Academic literature on the topic 'Сфери функціонування'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Сфери функціонування.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Сфери функціонування"

1

Давиденко, О. О. "ФУНКЦІОНУВАННЯ ТА ВЗАЄМОДІЯ СУБ'ЄКТІВ ПРАВОВІДНОСИН У СФЕРІ ОРГАНІЧНОГО ВИРОБНИЦТВА: ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ." Знання європейського права, no. 3 (February 3, 2021): 60–63. http://dx.doi.org/10.32837/chern.v0i3.99.

Full text
Abstract:
У статті здійснюється аналіз основних проблем функціонування та взаємодії суб'єктів правовідносин у сфері органічного виробництва. Стаття присвячена проблемним питанням взаємодії суб'єктів правовідносин у сфері органічного виробництва в Україні, а саме виробників органічної продукції між собою, зі споживачами, а також з органами держави, які контролюють цю сферу. Метою цієї статті є аналіз функціонування та взаємодії суб'єктів правовідносин у сфері органічного виробництва продукції, а також сучасного законодавства у цій сфері, з урахуванням нововведень та змін у чинному законодавстві України. У наш час в Україні спостерігається тенденція активного розповсюдження органічного виробництва. Тому надзвичайно актуальним постає питання щодо функціонування суб'єктів цієї сфери, взаємодії між ними та безпосередньо зі споживачами. У ході дослідження з'ясовано, що необхідним у якості стратегічних орієнтирів убачається вдосконалити сучасне законодавство України, що відповідатиме світовим стандартам та дасть можливість гарантувати якість і безпечність споживачам органічної продукції. Необхідно запровадити систему державної підтримки фермерських та особистих селянських господарств, що трансформують власне виробництво та знаходяться на перехідному етапі. Через запропоновані освітні заходи в Україні буде формуватися нова культура екологічної та правової свідомості споживачів, зокрема щодо органічної продукції. Досі в цьому контексті існувало певне підґрунтя для недостатньої поінформованості споживачів у цій сфері. А тепер використання запропонованих вище заходів та способів більш ефективної взаємодії суб'єктів органічного виробництва буде сприяти покращенню економічної, соціальної та екологічної сфер в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Николів, І. "Сфери функціонування хорватського сленгу." Вісник Львівського університету ім. Івана Франка. Серія філологічна, Вип. 56, ч. 2 (2012): 20–30.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гібадуллін, Олексій. "Особливості функціонування механізмів державного регулювання інноваційного розвитку торгово-промислової сфери економіки України." Актуальні проблеми державного управління, no. 1(55) (July 7, 2019): 86–95. http://dx.doi.org/10.34213/ap.19.01.11.

Full text
Abstract:
Розглянуто питання, пов’язані з особливостями визначення та функціонування механізмів державного регулювання інноваційного розвитку торгово-промислової сфери економіки України. Узагальнено поєднання механізмів, методів та інструментів державного регулювання у цій сфері. Спираючись на загальноприйняту класифікацію механізмів державного регулювання як ме-ханізмів державного регулювання інноваційного розвитку торгово-промислової сфери економіки України, запропоновано виокремити наступні: нормативно-правовий, адміністративний, еконо-мічний, соціальний, інформаційний, які, в свою чергу, узагальнено в комплексний механізм державного регулювання інноваційного розвитку торгово-промислової сфери економіки України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Nebozhenko, T. T. "ДІАГНОСТИКА ПРОБЛЕМ ДЕРЖАВНОЇ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ У АГРОПРОМИСЛОВІЙ СФЕРІ ВІТЧИЗНЯНОЇ ЕКОНОМІКИ." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 18, no. 2 (September 7, 2016): 107–12. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet6921.

Full text
Abstract:
Доведено необхідність та значимість державного регулювання функціонування суб’єктів господарювання агропромислової сфери. Виявлено проблеми державної регуляторної політики у агропромисловій сфері вітчизняної економіки та окреслено перелік напрямків їх усунення. Проведено дослідження сучасного стану державного регулювання функціонування суб’єктів аграрної сфери та його впливу на розвиток сільськогосподарських підприємств в Україні. Конкретизовано функції державного регулювання сільського господарства. Охарактеризовано організаційно–правові форми підприємництва, які використовуються в сільському господарстві України. Проаналізовані різні види підприємств, що провадять свою діяльність у сільськогосподарській сфері. Наголошено на необхідності законодавчого закріплення основоположних принципів державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників, такі як системність і стабільність. Доведено необхідність державного регулювання функціонування підприємницьких структур у сільському господарстві. Проідентифікувались теоретичні й загальнометодологічні проблеми державного регулювання організаційно–правових форм сільськогосподарських підприємств. Деталізувалися правові проблеми державного регулювання сільського господарства в Україні. Обґрунтовано недостатню ефективність державної політики щодо створення умов формування кооперативних та інших некомерційних об’єднань сільськогосподарських підприємств у сфері виробництва та збуту сільськогосподарської продукції. Проводиться виявлення недоліків у організації та регулюванні агропромислового виробництва в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Melnikova, K., and O. Melnikov. "УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ ПІДГОТОВКИ КАДРІВ У СФЕРІ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ." Theory and Practice of Public Administration 2, no. 69 (May 26, 2020): 201–7. http://dx.doi.org/10.34213/tp.20.02.24.

Full text
Abstract:
Досліджується вплив нестачі кваліфікованих кадрів на ефективність функціонування сфери публічних закупівель в Україні. Запропоновано заходи щодо вдосконалення системи підготовки та підвищення кваліфікації кадрів у цій сфері.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Tykhonchuk, L. Kh, and T. O. Chubok. "ЕФЕКТИВНІСТЬ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ У СФЕРІ КУЛЬТУРИ В УМОВАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ (НА ПРИКЛАДІ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ)." Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 3, no. 95 (September 24, 2021): 146. http://dx.doi.org/10.31713/ve3202113.

Full text
Abstract:
У статті описано дослідження ефективності публічного управління у сфері культури у Рівненській області. Здійснено аналіз сутності та особливостей трансформації публічного управління у сфері культури в умовах реформи децентралізації. Доводиться актуальність запровадження змін у функціонуванні закладів культури з метою задоволення потреб місцевої громади в сучасних умовах. Акцентовано увагу на необхідності законодавчих інновацій, що забороняють нецільове використання або перепрофілювання місцевих культурних інституцій для забезпечення ефективності публічного управління. Вказується на необхідність розробки та впровадження нової моделі роботи закладів культури в умовах реформи децентралізації. Розглянуто особливості покращення функціонування установ соціальної сфери для забезпечення ефективності управління, за рахунок грантових організацій, міжнародних та українських фондів з досвіду Рівненської області.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Tretyak, O. A. "Публічна сфера політики: між класичними засадами і новою політичною актуальністю." Науково-теоретичний альманах "Грані" 19, no. 11(139) (October 20, 2016): 5. http://dx.doi.org/10.15421/1716114.

Full text
Abstract:
У статті розглядається публічна сфера політики як теоретичне поняття сучасної політичної науки. Встановлюються причини посилення інтересу до публічної сфери як предметної галузі. Вивчається явище публічної сфери як засобу теоретико-методологічного окреслення кордонів політичного світу. Досліджено значення аспектів медіа-діяльності в сучасній політиці. Робиться спроба встановлення потенціалу політичної публічності для якісного осмислення партиципаторной демократії. Висуваються гіпотези щодо потенціалу публічної сфери для розвитку громадянського суспільства і соціального капіталу. Обґрунтовано розмежування між публічною сферою політики і політичної комунікації в специфічних умовах сучасних трансформаційних суспільств. Підкреслюється значення присутності державної влади у всіх сферах життєдіяльності трансформаційного суспільства, яке не припинилося після проведення ліберальних ринкових реформ, які забезпечили існування формальної репрезентативної демократії. Розглядається вплив елітарних і експертних груп як причина відсутності реального функціонування майбутнього громадянського суспільства. Вивчаються особливості формування публічної громадської діяльності як передумови функціонування демократичного політичного класу. Проаналізовано специфіку публічної політичної діяльності як прерогативи компетентних суб’єктів політичного мовлення. Розкрито умови поступового формування кібернетичної публічної сфери та відокремлення її політичного сегмента. Надано увагу процесам політизацію публічної сфери, які притаманні, перш за все, авторитарним і закритим суспільствам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Dubyna, Maksym, Maksym Zabashtanskyi, and Andrii Rogovyi. "РОЛЬ ФІНАНСОВО-КРЕДИТНИХ УСТАНОВ У СТРАТЕГІЧНОМУ РОЗВИТКУ СФЕРИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я." PROBLEMS AND PROSPECTS OF ECONOMIC AND MANAGEMENT, no. 4(24) (2020): 64–73. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2020-4(24)-64-73.

Full text
Abstract:
У статті поглиблено теоретичні та прикладні положення функціонування фінансово-кредитних установ у сфері охорони здоров’я. Зокрема, встановлено, що для подальшого розвитку цієї сфери об’єктивно необхідно акти-візувати діяльність зазначених установ у цьому напрямі. Трансформація ролі фінансово-кредитних установ у формуванні фінансових ресурсів закладів охорони здоров’я позитивно вплине на ефективність їхньої діяльності та сприятиме підвищенню якості надання медичних послуг. Також у статті проаналізовано особливості функціонування сучасної моделі сфери охорони здоров’я в Україні та проведено дослідження специфічних рис стратегічного її розвитку. Зокрема, обґрунтовано доцільність активного залучення насамперед банківських установ, страхових компаній до процесу реформування медичної галузі Україні, розширення можливостей комерційних банків щодо співпраці із закладами охорони здоров’я та залучення страховиків до впровадження медичного страхування в країні
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Liashuk, Mykola. "Особливості функціонування сфери обслуговування у транскордонному українсько-польському співробітництві (на прикладі Волинської області)." Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії, no. 2 (May 29, 2017): 128–36. http://dx.doi.org/10.29038/2524-2679-2017-02-128-136.

Full text
Abstract:
Метою статті було здійснення аналітичного огляду особливостей українсько-польського співробітництва у сфері обслуговування Волинського регіону. Основними завданнями, які поставлені були: вивчити вплив факторів на розвиток сфери обслуговування регіону та розкрити особливості функціонування сфери обслуговування з урахуванням сучасних економічних реалій. У статті охарактеризовано особливості групування послуг на окремі частини, розглянуто їх сфери, специфіку, види, а також блоки. Розкрито перший блок, який включає побутові послуги (до них відносяться ті види робіт і діяльності в нематеріальній формі, які пов’язані із задоволенням особистих або сімейних потреб), другий блок – соціально-культурні послуги (виховання та освіта людини на різних етапах його життя; охорона здоров’я, оздоровлення, рекреація; фізична культура, спорт; ритуальні послуги; культура, відпочинок, розваги; туризм); третій блок – містить обмежене коло послуг, головним чином пов’язаних із забезпеченням умов життя та четвертий блок, який характеризується послугами інженернотехнічного характеру (транспортні, будівельні, ремонтні, комунікаційні послуги). Досліджено рамки українсько-польського співробітництва в межах Волинського регіону. Доведено, що у період з 2010 по 2016 рр. у сфері обслуговування нашої області та країн ЄС (у тому числі республіки Польща) спостерігались незначні коливання у експорті та імпорті послуг. Проаналізовано ряд цифр та відповідних графіків, виходячи з яких, зроблено висновок, що Волинська область є важливим стратегічним партнером Польщі у сфері обслуговування, при чому з позитивним економічним сальдо. Детально проаналізовано структуру експорту та імпорту послуг в рамках українсько-польського співробітництва. Визначено шляхи подальшого співробітництва у сфері обслуговування в межах Волинського регіону.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Zabashtanska, Tetiana. "ДІДЖИТАЛІЗАЦІЯ МАРКЕТИНГОВИХ ІНСТРУМЕНТІВ ПІДПРИЄМСТВ СПОРТИВНО-ОЗДОРОВЧОЇ СФЕРИ." PROBLEMS AND PROSPECTS OF ECONOMIC AND MANAGEMENT, no. 2(26) (2021): 115–23. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2021-2(26)-115-123.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто сутність і предметний зміст процесу організації маркетингових відносин підприємств спортивно-оздоровчої сфери. Проаналізовано сучасні тренди розвитку спортивного маркетингу, а також виявлено зовнішні та внутрішні чинники впливу на них. Доведено, що в період діджиталізації економіки, відбувається трансформація багатьох сфер діяльності, що зумовлює трансформацію процесу підбору та використання маркетингових інструментів. У статті розкрито вплив діджитал-інструментів, що відіграють вагому роль у розвитку спортивно-оздоровчої сфери. Доведено, що в основі ефективного вирішення завдань спортивного маркетингу доцільним є застосування сучасних інформаційних технологій. За допомогою таких інструментів, як штучний інтелект, віртуальна, доповнена та змішана реальність, відбувається підвищення якості комунікації з потенційними споживачами спортивно-оздоровчої сфери, що суттєво впливає на результативність їх функціонування. Обґрунтовано провідну роль маркетингових інструментів у забезпечення результативності функціонування суб’єктів господарювання сфери спорту. Наявне переосмислення ролі спорту в суспільстві є ключовим, тому що спорт та спортивні події безпосередньо можуть сприяти позитивним змінам суспільства загалом. Наголошено на провідній ролі спортивно-оздоровчої сфери в позитивних змінах у питаннях про расову та гендерну нерівність, сприяння боротьбі з расизмом та іншими важливими проблемами. Акцентовано увагу, що саме спортивний маркетинг дедалі більше орієнтується на формування у споживачів відчуття впливу на формування позитивних змін у суспільстві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Сфери функціонування"

1

Маленко, Наталія Дмитрівна. "Особливості функціонування когнітивної сфери членів екіпажу повітряного судна." Thesis, Національний авіаційний університет, 2008. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/49383.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Маленко, Наталія Дмитрівна. "Особливості функціонування когнітивної сфери членів екіпажу повітряного судна." Thesis, Національний авіаційний університет, 2008. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/30308.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Яковенко, Р. В., R. Yakovenko, Х. В. Сігова, and H. Sihova. "Сфера послуг : проблеми функціонування та економічна роль в умовах сьогодення." Thesis, м. Ірпінь : Університет ДФСУ, 2016. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/6563.

Full text
Abstract:
У тезах послідовно розкрито сутність сфери послуг, її внесок в економічне зростання розвинутих країн, сутність ринку сфери послуг та проблеми його функціонування. The theses have consistently revealed the essence of the sphere of services, its role in the economic growth of developed countries, the essence of the market of services and the problems of its functioning.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Говеля, А. В. "Мова професійного спрямування." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22233.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Коваль, Т. О. "Злочини у сфері функціонування платіжних систем." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/8099.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Пономаренко, Ігор Віталійович, and К. Воловненко. "Особливості функціонування малого бізнесу у сфері надання освітніх послуг." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/14451.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Павлюк, К. М. "Основні підходи щодо формування та функціонування фінансових систем зарубіжних країн." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/14294.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Деревянко, Богдан Володимирович, Богдан Владимирович Деревянко, and Bogdan Derevyanko. "Правове регулювання у сфері використання засобів транспорту як основа ефективного функціонування інфраструктури держави." Thesis, Київ: КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/11847.

Full text
Abstract:
У тезах доповіді проаналізовано погляди вчених на удосконалення правового регулювання у сфері використання засобів транспорту як основи ефективного використання інфраструктури держави. Висловлено підтримку новітній пропозиції формування трирівневого транспортного законодавства, яким регулюватимуться відносини за участі професійних транспортних організацій: 1) Господарський кодекс України, який містить загальні положення щодо організації та здійснення транспортування вантажів; 2) Транспортний кодекс України як форма систематизації спеціального транспортного законодавства; 3) правила перевезень вантажів окремими видами транспорту, в яких деталізуються положення кодексу, встановлюються технічні вимоги й особливості організації та здійснення перевезень вантажів різними видами транспорту.
The abstracts of the report analyze the views of scientists on improving the legal regulation in the field of transport as a basis for effective use of state infrastructure. Support is expressed for the latest proposal for the formation of three-tier transport legislation, which will regulate relations with the participation of professional transport organizations: 1) Economic Code of Ukraine, which contains general provisions on the organization and implementation of cargo transportation; 2) Transport Code of Ukraine as a form of systematization of special transport legislation; 3) the rules of transportation of goods by certain modes of transport, which detail the provisions of the Code, establish technical requirements and features of the organization and implementation of transportation of goods by various modes of transport.
В тезисах доклада проанализированы взгляды ученых на усовершенствование правового регулирования в сфере использования средств транспорта как основы эффективного использования инфраструктуры государства. Выражена поддержка новому предложению по формированию трехуровневого транспортного законодательства, которым будут регулироваться отношения с участием профессиональных транспортных организаций: 1) Хозяйственный кодекс Украины, содержащий общие положения по организации и осуществлению транспортировки грузов; 2) Транспортный кодекс Украины как форма систематизации специального транспортного законодательства; 3) правила перевозок грузов отдельными видами транспорта, в которых детализируются положения кодекса, устанавливаются технические требования и особенности организации и осуществления перевозок грузов разными видами транспорта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Мартинюк, Н. І. "Транскордонне співробітництво в сфері банківської діяльності." Thesis, Запоріжжя, 2016. http://ir.stu.cn.ua/123456789/10027.

Full text
Abstract:
Мартинюк, Н. І. Транскордонне співробітництво в сфері банківської діяльності : дис. канд. екон. наук : 08.00.08. / Мартинюк Надія Іванівна. - Запоріжжя, 2016. - 193 с.
Українські банки проходять серйозну перевірку часом в умовах економічних трансформацій. Швидка зміна умов функціонування, вплив зовнішнього середовища, необхідність внутрішніх перетворень зумовлюють постійне вдосконалення банківської сфери, від якої значною мірою залежить рівень розвитку економіки. В умовах фінансової кризи банківська система України не мобілізувала й не реалізувала всіх властивих своїх стимулюючих можливостей. За останні десятиліття в країнах Європейського Союзу накопичений великий досвід активізації соціально-економічного розвитку периферійних районів країн на основі їх транскордонного співробітництва, який вимагає вивчення, оцінювання й поширення на прикордонних територіях Центральної та Східної Європи. У цьому контексті варто відзначити наявність певного досвіду транскордонного співробітництва й в Україні, яке є складовою стратегічного партнерства між нею та Євросоюзом. Після періоду відокремленості прикордонних регіонів, непроникності та суворої охорони кордонів, а також регламентації органами державної влади форм транскордонного співробітництва настали фундаментальні зміни в економічній, політичній і правовій сферах, унаслідок чого виникли регіональні та місцеві ініціативи, націлені на пошук нових векторів співробітництва між сусідніми прикордонними територіями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сокова, М. А. "Побудова системи внутрішнього контролю у сфері ПВД/ФТ у банку як основа ефективного функціонування механізму протидії легалізації злочинних доходів або фінансуванню тероризму на макрорівні." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/63235.

Full text
Abstract:
На мікрорівні механізм протидії легалізації злочинних доходів пов’язаний передусім зі створенням системи внутрішнього контролю у сфері протидії відмиванню доходів/фінансуванню тероризму (далі – ПВД/ФТ).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Сфери функціонування"

1

Лобанова, Алла Степанівна, ed. Соціологічні та політологічні студії. Каравела, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3022.

Full text
Abstract:
Підручник містить базові теоретичні положення соціології та політології як складових інтегральної навчальної дисципліни – соціально-політичні студії. В ньому представлено історію зародження та розвитку суспільно-політичної думки у світі та в Україні; зміст соціальних і політичних законів та закономірностей функціонування суспільства та політичної сфери зокрема; розкрито характер соціальної поведінки людей, груп, спільнот, суспільно-політичних явищ, процесів, політичних конфліктів; окреслено наукові вимоги до проведення соціологічних досліджень; окреслено особливості політичного менеджменту і маркетингу, тенденції геополітики і світових політичних процесів. Підручник може бути корисним для студентів, соціологів, політологів, педагогів та для усіх осіб, які цікавляться специфікою суспільно-політичних явищ і процесів у історичній ретроспективі та в сучасну добу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Резнікова, О. О., К. Є. Войтовський, and А. В. Лепіхов. Організація системи забезпечення національної стійкості на регіональному і місцевому рівнях. Національний інститут стратегічних досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.53679/niss-analytrep.2021.08.

Full text
Abstract:
Досліджено методологічні, організаційні, правові, політичні та інші аспекти забезпечення стійкості регіонів і територіальних громад. Проаналізовано кращі світові практики в цій сфері на прикладах формування та функціонування округів безпеки Нідерландів і місцевих форумів стійкості Великої Британії. Визначено проблеми та перспективи забезпечення стійкості регіонів і територіальних громад в Україні. Запропоновано рекомендації щодо формування комплексної моделі міжвідомчої взаємодії та координації діяльності у сферах національної безпеки та стійкості на регіональному і місцевому рівнях в Україні. Розраховано на експертів, науковців, фахівців у сфері національної безпеки, суб’єктів владних повноважень, представників громадських організацій та окремих громадян, усіх, хто цікавиться проблемами розбудови національної стійкості. Видання також може стати в пригоді під час розроблення та ухвалення нормативно-правових актів, що регулюватимуть правовідносини в цій сфері.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Литовченко, Ірина Олександрівна. Динамічні процеси у військовій лексиці української мови (назви зброї, амуніції, споруд). Вид. Р. А. Козлов, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/515.

Full text
Abstract:
У монографії визначено екстралінгвальні детермінанти, які стимулюють розвиток військової лексики, виявлено специфіку лексико-семантичних груп «Назви зброї», «Назви амуніції», «Назви споруд», визначено основні типи системних зв’язків. Розглянуто механізм адаптації окремих елементів військової субмови до нових умов їхнього функціонування, їхню функціональну переорієнтацію. Проаналізовано засоби нової номінації у сфері військової справи. Представлено джерела формування й етимологію номенів досліджуваних груп військової лексики. Для студентів філологічних спеціальностей вишів, аспірантів, викладачів, усіх, хто цікавиться проблемами розвитку української фахової лексики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Сфери функціонування"

1

Баженова, Олена, and Валерія Вінс. "ВПЛИВ ЦІНОВОЇ КОН’ЮНКТУРИ НА СВІТОВИХ СИРОВИННИХ РИНКАХ НА ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ ОКРЕМИХ КРАЇН СХІДНОЇ ЄВРОПИ: ЕМПІРИЧНІ АСПЕКТИ." In Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (2nd ed.). Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-2.02.

Full text
Abstract:
У статті проведене емпіричне дослідження взаємозв’язку основних макроекономічних індикаторів функціонування національних економік окремих сировинних країн Східної Європи (України, Молдови та Білорусі) та цінової кон’юнктури на світових ринках сировини. Аналіз результатів оцінювання побудованих з цією метою економетричних моделей засвідчив існування залежності між індексом світових цін на сировинну продукцію, що становить значну частку експорту, та економічним зростанням у досліджуваних країнах Східної Європи. Це сигналізує про необхідність кардинальної трансформації моделі економічного розвитку даних країн в контексті інтенсифікації виробництва, стимулювання експорту товарів з вищою доданою вартістю та посилення інноваційної складової зростання, структури національного експорту та, як наслідок, гарантування національної конкурентоспроможності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Процик, Ірина, and Наталія Кара. "ОСОБЛИВОСТІ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ У ПРОЦЕСІ ПОГЛИБЛЕННЯ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН." In Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (2nd ed.). 2nd ed. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-1.10.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості та проблеми якості надання соціальних послуг у процесі поглиблення міжнародних економічних відносин між Україною та іноземними країнами, зокрема Польщею. Метою дослідження є визначення особливостей підвищення якості соціальних послуг у процесі поглиблення міжнародних економічних відносин вітчизняних та іноземних підприємств. Запропоновано визначення сутності поняття «соціальна послуга», класифікацію видів соціальних послуг, зокрема виділено прості соціальні послуги, комплексні соціальні послуги, комплексні спеціалізовані і допоміжні соціальні послуги. Розглянуто основні форми та структуру надання соціальних послуг в Україні та Польщі. Також розглянуто базові зовнішні та внутрішні фактори процесу управління якістю соціальних послуг. Запропоновано з метою підвищення якості соціальних послуг застосовувати процедуру моніторингу та оцінювання якості соціальних послуг (індикаторів оцінки), що надають надавачі послуг громаді відповідно до державних стандартів надання соціальних послуг; забезпечення періодичності проведення моніторингу та оцінювання якості соціальних послуг у громаді. Виокремлено рівні моніторингу, зокрема: рівень надання окремої соціальної послуги (можливо виділення окремих аспектів соціальних послуг); рівень організації, яка надає соціальні послуги (територіального центру); рівень області; центральний рівень. Запропоновано методику, орієнтовану на оцінку якості та ефективності соціальних послуг, яка складається в трьох основних компонент: оцінка якості та ефективності соціальних послуг споживачами, оцінка ефективності функціонування системи надання соціальних послуг працівниками, які безпосередньо надають соціальні послуги, оцінка якості та достатності ресурсного забезпечення надання соціальних послуг.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Сфери функціонування"

1

Білоконенко, Л. А. Українськомовна репрезентація міжособистісного конфлікту. Інститут української мови НАН України, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1850.

Full text
Abstract:
У дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук зі спеціальності 10.02.01 – українська мова, - запропоновано комплексний аналіз комунікативного потенціалу української мови для експлікації міжособистісних конфліктів, умотивовано наукове потрактування конфліктного спілкування як комунікативного й когнітивного явища, що становить певний сегмент української лінгвокультури. Уперше у вітчизняній лінгвістиці схарактеризовано природу конфліктно маркованої комунікації, з’ясовано механізми її репрезентації. Простежено особливості функціонування мовних маркерів, пояснено моделі мовної поведінки осіб на різних стадіях конфлікту. Уведено до наукового обігу поняття «надтекст міжособистісного конфлікту», обґрунтовано його ознаки як типової сфери, де сконцентровані українські мовноментальні знання про конфліктну комунікацію. Окреслено засади формування текстів міжособистісних конфліктів. Установлено комунікативні конфліктні преференції українців (на підставі соціолінгвістичного опитування). Досліджено вплив соціальних звичок індивідів на конфліктне спілкування, описано мовні маркери й тактики, обрані респондентами. Запропоновано рекомендації щодо принципів кооперативної комунікації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Остроушко, О. А. Визначальні складові стереотипних образів української, російської, англійської мов. Акцент, 2006. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1431.

Full text
Abstract:
З метою виявлення основних компонентів стереотипних образів української, російської та англійської мови проведено спрямований психоасоціативний експеримент зі студентами факультету української філології. Невтішні висновки даних експерименту передбачають заходи щодо активного функціонування української мови, аби вона набувала позитивних прагматичних характеристик, щоб розширювалося її функціонування у сфері масової комунікації, масової культури, інформаційних технологій
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography