Academic literature on the topic 'Україна 20 ст'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Україна 20 ст.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Україна 20 ст"

1

Кондратюк, К. "Радянська Україна 20–30-х років ХХ ст.: сучасний історіографічний дискурс." Вісник Львівського університету. Серія історична, вип. 48 (2013): 245–61.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Отамась, І. "Журнали "Радянська Україна" та "Червоне село" 20–30-х рр. ХХ ст. як джерело дослідження діловодства в Україні (на прикладі Черкаського регіону)." Студії з архівної справи та документознавства 22, no. /23 (2015): 158–63.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Отамась, І. "Журнали "Радянська Україна" та "Червоне село" 20–30-х рр. ХХ ст. як джерело дослідження діловодства в Україні (на прикладі Черкаського регіону)." Студії з архівної справи та документознавства 22, no. /23 (2015): 158–63.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Отамась, І. "Журнали "Радянська Україна" та "Червоне село" 20–30-х рр. ХХ ст. як джерело дослідження діловодства в Україні (на прикладі Черкаського регіону)." Студії з архівної справи та документознавства 22, no. /23 (2015): 158–63.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Здоровило, І. В. "Стан злочинності у сфері незаконного видобування корисних копалин в Україні." Науково-теоретичний журнал «Вісник Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка» 3, no. 87 (September 27, 2019): 256–68. http://dx.doi.org/10.33766/2524-0323.87.256-268.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена характеристиці основних кримінологічних показників стану незаконного видобування корисних копалин в Україні. Охарактеризовано кількісні та якісні показники злочинів, передбачених ст. 240 КК України («Порушення правил охорони або використання надр»): рівень злочинності, рівень судимості, динаміку, статистичну, кримінально-правову і кримінологічну структури. Встановлено, що деякі з названих показників протягом 2013-2018 рр. характеризуються нестабільністю. Останніми тенденціями цих злочинів є різке зниження їх кількості та деяке підвищення рівня судимості за їх вчинення. Визначено, що злочини, передбачені ст. 240 КК України – помітний сегмент у структурі злочинності держави. Вони складають 10-24 % у масиві злочинів проти довкілля і займають другу-третю позицію за поширеністю серед них. Особи, засуджені за ст. 240 КК України, складають 20-30 % від загальної кількості осіб, засуджених за злочини проти довкілля.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

С., Лісна І., and Михайлів Т. Є. "СТАЛІНСЬКІ РЕПРЕСІЇ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ В 20-30-х рр. ХХ ст." Актуальні проблеми права: теорія і практика, no. 1 (37) (January 24, 2020): 71–79. http://dx.doi.org/10.33216/2218-5461-2019-37-1-71-79.

Full text
Abstract:
Дослідження масових репресій сталінського режиму привертає увагу суспільства вже 60 років, починаючи з проголошення М. С. Хрущовим таємної доповіді про культ особи Сталіна на XX з'їзді ЦК КПРС. Реальні масштаби злочинів, скоєних тоталітарною державою в умовах абсолютної таємниці, стали остаточно відомими під час другої кампанії десталінізації, здійсненої М. С. Горбачовим в роки перебудови. Проте, фактично лише незалежній Україні створено реальні умови для всебічного вивчення пов'язаних з масовими репресіями історичних джерел і виявлення повної картини фізичних та моральних втрат українського народу, який опинився в епіцентрі сталінських репресій. Тяжкою спадщиною цієї доби є масові репресії, які чинились сталінським режимом та його провідниками на території України, зокрема на Півдні. Дослідження репресій дає змогу збагатити історичну науку новим оригінальним і фактичним матеріалом, аргументовано викрити злочинну діяльність Й. Сталіна, його оточення та створеної ним репресивно-каральної машини. У роки розбудови Української держави виключно важливим є процес переосмислення багатьох проблем історії України. Лише з урахуванням минулого, в тому числі і тих драматичних подій, які принесли репресії, українське суспільство може йти в майбутнє. Ключові слова: Сталінські репресії, Миколаївщина, Одещина, інтелігенція, концтабори, тоталітарний режим.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кулакевич, Л. М. "Жанрова палітра української авантюрно-пригодницької прози першої третини ХХ століття." Alfred Nobel University Journal of Philology 20, no. 2 (2020): 87–95. http://dx.doi.org/10.32342/2523-4463-2020-2-20-8.

Full text
Abstract:
Зроблено огляд української авантюрно-пригодницької прози першої третини ХХ ст. як одного з феноменів цієї доби, заповнено пробіл у розумінні жанрового розмаїття української авантюрно-при- годницької прози вказаного періоду. Акцентовано, що розвиток авантюрно-пригодницької літерату- ри, особливо протягом 20–30 років ХХ ст., спричинений хоч і запізнілим, але формуванням україн- ської масової, розважальної літератури, адже українська література протягом усього свого існування виконувала низку суспільних функцій (ідеологічну, культурно-освітню, виховну), що було не харак- терно для модерної літератури загалом. До творення авантюрно-пригодницької літератури спонука- ли загальносвітові літературні тенденції на теренах України: деканонізація класичних епічних форм, а також пошук нових форм і способів художнього вираження. Функціонуючи в загальноєвропейському контексті, українська авантюрно-пригодницька література поповнилася новими жанрами, сюжетами й образами, темами і мотивами. Підкреслено, що українська література мала свої іманентні джерела авантюрно-пригодницького дискурсу, вплив західних літератур наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. лише пришвидшив розвиток зазначеного метажанру на національній ниві. Зауважено, що визначальною особливістю українського літературного процесу 20–30 рp. ХХ ст. є його інтенсивна взаємодія з кіне- матографом, що позначилося насамперед на тематиці і жанрово-стильовій системі літератури (запо- зичення кінематографічних фабул, типових мотивів, амплуа кіноакторів, сценарних прийомів, побу- дова творів за монтажним принципом, колажування тощо).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ткаченко, Віктор. "НЕВІДОМА ПРАЦЯ 20-Х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ З ІСТОРІОГРАФІЇ ПИСАНКАРСТВА." Society. Document. Communication, no. 8 (February 10, 2020): 298–319. http://dx.doi.org/10.31470/2518-7600-2019-8-298-319.

Full text
Abstract:
Автором оприлюднюються матеріали з історіографії українського писанкарства кінця ХІХ – 20-х рр. ХХ ст., підготовлені С. Шамраєвим. Дослідник намагається проаналізувати найбільш відомі видання М. Сумцова, С. Кулжинського, М. Кордуби, В. Ястребова, М. Валуйка, И. Беньковського, Р. Тірелова та інших, що надруковані в Україні та за її межами. На початку роботи автор зазначає, що ще до 20-х років ХХ ст. виявлена література про писанки складається з невеликих заміток, які згадують про існування писанок та відзначають потребу їх дослідження. Для їх огляду ним використовувався «хронологічно-бібліографічний метод» у поєднанні з намаганням показати, як підходили до висвітлення того чи іншого питання різні дослідники писанок. С. Шамраїв розпочав своє дослідження літератури з авторів, які висвітлювали походження писанок; вказує, яких поглядів вони дотримувалися та зазначає, що загалом існує два: перший, який більш науково доведений і пов’язаний з язичницьким культом яйця, а – другий з християнством, яке використало символіку у своїх інтересах. Автор розглянув і питання самого виготовлення писанок, коли це робили, в який час, які інструменти, фарби використовували, які існують технології оздоблення тощо. Не оминув він й питання висвітлення дослідниками орнаментації писанок, їх походження, зокрема і класифікації, наводячи запропоновані розробки з цього питання Венкеля, Сумцова, Кордуби, Кульжинського та інших учених. Зазначаючи, що загалом усі розробки можна розділити на три напрямки. Метою статті є публікація архівного першоджерела та ознайомлення із ним широкого загалу науковців. У ході роботи було використано методи пошуку, систематизації, аналізу отриманих даних. Опрацювання Наукового архіву Інституту археології НАН України та інших джерел, дало можливість автору констатувати, що проблематика історіографії писанкарства розроблялася у 20-х рр. ХХ ст. різними дослідниками, є досить різноплановою, потребує належного опрацювання і введення до наукового обігу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бенера, Валентина Єфремівна. "Тенденції професійного спрямування самостійної роботи студентів вищої школи у 20-х рр. ХХ ст." Освітній вимір 38 (May 16, 2013): 301–7. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v38i0.3234.

Full text
Abstract:
Бенера В. Є. Тенденції професійного спрямування самостійної роботи студентів вищої школи у 20-х рр. ХХ ст. У статті визначено зміни в теорії і практиці самостійної роботи студентів окресленого історичного періоду, виявлено особливості та тенденції професійного спрямування самостійної роботи в навчальному процесі. Актуалізовано конструктивний досвід організації самостійної роботи студентів у вищій школі України у 20-х рр. ХХ ст.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Михайленко, Д. Г. "ОБМЕЖЕННЯ ПРИНЦИПУ ПРЕЗУМПЦІЇ НЕВИНУВАТОСТІ НОРМОЮ ПРО НЕЗАКОННЕ ЗБАГАЧЕННЯ В УКРАЇНІ: СОЦІАЛЬНА ОБУМОВЛЕНІСТЬ ТА ТЕСТ НА ПРОПОРЦІЙНІСТЬ." Наукові праці Національного університету “Одеська юридична академія” 17 (November 1, 2019): 356–400. http://dx.doi.org/10.32837/npnuola.v17i0.446.

Full text
Abstract:
У статті досліджується соціальна обумовленість модернізації загальновизнаних прин­ципів права при конструюванні ефективного механізму кримінально-правової протидії корупції в Україні і розкриваються основи та стан останнього. Висувається і описується гіпотеза щодо необхідної трансформації Кримінального за­кону у частині регламентації відповідальності за корупційні злочини. Визначається місце механізму кримінально-правової протидії корупції у системі антикорупційних правових норм. Описується те, яким чином принцип презумпції невинуватості вплинув на вироблен­ня моделі норми про незаконне збагачення у КК України та її недоліки. Обґрунтовуєть­ся необхідність та доцільність використання тесту на пропорційність у правовій системі України та розкривається його методика. Проводиться розгорнутий тест на пропорційність обмеження принципу презумпції невинуватості нормою про незаконне збагачення, у результаті якого одержується висно­вок про необхідність викладення норми про незаконне збагачення у КК України у ре­дакції, максимально наближеній до ст.20 Конвенції ООН проти корупції, з прямою вка­зівкою на те, що службова особа зобов'язана розумним чином обґрунтувати законність значного збільшення своїх майнових активів, яке не відповідає її задекларованим доходам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Україна 20 ст"

1

Полупанов, Дмитро Сергійович. "Боротьба урядів Польщі, Директорії УНР, Збройних Сил Півдня Росії розповсюдженням більшовицької ідеології у 1920 р." Thesis, Харківський національний педагогічний університет ім. Г. С. Сковороди, 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38501.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Орлова, Т. В. "Жінка в історії України: історіографія 20 - початку 21 ст." Diss. of Doctor of Historical Sciences, КНУТШ, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Скляр, В. М. "Еволюція етномовних процесів в Україні наприкінці 20 - початку 21 ст." Diss. of Candidate of Historical Sciences, КНУТШ, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Адамович, Наталія Миколаївна. "Суспільно-політичні чинники конституційного процесу в Україні )90-ті рр. 20 ст. - початок 21 ст.)." Diss. of Candidate of Historical Sciences, КНУТШ, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Трачук, Т. А. "Зародження і розвиток журналістикознавчих досліджень в Україні (кінець 19 ст. - 80-ті роки 20 ст.)." Diss. of Candidate of Philological Sciences, КНУТШ, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Дубина, Микола Миколайович. "Проблема становлення й тенденції розвитку малої прози Західної України (20-30 рр. 20 ст.)." Diss. of Doctor of Philological Sciences, КУ ім. Т.Шевченка, 1997.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кизименко, І. О. "Суспільно-політичні рухи в Україні (90-ті роки 20 ст.) : історіографія." Diss. of Candidate of Historical Sciences, КНУТШ, 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Моїсеєнко, Є. В. "Проблеми етнології у науковій періодиці України (кінець 20 - початок 21 ст. )." Diss. of Candidate of Historical Sciences, КНУТШ, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Щербак, Н. М. "Правові засади діяльності цензурних установ в Україні ( 19 - початок 20 ст. )." Diss. of Candidate of Legal Sciences, КНУТШ, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Балуба, І. А. "Польська національна меншина України в 20-30-ті рр. ХХ ст." Diss. of Candidate of Historical Sciences, КУ ім. Т.ШЕвченко., 1997.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Україна 20 ст"

1

Довжук, І. В. Нариси історії культури України (до кінця 20 ст.). Луганськ: СНУ ім. В. Даля, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Малина, В. Народне мистецтво Півдня України. Кінець 19 - початок 20 ст. Миколаїв: Художній крам, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Нападиста, В. Г. Історія етики в Україні ( друга половина 19 - початок 20 ст.). Киев: Либідь, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Барабан, Л. І. Драма і театр в Україні першої половини 20 ст. Невідомі матеріали. Біла Церква: Дельфін, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Головко, О. М. Фінансова адміністрація Російської імперії в Україні (кінець 18 - початок 20 ст.). Харків: СІМ, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Чорний, Д. М. По лівий бік Дніпра : проблеми модернізації міст України (кінець 19 - початок 20 ст.). Харків: ХНУ ім. В.Н. Каразіна, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Журба, М. А. Громадські об"єднання радянського села і національні меншини України (20-30-рр. XX ст.). Київ: Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, 2002.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кір"яков, П. О. Стратегічний вибір Росії в контексті проблем національної безпеки України. 90-ті роки 20 ст. Київ: Наукова думка, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Реєнт, О. П. Україна в імперську добу (19- початок 20 ст.). Київ, 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Реєнт, О. П. Україна в імперську добу (19- початок 20 ст.). Київ, 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Україна 20 ст"

1

Варданян, Марина Володимирівна. Україна на роздоріжжі: експатріанський цикл оповідань «Намисто» В. Винниченка в контексті радянської дитячої літератури 20-х рр. ХХ ст. Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1676.

Full text
Abstract:
У статті розглядається емігрантський цикл оповідань Володимира Винниченка «Намисто» у контексті радянської літератури 20-х рр. ХХ ст. Визначаються дві моделі комунікації. Радянська – пов’язана з реалізацією у «дитячих» творах ідеологічних схем, визначених тогочасною державою. Читач розглядається як такий, що має засвоїти готові істини. У Винниченка реалізується інша комунікативна модель, що передбачає стратегію відкриття психологічного світу дитини. Відповідно його читач (як дитина, так і дорослий) є шукачем істини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гончаренко, О. М. Народні твори про голодомор: 1921-1923 рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 рр. в Україні, зібрані студентами-філологами Криворізького державного педагогічного університету в кінці ХХ ст. – на початку ХХІ ст. Діоніс (ФОП Чернявський Д.О.), 2011. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3993.

Full text
Abstract:
Збірник складають фольклорні твори про голодомор, зібрані студентами-філологами Криворізького державного педагогічного університету під час проходження фольклорної практики в одинадцяти центральних, західних та південних областях України в кінці ХХ – на початку ХХІ ст. Представлені оповіді-спогади, перекази, співомовки, колискова пісня та дума відображають наслідки трагічної історії геноциду українців упродовж трьох голодоморів: 1921-1923 рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 рр., масових реквізицій, пограбування селянських господарств, непомірних хлібозаготівель, розкуркулення, насильницької колективізації, індустріалізації, національно-винищувального терору сталінським режимом. У передмові та коротких статтях до розділів встановлено психологічні та філософсько-історичні витоки походження народної творчості про голодомор, умови розвитку української фольклористики у 20-40 роках ХХ ст., обумовлено історичну долю представлених жанрів, їх специфіку. Окремо подано фольклористичні праці Д. Т. Федоренка, В. М. Скрипки, які безпосередньо займалися збиранням народних творів про голодомор у Придніпровському регіоні, а під час викладацької діяльності у КДПІ, 80-90 р. ХХ ст. залучили до цієї роботи студентів. Видання містить науково-інформативний апарат: іменний, географічний, хронологічний покажчик текстів, картограму процесу їх запису, фотознімки респондентів – очевидців трагічних подій, список використаних джерел та фотоматеріали про навчально-методичне значення зібраних творів, що сприятиме пошуку істини, утвердженню власного бачення національної трагедії. Для фольклористів, істориків, етнографів, викладачів та студентів вузів, усіх, хто цікавиться українською народною творчістю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography