Academic literature on the topic 'Фінансові ризики підприємства'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Фінансові ризики підприємства.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Фінансові ризики підприємства"

1

Карлін, М., О. Стащук, and О. Борисюк. "ФІНАНСОВІ АСПЕКТИ ВРАХУВАННЯ НОВИХ ЕКОНОМІЧНИХ РИЗИКІВ У ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ." Financial and credit activity problems of theory and practice 4, no. 39 (September 10, 2021): 376–86. http://dx.doi.org/10.18371/fcaptp.v4i39.241330.

Full text
Abstract:
Анотація. Економічний розвиток підприємств у світі та в Україні 2020 року та на майбутнє дедалі більше залежатиме від урахування нових економічних ризиків, серед яких уже сьогодні доцільно виділити такі: кліматичні, епідеміологічні (передусім — коронавірусні), деглобалізаційні, протекціоністські, популістські, нерівність у доходах. На тлі коронавирусної пандемії і породженої нею економічної кризи найбільше постраждав сектор вітчизняного малого та середнього бізнесу, орієнтований на надання офлайн-послуг. Фактично попит на послуги індустрій громадського харчування, розваг, туризму, гостинності, а також beauty-індустрії і непродовольчого ритейлу в умовах карантину впав у рази. При цьому необхідність платити заробітну плату, податки, соціальні внески, орендні платежі, кредити банкам і контрагентам за постачання та інші послуги зберіглася. Водночас усі види бізнесів, які не встигли перейти на надання товарів і послуг в онлайн-форматі або дотримуються бізнес-моделей, пов’язаних виключно з наданням персональних офлайн-послуг, схильні до ризику банкрутства в майбутньому. Наслідком карантину стане економічна криза, а значить і скорочення купівельної спроможності, зміна споживчої поведінки. Загалом, відбулося порушення традиційної сезонності продажів, змінюються тенденції внаслідок падіння доходів споживача. Водночас прискореного розвитку дістають цифрові послуги: електронна комерція, платіжні системи та послуги замовлення і доставки он-лайн. Також серед інших економічних ризиків у діяльності підприємств особливої уваги набуває необхідність визначення та оцінка фінансово-кліматичних ризиків, які виникають унаслідок обмежень, що накладаються міжнародними організаціями та окремими країнами на бізнес. Відповідно, підприємства, які здійснюють кліматично небезпечну діяльність, повинні розраховувати свої фінансові втрати на перспективу, якщо вони будуть продовжувати подібний бізнес. Проблемою є й той факт, що поки фінансово-кліматичні ризики та інші нові економічні ризики достатньо не вивчені та не систематизовані, а також не досліджено їхній вплив на фінансовий стан підприємств як у світі, так і в Україні. Ключові слова: нові економічні ризики, підприємство, деглобалізація, протекціонізм, економічний популізм, економічна нерівність, Україна. Формул: 0; рис.: 2; табл.: 0; бібл. 14.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Купира М.І. and Киришко М.В. "ФОРМУВАННЯ ФІНАНСОВОЇ СТРАТЕГІЇ В СИСТЕМІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА." Економічний форум 1, no. 3 (July 20, 2020): 104–10. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2020-3-16.

Full text
Abstract:
У статті доведено, що формування фінансової стратегії як основи стійкого та конкурентоспроможного розвитку у довгостроковій перспективі вимагає чітко побудованого алгоритму з врахуванням сучасних тенденцій. Встановлено, що під фінансовою стратегією в системі забезпечення конкурентоспроможності підприємства важливо трактувати загальний план окреслення точковості фінансових цілей та завдань на довгострокову перспективу через формування фінансових ресурсів у векторному напрямку фінансовою стійкості. Проведено теоретичний розбір сутнісного наповнення фінансової стратегії в процесі формування, реалізації та коригування з виділенням структурних елементів фінансової стратегії в частині результативності. Розроблено архітектуру формування фінансової стратегії в системі забезпечення конкурентоспроможності через матричний аналіз та фінансовий ефект. Доведено, що фінансова стратегія в частині результативності діє через принципи та етапність щодо формування і впровадження та працює за виведеним алгоритмом: Управління = капітал + активи + інвестиції + грошові кошти+ прибуток + ризики. Узгодженість та ефективність управління на кожному етапі створює вектор прибутковості в процесі гнучкої фінансової політики. В першу чергу, в систему закладають достатній обсяг фінансових ресурсів, методи ефективності використання капіталу, оптимізація його структури та швидке реагування й нейтралізація ризиків на довгострокову перспективу. Запропоновано матрицю вибору фінансової стратегії в частині ефективного стратегічного управління підприємства через синергію та дисбаланс з визначеним рівнем ефективності кожного структурного елементу та розраховано фінансовий ефект від вбудованих інноваційних інструментів у фінансову стратегію, який лише підсилить конкурентні позиції підприємства на ринку. Фактично, фінансова стратегія є тією основою, яка забезпечує векторне фінансове підґрунтя для фінансово-економічного розвитку в частині нарощення прибутковості. Її ефективність окреслюється моментами, за яких стратегічні цілі ґрунтуються на реальних фінансових показниках та можливостях підприємства, чіткій системі управління, гнучкості та прозорості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бабаніна, Н. В. "Фінансові ризики в системі управління фінансовою безпекою підприємства." Вісник Східноєвропейського університету економіки і менеджменту. Серія : Економіка і менеджмент, no. 2 (17) (2014): 116–22.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Берідзе, T., З. Бараник, І. Дашко, О. Гамова, and С. Ткаченко. "ОЦІНЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИХ РИЗИКІВ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА." Financial and credit activity problems of theory and practice 5, no. 40 (November 8, 2021): 429–36. http://dx.doi.org/10.18371/fcaptp.v5i40.245194.

Full text
Abstract:
Анотація. Метою статті є дослідження особливостей інвестиційних ризиків і визначення відповідних методів щодо їх оцінювання у процесі господарської діяльності підприємстві. Сформовано науково-практичний підхід щодо економіко-математичного моделювання на основі мінімізації ризику інвестиційного портфеля задля ухвалення ефективних управлінських рішень. Сучасні методи управління економікою значною мірою спираються на застосуванні економіко-математичних методів, а саме моделювання. Процес інвестування пов’язаний із ризиками. Нестабільність у розвитку сучасної економіки призводить до похибок при ухваленні рішень щодо управління промисловим підприємством. Перш за все, це пов’язано з розподілом фінансових коштів, які зберігаються на балансі підприємств. У підсумку це призведе до наявності фінансового ризику при розподілі фінансів. Наукові доробки зумовлюють актуальність і необхідність подальшого дослідження питання щодо особливостей інвестування для підприємств із відповідним оцінюванням ризику. Формально представлена постановка завдання і послідовне її вирішення шляхом реалізації відповідного алгоритму задля коригування його вартості.. Запропоновано постановку і вирішення завдань формування фінансового портфеля на основі мінімізації фінансового ризику і відповідних втрат, що дозволяє ефективно розподілити фінансові кошти промислового підприємства. Доведено, що для збереження стабільної структури портфеля доцільно мінімізувати дисперсію за обмежень, які накладені на величину інвестицій і ставку прибутковості. Аналіз отриманих результатів економіко-математичного моделювання на основі статичних даних щодо діяльності промислового підприємства ПАТ «Запоріжсталь» підтвердив дієвість запропонованого підходу, що дозволило скоригувати вартість портфеля в бік його зменшення. Доведено, що прибутковість портфеля не може бути більшою від прибутковості самого дохідного цінного папера (акції), що входить у портфель; завжди варто обирати між збільшенням прибутковості і зменшенням ризику. Ключові слова: ризик, інвестиції, портфель, модель, підприємство, прибутковість. Формул: 25; рис.: 1; табл.: 2; бібл.: 17.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дерменжі, Діна Федорівна. "Фінансові ризики в електронних закупівлях, як елементу цифрової економіки." Economic and food security of Ukraine, no. 3-4 (March 6, 2019): 10–15. http://dx.doi.org/10.15673/efs.v6i3-4.1280.

Full text
Abstract:
Споживання харчових продуктів є незмінною частиною нашого життя. На сьогоднішній день забезпечення харчуванням у навчальних закладах, в установах охорони здоров'я та взагалі в багатьох державних установах відбувається за допомогою електронних закупівель. Відповідно до Закону України «Про державні закупівлі», закупівля це - придбання замовником товарів, робіт і послуг в порядку, встановленому цим Законом [1]. Це є обов'язковим для всіх розпорядників бюджетних коштів і відображається на платформі Prozorro. Така спрямованість економіки є нічим іншим, як прикладом цифрової економіки. Цифрову економіку також іноді називають інтернет-економікою, новою економікою, або веб-економікою. [2] Під цифровий економікою найчастіше розуміють виробництво, продажу та поставки продуктів через комп'ютерні мережі, як і в нашому випадку. Мета «Prozorro» - максимальна прозорість процесу державних закупівель та простота доступу. Основним питанням, яке виникає за участю підприємства в таких закупівлях, це ризики. Вони є на будь-якому етапі діяльності, і можуть виникати незалежно від його дій. З огляду на досить недавнє виникнення такої електронної системи, проблема оцінки таких ризиків є досить важливою і вимагає вивчення. В системі публічних закупівель суб'єкт підприємницької діяльності виступає в ролі учасника, і саме цей статус і є причиною виникнення ризиків. Говорячи про цю систему, можна сказати, що тут в більшості випадків виникають саме фінансові ризики, в частині можливості втрати частину свого капіталу, а також неотримання бажаного доходу, або в недостатньому обсязі.Під втратою частини капіталу розуміється втрата коштів, сплачених за участь у тендерній процедурі. Незалежно від результатів процедури закупівлі вони не повертаються суб'єкту підприємницької діяльності. Під ризиком неотримання бажаного доходу розуміється такий випадок, коли незалежно від об'єктивних чи суб'єктивних причин учасник програє тендер і не отримує додаткового стабільного доходу. І останній випадок, коли підприємство отримує дохід менше бажаного. Це відбувається в результаті скорочення обсягів фінансування і зменшення обсягів закупівлі. Державні закупівлі одночасно є гарантом отримання стабільного доходу, але в той же час можуть стати і причиною його зменшення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Герега, О. В. "СТРАТЕГІЧНІ ОРІЄНТИРИ УПРАВЛІННЯ ПОТЕНЦІАЛОМ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОЇ СТІЙКОСТІ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, no. 61 (December 22, 2020): 84–92. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2020-61-13.

Full text
Abstract:
Мета статті полягає у визначенні проблемних аспектів, а також обґрунтуванні стратегічних орієнтирів управління потенціалом фінансово-економічної стійкості торговельних підприємств. Узагальнено сутнісні характеристики фінансово-економічної стійкості торговельних підприємств. Сформовано концеп-туальну структуру та послідовність формування потенціалу фінансово-економічної стійкості торговельного підприємства, основою чого визначені належний фінансовий стан та фінансова стійкість підприємства, ре-сурсозабезпеченість, ефективність використання, нарощування та розвиток потенціалу. Встановлено, що наявність у вітчизняній торгівлі тенденції до економічного розвитку підтверджується низкою ключових по-казників ефективності функціонування торговельних підприємств в Україні. Сформовано висновок про на-явність у більшій мірі позитивних аспектів відносно економічної компоненти передумов щодо посилення по-тенціалу фінансово-економічної стійкості підприємств торгівлі в Україні. Виявлено, що при оцінюванні фінан-сової складової є підстави до її трактування як значно менш забезпеченої. Такий висновок обумовлюється не-стабільністю низки показників фінансового стану та фінансових коефіцієнтів галузі торгівлі в Україні. Вста-новлено, що політика стратегічного управління потенціалом фінансово-економічної стійкості торговельних підприємств повинна реалізуватися за такими напрямами, як альтернативні форми формування фінансового результату, покращення фінансово-економічної привабливості підприємств, розподіл фінансово-економічних ризиків з виробничим сектором, реалізація підприємствами фінансового потенціалу внутрішнього ринку. Практичне значення дослідження полягає в обґрунтуванні теоретико-методичних засад формування потен-ціалу фінансово-економічної стійкості торговельного підприємства, узагальнення даних економічної ефектив-ності, фінансової стійкості та ліквідності торговельних підприємств України у 2010-2019 рр., визначення об’єктів, напрямів та інструментарію стратегічного управління потенціалом фінансово-економічної стій-кості вітчизняних торговельних підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Бездітко, О. Є. "УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМИ РИЗИКАМИ ПІДПРИЄМСТВА." Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, no. 3 (November 9, 2020): 43–49. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2020.3.6.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто сутність фінансового ризику, виокремлено джерела невизначеності та установлено походження фінансового ризику. Проаналізовано чистий прибуток (збиток) підприємств України та підприємств Житомирської області за основними видами економічної діяльності 2014-2018 років. Встановлено, що частка прибуткових підприємств збільшилась, але кількість збиткових підприємств є досить великою. Визначено основні етапи управління ризиками, за допомогою яких підприємство стає більш резистентним до непередбачуваних обставин, особливо до різних видів ризиків. Побудовано блок-схему моніторингу фінансових ризиків підприємства, за допомогою якої суб'єкти господарської діяльності зможуть швидко реагувати на непередбачувані події. Врахування основних етапів управління ризиками та застосування блок-схеми моніторингу фінансового ризику підприємств допоможе суб'єктам господарювання попереджати, ідентифікувати та уникнути досліджуваного ризику.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Коцеруба, Н. В. "КОНТРОЛЬНО-АНАЛІТИЧНІ ПРОЦЕДУРИ В СИСТЕМІ КРИЗИС-МЕНЕДЖМЕНТУ ПІДПРИЄМСТВА." Підприємництво і торгівля, no. 29 (April 16, 2021): 28–34. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2021-29-05.

Full text
Abstract:
Загострення кризи світової економіки актуалізує необхідність мінімізації впливу кризових ризиків на результати економічної діяльності підприємств. Події попереднього та поточного років свідчать про те, що найбільше потерпають від наслідків кризи мікро-, малі та середні підприємства, які на відміну від великих підприємств не мають ефективних запобіжників для своєчасного виявлення та попередження кризових загроз. Це вимагає від суб’єктів підприємницької діяльності своєчасного виявлення, перш за все, операційних ризиків, до яких належать зменшення обсягів діяльності і, як наслідок, уповільнення зростання операційних доходів і зменшення операційного прибутку, що призводить до загострення фінансових ризиків – зниження рентабельності операційної діяльності, а також рентабельності активів та капіталу підприємства і погіршення фінансового стану підприємств. Чинники кризи як предмет антикризового управління являють собою явища, що є причинами порушення стабільного розвитку підприємства. Залежно від середовища виникнення чинники кризи розподіляються на зовнішні (на зміну яких окреме підприємство впливати не може) та внутрішні (які піддаються регулюванню з боку систем антикризового управління підприємством). Ефективне антикризове управління підприємством торгівлі ґрунтується на використанні інформації стосовно показників операційної і фінансової діяльності, негативна зміна яких призводить до утворення кризових ситуацій. Із метою визначення проблемних ланок діяльності підприємства торгівлі запропоновано моделювання операційного прибутку, що розраховується методом прямого рахунку: збільшення доходів та зменшення витрат створюють приріст прибутку, а зниження доходів та зростання витрат зменшують прибуток на відповідну величину. Для зниження ризику та втрати платоспроможності підприємства рекомендовано використання платіжного календаря. Грошові потоки у платіжному календарі групуються за видами діяльності відповідно до напрямів надходження і витрачання коштів, що дає змогу своєчасно встановити потенційні кризові загрози та сформувати критерії оцінки ризику неплатоспроможності. Доцільне використання методики оцінки потенційного банкрутства за системою формалізованих і неформалізованих критеріїв, що доповнена показником власного оборотного капіталу, від’ємне значення якого є ознакою критичного фінансового стану суб’єкта господарювання. Зважаючи на обмежені ресурси кризис-менеджменту значної кількості підприємств, що діють на товарному ринку України, у статті запропоновано систему контрольно-аналітичних процедур, застосування яких дає змогу оцінити ризики та визначити орієнтири безпечної економічної діяльності, не залучаючи фахівців консалтингових аудиторських фірм та маркетингових агентств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Гудзовата, О. О., А. В. Костенко, and М. І. Плеша. "ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ВПРОВАДЖЕННЯ ІТ-ПРОЕКТІВ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, no. 60 (July 3, 2020): 54–60. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2020-60-09.

Full text
Abstract:
В процесі управління для забезпечення конкурентоспроможності та розвитку підприємства важливим аспектом є впровадження і використання інноваційних технологій і ІТ-рішень. ІТ-проекти призна-чені для автоматизації багатьох базових процесів підприємств: від фінансів до управління виробництвом. Цілями їх впровадження є інтеграція різних видів інформації, створення взаємозв’язків між відповідними підсистемами, формування об’єднавчої платформи бізнес-партнерів, замовників, постачальників, виробників, клієнтів, працівників компанії в єдиному інформаційному просторі. Кожен ІТ-проект слід вважати одним із видів інвестицій. Саме тому перед впровадженням конкретного проекту необхідно скласти економічне об-грунтування, ідентифікувати ризики, визначити ефект вкладення інвестицій. Автоматизація діяльності підприємства розглядається як бізнес-процес комплексного бізнес-дизайну. ІТ-проект також потрібно розгля-дати як бізнес-проект, що впливає на діяльність компанії в перспективі. Коректна оцінка його ефективності є важливим питанням розвитку й оцінки бізнесу загалом. Методика оцінки економічної ефективності ІТ-проектів може бути різною і вимагає вибору в кожній конкретній ситуації. Унікальність кожного ІТ-проекту зумовлена переліком зовнішніх і внутрішніх факторів, а також особливістю кожного окремого підприємства. Тому однозначні висновки та рекомендації щодо методів оцінки ефективності впровадження ІТ-проектів є досить складними в практичній реалізації. В статті зроблена спроба дослідити й узагальнити різні підходи, методології та методи оцінки ІТ-проектів, сформулювати загальні правила вибору методу оцінки. Для аналізу ефективності впровадження ІТ-проектів найбільш прийнятними є класичні фінансові ме-тоди оцінки в поєднанні з якісними. Також при виборі методу оцінки ІТ-проекту потрібно враховувати співвідношення його вартості й ефективності з інтеграцією в актуальну систему бізнес-дизайну компанії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Shyshkina, Olena. "КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСНОВИ СТВОРЕННЯ СТРУКТУРНОЇ МОДЕЛІ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМИ РИЗИКАМИ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА." PROBLEMS AND PROSPECTS OF ECONOMIC AND MANAGEMENT, no. 1(25) (2021): 127–33. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2021-1(25)-127-133.

Full text
Abstract:
У статті досліджено кризові умови, у яких опинились вітчизняні промислові підприємства. Аргументовано необхідність здійснення ефективного управління фінансовими ризиками в умовах нестаціонарної економіки України. Сформульовано сутність процесу управління та його складових. Наголошено на тому, що спектр необхідних управлінських рішень у сфері ризик-менеджменту значним чином визначається циклічністю розвитку промислових підприємств, тривалістю життєвого циклу галузі / підприємства / технологій та обладнання / продукції, що виготовляється, а також стадіями циклів, на яких перебуває досліджуване підприємство. Доведено доцільність побудови моделі управління фінансовими ризиками, яка може базуватись на одній із трьох форм ризик-менеджменту, що можуть бути представлені зовнішнім, внутрішнім або комбінованим управлінням. Розроблено та представлено узагальнену схему моделі управління фінансовими ризиками промислового підприємства, яка враховує ризикоформуючі фактори зовнішнього і внутрішнього середовища, включає суб’єкт і об’єкт управління, ґрунтується на цілях і задачах управління. Обґрунтовано необхідність врахування наявних нормативно-правових, кадрових, фінансових та інших обмежень, які знатні посилити негативний вплив фінансових ризиків на процеси функціонування і розвитку підприємств та підвищити ймовірність отримання додаткових збитків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Фінансові ризики підприємства"

1

Рета, Марина Володимирівна, and Н. І. Буханцова. "Класифікація та методика аналізу фінансових ризиків підприємства." Thesis, НТУ "ХПІ", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27685.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Забуженко, Ольга Вячеславівна. "Діагностика фінансового стану та розробка алгоритму управління фінансовими ризиками підприємства, на прикладі ТОВ «ТПК «Донснаб - Захід»." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/19273.

Full text
Abstract:
Захист відбудеться 23 лютого 2016 р. об 11.30 годині на засіданні екзаменаційної комісії № 60 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Білогірська, 50, навчальний корпус №10, ауд. 143
Розроблено теоретичні основи побудови алгоритму управління ризиками. Здійснено фінансово-економічну діагностику результатів діяльності підприємства. Запропоновано стратегічне позиціонування товариства у порівнянні до конкурентів на ринку. За допомогою методів економічного моделювання розроблено антиризикові заходи. Досліджено кон’юнктуру ринку сільськогосподарської техніки в Україні. Визначено основні ризики та перспективи розвитку підприємств, які реалізовують сільськогосподарську техніку. Запропоновано діагностику та ідентифікацію зовнішніх і внутрішніх фінансових ризиків. Розроблено алгоритм нейтралізації фінансових ризиків через застосування лімітування та диверсифікації
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Назарова, Тетяна Юріївна, and Юлія Віталіїівна Мілентьєва. "Фінансова стратегія в системі забезпечення конкурентних переваг підприємства за ринкових умов господарювання." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38452.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Безпалько, Іванна Володимирівна. "Фінансово-економічний механізм забезпечення ефективної діяльності підприємства, на прикладі Корпорації «Науковий парк «Інноваційно-інвестиційний-кластер Тернопілля»." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/19302.

Full text
Abstract:
Захист відбудеться 23 лютого 2017 р. об. 1130 годині на засіданні екзаменаційної комісії № 60 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Білогірська, навчальний корпус № 10, ауд.143
В даному дослідженні представлено теоретико-прикладні основи фінансово-економічного механізму забезпечення ефективної діяльності підприємства», а саме: досліджено економічну сутність поняття фінансових ресурсів підприємства; подано класифікацію джерел формування власних фінансових ресурсів підприємства; представлено особливості поняття позикового капіталу підприємства; описано показники оцінки ефективної діяльності підприємства. Проведено оцінку фінансового стану Корпорації «Науковий парк «Інноваційно-інвестиційний кластер Тернопілля», на основі аналізу забезпеченості фінансовими ресурсами здійснено оцінку фінансових результатів діяльності підприємства; проведено оцінку забезпеченості фінансовими ресурсами підприємства; представлено оцінку показників ефективності діяльності підприємства. Представлено шляхи вдосконалення фінансово-економічного механізму забезпечення ефективної діяльності Корпорації «Науковий парк «Інноваційно-інвестиційний кластер Тернопілля», а саме: запропоновано здійснювати управління фінансовими ризиками на основі методу подолання кризових явищ в діяльності підприємства; обґрунтовано комплексне організаційно-методичне забезпечення управління ризиком як засіб ефективної діяльності підприємства; представлено удосконалення формування та розподілу прибутку на підприємстві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гладій, Г. М. "Моделювання вартості компанії методом системної динаміки." Thesis, НТУ "ХПІ", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27174.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Людвик, М. М. "Управління фінансовими ризиками підприємств харчової промисловості." Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/20158.

Full text
Abstract:
Людвик, М. М. Управління фінансовими ризиками підприємств харчової промисловості: магістерська робота : 072 Фінанси, банківська справа та страхування / М. М. Людвик ; керівник роботи Шишкіна О. В. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра фінансів, банківської справи та страхування. – Чернігів, 2020. – 126 с.
Перший розділ магістерської дипломної роботи присвячено вивченню сутності поняття «фінансовий ризик», причин та чинники, що впливають на виникнення фінансових ризиків, дослідження методів оцінки та нейтралізації фінансових ризиків, нормативно-правове регулювання та зарубіжний досвід зменшення ризиків на підприємствах харчової промисловості. В другому розділі проведено дослідження та аналіз управління фінансовими ризиками на підприємствах харчової галузі, зокрема на прикладі трьох конкретних підприємств України. Ідентифіковано ризики та загрози для діяльності харчових підприємств, проведено експрес-аналіз та їх візуалізація на карті ризиків з подальшим пошуком методів їх мінімізації. В третьому розділі розроблено заходи щодо підвищення ефективності управління фінансовими ризиками та оцінка ефективності запропонованих заходів. Практична цінність даної роботи полягає в тому, що рекомендовані заходи управління фінансовими ризиками можуть використовуватися на підприємствам харчової промисловості для підвищення ефективності їх діяльності незважаючи на існуючі ризики.
The first section of the master's thesis is devoted to the study of the essence of the concept of "financial risk", the causes and factors affecting the occurrence of financial risks, the study of methods of evaluation and neutralization of financial risks, regulatory and foreign experience of reducing risks in food processing enterprises. In the second section, the research and analysis of financial risk management at food processing enterprises, in particular on the example of three specific enterprises of Ukraine, are conducted. Risks and threats to the activities of food businesses were identified, rapid analysis and visualization of the risk map were carried out, followed by a search for ways to minimize them. The third section elaborates measures to improve the effectiveness of financial risk management and evaluate the effectiveness of the proposed measures. The practical value of this work is that the recommended financial risk management measures can be used by food processing companies to increase the effectiveness of their operations despite the risks involved.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Бухтіарова, Аліна Геннадіївна, Алина Геннадьевна Бухтиарова, Alina Hennadiivna Bukhtiarova, and Ю. С. Гавриш. "Порівняння методик оцінки рівня кредитоспроможності підприємства." Thesis, Сумський державний університет, 2019. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/77629.

Full text
Abstract:
Сучасні умови господарювання, а саме – нестабільність економіки, високий рівень фінансових ризиків, перманентний стан прострочення погашення зобов’язань вітчизняними підприємствами ставлять підвищені вимоги до об’єктивності оцінки кредитоспроможності суб’єктів господарювання. На сьогоднішній день в теорії і практиці немає єдиного підходу до визначення системи показників, які комплексно характеризували б кредитоспроможність підприємств. Таким чином, існує об’єктивна необхідність порівняння основних методик розрахунку рівня кредитоспроможності з метою визначення переваг та недоліків кожного з методів оцінки та обрання найбільш ефективного методу оцінки кредитоспроможності підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Колісник, Іван Петрович, and I. Kolisnyk. "Фінансово-економічна оцінка управління ризиками підприємства з метою забезпечення його конкурентоспроможності (на прикладі, ПАТ «Тера»)." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/31133.

Full text
Abstract:
Об’єкт дослідження – здійснення загальної фінансової оцінки ефективності забезпечення виробничо-господарського стану ПАТ «Тера». Мета дослідження – теоретико-практичне представлення та обгрунтування основних напрямів управління ризиками ПАТ «Тера» з метою забезпечення його конкурентоспроможності. Методи дослідження: історико-логічний; теоретико-економічний; аналіз економічних явищ; аналізу та синтезу; деталізації; фінансовий аналіз; статистичний аналіз; порівняльний; аналітичний; формалізації; причинно-наслідковий; фінансово-економічного моделювання тощо. В даній роботі представлено теоретично-практичні особливості управління ризиками підприємства з метою забезпечення його конкурентоспроможності. Здійснено фінансову оцінку ефективності забезпечення виробничо-господарського стану ПАТ «Тера». Запропоновано напрями управління ризиками ПАТ «Тера» з метою забезпечення його конкурентоспроможності.
ВСТУП…6 РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИЧНО-ПРАКТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ ПІДПРИЄМСТВА З МЕТОЮ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЙОГО КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ…9 1.1. Можливості здійснення управління ризиками в сучасних економічних умовах діяльності підприємств…9 1.2. Особливості процесу управління ризиками як способу мінімізації їх негативного впливу в діяльності підприємств…15 1.3. Тенденції забезпечення формування та розвитку конкурентного середовища для сучасних підприємств…22 Висновки до розділу 1…29 РОЗДІЛ 2 ФІНАНСОВА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИРОБНИЧО-ГОСПОДАРСЬКОГО СТАНУ ПАТ «ТЕРА»…30 2.1. Характеристика сфери діяльності та оцінка результатів основних фінансових показників підприємства…30 2.2. Оцінка стану платоспроможності підприємства…38 2.3. Оцінка стану прибутковості підприємства…48 Висновки до розділу 2…52 РОЗДІЛ 3 НАПРЯМИ УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ ПАТ «ТЕРА» З МЕТОЮ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЙОГО КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ…53 3.1. Особливості управління ризиками в діяльності підприємства на основі результатів фінансових показників…53 3.2. Умови забезпечення платоспроможності підприємства з врахуванням загального фінансового стану…58 Висновки до розділу 3…63 РОЗДІЛ 4 СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА…64 4.1. Оцінка основних тенденцій кондитерського ринку…64 4.2. Оцінка економіко-правового забезпечення функціонування та діяльності ПАТ «Тера»…70 Висновки до розділу 4…74 РОЗДІЛ 5 ОБГРУНТУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ...75 5.1. Оцінювання наявності ризиків щодо платоспроможності підприємства на основі моделі Конона та Гольдера…75 5.2. Оцінювання стану фінансової стійкості підприємства на основі скоринг-моделі…81 Висновки до розділу 5...85 РОЗДІЛ 6 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ…86 6.1. Організація служби охорони праці ПАТ «Тера»…86 6.2. Впровадження комплексу заходів щодо запобігання та мінімізації наслідків НС техногенного і природного характеру у галузі радіаційної, хімічної і вибухопожежної безпеки на підприємстві (цеху, дільниці)…90 6.3. Розробка та реалізація заходів щодо матеріального забезпечення заходів ЦЗ…91 Висновки до розділу 6…94 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ...95 БІБЛІОГРАФІЯ…98 ДОДАТКИ…105
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Сковпіна, Е. О. "Управління фінансовими ризиками на підприємстві." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/70010.

Full text
Abstract:
Мета роботи - дослідити фінансові ризики, що супроводжують діяльність підприємства, а також основні методи до визначення ризиків та дати рекомендації щодо покращення управління ними. Об'єкт дослідження - методика фінансового аналізу результатів фінансово-господарської діяльності підприємства, методи фінансового менеджменту, методики фінансового аналізу. Предметом дослідження виступають теоретико-методичні та прикладні засади оцінки ризику і процеси ризик - менеджменту на підприємстві. У першому розділі розглянуто сутність та умови виникнення ризику, види та класифікація фінансових ризиків, проблеми управління фінансовими ризиками на підприємствах України, проблеми правового регулювання фінансових ризиків. У другому розділі розглянуто основні методи оцінювання ризику, інтегральну оцінку фінансового ризику підприємства, політику управління фінансовими ризиками підприємства. У третьому розділі проведено аналіз результатів фінансово - господарської діяльності конкретного підприємства (ПС ОСС «Центральний ринок»), визначені відповідні ризики, на основі яких зроблені висновки стосовно фінансового стану підприємства, розрахували інтегральну бальну оцінку фінансового ризику підприємства, а також розроблені рекомендації щодо удосконалення системи управління фінансовими ризиками на підприємстві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Піскунов, Р. О. "Деякі аспекти управління фінансовими ризиками в сучасних умовах." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60355.

Full text
Abstract:
На думку багатьох аналітиків, однією з ключових проблем діяльності промислових підприємств України є невизначеність стохастичного середовища, що формується в умовах ринкової економіки та конкуренції під впливом ендогенних та екзогенних факторів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Фінансові ризики підприємства"

1

Климчук, Марина, Тетяна Ільїна, Оксана Поляк, Євгеній Борохович, and Анна Кухарук. "КОГНІТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ В УПРАВЛІННІ ПІДПРИЄМСТВОМ: СТРАТЕГІЯ, РИЗИК-МЕНЕДЖМЕНТ, ФІНАНСОВІ ІННОВАЦІЇ." In Management, finance, economics: modern problems and ways of their solutions, 230–35. International Science Group, 2021. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2021.mono.econ.ii-230-235.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Фінансові ризики підприємства"

1

Шевченко, Ірина, and Юлія Паламарчук. "АНАЛІЗ КІЛЬКІСНИХ ТА ЯКІСНИХ МЕТОДІВ ОЦІНКИ ФІНАНСОВИХ РИЗИКІВ НА ПІДПРИЄМСТВІ." In НАУКОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОГРЕСУ XXI СТОРІЧЧЯ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/01.05.2020.v1.02.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Пузирьова, Поліна. "ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВ ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ ЕКОНОМІЧНИХ РИЗИКІВ." In Problèmes et perspectives d'introduction de la recherche scientifique innovante. Plateforme scientifique européenne, 2019. http://dx.doi.org/10.36074/29.11.2019.v2.01.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography