Journal articles on the topic 'Шлях'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Шлях.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Шлях.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Бондар, Наталія Юріївна. "Своєрідність архетипу шляху в романі Г. Свіфта «Світло дня»." Наукові записки Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди "Літературознавство" 2, no. 96 (2020): 43–59. http://dx.doi.org/10.34142/2312-1076.2020.2.96.03.

Full text
Abstract:
У статті розглядається своєрідність архетипу шляху в романі Г. Свіфта «Світло дня». Мета статті – визначити своєрідність архетипу дороги як реального шляху героя, як життєвого шляху в ретроспекції і уявного, або віртуального, шляху (роздуми головного героя) в романі Г. Свіфта «Світло дня» в індивідуально-авторському трактуванні. Цей об’єкт дослідження обраний тому, що саме через нього можна осягнути філософський аспект твору, специфіку психології головного героя – нашого сучасника – і ту культурну базу та художні особливості, які відрізняють стилістику і світосприйняття автора. У роботі використана комплексна дослідницька методологія: синтез порівняльно-історичного методу, цілісного аналізу, елементів міфопоетичного і герменевтичного методів. Враховувалися постструктуралістські підходи, а також техніка «close reading». У романі Г. Свіфта «Світло дня» актуальний шлях оповідача представлений у вигляді кругового лабіринту, в той час як його ретроспективний життєвий, і уявний шляхи представляють собою заплутаний лабіринт з безліччю стежок, з якого герой намагається знайти вихід. Своєрідність архетипу дороги тут полягає в тому, що він багатошаровий, складається з декількох ярусів: життєвий шлях представлений в ретроспективі спогадів, але ці спогади фрагментарні і переплітаються з роздумами про кохання, подружні зради, про історичні особистості. У пошуках виходу з лабіринту персонаж використовує не тільки свій життєвий досвід, але й приймає життєвий досвід інших людей – наприклад, своєї доньки. Життєвий шлях героя хоча й представлений у вигляді лабіринту через побутові колотнечі (звільнення, численні зв’язки зі своїми клієнтками тощо), проте завдяки справжньому коханню з’являється надія, що в недалекому майбутньому з’явиться світло в кінці тунелю. Виявлено, що лабіринт багатошаровий і непередбачуваний. Всі роздуми – це уявний шлях оповідача, і аналізуючи минуле, він намагається знайти вихід з чергового глухого кута, користуючись уже накопиченим життєвим досвідом як ниткою Аріадни. Фрагментарність оповіді служить посиленню естетичного і філософського впливу на читача, оскільки він мимоволі подумки заповнює прогалини і таким чином активно включається в пошуки виходу. Хоча це може здатися парадоксальним, але в цьому романі хитромудрі ходи лабіринтів дозволяють читачам досягти катарсису найкоротшим шляхом. Такий ефект досягається за допомогою «тривимірної» структури лабіринтів, зустрічі минулого і сьогодення, реального та віртуального, а також зворотного зв’язку читача як обов’язкової складової художньої цілісності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Слатвінська, В. "Можливості для внутрішніх водних шляхів України або перспективи впровадження Е-40 для України шляхом об’єднання Чорного й Балтійського морів." Юридичний вісник, no. 3 (February 4, 2020): 169–74. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i3.960.

Full text
Abstract:
У статті здійснюється аналіз та надається оцінка можливостей для українських внутрішніх водних шляхів, які виникають під час об’єднання Чорного й Балтійського морів міжнародним водним шляхом (МВШ Е-40). В роботі вперше науково запропоновано об’єднати Чорне й Балтійське моря з позицій взаємодії транспортних коридорів «шовкового шляху» в координатах Захід – Схід та Південь – Північ при реалізації проекту «Шовковий шлях». Звернута увага на проблемах України при реалізації проектів щодо «Шовкового шляху». Виявлено, що втраченою перспективою України є пряма участь в проекті «сухопутного шляху з ЄС в Китай» й акцентовано увагу на тому, що транспортна система України залишається не інтегрованою з транс’європейською транспортною системою для забезпечення єдиного перевізного процесу. Розкрито сутність транспортного коридору МВШ Е-40. Виявлені вигоди й можливості для України в цілому й водних шляхів зокрема від участі як транспортно-логістичного вузла в проекті Е-40. Аргументовано, що економічну вигоду від участі в зазначених проектах Україна отримали б не тільки від торгівлі: сам факт присутності у "Новому шовковому шляху" представляє собою потужний поштовх до розвитку інфраструктури, коли в транспортну систему та інфраструктуру країн-учасників інвестуються кошти на суму в десятки мільярдів доларів. Здійснено системний аналіз ініціативи «Один пояс – один шлях» шляхом обробки наукового матеріалу в сфері «Шовковий шлях» і доведено, що ініціатива «Один пояс – Один шлях» потребує не лише ідеолого-практичного інтересу, а й нормативного закріплення задля майбутньої реалізації ініціатив щодо об’єднання транспортних коридорів й безперечної спільної транспортної інфраструктури й послуг. Вперше запропоновано створити закон про об’єднання Чорного й Балтійського морів та розроблено науково-теоретико-практичне підґрунтя для прийняття цього профільного зако-
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Загребельний, П. "Український шлях." ЄвроАтлантика, no. 1 (2010): 12–19.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Загребельний, П. "Український шлях." ЄвроАтлантика, no. 1 (2010): 12–19.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сидоренко, Віктор. "Шлях шоколаду." Міжнародний туризм, no. 1 (145), лютий - березень (2020): 86–91.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Пагутяк, Галина. "Шлях півонії." Березіль, no. 5/6 (2010): 2–9.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Комберянов, С. "Шлях воїна." Дніпро, no. 1 (2016): 116–39.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гайворонський, П. "Муравський шлях." Харків LIT, no. 6 (2016): 169–76.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Аршинник, Татьяна. "Крымский шлях." Мир туризма, no. 4 (2005): 36–45.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

МОШАК, ГРИГОРІЙ. "Щодо поняття водного шляху у праві внутрішнього судноплавства придунайських країн." Право України, no. 2020/02 (2020): 260. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2020-02-260.

Full text
Abstract:
Розвиток внутрішнього водного транспорту до 2030 р. передбачає його побудову на ґрунтовній політичній стратегії, яка підтримується достатніми та ефективними інструментами реалізації – координацією, інвестиціями, законодавством. Із аналізу результатів зарубіжних досліджень, зокрема права придунайських країн, випливає необхідність подальшої розробки поняття внутрішнього водного шляху та його нормативного вираження як важливої складової розвитку водного транспорту. Постановою Кабінету Міністрів України “Про затвердження переліку внутрішніх водних шляхів, що належать до категорії судноплавних” на українську частину річки Дунай (від міста Рені до міста Вилкове, а також каналу Дунай–Чорне море на баровій частині гирла Новостамбульське) поширено статус внутрішнього водного морського шляху, що увійшло у протиріччя з Європейською угодою про найважливіші внутрішні водні шляхи міжнародного значення. Зазначена невідповідність є наслідком недостатнього наукового та законодавчого визначення поняття внутрішнього водного шляху. Термін “внутрішній водний шлях” використовувався у працях дореволюційного вченого П. Казанського, у працях сучасників, таких як А. Кулько, А. Єфіменко, Г. Самойленко, Є. Самойленко, однак без його аналізу, поза зазначеним контекстом і без порівняння із правом придунайських країн – Румунії, Молдови, Німеччини. Метою статті є порівняльний аналіз поняття водного шляху у праві внутрішнього судноплавства за матеріалами України та окремих придунайських країн, вивчення практики його застосування та питань вдосконалення у контексті економічної ситуації. Це дасть змогу сформулювати висновки щодо поняття внутрішнього вод-ного шляху та пропозиції для його вдосконалення. Частка вантажів, що перевозяться внутрішніми водними шляхами, у структурі перевезень всіма видами транспорту в Україні досягає близько 1 %, тоді як у Європейському Союзі вона становить 7 %, у Німеччині – 12 %, у Румунії – 22 %. Існування у Німеччині численних джерел – ґрунтовних законів і великих за обсягом коментарів, монографій та написаних за матеріалами судових справ наукових статей відкриває перспективу запозичення позитивного досвіду визначення основних понять права внутрішнього судноплавства. Порівняльний розгляд поняття “внутрішній водний шлях” виявив існування факторів, які не сприяють його науковому та законодавчому визначенню, зростанню показників внутрішнього судноплавства. Вони розмивають межу між правом внутрішнього судноплавства та морським правом і реальну питому вагу перевезень, які здійснюються окремими видами транспорту. Україна, Молдова і Румунія як учасники низки багатосторонніх і двосторонніх міжнародних конвенцій, договорів, програм мають широкі можливості спільної розробки єдиного підходу і критеріїв щодо визначення поняття внутрішнього водного шляху.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Бондар, Наталія Юріївна. "Своєрідність архетипу шляху в романі Дж. Барнса «Шум часу»." Наукові записки Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди "Літературознавство" 1, no. 95 (February 2020): 9–23. http://dx.doi.org/10.34142/2312-1076.2020.1.95.01.

Full text
Abstract:
У статті розглядається своєрідність архетипу шляху в романі Дж. Барнса «Шум часу». Роман англійського письменника оповідає про життя радянського композитора Д.Д. Шостаковича, і кульмінаційні моменти співпадають з високосними роками: 1936, 1948, 1960. Мета статті – визначити своєрідність функціонування архетипу дороги як життєвого шляху в романі Дж. Барнса «Шум часу» в індивідуально-авторській трактовці. Письменник не показує життя героя детально і послідовно, як це робиться в реалістичних романах, а ми бачимо тільки ніби пунктир фабули, окремі штрихи, прогалини між якими повинен заповнювати сам читач за допомогою своєї уяви. Шлях у романі Дж. Барнса «Шум часу» – це, переважно, ретроспективний опис життєвого шляху Д.Д. Шостаковича. Концептуально навантажений архетип шляху ніби розчинений в описі роздумів і міркувань про музику, про владу, про іронію долі, про любов, про сім’ю, про дитинство, і вимальовується лише при спеціально дослідницькому зусиллі. Майже кожне напруження в той або інший високосний рік викликає викид ідеаторного характеру, але композитор у своїх спогадах-одкровеннях повертається не тільки до жахливих подій минулого життя, але й до приємних моментів, пов’язаних з любов’ю, побаченнями з дівчатами, надіями, дітьми. На життєвий шлях композитора в романі проєктуються історичні події (репресії, Друга світова війна, Холодна війна), що посилює трагізм положення героя, підкреслюючи повторюваність і безвихідність руху. Життєвий шлях композитора – це лабіринт, який створюється під владою тоталітаризму, страху, сорому і відчаю, суб’єктивних і об'єктивних монстрів; герой не може знайти виходу, йому не допомагає навіть нитка Аріадни – його музика. Фрагментарність оповіді служить посиленню естетичного та філософського впливу на читача: герой не може бачити лабіринт в цілому, він рухається в житті навпомацки, а за кожним поворотом на нього може чекати безжалісний Мінотавр. Таке екзистенціалістське світовідчуття підкреслює постмодерністську спрямованість твору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Ішчанка, Галіна, and Алена Кавалюк. "Шлях да прызнання." Białorutenistyka Białostocka 6 (2014): 409–13. http://dx.doi.org/10.15290/bb.2014.06.40.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Маланюк, Є. "Шлях до Шевченка." Український тиждень, no. 10 (123) (2010): 50–51.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Маланюк, Є. "Шлях до Шевченка." Хроніка - 2000, no. 2010. Вип. 3 (85), ч. 1 (2011): 8–23.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Циганкова, Е. Г. "Шлях до відродження." Східний світ, no. 4 (2005): 60–71.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Плахов-Модестов, Р. "Шлях до вершини." Кіно - Театр, no. 2 (100) (2012): 58–60.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Мацієвська, Т. ""Шлях до Шевченка..."." Музеї України, no. 3/4 (2008): 36–37.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Джердж, С. "Євроатлантичний шлях незворотній." Україна - НАТО, no. 1/2 (2007): 137–46.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Джердж, С. "Євроатлантичний шлях незворотній." Україна - НАТО, no. 1/2 (2007): 137–46.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Путько-Стех, А. "Василь Барка: шлях." Березіль, no. 1/2 (2009): 175–79.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Джердж, С. "Євроатлантичний шлях незворотній." Україна - НАТО, no. 1/2 (2007): 137–46.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Сік, Кан Ден. "Міжкорейські відносини: сучасний огляд." Актуальні проблеми політики, no. 65 (September 2, 2020): 103–8. http://dx.doi.org/10.32837/app.v0i65.313.

Full text
Abstract:
У статті наводяться дані про ситуацію на Корейському півострові, яка склалася нині. Створення мирного процесу денуклеаризації мало забезпечити незворотний стабільний мирний порядок на Корейському півострові. Але нині склалася непроста ситуація, яка може викликати нову епоху холодної війни. Якщо протягом 2020 р. США і КНДР не дійдуть консенсусу, то, вірогідно, Північна Корея прийме інший шлях, який може загрожувати миру на Корейському півострові. У чому ж суть іншого шляху, який вибере Північна Корея? Це, швидше за все, тісна співпраця з Китаєм і Росією, вибір шляху денуклеаризації «по-північнокорейськи», тобто поетапно, поступово, паралельно. Це означає насамперед значне зміцнення позиції Китаю як у політичній, так і у сфері економіки і безпеки. У такому разі Південна Корея втратить світовий ринок збуту товарів, новітніх технологічних розробок та інновацій. А це означає, що Південна Корея втратить можливість тісного економічного, соціального та культурного співробітництва з Північною Кореєю, що своєю чергою значно ускладнить процес мирного перетворення Корейського півострова і, звичайно, може віддалити процес возз'єднання двох Корей. Крім того, величезна ймовірність того, що Північна Корея, якщо навіть здійснить процес денуклеари-зації, то може зміцнити захист оборони, придбати найновішу зброю з Росії та Китаю. У цій статті також вказується, що Південна Корея стала перед дилемою: сліпо слідувати за сюзником США або, як сказав президент Республіки Корея Мун Дже Ін, знайти свій шлях вирішення дилеми. Також у статті особлива увага приділяється стратегії Південної Кореї, яка полягає в тому, щоб, не утискаючи гідності США, знайти свій шлях, який вигідний усьому корейському народу. Однак головним питанням, яке розглядається у цій статті, є зміна стратегії Південної Кореї в бік рішучої економічної і соціально-культурної співпраці з Північною Кореєю, незважаючи на міжнародні санкції щодо КНДР. Для цього Південній Кореї необхідно буде виробити спеціальні стратегію, яка б дала змогу, не порушуючи міжнародні правила, дипломатичними методами переконати навколишні країни, насамперед США, що такий шлях буде вигідний всім. Уся складність полягає в тому, що часу на довгі роздуми немає, і тому Республіці Корея, швидше за все, необхідно буде проявити рішучість і переконливість.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Андрос, Є. "Український шлях: альтернативи розвитку." Філософські обрії, Вип. 7 (2002): 104–5.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Птахів, Семен. "Соціальні перевезення: український шлях." Український туризм, no. 5 (2018): 72–75.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Молчанова, Т. ""Трудом залізним торований шлях..."." Дзвін, no. 1 (819) (2013): 102–5.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Будько, Євген. "Шовковий шлях Володимира Козюка." Міжнародний туризм, no. 2 (146), квітень - травень (2019): 24–30.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Дзяк, Г. В. "Шлях слави та пошани." Медичні перспективи 21, no. 3 (2016): 4–14.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Юхименко, Н. "Шлях самопізнання Івана Стогнія." Переяславські Сковородинівські студії, Вип. 1 (2011): 258–62.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Скомороха, Л. "Шлях до суддівського крісла." Судоустрій і судочинство в Україні, no. 1/2 (2006): 32–40.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Кошова, І. "Шлях до вічних істин." Вісник Черкаського університету. Філологічні науки, Вип. 28 (2001): 76–82.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Абдуліна, І. "Шлях до відкритої науки." Інтелектуальна власність в Україні, no. 8 (2020): 26–32.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Триліський, В. "Шлях до Великої ріки." Міжнародний туризм, no. 5 (2007): 76–81.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Стеценко, Василь. "Світлий твій шлях, учителю!" Дивослово, no. 6 (2008): 28–30.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Андрос, Є. "Український шлях: альтернативи розвитку." Філософські обрії, Вип. 7 (2002): 104–5.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Саттон, Д. "Життєвий шлях Володимира Соловйова." Дух і літера, no. 15/16 (2006): 444–58.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Чіп, Борис. ""Зберись і шлях переосмисль..."." Київ, no. 6 (2010): 3–9.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Чіп, Борис. ""Зберись і шлях переосмисль..."." Київ, no. 6 (2010): 3–9.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Месенжников, Г. "Словацький шлях до НАТО." ЄвроАтлантика, no. 4 (2009): 24–26.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Ляхоцький, Володимир. "Звитяжний шлях, високість духу." Українська культура, no. 10 (2008): 5.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Сивкова, І. ""Поміж безоднями наш шлях..."." Вісник Черкаського університету. Філологічні науки, Вип. 31 (2002): 116–27.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Ляхоцький, Володимир. "Звитяжний шлях, високість духу." Українська культура, no. 10 (2008): 5.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Щербань, Д. "Його шлях до істини." Харків LIT, no. 1 (2015): 236–41.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Ляхоцький, Володимир. "Звитяжний шлях, високість духу." Українська культура, no. 10 (2008): 5.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Саттон, Д. "Життєвий шлях Володимира Соловйова." Дух і літера, no. 15/16 (2006): 444–58.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Чіп, Борис. ""Зберись і шлях переосмисль..."." Київ, no. 6 (2010): 3–9.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Саттон, Д. "Життєвий шлях Володимира Соловйова." Дух і літера, no. 15/16 (2006): 444–58.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Будько, Євген. "Індія. Шлях до серця." Міжнародний туризм, no. 3 (141), червень - липень (2018): 46–57.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Котляров, Володимир Петрович, and Геннадій Михайлович Фельдман. "Нетиповий шлях у математику." Visnik Nacional noi academii nauk Ukrai ni, no. 1 (January 29, 2022): 81–86. http://dx.doi.org/10.15407/visn2022.01.081.

Full text
Abstract:
7 січня 2022 року виповнюється 85 років видатному вченому-математику в галузі математичної фізики, лауреату Державної премії України в галузі науки і техніки (1989), лауреату двох іменних премій НАН України: ім. М.М. Крилова (1996) та ім. М.О. Лаврентьєва (2007), заступнику академіка-секретаря Відділення математики НАН України (з 2009), головному науковому співробітнику Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України, доктору фізико-математичних наук (1976), професору (1979), академіку НАН України (2003) Євгену Яковичу Хруслову.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Байдак, Ігор Анатолійович. "Життєвий шлях космічного геолога." Visnik Nacional noi academii nauk Ukrai ni, no. 9 (September 18, 2021): 58–70. http://dx.doi.org/10.15407/visn2021.09.058.

Full text
Abstract:
1 вересня виповнюється 90 років відомому вченому в галузі аерокосмічних досліджень Землі, геології, гідрогеології, геоекології, геотермії, лауреату Державних премій УРСР (1989) та України (2004) в галузі науки і техніки, заслуженому діячу науки і техніки України (1997), лауреату премії ім. В.І. Вернадського НАН України (1986), фундатору і першому директору (1992–2016) Наукового центру аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук НАН України (нині — почесному директору), доктору геолого-мінералогічних наук (1973), професору (1986), академіку НАН України (2010) Вадиму Івановичу Ляльку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Размолодчикова, І. В. "ІМІДЖ - ШЛЯХ ДО УСПІХУ." Educational Dimension 29 (May 19, 2022): 316–20. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.4959.

Full text
Abstract:
Досліджено проблему іміджу в майбутній успішній професійній діяльності вчителя початкових класів. Розглянуто трактування поняття іміджу в психології, політиці, соціології. Запропоновано програму формування у студентів ціннісного ставлення до майбутньої професійної діяльності. Виявлено чинники професійної успішності педагога. Зроблено висновок, що здатність майбутнього учителя початкових класів до успішного здійснення своїх професійних функцій залежить від рівня його креативного мислення і мотивації на успіх.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography