Academic literature on the topic 'Автоматизація вимірювальних процесів'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Автоматизація вимірювальних процесів.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Автоматизація вимірювальних процесів"

1

Білецький, Микола, Дмитро Крищенко, Анатолій Ладанюк, and Василь Кишенько. "ВИКОРИСТАННЯ ГРАФОВИХ МОДЕЛЕЙ КІНЦЕВИХ АВТОМАТІВ У СИСТЕМАХ АВТОМАТИЗАЦІЇ СКЛАДНИХ НЕСТАЦІОНАРНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ." ГРААЛЬ НАУКИ, no. 4 (May 14, 2021): 215–19. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.07.05.2021.041.

Full text
Abstract:
Управління нестаціонарними системами являється нетривіальною задачею. Однією з умов ефективного управління являється необхідність зміни та налаштування алгоритмів управління при динамічних умовах функціонування автоматизованих систем. В роботі розглядаються питання побудови системи управління на основі моделей теорії графів. В якості об’єктів дослідження виступають підходи та методи управління складними нестаціонарними системами. Розглядається підхід, заснований на класифікації факторів впливу на об’єкти управління. Розглядається управління при значних динамічних факторах зовнішнього середовища. В якості методів досліджень використовувалось імітаційне і комп’ютерне моделювання, які дозволили оцінити ефективність запропонованих підходів і методів управління. Також застосовувались методи системного аналізу та сучасні алгоритми на графах. Представлений підхід надає змогу проаналізувати динамічну поведінку нестаціонарного об’єкта управління, коли відомо, що деякі характеристики та фактори зовнішнього середовища, можуть впливати на управління об’єктами. Механізм кінцевого автомата дозволяє здійснювати автоматичне переключення алгоритмів управління в залежності від ситуації. Дослідження показали доцільність використання пропонованого підходу для управління складними нестаціонарними системами автоматизації. В роботі розглядаються основні принципи, по яким правила та алгоритми можуть та повинні змінюватися: зміна цілей управління та обмежень, зміна структури та характеристик технологічного об’єкта управління в процесі експлуатації сушарки зерна та брагоректифікаційної колони, зношення та руйнування технологічних вузлів об’єкта управління, модернізація, реконструкція та ремонт технологічного об’єкта управління, зміна властивостей та якості перероблюваних технологічними об’єктами матеріалів, зміна властивостей сигналів вимірювальної інформації та даних, які формуються людьми. В роботі розглядаються умови, в яких алгоритм управління повинен переключатись, підлаштовуватися під зміни в умовах функціонування об’єктів, якщо відома інформація або прогнози експертів, коли ці зміни відбуваються. Автори статті являються прибічниками еволюційного підходу, який заснований на додатковому дослідженні об’єктів в процесі експлуатації, та нестаціонарних нелінійних динамічних умов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дакі, О. А., В. В. Ткаченко, О. В. Левченко, and О. В. Кущ. "ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСІВ ВІБРАЦІЇ В МАШИННИХ ВІДДІЛЕННЯХ ТЕПЛОХОДІВ." Vodnij transport, no. 1(32) (January 27, 2021): 42–53. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2021.1.32.07.

Full text
Abstract:
Суднобудування у світі є галуззю, яка досить динамічно розвивається з високою капіталізацією. Слід зауважити , що це не лише прибуткове виробництво, а ще й наукоємне. Для будівництва суден використовуються новітні наукові методи у сфері матеріалознавства, навігації, енергетичних установок. Відомо, що вібрації та удари супроводжують роботу багатьох машин і механізмів, знижуючи їх надійність і довговічність, а також шкідливо впливають на здоров'я людини. Серйозна ситуація у сфері захисту від вібрацій склалася на засобах водного транспорту. Розвиток сучасних суднових енергетичних установок пов'язаний, з одного боку, зі збільшенням потужності механізмів, які є в багатьох випадках джерелами інтенсивного шуму і вібрацій, з іншого боку - значними масштабами використання точних приладів і апаратури різного призначення, чуттєвих до вібрацій. Таким чином, віброзахист становить значний інтерес як для суднобудівників, так і для фахівців із суднових енергетичних установок, оскільки вібрація суднового корпусу і його окремих елементів може викликати в корпусі судна появу втомних тріщин, порушити нормальну роботу суднової апаратури і різних вимірювальних приладів, установлених на борту судна, створити негативні умови для перебування пасажирів і членів екіпажу на борту протягом порівняно тривалого часу. На даний момент питання зниження вібрації займає визначене місце в теорії і практиці суднобудування. Усі судна проходять перевірку вібраційної і шумової активності. Увага приділяється системам зниження активності джерел вібрації і шуму. Крім того, методи проектування передбачають істотне зниження вібрації вже на стадії технічного завдання за рахунок спеціального розташування приміщень щодо джерел вібрації і шуму, раціонального вибору конструкції корпуса, товщини листів обшивки, тощо. Значний науковий інтерес представляють собою методи розрахунку вібраційних сил та моментів для розроблення обґрунтованих рекомендацій щодо зміни в конструкції суден для отримання прийнятних показників. Також важливим завданням є розробка критеріїв оцінювання віброзахисту суден, які можна використовувати як при суднобудуванні, так і при виконанні заходів з модернізації існуючого флоту. Конструктивне вдосконалення пружних систем, що веде до зменшення вібронавантажень корпусу судна є достатньо важливим науковим напрямком, розвиток якого відповідає розвитку сучасних поглядів на суднобудування. Проектування пружних систем суднових енергетичних установок є досить трудомісткою задачею і вимагає визначеного ступеня автоматизації розрахунків. При проектуванні транспортних суден з головними малооборотними дизелями варто враховувати такі особливості, як їх неврівноваженість та компонування, а також взаємодію з корпусними конструкціями. Ключові слова: вібрація, механіка твердого тіла, пружні системи, суднобудування, суднові двигуни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Trishevsky, O. I., M. V. Saltavets, and V. O. Kondrashchenko. "Обґрунтування та вибір схем охолодження валків листопрокатних станів на основі математичного моделювання процесів теплообміну валків з полосою." Обробка матеріалів тиском, no. 1(50) (March 31, 2020): 307–14. http://dx.doi.org/10.37142/2076-2151/2020-1(50)307.

Full text
Abstract:
Тришевський О. І., Салтавець М. В., Кондращенко В. О. Обґрунтування та вибір схем охолодження валків листопрокатних станів на основі математичного моделювання процесів теплообміну валків з полосою. Oбробка матеріалів тиском. 2020. № 1 (50). С. 307-314. Розглянуто особливості обладнання і технологічних процесів отримання гарячекатаного листа на широкосмугових станах України та промислово розвинених країн, таких як США, Німеччина, Франція, Італія, Австрія, Японія. Визначено основні тенденції вдосконалення технології та обладнання з метою зниження енерговитрат, собівартості продукції, що випускається і підвищення її конкурентоспроможності за кордоном. Основними з них є забезпечення стабільності параметрів технологічного процесу прокатки листа за рахунок застосування сучасних конструкцій прокатних станів, оснащення їх відповідною контрольно-вимірювальною апаратурою та засобами автоматизації технологічного процесу, а також удосконалення технології прокатки й охолодження за допомогою використання компактних установок надшвидкісного охолодження смуги, які встановлюються між чорновою і чистовою групами клітей, а також після чистової групи перед моталками. Використання такої технології надшвидкісного охолодження полоси при прокатці дозволяє отримати гарячекатану листову сталь зі стабільними механічними властивостями при прокатці надтонких листів. Викладено результати теоретичних досліджень теплового стану робочих валків під час гарячої прокатки листа на прикладі чистової кліті стану 2250 Алчевського металургійного комбінату. Дано рекомендації щодо застосування ефективних схем охолодження валків. Зокрема запропоновані дві нові схеми їх охолодження: а) перспективна; б) економічна. При використанні перспективної схеми подачі води на валок зростання температури за один цикл зменшується вдвічі і становить 5-6 ° С. Істотна відмінність економічного способу подачі води полягає в тому, що стабілізація температурного поля валка забезпечується при зменшенні на 25% довжини зони примусового охолодження, з'являється можливість зменшити кількість води на охолодження. Стійкість валків за рахунок стабілізації теплового стану підвищується на 10%.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Khudetskyy, I. Yu, Yu V. Antonova-Rafi, N. M. Khudetska, and I. V. Pushchyna. "АПАРАТ ОЦІНКИ КУКСИ ДЛЯ ПРОТЕЗУВАННЯ КІНЦІВОК." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 4 (January 26, 2018). http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2017.v0.i4.8236.

Full text
Abstract:
Вступ. Розроблено та віпробувано необхідні зонди, Які поєднують в Собі здатність візначаті форму та стан тканини Кукса. Зонди ма ють шкалу регулювання відносно "нульового" рівня Кукса та об'єднані з датчиками руху. На Основі Отримання Даних програмне забезпечення формує форму протеза. Це дает можлівість Здійснювати автоматичні вимірювання, Забезпечує метрологічні вимоги во время Калібрування пристрою. Для визначення механічніх властівостей тканин зонди оснащені датчиками тиску та прибудований для создания конкретного механічного НАВАНТАЖЕННЯ на зонди, что відповідає реальному, дБА на куксу в цілому. Є кілька режімів для вимірювання механічніх властівостей тканини Кукса.Мет ою дослідження Було Розробити прилад для визначення 3-D форми та механічніх характеристик тканин Кукса, что взаємодіють з гільзою протеза.Матеріали и методи. У процесі дослідження були проаналізовані матеріали про основні найбільш пошірені технології протезування кінцівок. Медичні, реабілітаційні та ерготерапевтічні проблеми пацієнтів в процесі протезування и ЕКСПЛУАТАЦІЇ протезів. Для проектування були вікорістані пакети MatCad, SolidWorks та технології метрологічної ОЦІНКИ датчіків.Визначили такоже вимоги до автоматизації Втрата Даних та сумісності з технологіямі CAD-CAM. У конструкції пристрою враховуються економічні та технологічні возможности его реализации. Технологія может буті частина технології CAD / CAM для виробництва протезів кінцівок.Висновки. Розроблення Пристрій дозволяє розробляті форму та стан залішкової кінцівкі тканини. Автоматизована система дозволяє зніматі та збіраті дані з вимірювальних зондів и передаваті ЦІ дані на комп'ютер для Подальшого АНАЛІЗУ. Це дозволяє використовуват розроблення Пристрій як CAD-CAM технологічний елемент при формуванні оптімальної-протезної системи "протезування кінцівок".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Автоматизація вимірювальних процесів"

1

Дубровський, Є. С., О. Л. Кайдалов, В. В. Лисенко, and Г. О. Павлюк. "Система бездротового зв’язку з мікропроцесорними вимірювальними приладами." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/25902.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Пінчук, Д. В., and Н. М. Шибицька. "Автоматизація процесу контролю похибки координат контрольно-вимірювальних машин." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2021. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/19336.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кучерук, В. Ю., and Р. І. Ліщук. "Автоматизація процесу визначення динамічних метрологічних характеристик стрілочних вимірювальних приладів." Thesis, ВНТУ, 2015. http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/8113.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кучерук, В. Ю., and Р. І. Ліщук. "Автоматизація процесу розпізнавання показів зі шкал стрілочних вимірювальних приладів." Thesis, ВНТУ, 2013. http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/8112.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Денека, Володимир Іванович, and Volodymyr Deneka. "Інформаційно-вимірювальна система забезпечення процесу автоматизації процесу регулювання температури перегрітої пари барабанного котла типу БКЗ-420-140-6." Master's thesis, ТНТУ ім. І. Пулюя, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33762.

Full text
Abstract:
Здійснено розробку та дослідження системи для автоматизації процесу регулювання температури. Приведено опис конструкції та принципу роботи вимірювального приладу, описані основні принципи автоматичного регулювання парових котлів, зроблено розрахунки системи регулювання, теплових навантажень по режимах теплової схеми. Проведено розрахунок динамічних параметрів налагодження автоматичних регуляторів, описано розрахунок надійності і якості процесу регулювання температури перегрітої пари.
The development and research of the automated control system for the automation of the process of temperature control has been carried out. The description of a design and the principle of work of the measuring device is resulted, the basic principles of automatic regulation of steam boilers are described, calculations of system of regulation, thermal loadings on modes of the thermal scheme are made. The calculation of dynamic parameters of adjustment of automatic regulators is carried out, the calculation of reliability and quality of process of regulation of temperature of superheated steam is described.
Вступ ...АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА .... 1.1 Теплова електрична станція .... 1.2 Основне устаткування ТЕС ... 1.3 Опис парових котлів об'єкту .... 1.4 Допоміжне устаткування ТЕС ... 1.4.1 Котельні установки ... 1.5 Вибір основного устаткування ... 1.5.1 Вибір турбін ... 1.5.2 Вибір котлів ... 1.6 Конструкція турбіни ... 1.7 Основні принципи автоматичного регулювання технологічного параметра .... 2 ОСНОВНА ЧАСТИНА ... 2.1 Вибір і обґрунтування структурних схем автоматизації ... 2.2 Опис оптимального варіанту САР і принцип роботи ... 2.3 Вибір технологічного захисту, складання принципової схеми та принцип роботи... 2.4 Складання функціональної схеми САР та її опис... 2.5 Вибір технічних засобів для автоматизації... 2.6 Основні вимого до засобів САР ... 2.7 Вибір первинних датчиків та конструктивна схема ... 2.8 Вибір регулюючих приладів реле захисту ... 2.9 Вибір датчиків і блоку ручного управління... 2.10 Вибір пускової апаратури виконавчих механізмів і регулюючих органів... 2.11 Опис принципової електричної схеми САР .... 2.12 Розрахунок регулювання ... 2.13 Теплова схема ТЕЦ. Схема видачі тепла ... 2.14 Розрахунок теплових навантажень ТЕЦ ... 2.15 Розрахунок теплових навантажень по режимах ... 2.16 Вибір основного устаткування ТЕЦ... 2.17 Розрахунок теплової схеми ... 3 НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА ... 3.1 Графічне моделювання процесу пароутворення... 3.2 Розрахунок динамічних параметрів налагодження автоматичних регуляторів .... 3.3 Розрахунок надійності і якості процесу регулювання ... 4 СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА ... 4.1 Обгрунтування вибору технічних засобів автоматизації .... 4.2 Вибір мікропроцесорних засобів автоматизації ... 4.3 Розробка блок-схеми системи автоматичного керування та сигналізації ... 5 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ ... 5.1 Підвищення стійкості роботи підприємства теплотехнічної галузі в воєнний час ... 5.2 Основні причини виробничих травм та професійних захворювань ... ВИСНОВКИ ... СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ ... ДОДАТКИ .....
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography