Academic literature on the topic 'Putino'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Putino.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Putino"

1

Valiulis, Skirmantas. "V. Mykolaičio-Putino simbolistinio laikotarpio estetiniai principai." Problemos 8 (September 29, 2014): 85–89. http://dx.doi.org/10.15388/problemos.1971.8.5839.

Full text
Abstract:
Straipsnyje siekiama glaustai aptarti V. Mykolaičio-Putino pirmojo kūrybos etapo (simbolistinio periodo) estetinius principus, jo sukurtą simbolistinio meno koncepciją, meno ir tikrovės santykio supratimą. V. Mykolaitis-Putinas stengėsi suderinti grynąjį simbolizmą su lietuviškojo meno realistinėmis bei romantinėmis tradicijomis. Meno ir tikrovės santykio problemą jis tuo metu sprendė iš subjektyviojo idealizmo pozicijų. Jo teorinių pasaulio suvokimo ištakų reikia ieškoti V. Solovjovo dualizme. Kaip ir V. Solovjovas, V. Mykolaitis-Putinas teigia, kad dvasiškumas ir kūniškumas sudaro du nepriklausomus vienas nuo kito pradus. Simbolio pagrindą sudaro objektyvus empirinis ir dvasinis turinys, kūrėjo asmenybės paimtas iš tikrovės, organizuotas ir atkurtas. Iš kūrėjo reikalaujama tik pakilti virš realybės. V. Mykolaitis-Putinas įveda į savo simbolistinę koncepciją realistinio simbolizmo sąvoką, kurios esmę sudaro noras perteikti išgyvenamąjį sąmonės turinį tikroviškais vaizdais.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Bikulčius, Vytautas. "Maurice’as Maeterlinck’as ir Vinco Mykolaičio-Putino drama Žiedas ir moteris." Literatūra 56, no. 4 (May 25, 2015): 27–33. http://dx.doi.org/10.15388/litera.2014.4.7689.

Full text
Abstract:
Straipsnyje analizuojami bendri bruožai, kurie sieja Maeterlincko kūrybą ir Mykolaičio-Putino dramąŽiedas ir moteris. Pats lietuvių rašytojas pripažino, kad jo drama „yra meterlinkiškojo bei vaildiškojo simbolizmo atgarsis lietuvių literatūroje“.Maeterlincko teatrui būdinga vidinio veiksmo pirmenybė prieš išorinį veiksmą, laukimo ir tylos motyvai, beasmeniai personažai, lemtis, dažniausiai išsiskleidžianti kaip mirtis.Lygindami Maeterlincko kūrybą ir Mykolaičio-Putino dramą, remiamės komparatyvizmo metodu. Į pagalbą pasitelkiame Jakobsono mintį apie dominan­tę, kuri sutelkia visus kūrinio struktūros elementus.Penki bevardžiai dramos personažai veikia grei­čiau kaip funkcijos, kurios linksta universalumo link, šitaip irgi atskleisdami šios dramos ir simbolizmo postulatų ryšį.Mykolaičio-Putino dramos dominante galima laikyti Paslaptį, kuri susijusi ir su Dailininko žiedu, ir su jo tapomo portreto moterimi. Paslaptis sieja ir portrete nutapytą moterį su vienuole, kuri apsilanko pas dailininką. Taigi, Paslaptis dramoje atsisklei­džia dviem aspektais: kaip kūrybos ir kaip moters paslaptis.Paslaptį lydi ir laukimo motyvas, kuris taip pat būdingas Maeterlincko kūrybai.Paslaptį papildo ir Lemties motyvas, susijęs su žiedu, kuris įkūnija Dailininko ir Vienuolės san­tykių istoriją. Nemažas vaidmuo dramoje tenka ir sapnams, kurie supriešinti su tikrove, kuria idealųjį pasąmonės pasaulį. Taigi Mykolaičio-Putino drama Žiedas ir moteris artima Maeterlincko kūrybai savo Paslaptimi, kuri tampa dramos dominante ir ją lydin­čiais – laukimo, sapno, lemties – motyvais.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Keršanskas, Vytautas. "V. PUTINO VALDŽIOS VEIKIMAS: KELIŲ SLUOKSNIŲ ELITO GRUPIŲ SISTEMA." Politologija 84, no. 4 (January 20, 2017): 134. http://dx.doi.org/10.15388/polit.2016.4.10361.

Full text
Abstract:
Straipsnyje teigiama, kad esminį vaidmenį Rusijos politinėje sistemoje vaidina įvairios galios elito grupės, o jų ir Vladimiro Putino, kaip sistemos arbitro, analizė padeda geriausiai suprasti sistemos veikimo bruožus. Pir­miausia darbe apžvelgtos pokomunistinės Rusijos politinio elito susidarymo aplinkybės, nurodyti pagrindiniai jį lėmę veiksniai ir pateiktos Rusijos ga­lios elito, ypač valdant V. Putinui, veikimo prielaidos. Remiantis pasiūlytu Rusijos politinės sistemos aiškinimu ir elito grupių skirstymo modeliu, bus pateikta pagrindinių veikėjų – sisteminių ir nesisteminių, formalių ir ne­formalių – apžvalga. Sisteminiai veikėjai apima tiek artimiausią V. Putino aplinką, tiek opoziciją imituojančius veikėjus. Nesisteminių veikėjų analizę papildo ir jų eliminavimo iš sistemos metodų aprašymas. Teigiama, kad, nors Rusijos politinė sistema yra sunkiai atidaroma „juodoji dėžė“, elito grupių sąveika ir konkurencija leidžia daryti išvadas apie pačioje sistemoje vyks­tančius pokyčius.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Kazlauskaitė, Giedrė. "VĖLYVOJI VINCO MYKOLAIČIO-PUTINO LYRIKA KAIP BŪTIES IŠSKAIDRĖJIMAS." Literatūra 57, no. 1 (May 12, 2016): 113. http://dx.doi.org/10.15388/litera.2015.1.9989.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Bikulčius, Vytautas. "Kunigo drama: tarp pašaukimo ir metafizinio maišto (Vinco Mykolaičio-Putino Altorių šešėly ir Georgesʼo Bernanoso Po šėtono saule)." Literatūra 60, no. 4 (February 6, 2019): 7–14. http://dx.doi.org/10.15388/literatura.2018.7.

Full text
Abstract:
[straipsnis ir santrauka lietuvių kalba; santrauka anglų kalba] Straipsnyje analizuojama prancūzų katalikiškojo atgimimo (le renouveau catholique) įtaka Vinco Mykolaičio-Putino romanui Altorių šešėly. Šis romanas radosi kaip natūrali lietuvių literatūros tąsa. Neatsitiktinai jo autorius visų pirma akcentuoja psichologinę kūrinio protagonisto liniją, kuri sykiu liudija ir apie klasikinio (stendališkojo ar balzakiškojo) romano tradiciją. Liudas Vasaris, pradėjęs mokslus kunigų seminarijoje, pašaukimą įžvelgia kaip pagrindinę savo gyvenimo problemą, nes kunigo kelias jam kertasi su jo kaip poeto siekiais. Vis dėlto jis nejaučia nė mažiausio noro maištauti prieš Dievą, nes nesuvokia kunigo kelio kaip savojo gyvenimo savasties. Kunigystė Vasariui netampa egzistencine patirtimi, todėl apsiribojama žemiškojo gyvenimo akiračiais. Tuo Liudas Vasaris skiriasi nuo Georgeso Bernanoso romano Po Šėtono saule protagonisto – kunigo Donisano, kuris sugeba pakilti virš žemiškojo gyvenimo ir stoti į akistatą su Dievu, savo poziciją suvokdamas kaip metafizinį maištą. Galima manyti, kad Mykolaitis-Putinas, kuriam galėjo būti žinomas minėtas Bernanoso romanas, greičiausiai šį kūrinį vertino kaip savojo Altorių šešėly priedą ar papildymą, liudijantį, koks gali būti kunigo kelias.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ивинская, Алена-София, and Галина Михайлова. "Anos Achmatovos lietuvių poezijos vertimai: kultūrologinis aspektas." Literatūra 58, no. 2 (November 17, 2016): 66. http://dx.doi.org/10.15388/litera.2016.2.10160.

Full text
Abstract:
Straipsnyje aptariami Anos Achmatovos vertimų kultūriniai, istoriniai bei sociologiniai aspektai. Atskleidžiamas Achmatovos vertimų iš lietuvių poezijos (Liudmilos Malinauskaitės-Eglės, Salomėjos Nėries ir Vinco Mykolaičio-Putino kūryba) profesionalumas, jos ypatingas dėmesys S. Nėries kūrybai. Parodoma, kad Achmatovos trumpalaikis apsilankymas Vilniuje 1914 m. gruodyje buvo ganėtinai svarbus įvykis, įsirašęs į jos asmeninę patirtį ir poetinę biografiją. Atskirai aptariamas galimas poetų ir vertėjų Marijos Petrovych ir Levo Ozerovo vaidmuo Achmatovos vertimų iš lietuvių poezijos istorijoje. Nagrinėjami tekstų vertimui atrankos principai, pažodinių bei autorizuotų spausdintų vertimų klausimai, bendraautorystės problema. Taip pat tikslinamas bendras verstų iš lietuvių kalbos tekstų skaičius, nurodomi netikslumai archyvinių dokumentų aprašuose.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Tūtlytė, Rita. "Dialogas su tradicija Janinos Degutytės poezijoje: vaizdo aspektas." Literatūra 60, no. 1 (December 28, 2018): 8–25. http://dx.doi.org/10.15388/litera.2018.1.1.

Full text
Abstract:
[straipsnis ir santrauka lietuvių kalba; santrauka anglų kalba] Janina Degutytė (1928–1990) kūrybinį kelią pradėjo ir baigė sovietinės okupacijos metais. Poetės karta, šeštojo dešimtmečio pabaigoje išleidusi pirmuosius rinkinius, jautė stiprų ideologinį spaudimą, bet ieškojo individua­laus balso, anot Vytauto Kavolio1, siekė užpildyti ištuštėjusią sąmonę, atgauti tradiciją. Pirmųjų rinkinių ideologinių reikalavimų tankis kreipia Degutytę ieškoti literatūrinės „genties“. Šioje poetinio kelio atkarpoje labiausiai atpažįstame Salomėjos Nėries ir Eduardo Mieželaičio eilėraščio poetiką. Ryškėja poetės kūrybai svarbi Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveikslų vaizduotė, Vinco Mykolaičio-Putino pasaulėvaizdžio kontūras, romantizmo epochos muzikos, Friedricho Hölderlino ir Rainerio Marios Rilkės poezijos įspūdžiai, kurie yra receptyvios sąmonės kūrybiniai įvykiai. Dėmesys sutelkiamas į šių skirtingų šaltinių meninio vaizdo persiklojimus, į daugiasluoksnę poetės meninio vaizdo prigimtį. Meninio pasaulėvaizdžio šaltinių įtėkmė stebima estetiniu ir vertybiniu požiūriu, laikomasi atidaus tekstų skaitymo ir hermeneutinių pozicijų.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Šidlauskas, Marijus. "Absurdo idėjos transformacijos mirusio Dievo pasaulyje." Literatūra 59, no. 1 (October 26, 2018): 102–12. http://dx.doi.org/10.15388/litera.0.0.11878.

Full text
Abstract:
[straipsnis lietuvių kalba; santrauka anglų kalba] Straipsnyje aptariamos absurdo idėjos ištakos ir jos transformacijos moderniame sekuliarizuotame pasaulyje. Įvertinamos Tertulianui priskiriamo posakio credo quia absurdum implikacijos absurdo idėjos plėtrai, šios idėjos poveikis literatūrai ir menui. Apžvelgiamos egzistencinės ir socialinės aplinkos pokyčių lemiamos modifikacijos, pastebima objektyvių ir subjektyvių veiksnių sąveika. Pasitelkiant socioistorinius argumentus polemizuojama su absurdo jausenos sugestijuojama išvada, jog egzistencinis ištuštėjimas ir Dievo nesatis esą absoliutus faktas.Absurdo refleksijai lietuvių kultūroje buvo svarbus religinio egzistencializmo kontekstas, tokie filosofiniai veikalai kaip A. Maceinos Jobo drama ir J. Girniaus Žmogus be Dievo, įgalinę gilesnį, autentiškesnį santykį ir meninėje kūryboje. XX a. lietuvių literatūroje nemaža absurdo ženklų tiek klasikų (V. Mykolaičio-Putino, B. Sruogos, H. Radausko, M. Martinaičio), tiek avangardistų (P. Morkūno, S. Šemerio), tiek postmoderno autorių (M. Ivaškevičiaus, S. Parulskio, G. Grajausko) tekstuose. Septintojo dešimtmečio pabaigoje kaip sąmoningas absurdo teatro reiškinys išsiskyrė A. Ambraso pastatymai Dailės institute.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Hill, Fiona. "The Next Mr. Putin? The Question of Succession." Daedalus 146, no. 2 (April 2017): 41–52. http://dx.doi.org/10.1162/daed_a_00433.

Full text
Abstract:
Vladimir Putin, the person and the president, is the wild card in Russian politics. After what could be a quarter of a century in power by 2024 (either as president or prime minister), Putin's departure could prove utterly destabilizing. Russia's principal political problem is determining who or what replaces Putin as the fulcrum of the state system in the decade ahead. This essay considers the question of whether “Putin's Russia” – a hyperpersonalized presidency supported by informal elite networks – can transform into a depersonalized system that is rooted in formal institutions with clear, predictable mechanisms to mitigate the risks of a wrenching presidential succession.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Gierasińska, Dagmara. "Wiarygodność wypowiedzi Władimira Putina na temat relacji rosyjsko-ukraińskich: studium corocznych konferencji prasowych." Refleksje. Pismo naukowe studentów i doktorantów WNPiD UAM, no. 21 (June 15, 2020): 51–70. http://dx.doi.org/10.14746/r.2020.1.5.

Full text
Abstract:
Głównym celem badawczym niniejszego artykułu było określenie poziomu wiarygodności wypowiedzi Władimira Putina dotyczących relacji rosyjsko- -ukraińskich. Cele szczegółowe to: wyodrębnienie typów relacji Rosji z Ukrainą oraz sposobu przedstawiania Ukrainy w wypowiedziach rosyjskiego prezydenta. Dogłębne studium zawartości stenogramów wystąpień prezydenta Rosji podczas corocznych konferencji prasowych na przełomie lat 2014–2016 oraz artykułów na ten temat, pozwoliło zrealizować postawione cele i zweryfikować hipotezy badawcze. Uzyskano odpowiedź na następujące problemy badawcze: Jaki był poziom wiarygodności wypowiedzi Władimira Putina na temat relacji rosyjsko-ukraińskich podczas corocznych konferencji prasowych? Z czego wynikał określony poziom wiarygodności? Jakie typy relacji Rosji z Ukrainą występują w wypowiedziach Władimira Putina? W jaki sposób Putin mówi o państwie ukraińskim podczas swoich publicznych wystąpień? Powyższe problemy badawcze są istotne pod względem poznawczym, ponieważ ich rozstrzygnięcie nakreśliło stopień wiarygodności wypowiedzi prezydenta, ich dynamikę i zmienność w zależności od sytuacji i typu rozmówcy oraz pozwoliło na ukazanie różnic pomiędzy rzeczywistością a słowami wygłaszanymi przez Władimira Putina. W artykule wybrane postulaty zostały porównane z rzeczywistymi wydarzeniami przy wykorzystaniu metody desk research. Techniką, która umożliwiła wdrożenie się w istotę treści istniejących jest jakościowa analiza zawartości stenogramów wystąpień Putina.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Putino"

1

Ančiukaitytė, Jolita. "Amžinumo ir laikinumo simbolika V. Mykolaičio-Putino lyrikoje." Master's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2006. http://vddb.library.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2006~D_20060607_195417-67895.

Full text
Abstract:
In this scientific work discussing main hermeneutics ideas ant their connection with neoromantizm. Hermeneutics is poems analysis method. Lyrics is analysing in aspect of temporality ant eternity. Symbols of Putinas lyrics meanings compating with traditional symbols. Sections distributing according themes: munity, divinity, dualism, night and death.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Jaškauskaitė, Viktorija. "Kūno patirtys V. Mykolaičio-Putino romane „Altorių šešėly“." Master's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2012. http://vddb.laba.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2011~D_20120103_104207-87919.

Full text
Abstract:
Vinco Mykolaičio-Putino romanas „Altorių šešėly“ mus patraukė galimybe atskleisti kūno patirties temą, pasinaudojant fenomenologinės filosofijos metodo prieiga. Kūnas šiame romane tampa vienu pagrindinių romano analizės žodžių ir raktų, kurie leidžia atskleisti naujo požiūrio į šį romaną galimybę. Kūno fenomenologija neatsiejama nuo erdvės bei laiko patyrimo, nuo santykio su kitais. Todėl tiek darbo teorinėje, tiek praktinėje dalyje remiamąsi erdvės ir laiko fenomenologija, fenomenologiniu santykiu su kitais, daiktais. Magistro darbo tema– Kūno patirtys V. Mykolaičio-Putino romane „Altorių šešėly“. Šio darbo tiriamoji problema – kokios kūniškosios patirtys ir kaip atsiskleidžia romane, kas jas lemia. Darbo tyrimo objektas – V. Mykolaičio-Putino romanas „Altorių šešėly“. Mūsų pasirinktas fenomenologinis analizės metodas iki šiol dar nebuvo taikytas šiam romanui, todėl mūsų pasirinkta tema „Kūno patirtys V. Mykolaičio-Putino romane „Altorių šešėly“ “ yra aktuali ir nauja šio romano tyrinėjimo sritis. Magistro darbo tikslas – atskleisti kūno patirtis, parodyti kaip kūnas veikia V. Mykolaičio-Putino romane „Altorių šešėly“. Tikslui pasiekti keliami tokie uždaviniai: 1. Parodyti kaip kūnas patiria erdvę ir laiką. 2. Parodyti kokį vaidmenį kūno patirties klausimu atlieka dialogas. 3. Tirti kiek dialogas yra svarbus atskleidžiant santykius su kitais. 4. Išsiaiškinti kokie yra Liudo Vasario santykiai su patiriamais kitais – moterimis. 5. Išsiaiškinti kokią reikšmę kūno klausimui... [toliau žr. visą tekstą]
The novel “Altorių šešėly” by Vincas Mykolaitis-Putinas captures us with the opportunity to reveal the topic of body experience using the access method of phenomenological philosophy. The body in this novel becomes one of the key words in the analysis of the novel which allows a new approach to the novel. The phenomenology of the body is inseparable from the experience of space and time and the relationship with the others. Therefore both the theoretical and practical parts of the paper are based on the phenomenology of space and time, the phenomenological relationship to the others, the objects. The topic of the master thesis: Body experiences in the novel “Altorių šešėly” by V. Mykolaitis-Putinas. The research problem of the thesis: what and how body experiences are revealed in the novel and what determines them. The subject of the thesis: the novel “Altorių šešėly” by V. Mykolaitis-Putinas. The method chosen by us for the phenomenological analysis has not yet been applied to the given novel; the topic chosen by us, “Body Experiences in the Novel “Altorių šešėly” by V. Mykolaitis-Putinas”, is hence the original and relevant research area of the novel. The aim of the master thesis: to reveal body experiences and to demonstrate the work of the body in the novel. The following goals have been set to achieve the aim: 1. To reveal how space and time are experienced by the body. 2. To demonstrate the role of the dialogue played in the issue of body experience. 3. To examine the... [to full text]
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Jaškauskaitė, Viktorija. "Kūno patirtys V. Mykolaičio-Putino romane „Altorių šešėly“." Master's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2011. http://vddb.laba.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2011~D_20110803_082740-83132.

Full text
Abstract:
Vinco Mykolaičio-Putino romanas „Altorių šešėly“ mus patraukė galimybe atskleisti kūno patirties temą, pasinaudojant fenomenologinės filosofijos metodo prieiga. Kūnas šiame romane tampa vienu pagrindinių romano analizės žodžių ir raktų, kurie leidžia atskleisti naujo požiūrio į šį romaną galimybę. Kūno fenomenologija neatsiejama nuo erdvės bei laiko patyrimo, nuo santykio su kitais. Todėl tiek darbo teorinėje, tiek praktinėje dalyje remiamąsi erdvės ir laiko fenomenologija, fenomenologiniu santykiu su kitais, daiktais. Magistro darbo tema– Kūno patirtys V. Mykolaičio-Putino romane „Altorių šešėly“. Šio darbo tiriamoji problema – kokios kūniškosios patirtys ir kaip atsiskleidžia romane, kas jas lemia. Darbo tyrimo objektas – V. Mykolaičio-Putino romanas „Altorių šešėly“. Mūsų pasirinktas fenomenologinis analizės metodas iki šiol dar nebuvo taikytas šiam romanui, todėl mūsų pasirinkta tema „Kūno patirtys V. Mykolaičio-Putino romane „Altorių šešėly“ “ yra aktuali ir nauja šio romano tyrinėjimo sritis. Magistro darbo tikslas – atskleisti kūno patirtis, parodyti kaip kūnas veikia V. Mykolaičio-Putino romane „Altorių šešėly“. Tikslui pasiekti keliami tokie uždaviniai: 1. Parodyti kaip kūnas patiria erdvę ir laiką. 2. Parodyti kokį vaidmenį kūno patirties klausimu atlieka dialogas. 3. Tirti kiek dialogas yra svarbus atskleidžiant santykius su kitais. 4. Išsiaiškinti kokie yra Liudo Vasario santykiai su patiriamais kitais – moterimis. 5. Išsiaiškinti kokią reikšmę kūno klausimui... [toliau žr. visą tekstą]
The novel “Altorių šešėly” by Vincas Mykolaitis-Putinas captures us with the opportunity to reveal the topic of body experience using the access method of phenomenological philosophy. The body in this novel becomes one of the key words in the analysis of the novel which allows a new approach to the novel. The phenomenology of the body is inseparable from the experience of space and time and the relationship with the others. Therefore both the theoretical and practical parts of the paper are based on the phenomenology of space and time, the phenomenological relationship to the others, the objects. The topic of the master thesis: Body experiences in the novel “Altorių šešėly” by V. Mykolaitis-Putinas. The research problem of the thesis: what and how body experiences are revealed in the novel and what determines them. The subject of the thesis: the novel “Altorių šešėly” by V. Mykolaitis-Putinas. The method chosen by us for the phenomenological analysis has not yet been applied to the given novel; the topic chosen by us, “Body Experiences in the Novel “Altorių šešėly” by V. Mykolaitis-Putinas”, is hence the original and relevant research area of the novel. The aim of the master thesis: to reveal body experiences and to demonstrate the work of the body in the novel. The following goals have been set to achieve the aim: 1. To reveal how space and time are experienced by the body. 2. To demonstrate the role of the dialogue played in the issue of body experience. 3. To examine the... [to full text]
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Vaitaitytė, Vaida. "Kūrėjo savivoka Vinco Mykolaičio-Putino autobiografijoje ir autobiografiniuose kūriniuose." Bachelor's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2011. http://vddb.laba.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2011~D_20110803_090735-52945.

Full text
Abstract:
Bakalauro darbe nagrinėjama Vinco Mykolaičio-Putino asmenybės savivokos atspindys autobiografiniuose kūriniuose Autobiografijos vietoje ir Atsiminimai bei romane Altorių šešėly Bakalauro darbo objektas – Vinco Mykolaičio-Putino autobiografiniai kūriniai Autobiografijos vietoje, Atsiminimai ir romanas Altorių šešėly. Tikslas – atskleisti Vinco Mykolaičio-Putino autobiografinių kūrinių Atsiminimai, Autobiografijos vietoje ir romano Altorių šešėly autobiografiškumo apraiškas ir kūrėjo savivoką. Šio tikslo siekiama analizuojant Vinco Mykolaičio-Putino autobiografinius kūrinius Atsiminimai ir Autobiografijos vietoje bei romaną Altorių šešėly. Tikslui pasiekti darbe keliami tokie uždaviniai: 1. Apžvelgti autobiografijos žanro, romano teorinius pagrindus, nustatyti šių žanrų sąlyčio taškus ir skirtis; 2. Išsiaiškinti Vinco Mykolaičio-Putino autobiografinių kūrinių atitikimą autobiografijos teoretiko Philippe`o Lajeun`o sukurtam autobiografijos žanro modeliui; 3. Įrodyti romano Altorių šešėly autobiografiškumą; Autobiografijos žanro teorijos analizė padėjo išskirti esminius žanro elementus: autoriaus poziciją, tikrovės ir fikcijos santykį Vinco Mykolaičio-Putino kūriniuose, atminties ir patikimumo reikšmę. Paaiškėjo, kad Putino autobiografiniai kūriniai šabloniški, juos galėtume laikyti tik autobiografinėmis užuomazgomis. Autobiografiniai kūriniai nepasižymi išgyventos patirties turtingumu ir įvairove, dažnai autorius slepiasi, dangsto savo tikruosius jausmus ir ketinimus... [toliau žr. visą tekstą]
In the Bachelor’s paper there is analysed a self-perception’s reflection of Vincas Mykolaitis-Putinas’ personality in the autobiographical works Autobiografijos vietoje and Atsiminimai and novel Altorių šešėly. Object of the bachelor’s paper is Vincas Mykolaitis-Putinas’ autobiographical works Autobiografijos vietoje and Atsiminimai and novel Altorių šešėly. Aim of the bachelor’s paper is to reveal autobiographical manifestations and the author’s self-perception in Vincas Mykolaitis-Putinas’ autobiographical works Autobiografijos vietoje and Atsiminimai and novel Altorių šešėly. This aim is achieved by analysing Vincas Mykolaitis-Putinas’ autobiographical works Autobiografijos vietoje and Atsiminimai and novel Altorių šešėly. To achieve the aim in the paper there are raised the following tasks: 1. To review theoretical basis of the autobiographical genre, novel, to establish the points of these genres’ contact and difference; 2. To ascertain the compliance of Vincas Mykolaitis-Putinas’ autobiographical works with the autobiographical genre’s model developed by the theorist of autobiography Philippe Le Jeune; 3. To prove the autobiographicity of the novel Altorių šešėly. Analysis of the autobiographical genre’s theory helped to highlight essential elements of the genre: author’s position, ratio of reality and fiction in Vincas Mykolaitis-Putinas’ works, importance of memory and reliability. It emerged that Vincas Mykolaitis-Putinas’ autobiographical works are stereotyped which... [to full text]
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Berglund, Petter. "Mr. Putin - Arkivman : Vladimir Putins syn på arkiv och arkivhandlingar." Thesis, Södertörns högskola, Arkivvetenskap, 2020. http://urn.kb.se/resolve?urn=urn:nbn:se:sh:diva-43798.

Full text
Abstract:
Researchers have referred to Vladimir Putin as a “History man”. It has been confirmed that he takes a great personal interest in history and frequently speaks about the topic. However, previous research has not taken account for how Putin gives his statements about history additional authority. One way in which he does this is by referring to archives and archival documents, thus giving his statements about history an additional aura of “truthfulness”. This essay aims to partially fill the gap in previous research by examining Putin’s statements about history and archives from a perspective of archival science by asking the following research questions: “How does Putin view archives and archival records?”, “What can archives be used for and what characteristics are they given by Putin?”. The theoretical and methodological basis for this essay is discourse analysis and Jörn Rüsen’s typology of historical narratives. By examining the discourses Vladimir Putin expresses and reproduces about archives insight has been gained into the way in which a prominent politician uses archives, how he views their function in society and what their characteristics are. As Vladimir Putin seemingly always speaks about archives in relation to history the latter could not be ignored, which is why Rüsens’ typology was used to examine what kind of historical narrative Putin expresses when speaking about archives. The analysis in this essay shows that Vladimir Putin has a strong belief in archives as mirrors of the past. According to the Russian President archives portray a completely accurate and unquestionable account for how history has unfolded. He dismisses any historical narrative that is not based on archival documents as politicized speculation. In Putin’s eyes archives also play a central role in preserving a common, national heritage for the entire Russian nation as a whole.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Herold, Pascale. ""Alla Ryssars Putin?" : En studie om nationalism, ideologi och pragmatism i Putins retorik." Thesis, Linnéuniversitetet, Institutionen för statsvetenskap (ST), 2014. http://urn.kb.se/resolve?urn=urn:nbn:se:lnu:diva-34953.

Full text
Abstract:
This essay seeks, by applying to theories of nationalism, to explain the reasoning behind the Russian annexation of Crimea and to understand the ideology and nationalistic influences in Russian foreign policy in the case of the Ukraine crisis and the annexation of Crimea. The argumental analysis exemplifies the nationalistic tendencies of Vladimir Vladimirovitj Putin and the Russian foreign actions and attempts to specify a nationalistic motif in the case of Crimea and in Russian foreign policy. The study seeks to illustrate tendencies in Russian foreign policy and to show what can be expected of Russia in the near future.
Denna uppsats söker att förstå argumenten för den ryska annekteringen av Krim genom att två teorier om nationalism, samt att förstå ideologiska och nationalistiska influenser i rysk utrikespolitik. Genom en argumentationsanalys exemplifieras nationalistiska tendenser i Putin tal och kartläggandet av ett övergripande nationalistiskt motiv förklaras genom kategorisering i fyra olika nationalistiska ideologier som i forskning om rysk politik och Putin som president har framtonats. Denna studie försöker att ge svar på vilka tendenser det finns inom rysk utrikespolitik och ge en bild av vad vi kan förvänta oss i framtiden.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Merritt, Sydnee. "Putin's Invisible Hand: Why are GONGOs Increasingly Resurfacing under the Putin Administration?" Digital Commons @ East Tennessee State University, 2020. https://dc.etsu.edu/honors/521.

Full text
Abstract:
Government Organized Non-Governmental Organizations (GONGOs), once common during the Soviet-era, are now increasingly resurfacing under the Putin administration. Once completely abolished from Russia, these deceitful organizations are accompanying various new laws signed by President Putin in the Russian Federation. While Russia does not claim to be a liberal democracy with a free civil society and Putin has described his state as a “managed democracy,” the puzzle still remains why the Putin administration is secretly using organizations to fulfill government ploys. This thesis will analyze the types of GONGOs along with new laws and policies signed into effect under the Putin and Medvedev Administration. I conclude this thesis by partially confirming my hypothesis that president Putin is rationally choosing to create these organizations in an effort to consolidate his power and promote Russian culture.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Heisig, Johannes. "Die Putin-Medwedjew-Rochade." Universität Potsdam, 2008. http://opus.kobv.de/ubp/volltexte/2008/2177/.

Full text
Abstract:
Die Globalisierung Russlands wird durch Rohstoffexporte und hohe Investitionen des Westens in den russischen Energiesektor vorangetrieben. Gleichzeitig festigt sich ein hybrides politisches System mit sowohl autoritären als auch demokratischen Elementen. Soll Russland ein zuverlässlicher Partner des Westens bleiben, müssen die russischen Interessen sowie die neue außenpolitische Stärke berücksichtigt werden.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Skirgailaitė, Renata. "Putinų auginimo ir panaudojimo galimybės." Bachelor's thesis, Lithuanian Academic Libraries Network (LABT), 2011. http://vddb.laba.lt/obj/LT-eLABa-0001:E.02~2010~D_20110103_162224-57391.

Full text
Abstract:
Darbo objektas - VDU Kauno botanikos sodo kolekcijoje auginamos paprastojo putino veislės (išvestos Rusijoje – ‘Krasnaja Grozd‘, ‘Leningradskaja Otbornaja‘, ‘Souzga‘, ‘Zarnica‘, ‘Šukšinskaja‘, Ukrainoje – ‘Kijevskaja Sadovaja‘) ir klonai ‘Zarnica 2‘, ‘Upninkai‘ bei dvi naujos Lietuvoje natūraliai neaptinkamos rūšys V. sargentii ir V. trilobum. Tyrimų tikslas ištirti ir įvertinti Lietuvoje natūraliai augančių ir intradukuotų putinų rūšis ir veisles, jų tinkamumą dekoratyviniam želdinimui ir uogų auginimui. Tikslui pasiekti numatyti uždaviniai: 1.Vertinti Lietuvoje auginamų putinų rūšis ir veisles, 2. Atrinkti ir pasiūlyti tinkamiausias putinų veisles uogų auginimui, 3. Atrinkti ir pasiūlyti tinkamiausias putinų rūšis ir veisles dekoratyvniam želdinimui. Darbui atlikti buvo: išanalizuoti informaciniai šaltiniai ir mokslinė literatūra, nustatytos sezoninio vystymosi ypatybės (fenologiniai stebėjimai), įvykdyti ūglių matavimo stebėjimai, nustatytas putino veislių ir rūšių produktyvumas, įvykdyti biometriniai matavimai jie apdoroti statistiškai. Išsiaiškinta, kad Lietuvoje sėkmingai gali būti auginamas ne tik čia savaime augantis paprastasis putinas, bet ir kitos (intodukuotos) putinų rūšys ir iš jų išvestos veislės. Paprastojo putino veislės ir klonai vaisiuose sukaupia antioksidacinėmis savybėmis pasižyminčių cheminių medžiagų: antocianinų, askorbo rūgšties, karotinoidų, flavonolių. Pagal fenologinių tarpsnių terminus ir vegetacijos laikotarpį galima išskirti ankstyvas... [toliau žr. visą tekstą]
Work object - VDU Kaunas botanical garden, in which the collection of simple cranberrybushes are cultivated (derived in Russia – ‘Krasnaja Grozd‘, ‘Leningradskaja Otbornaja‘, ‘Souzga‘, ‘Zarnica‘, ‘Šukšinskaja‘, Ukraine – ‘Kijevskaja Sadovaja‘), clones ‘Zarnica 2‘, ‘Upninkai‘ and two new species, which naturally are not growing in Lithuania - V. sargentii and V. Trilobum. Main research goal is to explore and estimate cranberry types and species growing naturally in Lithuania and derived in other countries, their suitability for decorative afforestation and berry cultivation. To achieve this goal fallowing tasks are performed: 1. Estimation of types and species of cranberrybushes growing in Lithuania, 2. Selection and offering the best cranberrybush species for berry cultivation, 3. Estimation and offering the best cranberrybush species for decorative afforestation. These task are performed by analysing literature and scientific articles, by estimating the seasonal evolutional property of cranberrybush, by making measures of growing shoots, by estimating productivity of the cranberrybush species and by making biometrical measures. The research showed, that by side simple cranberrybush Viburnum opulus may other species derived in foreign countries grown and could used for decorative afforestation. The cranberrybushes can be divided to early species as 'Šukšinskaja' and 'Zarnica ', middle species as 'Kijevskaja Sadovaja', 'Upninkai', 'Leningradskaja Otbornaja' 'Zarnica-2'... [to full text]
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Rova, Per. "Rysslands säkerhetspolitik under Vladimir Putins ledning." Thesis, Mid Sweden University, Department of Social Sciences, 2009. http://urn.kb.se/resolve?urn=urn:nbn:se:miun:diva-8379.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Putino"

1

Uzelac, Ana. Dzieci z Putino. Sejny: Pogranicze, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Daujotytė, Viktorija. Vinco Mykolaičio-Putino lyrika. Vilnius: Mokslas, 1988.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Lankutis, Jonas. Vinco Mykolaičio Putino Kūryba. Vilnius: "Vaga,", 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Vinco Mykolaičio-Putino kūryba. Vilnius: Vaga, 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Lankutis, Jonas. Vinco Mykolaičio-Putino Kūryba. Vilnius: Vaga, 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Žmuida, Eugenijus. Disonansų būtis: Vinco Mykolaičio-Putino poezijos interpretacijos. Vilnius: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Zigmantas, Vidrinskas, ed. Vinco Mykolaičio-Putino memorialinis muziejus ir jo veikla Marijampolėjė. Kaunas: "Aušra", 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Angela, Putino, ed. Esercizi di composizione per Angela Putino: Filosofia, differenza sessuale e politica. Napoli: Liguori, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Goreslavskai︠a︡, Nelli Borisovna. Vladimir Putin i Li︠u︡dmila Putina. Moskva: Algoritm, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Dugin, Aleksandr. Putin protiv Putina: Byvshiĭ budushchiĭ prezident. Moskva: I︠A︡uza-press, 2012.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Putino"

1

Alpher, Yossi. "Putin." In Winners and Losers in the ‘Arab Spring’, 54–65. Milton Park, Abingdon, Oxon ; New York, NY : Routledge, 2019. | Series: UCLA Center for Middle East Development (CMED) series ; 16: Routledge, 2019. http://dx.doi.org/10.4324/9780429276712-6.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Wilson, Kenneth. "Vladimir Putin." In Routledge Handbook of Russian Politics and Society, 63–74. 2nd ed. London: Routledge, 2022. http://dx.doi.org/10.4324/9781003218234-8.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Mohan, Deepanshu, and Abhinav Padmanabhan. "Vladimir Putin." In Strongmen Saviours, 129–35. London: Routledge, 2022. http://dx.doi.org/10.4324/9781003298694-14.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Lynch, Allen C. "Vladimir Putin." In Dictators and Autocrats, 157–73. London: Routledge, 2021. http://dx.doi.org/10.4324/9781003100508-13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Kuzio, Taras. "Vladimir Putin." In Russian Nationalism and the Russian-Ukrainian War, 156–76. London: Routledge, 2021. http://dx.doi.org/10.4324/9781003191438-6.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Sagramoso, Domitilla. "From Putin to Medvedev … and back to Putin." In Russian Imperialism Revisited, 233–47. Abingdon, Oxon : Routledge, 2020. | Series: Contemporary security studies: Routledge, 2020. http://dx.doi.org/10.4324/9780203861806-11.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

"Putin and the regions." In Putin, 142–72. Routledge, 2013. http://dx.doi.org/10.4324/9780203402078-10.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

"Reforging the nation." In Putin, 173–93. Routledge, 2013. http://dx.doi.org/10.4324/9780203402078-11.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

"Russian capitalism." In Putin, 194–218. Routledge, 2013. http://dx.doi.org/10.4324/9780203402078-12.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

"Putin and the world." In Putin, 219–45. Routledge, 2013. http://dx.doi.org/10.4324/9780203402078-13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Putino"

1

Feng, Wu-chun. "Energy-efficient E-puting everywhere." In the 20th international symposium. New York, New York, USA: ACM Press, 2011. http://dx.doi.org/10.1145/1996130.1996146.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Goss, Vladimir Peter. "Putnik Pauzanija." In 4. kongres hrvatskih povjesničara umjetnosti. Društvo povjesničara umjetnosti Hrvatske & Institut za povijest umjetnosti, 2019. http://dx.doi.org/10.31664/z4khpu.12.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Love, Steve, Mark Young, and Willem-Paul Brinkman. "Putting users' first." In the 28th Annual European Conference. New York, New York, USA: ACM Press, 2010. http://dx.doi.org/10.1145/1962300.1962361.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Marx, Matt, and Chris Schmandt. "Putting people first." In the 7th annual ACM symposium. New York, New York, USA: ACM Press, 1994. http://dx.doi.org/10.1145/192426.192439.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Yoo, Daisy, Peter Dalsgaard, Alix Ducros, Aurélien Tabard, Eva Eriksson, and Clemens Nylandsted Klokmose. "Putting Down Roots." In DIS '20: Designing Interactive Systems Conference 2020. New York, NY, USA: ACM, 2020. http://dx.doi.org/10.1145/3357236.3395587.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ellis, Jason B., Anne Rose, and Catherine Plaisant. "Putting visualization to work." In the SIGCHI conference. New York, New York, USA: ACM Press, 1997. http://dx.doi.org/10.1145/258549.259003.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Chang, Nancy, Srini Narayanan, and Miriam R. L. Petruck. "Putting frames in perspective." In the 19th international conference. Morristown, NJ, USA: Association for Computational Linguistics, 2002. http://dx.doi.org/10.3115/1072228.1072384.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Adlin, Tamara, John Pruitt, Kim Goodwin, Colin Hynes, Karen McGrane, Aviva Rosenstein, and Michael J. Muller. "Putting personas to work." In CHI '06 extended abstracts. New York, New York, USA: ACM Press, 2006. http://dx.doi.org/10.1145/1125451.1125456.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Janlert, Lars-Erik. "Putting pictures in context." In the working conference. New York, New York, USA: ACM Press, 2006. http://dx.doi.org/10.1145/1133265.1133359.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Holzer, Adrian, Lukasz Ziarek, K. R. Jayaram, and Patrick Eugster. "Putting events in context." In the tenth international conference. New York, New York, USA: ACM Press, 2011. http://dx.doi.org/10.1145/1960275.1960304.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Putino"

1

Krickus, Richard J. Russia After Putin. Fort Belvoir, VA: Defense Technical Information Center, May 2014. http://dx.doi.org/10.21236/ada601840.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Rublee, Maria Rost. Not MAD about Putin. Edited by Charis Palmer. Monash University, March 2022. http://dx.doi.org/10.54377/27ff-46c0.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Blank, Stephen J. Politics and Economics in Putins Russia. Fort Belvoir, VA: Defense Technical Information Center, December 2013. http://dx.doi.org/10.21236/ada590426.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Wheeler, Caleb H. In absentia: a roadblock to trying Putin. Edited by Reece Hooker. Monash University, May 2022. http://dx.doi.org/10.54377/c179-32ec.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Börzel, Tanja A., and Gregory Shaffer. Has Putin prompted a new transatlantic alliance? Edited by Reece Hooker. Monash University, May 2022. http://dx.doi.org/10.54377/b33f-ece3.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Modder, Donald J. Putting Veterans to Work. Fort Belvoir, VA: Defense Technical Information Center, February 2012. http://dx.doi.org/10.21236/ada561790.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Schneider, Fred B., Bard Bloom, and Keith Marzullo. Putting Time Into Proof Outlines. Fort Belvoir, VA: Defense Technical Information Center, March 1993. http://dx.doi.org/10.21236/ada264183.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Baader, Franz, Conrad Drescher, Hongkai Liu, Steffen Guhlemann, Uwe Petersohn, Peter Steinke, and Michael Thielscher. Putting ABox Updates into Action. Technische Universität Dresden, 2009. http://dx.doi.org/10.25368/2022.170.

Full text
Abstract:
When trying to apply recently developed approaches for updating Description Logic ABoxes in the context of an action programming language, one encounters two problems. First, updates generate so-called Boolean ABoxes, which cannot be handled by traditional Description Logic reasoners. Second, iterated update operations result in very large Boolean ABoxes, which, however, contain a huge amount of redundant information. In this paper, we address both issues from a practical point of view.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Hogan, Apollo, Reinhard Stolle, and Elizabeth Bradley. Putting Declarative Meta Control to Work. Fort Belvoir, VA: Defense Technical Information Center, December 1998. http://dx.doi.org/10.21236/ada436803.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Sherrod, William R. Putting the Operational in Stability Operations. Fort Belvoir, VA: Defense Technical Information Center, October 2008. http://dx.doi.org/10.21236/ada494383.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography