Journal articles on the topic 'Управлiння'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Управлiння.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 16 journal articles for your research on the topic 'Управлiння.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Ткач, Михайло Мартинович. "Оптимiзацiя управлiння запасами матерiальних ресурсiв на пiдпри¬ємствi." Адаптивні системи автоматичного управління 1, no. 22 (November 3, 2013): 88–94. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.22.2013.29082.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Васильєв, Володимир Іванович. "Оптимiзацiя управлiння складною електромеханiчною системою з розподiленими параметрами." Адаптивні системи автоматичного управління 1, no. 22 (November 3, 2013): 95–101. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.22.2013.29085.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шаркаді, М. М. "Нейро-нечiтке моделювання у системi управлiння фiнансово- економiчною безпекою." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Математика і інформатика 38, no. 1 (May 27, 2021): 157–66. http://dx.doi.org/10.24144/2616-7700.2021.38(1).157-166.

Full text
Abstract:
Подається вирішення актуальної проблеми визначення рівня фінансово-економічної безпеки для компаній через призму нейро-фазі моделювання. Моделі, побудовані за допомогою нейро-нечітких мереж, є ефективним інструментом оцінки фінансово-економічної безпеки і дають можливість своєчасно виявити і подолати проблеми. Крім того, дані моделі є адаптивними, оскільки пристосовуються до змін економічного середовища, що дуже важливо в умовах нестабільної економіки. У даному дослідженні для цього пропонується використання багатошарової нейромережі, кожний шар якої вирішує свою низку завдань. Запропонований підхід дасть можливість визначати рівень фінансової безпеки компанії у різні моменти її функціонування. Розроблена модель дозволяє кожній компанії використовувати свою сукупність фінансових показників для визначення рівня безпеки. Кожний шар нейромережі є автономною одиницею, що дозволяє розвивати мережу. Для запропонованої моделі характерні властивості гнучкості та адаптивності до мінливих умов економічного середовища, що є необхідною умовою для її ефективного застосування в діяльності підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Sierkova N. . "НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ У СФЕРІ ОСВІТИ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ." Theory and Practice of Public Administration, no. 4 (67) (November 26, 2019): 136–42. http://dx.doi.org/10.34213/tp.19.04.18.

Full text
Abstract:
Висвітлено питання державного управління у сфери освіти на регіональному рівні. Розглянуто удосконалення структури підготовки за рівнями та спеціальностями відповідно до потреб економіки, особливостi державного управлiння у сферi освiти як навчальної дисциплiни, у процесi вивчення якої слухачi оволодiвають науковими основами управлiнської дiяльностi на нацiональному та регiональному рiвнях. Висловлюється думка, що потреби економіки в підготовлених фахівцях визначалися і продовжують визначатися самою системою освіти, а зараз – самими освітніми установами, і проблему цю на системному рівні практично не вирішується.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Проценко, Ірина. "АНАЛІЗ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ВЧИТЕЛЯ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ." Інноватика у вихованні 1, no. 13 (June 15, 2021): 184–91. http://dx.doi.org/10.35619/iiu.v1i13.341.

Full text
Abstract:
У статті визначено сутність основних дефініцій «компетенція» – можливiсть встановлення зв’язку мiж знаннями i ситуацiєю, «професійна компетентність» – характеризується рівнем професійної освіти, досвідом та індивідуальними здібностями людини, її мотивованими прагненнями до безперервної самоосвіти та самовдосконалення, творчим і відповідальним ставленням до справи. З’ясовано, що зміни у термінології основних понять зумовлені змінами як у педагогiчнiй практицi так і в теорії педагогiчних систем: поняття компетенцiї увiйшло до суспiльних наук у цiлому, зокрема, педагогiки, психології, в управлiння i в сферу працi та організацій; модернiзацiї змiсту професiйної підготовки; швидка поява нових і старiння ранiше набутих знань, якi вписуються нинi в практичний досвiд декiлькох поколiнь і посилюють переконання людей, що наступнi поколiння повиннi навчатися впродовж всього життя; змiни практики та технологiй в системi навчання вiдбуваються в результатi повiльних змiн способiв і механiзмiв управлiння освiтнiми системами i регулювання ними. Визначено, що професійно значущі якості учителів, залежать від особистості та визначаються, насамперед, здібностями і характером, а складні особливості здібності, такі, як організаторські, так і управлінські, уточнюються в окремих професійних здібностях, і необхідно чітко окреслити та обґрунтувати основу класифікації. З’ясовано, що професіоналізм виступає як необхідна умова прояву компетентності, компетентність є показником ступеня відповідності, адекватності професіоналізму і змісту компетенції посади. Вихідний показник професійної компетентності вчителя Нової української школи у сучасній ситуації – це сфера відношень до людини, оскільки вчитель працює в системі «людина – людина». Виокремлено структурні компоненти професійної компетентності вчителя Нової української школи: особистісно-гуманітарна спрямованість, системне сприйняття освітньої реальності, уміння інтегрувати інший досвід, креативність як спосіб буття в професії, здатність до рефлексії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кіфряк, Олександр. "ДО ПИТАННЯ ПРО КОНЦЕПЦІЮ ПРОЗОРОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ОРГАНІВ ПУБЛІЧНОЇ ВЛАДИ." Public management 17, no. 2 (February 27, 2019): 97–109. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2019-17-2-97-109.

Full text
Abstract:
Розкрито наукові підходи до реалізації концепції прозорості у сфері державної політики, коли у глобалізаційному просторі відбуваються процеси посилення ролі та значення інформації як для суспільства загалом, так і в житті кожного громадянина. Зроблено етимологічний аналіз термі- нів “концепція” та “прозорість”. Окреслено понятiйно-категорiйнi питання визначення “концепцiї прозоростi”, основнi механiзми та iнструменти впро- вадження зазначених iдеологiчних орiєнтирiв у дiяльнiсть системи органiв публiчної влади загалом та в окремих сферах життєдiяльностi суспiльства. Досліджено наукові підходи до визначення понять “концепція” та “прозо- рість”, на основі чого надано власне визначення поняття “концепція прозоро- сті”. Здійснено розгляд концептуальних особливостей принципу прозорості державної політики. Виділено основні складові елементи принципу прозо- рості, зокрема, визначено його зміст як взаємодію органів управління з його об’єктами, забезпечення належного зворотного зв’язку у процесі здійснення повноважень з реалізації управлінських функцій. Окреслено роль громад- ськості у забезпеченні прозорості функціонування публічної влади. Зробле- но висновок, що доступ до інформації є передумовою публічного контролю і головним елементом розвитку громадянського суспільства. Досліджено пи- тання зростання уваги центрів громадських ініціатив до питання концепції прозорості державної політики. Наголошено на тому, що розв’язання проблем прозорості усієї системи державного управлiння є одним із ключових напря- мів у процесі подальшого утвердження в Україні демократичних принципів в умовах конституційного реформування, укорінення цивілізованих норм функціонування держави на благо та захист прав людини та громадянина.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Максіменцева, Н. О. "Становлення системи державного управлiння в галузi надродобування в перiод Київської Русi, Козацької доби та на українських землях у складі Російської Імперії." Адміністративне право і процес, no. 1 (20) (2018): 68–79.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Maksimentseva, Nadiia. "Formation of public administration system in the sphere of extraction of minerals in the period of Kievan Rus, the Cossacks and Ukrainian lands in the Russian empire." Administrative law and process, no. 1(20) (2018): 68–79. http://dx.doi.org/10.17721/2227-796x.2018.1.09.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Yeleyko, V. I., and O. V. Kindrat. "ЕКОНОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ВПЛИВУ ВЛАСНОГО ТА ПОЗИКОВОГО КАПІТАЛУ НА ЗБІЛЬШЕННЯ ДОХОДУ ВІД РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОДУКЦІЇ." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 18, no. 2 (September 5, 2016): 62–66. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet6911.

Full text
Abstract:
Дiяльнiсть пiдприємства в умовах ринкової економiки будьякої форми власностi, органiзацiйноправового статусу i галузевої спрямованостi безпосередньо залежить вiд джерел формування капiталу, їх спiввiдношення та ефективностiвикористання. Завданням успiшного розвитку пiдприємств виступає якiсне управлiння їх капiталом. При цьому обґрунтування його оптимальної величини вiдповiдно до обсягу, структури i змісту виробничої дiяльностi, вибiр рацiонального способу його нарощування, урахування вартостi i ризикiв забезпечує стiйкий розвиток підприємства. У статті розглядається актуальна на сьогодні проблема вивчення залежності отриманого доходу від реалізації продукції від власного та залученого капіталу. Під час залучення позикового капіталу підприємству необхідно визначити свій фінансовий стан та оцінити, наскільки вплинуть позикові кошти на результат його діяльності. За даними експертів через відсутність налагодженої системи управління капіталом підприємства щорічно втрачають не менше 10% своїх доходів недоотримання повної і оперативної фінансової інформації приводить до помилкових управлінських рішень. У сучасних умовах невизначеності і ризику вказані проблеми набувають особливої актуальності. Для їх вирішення необхідна постановка ефективного механізму фінансового менеджменту на підприємстві інструменту підвищення ефективності і керованості підприємства, поліпшення фінансовоекономічних результатів його діяльності. Застосування традиційних методик обмежує можливості здійснення комплексної діагностики капіталу. Відповідно виникає необхідність в моделюванні нового системного підходу до діагностики капіталу, який має стати фундаментальною платформою менеджменту будьяких підприємств. У статті здійснено економетричний аналіз фінансовоекономічних результатів діяльності одного із підприємств Львівської області, побудовано найпростіші моделі трендів, а також лінійні моделі регресії залежності обсягів діяльності базового підприємства від сум власного і позикового капіталу та оборотних активів, спрогнозовано обсяги отриманого доходу від реалізації продукції аналізованого підприємства на найближчу перспективу. На основi проведеного аналiзу впливу структури капiталу на фiнансовоекономiчнi результати дiяльностi пiдприємства виявлено, що спiввiдношення позичкового i власного капiталу є одним з головних чинникiв, що дозволяє максимiзувати результати дiяльностi пiдприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Malynovska, Natalia, Alexander Shtyrov, and Anna Nepochatykh. "Обласні цільові програми як механізм реалізації реформ житлово-комунального господарства України." Public Administration and Regional Development, no. 6 (January 13, 2020): 890–924. http://dx.doi.org/10.34132/pard2019.06.09.

Full text
Abstract:
У статтi розглянуто обласнi цiльовi програми як один iз механiзмiв реалiзацiї реформ житлово-комунального господарства України, простежено переваги програмно-цiльового методу бюджетування та прийняття i реалiзацiї обласних цiльових та бюджетних програм на обласному рiвнi. Проаналiзовано нормативно-законодавче забезпечення щодо застосування програмно-цiльового методу, обгрутовано необхiднiсть реформування ЖКГ, оскiльки це стосується iнтересiв населення та нацiональної економiки України в цiлому. Узагальнено практики реалiзацiї програм УЖКГ Миколаївської ОДА, а саме «Питна вода Миколаївщини на перiод до 2020 року», «Поводження з твердими побутовими вiдходами на перiод до 2020 року», «Обласна програма часткового вiдшкодування кредитiв на реалiзацiю енергозберiгаючих заходiв у житловому фондi на 2016-2020 роки», «Обласна програма розвитку систем зовнiшнього освiтлення населених пунктiв Миколаївської областi на перiод до 2025 року», «Обласна програма енергозбереження та розвитку альтернативних джерел енергiї до 2025 року» тощо. Визначено найбiльш суттєвi проблемнi питання на пiдставi монiторингу виконання програм: погашення заборгованостi перед пiдрядними пiдприємствами (наявнiсть кредиторської заборгованостi), призупинення реалiзацiї програм на невизначений строк, порушення зобов’язань з боку учасникiв реалiзацiї програм, змiни нормативно-законодавчого характеру, якi впливають на хiд реалiзацiї програм, низький рiвень ефективностi програм (фiнансова звiтнiсть). Крiм того, зазначено непiдготовленiсть населення до вирiшення питань благоустрою: рiвень готовностi населення покращувати, впроваджувати, заощаджувати, дбайливо поводитись з комунальною власнiстю залишається не на належному рiвнi. Зазначено, що на пiдставi монiторингу виконання програм, а також аналiзу фiнансової документацiї та звiтної документацiї найголовнiшими проблемами, якi тягнуть за собою ряд iнших є нестабiльнiсть фiнансування та дисциплiна виконання зобов’язань учасникiв програм, а також наявнiсть чи вiдсутнiсть додаткових витрат на реалiзацiю програм через судовi позиви. Запропоновано шляхи покращення практики застосування обласних цiльових програм, а саме: для запобiгання виникнення кредиторської заборгованостi або принаймнi її мiнiмiзацiї передбачати реальнi, обґрунтованi витрати на реалiзацiю бюджетних програм; у ходi реалiзацiї програм не змiнювати правила та процедури, що можуть викликати фiнансовi проблеми i призвести до зупинення програм чи сплати судових витрат по незахищених статтях бюджету; досить ретельно та прозоро пiдходити до обрання учасникiв реалiзацiї бюджетних програм; посилити роз’яснювальну роботу серед населення щодо необхiдностi та переваг реформування сфери ЖКГ в ринкових умовах; оперативно та зрозумiло висвiтлювати досвiд УЖКГ Миколаївської ОДА щодо реалiзацiї обласних цiльових та бюджетних програм серед населення з метою їх залучення до реформування структури ЖКГ з точки зору отримувачiв послуг. Акцентовано увагу, що обласнi цiльовi програми є дiєвим засобом програмно-цiльового управлiння у складi проекту програм соцiально-економiчного розвитку областi, забезпечення та виконання заходiв та завдань програм в установленi термiни, досягнення передбачених показникiв програм, використання фiнансових, матерiально-технiчних та iнших залучених ресурсiв за призначенням, механiзмом реалiзацiї реформування житлово-комунального господарства України в сучасних умовах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Кантаєва, О. В. "Концептуальнi проблеми розвитку системи бухгалтерського облiку в управлiннi iнновацiйними процесами." Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України, Вип. 31 (2011): 96–109.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Гриценко, Н. В. "IНСТРУМЕНТИ ФОРМУВАННЯ КОРПОРАТИВНОЇ ЕТИКИ УПРАВЛIННЯ." Вісник економіки транспорту і промисловості, no. 65 (March 15, 2019). http://dx.doi.org/10.18664/338.47:338.45.v0i65.156690.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Перевозова, Ірина, and Галина Павлова. "УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМИ АКТИВАМИ ПІДПРИЄМСТВА ТА ЇХ ВИДАМИ." Економіка та суспільство, no. 26 (April 27, 2021). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2021-26-12.

Full text
Abstract:
В статті зазначено, що управлiння oбoрoтними активами cтанoвить найбiльш велику чаcтину фiнанcoвoгo менеджменту у cиcтемi управлiння активами підприємcтва. На основі аналізу літературних джерел нами було розроблено загальний алгоритм управління оборотними активами підприємства, який складається з шести етапів та включає аналіз використання оборотного капіталу в попередньому періоді, визначення підходів до формування оборотних активів, їх оптимізацію, забезпечення необхідної ліквідності та збільшення рентабельності оборотних активів. Запропоновано практичний варіант покращення управління оборотними активами на прикладі запасів фермерського господарства. Вказана пропозиція, а саме збільшення суми партії придбаних виробничих запасів зменшить не тільки суму транспортно-заготівельних витрат, але і вплине на вартість самої партії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Lemish, Kateryna, Olena Tokarenko, and Liliiа Brezytska. "MANAGEMENT PROCESS OF PLANNING ECONOMIC ACTIVITIES IN SMALL AND MEDIUM ENTERPRISES OF SERVICES." International scientific journal "Internauka". Series: "Economic Sciences", no. 11 (2016). http://dx.doi.org/10.25313/2520-2294-2019-11-5415.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Zabrodina, O. V. "Політико-правові аспекти подолання бюрократизму в системі державної служби України." Public administration aspects 3, no. 1-2 (February 25, 2015). http://dx.doi.org/10.15421/15159.

Full text
Abstract:
У статті виявлено прояви бюрократизму в системі державної служби України таохарактеризувати основні політико-правові засоби його подолання. Показано, що всвоїх негативних наслiдках у сучаснiй Українi бюрократизм набуває рiзних проявiв,головним із яких є формалiзацiя вiдносин мiж людьми, коли для вирiшення якогосьпитання чиновник вимагає безлiч довiдок, вводяться нiчим необґрунтованi обмежен-ня, численнi погодження при вирiшеннi простого питання, надмiрна централiзацiята iн.; багатоначальнiсть, тобто роздутий i заплутаний за своїми функцiональнимиобов’язками апарат управлiння, що включає велику кiлькiсть непотрiбних ланок;«бюрократична петля», коли скарга до вищестоящого органу пересилається ним до ор-гану, дiї якого оскаржують; паперовий стиль роботи, надмiрне перебiльшення ролi до-кументальної сторони справи; пiдмiна закону iнструкцiями чи iншими пiдзаконниминормативними актами пiд виглядом конкретизацiї закону; «всесилля» чиновникiв,фактичне переважання адмiнiстративного апарату над органами, сформованими впорядку виборiв; надмiрна, дрiб’язкова регламентацiя дiй i тодi, коли їх належне ви-конання забезпечується звичним здоровим глуздом; мiсництво як порядок заняттяпосад вiдповiдно до соцiального статусу претендента або його родичiв чи додержаннявузькомiсцевих iнтересiв на шкоду загальнiй справi, справi держави; вiдсутнiсть чиiгнорування чiтко встановлених строкiв розгляду звернень громадян та юридичнихосiб, що призводить до тяганини в рiшеннi справ, їх нескiнченне потрiбне i непотрiбнеузгодження з iншими ланками апарату; консерватизм, який нерiдко приймає формунепохитної вiдсталостi i агресивного антиноваторства; несприйняття критики, зне-вага до неї, а часто i переслiдування за критику та iн.Доведено, що найбiльш дiєвим пoлiтикo-правовим механiзмoм запoбiганнябюрoкратизму є дебюрoкратизацiя, яка пoв’язана з демoкратичнoю трансфoрмацiєюуправлiнськoгo прoцесу, передбачає децентралiзацiю всьoгo суспiльнoгo життя i,вiдпoвiднo, втрату дoмiнуючoї рoлi бюрoкратичнoгo апарату.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Бодом, Гаррет. "Методичні засади управління розвитком цифрової компетентності керівників закладів загальної середньої освіти." Adaptive Management Theory and Practice Pedagogics 10, no. 19 (November 27, 2020). http://dx.doi.org/10.33296/2707-0255-10(19)-07.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено методичнi засади управлiння розвитком цифрової компетентності керівників закладів загальної середньої освіти. Проаналізовано компоненти, критерії, показники та рівні цифрової компетентності керівників закладів загальної середньої освіти. Встановлено, що сьогодні цифрова компетентність як складова професійної педагогічної компетентності, в тому числі керівників закладів загальної середньої освіти, обґрунтована в стандарті ЮНЕСКО «ІКТ компетентності ЮНЕСКО для педагогів» («UNESCO ICT Competency Framework for Teachers. VERSION 3» (ICT CFT)), розробленому в 2018 році. Даний документ надає повний набір компетенцій, які педагогам необхідно інтегрувати в свою професійну практику, щоб сприяти досягненню учнями цілей навчальної програми. Здійснюючи наукові пошуки щодо проблеми управління розвитку цифрової компетентності керівників закладів загальної середньої освіти, нами виокремлено чотири основних її складових компоненти. Кожному компоненту відповідає певний критерій, який дає змогу оцінити основну ознаку, розвитку досліджуваного явища; є ідеальним зразком, який, порівнюючи з реальним явищем, дає можливість встановити ступінь відповідності, наближення до ідеалу. Оскільки критерій повинен бути розгорнутим, охоплювати найменші одиниці вимірювання, які дають змогу оцінити дійсність в порівнянні з ідеалом, то такими одиницями виміру є показники. Відповідно до цього, доцільним є детальний розгляд компонентів, критеріїв і показників цифрової компетентності керівників закладів загальної середньої освіти. У зв'язку з цим, ґрунтуючись на аналізі розглянутих компонентів інформаційної компетентності, в рамках даного дослідження, визначено структуру інформаційної компетентності керівників закладів загальної середньої освіти включаючи компоненти: мотиваційно-ціннісний; інформаційно-технологічний; комунікативний; рефлексивний. Ключові слова: цифрова компетентність, цифровізація, керівники закладів загальної середньої освіти, цифрові технології, компоненти, інформаційна компетентність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography