Journal articles on the topic 'Технологія AWS'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Технологія AWS.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Технологія AWS.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Дудикевич, В. Б., Г. В. Микитин, and М. О. Галунець. "Системна модель інформаційної безпеки “розумного міста”." Системи обробки інформації, no. 2(161), (June 15, 2020): 93–98. http://dx.doi.org/10.30748/soi.2020.161.11.

Full text
Abstract:
У контексті розгортання Концепції 4.0 в Україні запропоновано системну модель інформаційної безпеки “розумного міста” на рівні: його сегментів; складових – “розумних об’єктів” та багаторівневих кіберфізичних систем (КФС) “фізичний простір (ФП) – комунікаційне середовище (КС) – кібернетичний простір (КП)”; загроз рівням КФС, компонентам рівня та процесам, що відповідають рівню: відбиранню інформації, передаванню/прийманню, обробленню, управлінню; технологій забезпечення безпеки структури та функціоналу сегменту “розумного міста” за профілями – конфіденційність, цілісність, доступність. Модель розгорнута для сегментів: “розумна енергетика”, “розумне довкілля”, “розумна медицина”, “розумна інфраструктура” і побудована за принципами системного аналізу – цілісності, ієрархічності, багатоаспектності. Системна модель на основі КФС дозволяє створювати комплексні системи безпеки (КСБ) “розумних об’єктів” відповідно до: концепції “об’єкт – загроза – захист”, універсальної платформи “загрози – профілі безпеки – інструментарій”, методологічних підходів до багаторівневого захисту інформації, функціональних процесів захищеного обміну. Така системна структура може бути використана також для забезпечення гарантоздатності системи “розумний об’єкт – кіберфізична технологія” у просторі функціональної та інформаційної безпеки. Проаналізовано безпеку МЕМS-давачів як компоненти інтернету речей у ФП кіберфізичних систем: загрози – лінійні навантаження, власні шуми елементів схеми, температурні залежності, зношуваність; технології захисту – лінійні стабілізатори, термотривкі елементи, охолодження, покращання технології виготовлення, методи отримання нових матеріалів та покращання властивостей. На протидію перехопленню інформації в безпровідних каналах зв’язку, характерної розумним об’єктам, розглянуто алгоритм блокового шифрування даних AES в сенсорних мережах з програмною реалізацією мовою програмування C#. Проаналізовано безпеку хмарних технологій як компоненти КС кіберфізичних систем на апаратно-програмному рівні та наведено особливості криптографічних систем шифрування даних в хмарних технологіях відповідно до нормативного забезпечення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Fedorov, A., H. Khudov, S. Kovalevskyi, F. Zots, and K. Tahyan. "ОЦІНКА МОЖЛИВОСТЕЙ ВИКОРИСТАННЯ ТЕХНОЛОГІИЙ MLAT ТА ПРИЙМАЧІВ ADS-B ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ТОЧНОСТІ ВИЗНАЧЕННЯ КООРДИНАТ ПОВІТРЯНИХ ОБ’ЄКТІВ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 6, no. 58 (December 28, 2019): 3–8. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.6.003.

Full text
Abstract:
Предметом статті є вивчення можливостей використання технологій MLAT та приймачів ADS-B для підвищення точності визначення координат повітряних об’єктів. Метою є підвищення точності визначення координат повітряних об’єктів за рахунок використання технології MLAT та системи приймачів ADS-B. Завдання: аналіз різницево-далекомірного алгоритму, пропозиції щодо реалізації технології мультилатерації з використанням приймачів ADS-B в інтересах радіотехнічних військ, стислий аналіз можливостей технології ADS-B, аналіз можливостей використання приймачів ADS-B для підвищення точності визначення координат повітряного об’єкта. Використовуваними методами є: методи радіолокації, методи теорії прийому та обробки сигналів, визначення координат повітряних об’єктів. Отримані такі результати. Визначено фактори, що впливають на точність визначення координат повітряних об’єктів. Встановлено можливість застосування технології автоматичного залежного спостереження та технології мультилатерації для підвищення точності визначення координат повітряних об’єктів. Визначено інтервали відхилення часових затримок в залежності від розташування повітряного об’єкта відносно системи приймачів для забезпечення похибки визначення координат, що не перевищуватиме 300 м. Визначена залежність похибки визначення положення повітряного об’єкта від кількості приймачів. Висновки. Наукова новизна отриманих результатів полягає в наступному. Встановлено, що перевагами використання технології MLAT та системи приймачів ADS-B для визначення координат повітряного об’єкта є зменшення похибки визначення положення повітряного об’єкта. Використання технології MLAT та системи приймачів ADS-B не потребує внесення значних змін до існуючих засобів радіолокації. В свою чергу, використання технології MLAT та системи приймачів ADS-B є додатковим джерелом отримання інформації про повітряну обстановку. В подальших дослідженнях пропонується використання технології MLAT та системи приймачів ADS-B на позиціях радіотехнічних підрозділів при веденні радіолокаційного контролю повітряної обстановки
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

ЛАВРИШ, Юліана, and Світлана БУГА. "ЦИФРОВІ ОСВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ ЯК ЗАСІБ АВТОНОМНОГО ІНДИВІДУАЛІЗОВАНОГО НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ В УНІВЕРСИТЕТАХ." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 1 (April 29, 2021): 26–33. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2021-1-1-26-33.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальній та соціально значущій проблемі індивідуалізації навчання в умовах змішаного та онлайн навчання. Освітнє середовище змінюється, і технології стають частиною навчальних програм, а компетентність цифрової грамотності швидко стає необхідною навичкою 21 століття. У ракурсі проблематики статті постає аналіз інновацій, яких потребує процес удосконалення викладання іноземних мов у технічних університетах, а саме: використання цифрових освітніх технологій відповідно до положень та дидактичних принципів моделі SAMR (заміна, доповнення, модифікація, переосмислення). Модель допомагає викладачам оцінювати ступінь інтеграції навчання та викладання з цифровими освітніми ресурсами. Модель SAMR має потужний дидактичний потенціал для вдосконалення процесу викладання засобами цифрових технологій. Також модель є корисним рефлексивним інструментом для освітян для аналізу особистісного досвіду викладання із залученням технологій і знаходження шляхів подальшого вдосконалення. На основі аналізу зарубіжних наукових джерел автори визначають зміст поняття “індивідуалізація”, пропонують форми, методи та засоби для підтримки індивідуалізації навчання іноземних мов. Автономна індивідуалізація навчання надає студентам можливість обирати зміст та стратегії навчання відповідно до власних можливостей, інтересів та ресурсів, що формує вміння навчатися протягом життя та отримувати необхідні вміння та навички самостійно, щоб відповідати мінливим вимогам сучасного ринку праці. У статті надано приклади практичного застосування цифрових ресурсів: навчання грамотності, веб-інструментів, цифрових інформаційних ресурсів та хмарних сервісів для інтенсифікація процесу автономного індивідуалізованого навчання з перспективним переходом до самостійного вдосконалення набутих в університеті знань для успішної професійної самореалізації. Матеріал дослідження, викладений у статті, має теоретичну та практичну цінність та може бути використаний у ході формального та неформального навчання. Ключові слова: індивідуалізація навчання, іноземні мови, автономне навчання, цифрові освітні технології, самомоніторинг, самовдосконалення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

ПАВЛЕНКО, ЛІЛІЯ, and МАКСИМ ПАВЛЕНКО. "ПОРТФОЛІО, ЯК ЗАСІБ ФІКСАЦІЇ ТА НАКОПИЧЕННЯ ОСВІТНІХ ДОСЯГНЕНЬ СТУДЕНТА." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 2 (2019): 251–59. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2019-1-2-251-259.

Full text
Abstract:
У статті розглядається проблема створення особистого портфоліо як засобу фіксації та накопичення освітніх досягнень здобувача вищої освіти й технології їх оцінювання в форматі компетенцій. Визначено, що в Україні існує значний попит на фахівців у галузі комп’ютерних та інформаційних технологій. Працедавці здійснюють відбір претендентів на посаду, починаючи з розгляду та аналізу резюме й портфоліо. Студент, навчаючись в університеті, має всі можливості для створення якісного портфоліо. На початковому етапі воно виступає як освітня технологія для мотивації до самоосвіти, розвитку самостійності, відповідальності та ініціативності. По завершенні навчання портфоліо як портфель досягнень студента дозволяє працедавцям оцінити рівень сформованості професійних компетенцій випускника ЗВО. Портфоліо здобувача вищої освіти дозволяє досліджувати процес формування особистісних компетенцій у процесі реалізації студентами певного виду діяльності та її фіксації в елементах портфоліо. Визначено, що портфоліо виконує три основні завдання: моніторинг різних видів діяльності студента; моніторинг розвитку загальних та професійних компетентностей; стимулювання освітньої активності студента. У дослідженні визначенні п’ять принципів, яким мають відповідати портфоліо студента для вирішення поставлених завдань. У дослідженні визначені організаційно-педагогічні умови впровадження портфоліо в освітній процес, відповідно до яких розроблено головні компоненти в структурі портфоліо здобувача вищої освіти: презентаційний компонент, змістовий компонент, оціночний компонент. Запропоновано використовувати спеціалізовані інформаційні системи для створення електронного портфоліо студента з метою його використання в освітньому процесі та при працевлаштуванні. До таких інформаційних систем належать FolioSpaces, LiveBinders, PortfolioVillage, WIX, Weebly та ін. Портфоліо сучасного здобувача вищої освіти є індивідуальним, персонально підібраним пакетом матеріалів, які у вигляді конкретного продукту представляють освітні та професійні результати й досягнення студента, характеризують способи аналізу і планування його освітньої діяльності та професійної кар’єри, дозволять оцінити рівень сформованості його професійних компетенцій. Ключові слова: електронне портфоліо, освітні досягнення студентів, завдання портфоліо, інформаційні систем для створення портфоліо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

ПАНОВА, НАТАЛЯ. "ФОРМУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ УЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ ЯК ПРІОРИТЕТНИЙ НАПРЯМ ПІДГОТОВКИ У ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ ЗА ВІДПОВІДНОЮ СПЕЦІАЛЬНІСТЮ." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 2 (2019): 260–70. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2019-1-2-260-270.

Full text
Abstract:
У статті розглядається проблема технологічної компетентності майбутнього вчителя іноземної мови та шляхи її формування. Проаналізовано поняття технологічної компетентності педагога як складової його професійної підготовки. Визначено, що технологічна компетентність майбутнього вчителя іноземної мови складається із особистісних характеристик та комплексу знань і умінь як результату їх професійної підготовки, що дозволяє майбутньому фахівцю педагогічної освіти ефективно організовувати освітній процес у школі. Формування технологічної компетентності майбутнього вчителя іноземної мови є одним із напрямів системи професійної підготовки педагога-словесника. Підсумовуючи зазначене, потрібно підкреслити особливе значення курсу методики іноземної мови, а також важливу роль курсу «Сучасні технології навчання іноземної мови» для технологічного зростання студента. Аналіз науково-педагогічної літератури засвідчує, що технологічна компетентність майбутнього вчителя іноземних мов складається із особистісних характеристик і комплексу знань і умінь як результату професійної підготовки. Технологічна компетентність дозволяє майбутньому вчителю іноземної мови ефективно організовувати навчально-виховний процес у навчальному закладі, добираючи оптимальні педагогічні технології навчання, здійснювати моніторинг навчального прогресу учнів та своєї власної професійної діяльності. Формування технологічної компетентності майбутнього вчителя іноземної мови відбувається за умови високого рівня мотивації студентів до навчання, чітко сформульованих цілей лінгводидактичної освіти, збагачення циклу дисциплін професійно зорієнтованої підготовки майбутніх учителів ідеями технологічного й компетентнісного підходів. Технологічна компетентність є необхідною умовою в підготовці майбутнього вчителя закладів загальної освіти, що передбачає спроможність до адекватних дій у змінюваній ситуації на основі неперервного самопізнання й саморозвитку особистості вчителя. Ключові слова: учитель іноземної мови, технологічна компетентність, професійна підготовка, педагогічна технологія, технологічний підхід до навчання іноземної мови, лінгводидактична освіта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Fedorov, A., G. Hudov, B. Bakumenko, K. Tahyan, and S. Kovalevskyi. "МЕТОД СИНХРОНІЗАЦІЇ СИСТЕМИ ПРИЙМАЧІВ ADS-B ПРИ ВЕДЕННІ РАДІОЛОКАЦІЙНОГО КОНТРОЛЮ ПОВІТРЯНОЇ ОБСТАНОВКИ З ВИКОРИСТАННЯМ ТЕХНОЛОГІЇ MLAT." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 4, no. 56 (September 11, 2019): 8–12. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.4.008.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є метод синхронізації системи приймачів ADS-B з використанням технології MLAT. Метою є розробка методу синхронізації приймачів автоматичного залежного спостереження ADS-B при веденні радіолокаційного контролю з використанням технології MLAT. Завдання: аналіз факторів, що впливають на точність визначення координат повітряних об’єктів, стислий аналіз можливостей технології ADS-B, розробка методу синхронізації приймачів ADS-B з використанням технології MLAT. Використовуваними методами є: методи радіолокації, методи теорії прийому та обробки сигналів, визначення координат повітряних об’єктів. Отримані такі результати. Визначено фактори, що впливають на точність визначення координат повітряних об’єктів. Встановлено можливість застосування технології автоматичного залежного спостереження та технології мультилатерації для підвищення точності визначення координат повітряних об’єктів. Встановлено, що для більш якісного визначення координат повітряних об’єктів необхідно забезпечити точність синхронізації приймачів менше 1 мкс. Розроблено метод синхронізації приймачів ADS-B при веденні радіолокаційного контролю повітряної обстановки з використанням технології MLAT, що забезпечує необхідну точність синхронізації. Запропоновано алгоритм, що реалізує метод синхронізації системи приймачів ADS-B з використанням технології мультилатерації. Висновки. Наукова новизна отриманих результатів полягає в наступному. Встановлено, що перевагами використання запропонованого методу синхронізації приймачів ADS-B є простота процесу синхронізації, можливість використання в якості контрольних об’єктів випадкові повітряні об’єкти, що оснащені транспондерами ADS-B та знаходяться в зоні дії системи приймачів ADS-B. В подальших дослідженнях пропонується використання запропонованого методу синхронізації системи приймачів ADS-B та його практичного використання при веденні радіолокаційного контролю повітряної обстановки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Fedorov, A., H. Khudov, and O. Sova. "МЕТОД ЮСТУВАННЯ РАДІОЛОКАЦІЙНОЇ СТАНЦІЇРАДІОТЕХНІЧНИХ ВІЙСЬК З ВИКОРИСТАННЯМ ТЕХНОЛОГІЇ АВТОМАТИЧНОГО ЗАЛЕЖНОГО СПОСТЕРЕЖЕННЯ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 2, no. 54 (April 11, 2019): 155–58. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.2.155.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є метод юстування радіолокаційної станції радіотехнічних військ. Метою є розробка методу юстування радіолокаційної станції радіотехнічних військ з використанням технології автоматичного залежного спостереження ADS-B. Завдання: аналіз відомих методів юстування радіолокаційної станції радіотехнічних військ, аналіз факторів, що впливають на точність визначення координат повітряних об’єктів, стислий аналіз можливостей технології ADS-B, Розробка методу юстування радіолокаційної станції радіотехнічних військ з використанням технології ADS-B. Використовуваними методами є: методи пасивної радіолокації, методи визначення координат повітряних об’єктів, методи математичного аналізу та диференційного числення, методи теорії ймовірності та математичної статистики. Отримані такі результати. Визначені основні недоліки відомих методів юстування радіолокаційної станції радіотехнічних військ. Визначено фактори, що впливають на точність визначення координат повітряних об’єктів. Встановлено можливість застосування технології автоматичного залежного спостереження для підвищення точності визначення координат повітряних об’єктів. Розроблено метод юстування радіолокаційної станції радіотехнічних військ з використанням технології ADS-B. Визначено основні переваги запропонованого методу юстування у порівнянні з існуючими. Висновки. Наукова новизна отриманих результатів полягає в наступному. Підвищення точності юстування радіолокаційної станції радіотехнічних військ досягнуто за рахунок використання технології ADS-B. Перевагами використання запропонованого методу юстування радіолокаційної станції радіотехнічних військ в порівнянні з існуючими є спрощення процесу юстування, визначення поправок без виведення радіолокаційної станції з режиму нормального функціонування, можливість використання в якості контрольних об’єктів випадкові повітряні об’єкти, що оснащені транспондерами ADS-B та знаходяться в зоні виявлення радіолокаційної станції радіотехнічних військ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Компаниец, А. А. "О необходимости формирования цифровой компетентности у современного педагога как субъекта цифрового образовательного пространства." Территория новых возможностей. Вестник Владивостокского государственного университета экономики и сервиса 13, no. 2 (2021): 120–29. http://dx.doi.org/10.24866/vvsu/2073-3984/2021-2/120-129.

Full text
Abstract:
В XXI веке одним из центральных трендов в образовании является цифровизация образовательного процесса. Современному педагогу как непосредственному участнику цифровизации образования, как субъекту цифрового образовательного пространства следует понимать содержание основных категорий цифрового образовательного пространства. В частности, активное использование цифровых технологий и трансформирующиеся в связи с этим образовательные технологии приводят к пониманию необходимости формирования у современного педагога способности уверенно, эффективно, безопасно, критично, творчески и этично выбирать и применять цифровые технологии в своей профессиональной деятельности. В данной статье в широком понимании предложено содержание цифрового образовательного пространства. Представлен авторский взгляд на содержание феномена «цифровая компетентность педагога» в обозначенной структуре цифрового образовательного пространства. Рассмотрены две модели цифровой компетентности (Г.У. Солдатова, Joint Research Centre (JRC), the European Commission’s science and knowledge service). На основе обозначенных моделей цифровой компетентности предложен список актуальных цифровых компетенций, отражающих способность решать задачи из сфер контента, коммуникации и сотрудничества, обеспечения безопасности, решения технических проблем, потребления и технологических решений средствами цифровых инструментов. Проанализированы результаты анкетирования, проведенного среди учителей, преподавателей, студентов-бакалавров педагогического вуза как субъектов цифрового образовательного пространства. Выявлена заинтересованность респондентов в необходимости формирования цифровой компетентности в вопросах достоверного поис-ка информации, создания цифрового контента, организации онлайн-коммуникации и сотрудничества, обеспечения безопасности личных данных и устройств в сети Интернет. Выявлен «проблемный» компонент цифровой компетентности (организация безопасной деятельности в сети Интернет), на который следует обратить особое внимание при формировании цифровой компетентности у современного педагога на начальном этапе об-ращения к цифровому образовательному пространству.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Vlasova, I. V. "Развитие самостоятельных форм обучения как актуальная проблема социологии образования сегодня." Higher education today, no. 11-12 (December 29, 2021): 87–89. http://dx.doi.org/10.18137/rnu.het.21.11-12.p.085.

Full text
Abstract:
Modern trends in the development of society make it a priority to develop an education system based on computer technologies and creating a unifi ed educational information environment. Sociology of education is currently exploring in depth the problems of developing forms of independent learning. Application of new computer technologies and the use of problem-solving activities in the educational process increase the eff ectiveness of the process of teaching English on the one hand and develop forms of independent learning on the other. The article analyzes the accumulated experience of foreign language teachers of Samara Technical University in the formation of students' independent learning by means of the introduction of information technology in the educational environment in practical classes in the English language, which helps to increase and stimulate students' interest, activate their thinking and individualize training. Современные тенденции развития общества делают приоритетным развитие системы образования, основанной на компьютерных технологиях и создании единой образовательной информационной среды. Социология образования в настоящее время углубленно исследует проблемы развития форм самостоятельного обучения. Применение новых компьютерных технологий и использование деятельности по решению проблем в учебном процессе повышают эффективность процесса преподавания английского языка, с одной стороны, и развивают формы самостоятельного обучения, с другой. В статье анализируется накопленный опыт преподавателей иностранных языков Самарского технического университета по формированию самостоятельной учебной деятельности студентов посредством внедрения информационных технологий в образовательную среду на практических занятиях по английскому языку, что способствует повышению и стимулированию интереса студентов, активизации их мышления и индивидуализации обучения.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Деркач, О., Т. Шестаков, and Д. Крутоус. "Технічне та технологічне забезпечення цифрових технологій у рослинництві." Науковий журнал «Інженерія природокористування», no. 2(16) (January 11, 2021): 120–27. http://dx.doi.org/10.37700/enm.2020.2(16).120-127.

Full text
Abstract:
Наведено огляд технічного та технологічного забезпечення технологій цифрового землеробства світових провідних виробників та огляд українських онлайн платформ у сфері точного землеробства. На прикладі програмного забезпечення AFS Software показано приклад реалізації навчального процесу здобувачів вищої освіти із залученням агропідприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Ткачук, Г. С. "УЧІННЯ ЯК БАЗОВИЙ ЕЛЕМЕНТ ТЕХНОЛОГІЇ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ." Теорія та методика навчання та виховання, no. 47 (2019): 133–47. http://dx.doi.org/10.34142/23128046.2019.47.12.

Full text
Abstract:
The transition of modern Ukrainian education, science and technology to European integration necessitates the need to turn to the optimization and development of a methodological system for organizing the educational process. The complexity of the tasks of organizing the educational process in higher education institutions based on the Bologna principles requires new ideas and approaches that develop the prospect of finding optimal technologies for educational activities. The purpose of that article is an attempt to present the teaching as an element of technology of educational activity on the basis of modern psychological and pedagogical ideas about its nature, motivations and system-forming factors. It is about a generalized and formulated concept of the learning process, aimed at achieving certain knowledge, skills and competences. The theoretical methods of research, such as analysis, synthesis, mathematical modeling, are used in this work. The system-forming structural elements of learning are: preparing teachers and education applicants for the learning process; perception; understanding; memorization; ensuring the strength of knowledge; generalization; systematization; achievement of advanced skills. This work introduces the notions of the weights of the teaching and learning processes and the coefficients of the educational process balance in general to characterize the quality of the organization of the educational process. Teaching technology is a process of achieving its purpose through a coherent system of methods, methods and means of their realization. The most conservative elements in the learning system are its motivation, the realization of paradigm «Lifelong learning», the creation of an environment of wondering, concern and actualization of interest. At that, educational-methodical and scientific publications of the author in disciplines «General chemistry», «Inorganic chemistry», «Analytical chemistry», «Physicochemical methods of analysis» and «Organic chemistry» are used.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Гнатушенко, Вікторія, Вячеслав Руденко, and Владислав Царик. "ПРОЕКТУВАННЯ ІТ БІЗНЕС МОДЕЛІ НА ОСНОВІ БЕЗСЕРВЕРНИХ СЕРВИСІВ." System technologies 5, no. 136 (May 29, 2021): 70–80. http://dx.doi.org/10.34185/1562-9945-5-136-2021-07.

Full text
Abstract:
Розвиток інформаційних технологій в бізнесі тягне за собою широке застосування хмарних обчислень: зберігання і обробку даних на стороні компанії, яка надає відповідні Інтернет-сервіси. Тому актуальною є задача дослідження і проектування ІТ бізнес моделі на основі безсерверніх сервісів, що дозволяє забезпечити доступність для користувачів, зниження витрат на обслуговування віртуальної інфраструктури. У роботі розроблена система з використанням AWS, яка призначена для розробки, проектування та модернізації сучасних «локальних» бізнес моделей, задля підвищення ефективності та економії ресурсів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Khmil, Nataliia A. "ЗАРУБІЖНИЙ І ВІТЧИЗНЯНИЙ ДОСВІД ІНТЕГРАЦІЇ ХМАРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПЕДАГОГІЧНИЙ ПРОЦЕС ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ." Information Technologies and Learning Tools 50, no. 6 (January 1, 2016): 128. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v50i6.1279.

Full text
Abstract:
In the present article foreign and domestic experience of integrating cloud computing into pedagogical process of higher educational establishments (H.E.E.) has been generalized. It has been stated that nowadays a lot of educational services are hosted in the cloud, e.g. infrastructure as a service (IaaS), platform as a service (PaaS) and software as a service (SaaS). The peculiarities of implementing cloud technologies by H.E.E. in Ukraine and abroad have been singled out; the products developed by the leading IT companies for using cloud computing in higher education system, such as Microsoft for Education, Google Apps for Education and Amazon AWS Educate have been reviewed. The examples of concrete types, methods and forms of learning and research work based on cloud services have been provided.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

ТАРАСОВА, Вікторія. "ПРОФЕСІЙНА КОМПЕТЕНТНІСТЬ ФАХІВЦЯ, ЯК ФАКТОР РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 2 (September 2020): 380–89. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2020-1-2-380-389.

Full text
Abstract:
У статті розглядається питання становлення і розвитку особистості, як компетентного фахівця, здатного задовольняти запити держави й суспільства. Сучасний світ доводить, що якість наданих послуг прямопропорційно залежить від фахівця, який її надає, а саме від рівня його професійної компетентності. Суспільство дедалі більше впроваджує ідею гуманізації освіти, а звідси випливають принципово нові зміни ролі та професійних функцій педагога. Стає ширшим коло професій і спеціальностей, але особливої уваги, значимості в професійному вдосконаленні та підвищенні кваліфікації все ж таки потребують професії типу «людина-людина». Досліджуючи вплив професійної компетентності на соціально-економічний розвиток життя суспільства, автором розкрито сутнісні характеристики понять «розвиток особистості», «професійний розвиток особистості», «професійна компетентність», «сучасний фахівець». Наведено історичні приклади ХХ століття соціально-економічних змін у різних країнах світу і доведено їх залежність від розвитку системи освіти, підготовки фахівців та їх професійного розвитку. Звідси доходимо висновку, що сучасний фахівець постає перед необхідністю постійно підвищувати свою професійну компетентність, набувати нових знань, збагачувати та поглиблювати їх. У всіх сферах життя зараз відбувається інформаційна революція, формується нове інформаційне суспільство. За допомогою мережі Інтернет сучасні люди мають можливість спілкування по всьому світу, тому обізнаність і опанування інформаційними технологіями стає пріоритетним завданням і в розвитку освіти, а інформаційна компетентність стає базовою для усіх фахівців, незалежно від галузі. В умовах інформатизації освіти змінюється парадигма педагогічної науки, відкориговано структуру та зміст освіти, які постійно мають переглядатися і вдосконалюватися. Розвиток і активне використання комп’ютерної техніки та інформаційних технологій стає актуальним підґрунтям для розвитку соціально-економічного суспільства, що здобуло назву інформаційного, тобто такого, в якому більшість фахівців не тільки перейматимуться виробленням, збереженням, обробленням і реалізацією інформації, а й вищою її формою – знаннями. Ключові слова: інформатизація, компетентність, професійна компетентність, професійний розвиток, сучасний фахівець
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Кадук, С. О., А. С. Сторожук, Є. Ю. Стрельчик, and Р. А. Сікорський. "Використання інформації радіолокаційної розвідки ADS-B при створенні єдиного інформаційного простору Повітряних Сил Збройних Сил України." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 4(66), (October 22, 2020): 51–57. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2020.66.07.

Full text
Abstract:
Сучасні інформаційні технології дозволяють створювати інформаційний простір шляхом об’єднання різноманітної інформації від різнорідних джерел. В статті розглядається спосіб об’єднання радіолокаційної інформації від радіолокаційних станцій Повітряних Сил та приймачів ADS-B. Показано, що за рахунок використання ADS-B даних можна суттєво розширити радіолокаційний простір та отримати додаткову інформацію для попередження будь-яких порушень у повітряному просторі України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Kostyuchenko, Anton. "ЯНГИ ТЕХНОЛОГИК УКЛАД ИҚТИСОДИЁТ ЎСИШИНИНГ АСОСИ СИФАТИДА." JOURNAL OF SCIENCE AND INNOVATIVE DEVELOPMENT 7, no. 3 (May 1, 2019): 25–31. http://dx.doi.org/10.36522/2181-9637-2019-3-3.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Сикулер, Денис Валерьевич. "RESOURCES PROVIDING DATA FOR MACHINE LEARNING AND TESTING ARTIFICIAL INTELLIGENCE TECHNOLOGIES." Информационные и математические технологии в науке и управлении, no. 2(22) (June 25, 2021): 39–52. http://dx.doi.org/10.38028/esi.2021.22.2.004.

Full text
Abstract:
В статье выполнен обзор 10 ресурсов сети Интернет, позволяющих подобрать данные для разнообразных задач, связанных с машинным обучением и искусственным интеллектом. Рассмотрены как широко известные сайты (например, Kaggle, Registry of Open Data on AWS), так и менее популярные или узкоспециализированные ресурсы (к примеру, The Big Bad NLP Database, Common Crawl). Все ресурсы предоставляют бесплатный доступ к данным, в большинстве случаев для этого даже не требуется регистрация. Для каждого ресурса указаны характеристики и особенности, касающиеся поиска и получения наборов данных. В работе представлены следующие сайты: Kaggle, Google Research, Microsoft Research Open Data, Registry of Open Data on AWS, Harvard Dataverse Repository, Zenodo, Портал открытых данных Российской Федерации, World Bank, The Big Bad NLP Database, Common Crawl. The work presents review of 10 Internet resources that can be used to find data for different tasks related to machine learning and artificial intelligence. There were examined some popular sites (like Kaggle, Registry of Open Data on AWS) and some less known and specific ones (like The Big Bad NLP Database, Common Crawl). All included resources provide free access to data. Moreover in most cases registration is not needed for data access. Main features are specified for every examined resource, including regarding data search and access. The following sites are included in the review: Kaggle, Google Research, Microsoft Research Open Data, Registry of Open Data on AWS, Harvard Dataverse Repository, Zenodo, Open Data portal of the Russian Federation, World Bank, The Big Bad NLP Database, Common Crawl.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Мизанбекова, С. К., И. П. Богомолова, and А. В. Богомолов. "ИННОВАЦИОННЫЕ ТЕХНОЛОГИИ КАК ФАКТОР ПОВЫШЕНИЯ КАЧЕСТВА ПРОДУКЦИИ ХЛЕБОПЕКАРНОЙ ПРОМЫШЛЕННОСТИ." ТЕХНИКА И ТЕХНОЛОГИЯ ПИЩЕВЫХ ПРОИЗВОДСТВ 2, no. 45 (June 23, 2017): 142–48. http://dx.doi.org/10.21179/2074-9414-2017-2-142-148.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Сингатулин, Рустам Адыгамович. "ТЕХНОЛОГИИ ЗОЛОТОЙ ОРДЫ: КИРПИЧ УКЕКА." Археология Евразийских степей, no. 3 (July 27, 2021): 273–84. http://dx.doi.org/10.24852/2587-6112.2021.3.273.284.

Full text
Abstract:
Статья посвящена исследованиям кирпичного строительного материала из Увекского городища (г. Саратов) по данным полевых и камеральных исследований 1994–2020 гг. Целью исследований являлось дефиниция физико-химических характеристик кирпича из строений Увекского городища для историко-архитектурного, технико-экономического обоснования строительных технологий Золотой Орды, проведения реконструкционных и реставрационных работ, компьютерного моделирования в системах виртуальной и дополненной реальности. В работе приводятся данные по разнообразию форм и размеров кирпича, отпечаткам на его поверхности. Рассматриваются результаты исследований поопределению элементного состава керамического материала методами Оже и вторичной-ионной масс-спектроскопии (ВИМС) с целью идентификации мест добычи сырья. Приводятся данные по: средней плотности кирпича, его группе по теплотехническим характеристикам, коэффициенту излучения, водопоглощению по массе, пределам прочности при сжатии и изгибе, определению марки кирпича в соответствии с регламентируемыми параметрами действующего государственного стандарта. Библиографические ссылки Баллод Ф.В. Приволжские «Помпеи». М.; Пг.: Мосполиграф, 1923. Брагов А.М., Ломунов А.К. Использование метода Кольского для динамических испытаний конструкционных материалов // Прикладные проблемы прочности и пластичности. 1995. № 51. С. 127−137. Браташова С.А. Увешенская станица и Саратау: к вопросу о сохранении урбосистемы Укек – Яйлак // Историко-археологические памятники Золотой Орды на территории Саратовского Поволжья. Укек: прошлое, настоящее, будущее. Мат. межд. нау ч.-практ. конф. / Ред. Аблязов К. А., Кульпин-Губайдуллин Э. С., Рашитов Ф. А. Саратов: Научная кинга, 2016. С. 211−218. Васильев Д.В. О размерах золотоордынских кирпичей (Опыт статистико-метрологического анализа) // Перекрестки истории. Актуальные проблемы исторической науки. Мат. Всеросс. науч. конф. Астрахань : ИД «Астраханский университет», 2004.С. 72–79. ГОСТ 530-2012. Кирпич и камень керамические. Общие технические условия. Взамен ГОСТ 530-2007; Введ. с 2013.07.01. М.: Стандартинформ, 2013. 39 с. Губанов И.А., Крылова И.А., Тихонова В.Л. Дикорастущие полезные растения СССР. М.: Мысль, 1976. 360 с. Дунаева Г.В., Рогозин И.С. Оползни Саратовского Поволжья. М.: АН СССР, 1962. 163 с. Зиливинская Э.Д. Культовая архитектура Золотой Орды: происхождение и традиции // Поволжская археология. 2016. № 2(16). С. 44–67. Ёлшин Д. Д. Новые исследования древнерусской плинфы: итоги и перспективы // Проблеми давньоруської та середньовічної археології / Археологія i давня історія України. Вип. 1. / Отв. ред. Г. Ю. Ивакин. Київ: Інститут археології НАН України, 2010. С. 395–407. Карлосон Т.А. Фотоэлектронная и Оже-спектроскопия. Л.: Машиностроение, 1981. 431 c. Краснопевцев Б.В. Фотограмметрия. М.: УПП "Репрография" МИИГАиК, 2008. 160 c. Кротков А.А. Раскопки на Увеке в 1913 году // ТСУАК. Саратов, 1915. Вып. 32. С. 111−133. Кульпин Э.С. Цивилизационный феномен Золотой Орды // Общественные науки и современность. 2001. № 3. С. 74−88. Отчет Императорской Архивной Комиссии за 1891 г. / Архив ИИМК РАН, 1891. Ф. 1. Д. 30. Сингатулин Р.А. Археологические исследования на Увекском городище в 2004 г. // Археологическое наследие Саратовского края. Вып. 7 / Отв. ред. А.И. Юдин. Саратов, Научная книга, 2006. С. 76−90. Сингатулин Р. А. Охранно-спасательные работы на территории Увекского городища в 2005 г. // Археологическое наследие Саратовского края. Вып. 8 / Отв. ред. А. И. Юдин. Саратов, Научная книга, 2008. С. 139−155. Сингатулин Р. А. История первых фотограмметрических исследований на Увекском городище в 1913 г. // Исторические, философские, политические и юридические науки, культурология и искусствоведение. Вопросы теории и практики. 2014. № 9(47) Ч. 1. С. 149−151. Сингатулин Р.А. Особенности применения стереофотограмметрического мультиспектрального мониторинга в полевых археологических исследованиях // Известия высших учебных заведений. Геодезия и аэрофотосъемка. 2016а. № 2. С. 90−93. Сингатулин Р.А. Идентификация золотоордынской керамики методами Оже и вторичной ионной масс-спектрометрии // Международный научно-исследовательский журнал. 2016б. № 7−1(49). С. 105−107. Сингатулин Р.А. Теплотехнические и прочностные характеристики плинфы с Увекского городища // Современные наукоёмкие технологии. 2017. № 8. С. 65−68. Федоров-Давыдов Г.А. Статистические методы в археологии: Учебное пособие для вузов по спец. «История». М.: Высшая школа, 1987. 216 с. Федоров-Давыдов Г.А. Золотоордынские города Поволжья. М.: Изд-во МГУ, 1994. 232 с. Шульман А.Р., Фридрихов С.А. Вторично-эмиссионные методы исследования твёрдого тела. М.: Наука, 1977. 552 c. Paparazzo, E. Comment on AES and SAM microanalysis of structure ceramics by thinning and coating the backside. Yu and Jin // Surface and Interface Analysis. 2001. №31 (12). P. 1110–1111. DOI:10.1002/sia.1144. Paparazzo, E. Recovering the past from surfaces and interfaces: experimental and cultural issues // Surface and Interface Analysis. 2006. №38. P. 357−363. DOI:10.1002/sia.2142.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Nikolaeva, Arina V., Vitaly А. Kozhevnikov, Vera A. Chernykh, Oleg V. Naydenov, Rustam R. Davletyarov, and Alexander V. Salnikov. "Применение отработанных нефтепродуктов как топлива для термического обезвреживания отходов." SCIENCE & TECHNOLOGIES OIL AND OIL PRODUCTS PIPELINE TRANSPORTATION, no. 3 (August 25, 2021): 310–19. http://dx.doi.org/10.28999/2541-9595-2021-11-3-310-319.

Full text
Abstract:
All processes of turnover of oil and petroleum products are accompanied by the formation of various oilcontaining wastes, some of which are used petroleum products that have energy value. In addition, in the national economy, waste masses of other origin are formed, which also require disposal and/or incineration. During the reconstruction of the incinerator complex of Transneft - Port Primorsk, LLC, an energy - and resource-saving technology for thermal solid waste incineration was implemented. The KTO-100 unit was developed and put into operation, which burns used oil products and diesel as fuel. The heat obtained in the process of thermal incineration of waste enters the heat network of the site of treatment facilities for the company’s self-needs. The results of tests and control of the composition of industrial emissions of KTO-100 during the trial operation confirmed the stable indicators of the minimum (significantly lower than the current norms) concentrations of pollutants. The KTO-100 installation, implemented on the basis of Transneft - Primorsk Port, LLC, meets the criteria of the best available technology regulated at the federal level. During the reconstruction of the incinerator complex in Transneft - Port Primorsk, LLC, innovative materials were used and technical solutions were implemented in a combination that has no analogues in Russia today. Все процессы оборота нефти и нефтепродуктов сопровождаются образованием различных нефтесодержащих отходов, часть которых составляют отработанные нефтепродукты, имеющие энергетическую ценность. Кроме того, в народном хозяйстве образуются массивы отходов иного происхождения, которые также требуют утилизации и/или обезвреживания. В процессе реконструкции инсинераторного комплекса ООО «Транснефть - Порт Приморск» реализована энерго- и ресурсосберегающая технология термического обезвреживания твердых отходов. Разработана и внедрена в эксплуатацию установка КТО-100, сжигающая в качестве топлива отработанные нефтепродукты и дизельное топливо. Теплота, полученная в процессе термического обезвреживания отходов, поступает в тепловую сеть участка очистных сооружений на собственные нужды предприятия. Результаты испытаний и контроля состава промышленных выбросов КТО-100 за время опытной эксплуатации подтвердили устойчивые показатели минимальных (существенно ниже действующих нормативов) концентраций загрязнителей. Установка КТО-100, реализованная на базе ООО «Транснефть - Порт Приморск», соответствует регламентированным на федеральном уровне критериям наилучшей доступной технологии. При реконструкции инсинераторного комплекса в ООО «Транснефть - Порт Приморск» применены инновационные материалы и реализованы технические решения в совокупности, которой на сегодня нет аналогов в России.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Биков, Валерій Юхимович, Світлана Миколаївна Вернигора, Андрій Миколайович Гуржій, Леонід Михайлович Новохатько, Олег Михайлович Спірін, and Марія Павлівна Шишкіна. "ПРОЄКТУВАННЯ І ВИКОРИСТАННЯ ВІДКРИТОГО ХМАРО ОРІЄНТОВАНОГО ОСВІТНЬО-НАУКОВОГО СЕРЕДОВИЩА ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ ОСВІТИ." Information Technologies and Learning Tools 74, no. 6 (December 30, 2019): 1–19. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v74i6.3499.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено результати теоретичних і експериментальних досліджень проблем проєктування, впровадження і використання відкритого хмаро орієнтованого освітньо-наукового середовища закладу вищої освіти, що проводилися в Інституті інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України протягом 2011-2019 рр. Висвітлено науково-методичні засади дослідження, поняттєво-термінологічний апарат, окреслено методологічні принципи проєктування середовища, обґрунтовано загальну модель та методичну систему його формування і розвитку. У моделі відображено особливості процесу формування і розвитку середовища, що спрямований на досягнення цілей педагогічної системи, серед яких – формування ІКТ-компетентного фахівця; розширення доступу до ІКТ; використання в освіті і наукових дослідженнях найсучасніших засобів і технологій. Методична система охоплює ряд методик, що об’єднані системо утворюючим чинником, яким є хмаро орієнтований підхід, що спирається на відповідні базові характеристики і сервісні моделі. До складу методичної системи входять: методика використання науково-навчальної хмари наукової/освітньої установи, що спрямована на поліпшення організації і підвищення ефективності наукових досліджень, упровадження їх результатів; методики використання хмаро орієнтованих компонентів навчального призначення на базі гібридної хмари AWS а також спеціалізованих предметно орієнтованих сервісів. Охарактеризовано шляхи добору методик на базі запропонованої моделі в педагогічних системах закладу вищої освіти, визначено перспективи їх використання. Здійснено аналіз і оцінку досвіду впровадження і використання окремих сервісів і компонентів хмаро орієнтованого освітньо-наукового середовища у закладах вищої освіти України. Наведено результати експериментальних досліджень використання сервісів хмаро орієнтованого середовища в процесі навчання наукових, науково-педагогічних, педагогічних кадрів. Проведено аналіз і оцінку перспектив розвитку хмаро орієнтованого освітньо-наукового середовища на підставі запропонованих підходів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Альперин, Б. Л., B. L. Alperin, И. В. Зибарева, I. V. Zibareva, А. А. Ведягин, and А. А. Vedyagin. "Об определении сроков опубликования статей в научных журналах по химии и химической технологии." Научно-техническая информация. Серия 1: Организация и методика информационной работы, no. 12 (2020): 22–35. http://dx.doi.org/10.36535/0548-0019-2020-12-4.

Full text
Abstract:
Рассматриваются сроки опубликования массива около 12 млн статей по химии, химической технологии и материаловедению в 2,3 тыс. научных журналов, издаваемых ACS, Elsevier, RSC, Springer, Wiley и др. Разработан алгоритм сбора и анализа релевантных исходных данных, применимый к любым естественнонаучным тематическим массивам и учитывающий различную практику рубрикации и отображения информации издательствами и информационно-аналитическими системами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Чернышев, Юрий Олегович, Александр Сергеевич Сергеев, Александр Николаевич Рязанов, and Евгений Олегович Дубров. "Mетоды решения задач криптоанализа блочных криптосистем на основе биоинспириованных технологий искусственного интеллекта." Вестник ВГУ. Серия: Системный анализ и информационные технологии, no. 2 (June 16, 2018): 60–74. http://dx.doi.org/10.17308/sait.2018.2/1212.

Full text
Abstract:
Статья посвящена решению задачи криптоанализа на основе новых моделей и методов искусственного интеллекта – биоинспирированных стратегий направленно-случайного поиска (генетических методов, методов муравьиных и пчелиных колоний). Приводится обзор авторских публикаций, посвященных рассмотрению задач криптоанализа блочных криптографических методов. Отмечено применение генетических методов для криптоанализа стандарта шифрования DES, стандарта шифрования России и AES, также рассмотрено применение алгоритмов муравьиных и пчелиных колоний для криптоанализа блочных систем шифрования. Приведены временные оценки и оценки числа процессоров при параллельной реализации, отмечается применение целевой функции специального типа (функции Якобсена) для использования на текстах, имеющих достаточный объем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Бородулин, Д. М., М. Т. Шулбаева, О. Н. Мусина, and Б. М. Шепиева. "ИННОВАЦИОННАЯ ТЕХНОЛОГИЯ ПОЛУЧЕНИЯ ТАЛГАНА КАК КОМПОНЕНТА ФУНКЦИОНАЛЬНЫХ ПИЩЕВЫХ ПРОДУКТОВ, УЧИТЫВАЮЩИХ НАЦИОНАЛЬНЫЕ ТРАДИЦИИ ПИТАНИЯ." ТЕХНИКА И ТЕХНОЛОГИЯ ПИЩЕВЫХ ПРОИЗВОДСТВ 3, no. 46 (September 25, 2017): 15–22. http://dx.doi.org/10.21179/2074-9414-2017-3-15-22.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Баранова, Екатерина. "Мультимедийные технологии в средствах массовой информации как новый инструмент ведения информационной войны." Вопросы теории и практики журналистики 5, no. 4 (2016): 618–28. http://dx.doi.org/10.17150/2308-6203.2016.5(4).618-628.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Zhdan, V. M., M. Yu Babanina, Ye M. Kitura, and M. V. Tkachenko. "ВПРОВАДЖЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТРАТЕГІЙ НАВЧАННЯ СІМЕЙНИХ ЛІКАРІВ НА КАФЕДРІ СІМЕЙНОЇ МЕДИЦИНИ І ТЕРАПІЇ." Медична освіта, no. 2 (May 31, 2019): 86–89. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2019.2.9928.

Full text
Abstract:
У статті представлено досвід застосування системи Body Interact – clinical reasoning education, освітньої програми віртуальних клінічних сценаріїв, яка дає можливість у реальному режимі часу відтворити певну клінічну ситуацію з усім необхідним сучасним набором об’єктивних, лабораторних та інструментальних методів обстеження і провести лікування відповідно до сучасних протоколів європейських та американських медичних асоціацій. Для відпрацювання техніки серцево-легеневої реанімації лікарями-інтернами ми використовуємо манекен-систему GD/ALS10 750+ALS, яка забезпечує навчання щодо підтримки життєдіяльності і дотримується рекомендацій стосовно серцево-легеневої реанімації та невідкладної допомоги при серцево-судинних захворюваннях. Використання симуляційних технологій орієнтує лікаря на командну працю, вміння враховувати точку зору іншого спеціаліста, сприяє розвитку комунікативних навичок, формуванню інтелектуальної самостійності та професіоналізму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Лич, Оксана. "Тренінг як найбільш екологічна форма роботи з людьми похилого віку." Теоретичні і прикладні проблеми психології, no. 3(53)T3 (2020): 224–38. http://dx.doi.org/10.33216/2219-2654-2020-53-3-3-224-238.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються останні практичні надбання у розробці тренінгу як найбільш ефективної форми роботи з людьми різного віку. Аналізуються витоки створення такої психологічної практики як тренінг. Проводяться паралелі щодо розуміння різними науковцями тренінгу та його значення при особистісних змінах та внутрішніх зрушеннях, що впливають на життєдіяльності людини. Пропонується обов’язкове дотримання ключових принципів тренінгу (принцип добровільності, принцип рівноправності, принцип активності, принцип не нашкодити іншій людині, принцип зворотного зв’язку, принцип конфіденційності). Підкреслюється навчальний та розвивальний характер тренінгу, його екологічність. Розглядаються ключові параметри тренінгу як групової форми роботи з літніми людьми. Описуються мета та задачі тренінгу для літніх людей. Обґрунтовується можливість використання тренінгових технологій у роботі з людьми похилого віку для розвитку життєстійкості, для корекції загального сприйняття сенсу життя у похилому віці. Пропонується запровадження комплексної програми розвитку культури життя літніх людей з використанням різних інтерактивних форм взаємодії. Коротко наводяться результати впровадженого тренінгу з людьми похилого віку, що спрямований відкоригувати особливості самопочуття, розуміння екзистенціальних переживань, емоційного стану, усвідомлення свого життєвого шляху, розширення репертуару адаптивних стратегій та екзистенціального досвіду. Описується доцільність роботи з людьми похилого віку у межах тренінгу, завдяки застосуванню комплексного підходу розвитку життєстійкості. Встановлено покращення показників емоційної сфери, когнітивної сфери та розширення репертуару конструктивних стратегій, що призводить до зміни у самосприйнятті у період старості. Виокремлено на основі особистісних параметрів блоки, за якими встановлено позитивні зрушення: «блок екзистенціальних переживань», характеризує емоційну сферу; «блок часової перспективи екзистенціального досвіду», характеризує когнітивну сферу; «блок екзистенціальної сміливості», відповідає за конструктивні зміні поведінкових стратегій. Дані доводять можливість застосування тренінгових технологій при роботі з людьми похилого віку. Ключові слова: тренінг, людина похилого віку, «блок екзистенціальних переживань», «блок часової перспективи екзистенціального досвіду», «блок екзистенціальної сміливості»
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Наговицына, Наталья Петровна, and Роман Алексеевич Дерендяев. "ФОРМИРОВАНИЕ МЕТОДОЛОГИЧЕСКОГО ПОДХОДА ИССЛЕДОВАНИЯ ПОВЕРХНОСТНО-АКТИВНЫХ ВЕЩЕСТВ ДЛЯ УВЕЛИЧЕНИЯ НЕФТЕОТДАЧИ ПЛАСТОВ (НА ПРИМЕРЕ МЕСТОРОЖДЕНИЯ УДМУРТСКОЙ РЕСПУБЛИКИ)." Izvestiya Tomskogo Politekhnicheskogo Universiteta Inziniring Georesursov 331, no. 7 (July 22, 2020): 202–11. http://dx.doi.org/10.18799/24131830/2020/7/2730.

Full text
Abstract:
Актуальность работы. В настоящее время большинство нефтяных месторождений России вступили в позднюю стадию разработки. В связи с истощением запасов легкоизвлекаемой нефти все большие усилия направляются на создание технологий и способов разработки, которые позволяют добывать углеводороды в осложненных условиях. Для дальнейшей разработки месторождений с трудноизвлекаемыми запасами требуется внедрение новых методов увеличения нефтеотдачи и применение новых реагентов. Значительная роль в данном вопросе отводится химическим методам, в частности применению растворов поверхностно-активных веществ. Воздействие водных растворов поверхностно-активных веществ улучшает реологические и фильтрационные характеристики нефти посредством снижения межфазного натяжения и повышения смачивающей способности. В связи с вышеизложенным актуальным представляется задача выбора поверхностно-активных веществ для применения в системе заводнения пластов, а также разработка методологических подходов по их подбору. Цель: формирование методологического подхода исследования поверхностно-активных веществ, применяемых в системе заводнения, для увеличения нефтеотдачи пластов. Объект: карбонатные коллектора месторождений Удмуртской Республики. Методы: лабораторные исследования составов в свободном объеме, прибор для определения поверхностного натяжения растворов поверхностно-активных веществ – сталагмометр «Рубин-02 А» (ГОСТ Р 50097-92), фильтрационные исследования на единичных образцах керна с моделированием пластовых условий на установках УИК-5ВГ и AFS-300 (ОСТ 39-204-86 и 39-195-86), центрифугирование (ГОСТ 16887-71). Результаты. Обозначена актуальная проблема – процесс подбора технологии поверхностно-активных веществ для эффективного применения в системе заводнения с целью достижения наибольшей нефтеотдачипластов. Проанализированы поверхностно-активные вещества, нашедшие активное промышленное применение на месторождениях России и за ее пределами. Проведена оценка физико-химических и технологических свойств поверхностно-активных веществ российского производства в соответствии с паспортными характеристиками, требованиями Положений предприятия-недропользователя и определена пригодность химических реагентов к дальнейшему применению. Рассмотрены методика и результаты определения коэффициента вытеснения нефти водным раствором поверхностно-активных веществ на образцах керна, отобранных с месторождений Удмуртской Республики. Предложен экспресс-метод оценки нефтевытесняющей способности поверхностно-активных веществ, являющийся более экономичным и энергоресурсным по сравнению со стандартными фильтрационными исследованиями. По результатам проведения фильтрационных испытаний на керне установлено, что предлагаемый метод сопоставим с проведенными исследованиями. В целом предложенная методология выбора состава поверхностно-активных веществ возможна для внедрения в локальные нормативные документы предприятия-недропользователя и использования с целью подбора необходимого реагента для увеличения нефтеизвлечения.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Шаршеналиева, Бегимай. "ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭЛЕКТРОННЫХ ТЕХНОЛОГИЙ В ПРОЦЕССЕ ОБУЧЕНИЯ РУССКОМУ ЯЗЫКУ КАК НЕРОДНОМУ." Vestnik Bishkek Humanities University, no. 50 (January 15, 2020): 174–76. http://dx.doi.org/10.35254/bhu.2019.50.50.

Full text
Abstract:
Аннотация: В статье рассматриваются возможности использования электронных ресурсов образовательного портала БГУ в учебном процессе. Одним из важных направлений развития системы высшего образования является внедрение информационно-коммуникационных технологий в процесс обучения, в том числе и русскому языку как неродному. В связи с этим появилась настоятельная потребность поиска новых подходов к организации учебного процесса с целью достижения его качества и уровня мировых стандартов. В статье дана информация об «Образовательном портале» и принцип его работы, также рассмотрены функции электронной библиотеки, электронных ресурсов и показаны Возможности Образовательного портала, Портала «Образование на русском» Государственного института русского языка им. А.С. Пушкина. Ключевые слова: электронное образование; образовательный портал; интернет- технологии; googleclass, учебный сервер; электронные ресурсы. Аннотация: Макалада БГУнун билим берүү порталынын электрондук ресурстарын пайдалануу мүмкүнчүлүктөрү каралган. Жогорку кесиптик билим берүү системасын өнүктүрүүнүн маанилүү багыттарынын бири, анын ичинде орус тилин чет тили катары окутуу жараянына маалымат жана байланыш технологияларын киргизүү болуп саналат. Бул жагынан алганда, анын сапатын жана эл аралык стандарттарга жетүү үчүн билим берүү жараянынын уюмуна жаңы мамилелер үчүн абдан зарыл болуп турат. Макалада "Билим берүү порталы" жөнүндө маалымат берип, ал кандай иштегенин, ошондой эле электрондук китепкананын, А.С.Пушкин атындагы Орус тили институтунун порталынын иш-милдеттери көрсөтүлгөн. Түйүндүү сөздөр: электрондук билим берүү; билим берүү порталы; интернет технологиясы; googleclass, үйрөтүү сервер; электрондук ресурстар. Annotation: The article considers the possibility of using the electronic resources of the educational portal of Bishkek Humanitarian University in the educational process. One of the important directions in the development of the higher education system is the introduction of information and communication technologies in the learning process, including the Russian language as non-native. In this regard, there was an urgent need to find new approaches to the organization of the educational process in order to achieve its quality and the level of world standards. The article provides information about the "Educational Portal" and the principle of its operation, also discusses the functions of the electronic library, electronic resources and shows Opportunities of the Educational Portal, “Education in Russian” Portal of the State Russian Language Institute of A.S. Pushkin. Key words: electronic education; educational portal; internet technologies; google class; training server; electronic resources.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Bykov, Yu N., and T. B. Bender. "MOBILE COMPUTER TECHNOLOGIES IN PERSONIFIED THERAPY OF PARKINSON’S DISEASE PATIENTS." Acta Biomedica Scientifica 3, no. 1 (1993): 60–65. http://dx.doi.org/10.29413/abs.2018-3.1.9.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Efimova, D. V., and I. O. Glebova. "RESEARCH OF FEATURES OF APPLICATION OF MENTAL CARDS TECHNOLOGY TO THE VICTIMS OF CHILDREN GENOCIDE WITH THE PURPOSE OF FORMING TOLERANCE SURVIVAL." Akademická psychologie 2, no. 2 (July 7, 2017): 26–42. http://dx.doi.org/10.24045/aps.2017.2.3.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Худов, Г. В., О. С. Дьяконов, П. Є. Минко, Ю. С. Соломоненко, В. П. Марченко, and К. А. Тахьян. "Порушення в роботі транспондерів ADS-B при визначенні координат повітряних об’єктів." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 4(70) (November 25, 2021): 62–69. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2021.70.09.

Full text
Abstract:
Предметом статті є процес виявлення порушень в роботі транспондерів ADS-B при визначенні координат повітряних об’єктів. Метою є підвищення точності визначення координат повітряних об’єктів за рахунок своєчасного виявлення та усунення порушень в роботі транспондерів ADS-B при визначенні координат повітряних об’єктів. Завдання: аналіз відомих методів підвищення точності координат повітряних об’єктів при контролю повітряного простору та ведення радіолокаційної розвідки; навести приклад використання інформації від транспондерів ADS-B; проаналізувати склад пакетів ADS-B; провести експериментальні дослідження щодо виявлення можливих порушень та збоїв транспондерів ADS-B. Отримані такі результати. Встановлено, що у теперішній час для підвищення точності визначення координат повітряних об’єктів активно використовується автоматичне залежне спостереження – радіомовне. Проаналізовані відомі методи підвищення точності визначення координат повітряних об’єктів. Встановлено, що основними недоліками таких методів є використання морально застарілих технологій, невідповідність точності визначення координат повітряних об’єктів вимогам та стандартам безпеки повітряного руху тощо. Наведений приклад використання інформації від транспондерів ADS-B. Інформація отримана з використанням RTL-SDR приймача. Проаналізовано склад пакетів ADS-B. Встановлено, що існує можливість перерахунку контрольної суми Parity Information. В результаті цього отримується валідний ADS-B пакет. Другий тип вразливостей пов’язаний з відсутністю механізмів для міцного криптографічного підпису. Це може привести до посилання в ефір підроблених даних або підміни інформації в пакетах. Третій вид вразливості пов’язаний з відсутністю криптування на пакетному рівні. Розглянуті різні сценарії атак на ADS-B. Проведені експериментальні дослідження щодо виявлення можливих порушень та збоїв транспондерів ADS-B. Для проведення експериментів використовувався приймач FlightAware Piaware та програмне забезпечення PiAware від FlightAware. Проілюстровано значні помилки у визначенні координат повітряних об’єктів. Встановлено, що при проведенні експерименту основною причиною помилок у визначенні координат ПО є навігаційний модуль, який є частиною транспондеру ADS-B. В подальших дослідженнях пропонується розробити рекомендацій щодо протидії порушенням в роботі транспондерів та приймачів ADS-B.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Dovbnya, Vitaly G., Sergey N. Frolov, Konstantin P. Sulima, and Alexey N. Schitov. "SPECIFICS OF IMPLEMENTATION OF CONTROL SYSTEMS BASED ON LORAWAN TECHNOLOGY." T-Comm 14, no. 9 (2020): 24–30. http://dx.doi.org/10.36724/2072-8735-2020-14-9-24-30.

Full text
Abstract:
In the context of the rapid growth of various areas of the Internet of things, there is currently no unified approach to building networks based on low-power Wide-area Network (LPWAN) wireless networks, taking into account the general requirements for them as automated control systems (ACS). There are the following areas of use of the Internet of things: industry and production; transport and transportation; control of the technical condition of building structures, air quality, background noise and energy consumption; waste management; smart Parking and providing data on traffic jams; smart street lighting and use in everyday life. Networks based on LoRaWAN technology provide low-cost energy-efficient wireless communications for modern ACS in a variety of industries. It is cost-effective for designing hardware and software for telemetry and controlling, such as a system of control and monitoring engineering systems of buildings and facilities (SMES) and automated outdoor lighting control systems. The article presents a structural and functional analysis of approaches to the construction of hardware and software complex elements based on LoRаWAN, taking into account the specifics and logic of the SMES and ASUS. It also provides calculations of network bandwidth and capacity for a single LoRaWAN gateway in a different mode of operation of ACS. A parametric analysis of existing implementations was carried out to design the management server (SU), which is the main element of the LoRaWAN network. The results allowed to obtain seventeen indicators that determine the functionality of a network server (NS). Network server software development. Major structures and the mechanisms of interaction of its elements are determined during the process of designing the original implementation of NS software.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

DOROKHOV, ALEKSEI S., and ALEKSEI S. SVIRIDOV. "APPLICATION OF ADDITIVE TECHNOLOGIES IN THE TECHNICAL SERVICE OF GARDEN EQUIPMENT." AGRICULTURAL ENGINEERING, no. 6 (2020): 39–44. http://dx.doi.org/10.26897/2687-1149-2020-6-39-44.

Full text
Abstract:
The paper considers the analysis of the market for garden equipment. The authors consider some information on garden equipment failures, using an example of Husqvarna trimmers. They also assess a possibility of using additive technologies to manufacture sliding bearings for mechanical drives of garden equipment. For testing the physical and mechanical properties, a batch of samples was prepared by means of 3D printing using FDM (FFF) technology. According to the ASTM D638-14 standard, samples were prepared on a PICASO 3D Desingner X Pro 3D printer. Samples were made of ABS-plastic and PA12 with diff erent degrees of fi lling: 20, 50 and 100%. It is noted that the destruction pattern of samples made of diff erent materials is signifi cantly diff erent. Samples made from ABS plastics are more fragile than samples made from PA12. According to the test results, PA12 with 100% fi lling have shown the best results, which makes them suitable for use in the manufacture of slide bearings by means of 3D printing.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Ragozin, A. N., A. V. Portnov, S. S. Lysov, and N. S. Prytkov. "FORMATION OF A HIGHLY INFORMATIVE DIGITAL SIGNAL IMAGE OF AN AUTOMATED CONTROL SYSTEM USING TIME-FREQUENCY REPRESENTATION AND TWO-DIMENSIONAL DIGITAL FILTERING TECHNOLOGIES." Journal of the Ural Federal District. Information security 20, no. 3 (2020): 69–80. http://dx.doi.org/10.14529/secur200308.

Full text
Abstract:
The study examines the technology of forming a high-informative digital image of the ob-served time signal of an automated control system (ACS). Formation of the signal image in-cludes the stage of displaying the signal on the time-frequency representation, obtaining the time-frequency image of the signal, the stage of two-dimensional digital filtering, the stage of formation of high-informative components of the signal image. The resulting digital image of the observed ACS signal represents the generated high-informative input data for further solv-ing a wide range of different problems using machine learning technologies and deep neural networks in the ACS of industrial systems. A wide range of tasks using the generated digital im-age of the signal implies, for example, the analysis of process behavior and identification of anomalies in the process of ACS, the implementation of diagnostic algorithms of technical equipment in the ACS, the detection of changes in the dynamics of the process of ACS under the influence of information attacks
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Akberova, Elmara M., Vera I. Vasil’eva, Denis V. Kostylev, and Mikhail A. Smagin. "РЭМ-анализ свойств поверхности экспериментальных сульфокатионообменных мембран Ralex." Сорбционные и хроматографические процессы 19, no. 5 (October 30, 2019): 557–65. http://dx.doi.org/10.17308/sorpchrom.2019.19/1170.

Full text
Abstract:
Проведен сравнительный анализ влияния технологии изготовления гетерогенных сульфокатионитовых мембран Ralex CM Pes производства «MEGA» a.s. (Чехия) на структурные свойства их поверхности методом РЭМ. При изготовлении экспериментальных мембран варьировались размеры частиц ионообменника при постоянном объемном соотношении катионита и полиэтилена. Размер частиц сульфокатионообменника изменялся путем использования разного времени его измельчения. С увеличением времени измельчения ионообменника от 5 до 80 мин структура поверхности мембраны становится более однородной вследствие уменьшения размеров частиц ионообменников и расстояния между ними, а также уменьшения доли и размеров дефектов структур. Выявлено уменьшение размеров частиц ионообменников и расстояния между ними более чем в 1.5 раза. Значительно возрастает доля ионообменника с радиусом менее 1 мкм. При этом наблюдается уменьшение доли, а также размеров пор и дефектов структуры в 1.5 раза. Соотношение долей проводящей и непроводящей фаз на поверхности мембраны остается практически постоянным.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Dvoryankin, O. A., and N. I. Baurova. "Application of 3D-printing technologies for production of master-model in engineering industry." Technology of Metals, no. 9 (September 2021): 17–21. http://dx.doi.org/10.31044/1684-2499-2021-0-9-17-21.

Full text
Abstract:
Analysis of 3D-printing methods used in the molding production to manufacture master-models has been carried out. The technology was selected, which allowed one to make high-precision parts, combining the molding and the 3D-printing. Factors effecting on the quality of 3D-models printed by this technology were analyzed. Experimental studied for determination of the printing parameter influence (layer thickness, filling percentage, printing velocity) on ultimate strength of specimens made of ABS-plastic were carried out.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Scherbakov, V. V., A. P. Karpik, I. V. Scherbakov, and M. N. Barsuk. "Lateral leveling technology at setting railway tracks in the design position." Geodesy and Cartography 962, no. 8 (September 20, 2020): 18–23. http://dx.doi.org/10.22389/0016-7126-2020-962-8-18-23.

Full text
Abstract:
The automation of the lateral leveling method at constructing and repairing railways is covered in the article. The essence of this method is comparing the design distances between the axes of the repaired and the adjacent track having a given step (leveling plot) with the actual data obtained from the leveling rail and using the control system of the lifting-and-leveling device to offset the path to the design value. At the same time, the disadvantages of this method are obvious – this is copying the bumps of the adjacent track to that being at repair. Automation eliminates the disadvantages of the existing technology for setting the railway track into the design position using lateral leveling. The authors show the schematic diagram and device of the automated control system ACS-3D for setting the path into the design position, created with considering the exclusion of the "human factor" influence, a high automation degree and minimizing the cost of creating a digital project, as well as eliminating the need for mobile communications and that of high-precision measurements by global satellite navigation systems.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Треножникова, Л. П., Г. Б. Баймаханова, А. С. Балгимбаева, Б. Б. Баймаханова, И. Э. Смирнова, Э. Р. Файзулина, Г. А. Спанкулова, et al. "Биотехнологический потенциал экстремофильных актиномицетов для медицины и стратегии его открытия." МИКРОБИОЛОГИЯ ЖӘНЕ ВИРУСОЛОГИЯ, no. 4(35) (March 16, 2022): 4–26. http://dx.doi.org/10.53729/mv-as.2021.04.01.

Full text
Abstract:
Рост числа лекарственно-устойчивых возбудителей и ограниченный успех таких стратегий, как возможности комбинаторной химии в обеспечении медицины новыми активными агентами, дает неопределенный прогноз на будущее антимикробной терапии. Отсутствие новых классов антибиотиков в сочетании с повышенной устойчивостью к антибиотикам возбудителей инфекций требует незамедлительного скрининга новых природных соединений, имеющих новые механизмы действия и способных заменить уже применяемые лекарственные препараты, теряющие свою эффективность. Микроорганизмы из экстремальной среды обитания привлекают в последнее время особое внимание, так как, это наименее изученная и наиболее перспективная группа продуцентов новых биологически активных веществ. В кратком обзоре рассматривается предпосылка того, что экстремофильные актиномицеты, выделенные из разных необычных зон Земли в альтернативных селективных условиях рН и солености, способны синтезировать новые природные соединения с антибактериальной, антифунгальной, антивирусной и противоопухолевой активностью. Исследование разнообразия актиномицетов и их поведения в естественных средах обитания в сочетании с применением новых технологий в генетике, микробиологии и химии открывает новые стратегии в поисках природных лекарственных веществ. В обзоре представлены данные о том, что актиномицеты, адаптированные к жизни в экстремальных средах обитания, являются богатым источником новых специализированных вторичных метаболитов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

KHLYUSTOV, V. K., S. A. YURCHUK, D. V. KHLYUSTOV, and A. M. GANIKHIN. "TECHNOLOGY OF INTEGRATED ASSESSMENT OF WOOD RESOURCES BY REMOTE SENSING METHODS OF THE EARTH." Prirodoobustrojstvo, no. 4 (2021): 129–38. http://dx.doi.org/10.26897/1997-6011-2021-4-129-138.

Full text
Abstract:
The relevance and significance of the problem of automated forest inventory is dictated by regulatory documents defining the main directions and principles of digitalization of the country’s economic sectors, including the forest sector. The article is devoted to the problem of automated inventory of forests and digitalization of wood resources by technical means of ground-based taxation of stands, as well as remote aerial photography methods, analytical decoding of the forest canopy and determination of the complex of taxation indicators through the use of information and reference systems of multidimensional forest taxation standards. To construct an orthophotoplane and obtain a digital vegetation model, aerial photography works that meet the requirements of the photogrammetric method and the method of air-laser scanning (ALS) are described. The requirements for the parameters of aerial photography using the photogrammetric method, as well as for the parameters in the BOS, are set out. Variants of the technology of inventory of stands are proposed, indicating the appropriate tools for obtaining remote sensing data of the Earth. An assessment of the reliability of contour decoding of the species composition of stands with different spatial resolution of remote sensing data is given. The accuracy of digital vegetation models with different spatial resolution of data, the possibility of evaluating morphometric and volumetric indicators of tree crowns, as well as the resulting indicators of canopy closeness as a result of automation are indicated. An important element of the automated digitalization of wood resources is the allocation and taxation of cutting areas, the assessment of the commodity-monetary potential of stands allocated for logging.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

ПЕРЕГУДОВА, Валентина. "MIND MAP ЯК ЗАСІБ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 3 (December 2020): 88–97. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2020-1-3-88-97.

Full text
Abstract:
АНОТАЦІЯ Потужне зростання кількості інформації потребує вдосконалення підходів до її знаходження і передачі в освітньому процесі. Одним із шляхів подолання цієї проблеми є використання засобів візуалізації, серед яких ментальні карти (mind map), що мають дидактичну ефективність, особливо в поєднанні з можливостями комп’ютерних технологій. Метою статті є дослідження сучасних можливостей візуалізації наукової інформації під час вивчення технічних дисциплін. Проаналізовано поняття візуалізації, що стала невід'ємним елементом обробки складної інформації про структуру досліджуваних об'єктів; методи, принципи та наукові підходи візуалізації. Обґрунтовано доцільність і ефективність використання mind map з метою візуалізації технологічних процесів. Доведено, що використання комп’ютерних ментальних карт сприяє підвищенню рівня запам’ятовування інформації за рахунок деталізації основних понять, їх систематизації, класифікації та узагальнення; формування навичок роботи з графічною інформацією. Визначено умови ефективності використання мультимедійних ментальних карт, дотримання яких гармонізує освітній процес для всіх його учасників. Визначено переваги використання ментальних карт, серед яких активне осмислення навчального матеріалу в процесі самостійного створення власних карт розуму, що дає можливість активно засвоювати наукову інформацію, набувати навичок самостійного її структурування, відслідковувати логіку зв'язків різних одиниць, знаходити нові ідеї і розвивати асоціативне мислення. Застосування засобів візуалізації, зокрема інтелект-карт, в освітньому процесі є можливим як під час вивчення нового матеріалу на лекції, самостійної роботи, так і під час контролю засвоєння і розуміння наукової інформації, за встановленням зв’язків між її складовими, умінням структурувати інформацію. Mind map є продуктивною альтернативою традиційним способам обробки та передачі інформації в освітньому процесі, яка перетворює студента в активного здобувача вищої освіти. Ключові слова: наукова інформація, візуалізація, ментальна карта, технологічний процес.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Sobchuk, V. "МЕТОДИКА СТВОРЕННЯ ЄДИНОГО ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ НА ВИРОБНИЧОМУ ПІДПРИЄМСТВІ З ФУНКЦІОНАЛЬНО СТІЙКИМ ТЕХНОЛОГІЧНИМ ПРОЦЕСОМ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 6, no. 58 (December 28, 2019): 84–91. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.6.084.

Full text
Abstract:
В роботі проводиться аналіз існуючих методик щодо управління промисловим підприємством. Найбільш відомими з них є такі нормативні документи управління: MRP II (Manufacturing Resource Planning), ERP (Enterprise Resource Planning), APS (Advanced Planning & Scheduling Systems) і MES (Manufacturing Execution Systems). Наводяться основні переваги та недоліки вказаних систем управління. Проведений аналіз вказує на необхідність створення систем управління нового покоління, яка тісно пов'язане з розвитком методики створення єдиного інформаційного простору підприємства і інтегрованих моделей для автоматизованих систем управління підприємством. Запропонована методика, що ґрунтуються на системному підході, який містять формалізований описи всієї сукупності виробничих та бізнес процесів; матеріальних об'єктів та ресурсів, що задіяні в оперативному управлінні виробництвом і його конструкторській та технологічній підготовці. Зазначена методика створення єдиного інформаційного простору підтримується відповідними базовими інформаційними технологіями, що забезпечують: реінжиніринг бізнес-процесів оперативного управління та технічної підготовки виробництва з метою забезпечення переходу від функціонально-орієнтованої до процесної організації управління підприємством; опис і візуальне представлення електронної структури виробу й надання йому статусу стандарту підприємства; управління бізнес-процесами оперативного планування і технічної підготовки виробництва з використанням електронної структури виробу, спрямоване на підтримку функціональних задач APS, MES, PLM-систем. Зокрема, в роботі розглянута математична модель технологічного процесу на промисловому підприємстві. Вводиться поняття та умови функціональної стійкості технологічного процесу на промисловому підприємстві. Вказуються критерії функціональної стійкості технологічного процесу
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Чиханцова, Олена. "Позитивна психотерапія як фактор сприяння розвитку життєстійкості особистості." Теоретичні і прикладні проблеми психології, no. 3(56)T.1 (2021): 21–33. http://dx.doi.org/10.33216/2219-2654-2021-56-3-1-21-33.

Full text
Abstract:
У статті висвітлюються опис та апробаційні результати комплексної програма психологічного забезпечення розвитку життєстійкості особистості засобами позитивної психотерапії, яка складається з трьох блоків і є розвиваючою психолого-терапевтичною програмою. Показано, що особистісні ресурси можуть бути представлені як система здібностей людини до усунення протиріч особистості з життєвим середовищем, подолання несприятливих життєвих обставин за допомогою засобів позитивної психотерапії. Інакше кажучи, особистісні ресурси виступають як характеристика особистості, яка забезпечує особистості можливість долати важкі життєві ситуації. Тому досить актуальним напрямком в дослідженні психологічних ресурсів є вивчення їх структури, механізмів функціонування, динамічних характеристик, а також розробка тренінгових програм, де позитивна психотерапія виступає фактором розвитку життєдіяльності особистості. Зазначено, що тренінг життєстійкості заснований на припущенні, що життєстійкість не є вродженою якістю, а формується протягом життя. Це система переконань, яка може бути розвинена. Для пoбудoви тренінгoвoї прoграми ми базувались на принципаx групoвoї рoбoти. Тренінг проводився зі студентами-бакалаврами денної форми навчання кафедри психології Інституту соціальних технологій Університету «Україна» та тривав 10 тижнів, протягом яких було проведено 5 занять по 6 годин. Встановлено, що учасники тренінгу надали достатньо високі бали, що вказує на те, що тренінг для них був такий, що має важливу тему, містить нову інформацію, є практично значущим, насиченим та послідовним. Визначено, що розроблена програма психологічного забезпечення життєстійкості особистості позитивно позначається на всіх складових життєстійкості. Усі показники життєстійкості особистості підвищились. Ключові слова: життєстійкість особистості, позитивна психотерапія, особистісні ресурси, актуальні здібності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Чиханцова, Олена. "Позитивна психотерапія як фактор сприяння розвитку життєстійкості особистості." Теоретичні і прикладні проблеми психології, no. 3(56)T.1 (2021): 21–33. http://dx.doi.org/10.33216/2219-2654-2021-56-3-1-21-33.

Full text
Abstract:
У статті висвітлюються опис та апробаційні результати комплексної програма психологічного забезпечення розвитку життєстійкості особистості засобами позитивної психотерапії, яка складається з трьох блоків і є розвиваючою психолого-терапевтичною програмою. Показано, що особистісні ресурси можуть бути представлені як система здібностей людини до усунення протиріч особистості з життєвим середовищем, подолання несприятливих життєвих обставин за допомогою засобів позитивної психотерапії. Інакше кажучи, особистісні ресурси виступають як характеристика особистості, яка забезпечує особистості можливість долати важкі життєві ситуації. Тому досить актуальним напрямком в дослідженні психологічних ресурсів є вивчення їх структури, механізмів функціонування, динамічних характеристик, а також розробка тренінгових програм, де позитивна психотерапія виступає фактором розвитку життєдіяльності особистості. Зазначено, що тренінг життєстійкості заснований на припущенні, що життєстійкість не є вродженою якістю, а формується протягом життя. Це система переконань, яка може бути розвинена. Для пoбудoви тренінгoвoї прoграми ми базувались на принципаx групoвoї рoбoти. Тренінг проводився зі студентами-бакалаврами денної форми навчання кафедри психології Інституту соціальних технологій Університету «Україна» та тривав 10 тижнів, протягом яких було проведено 5 занять по 6 годин. Встановлено, що учасники тренінгу надали достатньо високі бали, що вказує на те, що тренінг для них був такий, що має важливу тему, містить нову інформацію, є практично значущим, насиченим та послідовним. Визначено, що розроблена програма психологічного забезпечення життєстійкості особистості позитивно позначається на всіх складових життєстійкості. Усі показники життєстійкості особистості підвищились. Ключові слова: життєстійкість особистості, позитивна психотерапія, особистісні ресурси, актуальні здібності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Nefelov, I. S., A. Yu Konoplin, and A. A. Filipenko. "Influence study of post-processing modes on surface properties of parts made with use of additive technologies." Repair, Reconditioning, Modernization, no. 8 (August 2021): 30–35. http://dx.doi.org/10.31044/1684-2561-2021-0-8-30-35.

Full text
Abstract:
It is shown that due to peculiarities of the production process of polymer material parts using methods of additive technologies, it is required to carry out post-processing of the surface of the products. The main methods of post-processing, the influence of modes on the properties of the surface and material of the part are considered. The optimal modes and methods of post-processing of parts made of ABS-plastic by FDM-printing methods are shown.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Parusov, E. V., I. N. Chuiko, V. A. Lutsenko, O. V. Parusov, T. N. Golubenko, O. V. Lutsenko, and A. I. Sivak. "Influence of thermal strengthening technology on variability of mechanical properties of rolled metal product." Fundamental and applied problems of ferrous metallurgy, no. 34 (2020): 202–18. http://dx.doi.org/10.52150/2522-9117-2020-34-202-218.

Full text
Abstract:
Rebars and coiled bar have a tendency to softening over time. After holding at the room temperature the ductility of the rolled products can be partially restored due to the processes of return and relaxation and also deposition of the diffusion-movable hydrogen from the steel. The reverse hydrogen brittleness and ageing are often observed, during production of the thermally strengthening rolled products. The variability of the mechanical properties of rebars and coiled bar of 25G2S, С70D and С82D steels with different diameters has been studied. It has been shown that tendency to softening is decreases during increasing of the strength class of the rebars (steel 25G2S) and it is related to deposition of the hydrogen in different quantities. Dynamics of increase of specific elongation for rebars turns out to be maximum in the first 30 days and growing rapidly (till 4,0…4,5 % abs.) over 90...120 days, then stabilizes and practically does not change over time. After use of the accelerated cooling at the final stage of the deformation heat treatment of the coiled bar of С70D high carbon steel the variability of specific elongation and reduction of area are characterized by a significant increase of ductility indexes within 3 days after primary testing. By research of variability of mechanical properties of coiled bar of С82D steel was established that during initial testing of samples (immediately after rolling) were recorded a low values of specific elongation and reduction of area (7,6…8,4 % and 15…24 % respectively) and while the progress of embrittlement have a tends to growth with increasing diameter. After holding of the coiled bar within 48...72 hours the parameters of the ductility for all diameters of rolled products are grow to 30...34% and stabilize over time. It has been shown that variability of the mechanical properties have a direct relations with the parameters of the structure, the initial hydrogen content in the steel and with degree of deformation processing of blank continuous casting.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

МИХАЙЛЕНКО, Любов. "РОЗВИТОК МЕТОДИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ВЧИТЕЛЯ МАТЕМАТИКИ ЯК ПЕДАГОГІЧНА ПРОБЛЕМА." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 1 (April 2020): 359–69. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2020-1-1-359-369.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено проблеми розвитку методичної компетентності вчителів математики. Проведено аналіз, систематизацію теоретичних положень, розкритих в офіційних документах, науковій та навчально-методичній літературі; узагальнення власного педагогічного досвіду, а також практики щодо розвитку методичної компетентності вчителя математики. Важливою для ефективності реформування загальної середньої освіти є перепідготовка вчителів до реалізації основних напрямів нової освітньої реформи. Вважаємо, що ефективність перебудови шкільної математичної освіти значно залежить від реформування системи підвищення кваліфікації вчителя математики. Має змінитися не тільки зміст, а й технології професійного зростання вчителя нового покоління в педагогічних закладах вищої освіти. Методичну компетентність вважаємо однією з основних складових професійної компетентності вчителя математики. У статті аргументовано позитивний вплив партнерської взаємодії педагогічного університету та школи на умови методичного розвитку вчителів математики. Важливо розробити типову освітню програму організації і проведення підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладами вищої педагогічної освіти та чітко визначити програмні результати навчання – знання, уміння, навички, способи мислення, погляди, цінності, інші особисті якості учителів математики, набуті в процесі фахової підготовки, які можна ідентифікувати, спланувати, оцінити і виміряти та які вчитель здатен продемонструвати після завершення освітньої програми або окремих її освітніх компонентів. Розробка освітніх програм підвищення кваліфікації вчителів доцільна не тільки за спеціальностями, а за міждисциплінарними програмами, що є більш гнучкими та налаштованими на сучасні потреби шкільної освіти. Зазначено необхідність постійного оновлення змісту курсів підвищення кваліфікації вчителів математики для задоволення швидкозмінних освітніх потреб в розвитку методичних компетентностей на всіх рівнях його професійної діяльності. Ключові слова: професійний розвиток вчителя математики; підвищення кваліфікації вчителя математики; розвиток методичної компетентності вчителя математики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Nefyolov, I. S., and N. I. Baurova. "Resistance determination of joints of plastic components, made by additive technologies, to effect of negative temperatures." All the Materials. Encyclopedic Reference Book, no. 1 (January 2021): 23–27. http://dx.doi.org/10.31044/1994-6260-2021-0-1-23-27.

Full text
Abstract:
The effect of negative temperatures on strength characteristics of plastic component joints (hot gas welding, gluing, 3D-welding) made with the use of additive technologies has been examined. It has been found out that 3D-wlding allows one to produce joints with the highest strength properties. It was shown that low temperature values (–30 °С) did not have the negative influence on strength properties of ABS-plastic joints but even increased them as compared with analogues samples tested at the room temperature.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Н. В., Донкова, and Донков С. А. "СВОЙСТВА ШТАММОВ BACILLUS SUBTILIS КАК ПРОДУЦЕНТОВ АМИЛАЗ ПРИ ПРОИЗВОДСТВЕ САХАРОСОДЕРЖАЩЕЙ КОРМОВОЙ ДОБАВКИ." Bulletin of KSAU, no. 5 (May 21, 2020): 136–41. http://dx.doi.org/10.36718/1819-4036-2020-5-136-141.

Full text
Abstract:
Цель исследования – изучение сравнительной амилолитической активности у штаммов Bacillus subtilis как продуцентов амилаз при производстве сахаросодержащей кормовой добавки. В задачи исследования входило: 1) изучение амилолитической активности у трех штаммов микроорганизма Bacillus subtilis: штамма № 2-amylolytic, штамма № 9-amylolytic и штамма № 12-amylolytic; 2) установление количества спор каждого штамма, дающих максимальный амилолитический эффект. Приводятся результаты изучения амилолитической активности у различных штаммов микроорганизма Bacillus subtilis. Разрабатываемая технология предусматривает применение одного из штаммов микроорганизма Bacillus subtilis в качестве продуцента амилолитического фермента с целью получения из крахмала сахаросодержащей кормовой добавки, предназначенной для телят. Установлена амилолитическая активность различных штаммов микроорганизма Bacillus subtilis: № 2-amylolytic, № 9-amylolytic и № 12-amylolytic, – с определением количества спор в штаммах, дающего максимальный амилолитический эффект. Показано, что наивысшая амилолитическая активность определяется у штамма Bacillus subtilis № 12-amylolytic, средняя – у штамма Bacillus subtilis № 9-amylolytic и наименьшая – у штамма Bacillus subtilis № 2-amylolytic. Количество спор, дающее максимальный амилолитический эффект у разных штаммов, в среднем составило 125 000 спор/мл. Применение телятам сахаросодержащей кормовой добавки позволяет не только обеспечить их организм сахарами, но и повысить переваримость крахмала, который поступает в желудочно-кишечный тракт телят с растительным кормом. Кроме того, содержащиеся в сахаросодержащей кормовой добавке штаммы микроорганизмы Bacillus subtilis обладают антагонистической активностью по отношению к энтеропатогенным бактериям, т. е. такая добавка обладает пробиотическими свойствами, и потому ее применение будет не только устранять дефицит сахаров в рационе, но и профилактировать желудочно-кишечные заболевания у телят.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

ГЛАЗКОВА, Ірина. "НАВЧАЛЬНИЙ ДІАЛОГ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ЦІННОСТЕЙ УЧНІВ ПРОФІЛЬНОЇ ШКОЛИ." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 1 (April 2020): 139–45. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2020-1-1-139-145.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемі формування цінностей учнів профільної школи на заняттях з англійської мови. Авторка висвітлює історичний, філософський, психологічний та педагогічний аспекти цієї проблеми. Наголошується, що проблема формування системи цінностей є однією з найактуальніших у педагогічній теорії й практиці та викликана нестабільністю сучасного світу, надзвичайно широким впливом засобів масової інформації, відсутністю зв'язку поколінь. Мета ціннісного навчання – це перетворення ціннісних орієнтацій як суспільних, так і професійних на особистісні, тобто усвідомлені. Авторка вважає, що іноземна мова як загальноосвітня дисципліна має великий потенціал для формування цінностей учнів, оскільки оволодіти мовою можна лише ставши активним учасником комунікативного процесу, таким чином, вдало підібрана тематика, та методично грамотна методика організації освітнього процесу забезпечить, з одного боку, розвиток комунікативних умінь учнів, з іншого, – формування системи цінностей. У статті обґрунтовано, що організація навчального діалогу на заняттях є ефективним засобом формування цінностей учнів. Організація діалогу на заняттях потребує поетапної роботи та передбачає 4 етапи: моделюючий (починається задовго до втілення реального діалогу і полягає у його “прокручуванні” в голові учня-організатора або вчителя), процесуальний (безпосередня організація діалогу), етап управління (спрямовування діалогу в потрібне русло шляхом запитань, реплік), корекційно-оцінний (аналіз результатів, моделювання майбутнього заняття з внесенням певних корективів). Учнів слід залучати до активного обговорення проблем, при цьому наголошувати на цінності кожної думки, вислову, міркування, звертаючи увагу на те, що судження завжди суб’єктивні, а тому необхідно поважати думку іншої людини, бути тактовними. Доцільним є використання дебатів як навчальної технології, в основі якої – діалог. Цей вид роботи може використовуватися як на заняттях, після опрацювання певної теми як частина підсумкового заняття, так і як факультативу або на засіданні клубу знавців іноземної мови. Ключові слова: цінність, навчальний діалог, засіб формування, профільна школа.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography