Academic literature on the topic 'Агрокультури'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Агрокультури.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Агрокультури"

1

Зубко, В. М., Т. В. Хворост, and Є. Є. Литвиненко. "ДОСЛІДЖЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ СИСТЕМИ SMART FIRMER ЗА ВИРОЩУВАННЯ КУКУРУДЗИ НА ЗЕРНО." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes 45, no. 3 (February 21, 2022): 18–23. http://dx.doi.org/10.32845/msnau.2021.3.3.

Full text
Abstract:
Серед великого різноманіття культур, що вирощуються на полях нині, значне місце посідає кукурудза. Поширення цієї культури зумовлене заявленою на неї кількістю готової сільськогосподарської продукції та ціною. Тому нині кукуру- дза є однією із передових сільськогосподарських культур, які вирощують у різних країнах і на континентах. Одним із головних завдань процесу вирощування культур у сільському господарстві є якісний посів. Нині все більш поширеними стають технології, які використовують усілякі датчики для контролю проведення сівби та посіву агрокультур. У статті досліджено ефективність використання системи Smart Firmer від компанії Precision Planting, який допо- магає під час сівби визначити вологість ґрунту, температуру, чистоту борозни та її однорідність. Отже, досліджуючи проведення сівби кукурудзи на полях, головним фактором має виступати якість проведення сівби, що забезпечує потребу обраного гібриду або сорту агрокультури відповідно до умов вирощування. В умовах інтенсивної зміни ґрунтово-кліматичних умов актуальним науковим і прикладним завданням є створення оптимальних умов для росту і розвитку агрокультур. Питання про моніторинг середовища, в якому висіватиметься насіння, є важливим аспектом агровимог до проведення сівби агрокультур. Нині слід зупинитися на визначенні і контролі вологи посівного шару, його температурі, наявності рослинних решток і визначенні типу ґрунту, на якому сіятиметься агрокультура. Зафіксована температура в орному шарі ґрунту є критерієм проведення сівби, адже за температури нижче 10°С проводити посів не рекомендовано. Це пов’язано із втратою схожості насінини і подальшим загниванням посівного матеріалу. Вологість ґрунту є показником, за яким регулюється глибина посіву агрокультури. Цей фактор ураховують із метою отримання рівномірних сходів культури, незважаючи на рельєф поля, зміну конфігурації (приєднання до великого масиву полів дрібних фермерських із іншими попередниками та іншими типами обробітку). Для цього потрібно врахувати наявну кількість рослинних решток агрокультури після попередників і тип ґрунту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лазуренко, Валентин, and Владислав Очеретяний. "АГРОКУЛЬТУРНА РОБОТА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ КООПЕРАЦІЇ В РОКИ НЕПУ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ ВРОЖАЙНОСТІ СЕЛЯНСЬКИХ ПОСІВІВ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР." Society Document Communication, no. 14 (May 5, 2022): 49–64. http://dx.doi.org/10.31470/2518-7600-2022-14-49-64.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано напрямки агрокультурної роботи сільськогосподарської кооперації в роки нової економічної політики (1921 – 1928 рр.) щодо підвищення агрокультури селянського зерновиробництва. Обслуговування нагальних агрокультурних та агровиробничих потреб власників індивідуальних селянських господарств з метою підвищення врожайності селянських посівів насамперед зернових культур для подальшого зростання їх продуктивності і товарності було одним із основних завдань сільськогосподарської кооперації. Дослідження є актуальним з огляду на значення зерновиробництва для продовольчої безпеки України. Мета статті: з’ясувати напрямки агрокультурної роботи сільськогосподарської кооперації в роки непу щодо підвищення врожайності селянських посівів зернових культур, а отже – і зростання товарності селянських господарств. Теоретико-методологічні засади статті ґрунтуються на загальнонаукових принципах історичного дослідження. Основоположне значення мають принципи історизму, об’єктивності, системності, всебічності, наступності, науковості, які дали можливість розкрити агрокультурну роботу сільськогосподарської кооперації в роки нової економічної політики (1921 – 1929 рр.) щодо підвищення агрокультури селянського зерновиробництва. Під час написання статті застосовувалися загальнонаукові (структурно-функціональний, наукового аналізу та синтезу, конкретно-пошуковий), власне історичні (порівняльно-історичний, проблемно-хронологічний) методи. З’ясовано, що реалізація всіх форм агрокультурної роботи кооперативної системи сприяла підвищенню врожайності селянських посівів зернових культур, зростанню продуктивності і товарності селянських господарств. Оскільки посіви зернових культур мало практично кожне українське селянське господарство, саме завдяки професіоналізму фахівців сільськогосподарської кооперації, які постійно нарощували господарсько-виробничий досвід і вдосконалювали організаційно-управлінські якості, вдалось посилити інтенсифікацію селянських господарств шляхом механізації, створення прокатних та зерноочисних пунктів, пересувних та стаціонарних ремонтних майстерень та інших заходів. Ці заходи сприяли зростанню процесів масового вступу селян до кооперативних товариств. Кооперація активно сприяла тому, щоб індивідуальні селянські господарства виходили за споживчі рамки і ставали товарними. Просвітницька агрокультурна робота серед селянства щодо впровадження новацій і прогресивних методів обробки земельних площ також набула масштабності й організованості. Тобто, сільськогосподарська кооперація стала важливим чинником покращення життєдіяльності українського селянства і активним учасником впровадження ринкових відносин в сільськогосподарське виробництво загалом і зерновиробництво зокрема
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Tretyak, Platon, and Jurij Chernevyy. "Матеріально-енергетичний вплив лісової рослинності на довкілля." Наукові праці Лісівничої академії наук України, no. 21 (December 28, 2020): 11–21. http://dx.doi.org/10.15421/412021.

Full text
Abstract:
Здійснена спроба теоретичного опрацювання проблеми оцінювання матеріально-енергетичного впливу на приземну атмосферу приросту фітомаси лісів України, порівняно з іншими типами рослинності, стосовно депонування вуглецю, продукуванню кисню, транспірації і збагачення атмосфери вологою, а також споживання енергії з навколишнього середовища. Теоретична концепція побудована на основі відомих біохімічних і фізичних закономірностей. Це матеріально-енергетичні пропорції фотосинтезу та супроводжуючої його транспірації, а також охолоджуючого повітря ефекту. Отримані аналітичні матеріали підтверджують істотний вплив процесів фотосинтезу і супутньої йому транспірації на газовий склад та енергетичний потенціал приземного шару повітря. Ліси України загалом щорічно здатні депонувати 3 т∙га-1 вуглецю, продукувати 8 т∙га-1 кисню та збагачувати повітря вологою в обсязі 3600 т∙га-1. Ці процеси вимагають відповідного споживання енергії, що призводить до охолодження 30-метрового приземного шару повітря у середньому впродовж року на 2,4°С. Такі екологічні функції виконують також лучна рослинність та агрокультури. Однак, цей процес відбувається лише під час відносно короткого періоду фотосинтезу. За показниками інтенсивності фотосинтезу і транспірації, екологічні функції лісів утричі перевищують відповідні властивості лучної рослинності. У випадку вирощування високопродуктивних лісів, річний приріст стовбурового запасу яких сягав би 10 м3∙га-1, збагачення приземного шару атмосфери киснем було б удвічі більшим, ніж за теперішнього середнього приросту 5 м3∙га-1, а водяною парою – у три-чотири рази більше. Відповідно, у три-чотири рази більшим було б і споживання теплової енергії з навколишнього природного середовища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Зубко, В. М. "ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ЧИСТОТИ ПОСІВНОЇ БОРОЗНИ НА ВРОЖАЙНІСТЬ ПРИ ВИРОЩУВАННІ КУКУРУДЗИ НА ЗЕРНО." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes, no. 4 (46) (April 7, 2022): 11–17. http://dx.doi.org/10.32845/msnau.2021.4.2.

Full text
Abstract:
Серед великого різноманіття агрокультур, які вирощуються в полях натепер, значне місце посідає кукурудза. Розповсюдження цієї культури зумовлене заявленими на неї попитом. Тому сьогодні кукурудза стає однією з передових агрокультур, які вирощуються у різних країнах та континентах. Одним із основних процесів вирощування культур у загальній технології є забезпечення якісної сівби. Сьогодні все більш розповсюдженими стають технології, які використовують усілякі датчики для контролю проведення сівби та посіву агрокультур. Одним із основних виробників сучасного обладнання для проведення посіву є Precision Planting та John Deere. У їхньому арсеналі існує певна кількість систем для забезпечення оптимального посіву, основними з яких на сьогодні є: – сингуляція насіння на висівних апаратах vSet; – застосування притискачів насіння Keeton; – застосування мульчувальної плівки; – застосування системи Clean Sweep; – швидкісна сівба кукурудзи за допомогою системи Speed Tube; – застосування системи Delta Force; – застосування системи vDrive; – сошники Furrow Jet. У роботі досліджено ефективність використання системи Clean Sweep при проведенні сівби. Управління пожнивними рештками на сьогоднішній день стало дуже важливою операцією для максимізації прибутковості. Жорсткі стебла та повторний посів кукурудзи по кукурудзі створюють достатньо високу густину рештків. Кількість залишків може впливати на вологість та на швидкість прогрівання ґрунту навесні. Рештки рослин можуть містити захворювання, які завдають ушкодження молодим сходам. Тому очищувачі рядків повинні видалити їх із сім’яложа. Якщо рештків досить багато, можна посилити тиск на очисники, щоб прибрати сміття. Якщо рештків мало або ґрунт занадто м’який, можна послабити тиск на очищувачі, щоб вони плавали зверху. При дослідженні використана нова методика аналізу ефективності проведення сівби «Методика прапорців». У результаті проведених досліджень отримано вплив на врожайність рослинних залишків, що залишаються у борозні під час посіву. Проведеними дослідженнями встановлена ефективність використання системи регулювання притискного зусилля розгортачів післяжнивних решток Clean Sweep. На основі аналізу проведених досліджень, обчислено масу качанів під час збирання врожаю і отримано залежність дружності і рівномірності сходів кукурудзи на зерно на врожайність, на якому показано втрати врожаю внаслідок затримки появи сходів у кожній категорії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

ЛУКЬЯНОВА, О. В., Н. В. ВАВИЛОВА, Д. В. ВИНОГРАДОВ, А. С. СТУПИН, and А. А. СОКОЛОВ. "THE ROLE OF BIOLOGICALLY ACTIVE PREPARATIONS IN INCREASING PRODUCTIVITY OF AGROCULTURES." VESTNIK RIAZANSKOGO GOSUDARSTVENNOGO AGROTEHNOLOGICHESKOGO UNIVERSITETA IM P A KOSTYCHEVA, no. 1(49) (March 30, 2021): 30–39. http://dx.doi.org/10.36508/rsatu.2021.49.1.005.

Full text
Abstract:
Проблема и цель. Реализация биологического потенциала агрокультур при производстве продукции растениеводства в условиях неустойчивого земледелия. Цель исследований – изучить влияние комплексных препаратов, содержащих важнейшие макро- и микроэлементы, биологически активныевещества, на урожайность и качество продукции сельскохозяйственных культур. Методология. Объектами исследования в полевых опытах были регуляторы роста растений ОРГАНОСТИМ, Зеребро Агро и минеральное удобрение Грогрин микро марка: Дрип. Полевые опыты были заложены методом организованных повторений в четырехкратной повторности. Размер опытных делянок в опытах составлял 50-100 м2 , учетная площадь – 25-50 м2 . В ходе исследований отбирались образцы серой лесной тяжелосуглинистой почвы и растительных образцов сои, озимой пшеницы, картофеля, анализ которых проводили в ФГБУ «Станция агрохимической службы «Рязанская» и ФГБОУ ВО «Рязанский государственный агротехнологический университет имени П.А. Костычева» согласно общепринятым методикам. Для оценки существенности полученных в опыте результатов осуществлялась математическая обработка урожайных и сопутствующих данных. Результаты. Результаты полевых исследований показывают, что применение биологически активных соединений на разных этапах онтогенеза способствовало усилению процессов роста и развития культурных растений и повышению сопротивляемости негативному воздействию внешней среды. Вследствие этого агрокультуры, в зависимости от варианта опыта, формировали более развитую корневую систему, вегетативные и генеративные органы, что обеспечило существенное повышение урожайности сои на 2,4-3,2 ц/га (НСР05 = 1,97 ц/га), озимой пшеницы на 3,7-5,5 ц/га (НСР05 = 2,9 ц/га), картофеля на 3,34 т/га (НСР05 = 2,91 т/га) с сохранением качества полученного урожая. Заключение. Научно-обоснованное применение биологически активных веществ оказывает стимулирующие воздействие на культурные растения, активизируя физиологические процессы на всех этапах их жизненного цикла, от прорастания семян до уборки, существенно повышая урожайность агрокультур. Оптимизация питания растений повышает их устойчивость к возбудителям болезней сельскохозяйственных культур, нивелирует воздействие неблагоприятных факторов окружающей среды, благоприятно отражается на показателях качества растениеводческой продукции. Problem and purpose. Realization of the biological potential of agricultural crops in the production of crop products in conditions of unsustainable agriculture. The purpose of research is to study the infuence of complex preparations containing the most important macro-and microelements, biologically active substance on the yield and quality of agricultural crops. Methodology. The objects of study in feld experiments were plant growth regulators ORGANOSTIM, Zerebro Agro and mineral fertilizer Grogrin mikro marka: Drip. Field experiments laid down method organized repetitions in 4-fold repetition. The size of the experimental business experiments was 50-100 m², the accounting area was 25-50 m². During the studies, samples of gray forest heavy-grained soil and plant samples of soybeans, winter wheat, potatoes were taken, the analysis of which was carried out by the Federal State Budgetary Institution "Station of the Agricultural Chemical Service" Ryazan "and FSBEI HE " Ryazan State Agrotechnological University”. To assess the materiality of the results obtained in the experience, mathematical processing of crop and related data was carried out. Results. The results of feld studies show that the use of biologically active compounds at diferent stages of ontogenesis contributed to the strengthening of the processes of growth and development of cultivated plants and increased resistance to negative environmental efects. As a result, agricultures, depending on the experience variant, formed a more developed root system, vegetative and generative organs, which ensured a signifcant increase in soybean yield by 2.4-3.2 c/ha (NSR05 = 1.97 c/ha), 3.7-5.5 c/ha (NSR05 = 2.9 c/ha) on winter wheat, 3.34 t/ha (NSR05 = 2.91 t) on potatoes, with maintaining the quality of the harvest. Conclusion. Science-based use of biologically active substances has stimulating efects on cultivated plants. Activating physiological processes at all stages of their life cycle, from seed germination to harvesting, signifcantly increase the yield of agricultural crops. Optimization of plant nutrition increases their resistance to pathogens of crop diseases, eliminates the impact of adverse environmental factors, and favorably afects the quality indicators of crop production.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Sukhocheva, N. A., and T. S. Kravchenko. "EFFICIENCY OF AGRICULTURE PRODUCTION WITH VARIOUS VERSIONS OF TECHNICAL EQUIPMENT." Экономика сельского хозяйства России, no. 11 (November 2020): 17–22. http://dx.doi.org/10.32651/2011-17.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дубас, В. В., and И. В. Алексашкин. "Особенности миграции тяжелых металлов в агроэкосистемах восточной части предгорья Крымских гор." Труды Карадагской научной станции им. Т.И. Вяземского - природного заповедника РАН, no. 2 (14) (April 21, 2021): 89–99. http://dx.doi.org/10.21072/eco.2021.14.09.

Full text
Abstract:
Настоящая работа направлена на оценку экологического состояния агроценозов в контексте установления степени загрязненности тяжелыми металлами и выявления особенностей их биогеохимической миграции в различные среды. Для реализации поставленной цели были проведены: полевые работы, включающие в себя отбор проб материала различного генезиса (горные породы, почвы и вегетативные части агрокультур), а также камеральные работы, включающие в себя лабораторные анализы, проявляющиеся в проведении качественного и количественного элементного химического анализа, в проведении на основе полученных данных расчетов величин кларков и коэффициентов концентрации, аккумуляции и/или рассеяния, биофильности, показателя интегрального загрязнения территории и построения на их основе геохимических спектров. В качестве проектной территории намеченных исследований были использованы сельхозугодья расположенные в пределах Русаковского сельского поселения, Белогорского района.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Tomilin, V. N. "The agriculture of collective farms in the Central black earth region of Russia during Khrushchev’s reforms." Vestnik of Orenburg State Pedagogical University. Electronic Scientific Journal, no. 32 (2019): 179–89. http://dx.doi.org/10.32516/2303-9922.2019.32.13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Журавлёв, Сергей Сергеевич, and Татьяна Сергеевна Тимошинова. "К вопросу об аграрных мероприятиях на территории Воронежской губернии в период реализации реформы П.А. Столыпина." Via in tempore. История. Политология 49, no. 1 (April 6, 2022): 141–50. http://dx.doi.org/10.52575/2687-0967-2022-49-1-141-150.

Full text
Abstract:
В статье на примере Воронежской губернии анализируется состояние сельскохозяйственного сектора региональной экономики в период реализации аграрной реформы П.А. Столыпина. Автор проследил динамику и особенности перехода крестьянских общин на территории Воронежской губернии к индивидуальным формам хозяйствования; исследовал специфику реализации переселенческой политики государства на региональном уровне. На конкретных примерах из неопубликованных документов центрального и местного архивов проиллюстрировал процесс перехода крестьян к индивидуальному землевладению и землепользованию. Всесторонний анализ документов показал, что реализация аграрных мероприятий на территории Воронежской губернии способствовала отдельным эволюционным процессам в русской деревне, развитию крестьянского предпринимательства, совершенствованию и повышению уровня крестьянской агрокультуры, однако имела ограниченный, противоречивый характер и соответствовала общероссийским тенденциям. Благодарности: работа выполнена при поддержке профессора кафедры социально-гуманитарных, экономических и правовых дисциплин Воронежского института МВД России, доктора исторических наук, доцента Григоровой Виктории Александровны.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Zhuravleva, L. A., and A. Aldiab. "ROBOTIC MINI-GREENHOUSES AND INSTALLATIONS FOR GROWING AGRICULTURAL CROPS AT HOME." Scientific Life 16, no. 5 (2021): 565–74. http://dx.doi.org/10.35679/1991-9476-2021-16-5-565-574.

Full text
Abstract:
The traditional system of agricultural production meets the needs less and less, forcing us to look for new ways and solutions. The Urban Farming movement is gaining more and more popularity around the world in its various manifestations and scales. From the device of farms for growing agricultural crops in urban conditions to small plants for growing flowers and herbs at home or in the office. In both cases, an important advantage is the automation and robotization of the process of growing plants, reducing the complexity of maintenance and minimal human participation. The article discusses the innovative directions of the development of city farming. The development of an installation for growing agricultural crops at home with a control system that provides automatic maintenance of optimal microclimate parameters on the Arduino platform is presented. The control system provides measurement of illumination, temperature and humidity of the air, as well as measures soil moisture and water level in the tank using sensors. A mathematical model is given for optimizing the parameters of the microclimate based on the physical processes of body and mass transfer. Expressions are given for determining the temperature, humidity and carbon dioxide content in the installation. The conducted studies have shown the efficiency and effectiveness of the experimental installation. The use of robotic mini-greenhouses and installations for growing agricultural crops at home allows you to get fresh vegetables, berries and herbs all year round in an apartment or office, automating and reducing the complexity of the growing process.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Агрокультури"

1

Левчик, Тарас Сергійович. "Метод прогнозування ефективності вирощування агрокультур." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/10998.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра розв’язує науково-технічну задачу автоматизації прогнозування ефективності вирощування агрокультур за проєктування та розробки відповідної експертної системи, яка використовує мультиконсеквентні правила продукції для формального подання впливу параметрів наявних умов на ефективність вирощування різних сортів рослин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Агрокультури"

1

Баран, Руслан. "ЕКОНОМІЧНО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ ПОРІВНЯЛЬНИХ ОЦІНОК АВІАЦІЙНОГО З НАЗЕМНИМ СПОСОБАМИ ОБРОБЛЕННЯ АГРОКУЛЬТУР." In НАУКА, ТЕХНОЛОГІЇ, ІННОВАЦІЇ: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ ТА СВІТІ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/17.04.2020.v1.01.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography