Academic literature on the topic 'Частота кадрів'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Частота кадрів.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Частота кадрів"

1

Білянін, Григорій. "Підвищення кваліфікації керівних і педагогічних кадрів закладів освіти України з перших років незалежності донині." Освітній вимір 39 (November 21, 2013): 285–90. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v39i0.3072.

Full text
Abstract:
Білянін Г. І. Підвищення кваліфікації керівних і педагогічних кадрів закладів освіти України з перших років незалежності донині. У статті досліджено стан підвищення кваліфікації керівних і педагогічних кадрів закладів освіти в Україні з перших років незалежності в умовах глобалізації та інтеграції (з 1991 року донині). Розкрито форми, зміст, тривалість та частота курсів підвищення кваліфікації керівних і педагогічних кадрів у досліджуваний період.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Voronenko, Yu V., Yu P. Vdovichenko, O. K. Tolstanov, and V. V. Krasnov. "ФУНКЦІОНАЛЬНІ І СТРУКТУРНІ ЗМІНИ В ОРГАНІЗАЦІЇ БЕЗПЕРЕРВНОГО ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ЛІКАРІВ ТА ПРОВІЗОРІВ У КОНТЕКСТІ РЕФОРМУВАННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ." Медична освіта, no. 3 (May 12, 2019): 30–34. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2019.3.10118.

Full text
Abstract:
Мета роботи – проаналізувати прагнення світової професійної спільноти удосконалити існуючі моделі безперервного професійного розвитку (БПР) у розвинених країнах світу, а також зіставлення цих трендів з реформами, що відбуваються в системі підготовки медичних кадрів в Україні. Основна частина. У статті проводиться аналіз актуальних документів ВООЗ та WFME. Якщо проаналізувати прагнення розвинених країн до вдосконалення існуючих систем підготовки медичних кадрів, можна визнати, що ці країни разом із ВООЗ прагнуть максимально встановити державний контроль над системою БПР. У свою чергу, з аналізу вимог стандарту WFME щодо БПР випливає, що у розвинутих країнах очікується створення системи, яка є подібною до тої, яка вже існує в Україні протягом останніх майже 30-ти років. Новітня реформа охорони здоров’я України ґрунтується на навчанні кадрів через державну систему післядипломної освіти. Але ця система, після виходу найновіших регуляторних актів, буде піддана майже повному руйнуванню. Висновки. Всі рішення експертів медичної освіти та охорони здоров’я світового рівня підкреслюють важливість узгодження діяльності систем підготовки кадрів і державного забезпечення охорони здоров’я. Якщо всі розвинені країни світу шукають, яким чином забезпечити безперебійну взаємодію цих двох систем, то Україна з січня 2020 р. таку взаємодію ліквідує і позбавляється поки наявних у нас переваг, до яких тільки прагнуть інші країни, що вважаються економічно розвиненими. Ми вважаємо, що система управління охороною здоров’я повинна не ліквідувати існуючі механізми формування професійних кадрів, а шукати шляхи її оптимізації та вдосконалення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Tamozhska, Irina. "Кадрові питання у Новоросійському університеті другої половини ХІХ – початку ХХ століття (на прикладі історико-філологічного факультету)." Освітній простір України, no. 11 (October 16, 2017): 19–27. http://dx.doi.org/10.15330/esu.11.19-27.

Full text
Abstract:
У статті розглядається коло проблем, пов’язаних із забезпеченням Новоросійського університету висококваліфікованими науково-педагогічними кадрами. Висвітлено теоретико-методичні засади підготовки науково-педагогічних кадрів на історико-філологічному факультеті Новоросійського університету в період 1865-1917 рр. Зазначено, що підготовка науково-педагогічних кадрів відбувалася завдяки системі “професорських стипендіатів” (аспірантів) та інституту приват-доцентури. З’ясовано, що значна частина професури відмежовувала штатних доцентів від приват-доцентів і бачила в перших більш прийнятні кандидатури для зайняття професорських посад. Підкреслено, що основним джерелом заповнення вакансій на історико-філологічному факультеті став інститут приват-доцентури. Акцентовано увагу на зростанні ролі приват-доцентів в науково-педагогічному доробку Новор¬осійського університету. Установлено, що приват-доценти створили конкурентне середовище, пожвавили наукові дослідження, модернізували методику викладання навчальних дисциплін і навчальних курсів на історико-філологічному факультеті Новоросійського університету.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шубала І.В. and Гордійчук А.І. "УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ КАДРОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СФЕРИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я НА ОСНОВІ ВРАХУВАННЯ ЗАРУБІЖНОГО ДОСВІДУ." Економічний форум 1, no. 1 (February 26, 2021): 200–207. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-1-25.

Full text
Abstract:
У статті вивчено зарубіжний досвід та обґрунтовано пропозиції щодо вдосконалення системи кадрового забезпечення сфери охорони здоров’я в Україні. Виявлено, що в період коронакризи виявилося багато проблем вітчизняної медицини, зокрема у сфері кадрового забезпечення. Адже часто виникали проблеми щодо недостатньої компетентності та дефіциту вітчизняних фахівців медичної сфери, особливо в критичних ситуаціях та обмеженості ресурсів, що впливало на якість і повноту надання медичних послуг населенню нашої країни. Виявлено, що в зарубіжних країнах часто використовують спільно розроблені інформаційні системи іспитів для створення спільного інформатизованого поля майбутніх кадрів через значну міграції населення та з метою попередити невдалу діагностику та надати якісну допомогу з цінними консультаціями. Серед розглянутих іноземних переваг кадрового забезпечення варто виділити США, де персоналом використовуються найновітніші технології як роботи з кадрами так і лікування, навчання з використанням передових технологій та методів. Хоча така система охорони здоров’я створює проблеми доступності медичних послуг, так як система в переважній мірі приватна та розрахована на отримання прибутку лікарнями та страховими компаніями. При обмеженому фінансуванні постає проблема відсутності джерел для проведення наукових та експериментальних досліджень лікарями, що є поширеним за кордоном. Що призводить до втрати творчого потенціалу кадрів охорони здоров’я в навчальних закладах та закладах практики. Зроблено висновок, що сфера охорони здоров’я в Україні потребує значних змін в системі кадрового забезпечення, до найважливіших з яких можна віднести оновлення матеріально-технічного забезпечення та інших засобів закладів охорони здоров’я, підвищення рівня зарплат лікарів залежно від їх досвіду роботи та фахового рівня, створення системи додаткової мотивації та програм стримування трудової міграції випускників медичних закладів вищої освіти та висококваліфікованих вітчизняних кадрів. Проте, на першому етапі до повноцінного впровадження системи страхової медицини це потребуватиме насамперед суттєвого збільшення витрат на охорону здоров’я, що є великою проблемою в умовах постійної економічної нестабільності на незбалансованості державного бюджету.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Kulikov, S. S., Ie V. Brytavskyi, M. I. Kutalova, N. P. Zatovskaya, V. A. Borshchak, N. V. Konopel’skaya, and Yu N. Karakis. "ДОСЛІДЖЕННЯ НЕОДНОРІДНО ЗЧУВСТВЛЕННІХ КРИСТАЛІВ СУЛЬФІДУ КАДМІЮ. ЧАСТИНА II. РЕЛАКСАЦІЙНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ." Photoelectronics, no. 27 (December 12, 2018): 79. http://dx.doi.org/10.18524/0235-2435.2018.27.150559.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

СНІЦА, Тетяна, Олександр ГНИДЮК, and Олександр ДІДЕНКО. "ТЕНДЕНЦІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ОФІЦЕРІВ ПОЛІЦІЇ У ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇНАХ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 26, no. 3 (November 5, 2021): 149–65. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v26i3.885.

Full text
Abstract:
У статті представлено результати аналізу нормативно-правових і наукових джерел, у яких розкрито особливості підготовки офіцерських кадрів в органах поліції у країнах Європи в кінці XX – на початку XXI століття. З’ясовано, що євроінтеграційні процеси спричинили зміни у системі підготовки персоналу поліції. Узагальнення тенденцій дозволяє констатувати про вплив політичних та соціально-економічних умов на цей процес в окремих країнах та європейському співтоваристві в цілому. З’ясовано, що система підготовки персоналу поліції є також компонентом євроінтеграційних процесів у межах інтеграції правоохоронних та поліцейських систем країн Євросоюзу. Для європейських закладів освіти, де відбувається професійна підготовка персоналу поліції, характерною є практична спрямованість цього процесу, безпосередній зв’язок із практикою, безперервний характер, широкий спектр курсів підвищення кваліфікації, підготовка до взаємодії національних поліцейських служб на різних рівнях, у тому числі через Інтерпол, і безпосередньо між правоохоронними системами. Підготовка поліцейських кадрів є предметом уваги не лише практиків, а й науковців, про що свідчить обговореннята апробація на різного рівня конференціях, симпозіумах, семінарах та під час інших заходів з обміну досвідом. Водночас для освітніх систем підготовки офіцерів поліції характерним є обережне ставлення до процесів уніфікації, передбачених Болонським процесом, а також прихильність до власних освітніх стандартів. У програмах з підготовки співробітників поліції начальницького складу значний обсяг годин відведено формуванню навичок і вмінь роботи з науково-технічними засобами, які надзвичайно широко застосовуються в роботі поліції зарубіжних країн. Теоретична підготовка поліцейських в країнах ЄС спрямована на вивчення нових способів виконання своїх обов’язків. Практична частина навчання сприяє більш ефективному виконанню своїх повсякденних обов’язків. Професійна підготовка поліцейських кадрів в країнах ЄС проводиться поетапно. Спільною тенденцією відомчої поліцейської освіти є те, що випускники поліцейських закладів освіти отримують відомчі дипломи. У відомчих закладах освіти у програмах підготовки робиться наголос на важливість співпраці з громадськістю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Sizov, F. F. "Multielement Thermal Imager with High Temperature Sensitivity and TV Frame Frequency." Nauka ta innovacii 1, no. 3 (May 30, 2005): 20–33. http://dx.doi.org/10.15407/scin1.03.020.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Миронов, Ю. Б., and О. Р. Сватюк. "ВИДИ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ЯКІ ФОРМУЮТЬ ПОПИТ НА ФАХІВЦІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ ЛЬВІВЩИНИ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, no. 66 (April 15, 2022): 57–63. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2022-66-08.

Full text
Abstract:
Дана стаття є актуалізацією дослідження впливу чинників на тенденції розвитку професійної (професійно-технічної) освіти на Львівщині, її ролі в економічному зростанні підприємництва регіону. Спеціалізацію робітників Львівщини формують чотири види економічної діяльності – промисловість (23 %), торгівля (15,5 %), сільське господарство (9,6 %), сфера інформаційних технологій (7 %). Регіон характеризується потужним науковим потенціалом, високим рівнем освіченості населення та розвинутою науково-освітньою інфраструктурою, проте рівень інтегрованості науки, освіти та реального сектору економіки залишається недостатнім за умов карантинних обмежень. Регіональний ринок праці визначає свої умови підприємництва. У центрах зайнятості більшість високоосвічених безробітних. Робітничі кадри натомість завжди знайдуть собі роботу. Активно розвивається будівельна галузь – житлові та торговельні центри, транспортні, вантажні та пасажирські перевезення, агрокомплекси. Харчова та легка промисловість також користується великим попитом на кваліфікованих працівників. На недостатню ефективність використання науково-технічного та виробничого інноваційного потенціалу закладів професійної (професійно-технічної) освіти Львівської області вказують: зниження рівня фінансування науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, що призводить до відтоку цінних кваліфікованих наукових і технічних кадрів за кордон; відсутність зв’язку в тріаді “освіта-виробництво-ринок”, коли спеціальності випускників є орієнтованими на вітчизняні підприємства, а не новий ринок праці, де присутні перспективні розробки, що призводить до їхнього знецінення. У статті розглядаються види економічної діяльності, які формують попит на фахівців робітничих професій, їхні проблеми з працевлаштуванням. Найбільшим попитом серед професій користуються кухар, кондитер, офіціант, водій, майстер з ремонту колісних автомобілів, електрозварювальник, різальник, перукар і стиліст. Підприємства зацікавлені в таких людях, тому що вони отримують добре підготовлених фахівців. Молодь є дуже ініціативна і часто відкриває власний бізнес, поєднуючи свої знання та вміння.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Лахтуров, А. С., О. Є. Смірнов, М. С. Коваленко, О. А. Капуш, В. М. Джаган, and В. В. Швартау. "Порівняння ефектів колоїдного розчину квантових точок на основі телуриду кадмію та іонів кадмію на проліферативну активність кореневих меристем Allium cepa L." Reports of the National Academy of Sciences of Ukraine, no. 1 (March 30, 2022): 99–106. http://dx.doi.org/10.15407/dopovidi2022.01.099.

Full text
Abstract:
За допомогою стандартної системи Allium-тест досліджено вплив розчину квантових точок на основі те луриду кадмію (CdTe КТ) як потужного цитостатичного ефектора. Цитостатичні ефекти експериментального розчину CdTe КТ на організменному рівні виявлялися у зниженні лінійного приросту та біомаси коренів Allium cepa L., тоді як на рівні проліферативної активності меристематичних клітин коренів зафіксовано зупинку мітотичних поділів. Вплив досліджуваного розчину CdTe КТ у концентрації 10 мкМ порівнювали з ефектами, що спричинені впливом 10 мкМ розчину CdI2. Встановлено різновекторність цитогенетичних порушень. Показано, що розчин CdTe КТ у концентрації 10 мкМ, використаний як субстрат, спричиняв значне інгібування росту коренів та проліферативної активності меристематичних клітин, пригнічуючи мітоз без виявлених кластогенних та анеугенних ефектів. У разі використання 10 мкМ розчину CdI2 як субстрату відмічено підвищення частоти кластогенних патологій мітозу на 24 %.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Шопіна, Ірина Миколаївна. "ІМІТАЦІЯ ПІДГОТОВКИ НАУКОВИХ КАДРІВ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ ДОНЕЦЬКОЇ ТА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ: СПРОБА НАУКОВОГО АНАЛІЗУ1." Дніпровський науковий часопис публічного управління, психології, права, no. 1 (May 10, 2022): 98–103. http://dx.doi.org/10.51547/ppp.dp.ua/2022.1.15.

Full text
Abstract:
Мета статті полягала в тому, щоб визначити тенденції підготовки наукових кадрів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської області. З’ясовано, що об’єктивної інформації щодо реального стану розвитку освіти і науки на тимчасово окупованих територіях України не вистачає для прийняття обґрунтованих управлінських рішень. Аргументовано необхідність наукових пошуків у вказаному напрямі. Визначено тенденції розвитку наукової діяльності на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської області.По-перше, така діяльність має активний характер. На теперішній час лише у так званому ДНР більше 100 осіб мають фейкові дипломи доктора наук, більш ніж 400 осіб – кандидата наук. Щонайменше 4 так званих доктори юридичних наук підготовлені на тимчасово окупованих територіях Луганської області. Аналіз текстів, доступних у мережі Інтернет, свідчить, що частина вказаних текстів носить не науковий, а ідеологічний характер, в них обстоюються ідеї «Російського світу», а процеси, що відбуваються в Україні, подаються у викривленому розумінні. По-друге, тенденційне сприйняття української реальності притаманно й процесу так званої вищої освіти на відповідних територіях. Теми та ідеї сумісних публікацій студентів та викладачів, формулювання питань на державні іспити свідчать про цілеспрямоване формування у молодих людей не наукового, а ідеологічного світогляду. По-третє, методологія та джерельна база деяких досліджень викликає сумніви як така, що може не відповідати не лише українським, а й загальносвітовим вимогам до якості наукових досліджень. По-четверте, спроби легітимізації процесу підготовки так званих наукових кадрів включають активне залучення науковців Російської Федерації. Вони включаються до складу редакційних колегій так званих фахових видань, запрошуються у якості офіційних опонентів на так звані захисти дисертаційних робіт, виступають провідними організаціями. Вказане дає представникам Російської Федерації змогу системно та систематично впливати на процеси підготовки так званих наукових кадрів на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської області, у тому числі й в ідеологічному та пропагандистському аспекті. Зроблено висновок, що запровадження процедури підтвердження набутих на тимчасово окупованій території України знань, вмінь, навичок та кваліфікацій має розпочинатися із визначення актуального стану системи так званих вищої освіти та наукової діяльності – коли це стане можливим завдяки відновленню над цими територіями контролю України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Частота кадрів"

1

Бірюкова, Поліна Олексіївна. "Особливості застосування швидкісної відеозйомки в процесі відеовиробництва." Master's thesis, Київ, 2018. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/27247.

Full text
Abstract:
Актуальність роботи полягає у тому, що зараз все більш активно застосовується швидкісна відеозйомка. В умовах сьогодення це зручний спосіб для вивчення швидкоплинних процесів шляхом досягнення ефекту сповільнення рухів. Метою магістерської дисертації є дослідження факторів, які впливають на збільшення частоти кадрів у процесі відеозйомки. Об'єкт дослідження – процес швидкісної відеозйомки, яку застосовують у відеовиробництві. Предмет дослідження – вплив параметрів відеосенсора на частоту кадрів у процесі швидкісної відеозйомки Запропоновано використовувати в процесі швидкісної відеозйомки спеціальні відеосенсори, що мають регістр деталізації (GRAN), який дозволяє змінювати час зчитування кадру відносно номінального значення для різних типів швидкоплинних процесів.
The urgency of the work lies in the fact that in today's conditions, high-speed vid-eo shooting is more actively used. Today's minds it is a convenient way to study fast-moving processes by achieving the effect of slowing down movements. The goal of the thesis is to study the factors that influence the increase of the frame frequency in the process of video recording. The object of research is the process of high-speed video shooting, which is used in video production. The subject of the research is the influence of the parameters of the video sensor on the frame rate in the process of high-speed video recording. It is proposed to use in the process of high-speed video shooting the special video sensors with a granularity register (GRAN), which allows changing the frame reading time relative to the nominal value for different types of fast-moving processes.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Заворотний, А. О. "Розробка відеоплеєру з можливістю інтерполяції частоти кадрів відео." Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/21462.

Full text
Abstract:
Заворотний, А. О. Розробка відеоплеєру з можливістю інтерполяції частоти кадрів відео : дипломна робота : 121 Інженерія програмного забезпечення / А. О. Заворотний; керівник роботи Нехай В. В. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра інформаційних технологій і програмної інженерії. – Чернігів, 2020. – 67 с.
Актуальність роботи. Зір людини відмічає різницю між відео зі стандартною частотою кадрів та частотою більш ніж у 4 рази більшою за стандартну, коли знято об’єкт, що швидко рухається. Стандарти частоти кадрів за секунду відображають технічні обмеження відеозапису майже столітньої давнини, що вже не є актуальними. Метою роботи є плагін відеоплеєру mpv для інтерполяції частоти кадрів для довільного відео-файлу за допомогою моделі згорткової штучної нейронної мережі DAIN. Завдання дослідження: − провести аналіз предметної області та рішень із схожим функціоналом; − описати структуру плагіну; − сформулювати вимоги до розроблюваного плагіну; − змоделювати та спроектувати плагін; − розробити інтерфейс; − розробити архітектуру плагіну; − реалізувати програмний проект, який би задовольняв поставлені вимоги. Об’єктом дослідження є підвищення частоти кадрів для довільного відео у відеоплеєрі. Предметом дослідження є аспекти реалізації плагіну інтерполяції частоти кадрів та інтеграції моделі згорткової штучної нейронної мережі у плагін. У роботі було використано методи дослідження: аналітичний, програмний, порівняльний метод аналізу та синтезу. Наукова новизна одержаних результатів дослідження полягає у розробленні платформонезалежного і простого у використані програмного продукту, що вирішує завдання інтерполяції частоти кадрів відео, використовуючи модель згорткової штучної нейронної мережі. Практичне значення отриманих результатів. Очікується отримати плагін, що реалізує можливість підвищення частоти кадрів для довільного відео методами глибокого навчання.
Relevance. A person notices a difference between a video with a standard frame rate and a video with frame rate more than 4 times greater than a standard, when shooting a fast-moving subject. The frame rate standards reflect the technical limitations of a long-ago video capturing that is no longer relevant. The aim of the work is to develop a plugin for the mpv video player to interpolate the frame rate for a custom video file using a convolutional artificial neural network DAIN model. Objectives of the study: − analyze the subject area and solutions with similar functionality; − describe the structure of the plugin; − formulate requirements for the developed plugin; − model and design a plug-in; − develop an interface; − develop a plugin architecture; − implement a software project that would meet the requirements. The object of study is to increase the frame rate for any video in the video player. The subject of research is the implementation aspects of the frame rate interpolation plugin and integration of the convolutional artificial neural network model into the plugin. The research methods were used in the work: analytical, programing, comparative method of analysis and synthesis. The scientific novelty of the obtained research results is the development of a cross platform and easy-to-use software that solves the problem of video frame frequency interpolation using a convolutional artificial neural network model. The practical significance of the results. It is expected to get a plugin that realizes the ability to increase the frame rate for custom video with deep learning methods.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Чередниченко, Наталія Василівна, Наталия Васильевна Чередниченко, and Nataliia Vasylivna Cherednychenko. "Кадрова безпека як складова частина економічної безпеки підприємства." Thesis, Видавництво СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/8570.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Частота кадрів"

1

Zimin, P. S., V. K. Fishchenko, A. E. Subote, A. V. Zatserkovny, and A. V. Golik. "РАЗРАБОТКА И АПРОБАЦИЯ В БУХТЕ АЛЕКСЕЕВА (О. ПОПОВА) ТЕХНОЛОГИЙ РЕГИСТРАЦИИ ВОЛНЕНИЯ И КОЛЕБАНИЙ УРОВНЯ МОРЯ С ИСПОЛЬЗОВАНИЕМ ВИДЕОВОЛНОМЕРОВ." In Fizika geosfer. ФГБУН Тихоокеанский океанологический институт им. В.И. Ильичева Дальневосточного отделения РАН, 2019. http://dx.doi.org/10.35976/poi.2019.1.38368.

Full text
Abstract:
На Морской экспериментальной станции Бухта Алексеева , расположенной на побережье о. Попова (Амурский залив), с 2012 года проводятся исследования технологий регистрации волнения, подводных течений, колебаний уровня моря с использованием систем дистанционного видеонаблюдения. Установленные на берегу бухты интернеткамеры транслируют видео в сеть ДВО РАН, где в реальном времени производится его обработка с целью получения характеристик волновых процессов. Наиболее точной и эффективной является технология на основе видеоволномеров. Последние представляют собой развернутые в море на дистанциях до 500 м от берега измерительные конструкции с легким контрастным маркером, колеблющимся вертикально под действием волнения и колебаний уровня моря, а также береговой камеры, снимающей сцену с маркером. Программное обеспечение с заданной частотой (до 16 раз в секунду) анализирует кадры видео и регистрирует смещения маркера в пикселах относительно его начального положения. Зная размеры маркера, можно найти масштабный коэффициент для пересчета сигнала волнения h(t) из пикселов в сантиметры или миллиметры. Апробация этой технологии в бухте Алексеева показала, что волномер позволяет регистрировать приливные колебания, сейши, волнение зыби, ветровые волны, корабельные волны, волны ряби. В 20152016 годах были проведены исследования на базе трехточечных видеоволномеров. Последние позволили оценивать не только амплитуду и частоту волн, на также направление и скорость их распространения. Рассмотренные в работе технологии могут быть применены на любых прибрежных акваториях.At the Marine Experimental Station Alekseev Bight, located on the coast of Popov Island (Amursky Bay), since 2012, research has been conducted on technologies for recording waves, underwater currents, and sea level fluctuations using remote video surveillance systems. The IP cameras installed on the shore of the bay broadcast the video to the FEB RAS network, where it is processed in real time in order to obtain the characteristics of wave processes. The most accurate and efficient technology is based on videowavemeters. The latter consist of measuring structures deployed at distances of up to 500 m from the coast with a light contrasting marker, which oscillates vertically under the influence of waves and sea level fluctuations, as well as from a coastal camera filming a scene with a marker. Software with a given frequency (up to 16 times per second) analyzes video frames and registers marker displacements in pixels relative to its initial position. Knowing the size of the marker, you can find the scale factor for converting the wave signal h (t) from pixels to centimeters or millimeters. Testing of this technology in the Alekseeva Bay showed that a wave meter allows recording tidal oscillations, seiches, swell waves, wind waves, ship waves and ripple waves. In 20152016, studies were conducted on the basis of threepoint video wave meters. The latter allowed estimating not only the amplitude and frequency of the waves, but also the direction and speed of their propagation. The technologies considered in the work can be applied in any coastal areas.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Zimin, P. S., V. K. Fishchenko, A. E. Subote, A. V. Zatserkovny, and A. V. Golik. "РАЗРАБОТКА И АПРОБАЦИЯ В БУХТЕ АЛЕКСЕЕВА (О. ПОПОВА) ТЕХНОЛОГИЙ РЕГИСТРАЦИИ ВОЛНЕНИЯ И КОЛЕБАНИЙ УРОВНЯ МОРЯ С ИСПОЛЬЗОВАНИЕМ ВИДЕОВОЛНОМЕРОВ." In Fizika geosfer. ФГБУН Тихоокеанский океанологический институт им. В.И. Ильичева Дальневосточного отделения РАН, 2019. http://dx.doi.org/10.35976/poi.2019.25.50.005.

Full text
Abstract:
На Морской экспериментальной станции Бухта Алексеева , расположенной на побережье о. Попова (Амурский залив), с 2012 года проводятся исследования технологий регистрации волнения, подводных течений, колебаний уровня моря с использованием систем дистанционного видеонаблюдения. Установленные на берегу бухты интернеткамеры транслируют видео в сеть ДВО РАН, где в реальном времени производится его обработка с целью получения характеристик волновых процессов. Наиболее точной и эффективной является технология на основе видеоволномеров. Последние представляют собой развернутые в море на дистанциях до 500 м от берега измерительные конструкции с легким контрастным маркером, колеблющимся вертикально под действием волнения и колебаний уровня моря, а также береговой камеры, снимающей сцену с маркером. Программное обеспечение с заданной частотой (до 16 раз в секунду) анализирует кадры видео и регистрирует смещения маркера в пикселах относительно его начального положения. Зная размеры маркера, можно найти масштабный коэффициент для пересчета сигнала волнения h(t) из пикселов в сантиметры или миллиметры. Апробация этой технологии в бухте Алексеева показала, что волномер позволяет регистрировать приливные колебания, сейши, волнение зыби, ветровые волны, корабельные волны, волны ряби. В 20152016 годах были проведены исследования на базе трехточечных видеоволномеров. Последние позволили оценивать не только амплитуду и частоту волн, на также направление и скорость их распространения. Рассмотренные в работе технологии могут быть применены на любых прибрежных акваториях. Ключевые слова: морское волнение, колебания уровня моря, прибрежные зоны, камера видеонаблюдения, видеоволномер, обработка изображений и видео, обработка сигналовAt the Marine Experimental Station Alekseev Bight, located on the coast of Popov Island (Amursky Bay), since 2012, research has been conducted on technologies for recording waves, underwater currents, and sea level fluctuations using remote video surveillance systems. The IP cameras installed on the shore of the bay broadcast the video to the FEB RAS network, where it is processed in real time in order to obtain the characteristics of wave processes. The most accurate and efficient technology is based on videowavemeters. The latter consist of measuring structures deployed at distances of up to 500 m from the coast with a light contrasting marker, which oscillates vertically under the influence of waves and sea level fluctuations, as well as from a coastal camera filming a scene with a marker. Software with a given frequency (up to 16 times per second) analyzes video frames and registers marker displacements in pixels relative to its initial position. Knowing the size of the marker, you can find the scale factor for converting the wave signal h (t) from pixels to centimeters or millimeters. Testing of this technology in the Alekseeva Bay showed that a wave meter allows recording tidal oscillations, seiches, swell waves, wind waves, ship waves and ripple waves. In 20152016, studies were conducted on the basis of threepoint video wave meters. The latter allowed estimating not only the amplitude and frequency of the waves, but also the direction and speed of their propagation. The technologies considered in the work can be applied in any coastal areas. Keywords: sea waves, sea level oscillations, coastal zones, video surveillance camera, videowavemeter, image and video processing, signal processing
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography