Academic literature on the topic 'Формація'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Формація.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Формація"

1

Тимчула, Андрій Васильович, and Ольга Леонідівна Яценко. "Особливості просторової композиції народно-сценічних танців українців Закарпаття." Танцювальні студії 4, no. 2 (December 29, 2021): 126–34. http://dx.doi.org/10.31866/2616-7646.4.2.2021.249288.

Full text
Abstract:
Мета статті – виявити специфіку сценічних інтерпретацій фольклорних танців українців Закарпаття на основі аналізу просторової композиції народно-сценічних танців другої половини ХХ – початку ХХІ ст. Методологія. Застосовано методи структурного та формального аналізу просторової композиції хореографії народно-сценічних танців; типологічний метод спрямований на виявлення локальних особливостей традиційної танцювальної культури українців Закарпаття; порівняльний метод застосовано для зіставлення народних та народно-сценічних танців крізь призму поняття «формація» (за А. Джурческу). Наукова новизна. Проаналізовано специфіку сценічної інтерпретації традиційних танців українців Закарпаття крізь призму концепції «формацій» А. Джурческу. Висновки. Структурно-просторова композиція народно-сценічних танців українців Закарпаття побудована на специфічних мізансценах та «формаціях». Мізансцени в проаналізованих хореографічних композиціях («Дробойка», «Увиванець», «Дібровчанка», «Чинадійка», «Дубкани-скакани», «Березнянка», «Дуботанець», «Лісоруби», «Коломийка», «Водичанський скаканий», «Карпатське чудо-озеро», «Мараморощина квітуча») – це завершені сцени з гармонічною з художньо-естетичного погляду наявністю формацій в кожному танці. Характерними є регулярні зміни статичних та динамічних фігур. Зміни в мізансценах переважно відповідають музичному супроводу. В межах мізансцени наявні різноманітні складники формації – групування (від соло до численних групи – 16 та більше танцюристів); кількість (залежить від кількості танцюристів в ансамблі); гендерний склад учасників; геометрична конфігурація (малюнок) – переважають напівколо та замкнене коло, лінії; взаємоорієнтування танцюристів; спосіб зв’язку між танцюристами – руки схрещені попереду, за поясом та ін. Відмінності між проаналізованими хореографічними композиціями народних та народно-сценічних танців є наслідком індивідуального творчого бачення хореографа-постановника. Це помітно на рівні групування та кількості танцюристів, їхніх зв’язків, порядку використання обраних геометричних конфігурацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kyrylyuk, V. P., and A. M. Lyssak. "Лейкогранулітова формація і зеленолевадівська світа побузького гранулітового комплексу (західна частина Українського щита). Стаття 1. Загальні відомості, склад, будова, стратиграфічне положення." Мінеральні ресурси України, no. 4 (December 28, 2021): 21–29. http://dx.doi.org/10.31996/mru.2021.4.21-29.

Full text
Abstract:
У статті продовжено обговорення походження лейкогранулітової формації побузького гранулітового комплексу й можливості її виокремлення як самостійного стратиграфічного підрозділу – зеленолевадівської світи – у схемі розчленування нижнього докембрію Українського щита (УЩ). Цю тему було несподівано порушено в статті колективу авторів [24] після тривалого активного використання названих підрозділів у науковій літературі й геологічній практиці. Автори висловили думку, що лейкогранулітова формація не є стратигенним утворенням, а виникла в результаті динамометаморфізму та супутніх процесів діафторезу й кварц-польовошпатового метасоматозу. Саме тому вони вважають, що зеленолевадівську світу треба вилучити зі стратиграфічної схеми докембрію УЩ. Аргументи, які наводять автори опублікованої статті, не видаються переконливими. Зеленолевадівська світа і гранітоїди, які її заміщують, мають значне поширення в південно-західній частині УЩ й охоплюють приблизно половину її території. Саме тому уявлення про походження та структурну позицію цих утворень мають важливе значення для геологічного картування цього регіону й розуміння його геологічної будови та еволюції. Тож у цій публікації наведено відомі раніше й нові свідчення на користь початкових пріоритетних висновків про стратигенне походження лейкогранулітової формації (зеленолевадівської світи) [17]. Показано, що лейкогранулітова формація складена здебільшого лейкократовими двопольовошпатовими гнейсами та підпорядкованими їм різноманітними супутніми породами. На підставі відмінностей у складі супутніх порід формація чітко поділяється на дві частини: нижню з магнетитумісними породами і верхню з переважанням лейкократових гнейсів, часто перетворених у різноманітні на вигляд гранітоїди. У стратиграфічній схемі УЩ ці частини лейкогранулітової формації позначені як самостійні підрозділи – павлівська (нижня) і зеленолевадівська (верхня) товщі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Kyrylyuk, V. P., and A. M. Lyssak. "Лейкогранулітова формація і зеленолевадівська світа побузького гранулітового комплексу (західна частина Українського щита). Стаття 2. Супутні й накладені явища, ізотопні датування та вік." Мінеральні ресурси України, no. 1 (May 20, 2022): 4–16. http://dx.doi.org/10.31996/mru.2022.1.4-16.

Full text
Abstract:
Стаття продовжує дискусію довкола питання походження лейкогранулітової формації побузького гранулітового комплексу та можливості її виокремлення як самостійного стратиграфічного підрозділу – зеленолевадівської світи – у схемі розчленування нижнього докембрію Українського щита (УЩ). У попередній статті [19] наведено дані багаторічних досліджень, зокрема результати державного гео­логічного картування (ДГК-200), які свідчать про стратигенну природу лейкогранулітової формації. У цій статті розглянуто доводи, які використано в колективній публікації [29] для обґрунтування альтернативних уявлень про утворення лейкогранулітової формації в результаті глибинних процесів. Автори статті [29] вважають, що лейкогранулітова формація має динамометаморфічне походження і виникла внаслідок перетворення породних асоціацій іншого первинного складу. В її формуванні провідну роль відіграли розломи й пов’язані з ними супутні процеси діафторезу й метасоматозу, а вік формації становить 2,03 млрд років.Усі явища, що їх наводять автори [29], вважаючи визначальними в утворенні лейкогранулітової формації, багато дослідників зазначало й раніше, але розглядали як результат вторинних, накладених процесів. У цій статті показано, що площі розвитку лейкогранулітової формації мають на більшій частині території її поширення нелінійні форми, які в структурному та генетичному плані не пов’язані з розломами. Їхні напрямки збігаються лише в межах Голованівського блока, у якому як складчасті, так і розривні структури мають загальне північно-західне простягання. Процеси діафторезу, що фіксуються переважно за перетвореннями в породах темноколірних мінералів, не могли суттєво змінити склад і вигляд лейкогранулітової формації, оскільки в ній домінують лейкократові гнейси. Пов’язані з формацією ультраметаморфічні гранітоїдні утворення мають здебільшого не алохтонну метасоматичну, а автохтонну кристалобластичну природу. З огляду на положення лейкогранулітової формації (зеленолевадівської світи) в розрізі побузького комплексу, її стратиграфічний вік не менший за 3,8 млрд років. Молодші ізотопні датування зумовлені тривалими процесами метаморфізму й ультраметаморфізму аж до 2,0–1,9 млрд років.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Прутчикова, В. В. "Паремія як інтердискурсивна формація." Вісник Дніпропетровського університету. Серія: Мовознавство 25, no. 11 (2017): 145–52.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Нестеровський, В. А. "Формація рисунчастого кременю в Україні." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Геологія, вип. 18 (2000): 40–43.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Митрохин, О. "Анортозит-рапаківігранітна формація Східно-Європейської платформи." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Геологія, Вип. 44 (2008): 53–57.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Митрохин, О. "Анортозит-рапаківігранітна формація Східно-Європейської платформи." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Геологія, Вип. 44 (2008): 53–57.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Балашова, А. "Постекономічна суспільна формація - об"єктивні закономірності розвитку." Економіст, no. 10 (2006): 66–68.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Нестеровський, В. А. "Продуктивна формація благородного опалу з кори вивітрювання Українського щита." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Геологія, Вип. 20 (2001): 33–37.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бедрій, А. "АБН - Міжнародна концепція і формація ОУН (У 50-річчя заснування)." Альманах "Гомону України". Бібліотека видавництва "Гомін України", no. 1996 (1996): 68–89.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Формація"

1

Митрохин, Олександр Валерійович. "Анортозит-рапаківігранітна формація Українського щита (геологія, речовинний склад та умови формування)." Diss. of Doctor of Geological Sciences, КНУТШ, Геологічний ф-т, 2011.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Митрофанова, Анастасія Сергіївна. "Єдність суспільно-економічного розвитку з точки зору формаційного підходу." Thesis, ВД "Гельветика", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/37854.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шуров, Валентин Андрійович. "«Азійський спосіб виробництва» та проблема розвитку марксистської соціальної теорії (за матеріалами дискусії 20-30 х років ХХ ст. в СРСР)." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/35914.

Full text
Abstract:
Концепція «азійського способу виробництва» згадувалася в працях Карла Маркса, проте не отримала належної уваги та залишилася незавершеною. Витоки цієї концепції прослідковуються в працях класиків наукової думки XVIII та XIX століть – Ш. Монтеск’є, А. Сміта, Г. В. Ф. Гегеля. Після смерті Маркса продовжив розвивати цю концепцію К. А. Віттфогель. Цю концепцію можна охарактеризувати як єропоцентричну. В 20-30тих роках ХХ століття в СРСР відбувалася дискусія щодо «азійського способу виробництва», в якій брали участь радянські марксисти та сходознавці. Не дивлячись на відсутність безпосередніх висновків з дискусії, в подальшому висновком стала відмова від концепції на офіційному рівні та створення прогресивної моделі розвитку людства, так званої “п’ятичленки”, тобто моделі з п’яти послідовних формацій. Метою моєї роботи було визначення основних протиріч навколо концепції «азійського способу виробництва» та визначення можливих шляхів вирішення цих протиріч в експертному інтерв’ю. В ході роботи були виявлені ці протиріччя та оформлені у вигляді питань до експертів. Я приходжу до висновку про європоцентричність поглядів дослідників, визначний вплив політичної кон’юнктури на причини та висновки дискусії та вельми високий евристичний потенціал концепції в рамках марксистської теорії.
The concept of the "Asian mode of production" was mentioned in the works of Karl Marx, but did not receive due attention and remained incomplete. The origins of this concept can be traced in the works of the classics of scientific thought of the XVIII and XIX centuries - S. Montesquieu, A. Smith, G. Hegel. After Marx's death, Karl Wittfogel continued to develop this concept. This concept can be described as eurocentric. In the 1920s and 1930s, there was a discussion in the USSR about the "Asian mode of production," in which Soviet marxists and orientalists took part. Despite the lack of direct conclusions from the discussion, the subsequent conclusion was the rejection of the concept at the official level and the creation of a progressive model of human development, the so-called "five members". The aim of my work was to identify the main contradictions surrounding the concept of the "Asian mode of production" and to identify possible ways to resolve these contradictions in an expert interview. During my work, these contradictions were identified and formalized in the form of questions to experts. I come to the conclusion that views of researches were eurocentric, the influence of the political situation on the causes and conclusions of the discussion was significant, and the heuristic potential of the concept within marxist theory is very high.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Руденко, Ю. Г. "Філософські аспекти економічної діяльності (на прикладі суспільно-економічної формації)." Thesis, Видавництво СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/14321.

Full text
Abstract:
Долаючи нетерпіння і нетерпимість, людство шукає оптимальні відношення регламентації свого життя, підтверджуючи тезу про суспільство як систему, що розвивається. Таким чином, суспільство розвиває й удосконалює всі сфери свого життя, в тому числі й економічну. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/14321
Науковий керівник: Лебідь А.Є.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Забзалюк, Д. Є., and D. Ye Zabzaliuk. "Душпастирська служба українських військових формацій першої половини ХХ ст.: дисертація." Thesis, ЛьвДУВС, 2007. http://dspace.lvduvs.edu.ua/handle/1234567890/359.

Full text
Abstract:
Забзалюк Д.Є. Душпастирська служба українських військових формацій першої половини ХХ ст.: дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 20.02.22 – військова історія / Забзалюк Дмитро Євгенович. – Львів: ЛьвДУВС, 2007. - 182 с.
Дисертацію присвячено душпастерській службі українських військових формацій першої половини ХХ ст. У роботі на основі ґрунтовного аналізу архівних документів, наукових літературних джерел розкрито формування українського військового священицтва в перших національних частинах XIX ст. та у легіоні Українських Січових Стрільців у складі австрійської армії в роки Першої світової війни 1914–1918 рр. Відтворено організацію, структуру і діяльність православного військового духовенства козацького війська, Збройних сил Центральної Ради, Української Держави, Української Народної Республіки в добу національно-визвольних змагань 1917–1921 рр. Досліджено й охарактеризовано військовий і правовий статус польового духівництва Галицької армії Західно-Української Народної Республіки, проаналізовано його організацію і структуру, форми і методи діяльності, стосунки з православними панотцями Армії УНР у визвольних війнах 1918–1920 рр. Вагомою є спроба показати організацію забезпечення релігійних потреб вояків українських формацій Другої світової війни. Зосереджено увагу на об’єктивній характеристиці діяльності капеланів Української Повстанської Армії в роки ІІ Світової війни. The thesis is devoted to the pastor service of Ukrainian Military Formations of the First Part of the 20th century. The present thesis depicts the formation of the Ukrainian Military Priesthood in the first national units of the 19th century and in the legion of Ukrainian Sichovi Striltsi as part of the Austrian Army during the First World War of 1914-1918 on the basis of a thorough analysis of archive documents and scientific literature resources. The organization, structure and activity of the Orthodox Military Priesthood of Cossack Forces, Armed Forces of the Central Council (Centralna Rada), the Ukrainian State, the Ukrainian People’s Republic in the times of the national liberation fight of 1917-1921 are reproduced in the present paper. The military and legal status of the field priesthood of Halytska Army and the Western Ukrainian People’s Republic is studied and characterized, and their organization and structure as well as activity methods and relations with orthodox clergymen of the Army of the Ukrainian People’s Republic in liberation wars of 1918-1920 are analyzed. The attempt to show the organization of the meeting of religious needs of Ukrainian formations warriors of the Second World War is also very significant. A special attention is paid to the objective characteristics of activity of chaplains of Ukrainian Rebellious Army during the Second World War.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Мендрій, Яна Вячеславівна, Я. В. Мендрий, and I. Mendrii. "Прогнозування зон тріщинуватості за даними сейсморозвідки в умовах вугленосних формацій." Thesis, Видавництво НГУ, 2013. http://ir.nmu.org.ua/handle/123456789/2922.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата геологічних наук за спеціальністю 04.00.22 – «Геофізика». Державний ВНЗ «Національний гірничий університет» Міністерства освіти і науки України м. Дніпропетровськ, 2013 р.
Диссертация на соискание ученой степени кандидата геологических наук по специальности 04.00.22 – «Геофизика» Государственное ВУЗ «Национальный горный университет» Министерства образования и науки Украины, г. Днепропетровск, 2013 г.
Thesis for Candidate Degree of Geological Sciences by specialty 04.00.22 - "Geophysics" State Institution of Higher Education "National Mining University" of the Ministry of Education and Science of Ukraine, Dnepropetrovsk, 2013
Дисертація присвячена актуальним питанням виділення зон малоамплітудної розривної порушеності та тріщинуватості вуглепородного масиву за сейсмічними даними. Розглянуто генезис зон тріщинуватості тектонічного походження. Виділено основні характеристики тріщин важливі для формування зон скупчень вільного метану такі як щільність, ступінь розкриття, геометрія мережі тріщин та їх взаємозв'язок. На основі аналізу існуючих методик виділення зон тріщинуватості за сейсмічними даними обґрунтовано застосування таких атрибутів сейсмічного запису, як когерентність та кривизна. Розроблено новий метод оцінки когерентності, в який покладено за основу модель сейсмічного запису, що допускає довільне варіювання не лише рівнів сигналу, але і енергії завад в межах набору трас, що беруть участь в розрахунку даного атрибуту. На основі чисельного експерименту виконано порівняльний аналіз традиційних і нових методів розрахунку когерентності, який показав більш реалістичні, близькі до теоретичних значень оцінки пропонованих підходів в умовах високого рівня завад. Запропоновано універсальний підхід до підвищення горизонтальної роздільної здатності будь-якого методу розрахунку когерентності. Розроблена у рамках виконання дисертаційної роботи методика прогнозування зон підвищеної тріщінуватості на основі аналізу атрибутів хвильового поля була апробована в умовах метановугільного розрізу на ділянці Північно-Родинська шахти "Краснолиманська". Аналіз поля сейсмічних атрибутів в комплексі з тектонофізичними дослідженнями дозволив встановити генезис зон тектонічної порушеності.
Диссертация посвящена актуальным вопросам выделения зон тектонической нарушенности углепородного массива по сейсмическим данным. Рассмотрен генезис зон трещиноватости тектонического происхождения, которые играют основную роль при формировании зон скопления метана. Эти зоны служат резервуарами, содержащими как свободный, так и сорбированный на стенках многочисленных трещин газ, служат хорошими путями миграции метана к эксплуатационным скважинам в процессе добычи. Выделены основные характеристики трещин, важные для формирования зон скопления свободного метана, такие как плотность, степень раскрытия, геометрия сети трещин и их взаимосвязь. На основании анализа существующих методик выделения зон трещиноватости по сейсмическим данным обосновано использование таких атрибутов сейсмической записи, как когерентность и кривизна волнового поля. Разработан новый метод оценки когерентности, основанный на модели сейсмической записи, допускающей произвольное варьирование не только уровня сигнала, но и энергий помех в пределах набора трасс, участвующих в расчете этого атрибута. На основе численного эксперимента выполнен сравнительный анализ нового метода с его традиционными аналогами, который показал более реалистичные, близкие к теоретическим оценки предлагаемого метода в условиях высокого уровня помех. Разработан универсальный подход к повышению горизонтальной разрешающей способности любого метода расчета когерентности. Выполнена программная реализация расчета когерентности и кривизны волнового поля. Предлагается использовать атрибуты кривизны (индекс изгиба слоев, индекс формы и азимута минимальной кривизны) не только для выделения зон тектонической нарушенности, но и для определения направлений простирания трещин, что при наличии информации о направлении современного максимального горизонтального напряжения позволит оценить степень раскрытия трещин. Разработанная в рамках выполнения диссертационной работы, методика выделения зон повышенной трещиноватости была апробирована в пределах участка Северо-Родинского поля шахты «Краснолиманская». В результате интерпретации сейсмических данных, основанной на анализе атрибутов волнового поля, было получено распределения разрывных нарушений и зон повышенной трещиноватости в пределах участка исследований, сделаны выводы об их метаноперспективности. Опираясь на модель формирования сдвигов Риделя, автором была выполнена реконструкция полей напряжений, обусловивших формирование тектонической нарушенности.
The thesis is devoted actual problem of delineation of fracture zones in coal- bearing formations from seismic data. The genesis fractured zones of tectonic origin, which play a major role in the formation of coal bed methane (CBM) production sweet spots is considered. The main fracture characteristics important for the formation of CBM production sweet spots such as density, degree of disclosure, the geometry of the fracture network and their relationship are identified. Based on the analysis of existing techniques for detecting fracture zones from seismic data the use of such seismic attributes as coherence and curvature are justified. A new method for estimating coherence is developed. It is based on a more realistic model of seismic data that permits arbitrary variations of signal amplitudes and noise variances across the traces involved in coherence computation. Completed testing of the algorithms and their comparison with conventional counterparts on synthetic materials. A generalized approach to enhance the horizontal resolving power of any coherence measure has been suggested. The developed method for detecting fracture zones has been tested within the area of North-field Rodinsky mine “Krasnolimanska”. The analysis of the field of seismic attributes in combination with tectonophysical studies revealed shear genesis of fracture zones.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Брайко, М. Г., О. О. Голубьонкова, and О. С. Солодова. "Актуальні тенденції розвитку торговельних форматів на ринку алкоголю." Thesis, Ткачов О.О, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47128.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шум, О. "Допоміжні засоби викладання іноземних мов в онлайн форматі." Thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/84366.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження полягає у тому, що із переходом на дистанційне онлайн навчання перед викладачами, зокрема іноземних мов, постала необхідність пошуку нових дієвих способів мотивації та утримання уваги студентів, а також ефективного оцінювання за нових обставин. При цьому по-іншому почали розглядати методики геймифікації навчального процесу, які досі часто використовувались під час практичних занять у різній формі та з різною метою. Метою нашої розвідки є розгляд проблем та сучасних способів їх подолання, з якими зустрічається викладач іноземних мов під час забезпечення дистанційного онлайн навчання на високому рівні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Снитнікова, О., and М. В. Жук. "Євроінтеграція: потреба в новому форматі студентських наукових досліджень." Thesis, Видавництво СумДУ, 2005. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/19538.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Горлач, М. С. "Інформаційна технологія обробки файлових форматів в Web-системі планування подорожей." Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/22989.

Full text
Abstract:
Горлач, М. С. Інформаційна технологія обробки файлових форматів в Web-системі планування подорожей : дипломна робота : 123 - Комп’ютерна інженерія / М. С. Горлач ; керівник роботи С. В. Зайцев ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра Інформаційних та комп’ютерних систем. - Чернігів, 2021. - 90 с.
Актуальність роботи. На даний момент існує багато систем, які дозволяють оброблювати різноманітні дані з файлів, але основні недоліки цих систем: їх доступність, неможливо інтегрувати їх в Web-додатки та нагромадженість цих систем. Створення незалежного програмного модулю, який можна буде підключати в різноманітні Web-додатки, полегшить роботу з даними файлових форматів. Метою роботи є аналіз процесів обробки різноманітних файлових форматів, а також розробка інформаційної технології обробки файлових форматів в системі планування подорожей. Завдання дослідження:  ознайомитися та проаналізувати структури різноманітних файлових форматів;  вивчити сучасні технології обробки файлів;  провести моделювання інформаційної технології обробки файлів;  розробити архітектуру створюваної технології;  виконати практичну реалізацію інформаційної технології;  виконати тестування роботи інформаційної технології; Об’єктом дослідження є процеси обробки різноманітних файлових форматів та приведення їх до одного спільного стандарту.5 Предметом дослідження є інформаційна технологія обробки файлових форматів в системі планування подорожей. Практичне значення отриманих результатів. Технологія обробки файлових форматів сприятиме покращенню роботи з даними файлів в Web-додатках, котрим ці дані необхідні для коректного робочого процесу.
Relevance of work. Currently, there are many systems that allow you to process a variety of data from files, but the main disadvantages of these systems: their availability, it is impossible to integrate them into Web applications and the accumulation of these systems. Creating an independent software module that can be plugged into a variety of Web applications will make it easier to work with data file formats. The aim of the work is to analyze the processes of processing various file formats, as well as to develop information technology for processing file formats in the travel planning system. Objectives of the study:  to get acquainted with and analyze the structures of various file formats;  to study modern file processing technologies;  to carry out modeling of information technology of file processing;  to develop the architecture of the created technology;  perform practical implementation of information technology;  perform testing of information technology; The object of research is the processes of processing various file formats and bringing them to one common standard. The subject of the study is the information technology of file format processing in the travel planning system.7 The practical significance of the results. File format processing technology will help improve the handling of file data in Web applications that need this data for a proper workflow.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Формація"

1

Хубуная, С. А. Высокоглиноземистая плагиотолеитовая формация островных дуг. Москва: Наука, 1987.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Боженко, Л. І. Стандартизація, метрологія та кваліметрія у машинобудуванні. Львів: Світ, 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дерябин, Н. И. Рудные формации Украины. Киев: ИГН НАНУ, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бекмухаметов, А. Е. Магматогенные железорудные формации. Москва: Недра, 1987.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Бекмухаметов, А. Е. Магматогенные железорудные формации. Москва: Недра, 1987.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Борзунова, Галина Петровна. Изотопное датирование геологических формаций. Москва: Наука, 1985.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Мельник, Ю. П. Генезис докембрийских полосчатых железистых формаций. Киев: Наукова думка, 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Грязнов, О. Н. Рудоносные метасоматические формации складчатых поясов. Москва: Недра, 1992.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Фонарев, В. И. Миниральные равновесия железистых формаций докембрия. Москва: Наука, 1987.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Семененко, Н. П. Геохимия осадочно-вулканогенных формаций Украинского щита. Киев: Наукова думка, 1985.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Формація"

1

Замай, О. О. "ІНФОРМАЦІЙНА ЄМНІСТЬ ФІНАНСОВОЇ ТА ІНТЕГРОВАНОЇ ЗВІТНОСТІ ГІРНИЧО-МЕТАЛУРГІЙНИХ КОРПОРАЦІЙ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-3.

Full text
Abstract:
Визначено поняття інформаційної ємності фінансової та інтегрованої звітності та її суттєвості. Надано характеристику основних форматів звітності зі сталого розвитку. Узагальнено чинники, які визначають галузеві аспекти корпоративного управління. Запропоновано критерії оцінки інформаційної ємності інтегрованої звітності гірничо-металургійних корпорацій. Діагностовано спільні та відмінні підходи до побудови системи корпоративного управління та контролю зазначених суб’єктів господарювання. З’ясовано інформаційні аспекти взаємозв’язку фінансової та нефінансової звітності гірничо-металургійних корпорацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Формація"

1

Томенко, О. М. "Мовна освіта у дистанційному форматі." In PHILOLOGICAL SCIENCES, INTERCULTURAL COMMUNICATION AND TRANSLATION STUDIES: AN EXPERIENCE AND CHALLENGES. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-073-5-1-16.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Главацький, Д. В. "Магнітостратиграфія плейстоцену і границя Матуяма-Брюнес у лесово-ґрунтовій формації України." In 14th EAGE International Conference on Geoinformatics - Theoretical and Applied Aspects. Netherlands: EAGE Publications BV, 2015. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.201412402.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Санникова, И. А., А. В. Ступакова, М. А. Большакова, Н. В. Пронина, E. В. Козлова, Р. С. Сауткин, and М. С. Лужбина. "Доманиковая сланцевая формация Тимано-Печорского бассейна: геохимия, бассейновый анализ, оценка углеводородных ресурсов." In EAGE/SPE Workshop on Shale Science 2017. Netherlands: EAGE Publications BV, 2017. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.201700207.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Чумаков, В. А. "К вопросу созидания разумного социализма." In General question of world science. Наука России, 2021. http://dx.doi.org/10.18411/gq-31-07-2021-24.

Full text
Abstract:
В докладе представлены философские воззрения на смену общественноэкономических формаций, основанных на материалистическом понимании истории, практике Октябрьской революции и выводах регулятивно-диалектического материализма.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Матрофайло, М. М., and І. В. Бучинська. "Основні риси карбонових вугленосних формацій на межі Львівсько-Волинського і Люблінського кам’яновугільних басейнів." In Challenges, threats and developments in biology, agriculture, ecology, geography, geology and chemistry. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-111-4-42.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шабанов, В., and Г. Гундарева. "МІЖДИСЦИПЛІНАРНИЙ ПІДХІД ДО НАВЧАННЯ У ФОРМАТІ STEM-ОСВІТИ." In ПРОЄКТУВАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ТРАЄКТОРІЇ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГА В КОНТЕКСТІ КОНЦЕПЦІЇ «ОСВІТА ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ». Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/d-oblippo.conf-10.12.2020-14.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Маркина, Е., О. Емельяненко, P.-Y. Chenet, and M. Dubille. "Выделение перспективных участков в сланцевых формациях с применением бассейнового моделирования." In Geomodel 2016 - 18th Science and Applied Research Conference on Oil and Gas Geological Exploration and Development. Netherlands: EAGE Publications BV, 2016. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.201602295.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Мелкий, Вячеслав Анатольевич, Алексей Александрович Верхотуров, and Ринат Нигматзянович Сабиров. "АНАЛИЗ ГЕОЭКОЛОГИЧЕСКОГО СОСТОЯНИЯ ПИХТОВО-ЕЛОВЫХ ЛЕСНЫХ ФОРМАЦИЙ ПО ДАННЫМ ДИСТАНЦИОННОГО ЗОНДИРОВАНИЯ." In Сборник материалов III научно-практической конференции "Регулирование земельно-имущественных отношений в России: правовое и геопространственное обеспечение, оценка недвижимости, экология, технологические решения". СГУГиТ, 2020. http://dx.doi.org/10.33764/2687-041x-2020-1-184-191.

Full text
Abstract:
На примере исследования изменений растительности по картографическим материалам, данным дистанционного зондирования и геоботанических исследований в заказнике «Долинский» показано, что формации пихтово-еловых лесов являются великолепным индикатором изменения геоэкологического состояния под воздействием внешних факторов, а распознавание их на космических снимках позволяет оценивать характер и динамику сукцессий.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Верхотуров, Алексей Александрович, Вячеслав Анатольевич Мелкий, and Ринат Нигматзянович Сабиров. "ГЕОИНФОРМАЦИОННОЕ КАРТОГРАФИРОВАНИЕ ПИХТОВО-ЕЛОВЫХ ЛЕСОВ ПО ДАННЫМ КОСМИЧЕСКИХ СЪЕМОК В РАЗЛИЧНЫХ СПЕКТРАЛЬНЫХ ДИАПАЗОНАХ." In Сборник материалов III научно-практической конференции "Регулирование земельно-имущественных отношений в России: правовое и геопространственное обеспечение, оценка недвижимости, экология, технологические решения". СГУГиТ, 2020. http://dx.doi.org/10.33764/2687-041x-2020-1-141-147.

Full text
Abstract:
Выполнение оперативной оценки геоэкологического состояния территории возможно при наличии актуальных космических снимков, детальной топографической основы, обеспеченных надежной геодезической привязкой. Для обработки разносторонних данных используются геоинформационные технологии, которые позволяют построить тематические карты, отображающие с высокой точностью современное состояние исследуемых объектов. На примере заказника «Долинский» показаны возможности использования вегетационных индексов для оценки состояния пихтово-еловых растительных формаций, как основного индикатора состояния природной среды.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Guruleva, Tatiana L. "PRC INNOVATIONS IN THE FIELD OF INTERNATIONAL EDUCATION OF THE CHINESE LANGUAGE." In Chinese Studies in the 21st Century. Buryat State University Publishing Department, 2021. http://dx.doi.org/10.18101/978-5-9793-1678-9-2021-1-99-108.

Full text
Abstract:
В статье рассмотрены инновации, реализуемые КНР в процессе международного обучения китайскому языку. Основной причиной нововведений является постав-ленная задача повышения качества международного обучения китайскому языку. В рамках решения этой задачи Китай провел реформу системы управления процессом международного обучения китайскому языку, а также осуществил транс-формацию систем компетенций владения китайским языком и международного экзамена HSK в сторону их количественного и качественного усложнения.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Формація"

1

Ракітянська, Людмила Миколаївна. Концептуальні підходи до розуміння емоційного інтелекту як професійно значущої якості вчителя. КДПУ, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3297.

Full text
Abstract:
У статті акцентується на важливості кадрово-професійної забезпеченості сучасної української школи, готовності вчителя нової формації до практичної реалізації її засадничих принципів в умовах шкільної практики. Серед професійно значущих якостей сучасного вчителя як висококваліфікованого і конкурентоспроможного фахівця останніми роками особливий інтерес з боку науковців концентрується навколо феномена емоційного інтелекту, який визнаний міжнародною спільнотою однією з десяти ключових компетентностей, що у недалекому майбутньому будуть найбільш пріоритетними і затребуваними на ринку праці. У статті аналізуються сучасні концептуальні підходи до розумінні сутності, змісту та специфічних форм прояву емоційного інтелекту як професійно значущої якості сучасного вчителя.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Соловйов, Володимир Миколайович, and Наталя Анатоліївна Хараджян. Курс «Моделювання економіки» як один із засобів фундаменталізації підготовки майбутніх економістів. Міністерство регіонального розвитку та будівництва України, September 2009. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1137.

Full text
Abstract:
Передумовою забезпечення фундаменталізації професійного навчання є створення нових навчальних дисциплін (або перебудова існуючих), якісно відмінних від традиційних за структурою та змістом своєю спрямованістю на узагальнені, універсальні знання, формування фахівця нової формації, загальної культури і розвиток наукового мислення. В структурі економічної освіти курс «Моделювання економіки» забезпечує формування системи теоретичних знань та практичних навичок щодо моделювання структурних і динамічних властивостей економічних систем як засобу дослідження та управління складними явищами у макро-, мезо- й мікроекономічних системах. Компетентності, що формуються в процесі навчання курсу «Моделювання економіки», необхідні майбутньому фахівцю з економіки для створення та застосування моделей ринкової динаміки. Фундаментальні науки (зокрема, фізика) надають математичній економіці ефективні методи аналізу економічних даних та прогнозування економічних показників, що наприкінці ХХ ст. породило новий напрям досліджень – еконофізику. На нашу думку, зміст фундаменталізованого курсу «Моделювання економіки» повинен базуватися на поняттях еконофізики: складних динамічних систем (як неперервних, так і дискретних), теорії хаосу та фрактальної динаміки, тому що саме ці поняття створюють фундаментальне ядро сучасної математичної економіки. При вивченні фундаменталізованого курсу «Моделювання економіки» доцільно використовувати такі кросплатформенні системи комп’ютерної математики, як Matlab, Maxima та SAGE. Застосування SAGE дозволяє об’єднати можливості Matlab та Maxima в єдиному діяльнісному Web-середовищі та створює умови для активного застосування інноваційних технологій електронного, дистанційного та мобільного навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Теплицький, Олександр Ілліч, Ілля Олександрович Теплицький, and Сергій Олексійович Семеріков. Динамічне графічне об’єктно-орієнтоване моделювання в мультимедіа-середовищі мобільного навчання Squeak. НПУ імені М.П. Драгоманова, 2009. http://dx.doi.org/10.31812/0564/911.

Full text
Abstract:
Свій початок комп’ютеризоване мобільне навчання бере з проекту Dynabook Алана Кея, який наприкінці 50-х рр. працював на Денверській військово-повітряній базі «Рендольф», де писав на машинному коді програми для ЕОМ Burroughs 220. Саме тоді він зіткнувся з проблемою передавання сформованих на цій ЕОМ даних на комп’ютери інших баз. Стандартних форматів та ОС для цих ЕОМ не існувало, тому А. Кею довелося створити мікропрограми, що містили всі необхідні дані та після запуску на інших машинах через простий інтерфейс користувача автоматично розгорталися необхідні дані. Такі програми А. Кей назвав модулями, в яких об’єднуються дані та код. У 1966 р. він зайнявся науковою діяльністю в галузі молекулярної біології в Університеті штату Колорадо, де запропонував створити системи модулів (об’єктів), в яких об’єднуються дані та алгоритми їх опрацювання, взаємопов’язані один з одним через визначені розробником інтерфейси. При цьому він активно використовував аналогії з біологічними об’єктами та механізмами взаємодії клітин у живому організмі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Великодна, Мар’яна Сергіївна, and Ірина Олександрівна Франкова. Психологічна та психотерапевтична допомога під час пандемії COVID-19: сучасні виклики. Психосоматична медицина та загальна практика, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3872.

Full text
Abstract:
Спалах і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) у світі значно впливає на психологічний стан та порушує психічну рівновагу різних груп населення, що підтверджено низкою емпіричних досліджень. Своєчасна та ефективна психологічна й психотерапевтична допомога в цей особливий період є нагально необхідною, задля забезпечення чого дослідження реального досвіду практиків, їх потреб та складнощів, що виникають в цей період, є вкрай актуальним. Мета. Проаналізувати потреби та складнощі, з якими стикаються фахівці з надання психологічної та психотерапевтичної допомоги на перших етапах поширення пандемії COVID-19, а також запропонувати стратегії їх подолання з урахуванням світового досвіду. Методи. Відповідно до мети, було розроблено та проведено аналіз даних анонімного онлайн-опитування фахівців сфери психічного здоров’я з країн Східної Європи; на основі отриманих результатів проведено літературний огляд і систематизація практичних рекомендацій щодо надання психологічної і психотерапевтичної допомоги в умовах пандемії COVID-19. Результати. Респонденти (n=145), переважно жінки (90,3%), з досвідом роботи психолога/психотерапевта від 1 до 27 років (M=8.1, SD=6.02), що працюють як в приватній практиці (77,9%), так і у фахових організаціях, в переважній більшості (75.2%) повідомили, що осмислюють те, які зміни в організації своєї роботи у разі погіршення становища з коронавірусною хворобою їм слід запровадити, а 35.9% вже відстежили або імплементували певні зміни. Це готовність до змін у сеттингу, перегляду фінансових домовленостей та потреби у додаткових знаннях чи супервізії. Висновки. Неминучі зміни через пандемічну ситуацію викликають відповідні модифікації в організації психологічної та психотерапевтичної підтримки, основне завдання яких – максимально зберегти стабільність терапевтичного сеттингу та продовжити надання необхідної допомоги пацієнтам у таких складних умовах як карантин, фінансові втрати, неможливість зустрічей віч-на-віч і дотримання графіку тощо. Практики, більшою мірою покладаються на власний досвід впровадження необхідних змін, однак відзначають нагальну потребу в додатковому навчанні та підтримці з боку професійної спільноти, в тому числі у форматі супервізій та інтервізій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Нечипуренко, Павло Павлович, and Сергій Олексійович Семеріков. Інтеграція віртуальної хімічної лабораторії Virtual Lab із системою Moodle. КНУБА, May 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/989.

Full text
Abstract:
При створенні та реалізації електронних освітніх ресурсів (ЕОР) з хімії на основі системи Moodle необхідно ураховувати особливості хімії як науки та як навчального предмету: хімічну мову та хімічний експеримент. У системі Moodle більшість компонентів хімічної мови може бути забезпечена стандартними засобами створення навчальних текстів, інша частина вимагає застосування спеціальних хімічних плагінів. Досвід профільного хімії з використанням Moodle 2.8.5 надає можливість зробити висновок, що існуючих плагінів Moodle достатньою для створення хімічних текстів будь-якої складності. Віртуальний хімічний експеримент у системі Moodle надає можливість: підготуватись до проведення натурного експерименту; змоделювати експеримент, що не може бути проведений у лабораторії з певних причин; забезпечити підтримку профільного навчання хімії за дистанційною формою. Віртуальна хімічна лабораторія Virtual Lab (розробник – ChemCollective, Carnegie Mellon University) має такі основні переваги: вільне поширення (за ліцензією CC-BY-NC-ND); можливість локалізації українською (через додавання мовних записів у файл lang.xml); мобільність (локальне та браузерне виконання аплету vlab.jar). Інтеграція Virtual Lab із системою Moodle виконується на трьох рівнях: 1) фреймова інтеграція лабораторії із сайту http://chemcollective.org; 2) убудовування компонентів аплету Virtual Lab у сторінки навчального курсу, розміщеного у Moodle, кодом: <applet code="irydium.vlab.VLApplet.class" codebase=шлях_до_аплету archive="vlab.jar, logclient.jar, junit.jar" height=висота_аплету width=ширина аплету> <param name="language" value=мова_аплету> <param name="properties" value=шлях_до_файлу_лабораторної_роботи> </applet>; 3) розробка розширення Moodle для роботи з Virtual Lab. Інтеграцію Virtual Lab із системою Moodle на третьому рівні було здійснено шляхом створення фільтру, який замінює локальні та зовнішні посилання на файли лабораторних робіт у форматі .xml на код з другого рівня. Розроблений фільтр має класичну структуру: version.php – визначає мінімальну необхідну версію Moodle; filtersettings.php – визначає доступні налаштування (ширину, висоту та локалізацію аплету); filter.php – визначає клас-нащадок moodle_text_filter з основним методом filter та допоміжною функцією зворотного виклику. Додатково у каталозі lang визначено ряд мовних пакетів. Таким чином, розробка фільтру надала можливість повністю інтегрувати віртуальну хімічну лабораторію Virtual Lab, що активно розвивається, із системою Moodle, що розширює можливості даної системи стосовно підтримки навчального процесу з хімії, а також сприятиме подальшому розвитку і вдосконаленню віртуальної лабораторії Virtual Lab.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography