Academic literature on the topic 'Інциденти безпеки'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Інциденти безпеки.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Інциденти безпеки"

1

Догтєва, I., and А. Шиян. "ВІДНОВЛЕННЯ ГРУПИ РЕАГУВАННЯ НА ІНЦИДЕНТИ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ В УМОВАХ НАРОСТАННЯ ІНТЕНСИВНОСТІ КІБЕРАТАК." MEASURING AND COMPUTING DEVICES IN TECHNOLOGICAL PROCESSES, no. 2 (December 15, 2021): 21–29. http://dx.doi.org/10.31891/2219-9365-2021-68-2-3.

Full text
Abstract:
Метою статті є розробка моделі для опису функціонування групи реагування на інциденти інформаційної безпеки (ГРІІБ) в умовах урахування як наростання інтенсивності кібератак, так і відновлення її роботи в процесі діяльності. Для опису роботи ГРІІБ застосовується модель системи масового обслуговування в рамках марковського процесу, де кібератаки представлені потоком заявок, а група реагування розглядається в якості каналу їх обслуговування. Отримано кількісні результати для динаміки кількості обслужених (коли протидія кібератакам була здійснена) та втрачених (коли протидія не могла бути здійснена) заявок. Показано, що відповідні характеристики нелінійно залежать від характеристик моделі: інтенсивності кібератак, їх наростання та характеристик відновлення ефективної діяльності ГРІІБ. Розроблена модель може бути використана для оптимізації управління функціонування ГРІІБ в залежності від характеристик кібератак та відновлення діяльності групи реагування. Вона також надає можливість керівникам орієнтуватися на потрібну кількість реагувань чи відмов у реагуванні на інциденти інформаційної безпеки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Проданчук, М. Г., Г. М. Балан, О. П. Кравчук, П. Г. Жмінько, І. М. Максимчук, and Н. П. Чермних. "До обґрунтування переліку небезпечних високотоксичних хімічних речовин, які підлягають особливому контролю щодо обігу, зберігання, використання та утилізації. Частина ІІІ (дипіридилові гербіциди паракват і дикват)." Ukrainian Journal of Modern Toxicological Aspects 91, no. 2 (September 15, 2021): 31–40. http://dx.doi.org/10.33273/2663-4570-2021-91-2-31-40.

Full text
Abstract:
Мета. Виділити групу високотоксичних хімічних речовин, які за останні десятиліття найчастіше використовуються в умисних кримінальних та суїцидальних інцидентах, диверсійних і терористичних актах, обіг, зберігання, використання та утилізацію яких потрібно особливо прискіпливо контролювати правоохоронним органам. У даній частині статті йдеться про дипіридилові гербіциди паракват і дикват. Матеріали та методи. Аналітичний огляд наукових публікацій виконаний з використанням реферативних баз даних наукових бібліотек PubMed, Medline і текстових баз даних наукових видавництв Elsevier, PubMed, Central, BMJ group та інших VIP-баз даних. Застосовано методи системного, порівняльного та контент-аналізу. Результати та висновки. Аналітичний огляд літературних даних та досліджень, проведених у ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя МОЗ України», продемонстрував, що високотоксичні дипіридилові гербіциди паракват і дикват можуть становити значну загрозу життю і здоров’ю людини. Останнім часом, зокрема понад чверть сторіччя, вони стали справжньою зброєю в руках злочинців, кримінальних елементів і терористів у всьому світі. Не можна замовчувати й суїцидальні інциденти, які також мають місце поряд з умисними кримінальними, терористичними та диверсійними актами. На основі аналізу токсичності, клінічних та морфологічних проявів інтоксикації за дії цих хімічних речовин, враховуючи різні шляхи надходження до організму, обґрунтовано необхідність внесення їх до Переліку особливо небезпечних хімічних речовин, обіг яких, зберігання, використання та утилізація потребують більш жорсткого контролю з боку правоохоронних органів. Ключові слова: дипіридилові гербіциди, паракват, дикват, ризик для здоров’я, гострі отруєння.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Воскобойников, Сергій, and Олег Решетніков. "ПРОЄКТУВАННЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ДО УПРАВЛІННЯ ІНЦИДЕНТАМИ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ТА КІБЕРНЕТИЧНОЇ БЕЗПЕКИ." Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології, no. 8(102) (October 27, 2020): 95–106. http://dx.doi.org/10.24139/2312-5993/2020.08/095-106.

Full text
Abstract:
У статті здійснено теоретичний аналіз, узагальнено результати дослідження проблеми організації підготовки фахівців управління інцидентами інформаційної та кібербезпеки. Для забезпечення якісного освітнього процесу формування професійної компетентності з управління інцидентами інформаційної та кібернетичної безпеки здійснено обґрунтування, проєктування й розробку навчально-методичного комплексу «Управління інцидентами інформаційної і кібернетичної безпеки». Для педагогічного супроводу формування компетентності управління інцидентами як складові НМК розроблено методичні рекомендації до виконання задач кейсів модельних ситуацій із моніторингу інцидентів інформаційної та кібернетичної безпеки; навчально-інформаційну платформу для віддаленого доступу для проведення семінарських занять у режимі вебінарів, онлайн-конференцій за розділами навчального модулю; методичні рекомендації до виконання лабораторних та самостійних робіт і виконання індивідуальних творчих завдань, проєктування, моделювання тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Dohtieva, I. O., and A. A. Shyian. "Simulation of the Work of the Information Security Incident Response Group in the Conditions of Increasing Cyberattack Intensity." Visnyk of Vinnytsia Politechnical Institute 159, no. 6 (2021): 123–30. http://dx.doi.org/10.31649/1997-9266-2021-159-6-123-130.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Тимощук, О. М., and О. В. Мельник. "ДОСЛІДЖЕННЯ БЕЗПЕКИ БУНКЕРУВАННЯ НА ВОДНОМУ ТРАНСПОРТІ." Vodnij transport, no. 1(29) (February 27, 2020): 5–14. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2020.1.29.01.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто безпеку бункерування суден як один із факторів впливу на надійність процесу бункерування на водному транспорті. Розглянуто комплексний підхід та рівні заходів для забезпечення безпеки бункерування. Для оцінки та аналізу ризиків застосовано рекомендації ІМО по відношенню до методів формалізованої оцінки безпеки (FSA) на основі принципу «прийнятного ризику» відомого як принцип ALARP (As Low As Reasonably Practicable)). На основі рекомендацій ІМО, які використовуються в даний час з метою управління безпекою мореплавства, розроблена послідовність дослідження безпеки бункерування. Методологія оцінки ризиків включає п´ять основних етапів [8]: збір даних і оцінка всієї системи; ідентифікація небезпек; аналіз ризиків; оцінка ефективності діючої системи превентивних та змінюваних мір, напрацювання нових рішень; впровадження та вдосконалення системи безпеки. Визначені основні причини інцидентів при проведенні бункерування: несправність обладнання, людський фактор, неякісне паливо, аварії суміжних об’єктів, дії природних сил. Аналітичним способом обчислено відносну частоту появи небезпеки - чинника ризику, що надає негативну дію на процес бункерування. Оцінку наслідків аварій було проведено за чотирибальною шкалою. Проведено ймовірнісну оцінку впливу небезпек і визначено рівні формалізованого ризику. Систему безпеки бункерування досліджено шляхом побудови діаграми в системі координат (вірогідність події-наслідки події) в матричному вигляді. За отриманими результатами виявлено, що людський фактор та несправність обладнання є найбільш небезпечними факторами в рейтингу загроз. Було запропоновано допоміжні заходи по управлінню ризиками, які дозволять понизити рівень ризиків з високого до прийнятного, що дозволить запобігати аваріям при бункеруванні. Ключові слова: безпека, надійність, бункерування, ідентифікація небезпек, ризики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Панаско, Олена, and Сергій Бурмістров. "ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ ІНЦИДЕНТАМИ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ." ГРААЛЬ НАУКИ, no. 5 (June 14, 2021): 164–66. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.04.06.2021.030.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Klevtsov, O., and S. Trubchaninov. "Комп’ютерна безпека інформаційних та керуючих систем АЕС: кібернетичні загрози." Nuclear and Radiation Safety, no. 1(65) (March 26, 2015): 54–58. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2015.1(65).12.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено вивченню кібернетичних загроз як одного з аспектів комп’ютерної безпеки інформаційних та керуючих систем АЕС. Коротко розглянуто базові поняття, терміни й визначення у сфері комп’ютерної безпеки. Дано аналіз потенційних кібернетичних загроз на стадіях розробки й експлуатації інформаційних та керуючих систем АЕС. Наведено основні типи загроз, серед яких шкідливі закладки в програмному забезпеченні й технічних засобах (зокрема покупних), комп’ютерні атаки по мережах передачі даних, внесення шкідливих програм із зовнішніх носіїв інформації та портативних пристроїв. Особливу увагу приділено впливу програмного забезпечення низьких класів безпеки на програмне забезпечення більш високих класів безпеки. Наведено приклади реальних інцидентів на ядерних установках, спричинених умисними кібернетичними атаками або ненавмисними комп’ютерними помилками під час роботи з програмним забезпеченням систем, важливих для безпеки АЕС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Shumka, A. V., and P. H. Chernyk. "Теоpетичні аспекти інформаційних війн та національна безпека." Grani 18, no. 9 (July 17, 2015): 10–16. http://dx.doi.org/10.15421/1715168.

Full text
Abstract:
Широкий та всебічний аналіз методів проведення інформаційної війни для формування дієвого механізму протидії має надзвичайно актуальне значення. Інформаційна війна – дії, що вчиняються для досягнення інформаційної переваги у підтримці національної воєнної стратегії через вплив на інформацію та інформаційні системи противника при одночасному гарантування безпеки власної інформації і інформаційних систем. На сьогодні термін «інформаційна війна» використовується в двох площинах: у широкому розумінні – для визначення протиборства в інформаційній сфері в засобах масової інформації для досягнення різних політичних цілей; у вузькому розумінні – для визначення воєнного протиборства, у військовій інформаційній сфері для досягнення односторонніх переваг в отриманні, зборі, обробці та використанні інформації на полі бою. Дії, пов’язані із забезпеченням інформаційної безпеки, мають включати: спостереження, аналіз, оцінку і прогноз загроз та небезпек; відпрацювання стратегії і тактики, планування попередження нападу, зміцнення потенційних зв’язків, підсилення ресурсів забезпечення інформаційної безпеки; відбір сил і засобів протидії, нейтралізації, недопущення нападу, мінімізації шкоди від нападу; дії із забезпечення інформаційної безпеки; управління наслідками інциденту (кібератаки, інформаційні операції, інформаційні війни). Організація ефективної системи забезпечення інформаційної безпеки передбачає централізоване управління із конкретними функціями, які забезпечують моніторинг і контроль за всіма компонентами національного інформаційного простору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Yavorovsky, O. P., M. M. Rygan, A. V. Ivanko, Yu M. Skaletsky, R. P. Brukhno, P. M. Mikhailenko, T. A. Zinchenko, and M. I. Badiuk. "Система забезпечення безпеки персоналу і пацієнтів у лікарняних закладах: стратегія удосконалення." Ukrainian Journal of Military Medicine 2, no. 2 (June 30, 2021): 23–33. http://dx.doi.org/10.46847/ujmm.2021.2(2)-023.

Full text
Abstract:
Мета: враховуючи міжнародний досвід оцінити стан інтегрованості питань безпеки пацієнтів і безпеки медичного персоналу у вітчизняних лікарняних закладах та розглянути можливості посилення їх взаємозв’язку і взаємовпливу на користь мінімізації ризиків лікарняного середовища. Матеріали і методи. Проаналізовані декларації, стратегії ВООЗ, окремих країн, інші документи і тематичні наукові публікації. Досліджено вітчизняну нормативну базу і частково практику формування безпечного лікарняного середовища у 4-х закладах охорони здоров’я (ЗОЗ). Методи досліджень: бібліосемантичний, гігієнічний, системного підходу, аналітичний, статистичні та математичні. Результати. Оцінено стан інтегрованості питань безпеки пацієнтів і безпеки медичного персоналу у вітчизняних лікарняних закладах. Встановлено, що попередження випадків виробничого травматизму і інцидентів безпеки пацієнтів у вітчизняних лікарняних закладах здійснюється автономно за різними планами та програмами і є неефективним, про свідчить зростання як нещасних випадків у вітчизняних лікарняних закладах, так і стаціонарної та післяопераційної летальності. Запропоновано підходи до трансформації структури і функцій безпекових підрозділів закладів охорони здоров’я з метою формування безпечного лікарняного середовища на засадах культури безпеки. Висновки. Інтеграція питань безпеки пацієнтів та безпеки медичного персоналу у єдиних програмах є стратегічним напрямом і кращою практикою у формуванні безпечного лікарняного середовища за кордоном і її доцільно впроваджувати в нашій країні. Вітчизняна нормативна база і практика передбачає автономне і роздільне вирішення безпекових проблем щодо пацієнтів, медичного персоналу і оточуючого середовища. Трансформація структури і функцій підрозділів закладів охорони здоров’я, задіяних у забезпеченні безпеки пацієнтів, медичного персоналу, екологічної безпеки, за єдиною узгодженою стратегією сприятиме формуванню безпечного лікарняного середовища на засадах культури безпеки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

САМОЙЛЕНКО, Олександр, and Іван ЯБЛОНСЬКИЙ. "ДОСВІД ІНОЗЕМНИХ ДЕРЖАВ У РОЗСЛІДУВАННІ ІНЦИДЕНТІВ З ПЕРЕМІЩЕННЯМ ЧЕРЕЗ ДЕРЖАВНИЙ КОРДОН РАДІОАКТИВНИХ МАТЕРІАЛІВ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 81, no. 3 (September 16, 2020): 172–84. http://dx.doi.org/10.32453/3.v81i3.445.

Full text
Abstract:
Глобалізація світових економічних та суспільних явищ зумовлює появу нових загроз, пов’язаних із загостренням протиріч на фоні ідеологічних та національних підґрунть. Це сприяє активізації контрабандної діяльності, яка постійно урізноманітнює форми свого вияву, долучаючи до арсеналу злочинності сучасні досягнення науки та техніки. Злочинність у сфері обігу радіоактивних матеріалів та один з її виявів – контрабанда радіоактивних матеріалів належить до нових видів протиправної діяльності. Світова громадськість пройшла декілька етапів розвитку цієї проблеми – від усвідомлення гіпотетичної загрози несанкціонованого використання ядерної зброї до встановлення факту існування тіньового ринку ядерних матеріалів. Загроза злочинності у сфері обігу радіоактивних матеріалів посилюється тим, що вона носить міжнародний характер. Це пояснює особливу увагу, яка приділяється світовою спільнотою питанням протидії цьому виду злочинної діяльності, організації міжнародного контролю за поширенням ядерних технологій та матеріалів. Україна займає позицію у світовому рейтингу країн, які відповідально ставляться до діяльності з ядерними матеріалами та технологіями. З іншого боку, географічне розташування нашої країни, її розвинутий ядерний комплекс, досвід участі у ядерних програмах СРСР, потенційно визначають Україну в зоні ризику для діяльності організованих злочинних груп, метою яких є заволодіння радіоактивними матеріалами або налагодженню їх контрабанди. Те, що контрабанду слід вважати однією з найнебезпечніших загроз національній безпеці України, підтверджує прискіплива увага української влади до проблеми протидії контрабанді одразу після президентських та парламентських виборів у 2019 р., про що, зокрема, свідчить Указ Президента України від 09.07.2019 № 505 [1]. Крім того, було створено такі органи з правоохоронними функціями, як НАБУ, ДБР, Національна поліція України, що певним чином повинно було змінити систему взаємодії та координації дій у протидії контрабанді. Форпостом у забезпеченні безпекової складової на державному кордоні була та залишається Державна прикордонна служба України, яка здійснює свою діяльність у тісній взаємодії з Державною митною службою України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Інциденти безпеки"

1

Овчаренко, М. Ю., and О. В. Сєвєрінов. "Аналіз сучасних систем управління інформаційною безпекою та інцидентами безпеки." Thesis, ЧДТУ, НТУ "ХПІ", ВА ЗС АР, УТіГН, ДП "ПД ПКНДІ АП", 2019. https://openarchive.nure.ua/handle/document/15774.

Full text
Abstract:
Метою доповіді є аналіз сучасних систем управління інформаційною безпекою та інцидентами безпеки та обґрунтування необхідності їх використання для захисту критичної інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах. Проведений аналіз найбільш відомих сучасних SIEM систем LogRhythm SIEM, Splunk та Tivoli Security Information and Event Manager
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Овчаренко, М. Ю., and О. В. Сєвєрінов. "Аналіз правил кореляції в системах управління інформаційною безпекою та подіями безпеки." Thesis, ВА ЗС АР; НТУ "ХПІ"; НАУ, ДП "ПДПРОНДІАВІАПРОМ"; УмЖ, 2021. https://openarchive.nure.ua/handle/document/15763.

Full text
Abstract:
Метою доповіді є аналіз існуючих правил кореляції в системах управління інформаційною безпекою та подіями безпеки та вибір оптимальних правил кореляції для використання в сучасних інформаційно-телекомунікаційних систем. Таким чином впровадження правил кореляції в SIEM-систему призводить до зменшення часу реагування на інциденти та негативних наслідків, які можуть бути нанесені системі та її власникам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Соколовська, А. А. "Система управління інцидентами інформаційної безпеки." Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/22662.

Full text
Abstract:
Соколовська А. А. Система управління інцидентами інформаційної безпеки : дипломна робота : 125 – Кібербезпека / А. А. Соколовська ; керівник роботи Д. Б. Мехед ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра кібербезпеки та математичного моделювання. – Чернігів, 2021. – 61 с.
Метою роботи є підвищення рівня безпеки внутрішньої інфраструктурної мережі, розробляючи власну модель системи управління інцидентами інформаційної безпеки. Розробка параметрів порівняння вже існуючих SIEM систем та безпосередньо повний аналіз вже існуючих систем. Об'єктом дослідження виступає механізм побудови моделі системи управління інцидентами інформаційної безпеки. Предметом дослідження є створена модель системи управління інцидентами інформаційної безпеки.Розрахунок економічної ефективності не проводився. Результати та новизна, отримані в процессі дослідження, можуть бути використанні при створенні удосконаленої системи управління інцидентами.
The aim improving the security of the internal infrastructure network by developing its own model of information security incident management system. Development of parameters for comparison of existing SIEM systems and direct full analysis of existing systems. The object of the mechanism of construction of model of system of management of incidents of information security acts. The subject of the study a model of information security incident management system was created. The calculation of economic efficiency was not carried out. The results and novelty kept in the process of research, can be used in the creation of an improved incident management system.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ударцева, Тетяна Євгенівна. "Вплив людського фактора на безпеку проведення авіаційно-хімічних робіт." Thesis, Національний авіаційний університет, 2015. http://er.nau.edu.ua:8080/handle/NAU/40953.

Full text
Abstract:
Розглянуто причини серйозного інциденту, що стався при проведенні авіаційно-хімічних робіт на літаку АН-2. Запропоновано внесення в програму підготовки пілотів малих авіакомпаній питань, що стосуються реальних авіаційних подій та інцидентів, та використання авіасимуляторів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Пивовар, Юрій Ігорович, and Ірина Вікторівна Пивовар. "ПРАВОВИЙ СТАТУС НАЦІОНАЛЬНОГО БЮРО З РОЗСЛІДУВАННЯ АВІАЦІЙНИХ ПОДІЙ ТА ІНЦИДЕНТІВ З ЦИВІЛЬНИМИ ПОВІТРЯНИМИ СУДНАМИ В АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВОМУ МЕХАНІЗМІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ЦИВІЛЬНОЇ АВІАЦІЇ." Thesis, АЕРО-2014. Повітряне і космічне право: матеріали Всеукраїнської конференції молодих учених і студентів (м. Київ, НАУ, 20 листопада 2014 р.). – К. : ТОВ «МП ЛЕСЯ», 2014. ‒ С.152-154, 2014. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/12143.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Артамонов, Олексій Юрійович. "Аналіз поведінки автомобіля за даними з камер спостереження." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/36284.

Full text
Abstract:
Мета роботи — розроблення програмного забезпечення аналізу даних щодо скоєних ДТП для прогнозування та запобігання їх у майбутньому., за допомогою використання методології Data Science та Machine Learning, та практичне оволодіння навичками та прийомами структурного аналізу даних. У процесі розробки досліджувалися методи та технології для аналізу даних, а також алгоритми прогнозування часових рядів. Реалізовано робочу та протестовану веб-систему, яка створена для отримання результатів аналізу у вигляді візуалізованих статистичних даних значущих критеріїв вхідного датасету, створено опис процесу розробки системи та документацію до неї. Розробка програмної системи відбувалася у середовищі Jupyter. Обсяг роботи складає 65 сторінок, 34 ілюстрацій, 10 формул, 10 використаних джерел, 4 додатки.
The purpose of the work is to develop software for data analysis of accidents to predict and prevent them in the future, using the methodology of Data Science and Machine Learning, and practical mastery of skills and techniques of structural data analysis. In the process of development, methods and technologies for data analysis, as well as algorithms for forecasting time series were studied. Implemented a working and tested web system, which was created to obtain the results of the analysis in the form of visualized statistics of significant criteria of the input dataset, created a description of the system development process and documentation for it. The software system was developed in the Jupyter environment. The volume of work is 65 pages, 34 illustrations, 10 formulas, 10 used sources, 4 appendices.
Цель работы - разработка программного обеспечения анализа данных о совершенных ДТП для прогнозирования и предотвращения их в будущем, посредством использования методологии Data Science и Machine Learning, и практическое овладение навыками, и приемами структурного анализа данных. В процессе разработки исследовались методы и технологии для анализа данных, а также алгоритмы прогнозирования временных рядов. Реализовано рабочую и протестированную веб-систему, которая создана для получения результатов анализа в виде визуализированных статистических данных значимых критериев входного датасета, создано описание процесса разработки системы и документацию к ней. Разработка программной системы происходила в среде Jupyter. Объем работы составляет 65 страниц, 34 иллюстраций, 10 формул, 10 использованных источников, 4 приложения.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Гриценко, Костянтин Григорович, Константин Григорьевич Гриценко, and Kostiantyn Hryhorovych Hrytsenko. "Актуальні напрями підвищення ефективності забезпечення кібербезпеки банку." Thesis, Cумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82886.

Full text
Abstract:
Кібербезпека являється головним пріоритетом для ризик-менеджменту банку. Незадовільний стан забезпечення кібербезпеки призводить до значних фінансових втрат, витоку важливої інформації, погіршення репутації банку та зниження його конкурентоспроможності. У зв’язку з цим актуальною є проблема підвищення ефективності забезпечення кібербезпеки банку. Виділено організаційний та технологічний аспекти вирішення цієї проблеми. Визначено слабкі сторони в забезпеченні кібербезпеки банку. Розглянуто взаємодію суб’єктів забезпечення кібербезпеки в банківській сфері, особливості впровадження внутрішнього аудиту кібербезпеки банку, інноваційні технології у сфері кіберзахисту.
Кибербезопасность является главным приоритетом для риск-менеджмента банка. Неудовлетворительное состояние кибербезопасности приводит к значительным финансовым потерям, утечке важной информации, ухудшению репутации банка и снижению его конкурентоспособности. В связи с этим актуальной является проблема повышения эффективности обеспечения кибербезопасности банка. Выделено организационный и технологический аспекты решения этой проблемы. Определены слабые стороны в обеспечении кибербезопасности банка. Рассмотрено взаимодействие субъектов обеспечения кибербезопасности в банковской сфере, особенности внедрения внутреннего аудита кибербезопасности банка, инновационные технологии в сфере киберзащиты.
Cyberattacks are on the top of the bank risks list, so cybersecurity is a top priority for the bank’s risk management. The unsatisfactory state of cybersecurity leads to significant financial losses, leakage of valuable information, deterioration of the bank’s reputation, and reduction of its competitiveness. In this regard, the problem of improving the efficiency of the bank’s cybersecurity is relevant. The organizational and technological aspects of solving this problem are highlighted. Сommon weaknesses in ensuring the bank’s cybersecurity have been identified. The features of the internal bank cybersecurity audit, relationship of the internal audit department with the bank’s cybersecurity entities are considered. Using innovative technologies in the field of cybersecurity are considered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Інциденти безпеки"

1

Козаченко, Павло, and Олена Панаско. "УПРАВЛІННЯ ІНЦИДЕНТАМИ В КОНТЕКСТІ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА." In SPECIALIZED AND MULTIDISCIPLINARY SCIENTIFIC RESEARCHES. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/11.12.2020.v2.33.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Панаско, Олена, and Сергій Бурмістров. "ЗАСТОСУВАННЯ ВИСОКОІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ЗАСОБІВ ВИЯВЛЕННЯ АТАК ТА ІНЦИДЕНТІВ В КОНТЕКСТІ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ." In ADVANCED DISCOVERIES OF MODERN SCIENCE: EXPERIENCE, APPROACHES AND INNOVATIONS. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-09.04.2021.v1.48.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography