abstract:
Чим складніша програмна архітектура вбудованої системи, тим складніше планувати раціональне використання її використовуваних ресурсів. Складність проектування таких систем полягає в неоднозначності між необхідною продуктивністю додатку – процесорним часом виводу необхідних даних і кількістю пам’яті, яка необхідна для забезпечення надійного переключення контекстів задач. Кожна дія користувача повинна одержувати адекватне підтвердження того, що програмне забезпечення системи сприйняло запит користувача; при цьому не призводити до додаткових часових затримок роботи інших модулів системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Харченко, Олександр, Ігор Боднарчук, Ірина Галай, and Василь Яцишин. "The Tool for Design of Software Systems Architecture." Thesis, Львівська політехніка, 2013. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/37374.

Full text
Abstract:
Представлений інструмент може бути використаний в якості робочого місця архітектора програмних систем. його реалізація дозволяє значно підвищити ефективність і якість роботи архітектора за рахунок автоматизації таких процесів, як класифікація вимог, відбір і складання альтернативних архітектур, оптимізація рішень. Застосування репозиторію патернів і алгоритмів пошуку зменшує обсяг роботи архітектора, так як кожна категорія патернів може містити десятки примірників [5], а їх порівняльний аналіз може зайняти багато часу.
Вдосконалення технологій проектування програмного забезпечення відбувається шляхом упровадження формальних методів та інструментів, що реалізують ці методи. У представленому інформаційно-програмному комплексі реалізовані класифікаційні та комунікаційні функції вимог до якості. Тут же пропонується композиція альтернативних архітектур і вибір оптимальної. Програмний комплекс є функціонально системою підтримки прийняття рішень (DSS) для архітектора. Висока складність сучасних програмних систем і зростання вимог до їх якості вимагають модернізації технологій їх проектування та розробки засобів їх виконання. Реалізація формальних методів, таких як математичне моделювання, оптимізація, теорія прийняття рішень, що дозволяє формалізувати такі процеси: класифікація та комунікація вимог, проектування архітектури. Для виконання зазначених процесів найчастіше використовуються евристичні процедури, засновані на досвіді проектувальників. Отримані формалізовані моделі дозволяють розробляти засоби автоматизації цих процесів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Луценко, Іван Андрійович. "Мікросервісна архітектура в хмарних програмно-апаратних комплексах з використовуванням технології Node.JS." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/45315.

Full text
Abstract:
Дипломна робота: 79 ст., 22 рис, 7 табл., 2 дод., 11 джерел. Тема: мікросервісна архітектура в хмарних програмно-апаратних комплексах з використовуванням технології Node.JS. У роботі розглянуто різні варіанти побудови систем наприклад мікросервіси, монолітна архітектура, безсерверна. Об’єкт дослідження: Різні варіанти побудови архітектур, переваги і недоліки мікросервісної архітектури. Предмет дослідження: Основні шаблони мікросервісної архітектури. Мета роботи: Розробити програмний продукт, у якому будуть розглянуті основні шаблони, та будуть вирішенні основні проблеми мікросервісної архітектури. Створено програмний продукт для оцінки предметів з використанням мікросервісного підходу та технології Node.JS.
Thesis: 79 pages, 22 figures, 7 tables, 2 appendices, 11 sources. Topic: microservice architecture in cloud software and hardware using Node.JS technology. The paper considers various options for building systems such as microservices, monolithic architecture, serverless. Object of research: Different options for building architectures, advantages and disadvantages of microservice architecture. Subject of research: Basic templates of microservice architecture. Purpose: To develop a software product that will consider the basic templates, and will solve the main problems of microservice architecture. Developed a software product for the assessment of objects using a microservice approach and Node.JS technology.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Корнієнко, Віктор Олександрович, and Victor Kornienko. "Розробка інформаційної системи для організації логістичних перевезень з використанням клієнт-серверної архітектури." Master's thesis, ТНТУ ім. І Пулюя, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/30647.

Full text
Abstract:
У наш час актуальною постає тема транспортних перевезень. Логістика займає визначне місце серед усіх інших галузей і для її використання впроваджується усе більше програмних технологій та методів. Разом з тим варто зазначити  що велика кількість транспортних компаній перебувають на рівні адаптації програмних продуктів в умовах складного та високонавантаженого ринку. В той час коли засоби програмування та інформаційні технології дозволяють використовувати значну кількість ресурсу для побудови схем руху і швидкодії автоматизованих систем у цілях збагачення і повного використання потенціалів обчислювальної техніки. Cудячи з статистичних даних логістика займає одну з ключових ролей у формуванні ВВП України та світу, що означає високий попит на якісний програмний продукт у галузі.  Об’єктом дослідження є збільшення ефективності документообігу та показників швидкодії і координації між водієм та оператором сервісу вантажних перевезень з використанням сучасних технологій для веб-застосунків. Метою роботи є реалізація архітектури, що може злагоджено виконувати функції та стане доповнення до вже існуючих технічних засобів логістичних програмних засобів , побудованих професійними командами розробників і надасть зручні інструменти для роботи оператора вантажних перевезень. КЛЮЧОВІ СЛОВА: ПРОГРАМНА СИСТЕМ, ЛОГІСТИКИ, ТРАНСПОРТНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ, АВТОМАТИЗАЦІЯ
Kornienko V.O. Master's thesis in the specialty "121 - Software Engineering" / V.O. Kornienko. - Ternopil: TNTU, 2020. - 105 p.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Козак, Ярослав Михайлович, and Yaroslav Kozak. "Дослідження методів штучного інтелекту для оптимального вибору архітектурних шаблонів програмних систем." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/19021.

Full text
Abstract:
Основними завданнями дипломної роботи магістра є дослідження сучасного стану і підходів до проектування архітектури програмних систем, виявлення недоліків виборі оптимальних архітектурних шаблонів проектування, обґрунтування моделей якості для забезпечення вимог повноти до архітектури, розробка методу оптимального вибору архітектурних шаблонів на основі підходів штучного інтелекту і розробки програмного засобу його підтримки, які в комплексі дали б змогу підвищити ефективність процесу проектування архітектури і якості кінцевого продукту. На концептуальному рівні, метод оптимального вибору шаблонів проектування архітектури програмних систем орієнтований на процес визначення шаблонів шляхом автоматичного аналізу моделей вимог до архітектури та моделей шаблонів проектування. Моделі вимог та шаблонів можуть формуватися експертом виходячи із цілей розробки, специфіки процесу розробки чи прийнятих погоджень. Основним компонентом процесу визначення шаблонів проектування є багаторівнева нейромережа. Розмірність нейромережі визначається розмірністю відповідних матриць. Запропоновано програмний комплекс для підтримки методів побудови моделей вимог до архітектури програмного забезпечення. У даному засобі реалізовано можливість збору потреб замовника і об’єднання їх в групи.
The main objectives of the thesis master is to study the current state and approaches to the design of the architecture of software systems, identify gaps choosing the best architectural design patterns, justification of quality to meet the requirements of completeness to architecture, design method of optimal choice of architectural patterns based approaches to artificial intelligence and software development its support, which together would allow to increase the efficiency of the design process architecture and quality of the final product. At the conceptual level, the method of selecting the optimum architecture design patterns software systems focused on the process of identifying patterns by automatically analyzing requirements for models and models of architecture design patterns. Models of requirements and patterns can be formed on the basis of expert development goals, specific development process or accept approvals. The main component of the definition of design patterns is a multilevel neural network. The dimension of the neural network is determined by the dimension of the matrices.. A software system to support methods for constructing models of requirements to software architecture. This means ability to collect customer needs and combining them into groups. This tool allows you to work with the database and facilitates the creation of architectural requirements for software template. Developed a tool to support methods for constructing models of architectural pattern that enables you to describe them and add to the choice of a neural network.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Архітектура програмної системи"

1

Мікула, Микола, Юрій Коцюк, and Олеся Мікула. Організація баз даних та знань. Видавництво Національного університету «Острозь­ка академія», 2021. http://dx.doi.org/10.25264/978-617-8041-08-3.

Full text
Abstract:
У навчальному посібнику розглянуті головні концепції організації і проектування баз даних та баз знань, основні моделі їх побудови, архітектури СУБД і експертних систем. З урахуванням процесів цифровізаціїї розкриті напрямки розвитку технологій баз даних та баз знань, а також питання, які пов’язані з їх адмініструванням та захистом. Всі головні положення навчального посібника розглядаються з використанням прикладів і ілюструються відповідними графічними матеріалами. Зміст навчального посібника укладений у відповідності з чинною програмою курсу «Організація баз даних та баз знань». Навчальний посібник призначений для студентів, викладачів та осіб, які цікавляться розробкою баз даних та додатків на основі баз даних, а також може бути використаний в якості основи для курсу лекцій по відповідним дисциплінам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

I International Scientific and Practical Conference «EDUCATION AND SCIENCE OF TODAY: INTERSECTORAL ISSUES AND DEVELOPMENT OF SCIENCES». Cambridge Data Science LTD & European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-19.03.2021.

Full text
Abstract:
Том 1: Економічна теорія, макро- та регіональна економіка; Підприємництво, торгівля та сфера обслуговування; Фінанси та банківська справа; оподаткування, облік і аудит; Маркетингова та логістична діяльність; Менеджмент, публічне управління та адміністрування; Cоціальна робота та соціальне забезпечення; Міжнародні відносини; Право та міжнародне право; Воєнні науки, національна безпека та безпека державного кордону; Пожежна та цивільна безпека; Біологія та біотехнології. Том 2: Аграрні науки та продовольство; Ветеринарні науки; Хімія, хімічна та біоінженерія; Харчове виробництво та технології; Технологій легкої та деревообробної промисловості; Загальна механіка та механічна інженерія; Енергетика та енергетичне машинобудування; Екологія та технології захисту навколишнього середовища; Комп'ютерна та програмна інженерія; Системний аналіз, моделювання та оптимізація; Електроніка та телекомунікації; Транспорт та транспортні технології; Фізико-математичні науки; Соціологія та статистика; Філологія та журналістика. Том 3: Філософія та політологія; Релігієзнавство та богослов’я; Педагогіка та освіта; Психологія та психіатрія; Медичні науки та громадське здоров’я. Том 4: Медичні науки та громадське здоров’я; Фармація та фармакотерапія; Історія, археологія та культурологія; Архітектура та будівництво; Культура та мистецтво; Географія та геологія.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Архітектура програмної системи"

1

Поліщук, Олександр Павлович, and Сергій Олексійович Семеріков. Спецкурс з сучасних методів і технологій розробки програмних виробів компонентної архітектури. Видавничий відділ НМетАУ, 2006. http://dx.doi.org/10.31812/0564/811.

Full text
Abstract:
Сучасні комп’ютеризовані системи, як правило, гетерогенні, тобто складаються як по апаратному, так і по програмному забезпеченню з різнорідних компонентів, виготовлених різними виробниками. Проблема об’єднання таких компонентів в єдине ціле до кінця не вирішена, але в цьому напрямку ведуться інтенсивні роботи і отримані результати широко використовуються на практиці з початку 90-х років. Будемо вважати, що інженер-програміст повинен в якійсь мірі бути знайомим з сучасними методологіями програмування і в 9-му семестрі має прослухати відповідний спецкурс. Ми підготували такий спецкурс для визначення мінімально необхідної підготовки студентів спеціальності “Інформатика” для його сприйняття.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шелевицький, Ігор Володимирович, Роман Дубан, Владислав Головко, Ольга Новікова, and Наталія Коров'яцька. Розроблення прототипу міської інформаційної системи «Первинна медична допомога» - МІС ПМД. Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ "Криворізький національний університет", 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/291.

Full text
Abstract:
Звіт про НДР: 56 с., 41 рис., 43 табл., 2 додатки, 11 джерел. Об`єкт дослідження – інформаційні системи в медицині. Мета роботи – визначення з допомогою прототипу головних функцій та загальної структури міської інформаційної системи первинної медичної допомоги. Метод дослідження – системний аналіз процесів надання первинної медико-санітарної допомоги та створення прототипу інформаційної системи. На даний час в Україні відсутні національні чи регіональні системи ведення електронних медичних карток що дозволили б відмовитися від паперових. Передбачене в плані реформ медичної галузі програмне забезпечення не розроблене і не впроваджене. З реформуванням системи медичної допомоги у місті створено 7 Центрів первинної медико-санітарної допомоги, до складу яких включено 24 амбулаторії та 11 кабінетів лікарів загальної практики (420 сімейних лікарів). Населення Кривого Рогу, що потенційно потребує медичної допомоги, нараховує 700 тисяч. Тобто, один лікар надає допомогу приблизно 1700 громадянам. За 2011 рік у місті здійснено: 6781811 відвідувань поліклінік та 490260 відвідувань лікарями хворих удома. Тобто прогнозований річний обсяг звернень до сімейних лікарів складає 7 мільйонів (в середньому 10 звернень кожного мешканця). Прийнявши річний фонд робочого часу у 2000 год. середня завантаженість сімейного лікаря складе біля 9 відвідувань на годину. Тобто, середній час спілкування з пацієнтом становитиме 5-7 хвилин. Значну частину непродуктивних витрат часу лікаря складає робота із паперовою документацією. Знаходження та розшифровування необхідних медичних записів, повторне збирання анамнезу, записування до картки, виписування направлень й інших документів. Непродуктивні витрати часу складають до 2/3 часу прийому пацієнта. В результаті проведених досліджень побудовано функціональну модель прототипу ІС, розроблено архітектуру ІС, встановлено та налаштовано необхідне на етапі розробки прототипу обладнання, розроблені ескізи інтерфейсів користувачів. Результати НДР упроваджені в діяльність комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги №4» Криворізької міської ради. Прогнозні припущення щодо розвитку об`єкта дослідження – впровадження програмної частини прототипу інформаційної системи, реалізація інформаційної системи у повному обсязі, покращення експлуатаційних характеристик та поширення ІС на місто.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography