To see the other types of publications on this topic, follow the link: DoS odolnosť.

Journal articles on the topic 'DoS odolnosť'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 23 journal articles for your research on the topic 'DoS odolnosť.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Kotus, Martin, Tomáš Pauliček, and Tomáš Holota. "RESISTANCE OF COATED ELECTRODES SUITABLE FOR RENOVATION OF TILLAGE TOOLS." Journal of Central European Agriculture 14, no. 4 (2013): 1295–302. http://dx.doi.org/10.5513/jcea01/14.4.1346.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Nguyen, Martin, and Radomír Sokolář. "ŽÁROVZDORNÉ VLASTNOSTI A KOROZNÍ ODOLNOST FORSTERIT-SPINELOVÉ KERAMIKY S VYUŽITÍM VYSOKOTEPLOTNÍHO POPÍLKU." Czech Journal of Civil Engineering 7, no. 01 (July 31, 2021): 35–43. http://dx.doi.org/10.51704/cjce.2021.vol7.iss01.pp35-43.

Full text
Abstract:
Tento článek se zabývá procesem syntézy žárovzdorné forsterit-spinelové keramiky za použití vysokoteplotního popílku a reaktivního oxidu hlinitého jako zdroje oxidu hlinitého. Vstupní suroviny byly rozemlety, smíchány v různém poměru a vypáleny při 1500 °C po dobu 2 h. Vypálené zkušební vzorky byly charakterizovány pomocí RTG difrakční analýzy a rastrovacího elektronového mikroskopu. Rovněž byla zkoumána pórovitost, nasákavost, objemová hmotnost, žárovzdornost, únosnost v žáru, odolnost proti změnám teplot a korozní odolnost vůči účinkům taveniny železa. Výsledné vlastnosti byly poté porovnány v závislosti na zdroji oxidu hlinitého. Přítomnost spinelu ve vzorcích vedla ke zlepšení mikrostruktury, mechanických vlastností, odolnosti proti změnám teplot a také korozní odolnosti. Zejména směsi s 10–20 % spinelu měly nejslibnější výsledky.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Sližik, M., and M. Blahutková. "The structure of personality in terms of temperament and emotional resilience of Slovak competitors in sport karate." Studia Kinanthropologica 17, no. 3 (September 30, 2016): 443–50. http://dx.doi.org/10.32725/sk.2016.099.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Daňková, J., T. Murínová, L. Reinprecht, and M. Mamoňová. "Modifikace døeva silikony jako potenciálnì perspektivní technologie ochrany døevìných stavebních konstrukcí proti korozi/ Wooden modification by silanols a potentially promising technology to timber protection." Koroze a ochrana materialu 58, no. 4 (December 1, 2014): 107–12. http://dx.doi.org/10.1515/kom-2015-0003.

Full text
Abstract:
V současné době prochází stavebnictví procesem implementace politiky trvale udržitelného rozvoje. V této souvislosti se mění přístup k použití materiálů a technologií na ochranu dřeva ve stavebních konstrukcích. Není žádoucí, aby dřevo v konstrukcích znehodnocovaly látky typu toxických biocidů apod., například tím, že zvyšují podíl nerecyklovatelných nebo nebezpečných stavebních odpadů. Perspektivní cestou do budoucna se jeví modifikace dřeva. V současnosti zejména termická modifikace dřeva (ThermoWood, PlatoWood), ale i chemická modifikace dřeva, např. acetylací (TitanWood), furfurylací (KebonyWood), a další, např. také modifikace silikony. Silikony se v současnosti ve stavebnictví uplatňují hlavně při hydrofobizaci povrchů minerálních stavebních materiálů. V posledních létech se však začala zkoušet jejich efektivita při modifikaci dřeva, s prvotním cílem zvýšit jeho hydrofóbnost, rozměrovou stabilitu, odolnost proti poškození požárem a odolnost proti biodegredentům. Na základě experimentální studie prezentované v tomto článku, je možno předběžně usuzovat na trvanlivostní charakteristiky dřeva modifikovaného vybraným komerčním prostředkem na silikonové bázi. Vzorky dřeva borovice lesní (Pinus sylvestris L.) a smrku ztepilého (Picea abies Karst L.) byly modifikovány ochranným prostředkem s obchodním názvem „Lukofob 39” a byly testovány na odolnost proti biologickým a abiotickým degredentům.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Votava, Jiří. "CORROSION RESISTANCE OF WATER-THINNABLE PAINT SYSTEMS." Journal of Central European Agriculture 14, no. 4 (2013): 1254–61. http://dx.doi.org/10.5513/jcea01/14.4.1338.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Stoulil, J., A. Kopecká, and P. Fišerová. "Adheze akrylátových laků k historickým kovovým materiálům / Adhesion of acrylate varnishes to historical metallic materials." Koroze a ochrana materialu 58, no. 3 (November 1, 2014): 71–74. http://dx.doi.org/10.2478/kom-2014-0012.

Full text
Abstract:
Práce byla zaměřena na hodnocení dvou typů akrylátových laků (Paraloid B72 a B48N) z hlediska adheze k historickým kovovým materiálům. Třívrstvé povlaky byly hodnoceny pomocí odtrhového testu, scratch testu a T-bend testu. Část vzorků byla exponována 500 hodin v kondenzační komoře a následně znovu hodnocena pomocí odtrhového testu. Náchylnost rozhraní povlak/kov k hydrataci bylo ověřeno pomocí impedančních měření. Za suchých podmínek nebyl potvrzen předpoklad vyšší adheze laku B48N k podkladu než u laku B72. Lak B48N ale vykázal podstatně vyšší odolnost k hydrataci. Laky mají nejvyšší adhezi k oceli a olovu, naopak nejnižší k zinku, cínu a měděné patině.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Beránek, Vít, and Vít Beránek. "Correlation of ignition delay for various methane based fuel blends." Journal of Middle European Construction and Design of Cars 9, no. 2 (November 1, 2011): 21–27. http://dx.doi.org/10.2478/v10138-011-0010-4.

Full text
Abstract:
SHRNUTÍ Účinnost spalovacích motorů je limitována zejména výskytem klepání. Jistý kompromis mezi zamezením výskytu tohoto nežádoucího režimu spalování a přijatelnou hodnotou účinnosti spalovacího motoru je provozování motoru v oblastech velmi blízkých mezi klepání. Poloha této hraniční oblasti je zároveň ovlivněna složením použitého palivo, které může mít různou deklarovanou odolnost vůči klepání. Popis výskytu klepání je jednou z nejdůležitějších okolností, která nesmí být při návrhu motoru opomenuta. Již v počátečných stadiích vývoje motoru je samozřejmé žádoucí získat první poznatky o možném výskytu klepání s využitím matematického modelu. Příspěvek popisuje model klepání založený na výpočtu vyčerpaného průtahu vznícení. Vliv rozdílného složení paliva je popsán pomocí metanového čísla, které je zahrnuto do vztahu určeného pro výpočet prodlevy vznícení.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Sekavová, Hana, Zdeněk Prošek, and Pavla Ryparová. "DETECTION OF THE PRESENCE OF MICROORGANISMS DURING PRODUCTION OF PLASTERBOARD." Acta Polytechnica CTU Proceedings 30 (April 22, 2021): 93–97. http://dx.doi.org/10.14311/app.2021.30.0093.

Full text
Abstract:
This article is focused on detection microorganisms appearing during production of gypsum plasterboards. The research is carried out within the project TAČR ZÉTA TJ02000235 Sádrokarton se zvýšenou odolností proti bilogické degradaci (Gypsum plasterboard with increased biodegradation resistance). This article shows first part of this issue what was detection of the most critical place of production, where is the highest risk of bacterial contamination and it open the area to find suitable modification of production process or recipes of gypsum plasterboards.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ošťádal, Bohuslav, Zuzana Charvátová, Ivana Ošťádalová, František Kolář, and Ivan Netuka. "Development of myocardial tolerance to oxygen deficiency - experimental aspects." Cor et Vasa 51, no. 10 (October 1, 2009): 691–97. http://dx.doi.org/10.33678/cor.2009.171.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Vystrčil, J., J. Fojt, H. Moravec, and L. Joska. "Susceptibility of cobalt and nickel based alloys for bioaplication to nonuniform forms of corrosion." Koroze a ochrana materialu 58, no. 1 (March 1, 2014): 5–10. http://dx.doi.org/10.2478/kom-2013-0016.

Full text
Abstract:
Streszczenie Kobaltové a niklové slitiny jsou běžně používaným materiálem v zubním lékařství. Jedním z důvodů použití je snaha o nahrazení slitin drahých kovů, jejichž cena neustále vzrůstá. Slitiny navíc v porovnání se zlatem a jeho slitinami dosahují vyšších modulů pružnosti, což umožňuje zmenšení hmotnosti dentálních prací při zachování stejných pevnostních charakteristik. Práce byla zaměřena na studium korozního chování komerčně dostupných slitin niklu a kobaltu užívaných v bioaplikacích. Byla studována náchylnost k nerovnoměrným formám koroze a posouzen vliv mikrostruktury na charakter korozního napadení. Korozní chování slitin bylo hodnoceno v modelových tělních tekutinách s použitím elektrochemických technik. Materiály s výjimkou niklové slitiny s obsahem ceru vykazovaly dobrou korozní odolnost při potenciálech odpovídajících oxidačně redukčním potenciálům prostředí lidského organizmu. Výrazná korozní aktivita niklové slitiny s obsahem ceru byla dána přítomností neušlechtilé fáze bohaté na cer. Bylo prokázáno, že mikrostrukturní heterogenita studovaných materiálů má vliv na korozní chování.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Bystrianský, J., V. Šefl, P. Sajdl, J. Fojt, and P. Bábková. "Influence of surface state of high alloyed creep resistant steels on their oxidation resistance." Koroze a ochrana materialu 58, no. 1 (March 1, 2014): 19–30. http://dx.doi.org/10.2478/kom-2014-0003.

Full text
Abstract:
Streszczenie Podmínky aplikace vysoce legovaných austenitických ocelí lze rozdělit podle charakteru a mechanismu tvorby ochranné vrstvy, která brání jejich intenzivnější celkové korozi. Při vzniku ochranné, pasivační vrstvy mechanismem nízkoteplotní oxidace (tj. do teplot 200-300°C) mají oceli charakter materiálů korozivzdorných. Při vyšších aplikačních teplotách, kdy ochranná oxidická vrstva má charakter oxidu vysokoteplotního (při teplotách nad 300°C), slouží tyto oceli jako materiály žárovzdorné či žáropevné. Dosažení optimální korozní odolnosti v obou aplikačních oblastech závisí mj. na stavu povrchu, avšak odlišným způsobem. Rozhodující vlivy stavu povrchu jsou diskutovány v tomto článku.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Ata, Elvan Emine, Emel Bahadir Yilmaz, and Nurten Gülsüm Bayrak. "Resilience, occupational satisfaction, burnout and compassion fatigue in Turkish intensive care nurses." Kontakt 22, no. 3 (August 28, 2020): 152–58. http://dx.doi.org/10.32725/kont.2020.028.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Krausová, A., M. Novák, J. Macák, and I. Kratochvílová. "Polykrystalická diamantová vrstva: vhodná ochrana povrchu zirkoniových slitin?" Koroze a ochrana materialu 59, no. 2 (July 1, 2015): 50–52. http://dx.doi.org/10.1515/kom-2015-0012.

Full text
Abstract:
Polykrystalická diamantová vrstva (PCD) se jeví jako vhodná ochrana pro snížení chemické reaktivity zirkoniových slitin. Její aplikací by mohlo dojít k výraznému zvýšení odolnosti zirkonia proti vysokoteplotní korozi a rovněž vůči navodíkování. V této práci jsou zkoumány vzorky slitiny zirkonia Zry-2, které byly pokryty 300 nm tenkou vrstvou PCD a pre-exponovány v páře o teplotách 950 a 1150 °C. Pomocí ex-situ elektrochemické impedanční spektroskopie jsou studovány přenosové parametry a morfologie PCD vrstvy. Výsledky ukazují, že vzorky slitiny zirkonia Zry-2, které byly pokryty PCD vrstvou, korodují za vysokých teplot s nižší korozní rychlostí.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Otřísal, Pavel, and Stanislav Florus. "Application of Options of the QCM Detection Method for the Determination of Concentrations of Toxic Compounds Depending on Resistance Assessments of Barrier Materials." Hygiena 58, no. 3 (September 1, 2013): 125–29. http://dx.doi.org/10.21101/hygiena.a0976.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Sýkora, Miroslav, and Milan Holický. "Assessment of the Model Uncertainty in Shear Resistance of Reinforced Concrete Beams without Shear Reinforcement / Hodnocení Modelové Nejistoty Pro Smykovou Odolnost Železobetonových Nosníků Bez Smykové Výztuže." Transactions of the VŠB – Technical University of Ostrava, Civil Engineering Series 12, no. 2 (December 1, 2012): 195–204. http://dx.doi.org/10.2478/v10160-012-0034-2.

Full text
Abstract:
Abstract The paper is focused on the model uncertainty related to shear resistance of reinforced concrete beams without special shear reinforcement considering available test results. Variation of the model uncertainty with basic variables is analysed and significant variables are identified for the section-oriented formula provided in EN 1992-1-1. Proposed probabilistic description of the model uncertainty consists of the lognormal distribution having the coefficient of variation of 0.15 and the mean value varying from 0.9 to 1.05 for beams with light to heavy longitudinal reinforcement.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Cisek, Jerzy, and Andrzej Mruk. "Operating Characteristics of the A8c22 Engine in an Sm42 Locomotive Fuelled by Mixtures of Rme with Diesel Fuel." Journal of Middle European Construction and Design of Cars 11, no. 1 (June 1, 2013): 10–15. http://dx.doi.org/10.2478/mecdc-2013-0002.

Full text
Abstract:
Shrnutí Vyzkum vyznamnějši rozšiřeni použiti obnovitelnych zdrojů (bio-paliv) ve spalovacich motorech trva již vice než dvacet let. Jednim z vysledků je i směrnice EU, ktera nařizuje, že v cilovem roce 2020 by mělo byt přidavano až 20 % biopaliv do ropnych paliv. Ve středni Evropě, s ohledem na plodiny rostouci v teto klimaticke zoně, je touto přiměsi zejmena řepkovy olej a jeho metyl estery. Proto se vyzkum tyka těchto paliv. Zkušebnim motorem byl vidlicovy osmivalec s objemem jednoho valce 10,2 dm3, typove značeni 8C22, největši vykon je 530 kW při jmenovitych otačkach 1000 1/min. Tento motor je mimo jine použivan v posunovacich lokomotivach SM42. Po předchozich diagnostickych průzkumech bylo použita čtyři paliva: standardni nafta (B0), to same palivo se 40 % přiměsi (B40) a 50 % RME - metyl ester řepkoveho oleje (B50). Nasledně bylo zkoušeno palivo B50+ se specialnimi aditivy. Vyzkum energetickych parametrů a toxicity vyfukovych plynů byl provaděn na motoru zabudovanem do lokomotivy SM42. Zkoušky byly provaděny podle metodiky 2004/26/WE a UIC 624 Chart. Bylo zjištěno, že narůst podilu RME (metylesteru řepkoveho oleje) až do hodnoty 50 % v naftě, zvyšuje hodnotu hodinove spotřeby až o 10 % při volnoběhu a až o 15 % při plnem zatiženi motoru oproti motorove naftě. Dale bylo zjištěno, že koncentrace CO ve vyfukovych plynech s rostouci koncentraci esteru v palivu při volnoběhu, při středni zatěži se neměni a naopak při plne zatěži motoru koncentrace CO klesaji. Pro malou a středni zatěž byl vypozorovan pokles HC. Při volnoběhu bylo zjištěno sniženi emisi NOx při narůstu koncentrace RME. To je pro posunovaci lokomitivy vyznamne, protože často pracuji při volnoběhu. Pro zkoušena paliva, byla stanoveny odolnost vůči karbonizaci vstřikovačů a některe tribologicke charakteristiky. Paliva obsahujici do 40 % RME vyhovuji kriteriu vzniku karbonizace.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Hoterová, Katarína, Nikola Chovančíková, and Zdeněk Dvořák. "ZÁKLADY METODOLÓGIE HODNOTENIA ODOLNOSTI DOPRAVNEJ INFRAŠTRUKTÚRY." Perner's Contacts 16, no. 1 (June 30, 2021). http://dx.doi.org/10.46585/pc.2021.1.1632.

Full text
Abstract:
Hodnotenie odolnosti dopravnej infraštruktúry je dôležitou súčasťou posudzovania rizík a neustáleho zvyšovania bezpečnosti hodnoteného prvku. Odolnosť je schopnosť prvku odolávať nepriaznivým javom, absorbovať ich a prispôsobiť sa im. Existuje mnoho prístupov k hodnoteniu odolnosti. Tak ako v každej oblasti, tak aj pri hodnotení odolnosti je vhodné vypracovať jednotnú metodiku hodnotenia odolnosti. takáto metodika môže zjednotiť vstupné a výstupné informácie a uľahčiť hodnotenie samotnej úrovne odolnosti. Doprava a dopravná infraštruktúra sú komplikované technické systémy, ktoré si vyžadujú osobitný prístup. Cieľom článku je analyzovať v súčasnosti dostupné metodiky používané pri hodnotení odolnosti a predstaviť návrh jednotnej metodiky špecifickej pre hodnotenie odolnosti dopravnej infraštruktúry.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Berka, Jan. "Korozní odolnost feriticko-martensitické oceli EUROFER 97 v tavenině Pb-17Li." Paliva, 2010, 98. http://dx.doi.org/10.35933/paliva.2010.03.06.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

PAVLÍK, Adam, and Jan ŽENKA. "Ekonomická odolnost evropských venkovských regionů v období 2000 – 2016: případová studie čtyř států EU." Geographia Cassoviensis 14, no. 2 (2020). http://dx.doi.org/10.33542/gc2020-2-04.

Full text
Abstract:
In this paper, we focus on economic resilience of selected rural NUTS3 regions in Germany, Italy, Czechia and Romania between 2000 and 2016. Our main aim is to provide empirical evidence of the long-term differences in economic resilience and volatility of rural regions across the national contexts. We ask, if and to what extent is it possible to identify similar regional patterns in various countries in terms of the reaction to the crisis: a) which rural regions improved/deteriorated in comparison to the economic performance of other rural regions in the respective country, b) which regions were characteristic by the high/low volatility of economic performance. We found highly diverse regional reactions to the crisis. While there were no clearly recognizable patterns of economic resilience, volatility was related to the changes in economic structure. Rural regions in Romania combined high economic volatility with the shift from agriculture mostly towards services.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Amslinger, Julia. "„Něco z odolnosti pravěkých tvorů“ – Hans Blumenberg a badatelská skupina Poetika a Hermeneutika." Pro-Fil, May 20, 2020, 32. http://dx.doi.org/10.5817/pf20-3-2095.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Novák Sedláčková, Alena, and Anna Tomová. "SYSTÉMY FINANCOVANIA LETECKEJ INFRAŠTRUKTÚRY Z HĽADISKA ODOLNOSTI V ČASE KORONAKRÍZY: EÚ VS USA." Perner's Contacts 15, no. 1 (June 30, 2020). http://dx.doi.org/10.46585/pc.2020.1.1554.

Full text
Abstract:
Príspevok konfrontuje systémy financovania leteckej infraštruktúry v Európskej únii a USA vzhľadom na koronakrízu. Pretože oba systémy sú spôsobom financovania previazané na leteckú prevádzku, koronakríza ochromila financovanie leteckej infraštruktúry v oboch celkoch, a to v okruhu prevádzkového aj investičného financovania. Nutnosť zachovania kontinuity investičného rozvoja leteckej infraštruktúry v čase coronakrízy vyvolala potrebu záchrannej reakcie, ktorá sa v EÚ zásadne líši od USA. V porovnaní so systémom v EÚ má systém financovania a strategického riadenia leteckej infraštruktúry v USA lepšiu adaptabilitu na krízu. V systéme financovania leteckej infraštruktúry v EÚ je „Achilovou pätou“ systému zložitosť pravidiel štátnej pomoci a inštitucionálna výstavba systému štátnej pomoci.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Tkacz, J., A. Němcová, M. Zmrzlý, and B. Pacal. "Improvement of corrosion resistance of AZ61 magnesium alloy / Zvýšení korozní odolnosti hořčíkové slitiny AZ61." Koroze a ochrana materiálu 56, no. 4 (January 1, 2012). http://dx.doi.org/10.2478/v10227-011-0017-4.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Dzedzina, R., M. Hagarová, and M. Halama. "Stanovenie koróznej odolnosti galvanického Ni-Co povlaku elektrochemickými metódami / Evaluation of the corrosion resistance of electroplating Ni-Co coating by electrochemical methods." Koroze a ochrana materiálu 56, no. 4 (January 1, 2012). http://dx.doi.org/10.2478/v10227-011-0018-3.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography