Academic literature on the topic 'Техноценоз'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Техноценоз.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Техноценоз"

1

Zhuk, Yuriy O. "ТЕХНОЦЕНОЗ ЗАСОБІВ НАВЧАННЯ ДЛЯ ВИКОНАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ З ФІЗИКИ У СЕРЕДНІЙ ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ." Information Technologies and Learning Tools 34, no. 2 (April 19, 2013): 11–20. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v34i2.814.

Full text
Abstract:
У статті на основі аналізу переліків назв засобів навчання наведено результати перевірки застосовності закону рангово-видового розподілу до засобів навчальної діяльності, які необхідні для забезпечення навчальних досліджень з фізики в середній загальноосвітній школі. Використання методів техноценологічного аналізу показало, що історично склалася стійка множина засобів, які забезпечують реалізацію навчальних досліджень з фізики в середній школі. Дана проблема набуває особливої значущості у зв'язку з необхідністю вибору стратегії відродження в Україні галузі промисловості засобів навчання й аналізу якості комп'ютерно-орієнтованих навчальних досліджень з фізики в середній школі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Некрасов, С. А. "Построение прогноза электропотребления России на основе инструментария теории техноценозов." Проблемы прогнозирования, No 3, 2021 (May 28, 2021): 54–67. http://dx.doi.org/10.47711/0868-6351-186-54-67.

Full text
Abstract:
Представленное исследование закономерностей изменения удельного (подушевого) потребления электроэнергии (УПЭ) в развитых и развивающихся странах, а также в российских регионах показало отсутствие предпосылок для роста электропотребления в России свыше 1400 млрд. кВт·ч при высоком сценарии демографического прогноза и более 1300 млрд. кВт·ч при среднем сценарии. Если с 1960-х годов различия между развитыми и развивающимися странами по УПЭ снижаются, то в российских регионах дифференциация УПЭ увеличивается. С использованием инструментария теории техноценозов сделан вывод, сфокусировать усилия не на росте электропотребления в энергообеспеченных, специализирующихся на добыче полезных ископаемых и металлургии регионах, а на повышение УПЭ в регионах-аутсайдерах. От успешного решения задачи снижения различий УПЭ российских регионов зависит структурная устойчивость национальной экономики как системы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Tokarevsky, V. "Стратегія вилучення паливовмісних матеріалів з об’єкта «Укриття»." Nuclear and Radiation Safety, no. 3(55) (July 22, 2012): 43–47. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2012.3(55).09.

Full text
Abstract:
Паливовмісні матеріали (ПВМ), які знаходяться в об’єкті «Укриття», є радіаційно небезпечними матеріалами, що вміщують залишки пошкодженого ядерного палива. Переведення ПВМ у контрольований стан шляхом їх вилучення з об’єкта «Укриття» є невід’ємною частиною перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. Проаналізовано сучасний стан проблем, пов’язаних з плануванням вилучення ПВМ, а також стратегію, розроблену міжнародним консорціумом «Техноцентр» в рамках Плану забезпечення заходів на об’єкті «Укриття».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лисенко, В. П., and І. С. Чернова. "ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ АЛГОРИТМ КЕРУВАННЯ ДЛЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОГО ВИРОЩУВАННЯ ЕНТОМОФАГІВ." Automation of technological and business processes 10, no. 3 (November 13, 2018): 50–58. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v10i3.1088.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена енергоефективному вирощуванню ентомофагів. Об’єктом дослідження були процеси керування лабораторним виробництвом млинової вогнівки (Ephestia kuehniella), комахи-хазяїна ентомофага бракон (Habrobracon hebetor). Метою досліджень є розроблення методу, а на його основі – алгоритму керування для енергоефективного вирощування ентомофагів із використанням теорії нечіткої логіки. Розроблено метод енергоефективного вирощування ентомофагів, який на основі інформації про залежність прибутку виробництва від параметрів техноценозу (температури та відносної вологості повітря боксу для розведення комах), загальних витрат поживного середовища та витрат на інокуляцію поживного середовища яйцями комахи-хазяїна, витрат електроенергії, доходу, із використанням теорії нечіткої логіки дозволяє формувати стратегії керування електротехнічним комплексом для максимізації прибутку виробництва ентомофагів в умовах невизначеності. Методи досліджень – експериментальний, аналітичний, нечіткого висновку. За результатами експериментальних досліджень, проведених в Інженерно-технологічному інституті «Біотехніка», розроблено експертні системи нечіткого висновку для оцінки прибутку виробництва ентомокультур, створено бази знань та отримано поверхні нечіткого висновку, що дають можливість визначати такі параметри процесу вирощування ентомокультур з урахуванням збурення в умовах неповної вхідної інформації, за яких прибуток буде досягати максимального значення за умови мінімізації енерговитрат.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Баркар, В. П., О. Д. Молчанова, О. Б. Трібунцова, В. Д. Гурінчик, and Л. М. Лубяна. "Вплив абіотичних умов вирощування на розвиток Propylea Quatuordecimpunctata як агенту біологічного захисту рослин." Аграрні інновації, no. 10 (March 2, 2022): 5–9. http://dx.doi.org/10.32848/agrar.innov.2021.10.1.

Full text
Abstract:
Мета. Метою досліджень було визначення впливу абіотичних факторів на розвиток Propylea quatuordecimpunctata в умовах техноценозу. Методи. Впродовж розвитку представники виду P. quatuordecimpunctata утримувалися за різних температур. Визначалися строки розвитку яєць, личинок, лялечок та їхня виживаність. Також визначався оптимальний субстрат та оптимальна щільність для вирощування кокцинелід у ювенальній стадії. Результати. Найбільший вихід личинок P. Quatuordecimpunctata з яєць відбувався за температури 20 оС та становив 72%. Найнижча відроджуваність личинок спостерігалася за температури 30 оС. Найвища виживаність у ювенальній стадії спостерігалась у варіанті, де підтримувалася температура 25 оС. Залялькувалися 68,2% личинок. Найменше комах досягли стадії лялечки за температури 15 оС – 32,6%. Найбільше імаго відродилося з лялечок, що розвивались за температури 25 оС, – 80%. Найкращий розвиток личинок та лялечок P. Quatuordecimpunctata спостерігався у варіанті, де як наповнювач ємностей, в яких утримували комах, була використана різана солома. Вихід імаго порівняно з початковою кількістю личинок становив 58,3%. Найнижчий результат (44,6%) спостерігався під час використання пінопластових кульок. За щільності 10 та 20 личинок P. Quatuordecimpunctata на ємність виживаність суттєво не відрізнялася. Вже за кількості 20 личинок їх смертність наближається до мінімальної. Висновки. Для інкубації яєць P. Quatuordecimpunctata найкращою визначена температура 20 °С, тоді як для розвитку личинок та лялечок оптимальною є температура 25 °С. Серед запропонованих варіантів найкращий розвиток личинок та лялечок P. Quatuordecimpunctata спостерігається у разі використання як наповнювача ємностей для утримування комах різаної соломи. У результаті досліджень під час порівняння кількості відроджених імаго та відсотку їх відродження щодо початкової кількості личинок визначено, що оптимальна початкова кількість комах в ювенальній стадії – 20–30 особин на об’єм 0,22 л.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Техноценоз"

1

Беспала, Наталія Григорівна. "Прогнозування розвитку локальної енергетичної системи енергоспоживання на основі техноценологічного підходу." Master's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/32152.

Full text
Abstract:
Актуальність теми: напрямки розвитку ЛЕС повинні базуватися на розвитку мережевої інфраструктури і генеруючих потужностей, забезпеченні задоволення довгострокового і середньострокового попиту на електричну енергію і потужність, формуванні стабільних і сприятливих умов для залучення інвестицій в модернізацію мереж. Прогнозування майбутніх показників електроспоживання дозволяє досягти найважливішого принципу формування надійної та ефективної роботи ЛЕС - забезпечення чіткого системного балансу виробництва та споживання енергії. Тому дослідження прогнозування розвитку ЛЕС є досить актуальним під час змін, що відбуваються у країні. Мета дослідження: застосування і адаптація техноценологічного методу для прогнозування обсягів енергоспоживання локальної енергетичної системи. Формування програми модернізації локальної енергетичної системи енергоспоживання. Задачі дослідження: Для досягнення мети було сформульовано такі задачі: - Аналіз напрямків розвитку сучасних локальних та регіональних енергетичних систем; - Визначення технічної політики модернізації ЛЕС; - Прогнозування енергоспоживання ЛЕС за допомогою техноценологіч-ного підходу; - Використання техноценологічного аналізу як розвиток ЛЕС за рахунок використання нового обладнання; - Аналіз заміщення традиційної генерації на гнучку в ЛЕС; - Формування програми модернізації системи енергоспоживання на основі техноценологічного підходу; - Складення програми модернізації системи прогнозування щодо розвитку ЛЕС, як пропозицію для обленерго. Об’єкт дослідження: режими функціонування локальної енергетичної системи, методи керування системою для підвищення її енергетичної ефективності. Предмет дослідження: процеси енергоспоживання локальної енергетичної системи. Наукова новизна одержаних результатів: на основі проведеного аналізу прогнозування розвитку ЛЕС було розроблено програму модернізації системи енергоспоживання на основі техноценологічного підходу, що дало змогу, використати програму модернізації системи як пропозицію для обленерго. На основі проведеного техноценологічного аналізу було побудовано ранговий аналіз енергоспоживання ЛЕС, проведено інтервальне оцінювання результатів аналізу та виявлено елементи ЛЕС з аномальним енергоспоживанням, що дало змогу оцінити потенціал впровадження гнучкої генерації з точки розвитку ЛЕС. Практичне значення роботи: робота має практичне значення при проведенні реконструкції та модернізації ЛЕС використовуючи програму модернізації системи енергоспоживання на основі техноценологічного підходу.
Actuality of theme. The directions of the development of forestry should be based on the development of network infrastructure and generating capacity, ensuring the satisfaction of long-term and medium-term demand for electricity and power, the formation of stable and favorable conditions for attracting investments in modernization of networks. Forecasting of future indicators of electric consumption allows achieving the most important principle of forming a reliable and effective forestry work - providing a clear system balance of production and energy consumption. Therefore, research on forestry development forecasting is very relevant during the changes taking place in the country. The purpose of the study is the application and adaptation of the technocenological method for forecasting the volumes of energy consumption of the local power system. Formation of the program of modernization of the local power system of energy consumption. Tasks of research To achieve the goal, the following tasks were formulated: - Analysis of directions of development of modern local and regional power systems; - Definition of the technical policy of forestry modernization; - Forecasting of forest energy consumption using technocenological approach; - Use of technocenological analysis as forest development through the use of new equipment; - Analysis of replacement of traditional generation to flexible in forest; - Formation of the program of modernization of the system of energy consumption on the basis of technocenological approach; - Completion of the program of modernization of the forecast system for the development of forest, as a proposal for oblenergo. Object of research: operating modes of the local power system, methods of management of the system to increase its energy efficiency. Subject of research: processes of energy consumption of the local power system. Scientific novelty of the obtained results - On the basis of the analysis of forecasting the development of forestry, a program for modernizing the energy consumption system was developed on the basis of the technocenological approach, which made it possible to use the program of modernization of the system as a proposal for the oblenergo. - On the basis of the technocenological analysis, a rank analysis of forest energy consumption was constructed, an interval estimation of the results of the analysis was carried out, and elements of forest with abnormal energy consumption were identified, which made it possible to estimate the potential of introducing a flexible generation from the point of development of forest. The practical significance of the results The work is of practical importance during the reconstruction and modernization of the forest using the program of modernization of the system of energy consumption on the basis of the technocenological approach.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сокоренко, М. М. "Удосконалення управління товарною політикою підприємства роздрібної торгівлі (на прикладі магазину побутової техніки "Техноцентр")." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81927.

Full text
Abstract:
В роботі розглянуто теоретичні та методичні основи управління товарною політикою торгівельних роздрібних мереж, зроблено аналіз системи управління товарною політикою на прикладі магазину побутової техніки "Техноцентр". На базі використання основних положень товарної політики розглянуто методичні основи розробки та управління товарною політикою торгівельних роздрібних мереж. Розкрито суть, методики аналізу, формування та напрямки реалізації товарної політики. Проаналізовано систему управління товарною політикою підприємства роздрібної торгівлі магазину "Техноцентр", розглянуто структуру управління. Здійснено аналіз фінансово-господарських показників, аналіз основних стратегічних факторів бізнес-середовища "Техноцентр". Було проведено SWOT-аналіз регіону, який дозволив виявити сильні та слабкі сторони, загрози та можливості магазину "Техноцентр". Сформовано та обгрунтовано основні напрямки та заходи щодо удосконалення товарної політики магазину роздрібної торгівлі "Техноцентр".
В работе рассмотрены теоретические и методические основы управления товарной политикой торговых розничных сетей, сделан анализ системы управления товарной политикой на примере магазина бытовой техники "Техноцентр". На базе использования основных положений товарной политики рассмотрены методические основы разработки и управления товарной политикой торговых розничных сетей. Раскрыта суть, методики анализа, формирования и направления реализации товарной политики. Проанализирована система управления товарной политикой предприятия розничной торговли магазина "Техноцентр", рассмотрена структура управления. Осуществлен анализ финансово-хозяйственных показателей, анализ основных стратегических факторов бизнес-среды "Техноцентр". Был проведен SWOT-анализ региона, который позволил выявить сильные и слабые стороны, угрозы и возможности магазина "Техноцентр". Сформировано и обосновано основные направления и мероприятия по совершенствованию товарной политики магазина розничной торговли "Техноцентр".
The paper examines the theoretical and methodological foundations for managing the product policy of retail retail chains, analyzes the product policy management system using the example of the Technocenter household appliances store. Based on the use of the main provisions of the commodity policy, the methodological foundations of the development and management of the commodity policy of retail trade networks are considered. The essence, methods of analysis, formation and direction of implementation of commodity policy are revealed. The system of management of the commodity policy of the retailer of the Technocenter store is analyzed, the management structure is considered. The analysis of financial and economic indicators, analysis of the main strategic factors of the business environment "Technocenter". A SWOT-analysis of the region was carried out, which made it possible to identify the strengths and weaknesses, threats and opportunities of the Technocenter store. Formulated and substantiated the main directions and measures to improve the commodity policy of the retail store "Technocenter".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography