Academic literature on the topic 'Технологічні норми'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Технологічні норми.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Технологічні норми"

1

Vdovenko, S. V., O. B. Grynyshyn, and A. V. Vdovenko. "Характеристика стічних вод технологічних установок первинного перероблення нафти." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 1 (February 28, 2019): 60–65. http://dx.doi.org/10.15421/40290113.

Full text
Abstract:
Наведено розгорнуту характеристику стічних вод, що утворюються на різних технологічних установках первинного перероблення нафти (електродегідратори, атмосферна та вакуумна трубчатки), а також оцінено відповідність якісних характеристик стоків вимогам технологічних регламентів та чинних нормативних документів, що регулюють діяльність нафтопереробних заводів. Способом проведення моніторингу та виконання натурних замірів встановлено, що концентрації забруднювальних речовин у стічних водах технологічних установок первинного перероблення нафти часто перевищують встановлені внутрішньозаводські норми та не досягають показників якості найкращих доступних технологій і рекомендацій, зазначених у чинних нормативних документах. З'ясовано, що тотожні технологічні процеси навіть у межах одного нафтопереробного заводу під час перероблення однакової сировини досить сильно відрізняються за рівнем питомого водовідведення, що свідчить про недосконалість технологічних установок та необхідність їхньої модернізації, базуючись на "найкращих практиках" у нафтопереробній промисловості. Обґрунтовано, що існуючі технологічні процеси первинного перероблення нафти мають значний потенціал щодо зменшення кількості стоків та покращення рівня їхнього очищення і повторного використання. Отримані дані дають змогу оцінити вплив джерел скиду технологічних установок на якість води, що надходить на загальнозаводські очисні споруди та розробити реальні заходи, виконання яких допоможе найбільш економічним способом привести скид стічних вод нафтопереробних заводів відповідно до вимог законодавства та загалом підвищити економічні показники і рівень екологічної безпеки у нафтопереробній галузі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Didyk, A. Z. "Облік виробничих витрат на хлібопекарських підприємствах України." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 8 (October 31, 2019): 93–96. http://dx.doi.org/10.36930/40290816.

Full text
Abstract:
З'ясовано зміст поняття витрати. Розглянуто особливості нормативного методу обліку витрат на хлібопекарських підприємствах, визначено його основні завдання. Встановлено, які складові входять до витрат на виробництво хлібопекарської продукції. Досліджено особливості обліку виробничих витрат на хлібопекарських підприємствах України. Визначено проблеми обліку змінних і постійних загальновиробничих витрат та запропоновано шлях їх вирішення. Запропоновано вдосконалити нормативну базу шляхом покращення класифікації загальновиробничих витрат, деталізувати план рахунків бухгалтерського обліку з конкретизацією статей загальновиробничих витрат. Обґрунтовано значення рецептур у розрахунку собівартості виготовленої продукції. Встановлено основні технологічні особливості виробництва хлібобулочних виробів та розглянуто їх вплив на облік виробничих витрат. Розглянуто особливості технологічних витрат під час виготовлення хлібобулочних виробів, технологічних витрат на складах і комунікаціях. З'ясовано, що нормування витрат виходу хліба використовують для встановлення порядку у витраті основної сировини хлібопекарського виробництва. Наведено основні показники, які використовують у розрахунку норми виходу хліба. Обґрунтовано закономірності розрахунку планової витрати борошна. Виокремлено найпоширеніші бухгалтерські проведення, пов'язані з виробництвом продукції на хлібопекарських підприємствах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Alieksieiev, S. O. "Норми міжнародного права у правовій системі України: теоретичні підходи до визначення правового статусу." Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, no. 2 (April 25, 2019): 89–105. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2019.02.10.

Full text
Abstract:
Метою цієї статті є вивчення теоретичних підходів до визначення правового статусу норм міжнародного права у правовій системі України. Наукова новизна полягає у системному дослідженні питань взаємодії міжнародного та внутрішньодержавного права, імплементації міжнародно-правових норм в Україні з огляду на посилення договірних засад сучасного міжнародного правопорядку, активізацію діяльності держав-членів міжнародного співтовариства щодо виконання своїх міжнародно-правових зобов’язань, а також виходячи з формування та прояву нової форми глобалізації – правової. Висновки. - гармонічно узгоджені нормативні приписи обох юридичних систем – міжнародного та внутрішнього права, є гарантією сумлінного дотримання державами своїх міжнародних зобов’язань. Феноменологія самого узгодження сприяє позитивному розвитку і вдосконаленню самих правових систем; - міжнародне право об’єктивно не змогло б здійснювати свою регулятивну функцію без наявності норм внутрішнього права, що фактично продовжують і втілюють його нормативні настанови в національному правовому просторі. Держава за допомогою ВП створює (повинна створювати) необхідні правові умови для забезпечення виконання міжнародних договорів; - взаємодія норм МП і ВП охоплює важливі конституційно-правові, інституційно-структурні і нормативно-технологічні аспекти існування норм МП в національній правовій системі, а саме: а) проголошення та законодавче закріплення принципу безумовного дотримання міжнародних договорів; б) правове супроводження і забезпечення виконання міжнародних договорів, включно з державною санкцією за невиконання договорів і невнесення до ВП змін та доповнень, необхідних для виконання зобов’язань за договорами; - міжнародному публічному праву для його існування та виконання своїх функцій необхідне ВП і його організаційні і нормативно-технологічні механізми здійснення нормативних приписів; водночас і ВП необхідне МП, яке встановлює нормативну основу для узгоджених дій різних держав у різних сферах, у тому числі для вирішення можливих колізій і суперечностей між правовими системами держав-членів міжнародного співтовариства, а також для зовнішньополітичної діяльності держав.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

С. В. Шевченко, В. М. Коротаєв, П. М. Баранов,. "ЩОДО МОЖЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ МЕТОДУ ГЕМОЛОГІЧНОГО ОЦІНЮВАННЯ КОЛЬОРОВОГО КАМІННЯ В СУДОВІЙ ГЕМОЛОГІЧНІЙ ЕКСПЕРТИЗІ." Криміналістичний вісник 34, no. 2 (April 26, 2021): 38–46. http://dx.doi.org/10.37025/1992-4437/2020-34-2-38.

Full text
Abstract:
Мета статті – проаналізувати особливості методу гемологічного оцінювання кольорового каміння дляперспективного застосування в теорії та практиці судової гемологічної експертизи. Методологія. Достовірність отриманих результатів і висновків є наслідком застосування комплексу методів наукового пізнання.Метод системно-структурного аналізу дозволив дослідити норми вітчизняного законодавства, що регулюєвидобуток, виробництво та використання дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння, контроль за операціями з ним та правила його атестації, висловити низку критичних зауважень, у тому числі й щодо ролідержави у цій сфері. За допомогою методів наукової абстракції, індукції, дедукції, моделювання схарактеризовано експертні завдання судової гемологічної експертизи та розкрито їх сутність. Використання статистичних, математичних, фізичних та інших спеціальних методів дослідження дозволило виокремити та запропонувати етапи дослідження кольорового каміння в межах судової гемологічної експертизи, зважаючи на йогофізико-технологічні та декоративні властивості, а також дизайн і технологію оброблення, здійснити вартіснеоцінювання каміння. Наукова новизна. Виявлено й обґрунтовано закономірний взаємозв’язок між ідентифікаційними, діагностичними, технологічними, ситуаційними та вартісними експертними завданнями, а такожетапами дослідження у межах гемологічного оцінювання кольорового каміння: діагностика, дизайн, оброблення, оцінювання. Висновки. Проаналізовано нормативно-правову базу у сфері регулювання видобутку,виробництва та використання дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння, контролю за операціями з нимта його атестації. Наголошено на необхідності посилити роль держави в регулюванні та контролі господарської діяльності у сфері, пов’язаній із дорогоцінним і напівдорогоцінним камінням. Окреслено експертнізавдання судової гемологічної експертизи і класифіковано як ідентифікаційні, діагностичні, технологічні,ситуаційні, вартісні. Розкрито сутність експертних завдань через складові методу гемологічного оцінюваннякольорового каміння. При цьому зроблено акцент на особливій актуальності визначення вартості каміння заіндивідуальним (авторським) алгоритмом. Запропоновано методику гемологічного оцінювання кольоровогокаміння, якою започатковано чотири етапи дослідження: градуювання властивостей, дизайн, що ґрунтуєтьсяна результатах градуювання властивостей, технологічний процес, вартісне оцінювання. Висвітлено сучасніможливості використання висновків судових гемологічних експертиз в розслідуванні злочинів. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення законодавства України в контексті предмета дослідження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Карпович, М. С., and В. Ф. Дрозда. "ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЛАБОРАТОРНОГО РОЗВЕДЕННЯ ТЕЛЕНОМУСА (TELENOMUS VERTICILATUS KIEFFER, 1917), ПАРАЗИТА СОСНОВОГО ШОВКОПРЯДА (DENDROLIMUS PINI L.)." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 2 (June 26, 2020): 50–56. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2020.02.06.

Full text
Abstract:
Через погіршення кліматичних умов, пониження ґрунтових вод у лісових масивах спостерігаєтьсямасове ослаблення деревних порід, особливо насаджень сосни звичайної. Щорічні теплі зими, тепла,сонячна та суха погода навесні сприяють розвитку та поширенню хвоєгризучих фітофагів. Одним ізнайнебезпечніших є сосновий шовкопряд (Dendrolimus pini L.). Дослідження свідчать, що сосновимнасадженням Полісся часто завдає шкоди сосновий шовкопряд, гусениці якого спричиняють дефолі-ацію хвої, що стає причиною різноманітних фізіологічних аномалій, а саме: відставання в рості тарозвитку дерев, а інколи і їхнє всихання. На основі експертного аналізу літературних джерел та вла-сних досліджень у статті наведені визначальні біологічні та екологічні особливості, які стосуютьсяпоширення та розвитку теленомуса. Встановлено, що самиці теленомуса паразитують на яйцяхсоснового шовкопряда в середній та верхній частині крони, а також на узліссі та всередині кварта-лів. Згідно з аналізом першоджерел показана перспективність захисту соснових насаджень від сос-нового шовкопряда біологічним методом. Одними з найбільш поширених паразитів яєць сосновогошовкопряда є теленомус та трихограма. Рівень зараження яєць природними популяціями становиввід 7,8 до 22,4 %. Ці показники свідчать про цілковиту доцільність прийому лабораторного розве-дення лабораторних культур трихограми та теленомуса з подальшим розселенням в соснові наса-дження. Дослідження проводили впродовж 2016–2019 рр. в соснових насадженнях Полісся та в ла-бораторних умовах. Складова частина експериментів – моніторингові дослідження, візуальний, ін-струментальний та фізіологічний моніторинг популяцій соснового шовкопряда, прийоми розведенняй розселення на дерева лабораторних культур трихограми та теленомуса. Обґрунтовано строки,норми та кратності розселення паразитів. Під час проведення досліджень використовували загаль-ноприйняті в галузях ентомології, паразитології та біотехнології методи. Наведені результати сві-дчать про доволі значну регулювальну роль природних ентомофагів у динаміці чисельності сосновогошовкопряда та про перспективність штучного розселення самиць лабораторних культур трихогра-ми та теленомуса в соснові насадження. Вперше запропонована технологія масового лабораторногорозведення теленомуса Telenomus verticillatus Kieffer. для потреб біологічного захисту соснових на-саджень від соснового шовкопряда.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кіт, А. А., С. М. Михайлютенко, О. В. Кручиненко, В. О. Євстаф’єва, and В. В. Мельничук. "МІКРОБІОЛОГІЧНІ ПОКАЗНИКИ М’ЯСОПРОДУКТІВ ТА М’ЯСА ПІД ЧАС ЯРМАРКОВИХ ЗАХОДІВ У М. КИЄВІ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 2 (June 27, 2019): 148–53. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2019.02.19.

Full text
Abstract:
М’ясо та різні м’ясопродукти практично невід’ємна складова раціону людини. Ці продукти ма-ють корисні для організму людини властивості у вигляді макро- й мікроелементів, вітамінів, а та-кож є джерелом білку та незамінних амінокислот. Водночас, якщо порушити технологічні процеси,пов’язані з виготовленням, зберіганням та транспортуванням, то ці продукти можуть завдатизначної шкоди здоров’ю людини. У зв’язку з цим контроль якості продукції на всіх етапах прохо-дження, починаючи його виготовленням й закінчуючи реалізацією, є важливим питанням, що потре-бує розв’язання. Отже, метою дослідження було встановлення окремих показників безпечностім’яса та м’ясопродуктів під час ярмаркових заходів у м. Києві. Матеріалом для аналізу послужилирезультати офіційних лабораторних досліджень таких видів сировини: яловичини, свинини, м’ясакурей та індика, а також сосиски, варені, напівкопчені ковбаси, шинка та грудинка. Проведений мо-ніторинг засвідчив, що залишків антибіотиків у м’ясі тварин та м’ясопродуктах не виявлено. Усіпроаналізовані проби м’яса відповідали ветеринарно-санітарним вимогам за загальним бактеріаль-ним обсіменінням. Вміст КМАФАнМ у готових м’ясопродуктах був у межах норми. Водночас вста-новлено порушення дотримання норм ДСТУ 4436:2005 за таким показником, як наявність бактерійгрупи кишкових паличок у готових м’ясопродуктах. Доведено, що за санітарними показникамидев’ять зразків не відповідали нормативним документам, що може свідчити про порушення умов їхпереробки, зберігання, транспортування та реалізації. За результатами проведеного моніторингумікробіологічних показників м’яса тварин встановлено, що бактерії групи кишкової палички переви-щували максимально допустимі рівні лише в одному зразку свинини (6,3×103 КУО/г). Відповідно досучасних вимог щодо залишкової мікрофлори у ковбасних виробів у досліджуваних зразках не виявле-но вміст анаеробних спорових сульфітредукуючих бактерій (у 0,1 г), сальмонел (у 25 г), протея (в 1 г)і золотистого коагулазопозитивного стафілокока (в 1 г). На додаток щодо мікроорганізмів, які рег-ламентуються вище зазначеними вимогами, у досліджених зразках м’яса відсутня L. monocytogenes.Практична значущість полягає у посиленому контролі фахівцями ветеринарної медицини показ-ників безпеки харчових продуктів в умовах ярмарок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дмитриков, В. П., О. О. Горб, С. І. Бойко, and В. М. Єрмаков. "БЕЗПЕЧНА УТИЛІЗАЦІЯ ВІДПРАЦЬОВАНИХ МАРГАНЕЦЬ-ЦИНКОВИХ ГАЛЬВАНІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 3 (September 25, 2020): 280–86. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2020.03.32.

Full text
Abstract:
Розглянуто екологічні аспекти, пов’язані з відпрацьованими марганець-цинковими гальванічнимиелементами, їхнім впливом на навколишнє природне середовище. Запропоновано загальну схему ме-тодологічного підходу до переробки брухту гальванічних елементів, що включає використання інфо-рмаційних технологій з обґрунтуванням вибору методу переробки і методик аналізів, процесу пере-робки, вибору методу утилізації компонентів і подальшої їхньої реалізації. Розроблено безвідходнусхему технологічної переробки брухту марганцево-цинкових гальванічних елементів, яка послідовновключає їх гідромеханічну і гідрохімічну переробку з дотриманням принципів економії ресурсів і енер-гії. У процесі постадійної переробки брухту марганцево-цинкових гальванічних елементів застосо-вують відомі технологічні прийоми і доступне апаратне оформлення, що використовується в хіміч-ній технології і працює на основі гідромеханічних і гідрохімічних процесів. На всіх стадіях переробкибрухту марганцево-цинкових гальванічних елементів використовують технохімічний контроль з об-робкою отриманих даних за допомогою програмного забезпечення. В результаті переробки брухтумарганцево-цинкових гальванічних елементів за запропонованою технологічною схемою отримуютьграфіт, хлорцінкат амонію, комплекс цинку, діоксид марганцю. Безпечна утилізація брухту марга-нець-цинкових гальванічних елементів за розробленою апаратно-технологічною схемою припускаєповернення до сфери виробництва і споживання металевих і неметалевих компонентів. Пропонованасхема є безвідходної, екологічно безпечною, з дотриманням екологічних норм для навколишнього при-родного середовища регіону, її розробка є важливим етапом для проєктування промисловогооб’єкта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Захаренко, М. О., А. В. Хоценко, П. А. Ващенко, А. М. Шостя, А. А. Поліщук, С. О. Усенко, and Б. С. Шаферівський. "ПОВЕДІНКА ЛАКТУЮЧИХ КОРІВ ЗА БЕЗПРИВ’ЯЗНО-БОКСОВОГО ВЕЛИКОГРУПОВОГО УТРИМАННЯ ТА ДІЇ ВИСОКОЇ ТЕМПЕРАТУРИ ПОВІТРЯ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 4 (December 31, 2021): 183–87. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2021.04.23.

Full text
Abstract:
У статті описано елементи поведінки та молочної продуктивності корів голштинської породи зарубіжної селекції під впливом високих температур повітря за безприв’язного способу утримання в корівниках каркасного типу з металоконструкцій 316 х 38 х 11 м на 250 голів у секції. Клітка призначена для одночасного утримання 1000 лактаційних корів, обладнана боксами для відпочинку, годівницями та груповими напувалками з вільним доступом тварин до корму та води. Доїння корів тричі з використанням установки «Паралель» (De Laval). Встановлено, що температура повітря та технологічні операції, такі як роздача корму та доїння, впливають на поведінку високопродуктивних лактаційних корів. Встановлено, що вплив високої температури повітря на лактаційних корів при утриманні корів в металевих конструкціях впливає на споживання води, тривалість відпочинку тварин лежачи і особливо стоячи, погіршує споживання корму. Отримані дані щодо залежності температури повітря корівника від зовнішнього умов можна пояснити вільним повітрообміном між внутрішнім і зовнішнім середовищем, який здійснюється через бічні завіси та ворота. Це підтверджується показником відносної вологості, значення якого також залежало від параметрів зовнішнього повітря. Встановлено, що відносна вологість повітря у першому корівнику з 9 до 18 години вечора знизилася з 78,3 до 53,3 %, а також знижувалась вологість зовнішнього повітря, де її значення також коливалося від 71,3 до 51,3 %. Подібну закономірність виявлено для відносної вологості повітря у другому корівнику, значення якої за вказаний період зменшилось з 69,3 до 56,3 %. Швидкість руху повітря, яка була в межах норми в обох корівниках, найменше залежала від впливу зовнішніх факторів. Отже, на основі проведених досліджень можна зробити висновок про залежність температурно-вологісного режиму повітря в корівниках каркасного типу з металевих конструкцій від параметрів зовнішнього повітря. Отримані дані необхідно враховувати при високих температурах як зовнішнього, так і внутрішнього повітря, що негативно впливає на поведінку, фізіологічні процеси та молочну продуктивність корів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

КИРИЧЕНКО, Ганна, Юлія БЕРДНИЧЕНКО, and Олег СТРЕЛКО. "ВДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ РОЗРАХУНКУ ПОКАЗНИКІВ ЕКСПЛУАТАЦІЙНОЇ РОБОТИ З ВИКОРИСТАННЯМ АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 17 (November 14, 2021): 81–88. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i17.637.

Full text
Abstract:
В умовах розвитку транспортного ринку ключовими питаннями для системи залізничних перевезень є: своєчасне забезпечення вагонами відповідного типу усіх відправників вантажу відповідно до їх замовлень; подальше закріплення залізничного транспорту на ринку перевезень шляхом розвитку маркетингу, створення збалансованої тарифної політики; удосконалення організаційних структур управління залізничним транспортом, технології перевізного процесу та організації перевізної роботи на основі широкого впровадження автоматизованих систем управління. Мета статті полягає у дослідженні можливості підвищення ефективності використання парку вагонів, пов’язаного з цим дотримання термінів доставки вантажу, на базі нової методики та принципу розрахунку. Один з основних комплексних показників роботи залізниці є обіг вагону, що відображає час повного циклу роботи вагону. Наразі обіг вагону збільшується, для залізниці це означає невиконання встановлених норм, для отримувачів послуг – клієнтів залізниці - це означає прострочення термінів доставки вантажу, порушення фінансових зобов’язань перед іншими учасниками процесу перевезень. Інформаційні технології залізниці обумовлюють можливість контролю за виконанням нормативу обігу вагону та дотриманням термінів доставки вантажу з подальшим вдосконаленням методик та методів визначення показників експлуатаційної роботи. Досліджено підвищення ефективності використання парку вагонів, пов’язаного з цим дотримання термінів доставки вантажу, за рахунок нової методики та принципу розрахунку і прогнозу основних показників роботи. Проаналізовано можливості відійти від умовного визначення обігу за формулами, що використовують балансовий метод та застосовувати сучасні статистичні методи для визначення обігу вагонів як характеристики певного перевезення. Це дозволить встановлювати реальні норми обігу вагонів та терміни доставки вантажів, що забезпечать дотримання технологічних процесів експлуатаційної роботи залізниці при обслуговуванні клієнтів. Ключові слова: інформаційні технології, терміни доставки, обіг вагонів, технологічний процес, залізниця.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ryvak, Nataliya. "СВІТОВІ ТРЕНДИ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ МАШИНОБУДІВНОЇ ГАЛУЗІ." Economic journal of Lesya Ukrainka Volyn National University 1, no. 29 (April 1, 2022): 76–86. http://dx.doi.org/10.29038/2786-4618-2022-01-76-86.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано cвітові тенденції технологічної трансформації машинобудівних компаній.Досліджено інноваційні процеси, такі як пов'язане виробництво, прогнозне обслуговування та новаторськімоделі обслуговування, які дедалі частіше використовуються у машинобудуванні. Досліджено використаннясучасних цифрових технологій для запобігання ризикам втрати актуальності на ринку сучасної промисловості.Проаналізовано вплив пандемії Covid-19 на впровадження нових технологій в машинобудуванні. На основіпроведеного дослідження автором обґрунтовано доцільність прийняття необхідності деглобалізації вмашинобудуванні як нової норми; оптимізації існуючих виробничих потужностей, автоматизації та залученняпередових цифрових технологій для налагодження робочих процесів; імплементації передових технологій вмашинобудуванні, таких як штучний інтелект, інтернет речей, 3D–друк тощо; підвищення кваліфікаційногорівня працівників машинобудування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Технологічні норми"

1

Боженко, М. М., and Ігор Володимирович Григоренко. "Аналіз похибок цифрового вимірювача параметрів технологічного процесу виготовлення губної помади." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48293.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Карпов, Р. О. "Удосконалення технологічного процесу виготовлення гільзи циліндра 420–01105.12.01 шляхом модернізації хонінгувальної операції." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81333.

Full text
Abstract:
Пояснювальна записка: 85 сторінок, 13 рисунків, 24 таблиці, 29 джерел літератури. Об’єкт дослідження – «Гільза циліндра 420–01105.12.01» Мета роботи: Удосконалити технологічного процесу виготовлення виготовлення гільзи циліндра 420–01105.12.01 шляхом модернізації хонінгувальної операції. В дипломному проєкті за освітнім рівнем магістра проведено аналіз службового призначення призначення двигуна внутрішього згорання СМД-60, куди входить задана деталь «Гільза циліндра 420–01105.12.01» та технічні вимоги, що пред’являються до деталі. Визначений тип виробництва – середньо-серійний. Вибраний спосіб отримання заготовки – центробіжне лиття. Для 015 автоматно-токарної, 040 вертикально-хонінгувальної та 045 токарно-гідрокопіювальної операції обґрунтовані схеми базування, обрані металорізальні верстати, верстатне пристосування, металорізальні та вимірювальні інструменти, розраховані режими різання і норми часу. В результаті наукових досліджень, розроблений матричний метод оцінки якості продукції, який дозволяє визначити слабкі місця технологічного процесу на кожному із етапів виготовлення продукції. Розглянуто шкідливі фактори, що виникають під час виготовлення гільзи циліндру.
Пояснительная записка: 85 страниц, 13 рисунков, 24 таблиц, 29 источников литературы. Объект исследования - «Гильза цилиндра 420-01105.12.01» Цель работы: Усовершенствовать технологического процесса изготовления изготовления гильзы цилиндра 420-01105.12.01 модернизации хонинговальные операции. В дипломном проект по образовательному уровню магистра проведен анализ служебного назначения назначения двигателя внутр сгорания СМД-60, куда входит заданная деталь «Гильза цилиндра 420-01105.12.01» и технические требования, предъявляемые к детали. Определенный тип производства - средне-серийный. Выбранный способ получения заготовки - центробежное литье. Для 015 автоматно-токарной, 040 вертикально-хонинговальные и 045 токарно-гидрокопиювальнои операции обоснованные схемы базирования, избранные металлорежущие станки, станочное приспособления, металлорежущие и измерительные инструменты, рассчитанные режимы резания и нормы времени. В результате научных исследований, разработан матричный метод оценки качества продукции, позволяет определить слабые места технологического процесса на каждом из этапов изготовления продукции. Рассмотрены вредные факторы, возникающие при изготовлении гильзы цилиндра.
Explanatory note: 85 pages, 13 figures, 24 tables, 29 sources of literature. Object of study - "Cylinder liner 420–01105.12.01» Purpose: еo improve the manufacturing process cylinder liners 420–01105.12.01, by modernization of honing operation. In the diploma project on the educational level of the master the analysis of official appointment is carried out purpose of the internal combustion engine SMD-60, which includes a given part «Cylinder liner 420–01105.12.01» and technical requirements for the part. The defined type of production is medium-series. The chosen method of obtaining the workpiece - centrifugal casting. For 015 automatic turning, 040 vertical honing and 045 turning and hydrocopying operations substantiated base schemes, selected metal-cutting machines, machine tools, metal-cutting and measuring tools, calculated cutting modes and time norms. As a result of scientific research, a matrix method for assessing product quality has been developed, which allows to identify weaknesses of the technological process at each stage of production. Harmful factors that occur during the manufacture of the cylinder liner are considered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Леунов, О. А. "Удосконалення технологічного процесу виготовлення цапфи 511.268-06 центрифуги ОГШ-353К-02 шляхом розроблення раціональної структури фінішної операції." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/76117.

Full text
Abstract:
Записка: 70 с., 15 рис., 20 табл., 8 додатків, 45 посилань. Об’єкт розробки – цапфа 511.268–06 безперервно діючої із пульсуючим поршневим осадком, горизонтальної шнекової центрифуги ОГШ–353К–02. Мета роботи – удосконалення технологічного процесу виготовлення цапфи 511.268–06. Проведений аналіз службового призначення центрифуги та цапфи, умов їх експлуатації. Визначений тип виробництва – середньо серійний, форма його організації – групова. Виконаний аналіз технологічності конструкції деталі. Вибраний спосіб виготовлення заготовки – штампування на ГКМ, розроблені технічні вимоги для її виготовлення. Спроектований технологічний процес обробки цапфи, розрахунково-аналітичним методом обчислені припуски для діаметру 110h7. Для двох операцій (токарної з ЧПК та радіально-свердлильної) запропоновані схеми базування заготовки, вибрані моделі верстатів, пристроїв, різального та вимірювального інструментів, розраховані режими різання та технічні норми часу. Для свердління отворів на радіально-свердлильній операції розроблена спеціальна конструкція верстатного пристрою. Запропонований спосіб подвійної осциляції брусків для обробки поверхонь цапфі, верстат для їх оброблення, спроектована інструментальна головка, наведені рекомендації для вибору характеристики брусків і режими різання. Розроблені заходи по охороні праці та безпеки у надзвичайних ситуаціях для працюючих на дільниці.
Записка: 70 с., 15 рис., 20 табл., 8 приложений, 45 источников. Объект разработки – цапфа 511.268–06 непрерывно действующей с пульсирующим поршневым осадком, горизонтальной шнековой центрифуги ОГШ–353К–02. Цель работы – усовершенствование технологического процесса изготовления цапфы 511.268–06. Выполнен анализ служебного назначения центрифуги и цапфы, условий её эксплуатации. Определён тип производства – среднесерийный, форма его организации – групповая. Выполнен анализ технологичности конструкции детали. Выбран способ изготовления заготовки – штамповка на ГКМ, разработаны технические требования для её изготовления. Спроектирован технологический процесс обработки цапфы, расчётно-аналитическим методом рассчитаны припуски на диаметр 110h7. Для операции 035 «Радиально-сверлильная» разработаны схемы базирования и закрепления заготовки, выбрана модель станка, режущий и мерительный инструмент, рассчитаны режимы резания и нормы времени, разработана специальная конструкция приспособления для сверления отверстий во фланце цапфы. Предложен способ двойной осцилляции брусков для обработки поверхностей цапфы, станок для их обработки, спроектирована инструментальная головка, даны рекомендации по выбору характеристики абразивных брусков и режимам резания. Разработаны мероприятия по охране труда и безопасности в чрезвычайных ситуациях работающих.
Note: 70 pages, 15 figures, 20 tables, 8 annexes, 45 used sources. The object of development - a pin continuously acting with a pulsating piston sediment, horizontal screw centrifuge ОГШ–353K–02. The aim of the work is to design the technological process of manufacturing a pin 511.268–06. The analysis of the service purpose of the centrifuge and the pin, the conditions of their operation were performed. Type of production - medium-sized, its form of organization – group were defined. The workability of the design of the work piece was performed. The method of manufacturing the work piece - stamping on GKM was chosen, technical requirements for its manufacture were developed. The technological process of finishing of a pin was designed, by calculation and analytical method the allowances for diameter 110h7 were calculated. For two operations (CNC lathe and radial-drilling), work piece basics schemes were offered, machine tool models, devices, cutting and measuring tools were chosen. Cutting modes and technical time limits were calculated for the operations being analyzed. For drilling holes in the radial-drilling operation, a special design of the machine tool was developed. This paper addresses the issues of occupational safety and health in the field.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Голуб, С. В. "Удосконалення технологічного процесу виготовлення гільзи циліндра 75.11.1002021-11 шляхом інтенсифікації операції контролю радіального биття." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81362.

Full text
Abstract:
Робота магістра становить 76 сторінок, 18 таблиць, 19рисунків, п’ять додатків , бібліографії з 30 джерел на трьох сторінках. Мета роботи. Удосконалення технологічного процессу виготовлення гільзи циліндра 75.11.1002021-11 шляхом інтенсифікації операції контролю радіального биття. Для досягнення мети в робоі було поставлено та вирішено такі завдання: 1) виконати аналіз типового технологічного процессу виготовлення гільзи циліндра; 2)удосконалити технологічний процесс; 3) спроектувати контрольно вимірювальний пристрій для контролю радіального биття; 4) провести модальний аналіз частот власних коливань спроектованого контрольно вимірювального ристрою. Об’єкт дослідження  технологічний процесс виготовлення гільзи циліндра та операція контролю. Предмет дослідження  токарні операції з ЧПК, хонінгувальна операція, вимірювальна операція. Наукова новизна: вдосконалення операції контролю радіального биття за допомогою спроектованого пристрою його моделювання та модальний аналіз.
Работа магистра составляет 76 страниц, 18 таблиц, 19 рисунков, пять приложений, библиографии из 30 источников на трех страницах. Цель работы. Совершенствование технологического процесса изготовления гильзы цилиндра 75.11.1002021-11 путем интенсификации операции контроля радиального биения. Для достижения цели в роботе были поставлены и решены следующие задачи: 1) выполнить анализ типового технологического процесса изготовления гильзы цилиндра; 2) усовершенствовать технологический процесс; 3) спроектировать контрольно измерительное устройство для контроля радиального биения; 4) провести модальный анализ частот собственных колебаний спроектированного контрольно измерительного ристрою. Объект исследования  технологический процесс изготовления гильзы цилиндра и операция контроля. Предмет исследования  токарные операции с ЧПУ, хонинговальная операция, измерительная операция. Научная новизна: совершенствование операции контроля радиального биения с помощью спроектированного устройства его моделирования и модальный анализ.
The master's work consists of 76 pages, 18 tables, 19 figures, five appendices, bibliographies from 30 sources on three pages. The purpose of the work. Improving the technological process of manufacturing the cylinder liner 75.11.1002021-11 by intensifying the operation of radial beating control. To achieve this goal, the following tasks were set and solved in the robot: 1) perform an analysis of a typical technological process of manufacturing a cylinder liner; 2) to improve the technological process; 3) design a control and measuring device to control the radial beating; 4) to carry out the modal analysis of frequencies of natural oscillations of the designed control measuring register. The object of research is the technological process of making a cylinder liner and the control operation. Subject of research CNC turning operations, honing operation, measuring operation. Scientific novelty: improvement of radial beating control operation with the help of the designed device of its modeling and modal analysis.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Метеленко, Наталя Георгіївна, Наталья Георгиевна Метеленко, and N. G. Metelenko. "Формування внутрішнього господарського механізму ефективного функціонування промислових підприємств." Thesis, Видавництво НГУ, 2011. http://ir.nmu.org.ua/handle/123456789/131.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності). – Державний ВНЗ «Національний гірничий університет», Дніпропетровськ, 2011.
Диссертация на соискание научной степени доктора экономических наук по специальности 08.00.04 – Экономика и управление предприятиями (по видам экономической деятельности). – Государственный ВУЗ «Национальный горный университет», Днепропетровск, 2011.
Thesis for the doctor of economic science in specialty 08.00.04 – Economics and management of enterprises (by the types of economic activity). – State HEI „National Mining University”, Dnipropetrovsk, 2011.
Дисертацію присвячено розробці теоретико-методологічних та прикладних основ формування внутрішнього господарського механізму промислових підприємств, подальшому розвитку теорії управління промисловими підприємствами із визначенням закономірностей механізму їх функціонування та розвитку. Обґрунтовано нову цілісну концепцію формування внутрішнього господарського механізму на основі комплексного сумісного використання системно-цільового, процесного та функціонально-технологічного підходів. Сформовано систему внутрішньофірмового планування та розроблено нову модель динамічної рівноваги внутрішнього господарського механізму. Розроблено процесну інфраструктуру, методологію проектування організаційної структури внутрішнього господарського механізму, систему внутрішньокорпоративного управління публічними акціонерними товариствами, багатоаспектний підхід до формування системи показників інформаційного забезпечення оцінки ефективності управління внутрішнім господарським механізмом. Обґрунтовано методичні основи побудови механізму розробки та коригування норм і нормативів матеріальних, трудових та фінансових ресурсів, принципові підходи до формування, функціонування та оцінювання виробничого потенціалу. Сформовано багаторівневу систему комунікацій, удосконалено класифікацію документопотоків та підходи до моделювання процедур прийняття управлінських рішень. Удосконалено організаційно-економічний механізм взаємодії мотивації трудової діяльності та внутрішнього соціального партнерства.
Диссертация посвящена разработке теоретико-методологических и прикладных основ формирования внутреннего хозяйственного механизма промышленных предприятий, развитию теории управления предприятиями, определению закономерностей механизма их функционирования и развития. Определена методология исследования внутреннего хозяйственного механизма промышленных предприятий, основанная на системном подходе к рассмотрению экономических явлений с введением ограничений относительно возможностей реализации процессов функционирования и развития. Исследована совокупность трансформационных процессов в экономических системах, факторы влияния на динамическое равновесие внутреннего хозяйственного механизма предприятий промышленности. Углублено понимание сущности внутреннего хозяйственного механизма и определена его структура, которая включает такие подсистемы: организационно-управленческая, внутренний экономический механизм, потенциал промышленного предприятия, мотивационно-правовая подсистема. Установлены взаимосвязи между факторами формирования организационной и производственной структур и методами управления. Обоснована новая концепция формирования внутреннего хозяйственного механизма промышленных предприятий на основе системно-целевого, процессного и функционально-технологического подходов. Установлены и систематизированы внутренние факторы экономического роста и развития, которые обуславливают процесс формирования внутреннего хозяйственного механизма. Научно обоснован механизм формирования процессной инфраструктуры, функционально коррелирующей с организационной структурой управления, которая ориентирована на комплексное управление процессами, проектами, знаниями, изменениями и ресурсами, обеспечение непрерывной прибыльной деятельности в условиях рациональной организации бизнес-процессов. Предложена новая модель динамического равновесия внутреннего хозяйственного механизма, которая основана на теории множеств и реализуется с помощью механизма линейного программирования; обоснован механизм определения результативности управленческого труда; определены индикаторы результативности. Научно обоснована система внутрифирменного планирования как сложная и многоуровневая. Разработана методология проектирования организационной структуры внутреннего хозяйственного механизма. Определена структура, принципы формирования, уровни управления системы внутреннего корпоративного управления публичным акционерным обществом. Исследованы особенности функционирования предприятий машиностроения, установлены взаимосвязи между показателями оценки и предложена система показателей информационного обеспечения оценки эффективности управления внутренним хозяйственным механизмом. Научно обоснован механизм разработки и корректирования норм и нормативов, учитывающий принципиальные подходы к формированию и оцениванию производственного потенциала, который находит отражение в системе внутреннего документирования. Разработаны параметры результативности бизнес-процессов, администрирование которых обеспечивается механизмом персональной ответственности. Обоснована многоуровневая система коммуникаций. Усовершенствованы: подходы к принятию управленческих решений, основанные на методе анализа иерархий Т.Саати, когнитивном подходе и методе парных сравнений; процесс регулирования взаимодействия мотивации трудовой деятельности и внутреннего социального партнерства в условиях реализации организационно-экономических направлений мотивации, входящих в систему развития внутреннего социального партнерства.
The thesis deals with development of theoretical-methodological and applied bases of formation of the internal economic mechanism of industrial enterprises, subsequent development of management theory of industrial enterprise with determination of mechanism of their functioning and development. New integral conception of formation of the internal economic mechanism on the basis of complex joint use of system goal-oriented, process and functional technological approaches have been grounded. The system of the internal planning has been formed and the new model of dynamic equilibrium of the internal economic mechanism has been developed. The process infrastructure, methodology of planning of organizational structure of internal corporative economic mechanism, system of internal management of public joint-stock company, multidimensional approach to formation of system of indexes of the informative providing of efficiency estimation of internal economic management mechanism have been developed. Methodical bases for construction of mechanism of development and correction of norms and standards for material, labour and financial resources, principal approaches to formation, functioning and evaluation of production potential have been grounded. The multilevel system of communications has been formed, classification of documental flow and approaches to the procedural design of processes of administrative decisions making have been improved. Economic organizational co-operation mechanism of motivation of labour activity and internal social partnership has been improved.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Скорик, Олександр Олександрович, Олександр Олександрович Скорик, and O. O. Skorik. "Оптимізація амортизаційної політики підприємств машинобудівної галузі." Thesis, Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя, 2012. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/1806.

Full text
Abstract:
Робота виконана на кафедрі менеджменту підприємницької діяльності Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя МОНмолодьспорту України.Захист відбувся «28» травня 2012 р. о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К58.052.05 в Тернопільському національному технічному університету імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул.. Білогірська, 2 (корпус № 10, зал засідань). З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 56.
У дисертації досліджуються теоретичні, методичні та практичні аспекти оптимізації амортизаційної політики підприємств машинобудівної галузі. Досліджено сутність та основний зміст амортизації основного капіталу підприємства, визначено особливості проведення амортизаційної політики як інструменту реалізації інвестиційних цілей підприємства та визначено склад її основних елементів. Проведено дослідження особливостей становлення амортизаційної політики національної економіки, виявлено основні напрямки її реформування та оцінено перспективи удосконалення. Здійснено порівняльний аналіз зарубіжного досвіду формування амортизаційної політики розвинутих країн із реаліями вітчизняної економіки. Проаналізовано стан та перспективи розвитку машинобудівної промисловості України, оцінено потенційні можливості та інвестиційну привабливість вітчизняних товаровиробників. Удосконалено механізм проведення амортизаційної політики підприємств на основі впровадження моделювання процесів багатоваріантної амортизації та її оптимізації шляхом коригування термінів використання об’єктів основних засобів і диференціації норм нарахування зносу. Обґрунтовано необхідність та економічну доцільність розподілу функцій управлінського та облікового персоналу підприємства у здійсненні амортизаційної політики для узгодженості інформаційних потоків та комплексності управління процесами оновлення виробничого потенціалу.
В диссертации исследуются теоретические, методические и практические аспекты оптимизации амортизационной политики предприятий машиностроительной отрасли. Выявлено, что основные исследования ведутся в плоскости традиционного видения сущности и методологии амортизационного процесса, а именно сконцентрированы на налоговых или бухгалтерских аспектах данной проблемы. Исследована сущность и основное содержание амортизации основного капитала предприятия, определены особенности проведения амортизационной политики как инструмента реализации инвестиционных целей предприятия и определен состав ее основных элементов. Проведено исследование особенностей становления амортизационной политики национальной экономики, выявлены основные направления ее реформирования и оценены перспективы совершенствования. Осуществлен сравнительный анализ зарубежного опыта формирования амортизационной политики развитых стран с реалиями отечественной экономики. Проанализировано состояние и перспективы развития машиностроительной промышленности Украины, оценено потенциальные возможности и инвестиционную привлекательность отечественных товаропроизводителей. Результаты проведенных расчетов указывают на неверный выбор стратегических ориентиров амортизационной политики выбранных машиностроительных предприятий. Учитывая тот факт, что большинство расходов, связанных с воспроизводством основного капитала, удовлетворяются за счет отчислений, можно утверждать, что сформированный таким образом амортизационный фонд выполняет в достаточной мере свою основную функцию - выступает источником накопления денежных средств для обновления технической базы производства. Усовершенствован механизм проведения амортизационной политики предприятий на основе внедрения моделирования процессов многовариантной амортизации и оптимизации путем корректировки сроков использования объектов основных средств и дифференциации норм начисления износа. Предложен алгоритм оптимизации амортизационной политики предприятий машиностроения, построенный на основе жизненного цикла существования объектов основных средств. Это дает возможность аккумулировать полученные в отчетном периоде амортизационные поступления за счет дифференциации норм амортизации, как по отдельным группам основных фондов, так и во временном промежутке начисления их износа и обеспечить эффективное управление денежными средствами предприятия из фонда капитальных инвестиций в условиях ограниченности внешних финансовых ресурсов. Применение оптимизационной процедуры амортизационного процесса позволит обеспечить четкую направленность операционной деятельности предприятия - скорость возврата вложенных средств или уменьшения уровня валовых расходов. Обоснована необходимость и экономическую целесообразность распределения функций управленческого и учетного персонала предприятия в осуществлении амортизационной политики для согласованности информационных потоков и комплексности. Установлено, что в основе построения амортизационной политики предприятия лежит принцип сбалансированности информационных потоков и принцип распределения обязанностей между функциональными службами предприятия. В частности, современные подходы к построению хозяйственной деятельности предоставляют широкие права и возможности владельцам и менеджерам предприятий строить амортизационные процессы с различными вариантами схем и выбирать для каждой конкретной ситуации свой, наиболее целесообразный подход осуществления амортизации, который соответствует целям деятельности и развития данного предприятия.
The theoretical, methodical and practical aspects of depreciation policy of enterprises in machine-building industry are investigated in the thesis. The essence and the main contents of depreciation of the fixed assets in the enterprise are investigated. The features of the depreciation policy are defined as the instrument of realization of the investment objectives in the enterprise. The composition of the main elements of the depreciation policy is defined. The research of the peculiarities in establishment of depreciation policy of the national economy is held and the main directions of its reformation are revealed. The perspectives for perfection are estimated. The comparative analysis of foreign experience in depreciation policy formation in the developed countries in connection with realities of the domestic economy is done. The state and perspectives of machine-building industry in Ukraine are analyzed. The potential possibilities and investment attractiveness of domestic producers are estimated. The mechanism of realization of depreciation policy of enterprises is improved according to the implementation of modeling the processes of multiversion depreciation and its optimization due to adjusting the terms in using the objects of the fixed assets and the differentiation of the norms of depreciation calculation. The necessity and economic feasibility in distribution of the functions of management and accounting of company staff are justified in carrying out the depreciation policy for coordinating information flow and complex managing the process of updating the production potential.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography