Academic literature on the topic 'Температурні показники'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Температурні показники.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Температурні показники"

1

Guryev, S. O., A. Yu Fil, and B. B. Lemishko. "Гіпотермія як одна з причин летальності у хворих із політравмою на ранньому госпітальному етапі." TRAUMA 16, no. 3 (July 7, 2015): 90–93. http://dx.doi.org/10.22141/1608-1706.3.16.2015.80240.

Full text
Abstract:
Проаналізовано результати огляду 52 постраждалих із політравмою та пошкодженням скелета, доставлених у Комунальну 8-му міську клінічну лікарню м. Львова у 2010–2015 рр. у весняно-літній та осінньо-зимовий періоди. Групи були сформовані за віком, статтю, механізмом травми та тяжкістю пошкоджень. Проаналізовано температурні показники на різних ділянках тіла. Відзначено розбіжність у зниженні температури в аксилярній ділянці на 1–2 градуси порівняно з температурою у пахвинній та ректальній ділянках, визначено більш об’єктивну вірогідність вимірювання температури в пахвинній та ректальній ділянках. У холодну пору року при тривалому періоді (понад годину) від настання нещасного випадку до доставлення в лікувальний заклад відзначається погіршення гемодинамічних показників (гіпотонія, брадикардія) з підвищенням поверхневої частоти дихальних рухів, що ускладнює роботу анестезіологічної бригади з корекції вітальних функцій організму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Medviedev, Dmitrii, and Nina Bisko. "Вплив температури на ріст і життєздатність міцелію штамів мікофільного гриба Cladobotryum dendroides." Lesya Ukrainka Eastern European National University Scientific Bulletin. Series: Biological Sciences, no. 4(377) (October 5, 2018): 44–47. http://dx.doi.org/10.29038/2617-4723-2018-377-44-47.

Full text
Abstract:
У статті представлені результати досліджень впливу різних значень температур (від 18±0,3°С до 45±0,3°С) на швидкість росту, морфологію колоній та життєздатність міцелію 5 штамів Cladobotryum dendroides, що виділені з уражених павутинною цвіллю плодових тіл їстівного гриба Agaricus bisporus. Установлено, що оптимальною температурою для всіх штамів на картопляно-глюкозному агаризованому середовищі була 25±0,3°С. Збільшення температури на 6°С (с 25±0,3°С до 31±0,3°С) спричинило значне зменшення швидкості росту – для різних штамів – у 65–120 разів. Зниження температури на 7°С (с 25±0,3°С до 18±0,3°С) не настільки негативно вплинуло на швидкість росту досліджених штамів – цей показник знизився в 3–5 разів, порівняно зі швидкістю росту при оптимальній температурі. Установлено, що температура 35±0,3°С була критичною для росту міцелію трьох із 5 досліджених штамів, а для двох інших штамів значення критичної температури було на 1°С нижче й становило 34±0,3°С. Продемонстровано, що міцелій жодного з досліджених штамів C. dendroides не ріс при температурах -18±0,3°С, 5±0,3°С і 15± 0,3°С. Однак при перенесенні культур в умови оптимальної температури ріст відновився. Швидкість росту при цьому незначно відрізнялася від відповідних ростових показників штамів, культивованих при оптимальній температурі. Отже, показники температур -18±0,3°С, 5±0,3°С та 15±0,3°С спричиняють фунгістатичну дію на ріст міцелію досліджених штамів C. dendroides. У результаті дослідження впливу температури на морфологічні особливості росту міцелію штамів C. dendroides установлено, що при підвищенні температури інкубації (30±0,3°С, 31±0,3°С, 34±0,3°С) колонії всіх штамів набувають характерних морфологічних ознак: край колонії стає нерівним, колір колонії змінюється з блідо-жовтого або жовтого на рожевий, темно-бурий чи темно-вишневий, реверзум змінює колір із жовтого на темно-бурий або темно-вишневий.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Zhyzhka, S. V., and N. G. Povod. "ВІДТВОРЮВАЛЬНІ ЯКОСТІ СВИНОМАТОК ЗАЛЕЖНО ВІД СИСТЕМ МІКРОКЛІМАТУ ВПРОДОВЖ РОКУ." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, no. 4(39) (December 23, 2019): 85–91. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2019.4.12.

Full text
Abstract:
Вивчено результати впливу геотермальної та традиційної системи вентилювання приміщень для утримання холостих і умовно поросних свиноматок на параметри мікроклімату в них впродовж року, та залежність від цих параметрів відтворних якостей свиноматок. Як класична так і геотермальна системи вентилювання приміщень забезпечили оптимальний мікроклімат в них у перехідні пори року, але не забезпечили рекомендованих показників температури повітря і його вологості в зимову та літню пори року. Різниця в температурі повітря та лігва не спричинила різниці в температурі поверхні шкіри свиноматок в усі пори року за винятком зимової. Геотермальна система вентилювання приміщення за рахунок стабілізації повітря в підземних шахтах, та більш рівномірного його розподілу за допомогою повітропроводів, створювала більш комфортні температурні умови утримання для свиноматок під час осіменіння, що в подальшому мало вплив на відтворювальні якості та продуктивні показники свиноматок в усі пори року за винятком зими. Параметри мікроклімату створені різними системами вентилювання приміщення впливали на прихід свиноматок в охоту, їх запліднюваність та відсоток опоросу. Більш відчутним цей вплив був влітку та восени, а меншим взимку та навесні. Мікроклімат в приміщеннях для утримання холостих і умовно поросних свиноматок виявив деякий вплив на відтворювальні якості свиноматок. Дослідження в даному напрямку планується продовжити, а їх результати використовувати при проектуванні та реконструкції свинарських приміщень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Авдєєва, Леся Юріївна, Едуард Костянтинович Жукотський, and Андрій Анатолійович Макаренко. "Дослідження кавітаційних ефектів в насосах різних типів." Scientific Works 83, no. 1 (September 1, 2019): 74–79. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v83i1.1421.

Full text
Abstract:
Насоси широко використовуються в більшості технологічних процесів хімічної і харчової промисловості, в т.ч. в апаратах для інтенсифікації процесу отримання мікро- і наноемульсій за рахунок виникнення ефектів гідродинамічної кавітації. Використання кавітаційних технологій дозволяє збільшити продуктивність технологічних процесів, забезпечити значну економію енерговитрат і високу якість обробки дисперсних систем. В технологічних схемах кавітаційних апаратів використовуються насоси різних типів. Виникнення в них кавітаційних ефектів призводить до негативних наслідків в результаті яких відбувається зниження продуктивності і ККД всього пристрою і руйнування поверхонь робочих органів. Найбільшого застосування знайшли динамічні лопатеві і об’ємні (гвинтові або шестеренні) насоси. В роботі представлені результати досліджень виникнення кавітаційних ефектів в динамічному відцентровому і в об’ємному шестеренному насосах за зміною температурних і електрохімічних показників води в результаті обробки. Аналіз результатів досліджень температурних показників продемонстрували відмінності принципу дії обраних насосів за їх впливом на оброблюване середовище. В динамічному відцентровому насосі температурні показники швидко наростають, на відміну від об’ємного шестеренного, в якому за 20 хв. роботи підвищення температури практично не відбулося. В результаті активного динамічного впливу на молекулярному рівні при проходження рідини через відцентровий насос рівень рН збільшується вже з перших секунд обробки. Значення питомої електропровідності води змінюються так само більш виражено для динамічного відцентрового насосу. Отримані результати вказують на активацію води з утворенням електронно-збуджених станів молекул. Таким чином, встановлено виникнення кавітації в динамічному відцентровому насосі при певних умовах і параметрах його роботи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Andreichyn, Iu M., Yu V. Kopcha, and I. I. Loyko. "ТЕРМОСЕМІОТИКА ХРОНІЧНОГО ТОНЗИЛІТУ." Інфекційні хвороби, no. 1 (April 3, 2019): 50–56. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2727.2019.1.9943.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – з’ясувати особливо­сті інфра­червоного випромінювання у підщелепній ділянці, на долонях, у проекції надколінків та у центрі плесна хворих на хронічний тонзиліт і зіставити отримані результати з відповідними показниками здорових людей. Пацієнти і методи. Обстежено 32 здорових волонтерів з нормальною температурою тіла, які не мали патології мигдаликів, віком від 20 до 56 років, середній вік – (28,3±2,3) року. З них 19 чоловіків (59,4 %), і 13 жінок (40,6 %), середній вік з урахуванням статі виявився приблизно однаковим, у чоловіків – (30,2±3,3) року, у жінок – (26,4±3,6) року (Р>0,05). Досліджувана група хворих на хронічний тонзиліт у стадії загострення складалась із 23 людей. З них у 9 встановлено компенсовану, а в 14 осіб – декомпенсовану форму запалення. Для визначення особливостей інфрачервоного випромінювання використовували медичний тепловізор ТІ-120. Аналіз термограм виконували за допомогою програмного пакету «IRSee Software». Статистичну обробку даних виконали на персональному комп’ютері за допомогою електронних таб­лиць «Microsoft Excel» і пакету прикладних програм «Statistica for Windows» v. 6.0, StatSoft Inc. (США). Результати досліджень та їх обговорення. Встановили, що нормальними термографічними ознаками шкірних покривів є симетричність, гомогенність та ізотермія. Допустима фізіологічна термоасиметрія становить 0,3 °С з переважанням як у лівий, так і в правий бік. Суттєвих відмінностей між чоловіками і жінками немає. При хронічному тонзиліті у фазі загострення термотопограма передньої частини шиї також засвідчувала помірний загальний «розігрів» шиї, симптом «коміра», де на тлі незначної гіпертермії виявлялися окремі, яскравіші вогнища світіння в проекції лімфатичних вузлів, в основному підщелепних (перепад температури – ∆Т=0,6 °С). Зазначене повною мірою стосувалося і центра долоней, розігрів яких був вищим, ніж у нормі (Р<0,05). Разом з тим, середні температурні показники проекції надколінків статистично вагомо перевищували значення здорових людей – (35,4±0,8) проти (32,5±0,6) °С (Р<0,01). Подібним чином змінювалася теплова картина центра плесен. Зокрема, при хронічному тонзиліті у фазі загострення встановили значний розігрів зазначеної ділянки порівняно зі здоровими людьми – (35,1±0,8) проти (28,4±0,5) °С (Р<0,05). Висновки. При хронічному тонзиліті у фазі загострення встановлено помірний загальний розігрів шиї і центра долонь, розігрів яких був вищим, ніж у нормі. Водночас середні температурні показники проекції надколінків і центра плесен перевищували значення здорових людей (Р<0,05). Гіпертермію надколінків і центра плесен можна вважати характерною ознакою хронічного тонзиліту у фазі загострення. Ступінь компенсації хронічного запалення мигдаликів можна оцінити за рівнем перепаду температур над проекцією надколінків і нижньою частиною стегон та у центрі плесен і сусідніми ділянками.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Журавльов, Ю. І. "Модель взаємозв'язку геометрії гілок термоелементів і показників надійності при проектуванні двокаскадних охолоджувачів в режимі мінімуму інтенсивності відмов." Automation of technological and business processes 12, no. 3 (November 5, 2020): 34–40. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v12i3.1924.

Full text
Abstract:
Розглянуто конструктивний метод підвищення показників надійності (інтенсивності відмов і ймовірності безвідмовної роботи) двокаскадних термоелектричних охолоджуючих пристроїв в режимі мінімуму інтенсивності відмов. У двокаскадних охолоджуючих пристроях є істотними взаємний вплив каскадів, підвищення перепаду температур, що вимагає аналізу зв'язку показників надійності з енергетичними показниками і конструктивними параметрами охолоджувача. Метою досліджень було підвищення показників надійності двокаскадного термоелектричного охолоджувального пристрою за рахунок варіації геометрії термоелементів і їх розподілів в каскадах в робочому діапазоні перепадів температур функціонування охолоджувача в режимі мінімуму інтенсивності відмов. Для досягнення цієї мети розв'язано завдання: створення моделі зв'язку показників надійності з конструктивними параметрами і енергетичними показниками охолоджувача; визначення значень показників надійності термоелектричного охолоджувача при різних значеннях геометрії термоелементів, перепадів температур і теплового навантаження. Розроблено математичну модель двокаскадного термоелектричного охолоджувача, що зв'язує показники надійності з енергетичними показниками і конструктивними параметрами термоелементів в робочому діапазоні температур функціонування виробу, що забезпечує можливість проектування термоелектричних охолоджувачів підвищеної надійності. Аналіз результатів моделювання показав, що при заданому перепаді температур і теплового навантаження, зменшення відношення висоти термоелемента до його поперечного перерізу: збільшується величина максимального робочого струму в каскадах; зменшується сумарна кількість термоелементів; зменшується загальне падіння напруги; зменшується інтенсивність відмов і збільшується ймовірність безвідмовної роботи термоелектричного охолоджувача. З ростом температури для різних значень геометрії термоелементів і заданого теплового навантаження: зменшується холодильний коефіцієнт; збільшується відношення кількості термоелементів в каскадах; збільшується відносний перепад температури в каскадах і робочий струм; збільшується інтенсивність відмов. Залежність відносної інтенсивності відмов від перепаду температур має явно виражений нелінійний характер і зростає в діапазоні високих температурних перепадів. Практичним результатом досліджень стало те, що для двокаскадних охолоджувачів з однаковою геометрією гілок термоелементів в каскадах за рахунок зменшення відношення висоти термоелемента до площі поперечного перерізу можна в 2-10 разів зменшити інтенсивність відмов і підвищити ймовірність безвідмовної роботи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Асманкіна, A. A., М. Г. Лорія, О. Б. Целіщев, and Гома Ахмед Гезеві Абдалхалех. "Автоматизація об'єднаних систем автономного енергозабезпечення лабораторної установки." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 8(264) (January 12, 2021): 73–77. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2020-264-8-73-77.

Full text
Abstract:
Тепер всі світові тенденції енергії прямують на використанні і комбінуванні поновлюваних джерел енергії. Поєднання декількох поновлюваних джерел енергії і залучання не поновлюваних джерел приводить до часткової незалежності. У цій роботі була протестований лабораторний пристрій для нагріву і охолодження рідини. Протягом експерименту були використані правила Карно, гідродинаміка, динамічна компресія газів і багато інших принципів. Запропоноване поєднання декількох систем замінимої енергії, зазначене у графіках, відобразило кількість джерел, необхідних для роботи експериментального врегулювання. Були зняті показники в різних термінах роботи експериментального врегулювання, для цієї мети воно було обладнане великою кількістю чутливих елементів. Досліджуваний час, температура, тиск на різних проміжках врегулювання управляється он-лайн з мобільного пристрою. Для конструкції і оцінки адекватності математичного зразкового збирання показників від сенсорів залежно від температурних індексів умови експлуатації, яка вимагає детальніших спостережень, для цього дослідження знадобилося більше ріку, залежно від часу щорічної і бажаної температури в приміщенні. Зняті показники з експериментальної частини, дозволили отримати апроксимовану інформацію для конструкції діаграм залежностей нагнітання тиску від температур. Дослідним результатом стали побудовані графічні залежності тиску від температур на трьох основних ділянках врегулювання. Отримані дані надають можливості побудувати математичну модель для послідовної модернізації врегулювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Khorolskyi, O. V., and A. V. Kryvoruchko. "Нетривіальна поведінка показника кислотно-лужного балансу води поблизу температури її динамічного фазового переходу." Ukrainian Journal of Physics 66, no. 11 (November 30, 2021): 972. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe66.11.972.

Full text
Abstract:
Експериментально дослiджено показник кислотно-лужного балансу (рН) двiчi дистильованої води за температур (35,0; 40,0; 42,0; 45,0) ∘C залежно вiд часу, який пройшов iз моменту виготовлення бiдистиляту. У нульовому наближеннi залежностi показника кислотно-лужного балансу дистильованої води вiд часу можуть бути апроксимованi експоненцiйним законом. Враховано, що зменшення рН iз часом вiдбувається при контактi води з атмосферним повiтрям, унаслiдок чого у водi розчиняється вуглекислий газ. За температури Булавiна–Маломужа 42 ∘C спостережено значнi осциляцiї значень показника кислотно-лужного балансу води протягом вимiрювань, що дозволяє отримати тiльки усередненi значення рН. Залежнiсть змiни показника кислотно-лужного балансу дистильованої води вiд часу за температури 42 ∘C апроксимується лiнiйною залежнiстю. Iз певними застереженнями вiдзначено, що температурна залежнiсть коефiцiєнта детермiнацiї R2 за експоненцiйної апроксимацiї часових залежностей змiни показника кислотно-лужного балансу дистильованої води може мати мiнiмум, близький до температури Булавiна–Маломужа.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Masalskiy, V. P., and S. I. Kuznetsov. "Вплив паркових насаджень на температурний режим урбанізованого середовища." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 7 (September 27, 2018): 49–52. http://dx.doi.org/10.15421/40280710.

Full text
Abstract:
Наведено результати досліджень із впливу міських насаджень на температурний режим урбанізованого середовища. Встановлено, що різниця температур повітря на різних об'єктах озеленення залежить від розмірів зеленого масиву; чим більшим є деревний масив, тим більшим є його вплив на температуру повітря. З'ясовано, що найбільший вплив на температуру повітря мають стиглі й перестиглі насадження заввишки понад 20 м і дерева зі щільною широкорозкидистою кроною. Таким вимогам найбільше відповідають саме аборигенні види деревних рослин. Порівняно з іншими об'єктами озеленення, різниця температур, відносно контролю, у дендропарку становила 12,7 %, тоді, як на інших об'єктах цей показник не перевищив 6,9 %. Тобто, великі, вікові деревні масиви, створені аборигенними видами, найбільше впливають на зниження температури в літній період. За результатами проведених досліджень встановлено пряму залежність впливу розмірів парків на температурний режим. Чим більший деревний масив за площею, тим більша різниця температур між парком та відкритим простором або вулицею. Доведено, що деревні масиви (парки) доцільно створювати з аборигенних видів декоративно-листяної (тіньової) групи дубового типу. Відзначено, що чим більша площа деревного масиву, тим на більшу відстань поширюється вплив насаджень на температурний режим прилеглої території.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Voloshkina, E., and A. Kovalova. "ВИРОБНИЧИЙ РИЗИК ДЛЯ БЕЗПЕКИ ПРАЦЮЮЧИХ НА ВІДКРИТОМУ ПОВІТРІ ВІД ТЕМПЕРАТУРНИХ УМОВ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, no. 65 (September 3, 2021): 118–22. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2021.3.118.

Full text
Abstract:
В роботі представлено дослідження щодо аналізу впливу температурних показників атмосферного повітря урбанізованих територій на показники забруднення первинними та вторинними елементами та вплив якісного стану повітря на значення виробничого ризику. Запропоновано алгоритм системної ієрархічної моделі оцінки і класифікації виробничого ризику для робітників, які працюють на відкритому повітрі. Представлені залежності між вологовмістом в повітрі, температурними показниками та індексом забруднення AQIPM2,5 в м. Києві за березень 2020року. Взаємовплив температурних та якісних показників атмосферного повітря на здоров’я працівників на відкритих виробничих майданчиках на даних 2016 року представлено на прикладі окремих автомобільних шляхопроводів м. Києва, як одного з самих спекотних років останнього десятиліття. Представлені середньомісячні значення індексу забруднення атмосферного повітря аерозольними частками РМ2,5мкм і виробничого ризику в залежності від вторинного формальдегідного забруднення внаслідок фотохімічних перетворень. Розроблена шкала класифікацій між кількісними показниками виробничого ризику та показниками забруднення атмосферного повітря. Ступінь небезпечності виробничого ризику по перевищенню концентрації найбільш небезпечного забруднювача може бути визначена даним підходом за референтним значенням окремого показника Результати роботи стануть в нагоді при розробці рекомендацій щодо захисту здоров’я працюючих в умовах поступового підвищення температурних показників, а також при розробці містобудівельних норм охорони праці на будівельних майданчиках
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Температурні показники"

1

Карандашов, Олег Георгійович, О. О. Бабічев, Вячеслав Леонідович Авраменко, and Лідія Пилипівна Підгорна. "Дослідження температурних параметрів під час одержання склопластикових виробів намотуванням." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/49209.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гончаров, О. С. "Прогнозування фізичних властивостей текстильних матеріалів на основі використання штучних нейронних мереж." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11178.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Клімук, Олександр Олександрович. "Оптимізація показників надійності, що визначаються тепловими режимами в блоці радіоелектронної апаратури." Master's thesis, Київ, 2018. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/23109.

Full text
Abstract:
Структура й обсяг дипломної роботи Магістерська дисертація: 101 c., 23 рис., 28 табл., 4 додатка, 13 джерел. Актуальність теми. В процесі розробки конструкцій радіоелектронної апаратури постійно виникає необхідність розрахунку і аналізу тепловиділення, актуальним є оптимальні теплові параметри блоку РЕА. Мета дослідження. Метою роботи є оптимізація показників надійності, що визначаються тепловими режимами в блоці РЕА. Для реалізації поставленої мети були сформульовані такі завдання дослідження, що визначили логіку дослідження та його структуру: дослідити методи розрахунку температур в блоках РЕА; створити математичну модель теплообміну в блоці РЕА та за допомогою сучасної мови програмування розробити програмний продукт; Об’єкт дослідження — температура комірок блоку РЕА. Предмет дослідження — модель теплообміну в блоці РЕА Методи дослідження: При вирішенні задач роботи застосовувались такі методи: математичне моделювання теплових процесів в РЕА, комп’ютерне моделювання в середовище Mathcad, комп’ютерне моделювання за допомогою мови програмування JavaScript. Наукова новизна одержаних результатів. Наукова новизна полягає в розробці методики оптимізації розрахунку усереднених температур чарунок у блоці РЕА, створена програма, в порівняні з іншими САПР, дозволяє зменшити час розробки РЕА. Практичне значення одержаних результатів роботи полягає в створенні програми, що може бути складовою у САПР блока РЕА з оптимальною компоновкою.
Structure of the diploma Master dissertation: 101 p., 23 fig., 28 tabl. 4 aplication, 13 sources. Relevance of the topic. In the process of developing the design of radio-electronic equipment, there is a constant need for calculating and analyzing heat dissipation, the optimal thermal parameters of the unit of the radio electronic device are relevant The aim of the study The aim of the work is to optimize the reliability indicators determined by the thermal modes in the block of radio-electronic equipment. In order to achieve this goal, the following research objectives were formulated, which determined the logic of the research and its structure: to study the methods of calculating the temperatures in the blocks of the REA. Object of research: temperature of cells of the block of radio electronic equipment. Subject of research: Heat transfer model in the radio electronic equipment. Research methods: In solving problems of work, the following methods were used: the development of a mathematical model in the environment of Mathcad; development of a software product in the programming language JavaScript. Scientific novelty of the obtained results. The most significant scientific results of the master's thesis: is the development of a program for optimizing the calculation of the average temperatures of cells in the radio electronic equipment. block, which allows to reduce the time of development of the radio electronic equipment. in other CAD. The practical value of the results obtained is to create a program that can be part of the CAD of the REA unit with the optimal layout.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Вакарюк, Т. В., and Микола Якович Петренко. "Дослідження процесів нагріву і температурного поля частотно-керованого асинхронного двигуна на основі математичних моделей при різних законах регулювання та джерелах живлення." Thesis, НТУ "ХПІ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/26307.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Клименко, Олександр Миколайович. "Оцінка впливу регулювання температурного стану поршнів на техніко-економічні показники дизеля." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21635.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності 05.05.03 – двигуни та енергетичні установки. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут". – Харків, 2016. Дисертаційна робота присвячена дослідженню впливу регульованого температурного стану поршнів дизеля різного призначення на його техніко-економічні показники. Розроблено та реалізовано методику оцінки якості дизеля при регулюванні інтенсивності масляного охолодження поршнів та керуванні моментом початку впорскування палива в камеру згоряння, а також при врахуванні моделі експлуатації енергетичної установки. Проведено експериментальні дослідження впливу температурного стану поршнів з низькотеплопровідним покриттям поверхні камери згоряння транспортного дизеля, а також зміни кута випередження впорскування палива на показники токсичності відпрацьованих газів, паливної економічності та температурний стан деталей камери згоряння. В результаті виконаного оптимізаційного дослідження запропоновано характеристичні карти керування масляним охолодженням поршнів та моментом початку впорскування палива для комплексного покращення техніко-економічних показників дизеля. Оцінено ефективність впровадження запропонованих заходів в автомобільних та тракторних дизелях та стаціонарних дизельгенераторах. Запропоновано методику врахування температурного стану найбільш теплонавантажених зон поршня в загальній методиці оцінки якості дизеля. Проведені розрахункові дослідження дозволили визначити ефективність регулювання температурного стану поршнів на ресурсну міцність його камери згоряння.
Thesis for the science degree of the Candidate of technical sciences by speciality 05.05.03 – engines and power plants. – National Technical University "Kharkоv polytechnic institute", Kharkоv, 2016. Dissertation is devoted to research of complex influence of pistons temperature state regulation on the diesel engine technical and economic performance. In the dissertation work a method of estimating the quality of the diesel engine when regulating of the pistons temperature state, which takes into account indicators of exhaust gases toxicity and ICE fuel efficiency in each mode of the power plant operation is proposed. Experimental study of the effect of temperature condition of pistons with low conductive coating combustion chamber surface and changes the fuel injection timing angle on the exhaust gases toxicity, fuel economy and thermal condition of combustion chamber parts is done. As a result of the optimization research the characteristic cards control of pistons oilcooling and the fuel injection start for complex diesel engine technical and economic indicators improvement are proposed, the effectiveness of their use in automobile and tractor diesel engines and stationary diesel generators are estimated. The method of accounting of the most heat-loaded piston zones temperature state in general procedure of diesel quality assessment is proposed. Conducted estimated researches have allowed to define the effectiveness of pistons temperature state regulation on the combustion chamber resource strength.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Клименко, Олександр Миколайович. "Оцінка впливу регулювання температурного стану поршнів на техніко-економічні показники дизеля." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21632.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності 05.05.03 – двигуни та енергетичні установки. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут". – Харків, 2016. Дисертаційна робота присвячена дослідженню впливу регульованого температурного стану поршнів дизеля різного призначення на його техніко-економічні показники. Розроблено та реалізовано методику оцінки якості дизеля при регулюванні інтенсивності масляного охолодження поршнів та керуванні моментом початку впорскування палива в камеру згоряння, а також при врахуванні моделі експлуатації енергетичної установки. Проведено експериментальні дослідження впливу температурного стану поршнів з низькотеплопровідним покриттям поверхні камери згоряння транспортного дизеля, а також зміни кута випередження впорскування палива на показники токсичності відпрацьованих газів, паливної економічності та температурний стан деталей камери згоряння. В результаті виконаного оптимізаційного дослідження запропоновано характеристичні карти керування масляним охолодженням поршнів та моментом початку впорскування палива для комплексного покращення техніко-економічних показників дизеля. Оцінено ефективність впровадження запропонованих заходів в автомобільних та тракторних дизелях та стаціонарних дизельгенераторах. Запропоновано методику врахування температурного стану найбільш теплонавантажених зон поршня в загальній методиці оцінки якості дизеля. Проведені розрахункові дослідження дозволили визначити ефективність регулювання температурного стану поршнів на ресурсну міцність його камери згоряння.
Thesis for the science degree of the Candidate of technical sciences by speciality 05.05.03 – engines and power plants. – National Technical University "Kharkоv polytechnic institute", Kharkоv, 2016. Dissertation is devoted to research of complex influence of pistons temperature state regulation on the diesel engine technical and economic performance. In the dissertation work a method of estimating the quality of the diesel engine when regulating of the pistons temperature state, which takes into account indicators of exhaust gases toxicity and ICE fuel efficiency in each mode of the power plant operation is proposed. Experimental study of the effect of temperature condition of pistons with low conductive coating combustion chamber surface and changes the fuel injection timing angle on the exhaust gases toxicity, fuel economy and thermal condition of combustion chamber parts is done. As a result of the optimization research the characteristic cards control of pistons oilcooling and the fuel injection start for complex diesel engine technical and economic indicators improvement are proposed, the effectiveness of their use in automobile and tractor diesel engines and stationary diesel generators are estimated. The method of accounting of the most heat-loaded piston zones temperature state in general procedure of diesel quality assessment is proposed. Conducted estimated researches have allowed to define the effectiveness of pistons temperature state regulation on the combustion chamber resource strength.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Данильченко, О. В. "Підвищення рівня енергоефективності дошкільного навчального закладу (ДНЗ №6 "Метелик" м. Суми) шляхом комплексної термомодернізації." Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/87124.

Full text
Abstract:
Пояснювальна записка :сторінок-64 , рисунків - 24, таблиць - 14, додатків - 1. Мета роботи :розробка комплексної термомодернізації будівлі. Відповідно до мети роботи були вирішенні такі питання: - аналіз рівня ефективності використання енергоносіїв; - розрахунковий аналіз систем енергопостачання; - створення сертифікату будівлі; - визначення комплексної термомодернізації. Предмет дослідження : системи енергопостачання та енергоспоживання будівлі дошкільного навчального закладу № 6 «Метелик» м.Суми, Сумської області. Об’єкт :використання енергоносіїв у ДНЗ №6. Методи дослідження : інструментальне вимірювання, математичні розрахунки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Брикайло, Іван Романович, and Ivan Brykailo. "Інформаційно-вимірювальна система збору, обробки та передачі інформації по вимірюванню температури на ділянці трубопроводу між котлом і турбіною." Master's thesis, ТНТУ ім. І. Пулюя, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33754.

Full text
Abstract:
Розроблено інформаційно-вимірювальну систему збору, обробки та передачі інформації по вимірюванню температури на ділянці трубопроводу між котлом і турбіною. В даному дипломі було проведено вдосконалення методів контролю параметрів вимірювання температури. Були вибрані давачі та обґрунтовані їх параметри і характеристики. Проведено розрахунок елементів конструкції приладу, Зроблено математичне дослідження розрахунку надійності електронного обладнання із визначенням характеристик, що характеризують їх надійність і стійкість. Також у даній роботі наведено структурну схему, систему передачі даних на ЕОМ і в мережу, система автоматичного збору, обробки і передачі інформації було обрано комплекс технічних засобів на базі серійних приладів.
An information-measuring system for collecting, processing and transmitting information on temperature measurement in the section of the pipeline between the boiler and the turbine has been developed. In this diploma the improvement of methods of control of parameters of temperature measurement was carried out. Sensors were selected and their parameters and characteristics were substantiated. The calculation of the design elements of the device is carried out. The mathematical research of calculation of reliability of the electronic equipment with definition of the characteristics characterizing their reliability and stability is made. Also in this work the block diagram, system of data transmission on the computer and in a network, system of automatic collection, processing and transfer of the information of a complex of technical means on the basis of serial devices were chosen.
ВСТУП ... 1 АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА ... 1.1 Характеристика об’єкта керування ... 1.2 Характеристики основного енергетичного обладнання ... 1.5 Аналіз технічних характеристик давачів та первинних перетворювачів для контролю енергетичних параметрів ... 1.5.1 Визначення основних енергетичних параметрів: температури, тиску, витрати .... 1.5.2 Порівняльна характеристика систем і засобів контролю енергетичних параметрів ... 1.5.3 Аналіз та технічні характеристики давачів для контролю енергетичних параметрів .... 2 ОСНОВНА ЧАСТИНА ... 2.1 Оцінка технічного рівня і якості системи діагностування, що проектується ... 2.2 Вибір і обґрунтування аналогів ... 2.3 Визначення комплексного показника якості приладу, що проектується .... 2.4 Визначення економічного ефекту в сфері виготовлення спроектованого приладу ... 3 НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА ... 4 СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА ... 4.1 Аналіз принципової теплової схеми блоку потужністю 200 МВт .. 4.2 Розробка структурної схеми збору, обробки та передачі інформації по найважливіших технологічних параметрах на проміжку котел – турбіна ... 4.3 Вивчення будови та принципу роботи АЦП ADuC824 ... 4.5 Під’єднання мікроконвертора до мережі зо допомогою CAN- контролера .... 4.5.1 CAN – стандарти .... 4.5.2 Підключення мікроконвертора до CAN-шини .... 4.5.3 Схема підключення, кодування дантих і рівні напруг в лініях CAN-шини... 5 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ .... 5.1 Охорона праці .... 5.2 Аналіз потенційно небезпечних та шкідливих виробничих факторів .... 5.2 Безпека в надзвичвйних ситуаціях ... 5.2.1 Аварійна вентиляція .... 5.2.2 Надзвичайні ситуації техногенного характеру .... 5.2.3 Поглиблення протиріч та посилення небезпеки виникнення надзвичайних ситуацій ... 5.2.4 Характеристика і причини виникнення надзвичайних ситуацій .... ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ ДО КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ ... ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ НА ДЖЕРЕЛА ... ДОДАТКИ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Карандашов, Олег Георгійович, В. В. Дегтярь, Вячеслав Леонідович Авраменко, and Лідія Пилипівна Підгорна. "Дослідження ступеню твержнення епоксидних компаундів для склопластиків." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/49210.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Карандашов, Олег Георгійович, Вячеслав Леонідович Авраменко, and Лідія Пилипівна Підгорна. "Поліпшення експлуатаційних властивостей поліефірних склопластикових виробів." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/49224.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography