Academic literature on the topic 'Управлінн я закладом охорони здоров’я'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Управлінн я закладом охорони здоров’я.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Управлінн я закладом охорони здоров’я"

1

Shkilnyak, M. M., and N. M. Кryvokulska. "РОЗВИТОК КОНЦЕПТУАЛЬНИХ ПІДХОДІВ ДО УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я." Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України, no. 2 (September 25, 2020): 22–30. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2786.2020.2.11406.

Full text
Abstract:
Мета: обґрунтувати концептуальні положення, які повинні лягти в основу управління якістю медичних послуг закла­дів охорони здоров’я. Матеріали і методи. Матеріалами дослідження слугували дані кошторисів Хмельницької обласної дитячої лікар­ні за 2017–2019 рр. Використано методи теоретичного узагальнення, групування; факторного аналізу; статистичного порівняння та узагальнення. Результати. Обґрунтовано необхідність розвитку концептуальних підходів до управління якістю медичних послуг закладів охорони здоров’я. Визначено причини, які детермінують потребу управління якістю медичних послуг закладів охорони здоров’я та його вдосконалення (приміром, приналежність закладів охорони здоров’я до публічного сектору економіки; необхідність вирішення проблем, пов’язаних із управлінням якістю медичних послуг за умов обмежених матеріальних, фінансових, технічних ресурсів, що виділяють на охорону здоров᾽я). Вказано на переваги розвитку концептуальних підходів до управління якістю медичних послуг закладів охорони здоров’я. Висновки. Розвинуті концептуальні підходи до управління якістю медичних послуг закладів охорони здоров’я дозволять вдосконалити інституційну базу управління галуззю охорони здоров’я; вивчати заклади охорони здоров’я як соціальні системи в їх безпосередньому взаємозв’язку з іншими соціальними системами суспільства; зміцнити основи пацієнторієнтованої моделі охорони здоров’я в Україні; активізувати використання проектного підходу в управлінні закладами охорони здоров’я; посилити кадровий потенціал галузі охорони здоров’я та закладів цієї галузі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Mykhalchuk, V. M., A. V. Kolomoyets, and Z. V. Hbur. "МЕДИКО-СОЦІАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЛОГІСТИКИ В УПРАВЛІННІ КОМУНАЛЬНИМ НЕПРИБУТКОВИМ ПІДПРИЄМСТВОМ ЗАКЛАДУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ᾽Я." Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України, no. 1 (March 25, 2020): 67–74. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2786.2020.1.11210.

Full text
Abstract:
Мета: розкрити особливості застосування логістичних підходів в управлінні комунальним неприбутковим підприємством (КНП) закладу охорони здоров᾽я. Матеріали і методи. Аналіз (теоретичний огляд наукової літератури з проблеми дослідження); синтез, завдяки якому вдалося з’єднати окремі частини об’єкта у єдине ціле (наведення основних елементів медичного постачання та циклу потоку ресурсів у КНП закладу охорони здоров’я); порівняльний аналіз, що дозволив зіставити явища з метою встановлення схожості чи відмінності між ними. Результати. У статті висвітлено сутність поняття «логістика», «логістична система». Наведено основні функції та складові логістичної системи. Виокремлено елементи медичного постачання ресурсів у КНП закладу охорони здоров’я. Зображено цикл потоку ресурсів у КНП закладу охорони здоров’я. Визначено особливості застосування логістичного підходу в управлінні потоковими процесами медичних установ. З’ясовано, що у КНП галузі охорони здоров’я існують кілька видів потоків (пацієнтів, інформації, фінансів, матеріально-технічних ресурсів), які формують єдиний багатокомпонентний потік, де пацієнти є першочерговими об᾽єктами ефективного управління, оскільки від них залежить динаміка показників інших видів потоків. Ефективний механізм організації логістичних процесів, пов᾽язаних із потоками ресурсів і їх використанням у КНП закладу охорони здоров’я, є одним з елементів оптимізації бізнес-процесів. Зазначено важливість задіяної в бізнес-процесах сукупності потоків ресурсів, що впливає на формування ефективних логістичних систем управління. Розкрито принципи логістики, якими необхідно керуватися КНП закладу охорони здоров᾽я для розвитку логістичних систем: раціональності, цілісності, системності, ієрархії, інтеграції, формалізації і формування. Обґрунтовано необхідність впровадження логістичних інновацій у КНП. Запропоновано напрямки застосування логістики в управлінні КНП закладу охорони здоров’я. Висновки. Впровадження логістичних підходів допоможе підвищити рівень організації роботи медичних закладів, культури обслуговування хворих та, зрештою, розв’язати проблему самофінансування і матеріально-технічного забезпечення всієї галузі завдяки налагодженню їхньої рентабельної роботи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Банчук, М. В. "Сучасні моделі державного управління закладами охорони здоров"я." Економіка та держава, no. 6 (2011): 124–25.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Чурпій, І. К., Н. В. Чурпій, and К. Л. Чурпій. "НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я В СУЧАСНИХ РЕАЛІЯХ." Art of Medicine, July 6, 2020, 121–25. http://dx.doi.org/10.21802/artm.2020.2.14.121.

Full text
Abstract:
Резюме. У даній статті розкрито теоретичні засади нормативно-правового забезпечення системи охорони здоров’я України. На даному етапі сфера охорони здоров’я виконує покладені на неї функції перш за все за рахунок фінансування і державного регулювання. У основі останнього лежить нормативно-правова база, що визначає правове положення органів, установ і посадових осіб у галузі охорони здоров’я. Все більше і більше поряд з державними і комунальними лікувальними закладамми почали появлятися приватні лікувальні установи. Перетворення комунальних закладів охорони здоров`я в комунальні неприбуткові підприємства, поява добровільного страхування працівників підприємства на випадок травми або окремих захворюваннь, потребує реформування управлінських структур охорони здоров`я. Однак, однією з умов реформування охорони здоровя має бути керівна роль держави в даному процесі функціонування медичної галузі в країні. Для здійснення державного управління у медичній галузі використовуються адміністративні-правові, економічні, соціально-психологічні методи. В статті проведено аналіз нормативно-правового забезпечення системи охорони здоров`я з метою забезпечити громадян доступною та ефективною медициною. Висновки. 1. На етапі реформування галузі медицини виникає необхідність в формуванні чіткої термінології в прийнятих законодавчих актах, для злагодженої роботи медичного закладу в подальшому. Для створення конкуренто спроможної медичної галузі з надання медичної допомоги на різних рівнях (первинному, вторинному, третинному), необхідно мати лікувальні заклади різної форми власності: державна, комунальна, приватна. Для правомірного забезпечення надання медичних послуг потрібно збільшити освіченість громадян щодо принципів надання медичної допомоги.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Zakrutko, L. I., L. G. Bilan, L. V. Ilnitskaya, L. M. Novgorodskaya, and O. V. Myslytskyi. "МОНІТОРИНГ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ІННОВАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ У СФЕРІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ᾽Я УКРАЇНИ У 2017 р." Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України, no. 1 (July 17, 2018). http://dx.doi.org/10.11603/1681-2786.2018.1.9240.

Full text
Abstract:
Мета: провести моніторинг основних засобів інноваційного забезпечення у сфері охорони здоров’я України у 2017 р.Матеріали і методи. Проаналізовано основні засоби інноваційного забезпечення у сфері охорони здоров’я України, розроблені у 2017 р. Застосовано методи експертної оцінки, статистичного, системного, структурно-логічного та кластерного аналізу.Результати. Ретроспективний аналіз основних засобів інноваційного забезпечення у сфері охорони здоров’я України у 2017 р. показав, що за даний період найбільше було розроблено методичних рекомендацій та інформаційних листів установами МОЗ України – 83,74 % та 80,95 % відповідно. Установи-розробники найбільшу увагу приділяли проблемам «Фармакологія. Фармація. Клінічна фармакологія і клінічна фармація. Організація і управління фармацією» та «Стоматологія». За вказаний період науковцями було запропоновано найменшу кількість як методичних рекомендацій, так й інформаційних листів за медичними напрямами «Медична генетика», «Судова медицина» та «Урологія».Висновки. Для підвищення рівня здоров᾽я населення та покращення якості його медичного обслуговування необхідно розробляти більше засобів наукової комунікації з подальшим їх впровадженням у практичну діяльність закладів охорони здоров᾽я.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Управлінн я закладом охорони здоров’я"

1

Череватова, Н. П. "Удосконалення системи управління закладом охорони здоров’я на інноваційних засадах (на прикладі КНП «Могилів-Подільський МЦ ПМСД», м.Могилів-Подільський»)." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/10918.

Full text
Abstract:
Досліджено теоретико-методичні основи управління закладом охорони здоров’я на інноваційних засадах. Розглянуто особливості сучасної системи управління закладами охорони здоров’я. Проаналізовано доцільність застосування системного підходу до управління закладами охорони здоров'я. Узагальнено проблеми удосконалення системи управління закладами охорони здоров’я на інноваційних засадах. Виконано аналіз результативності управління комунальним некомерційним підприємством «Могилів -Подільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги». Визначено та обґрунтовано запровадження CRM-системи Доктор Елексу діяльність КНП «Могилів-Подільський МЦ ПМСД», що дозволить значно удосконалить систему управління медзакладом на інноваційних засадах; забезпечить гармонійну співпрацю усього персоналу; впровадить контроль за процесом лікування; дозволить швидко знаходити потрібну інформацію; підвищить якість обслуговування пацієнтів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Косовський, Володимир Вікторович, and Volodymyr Kosovskyi. "Дослідження системи управління фінансовими ресурсами в закладах охорони здоров"я на прикладі Відділу охорони здоров"я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради." Master's thesis, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33607.

Full text
Abstract:
АНОТАЦІЯ Тема дипломної магістерської роботи «Дослідження системи управління економіко-фінансовими ресурсами в закладах охорони здоров’я на прикладі Відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради». Дипломна магістерська робота складається із: 95 сторінок, 13 рисунків, 8 таблиць, 25 літературних джерел. Об’єкт дослідження - є процес управління фінансовими ресурсами Відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради. Метою роботи є дослідження стану управління фінансовими ресурсами системи охорони здоров’я та дослідження перспектив його розвитку на регіональному та місцевому рівні на прикладі Відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради. Методи дослідження - теоретичну і методологічну основу дослідження становлять загальні положення економічної теорії, наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених з питань державного управління охороною здоров’я. Ключові слова: реформа, охорона здоров’я, структура, аналіз діяльності, фінансування, органи управління, некомерційне підприємство. SUMMARY Theme"Research of the management system of economic and financial resources in health care institutions on the example of the Department of Health and Medical Care of Ternopil City Council." Master Degree thesis contains of 95 pages, 13 pictures, 8 tables, 25 literaturesources. The Object of Investigation is the process of managing the financial resources of the Department of Health and Medical Support of Ternopil City Council. The Aim of the Work is a study of the state of management of financial resources of the health care system and a study of prospects for its development at the regional and local levels on the example of the Department of Health and Medical Care of Ternopil City Council. The Methods of Investigation The theoretical and methodological basis of the study are the general provisions of economic theory, scientific works of domestic and foreign scientists on public health management. Keywords: reform, structure, activity analysis, health care, financing, management, nonprofit enterprise.
ВСТУП РОЗДІЛ 1 ОСНОВНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІКО-ФІНАНСОВИМИ РЕСУРСАМИ В КОНТЕКСТІ РЕФОРМУВАННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я 1.1. Система охорони здоров’я в умовах соціально-економічних перетворень 1.2. Теоретичні аспекти фінансування охорони здоров’я 18 1.3. Фінансовий менеджмент як система управління фінансами установ охорони здоров’я 22 РОЗДІЛ 2 ДОСЛІДЖЕННЯ ТРАНСФОРМАЦІЇ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМИ РЕСУРСАМИ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я 2.1. Аналізування передумов реформи фінансування системи охорони здоров’я 2.2. Дослідження етапів реформи фінансування і трансформації системи охорони здоров’я в Україні 42 2.3. Аналіз основних показників діяльності Відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради РОЗДІЛ 3 УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМИ РЕСУРСАМИ В ЗАКЛАДАХ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я 3.1. Реформування фінансування на прикладі КНП «Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги» 71 3.2. Алгоритм змін в управлінні фінансовими ресурсами охорони здоров’я на регіональному та місцевому рівнях 3.3 Удосконалення основних механізмів реформування охорони здоров’я та пропозиції щодо розвитку медичної галузі РОЗДІЛ 4 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 4.1. Охорона праці 90 4.2 Організація фінансування та матеріального забезпечення заходів захисту населення і територій від НС мирного та воєнного часу ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ БІБЛІОГРАФІЯ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography