Journal articles on the topic 'Часова характеристика'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Часова характеристика.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Часова характеристика.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

ЄМЕЛЬЯНОВА, Тетяна. "МЕХАНІЗМ СПРИЙНЯТТЯ ПРОСТОРОВО-ЧАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ В КОГНІТИВНОМУ ПРОСТОРІ ОСОБИСТОСТІ." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 1 (April 2020): 258–67. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2020-1-1-258-267.

Full text
Abstract:
У статті досліджується психолого-педагогічна проблема когнітивного процесу активності мозку з позицій нейрофізіологічного розуміння функціональних механізмів обробки просторово-часової інформації, їх структури і властивостей. Вивчено просторові та часові характеристики механізму кодування просторово-часового образу. На підставі того, що час і простір – фундаментальні характеристики, зроблено висновок про незалежність просторових і часових характеристик механізму обробки просторово-часового образу. Це твердження свідчить про те, що когнітивний простір пам'яті повинен містити закодовану інформацію про просторові й часові характеристики як складових модельного уявлення ментального образу. У подібній моделі слід очікувати, що кожній складовій просторово-часового образу буде відповідати свій механізм "кодування". Просторова характеристика образу закодована у функціональній моді, часова – в часовому коді. З припущення про незалежність просторових і часових характеристик механізму обробки образу випливає, що просторово-часове уявлення ментального образу в когнітивному просторі пам'яті модельовано двома складовими, які пов'язані динамічними характеристиками механізмів просторового і часового кодування. У статті проаналізовано механізм хронометражу суб'єктивного (внутрішнього) часу когнітивної діяльності, обумовленого біологічними процесами, які об'єктивно структурують біологічний час. Він виступає синхронізатором усіх процесів у біологічній системі, її динамічних параметрів, у тому числі часової активації нейронів. Подібний підхід до вивчення структури нейронного механізму створення й відстеження часового коду дозволяє пояснити збереження часової черговості просторово-часової інформації, яка запам'ятовується. Дослідження когнітивного просторово-часового механізму пам'яті представляє особливий інтерес для розуміння напрямків розвитку когнітивних здібностей особистості щодо сприйняття просторово-часових інформації та вдосконалення технологій освітнього процесу в системі вищої математичної та професійної освіти. Ключові слова: когнітивний простір пам'яті, просторово-часова інформація, функціональна мода, часовий код, суб'єктивний час системи, хронометраж суб'єктивного часу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Купчинська, Зоряна Олегівна. "Ойконіми на *-ьn Західного і Середнього Полісся: ареальний і хронологічний аспекти." Філологічні студії: Науковий вісник Криворізького державного педагогічного університету 17 (April 2, 2018): 54–67. http://dx.doi.org/10.31812/filstd.v17i0.39.

Full text
Abstract:
У статті йдеться про ареальний і хронологічний виміри ойконімів на *-ьn Західного і Середнього Полісся. Просторово-часова характеристика географічних назв є частиною їхньої стратиграфії. Акцентовано, що ойконіми на *-ьn генетично пов’язані з відносними прикметниками, після процесу субстантивації в українській ойконімії зафіксовано великий пласт географічних назв із цим суфіксом. Західне і Середнє Полісся – це регіон України, який представляє великий інтерес для ономастів, бо ця територія репрезентує значний масив архаїчних ойконімів, зокрема географічних назв на *-ьn, і є частиною загальноукраїнського і загальнослов’янського ареалів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Zhovtianska, Valeria. "Психологічні засади моделювання як методичного напряму соціальної прогностики." Scientific Studios on Social and Political Psychology, no. 48(51) (December 30, 2021): 9–15. http://dx.doi.org/10.33120/sssppj.vi48(51).234.

Full text
Abstract:
Метою статті було визначення психологічних засад моделювання соціальних явищ для прогнозування їхнього розвитку. Моделювання, а також екстраполяція та експертні методи належать до найбільш загальних методичних напрямів соціальної прогностики. У літературі ж наразі більше уваги приділяється екстраполяції та експертним методам, незважаючи на вади й обмеження, властиві цим методичним напрямам порівняно з моделюванням. Причина цього полягає в тому, що моделювання вимагає визначення сутнісних причин розвитку соціальних процесів, що є проблемною зоною в сучасній науці. У статті на основі теоретичного аналізу обґрунтовується теза про те, що моделювання процесів соціального розвитку має базуватися на розумінні його психологічних механізмів і чинників. Це пов’язано з тим, що в онтологічному сенсі суб’єктом цього розвитку є людина як член суспільства, а тому саме змісти психічного життя членів соціуму визначають вектор суспільних змін. Водночас у моделюванні соціальних процесів важливо враховувати культурні напрацювання певного соціуму, які можна порівняти з тією вихідною позицією, до якої буде прикладено вектор подальшого соціального розвитку. У практичному плані розроблення прогностичних моделей соціального розвитку передбачає виокремлення психологічних характеристик, важливих для визначення способу функціонування суспільства, а також розуміння психологічних механізмів, через які ці характеристики впливають на суспільний розвиток. За такої умови короткострокові і середньострокові прогнози визначення вектора розвитку суспільства можуть базуватися на поточних замірах цих характеристик. Прогнозування соціальних змін на більш масштабну часову перспективу вимагає узагальнених моделей соціального розвитку, які б враховували і часові зміни в самих психологічних характеристиках. Описані психологічні засади можуть бути безпосередньо використані для розроблення прогностичних моделей процесів соціального розвитку, що становить перспективу подальшої роботи і визначає практичне значення дослідження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Korniіenko, Svitlana, Ihor Korniienko, Volodymyr Dmytriiev, and Anatolii Pavlenko. "ФОРМУВАННЯ КІЛЬКІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ВИПРОБУВАНЬ ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ ТОЧКОВИХ ОЦІНОК ЗАДАНОЇ ЯКОСТІ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 1(19) (2020): 140–55. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2020-1(19)-140-155.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Одне з найважливіших і трудомістких завдань при підготовці методик випробувань полягає в розрахунках кількісних характеристик випробувань, автоматизація яких при масовому проведенні випробувань стає актуальним завданням. Постановка проблеми. Ефективність функціонування випробувальної організації визначається часовими та якісними характеристиками проведення випробувань, де під якістю випробування розуміється відповідність одержаних оцінок параметрам випробувальних зразків. Вірогідність оцінок досягається неухильним та правильним проведенням випробування відповідно до розробленої методики, у якій вказуються, зокрема кількісні характеристики випробування конкретного зразка. Аналіз останніх досліджень і публікацій. На сьогодні є багато фундаментальних праць з питань планування експериментів, обробки їх результатів та одержання оцінок заданої якості. Останнім часом чимало наукових робіт присвячено автоматизації процесів підготовки, проведення та обробки результатів випробувань. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Алгоритмізація та автоматизація процесів планування у випробувальній організації має на меті суттєве спрощення, прискорення та позбавлення помилок при розробці методик випробування озброєння та військової техніки. Постановка завдання. Для моделювання процесів функціонування випробувальної організації і знаходження оптимальних режимів структури та параметрів виробничого процесу пропонується використання аналітичної моделі теорії систем масового обслуговування. Одним зі структурних елементів моделі має бути модуль планування випробувань, для якого необхідно розробити та підготувати до алгоритмування математичний апарат визначення кількісних характеристик плану проведення випробувань для одержання точкових оцінок параметрів зразку заданої точності й надійності, а також втрати надійності точкової оцінки внаслідок змушеного зменшення кількості випробувань. Виклад основного матеріалу. Сформовано структурно-функціональну схему модуля розрахунків кількісних характеристик випробувань. Розглянуто теоретичне питання одержання точкових оцінок параметрів випробувального зразку заданої точності та надійності. Обчислені кількісні характеристики випробувань для стандартизованих значень точності та надійності. Розглянуто питання зниження надійності оцінок при вимушеному зменшенні кількості дослідів. Визначені кількісні характеристики серійності випробувань для забезпечення надійності оцінок. Висновки відповідно до статті. Застосування розглянутого математичного апарату визначення кількісних показників плану проведення випробувань для одержання точкових оцінок параметрів зразку заданої точності й надійності в системі планування та управління випробуваннями дозволить суттєво скоротити часові витрати на підготовку до випробування, а алгоритмізація та подальша автоматизація дасть змогу уникнути впливу людського чинника при підготовці методик випробування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Андрухова, О. В., С. В. Овечкин, Т. В. Андрухова, Т. М. Жуковская, С. Л. Кустов, and Л. В. Науман. "ИССЛЕДОВАНИЕ ВЛИЯНИЯ КОГЕРЕНТНОГО ИЗЛУЧЕНИЯ НА СВОЙСТВА АРАМИДНЫХ ВОЛОКОН И ТКАНЕЙ." Фундаментальные проблемы современного материаловедения, no. 1 (March 31, 2022): 125–31. http://dx.doi.org/10.25712/astu.1811-1416.2022.01.014.

Full text
Abstract:
В работе исследуется влияние когерентного лазерного излучения на свойства поверхности и тонкого приповерхностного слоя арамидных волокон и тканей. Была проведена экспериментальная оценка капиллярности и смачиваемости, упруго-прочностных и трибометрических характеристик СВМ волокон и тканей, предварительно обработанных в поле лазерного излучения мощностью 300 мВт и 500 мВт с длинами волн 532 нм и 410 нм соответственно в зависимости от времени экспозиции образца непосредственно сразу после облучения, через 12 часов, 24 часа и 456 часов после воздействия. Установлено, что при облучении наблюдается улучшение адгезионной способности и гидрофилизация поверхности, при этом не изменяются, а возможно и улучшаются упруго-прочностные характеристики материала. На основе проведенных исследований предложен метод фотоактивации поверхности арамидного волокна с использованием когерентного лазерного излучения малой мощности.Ключевые слова: арамидные волокна и ткани, когерентное лазерное излучение, поверхностные и физико-механические свойства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Льошенко, О. А., В. І. Кондратьєва, and Т. С. Кириленко. "ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ УЯВЛЕННЯ ПРО ЧАСОВУ ПЕРСПЕКТИВУ У МОЛОДИХ ОСІБ ІЗ РІЗНИМИ ЖИТТЄВИМИ СМИСЛАМИ." Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Психологія, no. 4 (April 7, 2022): 7–11. http://dx.doi.org/10.32782/psy-visnyk/2021.4.1.

Full text
Abstract:
Стаття висвітлює результати дослідження усвідомленості часових перспектив у їх взаємозв’язку з різними смисложиттєвими орієнтаціями української молоді. Визначені базові підстави для осмислення поняття часової перспективи особистості, проаналізовані підходи до визначення змісту поняття «часова перспектива». Розглянута й обґрунтована актуальність дослідження проблеми чинників задоволеності життям у молодому віці та її зв’язку з усвідомленням часу та часової перспективи. Було проведено онлайн-дослідження особливостей зв’язку часової перспективи та смисложиттєвих орієнтацій у молодих людей віком від 18 до 27 років загальною кількістю 75 осіб. Для дослідження життєвих смислів особистості використовувався опитувальник смисложиттєвих орієнтацій Д.О. Леонтьєва. Використовуючи шкалу смисложиттєвих орієнтацій, ми виділили три групи випробуваних: із низьким рівнем життєвих смислів (11), із середнім (46) і високим (18). Для оцінки якості емоційних переживань особистості ми використали опитувальник суб’єктивного благополуччя в адаптації М.В Соколової, що оцінює якість емоційних переживань досліджуваної особи у діапазоні від оптимізму, бадьорості та впевненості у собі до пригніченості, дратівливості та почуття самотності. Для того, щоб визначити спрямованість на оцінку ставлення до часу, а через це – на оцінку ставлення особистості до навколишньої дійсності взагалі, а також до самого себе, свого досвіду і перспектив ми обрали методику часової перспективи Зімбардо. В адаптації опитувальник має 5 основних шкал: «негативне минуле», «гедоністичне сьогодення», «майбутнє», «позитивне минуле», «фаталістичне сьогодення». Наведені результати емпіричного дослідження, згідно з якими переважна більшість молодих людей мають середні та високі рівні задоволеності. Визначені параметри часової перспективи та життєвих цінностей, які відповідають предмету дослідження, віковим характеристикам зазначених осіб.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Shaytor, N. M., and A. V. Gorpinchenko. "Dynamic Modes of Asynchronous Motors in Drives of Power Systems and Complexes." Bulletin of Kalashnikov ISTU 23, no. 4 (December 30, 2020): 95. http://dx.doi.org/10.22213/2413-1172-2020-4-95-101.

Full text
Abstract:
Рассматривается проблема проектирования электроприводов с асинхронными двигателями, обеспечивающими оптимальные пусковые и энергетические характеристики в динамических режимах работы электропривода.Проведен анализ исследований и публикаций, где начато решение этой проблемы. В настоящее время в качестве электрооборудования для привода технологических установок энергетического комплекса применяются в основном асинхронные двигатели. Можно отметить значительный прогресс в создании современных, энергетически эффективных асинхронных машин за счет применения новых материалов и точных расчетов при проектировании. Вместе с тем асинхронные двигатели сохраняют отдельные недостатки, что требует специального выбора определенных конструктивных параметров и характеристик при проектировании электрооборудования для привода технологических установок динамических режимов работы.Рассмотрены конструктивные особенности и проведен сравнительный анализ энергетических и пусковых характеристик асинхронных двигателей с различными роторами, включая короткозамкнутый ротор типа беличья клетка, с двойной клеткой, с глубоким пазом, массивный и двухслойный ротор в широком диапазоне нагрузок.Разработана методика выбора альтернативных двигателей с использованием сравнительных диаграмм. Приведены результаты исследований асинхронных двигателей с короткозамкнутым и двухслойным ротором в наиболее тяжелых повторно-кратковременных режимах с частыми пусками, электрическим торможением и реверсом. Определены диапазоны нагрузок и характеристик динамических режимов для проектирования энергетически эффективных судовых рулевых приводов с альтернативными асинхронными двигателями, имеющими двухслойный ротор.К таким характеристикам относятся: продолжительность и частота включений, момент инерции, наличие торможений и реверсов приводов, номинальные, пусковые и тормозные потери, характер нагрузок и перегрузок, способы вентиляции альтернативных двигателей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Фик, Олександр Ілліч, Дмитро Борисович Кучер, and Лариса Валентинівна Кучер. "Дослідження резонансних властивостей пристроїв перемикання на основі високотемпературного надпровідника." Озброєння та військова техніка 31, no. 3 (September 24, 2021): 51–58. http://dx.doi.org/10.34169/2414-0651.2021.3(31).51-58.

Full text
Abstract:
Результати експериментальних досліджень, викладених у відомих роботах, засвідчили, що у високотемпературному надпровіднику під дією вхідного НВЧ-сигналу, коли створюється магнітне поле, рівень якого перевищує пороговий (Н>Hкр2), відбувається фазовий перехід надпровідника з надпровідного S в нормальний (резистивний) стан N (так званий процес перемикання (переключення)). Встановлено, що можливо управляти амплітудно-частотною характеристикою надпровідника напругою або струмом, що протікає. Тобто, можливо будувати перемикачі-обмежувачі на основі надпровідників, які знайдуть застосування у антенах, вхідних колах охолоджуваних надвисокочастотних трактів тощо.Найбільш практичними є пристрої на основі високотемпературних надпровідників, тому що їх робоча температура − це температура рідкого азоту, а швидкість перемикання становить менше 1 наносекунди. Однак, використання надпровідних систем потребує врахування питань сумісності їх зі штатними пристроями та урахування іншої низки особливостей будови НВЧ систем. Тобто, є сенс спершу окремо проаналізувати функціонування таких перемикачів, а потім в структурі будови штатної НВЧ системи.У статті проводиться дослідження властивостей лише окремих перемикачів (фільтрів вимикачів та обмежувачів) на основі високотемпературних надпровідних тонких плівок з метою вироблення принципів та критеріїв, які можуть бути основою здійснення автоматизованого проєктування розглянутих швидкодіючих надпровідних НВЧ-пристроїв.Для вирішення поставленої розрахункової задачі використовується алгоритм аналізу резонансних систем комутації та визначаються відповідні параме-три та критерії: коефіцієнти пропускання, модуляції, загасання; параметр якості; резонансні характеристики (частота, смуга, добротність).Результати розрахунків свідчать про необхідність застосування в сучасних НВЧ системах високотемпературних надпровідних швидкодіючих широкосмугових пристроїв (фазообертачів, обмежувачів, ліній затримки, комутаторів, тощо), що дозволить зменшити втрати енергії в приймально-передавальному тракті, збільшити швидкість управління променем антени в просторі, збільшити відношення сигнал-шум, підвищити захисні властивості прийомних тракту від електромагнітної поразки.У статті приведені результати розрахунків характеристик перемикачів, виконаних на основі надпровідникових мікрополоскових ліній передачі. Показана можливість побудови швидкодіючих (час спрацьовування менше одиниць наносекунд) перемикачів на основі надпровідності плівок в діапазоні частот 1 – 10 ГГц з часовими (швидкодія спрацьовування, час відновлення) енергетичними параметрами (енергії переключення 10-10 Дж) та резонансними характеристиками (частота, смуга, добротність), які значно кращі відповідних параметрів аналогічних пристроїв на основі напівпровідників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Гуйван, П. Д. "Пізнання темпорального перебігу в контексті особистісного ціннісного сприйняття людиною часових перспектив." Актуальні проблеми філософії та соціології, no. 29 (July 6, 2021): 9–13. http://dx.doi.org/10.32837/apfs.v0i29.952.

Full text
Abstract:
Робота присвячена дослідженню питання про сутність часу як однієї з фундаментальних категорій навколишнього світу, яка стосується загальних понять, що виражають чутливе сприйняття та його зв’язок з реальністю. Підкреслюється, що вивчення часового руху матерії доволі складний процес, позаяк він сприймається не безпосередньо, а опосередковано через темпоральний вплив на матеріальні елементи, які поступово змінюються. Темпоральні характеристики, які зумовлюють конкретні стани речей і процесів, – це не зовнішні реальні прояви, а особистісна перцепція спостерігача, на підставі якої формуються уявлення про внутрішні зв’язки подій у матеріальному світі. Тому час – не абсолютне, а відносне явище, і питання вивчення часових перспектив соціальних та індивідуальних систем, їх зіткнень і трансформацій є досить актуальним. У статті проаналізовані два філософські підходи до співставлення таких визначальних категорій, як час і буття: статичну та динамічну наукові концепції часу. Детально розглянута пануюча нині теза, за якої часовий перебіг завжди відбувається у напрямі від минулого до майбутнього. Вона полягає в тому, що часовий рух завжди відбувається транзитом через сучасність, на зупиняючись у ній, і продовжується в майбутті, щоразу збільшуючи обсяг минулого за рахунок нових фактів, що відходять із сучасності у минулі події. Такий процес відбувається перманентно, він не може зупинитися, у цьому, власне, полягає феномен часового руху в природі. Надана оцінка усвідомленої спостерігачами протяжності таких темпоральних категорій, як «минуле», «сучасне» та «майбутнє». Також вивчені наукові припущення окремих дослідників стосовно критики концепції про однонаправленість часового руху та зумовленість змін у стані матерії виключно у напрямі від минулого до майбутнього та оцінені їхні позиції щодо можливості інверсії напряму часового потоку. В роботі також надана розгорнута характеристика взаємин різних часових станів. Розглянуте питання про місце сучасності у співвідношенні трьох часових суперпозицій. Обстоюється позиція, що минуле, нинішнє і майбутнє продукуються сучасним періодом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гуйван, П. Д. "ЧАСОВІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ЗДІЙСНЕННЯ СУБ'ЄКТИВНОГО МАТЕРІАЛЬНОГО ПРАВА." Наукові праці Національного університету “Одеська юридична академія” 19 (November 6, 2019): 114–21. http://dx.doi.org/10.32837/npnuola.v19i0.525.

Full text
Abstract:
У праці проведено дослідження теоретичних питань, пов'язаних із можливістю реалізації свого суб'єктивного матеріального права носієм упродовж строку його існування. Проведено аналіз змісту суб'єктивного права, зокрема і його темпоральних вимірів, у контексті міри можливої та належної поведінки управленої особи. Обгрунтовано наукове положення, що саме протягом строків існування суб'єктивного цивільного права можлива його реалізація. У такому розумінні строки здійснення суб'єктивного права ототожнюються із часом його існування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Гуйван, П. Д. "ЧАСОВІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПАТЕНТНОГО ПРАВА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ." Наукові праці Національного університету “Одеська юридична академія” 20 (November 8, 2019): 39–46. http://dx.doi.org/10.32837/npnuola.v20i0.555.

Full text
Abstract:
У роботі проведене дослідження темпоральних чинників, що визначають тривалість окремих процесів під час набуття та здійснення права інтелектуальної власності на об'єкти патентного права. Вивчені питання щодо порядку отримання патенту та окремі часові ви­міри даного процесу. Зроблено порівняльний аналіз механізмів фіксації права інтелектуаль­ної власності на різні об'єкти. Виявлені окремі невдалі підходи, що мають місце в чинному українському законодавстві. Запропоновані заходи для поліпшення ситуації в коментованій сфері.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Кравчук, Д. "ЗАГАЛЬНІ РИСИ ТЛУМАЧЕННЯ ТЕМПОРАЛЬНИХ ОЦІНОЧНИХ ПОНЯТЬ ЦИВІЛЬНОГО ПРАВА." Юридичний вісник, no. 6 (February 16, 2022): 223–32. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i6.2287.

Full text
Abstract:
Актуальність статті полягає в тому, що головним питанням, яке потребує розв’язання на шляху удосконалення практики застосування темпоральних оцінних понять, є оптимізація тлумачення. Загалом тлумачення законодавчих норм є великою темою для вчених-правників і практиків, однак саме проблематиці тлумачення норм, що містять темпоральні оцінні поняття, поглиблена увага досі не приділена. З урахуванням специфіки норм, що містять темпоральні оцінні поняття, особливості набуває і процес їх тлумачення, який неодмінно потребує наукового аналізу, що своєю чергою приведе до формування висновків щодо вдосконалення обраної тематики. У статті автор дає загальну характеристику процесу тлумачення норм права, що своєю чергою дозволило виділити особливості тлумачення норм, які містять часові оцінні поняття. Наводяться висновки щодо об’єкта тлумачення, яким є не норма права, а його текстове вираження в джерелах права, що містять часові оцінні поняття. Саме верховенство права, яке є правилом поведінки, слід вважати результатом тлумачення, що повністю відповідає класичним постулатам правової доктрини країн прецедентного права. Інтерпретація текстового вираження норми права, що містить тимчасове поняття оцінки, допускає можливість її конкретизації в процесі тлумачення. Тлумачення дозволяє визначити повний зміст правопорядку, який додатково конкретизується з урахуванням індивіда –певних умов місця, часу, характеру обставин. Інтерпретація часових оцінних понять не трансформує та не повинна перетворювати їх, по суті, у нові правові норми уточнюючого характеру. Якщо це так (а це можливо лише за офіційного нормативного тлумачення), то це вже не тлумачення, а правотворчість, яка змінює право, оскільки змінюються якісні характеристики поняття, а, відповідно, змінюється і порядок правової регламентації –можливість розсуду замінюється формальною визначеністю. Наслідком інтерпретації має бути встановлення лише певних стандартів концепції оцінки, що полегшить її розуміння та застосування на практиці, але саме поняття має залишатися оцінним, а не набувати ознак чіткої визначеності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Tsymbalista, O. L., and L. I. Garidzhuk. "Характеристика мікробного пейзажу нижніх дихальних шляхів при ускладненій пневмонії в дітей раннього віку." CHILD`S HEALTH, no. 6.49 (October 1, 2013): 43–47. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0551.6.49.2013.84839.

Full text
Abstract:
У дітей раннього віку, хворих на позалікарняну пневмонію, серед ускладнень наростає частота токсичного синдрому в поєднанні з гнійним ендобронхітом паралельно зростанню ступеня тяжкості дефіциту заліза. Серед клініко-рентгенологічних форм переважає двобічна вогнищева пневмонія (84,2 %), рідко (9,7 %) спостерігається часткова та сегментарна (6,1 %). Гнійні форми ендобронхіту переважали в дітей першого року життя (81,2 %), на другому-третьому році життя вони спостерігались рідше (30,5 %). Із промивних вод бронхів найчастіше висівали Streptococcus pneumoniaе (49,2 %), Staphylococcus аureus, зокрема, у дітей першого року життя (20,3 %), рідше — Pseudomonas аeruginosae (13,5 %), що є чутливими до антибіотиків резерву та інгібітор-захищених пеніцилінів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Korobko, L. R., O. V. Markovych, and B. Z. Chyzhyshyn. "КЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПЕРІОПЕРАЦІЙНОГО ТА ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНОГО ПЕРІОДІВ НА ТЛІ COVID-19." Вісник медичних і біологічних досліджень, no. 3 (November 27, 2020): 59–62. http://dx.doi.org/10.11603/bmbr.2706-6290.2020.3.11305.

Full text
Abstract:
Резюме. У ході проведення ретроспективного аналізу встановлено, що ступінь тяжкості післяопераційних ускладнень, зокрема легеневих, й імовірний ризик смертності прямопропорційно залежить від тяжкості Covid-19, супутньої патології та вікової категорії пацієнтів. Мета дослідження – провести аналіз клінічних особливостей перебігу періопераційного та після­операційного періодів на тлі Covid-19. Матеріали і методи. Ретроспективно проаналізовано 37 історій захворювань пацієнтів Рівненщини, яких ургентно прооперували в умовах пандемії. Зокрема, 17 із них були інфіковані SARS-CoV-2 (перша конт­рольна група) та 20 – неінфікованих (друга конт­рольна група). Результати. Етіологічними чинниками ургентних оперативних втручань були: гострий живіт, інфаркт міокарда, нейротравми та травми нижньої кінцівки. Частка супутньої патології у досліджуваних становила 64,9 %, з перевагою у першій контрольній групі, як правило, це – серцево-судинні захворювання та цукровий діабет. При визначенні ступеня операційного ризику встановлено переважання частки «значного ризику», «високого ризику» і « надто високого ризику» – 70,6 % у пацієнтів першої контрольної групи над часткою (45 %) у другій контрольній групі. Частота післяопераційних ускладнень становила 35,1 % , зокрема у пацієнтів на тлі Covid-19 переважали порушення дихальної системи. Смертність складала 10,8 % і була у першій контрольній групі з тяжкою стадією Covid-19. Висновки. Перебіг післяопераційного періоду, частота ускладнень, ризик летальності є вищими у хворих, інфікованих Covid-19, і залежать від віку, супутньої патології та стадії тяжкості ГРВІ-CoV-2.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Євграфов, Д. В., and Ю. Є. Яремчук. "Розрахункові спектри сигналів витоку інформації з екранів моніторів на рідкокришталевих структурах." Реєстрація, зберігання і обробка даних 23, no. 2 (June 29, 2021): 3–11. http://dx.doi.org/10.35681/1560-9189.2021.23.2.239187.

Full text
Abstract:
Розглянуто роботи, які присвячено аналізу структури сигналів витоку інформації з моніторів і протиріччя в їхньому поданні для різних типорозмірів екранів, що виникають завдяки неточностям у вимірюваннях їхніх спектральних характеристик. Обґрунтовано типову модель сигналу витоку у вигляді послідовності пікселів, горизонтальних бланк-імпульсів і вертикальних бланк-імпульсів. Розглянуто процеси формування сигналів у відеокартах моніторів персональних обчислювальних машин і для спрощеного (двохвідтінкового статичного зображення) знайдено спектральне подання тестового сигналу у вигляді послідовності білих і чорних пікселів, що формують вертикальні смуги, шириною у піксель для нескінченого часу аналізу. Отримано часові моделі сигналів зі спектральними характеристиками, які різняться від виміряних з відносними похибками в одиниці відсотків. Зроблено розрахунки спектрів для чотирьох типорозмірів екранів моніторів. Зазначено, що часові моделі витоку інформації з екранів моніторів на рідкокриш-талевих структурах є придатними для подальших досліджень побічних випромінювань лише після перевірки відповідності розрахованих спектрів реальним побічним випромінюванням з екранів моніторів, отриманих в екранованій від радіовипромінювань кімнаті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Kostruba, Natalia. "ПСИХОЛІНГВІСТИЧНИЙ АНАЛІЗ РЕЛІГІЙНИХ КОМУНІКАЦІЙ У ЧАСИ СТАНОВЛЕННЯ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ." Psychological Prospects Journal, no. 33 (June 9, 2019): 163–77. http://dx.doi.org/10.29038/2227-1376-2019-33-163-177.

Full text
Abstract:
У статті здійснено психолінгвістичний аналіз релігійних комунікацій у часи становлення Православної церкви України (ПЦУ). Представлено тлумачення поняття релігійних комунікацій та його основні характеристики. Зазначено особливості релігійних ЗМІ, переваги релігійних Інтернет-комунікацій. Здійснено огляд змісту друкованих видань Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) щодо висвітлення події утворення ПЦУ. Описано основні чотири етапи фреймового аналізу тексту, що містить також характеристику визначення сценарію тексту. За результатами здійсненого фреймового аналізу офіційної заяви Священного синоду УПЦ щодо ситуації в українському й світовому православ’ї виділено десять фреймів: структури, дії, агресія, люди, цінності, право, влада, території, релігійні терміни, часова орієнтація. Найбільшу кількість слів містять фрейми структури, дії, агресія, люди. Найменшими за обсягом є фрейми «релігійні терміни» та «часова орієнтація». Виокремленням найчастотніших слів у кожному фреймі визначено сценарій досліджуваної заяви: Церква, дії, розкол, віруючі, єдність, права, патріархат, шлях, Господь і рік. Загалом заява містить багато звинувачень про незаконні дії, утручання в життя Церкви Константинопольського патріархату, ПЦУ та державної влади. Заява не закликає до єдності, вона містить заклики до подальшого протистояння й «виправлення помилок». Чітким у заяві є прохання до влади щодо скасування закону про перейменування УПЦ МП, проте у цій заяві Синод називає себе УПЦ. Це вводить в оману пересічних українців, які не ідентифікують УПЦ як таку, що має російське підпорядкування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Стасюк В.М., к.т.н. and Андрощук І.В., к.с.-г.н. "ВПЛИВ ОКРЕМИХ КОНСТРУКТИВНИХ ПАРАМЕТРІВ ПРИВОДУ ІЗ ПНЕВМОМЕХАНІЧНОЮ СИСТЕМОЮ ПОВІТРОРОЗПОДІЛУ НА РОБОЧІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ВІБРОУДАРНИХ МАШИН." Перспективні технології та прилади, no. 16 (August 31, 2020): 129–33. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2313-5352-2020-16-18.

Full text
Abstract:
Завдання вибору оптимальних конструктивних параметрів приводів для забезпечення потрібних робочих характеристик віброударних пневматичних машин завжди актуальне, у тому числі й пневматичних приводів, системи повітророзподілу яких оснащені клапанними повітророзподільниками. У статті наведені результати досліджень впливу окремих конструктивних параметрів приводу із пневмомеханічним розподілом стисненого повітря на робочі характеристики віброударних машин. В якості окремих конструктивних параметрів приводу вибрано: діаметри робочих вікон впускних елементів камер холостого та робочого ходів, діаметри випускних отворів і відстань між осями впускних елементів камери холостого ходу та випускними отворами. При цьому для вибору більш досконалої конструкції приводу розглядалися три його конструкції: із регульованим дроселем у кришці компенсаційної камери холостого ходу, із регульованим дроселем у кришці компенсаційної камери робочого ходу та без регульованих дроселів у кришках вищезазначених камер. В якості робочих характеристик віброударної машини вибрані: енергія удару, частота ударів, хід поршня-ударника та тривалість циклу. Отримані результати досліджень дозволяють вибирати оптимальні величини конструктивних параметрів приводу із пневмомеханічною системою повітророзподілу для забезпечення потрібних робочих характеристик віброударної машини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Конестяпін В. Г., Павлось О. О., Ханікянц О. В., Свищ Я. С., and Павлось Р. М. "ЧАСОВІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ТЕХНІКИ СТРИБКА У ВИСОТУ ВИСОКОКВАЛІФІКОВАНИХ СТРИБУНОК." International Academy Journal Web of Scholar, no. 4(46) (April 30, 2020): 54–58. http://dx.doi.org/10.31435/rsglobal_wos/30042020/7048.

Full text
Abstract:
The increasing performance in women's height jumping among women is of interest to the study of time characteristics of technique. The aim was to supplement the data on the time characteristics of the technique of jumping into the height of highly skilled jumpers during participation in responsible competitions. Based on a report by the IAAF scientific group, made after the 2017 World Championship in London, the time characteristics of high jump technique for the finalists were determined. The relationship between the result of a high jump and the time characteristics of the technique of the jumping a world-class athlete has been investigated. Comparison of time characteristics of the technique of jumping of the finalists of the 2017 World Championship with the time characteristics of the technique of jumping off the world record holder among the juniors Yaroslava Mahuchikh. It is recommended to use as a model the characteristics of highly skilled high jumpers: average rate of the last three running steps (4.1 ± 0.3 step·s-1) and repulsion duration (0.16 ± 0.01 s).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Леушин, С. Г., О. В. Бєсова, and М. М. Олещук. "Параметри причорноморських тропосферних радіохвилеводних каналів виявлення безпілотних літальних апаратів." Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, no. 1(42,) (January 21, 2021): 99–103. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2021.42.12.

Full text
Abstract:
Показано, що існують кілька моделей тропосферних каналів поширення радіохвиль. Найбільш поширеними моделями є: багатоканальні параметричні пристрої з випадковими параметрами за часом і багатосмугові параметричні фільтри з випадковими параметрами по частоті. Однак на практиці існує апріорна невизначеність характеристик променів поширення, як за часом, так і по частоті, обмежує значимість цих моделей. Проаналізовано модель багатопроменевого каналу радіолокації з випадковими параметрами за часом і по частоті. Визначено параметри моделі - середній часовий інтервал і середнє частотне рознесення. Показаний їх зв'язок з смугою і час когерентності каналу. Наведено кількісні оцінки смузі і часу когерентності для причорноморських районів. Отримані результати можуть служити основою для синтезу та аналізу РЛС виявлення безпілотних літальних апаратів (БПЛА), що працюють в умовах багатопроменевого поширення електромагнітних хвиль (ЕМХ).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Пільтяй, Степан Іванович, Андрій Васильович Булашенко, Ірина Володимірівна Фесюк, and Олександр Васильович Булашенко. "КОМПАКТНИЙ ПЕРЕТВОРЮВАЧ ПОЛЯРИЗАЦІЇ ДЛЯ СУПУТНИКОВИХ АНТЕННИХ СИСТЕМ." Вісник Черкаського державного технологічного університету, no. 1 (April 15, 2021): 86–98. http://dx.doi.org/10.24025/2306-4412.1.2021.227633.

Full text
Abstract:
У статті запропонований простий метод оптимізації та розробки поляризаційних пристроїв с діафрагмами за допомогою методу еквівалентних мікрохвильових схем. Принцип методу полягає у розбитті схеми хвилеводного пристрою обробки поляризації на прості еквівалентні схеми. Кожна схема описується своїми матрицями розсіювання та передачі. Далі основні характеристики представленого пристрою виражаємо через елементи загальної хвильової матриці розсіювання. До базових електромагнітних характеристик пристрою належать такі: фазові, узгоджуючи та поляризаційні. Було розроблено поляризаційний пристрій із трьома діафрагмами на основі квадратного хвилеводу. У діапазоні частот 13,0-14,4 ГГц було здійснена процедура оптимізації електромагнітних характеристик. Сконструйований хвилевідний пристрій у робочому діапазоні частот підтримує диференційний фазовий зсув у межах 90° ± 4,0°. Пікове значення його коефіцієнта стійної хвилі за напругою приймає значення 2,04. Максимальне значення коефіцієнту еліптичності становить 0,6 дБ, а мінімальній рівень кросполярізаційної розв’язки становить 29,5 дБ. Для перевірки правильності отриманих результатів була здійснене числове моделювання пристрою із використанням методу скінченного інтегрування в частотній області та методо скінчених елементів в часовій області. Результати моделювання показали, що представлений метод має невелику розбіжність із відомими електродинамічними методами аналізу мікрохвильових пристроїв. Тому, розроблений новий хвилевідний поляризаційний пристрій з трьома діафрагмами представляє узгоджені та якісні електромагнітні характеристики у всьому робочому діапазоні частот 13,0–14,4 ГГц. Розроблений поляризаційний пристрій може використовуватися у антенних системах, де здійснюється поляризаційна обробка сигналів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Melnyk, Viktor. "Основи організації та часові характеристики багатопроцесорних самоконфігуровних комп'ютерних систем." Computer systems and network 1, no. 1 (February 23, 2016): 53–64. http://dx.doi.org/10.23939/csn2016.857.053.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Konstandoglo, A. G., V. F. Foksha, and A. L. Gorea. "Иммуногенетическая характеристика стада абердин-ангусской породы." Animal Breeding and Genetics 55 (May 15, 2018): 154–61. http://dx.doi.org/10.31073/abg.55.22.

Full text
Abstract:
В статье приведены результаты изучения животных абердин-ангусской породы по группам крови. Выявлена наибольшая частота встречаемости антигенов B2, G3, Y2, G′, Q′, G″ (ЕАВ локус), антигенов C1, C2, E, W и X2 (ЕАС локус). Наблюдается высокая частота встречаемости аллеля B1G1 (0,0913), который из доступных нам литературных источников встречается только у голштинизированного скота ярославской породы и красной эстонской породы. Гомозиготность анализируемой популяции абердин-ангусского скота является самой низкой по сравнению с имеющимися в литературе данными и составляет 0,31%.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Rudenko, O., Z. Rudenko, G. Golovko, and O. Odarushchenko. "ЗНАХОДЖЕННЯ ПАРАМЕТРІВ СКОРИГОВАНОЇ ЛІНІЇ ЕКСПОНЕНЦІАЛЬНОЇ АПРОКСИМАЦІЇ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ДАНИХ ВИЯВЛЕНИХ ДЕФЕКТІВ ПРИ ОЦІНЮВАННІ КІЛЬКОСТІ ВТОРИННИХ ДЕФЕКТІВ ПРОГРАМНИХ ЗАСОБІВ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 6, no. 52 (December 13, 2018): 74–78. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.6.074.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз місця характеристики надійність програмного забезпечення в структурі моделей якості програмного забезпечення. Визначено, що в ієрархічній структурі більшості моделей якості програмного забезпечення характеристика надійність є першою підхарактеристикою характеристики якість. Виділені п’ять принципів урахування вторинних дефектів програмних засобів. Для урахування вторинних дефектів програмних засобів використовується: теорія динаміки програмних систем, у якій процеси прояву дефектів у програмних засобах розглядаються як результат дії детермінованих потоків дефектів; теорія часових рядів, де виділяються вторинні дефекти із загального потоку дефектів; імітаційне моделювання; модифікація функцій ризику моделей оцінки надійності програмних засобів та функцій, що характеризують параметри цих моделей, внесенням імовірнісних коефіцієнтів; модифікація функцій ризику моделей оцінки надійності програмних засобів шляхом внесення параметра, що визначає число вторинних дефектів, який визначається порівнянням значень полігона частот дефектів з відповідними значеннями функції регресії. Проаналізовано поняття недосконалого відлагодження програмного забезпечення у контексті урахування вторинних дефектів. Обґрунтовано вибір експоненціальної апроксимації полігона частот виявлених дефектів програмних засобів. Наведено приклади моделей оцінки надійності програмних засобів, функції ризику яких містять експоненціальну складову. Розглянуто послідовність знаходження коефіцієнтів функції, одержаної в результаті зміщення лінії експоненціальної апроксимації полігона частот виявлених дефектів програмних засобів. Показано застосування одержаних коефіцієнтів для методики оцінювання числа вторинних дефектів, що ґрунтується на порівнянні даних статистики числа дефектів і даних зміщеної лінії експоненціальної апроксимації полігона частот дефектів. Одержані рівняння скоригованої лінії експоненціальної апроксимації для вибірок малих і великих об’ємів. Одержані формули для обчислення числа вторинних дефектів на часових інтервалах без урахування та із урахуванням поправки Бесселя.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

БОЙКО, Яна. "КРЕАТИВНА ОСОБИСТІСТЬ ПЕРЕКЛАДАЧА ЯК ФАКТОР ДІАХРОННОЇ МНОЖИННОСТІ ПЕРЕКЛАДІВ (НА МАТЕРІАЛІ УКРАЇНСЬКИХ РЕТРАНСЛЯЦІЙ ТРАГЕДІЙ В. ШЕКСПІРА)." Проблеми гуманітарних наук Серія Філологія, no. 45 (September 22, 2021): 41–51. http://dx.doi.org/10.24919/2522-4565.2021.45.4.

Full text
Abstract:
Для досягнення адекватності художнього перекладу пер- шотвору, віддаленого значною часовою дистанцією, недостатнім є враху- вання мовних і когнітивних характеристик лише автора першотвору. Важ- ливим чинником адекватності ретрансляцій постає особистість самого перекладача. У статті викладено результати дослідження, проведеного із застосуванням комплексу загальнонаукових і спеціальних, лінгвістичних і перекладознавчих методів аналізу, основним з яких є порівняльний ана- ліз часово віддалених першотворів – трагедій В. Шекспіра Hamlet (1599) і Macbeth (1605) та їх українських ретрансляцій різних історичних періодів, авторами яких є М. Старицький (1882), П. Куліш (1899), Ю. Клен (1930), Л. Гребінка (1939), Т. Осьмачка (1930), Б. Тен (1986). Мета статті – вста- новити вплив креативної особистості перекладача на вибір стратегії пере- кладу та стиль перекладеного твору. У статті охарактеризовано творчі особистості українських поетів-перекладачів трагедій Шекспіра Hamlet і Macbeth, сформовані в XIX–XXI ст. під впливом культурно-історичного контексту й літературного стилю епохи. Дослідження продемонструвало вплив вибраної перекладачем стратегії перекладу – історизації/архаїзації або модернізації/доместикації – на стилістичну варіативність різночасо- вих ретрансляцій часово віддаленого першотвору. Взаємодія творчої мовної особистості перекладача з художнім методом автора, у результаті якої відбувається дешифрування смислів та їх відтворення цільовою мовою через мовно-стилістичні засоби перекладача з використанням його власних перекладацьких стратегій, зумовлює стилістичну варіативність множинних різночасових українських ретрансляцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Гасанов, Афиг Рашидович, Руслан А. Гасанов, Р. A. Ахмедов, and М. В. Садыхов. "Аппроксимационный метод исследования характеристик акустооптической линии задержки." Известия высших учебных заведений. Радиоэлектроника 64, no. 11 (December 30, 2021): 696–704. http://dx.doi.org/10.20535/s0021347021110042.

Full text
Abstract:
В статье показаны высокие потенциальные возможности акустооптической линии задержки (АОЛЗ) для обработки широкополосных аналоговых сигналов. Обоснована актуальность разработки теории физических процессов в АОЛЗ, пригодной для прикладных применений. Предложен аппроксимационный метод решения этой проблемы. Показано, что при использовании кусочно-линейной аппроксимации, расчет временных и частотных характеристик АОЛЗ значительно упрощается. Получены универсальные формулы для определения выходного отклика АОЛЗ, его длительности и времени нарастания, при различных соотношениях длительности входного импульса и времени пересечения лазерного пучка упругим волновым пакетом. Предложена методика и формулы для определения частоты среза АОЛЗ. Проведено численное моделирование предложенных формул и доказана их адекватность. Обсуждена возможность использования полученных формул для исследования характеристик АОЛЗ за пределами граничной частоты. Установленные закономерности и результаты численного анализа экспериментально апробированы на макете АОЛЗ с прямым детектированием. Параметры осциллограмм входного и выходного импульсов, которые получены при различных соотношениях длительности входного импульса ко времени пересечения лазерного пучка упругим волновым пакетом, обсуждены в контексте установленных закономерностей и результатов численного анализа. По нормированному экспериментальному графику амплитудно-частотной характеристики АОЛЗ определена частота среза и показано ее соответствие с результатами численного анализа.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Муслимов, Э. Р., Н. К. Павлычева, and И. А. Гуськов. "Концепция композитных голограммных оптических элементов." PHOTONICS Russia 14, no. 7 (November 19, 2020): 586–99. http://dx.doi.org/10.22184/1993-7296.fros.2020.14.7.586.599.

Full text
Abstract:
В настоящей работе предлагается концепция голографического оптического элемента нового типа. Такой оптический элемент будет представлять собой голограмму, записываемую путем стыковки нескольких элементарных полей. При этом в каждом элементарном поле изменяются следующие параметры: глубина профиля штриха или амплитуда модуляции показателя преломления; форма профиля штриха или полосы; частота штрихов / полос; кривизна штрихов / полос и параметры неравномерности их периода. У полученного композитного элемента такие характеристики, как дифракционная эффективность, спектральная и угловая селективность, поляризационные, дисперсионные и аберрационные свой­ства, могут контролироваться локально. Использование подобных элементов позволит создавать новые оптико-­электронные приборы с улучшенными характеристиками. На примере схемы спектрографа для видимого диапазона 400–800 нм показано, что использование подобного элемента позволяет снизить аберрации до 2,14 раз и повысить среднеквадратическое значение дифракционной эффективности до 1,47 раз.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Voloshchenko-Holda, Lada, and Pawel Niedziolka. "ФІНАНСУВАННЯ ПРОЕКТІВ В ГАЛУЗІ НАЗЕМНОЇ ВІТРОЕНЕРГЕТИКИ ТА РОЗБУДОВИ СОНЯЧНИХ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ У ПОЛЬЩІ: РИЗИКИ ТА МОЖЛИВОСТІ." Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 2, no. 4 (August 31, 2019): 45–56. http://dx.doi.org/10.32750/2019-0205.

Full text
Abstract:
У статті розглядається еволюція системи підтримки відновлюваної енергетики у Польщі, з акцентом на можливості та ризики з точки зору інвесторів та банків, які займаються фінансуванням проектів у галузі відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). У статті, також запропоновано характеристику умов банківського фінансування, на які можуть розраховувати потенціальні інвестори за чинної системи аукціонів. Ця характеристика була здійснена на основі результатів аналізу актуальних ринкових пропозицій щодо фінансування проектів ВДЕ у 2019 році, а також опитування представників провідних банків, що заявили про готовність фінансування проектів ВДЕ у Польщі. Наземні вітряна та сонячна енергетика - не єдині ВДЕ, яким надається підтримка в Польщі через систему аукціонів. У той же час ці два напрямки, ймовірно, відіграватимуть ключову роль серед інших ВДЕ у найближчі кілька років, оскільки очікується, що частка їх потужності після проведення аукціонів, запланованих на 2019 рік, буде на рівні близько 80% від загалу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Rebot, D. P., and V. G. Topilnytskyy. "МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ВИЗНАЧЕННЯ ЗМІНИ АМПЛІТУДИ ТА ЧАСТОТИ КОЛИВАННЯ СИПКОГО МАТЕРІАЛУ В ПРОЦЕСІ ВІБРОСЕПАРАЦІЇ." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 2 (March 29, 2018): 164–66. http://dx.doi.org/10.15421/40280231.

Full text
Abstract:
Розглянуто останні розробки вібраційних сепараторів, їх переваги та дослідження, які проводили у сфері вібраційної сепарації. Встановлено, що проведені на сьогодні дослідження не можуть повністю описати рух сипкого матеріалу під час його вібраційної сепарації. Запропоновано метод визначення та дослідження амплітуди та частоти коливань сипкого матеріалу під час його сепарації за умови, що матеріал, який сепарується, рухається вздовж сита із певною сталою швидкістю, а нелінійні пружні характеристики сипкого матеріалу описуються певною степеневою залежністю. Для побудови математичної моделі руху матеріалу вздовж сита використано методи нелінійної механіки та апарат спеціальних Ateb-функцій. Під час дослідження знайдено співвідношення, які дають змогу визначити зміни амплітуди та частоти сипкого матеріалу залежно від швидкості його руху вздовж сита вібраційного сепаратора та від його фізико-механічних характеристик. Отримано аналог рівнянь у стандартному вигляді, які описують закони зміни основних параметрів динамічного процесу руху сипкого матеріалу вздовж сита. На основі отриманих результатів встановлено, що для найпростішої моделі процесу сепарації частота динамічного процесу залежить від амплітуди і швидкості руху середовища вздовж сита та для більших значень швидкості переміщення вздовж сита частота коливань сипкого середовища є меншою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Канапинов, М. С., Г. М. Кашкаров, А. А. Ситников, Н. П. Тубалов, and О. В. Яковлева. "ВЛИЯНИЕ ТЕХНОЛОГИЧЕСКИХ ПРОЦЕССОВ НАФИЗИКО – МЕХАНИЧЕСКИЕ СВОЙСТВА ВИБРОСТОЙКИХПОРИСТЫХ ПРОНИЦАЕМЫХ МЕТАЛЛОКЕРАМИЧЕСКИХМАТЕРИАЛОВ." Ползуновский вестник, no. 2 (July 4, 2018): 140–45. http://dx.doi.org/10.25712/astu.2072-8921.2018.02.026.

Full text
Abstract:
Пористые проницаемые металлокерамические материалы (ППММ), получаемые с использованием технологий самораспространяющегося высокотемпературного синтеза (СВС) обладают рядом преимуществ, к числу которых можно отнести: низкая энергоемкость получения, возможность использования отходов машиностроения и металлургии, изготовление фильтров – нейтрализаторов с высокими физико – механическими и функциональными свойствами. Фильтры, полученные по СВС – технологиям, обладают достаточной механической прочностью, коррозионной стойкостью и виброустойчивостью. Проблемы повышения механических и вибростойких характеристик могут быть решены либо путем подбора компонентов шихты, либо управлением технологическими режимами подготовки компонентов и изготовления СВС – материалов. Целью исследования является изучение влияния технологических процессов (время смешивания шихты, температура подогрева шихты и время отпуска СВС – материалов) на физико-механические свойства (коэффициент жесткости, модуль упругости, частота собственных колебаний и др.) полученных СВС - материалов, используемых впоследствии в качестве фильтров – нейтрализаторов отработавших газов двигателей внутреннего сгорания. Пористые проницаемые металлокерамические материалы были получены по технологии самораспространяющегося высокотемпературного синтеза. Исследования в работе основывались на фундаментальных положениях металловедения, неорганической химии, физики горения, технической физики, дифракции рентгеновских лучей. Базовыми компонентами шихты являются Fe2O3 (окалина легированной стали) + Al2O3 (электрокорунд) + Al. Время механического смешивания шихты определено в количестве 1 ÷ 6 часов, предварительный (перед СВС – процессом) подогрев формы с шихтой в пределах (573 ÷ 673) К, время отпуска (1 ÷ 6) часов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Гуйван, Петро Дмитрович. "ТЕМПОРАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ВИНИКНЕННЯ МАТЕРІАЛЬНИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ." New Ukrainian Law, no. 1 (March 30, 2022): 22–28. http://dx.doi.org/10.51989/nul.2022.1.3.

Full text
Abstract:
Ця наукова робота присвячена дослідженню порядку укладення цивільного договору як визначального юридичного факту, що формує зміст правовідношення у вигляді суб’єктивних прав та юридичних обов’язків контрагентів. У статті увага приділена темпоральним чинникам такого процесу. Наголошується, що строки укладання договору – зустрічних договірно-процедурних дій щодо вироблення умов та юридичного оформлення договору як правового акта – мають організаційний характер. При цьому укладення договору шляхом вчинення певних дій встановлює також і часові межі його чинності, адже в цьому процесі визначається як період укладення, так і тривалість дії правочину. Підкреслюється, що визначений приватноправовими нормами порядок укладення договорів є встановленою юридико-логічною послідовністю стадій встановлення цивільних прав та обов’язків, здійснених на основі погоджених дій осіб, спрямованих назустріч одна одній та виражених у різноманітних способах узгодження змісту договору. Аналізуються темпоральні виміри подання пропозиції про умови договору (оферти) та механізми її погодження (акцептування). Окремо вивчений механізм вступу у договірні відносини, запроваджений чинним законодавством для господарюючих суб’єктів. У роботі здійснено порівняльний аналіз окремих договорів, виходячи з часу, коли починається їхня дія. Цей термін визначається або конкретним моментом, встановленим сторонами чи нормативно, або вчиненням певного правочину. Останні договори називаються реальними, і для набуття ними чинності закон передбачає необхідність передачі майна або вчинення якоїсь передбаченої дії. Обов’язок такої дії може обумовитися у правочині або він може з’явитися з моменту пред’явлення вимоги покупцем, коли контрагенти не визначили строк зобов’язання (ч. 2 ст. 530 ЦКУ). Таким чином, часові координати вчинення тих чи інших дій є визначеними. Недотримання цих вимірів тягне неукладеність правочину, а тому і невиникнення відповідних прав та обов’язків. При цьому тією чи іншою мірою присутня вказівка на час реалізації закладених прав та виконання обов’язків. Якщо час здійснення суб’єктивного права не вказаний конкретно, зобов’язання діє протягом чинності договору або в розумний строк.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Назаренко, Максим Юрьевич, and Светлана Николаевна Салтыкова. "ВЛИЯНИЕ ПАРАМЕТРОВ ПРОЦЕССА ПОЛУКОКСОВАНИЯ ГОРЮЧИХ СЛАНЦЕВ НА КАЧЕСТВО СЛАНЦЕВОГО ПОЛУКОКСА." Izvestiya Tomskogo Politekhnicheskogo Universiteta Inziniring Georesursov 332, no. 9 (September 23, 2021): 109–18. http://dx.doi.org/10.18799/24131830/2021/9/3361.

Full text
Abstract:
Актуальность данного исследования обусловлена, прежде всего, ростом мирового интереса к переработке низкосортных твердых горючих ископаемых – горючих сланцев, бурых углей и др. Активное использование такого вида сырья позволит диверсифицировать структуру экономики страны и увеличить общие запасы топливно-энергетических и химических ресурсов, особенно учитывая неизбежное уменьшение запасов традиционных углеводородных ресурсов – нефти и газа. По оценкам специалистов, Россия обладает большими запасами горючих сланцев, которые в основном сосредоточенны в следующих сланцевых бассейнах, млн т: Прибалтийский (10246,7), Волжский (25822,4), Вычегодский (58105,8), Тимано-Печорский (4888,0), Центральный (59,6) и др., поэтому поиск эффективных способов переработки горючих сланцев остается актуальным. Цель: определение влияния параметров процесса полукоксования горючих сланцев (температуры и продолжительности процесса) на качество получаемого сланцевого полукокса, а также изучение поведения органического вещества полученных образцов сланцевого полукокса при нагреве. Объекты: горючие сланцы Ленинградского месторождения Прибалтийского бассейна, который располагается на территориях Ленинградской, Псковской и Новгородской областей. Основные характеристики объекта исследований: влажность – 2,00 % масс, выход летучих веществ – 41,43 % масс, зольность – 50,5 % масс, действительная плотность – 1,64 г/см3. Методы. Для проведения процесса полукоксования горючих сланцев использовалась лабораторная установка по полукоксованию твердого низкосортного сырья с системой очистки газообразных продуктов от аммиака, оксида углерода и бензола. Характеристика полученных образцов сланцевых полукоксов определялась по современным отечественным и зарубежным методикам. Результаты. Приведены результаты экспериментального исследования влияния параметров процесса полукоксования горючих сланцев Ленинградского месторождения на характеристики получаемых образцов. В работе использовались два режима полукоксования: режим I – температура (450–470) °С, время выдержки (3, 5, 8 часов); режим II – (510–520) °С, время выдержки (3, 5, 8 часов). Сланцевые полукоксы, полученные при первом режиме процесса, обладают следующими свойствами: влажность (1,15…0,78) % масс, выход летучих веществ (41,50…37,05) % масс, зольность (57,56…46,30) % масс, плотность действительная (1,71…1,98) г/см3. Полукокс, полученный при втором режиме, имеет следующие характеристики: влажность (1,08…0,98) % масс, выход летучих веществ (42,8…38,98) % масс, зольность (51,56…53,95) % масс, плотность действительная (1,71…1,99) г/см3. Также установлено, что при возрастании времени процесса полукоксования наблюдается увеличение содержания компонентов неорганической составляющей полукоксов и снижение содержания углерода в органической части сланцевого полукокса. Термогравиметрические кривые полученных сланцевых полукоксов показали наличие двух экзотермических пиков, соответствующих выделению влаги и легко связанных летучих веществ (первый пик) и выделению основного объема сланцевой смолы (второй пик) и одного эндотермического пика – разложение минеральной составляющей горючих сланцев.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Kotova, Diana L., Tatiana A. Krysanova, Lyudmila A. Novikova, Larisa I. Belchinskaya, and Ekaterina G. Davydova. "Об особенностях влияния слабого импульсного магнитного последействия на гидратационные свойства алюмосиликатов." Сорбционные и хроматографические процессы 20, no. 2 (May 12, 2020): 166–74. http://dx.doi.org/10.17308/sorpchrom.2020.20/2771.

Full text
Abstract:
Природные каркасные и слоистые алюмосиликаты, обладающие высокими адсорбционными, ионообменными, молекулярно-ситовыми и каталитическими характеристиками, являются перспек-тивными сорбентами для решения целого ряда актуальных задач. Активация сорбентов импульсным магнитным полем позволяет целенаправленно изменять их физико-химические и сорбционные свой-ства. При импульсной магнитной обработке имеет место как длительная, так и постоянная «память» после экспозиции. Одним из факторов, влияющим на избирательность сорбции компонентов, являет-ся гидратационная способность алюмосиликата, которая определяется структурой пор, химической природой поверхности и внекаркасных катионов.В работе представлены результаты по исследованию влияния слабого импульсного магнит-ного поля (СИМП) и времени релаксации на гидратационные свойства каркасного (клиноптилолита) и слоистого (глауконита) алюмосиликатов.Поученные изотермы адсорбции воды алюмосиликатами до и после воздействия СИМП со временем последействия 2 и 48 часов проанализированы с применением уравнения БЭТ. Более разви-тая пористость и поверхность клиноптилолита, в отличие от слабо набухающих слоистых минералов, а также природа и большая концентрация обменных катионов, обуславливают различие в гидратаци-онной способности алюмосиликатов. Изменения энергетического состояния активных центров и структурных характеристик под влиянием СИМП отражается в различии сродства сорбентов к поляр-ным молекулам воды. Магнитное последействие от 2 до 48 часов по-разному проявляется для каркас-ного и слоистого алюмосиликатов. Отмечено, что с увеличением времени экспозиции возможны диффузионно-релаксационные процессы, стремящиеся а к возвращению первоначального равновес-ного состояния, но с перераспределением энергии активных центров.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Sydorenko, S. V., and S. H. Sydorenko. "СУЧАСНИЙ СТАН І РІСТ ПОЛЕЗАХИСНИХ ЛІСОВИХ СМУГ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА ЇХНЯ МЕЛІОРАТИВНА ЕФЕКТИВНІСТЬ." Forestry and Forest Melioration, no. 133 (December 3, 2018): 39–53. http://dx.doi.org/10.33220/1026-3365.133.2018.39.

Full text
Abstract:
Наведено результати досліджень росту та стану 68–70-річних полезахисних лісових смуг, в яких частка дуба звичайного (Quercus robur L.) становить від 2 до 10 одиниць. Визначено таксаційні показники та лісомеліоративні характеристики лінійних полезахисних насаджень. Виявлено, що конструкція полезахисних смуг із часом змінилася з проектної продувної та ажурно-продувної на щільну та ажурно-щільну. У породному складі насаджень частка дуба зменшується до 2–3 одиниць. Дуб звичайний витісняється ясенем зеленим та кленом гостролистим. Фактична ширина полезахисних лісових смуг за проекціями крон є у 1,5–3,5 разу більшою від запроектованої ширини смуг унаслідок інтенсивного розростання крайніх рядів у напрямку поля. Середній діаметр дерев крайніх рядів лісосмуг є на 10,2–20,9 % більшим, якщо порівняти із середнім діаметром насадження. Найкращий санітарний стан відзначено в дерев клена гостролистого (1,0–2,7 бала). Встановлено, що на ажурність нижньої частини профілю впливає наявність та густота великого та середнього підросту та підліску (R2 = 0,37).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Воскресенский, М. Н., А. Ю. Осипова, and А. В. Ушаков. "ENGINEERING SEISMOLOGY METHODS APPLICATION FOR OPERATIONAL INSPECTION OF THE RESIDENTIAL BUILDINGS TECHNICAL CONDITION IN KATAV-IVANOVSK, CHELYABINSK REGION." Natural and Technological Risks. Building Safety, no. 5(54) (December 15, 2021): 31–39. http://dx.doi.org/10.55341/ptrbs.2021.54.5.004.

Full text
Abstract:
В статье описывается применение сейсмологического метода регистрации микросейсм для решения технических задач, в частности, обследования жилых многоквартирных домов. Целью исследования ставится обнаружение возможных скрытых нарушений несущих конструкций при обследовании состояния значительного количества зданий г. Катав-Ивановск Челябинской области после недавне­го сейсмического события в сентябре 2018 г. Описаны примеры использования микросейсмических колебаний при анализе состояния многоэтажных строений в нескольких работах российских и зарубежных авторов. Оценка объектов проводилась по нескольким дина­мическим характеристикам, таким как частота собственных колебаний, логарифмический декремент затухания и максимальная скорость смещения конструкции в точке измерения. С целью масштабирования стандартного метода обследования строительных объектов и оперативности процесса, авторами было предложено уменьшить длительность записи микросейсм, инструментальная поддержка экспериментальной части реализована с использованием трехканального регистратора сейсмических сигналов и велоси- метра отечественной разработки. Результаты наблюдений и измерений сопоставлены с нормативными величинами, приведены и систематизированы значения динамических характеристик для домов различных типов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Ковальчук, Т. А. "ХАРАКТЕРИСТИКИ ВАРІАБЕЛЬНОСТІ СЕРЦЕВОГО РИТМУ В ДІТЕЙ ІЗ КАРДІОГЕННИМИ СИНКОПЕ." Вісник медичних і біологічних досліджень, no. 3 (December 8, 2021): 29–34. http://dx.doi.org/10.11603/bmbr.2706-6290.2021.3.12217.

Full text
Abstract:
Резюме. Дисбаланс автономної нервової системи є одним із основних патофізіологічних механізмів розвитку синкопе. В основі їх розвитку будь-якого генезу лежить зниження системного артеріального тиску, що спричиняє зменшення загального мозкового кровотоку та призводить до втрати свідомості. Доведено, що саме раптове припинення мозкового кровотоку на 6–8 с спричиняє втрату свідомості. Мета дослідження – вивчити особливості часових та частотних показників варіабельності серцевого ритму в дітей із кардіогенними синкопе. Матеріали і методи. Обстежено 19 пацієнтів із кардіогенними синкопе та 41 практично здорову дитину віком 8–17 років. У постановіці діагнозу кардіогенного синкопе використовували рекомендації Європейської асоціації кардіології (2018). Часові (SDАNN, RMSSD, pNN50) та частотні показники варіабельності серцевого ритму (TP, VLF, LF, HF, LF/HF) вивчали за допомогою триканального добового монітору електрокардіосигналів SDM3 (Україна). Рівень 25(ОН)D у сироватці крові визначали колориметричним методом імуноферментного аналізу з використанням тест-системи Monobind (США). Результати. У хворих основної та контрольної груп показники варіабельності серцевого ритму SDАNN, RMSSD, pNN50 та LF/HF не відрізнялися (p>0,05). Однак у пацієнтів із кардіогенними синкопе реєструвалися високі показники TP (12751,64±2060,01) мс2, (5482,44±396,87) мс2; р=0,00005, VLF (6615,17±819,89) мс2; (3906,29±269,09) мс2; р=0,003, LF (5194,583±797,16) мс2; (2379,22±172,60) мс2; р=0,0015 та HF (4049,14±774,07) мс2; (2446,54±316,16) мс2; р=0,028 порівняно зі здоровими дітьми. Встановлено прямий кореляційний зв’язок між рівнем вітаміну 25(ОН)D та показником pNN50 (r=0,49; p=0,04), що свідчить про можливий вплив дефіциту вітаміну D на порушення діяльності автономної нервової системи у дітей із синкопе. Отримані результати можуть бути корисними у застосуванні аналізу варіабельності серцевого ритму як самостійного критерію моніторингу стану пацієнта із кардіогенними синкопе й оцінки ефективності проведеного лікування. Висновки. Функціональний стан автономної нервової системи у дітей із кардіогенними синкопе характеризується збалансованим вегетативним впливом на серцеву діяльність. При цьому спостерігається напруження адаптаційних систем на тлі зростання активності симпатичної та парасимпатичної ланок регуляції й високого рівня активності центральних контурів регуляції серцевого ритму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Borsch, V., O. Vervejko, P. Arkushenko, and O. Florin. "ОСОБЛИВОСТІ ДОПУСКУ ЗАСОБІВ ВИМІРЮВАЛЬНОЇ ТЕХНІКИ З ПРОГРАМНИМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ ДО ВИПРОБУВАНЬ ОЗБРОЄННЯ ТА ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 63 (February 26, 2021): 31–35. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2021.1.031.

Full text
Abstract:
Програмне забезпечення застосовується у більшості сучасних засобів вимірювальної техніки. Може бути вбудованим, автономним, встановленим на комп'ютер, що є складовою частиною засобу вимірювальної техніки, на який покладено завдання щодо отримання вимірювальної інформації щодо кількісних характеристик при проведенні випробувань. При проведенні робіт з оцінки відповідності сучасних виробів ОВТ на відповідність тактико-технічному завданню замовника, вимоги щодо метрологічного забезпечення (МлЗ) істотно зросли через значне зростання вимог до показників точності визначення параметрів ОВТ; постійне збільшення обсягу й складності вимірювань; підвищення вимог до оперативності та своєчасності вимірювань, швидкодії засобів вимірювань і контролю; необхідність застосування, в ряді випадків, складних ЗВТ, з високими метрологічними характеристиками, а іноді і унікальних та/або заснованих на нових фізичних принципах. Інтеграція України в світові та європейські структури, у тому числі в НАТО та зростання вимог до МлЗ обумовлює актуальність вдосконалення і/або уточнення вимог до МлЗ випробувань, зокрема до допуску до випробувань ЗВТ з ПрЗ, кількість яких останнім часом значно зросла. Мета статті полягає у аналізі нормативної документації та нормативно-правових актів України у сфері метрології та метрологічної діяльності з урахуванням останніх змін та обґрунтування на його основі комплексу заходів щодо допуску засобів вимірювальної техніки з програмним забезпеченням до випробувань виробів озброєння та військової техніки. Проведено аналіз нормативної документації України та рекомендацій міжнародних метрологічних організації щодо вимог до засобів вимірювальної техніки з програмним забезпеченням. Визначено основні узагальнені вимоги, виконання яких доцільно проконтролювати при прийнятті рішення про допуск засобів вимірювальної техніки до експлуатації або випробувань. Виділено загальні правила допуску засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) з програмним забезпеченням (ПрЗ) до випробувань виробів озброєння та військової техніки. Для випробувань означених програмних продуктів визначено регламентовані характеристики, а також їх можливі рівні. Визначено специфічні вимоги для ЗВТ з ПрЗ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Боровик, Світлана, and Олександра Кравченко. "ХАРАКТЕРИСТИКА УСЛОВИЙ, ПРИВОДЯЩИХ К АВАРИЯМ НА НАФТОГАЗОВИДОВУВНИХ ПЛАТФОРМАХ." Научный взгляд в будущее, no. 18-01 (January 1, 2018): 51–57. http://dx.doi.org/10.30888/2415-7538.2020-18-01-008.

Full text
Abstract:
В роботі розглядаються причини та частота виникнення аварій на нафтогазовидобувних платформах. Складена схема причин, подій, аварій та їх наслідків на платформах. Розглянуті слабкі сторони технологічного процесу видобутку нафти та газу, що призводять до а
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

СОКІЛ, Богдан, and Юрій ЧАГАН. "ДИНАМІКА КОРПУСУ ГУСЕНИЧНИХ МАШИН ІЗ НЕКОНСЕРВАТИВНОЮ СИЛОВОЮ ХАРАКТЕРИСТИКОЮ ПІДВІСКИ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 81, no. 3 (September 17, 2020): 505–16. http://dx.doi.org/10.32453/3.v81i3.490.

Full text
Abstract:
Дана стаття присвячена вивченню нелінійної математичної моделі динаміки гусеничного транспортного засобу. При моделюванні коливань корпусу гусеничного транспортного засобу на базі лінійних та квазілінійних (лінеаризованих) моделей характеристики відновлюючої сили пружних елементів із достатнім степенем точності відображають коливання корпусу для невеликих деформацій торс іонів, тобто руху бойової гусеничної машини пересіченою місцевістю із відносно невеликими нерівностями. Для значних їх деформацій побудовані відповідні розрахункові моделі не в повній мірі відображають динамічний процес руху. Використання нових матеріалів при виробництві торсионів із динамічними пружними властивостями потребують уточненого підходу до побудови нелінійних математичних моделей динаміки руху зразків бронетанкового озброєння та їх базових машин. При побудові математичної моделі було розглянуто тільки вертикальні коливання корпусу гусеничного транспортного засобу під впливом на нього нелінійної пружної сили торсіонів, яка залежить від деформації всіх торсионів та швидкості їх реакції. Основні характеристики коливань корпусу було визначено в залежності від співвідношень між величинами нелінійної відновлюючої сили і росту амплітуди коливань. При побудові математичної моделі вважалось, що технічна характеристика демпферних пристроїв системи підресорювання бойової машини залежить від швидкості переміщення корпусу. Результати показують, що із ростом амплітуди коливань власна частота може зростати, спадати і навіть залишатись сталою, що безумовно необхідно враховувати при проектуванні систем підресорювання нових або модернізації існуючих гусеничних бойових машин,тому що закладені раціональні технічні рішення у їх підвіску призведе до зменшення впливу пересіченої місцевості на корпус, захисту особового складу, вантажів та спорядження від надмірних навантажень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Щербак, Тетяна, and Дмитро Усик. "Емпіричне дослідження ургентної адикції у осіб юнацького віку." Теоретичні і прикладні проблеми психології, no. 3(50)T3 (2019): 324–37. http://dx.doi.org/10.33216/2219-2654-2019-50-3-3-324-337.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена вивченню проблеми ургентної адикції у осіб юнацького віку. Вона висвітлює загострену проблему адиктивної поведінки, яка є однією з форм поведінки, що виражається у відході від реальності. Зазначаються особливості розвитку ургентної залежності та її впливу на психофізичний стан особистості. Обґрунтовується необхідність вивчення означеного феномену саме у юнацькому віці. Розкривається сутність ургентної адикції, як залежності від стану постійної нестачі часу, відчуття постійного страху «не встигнути». Виділено шість основних характеристик, які притаманні особистості з ургентною адикцією: гіперконтроль над часом; відмова від особистого часу; постійне прийняття всіх вимог, що стосуються роботи; хронічна фрустрація базових потреб; втрата здатності радіти життю в теперішньому часі; тривога за майбутнє, постійний страх не встигнути. Подано характеристики ургентного адикта як протилежні до характеристик особистості, що не відчуває тиск часу: квапливість; неспроможність жити теперішнім; низька самооцінка; неефективність у розпорядженні часом; недовіра до запланованого майбутнього; нездатність отримання користі зі свого минулого; використання часу в незначущих відносинах. Розглядаються типи ургентої адикції у відповідності з особливостями саморегуляції та особливостями її прояву: ургентна адикція за типом планування; ургентна адикція за типом відмови від моделювання; негнучка ургентна адикція. Представлено результати емпіричного дослідження, які доводять, що особи юнацького віку схильні до виникнення залежностей, серед яких найбільш вираженою є любовна. Підтверджено результатами двох методик, що ургентна залежність характерна для більшості осіб юнацького віку, але проявляється вона на середньому рівні. З’ясовано, що трудова адикція (як складова ургентної залежності) має середній рівень вияву. Констатовано, що у осіб юнацького віку переважає орієнтація на майбутнє: будуючи свої плани, вони враховують особливості сьогодення. Підтверджено результатами математичної статистики наявність оберненого взаємозв’язку рівня ургентної залежності та орієнтації часу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Magalov Sh.I., Mammadbayli A.K., and Taghiyeva M.R. "Характеристика пациентов с эпилепсией и различными формами детского церебрального паралича." NATIONAL JOURNAL OF NEUROLOGY 1, no. 16 (April 26, 2020): 48–54. http://dx.doi.org/10.28942/nnj.v1i16.281.

Full text
Abstract:
Течение детского церебрального паралича (ДЦП) часто осложняется эпилепсией. Проблема взаимосвязи этих заболе­ ваний является довольно актуальной в детской неврологии. По данным литературы, частота эпилепсии у пациентов с церебральным параличом составляет 15­45%. Целью этого исследования был анализ распространенности и характери­ стика эпилепсии у детей с детским церебральным параличом по материалам Детской Неврологической больницы горо­ да Баку за 2013­2017 гг. В целом, при эпилепсии у детей с церебральным параличом преобладает более ранний дебют, низкая частота генерализованных приступов, политерапия, а также фармакорезистентность. Приступы развиваются в основном до 2 лет и наиболее часто встречаются при тетраплегической форме ДЦП.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Mokhtar, M. M., S. A. Abo-El-Enein, M. Y. Hassaan, M. S. Morsy, and M. H. Khalil. "EFFECT OF GRAPHENE NANO SHEETS REINFORCEMENT ON THE PHYSICAL PROPERTIES OF CEMENT PASTE." Intellekt. Sist. Proizv. 16, no. 3 (October 11, 2018): 160. http://dx.doi.org/10.22213/2410-9304-2018-3-160-168.

Full text
Abstract:
Графеновые нанопластинки (ГН) обладают уникальными физическими характеристиками, которые делают их эффективными армирующими материалами. В этом исследовании оксид графена (ОГ) синтезировали окислением графитовых флюсов с помощью модифицированного метода Хаммера. Полученный оксид термически восстанавливали (расслаивали) при 350 °С в течение 6 часов для получения графеновых нанопластинок. Исследовано влияние введения оксида графена и графеновых нанопластинок на механические свойства, структуру пор, термическую стабильность и электрические характеристики затвердевших цементных композитов. ГН и ОГ добавляли в различных количествах: 0, 0,01, 0,02, 0,03, 0,04 и 0,05 % от массы цемента. Прочность на сжатие определяли на 28-е сутки. Для определения температур деструкции использовался термогравиметрический анализ (ТГА), структура пор была исследована с использованием метода адсорбции азота при 77,35 К, микроструктура - с использованием сканирующей электронной микроскопии (СЭМ), и, наконец, была изучена электропроводность ОГ/графен-цементных композиций. Результаты исследования показали, что значительное повышение прочности на сжатие (примерно на 33 %) было достигнуто за счет введения ГН в цементную матрицу в количестве 0,04 %. При этом размер пор значительно уменьшился и было достигнуто значительное улучшение микроструктуры цементного раствора и, как следствие, улучшение электропроводности этих композитов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Білецька, Н. В., Л. В. Транченко, О. М. Транченко, and Р. І. Лопатюк. "ЗАСТОСУВАННЯ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИХ МЕТОДІВ ДЛЯ ВИБОРУ ПРІОРИТЕТНИХ НАПРЯМІВ АГРАРНОГО СЕКТОРУ РЕГІОНУ ЯК ОСНОВА СТРАТЕГІЧНОГО ПЛАНУВАННЯ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, no. 62 (January 4, 2021): 22–31. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2021-62-03.

Full text
Abstract:
В умовах інтеграції України до світового економічного простору аграрний сектор є однією з пріоритетних та стратегічно важливих галузей національної економіки. Тому метою нашого дослідження є вивчення, аналіз та розробка фінансово-економічних методів для вибору пріоритетних напрямів аграрного сектору регіону як основи стратегічного планування та прогнозування, а також вдосконалення результатів за допомогою кількісних характеристик альтернативних сценаріїв. У статті аналізуються механізм та особли-вості кількісних характеристик альтернативних сценаріїв на рівні аналізу, що допомагає керівнику, що прий-має рішення, візуалізувати профіль альтернативи сценарію у певний момент часу часового проміжку, порів-няти між собою часові перерізи альтернатив одного або декількох сценаріїв у визначений момент часу. В ре-зультаті дослідження виявлено, що кожний фактор, опрацьований за запропонованою нами методикою, опи-сується певним інтегральним показником, до складу якого входять згруповані та впорядковані за важливістю для даного фактора лінгвістичні змінні у вигляді вербальних описів можливих варіантів розвитку подій. Таким чином практичне значення досліджень дає змогу формалізувати нечіткі уявлення щодо розвитку досліджува-ного соціально-економічного процесу в межах певного сценарію, побудованого на основі тенденцій, виявлених експертами, та чинники, які впливають на розвиток соціально-економічної системи регіону і які необхідно розглядати не лише з точки зору загальної характеристики окремого фактора, а й в контексті конкретної системи та її цільового спрямування. Визначено, що для короткострокового прогнозування, особливо в умовах швидкої, стрибкоподібної зміни ситуації у національній економіці, прогнозування інвестиційного забезпечення регіональної економіки оптимальніше виконувати на основі прогнозу валового регіонального продукту, оскільки саме він є результуючим показником, що характеризує галузеву структуру та динаміку регіональної економіки, узагальнюючи вплив всіх чинників зростання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Юдова-Романова, Катерина. "Експериментальний сценічний простір: проблеми класифікації." Вісник Київського національного університету культури і мистецтв. Серія: Сценічне мистецтво 4, no. 1 (June 15, 2021): 39–54. http://dx.doi.org/10.31866/2616-759x.4.1.2021.234236.

Full text
Abstract:
Мета статті – дослідити, схарактеризувати та класифікувати експериментальні варіанти організації сценічного простору. У процесі дослідження було застосовано такі методи наукового пізнання: метод аналізу та синтезу інформації, культуролого-мистецтвознавчий метод (для встановлення зв’язку між варіантами форми сценічного простору та художньо- образним рішенням вистави), а також історичний (для вивчення фактів з історії театру) та порівняльний (для визначення спільних і відмінних характеристик з метою класифікації сценічного простору). Метод синтезу й аналізу інформації використано для детального вивчення та подальшого аналізу досвіду втілення театральних вистав у експериментальному сценічному просторі. Завдяки поєднанню аналізу та синтезу забезпечується комплексний системний підхід до вивчення предмета дослідження – сценічного простору. У процесі дослідження проаналізовано літературні джерела вітчизняних і закордонних авторів з тематики роботи. Наукова новизна. Здійснено класифікацію сучасного експериментального сценічного простору за основними хронотопними характеристиками. Висновки. Зважаючи на фактологічний аналіз сучасних театральних практик, експериментальний сценічний простір відповідно до його часових і просторових характеристик можна класифікувати таким чином: щодо незмінності розташування на території протягом сталого часу – постійний (стаціонарний) і тимчасовий; щодо переміщення у процесі показу вистави – рухомий (мобільний) і нерухомий; щодо розміщення глядачів та виконавців – імерсійний і дискретний; щодо форми сценічного простору – закритий та відкритий (просто неба); способу розміщення сценічного майданчика щодо публіки – фронтальний, аренний, подіумний. В історії театральних приміщень трапляються непоодинокі випадки адаптації будівель нетеатрального призначення і навіть помешкань до показу вистав.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Nemirich, O. V., G. M. Lyavinets, V. V. Vinnikov, and V. M. Mikhailenko. "Теоретичні передумови розроблення технології соусів зі зниженою калорійністю." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 20, no. 85 (March 2, 2018): 90–94. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet8517.

Full text
Abstract:
У статті наведені результати аналітичних досліджень соусів та їхня харчова цінність. Об’єктом дослідження є технології соусів зі зниженою калорійністю з використанням рослинної та тваринної сировини. Предметом дослідження є рослинні, тваринні порошки та аглютенова сировина. В даній статті здійснено аналітичні дослідження сучасних джерел літератури щодо створення соусів зниженої калорійності за використання аглютенової сировини та порошків тваринного і рослинного походження. Надано характеристику різновидів соусів в ЗРГ. Показано, що асортимент соусів достатньо різноманітний. Проаналізовано перспективне використання борошна із зародків пшениці в технології соусів типу майонез. Проведено комплексні дослідження з вивчення можливості та перспектив використання борошна із зародків пшениці. В роботі наведена порівняльна характеристика запропонованої сировини та крохмалю. Дані дослідження показали, що при веденні альтернативної сировини збільшується масова частка вологи, оптимізується структурно-механічних властивостей соусів. Показано, що сучасні технології низькокалорійних соусів передбачають використання: сушеного м´ясного напівфабрикату, видів борошна – з амаранту, з зародків пшениці, екстрактів насіння льону. Наведено загальну характеристику технології приготування інноваційних дієтично десертних соусів з використанням клейстеризованого борошна амаранту. Соуси з використанням даної сировини розширить коло потенційних споживачів. Оскільки запропоновані соуси рекомендовані до споживання особам, що страждають на зайву вагу, цукровий діабет та дітям, тому що вони є низькокалорійними, не містять у своєму складі синтетичних барвників. Запропоновано ведення технології плодово-ягідних соусів з екстрактом полісахаридів оболонки насіння льону з метою поліпшення структурно-механічних, органолептичних та функціональних властивостей готової продукції також рекомендоване для низькокалорійних соусів. Подано хімічний склад альтернативного пшеничному борошну виду сировини – борошна з черемхи, що дозволяє розглядати його, з технологічної точки зору – як загущувач, а з фізіологічної – як безглютенову сировину. Оскільки дана сировина не містить в своєму складі глютену тобто клейковини, яка відіграє роль основного структуроутворювача в системі. Аналітичний огляд літератури є теоретичною передумовою створення низькокалорійних соусів з використанням нетрадиційної рослинної сировини, зокрема аглютенового борошна з черемши. Проаналізувавши літературні джерела здійснено порівняльну характеристику хімічного складу пшеничного борошна вищого сорту та борошна черемхи. Дані дослідження дозволять визначити можливість і доцільність застосування альтернативної сировини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Kratiuk, O. L. "Характеристика вольєрів Західного Полісся." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 5 (May 30, 2019): 36–39. http://dx.doi.org/10.15421/40290507.

Full text
Abstract:
Досліджено стан вольєрного мисливського господарства на території Західного Полісся. На початку ХХІ ст. у межах Західного Полісся існувало 2 вольєри, у 2010 р. – 5, а на 01.01.2019 р. функціонує уже 25 вольєрів загальною площею 1662,2 га в мисливських господарствах різних форм власності. Площі вольєрів різні – від 1-2 га до сотень. Найменший вольєр площею 0,4 га розташовано у ГО МРК "Наболоцький". Найбільшим можна вважати вольєр ТОВ МСК "Сокіл" площею 382,3 га, який належить до цілого вольєрного комплексу створеного у 2015 році. Окрім цього, на території Західного Полісся ще 3 вольєри мають площу понад 200 га, а саме: ТзОВ "Вулф-К" (243,4 га), ТзОВ МК "Поліське" (300,0 га) та ТзОВ "Явір Плюс" (208,0 га). Загальна площа чотирьох найбільших вольєрів становить 1133,7 га (68,2 %). Серед державних підприємств найбільший вольєр розташовано у ДП "Дубровицьке ЛГ" (72,9 га). Кількісно переважають вольєри площею ≤5,0 га (n = 7) та від 5,1 до 20,0 га (n = 10), проте їхня сукупна площа становить відповідно тільки 14,1 га та 86,1 га. У 2010 р. у вольєрах утримували 20 Cervus nippon та 47 Sus scrofa, а їхня частка становила відповідно 29,9 і 70,1 %. На початку 2019 р. у вольєрах основне поголів'я вже становить 601 особину 7 видів (Sus scrofa, Cervus elaphus, Cervus nippon, Dama dama, Capreolus capreolus, Ovis ammon, Bison bonasus), серед яких домінує Cervus elaphus (170 особин або 28,3 % від загальної чисельності) та Dama dama (172 особини або 28,6 %).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Madjidova, Yo N., G. S. Rakhimbaeva, and R. B. Azizova. "Клиническая характеристика когнитивных расстройств у больных с эпилепсией." INTERNATIONAL NEUROLOGICAL JOURNAL, no. 2.56 (January 5, 2013): 98–102. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0713.2.56.2013.85825.

Full text
Abstract:
Изучена структура когнитивных расстройств у 72 больных — 38 (I группа) с симптоматической эпилепсией и 34 (II группа) с идиопатической эпилепсией, средний возраст которых составил 48 ± 25,3 года. Показано, что у больных с различными формами эпилепсии могут встречаться когнитивные нарушения, частота и выраженность которых зависит как от типа судорожных припадков, так и от вида и длительности приема антиэпилептических препаратов. Показано, что симптоматическая и идиопатическая формы эпилепсии имеют ряд различий по нейропсихологическим показателям.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Лихошерстова, М. Ю. "Функціональні характеристики футуральних видо-часових форм української та арабської мов." Вісник Київського національного лінгвістичного університету. Серія : Філологія 18, no. 1 (2015): 88–93.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Prisyazhnuk, V. V., S. V. Semichaevsky, M. V. Osadchuk, O. V. Milyutin, and B. I. Krivoshey. "Переносні засоби димо- та тепловидалення для підвищення ефективності гасіння пожеж підрозділами ОРС ЦЗ ДСНС України." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 6 (June 27, 2018): 113–16. http://dx.doi.org/10.15421/40280622.

Full text
Abstract:
Розглянуто актуальність питання застосування підрозділами ОРСЦЗ ДСНС України переносних засобів димо- та тепловидалення (пожежних димососів). Встановлено, що нагнітання свіжого повітря у приміщення є найефективнішим порівняно з відсмоктуванням загазованого повітря. Зазначено, що застосування комбінованого способу управління газовими потоками за допомогою пожежних димососів дає змогу знизити температурний вплив на людину на основних шляхах евакуації. З'ясовано фактори, що підвищують ефективність гасіння пожеж із застосуванням пожежних димососів. Наведено основні ознаки, за якими класифікують пожежні димососи. Встановлено основні критерії для вирішення питання компоновки переносного засобу димо- та тепловидалення (пожежного димососу). Оптимальні параметри за масою, габаритні розміри та характеристики двигуна буде визначено за результатами аналізу зарубіжних розробок у цій галузі. Наведено порівняння основних технічних характеристик пожежних димососів часів Радянського Союзу із відповідними сучасними зразками, які застосовують у провідних країнах світу. Зазначено потреба виконання науково-дослідної роботи, щоб обґрунтувати технічні вимоги до сучасних переносних пожежних димососів і розробити пропозиції з підвищення ефективності гасіння пожеж з їх застосуванням. Визначено основні завдання, які необхідно вирішити в рамках виконання науково-дослідної роботи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Гуйван, П. Д. "Загальна характеристика строків у цивільно-правовому зобов'язанні." Наукові праці Національного університету “Одеська юридична академія” 28 (July 26, 2021): 44–50. http://dx.doi.org/10.32837/npnuola.v28i0.695.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню актуального питання про сутнісні та темпоральні характеристики суб'єктивного права та відповідного юридичного обов'язку учасників цивільного правовідношення. Надаються думки автора стосовно часових вимірів відповідних діянь у межах як регулятивного, так і охоронного відношень. Піддано обгрунтованій критиці юридичний підхід, за яким сплив встановлених строків існування та здійснення права не впливає на можливість його реалізації. Стверджується, що строк дії зобов'язання є невід'ємним елементом змісту суб'єктивного права та визначає час його належної реалізації. Виконання простроченого обов'язку буде вже неналежним і відбудеться в рамках іншого - охоронного правовідношення, спрямованого на припинення порушення і усунення його наслідків. Отже, коли строк зобов'язання встановлений і воно не було виконане своєчасно, то відповідні регулятивні права та обов'язки припиняються. У цьому проявляється значення цивільно-правового строку як елементу змісту суб'єктивного права: його сплив призводить до певних юридично значущих наслідків - вичерпаності права. Натомість після правопорушення в межах охоронного правовідношення, що виникло, у вірителя з'являється можливість протягом позовної давності здійснити судовий захист свого права. Причому темпоральні регулятори відповідного реагування можуть бути різними. Захисна здатність права також залежить від його часових характеристик як елементу змісту суб'єктивного права. У роботі описані певні особливості часового опосередкування окремих нестандартних відносин: речового характеру; коли боржник добровільно усуває наслідки порушення; коли договірні взаємини контрагентів мають триваючий характер. Викладене бачення автора щодо регулювання тривалості та охоронних заходів у кожному з них. Скажімо, в межах абсолютного відношення (яке характерне, зокрема, для відносин власності та інших речових прав) регулятивне повноваження носія загалом продовжує існувати навіть після порушення, підтвердженням чому є притаманні йому правомочності щодо вимагання певної поведінки від будь-якої особи, але з порушення регулятивного абсолютного права власності виникає відносна охоронна матеріально-правова вимога, адресована порушникові.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Karianskyi, S., and D. Maryanov. "Обеспечение эксплуатационных характеристик высокоплотных технических жидкостей при их транспортировке морскими судами." Herald of the Odessa National Maritime University, no. 61 (September 8, 2020): 97–105. http://dx.doi.org/10.47049/2226-1893-2020-1-97-105.

Full text
Abstract:
Рассмотрен способ поддержания реологических характеристик высокоплотных технических жидкостей, при их длительном транспортировании специализированными морскими судами. Установлено, что стратификация плотности по глубине грузового танка в диапазоне времени транспортирования 6-24 часов находится в пределах 9,2-48 %. Предложен способ обеспечения дополнительной циркуляции технических жидкостей в грузовых танках. Экспериментально подтверждено, что при этом стратификации плотности уменьшается до 0,4-1,5 %.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography