Academic literature on the topic 'Фази'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Фази.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Фази"

1

Kovalenko, O. "РОЗРОБКА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ПЕРЕДТЕСТОВОЇ КОМПІЛЯЦІЇ ТА РОЗПОДІЛУ ДОСТУПУ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 4, no. 50 (September 12, 2018): 115–19. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.4.115.

Full text
Abstract:
В даній роботі розроблено інформаційну технологію передтестової компіляції та розподілу доступу в якості практичного застосування в області комп’ютерної інженерії та розробки програмних додатків. В рамках розроблюваного методу розподілу доступу при оптимізації з урахуванням передкомпіляційного профілю програми проводиться необхідний збір даних, що формуються в множині профілів користувачів. Для підвищення точності урахування профілів користувача, специфіки його діяльності та характеристик комп’ютерної системи пропонується розбиття процесу компіляції на дві фази: фаза синтезу програмного забезпечення з урахуванням можливостей сучасних компіляторів; фаза адаптації та розподілу доступу до програмного забезпечення з урахуванням профілів програми і користувача. Такий поділ передтестової компіляції на дві фази дозволить вирішити наступні задачі: розподіл доступу користувачів з урахуванням можливостей персоналізації відповідних профілів; врахування внутрішніх характеристик комп’ютерної системи користувачів (архітектури, планувальника команд, та ін.); врахування можливостей розподілу доступу при збірці та підтримці програмного забезпечення. Для вирішення задач динамічної машинно-незалежної оптимізації доцільно скористатися відомою технологією компіляції LLVM. У запропонованій інформаційній технології передтестової компіляції та розподілу доступу в першій фазі виконується процедура машинно-незалежної компіляції з використанням LLVM. Результат першої фази зберігається у файл LLVM і додатково генеруються дані про архітектуру програмного засобу та алгоритм можливої інсталяції. Виконання другої фази можливо з використанням програмних засобів віртуального моделювання (віртуальних машин), а також безпосередньо на комп’ютерних системах користувачів з урахуванням особливості їх профілів і характеристик обчислювальних засобів. Таким чином, розроблено метод передтестової компіляції та розподілу доступу, що відрізняється від відомих врахуванням профілів користувача при синтезі додатку, а також використанням ресурсів «хмарних сховищ» в процесі отримання інсталяційних версій. Це дозволить підвищити рівень безпеки розроблюваних додатків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Терещук, М. Б., C. В. Клюс, Н. М. Цивенкова, and В. В. Чуба. "ДОСЛІДЖЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ КОНВЕРСІЇ БІОСИРОВИНИ В ЗАКРИТІЙ КАМЕРІ ФЕРМЕНТАЦІЇ." Vidnovluvana energetika, no. 1(64) (March 30, 2021): 87–97. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2021.1(64).87-97.

Full text
Abstract:
Зброджування біосировини в закритих камерах ферментації є одним з перспективних методів виробництва компостів, що інтенсивно розвивається. Однак, одним з невирішених питань процесу зброджування субстратів на основі біосировини в закритих камерах є низька ефективність, пов’язана із втратами енергії. З метою дослідження енергетичних параметрів процесу зброджування біосировини розроблено та представлено конструкцію камери ферментації закритого типу. Встановлено, що саме температурний режим на кожній з фаз зброджування субстрату є вагомим чинником впливу на ефективність усього процесу виробництва компосту. Експериментально визначено, що оптимальними температурами на кожній з фаз зброджування є: фаза розігрівання субстрату – до 20 °С; мезофільна фаза – від 20 до 42 °С; термофільна фаза – від 42 до 65 °С; фаза дозрівання – від 65 °С до температури навколишнього середовища. Забезпечення вказаного температурного режиму на кожній з фаз зброджування дозволяє зробити процес компостування керованим та отримувати компости високої якості відповідно до біотехнологічних норм. Експериментально досліджено, що найбільше енергії втрачається через конвекцію на термофільній фазі компостування. Найвищі значення коефіцієнту конвекційного теплообміну становили 1,6…1,7 Вт/(м2·°С) при температурі процесу рівній 61…62 °С і мали місце на 108…132-й годинах тривання процесу компостування. При цьому на 132-й годині тривання процесу значення коефіцієнта тепловиділення становило 8,5 Вт на кілограм органічної речовини субстрату, а сумарна кількість теплоти, виділена з кілограму органічної речовини субстрату, досягала 2 МДж/кг. Хоча під час термофільної фази компостування біосировини внутрішня енергія субстрату різко зростала, на забезпечення енергетичних потреб процесу витрачалося лише 5 % цієї енергії. Аналіз параметрів процесу свідчить, що близько 95 % від виробленої в процесі компостування теплоти втрачається через конвекцію, теплове випромінювання та під час аерації субстрату повітрям. Ці втрати можна зменшити, розробивши відповідні термопідтримуючі засоби – теплоізоляційне покриття зовнішніх поверхонь камер, використання нагрівачів. Бібл. 14, рис. 5.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Наконечна, О. І., Н. М. Білявина, А. М. Курилюк, and В. А. Макара. "Отримання та кристалічна структура графіту, інтеркальованого нікелем." Reports of the National Academy of Sciences of Ukraine, no. 2 (April 30, 2021): 59–64. http://dx.doi.org/10.15407/dopovidi2021.02.059.

Full text
Abstract:
Інтеркальова C98Ni отримано при термічному розпаді кубічного монокарбіду NiC, який попередньо було синтезовано методом механохімічного сплавлення вихідних компонентів шихти з подальшим компактуванням продукту синтезу методом холодного пресування. Показано, що виготовлений таким чином матеріал NiC під дією електронного променя поступово розшаровується на дві окремі фази з утворенням збідненого на вуглець карбіду NiCx та деякої графітоподібної фази. За даними рентгеноструктурного дослідження кристалічну структуру цієї графітоподібної фази складу C98Ni можна описати в рамках просторової групи P-3m1 (No. 164) (a = 0,2464(1) нм, c = 0,6768(2) нм) з частковим заповненням атомами нікелю одного з двох можливих міжвуглецевих шарів, які в структурі C98Ni дещо гофруються. Показано, що отримана фаза C98Ni є інтеркальованим графітом, склад якого можна варіювати
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ашанін, Володимир, Наталія Долгополова, Марія Долгополова, Людмила Філенко, and Владлена Пасько. "Біомеханічний аналіз рухових дій спортсменів, які займаються шорт-треком під час проходження фази повороту." Слобожанський науково-спортивний вісник 5, no. 85 (October 24, 2021): 55–62. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2021-5.008.

Full text
Abstract:
Мета: розробка моделі для теоретичного аналізу і оцінки оптимальних біомеханічних характеристик проходження фази повороту спортсменів шорт-треку з використанням існуючих біомеханічних ергогенних засобів та інформаційних технологій в тренувальному процесі. Матеріал і методи: теоретичний аналіз науково-методичної літератури, аналіз Інтернет-ресурсів, педагогічне спостереження, відеозйомка, біомеханічний аналіз рухових характеристик. Тестову групу складали 10 юних спортсменів з шорт-треку 9-12 років та 5 спортсменів з шорт-треку віком 18-24 років, які займаються в МСДЮСШ олімпійського резерву м. Харкова з шорт-треку та мають не менше трьох тренувань на тиждень (від 1 року, для юних спортсменів) та регулярні заняття п’ять разів на тиждень (протягом 6-10 років, для дорослих спортсменів). Результати: в роботі теоретично проаналізовано характеристики техніки проходження фази повороту шорт-трековиків засобами біомеханічного аналізу. Розрахунковим шляхом визначено теоретичні залежності показників проходження фази повороту: швидкість, кут нахилу корпусу спортсмена в повороті, положення загального центру мас тіла та їх взаємозв’язок. Виділено основні помилки техніки виконання рухових дій спортсменів початківців у фазі повороту. Висновки: дані теоретичні дослідження підтверджують доцільність використання спеціальних засобів для створення умов, які моделюють в просторі реальну ситуацію проходження спортсменом шорт-треку повороту на одному ковзані, а тренеру дозволять контролювати всі характеристики правильного виконання рухів юних спортсменів-початківців з точки зору біомеханіки. Обґрунтовано використання спеціальних пружних стрічок, як ергогенних засобів для вдосконалення рухових дій спортсменів з шорт-треку. Вказано напрямки покращення біомеханічних показників, які спортсмен здатний реалізувати на практиці. Ключові слова: біомеханіка, шорт-трек, фаза повороту, технічна підготовка спортсменів, аналіз рухових дій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

В. Чудінович, Ольга, Олександр І. Биков, and Анатолій В. Самелюк. "ВЗАЄМОДІЯ ОКСИДІВ ЛАНТАНУ, ЛЮТЕЦІЮ ТА ІТЕРБІЮ ЗА ТЕМПЕРАТУРИ 1500 °С." Journal of Chemistry and Technologies 29, no. 4 (January 21, 2022): 485–94. http://dx.doi.org/10.15421/jchemtech.v29i4.238943.

Full text
Abstract:
Фазові рівноваги у потрійній системі La2O3–Lu2O3–Yb2O3 за 1500 °С досліджено за допомогою рентгенофазового аналізу (РФА) та скануючої електронної мікроскопії у всьому інтервалі концентрацій. Досліджувані зразки різного складу готували з розчинів нітратів шляхом випарювання, сушіння та прожарювання при 800 °C. Для вивчення фазових рівноваг за 1500 °C зразки піддавали термічній обробці у дві стадії: за 1100 °C і за 1500 °C (протягом 70 год на повітрі). Фазовий склад отриманих зразків досліджували рентгенофазовим (DRON-3) та локальним рентгеноспектральним (Superprobe-733, JEOL, Японія, Пало-Альто, Каліфорнія) методами. У системі утворюються тверді розчини на основі різних поліморфних модифікацій вихідних оксидів та упорядкованих фаз типу перовскіту LaLuO3 (LaYbO3). Нових фаз у системі не знайдено. Побудовано ізотермічний перезріз діаграми стану системи La2O3–Lu2O3–Yb2O3 за 1500 °С. Встановлено, що в потрійній системі La2O3–Lu2O3–Yb2O3 утворюються поля твердих розчинів на основі гексагональної (A) модифікації La2O3, кубічної (C) модифікації Y2O3 і Lu2O3, а також упорядкованих фаз типу перовскіту LaLuO3 і LaYbO3 (R). Розраховано параметри елементарних комірок для твердих розчинів. У системі La2O3–Lu2O3–Yb2O3 за 1500 °С утворюється нескінченний ряд твердих розчинів на основі фази типу перовскіту. Максимальна розчинність Lu2O3 у R-фазі ~6 мол. % у перерізі Lu2O3 –(50 мол. % La2О3 – 50 мол. % Yb2О3). Область гомогенності R-фази простягається від 46 до 56 мол. % La2O3 у перерізі La2O3–(50 мол. % Lu2O3–50 мол. % Yb2O3).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кириченко, Євгеній Павлович, Василь Васильович Ковалишин, Віктор Михайлович Гвоздь, В’ячеслав Андрійович Ващенко, Сергій Олександрович Колінько, and Валентин Вікторович Цибулін. "ДОСЛІДЖЕННЯ МЕХАНІЗМУ ТА РОЗРОБКА МОДЕЛІ РОЗВИТКУ ПРОЦЕСУ ГОРІННЯ ПІРОТЕХНІЧНИХ СУМІШЕЙ МЕТАЛЕВЕ ПАЛЬНЕ + ОКСИД МЕТАЛУ ПРИ ЗОВНІШНІХ ТЕРМІЧНИХ ДІЯХ." Вісник Черкаського державного технологічного університету, no. 4 (December 24, 2021): 68–82. http://dx.doi.org/10.24025/2306-4412.4.2021.251602.

Full text
Abstract:
Встановлено механізм горіння двокомпонентних сумішей з порошків магнію, алюмінію та оксидів металів, згідно з яким процес перетворення вихідної суміші у продуктах згоряння є стаціонарним, одновимірним і протікає у трьох зонах: прогрітий шар у конденсованій фазі суміші; реакційна зона конденсованої фази суміші; зона полум’я (зона тепловиділення газової фази). Розроблено модель горіння сумішей, яка враховує кінетичні характеристики термічного розкладання окиснювача та високотемпературного окиснення, займання та горіння частинок металу у продуктах розкладання, що дає змогу більш точно (відносну похибку знижено до 7… 9 % замість 10…15 % у наявних моделей) визначати критичні діапазони зміни швидкості горіння сумішей в умовах зовнішніх термічних дій, перевищення яких призводить до прискорення процесу горіння сумішей та пожежовибухонебезпечного руйнування піротехнічних виробів. Метою роботи є встановлення механізму горіння двокомпонентних ущільнених сумішей з порошків магнію та алюмінію з оксидами металів та розробка моделі їх горіння для визначення критичних діапазонів зміни швидкості горіння сумішей з врахуванням впливу зовнішніх термічних дій. Проведений аналіз експериментальних відомостей про фізико-хімічні процеси, що протікають у різних зонах горіння розглядуваних сумішей дозволяє встановити механізм їх горіння згідно якому про¬цес перетворення вихідної суміші в продукти згоряння в першому наближенні є стаціонарним, одновимірним і протікає в наступних трьох найхарактерніших зонах. Зона I – прогрітий шар в конденсованій фазі суміші, де можна знехтувати хімічними перетвореннями. Зона II – реакційна зона конденсованої фази суміші, в якій тверда суміш перетворюється в газ, що містить окремі частинки металу. В межах цієї зони відбувається розкладання окиснювача і енергійне окиснення частинок ме¬талевого пального. Спалахування частинок металу відбувається на поверхні горіння. Більша частина частинок металу, що спалахнули, в результаті їх агломерації затримується на поверхні горіння аж до їх повного згоряння. Тепло від частинок металу, що згоряють, передається у глибину конденсованої фази. Зона III – зона тепловиділення газової фази. В цій зоні дисперговані частинки металевого пального згоряють в дифузійному режимі в потоці продуктів розкладання окиснювача. Тепло, що виділяється, шляхом теплопровідності і радіації передається у конденсовану фазу. Розроблено модель горіння ущільнених двокомпонентних сумішей з порошків магнію, алюмінію та оксидів металів, яка на відміну від існуючих моделей піротехнічних нітратно-металевих сумішей, враховує кінетичні характеристики термічного розкладання окиснювача та високотемпературного окиснення, займання та горіння частинок металу у продуктах розкладання, що дозволяє більш точно (відносну похибку знижено до 7…9 % замість 10…15 % у існуючих моделей) розраховувати залежності швидкості горіння сумішей від підвищених температур нагріву та зовнішніх тисків для різних значень технологічних параметрів (співвідношення компонентів, дисперсності металевого пального, природи металу та окиснювача та ін.) та визначати її критичні діапазони зміни у цих умовах, перевищення яких призводить до прискорення процесу горіння сумішей та пожежовибухонебезпечного руйнування виробів. Ключові слова: пожежна безпека, піротехнічні суміші, термічні дії, процеси горіння, моделі горіння металізованих конденсованих систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Алыев, Ю. И., Ю. Г. Асадов, Р. Д. Алыева, and С. Г. Джабаров. "Полиморфные превращения и термическое расширение кристаллов AgCuSe-=SUB=-0.5-=/SUB=-(S,Te)-=SUB=-0.5-=/SUB=-." Физика и техника полупроводников 51, no. 6 (2017): 766. http://dx.doi.org/10.21883/ftp.2017.06.44554.8233.

Full text
Abstract:
Методом высокотемпературной рентгеновской дифрактометрии проведено исследование кристаллов состава AgCuSe0.5(S, Te)0.5. Показано, что состав AgCuSe0.5S0.5 при комнатной температуре состоит из Cu1.96S и AgCuSe. Эти фазы при 695 K превращаются в единую гранецентрированную кубическую фазу, превращение обратимо. Состав AgCuSe0.5Te0.5 при комнатной температуре трехфазный, включает Cu2Te, AgCuSe и кубическую фазу. При 444 K обе орторомбические фазы одновременно превращаются в алмазоподобную кубическую фазу, при превращении кубическая фаза играет роль затравки. Из температурной зависимости параметров решетки рассчитаны коэффициенты теплового расширения существующих фаз в обоих составах по основным кристаллографическим направлениям. DOI: 10.21883/FTP.2017.06.44554.8233
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Markin, L. B., and O. I. Popovych. "УДОСКОНАЛЕННЯ ДОПОМОГИ ПРИ ПРОЛОНГОВАНІЙ ЛАТЕНТНІЙ ФАЗІ ПЕРШОГО ПЕРІОДУ ПОЛОГІВ У ЖІНОК ІЗ ПЕРВИННОЮ АРТЕРІАЛЬНОЮ ГІПОТОНІЄЮ." Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології, no. 1 (June 12, 2019): 110–13. http://dx.doi.org/10.11603/24116-4944.2019.1.10188.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – удосконалення допомоги при пролонгованій латентній фазі першого періоду пологів у роділь із первинною артеріальною гіпотонією (ПАГ) для забезпечення зниження перинатальної патології. Матеріали та методи. Для реалізації завдань дослідження сформовані такі клінічні групи вагітних: І – 50 роділь із ПАГ, яким проводили корекцію гемодинамічних розладів у латентній фазі першого періоду пологів; ІІ – 48 роділь із ПАГ у латентній фазі першого періоду пологів; ІІІ – 30 роділь без ПАГ із фізіологічним перебігом пологів у терміні 39–41 тиж. Всі вагітні народжували вперше. Доплерометричне дослідження включало оцінку кровотоку в маткових (МА) та спіральних артеріях (СА). При ультразвуковому дослідженні за допомогою М-методу здійснювали оцінку дихальних рухів плода у поздовжньому та поперечному розрізі. Результати дослідження та їх обговорення. В обох групах спостереження роділь із ПАГ мала місце пролонгована латентна фаза першого періоду пологів. У ІІ групі спостереження без проведення гемодинамічної корекції тривалість латентної фази склала 14,5±2,5 (8,0–18,5) год. Показники судинної резистентності в МА і СА перевищували нормативні на 21–35 %. При оцінці дихальних рухів плода прояви патологічної біофізичної активності мали місце у 16,7 % випадків. Враховуючи те, що посилення роботи парасимпатичної нервової системи є однією з патогенетичних ланок виникнення гестаційних ускладнень як при вагітності, так і в пологах у жінок із ПАГ, із метою корекції гемодинамічних розладів був застосований селективний блокатор м-холінорецепторів Бускопан. Застосування Бускопану сприяло зниженню показників судинного опору в МА і СА в 1,3 та 1,2 раза відповідно; забезпечувало прискорення процесу розкриття шийки в пологах в 1,2 раза та вкорочення тривалості латентної фази до 10,2±1,3 (5,5–13,5) год. Прояви патологічної біофізичної активності плода мали місце лише у 6,0 % випадків. Висновок. Корекція гемодинамічних розладів при пролонгованій латентній фазі першого періоду пологів у роділь із ПАГ забезпечує прогрес пологів у 94 % випадків, знижує частоту народження дітей у стані асфіксії у 2,8 раза та знижує частоту оперативного розродження у 2,7 раза.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Slipchenko, G. D., and O. A. Ruban. "ДОСЛІДЖЕННЯ ЗІ СТВОРЕННЯ МʼЯКОГО ЛІКАРСЬКОГО ЗАСОБУ З СУХИМ ЕКСТРАКТОМ ШОЛОМНИЦІ БАЙКАЛЬСЬКОЇ." Фармацевтичний часопис, no. 1 (March 24, 2020): 21–27. http://dx.doi.org/10.11603/2312-0967.2020.1.10976.

Full text
Abstract:
Мета роботи. Провести дослідження з розробки емульгелю з сухим екстрактом шоломниці байкальської, обрати оптимальний гелеутворювач, емульгатор та визначити вміст олійної фази. Вивчити реологічні показники. Матеріали та методи. Структурно-механічні (реологічні) властивості гелевих основ і зразків вивчали за допомогою ротаційного віскозиметра «Реотест-2» (Німеччина) з коаксіальними циліндрами. Вибір вмісту олійної фази проводили за допомогою методу оптичної мікроскопії. Ступінь дисперсності та визначення лінійних розмірів частинок емульгелю проводили за допомогою електронного мікроскопа «ConusAcademy» із вбудованою фотокамерою. Для вивчення реопараметрів розрахували показники механічної стабільності. Результати й обговорення. У результаті проведених досліджень до складу емульгелю обрано раціональний гелеутворювач – карбопол Ultrez 10 NF, обрано концентрацію емульгатора Prolipid 141TM та визначено вміст олійної фази. Проведено дослідження реологічних властивостей та механічної стабільності запропонованого складу емульгелю. Висновки. Як гелеутворювач обрано Ultrez 10 NF (1,5 %), як олійну фазу – олію кукурудзяну (20 %), як емульгатор – Prolipid 141TM (3 %). Доведено, що отриманий емульгель є структурованою системою з пластичним типом течії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бісик, Сергій Петрович, Леонід Сергійович Давидовський, Максим Вікторович Телепа, Олександр Геннадійович Нагорський, Світлана Володимирівна Бісик, and Андрій Анатолійович Новосад. "Огляд математичних моделей оцінки параметрів ударної хвилі вибуху зарядів вибухової речовини." Озброєння та військова техніка 29, no. 1 (February 10, 2022): 77–84. http://dx.doi.org/10.34169/2414-0651.2021.1(29).77-84.

Full text
Abstract:
У статті проведений огляд математичних моделей різних авторів для оцінки параметрів ударної хвилі вибуху зарядів вибухової речовини. З їх використанням побудовані залежності між масштабним коефіцієнтом та основними параметрами ударної хвилі, такими як: швидкість фронту, час прибуття до об’єкту, значення максимального тиску на фронті, значення тиску негативної фази, час дії позитивної та негативної фаз, імпульс позитивної та негативної фаз. Розрахунок цих параметрів передбачає врахування маси вибухової речовини, відстані від центру заряду до точки в просторі, швидкості розповсюдження звуку у повітрі та атмосферного тиску.Порівняння отриманих залежностей з експериментальними даними вимірювання параметрів підриву зарядів вибухової речовини масою до 100 г показує, що для певних математичних моделей розраховані значення тиску та часу дії позитивної фази вибуху можуть значно відрізнятись від отриманих експериментальних даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Фази"

1

Корнатовські, Р., Ольга Володимирівна Прокопенко, Ольга Владимировна Прокопенко, and Olha Volodymyrivna Prokopenko. "Фази розроблення ринкової стратегії." Thesis, Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/65405.

Full text
Abstract:
Визначено 5 фаз розроблення ринкової стратегії, побудовано їх хронологічну схему.
Определены 5 фаз разработки рыночной стратегии, построена их хронологическая схема.
5 phases of development of market strategy are defined, their chronological scheme is constructed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мороз, М. В., М. В. Прохоренко, Б. П. Рудик, Б. Д. Нечипорук, and Л. В. Соляк. "Термодинамічні властивості суперіонної фази Ag3SBr." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40665.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Космінська, Юлія Олександрівна, Юлия Александровна Косминская, Yuliia Oleksandrivna Kosminska, Вячеслав Іванович Перекрестов, Вячеслав Иванович Перекрестов, Viacheslav Ivanovych Perekrestov, and М. О. Коваль. "Псевдоморфний ріст аморфної фази при магнетронному розпиленні." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/43813.

Full text
Abstract:
Дана робота присвячена розв'язку експериментальної задачі отримання надтонких суцільних металевих шарів на діелектричних підкладках. Головною проблемою на шляху вирощування таких шарів є фундаментальні особливості нуклеації плівок, в тому числі явище перколяції, тобто формування досить великих острівців металу на початкових етапах росту плівки та їх поступове зрощування в процесі осадження. Товщина суцільної плівки, яка відповідає саме порогу перколяції, може становити величину більше 20 нм. Таким чином, для зменшення товщини плівки необхідно або знижувати поріг перколяції, або уникати формування тривимірних острівців.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Голуб, Карина Ігорівна, Валентин Юрійович Паращук, and Андрій Сергійович Луцький. "Результати допоміжних репродуктивних технологій залежно від підтримки лютеїнової фази." Thesis, Харків: ХНМУ, 2016. http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/12390.

Full text
Abstract:
В роботі було проведено порівняння результатів підтримки лютеїнової фази комбінованим застосуванням препаратів прогестерону і ізольованим піхвовим їх введенням.Отримані результати свідчать про те, що протокол підтримки лютеїнової фази, який включає комбінацію внутрішньом`язового та вагінального прогестеронів, ефективно діє в популяції пацієнтів клініки ДРТ, що дозволяє досягти високих і стабільних результатів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Тушевська, Т. В., and І. М. Сочинська-Сибірцева. "Фази розвитку підприємства з позиції соціальної та економічної ефективності." Thesis, Ексклюзив-Систем, 2015. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/3118.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Артюхов, Артем Євгенович, Артем Евгеньевич Артюхов, Artem Yevhenovych Artiukhov, Кирило Валерійович Москаленко, Кирилл Валериевич Москаленко, Kyrylo Valeriiovych Moskalenko, Володимир Сергійович Ведмедера, Владимир Сергеевич Ведмедера, and Volodymyr Serhiyovych Vedmedera. "Експериментальне дослідження траєкторії руху дисперсної фази у вихровому грануляторі." Thesis, Львівський національний університет ім. І.Франка, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/42305.

Full text
Abstract:
Результати проведених експериментальних досліджень дозволили виявити основні закономірності руху гранул у робочому просторі вихрового гранулятора, наприклад, вплив швидкості газового потоку на діаметр і крок спіральної траєкторії гранули, конфігурацію зваженого шару по висоті апарату залежно від конструкції газорозподільного пристрою.
Результаты проведенных экспериментальных исследований позволили установить основные закономерности движения гранул в рабочем пространстве вихревого гранулятора, например, влияние скорости газового потока на диаметр и шаг спиральной траектории гранулы, конфигурацию взвешенного слоя по высоте аппарата в зависимости от конструкции газораспределительного устройства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Артюхов, Артем Євгенович, Артем Евгеньевич Артюхов, and Artem Yevhenovych Artiukhov. "Комп’ютерне моделювання руху дисперсної фази в малогабаритних вихрових апаратах." Thesis, Одесская государственная академия холода, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/26408.

Full text
Abstract:
В результаті зіставлення експериментальних даних і результатів програми отримано траєкторії польоту краплі (гранули) в робочому просторі апарату. Аналіз гідродинамічних характеристик двофазного потоку та траєкторій руху дисперсної фази дозволяє визначити оптимальний час перебування краплі (гранули) в робочому просторі вихрового апарата. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/26408
В результате сопоставления экспериментальных данных и результатов программы получены траектории полета капли (гранулы) в рабочем пространстве аппарата. Анализ гидродинамических характеристик двухфазного потока и траекторий движения дисперсной фазы позволяет определить оптимальное время пребывания капли (гранулы) в рабочем пространстве вихревого аппарата. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/26408
As a result, comparison of experimental data and the program received flight path of a drop (granule) in working space of the device are received. The analysis of the hydrodynamic characteristics of two-phase flow and movement trajectories of the dispersed phase allows determining optimal time spent a drop (granule) in the workspace of the vortex device. When you are citing the document, use the following link http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/26408
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Артюхов, Артем Євгенович, Артем Евгеньевич Артюхов, Artem Yevhenovych Artiukhov, Андрій Миколайович Демченко, Андрей Николаевич Демченко, and Andrii Mykolaiovych Demchenko. "Вплив динаміки руху дисперсної фази на розміри грануляційних веж." Thesis, Сумський державний університет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/43432.

Full text
Abstract:
Гідродинаміка руху висхідного газового потоку і краплі (гранули) в ньому значною мірою впливає на якість готового продукту та розміри сучасних грануляційних веж. Аналіз зовнішніх сил, які діють на дисперсну фазу, і внутрішніх напружень, що виникають в ній, дозволяють спрогнозувати умови її деформації, руйнування, траєкторію руху і час перебування в об’ємі грануляційної вежі. Вибір оптимального гідродинамічного режиму руху суцільної і дисперсної фаз дозволить ефективно використовувати існуючі конструкції грануляційних веж та створювати нові зі зменшеними габаритами .
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Чекаліна, Елеонора Петрівна, Наталія Геннадіївна Сікєтіна, and С. О. Сукач. "Фази життєвого циклу товару як фактор формування його конкурентоспроможності." Thesis, НТУ "ХПІ", 2009. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/31397.

Full text
Abstract:
Пропонується використання математичного апарату для розрахунку об'єму реалізованої продукції та прибутку на кожній стадії життєвого циклу товару та весь його цикл. Такий розрахунок потрібен для ухваленні рішення про перехід підприємства на випуск нового виду продукції.
Offered to use the mathematical method for calculation of the volume of marketed product and profit on each stage of goods lifecycle and of its all cycle. Such calculation required for decision making about turning the enterprise on issue of the new type to product.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ковтуненко, В. С., Р. О. Мешко, and М. М. Рябощук. "Першо-принципні розрахунки кластерів парової фази матеріалів системи As-S." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40977.

Full text
Abstract:
Неодноразові спроби «розшифрувати» деталі атомної будови аморфних матеріалів поки що не дали реальних результатів. По відношенню до плівок така задача може бути вирішена лише при врахуванні всіх фізико-хімічних процесів формування атомної сітки аморфних шарів в умовах їх вакуумної конденсації. Зокрема, наявність у паровій фазі матеріалів системи As-S стабільних багато атом- них комплексів і загартування їх невпорядкованих структур у конденсованих плівках є суттєвим фактором формування різних структурних одиниць атомної сітки халькогенідів миш’яку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Фази"

1

Сапельников, В. М. ЦАП в калибраторах фазы. Уфа: Башкирский университет, 1991.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Фольмер, М. Кинетика образования новой фазы. Москва: Наука, 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Устиновщиков, Ю. И. Выделение второй фазы в твердых растворах. Москва: Наука, 1988.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Заккар, Меградж. Разработка приложений для электронной коммерции на Oracle8i и Java на примерах. Москва: Вильямс, издательский дом, 2000.

Find full text
Abstract:
Все фазы разработки web-орриентированного приложения, использующего базу данных на основе Oracle8i и Java. Вопросы постановки задачи, анализа, дизайна, реализации, проверки работоспособности приложения с самого начала и до конца
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кластеры в газовой фазе. Новосибирск: АН СССР СО, 1987.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Зубарев, П. В. Жаропрочность фаз внедрения. Москва, 1985.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Зубарев, П. В. Жаропрочность фаз внедрения. Москва, 1985.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Зубарев, П. В. Жаропрочность фаз внедрения. Москва, 1985.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Снакин, В. В. Анализ состава водной фазы почв. М., 1989.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Снакин, В. В. Анализ состава водной фазы почв. М., 1989.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Фази"

1

Бјелаковић, Исидора Г. "Фазе у стандардизацији српског језика и место 1847. године у њима." In Година 1847: преломна тачка савремене српске културе, 155–70. Београд: Савез славистичких друштава Србије, 2018. http://dx.doi.org/10.18485/prelomna_1847.2018.ch12.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гурін, Олександр, and Володимир Старцев. "АНАЛІЗ ЛОГІСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАГОНУ СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ РАДЯНСЬКИХ ВІЙСЬК ТА МИРОТВОРЧОГО КОНТИНГЕНТУ БАГАТОНАЦІОНАЛЬНИХ СИЛ ЗА ДОСВІДОМ БОЙОВИХ ДІЙ У АФГАНІСТАНІ." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (2nd ed.). 2nd ed. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-2.05.

Full text
Abstract:
В статі, на прикладі одного із окремих підрозділів бригади спеціального призначення, яка вела бойові дії у Афганістані, розкривається штатна структура, головні завдання, район розташування, особливості виконання службових обов’язків окремого загину спеціального призначення. Описуються умові, фактори та особливості проведення логістичного забезпечення бойових дій підрозділів загону. Приводяться норми утримання боєприпасів, продовольства та води на кожного військовослужбовця. Наведені в статті приклади практичного супроводження військових колон з матеріальними засобами від ураження диверсійними групами, підрозділами спеціального призначення в районах з горно-пустельною місцевістю, розкривають особливості та надають досвід логістичного забезпечення військ в умовах активної фази бойових дій [1-7]. Інформується про результативність бойових дій загонів 15 бригади спеціального призначення за три роки війни. Висвітлені проблеми з організації логістичного забезпечення під час проведення операцій міжнародних сил сприяння безпеці (ISEF) в Афганістані на початку військової компанії та проаналізовані шляхи подолання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

ЧАЙКА, Григорій. "ОСОБЛИВОСТІ ГОРМОНАЛЬНИХ ПОКАЗНИКІВ У РІЗНІ ФАЗИ МЕНСТРУАЛЬНОГО ЦИКЛУ У ДІВЧАТ З ПЕРВИННОЮ ДИСМЕНОРЕЄЮ." In SCIENTIFIC RESEARCH OF THE XXI CENTURY.VOLUME 1. GS publishing service, 2021. http://dx.doi.org/10.51587/9781-7364-13302-2021-001-198-203.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Калачева, Л. П., and И. К. Иванова. "Изучение возможности использования газогидратных технологий для энергоснабжения арктических территорий республики Саха (Якутия), "Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике"." In Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике Под ред. В.П.Мельникова и М.Р. Садуртдинова, 184. Правительство Ямало-Ненецкого автономного округа, 2021. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610848048.

Full text
Abstract:
В работе проведен анализ газогидратных технологий для снабжения газом труднодоступных арктических районов Республики Саха (Якутия). На основе результатов исследования процессов образования и разложения гидратов природного газа в воде и минерализованных растворах показана возможность использования газогидратов для аккумулирования, хранения и транспортировки природного газа в климатических условиях и при существующей транспортной инфраструктуре региона. Экспериментально установлено концентрирование углеводородов С2-С4 в гидратной фазе в процессе образования гидратов в минерализованных растворах, приводящее к повышению коэффициента жирности и теплотворной способности исходного газа. С учетом сезонного функционирования транспортных магистралей, протяженности расстояний и изолированности арктических районов для их теплоснабжения показана возможность использования гидратов в виде готовой продукции.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Туршатов, М. В. Кривченко В. А. Соловьев А. О., and В. Д. Никитенко. "Исследование процессов подготовки и сбраживания зернового сырья в спиртовом производстве с многократным использованием жидкой фазы." In Перспективные технологии и методы контроля в производстве спирта и спиртных напитков, 125–30. Первое экономическое издательство, 2021. http://dx.doi.org/10.18334/9785912924002.125-130.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Геннадиник, В. Б., and Д. С. Сидоров. "Оценка влияния интенсивности фазовых переходов воды на фрактальную размерность температурных временных рядов в атмосфере, "Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике"." In Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике Под ред. В.П.Мельникова и М.Р. Садуртдинова, 90. Правительство Ямало-Ненецкого автономного округа, 2021. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610848021.

Full text
Abstract:
Временные ряды температуры атмосферы, как и многие другие геофизические характеристики, часто носят фрактальный характер. Степень их фрактальности во многом определяется интенсивностью фазовых переходов воды - вода атмосферы выполняет функцию стабилизатора температуры, уменьшая амплитуду колебаний и фрактальную размерность временного ряда температуры. Построена модель элемента атмосферы, учитывающая тепловой баланс, рост фаз и уравнение теплопроводности. Результатом модели являются временные ряды температуры, для которых вычисляется показатель Хёрста, определяющий фрактальную размерность рядов. Фрактальная размерность временных рядов температуры может служить индикатором значимости фазовых переходов воды и определять возможность использования математических моделей климата, учитывающих или не учитывающих фазовые переходы воды. Сделан вывод о том, что фрактальная размерность будет более эффективным показателем важности фазовых переходов для элементов атмосферы при более низких температурах, расположенных на больших высотах над уровнем поверхности Земли, чем исследованные в модели.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Puninskii, V. S. "СОВЕРШЕНСТВОВАНИЕ МЕЛИОРАЦИИ ЗЕМЕЛЬ НЕЧЕРНОЗЕМНОЙ ЗОНЫ С ПОДПОКРОВНОЙ ОБРАБОТКОЙ ПОЧВЫ." In НАУЧНО-МЕТОДИЧЕСКОЕ ОБЕСПЕЧЕНИЕ РАЗВИТИЯ МЕЛИОРАТИВНО-ВОДОХОЗЯЙСТВЕННОГО КОМПЛЕКСА, 10. ФГБНУ «ВНИИГиМ им. А.Н. Костякова», 2020. http://dx.doi.org/10.37738/vniigim.2020.22.75.021.

Full text
Abstract:
Целью исследований является разработка предложений по техническим средствам для мелиорации не используемых земель с обоснованием соотношения твердой, жидкой и газообразной фаз подпокровного слоя почвы в новых условиях производства реконструкции мелиоративных систем. Приведен обзор новых машин для обработки пограничного слоя грунта и почвы. Показан метод выбора ведущих машин из разработанных новых технических решений на основе показателей их весомости. Рекомендуются к разработке комбинированные агрегаты, адаптируемые к рассредоточенности пятен деградации земель и установленной приоритетности выполнения видов работ.The aim of the research is to develop proposals for technical means for the reclamation of unused lands with a justification of the ratio of solid, liquid and gaseous phases of the subcover layer of soil in the new conditions for the reconstruction of reclamation systems. A review of new machines for processing the boundary layer of soil and soil is given. The method of choosing the leading machines from the developed new technical solutions based on indicators of their weight is shown. It is recommended to develop combined units that are adaptable to the dispersal of spots of land degradation and the established priority for the implementation of types of work.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Павлова, Е. Ю., and В. В. Питулько. "ПРИРОДНЫЕ УСЛОВИЯ МИС 2 РАННЕГО ГОЛОЦЕНА КАК ОПРЕДЕЛЯЮЩИЙ ФАКТОР РАССЕЛЕНИЯ ЧЕЛОВЕКА В АРКТИЧЕСКОЙ ЗАПАДНОЙ БЕРИНГИИ, "II Международная конференция «Археология Арктики»"." In II Международная конференция «Археология Арктики», 21. ФГУП «Издательство «Наука», 2022. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610893006.

Full text
Abstract:
На протяжении плейстоцена арктическая Западная Берингия представляла собой бескрайние низменные равнины, раскинувшиеся вдоль северо-восточной окраины Евразийского континента далеко на север вплоть до 80 с.ш. Начиная с заключительного отрезка ранней фазы МИС 3 эта территория была заселена отдельными людскими группами, несмотря на резкие сокращения численности населения в неблагоприятные периоды (Pitulko et al. 2016; Pavlova, Pitulko, 2020). Длительно существовавшие на протяжении МИС 3 в пределах арктической Западной Берингии обширные пространства тундростепных ландшафтов были благоприятной средой обитания для крупной мегафауны (Nikolskiy et al., 2011) и обладали достаточными ресурсами для первоначального расселения и поддержания человеческой популяции (Питулько, Павлова, 2019; Хоффекер и др., 2020; Pitulko, Pavlova, 2020; Pavlova, Pitulko, 2020). Природно-климатические изменения МИС 2 - раннего голоцена оказали заметное влияние на расселение людей в пределах арктической Западной Берингии (Питулько, Павлова, 2019; Pavlova, Pitulko, 2020). Ландшафтные изменения, вызванные климатическими флуктуациями, приводили к трансформациям в животном мире, провоцируя изменения видового состава и численности популяций животных. Такие изменения в основном пищевом ресурсе человека не могли не сказаться на его существовании, способах выживания, образе жизни и перемещениях в пространстве. Развитие морской послеледниковой трансгрессии, сопровождавшейся сокращением сухопутной площади Западной Берингии, увеличением влажности и активизацией термокарста, вызвало на рубеже голоцена трансформацию тундростепных ландшафтов в биом лесотундры и арктической тундры с одновременным последовательным выпадением из биома мамонтовой степи большинства промысловых видов. Кардинальная ландшафтная перестройка и связанные с ней изменения пищевых ресурсов привели, по всей видимости, к заметным миграционным процессам людского населения и частичной, а в отдельных районах полной, депопуляции в пределах арктической Западной Берингии. В голоцене на территории Западной Берингии важнейшим фактором преобразования ландшафта, существенным для древнего человека, стала деградация многолетней мерзлоты. Формирование после 9000 л.н. современных очертаний суши и морских ресурсов, доступных для использования, привело во второй половине голоцена к появлению морской адаптации людских коллективов. Данное исследование выполнено на основе геологических, палеогеографических и археологических материалов, полученных в ходе полевых работ, проведенных авторами на островах Новосибирского архипелага и Яно-Индигирской низменности.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Корочкова, О. Н. "КОРОТКИЙ ВЕК БРОНЗЫ УРАЛА И ЗАПАДНОЙ СИБИРИ, "II Международная конференция «Археология Арктики»"." In II Международная конференция «Археология Арктики», 59. ФГУП «Издательство «Наука», 2022. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610893018.

Full text
Abstract:
Бронзовый век, отмеченный целой чередой инноваций в области производства пищи, развития транспорта, различных ремесел, прежде всего являет собой новую технологическую эпоху, ознаменованную переработкой рудного сырья и получением металла (медь, бронза), разработкой рецептуры сложных сплавов, конструкций литейных форм и способов крепления металлических изделий к древкам и рукоятям. Есть основания полагать, что именно металлопроизводство, основанное на глубоком разделении труда и тесных интеграциях, оказывало первостепенное влияние на образ жизни человека той поры. Другой важный аспект связан с тем, что технологические открытия и достижения не знают деволюции (Бочкарев, 2019) и, в свою очередь, запускают множество положительных обратных связей - «автокаталитических петель» (Даймонд, 2018. С. 129-140), которые стимулируют развитие других процессов - коммуникаций, связей, мобильности, усложнения социального устройства, символической деятельности и др. Не в этом ли кроется чрезвычайный динамизм эпохи бронзы, которая постепенно охватила огромные территории Евразии Логику и направленность становления и развития культур эпохи бронзы в рамках археологической систематики передает концепция металлургических провинций Евразии (Черных, 2013. С. 98-242). Бронзовый век к востоку от Урала начался по меркам Евразии поздно - на рубеже III-II тыс. до н.э., и уже к VIII в. до н.э. здесь фиксируются очевидные предвестники раннего железного века, или своего рода промежуточного периода «ферраэниума или биметаллика» (Бочкарев, Кашуба, 2018). Технологии, рецептура и ассортимент выплавляемой продукции менялись на протяжении всего периода и отражают разные фазы металлопроизводства меди и бронзы (от первых опытов и многообразия типов и рецептов) до сокращения ассортимента, упрощения рецептуры и выработки устойчивых технологических схем производства орудий, востребованных в местной среде. Столь заметные перемены не стоит воспринимать как деградацию. Напротив, они являются реакциями на изменения в исторической ситуации и демонстрируют технологические адаптации к конкретным запросам и обстоятельствам. Бронзовый век был самой короткой и в каком-то смысле невыразительной археологической эпохой в дописьменной истории таежного Зауралья и Западной Сибири. Периоды явных подъемов, всплесков (сейминско-турбинские эпизоды) сменялись своего рода затуханием, латентными стадиями. Однако благодаря инновационному накалу и скорости распространения новых открытий, о чем сообщают в том числе сложные символические практики (Беспрозванный и др. 2011; Корочкова и др., 2020), это было время смелых экспериментов и опытов. Достаточно вспомнить собственные попытки металлопроизводства таежных охотников и рыболовов Западной Сибири, феномен коптяковско-сейминского центра Среднего Зауралья, который в дальнейшем послужил импульсом для формирования иткульского горно-металлургического центра. Информационные связи и достижения бронзового века создали предпосылки для тесной интеграции региона в рамках евразийской мир-системы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Фази"

1

Альваджи, Володимир, and Вадим Примич. "ФАЗИ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ЦИКЛУ ПРОЕКТУ." In THEORETICAL AND EMPIRICAL SCIENTIFIC RESEARCH: CONCEPT AND TRENDS. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-10.12.2021.v1.05.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Литвинець, Людмила Ярославівна, Владислава Євгенівна Литвинець, Віктор Іванович Горовий, and Уляна Євгенівна Литвинець-Голутяк. "РОЛЬ БІЛКІВ ГОСТРОЇ ФАЗИ ПРИ СТРЕСОВОМУ НЕТРИМАННІ СЕЧІ." In International Trends in Science and Technology. RS Global Sp. z O.O., 2020. http://dx.doi.org/10.31435/rsglobal_conf/30122020/7348.

Full text
Abstract:
Стресове нетримання сечі –одне з найбільш поширених захворювань серед жіночого населення, вкрай негативно позначається на якості життя пацієнток. Серед факторів, які зумовлюють зміни при запальному процесі, велике значення мають так звані білки гострої фази.Беручи до уваги загальну біологічну функцію СРБ, слід вважати закономірним знаходження цього білка безпосередньо в "осередках ураження". Метою нашої роботи стало дослідження вмісту СРБ у сечі та крові пацієнтів зі стресовим нетриманням сечі.Нами 45 хворих на СНС віком від 35 до 75 рр. Групу контролю склали 25 здорових жінок аналогічного віку. У сироватці крові хворих на СНС при поступленні реєстрували підвищення рівня СРБ, практично у всіх хворих він досягав «гострозапального» діапазону і становив в середньому 15,64±3,56 мг/л (р<0,001). Одночасне визначення СРБ у сечі хворих на СНС виявило концентрації біомаркера, що в 4-5 разів перевищували показники в крові і становили в середньому 63,76±4,25 мг/л (р1<0,001).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Вецепура, Наталія, and Юлія Земліна. "ІНДУСТРІЯ ГОСТИННОСТІ ТА ТУРИЗМУ В УМОВАХ РОЗВИТКУ КАРАНТИННОЇ ФАЗИ." In THEORETICAL AND EMPIRICAL SCIENTIFIC RESEARCH: CONCEPT AND TRENDS. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-10.12.2021.v1.08.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Казакова, А. В., М. И. Толстунов, and А. А. Нестеров. "Влияние допирования базовых фаз пьезоматериала ЦТС-19 на его электрофизические свойства." In Наука России: Цели и задачи. НИЦ "LJournal", 2021. http://dx.doi.org/10.18411/sr-10-08-2021-11.

Full text
Abstract:
Керамические материалы на основе некоторых из фаз со структурой типа перовскита обладают практически важными электрофизическими свойствами. В частности, керамические материалы на основе фаз цирконата-титаната свинца (ЦТС). Их основной технологической проблемой является несовершенство известных способов синтеза порошков базовой фазы, вызванное удалением из системы PbO в процессе высокотемпературной обработки исходной шихты. В данной работе представлен способ улучшения технологии спекания керамики на основе ЦТС-19 за счет допирования базовой фазы с использованием в качестве добавки PbSO4. Также исследовано влияние PbSO4 на электрофизические характеристики пьезокерамики ЦТС-19.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ramazanov, M. M., N. S. Bulgakova, and S. R. Gadzhimagomedova. "CRITERION FOR THE OCCURRENCE OF FILTERING CONVECTION IN A MIXTURE OF LIQUIDS TAKING INTO ACCOUNT THE HEAT OF THE PHASE TRANSITION." In RENEWABLE ENERGY: CHALLENGES AND PROSPECTS. ALEF, 2020. http://dx.doi.org/10.33580/2313-5743-2020-8-1-141-150.

Full text
Abstract:
Исследована конвективная устойчивость смеси жидкостей с ограниченной взаимной растворимостью в пористой среде, когда легкая фаза расположена над тяжелой. На нижней границе горизонтального пористого слоя, заполненного смесью, температура выше, чем на верхней. Изучено влияние теплоты фазового перехода и отношения плотностей фаз на условия возникновения конвекции и структуру возникающих течений.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Chernova, N. I. "EXPERIMENTAL DISPOSAL STUDIES MICROWEEDS OF WASTE WATER AND WATER PHASE AFTER THEIR HYDROTHERMAL LIQUIDATION." In RENEWABLE ENERGY: CHALLENGES AND PROSPECTS. ALEF, 2020. http://dx.doi.org/10.33580/2313-5743-2020-8-1-459-465.

Full text
Abstract:
Микроводоросли (МКВ) рассматриваются как нетрадиционное возобновляемое сырье, трансформируемое в удобные виды биотоплива (биодизель, биоэтанол, биобутанол, бионефть и др.). Представленная работа посвящена утилизации микроводорослями питательных веществ из сточных вод и из побочного водного раствора, образующегося после гидротермального сжижения (HTL) биомассы МКВ. Выращивание МКВ на сточных водах и на побочном водном растворе от HTL обеспечивает: 1) минимизацию использования пресной воды; 2) снижение затрат на питательные вещества для получения биомассы; 3) очистку сточных вод и водного раствора после HTL от соединений азота и фосфора, легкорастворимой органики и других биогенных элементов и тяжелых металлов; 4) получение более дешевой водорослевой биомассы в качестве сырья для биотоплива. Проведен скрининг микроводорослей из коллекции НИЛ ВИЭ МГУ, способных эффективно расти на сточных водах (Arthrospira platensis rsemsu Р (Bios), Chlorella ellipsoidea rsemsu Chlel), и в разбавленной водной фазе после HTL (Arthrospira platensis rsemsu Р (Bios), Galdieria sulphuraria rsemsu G-1, Chlorella vulgaris rsemsu Chv-20/11-Ps). В статье показана экспериментально достигнутая степень использования питательных веществ микроводорослями из сточных вод и HTL-водной фазы. Из биомассы артроспиры, выращенной на сточных водах, была получена совместно с сотрудниками ОИВТ РАН технологией HTL бионефть Выход бионефти составил 34-46% от сухого веса биомассы, а величина теплоты сгорания - 33,4 МДж/кг. Был изучен фракционный и химический состав бионефти. Бионефть из МКВ с большим содержанием липидов и углеводов была близка к традиционной ископаемой нефти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

P. Цыганова, H., and и. ю. Хроmова. "ВЛИЯIПiЕ ФАЗЫ СЕЙСМИЧЕСКОГОИМПУJIЬСАНА РЕЗУЛЬТАТАКУСТИЧЕСКОЙИНВЕРСИИ." In Geomodel 2007 - 9th EAGE science and applied research conference on oil and gas geological exploration and development. European Association of Geoscientists & Engineers, 2007. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.201404152.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

КОВАЛЕВ, Д. Ю., С. В. КОНОВАЛИХИН, and А. С. ЩУКИН. "СИНТЕЗ И СТРУКТУРА НАНОКРИСТАЛЛИЧЕСКОЙ МХЕN ФАЗЫ TI3C2." In СИНТЕЗ И КОНСОЛИДАЦИЯ ПОРОШКОВЫХ МАТЕРИАЛОВ. TORUS PRESS, 2018. http://dx.doi.org/10.30826/scpm2018073.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

КОНДАКОВ, А. А., И. А. СТУДЕНИКИН, А. В. ЛИНДЕ, Н. А. КОНДАКОВА, and В. В. ГРАЧЕВ. "СИНТЕЗ MAX-ФАЗЫ TI2ALN СПЕКАНИЕМ В ВАКУУМЕ." In СИНТЕЗ И КОНСОЛИДАЦИЯ ПОРОШКОВЫХ МАТЕРИАЛОВ. TORUS PRESS, 2018. http://dx.doi.org/10.30826/scpm2018077.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Файзуллаев, Нормурот, Кенжабек Акмалайұлы, and Фируз Хакимов. "КАТАЛИТИЧЕСКИЙ СИНТЕЗ ВИНИЛАЦЕТАТА АЦЕТИЛИРОВАНИЕМ АЦЕТИЛЕНА В ПАРОВОЙ ФАЗЕ." In PARADIGMATIC VIEW ON THE CONCEPT OF WORLD SCIENCE. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/21.08.2020.v1.44.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Фази"

1

Халік, Олена Олександрівна. Методика «Сімейна дошка» в психологічному консультуванні та психотерапії. ТОВ ВНП «Інтерсервіс», 2015. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3796.

Full text
Abstract:
В статті аналізуються можливості методики «Сімейна дошка» в психологічному консультуванні та психотерапії. Описуються етапи або фази її використання в консультативному процесі, параметри аналізу, вказуються переваги та недоліки, а також найбільш типові проблеми та помилки при її застосуванні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Білоконенко, Л. А. Типи комунікативної поведінки індивідуумів на стадії розвитку міжособистісного конфлікту. Криворізький державний педагогічний університет, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1848.

Full text
Abstract:
У статті описано три типи мовної поведінки осіб на стадії розвитку міжособистісного конфлікту. Визначено, що перший тип зумовлюється розумінням його учасниками переходу конфлікту з латентного стану у відкрите протистояння, другий – їх усвідомленням ескалації конфлікту, третій – розпізнається за наявністю фази апогею.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Соловйов, В. М. Мультиплексні мережі у моделюванні соціально-економічних систем. ЧДТУ, May 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1285.

Full text
Abstract:
Проаналізовано сучасні підходи до моделювання соціально-економічних систем. Показано, що мережна парадигма складності є тим підґрунтям, на якому можна будувати прогностичні моделі складних систем. Розглянуто три підходи для перетворення часового ряду або сукупності часових рядів у окрему мережу, або у систему зв'язаних мереж - мультиплексну мережу: рекурентний, кореляційний та метод графу видимості. Для отриманих мереж розраховані динамічні спектральні і топологічні міри складності. На прикладі щоденних значень світових фондового індексів встановлено, що більшість з розрахованих мір складності поводять себе характерним чином у періоди часу, що характеризують різні фази поведінки і стани фондового ринку. Цей факт пропонується використовувати для моніторингу та прогнозування критичних та кризових явищ у складних соціально-економічних системах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Великодна, Мар’яна Сергіївна. Психологічне консультування: вибір вагітного психолога як симптом клієнта. Київ: НПУ імені М. П. Драгоманова, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/305.

Full text
Abstract:
Попри очевидний факт, що стрімкий розвиток і поширення психологічної практики в Україні у статистично-кадровому сенсі нині забезпечено переважно жінками, вітчизняна фахова література замовчує ряд делікатних, однак винятково цікавих питань, із цим пов’язаних. До таких варто віднести (не в порядку значущості) і ймовірну динаміку перенесення і контрперенесення в консультативній психотерапевтичній взаємодії в різні фази менструального циклу жінки-психолога, і можливий вплив на перебіг роботи з клієнтом її природних специфічних фізіологічних станів, як-от менопаузи чи вагітності. Безсумнівно, кожне з них вимагає як самостійного дослідження, так і узагальнення й рефлексії світового досвіду його вивчення, оскільки незнання чи то неврахування вказаних чинників ускладнює тлумачення жінкою-психологом феноменології консультативного процесу та його супервізування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Соловйов, Володимир Миколайович. Мережні міри складності соціально-економічних систем. ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1158.

Full text
Abstract:
З позицій міждисциплінарних теорій самоорганізації та синергетики проаналізовано сучасні підходи до моделювання соціально-економічних систем. Показано, що мережна парадигма складності є тим підґрунтям, на якому можна будувати прогностичні моделі складних систем. Розглянуто три підходи для перетворення часового ряду або сукупності часових рядів у мережу: рекурентний, кореляційний та метод графу видимості. Для отриманих мереж розраховані динамічні спектральні і топологічні міри складності. На прикладі щоденних значень фондового індексу S&P 500 за період 1984-2016рр. показано, що більшість з розрахованих мір складності поводять себе характерним чином у періоди часу, що характеризують різні фази поведінки і стани фондового ринку. Цей факт пропонується використовувати для моніторингу та прогнозування критичних та кризових явищ у складних соціально-економічних системах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Shtuni, Adrian. Реинтеграција Како Императив: Децата Повратници На Западен Балкан. RESOLVE Network, February 2021. http://dx.doi.org/10.37805/pn2021.4.wb.

Full text
Abstract:
Од 2012 година 1.070 државјани на земјите од Западен Балкан заминале да живеат и да се борат на териториите контролирани од терористичките организации во Сирија и во Ирак. Од нив, во времето на заминување 200 лица биле малолетни. Со текот на годините, уште голем број деца биле родени во арената на сирискиот и на ирачкиот конфликт од родители државјани на земји од Западен Балкан. Од крајот на 2019 година околу 485 лица се вратиле дома, со што Западен Балкан станал регион со најголема концентрација на повратници од Сирија и од Ирак во Европа. Уште неколку стотици лица, главно малолетници, остануваат во стапица во несигурните услови во Сирија, со неизвесни изгледи за враќање. Голем број земји се справуваат со ситуацијата во која не знаат што да прават со државјаните што отишле да живеат и да се борат во таканаречената Исламска држава (ИД) „калифат.“ Меѓутоа, искуството и разбирањето на она што го олеснува ефикасното ангажирање кај повратниците од Сирија, особено кај децата повратници од Сирија, е во ранитe фази. Оваа Студија за политиките дава препораки за начините за пристап до рехабилитацијата и реинтеграцијата (РР) на деца повратници на Западен Балкан, комбинирајќи ги новите добри практики со водечките принципи на конвенциите, договорите и на протоколите фокусирани на правата на децата.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Білоконенко, Л. А. Forms and models of interpersonal conflict communication in the media. Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1819.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню евфемізованої та відкритої форм міжособистісної конфліктної комунікації у ЗМІ з позиції української комунікології. Проаналізовано особливості конфліктних форм спілкування, описано моделі мовної поведінки суб’єктів, що визначають вихід конфлікту з латентного стану та/або відповідають фазі ескалації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Савосько, Василь Миколайович, Максим Андреевич Невядомский, and Полина Юрьевна Кудрява. Физико-химические свойства субстратов шахтных хвостохранилищ Кривбасса. Запорізький національний університет, 2010. http://dx.doi.org/10.31812/0564/488.

Full text
Abstract:
Изучены ведущие физические (плотность сложения, плотность твердой фазы, пористость), химические (содержание подвижных форм железа, обменные основания) и физико-химические (актуальная, обменная кислотности) свойства субстратов шахтных хвостохранилищ Криворожского железорудного региона. Установлено, что изученные физико-химические свойства субстратов существенно отличаются от зональных почв региона, что является препятствием для создания культурфитоценозов на этих техногенных ландшафтах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Батир, А. В., В. М. Соловйов, and В. В. Щерба. Порівняльний аналіз рекурентних та ентропійних мір складності. Брама-Україна, 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1299.

Full text
Abstract:
У роботі порівняно методи оцінки складності, розглянуто зміни детермінованості фінансово-економічної системи протягом різних фаз бізнесового циклу. Здійснено перевірку ефективності методів на прикладі історичних значень цін на акції компанії гірничо-металургійного комплексу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Соловйов, Володимир Миколайович, and А. В. Батир. Порівняльний аналіз рекурентних мір та методу Лемпеля-Зіва як засобів оцінки складності фінансово-економічних систем. Хмельницький економічний університет, 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1181.

Full text
Abstract:
У роботі порівняно методи оцінки складності, визначено їх дієвість за допомогою сигналів різної природи та розглянуто зміни детермінованості фінансово-економічної системи протягом різних фаз бізнес-циклу. Перевірено ефективність методів на прикладі історичних значень індексу фондового ринку. В работе осуществлен сравнительный анализ методов оценки сложности, определена их работоспособность с помощью сигналов разной природы и рассмотрены изменения детерминированности финансово-экономической системы в течении разных фаз бизнес-цикла. Произведена проверка эффективности методов на примере исторических значений индекса фондового рынка. Current research compares methods of evaluating complexity, identifies their effectiveness using of various test signals and examines the changes in determinacy of economic systems during different phases of the business cycle. The approaches have also been tested on historical values of stock indices.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography