Dissertations / Theses on the topic 'Фондові ринки України'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Фондові ринки України.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 41 dissertations / theses for your research on the topic 'Фондові ринки України.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse dissertations / theses on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Шкодіна, І. В. "Вплив державного регулювання на процес функціонування фондового ринку." Thesis, НТУ "ХПІ", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27328.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гельман, В. М., and В. І. Одинець. "Напрямки підвищення функціонування фінансового ринку України." Thesis, НТУ "ХПІ", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27173.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Простаков, А. В. "Проблеми та перспективи розвитку фондового ринку України." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81778.

Full text
Abstract:
В роботі визначено сутність та особливості трансформації фондового ринку України, досліджено функціонування світових фондових ринків та фондового ринку України. Крім того, проаналізовано інструментарій та діяльність суб’єктів фондового ринку у контексті розвитку макроекономічних процесів та спрогнозовано показники економічного розвитку України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Харлам, Н. М. "Проблеми та перспективи розвитку фондового ринку України." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71096.

Full text
Abstract:
У першому розділі розглянуто вже існуючі науково-методологічні підходи до сутності та структури фондового ринку України. У другому розділі визначено порівняльне місце України в світових показниках розвитку фондового ринку, проведено оцінку динаміки вартості цінних паперів провідних українських емітентів та тенденції їх розвитку. У третьому розділі визначено перспективи розвитку фондового ринку України з урахуванням сучасних тенденцій в українській та світовій економіках. Український ринок акцій не може в належній мірі забезпечити стабільне функціонування діяльності професійних учасників, що пов'язано з впливом фінансової кризи, великої кількості ризиків, політичної та соціальності нестабільності та інших факторів. Для подальшого розвитку фондового ринку України слід шукати способи подолання даних проблем і чітко позначити шляхи його функціонування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Литвиненко, І. М. "Проблеми та перспективи розвитку фондового ринку України." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/76069.

Full text
Abstract:
Досліджено теоретичні аспекти функціонування фондового ринку та фондових бірж. Проаналізовано поняття фондового ринку та фондових бірж, їх елементи та функції. Також поданий аналіз стану роботи фондового ринку та фондових бірж України. Наведені практичні розрахунки з оцінки ефективності інвестиційних операцій в цінні папери на основі визначення коефіцієнта ризику, коефіцієнта кореляції цінних паперів та портфеля в цілому. Здійснено аналіз проблем та перспектив функціонування фондового ринку та фондової біржі. У магістерській роботі удосконалено підходи до аналізу реального стану фондового ринку України. При підготовці роботи були використані такі методи дослідження: економічний, системний, порівняльний, статистичний, графічний та табличний.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Іскаков, А. А. "Сучасні тенденції розвитку фондового ринку України." Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/27985.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Мартинець, Вікторія Володимирівна, Виктория Владимировна Мартинец, Viktoriia Volodymyrivna Martynets, and О. М. Ліфиренко. "Розвиток фондового ринку України та його сучасні тенденції." Thesis, Видавництво СумДУ, 2004. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/22873.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Боронос, Дарина Володимирівна, Дарина Владимировна Боронос, Daryna Volodymyrivna Boronos, and Ж. С. Пронікова. "Розвиток фондового ринку як основа для залучення інвестиційних ресурсів в економіку України." Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/26389.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Сигида, Любов Олексіївна, Любовь Алексеевна Сигида, and Liubov Oleksiivna Syhyda. "Дослідження фондового ринку України." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/64927.

Full text
Abstract:
У сучасних умовах світовий біржовий ринок є потужною структурою. В Україні біржовий ринок загалом та фондовий ринок зокрема є недостатньо сформованими та розвиваються значно повільнішими темпами. Крім того, спостерігається коливання обсягу випусків емісійних цінних паперів, зареєстрованих Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), за роками. Так, у 2014 році значення цього показника було рівне 217,25 млрд грн, у 2015 році відбулося падіння на 39,4% і відповідно обсяг випусків емісійних цінних паперів становив 155,77 млрд грн. Однак у 2016 році значення показника зросло до 232,41 млрд грн.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Зайцев, Олександр Васильович, Александр Васильевич Зайцев, Oleksandr Vasylovych Zaitsev, and О. В. Ляшко. "Фактори розвитку фондового ринку України." Thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/78993.

Full text
Abstract:
В тезах звернута увага на існуючі обмеження щодо розвитку фондового ринку в Україні. Розглядаються напрямки розвитку фондового ринку в Україні.
В тезисах обращено внимание на существующие ограничения относительно развития фондового рынка в Украине. Рассматриваются направления развития фондового рынка в Украине.
The abstracts draw attention to the existing restrictions on the development of the stock market in Ukraine. The directions of stock market development in Ukraine are considered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Коробка, Р. В., and І. О. Охріменко. "Готовність інфраструктури фондового ринку України до впровадження в обіг іноземних цінних паперів." Thesis, Сумський державний університет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30196.

Full text
Abstract:
На сьогодні забезпечення доступу вітчизняних інвесторів до цінних паперів іноземних емітентів дозволило б вирішити проблему насичення українського фондового ринку якісними фінансовими інструментами з високим інвестиційним потенціалом. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30196
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Боженко, Вікторія Володимирівна, Виктория Владимировна Боженко, Viktoriia Volodymyrivna Bozhenko, and Є. С. Шитіков. "Вплив зовнішньоекономічної діяльності на волатильність фондового ринку України." Thesis, Сумський державний університет, 2019. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/77726.

Full text
Abstract:
Одним із ключових джерел підвищення рівня розвитку національної економіки є наявність стійких торгівельних, виробничих та фінансових зв’язків з іншими країнами світу. Враховуючи високий рівень вікритості економіки України відносно зовнішньоекономічної діяльності, то дані процеси роблять економіку уразливою та залежною від зовнішніх впливів. У зв’язку з цим будь- які кризові явища у міжнародній економіці обмежують можливості стабільного розвитку національної економіки в цілому та фондового ринку зокрема. З одного боку залучення іноземних інвестицій дає змогу покращити розвиток експортного потенціалу і зменшити рівень залежності від імпорту, а з іншого – інвестиційна діяльність несе потенційну загрозу зниження рівня конкурентоспроможності вітчизняних товаровиробників, посилення залежності від іноземного капіталу, а також загострення кризових явищ на фінансовому ринку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Шаповал, Н. С., Олександр Васильович Зайцев, Александр Васильевич Зайцев, and Oleksandr Vasylovych Zaitsev. "Функціонування ринку цінних паперів в Україні." Thesis, Сумський державний університет, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/65894.

Full text
Abstract:
У студентському повідомленні розглядаються проблеми ринку цінних паперів в Україні та шляхи його розвитку.
В студенческом сообщении рассматриваются проблемы рынка ценных бумаг в Украине и пути его развития.
The student's report addresses the problems of the securities market in Ukraine and the ways of its development.
немає
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Пластун, Олексій Леонідович, Алексей Леонидович Пластун, Oleksii Leonidovych Plastun, Інна Олександрівна Макаренко, Инна Александровна Макаренко, Inna Oleksandrivna Makarenko, Юлія Василівна Єльнікова, Юлия Васильевна Ельникова, and Yuliia Vasylivna Yelnikova. "Посилення концентраційних процесів на фондовому ринку України як причина його деградації." Thesis, Київський інститут банківської справи, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71163.

Full text
Abstract:
Для аналізу концентраційних процесів на фондовому ринку використовувався методологічний підхід, що полягає у застосуванні комплексу методів та технік статистичного аналізу. Були використані як традиційні підходи (Індекси Хіршмана та Лернера, концентрації та ентропії тощо), так і ряд нових технік (регресійний аналіз з фіктивними змінними, непараметричні тести Крускала-Волліса).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Шипунова, О. В. "Проблеми застосування інформаційних технологій на фондовому ринку України." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2011. http://dspace.uabs.edu.ua/jspui/handle/123456789/6839.

Full text
Abstract:
Вітчизняний ринок цінних паперів може ефективно функціонувати та приносити чималі прибутки, але за умови ефективного використання інформаційних технологій для управління процесами, що відбуваються на ньому.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Старцева, Т. С. "Використання технічного аналізу в умовах фондового ринку в Україні." Thesis, Видавництво СумДУ, 2004. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/22896.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Іваненко, Анатолій Павлович, Анатолий Павлович Иваненко, Anatolii Pavlovych Ivanenko, and Ю. С. Романцова. "Фондовий ринок як важливий сегмент інвестиційного ринку України: шляхи реформування , механізми та інструменти фінансування його розвитку." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/15605.

Full text
Abstract:
Що стосується України, то вона не має того ефективного ФР, на якому підприємства можуть отримати необхідні ресурси для розвитку, інвестори - вкласти кошти для забезпечення передбаченого прибутку, а професійні учасники ринку надійно та професійно їх обслуговувати, з чого витікає, що ФР України, у його теперішньому стані, не тільки не виконує головної своєї функції - каталізатора розвитку економіки, а навіть вже починає гальмувати ці процеси. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/15605
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Мельник, Вадим Іванович, Вадим Иванович Мельник, Vadym Ivanovych Melnyk, and А. О. Таранченко. "Порівняльно-правова характеристика функціонування національної комісії з цінних паперів фондового ринку України та США." Thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/78294.

Full text
Abstract:
У світовій практиці фондовий ринок визначається як один із найважливіших елементів мобілізації інвестиційних ресурсів, який служить інструментом регулювання державної фінансової системи, оскільки він одночасно пов’язаний з державною фінансовою системою та всім фінансовим ринком. В економічно розвинених країнах фондовий ринок, залежно від рівня його розвитку, є найбільш ефективним та оптимальним засобом залучення коштів до економіки, механізмом розподілу та перерозподілу вільних фінансових ресурсів у економічні сектори національногогосподарства. Поповнюючи фінансову діяльність сучасних та конкурентоспроможних галузей економіки, фондовий ринок може сприяти позитивним змінам економічної структури, стабільній динаміці її зростання та прискоренню науково-технічного прогресу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Троян, Марія Юріївна, Мария Юрьевна Троян, Mariia Yuriivna Troian, and В. В. Вялкова. "Вплив цифрової економіки на розвиток фондового ринку України." Thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82834.

Full text
Abstract:
Висвітлені питання впливу цифрової економіки на розвиток фондового ринку України
Освещены вопросы влияния цифровой экономики на развитие фондового рынка Украины
The issues of the influence of the digital economy on the development of the stock market of Ukraine are covered
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Жукова, Тетяна Анатоліївна, Татьяна Анатольевна Жукова, Tetiana Anatoliivna Zhukova, and Ж. С. Пронікова. "Проблеми та перспективи функціонування фондового ринку в Україні на сучасному етапі." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32851.

Full text
Abstract:
На сьогоднішній день фондовий ринок є важливою складовою частиною економіки будь-якої держави. Саме він створює умови для ефективного інвестування фінансових ресурсів за пріоритетними напрямками розвитку економіки країни. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32851
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Бойко, А. І. "Проблеми та перспективи розвитку фондового ринку України." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/78452.

Full text
Abstract:
Досліджено сучасний стан та основні показники функціонування фондового ринку України в сучасних умовах, зокрема викладено теоретичні основи розрахунку фондових індексів; проведено аналіз динаміки індексів фондового ринку України. Розглянуто методичні підходи до аналізу діяльності комерційних банків на фондовому ринку України; визначено основні напрями операцій комерційних банків з цінними паперами; проведено структурно-динамічний аналіз операцій банків з цінними паперами та динаміки емісійних операцій комерційних банків. Проаналізовано перспективи розвитку фондового ринку України та проведено аналіз проблем та визначено перспективи діяльності комерційних банків на фондовому ринку України в умовах сучасної фінансової кризи, а також проаналізовано наслідки її пливу на розвиток фондового ринку України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Іщенко, В. В. "Проблеми та перспективи розвитку фондового ринку України." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71426.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуті теоретичні засади функціонування фондового ринку України, наведені визначення фондового ринку та встановлено його місце у перерозподілі інвестиційних ресурсів. Також розглянуті характеристики розвитку фондового ринку України у сучасних умовах, проаналізовані ключові параметри функціонування фондового ринку, надані пропозиції щодо протидії маніпуляція на фондовому ринку. В практичній частині проведений аналіз потенціалу зростання фондового ринку за рахунок перерозподілу заощаджень домогосподарств, прогнозування параметрів розвитку фондового ринку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Пластун, Олексій Леонідович, Алексей Леонидович Пластун, Oleksii Leonidovych Plastun, Інна Олександрівна Макаренко, Инна Александровна Макаренко, and Inna Oleksandrivna Makarenko. "Аналіз передумов виникнення кризових явищ на ринку цінних паперів України в 2013-2014 рр." Thesis, Херсонський державний аграрний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71240.

Full text
Abstract:
Проаналізовано передумови виникнення кризових явищ на ринку цінних паперів у 2013-2014 рр., при цьому враховано унікальність кризи на українському фондовому ринку у 2013-2015 рр. з позиції її розгляду на фоні загальної макроекономічної ситуації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Рекуненко, Ігор Іванович, Игорь Иванович Рекуненко, and Ihor Ivanovych Rekunenko. "Розвиток вторинного ринку цінних паперів України." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2003. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/51359.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено процес розвитку вторинного ринку цінних паперів України. Науково обгрунтовано теоретичні засади щодо організації функціону-вання національного вторинного ринку цінних паперів та виявлено основні про-блеми його розвитку. Проведено аналіз та розглянуто правові основи діяльності учасників вторинного ринку цінних паперів. Узагальнено зарубіжний досвід функціонування інфраструктури вторинного ринку цінних паперів з метою його адаптації та подальшого використання на національному ринку. Запропоновано методичні та практичні рекомендації щодо удосконалення функціонування вто-ринного ринку цінних паперів України та розроблено пропозиції щодо подаль-шого його розвитку, які базуються на зміні технологічної інфраструктури вто-ринного ринку, можливості використання маржинальної торгівлі цінними папе-рами та вдосконаленні методів визначення кредитних рейтингів на національ-ному фондовому ринку.
Development of the secondary security market in Ukraine is explored in the dissertation. There are justified theoretical essentials of operating secondary security market in Ukraine and obstacles for its development. Legal aspects of development of secondary security market in Ukraine have been investigated. International experience of secondary security market functioning has been researched to apply these findings in Ukraine. Methodical and practical recommendations to develop secondary security market in Ukraine have been introduced. These recommendations are based on tech-nological changes of the market, obtaining and developing opportunities for the mar-ginal trade on the market in the securities and enhancement of credit risk ratings de-velopment and estimation under conditions of the security market in Ukraine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Циганюк, Дмитро Леонідович, Дмитрий Леонидович Цыганюк, and Dmytro Leonidovych Tsyhaniuk. "Лібералізація фондового ринку України на шляху вступу до ЄС." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60401.

Full text
Abstract:
Економічна сутність і роль міжнародного ринку капіталів полягає в перерозподілі ресурсів у глобальному масштабі. Практично в усіх розвинених країнах світу (а останнім часом і в державах із ринковою економікою, що формується) фінансові ринки мають міжнародні відгалуження. Нові електронні банківські технології значно збільшують можливості, надають учасникам точну миттєву інформацію про стан фінансових ринків будь-яких країн і дозволяють опрацьовувати дані у швидкісному режимі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Циганюк, Дмитро Леонідович, Дмитрий Леонидович Циганюк, and Dmytro Leonidovych Tsyhaniuk. "Проблеми становлення та реформування інфраструктури фондового ринку України." Thesis, Publishing House “Education and Science” s.r.o, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60618.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Бондаренко, Євгенія Костянтинівна, Евгения Константиновна Бондаренко, and Yevheniia Kostiantynivna Bondarenko. "Страхування фінансових ризиків фондового ринку України." Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67255.

Full text
Abstract:
У дисертації розвинуто підхід до визначення сутності фінансового ризику; удосконалено класифікацію ризиків, притаманних фондовому ринку та розглянуто можливості їх страхування; визначено найважливіші напрями страхування (за допомогою різних форм страхування) ризиків фондового ринку з урахуванням закордонного досвіду; узагальнено основні тенденції розвитку фондового ринку України; обґрунтовано взаємний вплив розвитку фондового ринку, діяльності депозитаріїв та фізичних осіб на ньому; запропоновано науково-методичний підхід до оцінювання ємності сектору страхування ризиків фондового ринку; досліджено необхідність створення та впровадження в дію механізму гарантування інвестицій фізичних осіб в Україні; розглянуто практичні аспекти наповнення Фонду гарантування інвестицій фізичних осіб на фондовому ринку за рахунок внесків, в тому числі, розроблений коригувальний коефіцієнт для вступного та щоквартального внесків, що враховує ризик діяльності членів фонду; розроблено науково-методичний підхід до визначення оптимального розміру компенсаційного фонду гарантування інвестицій фізичних осіб на фондовому ринку з урахуванням динаміки основних показників його діяльності.
При определении сущности финансового риска предложено понимать его как вероятность отклонения ожидаемых результатов от операций в финансово-кредитных сферах в результате принятия альтернативного финансового решения в условиях природной неопределенности. В качестве вероятности отклонения ожидаемых результатов необходимо понимать не только отрицательное его отклонение (уменьшение ожидаемого дохода или прибыли, потеря части либо всего капитала), а также и возможность возникновения положительного отклонения (увеличение ожидаемого дохода или прибыли (шанс)). Рассмотрены финансовые риски, характерные для операций с инструментами фондового рынка, и возможности их страхования с помощью различных его форм (классическое страхование, сострахование). Разработан научно-методический подход к определению взаимосвязи между уровнем развития фондового рынка, депозитарной деятельности и деятельности частных инвесторов на рынке. Реализация данного подхода позволила сделать выводы о прямой зависимости между уровнем развития фондового рынка и деятельностью частных инвесторов и обратную зависимость между уровнем развития депозитарной деятельности и деятельности физических лиц на фондовом рынке. Проведено исследование, которое позволило оценить емкость рынка страхования финансовых рисков. Полученные данные свидетельствуют о значительном потенциале внедрения таких видов страхования как страхование профессиональной ответственности депозитариев и страхование индивидуальных инвесторов на фондовом рынке, как для страхового рынка, так и для фондового. Кроме того, внедрение новых страховых продуктов позволит повысить уровень безопасности для инвестиций на фондовом рынке для физических лиц, что станет дополнительным стимулом для развития самого рынка. Разработан научно-методический подход для определения оптимального размера компенсационного фонда гарантирования инвестиций индивидуальных инвесторов на фондовом рынке с учетом динамики основных показателей его деятельности: размера фонда, объема взносов членов фонда, административных расходов, объема совершенных выплат из фонда, условий платежеспособности и финансовой устойчивости фонда. Апробация подхода была сделана на восьми действующих аналогичных фондах: в Украине, Европейском Союзе (Болгария, Чешская республика, Великобритания, Франция, Ирландия, Мальта), Соединенных штатах Америки. Предложенный научно-методический подход позволяет определить такой размер компенсационного фонда, при котором обеспечивается минимальный уровень риска фонда, учитываются суммы взносов, расходов на содержание и требования по поводу финансовой устойчивости фонда.
In the thesis a new approach to determining the essence of financial risk and classification of stock market risks were improved and the possibilities of their insurance are considered; the most important directions of stock market risks insurance (through various forms of insurance) of taking into account foreign experience were defined; general tendencies of the Ukrainian stock market development were summarized; the mutual influence of the stock market development, the depositary activities of and individual investors activities on it was substantiated; the scientific-methodical approach to the estimation of the capacity of the stock market risk insurance sector was proposed; the necessity of creation and introduction into operation of the Investments guarantee mechanism for individual investors in Ukraine was researched; the practical aspects of filling of Individuals Investments Guarantee Fund in the stock market by contributions, including the adjustment factor for introductory and quarterly contributions were considered; the scientific and methodical approach to determining the optimal size for Individuals Investments Guarantee Fund in the stock market, including dynamics of the main indicators of its activity was developed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Устинова, Ірина Петрівна, and Марія Петрівна Землянікіна. "Діяльність недержавних пенсійних фондів на ринку фінансових послуг України: сучасний стан." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/50731.

Full text
Abstract:
У Законi Укpаїни «Пpо недеpжавне пенciйне забезпечення», недеpжавний пенciйний фонд (далi – НПФ) – це юpидична оcоба, яка є непpибутковою оpганiзацiєю, функцiонує i здiйcнює cвою дiяльнicть винятково з метою нагpомадження пенciйних внеcкiв на коpиcть учаcникiв пенciйного фонду з подальшим упpавлiнням пенciйними активами, а також здiйcнює пенciйнi виплати учаcникам фонду у визначеному законодавcтвом поpядку.Cтимулювання подальшого pозвитку небанкiвcьких фiнанcово- кpедитних iнcтитутiв необхiдно здiйcнити низку заходiв, пеpшочеpговими cеpед них є cтвоpення цiлicної ноpмативно-пpавової бази для вciх видiв фiнанcових iнcтитутiв, pозpоблення й ухвалення на деpжавному piвнi iнтегpованої цiлicної довгоcтpокової cтpатегiї їх pозвитку, cтвоpення мiцнiшої, ефективнiшої клiєнтcької бази, пpоведення податкової pефоpми для мiнiмiзацiї негативного впливу податкiв тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Устинова, Ірина Петрівна, and Марія Петрівна Землянікіна. "Діяльність недержавних пенсійних фондів на ринку фінансових послуг України: сучасний стан." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/50734.

Full text
Abstract:
У Законi Укpаїни «Пpо недеpжавне пенciйне забезпечення», недеpжавний пенciйний фонд (далi – НПФ) – це юpидична оcоба, яка є непpибутковою оpганiзацiєю, функцiонує i здiйcнює cвою дiяльнicть винятково з метою нагpомадження пенciйних внеcкiв на коpиcть учаcникiв пенciйного фонду з подальшим упpавлiнням пенciйними активами, а також здiйcнює пенciйнi виплати учаcникам фонду у визначеному законодавcтвом поpядку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Рекуненко, Ігор Іванович, Игорь Иванович Рекуненко, and Ihor Ivanovych Rekunenko. "Проблеми розвитку інноваційно-інформаційної підсистеми інфраструктури фондового ринку в регіонах України." Thesis, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/62923.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Белінська, Ганна Василівна. "Вплив пандемії COVID-19 на стан фінансового ринку Украни." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53721.

Full text
Abstract:
1. S&P 500. Historical Data. Yahoo finance. URL: https://finance.yahoo.com/quote/%5EGSPC/history?p=%5EGSPC. 2. FTSE 100 Index. WSJ Markets. URL: https://www.wsj.com/marketdata/quotes/index/UK/UKX/historical-price. 3. PFTS Index Parameters. PFTS Exchange. URL: https://pfts.ua/en/1-marketdata/1-pfts-index/1-index-data. 4. Як змінилися економіка та фінансова система України у перший рік пандемії: звіт НБУ за 2020 рік. URL https://biz.ligazakon.net/news/203407_yak-zmnilisya-ekonomka-ta-fnansova-sistema-ukrani-u-pershiy-rk-pandem-zvt-nbu-za-2020-rk. 5. 8 тисяч ФОПам і найманим працівникам: перші виплати через «Дію» становлять 2,2 мільярда. Економічна Правда. 2020. URL: https://www.epravda.com.ua/news/2020/12/23/669467/.
В роботі досліджено вплив пандемії на стан у фінансових ринків світу в цілому, та України зокрема. Визначено основні відмінності фінансового ринку України від провідних європейських та американського фінансових ринків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Лапшина, Т. В. "Вплив банків як зберігачів цінних паперів на розвиток організованого фондового ринку України." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61284.

Full text
Abstract:
Дослідженно впливу банків на скорочення диспропорції між організованим та неорганізованим ринком цінних паперів
The influence of banks on reducing the imbalance between organized and unorganized securities marke
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Шульга, О. О. "Глобалізаційні процеси світового фондового ринку та їх прояв в Україні." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/62282.

Full text
Abstract:
Сучасна стадія розвитку світової економіки характеризується значним посиленням інтеграційних процесів між окремими країнами та регіонами, що отримало назву “глобалізація”. Фондовий ринок об’єктивно не може залишатися осторонь процесів глобалізації та відіграє в них одну із провідних ролей, оскільки забезпечує транснаціональний перетік одного із найбільш важливих світових ресурсів – капіталу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Коробка, Р. В. "Розвиток інфраструктури фондового ринку як складової фінансової системи України." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/51604.

Full text
Abstract:
У дисертації досліджено сутність, принципи організації та роль фондового ринку як елемента фінансової системи країни, визначено його місце в структурі фінансового ринку, поглиблено сутність ІФР, обґрунтовано її склад, завдання та функції, розвинуто критеріальні ознаки класифікації учасників фондового ринку з урахуванням їх приналежності до підсистем ІФР, систематизовано нормативно-правове забезпечення регулювання діяльності учасників фондового ринку України, обґрунтовано вплив трансакційних витрат на формування складу та структури підсистем ІФР, досліджено сучасний стан розвитку ІФР України, оцінено його вплив на загальний рівень розвитку фондового ринку України, розширено систему показників ефективності функціонування ІФР, обґрунтовано напрями розвитку ІФР України з урахуванням міжнародного досвіду та глобалізаційних процесів у світовій фінансовій системі, розроблено засади оптимізації кількісного складу торгівельної ІФР; розроблено пропозиції щодо удосконалення ІФР у контексті розвитку соціально відповідального інвестування.
The essence, organizational principles and the role of stock market as the segment of country’s financial system is researched in the dissertation, its place in the financial market structure is defined, the essence of stock market infrastructure (SMI) is deepened, its composition, tasks and functions are stated, criterial features of stock market participants’ classification considering their affiliation to SMI sub-systems is developed, regulatory and legal framework for regulation of the stock market participants’ activity in Ukraine are systemized, the influence of transactional costs on composition and structure formation of SMI sub-systems is described, the current state of SMI development in Ukraine is researched, its influence on the general level of stock market development in Ukraine is estimated, system of SMI effectiveness criteria is broadened, directions of SMI development in Ukraine are stated considering the international experience and globalizing processes in world financial system, bases of trade SMI quantitative composition optimization are worked out; propositions concerning SMI improvement in context of socially responsible investing de-velopment are worked out.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Благун, І. І. "Стійкість банківської системи України в умовах турбулентності фінансового ринку." Thesis, Прикарпатський національний університет імені В. Стефаника, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82702.

Full text
Abstract:
Дисертаційну роботу скеровано на вирішення теоретико-методологічної та науково-практичної проблем щодо забезпечення стійкості банківської системи України в умовах турбулентних процесів, що відбуваються на фінансовому ринку. У дослідженні розвинуто концептуальні засади модерної сегментації вітчизняного фінансового ринку й обгрунтовано передумови для зміни парадигми його функціонування; з’ясовано відмінність базових характеристик сучасного стану банківської системи та фінансового ринку – турбулентності, волатильності, стійкості; виявлено загальні закономірності у формуванні моделі фінансового ринку України з акцентацією на неабиякій значущості банківської системи в його розвитку та визначено її як публічно-банкоцентричну; охарактеризовано роль банків як агентів упровадження ФінТех і зміни парадигми функціонування фінансового ринку; окреслено важливість необанків для формування модерної фінансової екосистеми; розроблено методологію та методичний інструментарій оцінювання впливу волатильності світових фінансових ринків на стан відповідного ринку України, зокрема волатильності переливу; удосконалено науково-методичні засади оцінювання функції валютного курсоутворення банків у формуванні турбулентних процесів на фінансовому ринку; виокремлено методологію та методичний інструментарій визначення стійкості банківської системи під упливом турбулентності на фінансовому ринку.
The work is devoted to solving the scientific problem of development of theoretical and methodological principles and methodological tools to ensure the stability of the banking system in terms of changing the concept of financial market development, taking into account the permanence of volatility and turbulence. The banking system, being the main intermediary in the financial market of Ukraine, is at the center of the transfer of financial resources between all economic agents. At the same time, the financial market becomes a source of turbulent processes that can have a negative impact on the economy and provoke a crisis. Therefore, an important task is to ensure the stability of the banking system, especially taking into account the intensive development of modern financial technologies, the emergence of new financial instruments that force to reconsider the functioning concept of the modern financial market. The content analysis of the main tokens – "stability", "volatility", "turbulence" – that characterize the state of the banking system and the financial market, allowed us to say that the token "volatility" is identified with the token "instability"; and the tokens "volatility" and "turbulence" have significant semantic differences. Such types of volatility as stochastic, implicit and explicit volatility, conscious and unpredictable volatility, flow volatility are distinguished by the author. The systematization of the existing approaches to the modern understanding of the token "financial market", as well as taking into account the influence of modern financial technologies are the basis of the author's definition. Taking into account the impact of the development of modern financial technologies at the subject-object level is manifested in the emergence of new types of financial institutions and technologies and is consistent with the basic principles of digital economy. The study of the current state of the financial market allowed to define its model as public-bank-centric. The dissertation systematizes the determinants that determine the stability of the banking system in the turbulent financial market of Ukraine, which are grouped into two blocks: institutional and economic. The genesis of the digital economy, Fintech, as well as the formation of permanent volatility and turbulent processes in the financial market provoke transformations in the banking system of Ukraine, which is manifested in changing business models of banks, including neo-banks. They are classified as follows: digital banking, open banking, open X-banking with the transformation into a financial universal technology company. The changes taking place in the financial market lead to a change in the paradigm of its further functioning and gradual transformation into a financial ecosystem, which appears as a set of service providers, infrastructure institutions, regulatory and supervisory bodies, which collaborate with the principles of sustainable development for the provision of integrated services with a focus on the individual profile of consumers – economic agents. It is argued that the relationship between financial market segments outlines the probability of formation of three potential effects: overflow, contamination, and quality escape. It is established that the relationship is manifested between the foreign exchange market and the stock market, between the stock market and the bond market, between the derivatives market and the stock market. The use of various methods of economic and mathematical modelling allowed to establish the existence of a significant impact of separate global financial markets on the state and dynamics of the Ukrainian stock market, due not only to the small size of Ukraine's economy but also its financial market. The application of a system of methods (correlation analysis; Sharpe's model to establish systematic and specific risk and determine the ß-coefficient; stationarity tests of Phillips–Perron and extended test of Dickey–Fuller; Granger causality tests; cointegration method, inverse reliability analysis method) allowed grounding long-term unilateral dependence of the development of the Ukrainian stock market on the world markets of Great Britain, Germany, the USA, as well as the local market of Poland. The effect of overflow between the stock and bond markets was established in the work with the use of cointegration tests and the influence of the American stock market on the domestic one was proved and its manifestation with a delay of one week, which will increase the strategy efficiency and tactics of bank securities portfolio. A pair wise analysis of the relationship between the dollar / UAH exchange rate and index of "First Stock Trade System", between the exchange rate and prices of underlying financial assets (oil prices), as well as between the index of "First Stock Trade System" and oil prices showed in all cases a lack of long-term equilibrium and significant dominance of specific (diversified) financial risk that is formed within the domestic financial market. The stability of the banking system can be considered from two positions, internal and external. The internal stability of the banking system is determined by its internal state, and external - under the influence of the external environment as a whole of the financial system, but the basis for determining the external stability is internal. The application of Mamdani's fuzzy logic model allowed to determine the integral indicator of internal and external stability of the banking system of Ukraine. As a result of the calculations it was found that the behaviour of the integrated indicator of the internal stability of the banking system is the most balanced, the behaviour of other indicators can be defined as unbalanced with a high level of volatility.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Левченко, М. В. "Окремі аспекти правового регулювання цінних паперів в Україні." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/63414.

Full text
Abstract:
У господарській діяльності цінні папери є особливим видом майна суб’єктів господарювання. Поняття та види цінних паперів, порядок їх використання та державне регулювання визначені законодавством України.
In economic activity, securities are a special type of property business entities. Concept and types of securities, order their use and state regulation are determined by the legislation Of Ukraine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Коробка, Р. В., and І. О. Охріменко. "Готовність інфраструктури фондового ринку України до впровадження в обіг іноземних цінних паперів." Thesis, Сумський державний університет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/63961.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Швагер, Ольга Андріївна, Ольга Андреевна Швагер, and Olha Andriivna Shvaher. "Проблемні аспекти правового регулювання виконання Фондом гарантування вкладів фізичних осіб в Україні функції виведення неплатоспроможних банків з ринку." Thesis, Сумський національний аграрний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/59088.

Full text
Abstract:
Забезпечення фінансової стабільності полягає в адекватному реагуванні всіх секторів економіки, в тому числі і банківської системи як частини фінансової системи, на зовнішні або внутрішні чинники, що впливають на зміни в країні. Одним із аспектів створення державою дієвого фінансово – правового механізму забезпечення існування стабільної фінансової системи є ефективне публічне регулювання діяльності всіх її елементів, що з переходом у правову площину трансформується у надання певних компетентностей суб’єктам фінансової системи та її підсистем.
Обеспечение финансовой стабильности заключается в адекватном реагировании всех секторов экономики, в том числе и банковской системы как части финансовой системы, на внешние или внутренние факторы, влияющие на изменения в стране. Одним из аспектов создания государством действенного финансово - правового механизма обеспечения существования стабильной финансовой системы является эффективное публичное регулирование деятельности всех ее элементов, с переходом в правовую плоскость трансформируется в предоставлении определенных компетенций субъектам финансовой системы и ее подсистем.
Ensuring financial stability is to adequately respond to all sectors of the economy, including the banking system as part of the financial system, on external or internal factors that influence changes in the country. One of the aspects of the state's creation of an effective financial and legal mechanism to ensure the existence of a stable financial system is the effective public regulation of the activities of all its elements, which, with the transition to the legal plane, is transformed into providing certain competencies to the subjects of the financial system and its subsystems.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Васильєва, В. В. "Актуальні проблеми правового регулювання випуску та обігу цінних паперів в Україні." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71651.

Full text
Abstract:
Економічна злочинність є однією з головних перешкод на шляху проведення ринкових реформ та розвитку України як суверенної, незалежної, демократичної, соціальної, правової держави. Забезпечення економічної безпеки є пріоритетним напрямком Стратегії національної безпеки України та полягає у системній протидії організованій економічній злочинності та тінізації економіки на основі формування переваг легальної господарської діяльності та консолідації інституційних спро-можностей фінансових, податкових, митних та правоохоронних органів, виявлення активів організованих злочинних угруповань та їх конфіскації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Єпіфанова, І. Ю., and Р. В. Петров. "Проблеми розвитку та перспективи української біржі." Thesis, ВНТУ, 2012. http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/7936.

Full text
Abstract:
Розглянуто сучасний стан фондового ринку України, динаміку руху індексу УБ, обсягів торгів та інших параметрів ринку за останні декілька років. Проаналізовано основні проблеми, зокрема махінаційні операції на фондовому ринку. Запропоновано шляхи вирішення проблем розвитку вітчизняного фондового ринку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Приходько, К. Р. "Аналіз дохідності та волатильності фондового ринку України." Master's thesis, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/87059.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються основні види інструментів фондового ринку та принципи їх ціноутворення, сутність дохідності, волатильності інструментів фондового ринку та методи їх визначення, визначаються фактори впливу на ціноутворення на торгівельні активи фондового ринку. Досліджується сучасний стан фондового ринку України та особливості його формування. Проаналізовано дохідність та волатильність фондового ринку України з урахуванням часового горизонту інвестування на основі акцій «блакитних фішок». Виявлено основні проблеми функціонування фондового ринку України та шляхи їх вирішення.
В работе рассматриваются главные виды инструментов фондового рынка и принципы их ценообразования, сущность доходности, волатильности инструментов фондового рынка и способы их определения, определяются причины влияния на ценообразование на торговые активы фондового рынка. Исследуется современное состояние фондового рынка и особенности его формирования. Проанализированы доходность и волатильность фондового рынка Украины с учетом временного горизонта инвестирования на основе акций «голубых фишек». Выявлены основные проблемы функционирования фондового рынка и пути их решения.
The paper considers the main types of stock market instruments and the principles of their pricing, the essence of profitability, volatility of stock market instruments and methods of determining them, determines the factors influencing pricing on stock market trading assets. The current state of the stock market of Ukraine and the peculiarities of its formation are studied. The profitability and volatility of the stock market of Ukraine are analyzed taking into account the time horizon of investing on the basis of shares of "blue chips". The main problems of the stock market of Ukraine and ways to solve them are identified.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography