Academic literature on the topic 'Удосконалення особистості'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Удосконалення особистості.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Удосконалення особистості"

1

Ясенчук, Ю. "Удосконалення владних взаємовідносин у контексті адміністративної поведінки особистості." Вісник Української академії державного управління при Президентові України, no. 1 (2003): 66–73.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Замелюк, М. І., Л. І. Магдисюк, and Н. В. Ольхова. "АРТ-ТЕРАПІЯ ЯК ЗАСІБ ТВОРЧОЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ." Психологія: реальність і перспективи, no. 10 (November 18, 2019): 51–58. http://dx.doi.org/10.35619/prap_rv.vi10.93.

Full text
Abstract:
У статті розкрито сутність творчої особистості майбутнього педагога, практичного психолога, завдання і функціональні можливості арт-терапії, з’ясовано особливості її використання в умовах сучасних закладах освіти України. З’ясовано, що процес навчання студентів основам арт-терапії створює єдиний арт-терапевтичний та освітній простір, що забезпечується системою «викладач-студент», допомагає у професійному становленні та особистісному зростанні майбутніх педагогів, практичних психологів. Окреслено тенденції впровадження арт-технології казкотерапії як методу, в якому казкова форма застосовується для інтеграції особистості, розвитку її творчих здібностей, удосконалення взаємодії з навколишнім світом. Охарактеризовано види казок та специфіку їх застосування у творчій самореалізації особистості
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Artiukh, S., A. Lazurenko, and T. Sapelnikova. "Шляхи удосконалення підготовки фахівців-енергетиків для роботи на сучасних електростанціях." Nuclear and Radiation Safety, no. 1(61) (March 17, 2014): 62–64. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2014.1(61).11.

Full text
Abstract:
Розглядається проблема, пов’язана з підготовкою фахівців-енергетиків для роботи на сучасних електричних станціях, і пропонуються шляхи її вирішення. Наводяться конкретні приклади формування професійної особистості майбутніх фахівців в умовах НТУ «ХПІ».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Білик, Олена, Юрій Блинда, and Ірина Васькович. "УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ НАЙМУ ТА АДАПТАЦІЇ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ." Науковий вісник: Державне управління 4, no. 6 (November 30, 2020): 30–45. http://dx.doi.org/10.32689/2618-0065-2020-4(6)-30-44.

Full text
Abstract:
Функціональна ефективність будь-якої організації залежить від ступеню професійного розвитку її працівників. В умовах сучасного швидкого старіння теоретичних знань, умінь та практичних навичок спроможність організації постійно здійснювати розвиток своїх працівників є одним з найважливіших факторів забезпечення конкурентоспроможності її на ринку, оновлення і покращення надання публічних послуг. У статті авторами здійснено огляд теоретичних досліджень щодо питань професійно-кваліфікаційного розвитку державних службовців. Розвиток персоналу є багатостороннім та складним поняттям. Воно складається з великої кількості повязаних між собою соціальних, педагогічних, економічних і психологічних проблем. Для того, щоб з’ясувати його суть, насамперед, необхідно дати відповідь на такі запитання: що таке особистість? Що включає в себе гармонійний та професійно-кваліфікаційний розвиток особистості? В дослідженні визначення професійно-кваліфікаційного розвитку особистості: це навчання як отримувати або підтримувати професійні якості, до прикладу, академічні ступені, необхідні для офіційної роботи, відвідування конференцій, неформальних навчальних можливостей, що з’являються на практиці, тощо. Він є певним процесом набуття людиною необхідних їй знань, здібностей, практики, певних економічних вмінь, моральних цінностей, соціальних якостей, які можна буде застосувати в трудовій діяльності. Рівень професійно-кваліфікаційного розвитку працівників в основному залежить від рівня, якого досягнуто в цій галузі навчальними закладами та конкретною організацією. Досліджено можливості удосконалення системи найму та адаптації, враховуючи особливості функціональних обов’язків державних службовців. Подано рекомендації щодо вдосконалення програми найму. Запропоновано заходи, спрямовані на вдосконалення системи найму та адаптації персоналу. В межах певної організації професійне навчання персоналу може виглядати як первинна професійна підготовка робітників, підвищення кваліфікації або перепідготовка як фахівців з вищою освітою так і робітників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Iemchyk, Oleksandra. "Педагогічні умови розвитку творчого потенціалу магістрів дошкільної освіти." Освітній простір України, no. 9 (February 17, 2017): 56–62. http://dx.doi.org/10.15330/esu.9.56-62.

Full text
Abstract:
У статті окреслено необхідність змін у процесі професійної підготовки магістрів дошкільної освіти, котра викликана недостатньою підготовкою випускників до вирішення проблем у цій галузі, низьким рівнем розвитку творчого потенціалу і, як наслідок, неготовністю до здійснення творчої педагогічної діяльності. Представлено основні шляхи удосконалення змісту та педагогічних умов розвитку творчого потенціалу магістрів дошкільної освіти у процесі професійної підготовки: удосконалення змісту науково-теоретичної підготовки магістра, вивчення передового педагогічного досвіду; вивчення професійно-педагогічних дисциплін з опорою на творчі завдання проблемно-пошукового характеру; впровадження у навчально-виховний процес магістратури вищого навчального закладу на спеціальності “Дошкільна освіта” спецкурсу “Основи розвитку творчого потенціалу педагога”; залучення студентів до творчої педагогічної практики; організація та управління процесом творчості студентів з боку викладачів. Визначено перспективи розв’язання проблеми розвитку творчих якостей особистості педагога під час фахової підготовки у вищому навчальному закладі. Впровадження вказаних шляхів у навчально-виховний процес вищої школи сприятиме підвищенню готовності випускників вищих навчальних закладів здійснювати педагогічну діяльність на творчому рівні, саморозвиток та самовдосконалення власної особистості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Зіза, Олександр. "Формування музичного мислення майбутніх учителів музичного мистецтва в ході застосування компетентнісного підходу." Scientific journal of National Pedagogical Dragomanov University. Series 14. Theory and methodology of arts education 27 (December 27, 2019): 76–80. http://dx.doi.org/10.31392/npu-nc.series14.2019.27.12.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються особливості реалізації компетентнісного підходу до формування мисленнєвої діяльності майбутніх учителів музичного мистецтва у процесі музичного навчання загалом та під час удосконалення музично-інтонаційного словника. Компетенцію ми розуміємо як сукупність взаємопов’язаних якостей особистості, сукупність знань, умінь, навичок та способів діяльності. Також виокремлюємо поняття компетентність як володіння людиною відповідною компетенцією, що містить її особистісне ставлення до предмета діяльності. Компетентнісний підхід в освіті пов'язаний з особистісно-орієнтованим і діяльнісним підходами до навчання, оскільки ґрунтується на особистості індивіда та може бути реалізованим і перевіреним тільки в процесі виконання певного комплексу дій. Об’єм музичного мислення розглядається нами з точки зору розвиненості музично-інтонаційного словника майбутніх учителів, удосконалення якого створює основу для формування здібності поєднувати окремі музичні враження в цілісну картину музичного мистецтва, і творчого прояву учителя в музиці. Мислення як процес пізнання предметів або явищ включає пошук зв’язків: зовнішніх і внутрішніх, істотних і неістотних. У музичному мистецтві особливо важливий зв’язок явищ у русі, мінливості в співвідношенні звучних елементів. Інтонаційний словник розуміємо як “запас” музичних інтонацій, котрі сподобалися і запам’яталися.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Махінов, Віктор. "Лінгводидактичний потенціал міжкультурного спілкування як категорія методики навчання іноземних мов." Освітній вимір 41 (May 8, 2014): 233–39. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v41i0.2908.

Full text
Abstract:
Махінов В. М. Лінгводидактичний потенціал міжкультурного спілкування як категорія методики навчання іноземних мов. У статті розглядаються теоретичні засади міжкультурного спілкування як категорії методики навчання іноземних мов та їх лінгводидактичний потенціал, теоретично обґрунтовано нову міжкультурну лінгводидактичну парадигму, в основу якої покладено концепт формування мовної особистості, що відкриває широкі можливості пошуку нових оптимальних шляхів удосконалення іншомовної освіти студентів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

ПЕПЕЛЬНІЦИНА, Тетяна, and Світлана ПІДГАЙЧУК. "РОЗВИТОК ТВОРЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ ОСОБИСТОСТІ НА ЗАНЯТТЯХ З ДИСЦИПЛІНИ “БЕЗПЕКА ЖИТТЯ І ДІЯЛЬНОСТІ”." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 28, no. 1 (May 17, 2022): 124–33. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v28i1.981.

Full text
Abstract:
У статті наведено аналіз науково-педагогічної літератури з проблеми дослідження. Установлено, що формування творчої активності майбутніх захисників кордону – це складний творчий процес, який ґрунтується на важливих педагогічних принципах (індивідуалізації, саморозвитку, самонавчання й самоосвіти, сприянні розвитку внутрішньої мотивації, цілісності та структурності) і потребує інтенсивного пошуку умов, що спонукали б до розкриття потенційних можливостей особистості курсанта, до творчої активності як у навчальній, так і у професійній діяльності. Наведено аналіз застосування різних активних методів навчання під час викладання дисципліни “Безпека життя і діяльності”. Детально розглянуто такі підходи в різних темах дисципліни та обґрунтовано вплив цих методів на більш повне розкриття творчого потенціалу, інтелектуальних можливостей майбутніх прикордонників. Активні методи навчання роблять процес засвоєння знань цікавим і комфортним. Відмічено особливу роль дослідницького методу, який застосовано в низці практичних та лабораторних робіт з дисципліни. Проаналізовано зв’язок теоретичного матеріалу здос лідженнями, які проводяться в дійсних умовах з конкретними завданнями професійної служби майбутніх прикордонників. Особлива увага надано проблемам, які виникають у процесі засвоєння матеріалу з розділів долікарської допомоги. У роботі наведено сучасний підхід та перспективи для удосконалення викладання цієї теми. Також наголошено, що використання приладів забезпечує формування творчої активності курсантів під час вивчення матеріалу другого модуля дисципліни “Основи фізіології праці та службової безпеки”. Відповідно удосконалення методів викладання пов’язуємо з застосуванням низки сучасних приладів, збільшенням практичної складової у структурі дисципліни, неперервною роботою над професійним рівнем викладачів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Аксьонова, Дар’я, and Юлія Кулінка. "ТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ ФОРМУВАННЯ МОВНОЇ ТА МОВЛЕННЄВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ФАХІВЦІВ СФЕРИ ОБСЛУГОВУВАННЯ." Професіоналізм педагога: теоретичні й методичні аспекти, no. 16 (December 9, 2021): 184–94. http://dx.doi.org/10.31865/2414-9292.16.2021.246625.

Full text
Abstract:
Стрімкі соціально-економічні зміни в суспільстві є рушійною силою для розвитку усіх сфер життєдіяльності людини та вимагають перебудови та удосконалення підходів та методів на всіх етапах освітнього процесу. Стаття присвячена проблемі теоретичних аспектів формування мовної особистості фахівців сфери обслуговування, висвітлюється актуальність проблеми виховання висококваліфікованого фахівця сфери обслуговування, перераховуються основні закони та нормативно-правові акти, які регулюють вимоки до підготовки фахівців сфери обслуговування. Розглянуто компетентнісний підхід до формування фахівців сфери обслуговування, як підґрунтя мовно культурного розвитку, виділені та охарактеризовані основні варіанти класифікацій компетентностей. Розкривається поняття мовного вміння та різні підходи до диференціації та стратегій спілкування. Аналізується комунікативна компетентність та основне коло вмінь, які вона охоплює. Досліджено лінгводидактичну літературу та зроблена порівняльна характеристика таких понять як «мовленнєва компетентність» та «мовна компетенція», визначена суть, структура та їх основні функції і структурні компоненти. У статті висвітлюється важливість володіння відповідними мовними нормами та навичками для формування професійної особистості фахівця сфери обслуговування, важливість комунікативної культури як засобу й умови формування професійної особистості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Біла-Кисельова, А. "Самовиховання - важлива умова та рушійний чинник удосконалення особистості судді відповідно до міжнародних стандартів." Слово Національної школи суддів України, no. 1 (22) (2018): 6–15.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Удосконалення особистості"

1

Фесенко, Ганна Петрівна, and Олена Вячеславівна Булигіна. "МЕТОДИКА ВИЗНАЧЕННЯ КОМПЛЕКСУ ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ОСОБИСТОСТІ ДЛЯ УДОСКОНАЛЕННЯ ВІДБОРУ АНТАРКТИЧНИХ ЗИМІВНИКІВ." Thesis, VIII Міжнародна антарктична конференція, присвячена 25-річчю приєднання Україна до договору про Антарктиду, 2017. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/47915.

Full text
Abstract:
Пропонується методика визначення комплексу психофізіологічних характеристик особистості з подальшим створенням бази даних для комп’ютеризованої інформаційної системи, що дозволить удосконалити відбір антарктичних зимівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Фесенко, Ганна Петрівна, and Олена Вячеславівна Булигіна. "МЕТОДИКА ВИЗНАЧЕННЯ КОМПЛЕКСУ ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ОСОБИСТОСТІ ДЛЯ УДОСКОНАЛЕННЯ ВІДБОРУ АНТАРКТИЧНИХ ЗИМІВНИКІВ." Thesis, VIII Міжнародна антарктична конференція, присвячена 25-річчю приєднання Україна до договору про Антарктиду, 2017. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/30409.

Full text
Abstract:
Пропонується методика визначення комплексу психофізіологічних характеристик особистості з подальшим створенням бази даних для комп’ютеризованої інформаційної системи, що дозволить удосконалити відбір антарктичних зимівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Рябченко, Лілія Олександрівна. "Проблема удосконалення навчально-пізнавального процесу в українській та російській педагогіці вищої щколи." Thesis, Национальный технический университет "Харьковский политехнический институт", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/996.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Білолюбська, В. "Удосконалення системи професійного розвитку персоналу на підприємстві." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/38568.

Full text
Abstract:
Професійний розвиток особистості — це підготовка та адаптація особи до роботи за конкретною професією чи спеціальністю. Професійний розвиток особистості відображає процес підготовки людини до конкретного виду трудової діяльності, охоплює оволодіння особистістю потрібними теоретичними знаннями, уміннями та практичними навичками, соціальними нормами поведінки, системою моральних цінностей і економічних якостей [1, с. 156]. На кожному підприємстві повинне відбуватися навчання персоналу, так як відбувається постійне оновлення технологій. Освіта і навчання персоналу мають бути безперервними і забезпечувати необхідний професійний розвиток.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Михайлюк, В. О. "Виховання, як процес удосконалення особистості." Thesis, 2013. http://hdl.handle.net/123456789/1248.

Full text
Abstract:
Михайлюк, В. О. Виховання, як процес удосконалення особистості / В. О. Михайлюк // Матеріали Всеукр. наук.-метод. конф. "Культура безпеки – запорука сталого розвитку суспільства" (БЖДС – 2013). – Миколаїв : НУК, 2013.
Розглядаються мета, принципи, прийоми, форми організації виховного процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Нікітенко, Еліна Костянтинівна, and Elina Nikitenko. "Удосконалення напрямів роботи туристичної галузі в умовах глобалізації." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/2828.

Full text
Abstract:
Нікітенко Е. К. Удосконалення напрямів роботи туристичної галузі в умовах глобалізації : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 073 "Менеджмент" / наук. керівник В. Г. Воронкова. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 141 с.
UA : В магістерській роботі сформовано концепцію удосконалення напрямів робои туристичної галузі в умовах глобалізації. Значна увага приділяється напрямам удосконалення комунікативних технологій у розвитку туристичного бізнесу в умовах інформаційного суспільства і глобалізації. Розглянуто теоретико-методологічні засади аналізу удосконалення напрямів роботи туристичної галузі в умовах інформаційного суспільства і глобалізації. Вивчено організаційно - управлінську структуру ТОВ "Приз-тур", проаналізовано діагностику проблем комунікативних технологій у розвитку туристичного бізнесу та сформовано SWOT-аналіз туристичного бізнесу у ТОВ "Приз-тур" як конкурентної переваги в умовах інформаційного суспільства та глобалізації, які потребують удосконалення комунікативних технологій. Досліджено напрями удосконалення напрямів роботи туристичного бізнесу в умовах інформаційного суспільства і глобалізаціїу ТОВ "Приз-тур".
EN : In the master's thesis the concept of improvement of directions of work of tourist industry in the conditions of globalization is formed. Much attention is paid to the directions of improving communication technologies in the development of tourism business in the conditions of information society and globalization. The first section is theoretical and methodological in nature, it discusses the theoretical and methodological principles of the analysis of improving the directions of tourism industry in the conditions of information society and globalization. The second section is devoted to the analytical and research dimensions of “Prize-Tour” LLC. The organizational and management structure of “Prize-Tour” LLC has been studied, diagnostics of communication technologies problems in tourism business development has been analyzed and SWOT analysis of tourism business at“PrizeTour” LLC has been formed as a competitive advantage in the conditions of information society and globalization, which require improvement of communication technologies. In the third section of the master's work the directions of improvement of directions of work of tourist business in the conditions of information society and globalization in LLC "Prize-Tour" are investigated.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Удосконалення особистості"

1

Ордіна, Л. "МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРОТВОРЧОГО СЕРЕДОВИЩА ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ ОСВІТИ." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (2nd ed). 2nd ed. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-2.01.

Full text
Abstract:
Формування культуротворчого середовища у закладі вищої освіти – один з ефективних напрямів удосконалення якості фахової підготовки студентів. У дослідженні розглянуто передумови виникнення феномену «культуротворче середовище», його становлення у педагогічній освіті, визначено поняття «культуротворче середовище закладу вищої освіти», окреслено структуру і функції, що обумовлюють продуктивність освітньо-виховної діяльності ЗВО, розглянуто сутність середовищного підходу, як методологічної основи формування КТС ЗВО, обґрунтовано ряд принципів, які визначають суттєві вимоги до формування культуротворчого середовища закладу вищої освіти, слугують опорою його практичної реалізації і передбачають творчу самореалізацію особистості в культурному житті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography