Academic literature on the topic 'Identifikace uživatele'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Identifikace uživatele.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Identifikace uživatele"

1

Jedlička, Karel, and Jakub Orálek. "Prostorové rozhraní informačního systému malé obce řešené v Open Source Software." Geoinformatics FCE CTU 1 (December 17, 2006): 129–43. http://dx.doi.org/10.14311/gi.1.14.

Full text
Abstract:
Příspěvek si klade za cíl představit možnosti open source software pro implementaci prostorového rozhraní informačního systému malé obce.Zabývá se návrhem projektu po jednotlivých částech: identifikace požadavků zastupitelského úřadu (uživatele systému), popis obecné architektury systému a volba vhodných (nekomerčních) technologií pro jeho implementaci. Součástí projektu je i popis vyvinuté technologie pro import nejdůležitějších datových vrstev (informací o vlastnictví) do systému.Článek je doplněn výčtem využitelných datových zdrojů pro informační systém malé obce v České republice.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Krejčová, Lenka. "Test pro identifikaci nadaných žáků v matematice – recenze metody." TESTFÓRUM 7, no. 12 (September 14, 2019): 13–16. http://dx.doi.org/10.5817/tf2019-12-12448.

Full text
Abstract:
Celý proces vývoje testu pokládám za ukázkovou diagnostickou a psychometrickou práci. Autoři metodu koncipovali velmi systematicky, veškerá data velmi komplexně zpracovávali, všechny výsledky v manuálu detailně prezentují a současně interpretují, k čemu a proč dospěli. S daty pracují velmi zodpovědně, přesně specifikují, za jakých okolností je vhodné diagnostický nástroj užít a kdy je naopak jeho administrace nevhodná. Rozhodně se domnívám, že je vhodné test dále šířit mezi odborníky v praxi. Oceňuji, že autoři uvažují i o variantě, že metodu budou administrovat proškolení učitelé, nejen psychologové či speciální pedagogové. Toto bezpochyby zajistí mnohem širší využití testu. Na druhou stranu v této souvislosti pokládám za důležité připravit skutečně velmi podrobné školení, na němž si potenciální uživatelé ze školní praxe osvojí postupy zpracování a interpretace výsledků. Metoda je po psychometrické stránce velmi důkladně zpracovaná, což se promítá i do výstupů získaných její administrací. Pro „nepsychology“ může být náročné se orientovat ve způsobu práce s takovým typem informací, což by mohlo vést k dezinterpretaci, či dokonce poškození probandů. Toto pokládám za nutné pečlivě ošetřit způsobem školení uživatelů testu.Jedná se diagnostický nástroj s unikátním zaměřením. Doposud v České republice obdobná metoda nebyla k dispozici. Je proto nanejvýš žádoucí, aby byl šířen a v maximální možné míře využíván v poradenské, školní i výzkumné praxi.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Urbánek, Tomáš. "Test pro identifikaci nadaných žáků v matematice – recenze metody." TESTFÓRUM 7, no. 12 (September 22, 2019): 60–62. http://dx.doi.org/10.5817/tf2019-12-12464.

Full text
Abstract:
Test TIM3-5 je užitečnou diagnostickou metodou pro identifikaci matematicky nadaných dětí ze 3.–5. tříd základních škol, která splňuje obvyklé standardy kladené na podobné psychodiagnostické metody ve světě a poměrně značně překračuje obvyklou úroveň dokumentace psychodiagnostických metod v České republice. V rukou vzdělaného uživatele (absolvent vysokoškolského studia psychologie nebo pedagogiky) může tato metoda dobře sloužit svému účelu.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Reimer, Michal. "NOVÝ WEBOVÝ PORTÁL A WEBOVÉ SLUŽBY PRO PREZENTACI MEZINÁRODNÍ KLASIFIKACE NEMOCÍ (MKN)." Medsoft 2018 30, no. 1 (March 10, 2018): 142–44. http://dx.doi.org/10.35191/medsoft_2018_1_30_142_144.

Full text
Abstract:
Mezinárodní statistická klasifikace nemocí a přidružených zdra-votních problémů (MKN) je publikace založená na kodifikaci a klasifikaci onemocnění, poruch, příznaků či zranění, které jsou strukturovaně hierarchicky zařazené do jednotlivých kapitol a podkapitol v závislosti na typu onemocnění a je jim přiřazeno kódové označení usnadňující identifikaci pojmu ve struktuře. MKN spravuje Světová zdravotnická organizace, která zajiš-ťuje vydávání nových verzí obsahujících opravy, vylepšení a do-plnění tohoto klasifikátoru. MKN v současné 10. revizi slouží jako mezinárodní standard pro zaznamenávání (kódování) diagnóz. S přicházející 11. revizí, jejímž hlavním přínosem je rozšíření množství obsažených informací o jednotlivých pojmech napří-klad o detailnější popis onemocnění, stupnici závažnosti, popis symptomů či navrhované léčebné postupy se násobně zvyšuje potenciál této klasifikace jako informačního zdroje a nástroje pro práci se zdravotnickými daty. Cílem naší práce je vytvoření nového webového portálu, který bude sloužit jako nástroj pro prezentaci informací obsaže-ných v MKN a vlastní kódování. Tento portál by měl být schopen po přijetí vstupních dat, ať už ve formě vyhledávaného názvu, kódu či názvu kapitol, klasifikaci prohledat a zobrazit veškeré nalezené výsledky – záleží pak jen na uživateli, do jaké míry specifikuje své vyhledávání. S touto specifikací by měla být uživateli nápomocná intuitivní realtimová nápověda, která při vyhledávání doporučí pravděpodobný hledaný výraz. Cílem je získání co největšího množství informací k danému pojmu, které by zároveň díky struktuře a kódovému označením bylo možné jednoznačně zařadit a velmi snadno a intuitivně i zpět-ně získat dané informace při znalosti pouze tohoto kódu, což by velmi usnadnilo kódování klinických dat, s čímž se setkáváme například při vykazování zdravotní péče, vedení zdravotnických statistik, či uchovávání zdravotnických záznamů a dat.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Matejka, Ján, Alžběta Krausová, and Vojen Güttler. "Biometrické údaje a jejich právní režim." Revue pro právo a technologie 9, no. 17 (June 30, 2018): 91–129. http://dx.doi.org/10.5817/rpt2018-1-5.

Full text
Abstract:
Rozvoj moderních technologií ICT předpokládá mimo jiné efektivní, důkazně i bezpečnostně spolehlivý nástroj umožňující identifikaci či autentizaci uživatelů služeb informační společnosti. Tyto verifikační nástroje mají zpravidla podobu buď toho, co má osoba u sebe (např. USB token), nebo toho, co zná (typicky přihlašovací údaje), případně toho, čím daná osoba je (tj. biometrická charakteristika). Poslední z uvedených prostředků nabývá v moderních technologiích stále více na významu, a to zejména pro svou praktičnost (dostupnost a neměnitelnost). Zároveň však představuje zvláštní a privilegovanou kategorii osobních údajů, jejíž použití je silně limitováno předpisy veřejného práva. Existuje zde tak určitě konflikt mezi veřejným zájmem (či i zájmem jednotlivců) na práci s biometrickými údaji na straně jedné a řadou dalších práv, včetně práva na ochranu soukromého života, na straně druhé. Cílem tohoto článku je tak zmapovat současný český právní rámec regulující zpracovávání biometrických údajů pro různé účely; v souvislosti s tím se bude rovněž zabývat možným využitím biometrických prostředků, a to jak v oblasti práva veřejného, tak i soukromého. Příspěvek tak analyzuje jednotlivé právní režimy zpracování této privilegované kategorie dat, přičemž zároveň se snaží najít či blíže identifikovat existující právní mantinely a konflikty souvisejících režimů zpracování vyplývající z české i evropské právní úpravy.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Harašta, Jakub. "Srovnávací studie právních informačních systémů: rozdíly mezi systémy při využití různých vyhledávacích strategií." Revue pro právo a technologie 11, no. 22 (December 30, 2020): 219–60. http://dx.doi.org/10.5817/rpt2020-2-8.

Full text
Abstract:
Vyhledávání právních informací v právních informačních systémech je běžnou součástí života právníka. V zásadě je možné ve dvou modech: jako vyhledávání zprostředkované a nezprostředkované. V rámci zprostředkovaného vyhledávání se spoléháme na souvislosti připravené tvůrcem systému. Jedná se například o přiřazení dokumentu do oblasti úpravy nebo, na specifičtější úrovni, o označení soudních rozhodnutí jako souvisejících s určitým předpisem nebo ustanovením. Při nezprostředkovaném vyhledávání se uživatel naopak spoléhá sám na sebe. Sám formuluje plnotextové dotazy a vyhledává výrazy, které pro něj symbolizují rešeršovaný problém. V tomto textu se zaměřuji na porovnání výsledků poskytnutých právními informačními systémy ASPI, Beck-online a Codexis v odpovědi na srovnatelné dotazy využívající zprostředkovaných i nezprostředkovaných právních informací. Po úvodu a přehledu literatury následuje představení výzkumných otázek. Čtvrtá část pak popisuje metodu použitou pro srovnání systémů a data k tomuto srovnání využitá. Pátá část popisuje výsledky srovnání napříč právními informačními systémy ASPI, Beck-online a Codexis. Šestá část se věnuje diskuzi těchto výsledků a jejich zasazení do kontextu. V poslední části pak předkládám závěr a formuluji doporučení ohledně volby vyhledávacích strategií při sběru právních informací (dokumentů) pro akademickou i praktickou činnost. Závěrem tohoto textu je, že při využití různých systémů pro zprostředkované vyhledávání (identifikaci soudních rozhodnutí souvisejících s konkrétním ustanovením) pozorujeme výrazné rozdíly. Naopak při zařazení metod nezprostředkovaného vyhledávání (plnotextový dotaz) jsou si výsledky poskytnuté jednotlivými systémy podobnější, byť jsou celkově horší oproti vyhledávání zprostředkovanému.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Identifikace uživatele"

1

Vondráček, Tomáš. "Získávání informací o uživatelích na webových stránkách." Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií, 2021. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-445554.

Full text
Abstract:
The aim of the diploma thesis is to map the information provided by web browsers, which can be used in practice to identify users on websites. The work focuses on obtaining and subsequent analysis of information about devices, browsers and side effects caused by web extensions that mask the identity of users. The acquisition of information is realized by a designed and implemented library in the TypeScript language, which was deployed on 4 commercial websites. The analysis of the obtained information is carried out after a month of operation of the library and focuses on the degree of information obtained, the speed of obtaining information and the stability of information. The dataset shows that up to 94 % of potentially different users have a unique combination of information. The main contribution of this work lies in the created library, design of new methods of obtaining information, optimization of existing methods and the determination of quality and poor quality information based on their level of information, speed of acquisition and stability over time.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Filová, Jana. "Identifikace inovačních lídrů mezi uživateli moderních technologií." Doctoral thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2010. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-203755.

Full text
Abstract:
The methods currently used in innovation marketing research are focused on the late phases of the innovation process and are usually methodologically complex. This limits their practical impact. The presented thesis aims to create a simple self-report scale applicable in the initial and late phases of innovation process, highly modular and suitable for wide range of research. The main battery of questions was inspired by adopter categorization by Rogers. The questions determine both (1) general characteristics of innovation adopters and (2) their relationship to a specific innovation. The scale was tested during a robust longitudinal online research, thematically focused on users of modern technologies. Representative sample of 4,000 Internet users in the Czech Republic took part in the survey from April 2013 to January 2015. The result is a new self-report scale measuring consumer innovativeness applicable for prototyping, strategic decisions and effective communication of innovations to consumers.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Rennét, Jiří. "Bezpečnost elektronického bankovnictví pro firmu." Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta podnikatelská, 2010. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-222646.

Full text
Abstract:
Master’s thesis analyzes in detail the security of electronic banking within the chosen banks in Czech republic. On the base of these knowledge it defines and recommendes the most secure electronic banking for Profes Project s.r.o. company. In the folowing it investigates a current electronic banking in the company and it carries out basic theoretical findings.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Habarta, Jiří. "Identifikace a evaluace internetových stránek v oblasti intervencí harm reduction zaměřených na uživatele nelegálních drog v České republice." Master's thesis, 2017. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-346141.

Full text
Abstract:
The thesis describes the course and results of the research into the field of Harm Reduction (HR) through the internet websites in the Czech language. Nowadays the internet forms an inseparable part of most people's lives from all social classes. This fact is reflected in the interests of both service providers for drug users and laymen interested in drug issues. Unfortunately, according to current research we do not know much about what information and in which quality and range can people find about drug Harm reduction on the internet. Therefore, the aim of this thesis was to identify and evaluate internet websites in the field of harm reduction intervention focused on the users of illegal drugs in the Czech Republic. Internet websites were evaluated not only with respect to the contents and range of the information provided but also with respect to topicality, functionality and objectivity. What was found were 13 Czech complex websites, 7 professional HR organisations and also 6 non-professional HR websites. The websites of professional organisations in most cases fulfilled the essential criteria of authority, objectivity and topicality. Among non-professional websites there were high-quality ones containing a wide range of information and correct approach to drug issues but there were also two...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Příbramská, Ivana. "Informační systémy ve vysokém školství s důrazem na identifikaci uživatelů, informačních potřeb a jejich uspokojování." Doctoral thesis, 2012. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-307967.

Full text
Abstract:
Mgr. Ivana Příbramská: Informační systémy ve vysokém školství s důrazem na identifikaci uživatelů, informačních potřeb a jejich uspokojování (dizertační práce) Abstract Focus of this thesis is on users in tertiary education and on the extent, to which their information needs are met by information systems and resources provided by both higher education institutions and other organizations. Second chapter sets up a theoretical framework, summarizing research in the field of the information seeking and information seeking behavior, models of information seeking, information needs and their satisfaction. Third chapter describes higher education area and its role in information provision to the users (coming from both within and outside the area); all users within this area are classified and their information needs and sources for satisfaction of these needs are listed. Fourth chapter is concerned with information systems in higher education in Czech Republic including classifications used within this field, national systems collecting data from higher education institutions and short description of three local information systems. Final chapter describes two examples of implementation process and further development of two particular information systems used at the Charles University in Prague and on the...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Beranová, Kateřina. "Užívání Nových Syntetických Drog (NSD) mezi problémovými uživateli - distribuce NSD na otevřené drogové scéně ČR a jejich identifikace." Master's thesis, 2015. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-349513.

Full text
Abstract:
New synthetic drugs are a new phenomenon that is expanding in many countries. NSD mimic the effects of traditional drugs phenomenological, but retain the hallmark of legal substances. NSD legal status is due to the fact that theses new substances are controlled by the United Nations Single Convention on Narcotic Drugs of 1961 or the UN Convention on Psychotropic Substances, 1971. To the Czech Republic this trend came somewhat later than in neighboring countries, and especially in 2010, when sales NSD was mainly in shops. This sale was completed in April 2011 becouse of entering 33th NSD to the list of psychotropic and narcotic substances and moved mostly to the internet. NSD composition is often changing, due to disabling preparatory material, it follows that the risks associated with the use of NSD are unpredictable. The research objective of this study is to determine the acquisition and distribution of NSD between problem drug users and also to map the most widely used NSD among this population.The main purpose of the research is to bring knowledge (as it's called, how it look, what it contains, where and from whom it receives, how much it costs). The survey was made up of semi-structures interviews (qualitative part) and structured questionnaires (quantitative part). Respondents were selected...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography