Academic literature on the topic 'Термін плавки'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Термін плавки.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Термін плавки"

1

Желдак, Тімур, and Нікіта Антоненко. "Системний аналіз факторів, що визначають стійкість футеровки конвертера та побудова прогнозуючої моделі." System technologies 6, no. 131 (March 1, 2021): 73–93. http://dx.doi.org/10.34185/1562-9945-6-131-2020-08.

Full text
Abstract:
В ході виконання даної роботи було розглянуто процес зношування футеровки конвертера. Остання може витримувати тисячі плавок, кожна з яких тим чи іншим чином впливає на термін служби футеровки. Було вивчено досвід 91 сесії роботи футеровок за сім років (загалом – більше 145 тисяч плавок). Метою дослідження є розробка сімейства моделей залежностей стійкості футеровки конвертера від відомих технічних та технологічних чинників, задля подальшого надання рекомендацій щодо ведення виробничого процесу.Пропонується використання отриманих моделей в складі інтегрованої системи керу-вання металургійним підприємством, а саме в підсистемі підтримки прийняття рі-шень оператором конвертера для формування порад щодо збільшення тривалості ро-боти поточної футеровки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Грубник, Ю. В., М. Ю. Головченко, and Є. А. Анципович. "Спосіб лікування остеомієліту п’яткової кістки у хворих на нейропатичну форму синдрому діабетичної стопи." Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука, no. 3 (December 3, 2021): 40–44. http://dx.doi.org/10.11603/2414-4533.2021.3.12333.

Full text
Abstract:
Мета роботи: поліпшити результати лікування, знизити кількість післяопераційних ускладнень, скоротити терміни стаціонарного лікування хворих з остеомієлітом п’яткової кістки на тлі нейропатичної форми синдрому діабетичної стопи завдяки застосуванню запропонованої методики модифікованого операційного лікування. Матеріали і методи. Дослідження проводили на базі відділення гнійно-септичної хірургії Міської клінічної лікарні № 11 м. Одеси. У дослідження включені пацієнти, які хворіють на цукровий діабет типу 2 з нейропатичною формою синдрому діабетичної стопи. У всіх випадках гнійно-некротичний процес локалізувався в ділянці п’яти з ураженням п’яткової кістки. Впродовж 2014–2020 рр. ми спостерігали пацієнтів з остеомієлітом п’яткової кістки на тлі нейропатичної діабетичної стопи. Пацієнтів розділили на дві групи. Першу групу склали 24 пацієнти з остеомієлітом п’яткової кістки, оперованих за запропонованою методикою. З метою стимуляції репаративних процесів у тканинах ми використовували інтраопераційну інфільтрацію шкірно-м’язових клаптів збагаченою тромбоцитами плазмою. Друга групу сформували на підставі ретроспективного аналізу історій хвороби 32 пацієнтів, які отримували лікування за загальноприйнятими методиками. Результати досліджень та їх обговорення. Застосування запропонованого методу лікування остеомієліту п’яткової кістки дало змогу знизити кількість післяопераційних ускладнень з 25 до 8,2 %, скоротити середній термін перебування пацієнта в стаціонарі з (29,4 ± 6,2) до (17,14 ± 5,2) дня, а також внаслідок більш ефективного лікування остеомієліту п’яткової кістки зберегти опороспроможність кінцівки, поліпшити якість життя пацієнтів. Відсутність післяопераційних гематом у пацієнтів першої групи ми пов’язуємо із застосуванням розробленої методики «пломбування» залишкових порожнин, яку ми розробили, що запобігає скупченню ексудату з наступним його нагноєнням. Інтраопераційна інфільтрація тканин збагаченої тромбоцитами плазми, що містить не тільки фактори росту, але й адгезивні молекули і цитокіни, що стимулюють репараційні й анаболічні процеси в пошкоджених тканинах, стимулює неоангіогенез, зменшує ймовірність розвитку вторинних некрозів у рані.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Романова, Н. В. "ТЕКСТОВИЙ ПОРТРЕТ ЕМОЦІЇ РАДОСТІ (НА МАТЕРІАЛІ ОПОВІДАННЯ Б.РЕЙМАН «DIE GESCHWISTER»)." Лінгвістичні дослідження 1, no. 54 (2021): 120–31. http://dx.doi.org/10.34142/23127546.2021.54.1.10.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості семантики емоції радості, вербалізованої сучасною німецькою мовою в тканині художнього твору жанру оповідання. Уточнено поняттєво-теоретичний апарат, зокрема поняття ‘емотивна ситуація’, терміни ‘емоція’ і ‘радість’, виявлено два різновиди емотивних ситуацій, висвітлено позитивний, нейтральний і негативний плани останніх, схарактеризовано суб’єктів – носіїв емоції радості, виокремлено основні каузатори емоції радості, запропоновано класифікацію мовних одиниць-маркерів зі значенням ‘емоція радості, її варіанти’
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Riazantsev, Andrii, Heorhii Eitutis, Diana Popova, and Anastasiia Bozhok. "НОВИЙ ПОРЯДОК ВИЗНАЧЕННЯ ПЛАТИ ЗА КОРИСТУВАННЯ ВЛАСНИМИ ВАГОНАМИ ПЕРЕВІЗНИКА АТ «УКРЗАЛІЗНИЦЯ» ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ ВАНТАЖНИХ ОПЕРАЦІЙ – ЕФЕКТИВНИЙ ЗАСІБ ПОКРАЩЕННЯ ПРОСТОГО ВІДТВОРЕННЯ ОСНОВНИХ ФОНДІВ." PROBLEMS AND PROSPECTS OF ECONOMIC AND MANAGEMENT, no. 3 (19) (2019): 157–66. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2019-3(19)-157-166.

Full text
Abstract:
У статті досліджено проблему затримки вантажовласниками вагонів АТ «Укрзалізниця» під час виконання вантажних операцій. Обґрунтовано необхідність запровадження розробленого Порядку визначення плати за користування власними вагонами перевізника АТ «Укрзалізниця» під час виконання вантажних операцій. Визначено, що запропонована методика розрахунку вартості простоїв вагонів стимулюватиме клієнтів ефективніше використовувати рухомий склад, зменшить наднормативний простій вагонів на під'їзних коліях та пришвидшить час їх обігу. Представлені формули розрахунку за використання власних вагонів перевізника під час виконання вантажних операцій та за перенесення терміну наступної вантажної операції для власних вагонів перевізника. Зазначено, що введення плати стимулюватиме вантажовідправника й вантажоодержувача вчасно та швидко повертати вагон, а також принесе додатковий ефект народному господарству загалом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Dzhyvak, V. H., and I. M. Klishch. "ОСОБЛИВОСТІ ЦИТОКІНОВОГО ПРОФІЛЮ У СИРОВАТЦІ КРОВІ ЩУРІВ ЗА УМОВИ КОРЕКЦІЇ ТРАВМИ М’ЯЗІВ ПЛАЗМОЮ КРОВІ, ЗБАГАЧЕНОЮ ТРОМБОЦИТАМИ." Вісник медичних і біологічних досліджень, no. 3 (November 27, 2020): 53–58. http://dx.doi.org/10.11603/bmbr.2706-6290.2020.3.11518.

Full text
Abstract:
Резюме. Плазма крові, збагачена тромбоцитами, набула великої актуальності в останнє десятиліття і становлять все більшу спрямованість експериментального та клінічного дослідження в контексті загоєння ран та регенерації тканин. Однак незважаючи на різноманітні програми, ефективність регенеративних методів лікування плазмою крові, збагаченою тромбоцитами, залишається актуальною. Мета дослідження – оцінити ефективність плазми крові, збагаченої тромбоцитами, на показники цитокінового профілю за умови експериментальної травми м’язів. Матеріали і методи. Експериментальне дослідження виконано на 92 нелінійних білих щурах. Травму моделювали за розробленою методикою в умовах тіопентал-натрієвого знеболюванняння. Отримання плазми, збагаченої тромбоцитами, відбувалося у два етапи з дотриманням усіх правил стерильності. Визначали вміст цитокінів сироватки крові (TNFα, IL1β, IL6, IL10) методом твердофазового імуноферментного аналізу. Результати. Показники прозапальних цитокінів сироватки крові у щурів, яким моделювали травму м’язів, були достовірно вищими, ніж у тварин без змодельованої патології. Застосування плазми крові, збагаченої тромбоцитами, супроводжувалось зменшенням концентрації прозапальних цитокінів сироватки крові. Порівнюючи отримані дані до та після корекції, можна зробити висновок щодо протизапального ефекту PRP, який характеризувався зниженням концентрації прозапальних цитокінів, які посилено продукуються при запальному процесі у відповідь на травму м’язів у всі терміни спостереження, та гіперпродукцією протизапального IL10, який може пригнічувати вироблення TNFα та послаблювати його негативні ефекти. Висновки. У тварин з механічною травмою м’язів стегна спостерігається підвищення концентрації IL1β, TNFα та IL6 сироватки крові на тлі виснаження протизапальних резервів. Застосування плазми, збагаченої тромбоцитами, зменшує прозапальний ефект цитокінів шляхом зниження їх концентрації, починаючи з першої доби експерименту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Щербак, О. В. "ЛІНГВОСЕМІОТИЧНІ КОДИ ТА СПЕЦИФІКА ФУНКЦІОНУВАННЯ ЇХНІХ РІЗНОВИДІВ У ПУБЛІЦИСТИЧНИХ КІНОТЕКСТАХ." Nova fìlologìâ, no. 84 (December 30, 2021): 268–73. http://dx.doi.org/10.26661/2414-1135-2021-84-38.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено проблемі виокремлення різновидів лінгвосеміотичних кодів і визначення специфіки їхнього функціонування в українських публіцистичних кінотекстах. У роботі подано синтезовану інформацію про еволюцію поняття «код» із презентацією найпопулярніших підходів до його трактувань, а також наведено аргументи на користь розгляду коду без ототожнення його з мовою. Пояснено зміст поняття «кінотекст», на підставі цього запропоновано в його дослідженнях послуговуватися терміном «лінгвосеміотичний код», оскільки процес нейрофізіологічного сприйняття його вербальних і невербальних компонентів відбувається нерозривно, а конструювання його невербального ряду спирається на вербальний складник. Отже, лінгвосеміотичний код – це одноцільність знаків лінгвістичної та / або нелінгвістичної генези, план змісту та план форми яких водночас скеровано на реалізацію певної функції повідомлення, репрезентованого кодом. Здійснено огляд розроблених ученими класифікацій кодів, зокрема й актуальних для кінотекстів, однак для обстеження публіцистичних кінотекстів рекомендовано виокремлювати три типи лінгвосеміотичних кодів з огляду на їхню здатність реалізувати інформативність і впливовість відповідних повідомлень. До них уналежнено коди «Автор», «Герой», «Документ», що мають як вербальні, так і невербальні об’єктиватори. Встановлено, що лінгвосеміотичний код «Автор» аудіально вербалізується за допомогою дейктичних слів (особові, присвійні та вказівні займенники), складних речень із підрядними умови, періодів, фразеологізмів, інколи гіпербол і цитат, а також візуально-графічно презентується у прикінцевих титрах у формі антропонімів. Своєю чергою, візуалізація цього коду забезпечується установочними кадрами та відзначається асоціативним зв’язком із його вербалікою. Лінгвосеміотичний код «Герой» виражається двома субкодами – «Експерт» і «Свідок», де для першого характерним є вживання термінів, суспільно-політичної лексики, сленгізмів, а для другого – розмовних слів, вигуків і взагалі суржику, попри те, що обидва субкоди мають тотожну візуальну презентацію. Для реалізації їхніх функцій зазвичай використовуються середні перші плани зйомок осіб, дещо рідше – загальні та середні другі плани. Лінгвосеміотичний код «Документ» має збіги з кодом «Автор» у мовному оформленні, проте відрізняється своєю візуальною об’єктивацією, що здійснюється з використанням ефекту ретрокадрів та інтертитрів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Маlyk, S. V., Ya V. Rybalka, М. V. Bezruchko, and О. S. Оsipov. "Динаміка регенеративних процесів у пацієнтів з хронічними ранами при застосуванні PRP-терапії." Klinicheskaia khirurgiia 85, no. 5 (May 26, 2018): 36–39. http://dx.doi.org/10.26779/2522-1396.2018.05.36.

Full text
Abstract:
Мета. Покращення регенеративних процесів хронічних ран (ХР), шляхом застосування в комлексі лікувальних заходів аутологічної плазми, збагаченої тромбоцитами (АПЗТ) – Plateletrich plasma (PRP). Матеріали і методи. Проаналізовано результати лікування 200 хворих з ХР різного генезу. У пацієнтів 1-ї групи (n=99) комплекс лікування включав PRP-терапію. Результати. Застосування PRP-терапії приводило до чіткої статистично значущої відмінності (р < 0,05) у швидкості загоєння ХР у 1-й групі порівняно з 2-ю групою, і ця тенденція зберігалась до закінчення лікування. Відносно низьку ефективність PRP-терапії спостерігали у пацієнтів з ХР та хронічною венозною недостатністю (ХВН). Висновки. Використання PRP–терапії в комплексі лікування ХР є клінічно ефективним. Застосування цього методу прискорює процеси репарації, скорочує терміни загоєння ХР, статистично значущо зменшує площу ранового дефекту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Загородня, Алла. "Реформування середньої освітив добу незалежності: система профільного навчаннястаршої школи." New pedagogical thought 103, no. 3 (December 14, 2020): 17–20. http://dx.doi.org/10.37026/2520-6427-2020-103-3-17-20.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено питання організації профільного навчання, стратегічні завдання реформування освіти, зокрема ланки загальної середньої освіти. Визначено мету та завдання профільного навчання. Наведено перелік нормативних документів, що регламентують реформи освіти й загальної середньої освіти в Україні, як-от: постанова Кабінету Міністрів України «Про перехід загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру і12-річний термін навчання» (2000 р.), Національна доктрина розвитку освіти (2001 р.), Концепція профільного навчання у старшій школі (2003 р.), закон «Про загальну середню освіту» (2017 р.), Національна стратегія розвитку освіти на період до 2021 року (2013 р.), План пріоритетних дій Уряду до 2020 року (2017 р.) тощо. Окреслено пріоритетні завдання щодо запровадження профільного навчання в шкільну освіту України, які наведені в даних документах. Визначено особливості процесу профілізації змісту навчання у старшій загальноосвітній школі. Означено принципи, на яких ґрунтується профільне навчання, зокрема: фуркації, варіативності й альтернативності, наступності та неперервності, гнучкості, діагностико-прогностичної реалізованості. Проаналізовано навчальні плани сучасних закладів загальної середньої освіти України. Продемонстровано зміни щодо системи загальної середньої освіти профільної школи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Dziubanovskyi, I. Ya, B. M. Verveha, S. R. Pіdruchna, and N. A. Melnyk. "Стан антиоксидантної системи захисту при експериментальному перитоніті на тлі цукрового діабету." Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука, no. 1 (March 25, 2019): 31–36. http://dx.doi.org/10.11603/2414-4533.2019.1.9909.

Full text
Abstract:
Мета роботи: вивчити стан антиоксидантної системи захисту в організмі піддослідних тварин при змодельованому гострому поширеному перитоніті на тлі цукрового діабету порівняно із тваринами з експериментальним гострим поширеним перитонітом. Матеріали і методи. У експерименті використано 56 білих щурів. Цукровий діабет у дослідних тварин моделювали шляхом внутрішньоочеревинного введення стрептозотоцину фірми “Sigmal” з розрахунку 7 мг на 100 г маси тварини, гострий поширений перитоніт – введенням 0,5 мл 10 % профільтрованої калової суспензії в черевну порожнину. Визначали показники антиоксидантного статусу – супероксиддисмутазну активність плазми, каталазну активність плазми та печінки, відновлений глутатіон, церулоплазмін. Терміни спостереження: 1, 3, 7 доби від початку моделювання перитоніту. Для проведення досліджень використовували сироватку крові та гомогенат печінки. Результати досліджень та їх обговорення. У результаті досліджень доведено, що при гострому поширеному перитоніті на тлі цукрового діабету більшою мірою виснажуються антиоксидантні ресурси захисту порівняно із групою тварин зі змодельованим гострим перитонітом. В основній групі встановлено статистично значуще зниження таких антиоксидантних показників, як церулоплазмін (на 1 добу – на 12,25 %, на 3 добу – на 12,11 %, на 7 добу – на 11,15 %), відновлений глутатіон (на 1 добу – на 11,87 %, на 3 добу – на 10,89 %, на 7 добу – на 9,42 %), супероксиддисмутазна активність плазми крові (на 1 добу – на 9,94 %, на 3 добу – на 13,22 %, на 7 добу – на 7,43 %), каталазна активність печінки (на 1 добу – на 7,63 %, на 3 добу – на 19,39 %, на 7 добу – на 20,97 %) порівняно із групою із змодельованим гострим поширеним перитонітом (р<0,05). У тварин із експериментальним гострим поширеним перитонітом на тлі цукрового діабету захисні антиоксидантні ресурси виснажувалися більшою мірою порівняно із тваринами із змодельованим гострим перитонітом. Встановлене пригнічення антиоксидантної системи захисту вказує на значне виснаження факторів захисту організму при гострому поширеному перитоніті на тлі цукрового діабету.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Вязовик, Віталій Миколайович, Володимир Вікторович Починок, and Дмитро Юрійович Шинкаренко. "КЛАСИФІКАЦІЯ ТЕХНОЛОГІЙ УТИЛІЗАЦІЇ ДІОКСИДУ ВУГЛЕЦЮ В УМОВАХ ЕКОНОМІКИ ЗАМКНУТОГО ЦИКЛУ." Вісник Черкаського державного технологічного університету, no. 2 (June 22, 2021): 82–107. http://dx.doi.org/10.24025/2306-4412.2.2021.227052.

Full text
Abstract:
У статті наведено основні методи переробки вуглекислого газу в різні сполуки, окреслено їх переваги й недоліки з погляду можливості їх використання для циркуляційної економіки. Це:- звичайне термічне перетворення вуглекислого газу. У свою чергу, поділяється на розщеп-лення вуглекислого газу та перетворення СО2 у поєднанні з кореактивом, метаном, Н2 або Н2О. Перший спосіб не дуже ефективний і використовується мало. Другий дає змогу отримувати різноманітні органічні сполуки;- сонячна термохімічна конверсія – використання сонячної енергії для термохімічного перетворення. Цей метод не потребує додаткових джерел енергії і не справляє негативного впливу на навколишнє середовище;- фотохімічне перетворення. Цей метод відрізняється від сонячного перетворення тим, що він використовує енергію фотонів для здійснення реакції;- безхімічна конверсія. Таке перетворення сонячної енергії в хімічну є «природним» фотосинтезом для виробництва біопалива;- електрохімічне перетворення. Це метод, при якому електрична енергія подається для створення потенціалу між двома електродами осередку, що дає можливість перетворювати вуглекислий газ на хімічні сполуки;- плазмова технологія перетворення вуглекислого газу. Це метод, який використовує різні типи плазми. Серед розрядів як найбільших джерел плазми, що використовуються для перетворення вуглекислого газу, є діелектричний бар’єрний розряд (також званий «тихим» через «повільні» електрони), мікрохвильова піч, ковзна дуга, тління, корона, іскра та імпульс. Зазначені технології і методи утилізації СО2 можуть використовуватися залежно від по-ставленої задачі, специфіки і можливостей регіону, де планується їх використання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Термін плавки"

1

Боянівський, Владислав Петрович. "Підвищення ефективності печей для переплавки алюмінієвого брухту." Master's thesis, Київ, 2018. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/24376.

Full text
Abstract:
Магістерська дисертація на тему «Підвищення ефективності печей для переплавки алюмінієвого брухту»: 104 с., 35 рис., 12 табл., 4 додатки, 15 джерел. Об’єкт дослідження – піч для переплавки алюмінієвого брухту. Мета роботи – підвищення енергетичної ефективності та удосконалення конструкції печей для переплавки алюмінієвого брухту. Проаналізовані основні способи підвищення енергетичної ефективності. Наведені результати розрахунків енергетичної ефективності печі місткістю 6 т, потужністю 600 кВт, для переплвки алюмінієвого брухту. Показано, що за рахунок зменшення терміну відкриття форкамер знизилися витрати підведеної теплоти в печі на 45 %, а за рахунок зміни теплоізоляційних шарів - на 21 %. Підібрані газоспалюючі пристрої – пальники типу ГПП-5 та наведена схема їх розміщення в боковій передній стінці печі. Виконані розрахунки енергетичної та економічної ефективності переводу печі з електричного нагріву на газовий, при цьому для газового нагріву витрати підведеної теплоти зменшуються на 9 – 10 % порівняно з електричним. Розрахунками визначено, що використання газового нагріву порівняно з електричним економічно більш ефективно, оскільки витрати на природний газ в циклі плавки для модернізованої печі потужністю 600 кВт зменшуються приблизно на 10 %. Розроблена конструкція печі з нахиленим склепінням, для якої порівняно з традиційним зменшується термін плавки у середньому на 11 %, а ККД підвищується на 7 %. Для утилізації теплоти димових газів обрано односторонньо-голчастий металевий рекуператор для підігріву дуттьового повітря з площею поверхні нагріву 12 м2. В результаті встановлення рекуператора температура димових газів знижується від 800 °С до 390 °С, при цьому температура дуттьового повітря підвищується від 20 °С до 350 °С. Величина економії палива складає 16,9 %. На базі програмного забезпечення Solid Works побудовані геометричні моделі багатошарових стінок печі та отримані результати розподілу температурних полів по товщині огороджувальних конструкцій. Наведені результати співставні з експериментальними даними отриманими на реальних печах. Передбачені заходи з безпечної і комфортної роботи в приміщенні науково-дослідної лабораторії та заходи з пожежної безпеки та безпеки в надзвичайних ситуаціях. Розроблено стартап-проект за шаблоном Business Model Canvas.
Master's dissertation on "Improving the efficiency of furnaces for aluminum scrap remelting": 104 p., 35 f., 12 tables, 4 applications, 15 sources. The object of the study is an oven for aluminum scrap remelting. The purpose of the work is to increase energy efficiency and improve the design of furnaces for aluminum scrap remelting. Analyzed the main ways of improving energy efficiency. Presented the results of calculations of the energy efficiency of a 6-ton capacity kiln with a capacity of 600 kW for the remelting of aluminum scrap. It is shown that due to reduction of the opening time of the firebox, the cost of the supplied heat in the furnace decreased by 45% and due to the change of the thermal insulation layers - by 21%. Selected gas-fired devices - burners type GPP-5 and the scheme of their placement in the side of the front wall of the furnace. The calculations of the energy and economic efficiency of the furnace conversion from the electric heating to the gas have been performed, while for the gas heating the costs of the supplied heat are reduced by 9 - 10% in comparison with the electric one. Calculations have shown that the use of gas heating compared to electric is economically more efficient, since the cost of natural gas in the melt cycle for a 600 kV upgraded furnace decreases by about 10%. Developed the furnace design with an inclined vault for which the average melting time decreases by 11% compared to the traditional one, and the efficiency increases by 7%. For utilization of flue gases heat was chosen one-sided-needle metal recuperator for heating of blown air with the area of the heating surface 12 m2. As a result of the installation of the recuperator, the temperature of the flue gases is reduced from 800 °C to 390 °C, while the ambient air temperature rises from 20 ° C to 350 C. The amount of fuel savings is 16.9 %. Based on the Solid Works software, constructed geometric models of the multilayer walls of the furnace and obtained the results of the distribution of temperature fields along the thickness of the enclosing structures. The presented results are comparable to the experimental data obtained on real furnaces. Made provision for safe and comfortable work in the premises of a research laboratory and fire and safety measures in emergencies. A startup project based on the Business Model Canvas template has been developed.
Магистерская диссертация на тему «Повышение эффективности печей для переплавки алюминиевого лома» 104 с., 35 рис., 12 табл., 4 приложения, 15 источников. Объект исследования - печь для переплавки алюминиевого лома. Цель работы - повышение энергетической эффективности и совершенствование конструкции печей для переплавки алюминиевого лома. Проанализированы основные способы повышения энергетической эффективности. Приведены результаты расчетов энергетической эффективности печи вместимостью 6 т, мощностью 600 кВт, для переплавки алюминиевого лома. Показано, что за счет уменьшения срока открытия форкамер снизились расходы подведенной теплоты в печи на 45%, а за счет изменения теплоизоляционных слоев - на 21%. Выбраны газосжигающие устройства - горелки типа ГПП-5 и приведена схема их размещения в боковой передней стенке печи. Выполнены расчеты энергетической и экономической эффективности перевода печи с электрического нагрева на газовый, при этом для газового нагрева расходы подведенной теплоты уменьшаются на 9 - 10% по сравнению с электрическим. Расчетами установлено, что использование газового нагрева по сравнению с электрическим экономически более эффективно, поскольку затраты на природный газ в цикле плавки для модернизированной печи мощностью 600 кВт уменьшаются примерно на 10%. Разработана конструкция печи с наклонным сводом, для которой по сравнению с традиционным уменьшается срок плавки в среднем на 11%, а КПД повышается на 7%. Для утилизации теплоты дымовых газов выбран односторонне-игольчатый металлический рекуператор для подогрева дутьевого воздуха с площадью поверхности нагрева 12 м2. В результате установки рекуператора температура дымовых газов снижается от 800 °С до 390 °С, при этом температура дутьевого воздуха повышается от 20 °С до 350 °С. Величина экономии топлива составляет 16,9%. На базе программного обеспечения Solid Works построены геометрические модели многослойных стенок печи и получены результаты распределения температурных полей по толщине ограждающих конструкций. Приведены результаты сопоставимы с экспериментальными данными полученными на реальных печах. Предусмотрены меры по безопасной и комфортной работе в помещении научно-исследовательской лаборатории. Разработан стартап-проект по шаблону Business Model Canvas.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Корнєва, Ліана Володимирівна. "Удосконалення обліку та контролю нарахування заробітної плати на ТОВ «Термо, ЛТД»." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/2288.

Full text
Abstract:
Корнєва Л. В. Удосконалення обліку та контролю нарахування заробітної плати на ТОВ «Термо, ЛТД» : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 071 " Облік і оподаткування" / наук. керівник Т. О. Меліхова. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 135 с.
UA : Кваліфікаційна робота для здобуття ступеня вищої освіти магістра за спеціальністю 071 - Облік і оподаткування, науковий керівник Т.О. Меліхова. Запорізький національний університет. Інженерний інститут. Факультет економіки та менеджменту, кафедра обліку, аналізу, оподаткування та аудиту, 2020. Досліджено теоретичні основи обліку та контролю нарахування заробітної плати. Показано облік нарахування заробітної плати на ТОВ «Термо, ЛТД». Проаналізовано господарська діяльність ТОВ «Термо, ЛТД». Проведено контроль нарахування заробітної плати на ТОВ «Термо, ЛТД». Розроблені шляхи щодо удосконалення обліку та внутрішнього контролю нарахування заробітної плати ТОВ «Термо, ЛТД».
EN : Qualification work for higher master's degree in specialty 071 - Accounting and taxation, scientific supervisor T.О. Melikhov. Zaporizhzhіa National University. Engineering Institute. Faculty of Economics and Management, Department of Accounting, Analysis, Taxation and Auditing, 2020. The theoretical basis of accounting and control of payroll is investigated. The accounting of the salary calculation at the LLC "Thermo, LTD" is shown. The economic activity of LLC “Thermo, LTD” is analyzed. The control of salary calculation at LLC “Thermo, LTD” was carried out. Ways to improve accounting and internal control of payroll of Thermo, LTD LLC were developed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography