Academic literature on the topic 'Теоретичний матеріал'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Теоретичний матеріал.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Теоретичний матеріал"

1

Ковтун, Ірина Іванівна. "Про організацію дистанційної форми навчання в інститутах Національного аграрного університету." New computer technology 5 (November 6, 2013): 48. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v5i1.72.

Full text
Abstract:
Нова система освіти, яка впроваджується згідно з Болонською конвенцією, орієнтована на посилення самостійної роботи студентів і використання новітніх технологій [1]. Зокрема, студент має користуватися комп’ютером, Інтернетом тощо.Дистанційне навчання саме й передбачає самостійне оволодіння курсом вищої математики. Цей курс для студентів економічних спеціальностей складає 136 годин, що відповідає 4 кредитам. Для дистанційної форми навчання студентів навчально-наукового інституту бізнесу, який охоплює різноманітні спеціальності економічного профілю, на кафедрі вищої та прикладної математики НАУ складено методичні вказівки. В методичній розробці наведено необхідний теоретичний матеріал, приклади розв’язання типових задач, тести для контролю засвоєння матеріалу, зразки екзаменаційних білетів. Тести містять як практичні задачі, так і теоретичні положення.Рейтинг дисципліни “Вища математика” складає 100 балів, 70 із яких студент може набрати, виконуючи завдання по трьох модулях:– лінійна. векторна алгебра, аналітична геометрія;– диференціальне та інтегральне числення;– диференціальні рівняння, ряди.Студент може здавати матеріал кожного модуля чи його частин окремо.Для засвоєння теоретичного матеріалу можна використовувати, електронні посібники, розміщені на сайті НАУ [2], [3].
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бойван, О. С., and О. В. Ковтун. "ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕКЛАДУ ТЕКСТІВ МІЛІТАРИСТИЧНОГО СПРЯМУВАННЯ НА ОСНОВІ КОМПЛЕМЕНТАРНОЇ ЄДНОСТІ МОВНИХ ЯВИЩ КОМПРЕСІЇ І ДЕКОМПРЕСІЇ." Лінгвістичні дослідження, no. 53 (2020): 63–75. http://dx.doi.org/10.34142/23127546.2020.53.06.

Full text
Abstract:
Запропонована наукова розвідка окреслює загальнотеоретичні тенденції та основні характеристики вищезгаданої проблематики. Опрацьовані наукові джерела, що висвітлюють особливості мовних феноменів розширення та конденсування текстової інформації, засвідчують актуальність роботи, оскільки проблема мовних феноменів компресії і декомпресії є не повністю дослідженою, а особливо в процесі перекладу текстів мілітаристичного спрямування. Мета наукової розвідки — дослідити, теоретично проаналізувати, схарактеризувати та визначити специфіку застосування компресії і декомпресії в перекладі з англійської мови українською з опертям на приклади з текстів мілітаристичного спрямування. Досягнення мети стає можливим за умови розв’язання таких завдань: проаналізувати теоретичний матеріал, що висвітлює проблематику мовних феноменів компресії і декомпресії; уточнити визначення мовних явищ компресії і декомпресії з урахуванням теоретичних аспектів досліджуваної проблематики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Andrieieva, Olena, and Anna Hakman. "Рухова активність та якість життя як компоненти активного старіння у похилому віці." Physical education, sport and health culture in modern society, no. 2(54) (July 1, 2021): 49–55. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2021-02-49-55.

Full text
Abstract:
Актуалізація. Активне старіння – це можливість реалізації потенціалу фізичного, психічного та соціального благополуччя в похилому віці з активним використанням оздоровчо-рекреаційної рухової активності задля подовження тривалості і якості активного довголіття. Найбільш важливими особистісними характеристиками в цьому контексті виступають вікові психофізіологічні показники, стан здоров'я, якість життя, рівень рухової активності. Мета дослідження – теоретично обґрунтувати рухову активність та якість життя як компоненти активного старіння в похилому віці. Матеріал і методи дослідження. Для досягнення мети дослідження засто- совано групу теоретичних методів дослідження: теоретичний аналіз спеціальної науково-методичної літератури, документальних матеріалів, абстрагування, логіко-теоретичний аналіз, компаративний аналіз, метод синтезу, метод систематизації. Результати. Під час дослідження проаналізовано політику активного старіння в зарубіжних країнах, де виявлено, що активний спосіб життя в похилому віці сприяє її тривалості. Розглянуто детермінанти та компоненти, які сприяють активному старінню в похилому віці, а саме рухову активність і якість життя. Визначено, що адекватний рівень рухової активності є одним із пріоритетних факторів, спроможних суттєво вплинути на якість життя осіб похилого віку. Висновки. Визначено, що структуру активного старіння формують залученість до ринку праці, соціальна інтеграція та рівень здоров’я. Із-поміж детермінантів активного старіння в похилому віці значущими є фізичний, психологічний, соціальний, когнітивний, духовний і матеріальний. Серед детермінантів успішного й активного старіння спільними компонетами, які сприятимуть активному довголіттю, є рухова активність та якість життя осіб похилого віку. Саме достатній рівень рухової активності і якості життя можуть бути запорукою активного старіння й творчого довголіття.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бугера, Олена Анатоліївна. "Соціальні діалектизми: історія розвитку та теоретичного опрацювання." Філологічні студії: Науковий вісник Криворізького державного педагогічного університету 6, no. 2 (November 30, 2011): 30–38. http://dx.doi.org/10.31812/filstd.v6i2.729.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шкробот, С. І., З. В. Салій, М. І. Салій, and Х. В. Дуве. "КУРС ЗА ВИБОРОМ «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЦЕРЕБРОВАСКУЛЯРНОЇ ПАТОЛОГІЇ» – ОСОБЛИВОСТІ ВПРОВАДЖЕННЯ В УМОВАХ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ." Медична освіта, no. 2 (August 5, 2021): 133–37. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2021.2.11966.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено особливості впровадження в освітній процес елективного курсу «Актуальні питання цереброваскулярної патології» в умовах дистанційного навчання. В 2020–2021 навчальному році вперше студентам випускного курсу Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського МОЗ України було запропоновано поглибити свої знання з неврології. Метою курсу за вибором було вдосконалення знань студентів про основні симптоми і синдроми ураження нервової системи при судинній патології головного мозку. Ключовим завданням елективного курсу було поглибити теоретичні знання з актуальної проблеми сучасної медицини та закласти основи для формування клінічного мислення. Проте пандемія COVID-19 внесла суттєві корективи в освітній процес. Навчання проводилося дистанційно на основі платформи Microsoft Teams. З метою забезпечення актуальності курсу викладачі підготували теоретичний матеріал із використанням найсучасніших даних та підсумків клінічних досліджень, опублікованих у провідних наукових виданнях. Особливу увагу приділено сучасним вимогам Національної служби здоровʼя України щодо тактики ведення пацієнтів з інсультом. До кожної із 10 тем викладачами кафедри підібрані відеофрагменти, які мали на меті значно розширити уявлення студентів про кожну нозологію. На кожному занятті для закріплення матеріалу ми використовували розбір клінічних ситуацій як із власного досвіду, так і запозичених з літературних джерел. Буде враховано результати опитування студентів за підсумками дистанційного навчання при плануванні наступних курсів за вибором та вдосконалимо вже напрацьовані матеріали та методики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Пуніна, Ольга. "НАУКОВА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ ПИСЬМЕННИКА: ІНТЕРДИСЦИПЛІНАРНА СТРАТЕГІЯ." Sultanivski Chytannia, no. 8 (June 21, 2019): 63–74. http://dx.doi.org/10.15330/sch.2019.8.63-74.

Full text
Abstract:
Мета. Метою наукового дослідження є пошук інтердисциплінарної стратегії у процесі наукової інтерпретації творчої особистості письменника як органічної єдності її психологічної і творчої сутності. Дослідницька методика. У роботі використано теоретичні загальнонаукові методи (емпіричний, емпіри­ко-теоретичний), що враховують узагальнення, формалізацію й абстрагування матеріалу. Це необхідно для вироблення механізму кількаступеневого аналізу – від суб’єкта творчості до його унаочнення в літературному творі й від такого психологічно-творчого унаочнення до мистецьких інтерпретацій, оперу­ючи такими базовими взаємозалежними категоріями, як «психотип», «креатор», «образ». Результати. У статті вироблений інтердисциплінарний підхід, за яким письменницька постать вивчається у кілька сту­пенів: від визначення її психологічного типу як основи для формування стратегії літературно-художньої творчості до виявлення стильової домінанти креатора, що презентує взаємозв’язок твору і самоактуа­лізованого творця, і від усвідомлення психологічно-творчої природи письменника до аналізу художньо-інтерпретаційних моделей креатора (художнього образу творчої особистості), запропонованих образо­творчим мистецтвом, кінематографом і театром. Наукова новизна. У статті вперше артикульовано інтер­дисциплінарну стратегію наближення до творчої особистості письменника як умовний рух дослідження «психотип → креатор → образ». Практичне значення. Матеріал статті необхідний для подальшого вивчення життєтворчості письменника, актуалізації його творчої особистості як ключової ланки історико-літературного процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Mudrakov, Vitalii. "ДЕЯКІ ОСОБЛИВОСТІ РЕЛІГІЙНОЇ ФУНКЦІОНАЛЬНОСТІ В ПЕРІОД ПАНДЕМІЇ КОРОНАВІРУСНОЇ ХВОРОБИ (COVID-19)." Філософія та політологія в контексті сучасної культури 13, no. 1 (July 24, 2021): 22–30. http://dx.doi.org/10.15421/352103.

Full text
Abstract:
Стаття має оглядовий характер і покликана дати загальне уявлення про функціональність релігії в період початку пандемії у світі та Україні. Зрізом пояснення функціональності релігії є масово-психологічний вплив. Матеріал напрацьовано в рамках виконання проєкту «Соціальна функціональність релігії в умовах масштабних небезпек: ідейно-теоретичний та практичний виміри» за державним реєстраційним номером: 0121U109446.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Личик, Ольга, Станіслав Крук, and В’ячеслав Гаврилькевич. "ТЕОРЕТИЧНИЙ ОГЛЯД ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ ДОВГОТРИВАЛОЇ ПАМ’ЯТІ У ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ." Молодий вчений, no. 11 (99) (November 30, 2021): 262–67. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-11-99-59.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемі розвитку довготривалої пам’яті у дітей молодшого шкільного віку. Метою статті є огляд і аналіз наукової літератури для з’ясування особливостей розвитку довготривалої пам’яті у дітей молодшого шкільного віку. На підставі огляду і аналізу наукових публікацій зроблено такі висновки: 1) схильність дітей молодшого шкільного віку до дослівного запам’ятовування можна використовувати для тренування механізмів довготривалої пам’яті; 2) пропонуючи дітям доступні й зрозумілі для них мнемічні прийоми можна цілеспрямовано покращувати їхню здатність запам’ятовувати надовго важливий матеріал; 3) завдяки навчанню у дітей молодшого шкільного віку розвивається логічна пам’ять, яка має велике значення для набуття знань; якщо допомогти дітям навчитися виокремлювати в навчальному матеріалі опорні пункти, головні думки, пов’язувати їх між собою в цілісну систему знань, то можна допомогти дітям навитися запам’ятовувати інформацію впорядковано, системно і більш міцно; тобто, сприяючи розвитку у дітей логічного мислення, ми сприятимемо розвитку довготривалої пам’яті; 4) можна сприяти кращому запам’ятовуванню потрібних знань, якщо включати ці знання в активну діяльність дітей, більше використовувати ігрові ситуації для дітей, які навчаються у першому класі, а дітям, які навчаються в третьому класі вже більше пропонувати проблемне навчання; 5) для вдосконалення довготривалої пам’яті доцільно допомагати дітям оволодіти спеціальними прийомами керування пам’яттю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Міхно, Олександр. "ІВАН СІКОРСЬКИЙ (1842–1919) ПРО ЗНАЧЕННЯ ХАРАКТЕРИСТИК УЧНІВ: ТЕОРЕТИЧНИЙ І ПРАКТИЧНИЙ АСПЕКТИ." Інноватика у вихованні, no. 9 (June 11, 2019): 183–92. http://dx.doi.org/10.35619/iiu.v0i9.125.

Full text
Abstract:
Акцентовано, що розгляд проблеми характеристики учня у історико-педагогічному ракурсі ускладнюється змішанням двох суміжних, але по суті різних завдань – психологічного і педагогічного; спільна робота психологів і педагогів дає цінний матеріал для з'ясування психологічних принципів та методів складання характеристик і водночас визначає шлях до вирішення практичних педагогічних завдань. З’ясовано внесок Івана Сікорського у розроблення проблеми характеристики учня шляхом дослідження теоретичних поглядів та практичної діяльності вченого. Доведено, що виходячи зі своїх уявлень про гармонію в розвитку трьох сфер психіки – розуму, волі й почуття, І. Сікорський наполягав на їх всебічному і комплексному вивченні. В узагальненому вигляді представлено науковий внесок І. Сікорського у розроблення проблеми характеристики у формі такого ланцюжка взаємопов’язаних дій ученого: проведення першого в світовій педагогіці психолого-педагогічного експерименту → визначення теоретичних основ вивчення учня → з’ясування мети складання характеристики з наголосом не лише на констатувальному, але й прогностичному її характері → розроблення плану вивчення дитини (структури майбутньої характеристики). У формі таблиці подано теоретичні міркування І. Сікорського щодо мети, значення характеристики учня та план вивчення дитини, що водночас становить собою структуру майбутньої характеристики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Горошкіна, Олена Миколаївна, Марія Михайлівна Греб, Ігор Олександрович Горошкін, and Станіслав Олександрович Караман. "ФУНКЦІЇ QR-КОДІВ У СТРУКТУРІ ПІДРУЧНИКА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ." Information Technologies and Learning Tools 78, no. 4 (September 11, 2020): 32–46. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v78i4.3360.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто проблему використання QR-кодів як складника сучасного підручника. Обґрунтовано актуальність уведення QR-кодів до змісту підручників української мови. Уточнено визначення QR-коду, під яким визначено компактний носій навчальної інформації обсягом близько трьох тисяч байт, закодованої за допомогою спеціальних програм або сервісів і графічно представленої як чорно-білий або кольоровий квадрат. Установлено, що QR-код уможливлює розширення й поглиблення теоретичних відомостей із навчального предмета. У підручниках української мови матеріали, вміщені на QR-кодах, розширюють і поглиблюють теоретичні відомості й дидактичний матеріал, сприяють удосконаленню орфоепічних, граматичних, правописних умінь і навичок учнів, виконують функцію контролю, пропонуючи тестовий та інший матеріал для встановлення рівня сформованості знань, умінь і навичок учнів. Визначено й обґрунтовано функції QR-кодів у структурі підручників української мови – мотиваційну, інформаційну, розвивальну, виховну, рефлексійну, контрольну. Здійснено аналіз змісту підручників української мови для 10 класу та рукопису підручника для 11 класу, що містять QR-коди. Наведено відомості про експериментальну перевірку ефективності застосування QR-кодів, у процесі якої учні експериментальних класів систематично залучалися до роботи з QR-кодами, уміщеними в підручнику української мови, що передбачали опрацювання теоретичних відомостей, які розширювали й поглиблювали зміст підручника, виконання творчих, дослідницьких завдань, що спонукали учнів до спостережень над мовою, виконання вправ на редагування, тестових завдань. Визначено принципи відбору теоретичного матеріалу для QR-кодів, до яких віднесено доступність матеріалу, його комунікативну значущість, новизну, емоційність, роль у формуванні предметної компетентності учнів. Наведено конкретні приклади кодування інформації в підручниках української мови: теоретичних відомостей, матеріалів засобів масової інформації (інтерв’ю, телепередач, виступів) для аналізу їх учнями, тестових завдань, прикладів правильних відповідників девіантних текстів, запропонованих учням для редагування тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Теоретичний матеріал"

1

Лисянська, Г. В., and В. О. Гаєвська. "Викладання геометрії іноземним слухачам центра довузівської підготовки." Thesis, Национальный технический университет "Харьковский политехнический институт", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/40050.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Білинський, Є. А. "Теоретичні моделі тензорезистивного ефекту в плівкових матеріалах." Thesis, Видавництво СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4292.

Full text
Abstract:
Науковий керівник: Проценко І.Ю.
У роботі проаналізовано питання про тензочутливість одно- і багатошарових плівкових матеріалів з точки зору розробки теоретичних моделей, накопичених експериментальних результатів та досягнень у застосуванні як чутливих елементів тензодатчиків. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4292
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Однодворець, Лариса Валентинівна, Лариса Валентиновна Однодворец, Larysa Valentynivna Odnodvorets, О. І. Кучма, and Я. Ю. Марченко. "Теоретичні дослідження тензочутливості плівкових матеріалів." Thesis, Видавництво СумДУ, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/18696.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Рассоха, Олексій Миколайович. "Аналіз реакційної здатності мономерів для виробництва фурано-епоксидних полімерів." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/47363.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Довга, Лариса Михайлівна. "Система цінностей в українській культурі другої половини XVII століття (на матеріалі теоретичної спадщини Інокентія Гізеля)." Diss. of Doctor of Philosophical Sciences, М-во освіти і науки України, Нац. муз. акад. України ім. П. Чайковського, 2013.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Корогодська, Алла Миколаївна. "Теоретичні основи технології тугоплавких неформованих матеріалів на основі композицій системи (Mg, Ca, Sr, Ba)O – Al₂O₃ – Cr₂O₃." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/17841.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук зі спеціальності 05.17.11 – технологія тугоплавких неметалічних матеріалів. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2015 р. Дисертацію присвячено створенню теоретичних основ технології тугоплавких неформованих матеріалів з високою міцністю, вогнетривкістю та стійкістю до дії агресивних середовищ на основі алюмінатів і хромітів лужноземельних елементів за рахунок цілеспрямованого формування фазового складу та структури клінкеру, цементного каменю і бетону. Систематизовано базу термодинамічних даних; на основі встановлених фазових рівноваг уточнено та досліджено субсолідусну будову потрійних та чотирикомпонентних підсистем багатокомпонентної системи (Mg, Ca, Sr, Ba)O – Al₂O₃ – Cr₂O₃ та встановлено їх подібність, яка полягає у співіснуванні алюмінатів з хромітом лужноземельного елементу та з периклазом, що обумовлює стабільні технологічні параметри твердофазного синтезу вогнетривких алюмохромітних в'яжучих матеріалів та бетонів на основі їх композицій. Встановлено особливості протікання процесів фазоутворення та гідратації алюмохромітних цементів, визначено механізми структуроутворення клінкерів та цементного каменю. Розроблено склади високоміцних, вогнетривких алюмохромітних цементів та бетонів на їх основі, визначено їх основні фізико-механічні та технічні властивості. Розроблено ресурсо- та енергозберігаючу технологію отримання алюмохромітних цементів з використанням відходів хімічної галузі промисловості. Неформовані матеріали, розроблені з використанням алюмохромітних цементів було апробовано в промислових та напівпромислових умовах з позитивним результатом, а результати досліджень впроваджені у практику навчального процесу.
Thesis for the doctor of technical sciences degree in specialty 05.17.11 – Technology of refractory nonmetallic materials. – National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, 2015. The thesis is dedicated to the creation of theoretical foundations of refractory unshaped materials development on the base of aluminates and chromites of alkaline-earth elements with high strength, fire resistance and resistance to aggressive environments due to directed formation of clinker structure, cement stone and concrete. Thermodynamic database has been systematized; subsolidus structure of ternary and quarternary subsystems of the multicomponent (Mg, Ca, Sr, Ba)O – Al₂O₃ – Cr₂O₃ system has been clarified and researched, their geometrical-topological similarity has been established, which consists in co-existence of aluminate with chromite of alkaline-earth element and with periclase that determines stable conditions of synthesis of refractory aluminochromite binding materials and concretes on the base of their compositions. Aspects of the process of phase formation and hydration of aluminochromite cements established, mechanisms of structure formation of clinkers and cement stone have been determined. Compositions of refractory high-strength and resistant to aggressive environments aluminochromite cements and concretes on their base have been developed, their main physico-mechanical and technical characteristics have been determined. Resource and energy saving technology of preparation of aluminochromite cements with the use of chemical industry wastes has been developed. Unshaped materials developed with the use of aluminochromite cements have been approved in industrial and semi-industrial conditions with positive results, and the results have been incorporated into the practice of academic process.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дмитрієва, І. В. "Теоретичні концепти і реалії художньої творчості: напрям, жанр, автор (на матеріалі англомовної драматургії другої половини ХХ століття)." Thesis, 2017. http://eprints.zu.edu.ua/25839/1/dys_Dmytriieva.pdf.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Теоретичний матеріал"

1

Шваб"юк, В. І. Опір матеріалів. Київ: Знання, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Савчин, М. В. Педагогічна психологія. Київ: Академвидав, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Вівчарик, М. М. Україна: від етносу до нації. Київ: Вища школа, 2004.

Find full text
Abstract:
У навчальному посібнику вперше в українській історіографії з позицій історизму в контексті нового осмислення висвітлюються питання формування і утвердження української нації. Посібник написаний з урахуванням історіософії проблеми, побудований на широкому фактичному матеріалі та теоретичних засадах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Вівчарик, М. М. Україна: від етносу до нації. Київ: Вища школа, 2004.

Find full text
Abstract:
У навчальному посібнику вперше в українській історіографії з позицій історизму в контексті нового осмислення висвітлюються питання формування і утвердження української нації. Посібник написаний з урахуванням історіософії проблеми, побудований на широкому фактичному матеріалі та теоретичних засадах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Масляк, П. О. Економічна і соціальна географія України. Київ: Зодіак-Еко, 2006.

Find full text
Abstract:
Підручник складається з двох частин: у першій розкриваються теоретичні засади країнознавства, у другій містяться характеристики країн світу. Розглядаються предмет, об"єкт країнознавства, методи його дослідження, а також закономірності цієї науки. Особлива увага приділяється комплексному аналізу країн; систематизовано відомості про їх природу, населення, господарство, соціальну організацію. Наприкінці кожного розділу наводяться висновки та тести, що сприятимуть закріпленню навчального матеріалу. Підручник відповідає програмі навчальної дисципліни "Країнознавство". Для студентів та викладачів вищих навчальних закладів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Масляк, П. О. Економічна і соціальна географія України. Київ: Зодіак-Еко, 2006.

Find full text
Abstract:
Підручник складається з двох частин: у першій розкриваються теоретичні засади країнознавства, у другій містяться характеристики країн світу. Розглядаються предмет, об"єкт країнознавства, методи його дослідження, а також закономірності цієї науки. Особлива увага приділяється комплексному аналізу країн; систематизовано відомості про їх природу, населення, господарство, соціальну організацію. Наприкінці кожного розділу наводяться висновки та тести, що сприятимуть закріпленню навчального матеріалу. Підручник відповідає програмі навчальної дисципліни "Країнознавство". Для студентів та викладачів вищих навчальних закладів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Масляк, П. О. Економічна і соціальна географія України. Київ: Зодіак-Еко, 2006.

Find full text
Abstract:
Підручник складається з двох частин: у першій розкриваються теоретичні засади країнознавства, у другій містяться характеристики країн світу. Розглядаються предмет, об"єкт країнознавства, методи його дослідження, а також закономірності цієї науки. Особлива увага приділяється комплексному аналізу країн; систематизовано відомості про їх природу, населення, господарство, соціальну організацію. Наприкінці кожного розділу наводяться висновки та тести, що сприятимуть закріпленню навчального матеріалу. Підручник відповідає програмі навчальної дисципліни "Країнознавство". Для студентів та викладачів вищих навчальних закладів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Масляк, П. О. Економічна і соціальна географія України. Київ: Зодіак-Еко, 2006.

Find full text
Abstract:
Підручник складається з двох частин: у першій розкриваються теоретичні засади країнознавства, у другій містяться характеристики країн світу. Розглядаються предмет, об"єкт країнознавства, методи його дослідження, а також закономірності цієї науки. Особлива увага приділяється комплексному аналізу країн; систематизовано відомості про їх природу, населення, господарство, соціальну організацію. Наприкінці кожного розділу наводяться висновки та тести, що сприятимуть закріпленню навчального матеріалу. Підручник відповідає програмі навчальної дисципліни "Країнознавство". Для студентів та викладачів вищих навчальних закладів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Інформаційні, технології в. Матеріали доповідей учасників міжнародної науково-практичної конференції "Інформаційні технології в управлінні туристичною і курортно-рекреаційною економікою та проблеми підготовки фахівців". Бердянськ: АУІТ "АРІУ", 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Курілло, В. Є. Латентна політика. Потайні напрями політичної діяльності. Миколаїв: Іліон, 2009.

Find full text
Abstract:
Ця книга містить систематизований виклад матеріалу нової галузі політичної науки – політичної латентології, яка розглядає теоретичні засади та основні напрями прихованої політичної діяльності (політичну розвідку, силові спецоперації, інформаційні та психологічні спецоперації, таємну дипломатію, активність таємних структур світової політики та конфіденційний менеджмент політичних партій) у цілісному форматі потайної (латентної) політики. Книга побудована на основі всебічного аналізу реальних політичних процесів, зокрема в Україні, використовує вітчизняні та зарубіжні дослідження із залученням численних історичних прикладів і фактів сьогодення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Теоретичний матеріал"

1

Дяченко, Алла. "ТЕОРЕТИЧНІ ЕТАПИ ВИКЛАДУ ЛЕКЦІЙНОГО МАТЕРІАЛУ ДЛЯ МОТИВАЦІЇ СТУДЕНТІВ ПРИ ВИГОТОВЛЕННІ РЕЧЕЙ В НАЦІОНАЛЬНОМУ ДУСІ." In LE TENDENZE E MODELLI DI SVILUPPO DELLA RICERСHE SCIENTIFICI. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/13.03.2020.v3.10.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Теоретичний матеріал"

1

Драшко, О. М. Методичні рекомендації з дисципліни «Технологія швейного виробництва» (ручні стібки та строчки, машинні шви). КДПУ, March 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4264.

Full text
Abstract:
Методичні рекомендації з дисципліни «Технологія швейного виробництва» містять три розділи: перший розділ – «Ручні стібки і строчки», другий – «Машинні шви» містять теоретичний матеріал, третій розділ – практичний, в якому подано систему контрольних завдань до даних тем. Контрольні завдання представлено у вигляді технологічних карток, що дозволяє варіативно використовувати їх в системі контролю та самоконтролю. Також видання містить додатки, список рекомендованої літератури та інформаційні джерела. Призначено для студентів з напрямом підготовки: 014 Середня освіта (трудове навчання та технології); 015 Професійна освіта (технологія виробів легкої промисловості) та викладачів, майстрів з технологічним напрямом підготовки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Березовська-Савчук, Н. А. Особливості вивчення теми «Складносурядні речення з градаційними сполучниками» у 9 класі гімназії. Криворізький державний педагогічний університет, 2002. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1950.

Full text
Abstract:
Проаналізовано особливості вивчення теми «складносурядні речення з градаційними сполучниками» у 9 класі гімназії. Враховуючи концептуальні підходи науковців-методистів до вивчення теми «Складносурядні речення з градаційними сполучниками», авторка намагалася доповнити матеріал. Принцип урахування рівня труднощів в оволодінні теоретичним матеріалом вимагає, щоб найважчі питання опрацьовувалися поетапно, ставали об’єктом кількаразового більш детального розгляду. В основу дослідження покладене поетапне вивчення матеріалу. Доведено, що означений вище підхід до опрацювання теми забезпечує чіткі етапи в засвоєнні граматичного матеріалу, системність знань, а також сприяє формуванню в учнів практичних умінь і навичок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Томашевський, Володимир Володимирович. Деякі аспекти сформованості естетичної культури майбутніх дизайнерів у вищих навчальних закладах. КДПУ, 2006. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4942.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу наявного в науково-педагогічній літературі матеріалу щодо стану сформованості естетичної культури майбутніх дизайнерів у вищих навчальних закладах, систематизації та узагальненню наукових підходів до визначення критеріїв та показників сформованості естетичної культури особистості. Викладений автором матеріал є теоретичним підґрунтям для створення об’єктивних передумов щодо конкретизації критеріїв та показників сформованості естетичної культури майбутніх дизайнерів у вищих навчальних закладах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мацепура, Л. Л., and О. І. Андрюхіна. Особливості використання фразових дієслів в англійській мові. Криворізький державний педагогічний університет, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5989.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено фразовим дiєсловам, особливостям їх утворення та вживання в англiйськiй мовi. Аналiзується теоретичний матерiал, вказуються пiдходи до диференцiацiї фразових дiєслiв за рiзними класифiкацiйними ознаками.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Марчик, В. І. Методи дослідження у фізичному вихованні : методичні рекомендації. КДПУ, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2196.

Full text
Abstract:
Представлені матеріали є допоміжним засобом у засвоєнні теоретичних знань та оволодінні навичками тестування і вимірювання на заняттях з дисципліни «Методи дослідження у фізичному вихованні» для студентів напряму підготовки 6.010103 Технологічна освіта (бакалаври), спеціалізація: фізична культура.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Великодна, Мар’яна Сергіївна. Груповий аналіз ХХІ століття: емпіричні дослідження ефективності. Міжнародний психотерапевтичний, психіатричний і психоаналітичний журнал, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3876.

Full text
Abstract:
Вимога доказовості в сучасній медичній та психологічній практиці формує актуальний виклик необхідності проведення об'єктивованих наукових досліджень ефективності навіть уже перевірених часом і теоретично відрефлексованих підходів, до яких, безумовно, належить психоаналіз: як індивідуально, так і в групі. Попри те, що встановлення ефективності групаналізу вже має свою історію та ґрунтовні дослідні звіти, науковці продовжують вивчати різні часткові аспекти його впливу на психічне функціонування суб'єкта та на динаміку його змін. Метою статті став розгляд отриманих даних досліджень ефективності групаналізу як психотерапевтичного методу, виконаних у ХХІ столітті, на матеріалі публікацій журналу Group Analysis. Матеріалом статті стало 437 статей журналу за 2000-2017 роки, що не включало статті-присвяти до річниць та персоналій, тож не відображає повний обсяг публікацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Карандишев, Ю. М., and Т. В. Сенько, eds. Актуальні проблеми психології в закладах освіти. Chair Н. М. Токарева. Криворізький державний педагогічний університет, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6120.

Full text
Abstract:
Збірник містить результати наукових теоретичних і емпіричних досліджень актуальних проблем організації навчально-виховного процесу та психолого-педагогічного супроводу суб’єктів освітнього простору. Тематика публікацій свідчить про різноманітність інтересів психологічної спільноти. Опубліковані матеріали адресовані як фахівцям, так і тим, хто цікавиться сучасним станом психологічної науки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Мацепура, Л. Л., and А. С. Спірідонова. Формування навичок говоріння на уроках англійської мови за допомогою "warming-up" activities. Криворізький державний педагогічний університет, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6000.

Full text
Abstract:
Проаналiзовано практичнi аспекти використання «warmingup» activities на уроках англiйської мови, дослiджується їх вплив на формування навичок говорiння учнiв. Матерiал дає характеристику теоретичним поняттям з теми, розкриває їх змiст та особливостi. Стаття детально освiтлює рiзнi види мовленнєвих зарядок для розвитку та формування дiалогiчного та монологiчного мовлення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Семеріков, Сергій Олексійович, and Ілля Олександрович Теплицький. Розробка гіпертекстового довідника з системи Maxima для підтримки факультативного курсу «Комп’ютерні технології в наукових дослідженнях». БДПУ, 2005. http://dx.doi.org/10.31812/0564/992.

Full text
Abstract:
Особливістю будови розробленого нами інтерактивного гіпертекстового довідника з системи Maxima є те, що в навчальному процесі він виступає, з одного боку, як підручник, а з іншого - як інтерактивне середовище для самостійних навчальних досліджень. Завдяки такій будові виконання практичних задач не відділено від теоретичної частини матеріалу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Педагогіка вищої та середньої школи. Chair В. К. Буряк. Криворізький державний педагогічний університет, 2003. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6091.

Full text
Abstract:
У збірнику наукових праць висвітлено результати роботи Всеукраїнської конференції і міжнародного науково-практичного семінару с проблеми “Проблеми і перспективи культурологічної концепції особистісноорієнтованої освіти”. Розглядаються теоретичні основи особистісноорієнтованої освіти, методики та технології її реалізації в умовах вищої та середньої школи. Матеріали збірника представляють інтерес для широкого кола науковців.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography