To see the other types of publications on this topic, follow the link: Трактори.

Journal articles on the topic 'Трактори'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Трактори.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Кожушко, Андрей. "Вплив перемінної маси рідкого вантажу на динамічну навантаженість ходової системи транспортованих агрегатів." Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», no. 21 (December 7, 2020): 75–86. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2020.21.75-86.

Full text
Abstract:
Постійне нарощування сільськогосподарської продукції змушує аграріїв використовувати в транспортних роботах, як автомобільну, так і тракторну техніку. Тому, створюючи нову тракторну техніку, виробники намагаються задовольнити експлуатаційні показники руху. При дослідженні транспортної роботи, що використовується в агропромисловому комплексі спостерігається виникнення проблеми при русі колісного трактора з причіпними та/або напівпричіпними цистернами, які частково заповнені рідиною. Оскільки в тракторних цистернах відсутні внутрішні перегородки, тоді перевезення частково заповненої рідким вантажем цистерни призведе до виникнення суттєвих вільних коливань. Така тенденція разом з закономірним нарощуванням транспортної швидкості призводить до поздовжньої та поперечної нестабільності, що сприяє підвищенню як енергетичних витрат, так і аварійних ситуацій (відбувається вплив на плавність руху, керованість та стійкість транспортного засобу, підвищення динамічної навантаженості ходової системи, тощо). Метою роботи є дослідження динамічної навантаженості ходової системи причіпної та напівпричіпної цистерни при виконанні транспортної роботи колісним трактором. Задля вирішення поставленої мети необхідно: оцінка динамічної навантаженості ходової системи агрегатів (тракторних цистерн) при виконанні транспортної роботи колісним трактором; виконати аналіз впливу конструктивних показників підвіски напівпричіпної цистерни з метою зменшення динамічної навантаженості ходової системи колісного трактора. При вирішенні поставленої мети використовувалась методика, яка передбачала математичне моделювання повздовжнього руху колісного трактора з цистернами різного об’єму наповнення. Використана модель враховує перерозподіл рідини у цистерні, яка викликана коливаннями оболонки, з використанням характеристики поверхневих хвиль Релея. Проведення аналізу динамічної навантаженості ходової системи тракторних цистерн базувалося на визначенні сили, що створюється пневматичними шинами коліс. Як результат, отримано дані теоретичного дослідження, які відображають вплив перерозподілу рідини в напівпричіпній цистерні на показник динамічної навантаженості ходової системи цистерн. Також встановлено, що для зменшення амплітуди динамічної навантаженості ходової системи напівпричіпної цистерни доцільно в конструкцію впроваджувати елементи демпфірування (амортизатори). При підборі пружних характеристик підвіски напівпричіпної цистерни необхідно проводити комплексне дослідження з визначення динамічної навантаженості на ходову систему, адже некоректний підбір жорсткості підвіски може призвести до потрапляння резонансної зони динамічної навантаженості в діапазон транспортних швидкостей руху.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Калінін, Є., І. Колєснік, Є. Медведєв, В. Шаповалов, and В. Пітя. "Робота фронтального навантажувача в крановому режимі." Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», no. 18 (March 19, 2020): 80–87. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2019.18.80-87.

Full text
Abstract:
В даний час для потреб сільського господарства розроблено понад 30 різних навантажувачів напірного дії.Крім спільності технологічного процесу спостерігається і спільність конструктивного оформлення машин фронтальних навантажувачів – основні їх вузли ідентичні: опорна рама – для зв’язку навантажувача з трактором, підйомна рама або підйомна стріла, гідроциліндри підйому, робочий орган.Технологічний процес виконується фронтальним навантажувачем напірної дії в наступних режимах: режимі заглиблення, крановому і транспортному режимах.Добре відомо, що тільки на основі теорії коливань можуть бути повністю з'ясовані такі практично важливі проблеми, як урівноваження машин, крутильні коливання валів і зубчастих передач, прецесія обертових валів, коливання механізмів під дією рухомих вантажів. Лише за допомогою цієї теорії можна встановити найбільш вдалі конструкції, відсуваючі експлуатаційні умови роботи машин можливо далі від умов виникнення великих коливань.Питання динаміки важких машин набувають в даний час першорядне значення в зв'язку з тим, що в сільськогосподарське виробництво існують природні тенденції підвищити продуктивність робочих машин в результаті збільшення навантажень і посилення їх темпів роботи.Характер динамічних навантажень в виконавчих механізмах робочих машин багато в чому залежить від прийнятої технологічної схеми, від характеру операцій які повинні бути відтворені в процесі експлуатації, нарешті, від типу виконавчого механізму і приводу його.Технологічний процес роботи фронтальних навантажувачів напірної дії виконується ними за однією схемою: поступальне переміщення агрегату для захоплення матеріалу, що навантажується і навантаження його в транспортні ємності, підйом вантажу по вертикальній коловій траєкторії.Отримані залежності навантаженості несучих конструкцій навантажувача і трактора від їх конструктивних параметрів можуть бути використані конструкторськими організаціями при проектуванні нових фронтальних навантажувачів та інших знарядь, що фронтально навішуються на колісні трактори.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

НАЛОБІНА, Олена, Микола ГОЛОТЮК, and Віталій ПУЦЬ. "Теоретичні передумови систематизації типорозмірів міні-тракторів." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, no. 16 (May 19, 2021): 18–22. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i16.503.

Full text
Abstract:
У статті викладено результати аналізу технічних характеристик сучасних міні тракторів. В ході виконаного аналізу встановлено, що конструктивні схеми машин постійно удосконалюються. При цьому змінюються підсистеми машин. Але, як виявив аналіз, існують певні взаємозв’язки між параметрами міні тракторів. Наявність взаємозв’язків між конструктивними і експлуатаційними параметрами є основою для їхньої систематизації з метою класифікації моделей міні тракторів і типізації з метою встановлення оптимальних параметрів в процесі проектування та виборі функціонального призначення. З метою спрощення процесу систематизації висунуто концепцію щодо можливості вибору одного значущого параметру, який визначає типорозмір і функціональні можливості трактора. Зміна значущого параметру впливає на основні конструктивні та техніко-експлуатаційні параметри. В ході аналізу рекомендовано за значущий приймати показник конструкційної маси трактора. Ключові слова: трактор, параметри, потужність, маса, оптимізація, класифікація
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

БУНДЗА, Олег, Олександр ГЕРАСИМЧУК, and Віктор МАРТИНЮК. "Обґрунтування вагомого показника вибору тракторних причепів." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, no. 16 (May 19, 2021): 5–10. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i16.501.

Full text
Abstract:
Об’єм перевезень, які організовують у сільськогосподарських підприємствах, зростає постійно. При цьому для здійснення перевезень, які здійснюються по полю й ґрунтовим дорогам, рекомендовано використовувати тракторний транспорт. Для забезпечення ефективної експлуатації тракторного агрегату, який являє собою енергетичний засіб, зчіпку та причіп, необхідним є виконання декількох умов: 1) раціональний вибір номенклатури причепів із урахуванням умов їхньої експлуатації; 2) забезпечення оптимальних показників техніко-експлуатаційних властивостей тракторних агрегатів. Внаслідок аналізу кореляційного зв’язку техніко-експлуатаційних показників причепів і енергетичних показників тракторів встановлено, що підбір причепів доречно проводити з використанням у якості оціночного показника вантажопідйомність причепу. Встановлено, що використання даного показника дозволить сформувати причіпний склад із урахуванням впливу таких показників як дотична тягова сила, питома витрата палива. Це, в свою чергу, дозволить ще у процесі обґрунтування складу транспортного агрегату оцінити економічну ефективність його експлуатації. Ключові слова: трактор, причіп, вантажопідйомність, маса, енергонасиченість
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сағындык Т.Ж. and Шистеев А.В. "АНАЛИЗ НАДЕЖНОСТИ ТРАКТОРОВ NEW HOLLAND T9 В ПЕРИОД ГАРАНТИЙНОЙ НАРАБОТКИ." HERALD OF SCIENCE OF S SEIFULLIN KAZAKH AGRO TECHNICAL UNIVERSITY, no. 2(109) (July 26, 2021): 157. http://dx.doi.org/10.51452/kazatu.2021.2(109).603.

Full text
Abstract:
Проанализированы отказы тракторов. Приведены причины потери работоспособности тракторов. Объектом исследования является тракторымарки New Holland (серии Т9). Предусматривалось определение условий и количества объектов наблюдения; сбор информации по видам отказовтракторов и их наработкам; фиксация времени, потраченного на восстановление работоспособности и возвращение машины в ряды исправных иготовых к работе. Приведены данные о кодах ошибок тракторов марки New Holland. Определены количественные характеристики надежности трактора New Holland. Приведены распределения Вейбулла статистических характеристик отказов трактора. При статистической обработке данных использовалисьфункции Microsoft Excel.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Анеляк, Михайло, Альвіан Кузьмич, Олександр Грицака, and Ігор Попадюк. "Техніко-економічне обґрунтування доцільності створення енерготехнологічного засобу на базі зернозбирального комбайна." Bulletin of Lviv National Agrarian University Agroengineering Research, no. 25 (December 1, 2021): 99–106. http://dx.doi.org/10.31734/agroengineering2021.25.099.

Full text
Abstract:
Одним зі способів зниження сукупних витрат на виробництві зерна є зменшення вартості парку сільськогосподарської техніки, зокрема за рахунок використання як енергозасобу зернозбирального комбайна та виконання комплексу робіт, не притаманних збиральній машині. У роботі означені основні положення щодо використання самохідного зернозбирального комбайна як енергозасобу, досліджено можливості завантаження його на інших сільськогосподарських роботах у пікові моменти весняного та осіннього періодів. Проведено економічне оцінювання використання зернозбирального комбайна як енергозасобу замість трактора на виконанні сільськогосподарських робіт у пікові періоди роботи тракторів та вільних від роботи зернозбиральних комбайнів. Оцінено собівартість виконаних робіт за допомогою накладання на обсяг робіт умовного господарства. Для економічного оцінювання доцільності створення енергозасобу на базі зернозбирального комбайна було розглянуто сільськогосподарське підприємство лісостепової зони України, що спеціалізується на товарному виробництві зерна. Для розрахунку техніко-економічних показників роботи енерготехнологічних засобів на базі трактора і зернозбирального комбайна з технологічних карт вирощування та збирання сільськогосподарських культур були вибрані технологічні операції, що виконуються за допомогою тракторів тягового класу 30 кН та зернозбиральних комбайнів, і побудовані подекадні графіки їх завантаження в розрахунку на 1000 га ріллі. За умови використання одного зернозбирального комбайна як енергозасобу у весняний та осінній періоди польових робіт у розрахунку на 1000 га ріллі потреба в тракторах тягового класу 30 кН зменшиться на 1 одиницю. Встановлено, що використання зернозбирального комбайна як енерготехнологічного засобу дасть змогу збільшити його річне завантаження в 1,5–2 рази та отримати річний економічний ефект у межах 70–100 грн/га.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Полянский, Александр. "Забезпечення вимог охорони праці тракториста при роботі на ухилах." Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», no. 21 (December 7, 2020): 87–91. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2020.21.87-91.

Full text
Abstract:
Обґрунтовано та розроблено спосіб контролю граничних і допустимих кутів нахилу тракторів, що працюють на ухилі до моменту відриву колеса. Запропоновано прилад, який, реагуючи на нормальну реакцію колеса наближається до нуля, сигналізує оператору про досягнення граничних або допустимих кутів нахилу трактора Застосування розробленого методу на практиці дозволяє виконати одну з основних вимог охорони праці тракториста - забезпечити безпеку експлуатації трактора при виконанні робіт на полях складного ландшафту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Юрков, М. М., В. В. Жолудева, and Е. В. Уткин. "Technical Readiness of the Machine-Tractor Aggregate: Statistical Analysis." Vestnik APK Verhnevolzh`ia, no. 4(52) (December 25, 2020): 90–93. http://dx.doi.org/10.35694/yarcx.2020.52.4.018.

Full text
Abstract:
В статье проанализированы наиболее существенные факторы, влияющие на техническую готовность тракторов к работе, с помощью математико-статистического моделирования. Исследование проведено на одном из сельскохозяйственных предприятий Ярославской области. Техническая готовность техники зависит от множества субъективных и объективных факторов. В результате исследований авторами было выявлено восемь факторов, влияющих на техническую готовность тракторов (затраты на ремонт и техническое обслуживание (ТО) одного физического трактора за год, руб.; затраты на ТО на один эт. га в год, руб.; стоимость материально-технической базы (МТБ) по ремонту и ТО, приходящаяся на один эт. трактор, тыс. руб.; обеспеченность работающими механизаторами на 100 физических тракторов, чел.; наличие механизаторов, имеющих 1–3 классы квалификации, % к общему количеству; доля услуг предприятий сельхозтехники в затратах на ремонт и ТО, %; затраты на запасные части за один год на один эт. трактор, руб.; доля стоимости узлов и агрегатов при ремонте тракторов, %). Для описания процесса были использованы методы многофакторного корреляционного и регрессионного анализа. Выявлено, что наиболее существенное влияние на результативный признак (коэффициент технической готовности тракторов) оказывает величина затрат на ТО в расчёте на один эт. га в год и наличие механизаторов, имеющих 1–3 классы квалификации. Применение предложенной методики, по мнению авторов, обеспечит не только определение технического состояния агрегатов и механизмов, но и сократит время простоя техники, снизит затраты на ТО и технический ремонт, а также на расход запасных деталей и материалов и повысит производительность труда. The article analyzes the most significant factors affecting the technical readiness of tractors for work using mathematical and statistical modeling. The research was carried out at one of the agricultural enterprises of the Yaroslavl region. Technical readiness of machinery depends on many subjective and objective factors. As a result of the research the authors identified eight factors affecting the technical readiness of tractors (repair and maintenance costs (maintenance) of one physical tractor per year, Rub.; maintenance costs per reference unit ha per year, Rub.; the cost of the material and technical base (MTB) for repair and maintenance which is accounted for by reference tractor, RUB, in thousands; provision of working machine operators for 100 physical tractors, people; the presence of machine operators with 1–3 qualification classes, % of the total number; share of agricultural equipment services in repair and maintenance costs, %; service parts costs per year per reference tractor, Rub..; share of components and assemblies cost during tractor repair, %). Multifactor correlation and regression analysis techniques were used to describe the process. It was revealed that the most significant impact on the effective feature (tractor technical readiness factor) is the amount of maintenance costs calculated per reference ha per year and the presence of machine operators with 1–3 qualification classes. The application of the proposed technique according to the authors, will ensure not only the determination of the technical condition of units and mechanisms, but also reduce the out-of-service time of equipment, reduce maintenance and technical repair costs, as well as the consumption of spare parts and materials and increase labor productivity.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Oyunsurtal, Erdenesaikhan, and Ulziibaatar Tserendorj. "Compared results of agricultural tractors and combine’s engine oil contamination." Mongolian Journal of Agricultural Sciences 31, no. 3 (February 15, 2021): 160–65. http://dx.doi.org/10.5564/mjas.v31i3.1550.

Full text
Abstract:
Soot, silicon, and metals, which degrade rapidly in the main contact parts, were selected from the contaminants contained in the engine oil, and a study was conducted to determine the amount of contamination. As part of the research, oil samples were taken from the tractor engine and combine harvester during processing in the field and during harvest, and the amount of oil contamination was determined by laboratory analysis. Laboratory experiments revealed that soot in combine engine is 1.7...2.1 times greater than tractor engine whereas silicon was 3.0...3.3 times slighter and iron was 1.033...1.5 times slighter. Хөдөө аж ахуйн трактор, комбайны хөдөлгүүрийн тосны бохирдлыг харьцуулан судалсан дүн Хөдөлгүүрийн тосонд агуулагдах бохирдуулагч элементүүдээс үндсэн харьцлын эд ангиудыг түргэн элэгдүүлдэг хөө тортог, цахиур, төмөрлөгийг сонгон авч, бохирдлын хэмжээг тогтоох судалгааг гүйцэтгэсэн болно. Судалгааны ажлын хүрээнд тариалангийн талбайн уринш боловсруулах болон хаврын тариалалтанд ашиглагдаж буй трактор, үр тариа хураалтанд ашиглагдаж буй комбайны хөдөлгүүрээс санамсаргүй түүврийн аргаар тосны дээжийг цуглуулсан. Тосны дээжинд агуулагдах хөө тортог, цахиур, төмөрлөг элементийн хэмжээг “Текеномикс Монгол” ХХК-ий итгэмжлэгдсэн лабораторт автомат пепитка, Soot meter, Fluid scan-Q1000 багажуудыг ашиглан тодорхойлов. Лабораторийн шинжилгээний дүнд дээр дурьдсан бохирдуулагч элементүүд нь туршилтанд орсон трактор болон комбайны хөдөлгүүрт өөр өөр байгааг тогтоов. Комбайны хөдөлгүүрийн тосон дахь цахиур тракторын хөдөлгүүртэй харьцуулбал бага байна. Энэ нь комбайны хөдөлгүүрийг бодвол тракторын хөдөлгүүр хөрсний шороо, тоосжилт ихтэй нөхцөлд ажилладагтай холбоотой юм. Тракторын хөдөлгүүрийн тосонд агуулагдах цахиурын хэмжээ харьцангуй өндөр байгаа нь хөдөлгүүрийн үндсэн харьцлын эд ангийн абразив элэгдлийг эрчимжүүлэх хүчин зүйл болж байна. Харин комбайны хөдөлгүүрийн тосонд агуулагдах хөө тортог тракторын хөдөлгүүрийнхээс их байна. Түлхүүр үг: Хөдөлгүүрийн тос, тосны дээж, хөдөлгүүрийн тосны бохирдол, тосны шүүрний бохирдол
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Дубинин, Евгений. "Математичне моделювання руху шарнірно-зчленованої колісної машини з пружнім елементом у з’єднувальному шарнірі." Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», no. 22 (December 7, 2020): 76–83. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2020.22.76-83.

Full text
Abstract:
Отримана динамічна модель руху шарнірно-зчленованого колісного трактора нерівностями враховує основні конструктивні параметри, що впливають на стійкість його положення в площині, перпендикулярній до опорної поверхні, а також характеристики опорної поверхні. Для побудови рівнянь руху секцій трактора використано рівняння Лагранжа другого роду та, виходячи з конструктивних особливостей шарнірно-зчленованого колісного трактора, прийнятий ряд припущень для спрощення математичної моделі. У розглянутому варіанті сполучний шарнір трактора являє собою конструкцію з пружнім елементом. Зміна кутів нахилу твірних нерівностей поверхні під колесами секцій шарнірно-зчленованого трактору задана у вигляді періодичних функцій. В якості параметру динамічної стійкості положення розглянуті кутові швидкості секцій у поперечній площині, перпендикулярній до опорної поверхні. Наявність пружного зв’язку в горизонтальному шарнірі впливає на стійкість проти перекидання та може бути зроблена в різному конструктивному виконанні. Одним з таких варіантів є застосування пружин або пружини, які б під час коливань секцій машини під час руху нерівностями перерозподіляли енергію коливань найменш стійкої передньої секції до більш стійкої задньої, при цьому частково зменшуючи цю енергію. Таким чином, система буде більш стійкою щодо перекидання та забезпечить відсутність ударних навантажень між елементами з’єднувального шарніра, підвищивши його надійність. Встановлено, що наявність пружного елементу у горизонтальному шарнірі між секціями знижує максимальні величини параметра стійкості положення – кутових швидкостей секцій на 15–20%. При цьому підвищується динамічна стійкість колісних шарнірно-зчленованих машин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Korzhov, Volodymyr, and Vasyl Kudra. "Лісотехнічна меліорація трелювальних волоків в гірських лісах з використанням екскаватора." Наукові праці Лісівничої академії наук України, no. 18 (March 28, 2019): 194–201. http://dx.doi.org/10.15421/411920.

Full text
Abstract:
Під час проведення лісозаготівлі в гірських лісах Українських Карпат основним трелювальним механізмом були і залишаються гусеничні та колісні трактори, із застосуванням яких заготовляють понад 90% деревини. Такий технологічний аспект, за відсутності належної транспортної інфраструктури, зумовлює необхідність влаштування густої мережі трелювальних волоків, внаслідок чого знімається та відсипається у відвал значний обсяг родючого грунту. З часом на таких ділянках активізуються ерозійні процеси і волок стає руслом для поверхневого стоку води. Особливо вразливими в ерозійному відношенні є магістральні волоки, які, зазвичай, експлуатуються тривалий період часу. Тому актуальним завдання лісогосподарської діяльності є відновлення порушених земель під час первинного транспортування деревини. З огляду на це, розпочато відпрацювання раціональних методів лісотехнічної меліорації частини волоків, які не передбачаються для подальшого використання чи характеризуються інтенсивними ерозійними процесами. Встановлено, що на волоках, де здійснені меліоративні роботи із застосуванням гусеничного екскаватора, проходять активні лісовідновні процеси. Через два роки на меліорованих волоках, в середньому, налічується 85,4 тис. шт./га підросту різних деревних видів. При цьому на підвищених ділянках відзначено суттєву перевагу (69,7%) густоти підросту. Проективне вкриття трав’яних видів на волоках характеризується як рідке (коефіцієнт 0,32). Найчастіше трапляються Rubus serpens Weihe (92%) та Carex pilosa Scop. (83%). Результати досліджень дали змогу встановити позитивні і негативні сторони розглядуваного методу лісотехнічної меліорації трелювальних волоків і зробити узагальнення щодо можливості його застосування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Ярошенко, Павло Миколайович. "ПРО ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДИКИ РОЗРАХУНКУ ТЯГОВОГО ЗУСИЛЛЯ МТА." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes 42, no. 4 (October 12, 2021): 22–25. http://dx.doi.org/10.32845/msnau.2020.4.5.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто питання вдосконалення методики розрахунку раціонального складу машинно-тракторного агрегату. Дослідження залежностей для визначення тягової сили сучасних тракторів показали, що ряд дослідників вирішу-вали цю проблему задовго до її появи. У технічній літературі для сучасних тракторів дедалі менше інформації про проду-ктивність. В основному це рекламна інформація, але навіть на її основі можна визначити необхідні параметри. Як видно з цієї публікації, тягову силу необхідно визначати принаймні двічі з урахуванням умов експлуатації агрегатів. Необхідно знати вагу агрегатів, значення їх технологічних швидкостей і те, якою трансмісією користується цей агрегат. Це осо-бливо важливо, коли МТА складається із зарубіжного трактора та вітчизняної сільськогосподарської машини, оскільки можливості енергетичних продуктів відомих марок мають значний асортимент, а можливості вітчизняного обладнання обмежені агрономічними вимогами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Галич, І., Р. Антощенков, В. Антощенков, C. Дюндик, and Ю. Жарко. "Динаміка одинарних та здвоєних колісних систем трактора у вертикальному напрямку." Науковий журнал «Інженерія природокористування», no. 4(18) (February 10, 2021): 14–23. http://dx.doi.org/10.37700/enm.2020.4(18).14-23.

Full text
Abstract:
В роботі наведено результати досліджень динаміки одинарних та здвоєних колісних систем трактору у вертикальному напрямку в залежності від профілю опорної поверхні. Дослідження виконано для одинарних та здвоєних колісних систем тракторів серії ХТЗ-240.В роботі наголошено, що підвищення продуктивності та ефективності використання машиннотракторних агрегатів досягається за рахунок збільшення робочих швидкостей, ширини обробітку та раціонального використання сільськогосподарських машин, що входять до складу агрегатів.При цьому, як нерівність поверхні поля так і швидкість руху є джерелами додаткових коливань та вібрацій агрегату. Додаткові коливання складових елементів трактора призводять до збільшення переущільнення ґрунту. Для кращого розуміння цього процесу необхідно враховувати фізику реакції шин на нерівності поверхні поля, зокрема вплив еластичної частини колеса.Математична модель колеса, що включає коефіцієнт опору кочення, який залежить від тиску в шині і швидкості. Складено еквівалентну динамічну модель одинарних та здвоєних колісних систем, що рухається по опорній поверхні в MatLab\Simulink.Визначено, що мінімальний радіус одиночного колеса дорівнює 0,7599 м, а максимальний – 0,8605 м. Відповідно, розмах коливань радіусу одинарного колеса складає 0,1006 м. Радіус здвоєного колеса має мінімальне значення 0,75 м, максимальне – 0,820 м та розмах – 0,07 м. Розмах коливань радіусу здвоєних коліс нижче на 0,03 м ніж для одинарних коліс. Здвоєне колесо має нижчу амплітуду та розмах коливань швидкості центру мас у вертикальному напрямі ніж одинарне колесо. Здвоєне колесо має меншу деформацію у вертикальному напряму, тобто динамічний радіус залишається більш стабільним.Сформовано передатні функції залежності швидкості центра мас колеса у вертикальному напрямі від швидкості зміни висоти профілю опорної поверхні для одинарних та здвоєних колісних систем. Розраховано логарифмічно амплітудно-фазову частотну характеристики одинарних та здвоєних коліс у вертикальному напрямі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

L, Lkhagvasuren, Tumen J, and Gantulga G. "Research study on developing an optimal system for agricultural machinery maintenance and repair." Mongolian Journal of Agricultural Sciences 26, no. 01 (April 30, 2019): 163–71. http://dx.doi.org/10.5564/mjas.v26i01.1213.

Full text
Abstract:
In this paper presented the results of research studies on developing an optimal system of “agriculture tractor –– mobile service and repair unit” using a mathematical model of Queuing Theory, by applying a criteria of minimal loss of agricultural tractor and other machineries exploitation. An applicability of this system for was analyzed according to the Marcov theory and theory of probability. This mathematical model for optimizing agricultural machinery maintenance and repair system has been tested and proven for practical application at “Agromachtech” LLC, a distributer company of YTO International in Mongolia. Within this study a comparative analysis has conducted for some of the maintenance and service parameters of this “agriculture tractor –– mobile service and repair unit” system developed by the authors. An optimization made for the numbers of maintenance and service groups (channels). Хөдөө аж ахуйн машин-тракторын засвар, техникийн үйлчилгээний оновчтой тогтолцоог тогтоох судалгаа Хураангуй: Уг эрдэм шинжилгээний өгүүлэлд “Трактор & засвар, үйлчилгээний явуулын нэгж” тогтолцоог оновчлох асуудлыг Марковын онолд тулгуурлан, магадлагаат шинж төлөв бүхий математик загвар болон сул зогсолтын хамгийн бага алдагдал шалгуурыг ашиглан гүйцэтгэсэн судалгааны ажлын үр дүнг үзүүлсэн болно. Судалгааны ажлын хүрээнд бидний боловсруулсан онол аргазүйн үндэслэлийг үйлдвэрлэлд ашиглаж болохыг YTO фирмийн тракторын диллер “Агромаштех” ХХК-ийн засвар, үйлчилгээний явуулын автомашины үйл ажиллагааны жишээн дээр туршилт, тооцоогоор батлав. Түлхүүр үг: Засвар-техникийн үйлчилгээ, Нийтийн үйлчилгээний онол, Трактор, Засвар үйлчилгээний явуулын нэгж
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Захарчук В.І., Сітовський О.П., and Захарчук О.В. "КОМПЛЕКС ПРИЛАДІВ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ ПАРАМЕТРІВ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ПІД ЧАС РУХУ." Перспективні технології та прилади, no. 17 (December 18, 2020): 59–65. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2313-5352-2020-17-9.

Full text
Abstract:
Для перевірки адекватності математичної моделі руху транспортного засобу за їздовим циклом є потреба в комплексі приладів для реєстрації його параметрів під час руху. В якості таких параметрів колісного трактора з газовим двигуном обрано частоту обертання колінчастого вала, розрідження у впускному колекторі, кут відкриття дросельних заслінок, швидкість руху. Розроблено апаратну частину комплексу: підібрано датчики, вибрано аналого-цифровий перетворювач (АЦП), ноутбук для опрацювання інформації, здійснено підключення датчиків до АЦП, а АЦП до ноутбука. Підібрано програму для моніторингу та запису сигналів датчиків на ноутбук. Розроблено програму для остаточної обробки отриманих даних — перетворення сигналів датчиків у величини досліджуваних параметрів. Комплекс приладів змонтований на колісному тракторі МТЗ-80 з переобладнаним з дизеля газовим двигуном. Здійснено декілька записів вибраних параметрів у дорожніх умовах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Mandryka, V. R., V. M. Krasnokutskyi, and O. O. Ostroverkh. "ДОСЛІДЖЕННЯ ДИНАМІЧНОГО НАВАНТАЖЕННЯ ТРАКТОРІВ З ОБ’ЄМНИМ ГІДРАВЛІЧНИМ ПРИВОДОМ." Transport development, no. 2(7) (March 15, 2021): 60–72. http://dx.doi.org/10.33082/td.2020.2-7.06.

Full text
Abstract:
Процеси, що виникають у трансмісіях тракторних агрегатів та самохідних сільськогосподарських машин за різних режимів руху і в процесі регулювання, характеризуються складними залежностями, які вивчаються аналітично або експериментально. Відомі різні способи отримання математичних моделей. Одним із них є класичний метод прямого опису. Іншим – використання пасивних і активних методів регресійного аналізу. Раціональним є використання обох методів, поєднання яких дає можливість отримати необхідну математичну модель. Об’ємний гідропривід (ОГП) все більше знаходить застосування в трансмі- сіях сучасних тракторів і самохідних сільськогосподарських машин. У наведеній статті розглядається математичний опис аксіально-поршневих гідромашин. Проведено дослідження перехідних процесів, їх оцінка проводилися для визна- чення навантажень, що виникають у трансмісії машини за ступінчастої зміни навантаження, передавального числа ОГП і постійної подачі палива під час роз- гону агрегату з місця. Режим розгону агрегату вивчався під час руху на оран- ці і на транспортних роботах для таких параметрів і таких початкових умов: швидкість обертання валу гідромотора і валу двигуна; крутний момент на валу двигуна; Крюкова навантаження; тиск у напірній магістралі ОГП. Враховано динамічні характеристики гідромашин, витоку рідини і її пружні властивості, а також змінні значення ККД гідроприводу. Результати моделювання зіставлені з експериментальними дослідженнями. Як об’єкти дослідження використовува- лися: макет гусеничного трактора Т-150Е з незалежними повнопотоковий ОГП лівого і правого бортів; макет колісного коренезбирального комбайна з незалеж- ними ОГП бортів задніх ведучих коліс. Залежно від режимів роботи за несталого руху можливі такі варіанти управління, що забезпечують високу швидкодію за деякого рівня динамічних навантажень або мінімальні динамічні навантаження, коли часовий чинник не є превалюючим. Перспективним є й оптимальне управлін- ня, коли у функцію мети включені додаткові параметри.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Сувдаа, Ж. "ҮР ТАРИАНЫ САЛБАР ДАХЬ ТЕХНИКИЙН ХАНГАМЖИЙН АСУУДАЛД." Mongolian Journal of Agricultural Sciences 10, no. 1 (December 12, 2014): 186–89. http://dx.doi.org/10.5564/mjas.v10i1.343.

Full text
Abstract:
Цаг үеийн нөхцөл байдлыг харгалзан техникийн хэрэгцээ, хангамжийн түвшинг эргэн тооцох шаардлага байгаа юм. Техник технологийн дэвшил өөрчилтийг тусгах зорилгоор “ТЭ-150” трактор, “Нива- Эффект”, “Вектор 410” комбайныг жиших нэгжээр сонгон авч нийт зүтгэх хүчний хэрэгцээг биет болон жиших нэгжээр илэрхийлэнтехникийн хангамжийн түвшинг тодорхойллоо.Энд хэрэглэгдсэн судалгааны аргыг Монгол улсын хөдөө аж ахуйн байгууллагуудын машин –тракторын паркийн өнөөгийн байдлыг үнэлэх, өөрчлөгдөж байгаа тариалангийн талбайн хэмжээ болон өсөн нэмэгдэж байгаа паркийн хүчин чадалтай уялдуулан паркийн шинэчлэлийг төлөвлөх, хөрөнгө оруулалтын төсөл боловсруулахад ашиглах боломжтой юм.DOI: http://dx.doi.org/10.5564/mjas.v10i1.343
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Кривоконь, О. Г., and В. П. Козоріз. "Особливості тракторизації сільського господарства України на початку 20-х років ХХ ст." Studies in history and philosophy of science and technology 29, no. 2 (January 5, 2021): 90–99. http://dx.doi.org/10.15421/272025.

Full text
Abstract:
Вперше досліджено особливості процесу тракторизації сільського господарства України на початку 20-х років ХХ ст., проаналізовано передумови виникнення цього явища. Під тракторизацією розуміють впровадження тракторів у певну галузь народного господарства. Доведено, що найбільший вплив на тракторизацію сільського господарства України мала політика центральних органів більшовицької влади, яка формувалась у Москві, а також підвищений попит сільського населення на тракторну техніку. Спочатку тракторизація сільського господарства передбачала централізовану закупівлю тракторів за кордоном і плановий розподіл їх серед сільських виробників, а у подальшому планувалося створення власного тракторобудування. Встановлено, що основні засади тракторизації були розроблені вченими та інженерами царської Росії, які згодом співпрацювали з більшовицькою владою. Наголошено, що процес тракторизації супроводжувався створенням певних ідеологічних міфів, які надовго вкоренилися в масовій свідомості людей. Однак тракторизація справді мала величезний вплив на розвиток і характер соціально-економічних відносин в українському селі, піднявши культуру землеробства і продуктивність сільськогосподарського виробництва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Саржанов, О. А., Г. І. Барабаш, and Б. О. Саржанов. "ОБГРУНТУВАННЯ ВИБОРУ ПОСІВНИХ КОМПЛЕКСІВ ВІТЧИЗНЯНОГО ВИРОБНИЦТВА МЕТОДОМ МАТЕМАТИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ (ЗА ІНЖЕНЕРНО-ТЕХНІЧНИМИ КРИТЕРІЯМИ)." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes, no. 2 (44) (May 5, 2022): 21–25. http://dx.doi.org/10.32845/msnau.2021.2.5.

Full text
Abstract:
Традиційно техніко-експлуатаційні показники використання машинних агрегатів в рослинництві визначаються, виходячи з того, що за довідковими даними по питомому опору робочих органів машин які експлуатуються в певних грунтово-кліматичних умовах, та відомими тяговими зусиллями тракторів вибирають необхідну передачу, завантажуючи таким чином двигун трактора до оптимального значення, але в межах певного діапазону агротехнічно допустимих швидкостей [1,2,4]. Але на даний момент ситуація помінялась. Інформація що до згаданих показників відсутня через те, що офіційно лабораторно-польові дослідження або не проводяться або інформація про це відсутня.В запропонованій статті наведені методичні підходи по визначенню основних техніко-експлуатаційних показників використання нових посівних комплексів вітчизняного виробництва, по яких ще відсутня в літературних джерелах інформація що до ефективності їх роботи в певних виробничих умовах; наведені конкретні значення режимів роботи, продуктивності, витратах палива цих машин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Лхагвасүрэн, С., and Ч. Бямбадорж. "МАШИН ТРАКТОРЫН УГСРААНЫ ЭЭЛЖИЙН ЦАГ АШИГЛАЛТАД НӨЛӨӨЛӨХ ЗАРИМ ХҮЧИН ЗҮЙЛИЙГ ШИНЖЛЭХ." Mongolian Journal of Agricultural Sciences 14, no. 1 (February 6, 2016): 168–72. http://dx.doi.org/10.5564/mjas.v14i1.600.

Full text
Abstract:
Газар тариалангийн үйлдвэрлэлд сүүлийн жилүүдэд шинээр ашиглагдаж буй өндөр хүчин чадалтай машин тракторын угсрааны ээлжийн цаг ашиглалтад нөлөөлж байгаа хүчин зүйлүүдийг судалж, бүтээмжийг нэмэгдүүлэх нөөцийг илрүүлсэн ба уг судалгааны ажлын зарим үр дүнг энэхүү өгүүллээр толилуулж байна. Бид CASE, JOHN DEERE, зэрэг трактор, JD 1076, ДОМИНАТОР 150, 130 зэрэг техник дээр явуулсан судалгааны үр дүнд шинжилгээ хийв.Угсрааны цэвэр ажлын цагийн нэг удаагийн үргэлжлэх хугацаа, талбайн захад эргэхэд зарцуулах хугацаа, угсрааны талбайд ажиллах хурд зэргийг үр тариаг үрлэх ажил дээр авч үзэж, Марковийн тохиолдолын үзэгдэлд хамааруулан Пуассона, экспоненциаль тархалтын хуулиар зүй тогтолыг шинжилсний дээр хэвийн тархалт, лог нормаль буюу логарифмчилсан хэвийн тархалтаар үзсэн болно. Туршилтын давталтын тоо нь 82-217 -ийн хооронд хэлбэлзэж байв. Онолын тархалтын таарцыг Пирсон, Фишерийн шинжүүрээр шалган, хамгийн өндөр магадлалтайг нь сонгож авлаа.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Саржанов, О. А., Г. І. Барабаш, and Б. О. Саржанов. "ОБГРУНТУВАННЯ ВИБОРУ ПОСІВНИХ КОМПЛЕКСІВ ВІТЧИЗНЯНОГО ВИРОБНИЦТВА МЕТОДОМ МАТЕМАТИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ (ЗА ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНИМИ КРИТЕРІЯМИ)." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes, no. 2 (44) (May 5, 2022): 63–66. http://dx.doi.org/10.32845/msnau.2021.2.13.

Full text
Abstract:
Традиційно техніко-експлуатаційні показники використання машинних агрегатів в рослинництві визначаються, виходячи з того, що за довідковими даними про стан грунту та відомими тяговими зусиллями тракторів вибирають необхідну передачу, завантажуючи таким чином двигун трактора до оптимального значення, але в межах певного діапазону агротехнічно допустимих швидкостей. Але на даний момент ситуація помінялась. Інформація що до згаданих показників відсутня через те, що офіційно лабораторно-польові дослідження або не проводяться або інформація про це відсутня. Про це було сформульовано в попередній статті «ОБГРУНТУВАННЯ ВИБОРУ ПОСІВНИХ КОМПЛЕКСІВ ВІТЧИЗНЯНОГО ВИРОБНИЦТВА МЕТОДОМ МАТЕМАТИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ (за інженерно-технічними критеріями)»В запропонованій статті наведені методичні підходи по визначенню основних техніко-економічних показників нових посівних комплексів вітчизняного виробництва, по яких ще відсутня в літературних джерелах інформація що до ефективності використання в певних виробничих умовах; наведені конкретні значення складових прямих експлуатаційних та приведених витрат, що дозволить проводити аналітичні дослідження по ефективності їх використанню.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Артёмов, Н. "Навантаження на колеса від зміни вертикальних прискорень в процесі руху сільськогосподарського агрегату." Науковий журнал «Інженерія природокористування», no. 3(17) (December 24, 2020): 23–28. http://dx.doi.org/10.37700/enm.2020.3(17).23-28.

Full text
Abstract:
Правильна експлуатація колісних шин тракторів утруднена і залежить від багатьох факторів. Тиск в шинах має велике значення для розподілу тиску напружень і деформацій як у самій шині так і її впливі на ґрунт. Деформація шини впливає на розмір поверхні контакту з ґрунтом. Низький тиск викликає надмірний прогин каркасу шини, що збільшує опір коченню колеса. Причини занадто великого тиску зниження зчеплення шин з ґрунтом, нерівномірний і швидкий знос, особливо ведучих коліс. Для різних ґрунтів в залежності від тиску в шинах можна отримати різний розподіл напруження в ґрунті. У статті представлено вплив шини ведучого колеса трактора при експлуатації на зміну ущільнення ґрунту.Основна мета цього дослідження полягала в оцінці впливу механічних напружень, що діють при впливі ведучих коліс сільськогосподарського агрегату, на зміну ущільнення ґрунту і процеси, що відбуваються при цьому. Сільськогосподарські машини можуть вплинути на структуру ґрунтового профілю на глибину до 0,6 м залежно від характеристики машин, типу ґрунту і початкових умов стану ґрунту З огляду на зміну верхнього шару ґрунту, ходових системи сільськогосподарських агрегатів, особливо тракторів з навісними або причіпними знаряддями, які створюють тягове зусилля за рахунок напруження-деформації - взаємодії між шинами і верхнім шаром ґрунту. У цій контактно поверхневій взаємодії між ґрунтом і шиною відбувається деформація ґрунту при нормальних напруженнях і напруженнях зсуву. Напруження зсуву різко зростає зі збільшенням тягового зусилля і буксування коліс, що може привести до руйнування слабкого верхнього родючого шару.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Артёмов, Н. "Навантаження на колеса від зміни вертикальних прискорень в процесі руху сільськогосподарського агрегату." Науковий журнал «Інженерія природокористування», no. 3(17) (December 24, 2020): 23–28. http://dx.doi.org/10.37700/enm.2020.3(17).23-28.

Full text
Abstract:
Правильна експлуатація колісних шин тракторів утруднена і залежить від багатьох факторів. Тиск в шинах має велике значення для розподілу тиску напружень і деформацій як у самій шині так і її впливі на ґрунт. Деформація шини впливає на розмір поверхні контакту з ґрунтом. Низький тиск викликає надмірний прогин каркасу шини, що збільшує опір коченню колеса. Причини занадто великого тиску зниження зчеплення шин з ґрунтом, нерівномірний і швидкий знос, особливо ведучих коліс. Для різних ґрунтів в залежності від тиску в шинах можна отримати різний розподіл напруження в ґрунті. У статті представлено вплив шини ведучого колеса трактора при експлуатації на зміну ущільнення ґрунту.Основна мета цього дослідження полягала в оцінці впливу механічних напружень, що діють при впливі ведучих коліс сільськогосподарського агрегату, на зміну ущільнення ґрунту і процеси, що відбуваються при цьому. Сільськогосподарські машини можуть вплинути на структуру ґрунтового профілю на глибину до 0,6 м залежно від характеристики машин, типу ґрунту і початкових умов стану ґрунту З огляду на зміну верхнього шару ґрунту, ходових системи сільськогосподарських агрегатів, особливо тракторів з навісними або причіпними знаряддями, які створюють тягове зусилля за рахунок напруження-деформації - взаємодії між шинами і верхнім шаром ґрунту. У цій контактно поверхневій взаємодії між ґрунтом і шиною відбувається деформація ґрунту при нормальних напруженнях і напруженнях зсуву. Напруження зсуву різко зростає зі збільшенням тягового зусилля і буксування коліс, що може привести до руйнування слабкого верхнього родючого шару.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Анікєєв, О., К. Сировицький, М. Агапов, and А. Бойко. "Методика обґрунтування раціонального складу і швидкісного режиму роботи машинних агрегатів." Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», no. 18 (March 19, 2020): 62–69. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2019.18.62-69.

Full text
Abstract:
В статті наведено методику обґрунтування раціонального складу і швидкісних режимів роботи машинних агрегатів для виконання технологічних операцій при вирощуванні продукції рослинництва.Висновок про правильність вибору того чи іншого складу агрегату необхідний з урахуванням маневрових характеристик трактора і кінематичних параметрів робочої машини. Значення коефіцієнтів зчеплення ведучого апарату з ґрунтом та опору перекочування для різних агрофонів відіграє важливу роль у процесі вибору швидкісного режиму роботи, що в свою чергу покликано збільшити продуктивність, зменшити витрати палива та підвищити якість виконання технологічних операцій в рослинництві. Також науково-обґрунтований підхід до вибору складу агрегату дає можливість зменшити затрати праці та підвищити техніко-економічну ефективність використання машинно-тракторних агрегатів. В багатьох випадках, швидкість, яка визначається по енергонасиченості трактора, не може бути реалізована внаслідок агротехнологічних або фізіологічних обмежень. Економічні обмеження швидкості машинного агрегату обумовлені зміною енерговитрат на виконання процесу, експлуатаційної надійності машин в складі агрегату, а також деяким погіршенням використання часу зміни. В кожному окремому випадку швидкісні режими роботи необхідно уточнювати з урахуванням фізико-механічних властивостей ґрунтів, стану поверхні поля, фаз розвитку рослин, вологості ґрунту і інших факторів які впливають на якість роботи.Відповідність параметрів агрегату, перш за все виробничим умовам – є передумовою високої продуктивності агрегату. Із збільшенням ширини захвату агрегату пропорційно підвищується його продуктивність, а для посівних машин, обприскувачів і ряду інших – підвищується якість виконання роботи, внаслідок зменшення площі поля яка піддається дії ходових систем, зменшується кількість стикових міжрядь, поліпшуються умови технологічного обслуговування агрегату і скорочується кількість персоналу по його обслуговуванню.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Блезнюк, Олег. "Визначення показників рівня технічної експлуатації та їх вплив на надійність техніки." Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», no. 22 (December 7, 2020): 242–54. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2020.22.242-254.

Full text
Abstract:
В роботі розкрито проблематику вибору факторів та оцінки їх впливу на показники технічної експлуатації і, насамперед, на експлуатаційну надійність техніки. Ефективність управління процесом формування експлуатаційної надійності потребує залучення конструкторів, вчених, працівників сфери експлуатації та ремонту техніки, при цьому, основними ознаками даного процесу є динамічність і адаптивність. В роботі наведено, що можна виділити декілька основних факторів, які найістотніше впливають на експлуатаційну надійність техніки. До таких факторів, зокрема відносяться якість обкатки трактора, організація і якість технічного обслуговування, якість поточного ремонту, умови зберігання та якість паливно-мастильних матеріалів, кваліфікація механізаторів, рівень технічного забезпечення господарств, рівень організації використання тракторів. Кожен з основних факторів, у свою чергу, характеризується визначальними факторами. Наприклад, організація і якість технічного обслуговування залежать від повноти виконуваних операцій, наявності устаткування і інструменту, періодичності і місця виконання технічного обслуговування, складу виконавців. Величина кожного визначального фактора кількісно оцінюється за допомогою умовних чисельних значень, що відображають фізичну суть цього фактора. При цьому слід приймати до уваги вагу впливу визначальних факторів на рівень технічної експлуатації. Вирішення цих завдань математичними методами утруднено, оскільки надзвичайна різноманітність значного числа факторів і їх поєднань робить практично неможливим збір необхідної інформації і проведення відповідних складних розрахунків. Раціональнішим способом визначення кількісних значень факторів є використання функції бажаності Харрінгтона. В основі її побудови покладена ідея перетворення натуральних значень окремих факторів в безрозмірну шкалу бажаності або переваги. Побудувавши модель оцінки впливу факторів на рівень технічної експлуатації тракторів на підставі регресійного аналізу, встановили, що діапазон оптимальних значень факторів становить: організація і якість ремонту – 0,800...0,855; кваліфікація механізатора – 0,808...0,897; якість зберігання техніки – 0,705...0,882; характеристика парку тракторів – 0,735...0,872. Таким чином, підвищення рівня технічної експлуатації здійснюється доведенням рівнів факторів до приведених значень. Встановлення послідовності підвищення рівнів факторів досягається їх ранжуванням за значущістю впливу на надійність техніки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Бєлошицький, Олександр. "Винахідник трактора Федір Блінов." Історія в школі, no. 11/12 (2008): 26–28.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Kalinin, Ye, M. Kuskov, and O. Bellorin-Herrera. "ОСОБЛИВОСТІ ПОВОРОТУ ШАРНІРНО-ЗЧЛЕНОВАНОГО ТРАКТОРА." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 67 (April 1, 2022): 21–33. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2022.1.021.

Full text
Abstract:
Предметом досліджень статті є динаміка повороту колісного трактора з шарнірно-зчленованою рамою при особливих умовах функціонування еластичного пневматика. Метою роботи є аналіз моделі руху колісного трактора з шарнірно-зчленованою рамою при врахуванні особливостей формування дотичної сили тяги колеса та динаміки повороту. Завдання дослідження полягають у отриманні залежностей кінематичних характеристик та моменту опору колісного трактора при повороті. Застосовувані методи: методи системного аналізу результатів експериментальних та теоретичних досліджень. Отримані результати: розглянуто задачу повороту трактора з шарнірно-зчленованою рамою на агрофонах з різною несучою здатністю. Проаналізовано формування моменту опору повороту трактора в залежності від кута між повздовжніми вісями секцій. Встановлено, що аналіз процесу повороту, проведений з позицій кінематики окремих секцій, повною мірою не відображає специфіку повороту трактора в різних умовах його експлуатації. Спотворення заданої траєкторії криволінійного руху є наслідком впливу сил взаємодії еластичних пневматиків коліс з ґрунтом і відцентрових сил, що виявляються під час руху на швидкостях, які перевищують 6 км/год. Практична значущість роботи полягає у тому, що, на основі проведеного системного аналізу, введені вимоги на виконання транспортних робіт з метою підвищення тягово-зчіпних властивостей та покращення прохідності транспортно-технологічного агрегату.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Сапега, Валерий Антонович. "Производство продукции растениеводства, ее использование и материально-техническая база сельскохозяйственных организаций в Тюменской области." Аграрная Россия, no. 3 (March 28, 2022): 3–9. http://dx.doi.org/10.30906/1999-5636-2022-3-3-9.

Full text
Abstract:
Представлена характеристика производства и использования основных видов продукции растениеводства, а также внесения удобрений и обеспеченность сельскохозяйственных организаций тракторами и комбайнами в Тюменской области за 2017 – 2020 гг. Основная доля площади посева зерновых и зернобобовых культур приходится на сельскохозяйственные организации — 79,8 %; более половины площади посадок картофеля и овощей открытого грунта — на хозяйства населения. Наибольшая средняя урожайность зерновых и зернобобовых культур, а также картофеля и овощей открытого грунта отмечена в сельскохозяйственных организациях — соответственно 21,7, 288,2 и 488,0 ц/га. Урожайность данных культур в крестьянских (фермерских) хозяйствах выше по сравнению с хозяйствами населения. В целом урожайность изученных культур характеризуется как умеренно устойчивая. Основное количество ресурсов зерна перерабатывают на муку и крупу — 22,4 %, а ресурсы картофеля используют на личное потребление — 44,5 %. Экспорт зерна и картофеля превышает показатели импорта. Потери зерна в среднем за анализируемый период составили 0,6 %, а картофеля 7,0 % соответственно от всех ресурсов. Количество вносимых минеральных и органических удобрений — незначительное и в среднем составило соответственно 53,2 ц/га и 0,8 т/га. На 1000 га пашни в среднем приходится 3 трактора, а на 1000 га посевов (посадки) — 2 зерноуборочных и 10 картофелеуборочных комбайнов, что ниже положенного норматива.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Михайлов, О. А., А. В. Андронов, Г. С. Тарадин, С. Ф. Козьмин, and И. А. Зверев. "Mathematical model for predicting the usage of the transmission ratio of a wheel skidder." Известия СПбЛТА, no. 238 (March 11, 2022): 113–23. http://dx.doi.org/10.21266/2079-4304.2022.238.113-123.

Full text
Abstract:
Трелевочный трактор является одним из важнейших видов лесосечной техники, требующей грамотного подхода к процессу проектирования, который учитывает особенности условий эксплуатации данного вида техники. Одной из самых нагруженных частей колесных скиддеров является трансмиссия, которая испытывает значительные нагрузки в процессе эксплуатации. Для регистрации и измерения значений величин этих нагрузок в зависимости от передачи, на которой осуществляется процесс трелевки пачки деревьев, проведены испытания трелевочного трактора ТЛК-1, проходившие на полигоне-волоке Онежского тракторного завода. В результате испытаний определены значения крутящих моментов на полуосях и карданном валу скиддера на различных передачах, а также время использования каждой из передач. Полученные в ходе испытаний данные обработаны с помощью методов стохастического математического моделирования. В результате получена математическая модель прогнозирования использования передаточного числа трансмиссии колесного трелевочного трактора, оснащенного гидродинамической передачей. Данная методика позволяет на стадии проектирования оценить правильность выбора передаточного ряда трансмиссии. The skidder is one of the most important types of forestry it requires a competent approach to the design process, which of this type of equipment is one of the most important types of forestry machinery. One of the most loaded part of wheeled skidders is the transmission, which it experiences significant loads in the process of operation. To record and to measure the values of these loads depending on the gear, on which the process of skidding a pack of trees is carried out. Which the process of skidding a pack of trees is carried out, were carried out tests of the skidder TLK-1, which took place on the firing ground Onega tractor plant. As a result of tests were determined values of torques on axles and cardan shaft of the skidder on different gears, as well as the time of using each of the gears. The data obtained during the tests were processed using the methods of stochastic mathematical modeling. As a result, a mathematical model mathematical model to predict the usage of gear ratio of a wheeled skidder transmission equipped with hydrodynamic transmission. This methodology allows to estimate the correctness of the choice of the transmission ratio at the design stage. Design stage to assess the correctness of the choice of the transmission gear ratio.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Juostas, Antanas, and Algirdas Janulevičius. "EVALUATING WORKING QUALITY OF TRACTORS BY THEIR HARMFUL IMPACT ON THE ENVIRONMENT/TRAKTORIŲ DARBO KOKYBĖS VERTINIMAS PAGAL JŲ ŽALINGĄ POVEIKĮ APLINKAI/ОЦЕНКА РАБОЧЕГО КАЧЕСТВА ТРАКТОРОВ ПО ИХ ВРЕДНОМУ ВЛИЯНИЮ НА ОКРУЖАЮЩУЮ СРЕДУ." JOURNAL OF ENVIRONMENTAL ENGINEERING AND LANDSCAPE MANAGEMENT 17, no. 2 (June 30, 2009): 106–13. http://dx.doi.org/10.3846/1648-6897.2009.17.106-113.

Full text
Abstract:
The paper presents tractor working data and their engine conditions from economical and ecological point of view. Overlooked results presented in literature have a straight relation with reduction of tractor fuel consumption and unfriendly impact on the environment. The results of measurements show that for investigation of tractor performance quality during its working life, information collected in its microprocessors can be used. Investigation results of engine speed and torque aspects of different Deutz Fahr Agrotron tractor models with different working output are presented in the paper. Investigation results show that a tractor on average worked from 37% to 52% of the total working hours at a high torque (>50% Mmax ) and at medium (1000–2000 rpm) and high (>2000 rpm) engine speed. The investigation results show that almost half of tractor working time is unreasonable. The paper presents big improvement possibilities for tractor operating technologies by using a wider range of engine power, decreasing fuel consumption and unfriendly impact on the environment. Santrauka Tirta traktorių degalų sąnaudų ir žalingo poveikio aplinkai mažinimo galimybės. Matavimų rezultatais pagrindžiama, kad traktorių darbo kokybei per eksploatavimo laikotarpį tirti galima naudoti jų mikroprocesoriuose sukauptą informaciją. Pateikiami įvairių modelių ir įvairaus išdirbio Deutz Fahr Agrotron traktorių darbo kokybės (variklio sūkių dažnio ir apkrovos aspektais) per eksploatavimo laikotarpį tyrimų rezultatai. Nustatyta, kad didele apkrova (>50 % Mmax) vidutiniais (1000–2000 min–1) ir dideliais (>2000 min–1) variklio sūkiais traktoriai vidutiniškai dirba 37–52 % eksploatacijos laikotarpio, ir apie pusę eksploatacijos trukmės traktorių darbas neracionalus. Daroma išvada, kad visą traktorių eksploatavimo laiką galima tobulinti technologijas, parenkant tinkamesnius variklių darbo režimus, mažinti degalų sąnaudas ir žalingą poveikį aplinkai. Резюме Целью исследований было уменьшение потребления горючего в тракторных двигателях и их вредного влияния на окружающую среду. Проанализированы качественные характеристики (обороты и нагрузка двигателя ) разных моделей тракторов фирмы Deutz Fahr Agrotron, с разной наработкой моточасов за весь период эксплуатации. Исследованиями выявлено, что время работы тракторов с большой нагрузкой (>50% Mmax) при средних (1000– 2000 мин–1) и больших (>2000 мин–1) оборотах двигателя составляет 37–52% всего периода эксплуатации. Около половины всего времени в период эксплуатации тракторы работают нерационально. Делается вывод, что в период эксплуатации тракторов существует возможность совершенствовать технологии, шире применять лучшие режимы работы двигателей, снижать потребление горючего и вредное влияние на окружающую среду.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Lysych, Mikhail. "VIRTUAL STAND FOR SIMULATION OF DYNAMIC STABILITY OF A MACHINE-TRACTOR UNIT." Actual directions of scientific researches of the XXI century: theory and practice 8, no. 1 (October 26, 2020): 80–85. http://dx.doi.org/10.34220/2308-8877-2020-8-1-80-85.

Full text
Abstract:
Рассмотрены вопросы исследования динамической устойчивости МТА методами многотельной динамики (MBD). Для создания имитационной модели использован метод виртуального моделирования в среде CAD SolidWorks и CAE-приложении SolidWorks Motion. В качестве объекта моделирования и исследования выбран МТА на базе трактора МТЗ-82.1. Была создана 3D-модель трактора, оснащенного передним и задним навесными устройствами. При этом были сохранены все основные конструктивные элементы и их ключевые геометрические и массо-инерционные параметры. Далее были сокращены и исключены из массо-инерционных расчетов все неподвижные элементы трактора. Для их замены использован шар равный им по массе из пользовательского материала повышенной плотности. Регулировкой положения шара центр масс упрощенной модели был приведен к реальному эксплуатационному центру масс трактора. Это упрощение позволяет выполнять имитационное моделирование с минимальной загрузкой компьютера. Агрегатирование трактора производилось с передне- и задненавесными модульными орудиями. Был смоделирован испытательный трек, состоящий из четырех испытательных участков с несдвигаемыми препятствиями ориентированными перпендикулярно к направлению движения агрегата. Приводятся параметры взаимодействия контактной пары опорная поверхность–колеса. Продемонстрирован процесс имитационного моделирования динамической устойчивости МТА на виртуальном стенде с контролем комплекса исследуемых параметров.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Карапетян, М. А., and Е. С. Кочергина. "К вопросу буксования ведущих колес." ТЕНДЕНЦИИ РАЗВИТИЯ НАУКИ И ОБРАЗОВАНИЯ 82, no. 2 (2022): 73–76. http://dx.doi.org/10.18411/trnio-02-2022-53.

Full text
Abstract:
В статье представлены результаты исследований буксования ведущих колес трактора при неустановившейся тяговой нагрузкой ведущих колес. Дана сравнительная оценка при работе трактора с установившейся тяговой нагрузкой. Предложена анализ влияния колебательной тяговой нагрузки на величину буксования.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Drozdovskyi, Dmytro. "Disordered identity in Marina Lewycka’s novel A Short History of Tractors in Ukrainian: imagological explications and metamodernistic outlines." Miscellanea Posttotalitariana Wratislaviensia 6 (October 10, 2017): 293–305. http://dx.doi.org/10.19195/2353-8546.6.23.

Full text
Abstract:
Disordered identity in Marina Lewycka’s novel A Short History of Tractors in Ukrainian: imagological explications and meta­modernistic outlines In this paper it is outlined that Marina Lewycka’s novel A Short History of Tractors in Ukrainian portrays Ukrainian identity in a special traumatic way. Ukrainian emigrant Mykola Ma­jevskyi writes his own history of Ukrainian tractors through revising the history of the Communist ideology in Ukraine. By describing the history of Ukraine before the Revolution 1917, the storyteller creates an idyllic representation of Ukrainians living in a peaceful and rustically marked place. M. Majewski’s History has an anti-communist orientation and connects all affections of Ukrainians with philosophical and economical postulates of the communism of the Soviet version. The specific features of the Soviet Communism which resulted in the traumatic process of the Ukrainians are analyzed in the paper. The paper also evaluates the imagological implications. Травмированная идентичность в романе Марины Левицкой Краткая история тракторов по-украински: имагологические экспликации и метамодернистские контурыВ статье на материале романа Марины Левицкой Краткая история тракторов по-украински анализируется специфика репрезентации украинской идентичности, которая представлена в тексте как колониальн травмированная. Украинский эмигрант Николай Маевский пишет свою собственную историю об украинских тракторах, параллельно пересматривая историю возникновения и функционирования коммунистической идеологии в Украине. Описывая историю Украины до революции 1917, нарратор создает идиллическое представление об украинцах, живущих в тихом и бесконфликтном пространстве. История Н. Маевского имеет антикоммунистическую ориентацию и объясняет взаимосвязь между философией украинцев и экономическими постулатами коммунизма в его советской версии. Специфические черты советского коммунизма, повлекшие за собой травмы общественного и исторического сознания украинцев, анализируются в статье. Результаты имагологического исследования представлены в статье.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Полухин, Андрей Александрович. "Импортозамещение на рынке сельскохозяйственной техники России в условиях интеграции ВТО и ЕАЭС." Аграрная Россия, no. 11 (October 19, 2016): 39–41. http://dx.doi.org/10.30906/1999-5636-2016-11-39-41.

Full text
Abstract:
Современная экономическая ситуация диктует необходимость импортозамещения на рынке сельскохозяйственной техники, так как зависимость техническая может перерасти в зависимость технологическую (невозможность заменить иностранные образцы российскими аналогами не позволят в конечном итоге реализовывать ресурсосберегающие и интенсивные технологии в сельском хозяйстве). В статье обоснованы направления импортозамещения на рынке сельскохозяйственной техники России как ключевого элемента организационно-экономического механизма технической модернизации АПК. Проанализирована структура рынка техники, определена доля импортной техники в общем количестве сельскохозяйственной техники. Обосновано положение о том, что РФ в условиях экономических санкций и в рамках договорённостей ВТО и ЕАЭС должна придерживаться политики импортозамещения на рынках техники и технологий, так как зачастую высокомощные импортные тракторы являются прямыми конкурентами тракторов, выпускаемых ЗАО «Петербургский тракторный завод», Ростсельмаш, концерном «Тракторные заводы», которые могут наращивать производство востребованной техники. Указано, что страны ВТО и ЕАЭС воспринимают Россию как субъект экономических отношений с неограниченной ёмкостью рынка, в том числе и рынка сельскохозяйственной техники, запасных частей и сервисных услуг. Даны рекомендации, что российское сельскохозяйственное машиностроение и сельское хозяйство должно пользоваться своим конкурентным преимуществом — ёмкостью рынка сельскохозяйственной техники для развития собственного сельскохозяйственного машиностроения, а также стимулированием повышения локализации производства иностранной техники на своей территории. Обоснованы перспективы технико-технологической модернизации сельского хозяйства России в рамках реализации государственной программы развития сельского хозяйства и регулирования рынков сельскохозяйственной продукции, сырья и продовольствия на 2013 – 2020 гг. с учетом условий ВТО и интеграции в ЕАЭС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Shubin, A. A., and Yu F. Zaitsev. "О сертификации лесопромышленных тракторов." Resources and Technology, no. 1 (1996): 115–18. http://dx.doi.org/10.15393/j2.art.1996.2381.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

BASINIUK, Vladimir L., Mikalai I. ZIAZETKA, and Dmitry S. SOLDATENKO. "EXTERNAL DYNAMIC LOAD OF THE DRIVE OF ENERGY-SATURATED TRACTORS BELARUS WITH THEIR VERTICAL OSCILLATIONS. PART 1. SIMULATION OF DYNAMIC LOAD COMPONENT WITH TRACTOR VERTICAL OSCILLATIONS." Mechanics of Machines, Mechanisms and Materials 3, no. 52 (September 2020): 42–47. http://dx.doi.org/10.46864/1995-0470-2020-3-52-42-47.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Kukelev, Yu K., M. I. Kulikov, and M. E. Kristal. "Тепловые режимы узлов и агрегатов трактора ТЛК4-01." Resources and Technology, no. 1 (1996): 37–39. http://dx.doi.org/10.15393/j2.art.1996.2351.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Kovačević, Ivan. "Музеји и модернизација: дрес, трактор и пластична лутка." Issues in Ethnology and Anthropology 6, no. 2 (May 30, 2011): 365–80. http://dx.doi.org/10.21301/eap.v6i2.5.

Full text
Abstract:
Рад прати модернизацију музејских поставки и отпоре који прате тај процес. Кроз конкретне примере изложби Етнографског музеја у Београду из 1986. („Костим и реквизити фудбалских навијача“) и 2010. („Пластичне деведесете“) и догађаје који су те изложбе пратили, указује се на дуготрајан процес модернизације и такође дуготрајан отпор трансформацији музејске праксе. Средишњи део рада представља размишљање о једној неодржаној изложби која је могла бити прекретна у добу у ком није одржана. На основу ова три примера може се закључити да је трансформација могла бити многи бржа и да је пропуштена прилика да, на основу трансформације опредмећеног живота који се тезаурише, музејска етнологија буде предводник модернизације науке која је у том периоду била петрификована и у тематском и интерпретативном смислу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Низамова, Л. Р. "Российские и западные трактовки мультикультурализма." Социологические исследования, no. 10 (306) (2009): 80–89.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Malinen, P. A., and O. V. Kazatchkov. "Термоциклическая обработка деталей гусеничных тракторов." Resources and Technology, no. 1 (1996): 51–55. http://dx.doi.org/10.15393/j2.art.1996.2364.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Нескрябина, О. Ф., and Д. А. Устюжанина. "Концепция «креативной вселенной»: современные трактовки." ТЕНДЕНЦИИ РАЗВИТИЯ НАУКИ И ОБРАЗОВАНИЯ 76, no. 3 (August 2021): 150–53. http://dx.doi.org/10.18411/lj-08-2021-114.

Full text
Abstract:
В статье рассматриваются варианты толкования идеи «творчество – имманентное свойство природы», актуализированные в современном философском дискурсе. По критерию использования понятийного комплекса акцентированы различия трех способов экспликации идеи творческой вселенной: традиционная, апеллирующая к понятиям Абсолюта, трансцендентного; «мета»- и «квази- научная», отсылающая к антропному принципу, синергии и т.п.; и концепция, связанная с проблематикой искусственного интеллекта. Данные концептуальные схемы гетерономны и тяготеют либо к научной, либо к мистической версии мироздания.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Аскерова, Л. "Місцеві ресторани та трактири Чернігова XIX - початку XX ст." Вісник Чернігівського національного педагогічного університету. Історичні науки, Вип. 87 (2011): 163–67.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

САХНО, Володимир, Віктор ПОЛЯКОВ, Ігор МУРОВАНИЙ, and Світлана ШАРАЙ. "До порівняльної оцінки триланкових метробусів різних компонувальних схем за маневреністю." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, no. 14 (August 31, 2020): 136–44. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i14.356.

Full text
Abstract:
На основі проведених досліджень було доведено, що визначення кутів складання триколійного дорожнього поїзда слід проводити шляхом прямої інтеграції рівнянь руху дорожнього поїзда. У той же час було встановлено, що зміщення траєкторії причіпних вузлів відносно траєкторії трактора для евакуатора дещо менша порівняно з трактором-причепом. Майже однакові результати були отримані для метрополітенів з трьома ланками, які виготовляються на напівпричепах (метро 1 з некерованими причіпними ланками) та буксируваних (метро 2 з керованим другим причепом) схеми. Аналіз даних показує, що для покращення маневреності, причіпні ланки повинні бути обладнані більш-менш складними системами управління. Такі системи, як правило, використовуються для прив'язки. Тому доцільним досліджувати спритність метро автобуса, який виготовлений за змішаною схемою: автобус + причіпна ланка в схемі напівпричепа + причіпна ланка в схемі причепів (як з некерованими та керованими колесами). Складено математичну модель трилінійної шини метро, ​​яка виготовляється за змішаною схемою, а бічні сили на колеса осей метро шини визначаються з урахуванням реальних режимів руху та проведено дослідження кінематики обертання трилінійного метро. У цьому випадку встановлюється: - в кінці повороту повороту керованих коліс шини в межах 0,35 рад. другий кут згортання для некерованих коліс другого зачіпки майже в 2,5 рази більший, ніж перший кут складання, що призводить до зсуву траєкторії другого пристосування до центру обертання та збільшення GSR метро. Майже таке співвідношення виникає в кутах складання метрополітену на інших етапах його обертання. - у випадку некерованого та керованого другого причіпного сполучення метро не може забезпечити нормовані значення загальної смуги руху, а також метробуси, виготовлені згідно з іншими схемами компонування. Для забезпечення нормованого значення GSR необхідний принципово новий привід для управління другим ланкою. Ключові слова: автопоїзд, причіп, маневреність, метробус, модель, управління, круговий рух, обертання, зсув
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Селиверстов, А. А., С. Н. Перский, and И. С. Бошаков. "Формирование у обучающихся ИЛГСН профессиональных компетенций в области эксплуатационных материалов." ТЕНДЕНЦИИ РАЗВИТИЯ НАУКИ И ОБРАЗОВАНИЯ 72, no. 1 (April 2021): 161–64. http://dx.doi.org/10.18411/lj-04-2021-42.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Лімонт, A. C., and З. А. Лімонт. "ПИТОМА ВАНТАЖОПІДЙОМНІСТЬ І МАСА ТРАКТОРНИХ ПРИЧЕПІВ ЯК ЗАСОБІВ ТРАНСПОРТУВАННЯ ЛЬОНОТРЕСТИ." СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ МАШИНИ, no. 43 (January 10, 2020): 85–91. http://dx.doi.org/10.36910/agromash.vi43.205.

Full text
Abstract:
Досліджені розподіли номінальної і питомої вантажопідйомності тракторних причепів. Вивчена і проаналізована маса цих транспортних засобів. Висвітлено статистичний зв’язок питомої вантажопідйомності і маси тракторних причепів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Селиверстов, А. А., and С. Н. Перский. "Экспресс-контроль масла экскаватора-погрузчика John Deere 325J." ТЕНДЕНЦИИ РАЗВИТИЯ НАУКИ И ОБРАЗОВАНИЯ 72, no. 1 (April 2021): 164–68. http://dx.doi.org/10.18411/lj-04-2021-43.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Лихвенко, С. П., and Р. М. Харак. "Аналіз роботи орного агрегату з трактором МТЗ-80 із диференціальним і блокованим міжколісним приводом." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 3 (September 27, 2013): 171–74. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2013.03.37.

Full text
Abstract:
Представлені результати експериментального дослідження роботи орного агрегату в складі трактора МТЗ-80 та навісного плуга на супіща-ному ґрунті з диференціальним та блокованим міжколісним приводом заднього моста. В резуль-таті аналізу отриманих нами експериментальних даних встановлено, що з блокованим приводом до-тична сила тяги трактора зростає у межах від 3,99 до 21,5 % порівняно з диференціальним приво-дом. Зростання дотичної сили відбувається за рахунок збільшення обертаючого моменту на пра-вому колесі, що знаходиться в борозні. Додаткова сила тяги використовується для переборення зростаючої сили опору руху агрегату. Блокований міжколісний привід призводить до погіршення керованості трактора та збільшення витрати палива в середньому на 12 %. Для підтримання прямолінійного руху агрегату необхідно тримати передні колеса трактора повернутими вправо; до того ж із блокованим приводом кут повороту коліс зростає. The results of experimental research of work of arable aggregate are presented in composition of the tractor of МТZ-80 and hinge-plate plough on sandy-loam soil at the differential and blocked interwheeled drive of back bridge. It is set as a result of analysis of the obtained data that at the blocked drive tangent tractive of tractor force increases in limits from 3, 99 to 21, and 5 % as compared to a differential drive. The increase of tangent force takes place due to the increase of twisting moment on a right wheel that is in a furrow. Additional tractive force is used for overcoming of increasing force of resistance to motion of aggregate. The blocked interwheeled drive results in worsening of dirigibility of tractor and increase of expense of fuel on the average on 12 %. For maintenance of rectilineal motion of aggregate it is necessary to retain the forewheels of tractor turned to the right, thus, at the blocked drive the corner of turn of wheels increases.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Ясаи, Ласло. "Видовая пара и ее разные трактовки." Studia Slavica Academiae Scientiarum Hungaricae 58, no. 2 (December 2013): 377–85. http://dx.doi.org/10.1556/sslav.58.2013.2.12.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Zanin, A. V. "Обзор современных гусеничных тракторов отечественного производства." Resources and Technology, no. 4 (2003): 37–42. http://dx.doi.org/10.15393/j2.art.2003.2083.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Гаврилова, И. Н. "Западные трактовки социальной справедливости (обзор концепций )." Социологические исследования, no. 3 (299) (2009): 36–44.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography