Academic literature on the topic 'ІВС'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'ІВС.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "ІВС"

1

Aloshin, G., O. Kolomiitsev, В. П. Бабенко, V. Topchii, and R. Oliynik. "МЕТОД ОПТИМАЛЬНОГО СИНТЕЗУ ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНИХ СИСТЕМ." Наукові праці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, no. 2 (December 23, 2019): 9–20. http://dx.doi.org/10.37701/dndivsovt.2.2019.02.

Full text
Abstract:
У статті акцентовано увагу на існуючу проблему оптимального синтезу (побудови) інформаційно-вимірювальних систем (ІВС). Показано шляхи вирішення цієї проблеми за рахунок використання кривих обміну за Гуткіним Л.С. За допомогою яких можливо пояснити, які ІВС оптимальніші за своїми параметрами, як погоджувати показники якості вимірювань параметрів, як здолати потребу у великій апріорній невизначеності, не зменшуючи точності вимірювань, як пояснити суперечність деяких відомих теорій, як погоджувати апріорний діапазон з фізичним діапазоном, як використати отримані апріорні дані, як впливає на точність вимірювань змінний рівень сигналу, як впливає точність налаштування на точність вимірювань, як можна скоротити час пошуку сигналу, як впливає на автоматичне супроводження характер процесу, що стежить, тощо. Запропонований метод оптимального синтезу ІВС справедливий для ІВС будь-якого типу за сигналами, що використовуються, та різних параметрів, що вимірюються.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Альошин, Г. В., С. В. Панченко, and С. І. Приходько. "Ефективність сепарабельного програмування в задачах оптимізації інформаційно-вимірювальних систем." Інформаційно-керуючі системи на залізничному транспорті 26, no. 1 (July 7, 2021): 3–10. http://dx.doi.org/10.18664/ikszt.v26i1.229056.

Full text
Abstract:
Відомо, що інформаційно-вимірювальні системи (ІВС) будь-якого призначення існують на множинах структур, сигналів і технічних параметрів, які потрібно отримати за єдиними тактико-технічними вимогами. Але спроби створити узагальнювальні методи розрахунку та оптимізації систем [10] стикаються з комплексом невирішених проблем, з некоректністю функціонала правдоподібності (ФП), невизначеністю теорії вимірів, нечіткістю множини вартості та ін. [1 – 9]. Не підтримують згаданий ФП такі факти [2, 3]: 1) спостережні вимірювачі взагалі необов’язково використовують автокореляційну функцію сигналу; 2) цифрові вимірювачі також працюють за іншими принципами; 3) багатошкальні вимірювачі взагалі не вкладаються у ці теорії; 4) підвищення точності вимірів затримки сигналу, напевне, залежить від ширини спектра, але це випливає не з цієї теорії потенціальної точності, а з факту підвищення крутизни фронтів сигналу на виході приймача. Також показано шлях виходу з цієї ситуації і роль узагальненого підходу до задач оптимізації ІВС з послідовним з’ясуванням факторів: 1) що таке радіовимірювання; 2) як за функцією обміну визначати показники якості ІВС; 3) які шляхи розвитку теорії вимірювання та основ оптимізації ІВС; 4) визначення найкращого методу їх оптимізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Подчашинський, Юрій Олександрович, Юрій Олександрович Шавурський, Ларіна Олексіївна Чепюк, Тетяна Станіславівна Воронова, and Дмитро Вікторович Макарчук. "Системний аналіз та формулювання вимог до метрологічного забезпечення інформаційно-вимірювальної системи резервуарних парків нафтопродуктів." Технічна інженерія, no. 1(87) (June 14, 2021): 81–90. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2021-1(87)-81-90.

Full text
Abstract:
Застосування інформаційно-вимірювальних систем у нафтогазовій галузі допомагає знизити вартість виробництва та зберігання нафтопродуктів, зменшити використання енергоресурсів, а також знизити витрати на технічний персонал за рахунок збільшення вірогідності і швидкості одержання інформації, необхідної для прийняття управлінських рішень. Основне призначення резервуарного парку – це приймання і зберігання нафти. Впровадження інформаційно-вимірювальної системи резервуарним парком допоможе значно зменшити роботу технічного персоналу, знизити витрати на ремонт обладнання за рахунок збільшення міжремонтного періоду, а також покращити якість нафтопродуктів за допомогою постійного контролю за технологічними процесами, автоматизованого управління обладнанням і апаратурою, а також швидкого усунення виниклих неполадок системи або в разі аварійних ситуацій. Найважливішими параметрами при зберіганні нафти є рівень нафти в резервуарах, тиск у трубопроводі, а також температура. Інформаційно-вимірювальна система резервуарних парків нафтопродуктів дозволяє стежити за цими показниками за допомогою сучасних польових датчиків і програмованих локальних контролерів, а також дає можливість регулювати ці параметри за допомогою виконавчих механізмів. Інформаційно-вимірювальна система (ІВС) резервуарних парків нафтопродуктів має складатися з розподіленої системи управління (РСУ) і автоматичної системи протиаварійного захисту (ПАЗ).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Донченко, Т. В., and А. В. Олійник. "ЕТАПИ СТАНОВЛЕННЯ ПОДАТКОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ЦИФРОВОЇ ЕКОНОМІКИ." Збірник наукових праць Університету державної фіскальної служби України, no. 1 (June 23, 2019): 45–62. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5940.1.2019.45-62.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано історичні аспекти становлення податкової системи України за різними підходами науковців. Визначено, що багато проблем в системі оподаткування, як показує історичний досвід, в різні часи були подібними, а тому вивчення цього досвіду допоможе уникнути помилок в майбутньому. Доведено доцільність дослідження становлення податкової системи України в контексті розвитку інформаційних систем і технологій та цифрової економіки. Аргументовано, що важливе значення в рівні інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності податкових органів має інформаційно-аналітична система (ІАС) – структура, яка охоплює інформаційні технології (ІТ), інформаційні системи (ІС) й інформаційні ресурси для здійснення ефективної діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Черниш, Н. "Музеєзнавча діяльність І.С. Свєнціцького." Волинський музей: історія і сучасність, Вип. 3 (2004): 236–39.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Yastrebenetsky, M., G. Gromov, and V. Inyushev. "Актуальні завдання регулювання безпеки стосовно інформаційних і керуючих систем ядерних установок." Nuclear and Radiation Safety, no. 3(59) (September 18, 2013): 42–47. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2013.3(59).08.

Full text
Abstract:
Обгрунтовано актуальність сьогоденних завдань щодо регулювання безпеки інформаційних та керуючих систем (ІКС) в Україні: створення нових нормативних документів, що містять вимоги до ІКС АЕС; виконання експертизи модернізацій ІКС для продовження термінів експлуатації енергоблоків; регулювання безпеки ІКС для ядерної підкритичної установки; підготовка до розробки ІКС для нових енергоблоків тощо. Наведено напрямки подальших робіт з регулювання безпеки стосовно ІКС АЕС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Травкіна, О. І. "Меценатство І.С. Мазепи в Чернігові." Могилянські читання, за 1999 р. (2000): 143–46.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Сальник, В. В., О. А. Гуж, В. С. Закусіло, С. В. Сальник, and П. В. Бєляєв. "Методика оцінки порушень захищеності інформаційних ресурсів в інформаційно-телекомунікаційних системах." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 4(70) (November 25, 2021): 77–82. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2021.70.11.

Full text
Abstract:
В роботі запропоновано методика оцінки порушень захищеності інформаційних ресурсів, що обробляються в інформаційно-телекомунікаційних системах (ІТС). Описано функції, які покладено на систему забезпечення безпеки в ІТС, як одного з елементів обробки інформаційних ресурсів. Вразливості складових частин ІТС призводять до порушення захищеності інформаційних ресурсів, що оброблюються в них, та відповідно сприяють реалізації множині загроз інформаційним ресурсам. Методика оцінки порушень захищеності інформаційних ресурсів розроблено на основі врахування множини вразливостей ІТС. Розглянуто множину загроз безпеці інформаційним ресурсам, типи атак які застосовуються на рівнях базової еталонної моделі взаємодії відкритих систем, також приклади проведення атак та варіанти впливу на ІТС, що надало представлення про можливості порушень при реалізації атак на інформаційні ресурси ІТС. До складу системи обробки інформаційних ресурсів зазвичай входить підсистема оцінки порушень захищеності. В основі побудови зазначеної підсистеми запропоновано взяти способи порушення стану захищеності інформаційних ресурсів, оцінки порушень захищеності інформаційних ресурсів від внутрішніх загроз та оцінки захищеності інформаційних ресурсів від зовнішніх загроз. Підсистема оцінки порушень захищеності інформаційних ресурсів враховує множину загроз та елементи ІТС. На основі проведеного аналізу множини загроз направлених на порушення рівня безпеки інформаційним ресурсам та елементам ІТС обробки інформаційних ресурсів було отримано аналітичні вирази для оцінки ймовірності реалізації порушень стану захищеності інформаційних ресурсів ІТС на рівнях базової еталонної моделі взаємодії відкритих систем. Застосування отриманої методики оцінки порушень захищеності дозволить розробити методи оцінки рівня порушень стану захищеності від загроз для встановлення ефективності функціонування підсистеми оцінки порушень захищеності в режимі реального часу, що підвищить загальний рівень інформаційної безпеки ІТС та інформаційних ресурсів, що в них оброблюються.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Хіврич, Валентина Володимирівна. "Проектування інформаційно-комунікаційного середовища освіти Запорізької області." New computer technology 13 (August 20, 2018): 106–17. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v13i0.890.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена розгляду концептуальних засад проектування інформаційно-комунікаційного середовища (ІКС) освіти Запорізької області. Ціль дослідження: уточнити технологію розроблення моделі ІКС Запорізької області для підвищення ефективності управління та надання якісних освітніх послуг. Завдання дослідження: сформулювати теоретичні і методичні засади створення ІКС освіти області. Об’єкт дослідження: процес інформатизації освіти області. Предмет дослідження: ІКС освіти Запорізької області. Методи дослідження: спостереження, аналіз, синтез, моделювання. Результати дослідження. Запровадження ІКС освіти області надає можливість удосконалювати управління освітою; забезпечує позитивний вплив на професійне зростання вчителів та бажання учнів навчатися. Основні висновки і рекомендації: 1) використання структурно і функціонально поєднаних між собою інформаційних і технологічних компонентів в ІКС з єдиним центром управління сприяє його розвитку та ефективній експлуатації; 2) ІКС області сприяє інтенсифікації та ефективності навчально-виховного процесу, який дозволяє перейти від традиційної системи навчання з механічним засвоєнням учнями певної суми знань до вміння самостійно здобувати знання та не втратити цікавість до навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Серік, Сергій, Наталія Мавричева, and Тетяна Ченчик. "РІВНІ МОНОЦИТАРНОГО ХЕМОАТРАКТАНТНОГО ПРОТЕЇНУ-1 У ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ 2 ТИПУ У ПОЄДНАННІ З ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ." Problems of Endocrine Pathology 78, no. 4 (December 3, 2021): 57–64. http://dx.doi.org/10.21856/j-pep.2021.4.08.

Full text
Abstract:
Актуальність. Механізми атеросклеротичних серцево-судинних захворювань при цукровому діабеті (ЦД) остаточно не визначені. Моноцитарний хемоатрактантний протеїн-1 (МХП-1) є прозапальним хемокіном, який відіграє ключову роль у патофізіології як атеросклерозу, так і діабету. Мета дослідження: вивчити рівні МХП-1 у хворих на ІХС з ЦД 2 типу у залежності від перенесеного в минулому інфаркту міокарда та перкутанного коронарного втручання (ПКВ). Матеріали і методи. У 31 хворого на стабільну ІХС з ЦД 2 типу, 26 пацієнтів з ІХС без ЦД, 15 осіб контрольної групи визначали сироваткові рівні МХП-1 імуноферментним методом. Результати. Рівні МХП-1 у хворих на ІХС з ЦД 2 типу були вище, ніж в осіб контрольної групи (p=0,0007) та у пацієнтів з ІХС без ЦД (р=0,039). У хворих на ІХС без ЦД рівні МХП-1 збільшувались незначуще. Кореляцій рівню МХП-1 з глюкометаболічними та ліпідними показниками в жодній групі не виявлено. У хворих і з ЦД 2 типу, і без ЦД не встановлено істотних відмінностей у рівнях МХП-1 між пацієнтами з і без інфаркту міокарда. У хворих на ІХС з ЦД 2 типу, які мали в анамнезі ПКВ давністю більшою за 1 рік, рівень МХП‑1 був достовірно вище, ніж у пацієнтів без ПКВ (p=0,038). У хворих на ІХС без ЦД 2 типу з проведеним в минулому ПКВ рівень МХП‑1 виявився значуще меншим відносно пацієнтів без ПКВ (p=0,030). Висновки. У хворих на ІХС з ЦД 2 типу рівень МХП-1 збільшувався у порівнянні з контролем та пацієнтами з ІХС без ЦД. Хворі на ІХС з ЦД 2 типу з ПКВ в анамнезі мали найвищий рівень МХП-1.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "ІВС"

1

Острожний, Микола Миколайович. "Інформаційно-вимірювальна система параметрів атмосферного повітря." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/34258.

Full text
Abstract:
У дипломному проекті розроблено ІВС. Проведено ретельний аналіз існуючих рішень та методів реалізації операцій вимірювання температури, вологості та рівня концентрації часток. Для розробки системи обрано найбільш підходящі технічні засоби з точки зору забезпечення необхідної точності та вартості кінцевого готового продукту.
In the diploma project the IVS is developed. A thorough analysis of existing solutions and methods of implementing operations for measuring temperature, humidity and particle concentration. The most suitable technical means in terms of ensuring the required accuracy and cost of the final finished product have been selected for the development of the system.
В дипломном проекте разработаны ИВС. Проведен тщательный анализ существующих решений и методов реализации операций измерения температуры, влажности и концентрации частиц. Для разработки системы выбрана наиболее подходящие технические средства с точки зрения обеспечения требуемой точности и стоимости конечного готового продукта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Конаш, Є. В. "Багатодоменна ІКС підтримки роботи ОСББ." Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/22991.

Full text
Abstract:
Конаш, Є. В. Багатодоменна ІКС підтримки роботи ОСББ : дипломна робота : 123 - Комп’ютерна інженерія / Є. В. Конаш ; керівник роботи С. С. Стасюк ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра Інформаційних та комп’ютерних систем. - Чернігів, 2021. - 97 с.
Мета роботи полягає в побудові багатодоменної ІКС підтримки роботи ОСББ. Завдання даної роботи полягає в розробці системи програмного забезпечення, що реалізує вищезазначена ІКС.
The purpose of the work is to build a multi-domain ICS to support the work of Association of co-owners of an multiapartment building. The aim of this work is to develop a software system that implements the above ICS.
Цель работы заключается в построении многодоменной ИКС поддержки работы ОСМД. Задача данной работы состоит в разработке системы программного обеспечения, реализующего вышеупомянутая ИКС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мироненко, Ольга Костянтинівна, and Мироненко О. К. "Інтелектуалізація – підвищення ефективності пошуку ІПС." Thesis, Київ, Національний авіаційний університет, 2011. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/18838.

Full text
Abstract:
Для підвищення ефективності інформаційно-пошукових систем (ІПС) необхідно удосконалювати традиційні засоби лінгвістичного забезпечення, впроваджуючи в них нові методи пошуку інформації, які базуються на використанні зворотного зв’язку і статистичних даних для оцінки релевантності результатів пошуку. В доповіді розглянуто основні напрямки інтелектуалізації ІПС
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Білик, Н. Л. "Іво Андрич і Україна: контакти, рецепція, типологія." Diss. of Candidate of Philological Sciences, КНУТШ, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Зуб, Л. О. "Особливості перебігу ХХН у хворих з ІХС." Thesis, БДМУ, 2020. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/18119.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гордіна, Марина Андріївна, Марина Андреевна Гордина, and Maryna Andriivna Hordina. "Поширеність гіповітамінозу Д у хворих на ІХС." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32789.

Full text
Abstract:
Серцево-судинна патологія є основною причиною захворюваності, інвалідізації та смертності населення України. Згідно статистичних даних частка смертності від хвороб системи кровообігу (ХСК) в нашій державі за останні роки становить 60–65%, в Росії — 55–65%, у США — 36%. За даними ВООЗ (2011 р.), щорічні втрати від ХСК в світі складають 17,5 млн. людських життів, причому смертність від ішемічної хвороби серця (ІХС) займає 1-ше місце. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32789
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Cєріков, А. О., and М. Г. Ткач. "Пліс як засіб підвищкення відмовостійкості інформаційно-керуючих систем." Thesis, ХНУРЕ, 2020. https://openarchive.nure.ua/handle/document/19494.

Full text
Abstract:
У зв'язку з темпами розвитку мікропроцесорної техніки стають доступними все новіші можливості реалізації багатьох, до сих пір неможливих, проектів. Не викликає сумніву те, що в підходах до проектування мікропроцесорів відбуваються великі зміни, пов'язані з організацією внутрішньої структури. Були проведені численні дослідження підходів до реалізації відмовостійких систем, як програмовані логічні інтегральні схеми (ПЛІС) які, дозволяють втілювати складні проекти на одному кристалі і проводити багаторівневу перевірку на всіх етапах розробки, а також допускають можливість здійснювати оперативну реконфігурацію внутрішньої архітектури в процесі їх функціонування. Саме тому використання ПЛІС дає можливість по-новому підійти до вирішення питань резервування та розпаралелювання процесів управління, що забезпечують відмовостійкість інформаційно-керуючих систем (ІКС).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гонцарюк, Д. О., Т. С. Колотило, and О. І. Федів. "Особливості клінічного перебігу хронічного панкреатиту за супутньої іхс." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/11631.

Full text
Abstract:
Обстежено 12 хворих (з метою вивчення особливостей клінічного перебігу хронічного панкреатиту за супутньої ІХС) віком - 43-50 років, давністю хронічного панкреатиту 5-10 років, клінічної форми ІХС – 4-7 років. За даними анамнезу у 8 хворих спочатку було встановлено хронічний панкреатит, а через 6 років ІХС. Крім загальноклінічних методів діагностики, проводили ЕКГ, рентгенологічне дослідження серця, крупних судин, шлунка та дванадцятипалої кишки, в тому числі з метою діагностики хронічного панкреатиту; УЗД серця, органів черевної порожнини, езофагогастродуоденофіброскопію, біохімічні методи (досліджували активність амілази крові, сечі, холестерин, тригліцериди, білки крові, стан згортаючої та протизгортаючої системи крові). При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/11631
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Однодворець, Лариса Валентинівна, Лариса Валентиновна Однодворец, Larysa Valentynivna Odnodvorets, and А. В. Демешко. "Електрофізичні властивості металевих плівок як конструктивного матеріалу ІМС." Thesis, Видавництво СумДУ, 2005. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/17773.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ткаченко, О. М. "Жіноча персоносфера Іво Андрича: концептуальні засади та семантичні конфігурації." Diss. of Candidate of Philological Sciences, КНУТШ, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "ІВС"

1

Ткачук, М. П. Естетична концепція дійсності в творах І.С. Нечуя-Левицького. Збараж: "ПеГаС", 1992.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ткачук, М. П. Естетична концепція дійсності в творах І.С. Нечуя-Левицького. Збараж: "ПеГаС", 1992.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ткачук, М. П. Естетична концепція дійсності в творах І.С. Нечуя-Левицького. Збараж: "ПеГаС", 1992.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ткачук, М. П. Естетична концепція дійсності в творах І.С. Нечуя-Левицького. Збараж: "ПеГаС", 1992.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ткачук, М. П. Естетична концепція дійсності в творах І.С. Нечуя-Левицького. Збараж: "ПеГаС", 1992.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Нортон, П. Персональный компьютер фирмы ІВМ и операционная система МS-DOS. Москва: Радио и связь, 1992.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Тищенко, Ю. А., О. М. Литвиненко, О. Ю. Михайлова, Ю. Б. Каплан, Д. М. Горєлов, О. А. Корнієвський, Г. О. Палій, and Н. І. Пеліванова. Стан розвитку громадянського суспільства в Україні: шлях протягом 30-ти років та ключові аспекти 2021 року. Національний інститут стратегічних досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.53679/niss-analytrep.2021.22.

Full text
Abstract:
Висвітлено актуальні аспекти вдосконалення нормативно-правових засад розвитку громадянського суспільства в 2020-2021 рр., наявні проблеми і завдання, питання забезпечення фінансової спроможності інститутів громадянського суспільства (ІГС), роль ІГС у процесах формування та реалізації державної політики. Проаналізовано роль ІГС у сприянні культурному розвитку і збереженні культурної спадщини як важливих елементів відродження та суспільної реінтеграції. Подано інформацію про участь ІГС у реалізації інструментів прямої демократії на місцевому рівні, що набуває подальшої актуальності відповідно до процесів децентралізації. Розраховано на державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування, політиків і експертів, усіх, хто виявляє інтерес до проблематики ствердження громадянського суспільства в Україні як гарантії її демократичного розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Чернышенко, С. В. Базовое программное обеспечение ЭВМ типа ІВМ РС. Днепропетровск, 1991.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Актуальні питання державотворення в Україні. Vol. 1, (теорія та історія держави та права ; конституційне право ; адміністративне право ; фінансове право) / [редкол.: І.С. Гриценко та ін.]. Київ: Обрії, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Актуальні питання державотворення в Україні. Vol. 1, (теорія та історія держави та права ; конституційне право ; адміністративне право ; фінансове право) / [редкол.: І.С. Гриценко та ін.]. Київ: Обрії, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "ІВС"

1

Есенғабылов, И., А. Елепбергенова, Л. Криванкова, and А. Оразбаева. "КОМПЬЮТЕР – ОҚУШЫНЫҢ МАТЕМАТИКАНЫ ОҚЫП-БІЛУ ІС-ӘРЕКЕТІНІҢ НЕГІЗГІ БІР ҚҰРАЛЫ." In Theoretical foundations of the functioning of Education. Ways to improve the effectiveness of educational activities, 532–44. International Science Group, 2021. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2021.mono.ped.ii-532-544.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "ІВС"

1

Тасыбек, М., and Д. Т. Нұрбек. "ТЕРГЕУШІНІҢ ІС ЖҮРГІЗУ МӘРТЕБЕСІН ЖЕТІЛДІРУДІҢ БАҒЫТТАРЫ." In Международная научно-практическая онлайн-конференция «Путь независимости: ориентиры и перспективы». Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.53355/c9893-7199-8831-j.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ілащук, Т. О., С. С. Горевич, and Н. Т. Скорейко. "Доцільність застосування омега-3-ПНЖК у хворих із коморбідною патологією (ІХС + ЦД 2-го типу)." In MODERN MEDICINE: THE USE OF CREATIVE INDUSTRIES IN THE HEALTHCARE SYSTEM. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-182-4-10.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Тасыбек, М. "ТЕРГЕУШІНІҢ СОТ БАҚЫЛАУЫМЕН ІС ЖҮРГІЗУ МӘЖБҮРЛЕУ ШАРАЛАРЫН ҚОЛДАНУ МҮМКІНДІГІНІҢ МӘСЕЛЕЛЕРІ." In Республиканская научно-практическая онлайн-конференция «Жансугуровские чтения». Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.53355/d5898-6849-1167-h.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Юон, Є. М., М. Г. Суханов, and К. М. Марков. "Технологічні можливості представлення даних НГК ІС засобами МГС з використанням міжнародних стандартів." In Geoinformatics 2011. Netherlands: EAGE Publications BV, 2011. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.20145101.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Горевич, С. С., and Н. Т. Скорейко. "Порівняльна характеристика стану інтима-медіального комплексу загальної каротидної артерії та показників ліпідного обміну у хворих з ІХС на тлі цукрового діабету 2-го типу." In IDEAS AND INNOVATIONS IN NATURAL SCIENCES. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-047-6-32.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "ІВС"

1

Теплицький, Ілля Олександрович, and Сергій Олексійович Семеріков. Дослідження дидактичних можливостей мови Лісп як засобу побудови інтелектуальних систем у шкільному курсі інформатики. Педагогічна думка, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/792.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовується доцільність використання мови Лісп для програмно-методичної підтримки розділу «Штучний інтелект» шкільного курсу інформатики. Описано педагогічний експеримент із впровадження факультативного курсу «Побудова ІС у середовищі мови Лісп», обгрунтована можливість використання Ліспу при навчанні початків програмування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Соловйов, Володимир Миколайович. Фізико-математичному факультету – 70 років. Видавничий відділ КДПУ, 2000. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1059.

Full text
Abstract:
Фізико-математичний факультет відкрито одночасно із заснуванням Криворізького державного педагогічного інституту у 1930 році. До 1941 року факультет очолював Б.М. Яхнін, у повоєнні роки – С.Я. Красніцький, М.П. Хорошко, І.С. Радченко, Я.С. Комісаров. 15 років, з 1982 по 1997 р. деканом ФМФ була кандидат педагогічних наук, доцент С.В. Уткіна, а з 1997 р. факультет очолив доктор фізико-математичних наук В.М. Соловйов. Найбільш динамічно фізмат розвивається останні 30 років. Якщо до 1970 р. на факультеті працювало лише 5 кандидатів і жодного доктора наук, то з 1970 р. відсоток кандидатів та док- торів наук невпинно зростає. Це пов’язано передусім з виваженою кадровою політикою керівництва вузу, особливо ректора професора П.І. Шевченка, який активно запрошував провідних викладачів інших вузів, створював умови для науково-дослідної діяльності, зміцнював матеріально-технічну базу, направляв у цільові аспірантури найкращих випускників тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шелевицький, Ігор Володимирович, Роман Дубан, Владислав Головко, Ольга Новікова, and Наталія Коров'яцька. Розроблення прототипу міської інформаційної системи «Первинна медична допомога» - МІС ПМД. Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ "Криворізький національний університет", 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/291.

Full text
Abstract:
Звіт про НДР: 56 с., 41 рис., 43 табл., 2 додатки, 11 джерел. Об`єкт дослідження – інформаційні системи в медицині. Мета роботи – визначення з допомогою прототипу головних функцій та загальної структури міської інформаційної системи первинної медичної допомоги. Метод дослідження – системний аналіз процесів надання первинної медико-санітарної допомоги та створення прототипу інформаційної системи. На даний час в Україні відсутні національні чи регіональні системи ведення електронних медичних карток що дозволили б відмовитися від паперових. Передбачене в плані реформ медичної галузі програмне забезпечення не розроблене і не впроваджене. З реформуванням системи медичної допомоги у місті створено 7 Центрів первинної медико-санітарної допомоги, до складу яких включено 24 амбулаторії та 11 кабінетів лікарів загальної практики (420 сімейних лікарів). Населення Кривого Рогу, що потенційно потребує медичної допомоги, нараховує 700 тисяч. Тобто, один лікар надає допомогу приблизно 1700 громадянам. За 2011 рік у місті здійснено: 6781811 відвідувань поліклінік та 490260 відвідувань лікарями хворих удома. Тобто прогнозований річний обсяг звернень до сімейних лікарів складає 7 мільйонів (в середньому 10 звернень кожного мешканця). Прийнявши річний фонд робочого часу у 2000 год. середня завантаженість сімейного лікаря складе біля 9 відвідувань на годину. Тобто, середній час спілкування з пацієнтом становитиме 5-7 хвилин. Значну частину непродуктивних витрат часу лікаря складає робота із паперовою документацією. Знаходження та розшифровування необхідних медичних записів, повторне збирання анамнезу, записування до картки, виписування направлень й інших документів. Непродуктивні витрати часу складають до 2/3 часу прийому пацієнта. В результаті проведених досліджень побудовано функціональну модель прототипу ІС, розроблено архітектуру ІС, встановлено та налаштовано необхідне на етапі розробки прототипу обладнання, розроблені ескізи інтерфейсів користувачів. Результати НДР упроваджені в діяльність комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги №4» Криворізької міської ради. Прогнозні припущення щодо розвитку об`єкта дослідження – впровадження програмної частини прототипу інформаційної системи, реалізація інформаційної системи у повному обсязі, покращення експлуатаційних характеристик та поширення ІС на місто.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шелевицький, Ігор Володимирович, Роман Дубан, Ольга Новікова, and Владислав Головко. Розроблення функції автоматизації ведення прийому дітей міської інформаційної системи «Первинна медична допомога» - МІС ПМД. Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ "Криворізький національний університет", 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/292.

Full text
Abstract:
Звіт про НДР: 20 с., 20 рис., 12 джерел. Об`єкт дослідження – інформаційні системи в медицині. Мета роботи – Автоматизація ведення прийому дітей, зокрема скорочення часу на ведення записів у картку дитини, вибірка дітей певних категорій та форм ведення довідників дітей. Метод дослідження – системний аналіз процесів надання первинної медико-санітарної допомоги дітям та вдосконалення процесу роботи з даними й формами. На даний час в Україні відсутні національні чи регіональні системи ведення електронних медичних карток що дозволили б відмовитися від паперових. Передбачене в плані реформ медичної галузі програмне забезпечення не розроблене і не впроваджене. За 2011 рік у місті здійснено: 6781811 відвідувань поліклінік та 490260 відвідувань лікарями хворих удома. Тобто прогнозований річний обсяг звернень до сімейних лікарів складає 7 мільйонів (в середньому 10 звернень кожного мешканця). Прийнявши річний фонд робочого часу у 2000 год. середня завантаженість сімейного лікаря складе біля 9 відвідувань на годину. Тобто, середній час спілкування з пацієнтом становитиме 5-7 хвилин. Значну частину непродуктивних витрат часу лікаря складає робота із паперовою документацією. Знаходження та розшифровування необхідних медичних записів, повторне збирання анамнезу, записування до картки, виписування направлень й інших документів. Непродуктивні витрати часу складають до 2/3 часу прийому пацієнта. Суттєвими є також непродуктивні витрати часу пацієнтом через неможливість оперативного й точного планування часу прийому у лікаря. Типовими є черги в реєстратурі та під кабінетом лікаря. Часто саме черги у лікарняних закладах є місцем передачі інфекційних захворювань між пацієнтами. Розроблений прототип інформаційної системи продемонстрував можливість виконання базових функцій та обробки необхідних даних в тому числі й мобільними засобами. Прототип системи створено з метою уточнення специфікації інтерфейсів, головних функцій, інформаційних процесів та моделей. Результати розробки прототипу є основою для реалізації подальших планів розробки системи в цілому. З метою реалізації базових функцій для ведення прийому дорослих пацієнтів у листопаді-грудні 2012 року було реалізовано автоматизацію прийому дорослих пацієнтів та виконано оптимізацію часових характеристик уведення даних. Функції ведення прийому дітей у прототипі реалізовано не було, хоча інформаційна та функціональна моделі передбачають їх подальшу реалізацію. Ведення прийому дітей суттєво відрізняється від ведення прийому дорослих пацієнтів й передбачає уведення низки додаткових параметрів та налаштування форм прийому. На даному етапі виконання робіт передбачається реалізація функцій ведення прийому дітей та розширення сервісів для планування роботи і скорочення часу на уведення типової інформації. Результати НДР упроваджені в діяльність комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги №4» Криворізької міської ради. Прогнозні припущення щодо розвитку об`єкта дослідження – створення центру зберігання даних в режимі 7/24, впровадження програмної частини інформаційної системи, реалізація інформаційної системи у повному обсязі, покращення експлуатаційних характеристик та поширення ІС на місто.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography