Academic literature on the topic 'Цифрові тексти'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Цифрові тексти.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Цифрові тексти"

1

Тетяна, Бегаль. "МУЗЕЙНА ЕКСПОЗИЦІЯ: ПРОБЛЕМИ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ПОНЯТТЯ У КУЛЬТУРОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ." УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА : МИНУЛЕ, СУЧАСНЕ, ШЛЯХИ РОЗВИТКУ (НАПРЯМ: КУЛЬТУРОЛОГІЯ) 35 (February 6, 2021): 190–95. http://dx.doi.org/10.35619/ucpmk.v35i0.383.

Full text
Abstract:
Проаналізовано культурологічну та музеєзнавчу терміносистему загалом. Приділено особливу увагу трактуванню і визначенню поняття «музейна експозиція». Системно розкрито експозиційне наповнення сучасного предметно-виставкового простору. Визначено, що музейна сучасна музейна експозиція являє собою штучно створену предметно-просторову систему, що відзначається поліструктурністю та охоплює архітектуру, музейні предмети, колекції, науково-допоміжні матеріали, тексти, інформаційні технології, цифрові ресурси, організовані відповідно до ідеї чи концепції просторової організації експозиційного середовища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

БАУЛІНА, Таміла. "ЦИФРОВА РИТОРИКА: СПЕЦИФІКА ТА ПЕРСПЕКТИВИ." Human Studies a collection of scientific articles Series of «Philosophy», no. 44 (May 20, 2022): 43–59. http://dx.doi.org/10.24919/2522-4700.44.3.

Full text
Abstract:
Діджиталізація всіх сфер життєдіяльності людини веде до значних змін і в науковій сфері, зокрема й в риториці. Виникнення цифрової риторики як нового етапу в риториці зумовлено змінами, які спричинені особливостями комунікативних процесів сьогодення. У статті розглядається низка питань пов’язаних із визначенням специфічних рис притаманних новому етапу риторики, а саме цифровій риториці. Крім того, досліджується взаємодія цифрової риторики з теоретичними надбаннями інших етапів у розвитку риторичної науки. Для цього канони класичної риторики (інвенція, диспозиція, елокуція, меморія, акція) зіставляються з цифровою риторикою і додатково розглядається ще один розділ риторики (релаксація) відповідно до вимог цифрової риторики. Метою статті є дослідити основні риси та перспекти- ви цифрової риторики. Методологічні засади. Результати дослідження отримані завдяки застосуванню таких методів: порівняльно-історичного методу для розгляду поняття «циф- ровий текст», а також при порівнянні понять «жива» промо- ва та «цифровий текст»; компаративного аналізу при розгляді зіставлення теорій класичної і цифрової риторики; а також застосовуються методи аналізу й синтезу. Наукова новизна. Авторкою обґрунтовується наслідування цифровою риторикою здобутків попередніх етапів у розвитку риторики (класичної риторики та неориторики) з їх удосконаленням відповідно до вимог сучасності. Висновки. Поняття «цифровий текст» слід розуміти як нефіксований та інтерактивний, де читач може змінити його, стати й одночасно письменником. Крім того, цифровий текст доречно розглядати в контексті понят- тя «spime» (своєрідні джерела передачі інформації). Канони класичної риторики можливо застосовувати й для цифрової риторики з пристосуванням їх до реалій сьогодення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лобузіна, Катерина Вілентіївна. "Репозитарій наукових текстів НАН України в Національній бібліотеці України ім. В.І. Вернадського: стан і перспективи розвитку." Visnik Nacional noi academii nauk Ukrai ni, no. 11 (November 18, 2021): 16–23. http://dx.doi.org/10.15407/visn2021.11.016.

Full text
Abstract:
У доповіді акцентовано увагу на змінах і новаціях у цифровій науковій комунікації, які обов’язково має опанувати сучасний науковець. Важливий інструментарій управління цифровою науковою інформацією надають репозитарії наукових установ. Запропоновано створити консолідований репозитарій наукових текстів НАН України на базі цифрової платформи бібліотечного порталу LibNAS UA в Національній бібліотеці України ім. В.І. Вернадського на корпоративних засадах з науково-дослідними установами Академії. Презентовано структуру та функціональні можливості LibNAS UA. Зазначено, що реалізація проєкту репозитарію НАН України сприятиме формуванню позитивному іміджу наукових установ і вчених Академії в наукових цифрових комунікаціях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бабенко, О. В. "РОЗВИТОК КОГНІТИВНИХ ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ЗДІБНОСТЕЙ СТУДЕНТІВ ЗАСОБАМИ ПІДКАСТИНГУ." Visnik Zaporiz kogo naciohai nogo universitetu Pedagogicni nauki 2, no. 3 (April 29, 2021): 150–55. http://dx.doi.org/10.26661/2522-4360-2020-3-2-22.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто передовий досвід канадських освітян щодо стратегій та методів формування умінь і навичок XXI століття у креативному освітньому середовищі на основі сучасних цифрових технологій та автентичних аудіоресурсів. Здобуття вищої освіти не гарантує високої конкурентоспроможності випускників навчальних закладів на ринку праці. Нині сучасна система освіти не може обмежуватися підготовкою фахівців тільки в традиційних формах і вимагає звернення до когнітивних механізмів засвоєння і набуття знань. Діяльність людини нерозривно пов’язана sз зовнішньою (фізичною) та внутрішньою (психічною) сторонами (мотиваційною, пізнавальною та регуляторною). Для досягнення успіху в сучасних реаліях визначальною характеристикою навчального процесу постає орієнтація на когнітивний та особистісний розвиток студентів. Мета дослідження – всебічний аналіз передового педагогічного досвіду закордонних колег щодо впровадження інноваційних технологій у навчальний процес. Когнітивні механізми описано як вищі функції мозку та індивідуальні психологічні здібності людини, які потребують відповідних технологій та методів навчання. Розвиток критичного та творчого мислення тісно пов’язаний з використанням таксономії Блума, ієрархічного впорядкування когнітивних навичок за допомогою дієслів планування. Ґрунтуючись на практиці застосування, викладачі планують освітні цілі та завдання, проєктують конкретні методологічні кроки та досягають високих результатів навчання. Узагальнено міжнародний досвід на прикладі пілотного проєкту канадської радіомовної корпорації «Підкасти в класі». Наголошено, що методичні матеріали мають чітко вимірювані цілі, включають ресурси діяльності, як-от плани уроків, слайд-шоу, аудіо для завантаження, тексти епізодів, наочність для занять, бонусні міні-епізоди. Апробація інноваційних ресурсів та методики свідчить, що складники креативного освітнього середовища, сучасні цифрові інструменти, автентичні аудіоресурси сприяють розвитку когнітивних та інтелектуальних здібностей студентів, формують сучасні ключові компетенції: абстрактне та критичне мислення, творчість, саморефлексію, особистісний ріст, автономність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ничкало, Нелля Григорівна, Роман Семенович Гуревич, Майя Юхимівна Кадемія, Алла Петрівна Кобися, Володимир Михайлович Кобися, and Галина Борисівна Гордійчук. "ФОРМУВАННЯ ФАХОВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ В УМОВАХ ДУАЛЬНОЇ ОСВІТИ ЗАСОБАМИ КОМП’ЮТЕРНО ОРІЄНТОВАНИХ ТЕХНОЛОГІЙ." Information Technologies and Learning Tools 85, no. 5 (November 1, 2021): 189–207. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v85i5.4446.

Full text
Abstract:
У статті показано, що для формування та розвитку професійної компетентності та ключових компетенцій майбутніх педагогів професійного навчання необхідно створити в педагогічних університетах адекватне інформаційно-освітнє середовище (ІОС), у якому можна впроваджувати інноваційні методи, форми, засоби навчання, комунікаційні технології, зокрема цифрові. У такому ІОС в аудиторіях, оснащених традиційними та інноваційними технічними засобами, здійснюється апробація розроблених технологій навчання під час лекцій, практичних і лабораторних занять, у самостійній роботі студентів з використанням значної кількості інтернет-ресурсів і онлайн компонентів, що особливо важливо в період пандемії COVID-19. Останнім часом насамперед завдяки працям науковців Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України і спільної науково-дослідної лабораторії, створеної у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, поширення в освітньому процесі набуло використання електронного навчання (Е-learning), мобільного навчання (М-learning), усепроникаючого навчання (U-learning), що дає можливість здобувачам освіти одержувати мультимедійні послуги, матеріали лекцій, тексти лабораторних і практичних робіт, необмежений доступ до електронних бібліотек, здійснення моніторингу власних досліджень, участь у телекомунікаційних проєктах тощо. Крім ІОС, зусилля працівників закладів вищої освіти мають бути зорієнтовані на створення практикоорієнтованого середовища, що, безумовно, впливає на становлення, розкриття, реалізацію, самовдосконалення особистості студента. З цією метою розглядається інноваційна модель формування професійної компетентності в підготовці педагога для закладів професійної (професійно-технічної) освіти (ЗП(ПТ)О) – дуальна форма навчання. Дослідження в указаних напрямках, як свідчить досвід європейських країн, дають позитивний результат.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

ГАВРИЛЕНКО, Катерина. "ЛІНГВІСТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ МОВИ ІНТЕРНЕТУ." Проблеми гуманітарних наук Серія Філологія, no. 48 (March 10, 2022): 26–31. http://dx.doi.org/10.24919/2522-4565.2021.48.3.

Full text
Abstract:
Мова інтернету є новим різновидом лінгвістичного дискурсу, який виник разом із глобальною системою інтернет-комунікації, найпопулярнішої та найдоступнішої мережі, позаяк у спілкуванні беруть участь люди будь-якого віку, освіти, релігії, політичних поглядів, країни проживання тощо. Метою сучасної лінгвістики є вивчення інтернет-дискурсу як динамічного соціального явища, а також систематизація отриманих у процесі цього вивчення результатів. До того ж зросла кількість міждисциплінарних досліджень, присвячених мові інтернету. У статті окреслено властивості інтернет-дискурсу та основні ознаки письмових і усних цифрових текстів. Характеристики розміщеного в мережі друкованого тексту можна змінити за рахунок різних гіпертекстових посилань. Його можна включити в інше повідомлення, ідентифіковане пошуковими системами за певними ключовими словами й термінологією. Отже, текст може стати частиною іншого тексту або бути доповненим аудіовізуальною інформацією. Ключові детермінанти та специфічну класифікацію індивідуалізованих лінгвістичних параметрів інтернет-тексту визнають життєво важливою характеристикою мовного портрета особистості й можуть бути використані для ідентифікації користувача інтернету. У статті звернено увагу на те, що різні аспекти аналізу стилю письмового та усного повідомлення, організації тексту відображають особистісні якості людини. Характеристики мовної рефлексивності чатів та соціальних мереж, їхні емоційні реакції, що передають традиційні значення, є визначальними рисами інтернет-комунікації. Мова інтернету – це складне поєднання різних дискурсів, а розроблення схеми аналізу інтернет-текстів є найважливішим завданням сучасної лінгвістики. Розвиток практичних методів аналізу інтернет-дискурсу значною мірою сприяє успішній ідентифікації індивідуального користувача.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Karimova, B. S., and R. A. Kuzembayeva. "NEW FORMS OF LITERARY CREATIVITY OF SCHOOLCHILDREN IN THE DIGITAL AGE." Bulletin of the Korkyt Ata Kyzylorda University 60, no. 1 (2022): 222–28. http://dx.doi.org/10.52081/bkaku.2022.v60.i1.0029.

Full text
Abstract:
В статье рассматривается вопрос активного внедрения в учебный процесс новых форм литературного творчества с использованием цифровых технологий. Необходимость реформирования творческих заданий вызвана глобальным процессом цифровизации и тем социальным заказом, которое предъявляет общество к школе – воспитание будущего гражданина страны, обладающего навыками, важными в цифровую эпоху. Новые формы литературного творчества помогают развить у учащихся навыки поведения в цифровой среде, коммуникации и сотрудничества, навыки критического мышления и нестандартных способов решения проблем. По мнению автора, наиболее эффективными методиками, способствующими формированию цифровой грамотности, являются задания, основанные на использовании технологий, дающих возможность совмещать звук, видео, графику, статические изображения и тексты. Результатом творческой работы учащихся могут стать мультимедийные презентации, буктрейлеры, таймлайны, видеорепортажи, аниме-фильмы, литературные блоги и др. Автор рекомендует вводить новые формы творческих заданий в учебный процесс постепенно, учитывая возрастные и психологические способности учащихся. Для сравнения предложены задания с использованием цифровых технологий для учащихся среднего звена и старшеклассников. По мнению автора, использование на уроках литературы интерактивных игр и ментальных карт как средств визуализации информации способствуют лучшему восприятию, осознанию и запоминанию учебного материала. В статье также обозначена проблема отсутствия разработанной методики внедрения цифровых технологий в учебный процесс и необходимости формирования системы квалифицированных кадров в условиях цифровизации образования
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Комуцци, Людмила Владимировна, and Ирина Владимировна Карпунина. "Текстовая модальность как способ ценностного представления Тувы в немецкой публицистике." New Research of Tuva, no. 4 (December 5, 2021): 89–100. http://dx.doi.org/10.25178/nit.2021.4.7.

Full text
Abstract:
Цель данной статьи — характеристика ценностного представления Тувы в публицистических текстах немецкоязычных СМИ с помощью анализа их модальности. Характер разных типов модальности и их соотношения в тексте привлекают серьезное внимание отечественных лингвистов, начиная с 1990-х годов. Особое значение эта проблема приобретает в медиалингвистике, поскольку текстовая модальность является важнейшим и не всегда явным способом выражения ценностной позиции и субъективной оценки журналистом событий и явлений. Материалом для исследования послужили 30 статей 2012–2021 гг. о республике Тува в цифровых версиях газет и журналов “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, “Süddeutsche Zeitung”, “Die Welt”, “Explorer”, “Die Tageszeitung”, “Der Spiegel”, “Focus”, “Die Zeit”. Новизна исследования объясняется тем, что языковые средства модальности немецкоязычного текста, особенно публицистического, в России практически не изучены. В качестве метода и инструмента анализа авторы используют категорию модальной сетки текста и прослеживают с ее помощью формирование аксиологии публикаций о Туве. Результаты анализа показывают, что Тува в новейшем медийном дискурсе Германии представляется не с критических позиций, а как уникальный по своей истории, природе и культуре регион.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Демидкин, В. В. "Unused resources in global maritime distress safety system: digital selective call." MORSKIE INTELLEKTUAL`NYE TEHNOLOGII), no. 3(53) (August 27, 2021): 186–91. http://dx.doi.org/10.37220/mit.2021.53.3.022.

Full text
Abstract:
Цифровой избирательный вызов (ЦИВ) в Глобальной морской системе связи при бедствии и безопасности не позволяет передавать какой-либо текст, содержание которого отличается от разрешённых возможностей в семи форматах ЦИВ. Использование биграмм и триграмм для интерпретации произвольного текста и неиспользованные резервы в символах управления в форматах ЦИВ могут изменить эту ситуацию. Эта идея может быть распространена, по меньшей мере, на языки, в которых используется буквенный принцип записи текста. Идея остаётся в силе для языков с иероглифической формой записи, если существует ещё и альтернативная буквенная форма представления текста, подобная Путунхуа в китайском языке. Использование преимуществ ЦИВ в возможности определения ошибки в каждом принятом символе, двойная передача символов (в DX и RX позициях) даёт возможность изменения принципов приёма информации по безопасности мореплавания. Более того, НАВ-ТЕКС и ИБН УБПЧ можно объединить в одну общую систему передачи информации по безопасности мореплавания. Существует возможность исправления ошибок при принятии символов в расширенном цифровом избирательном вызове, используя перестановку символов при многоканальной трансляции информации по безопасности мореплавания. Как результат, будет отсутствовать необходимость учёта 4% норматива ошибок на объём принятого текста, поскольку ошибки в принятом тексте отсутствуют. Предложены способы организации произвольных сообщений и сообщений по безопасности мореплавания на английском и русском языках со сжатием информации при помощи расширенного цифрового избирательного вызова. Digital Selective Call (DSC) in Global Maritime Distress Safety System does not allow to broadcast any information that differs from allowed abilities in seven DSC formats. Using bigrams and trigram for interpretation of custom text and unused reserve of control char-acters in DSC formats would change this situation. This idea can be extended at least to the languages with a letter form of writing text. It is in valid for languages with hiero-glyphic notation, if alternative letter additional form exists, like Putonghua in Chinese language. Using DSC advantages in possibility error detecting in every received symbols, two times transmission of symbols (in DX and RX positions) and error-check characters in DX and RX positions give the opportunity to change principles of Maritime Safety Infor-mation (MSI) to be received on board the vessels. Moreover, NAVTEX and MSI NBDP systems can be combined in one common system. There is a possibility to correct errors in received symbols in Advanced Digital Selective Call using permutation of characters in multi-channel MSI broadcasting. As result, there is no need to use four percent reference error rate at received MSI text volume, because broadcasted information has not errors. Ways to organize self-compressing custom messages and Maritime Safety Information messages in English and Russian by Advanced Digital Selective Call has been offered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гарифуллин, Булат Маратович, and Владимир Васильевич Зябриков. "Цифровая трансформация бизнеса: модели и алгоритмы." Creative Economy 12, no. 9 (September 30, 2018): 1345. http://dx.doi.org/10.18334/ce.12.9.39332.

Full text
Abstract:
В статье рассмотрена специфика процесса цифровой трансформации бизнес-моделей фирмы, определены области внутренней среды фирмы, которые являются приоритетными при проведении цифровой трансформации бизнеса, и предложен алгоритм принятия управленческих решений осуществления цифровой трансформации. Показано, что в деле совершенствования менеджмента цифровой подход представляет собой не революционное средство, сводящее к нулю достижения предыдущего этапа развития фирмы, а нейтральный ускоритель ее организационного развития. Если стратегия фирмы выбрана верно, и менеджмент непрерывно совершенствуется, то на базе новых цифровых технологий фирма быстро прогрессирует, а если же нет – также быстро деградирует. Важную роль в успехе внедрения цифровых технологий играет выбор областей бизнеса, которые должны быть реформированы в первую очередь, а также алгоритм проведения процедур цифровой трансформации, которые представлены в тексте настоящей статьи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Цифрові тексти"

1

Войчишин, Олександр Олександрович. "Метод визначення важливості семантичних одиниць у цифрових текстах." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11005.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра розв’язує науково-технічну задачу автоматизованого визначення важливості семантичних одиниць у цифрових текстах за допомогою методу дисперсійного оцінювання та його модифікацій
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Купрійчук, Владислав Олександрович. "Метод автоматизованого формування семантичного ядра цифрових текстів." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11013.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра розв’язує науково-технічну задачу автоматизованого формування множини ключових семантичних одиниць за цифровим текстом та множинами слів і словосполучень цього тексту з показниками їх важливості, одержуючи сформовані семантичні ядра за обраними показниками обрахунку важливості
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Симакова, С. И. "Цифровые обозначения как элемент газетного текста (на примере "Челябинского рабочего") : автореф. дис. … канд. филол. наук : 10.01.10." Thesis, б. и, 2009. http://hdl.handle.net/10995/2363.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Пільгуй, І. І. "Інформаційна технологія виявлення нечітких дублікатів текстів програмного забезпечення." Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/86868.

Full text
Abstract:
Проведено аналіз літератури, методів та інструментів, які дозволяють виявити дублікати текстів програмного забезпечення у великих проектах та у студентських роботах, що використовують різні підходи, заснованих на метриках, узгодженні шаблонів послідовності токенів, аналізі абстрактного синтаксичного дерева (AST) або графа залежностей програми (PDG). У даній роботі описано та реалізовано технологію виявлення дублікатів засновану на абстрактному синтаксичному дереві, обчислюючи хеш-значення вузлів синтаксичного дерева та порівнюючи їх. Для оптимізації використаної пам’яті було застосовано алгоритм Winnowing. Дана розробка дозволяє виявляти дублікати коду студентських робіт в автоматичному режимі, на різних мовах програмування з достатнім рівнем точності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Цифрові тексти"

1

Чипулис, В. П. Анализ и построение текстов цифровых программно-управляемых устройств. М., 1992.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Чипулис, В. П. Анализ и построение текстов цифровых программно-управляемых устройств. М., 1992.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Цифрові тексти"

1

Обойщик, Д. А., and Э. А. Гасанов. "МЕТОДИКА ОЦЕНКИ ИНТЕЛЛЕКТУАЛЬНОЙ СОБСТВЕННОСТИ В ЭПОХУ ЦИФРОВОЙ ЭКОНОМИКИ." In ЦИФРОВИЗАЦИЯ – ДРАЙВЕР ЭКОНОМИЧЕСКОГО РОСТА В ПОСТПАНДЕМИЧЕСКИЙ ПЕРИОД ЧАСТЬ II Сборник статей по материалам Всероссийской научно-практической конференции с международным участием 05 марта 2021 года. РИЦ ХГУЭП, 2021. http://dx.doi.org/10.38161/978-5-7823-0744-8-2021-011-020.

Full text
Abstract:
В статье рассматриваются и анализируются проблемы стоимостной оценки интеллектуальной собственности на современном, цифровом, этапе экономики, и приводятся методы её оценивания, используемые предприятиями в зарубежной и народной практике. Каждая методика в тексте представлена с подробным указанием положительных и отрицательных сторон. Указаны случаи, в которых рекомендуется использование отдельно выбранного метода оценки. Также в данной работе приведена теория о цифровой экономике и подчёркнуты тенденции её развития по вопросу прав интеллектуальной собственности с использованием примеров фактических происходивших бизнес сделок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Селиванова, И. В. "SCIENTIFIC TEXTS CLASSIFICATION BY COMPRESSING ABSTRACTS ON THE EXAMPLE OF PUBLICATIONS INDEXED IN SCOPUS BIBLIOGRAPHIC DATABASE." In XVII Российская конференция “Распределенные информационно-вычислительные ресурсы: Цифровые двойники и большие данные”. Crossref, 2019. http://dx.doi.org/10.25743/ict.2019.93.10.027.

Full text
Abstract:
В работе исследуется возможность применения метода автоматической классификации научных текстов на основе сжатия данных, успешно применявшегося к полным текстам научных статей к классификации текстов на основе аннотаций. Для классификации были использованы библиографические описания публикаций из базы данных Scopus. Сравнение результатов проводилось с использованием тематических рубрик Scopus. Выявлено, что построение обучающей выборки на основе высокоцитируемых публикаций улучшает качество классификации. The paper investigates the applicability of the method of automatic classification of scientific texts based on data compression, successfully applied to the full texts of scientific articles to classify texts based on annotations. For classification, bibliographic descriptions of publications from the Scopus database were used. A comparison of the results was carried out using subject areas from Scopus. It was revealed that the construction of a training set based on highly cited publications improves the quality of classification.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Барахнин, В. Б., О. Ю. Кожемякина, and Ю. С. Борзилова. "THЕ DEVELOPMENT OF THE STRUCTURE OF THE SOFTWARE SYSTEM FOR PROCESSING OF POETIC TEXTS CORPUS." In XVII Российская конференция “Распределенные информационно-вычислительные ресурсы: Цифровые двойники и большие данные”. Crossref, 2019. http://dx.doi.org/10.25743/ict.2019.56.22.015.

Full text
Abstract:
В данной работе описан процесс проектирования и разработка структуры программной системы обработки корпусов поэтических текстов, реализуемой в рамках проекта комплексного анализа поэтических текстов, создаваемого на базе ИВТ СО РАН. При проектировании учитывались требования, предъявляемые к широкомасштабным системам: модульность, возможность масштабирования компонентов, условная независимость компонентов. This paper describes the development of the structure of the software system for processing of poetic texts corpus, implemented in the framework of the project of complex analysis of poetic texts, created on the basis of the IСT SB RAS. This process took into account the requirements for large-scale systems: the modularity, the ability to scale the components, conditional independence of the components.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Цифрові тексти"

1

Теплицький, Ілля Олександрович, and Сергій Олексійович Семеріков. Необмежені можливості та можливі обмеження застосувань комп’ютера у фізичному лабораторному експерименті. «Педагогічна преса», 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/787.

Full text
Abstract:
Показано хиб­ність практики підміни натур­ного експерименту з фізичною моделлю об'єкта обчислюваль­ним експериментом на мате­матичній моделі і надання пріо­ритету останньому за відсут­ності вагомих на те причин. Обгрунтовано структуру сучас­ного підручника фізики як та­кого, що за змістом має перед­бачати наявність комп'ютера і комплектуватися ліцензова­ним електронним додатком, до складу якого входитимуть узгоджені з текстом підручника цифровані відеосюжети для де­монстрування фізичних явищ, принципів роботи приладів та установок, зразки таблиць для виконання лабораторних і практичних робіт, збірник різнорівневих завдань для дер­жавної підсумкової атестації, статті з науково-популярних журналів і подібні матеріали.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography