Dissertations / Theses on the topic '017 Фізична культура і спорт'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: 017 Фізична культура і спорт.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 46 dissertations / theses for your research on the topic '017 Фізична культура і спорт.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse dissertations / theses on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Тостановський, Ян Юрійович. "Готовність до професійної діяльності майбутніх фахівців спеціальності «Фізична культура і спорт»." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11578.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра складається з трьох розділів. Об’єкт дослідження - професійна діяльність фахівців фізичної культури і спорту У роботі розглядаються: зміст та види готовності до професійної діяльності; складники та особливості формування готовності до професій1ної діяльності майбутнії фахівців з фізичної культури і спорту. Проаналізовано 66 літературних джерел. Запропоновано методи діагностики та методику формування готовності до професійної діяльності майбутніх фахівців.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Соловей, Павло Васильович. "Організаційні аспекти корекційного фізичного виховання студентів ЗВО з порушеннями психофізичного розвитку." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11577.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра складається з трьох розділів. Об’єкт дослідження - процес фізичного виховання студентів ЗВО з порушеннями психофізичного розвитку. У роботі розглядаються: проблема організації фізичного виховання студентів ЗВО з порушеннями психофізичного розвитку ; визначити та обґрунтувати психолого-педагогічні умови процесу організації фізичного виховання студентів ЗВО з порушеннями психофізичного розвитку; розроблена та апробована програма фізичного виховання студентів з порушеннями психофізичного розвитку. Проаналізовано ступінь наукової розробленості особливостей організації процесу фізичного виховання студентів ЗВО з порушеннями психофізичного розвитку Запропоновано педагогічні умови процесу організації фізичного виховання студентів ЗВО з порушеннями психофізичного розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Пасічник, Дмитро Віталійович. "Закордонний досвід управління суб’єктами масового спорту." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11636.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота складається з двох розділів, в яких розглянута проблема управління суб’єктами масового спорту. Об’єктом дослідження є управління масовим спорт (спортом для всіх), а предметом дослідження – організаційно-управлінська взаємовідносини у масовому спорт (спорті для всіх). Представлено авторське тлумачення поняття «масовий спорт – діяльність суб’єктів фізичної культури і спорту з організації та проведення змагальних заходів з доступним фізичним навантаженням з метою зміцнення здоров’я людей у вільний час та пропаганди здорового способу життя». Охарактеризовано масовий спорт як соціальне явище через культурний та фізичний капітали у трьох станах: інкорпорований, об’єктивований, інституціоналізований. Уточнено сутність понять «управління» «публічне управління»; типову організаційно-штатну структуру (інформаційно-організаційний відділ, методично-консультативний відділ, відділ фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи, методично-консультативний відділ, відділ матеріально-технічного забезпечення, кадрова і фінансові відділи (служби)) центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Встановлено, що показниками процесів розвитку масового спорту є: підвищення ролі держави в підтримці масового спорту, а також всіх форм організації діяльності в цій сфері, використання масового спорту в профілактичних і лікувальних заходах, профілактиці негативних соціальних явищ, використання спорту в етичному, естетичному та інтелектуальному розвитку молоді. У більшості країн реалізуються єдині підходи до ресурсного забезпечення масового спорту, засновані на його пріоритетності і визнанні високої соціальної значущості. Відзначено, що масовий спорт і його законодавча база стають все більш залежними від економіки країни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мазур, Богдан Юрійович. "Удосконалення фізичної підготовки тхеквондистів на етапі спеціалізованої базової підготовки." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11635.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра складається з двох розділів. Об’єкт дослідження - спортсмени тхеквондисти на етапі спеціалізованої базової підготовки. Предмет дослідження – розвиток фізичних якостей тхеквондистів. У роботі розглядаються питання, присвячені проблемі впливу фізичних якостей тхеквондистів та їх впливу на результативність змагальної діяльності на етапі спеціалізованої базової підготови Проаналізовано рівень розвитку фізичних якостей тхеквондистів. Виявлено провідні якості, які мають найбільший вплив на результати змагальної діяльності Запропоновано зробити зміни (збільшити кількість годин на розвиток загальної витривалості) в план підготовки тхеквондистів на етапі спеціалізованої базової підготовки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кузняк, Вадим Юрійович. "Виховання фізичних якостей старшокласників у групах підготовки до вищої спортивної майстерності дитячо-юнацьких спортивних шкіл." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11573.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра складається з трьох розділів. Об’єкт дослідження - процес фізичного виховання в дитячо-юнацьких спортивних школах. У роботі розглядаються: ступінь наукової розробленості проблеми фізичного виховання старшокласників у дитячо-юнацьких спортивних школах. Розкрита сутність виховання фізичних якостей старшокласників у навчально-тренувальних групах. Визначено педагогічні умови виховання фізичних якостей старшокласників у навчально-тренувальних групах дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Проаналізовано ступінь наукової розробленості проблеми фізичного виховання старшокласників у дитячо-юнацьких спортивних школах. Запропоновано педагогічні умови виховання фізичних якостей старшокласників у навчально-тренувальних групах дитячо-юнацьких спортивних шкіл.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Слушний, Оленксндр Васильович. "Ефективність використання штучного гіпоксичного тренування на заняттях з фізичного виховання у ЗВО." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11576.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра складається з п’яти розділів. Об’єкт дослідження - процес фізичного виховання студентів У роботі розглядаються: гіпоксичне тренування як один із засобів фізичного виховання, досліджується ефективність використання штучного гіпоксичного тренування на заняттях з фізичного виховання у ЗВО з студентами . Проаналізовано 41 літературне джерело Запропоновано планування занять з фізичного виховання з використанням засобів гіпоксичного тренування для студентів університетів. Результати дослідження можуть бути використані при проведені занять з фізичного виховання у ЗВО.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Костюк, Анатолій Миколайович. "Удосконалення фізичної підготовки футболістів на етапі спеціалізованої базової підготовки у річному циклі." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11632.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра складається з чотирьох розділів та присвячена проблемі удосконалення фізичної підготовки футболістів на етапі спеціалізованої базової підготовки у річному циклі. Об’єктом дослідження є фізична підготовка футболістів на етапі спеціалізованої базової підготовки. Мета дослідження полягає у розробленні програми фізичної підготовки футболістів на етапі спеціалізованої базової підготовки у річному циклі, експериментально перевірити її ефективність На підставі вивчення науково-методичної літератури актуалізується проблема інтенсифікації змагальної і тренувальної діяльності футболістів. Все більш нагальним вбачається завдання адекватної фізичної підготовки футболістів, здатної забезпечити високу спеціальну фізичну підготовленість упродовж усього сезону. У контексті дослідження розроблено структуру навчально-тренувального процесу та програму фізичної підготовки футболістів у річному циклі. У результаті використання авторської програми упродовж міжколового підготовчого періоду у футболістів експериментальної групи відбулося суттєве зростання функціональної підготовленості та фізичної працездатності. Це віддзеркалилось у статистично значущому збільшенні показників, що досліджувались.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шляховий, Денис Миколайович. "Структура і зміст фізичної підготовки кваліфікованих гандболістів." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11579.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра складається з трьох розділів. Об’єкт дослідження - тренувальний процес кваліфікованих гандбольних команд. У роботі розглядається структуру і зміст фізичної підготовленості кваліфікованих гандболістів та проведено компаративний аналіз показників рівня фізичної підготовленості кваліфікованих гандболістів Проаналізовано та визначено показники фізичної підготовленості кваліфікованих гандболістів з урахуванням змін у правилах гри. Запропоновано впроваджено у практику підготовки гандбольних команд «ХНУ-ДЮСШ-1» (м. Львів) і «ГК Вінниця» (м. Хмельницький) систему визначення структури і змісту фізичної підготовленості гандболістів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Климчук, Сніжана Ігорівна. "Параметри трєкторії підйому штанги у спорсменів-важкоатлетів різної статі." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11640.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра складається з чотирьох розділів. Мета роботи. Визначити у спортсменів різної статі висоту підйому штанги, її траєкторію, та глибину присіду. Об’єкт дослідження: Вивчення висоти підйому штанги, її траєкторії, відхилення від траєкторії та глибина присіду. У роботі розглядаються: динаміка компонентів тренувальної роботи важкоатлетів з різною масою тіла в мезоциклах підготовки. У результаті проведених досліджень встановлено, що траєкторія підйому, висота та глибина присіду залежить від антропометричних даних спортсмена та його кваліфікації (технічної підготовки).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Куруз, Олена Олександрівна. "Розвиток спритності у юних волейболісток 10-14 років, які займаються волейболом у ДЮСШ." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11641.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра складається з трьох розділів. Об’єкт дослідження - навчально-тренувальний процес юних волейболістів 10-14 років, які займаються в ДЮСШ. У роботі вивчається практичне застосування теоретичних і методичних досліджень щодо розвитку спритності в процесі занять волейболом; розроблена модель факторів спеціальної спритності юних волейболісток ДЮСШ; досліджено вплив розвитку спритності на рівень техніко-тактичної підготовленості в захисних діях юних волейболісток ДЮСШ; розробити методику розвитку спритності та визначити ефективність її застосування в системі спеціальної підготовки юних волейболісток ДЮСШ. Проаналізовано ступінь наукової розробленості проблеми щодо розвитку спритності в процесі занять волейболом. Запропоновано методику розвитку спритності та визначена ефективність її застосування в системі спеціальної підготовки юних волейболісток ДЮСШ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Левицький, Сергій Романович. "Розвиток вольових якостей студентів-спортсменів (на прикладі спортивної спеціалізації футбол)." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11634.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра складається з двох розділів. Об’єкт дослідження – заняття у спортивній секції з футболу в закладах вищої освіти. Предмет дослідження – розвиток вольових якостей студентів-футболістів. У роботі розглядаються питання, присвяченні ролі та значенню вольової сфери у спортивній діяльності, зокрема у студентів-футболістів. Проаналізовано: види вольових якостей, способи і методи діагностики вольової сфери, зокрема студентів-футболістів. Визначено стан розвитку вольових якостей студентів-футболістів. Запропоновано поради і рекомендації щодо розвитку і удосконалення вольових якостей студентів-футболістів в умовах закладу вищої освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Кривошия, Назар Степанович. "Удосконалення відбору і спортивної орієнтації у веслуванні на байдарках і каное." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11633.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра складається з трьох розділів. Об’єкт дослідження - відбір і орієнтація спортсменів у веслуванні на байдарках і каное на змагальні дистанції 200, 500, 1000 м. У роботі розглядаються питання відбору і орієнтації спортсменів на всіх етапах спортивного удосконалення з урахуванням індивідуальних задатків і здібностей кожного конкретного спортсмена при виборі поглибленої спеціалізації, визначенні раціональної структури змагальної діяльності. Проаналізовано планів підготовки та змагальної діяльності у веслуванні на каное. Визначити вірогідні відмінності між спортсменами, що спеціалізуються на дистанціях 200, 500 та 1000 м у веслуванні на байдарках і каное. Запропоновано тренерам комплекс інформативних педагогічних тестів, що дало можливість тренеру оптимізувати процес підготовки та скорегувати плани підготовки з урахуванням схильності до роботи різної спрямованості, при підготовці юнацьких команд раціонально підібрати тренувальні і змагальні навантаження і тим самим підвести спортсменів до змагань в оптимальному стані підготовленості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Яржемський, Вадим Олександрович. "Удосконалення процесу навчання техніці змагальних вправ у пауерліфтингу." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11580.

Full text
Abstract:
Мета дослідження: удосконалення процесу навчання техніці змагальних вправ пауерліфтерів на основі використання системи алгоритмічних рухових завдань. Завдання дослідження: 1. Визначити проблемне поле навчання техніці змагальних вправ у пауерліфтингу; 2. Визначити основні помилки, які виникають під час вивчення техніки змагальних вправ у пауерліфтингу; 3. Розробити послідовність навчання техніці змагальних вправ пауерліфтерів на етапі початкової та попередньої базової підготовки; 4. Експериментально перевірити ефективність запропонованої послідовності навчання техніці змагальних вправ у пауерліфтингу. Методи дослідження: теоретичний аналіз та узагальнення; документальний метод; педагогічне спостереження; педагогічний експеримент; методи математичної статистики. В результаті дослідження виявлено найбільш поширені помилки, які виникають під час вивчення техніки змагальних вправ у пауерліфтингу та розроблено систему алгоритмічних рухових завдань навчання техніці змагальних вправ у пауерліфтингу, що включає алгоритм навчання техніці присідань зі штангою на плечах, алгоритм навчання техніці жиму лежачи, алгоритм навчання техніці тяги станової. Експериментальна перевірка розробленої послідовності навчання техніці змагальних вправ у пауерліфтингу свідчить, що її впровадження дозволяє зменшити кількість помилок, які виникають у спортсменів під час вивчення техніки виду спорту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Ягронюк, Павло Олександрович. "Вдосконалення тренувального процесу висококваліфікованих важкоатлетів при підготовці до відповідальних змагань." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11631.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра складається з чотирьох розділів. Об’єкт дослідження - програми занять в мезоциклах підготовки для важкоатлетів високої кваліфікації. У роботі розглядаються: динаміка компонентів тренувальної роботи важкоатлетів з різною масою тіла в мезоциклах підготовки. Проаналізовано Аналіз щоденників тренувань членів збірної команди України з важкої атлетики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Кушнір, Іван Іванович. "Морфофункціональні особливості адаптації серцево-судинної системи футболістів-аматорів до фізичних навантажень." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11574.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра складається з трьох розділів. Об’єкт дослідження : серцево-судинна система. У роботі розглядаються: вплив фізичних навантажень на серцево-судинну систему футболістів-аматорів. Проаналізовано 64 літературних джерел. Запропоновано оцінювати основні гемодинамічні параметри найефективніше під час проведення функціональних проб. Аналіз тривалості відновного періоду після виконання фізичного навантаження має важливе значення – чим швидше відновлюється до вихідних величин ЧСС і АТ, тим вищий функціональний стан серцево-судинної системи у спортсмена.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Козлов, Богдан Юрійович. "Критерії спортивного відбору і орієнтації веслувальників-каноїстів." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11629.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра складається з трьох розділів. Об’єкт дослідження - процес відбору та спортивної орієнтації юних веслувальників-каноїстів на початковому, попередньо базовому етапах багаторічної підготовки. У роботі розглядаються результати антропометричних досліджень, типологічні особливості підготовленості юних веслувальників, динамічна оцінка результатів моніторингу моторно-функціонального статусу юних спортсменів. Проаналізовано спеціальну літературу та результати практичної діяльності, успішне вирішення проблеми та ефективність управління процесом підготовки спортивного резерву у веслувальному спорті залежить від розробки об'єктивних критеріїв оцінки перспективності спортсменів. Запропоновано етапне використання комплексу критеріїв оцінки перспективності юних веслувальників-каноїстів суттєво покращує якість відбору та спортивної орієнтації, значно підвищує ефективність спортивного вдосконалення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Жердецький, Максим Анатолійович. "Організаційно-методичні засади навчально-тренувального процесу висококваліфікованих пауерліфтерів." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11571.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра складається з трьох розділів. Об’єкт дослідження - процес спеціальної фізичної підготовки спортсменів, що займаються пауерліфтингом У роботі розглядаються: теоретичні основи організації навчально-тренувального процесу в пауерліфтингу. Акцентується увага на біомеханічному обґрунтуванні роботи м'язів у пауерліфтингу, а також техніки виконання основних (змагальних) вправ у пауерліфтингу як еталона для підготовки спортсмена. Проаналізовано 40 літературних джерел. Запропоновано наступне узагальнення про те що: грамотне поєднання статодинамічних тренувань у змагальних вправах по кожній окремо і сумарно загалом мають позитивний ефект на силовий показник силового триборства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Кривий, Ярослав Ігорович. "Розвиток функціональних можливостей студенток 1-2 курсу засобами аеробіки." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11572.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра складається з трьох розділів. Об’єкт дослідження - Функціональні можливості організму студенток 1-2 курсу. У роботі розглядаються: вплив занять базовою аеробікою на функціональні можливості організму студенток 1-2 курсу; вивчаються функціональні можливості організму студенток та оцінюється вплив занять аеробікою на них. Проаналізовано 64 літературних джерела Запропоновано наукові засади оптимізації використання сучасних, привабливих, високоефективних, доступних спортивних та фізкультурно–оздоровчих технологій; шляхи підвищення функціональної здатності студенток в процесі занять базовою аеробікою; методику занять аеробікою для студенток 1-2 курсу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Рожок, Євген Олександрович. "Удосконалення функціональної підготовки футболістів 16-17 років різних амплуа." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11638.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра складається з чотирьох розділів та присвячена проблемі функціональної підготовки футболістів 16-17 років різних амплуа. Об’єктом дослідження є функціональна підготовка футболістів 16-17 років. Метою дослідження є розробка та експериментальна перевірка методики функціональної підготовки футболістів 16-17 років різних ігрових амплуа. Аналіз спеціалізованої науково-методичної літератури показав, що проблема функціональної підготовленості футболістів різних ігрових амплуа і диференціація засобів підготовки має важливе значення, особливо на етапі спеціалізованої базової підготовки. У результаті аналізу розроблена методика функціональної підготовки футболістів 16-17 років різної ігрової спеціалізації. Загалом передбачалось переважне використання спеціалізованих вправ при рівномірному розподілі засобів і методів тренування. Головним завданням навчально-тренувального процесу було забезпечення високого рівня функціонального стану, рухової активності та якості техніко-тактичних дій футболістів в першому колі змагального періоду. Результати педагогічного експерименту дають можливість стверджувати, що диференційоване тренування забезпечує вибірковий розвиток тих сторін підготовленості, на які і було зроблено акцент у вигляді збільшеного об’єму тренувальних занять певної спрямованості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Овчаренко, Андрій Анатолійович. "Структура фізичної підготовленості баскетболістів різних кваліфікованих групп." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11575.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра складається з трьох розділів. Об‟єкт дослідження - тренувальний процес кваліфікованих баскетбольних команд. У роботі розглядається структура фізичної підготовленості баскетболістів різної кваліфікації. Проаналізовано структуру і зміст фізичної підготовленості баскетболістів різної кваліфікації та проведено порівняльний аналіз показників рівня фізичної підготовленості кваліфікованих баскетболістів. Запропоновано показники фізичної підготовленості кваліфікованих баскетболістів з урахуванням змін у правилах гри та впроваджено у практику підготовки баскетбольних команд «БК Хмельницький» м. Хмельницький та ДЮСШ №1 систему визначення структури і змісту фізичної підготовленості баскетболістів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Радкевич, Степан Васильович. "Удосконалення технічної підготовки учнів ДЮСШ на початковому етапі занять баскетболом." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11637.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються: методичне забезпечення процесу технічної підготовки учнів ДЮСШ на початковому етапі занять баскетболом та методика формування технічної підготовленості учнів ДЮСШ на початковому етапі занять баскетболом. Проаналізовано: завдання і зміст технічної підготовки юних баскетболістів, вікові особливості фізичного розвитку дітей молодшого шкільного віку Запропоновано: методику формування технічної підготовленості учнів ДЮСШ на початковому етапі занять баскетболом
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Шеремет, Ануар. "Методика формування технічної підготовленості дітей підліткового віку які займаються волейболом в ДЮСШ." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11639.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра складається з трьох розділів. Об’єкт дослідження - навчально-тренувальний процес юних волейболістів. У роботі розглядаються: проблеми розробки і моделювання раціональних варіантів техніки, підвищення ефективності засобів і методів технічної підготовки, проблеми поєднаного удосконалення технічної та фізичної підготовки юних волейболістів. Проаналізовано: основи технічної підготовки волейболістів різної кваліфікації на основі вивчення програмно-нормативних аспектів технічної підготовленості юних волейболістів, показників технічної підготовленості під час змагальної діяльності, вікових особливостей технічної підготовки волейболістів та деталізовано класифікацію техніки гри у волейбол. Запропоновано: використання розроблених в науковій роботі тестів та показників технічної підготовки тренерам-викладач ДЮСШ, вчителям фізичної культури у школах для активного використання з метою удосконалення та формування технічної підготовленості та майстерності юних волейболістів, активної популяризації волейболу серед дітей підліткового віку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Бистрицький, Миколи Степанович. "Удосконалення побудови мезоциклів підготовки у важкій атлетиці для жінок." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11569.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра складається з чотирьох розділів. Об’єкт дослідження - побудова програм занять в мезоциклах жіночої юніорської збірної команди України. У роботі розглядаються тренувальний процес важкоатлеток високої кваліфікації в підготовчому та змагальному мезоциклах. Проаналізовано показники обсягу тренувальної роботи за кількістю підйомів штанги, її частки по групам вправ (змагальних і спеціально-підготовчих), а також такі показники інтенсивності роботи як: кількість підйомів в певній зоні, співвідношення часток навантажень по зонах інтенсивності, відносна інтенсивність, кількість підйомів в зоні 90% і вищий в змагальних вправах. Також було підраховане тренувальне навантаження в ривку, тязі ривковій, поштовху, тязі поштовховій, присіданні у групи спортсменок, таких вагових категорій: 58 кг, 63 кг, 69 кг, В підготовчому і змагальному мезоциклах. Запропоновано кількісно-якісні показники компонентів тренувального навантаження, які можуть бути застосовані, як модельно-орієнтовані в побудові тренувальних програм, для важкоатлеток нижчого спортивного рівня.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Дмитров, Олександр Романович. "Ретроспективний і перспективний аналіз становлення гандболу в Україні." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11570.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра складається з трьох розділів та підрозділів. Об’єкт дослідження - історія розвитку спорту в Україні У роботі: Проаналізовано історію зародження та розвитку гандбольних клубів на заході України, встановлено особливості розвитку гандболу на Україні в період її незалежності. Досліджено діяльність провідних фахівців і гандболістів України. Запропоновано історію зародження та розвитку гандбольних клубів на Львівщині, Хмельниччині протягом всього часу їх існування, та розвиток гандболу в Україні в період її незалежності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Марченко, Олексій Васильович, Алексей Васильевич Марченко, Oleksii Vasylovych Marchenko, and Д. О. Шапошніков. "Фізична культура і спорт як важливий фактор зміцнення здоров'я молоді." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/24267.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Возний, Андрій Петрович, Андрей Петрович Возный, Andrii Petrovych Voznyi, and Р. А. Чижма. "Фізична культура та спорт – найважливіші елементи військово-патріотичного виховання сучасної молоді." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/55468.

Full text
Abstract:
У сучасних умовах модернізації українського суспільства одним із стратегічних завдань є інтеграція виховних сил суспільства з метою всебічного розвитку особистості, становлення її фізичного та морального здоров’я, здатності адаптуватися до динамічних, соціокультурних, економічних, політичних умов життя і гідно виконати один із найважливіших обов’язків людини – бути патріотом, готовим до праці та захисту своєї Вітчизни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Ковальов, В. О. "Екологічні фактори, фізична культура і спорт та вплив їх на здоров’я людини." Thesis, Лисенко В. Ф, 2015. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/7254.

Full text
Abstract:
В доповіді розкривається питання факторів, що впливають на здоров’я людей, наводиться статистична та аналітична інформація щодо сучасного стану здоров’я та тенденцій у медицині, спорті та фізичному вихованні в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Ковальов, В. О. "Здоровий спосіб життя, фізична культура і спорт: філософські, історичні та соціально-економічні аспекти." Thesis, КНТУ, 2011. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/6136.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Гвоздецька, А. О. "Виявлення мотивації до занять спортом у майбутніх фахівців фізичної культури і спорту." Thesis, Сумський державний університет, 2019. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/77448.

Full text
Abstract:
Тенденції розвитку сучасного суспільства зумовлюють необхідність оптимальної професійної підготовки майбутніх фахівців фізичної культури і спорту – формування у них стійкої мотивації до занять спортивною діяльністю [1]. Формування стійкої мотивації – це шлях до успішного вирішення у майбутній професійній діяльності умов, що випливають із мети, змісту освітнього процесу та особистого психічного вдосконалення (Білогур В., Корж Н. 2016). З одного боку, завдяки розвитку мотивації відбувається більш якісне засвоєння професійних умінь, а з іншого – підсилюється результативність спортивних досягнень. Вищезазначене й визначило актуальність нашого дослідження. Мета. Виявити потреби до спортивної діяльності серед студентів І–ІІІ курсів спеціальності «Фізична культура і спорт».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Берест, Юрій Костянтинович, Юрий Константинович Берест, and Yurii Kostiantynovych Berest. "Отношение студентов к физической культуре и спорту." Thesis, Издательство СумГУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/16079.

Full text
Abstract:
В работе описаны результаты исследования "Отношение студентов к физической культуре и спорту", которые были проведены на базе кафедры физического воспитания Сумского государственного университета. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/16079
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Алимова, Вікторія Олександрівна. "Бадмінтон як всебічний засіб забезпечення здоров'я дітей шкільного віку." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/42580.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Ус, Я. О., Василь Миколайович Босько, Василий Николаевич Босько, and Vasyl Mykolaiovych Bosko. "Вплив фізичної культури та спорту на формування особистості." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61328.

Full text
Abstract:
У наш час фізичне виховання і спорт займають досить вагому соціальну нішу в суспільстві. Проте сучасне суспільство диктує нові вимоги до структури фізичного виховання та спорту, тому нині в Україні є необхідність в кардинальних її змінах. Формування особистості має відбуватися в тісній взаємодії та взаємообумовленості численних сторін виховання, однією з яких є фізична культура. Безумовно, фізична культура та спорт є ефективним інструментом зміцнення та охорони здоров’я кожної людини, її фізичної досконалості, але крім того, вони одночасно в більшій чи меншій мірі впливають і на духовний світ особистості, її авторитет в суспільстві, світогляд, трудову діяльність, етичні засади, естетичні смаки, на структуру ціннісних орієнтацій та гармонійні стосунки між людьми в суспільстві. Про важливість фізичної культури та спорту було наголошено одним з найвидатніших і авторитетних діячів Організації Об’єднаних Націй – Федеріко Майором, який є генеральним директором ООН з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО). У своєму виступі під час відкриття другої міжнародної конференції міністрів і керівних працівників, що відповідають за фізичне виховання і спорт, він відмітив, що спорт є повноправним елементом сучасної культури, рівноцінним естетиці, історії, „став найрозповсюдженішою формою сучасної культури” і „сприяє збагаченню особистості тією ж мірою, що мистецтво й поезія” [1].
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Алимова, Вікторія Олександрівна. "Бадмінтон як всебічний засіб забезпечення здоров'я дітей шкільного віку." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/42813.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Остапенко, Юрій Олександрович, Юрий Александрович Остапенко, Yurii Oleksandrovych Ostapenko, and В. Абрамцов. "Формування мотивації до занять у футболістів юнацького віку." Thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/79239.

Full text
Abstract:
Однією з задач сучасної концепції фізичного виховання є досягнення більш вагомих результатів фізичної підготовленості молодого покоління на основі впровадження принципово новітніх методів, засобів, де головним є не спосіб отримання швидкого результату, а складний процес з формування мотивації до активних занять фізичною культурою і спортом сучасної молоді. Завдання полягає в тому, щоб активна рухова діяльність молоді юнацького віку була більш свідомою, цілеспрямованою, в найбільшій мірі враховувала індивідуальні особливості тих, хто займається улюбленим видом спорту. Відомо, що діяльність людини визначається метою, завданнями, які вона перед собою ставить, і пов’язана з певними мотивами, які спонукають людину до цієї діяльності. Будь-яка мета постає і досягається завдяки мотивам, які відображають прагнення людини до виконання тієї чи іншої діяльності, форми активності. Саме мотиви являють собою спонукання до діяльності, а тому часто є визначальними. Виховання у юнаків мотиваційного інтересу до занять є предметом особливої уваги з теорії і методики фізичного виховання і спорту. Тому у практичній. спортивній діяльності необхідно опиратися на мотиваційні інтереси юнаків, які займаються футболом, а саме зацікавленість до занять є тією рушійною силою, яка значно може підсилити мотиви для досягнення високих спортивних результатів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Циб, К., and Т. В. Поліщук. "Мотивація учнів старших класів до занять спортом." Thesis, Сумський державний університет, 2019. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/77529.

Full text
Abstract:
Фізичні навантаження відіграють важливу роль у розвитку організму підлітків. У наш час учні 10–11 класів не приділяють належну увагу заняттям фізичною культурою. З цієї причини при постійному збільшенні навчального навантаження виникає дефіцит рухової активності. У перспективі це призводить до розвитку хронічної втоми, відбувається зниження працездатності, виникає неспроможність опиратися та запобігати захворюванням. Науковці пов’язують це з несприятливими тенденціями активної популяризації роботи, пов’язаної з мозковою активністю. Мета. Дослідити вмотивованість школярів до занять фізичною культурою та спортом, визначити можливі шляхи вирішення проблеми дефіциту фізичної активності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Коваленко, Сергій Львович, Сергей Львович Коваленко, Serhii Lvovych Kovalenko, and М. Є. Беседін. "Мотиваційний контент на заняттях спортом студенської молоді." Thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/79227.

Full text
Abstract:
Мотивація, як психофізіологічна активність людини, спрямована на досягнення певної мети і є свідомим прагненням особистості до певної діяльності. Цей термін на початку 20-го сторіччя увів німецький філософ А. Шопенгауер. Зміст терміну сучасними науковими школами визначається дещо по-різному, натомість, згідно загально визнаній дефініції – мотивація є результатом свідомого індивідуального вибору, детермінованого як зовнішніми, так і внутрішніми чинниками. Внутрішня мотивація є найбільш змістовною, оскільки є свідомим вибором особистості. Зовнішня мотивація є результатом взаємодії особистості з його оточенням. Розвиток особистості в значній мірі залежить від балансу внутрішньої мотивації і зовнішнього мотиваційного оточення. В контексті вищезазначеного формування студентів-спортсменів є результатом їх внутрішнього вибору і складної мотиваційної діяльності тренера-педагога. Відповідно для викладача-тренера з фізичного виховання важливим є глибинне розуміння причин, що умотивовують особистість до занять спортом [1; 2]. Викладач-тренер, як суб’єкт освітнього процесу закладу вищої освіти, має детально аналізувати мотиваційний контент студентів-спортсменів і, відповідно до цього, вносити корективи та змінювати чинники й акценти мотивації. Проводячи заняття з студентами-початківцями, важливим є розуміння базового мотиваційного контенту, а розуміння ціннісних пріоритетів дозволяє свідомо вносити зовнішні корегуючі чинники, змінюючи мотиваційний пріоритет групи і, відповідно, створювати максимально стабільний мотиваційний підхід. Мотиваційний підхід до формування особистості дозволяє розглядати фізичне виховання як процес створення у того, хто займається таких потреб, які найбільш сприятливі для його стану здоров’я, фізичного розвитку і вдосконалення. Виявлення основних мотиваційних пріоритетів у поєднанні з моральними якостями і руховими здібностями є важливим аспектом процесу фізичного виховання, особливо на етапі відбору і підготовки майбутніх студентів-спортсменів. Мета дослідження – визначення мотиваційного контенту студентської молоді, щодо занять спортом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Гунбін, О. І. "Оптимізація взаємодії державних та громадських органів управління у сфері фізичної культури і спорту." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71781.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто питання ефективності взаємодії державних і громадських органів в управлінні фізичною культурою і спортом на прикладі м. Суми та Сумської області. Проаналізовано особливості структури і функцій державних та громадських організацій, що забезпечують управління фізичною культурою і спортом Отримано нові дані стану розвитку фізичної культури і спорту в м. Суми і Сумській області. Визначено ефективність управління спортивно-масовою і фізкультурно-оздоровчою роботою в державних і громадських організаціях. Матеріали дослідження та сформульовані висновки можуть бути використані для підвищення кваліфікації тренерів-викладачів ДЮСШ, викладачів фізичного виховання закладів вищої освіти, фахівців галузі фізичної культури і спорту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Polishchuk, T. V., A. Zinkevich, and M. Tumbota. "Control and self-control at physical education and sports." Thesis, Sumy State University, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/58102.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Олексенко, Д. Р. "Адміністративне управління фізичним вихованням та спортом (на прикладі Сумського державного університету)." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71918.

Full text
Abstract:
У магістерській роботі досліджено особливості адміністративного менеджменту у сфері спорту. Розглянуто систему адміністративного управління та систему управління спортом. Досліджено особливості підготовки спортивних змагань, методи і форми їх проведення,а також складові їх адміністрування. Метою даної дипломної роботи є розкриття поняття та функцій адміністративного управління в галузі фізичного виховання та спорту, визначення стану та напрямів удосконалення менеджменту спорту в сучасних умовах.
В магистерской работе исследованы особенности административного менеджмента в сфере спорта. Рассмотрена система административного управления и система управления спортом. Исследованы особенности подготовки спортивных соревнований, методы и формы их проведения, а также составляющие их администрирования. Целью данной работы является раскрытие понятия и функций административного управления в области физического воспитания и спорта, определения состояния и направлений совершенствования менеджмента спорта в современных условиях.
In the master's work the features of administrative management in the field of sports are explored. Considered the system of administrative management and control system of sports. The features of preparation of sports competitions, methods and forms of their carrying out, as well as components of their administration are explored. The purpose of this thesis is to uncover the notion and functions of administrative management in the field of physical education and sports, to determine the state and directions of improving the management of sport in modern conditions.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Оксьом, П. М., and Л. І. Бережна. "Проблеми формування здорового способу життя студентів у закладах вищої освіти України." Thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/79251.

Full text
Abstract:
Здоров’я студентської молоді є важливою державною, соціально-економічною і політичною проблемою, ефективне вирішення якої визначає майбутнє країни. Стан здоров’я молоді є важливим показником благополуччя суспільства і держави. Дослідження фахівців свідчать, що майже 80,0% студентівпершокурсників мають відхилення у стані здоров’я і протягом навчання у ЗВО ця ситуація погіршується[2]. Наукові дані показують те, що для сучасної студентської молоді важливими є гроші, освіта та професія, ділова кар’єра та задоволення. Для більшості студентів важливими є прагнення до успішності і фінансового благополуччя, в основі яких лежать збагачення та життєвий успіх, що досягається будь-якою ціною, часто навіть за рахунок свого особистого здоров’я, або здоров’я оточуючих людей. На жаль, здоровий спосіб життя не є одною з основних потреб сучасної студентської молоді [1]. Одним з важливих аспектів цієї проблеми є якість викладання предмету «Фізичне виховання» у вищому закладі освіти. Як ніколи раніше зараз важливим є використання нових сучасних оздоровчих технологій у навчально-виховному процесі студентів. Мета їх – забезпечити майбутньому випускнику вищого закладу освіти реальний рівень здоров’я, озброїти його багажем знань, умінь, навиків, необхідних для здорового способу життя, створення активної життєвої позиції і набуття професійного статусу. Під здоров’язберігаючими освітніми технологіями у вищих закладах освіти слід розуміти систему, що створює умови для збереження і зміцнення фізичного, духовного, емоційного, психічного здоров’я студентської молоді Система повинна включати в себе фізкультурно-оздоровчі, освітні, психологічні, педагогічні, медико-біологічні і інші способи, що спрямовані для досягнення мети по збереженню і зміцненню здоров’я [1]. Усі вище перераховані способи необхідно використовувати системно та комплексно, проте реальність показує, що єдиної моделі по збереженню і зміцненню здоров’я студентів у вищих закладах освіти України на сьогоднішній день не існує. Насправді кожен заклад вищої освіти в Україні реалізує свою особисту здоров’язбережувальну політику, на жаль у більшості своїй не завжди добросовісну і вдалу. Піклування про здоров’я студентів часто залежить від того як добре цю проблему розуміє ректор та адміністрація конкретного навчального закладу, від об’єму фінансування та від рейтингу вищого закладу освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Сокуренко, В. В., and V. V. Sokurenko. "Кримінологічна характеристика та протидія злочинності у сфері фізичної культури і спорту : дисертація." Thesis, Харків, 2019. http://dspace.univd.edu.ua/xmlui/handle/123456789/6712.

Full text
Abstract:
Сокуренко, В. В. Кримінологічна характеристика та протидія злочинності у сфері фізичної культури і спорту : дис. ... канд. юрид. наук (д-ра філософіі) : 12.00.08 / Віталій Валерійович Сокуренко; МВС України, Харк. нац. ун-т внутр. справ. - Харків, 2019. - 235 с.
Дисертацію присвячено комплексній кримінологічній характеристиці злочинності у сфері фізичної культури й спорту та протидії їй в Україні. У роботі визначено соціально-правову природу злочинності у сфері фізичної культури та спорту. Сформовано кримінологічну модель злочинності у сфері фізичної культури й спорту, яка охоплює систему відомостей про стан кримінальних феноменів та епіфеноменів цієї сфери, відображає збереження їх високого рівня, а також латентності, яка перевищує 99 %, несприятливої динаміки та складної структури, що вирізняється домінуванням корупції, беттінгу та грального бізнесу. Здійснено кримінологічну типологію осіб, які вчиняють злочини у вказаній сфері. У дисертації розвинено наукове знання про особливості детермінації злочинності у сфері фізичної культури та спорту; досліджено її соціально-економічні, культурно-психологічні, правові й організаційно-управлінські фактори. На підставі цього розроблено пропозиції щодо вдосконалення загальносоціальних, спеціально- кримінологічних та індивідуальних заходів протидії злочинності у сфері фізичної культури та спорту.
Dissertation is devoted to a complex criminological characteristic of crime in the sphere of physical culture and sport and its counteraction in Ukraine. For the first time criminological model of crime in the sphere of physical culture and sport and its counteraction was elaborated. It encompasses systemized data on the state of criminological phenomena and epiphenomena of this sphere, reflects perseverance of their high rates, as well as latency equating more than 99 %, adverse dynamics, complex structure, which can be characterized by the prevalence of corruption trends, betting and gambling. The dissertation elaborates typology of persons committing crime in the sphere of physical culture and sport based on three criteria: main motive, character of criminal activity, strength and steadiness of antisocial attitudes of criminal personality. The dissertation ascertains, depicts and explains social-economic, culturalpsychological, legal and organizational-administrative factors of crime in the sphere of physical culture and sport. Also the dissertation elaborates generally social, special criminological and individual measures of crime counteraction the sphere of physical culture and sport.
Диссертация посвящена комплексной криминологической характеристике преступности в сфере физической культуры и спорта, а также противодействию её распространению в Украине. Сформирована криминологическая модель преступности в сфере физической культуры и спорта, которая охватывает систему сведений о состоянии криминальных феноменов и эпифеноменов этой сферы, отражает сохранение их высокого уровня, а также латентности, превышающей 99 %, неблагоприятной динамики и сложной структуры, отличающейся доминированием коррупции, беттинга и игорного бизнеса. Дана криминологическая типология лиц, совершающих преступления в указанной сфере.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Хінцицька, І. В. "Економічне обґрунтування проєкту створення школи спортивної акробатики." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Khintsytska.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче
У роботі розглядаються теоретичні засади започаткування власної справи у сфері фізичної культури та спорту: розглянуто бізнес-ідею започаткування власної справи; досліджується нормативно-правове регулювання підприємницької діяльності в Україні у сфері фізичної культури та спорту. Проаналізовано конкурентне середовище у сфері фізичної культури та спорту у м. Южне та визначено внутрішні конкурентні переваги створюваної школи повітряної акробатики. Запропоновано проєкт створення власної справи у сфері фізичної культури та спорту. Сформовано стартовий капітал на реалізацію проєкту, розраховано поточні витрати та спрогнозовано прибуток від реалізації послуг школи повітряної акробатики. Здійснено економічне обґрунтування доцільності реалізації проєкту, проаналізовані можливі ризики та запропоновані заходи щодо їх мінімізації.
The work deals with the theoretical aspects of starting a business in Ukraine in the sphere of physical culture and sport: the business idea of starting a business is considered; the regulatory and legal regulation of entrepreneurial activity in Ukraine in this area is explored. Author analysis the competitive environment in the field of physical culture and sport in Yuzhny and determines the internal competitive advantages of the created business. Author offers the project of creation of the school of aerial acrobatics. The initial capital for the project is formed, current expenses are calculated and the profit from the sale of services is predicted. The feasibility of the project implementation is feasible, the possible risks of the project implementation and the ways of minimizing them are described.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Стрельченко, Наталія Анатоліївна, and Nataliia Anatoliivna Strelchenko. "Організаційний механізм управління діяльністю громадської організації «Сумська територіальна організація Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос»." Master's thesis, СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2021. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/12155.

Full text
Abstract:
У дослідженні була розглянута та проаналізована нормативно-правова база Громадської організації «Сумська територіальна організація Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос». Була вивчена сутність та особливості діяльності товариства, розглянуто стан та перспективи розвитку фізичної культури і спорту в сільській місцевості. Розроблене анкетування для вивчення пріоритетних напрямків діяльності фізкультурно-спортивних товариств.
The study considered and analyzed the legal framework base of the Public organization «Sumy territorial organization All-Ukrainian physical culture and sports society «Kolos». It was studied the essence and features of the company, considered the state and prospects for the development of physical culture and sports in rural areas. A questionnaire has been developed to study the priority areas of activity physical culture and sports societies.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Восканян, Бабкен. "Цивільно-правова відповідальність у сфері спорту: теоретичні і практичні аспекти." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/3553.

Full text
Abstract:
Восканян Б. Цивільно-правова відповідальність у сфері спорту: теоретичні і практичні аспекти : кваліфіаційна робота магістра спеціальності 081 "Право" / наук. керівник М. О. Ткалич. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 116 с.
UA : Кваліфікаційна робота складається зі 116 сторінок, містить 96 джерел використаної інформації. Спорт – це багатогранне соціальне явище, яке має безліч позитивних аспектів для тих, хто в даній сфері є професіоналом, любителем чи просто робить легкі фізичні вправи щодня. Спорт допомагає не лише тримати себе в нормальній фізичній формі, а й зберігати ясність розуму, долати спокусу чогось забороненого чи аморального. Тому, цілком очевидно, що заняття спортом як масове соціальне явище культивується всіма державами. Відносини в галузі спорту, як і будь-які інші суспільні відносини, потребують правового забезпечення, а їх масовість, присутність у житті окремої людини, нації, всього народу спричиняють необхідність всебічного підходу до формування нормативної бази, що, власне, пояснює комплексність галузі права, яка б стала регулятором даних відносин. Дана місія і покладена на спортивне право, яке поєднує в собі норми конституційного, адміністративного, трудового та інших галузей права. Проте, поряд з позитивними аспектами в розвитку спорту існує й низка негативних чинників, які також потребують правового регулювання. Якщо, наприклад, окремо розглянути професійний спорт, а саме комерційний аспект спортивної діяльності, то відразу вбачаються такі проблеми, як: вживання допінгу, договірні матчі, спекуляції з квитками, махінації на тоталізаторах, порушення громадського порядку глядачами спортивних заходів та інші. За кожне з даних правопорушень особа, винна у його вчиненні, обов’язково повинна нести відповідальність. Однак, досить часто постає питання, яка саме це має бути відповідальність. Питання про адміністративну та кримінальну відповідальність у сфері спорту досить широко розроблені як у законодавстві, так і у наукових працях, проте думки щодо цивільно-правової відповідальність учасників спортивних змагань практично не розроблені в українській науковій літературі і фактично не відображено у нормативно-правових актах. Об’єктом кваліфікаційної роботи є суспільні відносини у сфері дослідження теоретичних і практичних аспектів цивільно-правової відповідальності у сфері спорту. Предметом дослідження є інститут цивільно-правової відповідальності у сфері спорту в його теоретичних і практичних аспектах. Методологічну основу кваліфікаційної роботи складає сукупність загально-філософських, загальнонаукових та спеціальних засобів пізнання, зокрема, історико-правовий метод, соціологічний метод, лінгвістичний метод, логіко-семантичний метод, порівняльно-правовий метод, синтез, аналіз, метод групування, дедукція, індукція, логіко-юридичний метод, метод абстрагування.
EN : Qualification work consists of 116 pages, contains 96 sources of information used. Sport is a multifaceted social phenomenon that has many positive aspects for those who are professional, amateur or just doing light exercise every day. Sport helps not only to keep oneself in normal physical shape, but also to maintain clarity of mind, to overcome the temptation of something forbidden or immoral. Therefore, it is obvious that sports as a mass social phenomenon is cultivated by all states. Relations in the field of sports, like any other social relations, require legal support, and their mass, the presence in the life of an individual, nation, whole people necessitate a comprehensive approach to the formation of the regulatory framework, which, in fact, explains the complexity of law, which would be the regulator of these relations. This mission is entrusted to sports law, which combines the rules of constitutional, administrative, labor and other branches of law. However, along with the positive aspects in the development of sports, there are a number of negative factors that also need legal regulation. If, for example, we consider professional sports separately, namely the commercial aspect of sports activities, we immediately see such problems as doping, contract matches, speculation on tickets, fraud on sweepstakes, public disorder by spectators and others. For each of these offenses, the person responsible for it must be held accountable. However, the question often arises as to what exactly this responsibility should be. Issues of administrative and criminal liability in the field of sports are widely developed in both legislation and scientific works, but opinions on civil liability of sports participants are practically not developed in the Ukrainian scientific literature and are not actually reflected in regulations The object of the qualification work is public relations in the field of research of theoretical and practical aspects of civil liability in the field of sports. The subject of the study is the institute of civil liability in the field of sports in its theoretical and practical aspects. The methodological basis of the qualification work is a set of general philosophical, general scientific and special means of cognition, in particular, historical and legal method, sociological method, linguistic method, logical-semantic method, comparative legal method, synthesis, analysis, grouping method, deduction, induction, logical-legal method, method of abstraction.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Шерстюк, Олександр Іванович, and Oleksandr Ivanovych Sherstiuk. "Активізація розвитку публічного управління у сфері фізичної культури і спорту в Сумській області." Master's thesis, 2020. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/11345.

Full text
Abstract:
Проведено аналіз законодавчого регламентування розвитку фізичної культури і спорту Україні. Зроблено порівняльний аналіз зарубіжного та вітчизняного досвіду управління фізичною культурою та спортом. Встановлено організаційно-правові особливості діяльності Відділу у справах молоді та спорту Сумської міської ради. Розроблено основні напрямки активізації розвитку публічного управління у сфері фізичної культури і спорту в Сумській області.
The analysis of legislative regulation of development of physical culture and sports of Ukraine is carried out. The comparative analysis of foreign and domestic experience of management of physical culture and sports is made. The organizational and legal peculiarities of the activity of the Department for Youth and Sports of the Sumy City Council have been established. The main directions of intensification of development of public administration in the field of physical culture and sports in the Sumy region are developed
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Журба, Марина Анатоліївна. "Публічне управління у галузі фізичної культури і спорту." Thesis, 2017. http://hdl.handle.net/11300/8048.

Full text
Abstract:
Журба М.А. Публічне управління у галузі фізичної культури і спорту : дис.. … канд. юрид наук : 12.00.02 / Журба Марина Анатоліївна. – Одеса, 2017. – 216 с.
Дисертація є науковим дослідженням управління у галузі фізичної культури і спорту, його організаційного, правового та інструментального забезпечення. Проаналізовано рівень наукових розробок публічного управління у галузі фізичної культури і спорту, визначено змістовні особливості та співвідношення її складових – фізичної культури та спорту. Розкрито правові засади управління у галузі фізичної культури і спорту, систему формалізованих та неформалізованих юридичних джерел владно-упорядковуючого впливу на відповідний сектор суспільного життя, визначено проблеми законодавчого забезпечення галузевої управлінської діяльності, існуючу та перспективну системи принципів відповідної владної активності. Дослідження організаційних засад управління у галузі фізичної культури і спорту здійснено на основі врахування тенденції та усіх видів децентралізації, у т.ч. визнання інститутів та окремих представників громадянського суспільства суб’єктами управління, їх суттєвої ролі не лише у формуванні цілей, але й у безпосередньому здійсненні владно-упорядковуючого впливу на фізичну культуру і спорт. Визначено компетенційні та організаційні проблеми органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в управлінні досліджуваною галуззю. Охарактеризовано форми та методи управління у галузі фізичної культури і спорту, матеріально-правові та процедурні засади адміністративної відповідальності за проступки у галузі.
Диссертация является научным исследованием управления в области физической культуры и спорта, его организационного, правового и инструментального обеспечения. Проанализирован уровень научных разработок публичного/государственного управления в области физической культуры и спорта, определены содержательные особенности и соотношение ее составляющих – сферы физической культуры и сферы спорта. Определены недостатки по внедрению национальных видов спорта, которое состоялось без учета существующей классификации видов спорта и без закрепления четкой специфики/особенностей их правового режима. Установлены проблемы в концептуальном и программном обеспечении управления отраслью. Определены правовые основы управления в области физической культуры и спорта, система формализованных и неформализованных юридических источников властно-упорядочивающего влияния на соответствующий сектор общественной жизни, проблемы законодательного обеспечения отраслевой управленческой деятельности, существующей и перспективной системы принципов соответствующей властной активности. Отстаивается мнение о необходимости распространения права на занятие инструкторской и судейской практикой в спорте (не признавалось бы нарушением ограничений по совмещению и совместительству) на все категории лиц, уполномоченных на выполнение функций государства или местного самоуправления и приравненных к ним лиц. Исследование организационных основ управления в области физической культуры и спорта осуществлено на основе учета тенденции и всех видов децентрализации, в т.ч. признания институтов и отдельных представителей гражданского общества субъектами управления, их существенной роли не только в формировании целей, но и в непосредственном осуществлении властно-упорядочивающего влияния на физическую культуру и спорт. Выявлено и обосновано случаи терминологической несогласованности Закона «О физической культуре и спорте» и Закона «Об общественных объединениях», предложены способы их устранения. Определены компетенционные и организационные проблемы органов исполнительной власти и органов местного самоуправления в управлении исследуемой отраслью. Охарактеризованы формы и методы управления в области физической культуры и спорта, материально-правовые и процедурные основы административной ответственности за проступки (фактически, такая существует только за деликты в отрасли спорта). Определен четкий круг субъектов ответственности за нарушение запрета размещения ставок на спорт, связанных с манипулированием официальным спортивным соревнованием, выявлены недостатки в конструировании санкции за повторное совершение соответствующего проступка (основное и два дополнительных взыскания), раскрыта проблема неопределенности властного субъекта, компетентного составления протокола в случае совершения указанного деликта.
Thesis is a scientific research of administration in the field of physical culture and sport, its organizational, legal and instrumental providing. There is analysed the level of scientific developments of public management in the field of physical culture and sport, there are defined content features and correlations of its constituents – physical culture and sport. There are disclosed the legal principles of administration the field of physical culture and sport, system of the formalized and unformalized legal sources of imperiously-arranging influence on the corresponding sector of public life, there are defined the problems of the legislative providing of sectoral administrative activity, existing and perspective system of principles of corresponding imperious activity. The research of organizational bases of administration in field of physical culture and sport was carried out on the basis of of tendencies and all types of decentralization, in thereby confession of institutes and separate representatives of civil society by administration subjects, their substantial role not only in forming of aims, but also in direct realization of imperiously-arranging influence on the physical culture and sport. There are defined competence and organizational problems of executive power bodies and local self-government bodies in the administration of the mentioned field. There are characterized forms and methods of administration in the field of physical culture and sport, materially-legal and procedural bases of administrative responsibility for misconducts in that field.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography