Academic literature on the topic 'Фракція білкова'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Фракція білкова.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Фракція білкова"

1

Savchuk, Y. Y., S. I. Usatiuk, and O. P. Yanchyk. "ДОСЛІДЖЕННЯ ДИСПЕРСНОСТІ НАПОЮ З ВОЛОСЬКОГО ГОРІХА." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 18, no. 2 (September 8, 2016): 83–86. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet6816.

Full text
Abstract:
Проблема підвищення рівня білкового забезпечення в харчуванні населення як і раніше залишається актуальною. На сьогоднішній день вживання населенням білка є дефіцитним як в кількісному, так і в якісному відношенні. Серед можливих шляхів вирішення цієї проблеми головне і вирішальне місце належить залученню резерву білків рослинного походження. Нестачу білка в раціоні можливо ліквідувати за рахунок використання нетрадиційних джерел рослинного походження. Нові форми білкової їжі – це продукти харчування, які одержують на основі різних білкових фракцій продовольчої сировини із застосуванням науково обґрунтованих способів переробки і мають певний хімічний склад, структуру і властивості, високу харчову та біологічну цінність. Хоча за збалансованістю амінокислотного складу рослинний білок поступається тваринному, білкові продукти рослинного походження мають ряд переваг. До корисних властивостей білкових продуктів рослинного походження відносять відсутність лактози і холестерину, низьку калорійність, підвищений вміст моно- і поліненасичених жирів, високий вміст вітамінів та мінеральних речовин; збалансовану кількість натрію і калію. Сегмент споживачів білкових продуктів рослинного походження включає всі соціальні шари населення, такі продукти дозволені для дитячого харчування, їх можна рекомендувати для дієтичного харчування, для харчування людей інтолерантних до лактози та під час посту. При впровадженні нового виду білкових продуктів харчування крім харчової та біологічної цінності необхідно оцінювати їх якість з точки зору технологічних показників та фізико-хімічних властивостей, які мають дуже велике значення. До найбільш важливих фізико-хімічних властивостей відносяться гомогенність маси продукту в тому числі і дисперсність. У більшості випадків напої-екстракти рослинних білків представлені дисперсними системами типу вода: нерозчинна фаза. У статті наведені результати визначення розмірів частинок дисперсної фази та швидкість їх осідання. У результаті досліджень було проведено седиментаційний аналіз напою, визначено густину та в’язкість, побудовано седиментаційну криву, наведено розрахунки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Savchuk, Y. Y., and S. I. Usatiuk. "Дослідження біологічної цінності напою з ядер волоського горіха." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, no. 75 (February 6, 2017): 124–28. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet7525.

Full text
Abstract:
Рослинні білоквмісні продукти – це продукти харчування, які одержують на основі різних білкових фракцій рослинної сировини із застосуванням науково обґрунтованих способів переробки та мають певний хімічний склад, структуру і властивості, високу харчову та біологічну цінність. Сегмент споживачів білкових продуктів рослинного походження включає всі соціальні сфери населення. Також їх можна рекомендувати для дієтичного харчування, для харчування людей, інтолерантних до лактози, та під час посту. Хоча за збалансованістю амінокислотного складу рослинний білок поступається тваринному, білок рослинного походження містить всі незамінні амінокислоти. Також до корисних властивостей білкових продуктів рослинного походження відносять відсутність лактози і холестерину, низьку калорійність. Актуальним напрямком у харчовій промисловості є розроблення білоквмісних продуктів з рослинної сировини. Подібні продукти існують у багатьох країнах світу, зокрема у країнах Азії традиційним продуктом є білоквмісний напій з сої – соєве молоко. В країнах південно-західної Європи вживають білоквмісний напій з мигдалю – мигдальне молоко. Існують технології рисового та вівсяного білоквмісних напоїв. Поширеною, але не дослідженою у цій сфері, сировиною в Україні є волоський горіх. Він містить високий вміст білка (15…20%), володіє приємними смаковими та ароматичними властивостями. Рослинні білоквмісні продукти, зокрема напій з волоського горіха, рекомендовані до вживання особам, інтолерантним до лактози, вегетеріанцям, а також під час посту, оскільки не містять лактози, тваринних жирів і мають виключно рослинне походження. Тому актуальною є розробка технології та дослідження показників якості білоквмісного напою з ядер волоського горіха. Оскільки один із основних акцентів робиться на білок, то доцільно дослідити біологічну цінність білка напою та порівняти її з біологічною цінність білка горіха. У даній статті досліджено біологічну цінність волоського горіха та напою з нього. Досліджено амінокислотний склад та розраховано амінокислотний скор білка волоського горіха та напою з нього. Визначено коефіцієнти різниці амінокислотного складу та утилітарності білків горіха та напою з нього. В перспективі проведені дослідження дозволять збалансувати білкову фракцію напою додаванням інших рослинних компонентів багатих амінокислотами, за якими лімітований розроблений напій. А також розробити рецептури рослинних коктейлів на основі напою з волоського горіха зі збалансованим амінокислотним складом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Pakhomov, O. Y., O. M. Vasilyuk, and T. A. Zamesova. "Вплив іонів Ni на активність аспартатамінотрансферази в листках Glechoma hederacea в умовах рийної діяльності ссавців." Biosystems Diversity 21, no. 2 (October 27, 2013): 64–69. http://dx.doi.org/10.15421/011311.

Full text
Abstract:
Визначено загальну активність ферментів класу трансфераз і вміст білків водорозчинної фракції в листках Glechoma hederacea L. Оцінено середовищетвірну роль рийної активності крота (Talpa europaea L.) в умовах екзогенного забруднення Ni у спектрі концентрацій 0,2, 1,0 та 2,0 г/м2, що відповідає 1, 5 та 10 гранично допустимим концентраціям (ГДК). Виявлено зниження активності аспартатамінотрансферази в листках G. hederacea на 12–65% і концентрації водорозчинної фракції білка на 30–60% відносно контролю (ділянка без забруднення на Ni та рийної активності крота). Комбінований ефект рийної активності T. europaea та дії Ni у дозах 5 та 10 ГДК сприяв збільшенню активності ферменту удвічі – утричі (порівняно з контролем у відповідній концентрації Ni). Концентрація водорозчинної фракції білка в листках G. hederacea L. в умовах рийної активності крота та за внесення Ni у максимальній концентрації знижена удвічі (порівняно з контролем у відповідній концентрації Ni), оскільки системі за даних умов навантаження важко відновити та нормалізувати функції, у той час як за низьких і середніх концентрацій Ni білковий обмін інтенсифікувався на 11–150%. Вивчено вплив рийної активності мишоподібних гризунів Apodemus sylvaticus L., A. flavicollis Melchior, Clethrionomys glareoles Schreber на формування біологічної активності ґрунтів заплав­ної діброви за умов їх забруднення Ni. Важкі метали значною мірою інгібують протеолітичну активність ґрунту, яка визначається активністю мікроорганізмів. Рийна діяльність гризунів сприяє відновленню біологічної активності та відіграє важливу роль у формуванні механізму гомеостазу в едафотопі. У місцях пориїв тварин при концентрації Ni 1 ГДКна глибині 0–30 см протеолітична активність вища в 1,99 раза порівняно з відповідними ділянками без пориїв, при 5 ГДК – у 1,92 раза, при 10 ГДК – в 1,90 раза вища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Kosov, Mykola, and Olena Kapitonova. "ВПЛИВ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ СПОСОБІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОВНОЦІННИМ ЖИВЛЕННЯМ ПОРОСЯТ НА БІОХІМІЧНІ ПОКАЗНИКИ КРОВІ." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, no. 4(43) (December 25, 2020): 45–49. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2020.4.7.

Full text
Abstract:
Висвітлено результати впливу розроблених балансуючих кормових добавок в складі малокомпонентних комбікормів виготовлених на розробленому агрегаті на морфологічний і біохімічний склад крові поросят. Вивчення ефективності використання балансуючих добавок в складі малокомпонентних комбікормів виготовлених на розробленому агрегаті, було проведено в експериментальних дослідженнях по визначенню продуктивної дії їх на головні господарсько-корисні ознаки поросят на дорощуванні. Рецептура розроблених балансуючих добавок і комбікорму на основі зернової частини з пшениці і ячменю проводилася в виробничих умовах на поросятах породи уельс (2-4 місяці) живою масою від 20 кг до 40 кг на збалансованих раціонах за всіма поживними речовинами: білком, вуглеводами, жирами, мінеральними речовинами, вітамінами, ферментами та іншими. Дослідні групи поросят відрізнялися зерновою частиною комбікорму і розробленим складом БВМД для кожної групи окремо: І дослідна група - ячмінь + БВМД №1, II дослідна - ячмінь + пшениця + БВМД №2, III дослідна - пшениця + БВМД №3, IV контрольна - на господарському раціоні на основі дерті ячмінної. Результати вивчення білка і білкових фракцій крові свідчать, що зміна рівня загального білка в крові спостерігається в усіх групах тільки з віком і відповідає фізіологічній нормі, без істотної різниці між дослідними і контрольними тваринами. У 2-х місячному віці вміст загального білка в сироватці крові був на рівні від 6,21 г% до 6,69 г% при невірогідный різниці між групами. У порівнянні з ним, в 4-х місячному віці, він збільшився з 6,34 г% до 7,25 г%. Спостерігалася тенденція збільшення вмісту альбуміну, алфа-, бета- і гамма-глобулінів з віком у всіх групах. Результати вивчення лізоцимної активності показали зменшення її з віком в I і II групах в 0,88 рази і 0,93 рази і збільшення в III і IV групах в 1,04 і 1,28 рази. Вірогідна різниця лізоцимної активності була в 2 місяці I і III груп при Р> 0,90 у порівнянні з контролем. Отримані дані за морфологічним і біохімічним складом крові поросят при вирощуванні за показниками вмісту гемоглобіну та еритроцитів показали, що більш високопродуктивна група тварин мала тенденцію до збільшення. Вікові зміни інших показників відповідали фізіологічного стану і не виходили за межі фізіологічних норм. показники білкових фракцій і опсоно-фагоцитарні реакції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Локес-Крупка, Т. П., Т. Л. Бурда, and М. І. Цвіліховський. "ВПЛИВ РАЦІОНІВ НА РОЗВИТОК НАДМІРНОЇ МАСИ ТІЛА СОБАК ПОРІД СЕРЕДНЬОГО РОЗМІРУ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 4 (December 27, 2019): 224–32. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2019.04.29.

Full text
Abstract:
У статті наведені дані стосовно впливу надмірної та ненормованої годівлі свійських собак поро-ди мопс за умови вживання раціонів різних класів на метаболізм ліпідів і білків, а також на характе-ристики вгодованості. Вибір породи зумовлено як поширеністю мопсів як домашніх улюбленців у на-селення України, так і схильністю цих тварин до надмірного споживання корму, а отже до накопи-чення надмірної маси тіла. Упродовж чотирьох місяців проведений експеримент щодо впливу дозо-ваності раціонів різних класів (натуральний, промислові раціони супер-преміум та економ класів) на зміни зовнішнього вигляду тварин (відкладання абдомінального жиру) та стан метаболізму білків та жирів свійських собак породи мопс. На початку дослідження, через два місяці та через чотири місяці проводили клінічні дослідження, оцінку вгодованності, біохімічні дослідження сироватки крові (визначення в сироватці крові вмісту загального білка та його фракцій, тригліцеролів, холестеролу загального, ліпопротеїдів високої, низької та дуже низької густини), отримані дані обробляли ста-тистично. У результаті надмірної неконтрольованої годівлі в собак зареєстрували наявність гіпер-протеїнемії, що проявлялося підвищенням рівня загального білка в сироватці крові усіх 3-х груп тва-рин у 1,13, 1,16 та 1,12 раза, відповідно. Аналіз протеїнограми показав, що підвищення вмісту зага-льного білка в сироватці крові виникав за рахунок підвищення рівня білків фракції альбумінів у 1,15, 1,28 та 1,14 раза, відповідно. У разі застосування раціону економ класу у вільному доступі на тлі гіперпротеінемії та зростання маси. У сироватці крові собак достовірно підвищилась концентрація тригліцеролів та ЛПДНГ у 1,31 раза, холестеролу загального та ЛПНГ у 1,26 та 1,57 раза, відповід-но. Важливим є відсутність достовірних змін щодо рівня ЛПВГ у сироватці крові собак, що свід-чить про відсутність компенсаторного посилення зворотного шляху холестеролу з тканин і стінок судин у печінку. У собак, які утримувалися на раціоні 3 (натуральний), наприкінці І-го етапу експе-рименту не було встановлено негативних змін морфометричних показників, а також показників об-міну білків і ліпідів, як і в разі вживання раціону 1. По закінченню ІІ-го етапу експерименту як мор-фометричні (зростання маси тіла в 1,14 раза), так і біохімічні показники собак зазнавали певних змін: зростав уміст білків; рівень тригліцеролів, холестеролу загального та ЛПВГ збільшувався в 1,31, 1,23 та 1,23 раза, відповідно. Такі зміни метаболізму в подальшому можуть спричинити роз-виток ожиріння та іншої супутньої внутрішньої патології. Одержані результати є важливими для сучасної ветеринарної практики як елемент експериментально-доказової науки, що дозволить вести ефективну просвітницьку діяльність серед населення з профілактики ожиріння в собак.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Andreychyn, S. M., and Yu R. Dzordzo. "ПОРУШЕННЯ ЗВ’ЯЗУВАЛЬНОЇ ФУНКЦІЇ СИРОВАТКОВОГО АЛЬБУМІНУ, БІЛКОВОГО ТА ЛІПІДНОГО ОБМІНУ І ЇХ КОРЕКЦІЯ У ХВОРИХ НА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ В ПОЄДНАННІ З НЕАЛКОГОЛЬНИМ СТЕАТОГЕПАТИТОМ." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 1 (May 5, 2020): 34–39. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2020.v.i1.10728.

Full text
Abstract:
В останні роки значно підвищився інтерес до вивчення гіпертонічної хвороби, у зв’язку з високим рівнем захворюваності на цю патологію, що призводить до тривалої втрати працездатності. Серйозність проблеми пов’язана також із низькою ефективністю лікування таких хворих. Важлива роль у перебігу цього захворювання належить різним коморбідним станам, зокрема, неалкогольному стеатогепатиту, однак патогенез такої поєднаної патології досліджений недостатньо. Мета – дати клініко-патогенетичну оцінку порушень зв’язувальної функції сироваткового альбуміну (ЗФСА) при гіпертонічній хворобі з діастолічною серцевою недостатністю у хворих із супутнім неалкогольним стеатогепатитом (НАСГ) та запропонувати медикаментозну корекцію виявлених змін. Матеріал і методи. Обстежено 40 хворих на гіпертонічну хворобу ІІ–ІІІ ступенів. Їх було поділено на 2 групи. До 1 групи увійшли пацієнти з гіпертонічною хворобою без ураження печінки, до 2 – хворі із супутнім неалкогольним стеатогепатитом. Усі хворі пройшли стандартне клінічне обстеження, також у них визначали ЗФСА, білкові фракції, ліпідограму. Результати. У пацієнтів 1 групи виявлені порушення ліпідограми (атерогенний тип дисліпідемії), при супутньому НАСГ виявлено достовірне зниження ЗФСА, а також порушення білкового та ліпідного обміну. Хворі обох груп отримували базову антигіпертензивну терапію. У другій групі додатково приймали препарат Антраль 200 мг тричі на добу впродовж 2 місяців. Після проведеного лікування у більшості хворих 2 групи мали місце достовірне збільшення ЗФСА та покращення білкових фракцій та ліпідного обміну. Висновки. Коморбідність гіпертонічної хвороби з неалкогольним стеатогепатитом супроводжується достовірним зниженням ЗФСА та більш глибокими змінами в білковому та ліпідному обміні. Додаткове призначення Антралю таким хворим проявляється істотним збільшенням ЗФСА та нормалізацією білкового та ліпідного обміну.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Бужилов, Микола Георгійович, Леонід Вікторович Капрельянц, and Лілія Георгіївна Пожіткова. "ОЦІНКА ФРАКЦІЙ ВИСІВОК ПШЕНИЦІ ЯК ОБ’ЄКТІВ БІОТЕХНОЛОГІЧНОЇ ПЕРЕРОБКИ." Scientific Works 82, no. 2 (February 15, 2019): 55–61. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v82i2.1144.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто можливість використання пшеничних висівок як джерела ряда біологічно активних речовин та харчових волокон. Проаналізовано структурні зміни, які відбуваються в клітинах алейронового шару висівок в результаті їх замочування, це в свою чергу значно підвищує дифузію поживних речовин вакуолей в навколишнє водне середовище, і створює сприятливе поживне середовище для подальшого розвитку мікроорганізмів. Встановлено закономірність кількісного співвідношення розміра фракцій в залежності від вмісту вологи. Досліджено хімічний склад загальних пшеничних висівок з трьох зернопереробних підприємств одеської області: Грейн Милл, ВАТ Одесахарчкомбінат і ТОВ Софія. Встановлено всі досліджувані зразки не перевищують вимог показників, які висуваються до пшеничних висівок згідно ДСТУ 3016-95. З огляду біохімічного складу та морфологічних ознак клітини визначено і обґрунтовано доцільність проведення фракціонування за розміром часток пшеничних висівок. Показано, що вміст білку, легко гідролізуємих полісахаридів та кількість крохмалю у всїх фракціях відрізняється, це обумовнене тим, що кожна з фракцій утворюється у процесі переробки з різних шарів зерна. Графічно наведено залежність розміру фракцій пшеничних вісівок на вміст білку, полісахаридів та вологості. Встановлено, що вміст білків, вуглеводів та біологічно активних речовин дає нам можливість, їх подальшого використання, як питомого середовища для культивування пробіотичних мікроорганізмів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Raznatovska, O. M., V. V. Smirnova, I. O. Kostenko, and Yu O. Koroliova. "Особливості показників білкових фракцій у хворих на деструктивний хіміорезистентний туберкульоз легень на початку лікування." ACTUAL INFECTOLOGY, no. 3.04 (July 1, 2014): 35–38. http://dx.doi.org/10.22141/2312-413x.3.04.2014.82435.

Full text
Abstract:
Метою роботи було вивчення особливостей показників білкових фракцій у хворих на деструктивний хіміорезистентний туберкульоз легень залежно від клінічної форми та профілю резистентності мікобактерій туберкульозу на початку лікування. Дослідження показників білкових фракцій проведено в 62 хворих на деструктивний хіміорезистентний туберкульоз легень. Встановлено, що найбільш прогностично несприятливий перебіг захворювання у пацієнтів із деструктивним туберкульозом легень із розширеною резистентністю мікобактерій туберкульозу з фіброзно-кавернозною формою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Голопура, С. І., and М. І. Цвіліховський. "ВПЛИВ НАТИВНИХ ЛІПОСОМ ТА ПРЕПАРАТУ «МЕМБРАНОСТАБІЛ» НА ЕКСПРЕСІЮ БІЛКІВ ПЛАЗМОЛЕМИ ЕНТЕРОЦИТІВ ТЕЛЯТ ПІД ЧАС ФОРМУВАННЯ КОЛОСТРАЛЬНОГО ІМУНІТЕТУ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 4 (December 27, 2019): 176–82. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2019.04.22.

Full text
Abstract:
Досліджені показники експресії білків з молекулярними масами від 50 до 75 кДа у плазмолемі ен-тероцитів порожньої кишки щойно новонароджених телят, через 6 та 24 години після народження. Дослідження проведені на телятах трьох груп (контрольна та дві дослідні) української чорно-рябоїмолочної породи. Телятам першої дослідної групи разом з молозивом задавали всередину нативні лі-посоми з фосфоліпідного бішару на основі соєвого лецитину, а телятам другої дослідної групи пре-парат «Мембраностабіл», який ми створили на основі соєвого лецитину. Препарат «Мембраноста-біл» представляє макрокапсули з фосфоліпідного бішару, наповнені водорозчинними формами віта-мінів А та Е. Дослідні зразки ентероцитів порожньої кишки відбирали від новонароджених телят допершої випойки молозива та через 6 і 24 години після народження тварини. У виділених ентероцитахпорожньої кишки телят визначали експресію білків мембранної фракції лізатів за допомогою мето-ду електрофорезу. Відсотковий вміст окремих фракцій білків визначали методом денситометрії звикористанням програмного забезпечення TotalLab. Статистичну обробку результатів дослідженьта кореляційну залежність між вмістом IgM та білками плазмолеми ентероцитів з молекулярнимимасами 50‒75 кДа проводили з використанням комп’ютерної програми Microsoft Excel 2016. Встано-влено, що застосування новонародженим телятам з молозивом нативних ліпосом на основі соєвоголецитину та препарату «Мембраностабіл» сприяє подовженню часу експресії білків плазмолеми ен-тероцитів з молекулярними масами від 50 до 75 кДа порівняно з такими в телят контрольної групи.Показана динаміка експресії білків з молекулярними масами від 50 до 75 кДа у плазмолемі ентероци-тів порожньої кишки телят контрольної й дослідних груп за та без впливу досліджуваних засобів.Показана кореляційна залежність між вмістом IgM у сироватці крові телят контрольної й дослід-них груп та експресією білків плазмолеми ентероцитів з молекулярними масами від 50 до 75 кДа. До-ведено, що застосування телятам нативних ліпосом на основі соєвого лецитину та препарату«Мембраностабіл» сприяє підвищенню вмісту IgM в сироватці крові цих тварин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Обуховська, О. В., О. П. Руденко, Л. В. Матюша, and О. М. Попова. "Білкові фракції сироватки крові у курей, щеплених інактивованими вакцинами проти респіраторного мікоплазмозу птиці." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 4 (December 27, 2013): 88–91. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2013.04.23.

Full text
Abstract:
Доведено, що дворазове внутрішньом’язеве введення інактивованих вакцин проти респіраторного мікоплаз-мозу птиці сприяє підвищенню рівня альбумінів і γ-глобулінів у сироватці крові курей, що свідчить про активізацію імунної системи організму. Застосування вакцини на основі інактивованого бактерину підвищує рівень альбумінів на 47,0 % та γ-глобулінів на 91,9 % на 21-шу добу після другого введення препарату. Застосу-вання за аналогічною схемою субодиничної вакцини на основі дезінтегрованої бакмаси підвищує рівень альбумі-нів на 39,6 % та γ-глобулінів на 84,2 % відповідно. It is proved that the double intramuscular introduction of inactivated vaccines against respiratory mycoplasmosis of poultry will help to increase albumin and γ-globulin in the blood serum of chickens, indicating activation of the immune system. The use of a vaccine based on inactivated bacterinum increases to 47.0% albumin level and γ-globulin to 91.9% on the 21-st day after the second injection. Using by a similar scheme of subunit vaccine based on the unintegrated bacmass increases by 39.6% albumins loevel and γ-globulins by 84.2%, respectively.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Фракція білкова"

1

Пилипенко, Д. М., and Олександр Миколайович Огурцов. "Удосконалення біотехнології одержання специфічних імуноглобулінів Y." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41355.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бевзо, Валентина Вікторівна, and Анна Анатоліївна Сауляк. "Перекисне окиснення ліпідів, окислювальна модифікація білків у мітохондріальній фракції м’язової тканини щурів в умовах алоксанового діабету." Thesis, «Хист», Всеукраїнський медичний журнал студентів і молодих вчених, 2016. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/11342.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Денека, Наталія Степанівна, and Nataliia Stepanivna Deneka. "Експрес-метод аналізу білків казеїнового комплексу молока." Master's thesis, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33641.

Full text
Abstract:
На сьогоднішній день відкрито цілий ряд біологічно активних, пептидів, котрі, власне, утворюються в процесі протеолізу різноманітних казеїнових фракцій. Дослідження і використання цього білкового комплексу, глибоко пов'язане з потребою їх оперативного визначення. Відповідно, метою рoботи є рорзробка електрофоретичної системи для визначення за малі проміжки часу oкремих фракцій при серійних дослідженнях і розділенні казеїнового комплексу. Аномальні особливості реакції казеїнів з додецилсульфатом натрію та значення молекулярних мас, що незначно відрізняються, відповідно, за основу було взято систему електрофорезу анодного типу в однорідному поліакриламідному гелі. В цій системі досліджувані казеїни розділяються по зарядах та встановлюються на електрофореграмі у повній відповіднос ті із теперішьою класифікацією. В якості дезагрегуючого агенту до вмісту гелю додається сечовина. На основі аналізу результатів досліджень у виготовленому в лабораторії приладі типу Стадієра із формою електрофоретичної камери змінного типу були встановлені умови швидкого визначення фракцій казеїнового типу. При цьому змінено склад гелевих речовин з включенням 6,6 М сечовини, 3,3% ПААГ та 0,03 М трис-НСІ буферу, pH якого збільшено до 8,3. Термін фарбування скорочено до 1,5 хв. Все це забезпечило можливість вже за 45 хв. визначати всі основні фракції казеїнів. Методика може бути корисною для оперативного визначення фракцій казеїну та при експрес-аналізі натуральності молока і протеїнових молочних продуктів. В такій системі стандартна електрофореграма казеїну суттєво відрізняється від тієї, яка є власне характерною для протеїнів бобів сої.
On to date, tens of active biologically formed peptides during proteolysis of various factions of casein are discovered. Taking into attention the complicate nature of heterogeneity of casein the investigations and using this protein complex are closely connected with the necessity of its identification rapid. Therefore, the aim of work is the creation of an electrophoretic system for rapid check of fractions in the studies serial and at the isolation of the casein complex from milk. “Given the anomalous nature of the nteraction of the sodium dodecyl sulfate with caseins and close of their molecular masses values the electrophoresis anode system in a polyacrylamide homogeneous gel was taken as la basis”. In such a system all caseins are according to their charge separated and on electrophoregram in accordance with the modern classification are located. Urea was only added in gel as disaggregating agent. During investigations on the device manufactured in the laboratory such as variable Stadiera form of the electrophoretic chamber it was established conditions for the rapid identification of casein fractions. The modified gel composition includes: 6.6 M urea, 3.3% SDS and 0.03 M Tris-HCl buffer with increased pH value to 8.3. Staining time is reduced to 1.5 min. Such changes allow fulfilling identification of the main fractions of ^casein during 45 min. This technique may be useful for the quick identification fractions of the casein at their allocation, research, as well as at the rapid analysis of natural milk protein and milk products. In this system the typical electrophoregrams of casein are significantly different from that which characterize soybean proteins.
ВСТУП 1. ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ .. 1.1 Будова і властивості протеїнів сої. 1.1.1 Білкові речовини ... 1.1.2 Харчова цінність білків насіння сої .. 1.1.3 Інгібітори протеїназ ..... 1.1.4 Лектини......... 1.1.5. Ліпоксигеназа.......... 1.2 Будова і властивості протеїнів казеїнового комплексу.. 1.2.1 Класифікація і номенклатура білків.... 1.2.2 Біологічні функції .. 1.2.3 Казеїн... 1.3 Протеїни сироватки молока. 1.3.1 Сироваткові білки. 2. ВЛАСНІ ДОСЛІДЖЕННЯ. 2.1 Матеріали і методи дослідження .... 3. РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА ЇХ ОБГОВОРЕННЯ .... 3.1 Виділення загального казеїну......... 3.2 Виділення казеїнових фракцій молока препаративним електрофорезом... 3.3 Виділення і очищення αs1-казеїну ..... 3.4 Ідентифікація протеїнових фракцій казеїнового комплексу.. 4. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ.. СИТУАЦІЯХ ........ 4.1 Охорона праці ..... 4.1.1 Засоби захисту людини від шкідливих речовин. ......... 4.1.2 Надання долікарської допомого при опіках та відмореженні..... 4.2 Безпека в надзвичайних ситуаціях... 4.2.1 Проведення інструктажу охорони праці у надзвичайних ситуаціях.... 4.2.2 Оцінка стійкості виробництва до надзвичайних ситуаціях ... ОСНОВНІ ВИСНОВКИ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ .... СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ .........
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography