Academic literature on the topic 'Технологія інформаційна'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Технологія інформаційна.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Технологія інформаційна"

1

Chupakhina, Svitlana. "Готовність майбутніх педагогів до використання інформаційних технологій у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами." Освітній простір України, no. 13 (September 28, 2018): 97–108. http://dx.doi.org/10.15330/esu.13.97-108.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються проблеми підвищення якості освіти майбутніх педагогів шляхом використання інформаційно-комп’ютерних технологій, інтерактивних методів навчання, мультимедійних засобів, впровадження електронних засобів навчання та комп’ютерних навчальних програм. Нові інформаційні технології стають ефективним засобом підвищення вимоги до якості роботи та рівня компетентності вчителів. Прогрес у даному напрямку здебільшого визначається рівнем готовності майбутніх педагогів до використання інформаційно-комп’ютерних технологій у навчально-виховному процесі школи. Обґрунтовано також необхідність використання інформаційних технологій у професійній діяльності майбутніх фахівців. Доведено, що використання інформаційних технологій в освітньому процесі зумовлює позитивні зміни в роботі вчителя, відтак проблема готовності випускників закладів вищої педагогічної освіти до застосування інформаційних комп’ютерних технологій у педагогічній діяльності посідає чільне місце в системі їх підготовки. Охарактеризовано такі поняття, як інформаційне суспільство, інформаційна технологія, мультимедійні засоби навчання. Проаналізовано роль інформаційних технологій в навчально-виховному просторі інклюзивного освітнього середовища. Визначено місце інформаційно-комунікаційних технологій у професійній підготовці майбутніх вчителів початкової школи. Розглянуто можливості використання інформаційно-комунікативних технологій в професійній діяльності вчителів в умовах інклюзивного навчання. Доведено важливість впровадження комп’ютерного програмного забезпечення в процес інклюзивного навчання оскільки воно уможливлює прогнозоване досягнення освітньої мети уроку для учня з особливими освітніми потребами й підвищити результативність уроку загалом. Дослідження полягає в обгрунтуванні професійної готовності майбутніх педагогів до використанням інформаційно-комунікаційних технологій в навчально-виховному інклю-зивному просторі початкової школи. Розглянуто особливості використання та застосу-вання інформаційних комп’ютерних технологій в освіті дітей з особливими освітніми потребами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Stadnyk, A. H. "Інформаційна війна як комунікативна технологія впливу на масову свідомість та громадську думку." Grani 19, no. 1 (December 25, 2015): 111–15. http://dx.doi.org/10.15421/1716020.

Full text
Abstract:
У статті визначено ключові аспекти суті і впливу інформаційної війни на масову свідомість і громадську думку. В матеріалі ми розглядаємо інформаційну війну не як допоміжний механізм реальної війни, а як механізм впливу саме на громадську думку. І оскільки громадську думку не можна сформувати остаточно (поки є інформаційний контент, думка громадськості буде змінюватися постійно), оскільки в руках ЗМІ інформація виступає як справжня зброя націлена на масову свідомість. У статті детально обговорюються чотири основні чинники, які визначають ефективність інформаційного впливу: 1) суб’єкти інформаційних війн, які впливають на населення, масову свідомість, громадську думку; 2) інформаційна зброя війни; 3) сам контент, зміст інформації, що транслюється у ході інформаційної війни; 4) специфіка масової свідомості населення у тих чи інших країнах, формування та функціонування у них громадської думки. І оскільки інформаційна війна характерна для кризових ситуацій (як приклад можна взяти Україну з початку Майдану 2013 року), то подача інформації націлена на маніпулювання громадською свідомістю і, відповідно, громадською думкою як зовнішнім вираженням свідомості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ivanov, I. "ПРОБЛЕМАТИКА ВИКОРИСТАННЯ АВТОМАТИЗОВАНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ У ДІЯЛЬНОСТІ МВС УКРАЇНИ." Juridical science 1, no. 5(107) (April 3, 2020): 113–20. http://dx.doi.org/10.32844/2222-5374-2020-107-5-1.14.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано основні завдання та структуру Єдиної інформаційної системи МВС України. Визначено дефініції «інформаційна система», «підсистема», «інформаційно-пошукова система», «інформаційна автоматизована система». З’ясовано, що інформаційна автоматизована система – це організаційно-технічна система, в якій реалізується технологія обробки інформації з використанням технічних і програмних засобів. Розглянуто основні нормативно-правові акти, які регламентують діяльність інформаційних систем. Здійснено аналіз особливостей використання у діяльності поліції Інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України», окреслено її основні завдання. Визначено, що основними складовими системи ІПНП є центральний програмно-технічний комплекс, автоматизовані робочі місця користувачів, телекомунікаційна мережа доступу, комплексна система захисту інформації. Проаналізовано підсистеми інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України» та Інтегрованої інформаційно-пошукової системи органів внутрішніх справ («Армор»). Констатовано, що усі підсистеми інтегровано в єдиний інформаційний банк даних, в якому, завдяки взаємозв’язку підсистем між собою, можна отримати розгорнуту інформацію на осіб чи події. Виокремлено основні переваги та проблемні питання у роботі системи ІПНП. Надано дієві пропозиції щодо її удосконалення у частині, що стосується: покращення ефективності оперативного реагування на правопорушення; окремих напрямів правового забезпечення використання у діяльності Національної поліції інформаційних систем (систематизації відомчих законодавчих актів – об’єднання їх у єдиний нормативно-правовий документ, який забезпечить комплексне вирішення завдань, пов’язаних з інформаційно-правовим забезпеченням діяльності поліції, сприятиме розробленню єдиного алгоритму дій щодо порядку збору, накопичення, обробки та захисту інформації, а також підвищенню рівня відповідальності за порушення вимог чинного законодавства у даному напрямі).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Lialiuk, Alla. "ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД ЗАСТОСУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У БІРЖОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ." Economic journal of Lesia Ukrainka Eastern European National University 2, no. 22 (June 30, 2020): 99–106. http://dx.doi.org/10.29038/2411-4014-2020-02-99-106.

Full text
Abstract:
У статті досліджено зарубіжний досвід впливу інформаційних технологій на біржову діяльність світу; розглянуто приклади того, як інформаційна технологія змінила та сформувала поточний стан ринків, а також визначила його майбутній напрям; показано як інформаційні технології змінюють фінансові ринки, впливаючи на процес торгівлі починаючи від вибору активів і до сортування та обробки результатів аналізів торгів; описано етапи схеми біржових торгів: аналіз перед торгівлею, торговий «сигнал» та власне виконання торгів; представлено алгоритм схеми торгового процесу біржової торгівлі та відповідні моделі на кожному етапі; на прикладі біржі Nasdaq показано перехід до торгівлі, який залежить від високошвидкісної автоматизованої адаптаційної технології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Kavats, Yuriy. "інформаційна технологія Дешифрування антропогенних змін на супутникових зображеннях." System technologies 5, no. 124 (November 25, 2019): 77–83. http://dx.doi.org/10.34185/1562-9945-5-124-2019-07.

Full text
Abstract:
В роботі запропоновано інформаційну технологію дешифрування антропогенних змін на різночасових супутникових зображеннях високої просторової здатності. Автоматизована технологія включає методи попередньої обробки знімків (підвищення інформативності, корекції), алгоритм уточнення геопривʼязки перед пошуком змін на різночасових зображеннях високого просторового розрізнення, який ґрунтується на основі методу SIFT. Результати досліджень свідчать про те, що застосування інформаційної технології дозволяє виявляти антропогенні зміни на різночасових зображеннях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кулик, І. А., and М. С. Шевченко. "Розробка інформаційно-керуючих систем на основі двійкової біноміальної системи числення." Системи обробки інформації, no. 2(161), (June 15, 2020): 78–85. http://dx.doi.org/10.30748/soi.2020.161.09.

Full text
Abstract:
У статті пропонується до розгляду концепція розробки інформаційно-керуючих систем на основі біноміальних систем числення, в основі якої лежить нова інформаційна технологія обробки даних на базі біноміальних чисел. В рамках даної технології проводиться формування кодових об'єктів біноміальної структури, їх перетворення в двійкові біноміальні числа і зворотне перетворення результуючих кодових об'єктів у вихідні дані на основі двійкової системи числення. Наведені підходи до вирішення типових інформаційних задач з використанням біноміальних чисел.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Polovaya, N. A. "Феномен інтернету як модус інформаційних технологій: соціологічний аналіз." Grani 18, no. 1 (January 23, 2015): 82–86. http://dx.doi.org/10.15421/1715015.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена інтернету як унікальному культуро­формуючому і соціально­детермінуючому явищу, яке активізує формування нової сфери людської діяльності і взаємодії – віртуальної реальності. В цьому контексті сам інтернет постає і центровим модулянтом новітніх інформаційних технологій, які у власній сукупності стимулюють трансформацію соціальних рольових диспозицій суспільства модерну, породжуючи новий унікальний тип соціуму, який має глобальний характер і активно змінює принципи соціальної взаємодії. Метою статті в цьому сенсі є аналіз основних соціальних змін, ініційованих інформаційними технологіями і оцінка перспектив подальших трансформацій. Автор стверджує, що інформаційні технології несуть в собі найбільш вагомі зміни у функціонування економічної, соціальної, освітньої, духовної сфер суспільства. В статті зосереджується увага на тому, що Інтернет може розглядатися не тільки як інформаційна, але і як управлінська технологія, що визначає функціонування і розвиток політичної, економічної та культурної підсистем суспільства. В цілому, зазначається, що соціологічна специфіка дослідження феномена Інтернету полягає у визначенні найбільш важливих протиріч, що виникають у системі суспільних взаємин при принципово незворотному освоєнні і розвитку інтернет­технологій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Kirichenko, Lyudmyla, Vitalii Bulakh, Petro Zinchenko, and Maxim Tawalbeh. "ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ КЛАСИФІКАЦІЇ ФРАКТАЛЬНИХ ЧАСОВИХ РЯДІВ." System technologies 3, no. 128 (March 16, 2020): 115–26. http://dx.doi.org/10.34185/1562-9945-3-128-2020-11.

Full text
Abstract:
В роботі запропоновано інформаційну технологію класифікації часових рядів, що мають фрактальні властивості, на основі методів машинного навчання. Вибір методу класифікації та відповідного набору ознак ґрунтується на мультифрактальних і самоподібних властивостях часових рядів. Як приклад, на основі запропонованої інформаційної технології проведена бінарна класифікація реалізацій нормальних та атакованих трафіків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Коваль, Назар. "Функціональні моделі інформаційної технології та архітектура інформаційної системи оперативного планування заготівлі молока на території громад." Bulletin of Lviv National Agrarian University Agroengineering Research, no. 25 (December 20, 2021): 157–66. http://dx.doi.org/10.31734/agroengineering2021.25.157.

Full text
Abstract:
Виконано аналіз наукових праць та предметної галузі. Обґрунтовано доцільність розроблення функціональних моделей процесів інформаційної технології та обґрунтування архітектури інформаційної системи оперативного планування заготівлі молока на території громад. Вони забезпечать якісне проєктування відповідних інформаційних систем і технологій, а також прийняття безпомилкових управлінських рішень. Запропонована інформаційна технологія оперативного планування заготівлі молока на території громад. Вона враховує особливості предметної області та передбачає виконання п’яти взаємозв’язаних груп процесів. Зазначені процеси дозволяють проводити збір, обробку і збереження даних. Розроблені функціональні моделі відображають управлінський процес оперативного планування. Це лежить в основі прийняття якісних управлінських рішень щодо формування оперативних планів та нарядів на виконання робіт. Запропонована архітектура інформаційної системи оперативного планування заготівлі молока на території громад передбачає створення п’яти взаємопов’язаних підсистем, які пов’язані з базою даних. Зазначена інформаційна система являє собою програмний додаток. Він забезпечує підтримку прийняття управлінських рішень під час оперативного планування заготівлі молока на території громад. Користувачі (виробники молока) інформаційної системи мають доступ до візуалізованих даних. До цих даних належить обсяг постачання молока в переробний цех за заданий період, а також його вартість відповідно до укладених угод. Адміністратор (проєктний менеджер цеху переробки молока) має доступ до даних усіх користувачів. Окрім того, адміністратор має доступ до сформованих оперативних планів заготівлі молока на території громади для окремої доби та нарядів на виконання робіт.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Khizhnyak, I., A. Makoveychuk, and H. Khudov. "ІНФОРМАЦІЙНА РОЙОВА ТЕХНОЛОГІЯ ТЕМАТИЧНОГО СЕГМЕНТУВАННЯ ЗОБРАЖЕНЬ, ЩО ОТРИМАНІ З БОРТОВИХ СИСТЕМ ОПТИКО-ЕЛЕКТРОННОГО СПОСТЕРЕЖЕННЯ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, no. 49 (July 3, 2018): 26–32. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.3.026.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є інформаційні ройова технологія тематичного сегментування зображень, що отримані з бортових систем оптико-електронного спостереження. Метою є розробка інформаційної технології сегментування, в основу якої покладений ройовий метод тематичного сегментування оптико-електронного зображення. Завдання: аналіз рівнів технології дешифрування оптико-електронного зображення, аналіз основних етапів обробки оптико-електронного зображення та рівнів локалізації об’єктів інтересу на етапі розпізнавання, аналіз основних вимог до тематичних сегментів зображення, аналіз відомих методів та інформаційних технологій сегментування зображень, що отримані з бортових систем спостереження, обґрунтування цільової функції тематичного сегментування та вибору оптимального значення порогу сегментування, розробка інформаційної ройової технології тематичного сегментування зображень, що отримані з бортової системи оптико-електронного спостереження, наведення тестового прикладу тематичного сегментування кольорового зображення. Використовуваними методами є: методи теорії імовірності, математичної статистики, ройового інтелекту, кластерізації даних, еволюційних обчислень, методи оптимізації, математичного моделювання та цифрової обробки зображень. Отримані такі результати. Встановлено, що основним етапом обробки зображень, що отримані з бортових систем спостереження, є етап тематичного сегментування. Встановлено, що у теперішній час невелика кількість досліджень присвячена вирішенню задачі тематичного сегментування зображень, що отримані з бортових систем спостереження. Встановлено, що у якості цільової функції використовується функція, яка визначається як сума дисперсії інтенсивності пікселів в межах кожного тематичного сегменту, а оптимізація полягає у мінімізації цільової функції. В основу інформаційної ройової технології покладені удосконалені методи ройового інтелекту (штучної бджолиної колонії) тематичного сегментування оптико-електронного зображення та ройового інтелекту (штучної бджолиної колонії) тематичного сегментування багатомасштабної послідовності оптико-електронних зображень. Висновки. Наукова новизна отриманих результатів полягає в наступному: підвищення візуальної якості сегментованого зображення, що в подальшому суттєво впливає на вирішення завдання дешифрування зображення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Технологія інформаційна"

1

Панфьорова, І. Ю., Н. В. Васильцова, and В. А. Никитюк. "Інформаційна технологія інтеграції різнорідних сервісів інформаційної системи." Thesis, НТМТ, 2014. http://openarchive.nure.ua/handle/document/7173.

Full text
Abstract:
Основною метою пропонованої ІТ є забезпечення підтримки існування єдиної й цілісної картини корпоративних бізнес-даних, що мають семантичну й прагматичну цінність для користувачів різних рівнів, шляхом формування й коректування вмісту реєстру ФС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ханюков, К. С. "Інформаційна технологія забезпечення інформаційної безпеки корпоративного спілкування." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/72144.

Full text
Abstract:
Розроблено інформаційну технологію забезпечення інформаційної безпеки корпоративного спілкування. Розроблений технологію реалізовано як частину мобільного додатку. Було розглянуто декілька способів реалізувати дану інформаційну технологію та декілька способів шифрування даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Устик, Д. С. "Інформаційна аудиостеганографічна технологія." Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/86891.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Войцеховська, М. М. "Інформаційна технологія оцінювання рівня культури інформаційної безпеки організації." Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/21335.

Full text
Abstract:
Войцеховська, М. М. Інформаційна технологія оцінювання рівня культури інформаційної безпеки організації : дис. ... д-ра філософ. : 122 / М. М. Войцеховська. - Чернігів, 2021. - 194 с.
В роботі вирішено актуальне наукове завдання з розробки моделей та методів інформаційних процесів оцінювання рівня культури інформаційної безпеки організації, які дозволять автоматизувати систему визначення поточного рівня культури інформаційної безпеки організації з врахуванням персональних показників співробітників, актуальних ризиків в галузі інформаційної безпеки та нормативних вимог до ведення безпечної діяльності організації в умовах інформатизації. Метою дисертаційного дослідження є розробка моделей та методів інформаційної технології комплексного оцінювання рівня культури інформаційної безпеки організації з урахуванням особливостей людино-машинної взаємодії, для підтримки прийняття рішень щодо забезпечення відповідного показника безпеки організації. Для досягнення поставленої мети були сформульовані такі завдання дослідження: 1) Сформувати перелік первинних показників рівня культури інформаційної безпеки організації та її індикаторів. 2) Розробити модель інформаційних процесів обчислення рівня культури інформаційної безпеки організації. 3) Розробити елементи інформаційної технології визначення рівня культури інформаційної безпеки організації. 4) Провести експериментальне дослідження щодо збору та обробки первинної інформації для інформаційної технології оцінювання рівня культури інформаційної безпеки організації. Об'єкт дослідження – інформаційні процеси визначення культури інформаційної безпеки організації. Предмет дослідження – методи, моделі та інформаційна технологія комплексної оцінки рівня культури інформаційної безпеки організації з врахуванням особливостей людино-машинної взаємодії. Основні результати дослідження та наукова новизна роботи полягають в тому, що визначено роль культури інформаційної безпеки у загальній системі інформаційної безпеки організації, враховуючи особливості професійної діяльності та пов’язану з обов’язками взаємодію з інформаційною системою, внутрішнім інформаційним простором та зовнішнім середовищем. Враховуючи складність формалізації предметної області, було запропоновано скористатися математичним апаратом м’яких обчислень, а саме обчисленнями на основі логіки антонімів, нечіткої логіки та нечіткої кластеризації. Розроблена модель визначення вимог до рівня культури інформаційної безпеки, яка враховує навички користування технічною складовою системи інформаційної безпеки організації та власне персональні аспекти, що стосуються безпечної поведінки при роботі з інформаційними ресурсами. Запропонована модель оцінки рівня персональної культури інформаційної безпеки співробітників організації. Оцінювання рівня персональної культури інформаційної безпеки за допомогою ієрархічної системи нечіткого логічного виводу дозволяє сформувати комплект індивідуальних анкет з врахуванням особливостей професійної діяльності співробітників та їх посадових обов’язків. Для обрахування загального впливу культури інформаційної безпеки персоналу на рівні безпеки структурного підрозділу та організації запропонована математична модель, яка враховує особливості професійної діяльності працівників. На основі аналізу міжнародних стандартів ISO/IEC 27001:2015, ISO/IEC 27032:2016 та наробок з формування культури безпеки на об’єктах критичної інфраструктури запропоновано ієрархічну нечітку модель визначення рівня культури інформаційної безпеки організації, яка дозволяє формалізувати процес обчислення з подальшим наданням рекомендацій щодо вибору заходів, спрямованих на підвищення культури інформаційної безпеки. Запропонована модель визначення структурних підрозділів, в яких має бути впроваджена культура інформаційної безпеки, а також вибору проектного або процесного підходів для впровадження комплексу заходів для оцінки рівня КІБ, його підвищення та подальшого закріплення в якості корпоративного стандарту. Вперше розроблена модель інформаційного процесу оцінювання рівня КІБ організації, яка на відміну від існуючих, містить аспекти людино-машинної взаємодії і враховує фактори персональної культури безпеки учасників процесу. Вперше розроблено метод автоматизованої оцінки рівня КІБ організації, який на відміну від існуючих, базується на використанні нечіткої логіки на основі алгоритму Мамдані, і дозволяє виконувати оцінку поетапно на різних організаційних рівнях. Дістала подальшого розвитку структура системи ІБ організації за рахунок включення факторів персональної КІБ, що дозволяє враховувати вплив людського чинника на загальну систему безпеки організації. Дістав подальшого розвитку метод оцінки рівня персональної КІБ на основі компетентнісного підходу за рахунок використання логіки антонімів, що забезпечує підвищення ефективності проведення таких оцінок. Практичне значення отриманих результатів полягає в тому, що наведені вище наукові результати у своїй сукупності утворюють нову інформаційну технологію оцінки рівня культури інформаційної безпеки організації. Запропонована інформаційна технологія може бути корисною для керівників ІБ-підрозділів та організацій для підтримки впроваджених систем забезпечення інформаційної безпеки. Розроблені бізнес-процеси та архітектура можуть бути використані як основа для розроблення власних систем моніторингу культури інформаційної безпеки; модель оцінки персональної культури інформаційної безпеки – при призначенні певних рівнів доступу до інформаційних систем; моніторингу поточного рівня культури інформаційної безпеки персоналу, структурного підрозділу та саме організації для визначення прогалин в обізнаності та компетенцій в галузі ІБ; формуванні команд реагування на інциденти, тощо. Дана інформаційна технологія має наступне практичне втілення. Модель нечіткого логічного виводу дає можливість проводити оцінку рівня культури інформаційної безпеки без спеціальних навичок, що значно розширює можливості її використання в неспеціалізованих організаціях. Забезпечення швидкого самооцінювання виконується за допомогою розробленої автоматизованої телефонної системи (чатботу). Результати дисертаційних досліджень впроваджені: ­ при виконанні міжнародного наукового проекту «Cyber Rapid Analysis for Defense Awareness of Real-time Situation – CyRADARS» за грантом NATO SPS, (grant agreement number: G5286), науково-дослідних робіт Національного університету «Чернігівська політехніка» «Моделі та методи оцінювання конвергенції систем компетентностей фахівців з використанням технологій штучного інтелекту» (№0120U101929), «Розробка моделей та методів захисту системи від зовнішніх атак з використанням технологій штучного інтелекту» (№0120U101931) та «Розвиток базового моделюючого комплексу мережі ситуаційних центрів державних органів сектору безпеки і оборони України в інтересах захисту критичної інфраструктури держави та кібербезпеки» (№0119U000058т) Інституту проблем математичних машин і систем Національної академії наук України; ­ на ПАТ «ЧЕЗАРА» під час впровадження тестування персоналу на стадії підбору та приймання на роботу на предмет виявлення базового рівня персональної культури інформаційної безпеки; ­ в Державному науково-випробувальному інституті випробувань та сертифікації озброєння та військової техніки при розробці документації інформаційних систем «Інформаційна система з доступом до мережі Internet (ІСД-Internet)» та «Система електронного документообігу (СЕДО)»; ­ у навчальному процесі Чернігівського національного технологічного університету (Національного університету «Чернігівська політехніка») при проведенні лекцій та лабораторних робіт з дисципліни «Моделі та системи штучного інтелекту» – в процесі навчання бакалаврів спеціальності 121 – «Інженерія програмного забезпечення» на кафедрі інформаційних технологій та програмної інженерії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Панченко, С. В. "Інформаційна технологія віддаленого керування інформаційно-телекомунікаційною системою. Серверна частина." Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/84152.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шипік, М. Д. "Інформаційна технологія віддаленого керування інформаційно-телекомунікаційною системою. Клієнтська частина." Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/84125.

Full text
Abstract:
У ході роботи було виконано ознайомлення із методами віддаленого керування комп’ютером та реалізовано систему віддаленого керування за допомогою Telegram-боту. Було розроблено програмний додаток в якому використовуються інструменти WPF для створення віконного додатку на С#/.NET та Wix Toolkit для реалізації зручного інсталлера. Додаток встановлюється на персональний комп’ютер, додає реєстр на автозавантаження підчас запуску операційно системи та у фоновому режимі очікує команд від Telegram-клієнта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Говорун, М. В. "Інформаційна технологія забезпечення інформаційної безпеки мобільного додатку для торгівельних мереж." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/72200.

Full text
Abstract:
Розроблено інформаційну технологію забезпечення інформаційної безпеки мобільного додатку для торгівельних мереж. Розроблений технологію реалізовано як частину мобільного додатку програмного забезпечення. Було розглянуто декілька способів реалізувати дану інформаційну технологію.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Блінков, Євген Миколайович. "Інформаційна технологія визначення тональності текстів." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/39700.

Full text
Abstract:
Структура та обсяг роботи. Пояснювальна записка дипломного проекту складається з п’яти розділів, містить 26 рисунків, 7 таблиць, 1 додаток, 17 джерел. Дипломний проект присвячений автоматизації процесів проведення аналізу тональності текстів, застосовуючи різні алгоритми та порівняння ефективності цих алгоритмів. В даному проекті описуються методи визначення тональності текстів та способи їх застосування при розробці інформаційної технології визначення тональності текстів. У розділі інформаційного забезпечення були наведені набори вхідних та вихідних даних, а також описано їх формат, структуру та призначення у програмному продукті. Розділ математичного забезпечення, насамперед, присвячений опису змістовної та математичної постановок задачі, а також ключових методів розв’язання поставленої задачі. Крім цього, наводиться обґрунтування вибору даних методів для їх реалізації у програмному продукті. У розділі програмного забезпечення наводяться засоби розробки, які були використані у даному програмному продукті, а також описується принцип роботи веб-застосування у вигляді різних діаграм. У технологічному розділі наводиться керівництво користувачу при користуванні даною програмою, а також описуються результати випробувань.
Structure and scope of work. The explanatory note of the diploma project consists of five sections, contains 26 figures, 7 tables, 1 appendix, 17 sources. The diploma project is devoted to automation of processes of the sentimental analysis of texts, applying various algorithms, and comparison of efficiency of these algorithms. This project describes the methods of sentimental analysis of texts and principles of their application in the development of information technology for text sentimental analysis. The information support section provided sets of input and output data, as well as described their format, structure and purpose in the software product. The section of mathematical support is primarily devoted to the description of meaningful and mathematical formulations of the problem, as well as key methods for solving the problem. In addition, the rationale for the choice of these methods for their implementation in the software product. The software section lists the development tools that have been used in this software product, as well as how the web application works in the form of various diagrams. The technological section provides user guidance for using this program, as well as describes the test results.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Рабізо, А. В. "Інформаційна технологія фільтрації спам-повідомлень." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/64946.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бойко, П. Г. "Інформаційна технологія супроводження освітніх програм." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/72174.

Full text
Abstract:
Розроблено інформаційну систему, яка зберігає інформацію про освітні програми, матеріально-технічний склад університету, дисципліни, які будуть викладатися на даній спеціальності та склад кафедри. Система надає зручний інтерфейс для користувачів, а також форму пошуку, яка дозволить користувачам швидко знайти потрібну програму за вибраними критеріями. В результаті абітурієнти мають можливість переглядати освітні програми Сумського державного університету, аналізувати їх та приймати рішення для подальшого вступу в університет. Система протестована і відкрита для загального доступу за адресою: http://op.sumdu.edu.ua
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Технологія інформаційна"

1

Нужний, Є. М. Вступ до інформаційних технологій. Київ: Українська академія державного управління при Президентові України, 1997.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Яковлєв, Ю. П. Контролінг на базі інформаційних технологій. Київ: Центр навчальної літератури, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Береза, А. М. Інформаційні системи і технології в економіці. Київ: Либідь, 2002.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Оліфіренко, М. М. Новітні інформаційні технології як інструмент міжнародного тероризму. Київ: МаНі, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Денісова, О. О. Інформаційні системи і технології в юридичній діяльності. Київ: КНЕУ, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Денісова, О. О. Інформаційні системи і технології в юридичній діяльності. Київ: КНЕУ, 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Лисецький, Ю. М. Інформаційні технології в управлінні та обробці інформації. Київ: LAM&K, 2018.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шевчук, А. В. Інформаційні технології в забезпеченні соціально-економічного розвитку регіону. Львів: Ін-т регіональних досліджень НАН України, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Заяць, В. М. Методи і засоби комп"ютерних інформаційних технологій. Львів: ЛДІНТУ ім. В. Чорновола, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Малиновський, Б. М. Відоме і невідоме в історії інформаційних технологій в Україні. Київ: Академперіодика, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Технологія інформаційна"

1

Пустоваров, Володимир. "ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ РОЗРОБКИ БАЗИ ЗНАНЬ ПРО РОЗПІЗНАВАННЯ МІСЬКИХ БУДОВ НА ЦИФРОВИХ КОСМІЧНИХ ТА АЕРОФОТОЗНІМКАХ ПРИ АВТОМАТИЗОВАНОМУ МОНІТОРИНГУ МІСЬКОГО СЕРЕДОВИЩА." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (1st ed.). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-1.04.

Full text
Abstract:
У роботі розроблено та запропоновано архітектуру ансамблю нейронних мереж на основі модифікованої згорткової нейронної мережі для сегментації зображень (автокодувальника) U-net. Використання розробленої архітектури дозволить підвищити точність сегментації міських будов на цифрових космічних та аерофотознімках при автоматизованому моніторингу міського середовища. Також запропоновано технологію формального представлення побудови інформаційної технології розробки бази знань про розпізнавання міських будов на цифрових космічних та аерофотознімках при автоматизованому моніторингу міського середовища. Розроблена технологія визначає взаємозалежну сукупність етапів, з можливістю подальшого розпаралелювання виконання підетапів, з урахуванням особливостей подання (формалізації) знань про розпізнавання міських будов на цифрових космічних та аерофотознімках при автоматизованому моніторингу міського середовища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Янчук, Т. В., І. Ю. Салькова, and Н. Ю. Буга. "УДОСКОНАЛЕННЯ МАРКЕТИНГОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА ЗАСОБАМИ СУЧАСНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-14.

Full text
Abstract:
Розглянуто вдосконалення маркетингової діяльності на підприємствах засобами сучасних інформаційних технологій як одного із засобів протистояння змінам зовнішнього середовища підприємства. Зазначено, швидка еволюція технологій та безперервне зростання попиту та пропозиції сприяють пошуку засобів удосконалення маркетингової діяльності на підприємствах. Щоб досягти бажаних маркетингових результатів, підприємствам доводиться використовувати цифрові маркетингові та комунікаційні послуги. Зазначено, що ці послуги ефективні та піддаються вимірюванню завдяки маркетинговій технології, яка використовується для відстеження, оцінки та впровадження новітніх маркетингових технологій. У зв’язку з технічним прогресом, фрагментацією маркетингу, попитом на індивідуальні продукти та послуги, з одного боку, та необхідністю досягнення конструктивного діалогу з клієнтами, негайного та гнучкого реагування та необхідності вимірювання інвестицій та результатів, з іншого боку, класичний маркетинговий підхід змінився, продовжуючи істотно вдосконалюватися.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бенько, Микола, and Ганна Москалюк. "БУХГАЛТЕРСЬКА ТА УПРАВЛІНСЬКА ЗВІТНІСТЬ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ТА ЦИФРОВІЗАЦІЇ: ІННОВАЦІЇ ТА ПРОБЛЕМИ." In Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (2nd ed.). 2nd ed. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-2.07.

Full text
Abstract:
Робота присвячена дослідженню теоретичних та практичних аспектів складання та подання бухгалтерської та управлінської звітності у глобалізаційних умовах та під впливом інноваційних технологій як результатів розгортання Industry 4.0. Проаналізовано стан української економіки у контексті інформаційних та глобалізаційних процесів та з’ясовано місце звітності у них. Розглянуто актуальні інноваційні технології, які доцільно використовувати при складанні, поданні та використанні бухгалтерської та управлінської звітності. Зроблено акцент на переваги від імплементації таких інноваційних технологій в управлінську та облікові системи. Досліджено інноваційні види звітності, які використовуються на міжнародному рівні. Проаналізовано причини низької активності керівників підприємств щодо впровадження інноваційних технологій та інноваційних форм звітності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Осієвський, Сергій, and Вячеслав Третяк. "МОДЕЛЬ ІНФОРМАЦІЙНО–АНАЛІТИЧНОЇ ПІДТРИМКИ ПРОЦЕСІВ РОЗРОБКИ ЗНАННЯ–ОРІЄНТОВАНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (2nd ed.). European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-2.03.

Full text
Abstract:
Розвиток онтологічного інжинірингу, а також знання-орієнтованих інформаційних систем (ЗОІС), пов'язане з вдосконаленням методів комп'ютерної обробки предметно-орієнтованих знань. Зрозуміло, що добре опрацьовані методи і засоби обробки інформації для вирішення прикладних завдань в вузькоспеціалізованих предметних областях (ПрО) недостатні для вирішення комплексних завдань, пов'язаних з пошуком релевантної інформації, її лінгвістичним аналізом, формально-логічним поданням в рамках відповідної теорії, вибіркою предметних знань та їх подальшим використанням для вирішення прикладних завдань в довільних ПрО. Звідси випливає актуальність і важливість розробки нових наукових методів і підходів до побудови ЗОІС, відповідних технологій і, нарешті, інструментальних засобів автоматизованої побудови баз знань ПрО.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Снігірьова, Алісія, and Анатолій Тарасов. "ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В НАВЧАНІ ФАХІВЦІВ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОГО НАПРЯМУ." In Theoretical foundations of the functioning of Education. Ways to improve the effectiveness of educational activities, 593–607. International Science Group, 2021. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2021.mono.ped.ii-593-607.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Дяденчук, А., and Л. Халанчук. "Формування професійної компетентності інженерів-механіків засобами інформаційних технологій." In СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ: ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ТА ЄВРОЕКОНОМІЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ, 244–51. Заклад вищої освіти «Подільський державний університет», 2022. http://dx.doi.org/10.32782/978-966-289-635-0-28.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Чорнобай, Л. "Перспективи використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у вищій освіті." In СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ: ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ТА ЄВРОЕКОНОМІЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ, 211–18. Заклад вищої освіти «Подільський державний університет», 2022. http://dx.doi.org/10.32782/978-966-289-635-0-24.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Петренко, Ольга, and Андрій Носик. "ПАРАЛЕЛЬНІ ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ СТРУКТУРИ ДЛЯ РІШЕННЯ ЗАДАЧ ДИСКРЕТНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (1st ed.). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-1.06.

Full text
Abstract:
Проблеми автоматизації різних процесів управління і обробки даних на основі застосування сучасних засобів обчислювальної техніки є на сьогодні однією з головних задач інформаційних технологій. Успішне рішення цих проблем залежить від сумісних зусиль різних фахівців. Одержані цікаві результати в області розробки і дослідження нових математичних моделей ряду важливих процесів, створення ефективних математичних методів рішення задач, що виникають при побудові автоматизованих систем, зокрема, задач дискретної і комбінаторної оптимізації в різних постановках. У монографії надані паралельні обчислювальні структури для рішення задач дискретної оптимізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Токарук, Л. С., М. О. Васильєва-Халатнікова, Н. М. Чернуха, and Цзіпін Дін. "Соціалізація дітей із особливими освітніми потребами засобами інформаційно-комунікаційних технологій." In ПЕДАГОГІКА XXI СТОЛІТТЯ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ, 648–47. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-241-1-24.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Шіковець, К. О., and Г. М. Квіта. "МЕТОДИ НЕЙРОМАРКЕТИНГУ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УМОВ СТАЛОГО РОЗВИТКУ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-13.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто концепцію сталого розвитку та її складові частини: економічну, соціальну та екологічну з погляду системного підходу. Оскільки сталий розвиток – системно керований розвиток і основою його керованості є системний підхід, та сучасні інформаційні технології, які дають змогу дуже швидко моделювати різні варіанти напрямів розвитку, то пропонується застосувати «Кібернетичну концепцію управління граничними ресурсами і станами об’єкта розвитку (КУРСОР+)» до моделювання станів сталого розвитку. Інтегрована модель концепції сталого розвитку та системно-ситуаційної моделі розвитку дала змогу описати складники системно-ситуаційної моделі розвитку, визначити поточний, цільовий та прогнозний стан сталого розвитку та дослідити етапи досягнення однієї із цілей сталого розвитку, а саме «відповідальне споживання та виробництво». Для досягнення цільових орієнтирів, відповідального споживання запропоновано застосовувати сучасні методи маркетингу, а саме нейромаркетинг.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Технологія інформаційна"

1

Лаврут, Т. В., and В. А. Ожаревський. "Інформаційна технологія управління інформаційним обміном в телекомунікаційній мережі критичного призначення." In SCIENCE, ENGINEERING AND TECHNOLOGY: GLOBAL TRENDS, PROBLEMS AND SOLUTIONS. Baltija Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-79-2-1.12.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Черновалюк, Ірина Володимирівна. "Інноваційні технології в іншомовному освіту." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-78-81.

Full text
Abstract:
У статті розглядається роль інноваційних технологій у сфері освіти.Інформаційно-комунікаційні технології визначають розвиток всіх сфер діяльності людини, включаючи сферу освіти. Відзначено роль інформаційних технологій в підвищенні якості мовної підготовки іноземних студентів. Питання організації ефективного процесу навчання іноземних студентів, високої якості освітніх послуг і ефективної реалізації сучасних концептцій викладання розглядаються в руслі сучасної концепції іншомовної освіти. Ключові слова: інноваційні технології, інформаційно-комунікаційні технології, іншомовна освіта, концепція навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Слєсар, Тетяна Миколаївна. "ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ НАВЧАННЯ." In V міжнародна науково-практична конференція «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ОСВІТИ І НАУКИ». ХОГОКЗ, 2017. http://dx.doi.org/10.26697/9786177089000.2017.331.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Л.М., Гопкало. "Інформаційні технології управління готельним підприємством." In ТУРИЗМ ХХІ СТОЛІТТЯ: ГЛОБАЛЬНІ ВИКЛИКИ ТА ЦИВІЛІЗАЦІЙНІ ЦІННОСТІ. Київський національний торговельно-економічний університет, 2019. http://dx.doi.org/10.31617/k.knute.2019-04-12.46.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Якимишин, Ірина. "СУТНІСТЬ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ОСВІТІ." In SPECIALIZED AND MULTIDISCIPLINARY SCIENTIFIC RESEARCHES. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/11.12.2020.v2.32.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шульгіна, Л. "ДОСТУПНІСТЬ ІНФОРМАЦІЙНО–КОМУНІКАТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ТРАНСПОРТНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ." In WIELOKIERUNKOWOSC JAKO GWARANCJA POSTĘPU NAUKOWEGO. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/21.02.2020.v2.18.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шаргун, Тетяна. "ВПЛИВ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НА РОЗВИТОК ОСВІТИ." In НАУКОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОГРЕСУ XXI СТОРІЧЧЯ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/01.05.2020.v4.01.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Аракчеєв, Д. Б., and О. С. Попов. "Технології створення інформаційно-аналітичних систем в природокористуванні." In Geoinformatics 2011. Netherlands: EAGE Publications BV, 2011. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.20145100.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ладика, Петро, and Юрій Кузь. "ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ У ФІЗИЧНОМУ ВИХОВАННІ І СПОРТІ." In THEORETICAL AND EMPIRICAL SCIENTIFIC RESEARCH: CONCEPT AND TRENDS. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-10.12.2021.v3.31.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Оніщенко, Маргарита, and Олена Дутченко. "БІЗНЕС-КОНСАЛТИНГ В ОБЛАСТІ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ." In DÉBATS SCIENTIFIQUES ET ORIENTATIONS PROSPECTIVES DU DÉVELOPPEMENT SCIENTIFIQUE. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-05.02.2021.v1.47.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Технологія інформаційна"

1

Шокалюк, Світлана Вікторівна, and Сергій Олексійович Семеріков. Інноваційні інформаційно-комунікаційні технології у післядипломній педагогічній освіті. Видавничий центр КТУ, November 2008. http://dx.doi.org/10.31812/0564/920.

Full text
Abstract:
Педагогічна діяльність як інформаційна технологія завжди вимагала великих обсягів різнобічних знань, засобів їх подання в процесі навчання, збереження та творчої переробки. Сучасний етап розвитку інформаційного суспільства, що визначається переходом до економіки знань, вимагає зміщення уваги методики навчання саме на інструменти обробки інформації – інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ). Одне з головних завдань освіти в умовах розвитку інформаційного суспільства – навчити учнів і студентів використовувати сучасні ІКТ. У зв’язку із цим виникає нагальна потреба в прискоренні підготовки та перепідготовки викладачів та фахівців у сфері ІКТ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Теплицький, Ілля Олександрович, and Сергій Олексійович Семеріков. Інформаційна безпека як нова складова інформаційної культури. Рідна школа, 2006. http://dx.doi.org/10.31812/0564/808.

Full text
Abstract:
У постіндустріальну епоху, що наступила, індустрія інформаційних технологій органічно увійшла в усі сфери людської діяльності. Інформаційні технології доводиться не тільки використовувати, але й жити, співробітничати і конкурувати з ними. Усі ці тенденції свідчать про те, що суспільство переходить у нову стадію – стадію «інформаційного соціуму», що характеризується, насамперед, різким зростанням ролі інформації, високим рівнем її ефективності, залежністю майбутнього від рівня розвитку інформаційного сектора економіки. Інформаційне середовище нового соціуму – це сфера соціальної діяльності суб’єктів, пов’язана зі створенням, пошуком, збереженням, перетворенням і використанням інформації, тобто саме з тим, чим займається інформатика як наука. Враховуючи зростаючу глибину проникнення інформаційних технологій у суспільні відносини, питання формування інформаційної культури особистості стає пріоритетним завданням сучасної освітньої діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Тимченко, А. А., В. А. Ващенко, С. В. Заболотній, Я. В. Гальченко, Ю. Г. Лега, В. М. Лукашенко, Т. Л. Мазурок, et al., eds. Інформаційні технології в освіті, науці і техніці (ІТОНТ-2018). Chair В. М. Рудницький. ЧДТУ, May 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/2871.

Full text
Abstract:
Матеріали конференції висвітлюють основні напрями розвитку інформаційних технологій і систем та їх використання в освіті, науці, техніці, економіці, управлінні, медицині. У матеріалах розглядаються питання, пов’язані з комп’ютерним моделюванням фізичних, хімічних і економічних процесів, інформаційною безпекою та застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій у техніці, наукових дослідженнях і управлінні складними системами, з використанням інформаційно-комунікаційних технологій в освіті, з створенням, впровадженням і використанням науково-освітніх ресурсів у закладах освіти різного рівня, а також з проблемами підготовки ІТ-фахівців. Для наукових і педагогічних працівників, аспірантів і студентів закладів вищої освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Волощук, І. А., and І. Д. Мошков. Можливості використання інформаційно-комунікаційних технологій. Молодий вчений, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3066.

Full text
Abstract:
У статті розглядається типізація уроків з використанням ІКТ як ефективного шляху у виборі методів та форм подання навчального матеріалу вчителем, спрямованого на підвищення якості освітнього процесу при вивченні шкільного курсу інформатики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шестопалова, О. В. Формування інформаційної культури сучасних користувачів бібліотеки ВНЗ. Національний університет «Львівська політехніка», 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1616.

Full text
Abstract:
Стаття знайомить з інформаційною забезпеченістю бібліотеки Криворізького державного педагогічного університету, її періодичними виданнями. Висвітлено питання комп’ютеризації бібліотечних процесів книгозбірні: детально описано використання автоматизованої бібліотечно-інформаційної системи «УФД-Бібліотека», роботу відділу інформаційних технологій і комп’ютерного забезпечення та електронної читальної зали, можливості електронного каталогу й інституційного репозитарію тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Скрипник, Л. М. Інформаційні технології в контексті діяльнісного навчання філософії освіти Дж. Дьюї. Publishing House «ACCENT», 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4528.

Full text
Abstract:
У статті розкрито роль інформаційних технологій в реалізації діяльнісного підходу до навчання в контексті філософії освіти Дж.Дьюї. Розглянуто та висвітлено основні характеристики діяльнісного навчання у сучасній педагогічній думці. Здійснено порівняння цього розуміння з поглядами Дж. Дьюї. Виокремлено теорії Дж. Дьюї, які знайшли відображення в сучасній освіті. Визначено особливості упровадження діяльнісного підходу через інформаційні технології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Соловйов, В. М., Є. Я. Глушко, О. І. Олейніков, В. І. Хорольський, О. А. Учитель, В. І. Шанда, І. О. Теплицький, and С. О. Семеріков, eds. Комп’ютерне моделювання та інформаційні технології в природничих науках. Видавничий відділ КДПУ, 2000. http://dx.doi.org/10.31812/0564/591.

Full text
Abstract:
Збірник містить статті з різних аспектів застосування моделювання у природничих науках та освітній діяльності, нових технологій навчання фізики, математики та інформатики. Значну увагу приділено інформаційним технологіям в управлінській діяльності. Для студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, наукових та педагогічних працівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Соловйов, Володимир Миколайович, Ілля Олександрович Теплицький, and Сергій Олексійович Семеріков, eds. Комп’ютерне моделювання та інформаційні технології в освітній діяльності. Видавничий відділ КДПУ, 1999. http://dx.doi.org/10.31812/0564/592.

Full text
Abstract:
Збірник містить статті з різних аспектів застосування моделювання у природничих науках та освітній діяльності, нових технологій навчання фізики, математики та інформатики. Значну увагу приділено мережним технологіям та методиці дистанційного навчання. Для студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, наукових та педагогічних працівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Теплицький, Ілля Олександрович, and Сергій Олексійович Семеріков. Інформаційне суспільство: гуманістичний аспект. НПУ імені М. П. Драгоманова, 2005. http://dx.doi.org/10.31812/0564/803.

Full text
Abstract:
У сучасну постіндустріальну епоху індустрія інформаційних технологій органічно входить в усі сфери людської діяльності. Ці технології доводиться не тільки використовувати, але й співпрацювати і навіть конкурувати з ними. Розвиток інформаційних мереж, як і процес перетворення громадян у користувачів всесвітніх мережних структур далеко не завжди (і вже аж ніяк не автоматично) сприяють зміні особистісних форм буття людей, їхньої самореалізації. Посилення влади глобальних мереж в інформаційному суспільстві стає настільки інтенсивним, що природним шляхом постають питання: 1. Чи можлива свобода особистості в інформаційному суспільстві? 2. Чи не перетвориться особистість у такому суспільстві на автомат, що виконує соціальні ролі, які нав’язуються їй? Пошук відповідей на ці питання має сенс почати з аналізу головних особливостей інформаційного соціуму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Лов'янова, І. В., and О. М. Потапова. Інформаційно-комунікаційні технології навчання математичного аналізу майбутніх інженерів. [б. в.], 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2383.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography