Academic literature on the topic 'Теоретичні розробки'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Теоретичні розробки.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Теоретичні розробки"

1

Shkarlet, Serhiy Mykolaiovych, Maksym Viktorovych Dubyna, and Olena Serhiivna Zhuk. "ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ВИЗНАЧЕННЯ СУТНОСТІ КАТЕГОРІЇ «FINTECH»." SCIENTIFIC BULLETIN OF POLISSIA, no. 1(17) (2019): 148–57. http://dx.doi.org/10.25140/2410-9576-2019-1(17)-148-157.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. FinTech відіграє ключову роль у розвитку ринку фінансових послуг. Сучасні інноваційні технології мають значний потенціал до трансформації такого ринку й підвищення якості надання фінансовими установами послуг своїм клієнтам. Постановка проблеми. Зростання важливості впровадження FinTech у роботу фінансових установ зумовлює необхідність поглиблення теоретичних засад розробки та реалізації таких інновацій. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Дослідженню розвитку фінансових технологій присвячено праці вітчизняних та закордонних учених, до яких варто віднести таких: А. Бухтіарова, С. Волосович, В. Діденко, І. Дяконова, А. Мазаракі, Н. Морозко, Н. Пантєлєєва, Г. Поченчук, T. Ankenbrand, T. Nakashima, A. Ross, P. Schueffel, Shan L. Pan та ін. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Проте залишається не до кінця науково обґрунтованою сутність FinTech та теоретичні положення щодо особливостей функціонування суб’єктів, які розробляють та впроваджують такі технології. Постановка завдання. Метою роботи є поглиблення теоретичних положень розробки та впровадження FinTech на ринку фінансових послуг. Виклад основного матеріалу. Розглянуто теоретичні положення щодо визначення сутності FinTech як окремої категорії. Досліджено концептуальні засади вже сформованих наукових підходів до трактування її змісту, що дало змогу виділити серед них такі: розгляд FinTech як інноваційних фінансових технологій, що впроваджуються фінансовими установами; дослідження FinTech як окремої галузі національного господарства, яку запропоновано розглядати як сукупність FinTech-установ. Теоретичні положення пізнання сутності FinTech було поглиблено через використання двох категорій: «FinTechкомпанія» та «FinTech-установа». Висновки. У статті поглиблено теоретичну сутність FinTech, визначено базові підходи до розгляду його природи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Єфремова, Оксана. "МОДЕЛЬ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ-ПЕДАГОГІВ." Professional Pedagogics 2, no. 21 (September 28, 2020): 60–67. http://dx.doi.org/10.32835/2707-3092.2020.21.60-67.

Full text
Abstract:
Актуальність: вдосконалення системи професійної підготовки майбутніх фахівців неможливо без упровадження інформаційних технологій, нових підходів до вимірювання якості освітнього процесу, інноваційних методів діагностування, а також використання моделей підготовки фахівців як необхідній передумови компетентності випускника. Мета: розроблено і обґрунтовано теоретичну модель підвищення якості підготовки фахівців, яка відповідає авторському баченню розв’язання цього питання, а також показано її використання в освітньому процесі для підвищення якості підготовки майбутніх інженерів-педагогів. Методи: теоретичні; емпіричні (праксиметричні (вивчення та аналіз робочих планів, програм підготовки майбутніх інженерів-педагогів, засобів і методів педагогічної діагностики, тестових завдань і методик їх використання); використано ідею кібернетичного метода (модель «чорна скринька»). Результати: з'ясовано можливості педагогічної діагностики як технології, що сприяє підвищенню якості підготовки студентів інженерно-педагогічного вишу; запропоновано та обґрунтовано теоретичну (структурну) модель підвищення якості підготовки майбутнього інженера-педагога, визначено і описано компоненти моделі та вимоги до її розробки, вдосконалено систему оцінювання і контролю якості результатів навчання у ЗВО. Реалізація оцінювання якості професійної підготовки майбутніх фахівців здійснювалася відповідно до розроблених «теоретичної» та «математичної» моделей, без яких неможливо розв’язати питання управління якістю освітнього процесу. У статті основну увагу і приділено розгляду «теоретичної» моделі підготовки фахівців. У дослідженні запропоновано підхід до моделювання, заснований на концепції пізнання «чорний ящик» та конкретизовано принципи моделі, на яких базується процес професійної підготовки майбутніх фахівців. Висновки: теоретично доведено, що запропонована «теоретична» модель підвищення якості підготовки фахівців є складовою частиною фундаментальної підготовки інженерів-педагогів, має практично-прикладний характер, а також дає чіткий алгоритм для ефективного вдосконалення якості освітнього процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Коротун, О. В., Т. А. Вакалюк, В. В. Зубрицький, and І. В. Гордієнко. "ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ РОЗРОБКИ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ НАВЧАННЯМ." Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, no. 1 (April 8, 2022): 36–46. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-tech.2022.1.4.

Full text
Abstract:
У статті описана розробка веб-додатку «система управління навчанням», що грунтується на використанні архітектурного патерна для побудови таких додатків – MVC. Також при створенні були використані наступні інструменти та технології, а саме: Microsoft SQL Server – система керування базами даних та мова, що використовується для запитів – Transact-SQL, MS SQL обрано завдяки її надійності та захищеності та вбудовану підтримку .NET Framework; ASP.NET Core як вільно-розповсюджуваний крос-платформний фреймворк для створення веб-додатків з відкритим вихідним кодом, що підтримують паралельне управління версіями, при якому різні програми, що працюють на одному комп’ютері, можуть орієнтуватися на різні версії ASP.NET Core; з метою побудови GraphQL API в даному веб-додатку буде використано бібліотеку з відкритим кодом GraphQL.Net; Entity Framework CORE як об’єктно-орієнтовану технологію доступу до даних; React – відкрита JavaScript бібліотека для створення інтерфейсів користувача; Redux – відкрита JS бібліотека призначена для управління станом програм JavaScript та Apollo Client як бібліотеку управління станом для JavaScript, яка дозволяє управляти локальними та віддаленими даними за допомогою GraphQL. У роботі описана структура системи управління навчанням, представлена схема база даних розробленої системи, у системі визначені три ролі (учитель, учень, користувач) та їх права, продемонстрована діаграма компонентів системи, до якої входять модулі модулі LearningService.EF відповідає за роботу з БД, бізнес логіка LearningService.Core та веб-частина систе LearningService.Web, а також визначені скалярні функції для підрахунку середнього результату користвачів за проходження тесту, кількості проходжень тесту, рейтингу студента, прогресу проходження курсу студентом, кількості студентів, що підписались на окремий курс.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ліса, Інара. "Формування державної стратегії вирішення проблем житлового сектору Латвії." Фінансовий простір, no. 2(42) (August 7, 2021): 16–21. http://dx.doi.org/10.18371/fp.2(42).2021.172326.

Full text
Abstract:
У статті розглянуті основні принципи розробки стратегії житлового будівництва для створення комфортного міського середовища. Зі зростанням міст виникає потреба в нових концепціях і підходах до планування міського простору для підвищення екологічності та енергоефективності. Автор проаналізував і систематизував основні тенденції розвитку житлового сектора в Латвії, дослідив можливості використання рішень малоповерхового будівництва для благоустрою існуючих територій. Основна мета – розробити теоретичні основи і практичні рекомендації для розробки стратегії вирішення проблем житлового сектора в Латвії з використанням проектів малоповерхового будівництва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

ЧІЛІКІНА, Олена. "ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МОТИВАЦІЇ ТРУДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ." Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Психологія, no. 3 (52) (February 21, 2022): 180–85. http://dx.doi.org/10.32689/maup.psych.2021.3.26.

Full text
Abstract:
Мета. Теоретично проаналізувати та емпірично дослідити психологічні особливості трудової мотивації співробітників. Методологія. Робота виконана на підставі теоретичних та емпіричних методів дослідження: теоретичні: аналіз та узагальнення – для визначення особливостей розробки теми дослідження; систематизація та інтерпретація досліджуваної проблеми; емпіричні: методика «Мотивація до успіху» Т. Елерса; методика «Мотивація професійної діяльності К. Замфір (в модифікації А. Реана); методика «Визначення стресостійкості та соціальної адаптації» Т. Холмса і Р. Раге; математико-статистичні: оброблення результатів емпіричного дослідження здійснювалася завдяки математико-статистичному методу кількісного аналізу. Наукова новизна. У результаті аналізу наявних теоретичних підходів вивчення феномена мотивації, розкрито зв’язок між мотивами трудової діяльності співробітників організації та сприятливими соціально-психологічними умовами в організації. Отримані в результаті дослідження положення націлені на покращення та рішення практичних завдань, які з’являються в роботі співробітників. Висновки, узагальнення та пропозиції, що містяться в дослідженні, можуть бути використані в організаціях для розробки адекватних прийомів стимулювання професійної діяльності. Висновки. Керівнику підприємства, щоб максимально зацікавити співробітників реалізовувати належним чином свою діяльність, потрібно побудувати організовану систему мотивування та стимулювання праці підлеглих. Однак щоб зберегти співробітників і залучити їх до збільшення результатів власної діяльності, однією заробітної плати недостатньо. Необхідна комплексна система стимулювання ефективності праці персоналу, яка буде включати не тільки матеріальне, а й моральне стимулювання, основою чого є трудова мотивація.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шегда, А. "Теоретичні аспекти розробки сучасної концепції підготовки менеджерів." Вища школа, no. 1 (2001): 26–33.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

ВАКАЛЮК, Тетяна, Сергій ІЛЮЩЕНКО, Юрій ЄФРЕМОВ, Олег ВЛАСЕНКО, and Дмитро ЛИСОГОР. "ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ РОЗРОБКИ СИСТЕМИ РОЗПІЗНАВАННЯ ЛЮДСЬКОГО ОБЛИЧЧЯ." INFORMATION TECHNOLOGY AND SOCIETY, no. 1 (May 12, 2022): 6–15. http://dx.doi.org/10.32689/maup.it.2022.1.1.

Full text
Abstract:
Анотація. Система розпізнавання облич – це технологія, здатна зіставляти людське обличчя з цифровим зображенням або відеокадром з базою даних осіб, зазвичай використовується для автентифікації користувачів за допомогою служб перевірки особистості, працює шляхом точного визначення і вимірювання рис обличчя по даному зображенню. Системи розпізнавання обличчя використовуються сьогодні в усьому світі урядами та приватними компаніями, їх ефективність різна, і деякі системи раніше були списані через їх неефективність. Отже, створення програми для розпізнавання людського обличчя є актуальною темою. Метою статті є дослідження теоретичних аспектів розробки системи розпізнавання людського обличчя. Процедура розпізнавання обличчя просто вимагає, щоб будь-який пристрій, оснащений цифровою фотографічною технологією, генерував і отримував зображення та дані, необхідні для створення та запису біометричного малюнка обличчя людини, якого необхідно ідентифікувати. Розглянуто основні алгоритми розпізнавання людського обличчя: розпізнавання обличчя з використанням різних поверхонь облич, метод облич Фішера, метод аналізу головних компонентів та машина опорних векторів, метод каскадів Хаара. Наведено їх переваги та недоліки. Наведено застосування згорткової нейронної мережі до розпізнавання облич. Запропоновано реалізацію алгоритму роботи системи розпізнавання обличчя. В даній роботі проаналізовано наявні алгоритми та системи виявлення та розпізнавання обличчя, зважені їх переваги та недоліки. Розглянуто використання згорткової нейронної системи з метою розпізнавання обличчя. Проаналізовано на практиці відсоток точності розпізнавання людського обличчя та продуктивність, враховуючі такі фактори як освітлення, якість зображення, кількість облич на зображенні використовуючи бібліотеку з відкритим вихідним кодом Face recognition із сімейства бібліотек DLib в основі якої лежить згорткова нейронна мережа.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Karpii, O. P., and N. I. Mykhailyk. "РЕПУТАЦІЙНИЙ МАРКЕТИНГ В МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ: ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ." Actual problems of regional economy development 2, no. 17 (November 30, 2021): 108–15. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.17.108-115.

Full text
Abstract:
В статті обґрунтовано теоретичні аспекти репутаційного маркетингу в мережі Інтернет. Метою даної статті є дослідження теоретичних аспектів розвитку репутаційного маркетингу в мережі Інтернет. В процесі написання статті застосовано індуктивний, дедуктивний методи, які використано для формування основних етапів виявлення рівня репутації в мережі Інтернет. Методи економічного аналізу та порівняння використано при розробці стратегії роботи над репутацією підприємства в мережі Інтернет. Графічний метод застосовано для наочного відображення етапності побудови стратегії та формування базової платформи підвищення репутації в Інтернет мережі. Для теоретичних узагальнень і формування висновків застосовано абстрактно-логічний метод. Запропоновано етапи виявлення стану репутації в мережі онлайн: пошук компанії через мережу Google, пошук компанії через соціальні мережі, пошук відгуків про компанію. Встановлено, що відгуки в інтернеті грають одну з ключових ролей при ухваленні рішення про покупку. Обґрунтовано, що позитивні відгуки споживачів/клієнтів дозволяють одночасно вирішити два завдання: забезпечують позитивний імідж бренду; розвивають відносини з вже існуючими клієнтами, підвищуючи їхню лояльність і перетворюючи з простих споживачів на прихильників бренду. Запропоновано процес розробки стратегії підвищення репутації підприємства в Інтренет мережі, який включає такі основні етапи: аналіз репутації; формування цілей; розробка стратегії; моніторинг і аналітика. Обґрунтовано, що стан репутації в Інтернеті впливає на продуктивність і результативність організації, а також, фокусується на зміні того, яка цільова аудиторія бачить інтернет-сторінку. Для підвищення репутації в мережі авторами запропоновано використовувати базову платформу підвищення репутації в Інтернет мережі. Запропоновано основні напрями покращення репутації в Інтернет мережі: моніторинг інформаційного поля навколо бренду; CROWD-маркетинг; прес-релізи та публікації в ЗМІ; контент-маркетинг; контроль відгуків на сайті. Доведено, що покращення репутації в Інтернеті є важливим аспектом роботи будь-якого підприємства у Інтернет мережі та складовою ефективної маркетингової стратегії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Борзих, Олександр, Людмила Гаврилюк, and Михайло Круть. "75 РОКІВ ІНСТИТУТУ ЗАХИСТУ РОСЛИН НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК УКРАЇНИ." ГРААЛЬ НАУКИ, no. 6 (July 4, 2021): 113–21. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.25.06.2021.021.

Full text
Abstract:
На всіх етапах своєї історії Інститут захисту рослин Національної академії аграрних наук України успішно вирішував важливі завдання, пов'язані з розробкою ефективних заходів щодо захисту рослин від найбільш небезпечних шкідників та хвороб. Теоретично обґрунтовано економічну доцільність застосування інсектицидів, розроблено економічні пороги шкідливості фітофагів, показники екологічної безпеки хімічного методу захисту та теоретичні основи інтегрованого захисту рослин від шкідливих організмів. Проводиться величезна робота з наукового забезпечення селекції сільськогосподарських рослин на стійкість проти збудників хвороб та шкідників. Здійснено комплекс наукових досліджень із вдосконалення еколого-безпечних методів захисту вирощуваних культур за умов радіоактивного забруднення. Розроблено системи моніторингу та контролю чисельності паразитичних фітонематод на пшениці озимій, картоплі, буряках цукрових, овочевих культурах закритого ґрунту. Здійснюються численні наукові дослідження з карантину рослин. Є розробки з питань прогнозування забур’яненості посівів польових культур та удосконалення прийомів застосування гербіцидів. Провадяться широкомасштабні дослідження з генетики пшениці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Калішук, Олександра. "Характеристика структури виконавської мобільності майбутніх педагогів-музикантів." Scientific journal of National Pedagogical Dragomanov University. Series 14. Theory and methodology of arts education 27 (December 27, 2019): 62–67. http://dx.doi.org/10.31392/npu-nc.series14.2019.27.10.

Full text
Abstract:
Досліджується феномен виконавської мобільності педагога-музиканта за допомогою формалізації її змістової структурної характеристики шляхом виявлення та впорядкування окремих елементів, які об’єднані в чотири компоненти: інформаційно-потребовий, операційно-технологічний, емоційно-оцінний та творчо-комунікативний. Проведений аналіз уможливлює наукове пояснення сутності, специфіки та значення кожного з складових елементів досліджуваної структурної характеристики. Розглянуті теоретичні основи формування виконавської мобільності майбутніх педагогів-музикантів є базою для подальшої теоретичної розробки та методичного обґрунтування шляхів педагогічного впливу на студентів з метою формування їх виконавської мобільності в процесі фортепіанної підготовки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Теоретичні розробки"

1

Поляк, С. В., В. П. Кернеш, and С. С. Гаркавенко. "Теоретичні передумови розробки колекції взуття на базі відомих брендів." Thesis, КНУТД, 2016. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/2314.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Голова, Валентина Вікторівна. "Участь професора Олександра Павловича Лідова у обладнанні газового заводу ХТІ." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22225.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Воропаєв, М. В., and Олександр Олександрович Клочко. "Розробка теоретичних завдань дослідження і проектування технологічних процесів формоутворення зубчатих коліс з асиметричним профілем." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44647.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Воєвідко, І. В. "Розробка теоретичних основ і технічних засобів для підвищення точності проведення спрямованих свердловин." Thesis, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, 2007. http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/4163.

Full text
Abstract:
Вдосконалено методику розрахунку конструктивних параметрів неорієнтованих компоновок бурильної колони, яка уточнює реальні відстані між її точками опори, а також враховує геометричні, вагові та жорсткісні параметри опорно-центрувальних пристроїв. Розроблено двоцентраторні пасивні компоновки з різними величинами відхиляючої сили на долоті, які не реагують на зміну зенітного кута свердловини в діапазоні від 10 до 40°, а також уточнено розміри п’яти типів неорієнтованих компоновок. На основі пристроїв із змінною геометрією робочого профілю розроблено 8 типів активних компоновок з розширеними технологічними можливостями. Уточнено вплив відхиляючого фактору анізотропії гірських порід па процес викривлення свердловини та удосконалено аналітичну модель просторового викривлення стовбура свердловини в складних геологічних умовах неорієнтованими компоновками із урахуванням специфіки роторного і турбінного способів буріння. Для підвищення точності проведення похило-спрямованих свердловин розроблено методику розрахунку та прогнозування їх викривлення, а також науково-методичні основи контролю за траєкторією стовбура свердловини та коригування її параметрів викривлення. Основні результати роботи, які стосуються розробки різних типів компоновок і методики розрахунку та прогнозування викривлення свердловин пройшли промислову апробацію, яка засвідчила достовірність результатів досліджень.
На основании проведённого анализа процесса искривления наклонно-направленных скважин и эффективности использования существующих методов и технических средств для борьбы с их искривлением сделаны выводы, раскрывающие суть проблемы бурении направленных скважин. Доказано, что наиболее перспективными техническими средствами для управления траекторией скважины при бурении в геологических условиях различной степени сложности следует считать неориентированные КНБК, однако их расчёт проводился с использованием упрощённых схем. Сформулированы основные направления исследований в области разработки и усовершенствования технических средств, а также теоретических и методических решений для повышения точности проводки нефтегазовых скважин в заданном направлении. На основании расчётной схемы реального размещения КНБК в стволе скважины усовершенствована существующая методика расчёта неориентированных компоновок, оперирующая уточнёнными расстояниями между точками опоры, а также геометрическими, весовыми и жёсткостными параметрами центраторов. Доказано, что рациональным критерием расчёта КНБК следует считать условие, когда угол перекоса долота минимальный, а основной функциональный показатель компоновки - отклоняющая сила на долоте. Разработано семь типов одно-, двух- и трехцентраторных неориентированных КНБК с уточнёнными значениями отклоняющей силы па долоте в диапазоне от -2 до 8,5 кН для выполнения различных задач направленного бурения. Произведен анализ стойкости различных типов КНБК на проектной траектории и разработаны правила их привязки к конкретным геолого-технологическим условиям бурения. Разработаны конструкции устройств со сменным рабочим профилем -децентраторов бурильной колонны и проведено исследование механизма их работы, а также разработана методика расчёта КНБК на базе такого типа устройств. Проведены расчёты одно- и двухопорных активных забойных компоновок для набора зенитного угла скважины и эффективной борьбы с их искривлением позволяющие увеличить отклоняющую силу на долоте в 1,2 - 5,5 раза. Для увеличения стойкости жёстких компоновок разработана конструкция долота с повышенной стабилизирующей способностью, использование которого в составе КНБК приводит к уменьшению скорости бокового фрезерования стенки скважины в 2,2-2,8 раза. Уточнено влияние отклоняющего фактора анизотропии горных пород на процесс искривления скважины. Рассчитаны базовые графические зависимости для количественной и качественной оценки тенденции скважины к изменению её траектории при различном соотношении геометрических параметров пласта и скважины. Усовершенствована аналитическая модель пространственного искривления скважин в сложных геологических условиях неориентированными компоновками с учётом специфики роторного и турбинного способов бурения. Предложены и обоснованы критерии оценки оптимальности конструкций опорно-центрирующего инструмента в шарошечном и лопастном исполнении, исходя из понятия работоспособности такого типа инструмента. Разработана и оптимизирована рациональная схема армирования лопастных центраторов, а также усовершенствованы математические модели формообразования опорных поверхностей шарошечных опорно-центрирующих устройств и обеспечения их равностойкости по длине. Для повышения точности реализации проектных профилей скважин разработана методика расчёта и прогнозирования искривления скважин и научно-методические основы контроля за траекторией ствола скважины и корректирования её параметров искривления. Основные результаты работы, относящиеся к разработке различных типов компоновок и методики расчёта и прогнозирования искривления скважин прошли промысловую апробацию, которая подтвердила работоспособность технических средств и достоверность результатов исследований.
The methodic of calculation constructive properties of non-approximate drilling string assemblies has been improved. This methodic specifies real distances between its points of support and also takes into consideration geometrical, weight properties and the rock bend hardness of support-centration devices. Double-centralizing passive assemblies with different sizes of deflecting force on bit, which don’t react upon the change of zenith angle of well in range from 0 to 40° have been worked out. The sizes of 5 types of non-appoximate assemblies have been specified. On the base of devices with variable geometry of working profile 8 types of active assemblies with extended technological possibilities have been worked out. The influence of deflecting factor of rock anisotropy on the process of well inclination has been specified. The analytic model of spatial well inclination in complicated geological conditions with a help of non-approximate drilling string assemblies during rotary drilling and turbo drilling has been specified. The methodic of calculation and forecast of well inclination for increasing accuracy of carrying out inclined wells has been worked out. Scientific-methodical principles of control for trajectory of well hole and correction of its inclination properties have been worked out. The main results of work referring to working-out different types of assemblies and methodic of calculation and forecast well inclination have passed through the industrial test, which proved the authenticity of received research results.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кубенко, М., А. Магалашвілі, and М. Федорчук. "Дослідження асортименту допоміжних речовин у процесі фармацевтичної розробки твердих лікарських форм." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/13536.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Петрук, В. Г., С. М. Кватернюк, Г. О. Черноволик, І. В. Васильківський, С. В. Павлов, В. А. Іщенко, Р. В. Петрук, et al. "Розробка нових принципів діагностики стану нормальних та патологічних біотканин за спектрами дифузного відбивання (теоретичні та експериментальні дослідження)." Thesis, Державний фонд фундаментальних досліджень; Белоруський республіканський фонд фундаментальних досліджень, 2007. http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/1107.

Full text
Abstract:
Для біомедичних апаратів в процесі діагностики чи не найважливішими характеристиками на сучасному етапі розвитку науки, є безболісність, неруйнівність, неінвазійність вимірювань. Серед методів, що можуть це забезпечити, чільне місце займають оптичні, зокрема, спектрофотометричні. Оптичним методам притаманні і ряд інших переваг, а саме: індеферентність оптичного сигналу до електромагнітних завад, потенційна багатоканальність проміння і найбільша у природі швидкість передачі інформації.
Для биомедицинских аппаратов в процессе диагностики ли не самыми важными характеристиками на современном этапе развития науки, является безболезненность, неруйнивнисть, неинвазийнисть измерений. Среди методов, которые могут это обеспечить, главное место занимают оптические, в частности, спектрофотометрические. Оптическим методам присущи и ряд других преимуществ, а именно: индифферентность оптического сигнала к электромагнитным помехам, потенциальная многоканальность лучи и крупнейшая в природе скорость передачи информации.
For bіomedichnih aparatіv in protsesі dіagnostiki chi not nayvazhlivіshimi characteristics on Suchasnyj etapі rozvitku science Je bezbolіsnіst, neruynіvnіst, neіnvazіynіst vimіryuvan. Sered metodіv scho Tse mozhut zabezpechiti, chіlne Location zaymayut optichnі, zokrema, spektrofotometrichnі. Optichnim methods pritamannі i series іnshih perevag and the Same: іndeferentnіst optichnogo signal to elektromagnіtnih Zabad, potentsіyna bagatokanalnіst promіnnya i have naybіlsha prirodі shvidkіst peredachі Informácie.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Теоретичні розробки"

1

Томашевський, Володимир Володимирович. Комплексна програма формування естетичної культури майбутніх дизайнерів у вищих навчальних закладах. КПІ ДВНЗ «Криворізький національний університет», 2015. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5116.

Full text
Abstract:
Робота містить в собі теоретичні наукові розробки проблеми формування естетично» культури майбутніх дизайнерів у вищих навчальних закладах* а саме; актуальність питання в умовах сьогодення, коротке обгрунтування педагогічно* концепції та науково-педагогічної моделі цього процесу, а також розгорнуту комплексну програму формування естетичної культури майбутніх дизайнерів у вищих навчальних закладах, шо пропонується автором для використання викладачами вищих закладів освіти, науковими працівниками, аспірантами, магістрантами та студентами, зацікавленими цією проблематикою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Уваров, Павло, and Марина Шпарбер. Розробка кошторисно-договірної документації: Навчально-методичний посібник. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, 2020. http://dx.doi.org/10.33216/tutorialsnu(978-617-11-0173-9)-2020-136.

Full text
Abstract:
У навчально-методичному посібнику висвітлено теоретичні та практичні аспекти ціноутворення у будівництві з врахуванням особливостей укладання та опрацювання проектно-кошторисної документації; наведено сучасні методики складання кошторисної і договірної документації. Посібник містить приклади розрахунку кошторисної і договірної документації, розробленої у відповідності з “Правилами визначення вартості будівництва” ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 (з доповненнями та змінами). До складу посібника включені укрупнені показники визначення вартості будівництва на стадії инвесторської кошторисної документації. Призначений для здобувачів вищої освіти усіх форм навчання спеціальності 192 - «Будівництво та цивільна інженерія».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Древняк, Л. П. Логопедична розминка, як сучасна форма мовленнєвого розвитку дошкільника. КДПУ, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4139.

Full text
Abstract:
У посібнику представлено теоретичну та практичну інформацію щодо використання авторської розробки під час корекційно-розвиткової роботи та освітнього процесу в закладі дошкільної освіти з метою формування мовленнєвої компетентності дітей передшкільного віку. Навчально-методичний посібник адресовано корекційним педагогам та вихователям закладів дошкільної освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Теоретичні розробки"

1

Сірик, А. О. "Теоретичні аспекти розробки інтелектуальних складових для формування управлінських рішень з охорони праці на підприємстві." In SCIENCE, ENGINEERING AND TECHNOLOGY: GLOBAL TRENDS, PROBLEMS AND SOLUTIONS. Baltija Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-79-2-2.50.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Заїка, Максим. "РОЗРОБКА АВТОМАТИЗАЦОВАНОЇ ВІБРАЦІЙНОЇ ПЛОЩАДКИ." In ТЕОРЕТИЧНЕ ТА ПРАКТИЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ СУЧАСНОЇ НАУКИ, chair Максим Делембовський. Молодіжна наукова ліга, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/27.11.2020.v2.07.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Теоретичні розробки"

1

Семеріков, Сергій Олексійович, and Ілля Олександрович Теплицький. Розробка гіпертекстового довідника з системи Maxima для підтримки факультативного курсу «Комп’ютерні технології в наукових дослідженнях». БДПУ, 2005. http://dx.doi.org/10.31812/0564/992.

Full text
Abstract:
Особливістю будови розробленого нами інтерактивного гіпертекстового довідника з системи Maxima є те, що в навчальному процесі він виступає, з одного боку, як підручник, а з іншого - як інтерактивне середовище для самостійних навчальних досліджень. Завдяки такій будові виконання практичних задач не відділено від теоретичної частини матеріалу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кондрашова, Л. В., Г. Б. Штельмах, А. В. Козлов, В. О. Комаров, Р. М. Макаров, and В. С. Пікельна, eds. Педагогіка вищої та середньої школи. Chair В. К. Буряк. Криворізький державний педагогічний університет, 2007. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6116.

Full text
Abstract:
У збірнику відображено результати наукових досліджень та науково-методичних розробок викладачів вищих навчальних закладів України в галузі мистецько-педагогічної освіта. Висвітлюються актуальні проблеми мистецької педагогіки, мистецтвознавства, культурології, естетики, теоретичні та практичні аспекти підготовки вчителя мистецьких дисциплін, впровадження сучасних художньо-педагогічних технологій. Для науковців, викладачів, аспірантів, студентів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кондрашова, Л. В., Г. Б. Штельмах, А. В. Козлов, В. О. Комаров, Р. М. Макаров, and В. С. Пікельна, eds. Педагогіка вищої та середньої школи. Chair В. К. Буряк. Криворізький державний педагогічний університет, 2007. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6115.

Full text
Abstract:
У збірнику відображено результати наукових досліджень та науково-методичних розробок викладачів вищих навчальних закладів України в галузі мистецько-педагогічної освіти. Висвітлюються актуальні проблеми мистецької педагогіки, мистецтвознавства, культурології, естетики, теоретичні та практичні аспекти підготовки вчителя мистецьких дисциплін, впровадження сучасних художньо-педагогічних технологій. Для науковців, викладачів, аспірантів, студентів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Пипенко, І. С., and Ю. Б. Мельник. Факторно-критеріальна модель оцінки життєздатності криптоактивів. KRPOCH, 2021. http://dx.doi.org/10.26697/preprint.pypenko.melnyk.1.2021.

Full text
Abstract:
Вступ: Відсутність теоретично обґрунтованої системи факторів і критеріїв криптоактивів не дозволяє здійснити системну оцінку життєздатності ринків криптоактивів та розробити механізми їх ефективного управління. Мета дослідження: визначити систему факторів і критеріїв, а також показників криптоактивів, на основі яких розробити факторно-критеріальну модель оцінки життєздатності криптоактивів. Матеріали і Методи: Методологія дослідження базується на системному підході до визначення основних факторів, критеріїв і показників криптоактивів. Використано кваліметричний підхід для розробки факторно-критеріальної моделі оцінки життєздатності криптоактивів. Проведено анкетування 57 фахівців-експертів для визначення вагомості (значущості) факторів і критеріїв у розробленій моделі. Для оброблення даних моделі використовується кваліметричний інструментарій. Результати: Дослідження криптоактивів методами факторно-критеріального аналізу дозволило схарактеризувати систему з 7 факторів і 30 критеріїв, а також 60 показників. Ці фактори, критерії та показники покладено в основу розробленої моделі оцінки життєздатності криптоактивів. Застосування факторно-критеріальної моделі надає можливість порівняти всі компоненти системи критеріїв, навіть, якщо вони вимірюються в різних одиницях, й визначити загальний рівень життєздатності криптоактивів на основі інтегральної оцінки. Висновки: Факторно-критеріальна модель оцінки життєздатності криптоактивів є унікальним інструментом вимірювання рівня як кожної складової криптоактиву в цій моделі, так і в інтегрованій цілісності. Для оцінки та розуміння життєздатності криптоактиву слід вивчати не тільки показники окремих критеріїв, а й їх взаємовідношення та взаємодію. Координація комплексу вибірково залучених критеріїв забезпечуватиме отримання реального результату – підвищення рівня життєздатності криптоактиву. Ця модель може бути рекомендована для емітентів, інвесторів та користувачів криптоактивів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сулима, Тетяна Сергіївна. Елективні курси як засіб формування професійної мобільності майбутніх педагогів професійного навчання. ПП «Ощипок М. М.», 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1746.

Full text
Abstract:
Визначено мету елективного курсу: формування умінь, навичок та здатностей у майбутніх педагогів професійного навчання аналізувати професійну діяльність кваліфікованого робітника з метою формування змісту його освіти; аналізувати та діагностувати стан навчального й виробничого процесу в професійно-технічних навчальних закладах; проектувати зміст навчання; розробляти методичні розробки планів-конспектів занять теоретичного та виробничого навчання; використовувати педагогічні технології; організовувати навчальну діяльність учнів професійно-технічних навчальних закладів із засвоєння теоретичних знань і практичних умінь.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лов’янова, І., А. Капіносов, and В. Корольський. Технологія диференційованого навчання математики в основній школі. [б. в.], 2010. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2292.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено актуальній проблемі рівневого диференційованого навчання. Авторами проведено аналіз стану диференціації навчання при вивченні математики в загальноосвітніх школах, висвітлено актуальність ідеї рівневої диференціації навчання, наголошено на необхідності розробки науково-обґрунтованої методичної системи диференційованого рівневого навчання, зокрема розробки теоретичних і методичних засад диференційованого рівневого навчання математики в загальноосвітніх школах. Автори підкреслюють, що модель диференційованого навчання має спиратися на етапи організації процесу навчання. Виділяються і обґрунтовуються такі етапи: диференційованість змісту; диференційованість процесу вивчення навчальної теми; диференційованість результатів засвоєння змісту тем; диференційованість учнів за рівнем підготовленості та розвитку; диференційоване управління навчальною діяльністю учнів; диференційованість моделей учіння. Матеріал, представлений у статті, є тільки першим кроком до теоретичного обґрунтування технології диференційованого рівневого навчання. Виділені і обґрунтовані у статті етапи організації процесу навчання мають бути покладені в основу моделей проектування, організації і здійснення учіння учнів з різним рівнем розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Любар, Р. О., and Л. М. Ракітянська, eds. Проблеми музичної освіти учнів загальноосвітньої школи: історія, теорія, методика. Криворізький державний педагогічний університет, 2010. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2082.

Full text
Abstract:
У збірнику висвітлені результати науково-дослідницької роботи викладачів та студентів – учасників проблемних груп кафедри методики музичного виховання, співу та хорового диригування. Тематика наукових досліджень розробляється в контексті кафедральної наукової-дослідної теми: “Розвиток творчих здібностей майбутніх учителів музики засобами музичного мистецтва“. Надруковані статті носять як суто теоретичний характер, так і прикладний, пов’язаний з питаннями дослідно-експериментальної розробки актуальних проблем сучасної музичної педагогіки. Поряд з науковими та методичними статтями в збірнику містяться і матеріали анотацій на хорові твори – як один із видів дослідно-пошукової діяльності майбутнього вчителя-хормейстера.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Холошин, Ігор Віталійович. Педагогічна геоінформатика. Ч. 3. Геоінформаційні системи. Видавець ФО-П Чернявський Д. О., 2016. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3925.

Full text
Abstract:
Пропоноване видання є третьою частиною навчального посібника «Педагогічна геоінформатика», присвяченого питанням запровадження геоінформаційної освіти в педагогічних ВНЗ України. Ця частина розкриває освітній потенціал ГІС-технологій у курсах шкільної географії різного рівня підготовки. У теоретичній частині викладено історію розвитку ГІС-технологій, основні функціональні компоненти, структуру, організацію даних й аналітичні можливості ГІС, а також подано приклади їх практичного застосування. У практичній частині посібника детально, на конкретних прикладах, проаналізовано педагогічні технології запровадження ГІС-технологій у практику сучасної школи в різних формах організації навчання. У додатку до посібника подано методичні розробки для проведення практичних і лабораторних робіт різного тематичного змісту. Посібник розрахований на студентів-географів педагогічних ВНЗ, а також вчителів географії загальноосвітніх шкіл, коледжів та ліцеїв. Представляє інтерес і для вчителів інформатики, біології, математики та фізики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Холошин, Ігор Віталійович. Педагогічна геоінформатика. Ч. 3. Геоінформаційні системи. Видавець ФО-П Чернявський Д. О., 2016. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3925.

Full text
Abstract:
Пропоноване видання є третьою частиною навчального посібника «Педагогічна геоінформатика», присвяченого питанням запровадження геоінформаційної освіти в педагогічних ВНЗ України. Ця частина розкриває освітній потенціал ГІС-технологій у курсах шкільної географії різного рівня підготовки. У теоретичній частині викладено історію розвитку ГІС-технологій, основні функціональні компоненти, структуру, організацію даних й аналітичні можливості ГІС, а також подано приклади їх практичного застосування. У практичній частині посібника детально, на конкретних прикладах, проаналізовано педагогічні технології запровадження ГІС-технологій у практику сучасної школи в різних формах організації навчання. У додатку до посібника подано методичні розробки для проведення практичних і лабораторних робіт різного тематичного змісту. Посібник розрахований на студентів-географів педагогічних ВНЗ, а також вчителів географії загальноосвітніх шкіл, коледжів та ліцеїв. Представляє інтерес і для вчителів інформатики, біології, математики та фізики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Комарова, Олена Володимирівна. Методологічні знання як фундаментальний елемент системи знань учнів із загальної біології. Херсонський державний університет, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1809.

Full text
Abstract:
У статті подано аналіз чинних підходів до розуміння сутності категорії «методологічні знання» та їх функцій у засвоєнні системи знань з навчального предмета. У роботі зазначається дуалістичність підходів до розуміння цієї категорії. Недостатньо з’ясованим питанням з варіативним трактуванням є розуміння місця методологічних знань у системі навчального предмета. На основі аналізу джерельної бази дослідження сформульоване визначення поняття «методологічні знання», яким автор керувався при розробці теоретичних і методичних основ формування системи знань старшокласників із загальної біології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography