Academic literature on the topic 'Фінансові зони'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Фінансові зони.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Фінансові зони"

1

Власюк, О. С. "Фінансові аспекти розширення ринків збуту та стимулювання розвитку внутрішнього ринку в умовах запровадження зони вільної торгівлі з ЄС." Фінанси України, no. 4 (221) (2014): 46–60.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Давиденко, Н. М., and С. І. Войцехівська. "ОФШОРИЗАЦІЯ ЕКОНОМІКИ В КОНТЕКСТІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ." Підприємництво та інновації, no. 22 (January 31, 2022): 67–72. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/22.11.

Full text
Abstract:
Розглянуто особливість сучасного розвитку економічних систем – інтенсифікацію процесів офшо- ризації економіки, що зумовлює актуальність тематики дослідження. Метою дослідження є здій- снення аналізу теоретичних аспектів процесу офшоризації та встановлення її впливу на фінансову безпеку держави. У процесі дослідження використано загальнонаукові та спеціальні методи, методи теоретичного узагальнення, діалектичного пізнання, абстракції, індукції, синтезу, дедукції, методи статистичного та економічного аналізу. Проаналізовано вплив операцій round-tripping на обсяги прямих іноземних інвестицій в Україну, обсяги відтоку українського капіталу через офшорні зони та вказано на загрозливі обсяги офшоризації сучасної економіки. Проаналізовано теоретичні аспекти процесу офшоризації в системі фінансової безпеки держави. Виділено першочергові загрози, що ста- новить офшоризація для фінансової безпеки та економіки держави у цілому. З’ясовано, що основна частина виведених капіталів повертається в економіку країни у вигляді round-trip-інвестицій. Проана- лізовано співвідношення обсягу виведених капіталів і зовнішнього боргу різних держав та встановлено, що Україна належить до країн-лідерів за даним показником. Надано рекомендації щодо деофшоризації економіки країни та забезпечення її фінансової безпеки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шевченко, В. "Розвиток зон вільної торгівлі та міжнародні фінансові зв"язки." Актуальні проблеми міжнародних відносин, Вип. 104, (ч. 2) (2012): 212–23.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Іванова, Вікторія, Ігор Паризький, Анатолій Чинчик, Надія Клим, Наталія Томчук-Пономаренко, and Павло Іванчов. "РОЗВИТОК НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ В КООРДИНАТАХ СТАЛОГО РОЗВИТКУ: ДО ПИТАННЯ СТРАТЕГІЧНОГО ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ НА ТЛІ РОСІЙСЬКОЇ ЗБРОЙНОЇ АГРЕСІЇ." Financial and credit activity problems of theory and practice 2, no. 43 (April 29, 2022): 406–13. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.2.43.2022.3761.

Full text
Abstract:
Російська збройна агресії спричинила глибоку соціально-економічну криза та має масштабні непередбачувані наслідки для національної економіки. Одним з ключових негативних наслідків російської збройної агресії є загроза для сталого розвитку національної економіки. Уражені всі аспекти сталого розвитку в Україні: економічний розвиток, захист довкілля, соціальна та гендерна рівність, інше. На тлі російської збройної агресії постає нагальна потреба в збалансованому та обґрунтованому стратегічному державному регулюванні, що покликано забезпечити сталий розвиток в Україні в коротко- та довгострокових аспектах. Метою статті є визначення особливостей стратегічного державного регулювання на тлі російської збройної агресії в площині розвитку національної економіки в координатах сталого розвитку. В статті розглянуто прогрес України в виконанні цілей сталого розвитку. Названо найбільш проблемні зони в розрізі цілей сталого розвитку, де ключовою причиною відставання є російська збройна агресія. Здійснено огляд ситуації в світі в розрізі рівня конфліктності та виділено спільні риси в площині проблем сталого розвитку в країнах, що зазнали збройної агресії. Наголошено на тому, що ускладнення у досягненні цілей сталого розвитку мають комплексну природу. Драйвери забезпечення сталого розвитку мають як фінансовий, так і нефінансовий характер. Розглянуто 4 ключові фактори, що утруднюють досягнення цілей сталого розвитку на сучасному етапі: 1. Звуження ліквідності в світі; 2. Ускладнення доступу до позикового фінансування; 3. Потреба в термінових фінансових заходах; 4. Потреба в рості продуктивності праці та зростанні виробничого потенціалу. Подано опис сценарію UNDP щодо розвитку наслідків російської збройної агресії в площині бідності в Україні. Названо ключові зони фокусу для комплексу заходів Уряду в контексті масштабної соціально-економічної кризи. Наголошено на важливості застосування скоординованої та обґрунтованої політики Уряду на тлі російської збройної агресії. Окрему увагу приділено потребі в використанні гнучкого підходу при розробці комплексу заходів зі стратегічного державного регулювання з метою забезпечення сталого розвитку. Наголошено на важливості застосування здобутків діджиталізації в контексті реалізації програм підтримки громадян та бізнесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Глушков, В. О. "Конфліктогенні зони України в умовах нового світового порядку." Bulletin of Alfred Nobel University Series "Law" 1, no. 1 (2020): 157–61. http://dx.doi.org/10.32342/2709-6408-2020-1-1-22.

Full text
Abstract:
У статті з’ясовано, що світовий порядок являє собою планетарну глобальну ієрархічну систему міжнародних зв’язків і відносин між державами або союзами держав, яка одержала міжнародно- правове закріплення і має розподіл політичних ролей на планетарному чи регіональному рівнях. Це есхатологічний, месіанський проект, в основі якого перебуває ідея політико-економічного пануван- ня певної окультної верхівки фінансової олігархії, що спирається на ідеологічну і спекулятивно-лих- варську революцію, що виникла в результаті цього нового мислення; він має багаторівневу взаємо- залежну і взаємообумовлену ієрархічну структуру держав. Визначено, що однією із головних цілей Нового світового порядку є космополітизація людства. Проблеми побудови сучасного монополярного світового порядку полягають у претензіях США на планетарну гегемонію, які після розвалу Радянського Союзу відчули себе єдиною наддержавою і на- магаються встановити свій світовий порядок імперської спрямованості. Теоретично обґрунтовано, що для досягнення своїх стратегічних завдань США формують центри сили в Європі, Азії й Америці, що мають стати опорою для встановлення нового монополярного світового порядку, які утворяться в умовах клубка їх протиріч із США, тому що протиріччя існують між континентами і світовими регі- онами з їхніми геополітичними центрами сили (такими є Німеччина в Західній Європі, Росія – у Схід- ній, Японія і Китай в Азії).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ткаченко, Є. "Роль офшорних зон у розгортанні світової фінансової кризи." Актуальні проблеми міжнародних відносин, Вип. 105, (ч. 2) (2012): 275–79.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шевчук, І. С. "Інформаційне протиборство національних медіа в період фінансової кризи в зоні євро." Політологічний вісник, Вип. 68 (2012): 376–83.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Samohodsky, V. M., V. L. Smirnova, N. Ya Panchyshyn, and B. A. Holyachenko. "АЛГОРИТМ РЕАЛІЗАЦІЇ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИХ ПЕРЕДУМОВ ДОКАЗОВОГО СКРИНІНГУ ТА ЛІКУВАЛЬНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В МЕЖАХ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ТРЬОХ РІВНІВ." Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України, no. 1 (July 8, 2019): 34–43. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2786.2019.1.10281.

Full text
Abstract:
Мета: представити організаційний алгоритм доказового скринінгу та лікувального менеджменту на прикладі оториноларингологічної медичної служби. Матеріали і методи. Використовуючи методи структурно-логічного аналізу і цільового прогнозу, подано пропози­ції щодо технології реалізації доказового скринінгу в процесі вторинної профілактики та лікувального менеджменту на основі ретроспективного аналізу значної кількості історій хвороб і амбулаторних карт оториноларингологічних хворих Кіровоградської обласної лікарні за 10 років. Результати. З метою підвищення якості оздоровлення мешканців зони відповідальності сімейного лікаря у статті запропоновано алгоритм організаційного варіанту реалізації доказового скринінгу при виконанні вторинної профілактики на кшталт «золотого стандарту» американської робочої групи превентивних заходів, а також механізм визначення реальної вартості лікування захворювань різних ступенів складності в процесі лікувального менеджменту на етапі ведення хворого від амбулаторії сімейної медицини до закладів охорони здоров’я вторинного і третинного рівнів медичного округу. Висновки. Виконання анкетно-анамнестичного розділу доказового скринінгу патронажною медсестрою забезпечить формування «групи ризику» захворювань з очевидним економічним ефектом. Технологія розрахунку вартості працезатрат лікарів та вартості лікування захворювань сприятиме можливості обґрунтованого планування реальних фінансових потреб на оздоровлення мешканців зони відповідальності сімейного лікаря. З метою звільнення лікарів від чисельних розрахунків вартості лікування кожного захворювання необхідно створити відповідні комп’ютерні програми для закладів охорони здоров’я трьох рівнів медичного округу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Д"яконова, І. І. "Діяльність офшорних зон у міжнародних фінансових відносинах: значення та регулювання." Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України, Вип. 38 (2014): 14–20.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Таран, С. Ф. "ФОРМИ ІННОВАЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА РЕГІОНУ: ВЕКТОРИ НАЦІОНАЛЬНОГО ТА СВІТОВОГО ДОСВІДУ." Економічні науки. Серія "Регіональна економіка" 1, no. 17(67) (December 29, 2020): 225–47. http://dx.doi.org/10.36910/2707-6296-2020-17(67)-24.

Full text
Abstract:
У статті розглянуті теоретичні положення інноваційного розвитку підприємств із врахуванням світового досвіту. Визначено, що ефективне функціонування технополісів, міст високих технологій (HiTech City), технопарків, науково-технічних альянсів, інноваційних центрів, бізнес-інкубаторів, спеціальних економічних зон, консалтингових фірм і компаній, а також консорціумів, концернів, кластерів, холдингів, фінансово-промислових груп та ін. допомагає вдосконалити галузеву структуру виробництва і прискорити соціально-економічний розвиток підприємств; активно впроваджувати у виробництво вітчизняні і зарубіжні науково-технічні розробки і винаходи з подальшою передачею результатів для широкого використання на внутрішньому та зовнішньому ринку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Фінансові зони"

1

Ленко, Іван Володимирович, and Вікторія Олександрівна Александрова. "Міжнародні валютні відносини та їх вплив на економіку України." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41700.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Mytko, Dmytro, and Дмитро Митько. "Directions of offshore financial activity development in the conditions of globalization." Thesis, National aviation university, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/51239.

Full text
Abstract:
1. Hetmantsev D. Opportunities and prospects of offshore business / D. Hetmantsev // Financial market of Ukraine. - 2010. - №5. 2. Grundy M. Offshore business centers: a world survey / M. Grundy, A. Nathan - London: Sweet & Maxwell, 2013. 3. Heifetz B.A. Offshore jurisdictions in the global and national economy / B.A. Heifetz. - Moscow: Economics, 2010. 4. The World Bank [Electronic source] - Resource access mode: http://www.worldbank.org.
Offshore financial activities are the provision of financial services by banks or other financial institutions to non-residents. These are various operations on debt financing, attraction of deposits, trust management of clients' funds . Offshore zones have a number of features that distinguish them from other groups of countries with preferential taxation and create investment attractiveness for foreign investors. But a specific condition of the traditional (Classical) offshore is bound to obtain income, registered in this area companies outside this area.
Офшорна фінансова діяльність - це надання фінансових послуг банками чи іншими фінансовими установами нерезидентам. Це різні операції з боргового фінансування, залучення депозитів, довірчого управління коштами клієнтів. Офшорні зони мають ряд особливостей, що відрізняють їх від інших груп країн із пільговим оподаткуванням та створюють інвестиційну привабливість для іноземних інвесторів. Але конкретна умова традиційного (класичного) офшору зобов’язана отримувати дохід, зареєстрований у цій галузі компаніями, що не входять в цей район.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Герасимчук, З. В., and Н. С. Вавдіюк. "Відмивання грошей як фінансова небезпека функціонування легальної економіки регіону." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/62047.

Full text
Abstract:
Розслідування тіньових потоків в регіоні починається з аналізу походження незаконних капіталів. Рух незаконно одержаних грошей багато в чому ідентичний руху грошей законного походження і відбувається у циклічній формі: певна частина використовується на негайне споживання, інша знову спрямовується у тіньові потоки, а решта притримується для довгострокових інвестицій у розвиток тіньової економіки в регіоні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Деревянко, Богдан Володимирович, Богдан Владимирович Деревянко, and Bohdan Volodymyrovych Derevianko. "Правове регулювання створення та діяльності промислово-фінансових груп." Thesis, Донецький юридичний ін-т МВС України, Донецький національний ун-т МОН України, 2004. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/51380.

Full text
Abstract:
У сучасних умовах жорсткої конкуренції між великими корпоративними об’єднаннями, впливу транснаціональних корпорацій на економіку країн та регіонів світу нагальним завданням є формування власних великих промислово-фінансових об’єднань. Одним з ефективних засобів консолідації промислового і фінансового капіталу, налагодження вигідних технологічних і господарських зв’язків, залучення інвестицій і підйому виробництва, забезпечення інноваційної моделі розвитку є створення промислово-фінансових груп (ПФГ), проте, не зважаючи на існуючу потребу та позитивний зарубіжний досвід функціонування промислово-фінансових об’єднань, ПФГ в Україні не отримали поширення.
In today's highly competitive between large corporate associations influence of transnational corporations on the economies of countries and regions urgent to form their own large financial-industrial groups. One effective means of consolidating industrial and financial capital, establishing favorable technological and economic relations, investment and increase production, providing innovative model of development is to create financial-industrial groups (FIGs), but despite the existing need and positive foreign experience operation of industrial and financial groups, IFG in Ukraine were not widespread.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Танєв, Д. С. "Ефективність управління фінансовими ресурсами підприємства (на прикладі ДП «Одеська залізниця»)." Thesis, 2018. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/9565.

Full text
Abstract:
Склад кваліфікаційної роботи. Кваліфікаційна робота складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел і додатків. Загальний обсяг роботи становить 141 сторінку, із них 122 сторінок основного тексту. Робота містить 52 таблиці та 23 рисунки, додатки викладено на 16 сторінках, список використаних джерел містить 100 найменувань. Метою кваліфікаційної роботи є поглиблення вивчення засад теорії управління та визначення основних напрямків підвищення ефективності управління фінансовими ресурсами підприємства. Об’єктом дослідження є економічні відносини пов’язані з ефективним формуванням та використанням фінансових ресурсів підприємства. Предметом дослідження є ефективність управління фінансовими ресурсами підприємства. Стислий зміст роботи. У роботі розглянуто концептуальні засади ефективного управління фінансовими ресурсами суб’єкта господарювання. Розглянуто теоретичні підходи до визначення, класифікації та джерел формування фінансових ресурсів. Запропоновано авторське визначення економічної категорії «фінансові ресурси підприємства». Досліджено теоретико-організаційні основи управління фінансовими ресурсами підприємства та обґрунтовані критерії оцінки ефективності управління фінансовими ресурсами підприємства. На основі концептуального підходу проведений аналіз показників ефективності формування фінансових ресурсів ДП «Одеська залізниця». Проведений аналіз ліквідності та стану фінансових ресурсів підприємства. Визначена особлива роль фінансової стійкості підприємства в оцінці ефективності управління фінансовими ресурсами. Визначений тип та запас фінансової стійкості компанії та проведена оцінка ефективності управління фінансовими ресурсами підприємства. Досліджено зовнішнє середовище ДП «Одеська залізниця», визначена стратегія і тактика та складена програма фінансового розвитку компанії, що має економічне обґрунтування. На основі методів WACC та ефекту фінансового важеля запропоновано заходи щодо оптимізації структури капіталу та реструктуризації балансу підприємства. Визначені аспекти управління операційними затратами, заборгованістю та доходами від звичайної діяльності. Проведена оцінка перспективи фінансового розвитку підприємства. Основні результати та пропозиції. Проведене дослідження дало змогу виявити низку проблемних моментів щодо ефективності управління фінансовими ресурсами ДП «Одеська залізниця», що можуть стати предметом подальших наукових дискусій та досліджень. Серед них: – зниження ефективності використання основних засобів та їх тотальний знос на підприємствах ПАТ «Укрзалізниці»; – відмова від зовнішніх джерел фінансування та поглиблення фінансової незалежності та автономності; – зниження рентабельності основної діяльності в умовах високої інвестиційної привабливості; – зростання операційних витрат та низький рівень запасу фінансової стійкості; – зниження ефективності виконання графіку робіт та накопичення дебіторської заборгованості; – інвестування власних та залучених коштів у рентабельні проекти розвитку; – впровадження диференціації джерел фінансування господарської діяльності підприємства та дотримання балансу доходів та витрат підприємства.
The structure of the thesis. Thesis consists of introduction, three sections, conclusions, list of used sources and applications. The total volume of work is 141 pages, of which 122 pages of the main text. The work contains 52 tables and 23 drawings, the annexes posted on 16 pages, the list of used sources contains 100 titles. The purpose of the thesis is deepening the study of the fundamentals of management theory and defining the main directions of improving the management of financial resources of the enterprise. The object of research is economic relations are connected with the effective formation and use of financial resources of the enterprise. The subject of research is the efficient management of financial resources. Brief content of work. In the thesis reviewed conceptual foundations of effective management of the financial resources of the entity. The theoretical approaches to definitions, classifications and sources of financial resources formation are considered. Offered the author's definition of the economic category "financial resources of the enterprise". Investigated the theoretical basis of management of financial resources of the enterprise and substantiated criteria for assessing the effectiveness of management of financial resources of the enterprise. Analyzed indicators of the effectiveness of the formation of financial resources SE "Odessa Railway" based on a conceptual approach. Analyzed liquidity and state of financial resources of the enterprise. Detected the special role of financial stability of the enterprise in assessing the effectiveness of financial resources management. Defined type and a stock of financial stability the company and evaluated efficiency of management of financial resources of the enterprise. Investigated the external environment of the state enterprise "Odessa railway", defined strategy, and tactics and have made a program of financial development of the company. Based on WACC methods and the effect of the financial leverage offered measures to optimize the structure of capital and restructure the company's balance sheet. Identified aspects of operating costs management, debt and income from ordinary activities. Evaluated prospects of financial development of the enterprise. Main results and suggestions. The research reveals a number of problem points of efficiency of financial resources management of SE "Odessa railway", which could be the subject of further scientific discussions and research. Including: – decrease in the efficiency of the use of fixed assets and their total wear on the enterprises of PJSC "Ukrzaliznytsia"; – refusal of external sources of financing and deepening of financial independence and autonomy; – decrease of profitability of the main activity in the conditions of high investment attractiveness; – increase in operating expenses and a low level of financial sustainability; – decrease in efficiency schedule of works and accrual of receivables; – investing own and borrowed funds in cost-effective development projects; – introduction of differentiation funding sources of economic activity of the enterprise and compliance with the balance of income and expenses of the enterprise.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography