Academic literature on the topic 'Українська школа'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Українська школа.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Українська школа"

1

Антонюк, Галина. "Роль трансферних процесів у становленні української освітньої моделі в період раннього модерну." Педагогіка і психологія професійної освіти, no. 1 (August 8, 2019): 188–98. http://dx.doi.org/10.32447/22185186.2019.1.19.

Full text
Abstract:
Українська школа, початок якої сягає ранніх періодів історії (ХІ–ХІІ ст.), у всі часи свого становлення була відкритою до надбань інших культур. Активне засвоєння елементів іншої культури в українській освіті відбувалося в період XVI–XVIІІ ст., коли більшість етнічних українських земель опинились у чужому державному утворенні – Речі Посполитій. Підпадання під силове поле іноземної культури зумовило зрушення в тогочасній суспільній свідомості, що, в першу чергу, відобразилось у культурно-освітніх рухах. На прикладі навчальних закладів, які діяли на території України в період раннього модерну (Острозький культурно-освітній центр, братські школи, Києво-Могилянська академія), у статті проаналізовано трансфер західноєвропейських освітніх форм у вітчизняний освітній простір. Становлення власної школи відбувалося у непростих умовах конфронтації двох культурно-освітніх традицій: греко-слов’янської (візантійської) із західноєвропейською з посиленням останньої внаслідок потрапляння етнічних українських територій до складу Речі Посполитої. Трансфер західноєвропейських освітніх зразків уможливив розвиток української школи через синтез східних і західних культурно-освітніх традицій, які найвиразніше прослідковувалися в діяльності Києво-Могилянської академії. Успішний досвід Києво-Могилян­ської академії був використаний українською освітою та педагогікою у наступну часову епоху.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

КНИШ, Світлана, and Олександра Корвегіна. "ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ БІОЛОГІЇ НА ЗАНЯТТЯХ АНАТОМІЇ В КОНТЕКСТІ ВИМОГ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 3 (December 2020): 284–90. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2020-1-3-284-290.

Full text
Abstract:
АНОТАЦІЯ Головна мета Нової української школи – створити належні умови навчання дітей у школі, сприятливу атмосферу, організувати цікаву та змістовну навчальну діяльність, зробити процес навчання захоплюючим та бажаним. Саме тому вчитель біології має змінити підходи до викладання свого предмета, використати такі форми та методи навчання, щоб кожен учасник освітнього процесу перейшов від запам’ятовування фактів та матеріалу до набуття ключових компетентностей. У статті узагальнено результати досліджень упровадження сучасних технологій під час підготовки майбутніх учителів біології на заняттях з анатомії згідно з вимогами Нової української школи. Ключові слова: Нова українська школа, ключові компетентності, методична підготовка, сучасні технології, вчителі біології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Островська, Маріанна. "ІННОВАЦІЙНО-ГУМАНІСТИЧНА ПЕДАГОГІКА В.СУХОМЛИНСЬКОГО І РОЗБУДОВА НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ." Інноватика у вихованні, no. 14 (November 17, 2021): 208–18. http://dx.doi.org/10.35619/iiu.v1i14.411.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються концептуальні педагогічні ідеї Василя Сухомлинського і актуальні проблеми підготовки вчителів початкових класів до реалізації основних завдань Концепції «Нова українська школа», у контексті Державного стандарту початкової освіти та нового Професійного стандарту вчителя. Показано, що підготовка компетентного вчителя і його ефективна інноваційно-гуманістична освітня діяльність у школі є одним з провідних завдань реформування освіти в Україні. Наголошується, що у процесі реформування освітньої системи, підготовки вчителя нової початкової школи, в освітній діяльності закладів вищої освіти педагогічного спрямування, доречно використовувати новаторську педагогічну спадщину В.Сухомлинського, насамперед його ідеї щодо покращення ефективності навчання, виховання і особистісного розвитку учнів та організації освітнього процесу в сучасній школі. Сучасна реформа освіти у рамках Концепції «Нова українська школа» та прийнятих інституційних документів на її виконання, сприяють більш широкому використанню гуманістичних педагогічних ідей визнаного українського вченого В.Сухомлинського як складових сучасного інноваційного освітнього процесу, який проводять заклади вищої освіти здійснюючи підготовку майбутніх учителів початкової школи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Чаговець, А. І. "ІСТОРІОГРАФІЧНИЙ ДИСКУРС ПРОБЛЕМИ ВЗАЄМОДІЇ УЧИТЕЛІВ ІЗ БАТЬКАМИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ." Духовність особистості: методологія, теорія і практика 98, no. 5 (December 1, 2020): 229–38. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2020-98-5-229-238.

Full text
Abstract:
У статті здійснено історіографічний дискурс проблеми взаємодії учителів із батьками молодших школярів. Важливість проблеми взаємодії учителів із батьками молодших школярів окреслена в працях класиків педагогічної думки, визначена сучасними науковцями, педагогами-практиками, нормативно-правовою базою та вимогами суспільства, що й підкреслює її актуальність. Сім’я та школа – два суспільних інститути, на яких покладено обов’язок виховувати особистість. Визнаючи школу провідною ланкою у розвитку особистості, треба зазначити, що без співпраці з сім’єю, ефективність цього процесу буде низькою. Визначено, що школа ХХІ століття – це відкрита виховна система, орієнтована на модернізацію і урізноманітнення сімейно-шкільної взаємодії. Щоб забезпечити системність і послідовність процесу формування педагогічної культури батьків важливо уже з першого року навчання і виховання дітей у школі зробити батьків співучасниками педагогічного процесу, на це орієнтована Нова українська школа (НУШ). З’ясовано, що в сучасному суспільстві посилюється увага до проблеми взаємодії сім’ї і школи, учені розробляють і реалізують комплексні цільові програми задля підвищення значущості її впливу на виховання дітей, що стимулює потребу молодих батьків бути активними учасниками педагогічного процесу в закладі загальної середньої освіти, особливо в початковій школі. Результати аналізу психолого-педагогічної та наукової літератури засвідчують, що взаємодія учителів та батьків молодших школярів, їх об’єднані зусилля та співпраця сприяють забезпеченню всебічного та гармонійного розвитку особистості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Chernov, Borys. "РОЗВИТОК НАЦІОНАЛЬНОЇ ОСВІТИ НА ПОЧАТКОВОМУ ЕТАПІ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНО-ДЕМОКРАТИЧНОЇ РЕВОЛЮЦІЇ (БЕРЕЗЕНЬ 1917 – КВІТЕНЬ 1918 РР.)." Scientific notes on Ukrainian history, no. 46 (July 10, 2019): 63–75. http://dx.doi.org/10.31470/2415-3567-2019-46-63-75.

Full text
Abstract:
Питання розвитку освіти в період Української націонал-демократичної революції (1917–1918 рр.) не знайшло достатнього висвітлення у працях вітчизняних дослідників. З початком Української національно-демократичної революції 7 березня 1917 р. була створена Українська Центральна Рада (УЦР), а 6-8 квітня відбувся Український національний конгрес, який переобрав УЦР як національний орган і затвердив створення «Товариства шкільної освіти на чолі з професором І. Стешенком, яка виробила принципово нові зміст, методи і форми організації навчання, українізувала освітні заклади і розпочала перепідготовку і підготовку нових кадрів. 18 березня 1917 р. УЦР відкрила у Києві першу українську гімназію, у всіх школах Київської округи увела навчання українською мовою, у вищих школах засновано кафедри української мови, літератури та історії. У квітні провела Всеукраїнський педагогічний з’їзд, який прийняв рішення; «школи повинні українізуватися поступово, згідно вимогам педагогічного такту». З’їзд створив Головну українську шкільну раду і Всеукраїнську вчительську спілку. Чітко розроблений план єдиної трудової школи в Україні з опорою на досвід Європи та Америки був затверджений другим Всеукраїнським педагогічний з’їздом. До початку вересня 1917 р. Генеральний Секретаріат відкрив 42 середні школи, 8 з яких – єврейські, 33 гімназії, 2 реальних училища, 321 вищу початкову школу. В маленьких містах, селах і селищах, навіть на хуторах, відкривалися українські школи. Відкриті Київський і Кам’янець-Подільський державні університети. 7 листопада 1917 р. УЦР проголосила III Універсал, яким було проголошено самостійну Українську Народну Республіку. А далі події почали розвиватися надто швидко. 6 грудня Росія оголосила війну УНР. Не дивлячись на зрозумілий крах молодої республіки наприкінці грудня 1917 р., УЦР 11 січня 1918 р. зважується на відчайдушний крок – видає IV Універсал, яким проголошує повну державну незалежність УНР. А 22 січня Міністерство народної освіти приймає постанову про всенародне навчання. 23 квітня 1918 р. УНР підписала господарчий договір з Німеччиною і Австро-Угорщиною, а з ним підписала, як зазначає В. Верстюк, одночасно й собі вирок – 29 квітня стало останнім днем діяльності УЦР
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Вoрoн, Oльга. "Аcпeкти впрoваджeння пeдагoгiки партнeрcтва в Нoвiй українcькiй шкoлi." New pedagogical thought 107, no. 3 (December 6, 2021): 70–76. http://dx.doi.org/10.37026/2520-6427-2021-107-3-70-76.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано аспекти впровадження педагогіки партнерства як системи ефективної взаємодії здобувачів освіти, педагогів і батьків із метою особистісного розвитку учасників освітнього процесу, становлення компетентної особистості, формування цінностей в Новій українській школі. Нові освітні можливості тісно пов’язані із Концептуальними засадами реформування освіти «Нова українська школа» та переносять поняття «педагогіка партнерства» як один із основних аспектів ефективної синергії його учасників із проєкції у нормативно закріплену площину. В основі педагогіки партнерства – спілкування, взаємодія та співпраця між учителем, учнем і батьками. Педагог має бути помічником, коучем, а родина залучена до побудови освітньої траєкторії дитини. У статті аналізується, як забезпечити вмотивовану плідну співпрацю вчителів, батьків, здобувачів на засадах взаємної довіри й поваги, як досягти рівності прав, обов’язків і відповідальності у трикутнику дитина – педагоги – батьки? Нова українська школа сприяє створенню освітнього середовища, де найповніше розкриваються та розвиваються здібності й можливості здобувачів освіти на засадах педагогіки, що ґрунтується на партнерстві між усіма учасниками освітнього процесу. В основі педагогіки партнерства – формальне і неформальне спілкування, взаємодія та співпраця між учителем, учнем, батьками та громадою. Переконані, що саме така взаємодія учителів, батьків та учнів дозволить досягти якості освіти. Отже, в основі партнерства вчителя та учня – спілкування, взаємодія, співпраця, спільні цілі та прагнення. Учителі, батьки та учні є добровільними й зацікавленими спільниками, рівноправними учасниками освітнього процесу і відповідають за його результат. Це партнерство засноване на повазі, довірі, рівності, відповідальності, добровільності учасників. Концепція Нової української школи сприяє розкриттю та розвитку здібностей і можливостей дитини на основі педагогіки, що ґрунтується на партнерстві. Аналіз досліджуваної проблеми доводить її актуальність та необхідність подальшого вивчення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

МОСТОВА, Тетяна. "Вимоги до особистості вчителя початкової школи та психологічна готовність до подолання професійної фрустрованості в процесі впровадження концепції «Нова українська школа»." EUROPEAN HUMANITIES STUDIES: State and Society 4 (December 24, 2019): 151–63. http://dx.doi.org/10.38014/ehs-ss.2019.4.11.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто вимоги до особистості вчителя початкової школи в процесі впровадження Концепції «Нова українська школа». Представлено Типову освітню програму для підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Визначено основні вимоги як до професійної підготовки так і до психологічної готовності вчителів початкових класів в умовах «Нової української школи». Також, у статті розглянуто проблему професійної фрустрації у вчителів початкової школи в умовах реформування освіти в Україні. Висвітлено нові вимоги для вчителів новітньої української школи. Розглянуто поняття «фрустрація», а також висвітлено необхідність психологічної готовності до фруструючих впливів. Зазначено про важливість підвищення професійної компетентності та професіоналізму вчителів. У статті розглянуто типологію фрустраційного стану. Проаналізовано прояви фрустрації, її об’єктивні і суб’єктивні передумови виникнення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Боровець, Олена Віталіївна. "ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ: CУЧАСНІ ПІДХОДИ ТА ВИМОГИ." Інноватика у вихованні, no. 9 (June 11, 2019): 114–20. http://dx.doi.org/10.35619/iiu.v0i9.6.

Full text
Abstract:
Анотація. У статті розкривається сутність поняття «освітнє середовище», що є складною системою інтелектуальних, культурних, методичних, організаційних, технічних ресурсів. Доведено, що освітнє середовище впливає на особистісний розвиток учня та результати його навчальної діяльності. Автор акцентує увагу на тому, що у Новій українській школі освітнє середовище повинно стати таким, що належить учням, де кожна дитина незалежно від її фізичних та психологічних особливостей почуватиметься комфортно. Тому в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа» важливого значення надається створенню інклюзивного освітнього середовища, характеристикою ефективного функціонування якого є забезпечення сукупності педагогічних, психологічних та соціологічних умов. У статті розкриваються сутнісні ознаки фізичного та психологічно безпечного освітнього середовища, організація якого передбачає реагування на нові виклики та вимоги, реалізацію системи принципів. Психологічно безпечне середовище сприяє задоволенню потреб у особистісно-довірчому спілкуванні, створює референтну значущість середовища та забезпечує психічне здоров’я учасників освітнього процесу. Автор зазначає, що створення ефективного фізичного середовища досягається через організацію навчальних осередків, які передбачають забезпечення умов для навчально-дослідної діяльності школярів, для індивідуальної та групової роботи. Окреслено роль учителя початкової школи в організації фізичного та психологічно безпечного освітнього середовища. Доведено необхідність застосування педагогами різноманітних інноваційних методів, прийомів, форм роботи у освітньому процесі Нової української школи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Tkachenko, Lidiia. "Українська академічна риторична школа." Освітній простір України, no. 14 (December 21, 2018): 51–57. http://dx.doi.org/10.15330/esu.14.51-57.

Full text
Abstract:
У статті йдеться про становлення та розвиток в Україні академічної риторичної школи, що трансформувала кращі надбання викладання гуманітарних дисциплін з братських шкіл та колегіумів. Перші українські університети напрацювали автентичну парадигму передачі знань, яка вирізнялася не лише ґрунтовними знаннями викладачів-лекторів, а й спиралася на традиційні для нашої освітньої системи принципи: народність, доступність, природовідповідність тощо. У статті доведено, що академічні ритори використовували власний досвід побудови навчальних курсів, прагнули до запровадження діалогічних методів навчання, активно аналізували зарубіжний досвід, але передавали знання з опорою на ментальність українського студентства. Зазначено, що значний внесок в розвиток риторики як навчального предмета внесла університетська освіта. Вивчення історії становлення академічного красномовства доводить, що українські викладачі-ритори створили непересічну систему взаємодії викладач – студент, що передбачає паритетні конструктивні взаємини у навчальному процесі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Неврлий, М. "Празька Українська поетична школа." Українознавство, no. 2 (35) (2010): 224–27.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Українська школа"

1

Васенко, Людмила Анатоліївна. "Особливості процесу навчання фахової мови студентів вищих навчальних закладів." Thesis, Харківський торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету, 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/36069.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дворянчикова, Світлана Євгенівна, and Ельхан Нурієв. "До спроможності та медійності української націонал-демократії: школа відповідального громадянського журналіста." Thesis, Бескиди, 2020. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/17869.

Full text
Abstract:
Тези розкривають роль проєкту школи відповідального громадянського журналіста в розвитку національно-демократичних традицій українства.
The report deals with the role of the school for responsible citizen journalist in the development of national democratic traditions of Ukrainians.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Пістренко, Є. О. "Правове виховання студентської молоді." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/16231.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Барановська, Л. В. "Постать Томаша Падури - польсько-українського лірника в «українській» школі романтизму." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/9777.

Full text
Abstract:
Незвичайним явищем у польській літературі періоду романтизму стала поява так званої „української” школи. До неї входили поети і письменники польського походження, які народились в Україні, і своє творче натхнення черпали з української народної творчості. Одним з найбільш характерних представників цієї школи був наш земляк Т. Падура. Незважаючи на існування досить ґрунтовних досліджень, ця постать заслуговує на повернення із забуття і подальше вивчення. В роботі з’ясовано основні дефініції дослідження, досліджено життя та творчість польсько-українського поета Т. Падури (1801– 1871). З’ясований вплив романтизму на його творчість, доведена належність до „української школи”, надана загальна характеристика творів, узагальнена літературна критика. З’ясовано значення навчання Падури на його творчість, політичні погляди. Визначено вплив поета на українську літературу. Здійснено аналіз можливого авторства пісні „Гей, соколи!”, визначено перспективи подальших філологічних, історичних, музичних досліджень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Верченко, П. В. "Модернізація публічного управління в сфері освіти (на прикладі Новгород-Сіверської міської територіальної громади Чернігівської області)." Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/87053.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто одну з найважливіших проблем галузі освіти – управління та фінансування освіти в умовах реформи децентралізації на прикладі однієї з найбільших за територією громад України, успішне вирішення якої забезпечить конституційні права громадян на якісну освіту на всіх рівнях; створить умови для освіти особи упродовж життя; консолідує регіони України в одному суспільстві на підставі спільних цінностей; забезпечить високу якість освіти на основі об’єктивного моніторингу результатів освітньої діяльності і справедливої конкуренції в системі освіти, створить належний зв’язок між ринком праці та системою професійної (професійно-технічної) та вищої освіти. Розглянуто особливості функціонування системи освіти та управління нею в новостворених громадах, проаналізовано сучасний стан та управління освітою в Україні, державах Європи та США. Проведено систематизацію набутого цими країнами досвіду та зроблені висновки, які з підходів до реформування галузі освіти є найбільш успішними та можуть бути застосовані при реформуванні освіти в Україні. Автор приходить до висновку, що кожна країна використовувала різні підходи для якісного функціонування галузі освіти. Тому важливо врахувати всі ризики та недоліки, які були в цих країнах. Проаналізовано поточний стан функціонування галузі освіти Новгород-Сіверської міської територіальної громади Чернігівської області. У роботі висвітлені основні питання та проблеми галузі, що потребують якнайшвидшого вирішення для її якісного і ефективного функціонування. На думку автора основними питаннями є: - оптимізація та створення ефективної освітньої мережі; - забезпечення виконання нових стандартів і підходів до харчування; - дотримання вимог пожежної, санітарної та екологічної безпеки; - утримання майнових комплексів закладів освіти комунальної власності; - створення комунального ліцею на території громади, для забезпечення повної загальної середньої освіти (10-12 класи) з 01 вересня 2024 року; - постійне оновлення та утримання в належному стані парку шкільних автобусів, харчоблоків та приміщень закладів освіти; - забезпечення виконання Нового Державного стандарту базової загальної середньої освіти.
В работе рассмотрена одна из важнейших проблем отрасли образования – управление и финансирование образования в условиях реформы децентрализации на примере одной из крупнейших по территории общин Украины, успешное решение которой обеспечит конституционные права граждан на качественное образование на всех уровнях; создаст условия для образования личности в течение жизни; консолидирует регионы Украины в одном обществе на основании общих ценностей; обеспечит высокое качество образования на основе объективного мониторинга результатов образовательной деятельности и справедливой конкуренции в системе образования, создаст надлежащую связь между рынком труда и системой профессионального (профессионально-технического) и высшего образования. Рассмотрены особенности функционирования системы образования и управления ею во вновь общинах, проанализированы современное состояние и управление образованием в Украине, государствах Европы и США. Проведена систематизация приобретенного этими странами опыта и сделаны выводы, какие из подходов к реформированию отрасли образования наиболее успешны и могут быть применены при реформировании образования в Украине. Автор приходит к выводу, что каждая страна использовала разные подходы для качественного функционирования отрасли образования. Поэтому важно учесть все риски и недостатки, которые были в этих странах. Проанализировано текущее состояние функционирования отрасли образования Новгород-Северской городской территориальной громады Черниговской области. В работе отражены основные вопросы и проблемы отрасли, требующие скорейшего решения для ее качественного и эффективного функционирования. По мнению автора основными вопросами являются: - оптимизация и создание эффективной образовательной сети; - обеспечение выполнения новых стандартов и подходов к питанию; - соблюдение требований пожарной, санитарной и экологической безопасности; - содержание имущественных комплексов учебных заведений коммунальной собственности; - создание коммунального лицея на территории общины для обеспечения полного общего среднего образования (10-12 классы) с 01 сентября 2024 года; - постоянное обновление и содержание в надлежащем состоянии парка школьных автобусов, пищеблоков и помещений учебных заведений; - обеспечение выполнения Нового Государственного стандарта базового общего среднего образования.
The paper considers one of the most important problems of education - education management and financing in the context of decentralization reform on the example of one of the largest communities in Ukraine, the successful solution of which will ensure the constitutional rights of citizens to quality education at all levels; create conditions for the education of a person throughout life; consolidates the regions of Ukraine in one society on the basis of common values; ensure high quality of education based on objective monitoring of educational results and fair competition in the education system, create an appropriate link between the labor market and the system of vocational (technical) and higher education. The peculiarities of the functioning of the education system and its management in the newly created communities are considered, the current state and management of education in Ukraine, European countries and the United States are analyzed. The experience gained by these countries has been systematized and conclusions have been drawn as to which of the approaches to education reform are the most successful and can be applied to education reform in Ukraine. The author concludes that each country has used different approaches to the quality of education. Therefore, it is important to take into account all the risks and shortcomings that existed in these countries. The current state of functioning of the education sector of the Novgorod-Siversky city territorial community of the Chernihiv region is analyzed. The paper highlights the main issues and problems of the industry that need to be resolved as soon as possible for its quality and efficient operation. According to the author, the main issues are: - optimization and creation of an effective educational network; - ensuring compliance with new standards and approaches to nutrition; - compliance with fire, sanitary and environmental safety requirements; - maintenance of property complexes of communal property educational institutions; - creation of a communal lyceum on the territory of the community, to ensure full general secondary education (grades 10-12) from September 1, 2024; - constant updating and maintenance of the park of school buses, food blocks and premises of educational institutions; - ensuring the implementation of the New State Standard of Basic General Secondary Education.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Беліченко, Олександра Валентинівна. "Українська правова думка про юридичний процес (XIX ст. – 20-ті рр. XX ст.)." Diss., Національний університет "Львівська політехніка", 2021. https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/56682.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Васько, Ольга Олександрівна, and Olha Oleksandrivna Vasko. "Методико-математична підготовка майбутніх вчителів початкових класів в умовах впровадження ідей нової української школи." ФОП Цьома С. П, 2018. http://repository.sspu.sumy.ua/handle/123456789/6074.

Full text
Abstract:
З’ясовано особливості організації освітнього процесу які закладено в Державному стандарті початкової освіти (застосування діяльнісного підходу на інтегровано-предметній основі). Розглянуто види інтеграції. Визначено етапи діяльності з вироблення у студентів досвіду застосування стратегій розвитку критичного мислення при викладанні математики в початковій школі: ознайомлення із сутністю стратегії; розгляд і аналіз варіантів її реалізації при вивченні математики; проектування окремих видів діяльності стратегії; проектування застосування стратегії при вивченні певної теми; реалізація стратегії.
The peculiarities of the organization of educational process, which are laid down in the State standard of elementary education (application of the activity approach on the integrated-subject basis), are revealed. Types of integration are considered. The stages of activity on the development of students' experience in applying strategies for developing critical thinking in teaching mathematics in elementary school are determined: familiarization with the essence of the strategy; consideration and analysis of the options for its implementation in the study of mathematics; designing of certain types of strategy activities; designing the application of a strategy when studying a particular topic; implementation of the strategy
Определены особенности организации образовательного процесса, заложенные в Государственном стандарте начальной школы (применение деятельностного подхода на интегрировано-предметной основе). Рассмотрены виды интеграции. Определены этапы деятельности по получению студентами опыта применения стратегий развития критического мышления при преподавании математики в начальной школе: знакомство с сущностью стратегии; рассмотрение и анализ вариантов ее реализации при изучении математики; проектирование отдельных видов деятельности стратегии; проектирование применения стратегии при изучении конкретной темы; реализация стратегии
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Онучко, Анастасія Олегівна, and Anastasiia Olehivna Onuchko. "Марія Едуардівна Донець-Тессейр: життєвий та творчий шлях." Master's thesis, СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2020. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/9625.

Full text
Abstract:
У магістерській роботі висвітлено життєвий шлях Марії Донець-Тессейр, а також розкрито виконавські та педагогічні грані творчого портрету української оперної співачки початку ХХ століття. Робота містить аналіз принципів та методів педагогічної діяльності Марії Донець-Тессейр, а також конкретизація значення української вокальної школи в професійному становленні Марії Донець-Тессейр та жанрових і стильових особливостей арії Джильди в виконанні Марії Донець-Тессейр.
The master's thesis highlights the life of Maria Donets-Tesseir, as well as reveals the performing and pedagogical aspects of the creative portrait of the Ukrainian opera singer of the early twentieth century. The master's thesis contains an analysis of the principles and methods of pedagogical activity of Maria Donets-Tesseir, as well as concretization of the importance of the Ukrainian vocal school in the professional development of Maria Donets-Tesseir and genre and stylistic features of Gilda's aria performed by Maria Donets-Tesseir.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Гарасим, Ярослав Іванович. "Культурно-історична школа в історії української фольклористики." Diss. of Candidate of Philological Sciences, Львівський держ. ун-тет ім. І.Я.Франка, 1997.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Борейко, В. І. "Становлення української школи економіки природокористування." Thesis, Вид-во СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/11096.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Українська школа"

1

Усатенко, Т. П. Українська національна школа. Київ: Наукова думка, 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Усатенко, Т. П. Українська національна школа. Київ: Наукова думка, 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Степанишин, Б. І. Давня українська література в школі. Київ: Либідь, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Степанишин, Б. Викладання української літератури в школі. Київ: РВЦ Проза, 1995.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дмитренко, М. К. Українська фольклористика другої половини XIX століття: школи, постаті, проблеми. Київ: Сталь, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Дмитренко, М. К. Українська фольклористика другої половини XIX століття: школи, постаті, проблеми. Київ: Сталь, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Підласий, І. П. Практична педагогіка або три технології. Київ: Слово, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Петренко, І. Д. Розкуркулення та інші суспільно-політичні процеси на Олександрівщині в 30-х роках XX ст. Кіровоград: Центрально-Українське вид-во, 2011.

Find full text
Abstract:
Цю книгу невідомих творів одного з провідних українських пись­мен­ників Франкової школи Тимотея (Тимофія) Бордуляка (1863–1936) упоряд­кував його онук Тимофій Бордуляк, названий на честь діда. Автографи цих творів зберігаються в упорядника та в його брата Нестора Бордуляка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Пентилюк, М. І. Вивчення української мови в школах з російською мовою навчання. Київ: Рута, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Пастух, Т. В. Київська школа поетів та її оточення (модерні стильові течії української поезії 1960-90-х років). Львів: Львівський національний університет ім. І.Франка, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Українська школа"

1

Ільченко, Сергій, and Микола Маєвський. "ПРОГРАМА ВИВЧЕННЯ ВАРІАТИНОГО МОДУЛЯ «КОЗАЦЬКИЙ ДВОБІЙ» ДЛЯ УЧНІВ ТА УЧЕНИЦЬ 5-6 КЛАСІВ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ." In Імплементація нововведень до правових та воєнних наук та підвищення ролі спорту на державному рівні (1st ed.). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/indpvnprsdr.ed-1.07.

Full text
Abstract:
Розглянуто актуальну проблему удосконалення системи фізичної культури учнів та учениць 5-6 класів Нової української школи. Відповідно до результатів аналізу науково-методичної, спеціальної та довідкової літератури (1 етап дослідження), встановлено, що питанням проєктної діяльності у напрямі розроблення спеціалізованих програм вивчення варіативних модулів учнями та ученицями 5-6 класів з національних одноборств (складової модельної навчальної програми «Фізична культура» для закладів загальної середньої освіти Нової української школи) – присвячено недостатню кількість науково-методичних праць, що потребує подальших наукових досліджень та підкреслює актуальність і практичну складову обраного напряму наукової розвідки. Головною метою дослідження є – розроблення програми вивчення варіативного модуля «Козацький двобій» (складової модельної навчальної програми «Фізична культура, 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти) Нової української школи. В процесі дослідно-аналітичної роботи були використані наступні методи (на теоретичному рівні): аксіоматичні, ідеалізації, історичні і логічні, сходження від конкретного, формалізації тощо. Крім цього було використано власний досвід організації системи багаторічної підготовки спортсменів, які спеціалізуються в одноборствах. В процесі подальшої дослідно-аналітичної роботи (2 етап дослідження) розроблено проєкт варіативного модуля «Козацький двобій» для учнів та учениць 5-6 класів Нової української школи. Зазначений вище варіативний модуль передбачає: визначення очікуваних результатів навчання; рекомендації щодо пропонованого змісту навчального предмету, а також визначення основних (рекомендованих) видів навчальної діяльності учнів та учениць досліджуваної категорії. У динаміці 3 етапу дослідження членами науково-дослідної групи розроблено «Програму вивчення варіативного модуля «Козацький двобій» для учнів та учениць 5-6 класів НУШ». Запропонована членами науково-дослідної групи експериментальна програма складається із трьох основних етапів: базового, основного та констатувального і передбачає опанування учнями та ученицями (5-6 класів) основами техніко-тактичної майстерності «Козацького двобою» упродовж 30 уроків (30 академічних год.). Нами очікується, що систематичні заняття учнів та учениць 5-6 класів відповідно до запропонованої експериментальної програми (в системі фізичної культури НУШ) – сприятиме: їхньому всебічному фізичному та гармонічного розвитку; формуванню прикладних навичок самозахисту, а також впевненості у власних силах тощо. Домінантною складовою експериментальної програми є формування в учнів та учениць зазначеної вище вікової групи відчуття патріотизму, гідності та відданості Україні (формування національної ідентичності), що забезпечить у майбутньому створення резерву надійних та всебічно розвинутих захисників та захисниць України. Перспективи подальших досліджень у обраному напрямі наукової розвідки передбачають апробацію експериментальної «Програми вивчення варіативного модуля «Козацький двобій» для учнів та учениць 5-6 класів НУШ».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Слободюк, Юлія. "ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ ГЕЙМІФІКАЦІЇ ПРИ ВИВЧЕННІ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (2nd ed). 2nd ed. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-2.02.

Full text
Abstract:
Англійська мова - міжнародна мова, яка домінує майже в усіх сферах людської діяльності. Незважаючи на вивчення англійської мови як іноземної починаючи з початкової школи, українські студенти все ще стикаються з труднощами в говорінні та письмі під час навчання та за межами освітнього простору. Дослідники стверджують, що традиційні методи викладання англійської мови не змогли мотивувати учнів до систематичного навчання та не утримують увагу студентів до предмету на належному рівні. В результаті не відчувається прогрес у вивченні мови і студенти не отримують позитивний результат, що не підвищує мотивацію студентів до навчання. Це дослідження має на меті розглянути застосування новітніх методів при вивченні іноземної мови, зокрема гейміфікацію, як ефективний метод залучення студентів до навчання. Поєднання класичних та новітніх методик фокусується на підвищенні мотивації, результативності та розвитку конкурентоспроможності серед студентів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Попова, Ольга, and Анжеліка Лесик. "МОВЛЕННЄВА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ." In Theoretical foundations of pedagogy and education, 886–912. International Science Group, 2021. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2021.mono.ped.iii.8.13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Aleksieieva, O. R., and I. I. Kurlishchuk. "ФОРМУВАННЯ НАВИЧОК ЕФЕКТИВНОГО СПІЛКУВАННЯ ПЕРШОКЛАСНИКІВ ЗАСОБАМИ ДИДАКТИЧНОЇ ГРИ В УМОВАХ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ." In VECTOR OF MODERN PEDAGOGICAL AND PSYCHOLOGICAL SCIENCE IN UKRAINE AND EU COUNTRIES, 1–20. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-37-2.1.1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Українська школа"

1

Зозуля, Ірина Євгеніївна. "Розвиток іншомовної дискурсивної компетенції іноземних студентів." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-37-39.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто проблему формування іншомовної дискурсивної компетенції студентів вищої школи в процесі навчання українській мові як іноземній. Обґрунтовано важливість розвитку різноманітних підходів щодо проблеми іншомовної підготовки майбутніх фахівців технічної сфери в умовах освітнього середовища університету. Зазначено, що навчання іноземній мові повинно відбуватися в межах особистісноорієнтованого, комунікативно спрямованого і професійно-діяльнісного підходів у системі мовної професійно-орієнтованої підготовки студентів за умови впровадження в освітній процес інноваційних технологій навчання українській мові як іноземній. Доведено, що ефективність навчання монологічному мовленню як типу дискурсу залежить в першу чергу від рівня сформованості дискурсивної компетентності студентів. Ключові слова: дискурсивна компетенція, українська мова як іноземна, іноземний студент, міжкультурна компетентність, метод навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Грень, Ірина. "ІНКЛЮЗІЯ В НАВЧАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ." In RICERCHE SCIENTIFICHE E METODI DELLA LORO REALIZZAZIONE: ESPERIENZA MONDIALE E REALTÀ DOMESTICHE, chair Тетяна Лапан. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-26.11.2021.v2.22.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кітова, О. "НОРМАТИВНЕ ОБГРУНТУВАННЯ STEM-ОСВІТИ В НОВІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ШКОЛІ." In ПРОЄКТУВАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ТРАЄКТОРІЇ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГА В КОНТЕКСТІ КОНЦЕПЦІЇ «ОСВІТА ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ». Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/d-oblippo.conf-10.12.2020-13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Левченко, Світлана. "ФОРМУВАННЯ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ТА ЦІННОСТЕЙ ВИПУСКНИКА НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ." In EDUCATION AND SCIENCE OF TODAY: INTERSECTORAL ISSUES AND DEVELOPMENT OF SCIENCES. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-29.10.2021.v2.20.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Григорчук, Т. В. "Підготовка майбутніх учителів початкової школи до формування логічного мислення учнів Нової української школи." In PEDAGOGY AND PSYCHOLOGY IN THE MODERN WORLD: THE ART OF TEACHING AND LEARNING. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-041-4-65.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ворожбіт-Горбатюк, Вікторія. "ПАРИТЕТНІСТЬ ЯК ПРИНЦИП ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА В НОВІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ШКОЛІ." In KORSZERŰ MŰSZEREK ÉS ALGORITMUSA TAPASZTALATI ÉS ELMÉLETI TUDOMÁNYOS KUTATÁSI. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/18.09.2020.v3.11.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Чуйко, Каріна. "РОЗВИТОК ЕМОЦІЙНОГО ІНТЕЛЕКТУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ." In PARADIGMATIC VIEW ON THE CONCEPT OF WORLD SCIENCE. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/21.08.2020.v2.27.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Абизов, В., Я. Бобилева, and В. Литвин. "СВІТОГЛЯДНІ СКЛАДОВІ ОСВІТНЬОГО ПРОСТОРУ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ В УМОВАХ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ ОСВІТИ." In ПРОЄКТУВАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ТРАЄКТОРІЇ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГА В КОНТЕКСТІ КОНЦЕПЦІЇ «ОСВІТА ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ». Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/d-oblippo.conf-10.12.2020-05.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Крамаренко, Алла. "ЕКОЛОГІЧНА КОМПЕТЕНТІСТЬ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ ЯК СКЛАДОВА РЕАЛІЗАЦІЇ ВИМОГ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ." In WIELOKIERUNKOWOSC JAKO GWARANCJA POSTĘPU NAUKOWEGO. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/21.02.2020.v2.34.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Борисьонок, Максим. "ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ." In НАУКА СЬОГОДЕННЯ: ВІД ДОСЛІДЖЕНЬ ДО СТРАТЕГІЧНИХ РІШЕНЬ. Молодіжна наукова ліга, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/25.09.2020.v2.06.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Українська школа"

1

Ракітянська, Людмила Миколаївна. Генезис та сутнісний зміст концепту «емоційний інтелект». Нац. пед. ун-т імені М. П. Драгоманова, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3410.

Full text
Abstract:
У статті розкривається сутнісний зміст концепту “емоційний інтелект ”, який визначений концепцією “Нова українська школа” як ключова компетентність освіти; проаналізовано сучасні наукові погляди щодо його розуміння та інтерпретації. Історичний підхід у дослідженні дозволив у хронологічній послідовності простежити та проаналізувати еволюцію поглядів видатних мислителів різних історичних епох на проблему співвідношення раціонального та чуттєвого як людських здібностей у пізнаваності світу, надання їм паритетних чи пріоритетних ознак, що визнається сьогодні як історичне коріння досліджуваного концепту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Большаніна, Ольга Валентинівна. Патріотичне виховання в школі Олекси Новаківського. Scientific Publishing Center “Sci-conf.com.ua”, 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5076.

Full text
Abstract:
Беручи до уваги події останніх років в Україні, варто наголосити на тому, що проблема патріотичного виховання стала надзвичайно актуальною темою в сучасному суспільстві та перебуває у центрі уваги як громадськості, так і вітчизняних науковців. Власне уся історія становлення української державності напряму пов’язана з діяльністю патріотично налаштованих громадян, громадських діячів, інтелігенції, митців. Вони були тією рушійною силою, яка у певні періоди української історії дозволяла зберегти українську ідентичність. Тому, у статті ми звертаємо свою увагу на історичне минуле і досвід попередніх поколінь щодо організації патріотичного виховання в один із періодів розквіту культури та освіти України. Досліджуючи першу половину ХХ століття, на прикладі діяльності окремих українських митців, серед яких яскрава особистість Олекси Новаківського є, на нашу суб’єктивну думку, однією з провідних з точки зору патріотичного впливу на молодь.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Любар, Олександр Опанасович. Характерні особливості української національної школи. Кривий Ріг, 1995. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5334.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Любар, Олександр Опанасович. Характерні особливості української національної школи. КДПІ, 1995. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4684.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Любар, Олександр Опанасович. Українська педагогічна культура як інновація в сучасній школі. Кривий Ріг, 2003. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5345.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кравцова, Аліна Олександрівна. Вчитель початкової школи як менеджер освітнього процесу в умовах Нової української школи. КДПУ, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3685.

Full text
Abstract:
Стаття розкриває актуальні питання формування професійної компетентності вчителя початкових класів як менеджера освіти в умовах особистісно-орієнтованого навчання та ключових компетентностей Нової української школи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Онікієнко, І. М. Культурні діалоги І. Калинця у поетичній збірці «Ладі і Марені». Миколаївський національний університет ім. В. О. Сухомлинського., 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1682.

Full text
Abstract:
У статті розглядається необхідність вироблення нової політики пам’яті щодо українства, творення модерної української культури європейського зразка. Саме у творчості українських постшістдесятників В.Стуса, І.Калинця, поетів Київської школи знайшла широкий вияв полікультурна спадщина українського етносу. У збірці І.Калинця «Ладі і Марені» реалізується духовна національна традиція через синтез таких видів мистецтва як архітектура, музика, усна народна творчість та обрядовість. Актуалізуючи пам'ять, І.Калинець у своїх віршах долає страх забуття історії, через культурні символи прагне підтвердити ідентичність свого народу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Онікієнко, І. М. Культурні діалоги І. Калинця у поетичній збірці «Ладі і Марені». Миколаївський національний університет ім. В. О. Сухомлинського., 2017. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/1682.

Full text
Abstract:
У статті розглядається необхідність вироблення нової політики пам’яті щодо українства, творення модерної української культури європейського зразка. Саме у творчості українських постшістдесятників В.Стуса, І.Калинця, поетів Київської школи знайшла широкий вияв полікультурна спадщина українського етносу. У збірці І.Калинця «Ладі і Марені» реалізується духовна національна традиція через синтез таких видів мистецтва як архітектура, музика, усна народна творчість та обрядовість. Актуалізуючи пам'ять, І.Калинець у своїх віршах долає страх забуття історії, через культурні символи прагне підтвердити ідентичність свого народу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Лаврентьєва, О. О. Ергономічний дизайн освітнього середовища в Новій українській школi. Екологія, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4553.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Комаров, Володимир Олексійови. Формування поняття «Українська державність» на уроках історії та правознавства. КДПУ, 1998. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4879.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography