Academic literature on the topic 'Теплова ефективність'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Теплова ефективність.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Теплова ефективність"

1

Єгоров, Богдан Вікторович, and Наталія Олександрівна Батієвська. "ТЕХНОЛОГІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ГРАНУЛЮВАННЯ КОМБІКОРМІВ." Scientific Works 82, no. 2 (February 15, 2019): 10–16. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v82i2.1193.

Full text
Abstract:
Анотація. Розвиток комбікормової промисловості характеризується інтенсифікацією технологічних процесів, направлених, в першу чергу, на підвищення санітарної якості. До таких процесів відносять волого-теплову обробку. Вплив волого-теплової обробки на засвоюваність поживних речовин окремих інгредієнтів комбікорму було предметом багатьох досліджень. Загалом, волога-теплова обробка комбікорму дозволяє покращити засвоюваність поживних речовин, включаючи білки, амінокислоти і вуглеводи. Наука і практика довели високу ефективність гранульованих комбікормів. Був проведений огляд літератури. Представлена актуальність проблеми комбікормової галузі, а саме питання по удосконаленню технології гранулювання комбікормів. Стаття присвячена обґрунтуванню доцільності застосування технології гранулювання в комбікормовій галузі. Грануляція дозволяє забезпечити стабільну однорідність, поліпшити санітарно-гігієнічні параметри, збільшити поживну цінність, збільшити термін зберігання, поліпшити фізичні властивості компонентів комбікорму. Однак, незважаючи на всі переваги, існуючі лінії гранулювання мають відносно високу продуктивність і, в той же час, високі питомі витрати електроенергії. Затверджена мета роботи, а також об’єкт та предмет та завдання дослідження. Мета роботи полягала у обґрунтуванні явних недоліків в традиційній технології гранулювання комбікормів, та зниженні питомих витрат електроенергії на виробництво гранульованих комбікормів у вигляді крупки. Первинні результати досліджень включали в себе: обгрунтування застосування процесу експандування перед процесом гранулювання; описання удосконаленої технології гранулювання у вигляді параметричної схеми, з наданням технологічних режимів; описання розробленої технології виробництва гранульованих комбікормів у вигляді суміші крупки гранул та крупки експандату. яка передбачає: роздільне гранулювання підготовленої сировини, отримання гранул, отримання крупки гранул, часткове експандування вихідної сировини, отримання експандату, подрібнення експандату, вилучення крупки експандату та її об’єднання з крупкою отриманою з гранул, отримуючи таким чином суміш крупки гранул та крупки експандату в певних обґрунтованих пропорціях. Заключним етапом представлені первинні висновки по проведений роботі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сорокова, Наталія Миколаївна, and В. В. Дідур. "Математичне моделювання динаміки тепломасопереносу в процесі жаріння олійної сировини." Scientific Works 83, no. 1 (September 1, 2019): 141–46. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v83i1.1432.

Full text
Abstract:
Розроблено математичну модель і чисельний метод розрахунку динаміки тепломасопереносу та фазових перетворень в процесі волого-теплової обробки подрібненої олійної сировини (м’ятки) в багаточанній жаровні циліндричної конфігурації при кондуктивному підведенні теплоти. Волого-теплова обробка м’ятки є складовим процесом в технології виготовлення рослинної олії. Вона супроводжується певними біохімічними і структурними змінами матеріалу, спрямованими на підвищення виходу та якісних показників олії. Основною умовою досягнення необхідних якісних змін є дотримання заданого температурно-вологістного стану м’ятки при обробці. Математична модель будувалась на базі диференціального рівняння переносу субстанції (енергії, маси, імпульсу) в системах, що деформуються. Вона включає рівняння переносу енергії та рівняння масопереносу рідкої, парової і повітряної фаз в дисперсній колоїдній капілярно-пористій системі. Сформульовано крайові умови. Розроблено чисельний метод розрахунку. Проведено розрахунок динаміки і кінетики жаріння рецинової мезги та верифікацію отриманих результатів, що свідчить про адекватність математичної моделі, ефективність чисельного методу та доцільність їх використання при розробці та оптимізації режимів жаріння у відповідних умовах різних видів насіння олійних культур.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Vashchyshak, I. R., and S. P. Vashchyshak. "Рекуператор на пульсаційних теплових трубках з мікропроцесорним управлінням." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 5 (May 30, 2019): 107–10. http://dx.doi.org/10.15421/40290521.

Full text
Abstract:
Для забезпечення одночасного провітрювання та опалення приміщень за допомогою системи вентиляції та з метою економії енергоносіїв запропоновано розробити конструкцію рекуператора з теплообмінником на пульсаційних теплових трубках. Встановлено, що пульсаційні теплові трубки є простішими, надійнішими і дешевшими за звичайні гнітові теплові трубки за співрозмірної з ними теплової ефективності. Запропоновано як елементи теплообмінника рекуператора застосувати багатовиткові замкнені пульсаційні теплові трубки, які серед інших типів пульсаційних трубок мають найвищу теплову ефективність. Запропоновано застосувати у теплообміннику на пульсаційних теплових трубках керамічні нагрівні елементи, що доповнить систему вентиляції функціями системи опалення. Наведено методику розрахунку теплових та конструктивних параметрів пульсаційних теплових трубок, яка дає змогу отримати оптимальні теплові параметри теплообмінника завдяки зміні конструктивних, або оптимальні конструктивні параметри завдяки зміні теплових. Це дає змогу спроектувати рекуператор системи вентиляції для різних умов експлуатації. З метою досягнення повної автономності запропоновано для управління роботою системи вентиляції використати мікропроцесор. Це дасть змогу підтримувати необхідну температуру і рівень чистого повітря у приміщенні залежно від часу доби завдяки зміні режимів роботи електродвигунів вентиляторів та часу нагрівання керамічних нагрівачів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Kolesnik, O. O., and A. A. Burlaka. "Нові аспекти застосування глісонового методу мобілізації воріт печінки в хірургічному лікуванні метастатичного колоректального раку." Klinicheskaia khirurgiia 85, no. 8 (August 30, 2018): 58–61. http://dx.doi.org/10.26779/2522-1396.2018.08.58.

Full text
Abstract:
Мета. Покращити безпосередні результати хірургічного лікування хворих із метастатичним колоректальним раком (мКРР) шляхом удосконалення Глісонового методу резекції печінки. Матеріали і методи. Проведено ретроспективний аналіз (із січня 2014 по листопад 2017 р.) клінічних даних 62 хворих із МКРР, яким виконували мобілізацію воріт печінки Глісоновим методом. Результати. Інтраопераційна крововтрата становила (382 ± 221) мл, тривалість резекції – (254 ± 63,7) хв, періопераційна гемотрансфузія – (380 ± 120) мл, теплова ішемія (селективний маневр Прінгла – СМП) – (25,1 ± 13,6) хв. Хірургічні ускладнення ІІІ і більше ступеня за класифікацією Clavien-Dindo зареєстровані у 5 (8,06%) хворих. Померлих не було. Висновки. Оптимізація Глісонового методу мобілізації воріт печінки продемонструвала його доцільність та ефективність у хірургічному лікуванні МКРР. Основною перевагою цього методу вважаємо можливість визначення варіантної анатомії печінки, зменшення тривалості та об’єму теплової ішемії паренхіми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Зур’ян, О. В. "ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕПЛОВОГО РЕЖИМУ ГІДРОТЕРМАЛЬНОЇ ТЕПЛОНАСОСНОЇ СИСТЕМИ." Vidnovluvana energetika, no. 4(67) (December 25, 2021): 77–89. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2021.4(67).77-89.

Full text
Abstract:
Ґрунтові води є високоефективним джерелом відновлюваної низкопотенциальной енергії, проте ефективне використання таких систем багато в чому залежить від попереднього вивчення геологічної будови гірського масиву, а також гідрогеологічних параметрів водоносного горизонту. Метою дослідження є визначання залежності техніко-економічних показників гідротермальної теплонасосної системи від гідрогеологічних параметрів водоносного горизонту. В роботі визначено основні гідрогеологічні параметри, які впливають на тепловий режим гідротермальної теплонасосної системи. Представлено розроблену і сконструйовану в Інституті відновлюваної енергетики НАН України гідротермальну експериментальну теплонасосну систему, яка складається з теплового насоса та двох свердловин, через які забезпечується циркуляція води від підземного горизонту до теплового насоса. Наведено опис характеристик вимірювального обладнання, встановленого на гідротермальній теплонасосній системі, та розробленої автором інтерактивної системи диспетчеризації на базі програмного продукту ESM (Engineering Systems Manager) з використанням язика програмування FBD (Function Block Diagram|Continuous Function Chart), яка була застосована для побудови системи візуалізації та архівації даних, отриманих в процесі цієї науково-дослідницької роботи. Наведено результати проведених експериментальних досліджень. Виконано аналіз ефективності та інвестиційної привабливості гідротермальної системи, де як відновлюване первинне джерело теплової енергії для роботи теплового насоса використовується низькопотенціальна теплова енергія води водоносного горизонту. Показано, що наявні гідротермальні теплонасосні системи не завжди адаптовані до умов експлуатації, місця розташування об’єкта і що відсутня методика проєктування гідротермальних теплонасосних систем і методика проведення попередніх гідрогеологічних досліджень району, вибраного для монтажу даних систем. Мають перспективу подальші експериментальні дослідження впливу дебіту та динаміного рівня свердловини на стабільність та ефективність роботи гідротермальної теплонасосної системи. Бібл. 16, табл. 1, рис. 5.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бошкова, І. Л., Н. В. Волгушева, І. І. Мукмінов, О. С. Бондаренко, and О. А. Паскаль. "Вивчення перспектив застосування цеолітів для теплових акумуляторів." Refrigeration Engineering and Technology 57, no. 3 (October 15, 2021): 196–205. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v57i3.2171.

Full text
Abstract:
В дослідженні аналізується ефективність застосування цеолітів для акумулювання теплоти. Зазначається, що принцип роботи теплових акумуляторів на цеолітах ґрунтується на виділенні теплоти адсорбції при зволоженні цеолітів у процесі безпосереднього контакту з водою або з вологим повітрям. Коли вода адсорбується, цеоліт виділяє тепло адсорбції. Для видалення та використання тепла, накопиченого у шарі цеоліту в процесі адсорбції (термічне розвантаження), через ємність пропускають холодне та вологе повітря. Це дозволяє цеолітам адсорбувати воду з повітря, осушити його та нагріти. У процесі десорбції шар цеоліту продувається гарячим сухим повітрям, з шару цеоліту повітря виходить охолодженим і вологим. Визначено, що адсорбційні теплоакумулюючі системи все ще знаходяться на ранніх стадіях розробки та не повністю комерціалізовані, однак деякі конкретні системи для побутових потреб уже вийшли на ринок. Технологія, що ґрунтується на використанні цеолітів, дозволяє зберігати тепло без втрат у мінімальних обсягах протягом тривалих періодів часу. Поглинаючі накопичувачі з нанопористих матеріалів, таких як цеоліти, можуть успішно застосовуватися як теплові акумулятори в промисловості. Цеоліти зустрічаються в природі та отримані штучно. Для підготовки їх до роботи, а також для регенерації цеолітів як штучного, так і природного походження необхідна стадія сушіння. Встановлено, що при мікрохвильовому сушінні сорбційна ємність цеолітів значно збільшується внаслідок того, що застосування мікрохвиль призводить до отримання дрібніших зерен. Як правило, це сприяє зростанню пористості та покращенню механічних властивостей. Ефективність мікрохвильового нагріву залежить від хімічного складу цеоліту та його діелектричних властивостей. Для розрахунку температурного поля у шарі цеоліту при мікрохвильовому сушінні визначено аналітичну залежність. Швидкість сушіння при проведенні розрахунків визначається даними експериментів відповідно до типу цеоліту
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дорошенко, О. В., В. Ф. Халак, and Ю. І. Дем'яненко. "Оптимізація й прогнозування ефективності рідинних сонячних колекторів у складі систем гарячого водопостачання." Refrigeration Engineering and Technology 56, no. 1-2 (July 4, 2020): 37–43. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v56i1-2.1827.

Full text
Abstract:
В останні роки сонячні системи гарячого водопостачання викликають усе більший практичний інтерес. Їхнє використання дозволяє знизити пікові навантаження в традиційних системах гарячого водопостачання, альтернативно – замінити останні, забезпечуючи зниження шкідливих викидів у навколишнє середовище. Основним елементом такої системи є рідинний сонячний колектор. На ринку представлений великий вибір сонячних колекторів, проте висока вартість таких систем є одним із факторів, що стримує їх повсякденне використання. Використання полімерних матеріалів у конструкції сонячних колекторів (абсорбера й прозорого покриття) дозволяє суттєво знизити їхню вартість і вагу. Розрахункову ефективність сонячних колекторів досліджують при сонячному випромінюванні вище 800 Вт/м2, але реальні умови його експлуатації скоріш за все будуть нижче номінальних. Для кращого розуміння поведінки плоского полімерного сонячного колектору в реальному середовищі, та виборі його оптимальних геометричних і режимних параметрів, авторами було проведено порівняльне експериментальне дослідження двох таких колекторів, проте з різною величиною повітряного зазору (10 і 25 мм) між теплоприймачем і прозорим покриттям. Як результат, було визначено: коефіцієнт корисної дії, оптичну ефективність, та сумарний коефіцієнт теплових втрат. Був виконаний також аналіз розподілу температур у баку-теплоакумуляторі у верхній і нижній його частинах. За результатами експерименту було відзначено відсутність суттєвої різниці в ефективності сонячних колекторів при зменшенні повітряного зазору з 25 мм до 10 мм в однакових польових умовах. Розрахунок ефективності сонячної системи гарячого водопостачання проводився з урахуванням витраченої енергії на роботу насоса. На основі даних по будівельній кліматології для м. Одеса щодо величини сонячної радіації, авторами була визначена денна та річна теплова потужність сонячної системи гарячого водопостачання
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Morozov, Yu, A. Barylo, D. Chalaev, and M. Dobrovolskyi. "ЕНЕРГЕТИЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ПЕРШИХ ВІД ПОВЕРХНІ ВОДОНОСНИХ ГОРИЗОНТІВ ДЛЯ ТЕПЛО- І ХЛАДОПОСТАЧАННЯ." Vidnovluvana energetika, no. 2(57) (September 2, 2019): 70–78. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2019.2(57).70-78.

Full text
Abstract:
На підставі експлуатаційних даних двох свердловин, пробурених на території Міжнародного центру відновлювальної енергетики, визначена енергетична ефективність використання підземних вод перших від поверхні землі водоносних горизонтів для отримання теплоти та холоду в системах теплохладопостачання житлових будинків та будівель громадського призначення. Дослідні свердловини розташовані на відстані 11,5 м одна від одної, глибина яких складає 50 і 57 м відповідно. Під час проведення пробних відкачок одержані основні попередні експлуатаційні характеристики горизонту. Статичний рівень встановлюється на глибині 32,0 м, дебіт свердловин складає 2-3 м3/год., початкова температура підземних вод – 12 °С. Були розкриті таки водоносні горизонти та комплекси: горизонт алювіально-делювіальних відкладень першої надзаплавної тераси, що складається кварцовими пісками з лінзами та проверстками суглинків і залягає на глибині від 8 до 12 м; водоносний комплекс у відкладах межигірської, берекської та новопетрівської світ олігоцен-міоцену (полтавська і харківська серії), який залягає на глибині від 32 до 50 м та створений з дрібно-зернистого піску; бучаксько-канівський водоносний горизонт, що залягає на глибині від 90 до 117 м і складається з мілкого та дрібно-зернистого піску. Для оцінки можливості використання підземних вод з метою геотермального тепло- і хладопостачання використано водоносний горизонт полтавського і харківського віку, оскільки цей горизонт ізольований від поверхневих і грунтових вод потужною товщою (до 20 м) щільних глин, що забезпечує йому сталий режим фільтрації і стабільні гідрогеологічні параметри. В роботі показано, що використання підземних вод як джерела низькопотенційної енергії для теплових насосів дозволяє отримати від свердловини в 7...10 разів більшу теплову потужність в порівнянні з традиційними теплонасосними системами на основі ґрунтових зондів. Запропоновано схему роботи теплонасосних агрегатів з ступінчастим спрацьовуванням температурного потенціалу підземних вод від + 12 °С до + 1 °С, що дозволяє майже в півтора рази підвищити енергетичну ефективність процесу генерування теплової енергії. Оцінено ефективність застосування підземних вод для кондиціонування приміщень в літній час. Показано, що для даних свердловин величина СОР процесу «пассивного» кондиціонування перевищує 25. Температуру в приміщенні можна знизити на 5 градусів. Кількість «холоду», яка може бути отримана від однієї свердловини, становить більше 10 кВт. На підставі аналізу гідрогеологічних характеристик та режиму фільтрації перших від поверхні водоносних горизонтів вибрано найбільш придатний для створення систем геотермального тепло- і холодопостачання водносний комплекс та проведено розрахунки, які показали доцільність використання водоносного горизонту у відкладах межигірської, берекської та новопетрівської світ олігоцен-міоцену. Бібл. 3, табл. 3, рис. 4.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Морозюк, Л. І., В. В. Соколовська-Єфименко, Б. Г. Грудка, А. М. Басов, and Л. В. Іванова. "Визначення енергоефективності термодинамічних циклів когенераційних машин комерційного призначення." Refrigeration Engineering and Technology 56, no. 3-4 (January 11, 2021): 92–99. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v56i3-4.1949.

Full text
Abstract:
У багатьох комерційних підприємствах на реалізацію процесів охолодження припадає значна час­тина загального енергоспоживання підприємства. Для моніторингу справжнього споживання електроенергії під час безперервної роботи холодильних систем сформовано і методично обґрунтовано способи розрахунку енергоефективності. Основною вимогою до методики енергетичного аналізу таких систем є її базування на принципах і законах термодинаміки. Системним кордоном для порівняння ефективності холодильних та теплонасосних установок є теплова або холодильна потужність та температурний режим роботи. Машину, яка досліджується, призначено для під­приємства торгівлі з широким асортиментом продуктів з двома постійними температурними рівнями короткострокового зберігання. Відповідні холодопродуктивності різні за кількісними показниками, але постійні за часом. Визначення показників ефективності здійснено в системних кор­донах термодинамічного циклу та конструкційних особливостей елементів машини. Вид аналізу – порівняння енергетичної ефективності та габаритів циклів двох або більшої кількості машин з різними робочими речовинами. З використанням еталонних циклів здійснено числове моделювання процесів в теплофікаційній холодильній машині з робочими речовинами R404А та СО2 у єдиному робочому режимі. Розрахунки проведені для шести схемно-циклових рішень. Результатами розв’язання «енергетичної» задачі є дійсний коефіцієнт перетворення СОР. Аналіз показав низьку енергетичну ефективність одноступеневих циклів в режимі теплофікаційної машини з двома тем­пературами кипіння, одна з яких є низькотемпературною. Найвища ефективність у машин, які працюють за циклом двоступеневого стиснення з двома випарниками та детандером перед високотемпературним випарником. Результатами розвязання «транспортної» задачі є визначення теоретичної об’ємної холодопродуктивності компресорів (габариту циклу). Порівняльний аналіз результатів констатує, що габарит циклу з СО2 втричі менший за R404A. Рекомендація на перспективу – двоступенева машина з двома випарниками та проміжною посудиною з СО2. За розв’язанням усіх задач вказаний цикл має найкращі характеристики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Navrodska, R. А. "ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТЕПЛОУТИЛІЗАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ДЛЯ КОТЕЛЬНИХ УСТАНОВОК КОМУНАЛЬНОЇ ТЕПЛОЕНЕРГЕТИКИ." Scientific Bulletin of UNFU 25, no. 9 (November 25, 2015): 225–29. http://dx.doi.org/10.15421/40250935.

Full text
Abstract:
Проаналізовано сучасні теплоутилізаційні технології для газоспоживальних котельних установок комунальної теплоенергетики і виявлено шляхи підвищення їхньої ефективності. Запропоновано вдосконалену технологію утилізації теплоти відхідних газів із використанням комбінованої теплоутилізаційної системи, призначеної для нагрівання зворотної тепломережної води і холодної води системи хімічного водоочищення. Досліджено теплову ефективність цієї системи і визначено рівні підвищення коефіцієнта використання теплоти палива КВП котельної установки протягом опалювального періоду.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Теплова ефективність"

1

Тарасенко, Олександр Миколайович, Сергій Вікторович Угольніков, and Н. В. Шумяка. "Вплив розрахункових параметрів плоского геліоколектора на його ефективність." Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38297.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Фера, Василь Іванович, and Vasyl Fera. "Стабілізація теплового режиму світлодіодів при допомозі теплових труб." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/29644.

Full text
Abstract:
The mathematical thermal model of the cooling system of the LED based on the thermal tube was constructed. The system of differential equations was solved, which includes stationary equation of thermal conductivity and the equation of Joule's thermal generation, both supplemented by thermal boundary conditions. The distribution of temperature in structur elements of the cooling system was calculated in dependance on the power of LED, the parameters of thermal pipe and surrounding temperature.
В дипломній роботі побудовано теплову математичну модель систем охолодження світлодіода на базі локального радіатора та на базі теплової труби. Розв’язано систему диференціальних рівнянь, яка включає стаціонарне рівняння теплопровідності та рівняння термогенерації Джоуля доповнених тепловими граничними умовами. Розраховано розподіл температури в структурних елементах системи охолодження в залежності від потужності світлодіода, параметрів охолоджувальної системи і температури середовища. Сформульовано рекомендації по збільшенню світлового потоку світлодіодних ламп при одночасній стабілізації їх температурного режиму.
ВСТУП…7 1 АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА …11 1.1 Принцип роботи світлодіодів...11 1.2 Класифікація світлодіодів...13 1.2.1 Індикаторні світлодіоди...13 1.2.2 Освітлювальні світлодіоди...14 1.3 Вплив температури p-n-переходу на параметри світлодіодів...17 1.4 Стабілізація температурного режиму світлодіодів...19 1.4.1 Пасивне охолодження...20 1.4.2 Охолодження через друковану плату...24 1.4.3 Активне повітряне охолодження...27 1.4.4 Струминне охолодження...28 2 НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА …31 2.1 Побудова математичної моделі світлодіода...31 2.2 Розрахунок теплового режиму світлодіода з локальним радіатором...36 2.3 Розрахунок системи охолодження світлодіода на базі теплової труби...43 3 ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА...52 3.1 Будова і принцип дії теплової труби...52 3.2 Класифікація теплових труб...55 4 ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКА ЧАСТИНА…60 4.1 Конструювання пасивних систем охолодження світлодіодів...60 4.1.1 Охолодження через корпус...61 4.1.2 Охолодження пасивним радіатором...61 4.2 Конструювання систем охолодження на базі активного радіатора...63 4.3 Конструювання систем охолодження на базі теплових труб...67 4.3.1 Конструювання систем охолодження на базі теплових труб та пасивного радіатора...67 4.3.2 Конструювання систем охолодження на базі теплових труб та активного радіатора...69 5 СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА...72 5.1 Світлодіоди для систем освітлення...72 5.2 Порівняльна характеристика світлодіодних матриць...73 6 ОБГРУНТУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ...81 6.1 Соціально-економічна ефективність нової техніки...81 6.2 Економічний ефект і строк окупності додаткових капіталовкладень в напівпровідникові системи освітлення...82 7 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ...84 7.1 Охорона праці...86 7.1.1 Інфрачервоне випромінювання та особливості його дії на організм людини...86 7.1.2 Дія електромагнітного випромінювання на організм людини...88 7.2 Безпека в надзвичайних ситуаціях...91 7.2.1 Методи захисту світлотехнічної апаратури від дії електромагнітного імпульсу блискавок...91 8 ЕКОЛОГІЯ...92 8.1 Джерела електромагнітних полів та методи зменшення їх впливу...92 8.2 Екологічний вплив електромагнітного опромінення на живі організми...97 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ ДО ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ...99 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ...100
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дєдова, О. В. "Теплові акумулятори для систем опалення та гарячого водопостачання у будинках котеджного типу." Thesis, ВНТУ, 2018. http://ir.lib.vntu.edu.ua//handle/123456789/20987.

Full text
Abstract:
Розглянуто основні принципи використання теплових акумуляторів для систем опалення та гарячого водопостачання у будинках котеджного типу.
The basic principles of the use of thermal accumulators for heating and hot water supply systems in cottage houses are considered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гопка, Олександр Юрійович. "Трубний млин 4.6х10 з модернізацією корпусу." Master's thesis, Київ, 2018. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/26951.

Full text
Abstract:
Метою роботи є пошук варіантів модернізація корпусу трубного млина в літературних джерелах і патентах. В даній роботі розглядається модернізація футеровки барабану трубного млина, яка забезпечує підвищення ефективності подрібнення за рахунок ступінчатої футеровки. Також було розглянуто модернізацію корпусу яка забезпечує покращення теплового режиму в робочій камері.Під час роботи було проведено параметричні та кінематичні розрахунки млина та розрахунки на міцність окремих його вузлів. Виконані креслення вузлів, загального вигляду. Було розроблено правила з техніки безпеки на виробництві, Розроблено систему автоматизації процесу помелу в трубному млині, а також рекомендації з технології монтажу та експлуатації машини. Були розробленні програми для автоматизованого виконання креслень вузлів трубного млина, в результаті були отримані 3D моделі. Отриману 3D модель використали для проведення розрахунків на міцність в системі Ansys. Виконані розрахунки, а також модернізації дипломної роботи можна використовувати для роботи з подальшим вдосконалення трубних млинів.
The aim of the work is to search for options for upgrading the body of the pipe mill in the literature and patents. In this paper, we consider the modernization of the lining of the drum of the tube mill, which provides an increase in the efficiency of grinding by means of a stepped lining. It was also reviewed the modernization of the housing which provides improved thermal conditions in the working chamber. During the work, parametric and kinematic calculations of the mill and strength calculations of its individual nodes were carried out. Completed drawings of nodes, general view. Was developed rules on safety in production, developed a system for automation of the grinding process in a tube mill, as well as recommendations on the technology of installation and operation of the machine. Programs were developed for automated execution of pipe mill assembly drawings, and 3D models were obtained as a result. The resulting 3D model was used to perform strength calculations in the Ansys system. This pipe mill can be used for grinding asbestos cement. Calculations are made, as well as the modernization of the thesis can be used for work with the subsequent improvement of pipe mills.
Целью работы является поиск вариантов модернизация корпуса трубной мельницы в литературных источниках и патентах. В данной работе рассматривается модернизация футеровки барабана трубной мельницы, которая обеспечивает повышение эффективности измельчения за счет ступенчатой футеровки. Также была рассмотрена модернизация корпуса которая обеспечивает улучшение теплового режима в рабочей камере. Во время работы было проведено параметрические и кинематические расчеты мельницы и расчеты на прочность отдельных его узлов. Выполнены чертежи узлов, общего вида. Было разработаны правила по технике безопасности на производстве, Разработана система автоматизации процесса помола в трубном мельнице, а также рекомендации по технологии монтажа и эксплуатации машины. Были разработаны программы для автоматизированного выполнения чертежей узлов трубного мельницы, в результате были получены 3D модели. Полученную 3D модель использовали для проведения расчетов на прочность в системе Ansys. Данную трубную мельницу можно использовать для измельчения асбестоцемента. Выполнены расчеты, а также модернизации дипломной работы можно использовать для работы с последующим совершенствования трубных мельниц.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Остапенко, О. П., Р. О. Тіхоненко, and В. В. Лещенко. "Енергетична ефективність парокомпресійних теплових насосів з когенераційним приводом." Thesis, Херсонський національний технічний університет, 2015. http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/3689.

Full text
Abstract:
Результати досліджень дозволяють оцінити економію умовного палива від застосування парокомпресійних теплонасосних установок (ТНУ) з когенераційним приводом для різних режимів роботи ТНУ та дозволяють здійснити вибір ефективних режимів роботи парокомпресійних ТНУ з врахуванням впливу джерел приводної енергії парокомпресійних теплових насосів та втрат енергії при генеруванні, постачанні і перетворенні електричної енергії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Остапенко, О. П., В. В. Лещенко, and Р. О. Тіхоненко. "Енергетична ефективність парокомпресійних теплових насосів з електричним приводом." Thesis, Херсонський національний технічний університет, 2015. http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/3688.

Full text
Abstract:
Результати досліджень дозволяють оцінити економію умовного палива від застосування парокомпресійних теплонасосних установок (ТНУ) з електричним приводом для різних режимів роботи ТНУ та дозволяють здійснити вибір ефективних режимів роботи парокомпресійних ТНУ з врахуванням впливу джерел приводної енергії парокомпресійних теплових насосів та втрат енергії при генеруванні, постачанні і перетворенні електричної енергії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Козій, Іван Сергійович, Иван Сергеевич Козий, Ivan Serhiiovych Kozii, and К. В. Лего. "Екологічні аспекти та перспективи впровадження теплових насосів на виробництві." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45386.

Full text
Abstract:
Використання теплових насосів – це екологічно чистий метод опалення та кондиціювання, так як використовується відновлювальна сонцем теплова енергія землі. Майже 40 % всієї емісії двоокису вуглецю - результат використання енергії для опалення, кондиціонування і для забезпечення потреб населення і промисловості в гарячій воді.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Остапенко, О. П., В. В. Лещенко, Р. О. Тіхоненко, О. П. Остапенко, В. В. Лещенко, Р. О. Тихоненко, О. P. Ostapenko, V. V. Leshchenko, and R. O. Tikhonenko. "Енергетична ефективність парокомпресійних теплових насосів з електричним та когенераційним приводами." Thesis, Приазовський державний технічний університет, 2015. http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/3589.

Full text
Abstract:
Оцінено економію умовного палива від впровадження парокомпресійних теплових насосів (ТН) малої та великої потужностей з електричним та когенераційним приводом з урахуванням впливу джерел приводної енергії парокомпресійних ТН та з урахуванням втрат енергії при генеруванні, постачанні і перетворенні електричної енергії, визначені області ефективного використання ТН.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Лижник, Владислав Олександрович, and Vladyslav Lyzhnyk. "Ефективність застосування гідродинамічних теплогенераторів тепла в промисловості та житлово-комунальній сфері." Master's thesis, ТНТУ імені Івана Пулюя, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/29976.

Full text
Abstract:
В звичaйних умoвaх вихрoві гідрaвлічні тeплoгeнeрaтoри прoгрaють систeмaм цeнтрaлізoвaнoгo тeплoпoстaчaння пo eнeргeтичній eфeктивнoсті зa умoви, щo oстaнні прaцюють у нoмінaльнoму рeжимі з нoрмaтивними втрaтaми тeплa в тeплoмaгістрaлях. Oднaк в існуючих нині рeaльних умoвaх мaгістрaльні тeплoмeрeжі цeнтрaльнoгo тeплoпoстaчaння прaцюють з нeдoвaнтaжeнням і з більшими втрaтaми тeплa чeрeз низьку якість і знoшeння тeплoізoляції. В цих умoвaх цілкoм рeaльнa ситуaція, при якій eнeргeтичнa eфeктивність викoристaння eнeргoнoсія в систeмaх цeнтрaлізoвaнoгo тeплoпoстaчaння зрівняється з eнeргeтичнoю eфeктивністю систeми тeплoпoстaчaння з вихрoвими тeплoгeнeрaтoрaми. Тoму в диплoмній рoбoті були рoзглянуті питaння дoцільнoсті впрoвaд-жeння висoкoeфeктивних гeнeрaтoрів тeплa для прoмислoвoсті тa кoмунaльнoгo гoспoдaрствa.
Under normal conditions, vortex hydraulic heat generators lose to district heating systems in terms of energy efficiency, provided that the latter operate in nominal mode with normative heat losses in thermal pipelines. However, in the current real world conditions, district heating mains operate with underutilization and with greater heat loss due to poor quality and thermal insulation wear. In these conditions, it is quite a real situation in which the energy efficiency of energy carrier use in district heating systems is compared with the energy efficiency of the heat supply system with vortex heat generators. Therefore, the thesis considered the feasibility of introducing high-efficiency heat generators for industry and public utilities.
ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ...7 ВСТУП...8 РОЗДІЛ 1. ЛІТЕРАТУРНИЙ ОГЛЯД...12 1.1. Недоліки контактних методів нагрівання рідин...12 1.2. Порівняння існуючих методів електронагрівання рідин...14 1.3. Аналіз принципів роботи та базових конструктивних схем гідродинамічних теплогенераторів...19 1.4. Висновки до розділу 1...32 РОЗДІЛ 2. ОСНОВНА ЧАСТИНА...34 2.1. Поняття гідродинаміки вихрових потоків та етапи розвитку вихрових теплогенераторів...34 2.1.1. Основні поняття про вихрові генератори тепла...34 2.1.2. Механоактивація...37 2.2. Основні типи вихрових генераторів тепла та особливості їх конструкцій...40 2.2.1. Основні групи та принцип роботи гідродинамічних генераторів тепла...40 2.2.2. Особливості конструкцій теплогенераторів...43 2.3. Кількісна оцінка ефективності дисипації механічної енергії рухомої рідини в круглому циліндричному каналі...47 2.3.1. Ламінарний стабілізований рух рідини...47 2.3.2. Турбулентний стабілізований рух рідини...48 2.3.3. Вплив шорсткості на ефективність дисипації механічної енергії рухомої рідини...56 2.4. Енергетична ефективність гідродинамічних вихрових теплогенераторів...63 2.4.1. Критерії енергетичної ефективності...63 2.4.2. Енергетична ефективність застосування вихрових гідродинамічних теплогенераторів для систем теплопостачання...65 2.5. Оцінка енергоефективності застосування вихрових генераторів тепла в промисловості та житлово - комунальній сфері...69 2.5.1. Ефективність впровадження вихрових теплогенераторів для технологічного процесу пастеризації молока...69 2.5.2. Ефективність впровадження вихрових теплогенераторів для автономного опалення і гарячого водопостачання...75 2.6. Висновки до розділу 2...82 РОЗДІЛ 3. СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА...84 3.1. Опис типових програмних засобів використаних у магістерській роботі...84 3.1.1. Програма Word для Windows...84 3.1.2. Програма «AUTO CAD»...86 3.1.3. Програма «Mathcad»...87 3.2. Алгоритми програми розрахунку корегувального коефіцієнту потужності на язиці програмування Microsoft Visual C 2008 Express Edition...89 РОЗДІЛ 4. ОБҐРУНТУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ...95 4.1. Теоретичне обґрунтування понять «економічна ефективність та економіч-ний ефект»...95 4.2. Економічне обґрунтування інженерних рішень...97 4.3. Розрахунок економічної доцільності впровадження системи опалення будинку з використанням вихрових теплогенераторів...99 РОЗДІЛ 5. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ...106 5.1. Забезпечення безпечних умов праці в напружених режимах роботи...106 5.2. Аналіз ризиків щодо охорони праці в умовах роботи вихрових генераторів тепла...109 5.3. Захист від шумів та вібрацій...110 5.4. Правила безпеки систем, що працюють під тиском...113 5.5. Електробезпека...116 5.6. Розрахунок стійкості роботи підприємств житлово - комунальної сфери в умовах надзвичайних ситуацій...117 РОЗДІЛ 6. ЕКОЛОГІЯ...121 6.1. Забруднення довкілля, яке виникає в результаті застосування теплогене-руючих агрегатів багатофункціонального призначення...121 6.2. Основні заходи по зменшенню забруднень...125 ВИСНОВКИ...127 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ...129
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Білоцерківський, Олександр Борисович. "Методичні підходи до оцінки соціально-економічної ефективності систем теплопостачання." Thesis, Переяслав-Хмельницкий государственный педагогический университет им. Григория Сковороды, 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22546.

Full text
Abstract:
Визначено поняття ефективності функціонування системи теплопостачання, наведено його класифікацію. Докладно розглянуті складові річного економічного ефекту: капіталовкладення і експлуатаційні витрати. У капітальних витратах враховуються капітальні витрати на теплові мережі, абонентські системи і теплову ізоляцію, а в експлуатаційних − витрати на паливо; перекачування теплоносія; річну вартість теплових втрат теплопроводами; вартість річних відрахувань від капітальних вкладень на відновлення основних фондів, капітальний і поточний ремонти. Соціальна ефективність оцінюється за допомогою показника, оберненого до економічної ефективності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography