Academic literature on the topic 'Інтегровані уроки'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Інтегровані уроки.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Інтегровані уроки"

1

ДРОБІН, Андрій. "ДИДАКТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СТРУКТУРИ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ УРОКУ ІНТЕГРОВАНОЇ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 1 (April 29, 2021): 392–99. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2021-1-1-392-399.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто актуальну на сьогоднішній день наукову проблему – концептуальні зміни в системі організації загальної середньої освіти внаслідок інтеграційних процесів у фундаментальній науці природничого спрямування. Вони полягають в актуалізації створення в освітньому середовищі інтегрованих курсів природничих дисциплін, формування яких здійснюється на новій основі. Інтеграційні процеси навчальними дисциплінами зі своїми специфічними об'єктами вивчення, що включають у себе елементи різних дисциплін, що розглядаються комплексно і якісно. У контексті реалізації інтегрованих навчальних дисциплін в освітньому процесі актуальним стає дослідження уроку, як основної форми організації освітнього процесу та його особливостей. Встановлено, що актуальним залишаються результати досліджень М.О. Данілова та М.Н. Скаткіна щодо термінології та змісту поняття «урок», яке представлене цілісною і складною системою, що включає в себе отримання знань, розвиток розуму і світогляду, виховання почуттів і особистих якостей, формування компетентностей, оціночних суджень і т.д. Крім того, у статті встановлено, що структурна побудова уроку нагадує схематичну побудову наукового пізнання: вихідні факти → постановка проблеми → висунення гіпотези → побудова абстрактної моделі → введення системи понять, законів, принципів → теоретичне виведення наслідків і їх експериментальна перевірка. Основною формою організації навчальних занять сучасної системи освіти продовжує залишатись урок, як для звичайної навчальної дисципліни, так і для інтегрованої навчальної дисципліни. Але відповідно до цілей та завдань, що стоять перед інтегрованою дисципліною, урок інтегрованої навчальної дисципліни має свою певну специфіку, що визначають його структуру і зміст. У статті показані особливості, що визначають зазначену специфіку. Автором вказується, що системна побудова уроку інтегрованої навчальної дисципліни ґрунтується на теорії проблемного навчання М.І. Махмутова. На основі цієї теорії сформульовано цілі уроків інтегрованого курсу природничого спрямування та навчальні засоби реалізації до яких віднесено наступні: інтегративне завдання, міжпредметна проблемна ситуація, дослідницькі та експериментальні проекти, комплексні практико-орієнтовані задачі, навчальний експеримент тощо. У статті розглянуто ці засоби та наведено практичні приклади їх реалізації. За результатами дослідження зроблені висновки та запропоновано напрями подальших досліджень цієї тематики. Ключові слова: інтегрована навчальна дисципліна, урок, організація освітнього процесу, природничо-наукова компетентність, інтегроване навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Конофольська, Вікторія Вадимівна. "ІНТЕГРОВАНІ УРОКИ З ІНФОРМАТИЧНОЮ СКЛАДОВОЮ ЯК НЕВІД’ЄМНА ЧАСТИНА СУЧАСНОЇ ОСВІТИ." Науковий часопис НПУ імені М.П. Драгоманова. Серія 2. Комп’ютерно-орієнтовані системи навчання, no. 22(29) (February 20, 2020): 166–72. http://dx.doi.org/10.31392/npu-nc.series2.2020.22(29).23.

Full text
Abstract:
Глобальна інформатизація суспільства є однією з домінуючих тенденцій, в тому числі і в освіті. Важливим є вміння працювати з інформаційними ресурсами та технологіями на уроках та використовувати отримані знання в реальному житті. В умовах освітнього процесу це можливо реалізувати на інтегрованих уроках з інформатичною складовою або спецкурсах. В статті розкриваються питання міжпредметної інтеграції під час навчання учнів 5-9 класів загальноосвітніх шкіл, а саме актуальності проведення інтегрованих уроків з інформатичною складовою. Визначено основні поняття інтеграції освітнього процесу, актуальність та необхідність проведення інтегрованих уроків. Об’єктивно та неупереджено визначено переваги цього підходу. Зокрема, можливість для учнів та вчителів продемонструвати власні досягнення іншими шляхами, окрім традиційних, розкрити потенціал, застосувати творчий підхід. Розглянуто шляхи проведення інтегрованих уроків, а саме через об’єднання схожої тематики кількох навчальних предметів або через формування інтегрованих курсів шляхом об’єднання навчальних програм таких курсів. Наведено конкретні приклади інтегрування різних навчальних дисциплін з інформатикою, зокрема математики, зарубіжної літератури, фізики, біології, географії, хімії. Найбільша увага приділена урокам в 5, 7 та 9 класах загальноосвітніх навчальних закладів. Окреслено перспективи впровадження інтегрованих уроків у навчальний процес. Розширення спектру інтегрованих уроків інформатики та інших навчальних дисциплін дозволить наочно продемонструвати можливості використання інформаційних технологій (інформаційних ресурсів, прикладного програмного забезпечення) в різних життєвих ситуаціях. Дана стаття спрямована на вирішення проблеми вдосконалення методів і засобів навчання, а також підходів до подання навчального матеріалу на уроках.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шубович, С. П. "Бінарні та інтегровані уроки як форма реалізації міжпредметних зв"язків." Географія та економіка в рідній школі, no. 9 (187) (2017): 19–23.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сізова, Ксенія, and Світлана Сошенко. "ІНТЕГРОВАНІ УРОКИ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ НА МАТЕРІАЛІ ТВОРУ МАРІЇ МАТІОС «СОЛОДКА ДАРУСЯ»." Ukrainian Educational Journal, no. 4 (December 24, 2021): 214–21. http://dx.doi.org/10.32405/2411-1317-2021-4-214-221.

Full text
Abstract:
У статті розглядається дидактичний потенціал роману Марії Матіос «Солодка Даруся» для проведення серії інтегрованих уроків з української мови і літератури у старшій школі (ліцеї) філологічного профілю. Вибір для інтегрованих уроків цього художнього твору зумовлений лексико-­стилістичними особливостями роману: активним використанням авторкою різноманітних лексичних одиниць (зокрема, діалектизмів), фразеологізмів та паремій для побудови художніх образів, мовної характеристики персонажів, підвищення експресивності тексту. Особлива увага приділяється формуванню в учнів ліцею предметних компетенностей, зокрема, аналізу стилістики художнього твору, ідентифікації різних лексико-­фразеологічних одиниць, визначенню їх функціональних особливостей, здатності інтерпретувати літературний твір на підставі лінгвістичного аналізу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

ЧЕРНЕНКО, Галина. "ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ЗАКЛАДІВ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ ПІД ЧАС ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ «МЕТОДИКА НАВЧАННЯ ІНТЕГРОВАНОГО КУРСУ «Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ»." Acta Paedagogica Volynienses, no. 6 (February 14, 2022): 123–29. http://dx.doi.org/10.32782/apv/2021.6.19.

Full text
Abstract:
У статті розкрито проблему формування професійних компетентностей у майбутніх учителів закладів початкової освіти під час вивчення дисципліни «Методика навчання інтегрованого курсу «Я досліджую світ». Обґрунтовано актуальність цієї проблеми, що зумовлена реформуванням освіти в Україні, насамперед упровадженням Нової української школи та професійної підготовки сучасного вчителя, що відповідають вимогам сьогодення. Здійснено аналіз науково-педагогічних досліджень у галузі цієї проблематики та визначена мета дослідження, яка полягає у здійсненні аналізу сучасних нормативних документів щодо професійних компетентностей учителів та дослідженні процесу формування компетентностей у майбутніх учителів закладів початкової освіти під час вивчення методичної дисципліни. Здійснено аналіз Професійного стандарту вчителя. Охарактеризовано загальні та професійні компетентності, що передбачені стандартом. Обґрунтовано трудові функції вчителя та відповідні їм професійні компетентності. Наведено мету, завдання, фахові компетентності, програмні результати дисципліни «Методика навчання інтегрованого курсу «Я досліджую світ». З метою розуміння вивчення курсу здійснено аналіз Типових освітніх програм Нової української школи, а саме: природничої, історичної, соціальної, громадянської, здоров’язбережувальної освітніх галузей. Проаналізовано змістове наповнення цієї методичної дисципліни. Розкрито процес ознайомлення майбутніх учителів початкових класів з ефективними методами (проблемно-пошукові, дослідницькі, метод проєктів), засобами наочності (натуральні: живі і неживі природничі об’єкти, образотворчі, мультимедійні, інформаційно-технічні), типами уроків (інтегровані уроки, уроки-дослідження, уроки-проєкти). Наведено результати проведеного фокус-групового опитування студентів із метою виявлення у них сформованих професійних компетентностей. У процесі дослідження виявлено такі компетентності, які формуються у майбутніх учителів початкової школи під час вивчення дисципліни «Методика навчання інтегрованого курсу «Я досліджую світ»: предметно-методична, інформаційно-цифрова, компетентність педагогічного партнерства, проєктувальна, інноваційна.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

ЯЦИНА, Світлана. "ДО ПРОБЛЕМИ МЕТОДИКИ ПРОВЕДЕННЯ ІНТЕГРОВАНИХ УРОКІВ ЛІТЕРАТУРНОГО ЧИТАННЯ НА ОСНОВІ ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 1 (April 2020): 123–31. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2020-1-1-123-131.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено з’ясуванню проблеми методики проведення інтегрованих уроків з літературного читання з широким залученням інформаційних технологій у початковій школі. У публікації подано аналіз проведеного серед учнів четвертих класів анкетування, бесід з учителями з метою виявлення стану розв’язання цієї методичної проблеми в сучасній практиці. Результати дослідження засвідчили, що вчителі початкової школи рідко вдаються до запровадження інтегрованих уроків, посилаючись на недостатнє методичне розроблення цієї проблеми в методиці початкового навчання, а також на відсутність методичних посібників, де були б представлені зразки інтегрованих уроків для учнів 3-4 класів з використанням елементів літературного читання й природознавства, усної народної творчості, образотворчого мистецтва, трудового виховання, математики тощо. Оскільки існують лише матеріали до інтегрованих уроків для учнів 1-2 класів, це і спонукало автора до вивчення цієї проблеми і розробки практичних рекомендацій щодо організації й методики проведення інтегрованих уроків у 3-4 класах. Представлено фрагменти уроків, де можна використати інформаційні комп’ютерні технології, а також методичну розробку інтегрованого уроку для учнів третього класу з елементами використання міжпредметних зв’язків літературного читання, рідної мови, природознавства тощо. У рамках запропонованого уроку акцентується увага на інтеграції елементів уроків насамперед з літературного читання і мови, зокрема розвитку зв’язного мовлення, оскільки процес побудови усних і письмових висловлювань учнів природньо взаємопов’язані і сприяють розвитку в учнів логічного мислення, культури мовлення, творчого використання мовних виражальних засобів, точності думки. Крім цього, пропонується використання навчального матеріалу з літературного читання і природознавства про прихід весни, появі перших її ознак, пов’язаних зі спостереженням дітей за природніми явищами та знаннями, одержаними на уроках природознавства. Ключові слова: інтегрований урок, інформаційні технології, концепція «Нова українська школа», учні початкової школи, ігрова діяльність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Воронова, І. В., Т. В. Турка, and А. В. Стьопкін. "ВИКОРИСТАННЯ ДИНАМІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА У НАВЧАННІ МАТЕМАТИКИ." Духовність особистості: методологія, теорія і практика 99, no. 6 (December 24, 2020): 29–40. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2020-99-6-29-40.

Full text
Abstract:
В наш час науково-технічний розвиток ставить нові вимоги до надання освітніх послуг. Зрозуміло, що освіта повинна відповідати сучасним тенденціям розвитку нашої країни, а це неможливо без глибокої комп’ютеризації освітнього процесу. Застосування інформаційних технологій в освіті позитивно впливає на гармонійний розвиток особистості, формування творчості та уміння вирішувати проблеми різного характеру. Використання комп’ютера на уроках дозволяє вчителеві значно зменшити час на підготовку наочного матеріалу, підвищити його якість, що позитивно впливає на цікавість самого уроку, роблячи його більш сучасним та різноманітним. Інтегроване використання знань з різних розділів математики, фізики та інформатики дозволяє реалізовувати міжпредметні зв’язки та сприяє ознайомленню учнів з елементами дослідницького підходу. Зрозуміло, що однією з основних причин використання сучасних інформаційних технологій у процесі навчання математики в школі є можливість моделювання різноманітних об’єктів. Використання графічних можливостей дозволяє зробити уроки більш змістовними і ефективними, а використання анімацій дозволяє підвищити інтерес до вивчення предмета та зробити його більш зрозумілим. Особливо це стосується розділів стереометрії, які як відомо досить складні для розуміння учнями. У статті висвітлено сучасний стан проблеми використання динамічних середовищ при викладанні математики в школі. Показано як цікаво і без особливих труднощів будувати багатогранники за допомогою онлайн сервісів. Розглянуто динамічне геометричне середовище GeoGebra та графічний калькулятор Desmos, визначено основні їх можливості та обґрунтовано доцільність їх використання, зроблено порівняльний аналіз. Наведено приклад задачі, розв’язаної за допомогою динамічного середовища GeoGebra та графічного калькулятору Desmos. Дана робота допоможе вчителю розкрити необхідність пошуків різноманітних форм і методів використання інформаційних технологій в навчальному процесі у школі, щоб зробити уроки математики по-справжньому продуктивними, а процес навчання цікавим.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Петринка, Людмила. "Інтегрований урок на тему "Хімічна промисловість"." Географія та основи економіки в школі, no. 3 (2007): 9–12.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Костюк, Н. М. "Інтегрований урок на тему "Біосфера", 6 клас." Географія та економіка в сучасній школі, no. 4 (134) (2013): 10–11.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Рихлик, Тамара. "Інтегрований бінарний урок "Унікальність органічного світу Австралії"." Географія та основи економіки в школі, no. 3 (2005): 31–33.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Інтегровані уроки"

1

Литвинюк, Ірина Олександрівна. "Використала інтегровані уроки для розвитку англомовних комунікативних навичок учнів 7-х класів." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11180.

Full text
Abstract:
Дипломна робота магістра присвячена дослідженню процесу огранізації інтегрованих уроків для розвитку комунікативних навичок учнів 7-х класів. У роботі розглянуто зміст, етапи та систему вправ для розвитку комунікативних навичок учнів старшої школи під час інтегрованих уроків. Обгрунтувано технологію роботи під час інтегрованих уроків та технологію розвитку комунікативних навичок. Розроблено комплекс вправ для розвитку комунікативних умінь учнів середньої школи під час інтегрованих уроків. Здійснено експериментальну перевірку ефективності розробленого комплексу вправ для розвитку англомовних комунікативних навичок учнів 7-х класів за допомогою інтегрованих уроків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Назаренко, Олена В`ячеславівна, Елена Вячеславовна Назаренко, Olena Viacheslavivna Nazarenko, and A. I. Velykodna. "Extracurricular reading as a tool of development of pupils’ creative abilities." Thesis, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/74064.

Full text
Abstract:
Актуальність дослідження полягає в тому, що розвиток творчості та самостійного мислення є одним з найважливіших напрямків роботи школи в рамках програми «Нова українська школа». Залучення позакласних уроків читання у навчальні програми та інтеграція уроків англійської мови з елементами уроків зарубіжної літератури допоможе розвинути творче мислення та збільшити вагомість цінностей в процесі вивчення текстів іноземних письменників, а також відійти від національного культуроцентризму. Останній пункт розглядається як найбільш важливий у процесі європейської інтеграції.
Актуальность исследования заключается в том, что развитие творчества и самостоятельного мышления является одним из важнейших направлений работы школы в рамках программы «Новая украинская школа». Привлечение внеклассных уроков чтения в учебные программы и интеграция уроков английского языка с элементами уроков зарубежной литературы поможет развить творческое мышление и увеличить суть ценностей в процессе изучения текстов иностранных писателей, а также отойти от национального культуроцентризма. Последний пункт рассматривается как наиболее важный в процессе европейской интеграции.
The relevance of the research is that development of creativity and self-thinking are one of the most important directions of school functioning within the frames of “New Ukrainian school program”. The involving of extracurricular reading lessons in the educational curricular and integration of English lessons with some elements of Foreign Literature lessons will help both to develop creative thinking and values in the process of exploring texts of foreign writers, and to leave national culture centrism, making a significant contribution to raising the level of education. Last item is viewed as significantly important within the process of European integration.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гречка, Альона Вячеславівна. "Задачі міжпредметного змісту як засіб формування в учнів інтегрованих знань з природничих наук." Магістерська робота, ЗНУ, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/3438.

Full text
Abstract:
Гречка А. В. Задачі міжпредметного змісту як засіб формування в учнів інтегрованих знань з природничих наук : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 014 "Середня освіта" / наук. керівник Н. І. Тихонська. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 87 с.
EN : Master's Qualification Thesis «Tasks of Cross-curricular Learning Area as Means o f Forming Students' Integrated Knowledge in Natural Science» contains: 87 pages, 11 pictures, 3 tables, 39 resources. The object of the research is the process of natural subjects in the institutions of secondary еducation. The aim of the work: is in developing, in theoretical background and experimental verification of methods for solving problems of intersubject content in the process of teaching natural sciences in a comprehensive school. The methods of researching: the analysis of scientific and methodological literature, collating and summarizing data obtained through studying of State standard for basic and complete general secondary education, the survey methods: conversations, questionnaires, the pedagogical quantitative analysis of the results of the pedagogical experiment. Scientific originality of the work is in the development of a methodology for unbinding and solving problems of intersubject content which based on the implementation of the principle of integration of knowledge in the study of natural sciences in a secondary school. The practical significance of the work is in the development and implementation of the methodology for solving and compiling tasks of interstudying content based on the implementation of the principle of integration of knowledge during the study of natural sciences in secondary school.
UA : Кваліфікаційна робота магістра «Задачі міжпредметного змісту як засіб формування в учнів інтегрованих знань з природничих наук»: 87 с., 11 рис., 3 табл., 39 джерел. Об’єктом дослідження є процес навчання природничих наук в закладах середньої освіти. Мета роботи: полягає в розробці, теоретичному обґрунтуванні й експериментальній перевірці методики розв’язування задач міжпредметного змісту в процесі навчання природничих наук в загальноосвітній школі. Методи дослідження – аналіз науково-методичної літератури, співставлення й узагальнення даних, одержаних у процесі вивчення Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, методи опитування: бесіди, анкетування, педагогічний експеримент; якісний і кількісний аналіз результатів педагогічного експерименту. Наукова новизна роботи полягає у розробці методики розв’язування і складання задач міжпредметного змісту на основі peaлізації принципу інтеграції знань при вивченні природничих наук в середній школі. Практичне значення роботи полягає у розробці та впровадженні методики розв’язування і складання задач міжпредметного змісту на основі peaлізації принципу інтеграції знань при вивченні природничих наук в середній школі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography