Academic literature on the topic 'Теорія розкладів'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Теорія розкладів.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Теорія розкладів"

1

Млавець, Ю. Ю., and О. О. Синявська. "Умови рiвномiрної збiжностi вейвлет розкладiв випадкових процесiв iз просторiв Fψ(Ω)." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Математика і інформатика, no. 2(37) (November 25, 2020): 82–90. http://dx.doi.org/10.24144/2616-7700.2020.2(37).82-90.

Full text
Abstract:
Ця стаття присвячена знаходженню умов рiвномiрної збiжностi з ймовiрнiстю одиниця вейвлет розкладiв класу випадкових процесiв iз просторiв Fψ(Ω). Вивчення загальних властивостей таких випадкових процесiв, отримання оцiнок розподiлу функцiоналiв вiд процесiв з тих чи iнших просторiв випадкових величин, встановлення умов рiвномiрної збiжностi випадкових функцiональних рядiв є одними iз поширених задач теорiї випадкових процесiв. Вейвлет аналiз є достатньо молодою галуззю математики з багатьма цiкавими проблемами й задачами. Однак дану теорiю, зокрема вейвлет розклади функцiй, на даний час широко використовують як у теорiї випадкових процесiв, так i у рiзних областях науки. Наприклад, вейвлет аналiз активно застосовується для фiльтрацiї i попередньої обробки даних, аналiзу стану i прогнозування ситуацiї на фондових ринках, розпiзнавання образiв, при обробцi i синтезi рiзних сигналiв, зокрема при обробцi мовних сигналiв, бiомедичних сигналiв, для розв’язання завдань стиснення i обробки зображень, при навчаннi нейромереж i в багатьох iнших випадках. Тому є актуальною задача знаходження умов рiвномiрної збiжностi вейвлет розкладiв класу випадкових процесiв iз просторiв Fψ(Ω). У данiй роботi ми зосереджуємося на основних властивостях просторiв Fψ(Ω) та деяких елементах теорiї вейвлетiв. На початку статтi наведено основнi означення, теореми, приклади випадкових величин з просторiв Fψ(Ω) та поняття i властивостi мажоруючої характеристики цього простору. Далi подано необхiднi вiдомостi з вейвлет аналiзу, зокрема: означення f-, m-вейвлетiв та умови S, а також умови розкладу функцiй по цим базисам. Також наведено умови рiвномiрної збiжностi з iмовiрнiстю одиниця вейвлет розкладiв деяких функцiй. Основним результатом статтi є умови рiвномiрної збiжностi вейвлет розкладiв випадкових процесiв iз просторiв Fψ(Ω). Данi умови базуються на оцiнках розподiлу супремуму на R випадкових процесiв iз просторiв Fψ(Ω) та рiвномiрної неперервностi сепарабельного вимiрного випадкового процесу X = {X(t), t ∈ R} з простору Fψ(Ω) на деякому вiдрiзку. Також, наведено приклади функцiй, для яких виконується одна iз умов теореми про оцiнку мажоруючої характеристики κ(n) простору Fψ(Ω)
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Доценко, С. І. "Задачі теорії розкладів. Де виникають і при чому тут "прокляття розмірності"." Країна знань, no. 2/3 (135) (2019): 2–4.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Melnyk, O. O. "ЕВРИСТИЧНІ АЛГОРИТМИ РОЗВ'ЯЗАННЯ ОДНОЕТАПНИХ ЗАДАЧ СКЛАДАННЯ РОЗКЛАДІВ ДЛЯ УДОСКОНАЛЕННЯ МОДЕЛІ БАГАТОРІВНЕВОЇ СИСТЕМИ ПЛАНУВАННЯ." Scientific Bulletin of UNFU 25, no. 8 (October 29, 2015): 334–40. http://dx.doi.org/10.15421/40250854.

Full text
Abstract:
Проаналізовано евристичні алгоритми розв'язання задач теорії розкладів за критерієм мінімізації сумарного випередження і запізнення з урахуванням налагодження приладів. Вирішено актуальне науково-прикладне завдання щодо удосконалення моделі багаторівненої системи планування з мережевим представленням технологічних процесів та обмеженими ресурсами шляхом включення до третього рівня моделі задач із налагодженням. Досліджено ефективність представлених алгоритмів порівняно з відомим точним методом. Наведено приклад практичного застосування побудованих алгоритмів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Буртняк, І. В., and Г. П. Малицька. "МОДЕЛЮВАННЯ ЦІНОУТВОРЕННЯ НА ФОНДОВОМУ РИНКУ ЗА ДОПОМОГО МОДЕЛІ CEV." Actual problems of regional economy development 1, no. 16 (November 25, 2020): 40–47. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.16.40-47.

Full text
Abstract:
В даній статті розроблено систематичний метод розрахунку наближених цін широкого спектру цінних паперів, що передбачає використання інструментів спектрального аналізу, теорію сингулярних та регулярних збурень. Ціни деривативів залежать від стохастичної волатильності, яка може бути багатофакторною, в тому сенсі, що на неї може впливати швидкозмінні та повільно змінні фактори. Удосконалено методику знаходження наближеної ціни для широкого класу деривативів волатильність яких залежить від двох груп змінних чинників, за допомогою спектральної теорії та хвильової теорії сингулярних і регулярних збурень, встановлено аналітичну формулу наближеної ціни активів, які описуються моделлю CEV з стохастичною волатильністю. Здійснено прогнозування цін опціонів, які породжуються дифузійними процесами, де дифузія залежить від двох груп змінних чинників. Розроблено алгоритм обчислення наближеної ціни деривативів і точності оцінок, що дозволяє проводити аналіз та зробити запобіжні висновки і пропозиції, щоб мінімізувати ризики щодо ціноутворення деривативів, які виникають на фондовому ринку. Розроблено методи обчислення наближеної ціни опціонів за допомогою інструментів спектрального аналізу, сингулярної та регулярної хвильової теорії у випадку впливу швидко та повільно діючих чинників. Комбінуючи методи з спектральної теорії сингулярних і регулярних збурень, можна наближено обчислити ціну похідних фінансових інструментів, як розклад за власними функціями. Розроблено алгоритм обчислення наближеної ціни деривативів і точності оцінок, що дозволяє проводити аналіз та зробити запобіжні висновки і пропозиції, щоб мінімізувати ризики щодо ціноутворення деривативів, які виникають на фондовому ринку
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Цвір, Ж. "Кластерні розклади в теорії квантових кінетичних рівнянь." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Математика. Механіка, Вип. 24 (2010): 25–28.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Литвиновський, Євген, and Ірина Литвиновська. "ФЕНОМЕН ЛІДЕРСТВА НА ДЕРЖАВНІЙ СЛУЖБІ." Науковий вісник: Державне управління 1, no. 7 (March 1, 2021): 162–79. http://dx.doi.org/10.32689/2618-0065-2021-1(7)-162-179.

Full text
Abstract:
Феномен лідерства вивчається протягом багатьох років великою кількістю вчених. Дослідження деяких з них, дотичних до теми статті аналізуються в ній. Враховуючи, що природа феномену лідерства надзвичайно складна, носить індивідуально-суспільний характер в статті визначається що лідерство – це унікальна синергія: природнього-генетичних (Богом даних) задатків; материнського (батьківського) виховання; сприятливого соціального середовища (оточення, у тому числі і освітнього, як ціннісно-формувального стрижня соціуму); власної функціональності особистості професіонала. Функціональність визначається набутим досвідом, свідомо чи несвідомо сформованими уміннями, навичками, якостями. В статті аналізуються деякі підходи до визначення феномена лідерства. Визначено, що найбільш усталеними теоріями вважаються харизматична та синтетична теорія, «теорія рис», а також ситуаційний та поведінковий підхід. Акцентується увага, що для державної служби цікавими є інструментальне й емоційне лідерство, два важливих нових концепти лідерства: «Т-модель» та «Лідер-каталізатор». Державна служба повинна бути спрямована на «суспільне благо, на інтереси й потреби інших людей та їх задоволення тільки за умови дотримання правових і моральних обмежень». В статті робиться висновок, що феномен Лідерства являє собою феномен, породжений системою неформальних, неофіційних відносин між людьми. Воно природним чином виникає в будь-якій групі на підґрунті впливу особистісного авторитету лідера на взаємини й поводження інших людей. Роль лідера виникає стихійно, штатним розкладом організації вона не передбачається. Лідерство – це надкомпетентність особистості, у тому числі і керівника, яку важко виміряти та важко відтворити. Подальшим науковим завданням визначається гіпотетичний пошук переліку особистісних та професійних якостей, які із простої людини роблять керівника-лідера державної служби. Ставиться питання:чи існує той геній – керівник (лідер), на основі вивчення діяльності якого можна встановити репертуар якостей, творіння яких у суспільстві допоможуть йому вийти із кризи і досягти «ери всезагального блага».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Prydatko, O. V., N. Ye Burak, V. Ye Dzen, and M. S. Kunynets. "Адаптивна інформаційно-довідкова система "UniBell" як складова частина проєкту "Smart-університет"." Scientific Bulletin of UNFU 30, no. 5 (November 3, 2020): 105–13. http://dx.doi.org/10.36930/40300518.

Full text
Abstract:
Проаналізовано освітнє середовище закладу освіти на предмет його відповідності умовам організації освітнього процесу за принципами відділеного навчання. Встановлено низку чинників, що можуть впливати на якість результатів навчання за означених умов. Серед отриманих чинників на прикладі освітнього середовища Львівського державного університету безпеки життєдіяльності визначено один із пріоритетних, що потребував негайної реакції – розроблення інформаційно-довідкової системи "UniBell" для організації віддаленого доступу до бази даних навчального розкладу із використанням мобільних технологій. З'ясовано, що розроблення сервісу для обліку та контролю навчального розкладу, а також інших сервісів, цільовим призначенням яких є забезпечення якості освітнього процесу, задекларовано в рамках реалізації проєкту "Розумний університет". Подано означення терміна "Smart-університет" або "Розумне освітнє середовище". На прикладі створення інформаційно-довідкової системи "UniBell" та її функціональних можливостей досліджено множину зацікавлених сторін. З використанням понятійного апарату теорії множин визначено обсяги внутрішніх стейкхолдерів і їх зв'язок із Smart-середовищем. Описано функціональні можливості та особливості роботи окремо клієнтської та серверної частин інформаційно-довідкової системи "UniBell". Висвітлено особливості додаткових підсистем управління серверною частиною, що реалізовані за допомогою програмних технологій .Net, Java та мови структурованих запитів SQL. Подано архітектуру інформаційно-пошукової системи "UniBell". Описано особливості оброблення даних й адміністрування реляційної бази даних розробленої системи та графічно візуалізовано блок-схеми алгоритмів роботи клієнтської та серверної її частин, що сукупно стало основою розроблення діючого застосунку під операційну систему Android із можливістю завантаження через Google Play.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Пашко, А. О., І. В. Розора, and Т. О. Яневич. "Про моделювання гауссового процесу із точністю та надійністю в просторі $L_p([0,T])$." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Математика і інформатика, no. 2(37) (November 25, 2020): 91–100. http://dx.doi.org/10.24144/2616-7700.2020.2(37).91-100.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена моделюванню випадкового процесу із наперд заданоюВ останнi часи теорiя стохастичних процесiв та полiв широко використовується в рiзних галузях науки i не тiльки в природничих сферах, а саме її використання є важливим у фiзицi, радiофiзицi, iнформатицi, програмнiй iнженерiї, соцiологiї, бiологiї, океаналогiї, метеорологiї, фiнансовiй математицi, теорiї прийняття рiшень, системах масового обслуговування тощо. Тому актуальною проблемою для ймовiрносникiв є побудова математичної моделi випадкового процесу або поля та вивчення її аналiтичних властивостей. Проблеми чисельного моделювання стають особливо важливими завдяки потужним можливостям комп’ютерних технологiй, що дозволяють створювати програмнi засоби для моделювання та для передбачення поведiнки випадкового процесу. Пiд статистичним моделюванням ми розумiємо комп’ютерну реалiзацiю спочатку випадкової величини, а потiм вже випадкового процесу або поля при заданих характеристиках даних об’єктiв моделювання. Стаття присвячена моделюванню випадкового процесу iз наперед заданою точнiстю та надiйнiстю в банаховому просторi Lp([0, T]). Припускається, що випадковий процес є стацiонарним гауссовим iз вiдомою скiнченною коварiацiйною функцiєю. Якщо випадковий процес подано як збiжний у середньому квадратичному ряд iз випадковими доданками, то, зазвичай, у якостi моделi можна розглядати скiнченну суми перших доданкiв, тобто зрiзку ряду. Тому, перша проблема, яка виникає у статтi, як розкласти випадковий процес у ряд при вiдомiй коварiацiйнiй функцiї. Для цього у статтi використовується Теорема Карунена-Лоєва i для побудови моделi застосовуємо розклад Карунена-Лоєва випадкового процесу. У данiй роботi особливу увагу придiлено точностi та надiйностi побудованої моделi. Це означає, що спочатку ми будуємо модель, а потiм її перевiряємо за допомогою певних тестiв на адекватнiсть iз заданими вхiдними параметрами. Отже, знаючи наперед точнiсть та надiйнiсть та з використанням доведених у статтi результатiв для перевiрки адекватностi, можна стверджувати, що побудова модель буде гарно описувати початковий випадковий процес.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

ВОРОБЙОВ, Павло. "РОЛЬ ЕЛЕКТРОННИХ КУРСІВ НА ПЛАТФОРМІ MOODLE У ФОРМУВАННІ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ СУДНОВИХ МЕХАНІКІВ." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 3 (December 2020): 231–40. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2020-1-3-231-240.

Full text
Abstract:
АНОТАЦІЯ Стаття присвячена місцю електронних курсів платформи Moodle у формуванні професійної компетентності майбутніх судномеханіків. Досліджено цей феномен у науковому дискурсі. Наведено декілька основних понять: професійна компетентність та електронний курс. У дослідженні основна увага акцентована на вирішення проблеми організації дистанційного навчання в умовах пандемії COVID-19. Платформа Moodle розглядається як база для створення та використання комплексу навчально-методичних матеріалів, методів та форм освітнього процесу у морському закладі освіти. Використовується комплекс взаємопов’язаних між собою методів (термінологічного аналізу, узагальнення даних, методологічні методи та підходи). Електронний курс платформи Moodle Суднові дизельні установки (Теорія, Курсове проектування) розглядається як основний інструмент для формування професійної компетентності майбутніх судномеханіків. До інструментів електронного курсу віднесено такі: H5P, HotPot, IMS контент пакет, SCORM пакет, URL (веб-посилання), База даних, Вибір, Вікі, Глосарій, Завдання, Зовнішній засіб, Книга, Напис, Обстеження, Семінар, Сторінка, Тека, Тест, Урок, Файл, Форум, Чат. Наголошується, що такі елементи, як мессенджер, діяльність Завдання, Форум та Чат забезпечують на електронному курсі зворотній зв'язок, який дуже важко організувати в умовах карантину. Зауважено, що використання електронних курсів містить низку переваг, які сприяють підвищенню якості викладання професійних дисциплін. До переваг відносяться такі: гнучкий розклад занять; змога переглянути лекційні матеріали стільки разів, скільки потрібно кожному студенту індивідуально; більш ефективний спосіб вивчення дисциплін; доступність тощо. Проте, курси містять і недоліки, як-от потреба у високому рівні вмотивованості і самодисципліни. У подальших наших дослідженнях планується аналіз змішаної моделі викладання професійних дисциплін майбутнім судновим механікам на основі інтегрованих курсів у морському коледжі. Ключові слова: професійна компетентність, суднові механіки, електронні курси, Moodle, морські спеціалісти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кухаренко, Володимир Миколайович. "Сучасне проектування дистанційних курсів." Theory and methods of e-learning 4 (February 28, 2014): 154–64. http://dx.doi.org/10.55056/e-learn.v4i1.385.

Full text
Abstract:
Вступ Сучасні методи проектування дистанційних курсів базуються на розвинених інформаційних освітніх ресурсах і, в першу чергу, відкритих освітніх ресурсах. Кожен університет має концепцію розвитку своїх інформаційних освітніх ресурсів, які полегшують викладачеві використання технологій дистанційного навчання у навчальному процесі, як очному, так і заочному.Інформаційний освітній простір забезпечує:– доступність інформаційних ресурсів університету, системну інтеграцію;– комунікації між студентами, викладачами, науковим співтовариством;– створення інформаційного співтовариства;– інформаційну підтримку прийняття рішень, функціонування органів управління університету.Велику роль у формуванні інформаційного освітнього простору відіграють відкриті освітні ресурси ‑ навчальні або наукові ресурси, які розміщені у вільному доступі, або мають ліцензію, яка дозволяє їх вільне використання або переробку.До відкритих освітніх ресурсів можна віднести навчальні курси, окремі матеріали курсу і модулі курсу, посібники, навчальне відео, програмне забезпечення та інші засоби, матеріали або технології.Використання відкритих освітніх ресурсів зменшує вартість доступу до навчальних матеріалів, підвищує активність учасників навчального процесу, створює ефективну навчальне середовище, розвиває компетенції викладачів при підготовці навчальних матеріалів та проведенні навчального процесу.Відкриті освітні ресурси забезпечують прозорість прав інтелектуальної власності та авторських прав, забезпечують високу якість авторських робіт, сприяють підвищенню ефективності управління системою зберігання даних для освітніх ресурсів університету.Рівень розвитку інформаційних освітніх ресурсів університетів України можна оцінити за досягненнями у міжнародному рейтингу сайтів університетів Webometrics (http://webometrics.info). На жаль, сайти університетів України в цьому рейтингу розташовуються в кінці першої тисячі і нижче. Це створює великі проблеми при розвитку дистанційного навчання.Для успішного проведення навчального процесу кожен університет на базі інформаційних освітніх ресурсів повинен мати кампус, який іноді називають мобільним кампусом. Мобільний кампус ‑ це, насамперед, можливість бути частиною навчального співтовариства в будь-який час і в будь-якому місці. Він потрібен для того, щоб створити в навчальному закладі колективно-рефлексивний вимір неформальної навчальної діяльності, опосередкованої мобільними технологіями.У такому мобільному кампусі процес навчання може починатися коли завгодно; тривати скільки завгодно; він може бути раптово припинений або перерваний і може бути продовжений з будь-якого місця. Це дозволяє встановлювати індивідуальний розклад, створює ефект присутності і породжує явище віртуального університету.Педагогічне проектуванняВ останній час відбулися великі зміни в дистанційному навчанні, зокрема, з’явилися нові педагогічні теорії, соціальні сервіси, методи навчання і масові відкриті он-лайн курси (МВОК), тому необхідно переглянути методи проектування дистанційних курсів.Перш за все, проектування ‑ це процес створення нового об’єкта для задоволення потреб особистості. Мета проектування ‑ започаткувати зміни у навколишньому штучному середовищі людини.У техніці існують неформальні визначення «проектування» [1]:Цілеспрямована діяльність по розв’язанню задач (Арчер).Прийняття рішень в умовах невизначеності з тяжкими наслідками в разі помилки (Азімов).Моделювання передбачуваних дій до їх здійснення до тих пір, поки не з’явиться повна упевненість в кінцевому результаті (Букер).Здійснення дуже складного акту інтуїції (Джонс).Натхненний стрибок від фактів сьогодення до можливостей майбутнього (Пейдж).Проектування – це процес, а методи проектування ‑ це методологія, яка вимагає комплексного застосування різних наукових напрямків та теорій.З інших робіт з проектування слід звернути увагу на роботи Я. Дітріхса і Г. С. Альтшуллера.Г. С. Альтшуллер розглядав проектування як алгоритм розв’язання винахідницьких задач (АРВЗ – http://www.triz-ri.ru/triz/triz02.asp#a4), пізніше сформувавши теорію розв’язання винахідницьких задач (ТРВЗ). АРВЗ ‑ це інструмент для мислення і вирішення нестандартних задач. Наступні роботи І. Л. Вікентьєва з розвитку ідей Г. С. Альтшулера показали, що ці підходи добре працюють в бізнесі, журналістиці, освіті та інших напрямках.АРВЗ орієнтований на вирішення нестандартних, новаторських задач, які зараз дуже потрібні в освіті і складається з етапів:Аналіз задачі;Аналіз моделі задачі;Визначення ідеального кінцевого результату і фізичного протиріччя (ФП);Мобілізація та застосування ресурсів;Застосування інформаційного фонду;Зміна чи заміна задачі;Аналіз способу усунення ФП;Застосування отриманої відповіді;Аналіз ходу рішення.Педагогічне проектування ‑ це застосування та розвиток ідей технічного проектування на педагогічну діяльність з використанням усіх існуючих педагогічних теорій.Педагогічне проектування ‑ це методологія створення новаторських освітніх ресурсів.Традиційно педагогічне проектування базується на ADDIE: аналіз (Analyzing) потреб організації; проектування (Designing) системи для потреб організації; розвиток (Developing) системи з використанням аналізу вихідних даних; виконання (Implementing) процесів системи; оцінка (Evaluating) проекту створення та виконання.Комплексне застосування педагогічного проектування та методології АРВЗ дозволить створювати унікальні дистанційні курси, наприклад, МООК.Методи навчанняПоява нових соціальних сервісів впливає на розвиток освіти і, зокрема, на дистанційне навчання. Переглядаються психолого-педагогічні підходи до навчання, особливо, якщо вони мають відношення до корпоративного навчання. Не залишилися без уваги і формальне, неформальне, інформальне і соціальне навчання.Розгляд видів робіт спеціаліста дозволяє визначити співвідношення формального і неформального навчання [2]. При виконанні рутинних робіт частка неформального навчання мінімальна і зростає до видів діяльності, що потребують вирішення варіативних (творчих) завдань (рис. 1).Формальне навчання (відповідно до визначення CEDEFOP [3]) ‑ це структуроване (з точки зору цілей і часу) навчання, яке зазвичай надається навчальним закладом і призводить до сертифікації. Формальне навчання є навмисним, з точки зору учня. Рис. 1 Формальне та неформальне навчання Інформальне (informal) навчання [3] ‑ це щоденне навчання, пов’язане з роботою, сім’єю або відпочинком, не організоване і не структуроване (з точки зору мети, часу та підтримки). Інформальне навчання в більшості випадків ненавмисне з точки зору учня і не призводить до сертифікації.Неформальне (non-formal) навчання (автором є Малкольм Ноулз 1970 р.) [3] ‑ це навчання, яке вбудовано в заплановані заходи, але явно не призначено (з точки зору цілей, часу та підтримки) і містить важливий елемент навчання. Неформальне навчання є навмисним з точки зору учня і приводить до сертифікації.В даний час спостерігається підйом неформального навчання [4], що пов’язано з бурхливим розвитком е-Learning ‑ предтечею неформального навчання, збільшенням інновацій в бізнесі, підвищенням продуктивності. Неформальне навчання, яке можна відстежувати і вимірювати, забезпечує рентабельність передачі знань, компетенції, сприяє підвищенню організаційної ефективності. Дослідження показують, що 70% навчання є неформальним, а 30% формальним. Внаслідок цього створюється думка, що при правильній організації неформального навчання можна скоротити витрати на навчання.Поява соціальних сервісів і розвиток теорій навчання показує, що поєднання формального і неформального навчання дозволяє зробити процес навчання успішним, коли [5]:– не все навчання організоване у курсі;– існує безліч підходів для доставки курсів;– при необхідності використовуються змішані рішення;– навчання вбудовано в процес роботи;– тренери виконують функції «керівництво на стороні», а не «мудреці на сцені».При цьому необхідно передбачати неформальне (non-formal) навчання на робочому місці [6]:– моделювання соціальної поведінки, обміну;– моделювання корпоративного зв’язку;– створення простої в освоєнні і використанні системи;– інтеграція використання системи в робочий процес співробітника;– заохочення обміну інформацією;– створення почуття гумору.Модель підтримки неформального навчання (OODA) [7] включає спостереження, орієнтацію, прийняття рішення, дію. Реалізується ця модель через персональне навчальне середовище (ПНС), яка дозволяє інтегрувати формальне і неформальне навчання. На першому етапі через різні канали йде сканування навколишнього середовища з використанням різних фільтрів. Організація може створювати інформаційні портали для різних категорій службовців і сприяти формуванню у них ПНС.На другому етапі виконується цикл синтезу даних та інформації у якийсь уявний образ з урахуванням старих образів. Це найбільш складний етап. Проблемами на цьому етапі можуть бути знання бізнесу, глибина сканування інформації і культура організації, тому важливо організувати зворотний зв’язок. На третьому етапі, використовуючи можливості ПНС, розглядаються всі можливі варіанти рішень, які реалізуються на останньому, четвертому, етапі.Соціальне навчання [3] ‑ це придбання знань у соціальній групі або процес, в якому люди спостерігають за поведінкою інших людей і її наслідками, і відповідним чином змінюють свою поведінку.Соціальне навчання базується на соціальній теорії навчання А. Бандури [8] і включає спостереження, моделювання поведінки, ставлення і емоційну реакцію. До елементів навчання можна віднести увагу, закріплення, активне самостійне відтворення, мотивацію, характеристику спостерігача. Остання включає [9] автономність, самостійність, самоорганізацію, самоврядування і самоконтроль.Основними принципи теорії А. Бандури є: кодування змодельованої поведінки; змодельована поведінка дає цінний результат; модель зрозуміла і близька студенту та має функціональну цінність.Теорія соціального навчання Бандури дає наступні рекомендації:– вчити зразковим пізнавальним процесам і поведінці, які базуються на реальних проблемах;– використовувати прості приклади та порівняння для вивчення послідовності процесів сприйняття і засвоєння;– використовувати робочі приклади як метод моделювання процесу розв’язання проблеми;– повторення виконання з варіаціями.Численні дослідження показують, що соціальне навчання [10] здійснюється на роботі ‑ 70%, в спілкуванні з колегами і керівниками ‑ 20% і від вивчення курсів та книг ‑ 10%. Для реалізації цього принципу необхідна підтримка навчального процесу на робочому місці, поліпшення навичок навчання співробітників та створення сприятливої організаційної культури.Навчанню на робочому місці сприяє застосування нових знань і навичок в реальних ситуаціях, виділення нових робіт в рамках існуючої ролі, збільшення кола обов’язків та сфери контролю, завдання, спрямовані на нові ініціативи, робота в складі невеликої групи, можливість проводити дослідженні та експертизу.Навчанню у спілкуванні з колегами сприяють зворотний зв’язок для нових підходів до старої проблеми, участь у формальному і неформальному наставництві, заохочення до участі у дискусіях, висловлювання думок, роботи у команді, побудови навчальної культури.Куратор змістуУ даний час спостерігається невпинне зростання інформації в мережі: кожну хвилину завантажується на YouTube 72 годин відео, щодня створюється 340 млн. твітів, кожен місяць на Facebook створюються 25000 млн. одиниць контенту [11], і таких прикладів можна наводити безліч. Тому з’явилася потреба в новій діяльності в мережі, яку здійснює куратор контенту або куратор змісту ‑ людина, яка дає користувачеві повну інформацію для певної теми з коментарями на вимогу. Ця назва походить від Сontent сurator ‑ хранитель музею. Куратор змісту забезпечує зберігання вмісту (content curation) ‑ процес категоризації великої кількості контенту та подання її в організаційній функції для конкретної предметної області.Термін «куратор змісту» з’явився кілька років тому і привернув увагу користувачів Інтернет. З одного боку ‑ це кваліфікація, з іншого, можливо, спеціальність. Одне зрозуміло, фахівців цього профілю зараз обмаль і їх необхідно готувати.Зберігання змісту відіграє велику роль у розвитку сучасного інформаційного суспільства [12]. Оцінки показують, що понад 90% навчання на робочому місці відбувається за рамками формальної програми. Зберігання змісту ‑ це не кількість ресурсів, а їх якість. Куратор змінює шум на прозорість і ясність. Обмін вмістом може бути більш важливим і ефективним для вашої аудиторії, ніж створення контенту.Робота куратора змісту не може бути ефективною, якщо він не знайомий особливостями побудови сучасної електронної бібліотеки, наукометричними продуктами. В даний час в Інтернет можна знайти (http://www.scopus.com/) понад 19 тис. поточних журналів та 45 млн. публікацій з журналів (87%) і конференцій (11%). Поповнення складає понад 2 млн. публікацій щорічно.Робота куратора змісту можлива тільки, якщо у нього сформовано ПНС, в яке входять найбільш поширені соціальні сервіси, що охоплюють усі сфери його діяльності. Класифікація соціальних сервісів дозволяє визначити, які сервіси необхідно засвоїти для успішного курування змісту. Куратор змісту повинен уміти використовувати соціальні сервіси мобільних пристроїв.Наявність у куратора ПНС дозволяє сформувати персональну навчальну мережу, яка включає всі можливі зв’язки куратора змісту.Функції куратора змісту [13]:– оптимізує, редагує назви;– форматує зміст;– вибирає і додає відповідне зображення;– коментує текст для його розуміння;– додає вступ для конкретної аудиторії;– класифікує з використанням метаданих;– інтегрує посилання;– перевіряє першоджерела;– фільтрує вхідний зміст;– пропонує елементи інших кураторів;– шукає новий відповідний зміст і джерела;– дає поради та інформацію з краудсорсингу.Ефективне курування передбачає управління увагою, візуалізацію матеріалу, встановлення ритуалів, рефлексію, управління поштою, управління фізичним простором і багато іншого.Інструменти куратора: Twitter, Facebook, Google +, Paper.li, Scoop.it, Netvibes.com, RSS reader, DIIGO та багато інші.Курування змісту може бути використане в маркетингу, бізнесі, бібліотечній справі. В освіті ‑ це професійна і педагогічна діяльність викладача, навчальна діяльність студента.Проектування масового відкритого онлайн курсуВ теперішній час поширюються масові відкриті онлайн курси (МВОК), але поки дуже мало публікацій про особливості їх проектування. В роботі [14] відзначається, що у таких курсах цільова група невизначена та головна увага приділяється технологічним особливостям проектування курсу: реєстрації, вибору хештегу, сайту, агрегатора, форуму.Більше інформації про проектування курсу можна знайти в роботі С. Даунса [15]. Він зазначає, що МВОК ‑ це курс без змісту і важливо створити надлишкову інформацію. Кількість посилань до кожної теми повинно перевищувати число Данбара (зазвичай 100-230, приймається 150) (http://en.wikipedia.org/wiki/Dunbar’s_number/). Число Данбара ‑ це когнітивні обмеження на кількість людей, з якими можна підтримувати стабільні соціальні відносини. Вибір такої кількості джерел змушує слухача вибірково читати запропоновані матеріали.Розробник повинен вміти вибирати зміст, брати уча
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Теорія розкладів"

1

Гріщенко, Костянтин Сергійович. "Метод багатокритеріальної оптимізації для задачі побудови календарного плану виробництва." Master's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/38244.

Full text
Abstract:
Робота складається із вступу та чотирьох розділів. Загальний обсяг роботи: 72 аркуші основного тексту, 15 ілюстрації, 20 таблиць. При підготовці використовувалася література з 46 різних джерела. Актуальність. Розвиток сучасних систем збуту, розширення спектру пропонованих товарів змушують підприємства до впровадження рішень, які дозволять виробляти продукцію вчасно, відповідно до потреб замовника з найменшими власними затратами. Для досягнення цих цілей підприємству уже не достатньо просто розширяти виробничі потужності. Потрібно рішення яке дасть конкурентну перевагу без великих капітальних затрат. Календарне планування є саме таким інструментом. Використання автоматизованого розрахунку календарного плану дозволяє досягти економічних показників, які можна порівняти з покупкою нового обладнання. Таким чином в сучасності підприємство не може бути конкурентоспроможним, при відсутності або недостатній якості календарного плану виробництва. Мета і завдання дослідження. Метою магістерської роботи є збільшення якості календарного плану за рахунок оптимального розподілу операцій між обладнанням і побудови оптимального порядку робіт на обладнанні. Для досягнення мети дослідження поставлено і вирішено такі завдання: • аналіз задач управління виробництвом; • побудова математичної моделі системи з множини робочих центрів з різною продуктивністю, які працюють без перерв; • аналіз існуючих алгоритмів побудови розкладів; • аналіз використовуваних критеріїв оцінки розкладу, побудова агрегованої цільової функції для вирішення задачі оптимізації; • розробка та аналіз евристичного алгоритму побудови близького до оптимального розкладу роботи системи з урахуванням заданих критеріїв оптимізації; • підтвердження ефективності отриманих результатів при вирішенні практичних завдань промислової розмірності. • розробка WEB сервісу для розрахунку і аналізу календарних планів. Об’єкт дослідження – календарне планування виробництва. Предмет дослідження – алгоритм побудови оптимального календарного плану . Методи досліджень. В магістерській роботі для досягнення мети і поставлених задач, використано методи теорії розкладів, методи динамічного програмуванні, жадібні алгоритми, методи програмування обмеженнями. Наукова новизна одержаних результатів роботи полягає у наступному: • запропоновано двох прохідний алгоритм календарного планування • розроблено перший прохід алгоритму на основі евристики • розроблено другий прохід алгоритму на основі програмування обмеженнями • алгоритми враховують множину критерії оптимізації різної ваги • вага критеріїв може бути налаштована під особливості кожного підприємства Проведене дослідження дозволяє використання даного алгоритму для розрахунку календарних планів реальних підприємств та дозволяє моделювати зміну продуктивності роботи підприємства від додавання нового обладнання, зміни розкладу роботи, зміни технологічних маршрутів. Особистий внесок здобувача. В магістерському дослідженні відображено результати самостійно виконаної роботи, в якій застосовано особистий авторський підхід та результати практичних досліджень задачі календарного планування виробництва. Формулювання мети та завдань дослідження проводилось спільно з науковим керівником. Практична цінність. Отримані результати досліджень дозволяють проводити подальші розробки і дослідження в таких сферах • вдосконалення методів побудови планів закупки матеріалів; • оптимізація логістики збуду; • оптимальні плани обслуговування обладнання; • перепланування роботи підприємства в режимі online.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мартинюк, Юлія Юріївна. "Інформаційна система планування ресурсів ІТ-проєктів." Master's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/39853.

Full text
Abstract:
Магістерська дисертація: 110 с., 24 рис., 23 табл., 81 джерело, 1 додаток. Актуальність. На сьогодні стрімко зростає рівень складності об'єктів автоматизації підприємств різних сфер діяльності. Це пояснюється тим, що замовники висувають все більш специфічні вимоги до інформаційних систем для задоволення потреб підприємства. На цей час ІТ-галузь є однією з перспективніших сфер людської діяльності. Невід’ємною складовою якої є реалізація різних ІТ-проєктів від замовників з усього світу. Успішне виконання проєктів залежить від їх ефективного управління. Успішність проєкту залежить від низки показників, що визначають його сутність та впливають на стан проєкту протягом його життєвого циклу. Ця сукупність елементів проєкту по суті є об'єктами управління. Історія різноманітних підходів до питання управління проектами має вже п'ять тисяч років за своєю тривалістю, хоча перша згадка про управління проектами була наведена ще на початку 20 століття. Основоположниками управління проєктами можна назвати таких трьох вчених: Генрі Гант (1861–1919) — американський інженер, який у 1910 році створив та впровадив підхід календарного планування, де основою побудови діаграм стали горизонтальні елементи. Власне, його винахід такого планування пізніше стали називати діаграмою Ганта. Фредерік Уінслоу Тейлор (1856–1915) – американський інженер, математик та фізик, його роботи і досі використовують як прототипи сучасних різних інструментів, куди також входить ієрархічна структура його робіт. Анрі Файоль (1841–1925) — французький інженер, засновник головної класичної моделі управління проєктом. Став доволі відомим завдяки тому, що саме він описав 5 головних функцій управління (менеджменту), які, власне, і стали основою теорії управління проєктами. Теоретичні аспекти досліджень щодо управління проєктами містяться у працях таких українських та зарубіжних вчених, як, зокрема О.О. Кулінич, С.Д. Бушуєв, Ю.С. Грисюк, І.В. Кононенко, В.І. Максимова, В.Б. Силова, Є.К. Корноушенко, О.Г. Тімінський, В.І. Прангішвілі, Долорес Шервуд Стайгер, Ю.М. Теслі, Паула Мартін, Карел Тейт, Л.А. Заде, Деніз Колонна д’Істріа. У своїх працях вони висвітлювали питання розробки інформаційних технологій в проєктному менеджменті. Причиною актуальності ефективного процесу планування є необхідність збільшення людського потенціалу для вирішення унікальних задач. Доволі часто компанії реалізовують одночасно одразу декілька проектів, в яких задіяні одні й ті самі людські чи технічні ресурси. Автоматизація цього процесу може збільшити ефективність роботи компанії в цілому. На сьогоднішній день існує безліч прикладів підвищення ефективності, шляхом автоматизації монотонної ручної роботи. Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась на кафедрі автоматизованих систем обробки інформації та управління Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» в рамках теми «Ефективні методи розв’язання задач теорії розкладів» (№ ДР 0117U000919). Метою дослідження є підвищення ефективності виконання ІТ-проєктів в компанії, за рахунок створення інформаційної системи планування ресурсів ІТ-проектів, в основу якої покладені методи, що дозволяють мінімізувати час реалізації проєкту. Для досягнення поставленої мети необхідно виконати наступні завдання: − виконати аналітичний огляд та провести детальний аналіз існуючих систем планування ресурсів, управління проєктами, керування обмеженнями та ризиками у рамках проєкту, методів планування розкладів виконання завдань у межах ресурсних обмежень; − розробити алгоритми розв’язання задачі підтримки роботи системи планування ресурсів ІТ-проєктів; − дослідити ефективність розроблених алгоритмів; − розробити програмну реалізацію інформаційної системи планування ресурсів ІТ-проєктів; − виконати експериментальне дослідження розробленої інформаційної системи, методів розв’язання задачі та ефективність використаних алгоритмів. Об’єктом дослідження є процес управління ІТ-проєктами. Предметом дослідження є методи планування ресурсів ІТ-проектів. Методи дослідження. Для виконання поставлених завдань у роботі було використано методи: системного аналізу (при проектуванні інформаційної системи); теорії розкладів, дослідження операцій, теорії складності (при розробленні методів розв’язання задач розподілу ресурсів); комп’ютерного моделювання (при експериментальному дослідженні ефективності методів розв’язання задач розподілу ресурсів). Наукова новизна одержаних результатів полягає у побудові методу планування ресурсів, з урахуванням їх обмеженності, ризиків та аналізу; розробці та вдосконаленню алгоритмів розв’язання задачі за допомогою виконання експериментальних досліджень. Публікації. Матеріали роботи опубліковані у збірнику П’ятнадцятої міжнародної науково-практичної конференції МАТЕМАТИЧНЕ ТА ІМІТАЦІЙНЕ МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМ (МОДС 2020), а також в матеріалах V всеукраїнської науково-практичної конференції молодих вчених та студентів «Інформаційні системи та технології управління» (ІСТУ-2020).
Master's dissertation: 110 pp., 24 figs., 23 tables, 81 sources, 1 appendix. Topicality. Today, the level of complexity of automation facilities of enterprises in various fields of activity is growing rapidly. This is due to the fact that customers are increasingly specific requirements for information systems to meet the needs of the enterprise. Currently, the IT industry is one of the most promising areas of human activity. An integral part of which is the implementation of various IT projects from customers around the world. Successful project implementation depends on their effective management. The success of a project directly depends on a number of indicators that determine its essence and affect the state of the project during its life cycle. This set of project elements are essentially objects of management. The history of various approaches to project management is five thousand years old, although the first mention of project management was given in the early 20th century. The founders of project management can be called the main three scientists: Henry Gant (1861–1919) was an American engineer who in 1910 created and implemented a calendar planning approach in which horizontal elements became the basis for constructing diagrams. In fact, his invention of such planning was later called the Gantt chart. Frederick Winslow Taylor (1856-1915) - American engineer, mathematician and physicist, his work is still used as prototypes of various modern tools, which includes the hierarchical structure of his work. Henri Fayol (1841–1925) was a French engineer who founded the main classical project management model. He became quite famous due to the fact that he described the 5 main functions of management (management), which, in fact, became the basis of the theory of project management. Theoretical aspects of research on project management are contained in the works of such Ukrainian and foreign scientists as, in particular, OO Kulinich, SD Bushuyev, Yu.S. Грисюк, І.В. Kononenko, VI Максимова, В.Б. Силова, Є.К. Корноушенко, О.Г. Timinsky, VI Prangishvili, Dolores Sherwood Steiger, Yu.M. Tesla, Paula Martin, Karel Tate, L.A. Zade, Denise Colonna d’Istria. In their works, they covered the development of information technology in project management. The reason for the relevance of an effective planning process is the need to increase human capacity to solve unique problems. Quite often companies implement several projects at the same time, which involve the same human or technical resources. Automating this process can increase the efficiency of the company as a whole. To date, there are many examples of efficiency by automating monotonous manual work. Connection of work with scientific programs, plans, themes. The work was performed at the Department of Automated Information Processing and Control Systems of the National Technical University of Ukraine "Kyiv Polytechnic Institute. Igor Sikorsky ”in the framework of the topic "Effective methods for solving problems of schedule theory" (№ DR 0117U000919). The purpose of the study is to increase the efficiency of IT projects in the company, by creating an information system for resource planning of IT projects, which is based on methods that minimize the time of project implementation. To achieve this goal it is necessary to perform the following tasks:  perform an analytical review and conduct a detailed analysis of existing systems of resource planning, project management, management of constraints and risks within the project, methods of planning schedules for tasks within resource constraints;  develop algorithms for solving the problem of supporting the work of the resource planning system of IT projects;  investigate the effectiveness of the developed algorithms;  develop software implementation of information system for resource planning of IT projects;  perform an experimental study of the developed information system, methods of solving the problem and the effectiveness of the algorithms used. The object of research is the process of planning IT project resources. The subject of research - there are methods of automation of resource planning of IT projects. The research methods used in this paper are based on methods for solving the problem of resource planning. The scientific novelty of the obtained results is to build a method of resource planning, taking into account their limitations, risks and analysis; development and improvement of algorithms for solving the problem by performing experimental research. Publications. Materials of the work are published in the collection of the Fifteenth International Scientific and Practical Conference MATHEMATICAL AND SIMULATION MODELING OF SYSTEMS (MODS 2020), as well as in the materials of the V All-Ukrainian Scientific and Practical Conference of Young Scientists and Students "Management and Technology" Information.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Зінченко, Людмила Вікторівна. "Інформаційна рекомендаційна система в сфері освітніх послуг." Master's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/31409.

Full text
Abstract:
Магістерська дисертація: 85 с., 7 рис., 23 табл., 29 джерел, 1 додаток. Актуальність. Сьогодні є актуальною онлайн-освіта. На жаль, в Україні мало альтернативних ресурсів, де б можна було отримати онлайн-допомогу з різних предметних областей. Все більше учнів, студентів, людей, які перекваліфіковуючись чи просто хочуть розвиватися шукають способи отримати нові теоретичні знання та практичні навички онлайн. Надзвичайно важко самостійно опанувати великий потік інформації, яку б предметну область не вивчали учні, і тому необхідна допомога професіоналів. Тож великою цінністю представляється функціонал щодо розкладу. Для вирішення проблеми, як реалізувати цю частину функціоналу, буде поставлена і розв’язана нова математична задача, яка дасть можливість і підґрунтя вирішувати подібні проблеми. Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась на філії кафедри автоматизованих систем обробки інформації та управління Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» у рамках науково-дослідницької теми Інституту кібернетики ім. В. М. Глушкова НАН України ВФ.180.11 «Розробити математичний апарат, орієнтований на створення інтелектуальних інформаційних технологій розв'язування проблем комбінаторної оптимізації та інформаційної безпеки» (2017-2021 рр.), що виконується за Постановою бюро Відділення інформатики НАН України від 23.06.2016 р. № 2. Мета роботи – підвищення якості інформування потенційних споживачів та інтелектуалізація процесів надання освітніх послуг онлайн, шляхом розробки оригінального програмно-алгоритмічного забезпечення та реалізації його у вигляді спеціалізованої програмної системи. Для досягнення мети необхідно виконати наступні завдання:  виконати огляд існуючих постановок задач у сфері освіти;  виконати огляд існуючих методів розв’язання задач складання розкладу;  здійснити порівняльний аналіз різних методів та моделей та класифікувати їх;  формалізувати задачу складання розкладу для менторів та учнів;  розробити алгоритм локального пошуку і мурашиний алгоритм;  виконати аналіз експериментальних досліджень;  розробити програмне забезпечення для надання послуг у сфері освіти;  розробити стартап-проект. Об’єкт дослідження – процес побудови розкладу для менторів і учнів, який задовольняє певним критеріям. Предмет дослідження – методи та моделі задач комбінаторної оптимізації в задачах теорії розкладів. Наукова новизна одержаних результатів полягає у постановці та аналізі нової задачі, а також у дослідження методів розв’язання цієї задачі, розробці методів локального пошуку та мурашиного алгоритму для поставленої задачі складання розкладу онлайн занять. Публікації. Матеріали роботи опубліковані в міжнародних наукових журналах «INNOVATIVE SOLUTIONS IN MODERN SCIENCE» (№6 (33), 2019), та «POLISH JOURNAL OF SCIENCE» (№16, 2019), а також у тезах міжнародних науково-практичних конференцій «Математичне та імітаційне моделювання систем» (МОДС 2019), «Інформаційні системи та технології управління» (ІСТУ-2019).
Master's thesis: 85 p., 7 figures, 23 tables, 29 sources, 1 applications. Relevance: Online education is relevant today. Unfortunately, there are few alternative resources in Ukraine where online help can be obtained from various subject areas. More and more students from schools and universities, people who are retraining or just looking to develop are looking for ways to gain new theoretical knowledge and practical skills online. It is extremely difficult to master a large flow of information on your own, whatever the subject area is not learned by students, and therefore requires the help of professionals. Therefore, scheduling functionality is of great value. To solve the problem of how to implement this part of the functionality, a new mathematical problem will be posed and solved, which will give the opportunity and the basis for solving such problems. Connection of the thesis with scientific programs, plans, topics. The thesis was written at the branch of The Department of Computer-aided management and data processing systems of the National Technical University of Ukraine «Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute» at the V. M. Glushkov Institute of Cybernetics of the National Academy of Sciences of Ukraine under the topic VF.180.11 «To develop a mathematical apparatus focused on the creation of intelligent information technologies for solving combinatorial optimization and information security problems» (2017-2021 biennium), which is executed by the Resolution of the Bureau of Informatics of the National Academy of Sciences of Ukraine from 23.06.2016 р. № 2. The purpose of the study is improving the quality of informing potential consumers and intellectualizing the processes of providing educational services online, by developing original software and algorithmic software and implementing it in the form of a specialized software system.. To achieve this goal, you must complete the following tasks: − review the existing formulations of educational tasks; − review existing methods for scheduling tasks; − carry out comparative analysis of different methods and models and classify them; − formalize the timetable for mentors and students; − develop a local search algorithm and an ant algorithm; − carry out the analysis of experimental studies; − develop software to provide educational services; − develop a startup project. The object of study is a process for scheduling mentors and students that meets certain criteria. The subject of study is methods and models of combinatorial optimization problems in scheduling theory problems. The scientific novelty of the results is the formulation and analysis of a new task, as well as the study of methods for solving this problem, the development of methods of local search and ant algorithm for the task of scheduling online classes. Publications. Work materials have been published in the international scientific journals «INNOVATIVE SOLUTIONS IN MODERN SCIENCE» (№6 (33), 2019) and «POLISH JOURNAL OF SCIENCE» (№16, 2019), as well as in theses of international scientific and practical conferences «Mathematical and systems simulation» (MODS 2019), «Information systems and control technologies» (ISTU-2019).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мельников, Олег Валентинович. "Інформаційні технології багаторівневого планування в організаційно-виробничих системах з обмеженими ресурсами." Doctoral thesis, Київ, 2013. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/3339.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Keller, R., and O. Ilchuk. "The task of schedule optimizing for partially ordered jobs on machines with different productivity in the presence of idle time." Thesis, Sumy State University, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/55651.

Full text
Abstract:
The subject of this article is the job shop scheduling problem and methods for solving this problem. It contains model for the task of schedule optimizing for partially ordered jobs on machines with different productivity in the presence of idle time and algorithm for getting initial permissible solution.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Айвазян, Людмила Іванівна. "Застосування леми про переставлення елементів у скінченновимірному банаховому посторі до наближеного розв’язання однієї задачі теорії розкладів." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/3301.

Full text
Abstract:
Айвазян Л. І. Застосування леми про переставлення елементів у скінченновимірному банаховому посторі до наближеного розв’язання однієї задачі теорії розкладів : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 111 "Математика" / наук. керівник Н. М. Д’яченко. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 49 с.
UA : Робота викладена на 49 сторінках друкованого тексту, містить 5 рисунків, 17 джерел, 12 додатків. Об’єкт дослідження: «задача верстатів». Мета роботи: показати ефективність оцінки оптимального критичного шляху «задачі верстатів», отриманого за допомогою леми про переставлення. Методи дослідження: аналітичний: вивчення та аналіз оцінки часу критичного шляху оптимальної перестановки за допомогою леми про переставлення; практичний: розв’язання конкретних «задач двох, трьох, чотирьох верстатів». В роботі нааведено відому методику мережевого аналізу для розв’язання «задачі двох верстатів». Викладено попередні відомості з теорії рядів в банахових просторах. Наведено спосіб оцінки критичного шляху оптимальної перестановки, отриманий Бєловим І.С., Століним Я.М., Севастьяновим С.В. на основі абстрактної леми про переставлення елементів в скінченномірному просторі. Представлені результати тестових прикладів «задачі двох, трьох і чотирьох верстатів» за допомого алгоритмів, реалізованих на мові програмування FORTRAN. Зроблено висновки за тестовими прикладами щодо ефективності оцінки критичного шляху оптимальної перестановки.
EN : The work is presented on 49 pages of printed text, 5 figures, 17 references, 12 supplements. The object of the study is «problem of machines». The aim of the study is to show the effectiveness of evaluating the optimal critical path «problem of machines» obtained using the permutation Lemma. The methods of research are analytical: study and analysis of the time estimate of the critical path for optimal permutation using the permutation Lemma and practical: solving the specific «problem for two, three, four machines».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography