Academic literature on the topic 'Схемні рішення'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Схемні рішення.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Схемні рішення"

1

Бутенко, Володимир Михайлович, Олександра Володимирівна Головко, Римма Петрівна Сергієнко, and Сергій Григорович Чуб. "Удосконалення принципових схем інформаційно-вимірювальних та комутаційних компонентів систем залізничної автоматики електронними засобами комп’ютерної інженерії." Інформаційно-керуючі системи на залізничному транспорті 26, no. 4 (December 14, 2021): 15–23. http://dx.doi.org/10.18664/ikszt.v26i4.247228.

Full text
Abstract:
Наведено результати досліджень схемотехнічних рішень електронних реле, які застосовуються у складі пристроїв і систем залізничної автоматики та телемеханіки залізничної автоматики. Подібні розробки для прикладних задач досі не набули значного поширення. Розроблено методи та схемні рішення електронних вузлів – аналогів котушки та контактів реле. Ці розробки є перспективними для створення нових електронних реле як компонентів для автоматики систем управління залізничного транспорту
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лагутін, Г. І., О. М. Романов, А. М. Панченко, and О. О. Юр’єв. "Аналіз можливості застосування ємнісних накопичувачів енергії в дизельних електростанціях систем електропостачання комплексів озброєння та військової техніки в умовах ведення бойових дій." Системи озброєння і військова техніка, no. 2(62), (June 8, 2020): 66–72. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2020.62.09.

Full text
Abstract:
В статті проведений аналіз особливостей запуску двигунів дизель-генераторів в польових умовах, пов’язаних з станом акумуляторів, проаналізовані схемні рішення існуючих способів пуску дизель-генераторів підрозділів військових частин, які розгорнуті в зоні ведення бойових дій. На підставі проведеного аналізу розроблені пропозиції щодо застосування молекулярних накопичувачів енергії для їх сумісного використання з стартерними акумуляторними батареями в дизельних електростанціях систем електропостачання комплексів озброєння та військової техніки в умовах ведення бойових дій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ilin, D., and S. Semenov. "АНАЛІЗ ТА ПОРІВНЯЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ АРХІТЕКТУРНИХ РІШЕНЬ ПРОГРАМНИХ РОБОТІВ ДЛЯ ПРОЦЕСІВ З ВЕЛИКОЮ КІЛЬКІСТЮ ТРАНЗАКЦІЙ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 53 (February 5, 2019): 116–19. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.1.116.

Full text
Abstract:
Аналіз нової області в сфері інформаційних технологій - RPA показав одну з актуальних завдань генерації рішення автоматизації бізнес процесів. Це визначення архітектурного рішення, яке визначає функціонування робота. Аналіз вище наведених прикладів показав переваги і недоліки кожної з схем рішень в ситуації автоматизації процесу з великою кількістю транзакцій. Розкрита сутність та актуальність теми RPA, а також існуючих архітектурних рішень програмних роботів та представлені переваги та недоліки в існуючих рішеннях в ситуації процесів з великою кількістю транзакцій. В висновку запропоноване можливе вирішення проблеми з виділенням переваг та недоліків. Якщо розглядати шаблон Multiple Instances Requiring Synchronization, то архітектурне рішення підпроцесу можна описати подібно вище наведеної машині станів, таким чином взявши властивість стійкості до збоїв, але при цьому робота кожної транзакції буде незалежна один від одного, тобто паралельне виконання. Таким чином, з’являється можливість зменшити час виконання процесу і зникає дублювання виконання елементів архітектурного рішення всього процесу. Але варто враховувати, що кожен екземпляр B (описаний як машина станів) повинен бути незалежний один від одного (тобто не перебувати в послідовності). Недоліком природно є збільшення ресурсів на виконання, тобто збільшення кількості локальних машин, на кожній з яких виконується одна транзакція. Тому такий підхід доречний для великих процесів з великою кількістю транзакцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Васько, П. Ф. "НАБЛИЖЕНА ЗАСТУПНА ЕЛЕКТРИЧНА СХЕМА СИНХРОННОГО ЯВНОПОЛЮСНОГО ГЕНЕРАТОРА ДЛЯ АНАЛІЗУ НАВАНТАЖУВАЛЬНИХ РЕЖИМІВ РОБОТИ АВТОНОМНИХ ВІТРО- ТА ГІДРОЕЛЕКТРИЧНИХ УСТАНОВОК." Vidnovluvana energetika, no. 3(62) (September 28, 2020): 51–61. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2020.3(62).51-61.

Full text
Abstract:
Синхронні явнополюсні генератори знаходять широке застосування в складі вітро- та гідроелектричних установок малої потужності. На сьогодні набуває актуальності задача застосування потужних автономних вітроелектричних установок з синхронними генераторами для накопичення частини генерованої ними енергії на гідроакумулювальних електростанціях. Розроблення раціональних схемо-технічних рішень реалізації даної технології для багатоагрегатних вітроелектростанцій потребує аналізу навантажувальних режимів роботи всіх складових в широкому діапазоні робочих швидкостей вітру і частоти обертання. Ефективне моделювання та проведення розрахункових досліджень перебігу електромеханічних процесів в даних системах може бути реалізовано шляхом застосування заступних електричних схем генераторів та двигунів, проте для явнополюсного синхронного генератора неможливо побудувати точну заступну електричну схему для електрорушійної сили обмотки якоря. В рамках цього дослідження розроблено наближену заступну електричну схему фази явнополюсного синхронного генератора та виконано оцінку можливих похибок результатів розрахунку параметрів навантажувального режиму схеми за різних значень частоти обертання ротора. Схема базується на послідовному ввімкненні активного опору обмотки якоря та індуктивних опорів розсіювання і поперекової реакції якоря, а також індуктивного опору, зумовленого сумісною дією поперекової та повздовжньої реакцій якоря. Очікувані похибки визначення розрахункових параметрів напруги споживачів автономної системи електроживлення на основі вітро- та гідроелектричних установок з синхронними явнополюсними генераторами за використання розробленої заступної електричної схеми не перевищують 2,5% по модулю та 1,5 електричних градусів по фазі для довільного значення частоти обертання ротора генератора в діапазоні 0,6...1,2 номінального значення. Застосування розробленої заступної електричної схеми явнополюсного синхронного генератора надає можливості проведення автоматизованих багатоваріантних розрахункових досліджень електромеханічних перехідних процесів в системах електроживлення на основі вітро- та гідроелектричних установок з урахуванням пульсацій швидкості вітру, зміни витрат та напорів води, зміни навантаження. Бібл. 24, табл. 3, рис. 3.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мулеса, О. Ю., and Ю. Ю. Білак. "Підхід до проектування систем підтримки прийняття управлінських рішень в умовах ризику та невизначеності." Automation of technological and business processes 13, no. 3 (November 5, 2021): 30–34. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v13i3.2146.

Full text
Abstract:
Дослідження присвячене розробці структури системи підтримки прийняття управлінських рішень в умовах ризику і невизначеності. Розглядаються багатоетапні процеси прийняття управлінських рішень. Проаналізовано послідовність етапів, які виникають в таких процесах: від формування множини альтернатив до вибору оптимальної, з точки зору особи, що приймає рішення, альтернативи. Наведені вербальні і математичні постановки задач прийняття рішень в умовах ризику і невизначеності. Проаналізовано особливості всіх етапів прийняття рішень та наведено перелік задач, які виникають на кожному з етапів. Відмічено, що для підвищення ефективності процесів прийняття управлінських рішень, доцільним є забезпечення можливості розв’язання задач, які виникають при цьому, методами інтелектуального аналізу даних, статистичними методами аналізу даних, методами теорії прийняття рішень тощо. Розроблено структурно-функціональну схему системи підтримки прийняття рішень в умовах ризику і невизначеності. Показано, що логічно функціональний блок системи підтримки прийняття рішень доцільно розділити на дві частини: блок аналізу вхідних даних та висновків експертів і блок вибору оптимальних альтернатив. Важливою складовою системи підтримки прийняття рішень є база даних та знань у якій накопичуються як вхідні дані, так і результати застосування включених у систему моделей і методів. Дотримання запропонованої схеми при проектуванні програмних продуктів для задач прийняття рішень у різних предметних областях, дозволить зробити ці програмні продукти цілісними та універсальними. Використання таких програмних продуктів забезпечить незалежність особи, що приймає рішення на всіх етапах прийняття управлінських рішень в умовах ризику і невизначеності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Анна Запорожець. "ПІДХОДИ ТА МЕТОДИ РОЗРОБКИ, ПРИЙНЯТТЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ." Економічний форум 1, no. 3 (September 25, 2021): 64–69. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-3-9.

Full text
Abstract:
Будь-яка цілеспрямована діяльність людини завжди пов’язана з прийняттям рішень, а процес цей є структурним елементом, найважливішим атрибутом діяльності. У всіх сферах суспільства, на всіх рівнях управління управлінське рішення являє собою основний вид діяльності керівника. Процес вироблення, прийняття, організації виконання та реалізації такого рішення відображає зміст і сутність управління і розглядається в науці як спеціалізована діяльність, покликана впорядкувати відносини між людьми і суб’єктами соціально-економічних відносин. Це механізм наділення суб'єктів управління повноваженнями направляти процес спільної діяльності людей на рішення загальних соціально-економічних проблем. В статті проаналізовані загальні підходи та методи розробки, прийняття та реалізації управлінських рішень. Розробка та прийняття управлінських рішень це певна послідовність дій (операцій), завдяки яким забезпечується прийняття рішень. Розробка та прийняття рішень – це цілий ряд різноманітних, але досить типових процедур, що представляють собою окремі етапи в процесі управлінської діяльності, що дозволяє побудувати загальну схему процесу прийняття управлінських рішень. Проведене дослідження підходів та методів розробки та реалізації управлінських рішень дозволило визначити, що розробка та прийняття управлінських рішень це певна послідовність дій (операцій), завдяки яким забезпечується прийняття рішень. Розробка та прийняття рішень – це цілий ряд різноманітних, але досить типових процедур, що представляють собою окремі етапи в процесі управлінської діяльності, що дозволяє побудувати загальну схему процесу прийняття управлінських рішень. До вироблення управлінських рішень існує два основних підходи: централізований і децентралізований. При розробці та прийнятті управлінських рішень слід би застосовувати традиційні, економіко-математичні, систематизовані та системно-цільові методи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шоробура І. М. "МОДЕЛІ ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ: ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД." ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ, no. 50 (November 25, 2021): 168–76. http://dx.doi.org/10.37915/pa.vi50.320.

Full text
Abstract:
У статті розкрито моделі прийняття управлінських рішень у контексті зарубіжного досвіду. Висвітлено сутність управлінського рішення, яке спрямовано на досягнення цілей, керівництво колективом, розподіл ресурсів, переробку інформації тощо. Визначено функції управлінського рішення: забезпечувальна, скеровуюча, координуюча, мобілізуюча та ін. Показано вимоги до управлінських рішень в Україні та за рубежем: наукова обгрунтованість, цілеспрямованість, оптимальність, своєчасність, комплексність та ін. Зосереджено увагу на європейських технологіях та видах управлінських рішень, як-от: програмованість та непрограмованість.Акцентовано на моделях прийняття управлінських рішень у вітчизняній та зарубіжний науці. Це класична модель, яка спрямована на визначеність умов щодо рішень; поведінкова модель, де рішення приймається на основі поведінки об’єкта та ірраціональна модель, де рішення приймається без дослідження альтернатив.Також показано визначення сутності моделі з точки зору зарубіжних науковців, як відображення в схемі, формулі характерних ознак об’єкта, що досліджується, а також в реальних подіях та управлінських ситуаціях. Звернено увагу на різні моделі прийняття управлінських рішень в Італії, Франції, Великобританії, Швеції, показано особливості середовища прийняття таких рішень, особисті якості менеджера, стилі управління, стандарти.Проаналізовано ціннісні чинники, пов’язані з соціокультурним середовищем міжнародного менеджменту, який спрямований на потребу адаптації в певному оточенні та її внутрішню інтеграцію.Підкреслено, що кожна Європейська модель менеджменту має свої особливості, оскільки враховує певні національні цінності, своєрідність національної психології, менталітету. Розглянуто моделі прийняття рішень у Франції, які спрямовано на стилі управління, що є відображенням управлінських цінностей, які частково формуються під впливом освіти.Визначено, що англійська модель менеджменту має великий вплив на розвиток інших європейських моделей, а також, що британські управлінські рішення спрямовані на навички спілкування і прагматизм. Відзначено неординарність шведської політики у прийнятті управлінських рішень у сфері перекваліфікації працівників, що дозволяє скоротити міграцію населення, пов’язану з пошуком роботи; доцільно використати економічний цикл тощо. Також показано своєрідність прийняття управлінських рішень в Італії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Морозюк, Л. І., В. В. Соколовська-Єфименко, С. В. Гайдук, and О. С. Бодюл. "Термодинамічний аналіз циклів машин когенерації комерційного призначення." Refrigeration Engineering and Technology 55, no. 5-6 (March 28, 2020): 263–72. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v55i5-6.1654.

Full text
Abstract:
Економія енергетичних ресурсів та їх раціональне використання є головними умовами при створенні нових сучасних технологій і вдосконалення існуючих. В роботі розглянуто схемно-циклові рішення когенераційних машин комерційного призначення для підприємств торгівлі з двома температурними рівнями отримання холоду для короткострокового зберігання продуктів і одним рівням отримання тепла для опалення та гарячого водопостачання. Синтез схем і циклів, визначення енергетичної ефективності прийнятих рішень здійснено з залученням термодинамічного аналізу «методом циклів». Метод побудовано на поетапному переході від зворотного циклу-зразка до циклу дійсної машини шляхом нарощування незворотних втрат енергії в процесах з реальними робочими речовинами та/або інженерними обмеженнями. Трансформація циклів і схем має таку послідовність: зразок у вигляді двох зворотних циклів Карно з єдиним температурним рівнем відведення тепла та двома рівнями підведення тепла, об’єднання циклів в єдиний з ізоентропним одноступеневим стисненням, введення зовнішньої незворотності в процеси підведення і відведення тепла за умови зберігання циклу Карно. Перехід до реального циклу здійснено через вибір робочих речовин з різними критичними температурами відносно до температурного режиму машини, що розглядається. Синтез циклів одно- та двоступеневого стиснення надано з конденсацією або з транскритичним охолодженням газу в процесі відведення тепла на прикладі R404а та СО2 холодоагентів. На усіх етапах аналізу когенераційної машини розроблено способи оцінювання енергетичної ефективності циклів з трьома позитивними ефектами. На підставі проведеного термодинамічного аналізу «методом циклів» сформульовано рекомендації щодо синтезу схемно-циклових рішень з будь якою кількістю джерел холоду (тепла) з різним температурним потенціалом та визначення їх енергетичної ефективності
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Похлєбіна, Н. О., О. В. Мазур, and Д. А. Ковальчук. "Стан розвитку та шляхи удосконалення систем автоматичного керування параметрами випромінювання DFB лазерів." Automation of technological and business processes 12, no. 2 (June 30, 2020): 34–40. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v12i2.1807.

Full text
Abstract:
Робота присвячена дослідженню напівпровідникових лазерів, їх функціонуванню, формалізації процесу як об'єкту керування. Розглянуті системи автоматичного керування напівпровідниковими лазерними діодами з розподіленим зворотнім зв’язком, зокрема одночастотні DFB- (англ. Distributed feedbacklaser «з розподіленим зворотним зв'язком»)лазерні діоди, які використовуються, як в якості високостабільних джерел оптичного сигналу у системах передачі даних так і джерел випромінювання із змінною довжиною хвилі випромінювання. Приведені основні відомості про лазерні діоди, їх характеристики та класифікація за фізичним станом. Розглянуті питання використання DFB-лазерів в якості джерела когерентного електромагнітного випромінювання зі змінною довжиною хвилі випромінювання. Представлена структурна схема типового напівпровідникового лазерного DFB-модуля, з взаємозв’язками між його основними компонентами. Проведена параметризація процесу формування лазерного випромінювання до рівня параметричної схеми. Представлена параметрична схема процесу як об’єкту керування та структурна схема моделі процесу. Проведено аналіз структурної організація існуючих систем автоматичного керування. Розглянуті принципи побудови існуючих систем автоматичного керування, які використовуються для формування когерентного електромагнітного випромінювання в системах передачі даних за технологією оптичного мультиплексування CWDM(Coarse Walelenght Devision Multiplexing) та DWDM (Dense Walelenght Devision Multiplexing). Виявлено основні недоліки та розглянуті можливі рішення для удосконалення структури і функцій систем автоматичного керування процесом. Представлені структурні схемі перспективних систем автоматичного керування побудованих за принципами інваріантності та автономності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Kononov, V., Ju Kushneruk, and А. Nazarenko. "ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЕКТУВАННЯ ПРИНЦИПОВОЇ СХЕМИ ПРИСТРОЮ ТЕСТУВАННЯ ІНТЕГРАЛЬНИХ МІКРОСХЕМ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 5, no. 57 (October 30, 2019): 22–24. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.5.022.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є питання проектування принципової схеми пристрою тестування інтегральних мікросхем. Метою статті є дослідження проектування принципової схеми пристрою, якій підключає до комп'ютера, призначеного для тестування й визначення типу інтегральних мікросхем методом сигнатурного аналізу мікросхем, що дозволяє робити перевірку всіх статичних режимів роботи цих інтегральних мікросхем. Завдання – за допомогою обраних складових принципової схеми пристрою, а саме: вузлу вхідних регістрів; пристрою узгодження по входу; пристроюй узгодження по виходу; керуючого пристрою; блоку живлення; пристрою комутації живлення; джерела живлення пристрою дослідити їх принцип дії, за допомогою якого обґрунтувати технічні рішення, впровадження яких в практику вимірювання дозволить здійснювати перевірку всіх статичних режимів роботи інтегральних мікросхем. Висновки: запропоновані технічні рішення, що отримані при дослідженні проектування принципової схеми пристрою тестування інтегральних мікросхем надають можливість обрати найбільш корисну принципову схему пристрою, якій підключає до ІВМ - сумісного комп'ютера, призначеного для тестування й визначення типу інтегральних мікросхем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Схемні рішення"

1

Толбатов, Володимир Аронович, Владимир Аронович Толбатов, Volodymyr Aronovych Tolbatov, Д. В. Феськов, and Є. В. Обозний. "Нові схемні рішення в подачі палива при пуску та холостому ході бензинового двигуна внутрішнього згорання." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/10450.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шолудько, М. І., and О. З. Колиско. "Оптимізація процесу складання розкрійних схем з використанням генетичного алгоритму." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/9672.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Струтинський, Сергій Васильович. "Функціонально-оріентована елементна база проектування систем гідро- і пневмоприводів." Thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2017. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/19778.

Full text
Abstract:
Виконано аналіз наявних елементних баз для проектування систем гідро- і пневмоприводів. Досліджено архітектуру і склад елементних баз та визначено їх вплив на формування функціональних можливостей систем гідро- і пневмоприводів. Розроблена принципово нова елементна база систем гідро- і пневмоприводів, що включає комплектні гідро- і пневмоприводи агреговані із приводами мікропереміщень, пружно-деформовані приводи, гідростатичні та аеростатичні шарніри, в тому числі регульовані та магнітні шарніри та інерційні демпфери коливань. В запропонованій елементній базі використані нові матеріали та технології: кераміка, фото полімери, феромагнітні металполімерні композити. Застосовані комп’ютерно-інтегровані технології машинобудування, що включають лазерну обробку. Досліджені робочі процеси в інноваційних елементах приводів, зокрема визначені характеристики течії в щілинах шарнірів, течії феромагнітної рідини та процеси в пневматичних пристроях. Досліджено динамічні властивості розроблених систем приводів. Інерційні характеристики приводів описані стохастичними тензорними полями тензорів моментів інерції із введенням тензора-градіента поля. Використані планарні та просторові лінійні та нелінійні динамічні моделі. Розроблені математичні моделі для розрахунку ланцюгових парціальних динамічних підсистем сферичного руху та встановлені особливості їх динамічних характеристик. Основні результати досліджень апробовані виготовленням та дослідженням конкретних систем приводів, побудованих на новій елементній базі.
The analysis of existing elemental base for design of hydraulic and pneumatic drives was done. Architecture and structure of elemental bases was studied and their impact on the functional abilities of hydraulic and pneumatic drive systems were determined. In this study a fundamentally new element base of hydraulic and pneumatic drive systems that include complex hydraulic and pneumatic drives aggregated with micromovement system, elastically-deformed drives, hydrostatic and aerostatic hinges, including adjustable and magnetic hinges and inertial fluctuations dampers was developed . In the proposed element base we used new materials and technologies: ceramics, photo polymers, metalpolymer and ferromagnetic composites. Computer integrated Manufacturing Engineering, including laser processing were applied. The workflows in the innovative drives elements , including characteristics of flow in gaps of a hinges, ferromagnetic fluid flowing and processes in pneumatic devices were researched. The dynamic properties of the developed drive systems were investigated. The inertia characteristics of a drives were described using stochastic tensor fields of the moments of inertia with introducing tensor-gradient of a field. The planar and spatial linear and nonlinear dynamic models were used. The mathematical models for calculating the dynamic chain partial spherical motion subsystems were developed and the features of their dynamic characteristics were established. The main results of research were tested by manufacturing of drive systems, built on new element base.
Выполнен анализ имеющихся элементных баз проектирования систем гидро- и пневмоприводов. Исследовано архитектуру и состав элементных баз и определено их влияние на формирование функциональных возможностей пространственных систем гидро- и пневмоприводов. Разработана принципиально новая элементная база систем гидро- и пневмоприводов, включающая комплектные гидро- и пневмоприводы агрегированные с приводами микроперемещений, упруго-деформированные приводы, гидростатические и аэростатические шарниры, в том числе регулируемые и магнитные шарниры. Предложены принципиально новые магнитные сферические шарниры, в том числе шарниры с ферромагнитной жидкостью в качестве рабочего тела. Для улучшения динамических характеристик систем приводов предложены инерционные демпферы колебаний, в том числе эффективные демпферы с ферромагнитной жидкостью. В элементах устройств применены новые материалы и технологии: керамика, фотополимеры, ферромагнитные металполимерные композиты, мощные постоянные магниты (неодим), сплавы с памятью формы, композитная ферромагнитная жидкость. Для изготовления деталей шарниров рекомендованы компьютерно-интегрированные технологии машиностроения, включающих лазерную и гидроструйную обработку. Исследованы рабочие процессы в инновационных элементах приводов. Установлены особенности течения жидкости и газа в малоразмерных щелях шарниров изготовленных из фотополимера методом лазерной стереолитографии и в шарнирах из ферромагнитного металполиметрного композита. Характеристики течения описаны тензорными величинами и нечетко определенными зависимостями. Исследованы динамические характеристики разработанных пространственных систем приводов. Инерционные свойства приводов описаны стохастическими тензорными полями тензоров моментов инерции с введением характеристики поля в виде тензора-градиента. Динамика поводов описана моделями разного уровня сложности. Предложены упрощенные планарные модели на основе линейных зависимостей. В более сложных моделях учтены нелинейные характеристики предложенной элементной базы. Разработаны методы исследования динамики упругих систем, систем с распределенными параметрами и систем сферического движения. Результаты исследований апробированы путем разработки систем приводов построенных на новой элементной базе. В том числе разработаны системы, которые перемещаются, изменяя свое положение путем кантования, системы с пластически-деформируемыми приводами изготовленными из сплава с памятью формы и системы, которые изменяют свою структуру в процессе работы (самоформирующиеся системы).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Колиско, М. І. "Автоматизація процедури складання розкрійних схем з використанням нейронних мереж при реалізації процедур генетичного алгоритму." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2021. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/19316.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гейруш, Гергей Гаврилович, and Herhei Heirush. "Забезпечення ефективності системи електропостачання виробництва покрівельного прокату в ТОВ «Євро-прокат»." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, кафедра електричної інженерії,Тернопіль, Україна, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/36670.

Full text
Abstract:
Системи електропостачання - це сукупність джерел електричної енергії, силових трансформаторів, повітряних та кабельних ліній електропередачі, розподільних пристроїв, перетворювачів струму та напруги, засобів захисту та управління, допоміжних пристроїв та інших технічних засобів, призначена для забезпечення споживачів електроенергією у необхідній кількості необхідної якості. Якість електроенергії - це сукупність властивостей електричної енергії, що відображає ступінь відповідності встановленим значенням параметрів електричної енергії, кількісно характеризує властивості електричної енергії (частоту, напругу, форму кривої напруги), є мірою електромагнітного впливу системи електропостачання на прилади, апарати, засоби управління, зв’язку та ін., проявляється у вигляді кондуктивних електромагнітних завад. Зниження якості електроенергії у системах електропостачання може призвести до зміни режимів роботи електроприймачів і в результаті – до скорочення терміну служби електрообладнання, підвищення ймовірностей аварій тощо. В реальних системах електропостачання підтримання якості електроенергії в заданих межах забезпечується автоматичним регулюванням окремих показників якості [5]. Нині з’явилися нові технології, які суттєво впливають на забезпечення надійності електроенергетичної системи. Насамперед слід зазначити: нове покоління комутаційної апаратури для всіх класів напруги з практично необмеженим ресурсом та електронні КРП, що дозволяє переглянути завдання надійності підстанцій; стрімкий розвиток силової електроніки та нових матеріалів; значний прогрес у галузі ізоляції електрообладнання [23]. Системи електропостачання промислових підприємств не повинні бути багатоступінчастими, мережі живлення не повинні бути довгими, а спосіб прокладання мережі повинен бути максимально простим. Крім того, система зобов’язана забезпечувати можливість впровадження нового обладнання, тобто повинна бути масштабованою
У кваліфікаційній роботі розроблена модернізація ефективної системи електропостачання підприємства з технологією виробництва покрівельного прокату. Проаналізований технологічний процес порошкового фарбування листового металопрокату. Розраховані електричні навантаження силової та освітлювальної мереж, струми короткого замикання; проведений вибір ефективних перерізів кабельно–провідникової продукції. Проведений розрахунок ефективного схемо–технічного рішення електромережі підприємства з дворівневим розміщенням установок компенсації реактивної потужності.
In the qualification work the modernization of the efficient power supply system of the enterprise with the technology of roofing production is developed. The technological process of powder coating of rolled sheet metal is analyzed. Electrical loads of power and lighting networks, short-circuit currents; the choice of effective cross-sections of cable-conductor products is calculated. The calculation of the effective circuit-technical solution of the power grid of the enterprise with two-level placement of reactive power compensation units is carried out.
ВСТУП ... 6 1 АНАЛІТИЧНИЙ РОЗДІЛ ... 9 1.1 Аналіз енергетичної ефективності систем електропостачання .... 9 1.2 Аналіз методів дослідження ефективності систем електропостачання промислових підприємств ... 12 1.3 Аналіз технологічного процесу порошкового фарбування листового металопрокату ... 14 1.4 Автоматичний пристрій регенерації порошкової фарби ... 18 1.5 Аналіз енергетичних переваг застосування полімерних порошкових покриттів ... 21 1.6 Загальна характеристика електроприймачів ... 23 1.7 Загальна характеристика електроспоживання підприємства ... 24 1.8 Вибір схеми електропостачання ... 24 1.9 Висновки до розділу ... 25 2 РОЗРАХУНКОВО–ДОСЛІДНИЦЬКИЙ РОЗДІЛ ... 26 2.1 Загальна характеристика потужностей основного виробництва.. . 26 2.2 Розрахунок електричних навантажень основного виробництва ... 27 2.3 Розрахунок центрів електричних навантажень ... 28 2.4 Визначення розрахункових навантажень виробничого обладнання ... 30 2.5 Розрахунок електричного освітлення виробничих дільниць ... 33 2.6 Розрахунок навантаження щитка освітлення ... 35 2.7 Розрахунок потужності розподільчих пристроїв ... 35 2.8 Розрахунок навантаження силового трансформатора ... 36 2.9 Схемо-технічні рішення ефективних електромереж промислових підприємств ... 37 2.10 Висновки до розділу ... 44 3 ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКИЙ РОЗДІЛ ... 46 3.1 Вибір захисної апаратури електромережі підприємства ... 46 3.2 Проєктне рішення ... 49 3.3 Розрахунок максимальних струмів кіл навантаження силового трансформатора ... 50 3.4 Вибір компенсувальних пристроїв реактивної потужності ... 54 3.5 Вибір площі перерізу проводів і жил кабелів ... 56 3.6 Кабельний журнал ... 58 3.7 Перевірка струмовідних частин на термічну стійкість ... 59 3.8 Релейний захист трансформаторів підстанції ... 60 3.9 Висновки до розділу ... 60 4 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ ... 61 4.1 Аналіз і заходи з усунення шкідливих факторів виробництва фарбованого покрівельного прокату ... 61 4.2 Електробезпека на виробництві. Технічні засоби електробезпеки ... 64 4.3 Стійкість виробництва фарбованого металопрокату в умовах дії надзвичайних ситуацій ... 66 4.4 Вимоги щодо улаштування системи електрозабезпечення виробництва у надзвичайних ситуаціях ... 67 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ ... 69 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ ... 71
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Коханський, Богдан Павлович, and Bohdan Kokhanskyi. "Розробка методів підвищення енергетичної стійкості району електропостачання ТП 110/10 кВ." Master's thesis, ТНТУ імені Івана Пулюя, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/29951.

Full text
Abstract:
У дипломній роботі проведений аналіз енергетичної стійкості району електропостачання ПС 110 кВ за показниками стійкості за напругою, а також розроблені заходи щодо підвищення надійності електропостачання споживачам. За вибраним методом для аналізу рівнів напруги відносно реактивної потужності проаналізовано статичну стійкість підстанції і побудовано математичну модель її стійкості за напругою. Проведено розрахунки усталених режимів схеми потокорозподілу району електропостачання в режимах найбільшого і найменшого навантажень, а також післяаварійному, які враховувалися при аналізі статичної стійкості підстанції. Проведений розрахунок статичної стійкості ПС 110 кВ методом Q-U кривих для максимального і післяаварійного режиму. Побудовані відповідні графіки. Коефіцієнт запасу статичної стійкості по напрузі відповідає нормативу. Проведено вибір і заміну комутаційного обладнання: короткозамикачів на елегазові вимикачі на стороні 110 кВ, оливних вимикачів на вакуумні на стороні 35 кВ.
In this diploma paper the analysis of the energy stability of the 110 kV substation of the power supply by the indicators of voltage stability has been carried out, as well as measures to improve the reliability of electricity supply to consumers have been developed. According to the chosen method for the analysis of the voltage levels relative to the reactive power, the static stability of the substation and the mathematical model of its resistance to the voltage have been analyzed. Calculations of the steady-state modes of the circuit of the distribution area of the power supply in the modes of maximum and minimum loads, as well as post-accident, which were taken into account in the analysis of static stability of the substation were carried out. The calculation of the static stability of 110 kV substations by Q-U curves for the maximum and post-emergency conditions was carried out. Appropriate charts have been constructed. The factor of safety of static resistance on voltage corresponds to the norm. Selection and replacement of switching equipment: short circuits on 110 kV gas switches, oil switches on 35 kV vacuum switches were carried out.
ВСТУП………………………………………………………………………….. 8 1 АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА………………………………………………….. 11 1.1 Загальний аналіз навантажень району електропостачання ПС 110 кВ .................................................................…………………. 11 1.2 Аналіз зони електропостачання трансформаторної підстанції 110 кВ ..................................................................……………………... 12 1.3 Аналіз технічного стану комутаційного обладнання підстанції ...... 13 1.4 Характеристика схеми електричних з’єднань ПС 110 кВ ......…….. 13 1.5 Обґрунтування заміни оливних вимикачів на вакуумні…………… 15 1.6 Аналіз навантажень на підстанцію та оцінювання ефективності її роботи .........................................................................…………………….. 17 1.7 Потужність споживачів підстанції на стороні 10 і 35кВ …...……... 20 1.8 Висновки до розділу ………….……………………………………… 22 2 НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА……………………………………….. 23 2.1 Визначення поняття та класифікація стійкості за напругою ……. 23 2.2 Важливість дослідження показників стійкості за напругою .......…. 25 2.3 Методи ідентифікації найбільш небезпечних системних шин щодо стійкості за напругою …............................................................. 26 2.4 Визначення статичної стійкості ПС 110 кВ методом Q-U кривих ............................................................................………… 34 2.5 Висновки до розділу ...............……………………………………….. 37 3 ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА……………………………………………….. 38 3.1 Оптимальні режими навантажень району електропостачання. Уточнені розрахунки …………………………. 38 3.2 Режим найбільших навантажень …………….……………………… 40 3.3 Режим найменших навантажень …………………………………….. 43 3.4 Регулювання напруги підстанцією 110 кВ .......…………………….. 45 3.5 Висновки до розділу ...............……………………………………….. 46 4 ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКА ЧАСТИНА…………………………. 48 4.1Розрахунок струмів короткого замикання ......…………………….. 48 4.2 Розрахунок струмів короткого замикання в точці К-1 ................….. 50 4.3 Розрахунок струмів короткого замикання в точці К-2 ..........……… 54 4.4 Розрахунок струмів короткого замикання в точці К-3 ...................... 56 4.5 Висновки до розділу ....................……………………………………. 59 5 СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА………………………………………………….. 60 5.1 Вибір вимикачів .......…………………………………………………. 60 5.2 Вибір роз'єднувачів ...................……………………………………… 64 5.3 Вибір вимірювальних трансформаторів струму і трансформаторів напруги ......................................………………………………………. 66 5.4 Вибір струмоведучих частин ..................................…………………. 70 5.5 Вибір конструкції РП ............................................................................ 72 5.6 Вибір трансформатора власних потреб .............................................. 72 5.7 Вибір запобіжників та автоматичних вимикачів ............................... 73 5.8 Вибір обмежувачів перенапруги 10 кВ ............................................... 76 5.9 Висновки до розділу ............…………………………………………. 77 6 ОБГРУНТУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ…………………. 78 6.1 Показники економічної ефективності ...........................................….. 78 6.2 Особливості економічного ефекту інвестицій у розвиток локальних електричних мереж .........................................……………………….. 83 6.3 Висновки щодо обґрунтування ефективності проектних рішень в електричних мережах …………..……………………………………. 88 7 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ… 89 7.1 Дія електричного струму на організм людини та заходи щодо зниження небезпеки ураження працівників трансформаторних підстанцій …………………………………………………………….. 89 7.2 Надання першої допомоги потерпілому при ураженні електричним струмом………………………………………………………………… 90 7.3 Застосування технічних засобів електробезпеки на об'єктах енергетики …......................................................................................... 93 7.4 Організація інженерно-технічних заходів цивільного захисту на об’єктах електроенергетики .......................................……………….. 95 7.5 Дослідження ризиків при виникненні надзвичайних ситуацій ........ 96 8 ЕКОЛОГІЯ……………………………………………………………………. 99 8.1 Екологічні проблеми, пов’язані з передаванням енергії на відстань .................................................................................................. 99 8.2 Електромагнітне забруднення довкілля .....………………………… 100 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ ДО ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ……………………… 103 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ……………………………………………………….. 105
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Декет, Іван Михайлович, and Ivan Deket. "Підвищення енергоефективності виробництва з переробки декоративного каменю ПрАТ «ТНК «Граніт»." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, кафедра електричної інженерії,Тернопіль, Україна, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33193.

Full text
Abstract:
Проведені розрахунки струмів короткого замикання в електромережі 10 кВ та визначені максимальні струми кіл навантаження трансформатора в електромережі 0,4 кВ. Аналіз параметрів автоматичних вимикачів вибраного типу підтвердив стійкість електромережі до дії ударних струмів к. з. Модернізована система електропостачання виробництва з оброблення каменю декоративних порід ПрАТ «ТНК «Граніт»» відповідає нормативним вимогам щодо енергоефективності, надійності електропостачання та забезпечення безпеки персоналу.
У кваліфікаційній роботі магістра модернізована система електропостачання підприємства з оброблення декоративних порід каменю для підвищення енергоефективності виробництва та надійності електропостачання споживачів. Встановлено, що на промисловому підприємстві, використовуючи систему АСКОЕ можна здійснювати оперативний контроль за споживанням енергоресурсів, зменшуючи чи оптимізуючи їх витрати. Досліджено, що відслідковування і врахування в АСКОЕ динаміки електричної мережі в розрахунковій моделі дозволяє здійснювати вплив на значення втрат електроенергії в електромережі. Розраховані електричні навантаження силової та освітлювальної електромережі, режими роботи та вибрані комутаційні апарати електромережі виробництва, струми к. з., а також схема живлення двотрансформаторної підстанції. Проведена компенсація реактивної потужності та вибране відповідне схемо–технічне рішення для силової мережі підприємства.
In the qualification work of the master the power supply system of the enterprise on processing of decorative breeds of a stone for increase of energy efficiency of production and reliability of power supply of consumers is modernized. It is established that at the industrial enterprise, using the ASKOE system it is possible to carry out operative control over consumption of energy resources, reducing or optimizing their expenses. It is investigated that tracking and taking into account in ASKOE the dynamics of the electric network in the calculation model allows to influence the value of electricity losses in the power grid. The electrical loads of the power and lighting power grid, operating modes and selected switching devices of the power grid, short-circuit currents, as well as the power supply circuit of the two-transformer substation are calculated. Reactive power compensation was performed and the appropriate circuit-technical solution for the power network of the enterprise was selected.
ЗМІСТ ВСТУП ...7 1 АНАЛІТИЧНИЙ РОЗДІЛ ...10 АНАЛІЗ МЕТОДІВ ЗМЕНШЕННЯ ВТРАТ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ В ЕЛЕКТРОМЕРЕЖАХ ПІДПРИЄМСТВ...10 1.1 Втрати електроенергії в розподільних мережах та розрахункові методи ...11 1.2 Обчислення втрат електроенергії з визначенням характеристик навантаження ...13 1.3 Визначення втрат в електричних мережах 0,4 кВ ...14 1.4 Оцінювання втрат напруги в лініях 0,4 кВ за втратами потужності в них ...16 1.5 Оцінювання похибки розрахунку змінних втрат електроенергії та спостережності електричної мережі ...17 1.6 Технологічний процес оброблення декоративних порід каменю в ПрАТ «ТНК «Граніт»» ...18 1.7 Потужності каменеоброблювального виробництва і заходи з охорони праці ...20 1.8 Оцінка категорій навантажень ...21 1.9 Загальна характеристика електроспоживання виробництва з оброблення каменю ...22 1.10 Висновки до розділу ...22 2 РОЗРАХУНКОВО–ДОСЛІДНИЦЬКИЙ РОЗДІЛ ...24 2.1 Характеристика навантажень ...24 2.2 Схема електромережі підприємства ...26 2.3 Електричні навантаження виробництва ...26 2.4 Визначення центральних пунктів навантажень виробництва ...28 2.5 Розрахункові навантаження електрообладнання виробництва ...31 2.6 Розрахунок електричного освітлення виробничих дільниць ...33 2.7 Розрахунок навантаження щитків освітлення ...36 2.8 Розрахунок потужності розподільних пристроїв ...37 2.9 Навантаження трансформатора електромережі ...37 2.10 Розрахунок січення кабельно-провідникової продукції ...38 2.11 Перелік кабелів і проводів ...39 2.12 Додаткові втрати потужності та напруги як об’єкт енергоефективних досліджень електромережі промислового підприємства ...40 2.13 Висновки до розділу ...48 3 ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКИЙ РОЗДІЛ ...49 3.1 Струми кіл навантаження максимальні трансформатора живлення електромережі ...49 3.2 Вибір установок для компенсування реактивної потужності ...54 3.3 Апаратура захисту мережі підприємства ...56 3.4 Марка та переріз високовольтних струмоводів електромережі ...59 3.5 Проектне рішення ...60 3.6 Підстанційне основне електрообладнання і низьковольтна електромережа ...61 3.7 Перевірка на термостійкість робочих частин струмоводів ...65 3.8 Релейний захист трансформаторів підстанції ...66 3.9 Висновки до розділу ...66 4 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ ...68 4.1 Аналіз і заходи з усунення шкідливих факторів виробництва з оброблення будівельних порід каменю ...68 4.2 Вплив шуму на організм людини та розробка заходів щодо зниження рівня шуму на виробництві з оброблення каменю ...71 4.3 Підвищення стійкості системи електрозабезпечення виробництва у надзвичайних ситуаціях ...73 4.4 Єдина державна система цивільного захисту в умовах реалізації завдань децентралізації влади ...74 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ ...76 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ ...78
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Коваль, Сергій Вікторович, and Serhii Koval. "Розробка заходів підвищення енергоефективності підприємства з технологією цукроваріння." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/29691.

Full text
Abstract:
In this diploma paper the modernization of the power supply system enterprise with the technology of sugar production to solve the problem of improving energy efficiency and reliability of electricity supply to consumers has been carried out. Measures on creation of technological installations working conditions from electrical and thermal network with cogeneration biogas installations that working on the by-products and waste of beet-sugar production, with the involvement of external electricity supply, has been developed. Mathematical models of waste-free processing of energy-intensive crops with a positive impact on the environment, as well as predicting the gross collection of the region-specific collection of them, depending on weather conditions, soil conditions, etc. are researched. Electrical loads of the power and lighting network, protection and automation devices, length and section of conductor elements, short-circuit currents, connection scheme to a modernized thermal and power plant with two cogeneration-type turbogenerators have been calculated.
У дипломній роботі проведено модернізацію системи електропостачання підприємства з технологією цукроваріння для вирішення завдання підвищення енергоефективності та надійності електропостачання споживачів. Розроблені заходи щодо створення умов роботи технологічних установок від електро– і тепломережі з когенераційними біогазовими установками, що працюють на супутніх продуктах й відходах буряко–цукрового виробництва, із задіянням зовнішнього електропостачання. Досліджені математичні моделі безвідходності переробки енергоємних сільськогосподарських культур з позитивним впливом на довкілля, а також прогнозування валового збору визначального для регіону їх набору в залежності від погодних умов, стану ґрунтів та ін. Виконаний розрахунок електричних навантажень силової та освітлювальної мережі, пристроїв захисту та автоматики, довжини й січення провідникових елементів, струмів к. з., схеми під’єднання до модернізованої тепло- електростанції з двома турбогенераторами когенераційного типу.
ВСТУП …8 1 АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА ...13 1.1 Проблеми розвитку цукропереробного виробництва в Україні ...13 1.2 Технологічний процес виробництва цукру–піску ....17 1.3 Модернізація технологічного процесу виробництва цукру ....28 1.4 Перспективи інноваційного розвитку цукрової галузі ....30 1.5 Висновки до розділу ....32 2 НАУКОВО–ДОСЛІДНА ЧАСТИНА ....33 Енергоефективність підприємств та подолання бар’єрів з її впровадження ....33 2.1 Дослідження факторів, що впливають на енергетичну ефективність підприємств ....33 2.2 Дослідження заходів підвищення енергоефективності підприємств з переробки сільськогосподарських культур ....41 2.3 Заходи подолання бар’єрів у розвитку енергозбереження на підприємствах ....45 2.4 Висновки до розділу .....46 3 ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА …47 3.1 Аналіз вихідних даних на проектування та загальна характеристика електроприймачів ...47 3.2 Вибір схеми електропостачання підприємства ....49 3.3 Розрахунок електричних навантажень основного виробництва ...49 3.4 Розрахунок центра електричних навантажень ....51 3.5 Визначення розрахункових навантажень виробничого обладнання...53 3.6 Розрахунок електричного освітлення виробничих дільниць ...57 3.7 Розрахунок потужності розподільчих пристроїв ...61 3.8 Розрахунок навантаження силового трансформатора ....61 3.9 Вибір компенсувальних пристроїв реактивної потужності ....62 3.10 Висновки до розділу ....66 4 ПРОЕКТНО–КОНСТРУКТОРСЬКА ЧАСТИНА...67 4.1 Вибір площі перерізу проводів і жил кабелів ....67 4.2 Кабельний журнал …69 4.3 Вибір захисної апаратури електромережі підприємства ...71 4.4 Проектне рішення ...74 4.5 Розрахунок максимальних струмів кіл навантаження силового трансформатора ...75 4.6 Вибір основного електрообладнання підстанції і низьковольтної мережі електропостачання ...80 4.7 Перевірка струмовідних частин системи електропостачання на термічну стійкість ...83 4.8 Релейний захист трансформаторів підстанції ....84 4.10 Висновки до розділу ....84 5 СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА …86 5.1 Дослідження ефективності функціонування цукрової галузі в Україні...89 5.2 Концепція виробництва біогазу з біоенергетичних рослин в Україні...87 5.3 Оптимізація безвідходної технології виробництва цукру ....93 5.4 Комплексна переробка відходів цукрового виробництва ...96 5.5 Висновки до розділу ...100 6 ОБҐРУНТУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ …102 6.1 Аналіз інновацій в буряко–цукровій галузі України ....102 6.2 Аналіз проблеми ціноутворення на вторинну сировину цукрової галузі ...104 6.3 Висновки щодо ефективності переробки вторинної сировини буряко–цукрового виробництва ...107 7 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ ..108 7.1 Заходи з електробезпеки при експлуатації технологічних електроустановок ...108 7.2 Заходи з охорони праці на виробничих дільницях буряко–цукрового підприємства ...110 7.3 Удосконалення механізмів державного управління у сфері цивільного захисту ...116 8 ЕКОЛОГІЯ...120 8.1 Актуальність еколого–економічних проблем агропромислового комплексу ....120 8.2 Еколого–економічні аспекти виробництва біопалива як чинника енергозбереження ....123 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ ДО ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ …125 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ …127
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Щербатюк, Владислав Романович, and Vladyslav Shcherbatiuk. "Розробка заходів підвищення ефективності системи електропостачання промислового підприємства з технологічним впливом на якість електроенергії." Master's thesis, ТНТУ імені Івана Пулюя, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/29950.

Full text
Abstract:
У дипломній роботі проведено модернізацію системи електропостачання підприємства з технологією інструментально–зварювального виробництва для вирішення завдання підвищення якості електроенергії та надійності електропостачання споживачів. Розроблені заходи щодо створення умов для високоефективної й безперебійної роботи технологічних установок з пристроями для компенсування реактивної потужності та фільтрокомпенсувальними пристроями, налаштованими на нейтралізацію діючих в електромережі вищих гармонійних складових електроенергії. Досліджена математична модель для визначення термічної стійкості і терміну служби ізоляції асинхронного електродвигуна в залежності від режиму його навантаження при наявності спотворень напруги живлення. Виконаний розрахунок електричних навантажень, внесені конструктивні зміни в діючу електричну схему живлення електроспоживачів, вибрані ефективні перерізи кабельно–провідникової продукції, виконаний розрахунок струмів к. з.
In this diploma paper the modernization of the enterprise power supply system with the technology of tool and welding production to solve the problem of improving the quality of electricity and reliability of power supply to consumers are carried out, The measures to create the conditions for high-efficiency and uninterrupted operation of technological installations with reactive power compensation devices and filter compensators, which are configured to neutralize the higher harmonic components of electricity in the electrical network, are developed. A mathematical model for determining the thermal stability and service life of an asynchronous motor, depending on the mode of its load at the presence of distortions of the supply voltage is researched. The calculation of electrical loads is executed, the design changes in the current electrical scheme of power consumers are made, effective cross-sections of cable-conductor products are selected, the calculation of short-circuit currents is executed.
ВСТУП ……………………………………………………………………… 9 1 АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА .......………………………………………….. 13 1.1 Вимоги до систем електропостачання ............................................ 13 1.2 Підвищення ефективності систем електропостачання .................. 14 1.3 Проблеми якості електричної енергії в електромережах промислових підприємств .........................................................…... 15 1.4 Вплив відхилень якості електроенергії на ефективність функціонування електроприймачів ................................................. 18 1.5 Аналіз економічних збитків при експлуатації електромереж з низьким рівнем якості електроенергії ............................................ 22 1.6 Коротка довідка про підприємство .................................................. 23 1.7 Особливості системи електропостачання інструментально - зварювального виробництва ............................................................ 26 1.8 Вибір класу напруги системи електропостачання ......................... 27 1.9 Висновки до розділу ....................................................................... 28 2 НАУКОВО–ДОСЛІДНА ЧАСТИНА .......……………………………….. 29 Дослідження електромереж промислових підприємств з впливом технологічного устаткування на показники якості електроенергії .................................................................................... 29 2.1 Вплив спотворення напруги електромережі на роботу технологічного електроустаткування ............................................ 29 2.2 Визначення спотворення форми напруги в електромережах ....... 35 2.3 Особливості розрахунку вищих гармонік в електромережах споживачів ......................................................................................... 36 2.4 Дослідження енергетичних затрат у моделі ділянки системи електропостачання з асинхронним електродвигуном при наявності вищих гармонік ................................................................ 39 2.5 Висновки до розділу ……..........................................……………... 40 3 ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА …………......…………………………….. 42 Розрахунок системи електропостачання інструментальнозварювального виробництва ............................................................ 42 3.1 Аналіз вихідних даних на проектування та загальна характеристика електроприймачів ......................………………… 43 3.2. Розрахунок електричних навантажень виробництва .................... 44 3.3 Розрахунок навантаження розподільчих пунктів і шинопроводів .................................................................................. 46 3.4 Вибір місця розташування цехової трансформаторної підстанції ........................................................................................... 48 3.5 Розрахунок електричного освітлення приміщень інструментально–зварювального виробництва ............................. 49 3.6 Розрахунок навантаження щитків освітлення ................................ 55 3.7 Розрахунок потужності ділянок виробництва .........................….. 55 3.8 Вибір номінальної потужності трансформаторів ..…................… 56 3.9 Вибір компенсуючих пристроїв реактивної потужності .............. 58 3.10 Обмеження рівня вищих гармонік в електромережах промислових підприємств ................................................................ 60 3.11 Висновки до розділу ....................................................................... 63 4 ПРОЕКТНО–КОНСТРУКТОРСЬКА ЧАСТИНА ……………….......….. 64 Розрахунок струмів коротких замикань, вибір елементів мережі живленя, комутаційних апаратів та захисту .................................. 64 4.1 Вибір перерізу кабельних ліній напругою понад 1 кВ ..........…… 64 4.2 Вибір розподільної мережі 0,4 кВ ……….....................………….. 66 4.3 Вибір комутаційних апаратів ........................................................... 73 4.4 Розрахунок струмів короткого замикання ...................................... 77 4.5 Вибір основного електрообладнання цехової підстанції і низьковольтної мережі цеху .....................................................…... 82 4.6 Перевірка струмопровідних частин на термічну стійкість ........... 85 4.7 Релейний захист трансформаторів цехової підстанції .................. 85 4.8 Висновки до розділу .....................................……………………… 86 5 СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА …………….......…………………………….. 87 Якість електроенергії в мережі підприємства зі зварювальним виробництвом .................................................................................... 87 5.1 Погіршення показників якості електроенергії зварювальними агрегатами ..................................................................................…… 87 5.2 Дослідження гармонійних складових електромережі з джерелами живлення зварювальної дуги ....................................... 90 5.3 Дослідження порівняльного впливу зварювальних апаратів різних типів на показники якості електроенергії мережі живлення ........................................................................................... 92 5.4 Висновки до розділу ......................................................................... 98 6 ОБҐРУНТУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ….....……….. 99 6.1 Визначення вартості розробки проекту ....................................….. 100 6.2 Визначення вартості реалізації проекту .........………………….... 101 6.3 Витрати на експлуатацію системи електропостачання ................. 103 6.4 Аналіз результатів ............................................................................. 107 7 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ …....................................................................………………... 108 7.1 Заходи з електробезпеки на інструментально–зварювальному виробництві .............................................…...................................... 108 7.2 Заходи пожежної безпеки на інструментально–зварювальному виробництві ...................................................................................... 110 7.3 Причини виникнення виробничих надзвичайних ситуацій ........... 113 7.4 Запобігання виникненню надзвичайних ситуацій ......................... 114 8 ЕКОЛОГІЯ …………………….......………………………………………. 116 8.1 Заходи щодо зменшення впливу забруднювачів від інструментально–зварювального виробництва ............................. 116 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ ДО ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ ….......…………… 120 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ ………………….......……………………………… 122
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Олейніков, А. М., and О. Г. Білоцерківець. "Вибір технічних параметрів і схемо-технічних рішень системи захисту від несанкціонованого запису звукозаписними пристроями." Thesis, 2021. https://openarchive.nure.ua/handle/document/18105.

Full text
Abstract:
When developing a system of protection against unauthorized recording by sound recording devices, there is a need to choose a microcontroller that meets the requirements for performance, reliability, application conditions, etc. The main goal is to choose a microcontroller with a minimum price (to reduce the total cost of the system), but at the same time meets the system specifications, ie the requirements for performance, reliability, application conditions.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography