Academic literature on the topic 'Шкільне навчання'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Шкільне навчання.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Шкільне навчання"

1

Дубовік, Таісія, та Надія Олефіренко. "ОСОБЛИВОСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ МІЖПРЕДМЕТНИХ ЗВ'ЯЗКІВ У НАВЧАННІ ІНФОРМАТИКИ В ПРОФІЛЬНІЙ ШКОЛІ". Науково-дослідна робота студентів як чинник удосконалення професійної підготовки майбутнього вчителя, № 21 (20 жовтня 2022): 54–62. https://doi.org/10.5281/zenodo.7443145.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено питанням реалізації міжпредметних зв’язків у навчанні інформатики учнів профільної школи. Висвітлено специфіку навчання інформатики у профільній школі. Визначено і схарактеризовано особливості реалізації міжпредметних зв’язків у навчанні інформатики учнів старших класів. Наведено приклади завдань міжпредметного змісту, які можуть бути впроваджені у шкільне навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мізюк, М. І., З. Б. Cуслик, М. Є. Йонда, and В. І. Мельник. "PSYCHO-HYGIENIC CHARACTERISTICS OF CHILDREN’S READINESS FOR SCHOOL IN THE CONDITIONS OF MARTIAL LAW INTRODUCTION." Актуальні проблеми профілактичної медицини, no. 25 (January 26, 2024): 147–53. http://dx.doi.org/10.32782/2786-9067-2023-25-16.

Full text
Abstract:
Анотація. Вивчено мотиваційні та інтелектуальні аспекти психологічної готовності дітей до навчання в школі під час запровадження воєнного стану. Шкільне навчання потребує від дитини вмінь працювати за взірцем і самостійно, слухати та сприймати навчальний матеріал. За результатами досліджень встановлено, що семирічні діти краще готові до навчання, ніж шестирічні. Тому підготовка дитини до шкільного навчання має здійснюватися у формі комплексного впливу на всі відомі аспекти формування особистості (сенсорне, розумове, морально-етичне, трудове і фізичне).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Цимбалару, А. Д. "ШКІЛЬНЕ СЕРЕДОВИЩЕ ЯК ПРЕДМЕТ ПРОЕКТУВАННЯ ОСВІТНЬОГО ПРОСТОРУ В ШКОЛІ". Educational Dimension 29 (19 травня 2022): 342–50. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.4966.

Full text
Abstract:
Означено напрями інноваційних освітніх процесів у школі на двох рівнях: як локальні інновації в традиційній системі навчання, які не змінюють освітнє середовище школи і як впровадження цілісних освітніх систем, що сприяють формуванню інноваційного шкільного середовища в умовах проектування. Проаналізовано розвивальні навчальні системи, які формують особистісно зорієнтоване шкільне середовище. Визначені умови ефективного функціонування вікового навчального простору. Описано особливості антропологічно орієнтованих шкіл. Запропоновано моделі інноваційного освітнього середовища шкіл, де пріоритетними напрямами є гуманізація, екологізація та інтеграція.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Якименко, В. М. "ОСОБЛИВОСТІ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ МІГРАНТІВ У ФРАНЦІЇ". Теорія та методика навчання та виховання, № 56 (2024): 171–84. http://dx.doi.org/10.34142/23128046.2024.56.12.

Full text
Abstract:
У статті визначено та схарактеризовано особливості навчання дітей із сімей мігрантів у Франції. Це: безкоштовність та обов’язковість навчання всіх дітей від 6 до 16 років; реалізація принципу індивідуальності й варіативності в процесі навчання; організація навчання дітей у звичайних класах і за індивідуальним розкладом; надання допомоги дітям мігрантів та їхнім сім’ям асоціаціями (SOS, AFUKA, «Ecole Sans Murs») та спеціальними центрами (CASNAV) тощо. Схарактеризовано принципи організації навчання дітей мігрантів (академічна свобода, безкоштовність, нейтральність, світськість та обов’язковість) і проаналізовано структуру шкільної освіти (початкова школа, колеж, загальний, технологічний і професійний ліцей). З’ясовано, що у Франції існують три рівні мовної освіти, а саме: вивчення французької як іноземної, опановування французькою як другою мовою (рівень рідної мови), вивчення французької як мови освіти. Визначено загальну процедуру прийому дітей із сім’ї мігрантів до школи та різні категорії дітей мігрантів – діти, які ніколи не відвідували школу, несупроводжувані неповнолітні, діти, які живуть у нетрях. Проведене дослідження свідчить, що у Франції, особливо в тих містах, де мешкає багато слабких та важких учнів із середовища мігрантів було створено так звані зони пріоритетної освіти, які передбачають посилення роботи з неуспішними дітьми-мігрантами, у тому числі і за рахунок додаткового фінансування. З огляду на зазначену проблему схарактеризовано місто Кліші-су-Буа, яке знаходиться недалеко від центру Парижа. Установлено, що у Франції існує добре продумана державна політика щодо навчання та успішної інтеграції дітей із сімей мігрантів до соціуму. Розв’язанням цих питань займається Міністерство освіти Франції, яке фінансує шкільне навчання дітей мігрантів, займається організацією моніторингу щодо успішної адаптації таких дітей, виділяє додатковий штат учителів для роботи з дітьми-мігрантами. Наголошено на тому, що Міністерство освіти з метою успішної інтеграції дітей мігрантів у французьке суспільство тісно співпрацює зі школами, меріями, колежами та некомерційними організаціями. Зокрема, проаналізовано зміст діяльності спеціальних центрів прийому дітей мігрантів до школи – CASNAV. З’ясовано основні напрями діяльності цих центрів. Це: улаштування дітей мігрантів до шкіл, проведення оцінки їхніх знань, перевірка роботи з дітьми-мігрантами, забезпечення безперервної освіти педагогічних кадрів, здійснення координації діяльності соціальних служб, наукових і педагогічних центрів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Danylenko, H. M., Zh V. Sotnikova-Meleshkina, N. I. Shkurapet та N. Н. Mikhanovska. "ЯКІСТЬ ЖИТТЯ, ЩО ПОВ’ЯЗАНА ЗІ ЗДОРОВ’ЯМ УЧНІВ БАЗОВОЇ ШКОЛИ ЗА УМОВ ОБМЕЖЕНОЇ ФІЗИЧНОЇ ТА СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ". Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України, № 3 (22 грудня 2020): 28–33. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2786.2020.3.11618.

Full text
Abstract:
Мета: визначити особливості якості життя дітей середнього шкільного віку, що пов’язані зі здоров’ям за умов обмеження фізичної та соціальної активності.
 Матеріали і методи. Дослідження проведено анонімно та дистанційно серед 468 учнів (у тому числі 217 хлопців та 251 дівчина віком 10–16 років) за допомогою анкети, розробленої ДУ «Інститут охорони здоровʼя дітей та підлітків НАМН України». Статистичну обробку даних проведено з використанням ліцензованого пакета SPSS Statistics v. 20.
 Результати. У цілому для дітей середнього шкільного віку фізичне благополуччя мало вищі показники, ніж соціальне та психологічне. Для дівчат характерні більш високі показники ЯЖПЗ за шкалами рольового фізичного, соціального та родинного функціонування. Рік навчання та вік учнів мав суттєвий вплив на фізичне, шкільне та родинне функціонування, а навчальний колектив – на рівень фізичного та шкільного функціонування, а також психічне благополуччя.
 Встановлено сильний прямий кореляційний зв’язок між показниками фізичного та родинного функціонування, загальним здоров’ям та психічним благополуччям, рольовим емоційним та шкільним функціонуванням, а також прямий кореляційний зв’язок середньої сили між рольовим фізичним та рольовим емоційним і шкільним функціонуванням, психічним благополуччям та рольовим емоційним і шкільним функціонуванням (p<0,01).
 Негативний ефект від зниження фізичної активності поглиблювався вимушеним зростанням часу проведення з ґаджетами та комп’ютерами. Особливо «постраждали» учні, які зазвичай ведуть фізично активний спосіб життя, а ЯЖПЗ за показниками загального здоров’я, психічного благополуччя та соціального функціонування майже прямо пропорційно залежала від вихідного рівня фізичної активності у «докарантинний» період.
 Висновки. Якість життя, що пов’язана зі здоров’ям, як один із критеріїв шкільної адаптації свідчить про її найбільший зрив серед творчо та спортивно здібних учнів, тобто, з одного боку, вони мають накопичений резерв фізичного здоров’я, а з іншого – відхилення від їх «норми життя», що може бути «пусковим механізмом» порушення фізичного та психоемоційного стану.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Жулінська, Г. М. "СУТНІСТЬ ТА ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛЬНО-ЕМОЦІЙНОГО НАВЧАННЯ". ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ, № 57 (2024): 23–29. https://doi.org/10.37915/pa.vi57.587.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено актуальності інтеграції соціально-емоційного навчання (СЕН) як важливого складника сучасної освітньої системи в умовах неоіндустріального розвитку суспільства. Наголошується, що впровадження СЕН спрямоване на всебічний розвиток особистості, її соціальну адаптацію, формування навичок критичного мислення, емпатії, комунікації та здатності ухвалювати зважені рішення. У роботі здійснено аналіз напрацювань вітчизняних і міжнародних науковців, таких як Джозеф Дурлак, Роджер Вайсберг, Андреас Шляйхер, Олександр Елькін, а також наведено приклади реалізації програм із розвитку соціально-емоційних навичок у межах реформи «Нова українська школа». У статті окреслено основні структурні елементи соціально-емоційного навчання – самоусвідомлення, самоуправління, соціальну свідомість, побудову стосунків й ухвалення відповідальних рішень. Досліджено вплив СЕН на соціально-емоційний і академічний розвиток учнів, їхню успішність, соціальну інтеграцію та загальний стан здоров’я. Наведено аналіз ефективності програм, таких як «Соціально-емоційне й етичне навчання», «Лідер у мені» та інших. Відзначено вагому роль учителя як фасилітатора соціальних взаємодій. Підкреслено важливість групових та індивідуальних форм роботи з учнями та ученицями. Особливу увагу приділено компетенціям, що формуються завдяки СЕН, їхньому впливу на емоційну грамотність, стійкість до стресових ситуацій та здатність вирішувати конфлікти. Підкреслено потенціал програм, орієнтованих на ненасильницьке спілкування, позитивний ефект СЕН щодо зниження булінгу та запобігання професійному вигоранню педагогів. У статті запропоновано подальші напрямки впровадження СЕН у шкільне середовище через розроблення інноваційних методичних підходів, систем оцінювання та інтеграцію в освітні стандарти, які відповідають сучасним суспільним викликам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Белько, О. "Шкільне навчання як форма земського сприяння гончарському промислу на Полтавщині (кінець ХІХ – початок ХХ ст.)". Етнічна історія народів Європи, Вип. 35 (2011): 55–61.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Пангелова, Наталія, Тетяна Круцевич, Борис Пангелов та Владислав Рубан. "Особливості морфофункціонального і психофізичного стану дітей 6-річного віку як складових готовності до шкільного навчання". Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, № 1 (31 травня 2023): 75–82. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2023.1.75-82.

Full text
Abstract:
Резюме. Дослідження фізичного розвитку та психофізичного стану дітей проводили з метою визначення їх готовності до шкільного навчання. Проблема підготовки дітей до школи нині набуває особливої гостроти, оскільки спостерігається зниження психофізичної готовності майбутніх школярів до навчання, що пов’язано зі зниженням рівня рухової активності дітей у зв’язку з об’єктивними чинниками (пандемія COVID-19, введення військового стану в Україні, перехід на дистанційне навчання). Мета. Дослідити вікові особливості морфо-функціонального і психофізичного стану дітей 6-го року життя. Методи. Теоретичний аналіз і узагальнення даних науково-методичної літератури, спостереження, експеримент (констатувальний), тестування; психологічні методи; антропометрія, спірометрія, метод індексів; методи математичної статистики. Результати. Дослідження фізичного та психофізіологічного стану дітей 6 років дозволили отримати показники фізичного розвитку, фізичної підготовленості і пізнавальних процесів. Середньостатистичні значення морфологічних параметрів фізичного розвитку досліджуваних груп дітей знаходяться у межах вікової норми. Показники функціонального стану дихальної системи відповідають низькому рівню, що свідчить про погану вентиляцію легень і недостатній розвиток дихальної мускулатури. У ході аналізу фізичної підготовленості дітей старшого дошкільного віку було виявлено, що показники силових і координаційних здібностей відповідають середньому рівню розвитку згідно з оціночними таблицями, а показники тестування швидкісно-силових, швидкісних здібностей і гнучкості – низькому. Особливості розвитку складових пізнавальних процесів – сприймання, пам’яті, мислення, уяви та уваги – у переважної кількості дітей відповідають низькому та середньому рівням. Результати дослідження свідчать, що більшість дітей не мають виявленого пізнавального інтересу, а рівень їхніх мотивацій до навчання можна визначити як низький.
 Ключові слова: психофізичний розвиток, дошкільнята, готовність, шкільне навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Гавриловська, Ксенія Петрівна, та Людмила Олександрівна Кравчинська. "ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я СТАРШОКЛАСНИКІВ ІЗ РІЗНИМ РІВНЕМ АКАДЕМІЧНОЇ УСПІШНОСТІ". Наукові записки. Серія: Психологія, № 2 (4 вересня 2024): 30–35. http://dx.doi.org/10.32782/cusu-psy-2024-2-4.

Full text
Abstract:
Одним із важливих чинників академічної успішності є стан психічного здоров’я, а також життєстійкість здобувачів. За результатами емпіричного дослідження (n=77) виявилося, що більшість досліджуваних старшокласників мають середній (з тенденцією до високого) рівні прояву стабільності психічного здоров’я та життєстійкості та не мають проявів соціальної фобії й шкільної тривожності. Встановлено існування прямого зв’язку між стабільністю психічного здоров’я здобувачів та рівнем їх академічної успішності (r=0,25; р≤0,05) та оберненого зв’язку між рівнем академічної успішності здобувачів й фрустрацією потреби в досягненні успіху (r=-0,35; р≤0,01), проблемами і страхами у стосунках з учителями (r=-0,32; р≤0,01)). Чим більше здобувачі переживають нездатність задовільнити свою потребу в досягненні навчальних цілей та мають проблеми у стосунках з вчителями, тим нижчим буде їх рівень академічної успішності. Статистично значимого зв’язку між академічною успішністю та життєстійкістю і соціальною фобією за результатами нашого дослідження виявлено не було, тобто, рівень навчальної успішності більшою мірою залежить від соціального прийняття. Таким чином, стан психічного здоров’я здобувачів, і можливість перебувати під час навчання у підтримуючому, толерантному, дружньому соціальному середовищі має важливе значення для підвищення рівня академічної успішності. У взаємодії з учителями позитивну роль можуть зіграти кількість та якість отриманих здобувачами «емоційних поглажувань», наявність емоційної підтримки (особливо у стресових ситуаціях), поціновування позанавчальних досягнень, різноманітність соціальних ситуацій взаємодії, завдання, що дозволяють сконцентруватися на процесі тощо. Важливо будувати безбар’єрне, дружнє до здобувачів шкільне середовище, в якому можна розраховувати на прийняття і соціальну підтримку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Gembaruk, Alla, and Ielyzaveta Panchenko. "THE ROLE OF FEEDBACK IN TRAINING FUTURE EFL TEACHERS." Порівняльно-педагогічні студії, no. 1 (December 30, 2022): 35–42. http://dx.doi.org/10.31499/2306-5532.1.2021.243104.

Full text
Abstract:
У статті описано застосування зворотного зв'язку у навчанні майбут-ніх учителів англійської мови та досліджено, як контекстуальний вплив їхньої шкільної практики впливає на вивчення курсу методики навчання англійської мови в університеті. У дослідженні використано аналіз навчальної програми, а також індуктивний та дедуктивний аналіз спостереження під час шкільної практики студентів. Досліджено кейс Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини при пілотуванні інноваційної навчальної програми з методики, розробленої групою експертів у рамках проекту «Шкіль-ний учитель нового покоління» (Британська Рада в Україні та Міністерство освіти і науки України, 2013–2019). Унаслідок аналізу навчальної програми виокремлено її складові частини, що стосуються зворотного зв'язку з точки зору навчання, викладання та ресурсів; оцінено, як частини поєднуються між собою, перевірено основні переконання та припущення зроблено обґрунтування їхнього вибору.
 У дослідженні взяли участь 25 студентів факультету іноземних мов, які третій рік вивчали курс методики навчання іноземних мов і проходили 6-тижневу шкільну практику в якості вчителів. Автори роблять висновок, що майбутні вчителі під час підготовки до практичної діяльності використо-вують складний набір методів зворотного зв’язку як у письмовому, так і в усному режимі. Однак більш глибокий аналіз показує, що вони в основному використовують підхід передачі, який певною мірою занижує автономію учня та самооцінку учнів, тобто вони переважно використовують трансмісійний зворотний зв'язок, який стосується процесів виконання завдань, і передбачає незначний обсяг саморегулювання.
 
 Ключові слова: зворотній зв'язок, підготовка вчителів англійської мови, трансмісійний підхід до зворотного зв'язку, саморегулювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Шкільне навчання"

1

Богдан, Жанна Борисівна, та А. О. Луньова. "Гендерні особливості психологічної готовності дітей до навчання в школі". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/40737.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Коренівська, Ю. "Порівняння систем шкільної освіти Сінгапуру та Японії". Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/66121.

Full text
Abstract:
У кожній країні намагаються дотримуватися власної системи освіти. Звичайно, деякі системи дуже схожі, та все ж таки є значні відмінності між тією чи іншою системою навчання. Наприклад, деякі вчителі вважають, що учні краще запам’ятовують матеріал, якщо його постійно повторювати, а інші допомагають дітям зрозуміти чи то якесь висловлювання, чи то термін, а не змушують усе просто завчати напам’ять. Використовуючи, різні методи навчання такі країни як Сінгапур і Японія змогли досягти значних результатів у сфері освіти і сьогодні займають перші місця у всесвітньовідомих рейтингах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Рябовол, Лілія Тарасівна. "Система навчання правознавства учнів основної і старшої школи". Thesis, 2015. http://dspace.kspu.kr.ua/jspui/handle/123456789/2210.

Full text
Abstract:
(uk) Шкільну правову освіту та навчання правознавства розглянуто з позицій системного підходу, визначено їх структурні компоненти та взаємозв’язки між ними, а також зовнішні зв’язки, чинники. Уточнено понятійний апарат дослідження. Проведено історико-методичний аналіз шкільної правової освіти в Україні, визначено й охарактеризовано дорадянський, радянський та сучасний періоди її становлення. Мету шкільної правової освіти визначено як розвиток правової предметної компетентності. В дисертації її описано як сукупність когнітивного, діяльнісно-процесуального та ціннісно-отиваціцного компонентів. Правову предметну компетентність розглянуто як рівневе утворення. Визначено такі рівні її розвитку: базовий, стандартний, профільний. Зміст шкільної правової освіти розглянуто у двох аспектах: 1) як сукупність правових знань, способів діяльності за зразком і досвіду їх здійснення, способів і досвіду творчої діяльності та емоційно-ціннісного ставлення й досвіду його вираження; 2) як сукупність предметів /курсів з правознавства інваріантної та варіативної частин навчального плану СЗОШ. Розроблено методичні умови впровадження рівневої компетентнісно орієнтованої методичної системи навчання правознавства, її модель та експериментальну методику навчання, шляхом експерименту перевірено та статистично підтверджено її ефективність для розвитку базового, стандартного та профільного рівнів правової предметної компетентності.<br>(en) The school legal education and training of law deals with the system approach, defined by their structural components and the relationships between them, as well as external relations, factors. Clarified the conceptual apparatus of investigation. An historical and methodical analysis of school legal education in Ukraine, defined and characterized the pre-soviet, soviet and post-soviet periods of its development. The purpose of a school legal education considered as substantive development of legal competence, that the thesis is described as a combination of cognitive, action-procedural and axiological legal components. The legal competence of the subject is considered as multilevel education (basic, standard, profile level). Contents school legal education considered in two ways: 1) as a complex of knowledge, ways of life on the model and experience of their implementation, methods and experience creativity and emotional and value attitude and experience of its expression; 2) as a set of subjects / courses in law inva riant and variable parts of the secondary school curriculum (school law). Developed tiered competency oriented methodical system of teaching law students of secondary school and tested its effectiveness for the development of basic, standard and profile of the subject of legal competence.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Біленко, Ірина Василівна. "Розробка інтерактивного ресурсу для шкільних занять з трудового навчання". Магістерська робота, 2021. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/5950.

Full text
Abstract:
Біленко І. В. Розробка інтерактивного ресурсу для шкільних занять з трудового навчання : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 122 "Комп'ютерні науки" / наук. керівник О. С. Пшенична. Запоріжжя : ЗНУ, 2021. 49 с.<br>UA : Робота викладена на 49 сторінках друкованого тексту, містить 27 рисунків, 2 таблиці, 23 джерела, 1 додаток. Об’єктом дослідження є використання інформаційно-комунікаційних технологій в закладах загальної середньої освіти. Предмет дослідження – процес впровадження інтерактивного ресурсу на уроках трудового навчання. Мета дослідження – розробка інтерактивного ресурсу для використання на уроках трудового навчання. В кваліфікаційній роботі розглядаються поняття трудового навчання і інтерактивних вправ, їх особливості, основні цілі й завдання, можливості впровадження на уроках трудового навчання, використання сервісів Canva, Genial.ly, Google форм, Google презентацій, LearningApps, Nearpod для створення інтерактивних вправ різного формату, розроблені рекомендації щодо побудови інтерактивних вправ за допомогою обраних сервісів.<br>EN : The work is presented on 49 pages of printed text, 27 figures, 2 tables, 23 references, 1 annex. The object of research is the use of information and communication technologies in general secondary education. The subject of research is the process of introducing an interactive resource in the lessons of labor training. The aim of the study is to develop an interactive resource for use in labor training lessons. The concept of labor training and interactive exercises, their features, main goals and objectives, the possibility of implementation in labor training lessons, the use of Canva, Genial.ly, Google forms, Google presentations, LearningApps, Nearpod to create interactive exercises of various formats, developed recommendations for building interactive exercises using selected services are considered in this work.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Юрченко, Артем Олександрович, та Artem Oleksandrovych Yurchenko. "Шкільні методи та педагогічні техніки організації дослідницької роботи з фізики". 2017. http://repository.sspu.sumy.ua/handle/123456789/1809.

Full text
Abstract:
У тезах зазначено про недостатність занять з власними дослідженнями та практики використання отриманих знань у школах. Показано, що педагогічні техніки супроводжують процес втілення існуючих та новітніх методів навчання, є засобами надання їм привабливості, оптимальної відповідності віковим, індивідуальним особливостям учнів.<br>The thesis refers to the lack of training with their own research and practice of the use of knowledge obtained in schools. It is shown that pedagogical techniques accompany the process of translating existing and emerging teaching methods are means to give them attractiveness, are at the optimum age, individual characteristics of students.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Рябовол, Лілія Тарасівна. "Система навчання правознавства учнів основної і старшої школи". Diss., 2015. http://dspace.kspu.kr.ua/jspui/handle/123456789/2222.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Власенко, Валентина Вікторівна. "Формування готовності дітей старшого дошкільного віку до навчання у школі". Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/1706.

Full text
Abstract:
Власенко В. В. Формування готовності дітей старшого дошкільного віку до навчання у школі : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 231 "Соціальна робота: соціальна педагогіка" / наук. керівник О. І. Гура. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 72 с.<br>UA : Кваліфікаційна робота: 72 с., 3 таблиці, 4 рисунка, 60 джерел, 3 додатки. Мета дослідження – теоретично обґрунтувати і експериментально перевірити соціально-педагогічні умови забезпечення підготовки дітей старшого дошкільного віку до навчання у школі. Об’єктом дослідження є процес підготовки дітей старшого дошкільного віку. Предмет дослідження – соціально-педагогічні умови процесу підготовки дітей старшого дошкільного віку до навчання у школі. Наукове значення роботи: визначити можливості використання вітчизняного і закордонного досвіду, вирішення ряду наукових питань соціалізації дітей дошкільного віку з вадами зору. Практична значущість дослідження полягає у розкритті системи роботи вчителя щодо реалізації підготовки дітей старшого дошкільного віку до навчання у школі.<br>EN : The qualifying work consists of introduction, 2 parts, findings, list of literature (60 items), 3 addendums on 4 pages. The qualifying work volume is 81 pages long, 72 of them – body text. There are 3 tables and 4 illustrations. The qualifying work gives disclosure of the teacher's work system to implement the training of older preschool children to school. The research object: The process of preparing children. The research subject: Socio-pedagogical conditions of the process of preparation of preschool children to study at school. The research purpose: Theoretically justify and experimentally check the socio-pedagogical conditions for the preparation of preschool age children to study at school. The research tasks are: 1) uncover the essence and structure of the readiness of older preschool children to school learning; 2) unleash the psychological features of older preschool children; 3) to highlight and justify the socio-pedagogical conditions for the preparation of preschool children prior to studying at school.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гордієнко, Анна Валентинівна. "Робота соціального педагога з адаптації першокласників до умов навчання у школі". Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/1689.

Full text
Abstract:
Гордієнко А. В. Робота соціального педагога з адаптації першокласників до умов навчання у школі : кваліфікаційна робота магітсра спеціальності 231 "Соціальна робота: соціальна педагогіка" / наук. керівник О. В. Пономаренко. Запоріжжя, 2020. 67 с.<br>UA : Кваліфікаційна робота: 67 с., 2 таблиці, 61 джерело. Об'єкт дослідження: процес адаптації першокласників до умов навчання у школі. Предмет дослідження: соціально-педагогічна діяльність з адаптації першокласників до школи. Мета дослідження: визначити та обґрунтувати соціально-педагогічні умови адаптації першокласників до умов навчання у школі. Гіпотеза дослідження полягає в припущенні, що професійна діяльність соціального педагога буде сприяти ефективній шкільній адаптації учнів молодшого шкільного віку за наступних умов: при проведенні психолого-педагогічної діагностики адаптації дитини до умов шкільного навчання, соціально-педагогічної корекції та роботи з сім‘єю. Наукова новизна дослідження полягає в тому, що визначено та обґрунтовано соціально-педагогічні умови адаптації першокласників до умов навчання у школі, складено рекомендації з практичної діяльності соціального педагога з адаптації першокласників до школи. Практична значущість дослідження полягає в тому, що теоретичні і експериментальні результати можуть бути використовувані в професійній діяльності педагогів, шкільних психологів, фахівців соціально-психологічних освітніх служб.<br>EN : The qualifying work consists of introduction, 2 parts, findings, list of literature (61 items, 24 of foreign origin), 1 addendum on 6 pages. The qualifying work volume is 78 pages long, 61 of them – body text. There are 2 tables. The qualifying work reveals the social and pedagogical conditions of adaptation of the first-graders to the conditions of study at school are defined and substantiated, the recommendations on the practical activity of the social educator on the adaptation of the first-graders to the school are made. The research object: the process of adapting first graders to the conditions of study at school. The research subject: social and pedagogical activities to adapt first-graders to school. The research purpose: to define and substantiate social and pedagogical conditions of adaptation of first-graders to the conditions of study in school. The research tasks are: 1) to carry out theoretical analysis of scientific literature on the problem of school adaptation; 2) determine the means and methods of social and pedagogical activities for the adaptation of first graders to school; 3) to experimentally check the socio-pedagogical features of the child's adaptation to school education; 4) make recommendations on the practical activities of the social teacher to adapt the first graders to school.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Назаренко, Олександра Сергіївна. "Розвиток в учнів уміння розв’язувати експериментальні задачі з фізики в умовах дистанційної форми навчання". Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/3739.

Full text
Abstract:
Назаренко О. С. Розвиток в учнів уміння розв’язувати експериментальні задачі з фізики в умовах дистанційної форми навчання : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 014 «Середня освіта (Фізика)» / наук. керівник А. М. Андрєєв. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 71 с.<br>UA : Робота викладена на 71 сторінці, 48 рисунках, 3 таблицях, має 55 джерел. Об’єкт дослідження: навчальний процес з фізики у закладах загальної середньої освіти. Мета роботи: обґрунтування методичних засад розвитку в учнів уміння розв’язувати експериментальні задачі з фізики в умовах дистанційної форми навчання. Методи дослідження — аналітичний, емпіричний, експериментальний. Наукова новизна одержаних результатів полягає в розробці методичних засад використання програм-симуляторів фізичних процесів для розв’язання експериментальних задач з фізики в умовах дистанційної форми навчання. Практичне значення дослідження визначається тим, що розроблені методичні засади використання електронних симуляторів фізичних дослідів можна використовувати в освітньому процесі з фізики під час навчання учнів розв’язування експериментальних задач (зокрема, в умовах дистанційного навчання).<br>EN : The object of study — the educational process in physics in general secondary education. Purpose: substantiation of methodical bases of development at pupils of ability to solve experimental problems in physics in the conditions of a distance form of training. The methods of research — analytical, empirical, experimental. The scientific novelty of the obtained results lies in the development of methodological bases for the use of programs-simulators of physical processes for solving experimental problems in physics in the conditions of distance learning. The practical significance of the study is determined by the fact that developed guidelines for the use of electronic simulators of physical experiments, which can be used in the educational process of physics in teaching students to solve experimental problems (in particular, in distance learning).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Яременко, Яна Вікторівна, та Yana Viktorivna Yaremenko. "Прикладні аспекти шкільного курсу фізики". Master's thesis, 2021. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/11954.

Full text
Abstract:
У кваліфікаційній роботі досліджено найвизначніші досягнення прикладної фізики ХХ-ХХІ століть у контексті їх прикладної спрямованості: відкриття рентгенівських променів, штучного поділу ядер, транзисторного ефекту, створення лазера та розвиток нанотехнологій. Показано, що прикладна спрямованість навчання фізики є однією з основних вимог до організації навчальної діяльності. Наведено критерії відбору навчального матеріалу прикладного характеру відповідно до психологічних особливостей учнів. Розроблено методичні рекомендації щодо навчання прикладним аспектам фізики учнів старшої школи.<br>The qualification work examines the most significant achievements of applied physics in XX- XXI century in the context of their applied focus: discovery of X-Rays, artificial nuclear fission, transistor effect, creation of lasers, and development of nano-technologies. It was discovered that applied focus in context of teaching physics is one of the essential requirements in the organization of the studying process. The selection criteria of learning materials were presented according to the psychological characteristics of students. The methodical recommendations were developed regarding teaching of applied aspects of physics for high school students.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Шкільне навчання"

1

Колоїз, Ж. В. Науковий стиль української мови. Криворізький державний педагогічний університет, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1286.

Full text
Abstract:
У практикумі з курсу «Науковий стиль української мови» подано ряд практичних завдань для навчання студентів спеціальності – 014 Середня освіта (Українська мова і література), додаткової спеціальності – 014 Середня освіта (Мова і література англійська), спеціалізацій – Українознавство, Редагування освітніх видань, Шкільне бібліотекознавство.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Шкільне навчання"

1

Загородня, Алла. "ЗАПРОВАДЖЕННЯ ПРОФІЛЬНОГО НАВЧАННЯ В ШКІЛЬНУ ОСВІТУ УКРАЇНИ У ДОБУ НЕЗАЛЕЖНОСТІ". У СТРАТЕГІЧНІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ НАУКИ: ФАКТОРИ ВПЛИВУ ТА ВЗАЄМОДІЇ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/22.05.2020.v3.04.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Загородня, Алла. "РОЗВИТОК ТА ЗАПРОВАДЖЕННЯ ПРОФІЛЬНОГО НАВЧАННЯ В ШКІЛЬНУ ОСВІТУ УКРАЇНИ У 2000-Х РР." У МІЖГАЛУЗЕВІ ДИСПУТИ: ДИНАМІКА ТА РОЗВИТОК СУЧАСНИХ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/10.07.2020.v2.14.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Шкільне навчання"

1

Комарова, Олена Володимирівна. Аналіз шкільної практики формування в учнів системи методологічних знань з біології як елементів фундаментального природничо-наукового знання. Рівне, 2015. http://dx.doi.org/10.31812//0564/2325.

Full text
Abstract:
У статті наголошується на необхідності формування в учнів елементів методологічних знань з біології в основній школі та зведення їх у систему в старших класах. Підкреслюється, що система методологічних знань з біології є складовою фундаментального природничо-наукового знання. Автором проаналізовано шкільну практику формування в учнів системи методологічних знань з біології як елементів природничо-наукових знань. Встановлено, що у шкільній практиці навчання біології на даний час існують фактори, які уповільнюють процес фундаменталізації природничо-наукової освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Комарова, Олена Володимирівна. Аналіз шкільної практики формування в учнів системи методологічних знань з біології як елементів фундаментального природничо-наукового знання. Рівне, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2325.

Full text
Abstract:
У статті наголошується на необхідності формування в учнів елементів методологічних знань з біології в основній школі та зведення їх у систему в старших класах. Підкреслюється, що система методологічних знань з біології є складовою фундаментального природничо-наукового знання. Автором проаналізовано шкільну практику формування в учнів системи методологічних знань з біології як елементів природничо-наукових знань. Встановлено, що у шкільній практиці навчання біології на даний час існують фактори, які уповільнюють процес фундаменталізації природничо-наукової освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Соловйов, В. М., Є. Я. Глушко, О. І. Олейніков та ін., ред. Теорія та методика навчання математики, фізики, інформатики (Т. 2: Теорія та методика навчання фізики). Видавничий відділ КДПУ, 2001. http://dx.doi.org/10.31812/0564/620.

Full text
Abstract:
Збірник містить статті з різних аспектів дидактики фізики і проблем її викладання в вузі та школі. Значну увагу приділено проблемам розвитку методичних систем навчання фізики та застосування засобів нових інформаційних технологій навчання фізики у шкільній та вузівській практиці. Для студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, наукових та педагогічних працівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Соловйов, В. М., Є. Я. Глушко, О. І. Олейніков та ін., ред. Теорія та методика навчання математики, фізики, інформатики (Т. 2: Теорія та методика навчання фізики). Видавничий відділ НацМетАУ, 2002. http://dx.doi.org/10.31812/0564/627.

Full text
Abstract:
Збірник містить статті з різних аспектів дидактики фізики і проблем її викладання в вузі та школі. Значну увагу приділено проблемам розвитку методичних систем навчання фізики та застосування засобів нових інформаційних технологій навчання фізики у шкільній та вузівській практиці. Для студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, наукових та педагогічних працівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Соловйов, В. М., Є. Я. Глушко, О. І. Олейніков та ін., ред. Теорія та методика навчання математики, фізики, інформатики (Т. 1: Теорія та методика навчання математики). Видавничий відділ НацМетАУ, 2002. http://dx.doi.org/10.31812/0564/622.

Full text
Abstract:
Збірник містить статті з різних аспектів дидактики математики і проблем її викладання в вузі та школі. Значну увагу приділено проблемам розвитку методичних систем навчання математики та застосування засобів нових інформаційних технологій навчання математики у шкільній та вузівській практиці. Для студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, наукових та педагогічних працівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Соловйов, В. М., Є. Я. Глушко, О. І. Олейніков та ін., ред. Теорія та методика навчання математики, фізики, інформатики. Випуск 3 (Т. 3: Теорія та методика навчання інформатики). Видавничий відділ НМетАУ, 2003. http://dx.doi.org/10.31812/0564/650.

Full text
Abstract:
Збірник містить статті з різних аспектів дидактики інформатики і проблем її викладання в вузі та школі. Значну увагу приділено проблемам розвитку методичних систем навчання інформатики та застосування засобів нових інформаційних технологій у шкільній та вузівській практиці. Для студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, наукових та педагогічних працівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Соловйов, В. М., Є. Я. Глушко, О. І. Олейніков та ін., ред. Теорія та методика навчання математики, фізики, інформатики. Випуск 4 (Т. 3: Теорія та методика навчання інформатики). Видавничий відділ НМетАУ, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/654.

Full text
Abstract:
Збірник містить статті з різних аспектів дидактики інформатики і проблем її викладання в вузі та школі. Значну увагу приділено проблемам розвитку методичних систем навчання інформатики та застосування засобів нових інформаційних технологій у шкільній та вузівській практиці. Для студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, наукових та педагогічних працівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Соловйов, В. М., Є. Я. Глушко, О. І. Олейніков та ін., ред. Теорія та методика навчання математики, фізики, інформатики. Випуск 4 (Т. 1: Теорія та методика навчання математики). Видавничий відділ НМетАУ, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/652.

Full text
Abstract:
Збірник містить статті з різних аспектів дидактики математики і проблем її викладання в вузі та школі. Значну увагу приділено проблемам розвитку методичних систем навчання математики та застосування засобів нових інформаційних технологій навчання математики у шкільній та вузівській практиці. Для студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, наукових та педагогічних працівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Соловйов, В. М., Є. Я. Глушко, О. І. Олейніков та ін., ред. Теорія та методика навчання математики, фізики, інформатики. Випуск 4 (Т. 2: Теорія та методика навчання фізики). Видавничий відділ НМетАУ, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/653.

Full text
Abstract:
Збірник містить статті з різних аспектів дидактики фізики і проблем її викладання в вузі та школі. Значну увагу приділено проблемам розвитку методичних систем навчання фізики та застосування засобів нових інформаційних технологій навчання фізики у шкільній та вузівській практиці. Для студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, наукових та педагогічних працівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Соловйов, В. М., Є. Я. Глушко, О. І. Олейніков та ін., ред. Теорія та методика навчання математики, фізики, інформатики. Випуск 3 (Т. 1: Теорія та методика навчання математики). Видавничий відділ НМетАУ, 2003. http://dx.doi.org/10.31812/0564/629.

Full text
Abstract:
Збірник містить статті з різних аспектів дидактики математики і проблем її викладання в вузі та школі. Значну увагу приділено проблемам розвитку методичних систем навчання фізики та застосування засобів нових інформаційних технологій навчання фізики у шкільній та вузівській практиці. Для студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, наукових та педагогічних працівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography