Academic literature on the topic 'Технології блокчейну'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Технології блокчейну.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Технології блокчейну"

1

Думчиков, Михайло, Михайло Думчиков, and Ярослав Шевцов. "ПЕРСПЕКТИВА ЗАСТОСУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЯ «БЛОКЧЕЙН» В КОНТЕКСТІ ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТКУ ДЕРЖАВИ." Молодий вчений, no. 3 (91) (March 31, 2021): 267–71. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-3-91-56.

Full text
Abstract:
В даній статті досліджена одна з найсучасніших технологій – технологія "блокчейн". Першочергово вивчена технічна сторона технологічної блокчейну. Також досліджено правовий аспект даного питання, а саме юридичне регулювання блокечейну як технології та всіх аспектів її застосування, для формування загального розуміння функціонування технології у повсякденні. Наступним було вивчено питання застосування технології блокчейн на різних рівнях, в тому числі на державному, і відповідно було досліджено успішний зарубіжний та вітчизняний досвід. Окремо досліджена вирішення проблеми людського фактору у людських правовідносинах за допомогою блокчейну. За результатами дослідження було сформульовано висновки про перспективність даної технології та визначено проблемні моменти її застосування на сучасному етапі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Podlevskyi, A. A., and Н. V. Yarkevуch. "ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ БЛОКЧЕЙНУ У FINTECH." Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 4, no. 84 (July 24, 2019): 132. http://dx.doi.org/10.31713/ve4201813.

Full text
Abstract:
У статті досліджено особливості використання технології блокчейн у фінансовій сфері. Виокремлено інституційний, галузевий, операційний та функціональний підходи до розуміння FinTech. Розглянуто технологію блокчейн як інноваційного інструменту управління. Охарактеризовано новітні тенденції у сфері використання блокчейну у FinTech. Виявлено можливості та перспективи, що виникнуть в разі використання даної технології. Сформульовано ряд заходів щодо впровадження технології блокчейну в вітчизняній фінансовій сфері.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Nykytiuk, Olesia. "ЗАСТОСУВАННЯ БЛОКЧЕЙН-ТЕХНОЛОГІЇ В ЕЛЕКТРОННОМУ УРЯДУВАННІ." Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії, no. 1 (7) (March 18, 2020): 104–11. http://dx.doi.org/10.29038/2524-2679-2020-01-104-111.

Full text
Abstract:
У статті досліджено особливості впровадження технологій розподіленого реєстру в електронному урядуванні. Великі обсяги інформації потребують нових рішень і засобів її обробки. Технологія блокчейн дає змогу реалізовувати ці завдання, забезпечуючи високий рівень захисту даних і надійності проведення транзакцій. З’ясовано, що децентралізація, яка реалізується за допомогою блокчейн-технології, якісно впливає на зниження рівня бюрократії, підвищення рівня автоматизацій процесів та зростання довіри громадян до уряду. Установлено, що блокчейн-технологію все частіше використовують провідні держави світу для оптимізації надання послуг і скорочення економічних витрат на транзакції у сфері адміністрації та регулювання міжурядових відносин. Розглянуто приклади реалізації блокчейн-технології в різних країнах світу й механізми функціонування спільно з урядами цих держав. Визначено перспективи ведення концепції цифрового самоврядування у сфері державного управління. Виявлено основні переваги та призначення нової технології в трансформації електронного урядування. Упровадження системи розподіленого реєстру для уряду впливає на скорочення економічних витрат, часу та зниження ризиків хибної обробки інформації. У статті розкрито нові можливості, які пропонує технологія блокчейн для державних установ, зокрема швидко отримувати доступ до потрібних даних й одночасно обробляти великі обсяги інформації. Також технології блокчейн потенційно можуть використовуватися як інформаційна інфраструктура для обміну інформацією між державними адміністраціями. Однією з проблем упровадження блокчейну в урядові процеси є метод реалізації технології. Засоби її застосування не є цілком досконалими й багато зусиль, щоб державні структури змогли адаптуватися під нововведення та почати функціонувати в повному обсязі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кулішова, О. О., В. В. Котенко, and С. С. Яковцев. "ПЕРСПЕКТИВИ ВПРОВАДЖЕННЯ ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРОЦЕСИ УПРАВЛІННЯ ОПЕРАЦІЙНОЮ БЕЗПЕКОЮ МОРСЬКИХ ПОРТІВ." Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, no. 11 (January 28, 2022): 76–85. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2022.11.11.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто перспективи впровадження цифрових технологій, а саме технології блокчейну, у процес організації оброблення суден морськими портами України. Аналіз статистичних показників міжнародної діяльності України дає розуміння про важливість транспортної галузі для стабільного економічного розвитку, а світові дослідження доводять можливість впровадження блокчейну у будь-яку сферу господарської діяльності людини. Для розуміння ефективності та практичної необхідності авторами проаналізовано та структуровано з уточненням часових проміжків технологічну карту оброблення суден. Для порівняння надано графічну інтерпретацію процесу оброблення суден до впровадження інновацій та можливий процес оброблення суден після впровадження блокчейн-технології. За результатами дослідження виділено напрями підвищення рівня економічної безпеки морського порту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Andreev, R. A., P. A. Andreeva, L. N. Krotov, and E. L. Krotova. "Review of Blockchain Technology: Types of Blockchain and Their Application." Intellekt. Sist. Proizv. 16, no. 1 (April 2, 2018): 11. http://dx.doi.org/10.22213/2410-9304-2018-1-11-14.

Full text
Abstract:
В современном IT-пространстве блокчейн находится в числе наиболее быстро развивающихся технологий. В первую очередь это связано с ростом рынка криптовалют, которые созданы на базе технологии блокчейн. Но это не единственное возможное применение данной технологии. Блокчейн является многопользовательской надежной книгой учета транзакций, которую каждый может проверить, но ни один отдельный пользователь не может контролировать. Цель работы - анализ различных типов блокчейн технологии по различным параметрам (скорость работы, безопасность, условия доступа и другие). В данной статье представлен обзор различных типов блокчейна и возможные варианты применения этой технологии. Подробно рассмотрены различные виды данной технологии: публичные, федеративные, частные и гибридные блокчейны. Частные блокчейны имеют важное значение для решения проблем, связанных с эффективностью, безопасностью и мошенничеством в рамках традиционных финансовых учреждений. В то же время публичные блокчейны обладают потенциалом для замены большинства функций традиционных финансовых учреждений программным обеспечением, главным образом переопределяя способ работы финансовой системы. Федеративные блокчейны являются более быстрыми и обеспечивают большую конфиденциальность транзакций. Гибридный блокчейн объединяет возможности масштабируемости распределенной базы данных с неизменяемыми элементами блокчейна. Раскрыты условия и правила работы с тем или иным типом блокчейна. Приведены примеры использования блокчейн-технологии для работы с криптовалютами. Представлены результаты сравнения публичных и частных блокчейнов по доступу, скорости, безопасности и идентификации. Результаты обзора показали, что технология блокчейн все еще находится на ранних стадиях развития и имеет ряд проблем, требующих решения.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Chumak, N. "Децентралізована фінансова модель для кредитування на основі технології Ethereum." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 43 (June 19, 2021): 152–56. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2021-43-25.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню проблематики створення та розвитку децентралізованої фінансової моделі та можливості її використання для кредитування на основі технології криптовалют. Метою статті є дослідження особливостей децентралізованої фінансової моделі для кредитування на основі технології Ethereum. Технологія децентралізованих програм для фінансування (DeFi), що дозволяють перетворювати традиційні фінансові послуги у послуги, які надаються без посередника за допомогою смарт-контрактів на блокчейні, поступово розширює власні можливості. Децентралізація усуває необхідність в довірених третіх сторонах, зменшуючи ринкові можливості посередників, отримані завдяки інформаційній перевазі, яку вони мають у порівнянні з учасниками угоди, використовуючи їх посередницькі послуги. На даний час більшість фінансових послуг DeFi складається з монетарно-банківських послуг; надання платформ однорангової позики; забезпечення вдосконалених фінансових інструментів, таких як децентралізовані біржі, ринки деривативів. Застосування технології блокчейн у фінансовому секторі привело до створення системи, здатної відтворювати стандартні фінансові послуги та пропонувати інноваційні рішення для розвитку цієї галузі. Система блокчейн реалізована Ethereum, саме тому вона є дуже ефективною для системи транзакцій, ніж інші транзакції, оскільки вона має технологічні особливості смарт-контракту, які пов’язані з минулою транзакцією. Пошук подальших варіантів використання децентралізованих фінансів, на основі можливостей блокчейну, має вирішальне значення для створення відкритих фінансових продуктів. У разі успіху система децентралізованих фінансів розширить можливості надання кредитних ресурсів на основі технології Ethereum з покращеними умовами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Chumak, N. "Децентралізована фінансова модель для кредитування на основі технології Ethereum." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 43 (June 19, 2021): 152–56. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2021-43-25.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню проблематики створення та розвитку децентралізованої фінансової моделі та можливості її використання для кредитування на основі технології криптовалют. Метою статті є дослідження особливостей децентралізованої фінансової моделі для кредитування на основі технології Ethereum. Технологія децентралізованих програм для фінансування (DeFi), що дозволяють перетворювати традиційні фінансові послуги у послуги, які надаються без посередника за допомогою смарт-контрактів на блокчейні, поступово розширює власні можливості. Децентралізація усуває необхідність в довірених третіх сторонах, зменшуючи ринкові можливості посередників, отримані завдяки інформаційній перевазі, яку вони мають у порівнянні з учасниками угоди, використовуючи їх посередницькі послуги. На даний час більшість фінансових послуг DeFi складається з монетарно-банківських послуг; надання платформ однорангової позики; забезпечення вдосконалених фінансових інструментів, таких як децентралізовані біржі, ринки деривативів. Застосування технології блокчейн у фінансовому секторі привело до створення системи, здатної відтворювати стандартні фінансові послуги та пропонувати інноваційні рішення для розвитку цієї галузі. Система блокчейн реалізована Ethereum, саме тому вона є дуже ефективною для системи транзакцій, ніж інші транзакції, оскільки вона має технологічні особливості смарт-контракту, які пов’язані з минулою транзакцією. Пошук подальших варіантів використання децентралізованих фінансів, на основі можливостей блокчейну, має вирішальне значення для створення відкритих фінансових продуктів. У разі успіху система децентралізованих фінансів розширить можливості надання кредитних ресурсів на основі технології Ethereum з покращеними умовами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Grudzevych, Yuliya, Oksana Kleban, Uliana Bulyk, and Maria Rondiak. "ВИНИКНЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ БЛОКЧЕЙН-ТЕХНОЛОГІЙ В УКРАЇНІ." Economic journal of Lesia Ukrainka Eastern European National University 3, no. 23 (September 29, 2020): 162–67. http://dx.doi.org/10.29038/2411-4014-2020-03-162-167.

Full text
Abstract:
Розглянуто основні передумови розвитку криптовалют і блокчейн-технологій. Визначено основні цілі і завдання при використанні віртуальних активів. Досліджено основні моменти та передумови виникнення блокчейн-технологій в світі та Україні. Розглянуто основні праці вітчизняних і зарубіжних вчених, проаналізовано практичні доробки і нормативно-правову базу державного регулювання даної галузі. Проведено аналіз позитивних і негативних боків використання криптовалюти та впровадження її в країнах із розвиненою економікою. Досліджено проблеми та переваги у сфері застосування технології блокчейн в Україні та світі. Визначено перспективні напрями та основні тенденції розвитку криптовалюти та блокчейну. Вивчено вплив впровадження криптовалют і блокчейн-технологій в банківську сферу. Виділено основні переваги блокчейн-технологій, які базуються на зручності і оптимальності системи фінансових послуг, залученні нових інструментів фінансово-кредитного механізму. Встановлені основні чинники та передумови для подальшого розвитку криптовалют і блокчейн-технологій в Україні та світі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

РУДКОВСЬКИЙ, АНДРІЙ. "Технологія blockchain та ринок страхування." Право України, no. 2021/07 (2021): 218. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2021-07-218.

Full text
Abstract:
У статті досліджено сучасний ринок і стан страхових послуг та вплив на них із появою нової технології blockchain (блокчейн). Розглянуто низку переваг та аспектів з моменту запровадження і використання технології. Надано тлумачення доцільності її появи на ринку страхування. Досліджено наявний досвід міжнародних компаній страховиків, які запровадили та підтримали “цифровізацію” послуг і запровадження нових реєстрів. Проаналізовано вітчизняний досвід держави стосовно вдалого застосування цього механізму; розглянуто сфери, де доцільно було би запровадити його надалі. Надано висновок і розкрито низку переваг і гарантій стосовно якісного та належного надання послуг у разі застосування цієї технології. Метою статті є аналіз міжнародного досвіду та практики запровадження блокчейну у фінансових ринках та його появу у страховому сегменті; вплив і результати застосування як за кордоном, так і на національному рівні. Надано рекомендації стосовно запровадження технології блокчейну на вітчизняному ринку страхування, її доцільність і переваги, що, зі свого боку, надає впевненість і гарантування виконання обов’язків страховика перед страхувальниками. Таким чином, буде залучено значно більший потік клієнтів та коштів з інвести ціями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гермиханова, Х. Р. "ИНФОРМАЦИОННЫЕ ТЕХНОЛОГИИ: БЛОКЧЕЙН (К ИСТОРИИ ВОЗНИКНОВЕНИЯ)." Итоговая научно-практическая конференция профессорско-преподавательского состава, посвященная году науки и технологии, no. 1 (March 19, 2021): 169–73. http://dx.doi.org/10.36684/36-2021-1-169-173.

Full text
Abstract:
В современный период информационные технологии глубоко проникают в различные сферы общества. Являясь важнейшим стимулом развития как мировой экономики, так и других сфер деятельности человека, информационные технологии используются повсеместно. Основной проблемой в век компьютеризации и информатизации является вопрос хранения и передачи данных. В статье предпринята попытка осветить процесс возникновения и становления технологии хранения данных – блокчейн, возникшей на стыке нескольких научных дисциплин и сфер деятельности. Технология блокчейн представляет собой цифровой реестр для записей в распределенной и децентрализованной сети. Автором технологии является Сатоши Накамото (Satoshi Nakamoto). Технология блокчейн в своем развитии прошла несколько поколений. В современный период трудно переоценить значение блокчейна, который способен изменить будущее технологий.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Технології блокчейну"

1

Соколова, Л. В., and Б. В. Шапошник. "Застосування технології блокчейн як новий етап розвитку маркетингових технологій підприємства." Thesis, Scientific Publishing Center “Sci-conf.com.ua”, Perfect Publishing, 2019. https://sci-conf.com.ua/wp-content/uploads/2019/12/dynamics-of-the-development-of-world-science_18-20.12.2019.pdf.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто питання важливості застосування сучасних технологій блокчейн в маркетинговій діяльності підприємств з метою підтримки їхнього рівня конкурентоспроможності, достатнього для успішної боротьби за стійкі ринкові позиції на нещодавно сформованому ринку, що з’явився завдяки постійному розвитку та появі нових технологій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Осядлий, Віталій Віталійович. "Методи керування медичними даними на основі блокчейн-технологій." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2022. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11907.

Full text
Abstract:
Метою кваліфікаційної роботи є підвищення ефективності керування медичними даними шляхом розроблення методів керування медичними даними на основі блокчейн-технологій. Наукова новизна отриманих результатів полягає у розробленні методів керування медичними даними на основі блокчейн-технологій, котрі дозволяють оцінити множину медичних даних та занести їх в блокчейн (за умови дотримання всіх необхідних вимог): 1) вперше розроблені моделі блоку блокчейну, фрагменту блокчейну та вузла блокчейну, представлені у формалізованому та схематичному вигляді, а також моделі процесу керування медичними даними (оцінювання достатності даних та виконання транзакцій над медичними даними), які є теоретичним підґрунтям для розроблення методу керування медичними даними на основі блокчейн-технологій; 2) вперше розроблено метод оцінювання достатності медичних даних, який забезпечує: можливість аналізу множини медичних даних на предмет їх достатності; можливість кількісного оцінювання достатності медичних даних; в разі недостатності медичних даних у множині, формування рекомендацій щодо доповнення множини медичних даних – як керівництво, яку інформацію слід додати у множину медичних даних для можливості їх завантаження в розділ «Дані блоку» блоку блокчейну; 3) вперше розроблено метод виконання транзакцій над медичними даними, який складається з етапів занесення інформації до блокчейну та отримання інформації з блокчейну. Розроблений метод виконання транзакцій над медичними даними забезпечує: можливість прийняття рішення про додавання транзакції та медичних даних від пацієнта у блокчейн; можливість прийняття рішення про видачу даних з блокчейну за запитом від лікаря.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лукашевич, К. С. "Перспективи впровадження технології блокчейн у фінтех-сектор." Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/66944.

Full text
Abstract:
Розвиток фінансово технологічної сфери України забезпечується впровадженням нових інформаційних технологій, до яких відноситься й блокчейн. У світі технологію поступово починають впроваджувати в сфери міжбанківських розрахунків, розрахунків між фізичними і юридичними особами, платежів, цінних паперів, кредитних історій. Мета роботи – дослідити напрями і перспективи впровадження блокчейн технології у фінтех-сектор України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Коркішко, Анастасія Олександрівна. "Система забезпечення надійності транзакцій з використанням технології блокчейн." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/34815.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота включає пояснювальну записку (59 с., 34 рис., 3 табл., список використаної літератури з 12 найменувань, 3 додатки). Метою бакалаврського дипломного проєкту є аналіз надійності технології blockchain та розроблення приватного blockchain для підвищення надійності грошових переказів та написання смарт контракту для виконання фінансових транзакцій всередині приватного blockchain. Для досягнення даної мети був проведений ретельний аналіз переваг та недоліків технології blockchain, дослідження різновидності смарт контрактів та способи їх написання, порівняння принципів роботи proof of work та proof of stake, порівняння їх діяльності. В результаті було розроблено приватний blockchain та написано смарт контракт для реалізації фінансових транзакцій. Протестовано роботу смарт контракту та продемонстровано результати його роботи в дипломному проєкті. Розроблений приватний блокчейн та смарт контракт можна успішно використовувати в фінансових структурах для грошових переказів між користувачами.
Qualification work includes an explanatory note (59 pages, 34 figures, 3 tables, list of references from 12 items, 3 appendices). The aim of the bachelor's thesis project is to analyze the reliability of blockchain technology and develop a private blockchain, to increase the reliability of money transfers and write a smart contract to perform financial transactions within a private blockchain. To achieve this goal, a thorough analysis of the advantages and disadvantages of blockchain technology, a study of the variety of smart contracts and ways to write them, a comparison of the principles of proof of work and proof of stake, a comparison of their activities. As a result, a private blockchain was developed and a smart contract was written to implement financial transactions. The work of the smart contract was tested and the results of its work in the diploma project were demonstrated. The developed private blockchain and smart contract can be successfully used in financial structures for money transfers between users
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Швець, Аліна Валентинівна, and Alina Shvets. "Впровадження блокчейн-технологій в транспортно-логістичні системи." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/50559.

Full text
Abstract:
1. Семенчук Е. Пять ключевых технологий для цифровой трансформации в логистике. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://surl.li/qejg 2. Концепція розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018-2020 роки та затвердження плану заходів щодо її реалізації. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/67-2018-p/print.
Значний вплив на логістику здійснює роботизація виробничих, транспортних, складських і сервісних процесів. Нині розвиваються такі напрямки роботизації логістичних процесів: комісіонування замовлень в торгівлі, роботизація складських операцій та процесів, використання дронів для доставки дрібних габаритних і вагових вантажів споживачам – логістика «останньої милі», а також для матеріально-технічного забезпечення танкерів, контейнеровозів та нафтових платформ у Світовому океані, автоматизація процесів збору, вивезення та переробки відходів, обслуговування покупців у магазинах.
Robotics is significantly influenced by the robotization of production, transport, warehousing and service processes. Currently, the following areas of robotization of logistics processes are being developed: commissioning of trade orders, robotization of warehousing operations and processes, use of drones to deliver small and heavy cargo to consumers - "last mile" logistics, as well as logistics of tankers, container vessels and oil platforms. World Ocean, automation of waste collection, removal and recycling processes, customer service in stores.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Охрімчук, Є. І. "Удосконалення фінансово-економічного сектору України шляхом впровадження технології блокчейн." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/78535.

Full text
Abstract:
Розглянуто основи технології блокчейн, поняття блокчейну, а також впровадження та застосування технології блокчейн у світі. Також приділена увага формуванню державних механізмів регулювання використання криптовалют та технології блокчейн. Виявлено проблеми впровадження технології блокчейн у фінансово-економічному секторі держави. На основі виявлених проблем були проаналізовані результати застосування технології блокчейн у фінансово-економічному секторі. Зокрема сучасні методи використання технології блокчейн у бухгалтерському обліку та аудиті, у системах надання фінансових послуг та в управлінні державними фінансами. Розглянуто нинішню ситуацію з впровадженням технології блокчейн у фінансовому секторі України. Аналізуючи майбутні проекти з використанням технології блокчейн були запропоновані механізми вирішення їх основних проблем. Також були виявлені проблеми та запропоновані рекомендації щодо їх вирішення у законопроектах, які будуть розглядатися найближчим часом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Гаврилко, Тетяна Олександрівна, and Аліна Олексіївна Ярина. "Блокчейн-технології: перспективи та ризики застосування у фінансовій сфері." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/54577.

Full text
Abstract:
1.Блокчейн-технологии могут обеспечить рост мировой экономики на 1,76 трлн. долл. США к 2030 году. URL: https://www.pwc.ru/ru/press- center/2020/blockchain-technologies.html (дата звернення: 19.11.2021). 2. Барабаш Ю. Технології – в роботу: від чого залежить розвиток блокчейну в Україні. URL: https://mind.ua/openmind/20230171-tehnologiyi-v- robotu-vid-chogo-zalezhit-rozvitok-blokchejnu-v-ukrayini (дата звернення: 20.11.2021). 3.Исследователи выяснили, какая доля центробанков интересуется блокчейном. URL: https://plusworld.ru/daily/tehnologii/issledovateli-vyyasnili- kakaya-dolya-tsentrobankov-interesuetsya-blokchejnom/ (дата звернення: 21.11.2021).
Проаналізована доцільність та переваги використання блокчейн- технологій у фінансовій сфері. Досліджені сучасні тренди та можливі ризики застосування блокчейн-технологій, визначені шляхи їх подальшого розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Бикадорова, Анастасія. "Захист інтелектуальної власності в кіберпросторі за допомогою технології блокчейн." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/50683.

Full text
Abstract:
У сучасному інформаційному суспільстві об’єкти інтелектуальної власності (ІВ), у тому числі досягнення у науці, літературі, мистецтві, мають велике значення. Із розвитком науково-технічного прогресу з’явились і нові об’єкти ІВ, такі як комп’ютерні програми, цифрові документи, бази даних, тощо, які можуть бути збережені як на матеріальному носії так і у електронному вигляді. З огляду на відносну простоту викрадення інформації виникають нові проблеми у сфері її захисту. Особливості ІВ як цифрового об’єкта (зокрема, легкість копіювання) призвели до зміни підходів, які склалися в правовій сфері використання ІВ, і до необхідності адаптації їх до нових умов. Глобальний технологічний розвиток, створення, розширення та використання існуючих та нових технологій тісно пов’язане із захистом ІВ на міжнародному правовому рівні. У правовому розумінні "інтелектуальна власність" – це права на результати розумової діяльності людини в науковій, художній, виробничій та інших сферах, які є об’єктом цивільно-правових відносин у частині права кожного володіти, користуватися і розпоряджатися результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності, які, будучи благом не матеріальним, зберігаються за його творцями і можуть використовуватися іншими особами лише за узгодженням з ними, крім випадків, визначених законодавством України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Коротка, Г. М. "Система захисту розумного будинку на основі блокчейн технологій." Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/24852.

Full text
Abstract:
Коротка, Г. М. Система захисту розумного будинку на основі блокчейн технологій : випускна кваліфікаційна робота : 125 "Кібербезпека" / Г. М. Коротка ; керівник роботи М. Є. Шелест ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра кібербезпеки та математичного моделювання . – Чернігів, 2021. – 50 с.
Мета роботи: розробка системи захисту розумного будинку на основі блокчейн технологій. Об’єкт дослідження: процес забезпечення інформаційної безпеки в роботі розумних пристроїв. Предмет дослідження: система захисту розумного будинку на основі блокчейн технології. Методи дослідження: для вирішення поставлених індивідуальних завдань у роботі використовуються наступні методи дослідження: вивчення теоретичної науково-практичної літератури про IoT-пристроїв та блокчейн, метод аналізу та синтезу. Використання даних методів дозволило дослідити безпеку роботи розумного будинку та основні загрози мережі IoT, визначити переваги інтеграції блокчейн та IoT та розробити систему захисту розумного будинку на основі блокчейн технологій. Результати та новизна: результатом виконаної роботи є розроблена система захисту розумного будинку на основі блокчейн технологій, що може бути застосована при проектуванні мережі Інтернету речей і здатна забезпечити безперебійну та безпечну роботу практично всіх сфер життєдіяльності людини, в яких активно використовуються прилади Інтернету речей. Галузь застосування: реалізація системи захисту розумного будинку.
Purpose: development security system of a smart home based on blockchain technologies. Object of research: the process of providing information security of smart devices. Subject of research: security system of smart home based on blockchain technology. Research methods: The following research methods are used to solve the set individual tasks: study of theoretical scientific and practical literature on IoT-devices and blockchain, method of analysis and synthesis. The use of these methods allowed to study the security of a smart home and the main threats of the IoT network, to determine the benefits of blockchain and IoT integration and to develop a smart home security system based on blockchain technologies. Results and novelty: the result of the work is security system of a smart home based on blockchain technologies that can be used in the design of the Internet of Things and is able to ensure uninterrupted and safe operation of almost all spheres of human life in which the Internet of Things is actively used. Field of the application: implementation of smart home protection system.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Караван, В. Р., and Ю. В. Баришев. "Захист приватних повідомлень на основі технології блокчейн та псевдонедетермінованого шифрування." Thesis, ВНТУ, 2019. http://ir.lib.vntu.edu.ua//handle/123456789/24231.

Full text
Abstract:
Проаналізовано відомі систем обміну повідомленнями та спроектовано структуру власної системи захисту обміну повідомленнями на основі технології смарт-контрактів із застосуванням методу псевдонеде-термінованого шифрування. Смарт-контракт розгорнуто у блокчейні Ethereum.
The analysis of known messaging systems was performed and designed the structure of own secure messaging system based on smart-contract technology using the pseudonondeterministic ciphering method. Smart contract is deployed in the Ethereum blockchain.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Технології блокчейну"

1

Верескля, Мар’яна, and Наталія Михаліцька. "ВИКОРИСТАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ БЛОКЧЕЙН У ЛАНЦЮГАХ ПОСТАВОК." In KORSZERŰ MŰSZEREK ÉS ALGORITMUSA TAPASZTALATI ÉS ELMÉLETI TUDOMÁNYOS KUTATÁSI. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/18.09.2020.v1.06.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Тхашоков, М. Х. "БЛОКЧЕЙН КАК ЧАСТЬ ЦИФРОВОЙ ЭКОНОМИКИ РОССИИ." In МИЛЛИОНЩИКОВ-2020. Crossref, 2020. http://dx.doi.org/10.34708/gstou.conf.2020.21.23.078.

Full text
Abstract:
В статье рассматриваются проблемы и перспективы применения технологии блокчейн в цифровой экономике России. Предлагается считать основной проблемой эффективность применения технологии блокчейн. Выполнен анализ основных достоинств и недостатков технологии блокчейн.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Хаджиев, М. Р., Х. С. Эскирханова, and Т. И. Юсупова. "КРИПТОВАЛЮТА ИЛИ ЭВОЛЮЦИЯ ДЕНЕГ И ДЕНЕЖНОГО ОБРАЩЕНИЯ." In МИЛЛИОНЩИКОВ-2020. Crossref, 2020. http://dx.doi.org/10.34708/gstou.conf.2020.15.69.063.

Full text
Abstract:
Модернизация, стремительное расширение денежных рынков, всеобщая автоматизация и совершенствование IT - технологий привели к созданию новых институтов, финансовых инструментов и иных форм взаимоотношений между людьми. Одной из таких форм являются цифровые деньги. В данной статье речь пойдет о цифровых деньгах - криптовалюте и технологии блокчейн. Для понимания роли криптовалюты в эволюции денег и денежного обращения основным вопросом является определение экономической природы возникновения и механизма работы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Унижаев, Н. В. "Проблемы обучения IT-специалистов технологии блокчейн." In НАУКА РОССИИ: ЦЕЛИ И ЗАДАЧИ. НИЦ «Л-Журнал», 2018. http://dx.doi.org/10.18411/sr-10-02-2018-06.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Венгер, Л. А. "МОЖЛИВОСТІ ТЕХНОЛОГІЇ БЛОКЧЕЙН ДЛЯ МІНІМІЗАЦІЇ ЦИФРОВИХ РИЗИКІВ В ПРОМИСЛОВОСТІ." In Economic trends: new opportunities and threats. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-158-9-8.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Афонькин, А. Ю., and Н. А. Ноздрина. "Перспективы развития технологии блокчейн в ближайшем будущем." In Научные тенденции: Вопросы точных и технических наук. ЦНК МОАН, 2018. http://dx.doi.org/10.18411/spc-12-04-2018-05.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Скориков, Д. Е., and О. В. Прохорец. "ОСНОВЫ БЛОКЧЕЙНА И ПОПУЛЯРИЗАЦИЯ МАЙНИНГА В СОВРЕМЕННОМ МИРЕ." In Современные тенденции и проекты развития информационных систем и технологий. Хабаровск : РИЦ ХГУЭП, 2021. http://dx.doi.org/10.38161/978-5-7823-0747-9-2021-66-70.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Технології блокчейну"

1

Кудь, А. А. Комплексна класифікація віртуальних активів. KRPOCH, 2021. http://dx.doi.org/10.26697/preprint.kud.a.1.2021.

Full text
Abstract:
Вступ: Однією з проблем сучасних законодавців у різних країнах є те, що вони намагаються регулювати об’єкт, не розібравшись у природі його походження, що, логічно, тягне й безліч помилок щодо його визначення в правовому полі. Відсутність уніфікованих визначень і чіткої класифікації віртуальних активів як інструментів для реалізації способів фінансового й управлінського обліку майна за їх фундаментальними, характерними ознаками робить практично неможливим визначення важливих для правового регулювання характеристик віртуальних активів, а отже, і їх закріплення в нормах права та встановлення належного правового режиму. Статтю присвячено вирішенню актуального та міждисциплінарного науково-прикладного завдання розроблення комплексної багаторівневої класифікації віртуальних активів. На відміну від нечисленних наявних класифікацій, які сконцентровані на фрагментах феномену віртуального активу та вибіркових способах його застосування, у статті запропоновано всеосяжне бачення співвіднесення усіх відомих видів віртуальних активів, що дозволяє говорити про комплексність класифікації, поданої у цій статті. Мета дослідження: Розробити та обґрунтувати комплексну багаторівневу класифікацію усіх відомих видів віртуальних активів, що дозволяє вирішити міждисциплінарне науково-прикладне завдання систематизації віртуальних активів для подальшого вироблення єдиного підходу до регулювання відносин, об’єктами яких виступають віртуальні активи різних видів. Матеріали та методи: Для дослідження природи віртуальних активів і розроблення комплексної класифікації було використано комплекс методів наукового дослідження: аналіз, зокрема аналіз причинно-наслідкових зв’язків, синтез, порівняльний метод, метод узагальнення, систематизації й інтерпретації результатів та індукція. Результати: Окреслено триєдину природу віртуальних активів: технологічну, економіко-правову й інформаційно-прикладну. Ця класифікація віртуальних активів дозволить визначити перспективні інструменти для цілей обліку майна та прав. На відміну від інших відомих підходів до розрізнення віртуальних активів, у яких раніше необґрунтовану «першість» посідали криптоактиви (або криптовалюти), автор уперше виокремлює групу токенізованих активів. Саме ця група, завдяки наявності прямого зв’язку з майном, дозволяє вести облік, а також здійснювати переоблік майна та прав у сучасних цифрових системах обліку – децентралізованих інформаційних платформах на базі технології розподіленого реєстру (блокчейн), тоді як за допомогою криптоактивів, через відсутність прямого зв’язку з майном, неможливо вести цей облік. Автор серед віртуальних активів виокремлює цифровий актив й аналізує сутнісно-смислові особливості поняття «цифровий актив». В основу цифрового активу покладено унікальний інформаційний ресурс як первинний актив і властивість похідності від реального активу, що радикально відрізняє цифровий актив від інших видів віртуальних активів. Усе це дозволяє його розглядати як ефективний інструмент для реалізації способів фінансового й управлінського обліку майна. Отже, власники цифрового активу можуть здійснювати у новий спосіб облік своїх майнових і особистих немайнових прав. Ґрунтуючись на властивостях цифрового активу, автор виокремлює інші види віртуальних активів: поліактив і моноактив, із відповідними прикладами. Наводить характеристику їх властивостей і структурованих елементів, співвідносячи їх із характеристиками цифрового активу, а також пропонуючи чіткі та добре відомі фінансово-правові аналогії із реалізації взаємних зобов’язань між сторонами у традиційному правочині. У статті вперше запропоновано систематизацію семи властивостей і параметрів токенізованого активу та, як наслідок, опис властивостей трьох різновидів токенізованого активу: моноактиву, поліактиву та цифрового активу. Це дозволило подати різновиди віртуальних активів у вигляді трирівневої класифікації, в основі якої знаходиться комплексність природи віртуальних активів. У авторській класифікації виокремлено сім різновидів віртуальних активів і наведено їхню характеристику. Висновки: Загалом запропонований підхід до класифікації дозволяє дати наукову відповідь на питання про те, на якій підставі співвіднести між собою безліч відомих видів віртуальних активів і як віднести до них правовий режим держави. Ці розробки будуть корисні для законодавця практично будь-якої держави, державних органів фінансового, податкового та банківського контролю, а також для приватних компаній під час постановки на баланс та обліку віртуальних активів у своїй господарській діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кудь, А. А. Комплексная классификация виртуальных активов. KRPOCH, 2021. http://dx.doi.org/10.26697/preprint.kud.a.2.2021.

Full text
Abstract:
Введение: Одной из проблем современных законодателей в разных странах является то, что они пытаются регулировать объект, не разобравшись в природе его происхождения, что, логически, влечет и множество ошибок относительно его определения в правовом поле. Отсутствие унифицированных определений и четкой классификации виртуальных активов как инструментов для реализации способов финансового и управленческого учета имущества по их фундаментальным, отличительным признакам делает практически невозможным определение важных для правового регулирования характеристик виртуальных активов, а следовательно, и их закрепление в нормах права и установление надлежащего правового режима. Статья посвящена решению актуальной и междисциплинарной научно-прикладной задачи разработки комплексной многоуровневой классификации виртуальных активов. В отличие от немногочисленных имеющихся классификаций, которые сконцентрированы на фрагментах феномена виртуального актива и выборочных способах его применения, в статье предложено всеохватывающее видение соотнесения всех известных видов виртуальных активов, что позволяет говорить о комплексности классификации, представленной в данной статье. Цель исследования: Разработать и обосновать комплексную многоуровневую классификацию всех известных видов виртуальных активов, что позволяет решить междисциплинарную научно-прикладную задачу систематизации виртуальных активов для дальнейшей выработки единого подхода к регулированию отношений, объектами которых выступают виртуальные активы различных видов. Материалы и методы: Для исследования природы виртуальных активов и разработки комплексной классификации был использован комплекс методов научного исследования: анализ, в том числе анализ причинно-следственных связей, синтез, сравнительный метод, метод обобщения, систематизации и интерпретации результатов и индукция. Результаты: Обозначена триединая природа виртуальных активов: технологическая, экономико-правовая и информационно-прикладная. Данная классификация виртуальных активов определяет перспективные инструменты для целей учета имущества и прав. В отличие от иных известных подходов к различению виртуальных активов, в которых ранее необоснованное «первенство» занимали криптоактивы (или криптовалюты), автор впервые выделяет группу токенизированных активов. Именно данная группа, в силу наличия прямой связи с имуществом, позволяет вести учет, а также осуществлять переучет имущества и прав в современных цифровых системах учета – децентрализованных информационных платформах на базе технологии распределенного реестра (блокчейн), тогда как посредством криптоактивов, в силу отсутствия прямой связи с имуществом, невозможно вести данный учет. Автор среди виртуальных активов выделяет цифровой актив и анализирует сущностно-смысловые особенности понятия «цифровой актив». В основе цифрового актива лежит уникальный информационный ресурс как исходный актив и свойство производности от реального актива, что радикально отличает цифровой актив от других видов виртуальных активов. Все это позволяет его рассматривать как эффективный инструмент для реализации способов финансового и управленческого учета имущества. Таким образом, собственники цифрового актива могут осуществлять учет новым способом своих имущественных и личных неимущественных прав. Базируясь на свойствах цифрового актива, автор выделяет иные виды виртуальных активов: полиактив и моноактив, с соответствующими примерами. Приводит характеристику их свойств и структурных элементов, соотнося их с характеристиками цифрового актива, а также предлагая четкие и хорошо известные финансово-правовые аналогии по реализации взаимных обязательств между сторонами в традиционной сделке. В статье впервые предложено систематизацию семи свойств и параметров токенизированного актива и, как следствие, описание свойств трех разновидностей токенизированного актива: моноактива, полиактива и цифрового актива. Это позволило представить разновидности виртуальных активов в виде трехуровневой классификации, в основе которой лежит комплексность природы виртуальных активов. В авторской классификации выделены семь разновидностей виртуальных активов и дана их характеристика. Выводы: В целом предложенный подход к классификации позволяет дать научный ответ на вопрос о том, на каком основании соотнести между собой множество известных видов виртуальных активов и как отнести к ним правовой режим государства. Данные разработки будут полезны для законодателя практически любой страны, государственных органов финансового, налогового и банковского контроля, а также для частных компаний при постановке на баланс и учете виртуальных активов в своей хозяйственной деятельности.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

АНАЛИЗ ОТКРЫТОГО БЛОКЧЕЙНА В РАМКАХ КОМПЛЕКСНОЙ КЛАССИФИКАЦИИ ТЕХНОЛОГИИ РАСПРЕДЕЛЕННОГО РЕЕСТРА. Ю. Попадюк, Е. К. Коровяковский, July 2020. http://dx.doi.org/10.33236/2307-910x-2020-2-30-157-162.

Full text
Abstract:
В статье ставится задача произвести анализ открытого блокчейна в рамках предложенной автором комплексной классификации технологии распределенного реестра. В ходе решения указанной задачи автор определяет ключевые свойства, присущие публичным блокчейнам, описывает характерные открытым реестрам алгоритмы консенсуса, а также определяет основные достоинства и недостатки таких систем. В заключении предложены рекомендуемые области применения открытых распределенных реестров.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography