Academic literature on the topic 'Частоти коливань'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Частоти коливань.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Частоти коливань"

1

Kochubey, S. О. "Вплив синхронного та асинхронного сигналів від пірамідних нейронів на синхронізацію в мережах ГАМКергічних інтернейронів гіпокампа." Biosystems Diversity 21, no. 2 (December 1, 2013): 95–100. http://dx.doi.org/10.15421/011316.

Full text
Abstract:
Дослідили вплив рівня стохастичності збуджувального синаптичного сигналу від пірамідних нейронів на генерацію коливань у мережах інтернейронів гіпокампа з шунтувальними ГАМКергічними синапсами. Використовували модифікацію математичної моделі мережі інтернейронів (Vida et al. 2006) і модель зовнішнього синаптичного сигналу з пуасонівським розподілом часового інтервалу між подіями. Повністю синхронізований синаптичний сигнал, коли кожний інтернейрон у мережі отримував струм з однаковою амплітудою та частотою, викликав у мережі коливання з високою синхронізацією (k > 0,9). Збільшення частоти синаптичного сигналу викликало відповідне збільшення частоти коливань у мережі. Поступове збільшення стохастичності синаптичного струму з 0,001 до 0,200 викликає зменшення синхронізації коливань у мережі інтернейронів з 0,89 до 0,11 при однаковій частоті сигналу (6 Гц). Частота коливань у мережі інтернейронів також зменшується з 55,6 до 35,7 Гц відповідно для рівня стохастичності 0,001 та 0,200 та частоти збудження 58 Гц. Зменшення частоти та синхронізації коливань у мережі може бути пояснено нездатністю шунтувальних ГАМКергічних синапсів синхронізувати роботу окремих інтернейронів при значному зростанні стохастичності зовнішнього збудження. Крім того, продемонстровано наявність діапазону частот вхідного сигналу 30–40 Гц, в межах якого відбувається значне зростання синхронізації коливань у мережі незалежно від ступеня стохастичності зовнішнього збудження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Паращук, Д. Л., В. М. Зіркевич, and М. Г. Грубель. "Моделювання динаміки гасника коливань із керованою частотою." Scientific Bulletin of UNFU 31, no. 1 (February 4, 2021): 105–9. http://dx.doi.org/10.36930/40310118.

Full text
Abstract:
Розроблено методику описання амплітудно-частотної характеристики динамічного гасника коливань, який є пружною консольною балкою із системою зосереджених мас. Математичною моделлю коливань такої системи є крайова задача із дискретною правою частиною. Використовуючи властивості системи власних функцій, які описують форми власних коливань вказаного тіла без зосереджених мас, методом регуляризації отримано аналітичні співвідношення, які описують амплітудо-частотну характеристику такого гасника коливань. Встановлено, зокрема, що його частота власних коливань приймає менші значення для: більших величин зосереджених мас, ближчого їх розміщення до кінця пружного тіла та більшої його довжини. Отримані співвідношення можуть бути базовими для налаштування вказаного типу гасників коливань з метою максимального виконання ними функціональних завдань. Ефективність застосування динамічних гасників коливань (ДГК) для гасіння коливань встановленого у транспортному засобі чутливого елемента залежить від багатьох чинників: способів і місця кріплення до підресореної частини транспортного засобу, його розмірів та ваги, матеріалу та його компоновки та ін. Сукупно зазначені чинники впливають на основні характеристики власних і вимушених його коливань, а відтак – на частину енергії, яку отримує ДГК від чутливого елемента, зумовлену рухом транспортного засобу вздовж пересіченої місцевості. Із фізичних міркувань остання значною мірою залежить від співвідношення між частотами власних коливань ДГК, чутливого елемента та підресореної частини. Отримано математичну модель ДГК, яка відповідає консольно закріпленій балці. Способом регуляризації дискретних зовнішніх сил отримано спектр власних частот ДГК, який враховує всі основні його характеристики: пружні властивості балки, її довжину, величину зосередженої маси. З використанням зазначеного вище отримано системи диференціальних рівнянь кутових коливань механічної системи підресореної частини транспортного засобу – чутливий елемент – ДГК. Програмна реалізація її дає змогу: визначити місце закріплення динамічних гасників коливань на турелі; визначити оптимальну масу динамічних гасників коливань; розрахувати оптимальні частоти власних коливань динамічних гасників коливань, закріплених на чутливому елементі, під час дії сили при навантаженні в русі транспортного засобу по пересіченій місцевості. Здійснено дослідження взаємодії турелі з динамічними гасниками коливань та обґрунтовано спосіб їх оптимального налаштування для уникнення явищ, близьких до резонансних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Stotsko, Z. A., D. P. Rebot, and V. G. Topilnytskyy. "Дослідження динамічних характеристик сипкого матеріалу в процесі вібраційної сепарації." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 6 (June 27, 2019): 83–86. http://dx.doi.org/10.15421/40290617.

Full text
Abstract:
Розглянуто вплив швидкості руху сипкого матеріалу на його амплітудо-частотні характеристики, за умови що частота зовнішнього збурення збігається або наближається до частоти коливання сипкого матеріалу. Встановлено, що попередні дослідження повністю не можуть описати закон руху сипкого матеріалу при його вібраційній сепарації, а дають змогу розглянути тільки часткові випадки руху. Тому запропоновано метод для визначення зміни частоти та амплітуди коливань сипкого матеріалу за певної довільної швидкості його руху вздовж сита вібраційного сепаратора. Побудовано математичну модель руху сипкого матеріалу за умови його горизонтальних коливань у контейнері вібраційного сепаратора. Для побудови математичної моделі використано асимптотичні методи нелінійної механіки. Отримані результати показали, що за великих швидкостей руху сипкого матеріалу вздовж сита вібраційного сепаратора амплітуда та частота його коливань зменшуються, на відміну від невеликої швидкості руху матеріалу вздовж сита. Це призводить до того, що навіть за умови резонансу велика швидкість руху сипкого матеріалу вздовж сита призводить до сповільнення процесу сепарації та зменшення його ефективності. Отримані результати можуть бути використані для подальших досліджень процесів вібраційної сепарації, а також можуть бути узагальнені на складніші моделі середовищ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Akymov, О., V. Boiarov, О. Bursala, S. Kuzin, and M. Zhdaniuk. "ПРО ВИЗНАЧЕННЯ ПЛАВНОСТІ ХОДУ БРОНЕАВТОМОБІЛІВ ЧАСТОТНИМ МЕТОДОМ." Наукові праці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, no. 2 (December 23, 2019): 5–8. http://dx.doi.org/10.37701/dndivsovt.2.2019.01.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовані методи оцінки плавності руху автомобільної техніки. Запропонований метод визначення плавності руху автомобіля частотним методом. Динамічна модель вільних коливань автомобіля дозволяє визначити чотири частоти власних коливань при його повній та спорядженій масі. Нижчу частоту власних коливань рекомендується використати для оцінки плавності руху бронеавтомобіля. Розрахунки виконані для бронеавтомобіля БРДМ-2Л1. Результати випробувань підтвердили дієвість запропонованого методу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ребот, Д. П., and В. Г. Топільницький. "Математичне моделювання взаємовпливу динамічних характеристик сипкої сировини у процесі вібраційної сепарації." Scientific Bulletin of UNFU 31, no. 2 (April 29, 2021): 88–92. http://dx.doi.org/10.36930/40310214.

Full text
Abstract:
Здійснено огляд останніх досліджень у сфері вібраційної сепарації сипкої сировини. Виявлено, що на продуктивність процесу сепарації впливають не тільки конструкційні характеристики вібраційного сепаратора, зокрема довжина, кут нахилу та ємність робочого корпуса, але й динамічні процеси, які відбуваються у сипкій сировині у процесі сепарації. Ефективність процесу сепарації істотно залежить від взаємовпливу швидкості завантаження, руху сипкої сировини вздовж сита вібраційного сепаратора та її амплітудо-частотних характеристик. На підставі здійсненого огляду встановлено актуальність подальшого дослідження цих параметрів. Використовуючи методи нелінійної механіки, побудовано математичну модель руху шару сипкої сировини по ситу вібраційного сепаратора. При цьому шар сировини моделюється пружною балкою, яка контактує пружно, жорстко або як шарнірно закріплена зі стінками робочого контейнера. Отримано графічні залежності впливу швидкості руху шару сипкої сировини на амплітуду та частоту її коливань. Отримані математична модель та графічні залежності показують, що значне збільшення швидкості руху сипкої сировини вздовж сита призводить до спадання амплітуди та незначного зростання частоти коливань шару завантаженої сировини. Аналогічно і сталі складові швидкостей впливають на збільшення власної частоти коливань сипкої сировини, що відповідно погіршує ефективність проходження частинок крізь сито сепаратора. Невеликі швидкості руху шару сипкої сировини призводять до зростання амплітуди коливання та зменшення частоти коливання, що сприяє підвищенню прохідності частинок сировини та збільшенню продуктивності процесу сепарації. Отримані дослідження дають змогу покращити ефективність процесу сепарування, регулювати процеси, які відбуваються у сипкій сировині та підвищити швидкість її проходження крізь отвори сита. Побудована математична модель може слугувати основою для подальших досліджень зміни фізико-механічних характеристик сипкої сировини на її динамічні показники в процесі вібраційної сепарації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

ГРУБЕЛЬ, Михайло. "ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ПІДВІСКИ КОЛІСНОЇ ВІЙСЬКОВОЇ АВТОМОБІЛЬНОЇ ТЕХНІКИ ЗА УМОВ РУХУ БЕЗДОРІЖЖЯМ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 13 (December 4, 2019): 52–62. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i13.87.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто питання формування пружно-демпфуючих характеристик підвіски зразків колісної військової автомобільної техніки (ВАТ) з умов захисту екіпажу від динамічних навантажень при русі бездоріжжям. Побудовано фізичну модель для дослідження поперечно-кутових коливань зразка колісної ВАТ із нелінійною силовою характеристикою системи підресорення(СП). Для неї побудовано математичну модель поперечно-кутових коливань підресореної частини (ПЧ) під час руху зразка ВАТ вздовж шляху із нерівностями. На базі її аналітичного розв’язку отримано залежність частоти власних поперечно-кутових коливань від амплітуди за різних параметрів, що характеризують пружну силу амортизаторів. Досліджено вплив всієї множини параметрів підвіски зразка ВАТ, а також профілю нерівностей шляху на динаміку ПЧ за різних швидкостей руху. Зокрема встановлено, що для зразків ВАТ із прогресивною характеристикою СП за більших значень величин статичної деформації пружних амортизаторів амплітуда виходу із наступної нерівності є дещо більшою ніж із попередньої. Також за більших величин швидкостей руху вздовж шляху із нерівностями амплітуда поперечно-кутових коливань є меншою. Крім того за однакових швидкостей руху та статичних деформацій пружних амортизаторів амплітуда виходу із нерівності за прогресивної характеристики пружних амортизаторів є дещо меншою, як для регресивної.Ключові слова: бездоріжжя, коливання і вібрації, підвіска автомобіля, колісна ВАТ, поперечно-кутові коливання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ребот, Д. П., В. Г. Топільницький, and О. Т. Велика. "Дослідження зміни амплітуди та частоти коливань сипкого матеріалу в процесі вібраційної сепарації." Scientific Bulletin of UNFU 30, no. 2 (June 4, 2020): 118–21. http://dx.doi.org/10.36930/40300221.

Full text
Abstract:
Здійснено огляд попередніх досліджень впливу внутрішніх і зовнішніх параметрів процесу вібраційної сепарації на його ефективність. Визначено, що на процес сепарації впливають не тільки параметри вібраційного сепаратора, а й характеристики сипкого матеріалу та характер його руху на ситі. Встановлено, що всі дослідження розглядають окремі випадки руху сипких матеріалів або їх частинок під час сепарування та не відображають цей процес у повному обсязі. Враховуючи, що під час вібраційної сепарації сипкий матеріал здійснює на ситі вібраційного сепаратора складний просторовий рух, його неможливо описати однією математичною моделлю. Тому кожен із досліджених випадків характеризує можливий вплив, як фізичних процесів у сипкому матеріалі, так і режимів їх руху на процес сепарування. Як окремий випадок, у роботі розглянуто вплив консервативних коливань сипкого матеріалу. Досліджено вплив залежності зміни частоти, амплітуди та періоду коливань сипкого матеріалу в процесі вібраційної сепарації. Побудовано математичну модель, на підставі якої виконано дослідження залежності зазначених вище параметрів під час руху сипкого матеріалу вздовж сита вібраційного сепаратора. Під час розв'язування нелінійні пружні властивості шару матеріалу апроксимувались деякою степеневою залежністю, за допомогою диференціальних рівнянь. У ході досліджень визначено, що перевантаження сепаратора та зменшення пружних властивостей шару сипкого матеріалу призводить до зменшення амплітуди коливань. Для м'яких систем зростання амплітуди веде до спадання частоти коливань, а для жорстких зі зростанням амплітуди період коливань зростає. За однакових значень амплітуди частота коливань буде менша для жорстких систем. Отримані результати дають змогу впливати на ефективність сепарації шляхом зміни амплітуди та частоти коливань шару сипкого матеріалу, а також, коригуванням навантаження на сито сепаратора, залежно від характеристик шару сепарованого матеріалу. Надалі їх можливо застосовувати у сепараторах та конвеєрах із горизонтальним розміщенням робочого органу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Войтов, В. А., Ю. В. Чепурний, and М. М. Шелудько. "Методика дослідження власних частот коливань клапанного механізму двигуна внутрішнього згорання." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 1(67), (January 21, 2021): 142–46. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2021.67.18.

Full text
Abstract:
Проведеними експериментальними дослідженнями було встановлено, що вібрація має акустичну природу. Доведено, що у якості чутливого елементу системи діагностування можливо використати спрямований мікрофон ЕМ-8800 та регістратор акустичного шуму шумоміра 1 класу Robotron 00023. Завдяки цьому стале можливим отримати амплітудно-частотну характеристику на усьому чутному звуковому діапазоні від 100 Гц до 20 кГц. Експериментальними дослідженнями підтверджено, що спрямований мікрофон EM-8800 має широкий динамічний діапазон вимірюваного сигналу в 70 дБ і високий граничний рівень звукового тиску в 150 дБ. Це приводить до того, що при діагностуванні клапанного механізму двигунів внутрішнього згорання (ДВЗ), який генерує сигнали вібрації з широкосмуговим спектром і що має значну спектральну щільність, потрібні значення частоти дискретизації 32 кГц і більше. Завдяки цьому стале можливим отримати частоту власних коливань випускного клапану – 4630,12 Гц. Зокрема встановлено, що високі значення частоти дискретизації забезпечують точнішу передачу форми сигналу. Це дозволяє стверджувати про практичну привабливість запропонованих технологічних рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Kaklar, D. Hosseini. "КОЛИВАННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНО-ГРАДІЄНТНОЇ ЦИЛІНДРИЧНОЇ ОБОЛОНКИ, ЩО КОНТАКТУЄ З В'ЯЗКОПРУЖНОЮ РІДИНОЮ." Проблеми обчислювальної механіки і міцності конструкцій, no. 29 (April 27, 2019): 132–44. http://dx.doi.org/10.15421/42190011.

Full text
Abstract:
Розглянуті геометрично нелінійні коливання функціонально-градієнтної циліндричної оболонки, що контактує з в'язкопружньою рідиною. За допомогою варіаційного принципу Гамільтона – Остроградського визначення частоти коливань даної системи зведено до розв'язування системи диференціальних рівнянь. Рівняння руху в'язкопружної рідини отримано за допомогою векторного рівняння Нав'є – Стокса
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Kononov, B., and Yu Musairova. "ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ДОСТОВІРНОСТІ ОЦІНЮВАННЯ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ ОКРЕМИХ ЦИЛІНДРІВ БАГАТОЦИЛІНДРОВИХ ДИЗЕЛЬНИХ ТА БЕНЗИНОВИХ ДВИГУНІВ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 5, no. 51 (October 30, 2018): 44–49. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.5.044.

Full text
Abstract:
Наводяться рекомендації щодо підвищення достовірності оцінювання загального технічного стану дизельних та бензинових двигунів внутрішнього згоряння електроагрегатів військових електростанції при використанні в якості діагностичного параметри коефіцієнта корисної дії або питомого розходу палива. Основна увага приділяється способам оцінювання технічного стану окремих циліндрів багатоциліндрових двигунів. Пропонується при оцінюванні ступеня нерівномірності роботи циліндрів двигуна в якості діагностичного параметра використовувати ступінь нерівномірності кутової частоти обертання його вала, пояснюється, як слід вимірювати цю величину, вказується, що на достовірність результатів вимірювань впливають крутильні коливання пружної системи «колінчатий вал – циліндро-поршнева група». Наводяться варіанти технічних рішень, використання яких дозволить усунути вплив крутильних коливань на результати діагностування. Визначено, що дієвим засобом врахування крутильних коливань пружної системи «колінчатий вал – циліндро-поршнева група» при визначенні ступеня нерівномірності частоти обертання вала є використання змінної частоти генерування імпульсів, за допомогою яких здійснюють визначення часу повороту вала на зазначений кут, або визначення кута між спалахами в сусідніх за порядком роботи циліндрів за допомогою індикатора моменту вприскування палива в циліндр двигуна та датчика верхньої мертвої точки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Частоти коливань"

1

Герасименко, О. В., Андрій Васильович Булашенко, Андрей Васильевич Булашенко, and Andrii Vasylovych Bulashenko. "Частоти власних коливань друкованих плат." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/21060.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Серпенінов, В. В., and Ю. В. Шаповал. "Дослідження коливань шпинделя токарного верстату моделі 1700ВФ30 залежно від частоти його обертання." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39919.

Full text
Abstract:
Підвищення швидкості обробки деталей – один з найважливіших напрямків роботи науковців. Сучасні інструментальні матеріали дозволяють обробляти деталі зі швидкістю понад 1000 м/хв. Розробка та виготовлення верстатів, які можуть повністю реалізувати потенціал інструменту, досить складна. Особливий інтерес для вивчення представляють верстати, оснащені високошвидкісними шпинделями. Одним з важливих напрямків досліджень високошвидкісних шпинделів це динамічне дослідження жорсткості і гіроскопічних ефектів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Тягно, О. В. "Дослідження власних частот коливань металорізального верстата." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/70958.

Full text
Abstract:
Підвищення рівня якості продукції є основним стратегічним завданням підприємств на теперішній час, в тому числі і машинобудівної галузі. Основна причина цього це зростання конкуренції на внутрішньому та світовому ринках, що приводить до необхідності все більш активного застосування сучасних матеріало-обробних агрегатів, верстатів, роботів, машин. Проте запровадження нового обладнання для нескладних робіт не буде цілком оправданим через затрачені кошти. Отже, можна покращити обробку деталей на верстатах старого зразка, звісно, якщо останні належного стану. Зокрема можна визначити власні коливання верстата.
Повышение уровня качества продукции является основной стратегической задачей предприятий в настоящее время, в том числе и машиностроительной отрасли. Основная причина этого этот рост конкуренции на внутреннем и мировом рынках приводит к необходимости все более активного применения современных материало-отделочных агрегатов, станков, роботов, машин. Однако введение нового оборудования для несложных работ не будет полностью оправданным через затраченные средства. Так что можно улучшить обработку деталей на станках старого образца, конечно, если последние нормального качества. В частности можно определить собственные колебания станка.
Increasing the level of product quality is the main strategic task of enterprises at present, including the machine-building industry. The main reason for this growth of competition in the domestic and world markets is the need for more and more active use of modern materials and finishing aggregates, machine tools, robots, and machines. However, the introduction of new equipment for simple work will not be fully justified through the funds spent. So it is possible to improve the processing of parts on the machines of the old model, of course, if the latter are of normal quality. In particular, one can determine the proper oscillations of the machine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Моргун, Сергій Олександрович, Сергей Александрович Моргун, and Sergii O. Morgun. "Напряженно-деформированное состояние конструктивно неоднородных лопаток турбомашин при их вибрациях." Thesis, Запорізький національний технічний університет, 2015. http://eir.zntu.edu.ua/handle/123456789/419.

Full text
Abstract:
Моргун, С.О. Напруженно-деформований стан конструктивно неоднорідних лопаток турбомашин при їх вібраціях [Текст]: дис. … канд. техн. наук: 01.02.04 : захищена ....: затверджена…. /Моргун Сергій Олександрович. – Запоріжжя, 2015. – 157 с.
UK: Дисертація присвячена визначенню параметрів напружено-деформованого стану конструктивно неоднорідних робочих лопаток турбомашин при їх вібраціях з використанням методу скінчених елементів. Розвинуті і теоретично обґрунтовані ефективні чисельні методи для розв’язання розглянутих в дисертації задач. Досліджено вплив геометричних характеристик лопаток, фізико-механічних властивостей матеріалу, температури газового потоку на частоти та форми коливань і напружено-деформований стан робочих лопаток турбомашин. Достовірність та адекватність розроблених математичних моделей підтверджена співставленням результатів з даними, отриманими з використанням пакету програм ANSYS та експериментально. EN: The thesis is devoted to the non homogeneous cooled single turbine blades and strain-deformed state parameters under vibration load by means of finite elements method usage. The effective numerical methods for the foregoing problems solution are also developed and theoretically approved. The turbine blades geometrical characteristics, their material physical and mechanical state and the gas flow temperature influence on their oscillation forms and frequencies, and strain-deformed state has been researched. The results of the research have been adopted by the obtained results comparison with the ANSYS program package’s solutions and experimental data. RU: Диссертация посвящена определению параметров напряженно-деформированого состояния конструктивно неоднородных лопаток турбомашин при их вибрациях с использованием метода конечных элементов. Приведена постановка и обоснование задач динамического поведения рабочих лопаток турбомашин. Развиты и теоретически обоснованы эффективные численные методы для решения рассмотреных в дисертации задач. Построены уточненные математические модели свободных и вынужденных колебаний, а также напряженно-деформированного состояния, позволяющие адекватно описывать динамическое поведение конструктивно неоднородных рабочих лопаток. Уравнения движения лопаток получены с использованием вариационного принципа Лагранжа II рода. Выполнен анализ сходимости полученных решений. Получены результаты количественного и качественного характера для лопаток с конструктивными неоднородностями, которые характеризуют особенности их поведения при вынужденных колебаниях, вызванных воздействием переменной газодинамической силы. Исследовано влияние геометрических характеристик лопаток, физико-механических свойств материала, температуры газового потока на частоты и формы колебаний и напряженно-деформированное состояние рабочих лопаток турбомашин. Достоверность и адекватность разработанных математических моделей подтверждена сопоставлением полученных результатов с данными, полученными с использованием пакета программ ANSYS и экспериментальным путем. Экспериментальные исследования частот и форм колебаний, как охлаждаемых, так и неохлаждаемых лопаток турбомашин проводились методом голографической интерферометрии. Параметры напряженно-деформированного состояния лопаток определялись на специальном вибровоздушном стенде с применением метода тензометрирования.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Морачковська, Ірина Олегівна, and Галина Миколаївна Тимченко. "Розв’язання задач геометрично нелінійних вільних коливань багатошарових композиційних пластин." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46644.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гарбар, О. О. "Аналіз радіально-осьових коливань однодискового ротора." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71069.

Full text
Abstract:
Мета роботи – проведення аналізу радіально-осьових коливань однодискового ротору, оцінка радіальної статичної неврівноваженості, пульсацій тиску нагнітання і гармонійних змін осьової сили, діючої на ротор, оцінка критичних частот обертання ротора і амплітуди його змушених коливань. Мета дослідження – розглянути осьові коливання ротора, обумовлені його радіальними коливаннями. Тут же виводяться лінеаризовані рівняння спільних радіально-осьових коливань найпростішої одномасової моделі жорсткого ротора з автоматичним врівноважувальним пристроєм. Диск має статичну неврівноваженість. Досліджуються вимушені коливання системи під дією відцентрової сили неврівноваженої маси і урівноваженої осьової сили , діючої на ротор насоса і залежної від тиску нагнітання. У процесі роботи насоса пульсації тиску нагнітання відбуваються з частотою, кратною частоті обертання ротора, і викликають відповідні пульсації осьової сили.
Анализ радиально-осевых колебаний однодискового ротора.
Analysis of radial-axial oscillations of the one-disk rotor.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ємельяненко, Сергій Сергійович, Сергей Сергеевич Емельяненко, Serhii Serhiiovych Yemelianenko, and О. В. Тягно. "Исследование собственных частот колебаний металлорежущих станков." Thesis, Сумский государственный университет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67419.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Горбань, Є. С. "Дослідження процесу автоматизованого контролю пошкоджень матеріалу резервуару з використанням безконтактних датчиків." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/8318.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Розова, Людмила Вікторівна, and Олена Вячеславівна Тишковець. "Вплив умов закріплення та наявності перегородок на вільні коливання оболонок обертання." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44855.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Палчинський, Василь Васильович, and V. V. Palchyns’kyi. "Проект автотранспортного підприємства на 140 легкових автомобілів для технічного обслуговування та ремонту адаптивної підвіски № 2031740 легкового автомобіля AUDI А6 з дослідженням кутових коливань колісних транспортних засобів з силовою характеристикою системи підресорювання." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/18938.

Full text
Abstract:
Роботу виконано на кафедрі автомобілів Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України. Захист відбудеться 22 лютого 2017 р. о 9 00 годині на засіданні екзаменаційної комісії No5 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Текстильна, 28а, навчальний корпус № 9, ауд. 106.
В дипломній роботі виконано розроблення проекту автотранспортного підприємства для технічного обслуговування та ремонту адаптивної підвіски з дослідженням кутових коливань колісних транспортних засобів з силовою характеристикою системи підресорювання
In the diploma thesis, a motor transportation company project for maintenance and repair an adaptive suspension is developed with the study of angular oscillations of wheeled vehicles with cushion system power characteristic.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Частоти коливань"

1

Афонін, А. П., В. М. Барабаш, А. А. Баутіна, В. І. Марчик, and А. П. Терещенко. Динаміка показників захворюваності школярів м. Кривого Рога протягом 2008-2011 рр. Херсонський державний університет, 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1881.

Full text
Abstract:
В роботі, якій досліджували характер коливання показників захворюваності школярів з 2008 року до 2011 року, використано показники планових поглиблених медичних оглядів, що організовуються в поліклініках за місцем проживання школярів. Протягом досліджуваного періоду в школярів загальноосвітніх закладів місто Кривого Рогу відмічається збільшення показників загальної частоти захворюваності на 20% та стійка тенденція зменшення показників в порушеннях постави на 30%, а також органів зору, серцево-судинної системи, нирок, ЦНС та ендокринної системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography