Academic literature on the topic 'Сільськогосподарські податки'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Сільськогосподарські податки.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Сільськогосподарські податки"

1

Zhezhkun, I. N. "Подвійне оподаткування лісових земель в Україні та його наслідки для лісогосподарської та деревообробної галузей." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 8 (October 31, 2019): 97–101. http://dx.doi.org/10.36930/40290817.

Full text
Abstract:
Розглянуто теоретичні аспекти та головні економічні наслідки для лісогосподарської та суміжних з нею галузей в Україні від запровадження податку на лісові землі з одночасним збереженням рентних платежів за спеціальне використання лісових ресурсів. Проаналізовано останні зміни в законодавстві України щодо оподаткування лісових земель та теоретично доведено суперечливість для економіки держави введення подвійного їх оподаткування. Обґрунтовано нерівнозначність підходів до оподаткування сільськогосподарських та лісових земель. З'ясовано, що одержувачем фінансової вигоди від введення податку на лісові землі є об'єднані територіальні, насамперед сільські громади, а постраждалою стороною – лісокористувачі: підприємства лісового господарства безпосередньо та деревообробної галузі, малого бізнесу – опосередковано через вірогідність зростання цін на деревину. Встановлено позитивну динаміку впродовж 2016-2018 рр. обсягів податків та виплат до соціальних фондів держави, сплачених підприємствами Державного агентства лісових ресурсів України та визначено в них та в доходах від реалізації продукції, робіт та послуг частку рентних платежів за спеціальне використання лісових ресурсів. Розраховано за областями України на 2019 р. прогнозні обсяги земельного податку із вкритих лісовою рослинністю земель. Визначено категорії лісових земель, які не можуть приносити дохід їх користувачу і тому мають бути вилучені з бази оподаткування земельним податком. Запропоновано два шляхи вирішення проблеми подвійного оподаткування лісових земель.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Луценко, Ірина, and Артем Дашян. "ОСОБЛИВОСТІ ОПОДАТКУВАННЯ АГРАРНОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ ПОДАТКОМ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ." Молодий вчений, no. 12 (100) (December 30, 2021): 84–86. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-12-100-18.

Full text
Abstract:
У статті досліджено окремі особливості оподаткування аграрного сектору економіки податком на додану вартість. Проаналізовано економічний та фіскальний ефект зниження податку на додану вартість згідно закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість при оподаткуванні операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції» скасовують ставку 14 % та відновлюють ставку ПДВ на рівні 20%, прийнятим Верховною Радої України у 2020 році. Проведено аналіз позитивних та негативних наслідків прийняття відповідного законодавчого акту та зменшення податкового навантаження на агропромисловий сектор, а також на окремі види діяльності аграрних підприємств. Наведено приклади діяльності аграрних підприємств та агрохолдингів в умовах після прийняття податкових змін 2020 року та до прийняття зменшеної ставки. Надано та проаналізовано текст законопроектів, що були прийняті та розглянуті Верховною Радою України. Порівняно попередні системи оподаткування податком на додану вартість аграрних підприємств та агропромислових комплексів. Надано пропозиції з покращення системи оподаткування податком на додану вартість.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Prokipchuk, L. I. "Досвід Європейського Союзу у питаннях адміністрування митних платежів: теоретичні основи та практичні рекомендації." Bulletin of Sumy National Agrarian University, no. 3(81) (September 30, 2019): 71–75. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.2019.3.12.

Full text
Abstract:
У статті досліджено досвід Європейського Союзу у питаннях адміністрування митних платежів. Визначено основні категорії митних платежів, які справляються на території ЄС (імпортне мито; експортне мито; антидемпінгове мито; компенсаційне мито; сільськогосподарські мита; податок на додану вартість; акцизи). Розглянуто критерії за якими можна класифікувати мита у ЄС (за характером зовнішньоекономічних операцій (імпортні, експортні), за способом встановлення ставок (адвалерні, специфічні, змішані), сільськогосподарські мита (постійні, сезонні), за цілями стягнення (звичайні, спеціальні)). Досліджено питання справляння податку на додатку вартість та акцизного збору у країнах Співтовариства. Зазначено види послуг за які митне законодавство ЄС допускає у ряді випадків стягнення митними органами держав-членів митних зборів як плату за додаткові послуги. Запропоновано заходи спрямовані на підвищення організації роботи з адміністрування митних платежів в країнах ЄС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Одінцова, Т. М. "ОПТИМІЗАЦІЯ ПОДАТКОВОГО НАВАНТАЖЕННЯ ЯК ІНСТРУМЕНТ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ." Збірник наукових праць Університету державної фіскальної служби України, no. 2 (November 27, 2018): 253–65. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5940.2.2018.253-265.

Full text
Abstract:
У статті досліджується вплив податкового навантаження на економічний розвиток України. Метою статті є теоретичне обґрунтування і розробка методичного підходу до оцінки впливу податкового навантаження на економічне зростання. З’ясовано, що рівень податкового навантаження є одним з ключових факторів забезпечення економічного зростання в Україні. В ході дослідження визначено точки Лаффера і проведено порівняння їх з фактичним податковим навантаженням. Виявлені закономірності взаємодії податкового навантаження та мультиплікатора економічного зростання областей України. Використаний у роботі підхід опирається на агреговані вихідні статистичні дані: праці (у вигляді заробітної праці); капіталу (у вигляді капітальних інвестицій); земельних ресурсів (як обсягів використовуваних сільськогосподарських угідь); податків (у вигляді сплачених податкових платежів). У зв’язку із недосконалістю статистичної інформації, не розглянуто тіньовий сектор економіки і негативну поведінку платників податків, зокрема, не враховано заборгованість по податках і зборах у бюджет. Це знижує точність отриманих результатів, але разом з тим такий підхід відображає сучасний стан економіки країни і дозволяє накреслити перспективні шляхи економічного зростання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Shyian, Nataliia. "Розвиток скотарства в контексті розвитку сільських територій." Theory and Practice of Public Administration 1, no. 64 (July 11, 2019): 142–48. http://dx.doi.org/10.34213/tp.19.01.16.

Full text
Abstract:
Доведено необхідність розвитку скотарства в аграрних підприємствах. Саме розвиток галузі скотарства, супроводжуваний збільшенням чисельності працюючих в аграрній сфері, зрос-танням обсягів виробництва продукції галузі, збільшенням величини заробітної плати, яку отримують робітники підприємства, сприяє збільшенню надходжень до місцевих бюджетів у вигляді податку з фізичних осіб. Доведено, що поглиблення рівня спеціалізації підприємств на виробництво продукції тваринництва і скотарства сприяє підвищенню заробітної плати і податку з фізичних осіб із розрахунку на 100 га сільськогосподарських угідь, що сприяє збільшенню доходів бюджету територіальних громад.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Юшко, С. В. "Фіксований сільськогосподарський податок: історія та перспективи застосування." Фінанси України, no. 11 (168) (2009): 63–72.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Костенгко, О. "Визначення об"єкта обкладання фіксованим сільськогосподарським податком." Право України, no. 11 (2007): 68–72.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Drabchuk, N. Yu. "ЗЕМЛЯ ЯК КЛЮЧОВИЙ ЕЛЕМЕНТ РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ." Actual problems of regional economy development 1, no. 17 (November 30, 2021): 105–14. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.17.105-114.

Full text
Abstract:
Стаття спрямована на дослідження питань щодо землі як ключового елементу ресурсного потенціалу сільськогосподарських підприємств територіальних громад Івано-Франківської області. Метою статті є дослідження ресурсного потенціалу сільськогосподарських підприємств, а саме землі як його ключового елементу, зокрема у територіальних громадах Івано-Франківської області. Для досягнення поставленої мети в статті використовувались такі методи дослідження: діалектичний метод пізнання – при дослідженні наукових джерел щодо тлумачення сутності поняття “ресурсний потенціал”, графічний – для відображення структурної моделі ресурсного потенціалу сільськогосподарських підприємств, групування та аналіз при дослідженні особливостей формування сільськогосподарських підприємств територіальних громад, абстрактно-логічний – для узагальнення теоретичних положень, формування висновків та пропозицій. У статті досліджено різні підходи науковців, щодо тлумачення категорії “ресурсний потенціал”, обґрунтовано структуру ресурсного потенціалу сільськогосподарського підприємства, досліджено специфіку наявності сільськогосподарських підприємств у територіальних громадах Івано-Франківської області, у залежності від наявності необхідних елементів ресурсного потенціалу для виробничих можливостей цих підприємств; встановлено, що в сучасних умовах господарювання, саме земельні ресурси можуть стати вагомим ресурсом розвитку громади, використання яких дасть змогу, з одного боку, забезпечити зростання надходжень до місцевого бюджету у вигляді плати за землю та сплати податків підприємствами, а з іншого боку, розширити інфраструктурний базис та розробити механізми управління у сфері земельних відносин. Наукова новизна проведеного дослідження полягає у групуванні та аналізі сільськогосподарських підприємств та площі земельних угідь у їх використанні, відповідно до їхнього розташування, приналежності та кількості, щодо відповідної територіальної громади Івано-Франківської області, а також у графічному відображенні площі земельних угідь сільськогосподарських підприємств у структурі площі районів. Результати, які отримані в процесі дослідження, можуть бути використані сільськогосподарськими підприємствами та територіальним громадами для розвитку їхньої спільної роботи щодо вдосконалення ресурсного потенціалу та земельних відносин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Osypenko, Oleksandr. "Соціально-економічна політика румунської адміністрації у сільській місцевості Південно-Західної України в 1941-1944 рр." Eminak, no. 2(26) (July 1, 2019): 83–96. http://dx.doi.org/10.33782/eminak2019.2(26).294.

Full text
Abstract:
У статі проаналізована соціально-економічна політика румунської адміністрації щодо сільського населення у межиріччі Дністра та Південного Бугу в 1941-1944 роках. Встановлено, що з перших днів окупації румунське керівництво перейшло до відвертого грабування сільського населення. Для сільського населення було розроблено та впроваджено низку натуральних податків. Румунське керівництво на окупованих землях південно-західної України зберегло створену сталінським керівництвом довоєнну систему оплати праці «трудодень». Оплата праці сільських трудівників носила натуральний характер. Із селянами розраховувались тими видами сільськогосподарських продуктів, які вирощували «трудові громади».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Д. А. Селіхов. "УДОСКОНАЛЕННЯ ПРАВОВИХ ОСНОВ СИСТЕМИ ДРІБНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО КООПЕРАТИВНОГО КРЕДИТУ В УКРАЇНІ ЗА ЧАСІВ СТОЛИПІНСЬКИХ РЕФОРМ (1906-1917 рр.)." Вісник Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка 2, no. 90 (August 26, 2020): 59–69. http://dx.doi.org/10.33766/2524-0323.90.59-69.

Full text
Abstract:
У статті досліджено процес формування правових основ системи дрібного сільськогосподарського кооперативного кредиту, початок якому було покладено «Зразковим статутом» ощадно-позичкових товариств, схваленим Міністерством фінансів Російської імперії 19 липня 1871 р. Згідно з цим правовим актом, основним завданням ощадно-позичкових товариств було формування обігових коштів, необхідних дрібним сільськогосподарським товаровиробникам з ряду непривілейованих станів для купівлі насіння, худоби, знарядь праці, без чого господарювати на землі практично неможливо. У наступні десятиліття імперський центр вжив цілу низку актів нормативного характеру, з тим щоб унеможливити масове розорення широких мас так званих «сільських станів», які, як відомо, були основними платниками податків і, відповідно, від яких залежало формування державного бюджету. Наступним, після 1871 року, ключовим етапом у становленні кооперативного кредиту на українських землях Російської імперії були: «Положення про установи дрібного кредиту» від 1 червня 1895 року та «Положення про установи дрібного кредиту» від 7 червня 1904 року. Останній законодавчій акт став своєрідним фундаментом цілої низки правових актів 1906–1917 років, результатом яких у тогочасній країні сформувалась чітка система кредитної кооперації, якою досить активно користувалися непривілейовані стани від початку столипінських перетворень і до відомих соціальних потрясінь 1917року.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Сільськогосподарські податки"

1

Мардус, Наталія Юріївна, and Маргарита Едуардівна Рожко. "Особливості аудиту фінансових результатів діяльності сільськогосподарських підприємств." Thesis, НТУ "ХПІ", 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/26732.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гаврись, Олександр Миколайович, Ольга Олександрівна Гаврись, and Петро Олександрович Гаврись. "Аналіз вартості сільськогосподарської землі." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41494.

Full text
Abstract:
В Україні вже декілька десятиліть продовжується дискусія про необхідність продажу земель. Тим часом окремі особи, які контролюють агроконцерни, зосередили в своїх руках сотні тисяч гектарів землі, при цьому податків в державний бюджет вони практично не платять.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Воронцова, Анна Сергіївна, Анна Сергеевна Воронцова, Anna Serhiivna Vorontsova, Ярина Валентинівна Самусевич, Ярина Валентиновна Самусевич, Yaryna Valentynivna Samusevych, Марія Сергіївна Мартишко, and Мария Сергеевна Мартышко. "Дослідження впливу розвитку сільськогосподарської галузі на надходження екологічного податку." Thesis, Університет ДФС України, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82651.

Full text
Abstract:
В роботі досліджено економічну сутність та еволюцію становлення екологічного оподакування в Україні та проведено кореляційно-регресійний аналіз зв’язків галузі льського господарства та надходжень від екологічного податку
В работе исследованы экономическая сущность и эволюция становления экологического налогообложения в Украине и проведен корреляционно-регрессионный анализ связей области связей области сельского хозяйства и поступлений от экологического налога
The economic essence and evolution of the formation of ecological taxation in Ukraine are investigated in the work and the correlation-regression analysis of links between a branch of agriculture and receipts from the ecological tax is carried out.
Дослідження виконане в межах НДР «Структурно-функціональна мультиплексивна модель розбудови системи екологічних податків в Україні» (№ д/р 0119U100759)
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Куниця, О. І. "Удосконалення механізму оподаткування єдиним податком." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71628.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуті поняття та історичні аспекти розвитку системи спрощеного оподаткування в Україні; проведений аналіз нормативно-правових засад оподаткування єдиним податком. Проведено порівняльний аналіз можливостей застосування системи єдиного податку на прикладі стартапу у сфері агровиробництва; складено податковий календарь для сплати єдиного податку на прикладі стартапу у сфері агровиробнитва на 2018 рік. В результаті проведено аналіз фіскальної значимості єдиного податку для доходів місцевих бюджетів, оцінено ефективність застосування груп єдиного податку для платників податків та визначені напрямки збалансування системи оподаткування єдиним податком.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Коптєва, Ганна Миколаївна, and А. О. Мальцева. "Особливості обліку та оподаткування у платників єдиного податку 4 групи." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45919.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кобахідзе, Н., and Ганна Миколаївна Фадєєва. "Ефективність управління оподаткуванням сільськогосподарських товаровиробників." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45910.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Артеменко, Д. А. "Механізм оподаткування виробників сільськогосподарської продукції." Thesis, 2016. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/6249.

Full text
Abstract:
Метою даної роботи є оцінка ефективності дії механізму оподаткування підприємств – виробників сільськогосподарської продукції та розробка науково-обґрунтованих пропозицій щодо посилення його регулюючої і стимулюючої функцій.
Целью данной работы является оценка эффективности действия механизма налогообложения предприятий - производителей сельскохозяйственной продукции и разработка научно-обоснованных предложений по усилению его регулирующей и стимулирующей функций.
The purpose of this work is to assess the effectiveness of the mechanism of taxation of enterprises - producers of agricultural products and the development of scientifically grounded proposals to strengthen its regulatory and stimulating functions.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Мілєва, Т. Д. "Єдиний податок у системі оподаткування аграрних підприємств." Thesis, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/11986.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні аспекти єдиного податку для сільського товаровиробника та практичні питання його організації та функціонування в Україні. Досліджено фіскальну та регулюючу роль єдиного податку для сільського товаровиробника в Україні, проаналізовано його трансформацію з фіксованого сільськогосподарського податку, його значення у розподільчих процесах держави, проаналізовано рівень та розподіл податкового навантаження серед платників єдиного податку 4 групи в Україні, зарубіжний досвід оподаткування сільськогосподарського виробника. Визначені проблемні питання адміністрування єдиного податку для агропідприємств в Україні та запропоновано заходи його вдосконалення через запровадження диференційовоного підходу до платників 4 групи єдиного податку, встановлення обмежень у сфері його використання
The paper deals with the theoretical aspects of a single tax for a rural producer and the practical issues of its organization and functioning in Ukraine. The fiscal and regulatory role of the single tax for the agricultural producer in Ukraine is investigated, its transformation from the fixed agricultural tax, its importance in the distribution processes of the state are analyzed, the level and distribution of the tax burden among the taxpayers of the single tax group in Ukraine are analyzed. Problems of single tax administration for agribusinesses in Ukraine are identified and measures are proposed to improve it by introducing a differentiated approach to single tax payers of group 4, setting restrictions on its use.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography