Journal articles on the topic 'Сум'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Сум.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Сум.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Польовий, А. М., Л. Ю. Божко, О. А. Барсукова, and Т. К. Костюкєвич. "ВПЛИВ ПОТЕПЛІННЯ КЛІМАТУ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ БАКЛАЖАНА І СОЛОДКОГО ПЕРЦЮ В СТЕПОВІЙ ЗОНІ УКРАЇНИ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 1 (March 25, 2022): 29–37. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2022.01.03.

Full text
Abstract:
В статі викладаються результати досліджень впливу навколишнього середовища на продуктивність тепло і вологолюбних овочевих культур баклажана і солодкого перцю. Для досліджень використовувались матеріали середніх по областях Степової зони України даних спостережень за розвитком баклажана і солодкого перцю,і метеорологічними елементами за період з 1995 по 2018 рр. та розрахованими за сценарієм зміни клімату RCP8.5 на період до 2050 рр. Встановлено, що температура повітря підвищилась в Степовій зоні Україна в залежності від території до 2018 року на 1,2–1,3 °С. Таке потепління клімату сприяло підвищенню сум температур за вегетаційний період баклажана і солодкого перцю і підвищенню тепло забезпеченості вегетаційного періоду, що дає змогу розширити виробничі площі вирощування пізньостиглих більш високоврожайних сортів баклажана і солодкого перцю. Крім того, підвищення теплозабезпеченості сприятиме просуванню північної межі виробничого вирощування теплолюбних культур до центральних районів Лісостепової зони України. Сума опадів за літній період зменшилась до 80 % від середньої багаторічної. Середня багаторічна норма зрошення становила 3600 м3/га. Отже зі зменшенням сум опадів зменшилось надходження вологи в ґрунт. Підвищення температури повітря і зменшення суми опадів за середньої норми зрошення призвело до збільшенню випаровуваності і сумарного випаровування, що спричинило підвищення дефіциту випаровування і погіршення умов волого забезпечення рослин. В таких умовах тепло та волого забезпечення продуктивність культур зменшується особливо в другу половину вегетаційного періоду. Розрахунки на період до 2050 року за сценарієм зміни клімату свідчать, що потепління клімату буде продовжуватись. Суми температур ще підвищаться на 150–180 °С, сума опадів зменшуватиметься. Це в свою чергу ще буде підвищувати сумарне випаровування, вологопотребу рослин і дефіцит випаровування. Отже, за незмінної норми зрошення вологозабезпеченість рослин ще зменшуватиметься. Підвищенню продуктивності культур сприятиме збільшення зрошувальних норм. Розрахунки продуктивності культур при зрошувальних нормах до 4000 м3/га показали, що продуктивність баклажана і солодкого перцю зростатиме. Тому зрошувальні норми необхідно корегувати згідно з вимогами культур до умов волого забезпечення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Bondarchuk, N. V. "ОБЛІК ОПОДАТКУВАННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОМУ ПІДПРИЄМСТВІ." Actual problems of regional economy development 1, no. 13 (April 25, 2017): 140–46. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.13.140-146.

Full text
Abstract:
Стаття спрямована на визначення порядку ведення обліку оподаткування заробітної плати та напрямів його удосконалення в сільськогосподарському підприємстві. Визначено, що від правильності визначення розміру зарплати та її структури в значній залежить правильність розрахунку пов’язаних із нею сум обов’язкових платежів до бюджету. Зазначено, що із заробітної плати в нашій країні утримується податок з доходів з фізичних осіб та воєнний збір. На фонд оплати праці нараховується єдиний соціальний внесок. Наведено основні рахунки, які використовуються для відображення в обліку операцій з оподаткування заробітної плати та основні бухгалтерські записи. Зазначено, що оподаткування заробітної плати, що менша за мінімальну, незважаючи на просте теоретичне пояснення, на практиці є дуже трудомістким процесом, що вимагає певної послідовності, точності та уважності. З метою покращення процесу оподаткування заробітної плати запропоновано проводити розрахунок сум нарахованого Єдиного соціального внеску на зарплату, що менша за мінімальну, у спеціально розробленій формі, яка допоможе спростити розрахунок суми Єдиного соціального внеску на заробітну плату, яка менша за мінімальну, що, в свою чергу, покращує облік оподаткування заробітної плати.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гордон, О. "Останній сум самотнього сонета." Дзвін, no. 8 (2008): 2–14.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Самусенко, П. Ф. "Деякі застосування елементів теорії скінченних границь до розв'язування задач з математичного аналізу." Науковий часопис НПУ імені М.П. Драгоманова. Серія 2. Комп’ютерно-орієнтовані системи навчання, no. 21 (28) (January 29, 2019): 29–33. http://dx.doi.org/10.31392/npu-nc.series2.2019.21(28).05.

Full text
Abstract:
У роботі проаналізовано доцільність використання апарату теорії скінченних різниць для обчислення сум. Наведено приклади знаходження сум, що ґрунтуються на застосуванні властивостей різницевого та антирізницевого оператора. Вказано відмінності та спільні риси між властивостями розв'язків найпростіших різницевих та диференціальних рівнянь. З’ясовано переваги та недоліки знаходження загального члена послідовності чисел Фібоначчі за допомогою рекурентного співвідношення та як розв'язку відповідного різницевого рівняння
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

П, Мөнхзул, Наранбаатар Х, Хатанбаатар И, Цэрэнтогтох Б, Чинчимэг О, Мягмарсүх Ё, and Батцэцэг Г. "ХАРАА, ЕРӨӨ ГОЛЫН САВ ГАЗРЫН ЗАРИМ НУТАГ ДАХЬ ШУМУУЛЫН ТӨРӨЛ, ЗҮЙЛИЙН БҮРЭЛДЭХҮҮН." Mongolian Journal of Agricultural Sciences 20, no. 01 (June 19, 2017): 39–45. http://dx.doi.org/10.5564/mjas.v20i01.773.

Full text
Abstract:
Хараа, Ерөө голын сав газарт Culicidae овгийн Aedes, Culex төрлийн шумуул зонхилж байна. Шумуулын төрөл, зүйлийн бүрэлдэхүүнийг тэдгээрийн бие бүтцийн онцлогоор нь тодорхойлоход Төв аймгийн Борнуур, Батсүмбэр, Баянчандмань суманд Aedes vexans зүйл; Дархан-Уул аймгийн Хонгор, Шарын гол, Орхон сум-Culex restuans, C.p.pipiens зүйл, Сэлэнгэ аймгийн Мандал, Ерөө, Сайхан, Жавхлант сум-C.p.pipiens, C. p.quiequefasciatus зүйл шумуул тус тус илэрч байна.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кушнір, С. О., and В. С. Кармазіна. "ІНВЕСТУВАННЯ В СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО УКРАЇНИ." Visnik Zaporiz'kogo nacional'nogo universitetu. Ekonomicni nauki, no. 2 (50) (August 12, 2021): 103–7. http://dx.doi.org/10.26661/2414-0287-2021-2-50-20.

Full text
Abstract:
Розвиток сільського господарства та його інвестиційна підтримка є одним з стратегічних завдань для України. У статті розглянуто ефективність діяльності агробізнесу за останні роки. Досліджено статистичні дані щодо динаміки частки сільського господарства у структурі українського ВВП у фактичних цінах, суми прямих інвестицій у сільське господарство та динаміку частки агропромисловості у загальній структурі прямих інвестицій. Проаналізовано світові рейтинги щодо виробництва та експорту сільськогосподарської продукції. Узагальнено статистичні дані щодо зміни сум фінансування АПК у рамках державних програм підтримки, а також іноземних інвесторів. Особливу увагу приділено детальному ознайомленню з інвестиційними проектами 2020-2021 рр., і дослідженню інвестиційної привабливості для іноземних держав. Виокремлено проблеми й перспективи покращення інвестиційного клімату в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Dovzhynets, Inna Georgiivna. "СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНІ ВЗАЄМОДІЇ ТА КОМУНІКАЦІЇ В ПРОЦЕСІ СТАНОВЛЕННЯ МУЗИЧНОГО СЕРЕДОВИЩА СУМ НАПРИКІНЦІ ХІХ СТОЛІТТЯ." Музичне мистецтво і культура 2, no. 31 (May 20, 2021): 107–21. http://dx.doi.org/10.31723/2524-0447-2020-31-2-9.

Full text
Abstract:
Мета роботи – виявити особливості сумського музичного середо- вища наприкінці ХІХ століття. Визначити чинники, що впливали на його формування. Методологія дослідження є комплексною і спираєть- ся на системно-аналітичний, історичний, джерелознавчий методи, які дають змогу дослідити формування музичного середовища в конкрет- но-історичних умовах. Застосовано також метод пошуку й узагаль- нення архівної документації, який забезпечує використання достовірної й точної інформації у викладенні фактологічного матеріалу. Наукова новизна. Уперше здійснено аналіз музичного середовища міста Суми на- прикінці ХІХ століття, визначено соціокультурні умови його форму- вання. Зокрема, наголошено на визначальній ролі підприємців, цукрових магнатів Харитоненків (батько і син), які доклали чимало зусиль до культурної розбудови повітового центру. Іншим важливим чинником визначено налагодження залізничного сполучення, що сприяло розвит- ку концертної практики в місті. Окрема увага зосереджена на діяль- ності театрів, яка, за спогадами сучасників, була не надто вдалою, проте містяни полюбляли цей вид мистецтва й активно відвідували театральні вистави. Висновки. Визначено, що з’ясувати музичне мину- ле Сум вдається тільки з кінця ХІХ століття, коли відомості про мі- сто з’являються в міській і губернській пресі, фіксуються в поодиноких документах, що збереглися у фондах державних установ і приватних зібраннях. Збережена епістолярна спадщина та архівні документи свід- чать про те, що наприкінці ХІХ століття в маєтках сумської знаті панувала атмосфера домашнього музикування. У музичних вечорах бра- ли участь як місцеві музиканти, так і видатні столичні гості, які із задоволенням відвідували повітове містечко. Саме практика домашніх концертів, яка відбивала загальні тенденції тогочасного дворянського побуту, значною мірою формувала музичне середовище Сум того істо- ричного періоду.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Мінтій, Ірина Сергіївна. "Функціональний підхід у формуванні мислительних операцій." New computer technology 10 (June 16, 2016): 160–62. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v10i1.536.

Full text
Abstract:
Розглядаються особливості формування мислительних операцій з використанням функціональних мов програмування на прикладі знаходження сум математичних послідовностей. Проаналізовано переваги використання функціональних мов програмування для формування мислительних операцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Zagorodnyuk, S. M. "Про ортогональність часткових сум узагальнених гіпергеометричних рядів." Ukrains’kyi Matematychnyi Zhurnal 74, no. 1 (January 24, 2022): 36–44. http://dx.doi.org/10.37863/umzh.v74i1.6989.

Full text
Abstract:
УДК 517.587 Виявилося, що часткові суми узагальненого гіпергеометричного ряду з параметрами є соболєвськими ортогональними многочленами.Відповідні поліноми з одиничним старшим коефіцієнтом є поліномами -типу, а отже, пов'язані з біортогональними раціональними функціями.Поліноми задовольняють диференціальне рівняння (щодо ) та рекурентне співвідношення (щодо ).У статті вивчаються інтегральні зображення для та деякі їхні властивості.Часткові суми будь-якого степеневого ряду з ненульовими коефіцієнтами також пов'язані з біортогональними раціональними функціями.Встановлено зв'язок поліномів зі жмутками якобієвого типу та асоційованими з ними поліномами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Myroniuk, Viktor. "Дешифрування видового складу лісових насаджень за даними сезонних мозаїк супутникових знімків Landsat і вибіркової інвентаризації лісів." Наукові праці Лісівничої академії наук України, no. 19 (December 26, 2019): 135–43. http://dx.doi.org/10.15421/411935.

Full text
Abstract:
Дешифрування видового складу лісових насаджень за супутниковими знімками має важливе значення для оцінювання стану та динаміки лісових ресурсів. Для цього в роботі використано часові ряди знімків Landsat 8 OLI, а як джерело опорної інформації – дані регіональної інвентаризації лісів Сумської області 2013 р., отримані на 333 кругових пробних ділянках. Супутникові знімки відібрано для часового періоду 2014-2016 рр. та скомпоновано в безхмарні мозаїки для трьох сезонів: квітень - жовтень, літо, осінь. Для дешифрування поширення деревостанів різного видового складу, а також деревних видів, які домінують у складі насаджень, на основі методу k найближчих сусідів (k-NN) спрогнозовано значення сум площ перерізів восьми найбільш представлених у лісовому фонді області видів. У дослідженні використано алгоритм k-NN методу, адаптований до платформи хмарних обчислень Google Earth Engine. Як міру пошуку найближчих сусідів застосовано Евклідову відстань у просторі спектральних показників супутникових знімків Landsat і допоміжної неспектральної інформації. За результатами досліджень отримано неперервні попіксельні оцінки сум площ перерізів деревостанів сосни, дуба, клена, липи, берези, ясена, осики та вільхи. На основі отриманих карт встановлено поширення основних лісотвірних деревних видів Сумської області, а за оцінками сум площ перерізів створено карту деревних видів, які домінують у насадженнях. На основі порівняння розподілу площі деревостанів за деревними видами, що домінують у насадженнях, встановлено узгодженість у відсотковому співвідношенні оцінок із офіційними даними обліку лісів області. На основі виконаних досліджень визначено актуальним запровадження в інвентаризацію лісів України методів дистанційного зондування Землі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Вавдіюк Н.С. "УПРАВЛІННЯ БЮДЖЕТНИМИ ПОРУШЕННЯМИ В РЕГІОНАХ УКРАЇНИ." Економічний форум 1, no. 1 (February 26, 2021): 35–42. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-1-5.

Full text
Abstract:
Здійснено аналіз рівня бюджетних порушень, подано оцінку ефективності управління бюджетними порушеннями. Сформовано гіпотезу оцінки управління бюджетними порушеннями, зміст якої полягає в тому, що непряма оцінка ефективності управління бюджетними порушеннями дозволяє здійснити порівняння щодо встановлених та відшкодованих сум матеріальних збитків у грошовому вимірі. У 2019 році на 502 об’єктах контролю Держаудитслужби виявлено недоотримання фінансових ресурсів бюджетами на загальну суму 215,9 млн грн, а у 2018 році – понад 305,8 млн грн державного бюджету на суму більш понад 46,7 млн грн, (у 2018 році – 36,9 млн грн) та з місцевих бюджетів понад 47,2 млн грн (у 2018 році – 22,9 млн грн). У 2019 році забезпечено надходження недоотриманих фінансових ресурсів бюджетів всіх рівнів у обсязі 108,7 млн грн. Розраховано значення індексу ефективності управління бюджетними правопорушеннями із встановлення та відшкодування матеріальних збитків показує скільки у грошовому вимірі відшкодованих збитків припадає на 1 грн встановлених матеріальних збитків. У межах прав та наданих повноважень органами Держаудитслужби у 2019 році забезпечено відшкодування і поновлення незаконних, нецільових витрат та недостач фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму майже 466,6 млн грн, що становить 63,27% від виявлених таких бюджетних порушень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Savchuk, V. V. "- норми частинних сум рядів Фур’є за базисом Лагерра для обмежених голоморфних функцій." Ukrains’kyi Matematychnyi Zhurnal 73, no. 1 (January 22, 2021): 128–37. http://dx.doi.org/10.37863/umzh.v73i1.2371.

Full text
Abstract:
УДК 517.5 Обчислено значення точної верхньої межі -норм частинних сум ряду Фур'є за базисом Лагерра на одиничній кулі простору обмежених голоморфних функцій в одиничному крузі. Наведено застосування основного результату до розв'язання певних екстремальних задач теорії наближення голоморфних функцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Шишенко, Інна, Тетяна Лукашова, and Олександр Страх. "ФУНДУВАННЯ ЗНАНЬ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ПОНЯТЬ ЗАСОБАМИ ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ФАХОВІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ." Physical and Mathematical Education 32, no. 6 (January 27, 2022): 57–63. http://dx.doi.org/10.31110/2413-1571-2021-032-6-009.

Full text
Abstract:
Формулювання проблеми. Урахування під час навчання фахових математичних навчальних дисциплін принципу фундування знань у процесі вивчення основних математичних понять надає можливість студенту вибирати індивідуальну освітню траєкторію та специфіку майбутньої професійної діяльності. У зв'язку з цим математична освіта майбутнього вчителя математики в даний час потребує якісних змін. Цифрові технології надають широкі можливості модернізації підготовки майбутніх учителів математики. Матеріали і методи. Системний аналіз наукової, навчальної та методичної літератури; порівняння та синтез теоретичних положень; узагальнення власного педагогічного досвіду та досвіду колег з інших закладів вищої освіти, деякі загально математичні та спеціальні методи різницевого числення. Результати. У статті розглянуто особливості реалізації фундування знань у процесі вивчення математичних понять під час освоєння математичної діяльності у різних математичних курсах засобами цифрових технологій у фаховій підготовці майбутніх учителів математики на прикладі одного із досить універсальних методів знаходження скінченних сум, в основі якого лежать поняття та інструменти різницевого числення, що є дискретним аналогом інтегрування. Наведений метод проілюстровано достатньою кількістю прикладів знаходження скінченних сум, які підтверджують універсальність застосування даного методу для досить широких класів послідовностей. Важливим є саме опанування студентами наскрізної ідеї застосування універсальних методів знаходження скінченних сум, а не їх конкретна реалізація та проведення громіздких обчислень. Вважаємо, що доцільно доповнити технології навчання фахових математичних дисциплін у вищій школі провідним спеціалізованим програмним забезпеченням з математики. Висновки. Реалізація такого підходу дозволить сформувати у майбутніх учителів математики знання та уявлення про міжпредметні зв'язки у шкільному курсі математики, про можливості використання цифрових технологій в процесі вивчення шкільного курсу математики, розвивати уміння самостійно збирати, аналізувати, передавати математичну інформацію, використовувати програмні засоби та апаратні пристрої для здійснення збору, обробки, зберігання та передачі інформації, оцінювати та обирати засоби цифрових технологій для організації навчального процесу з математики, усвідомлення можливостей інформаційного середовища для забезпечення якості навчально-виховного процесу в умовах Нової української школи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Малиновська, О. "Егоїзм; Два двигуни; Гуля; Не друг; Патріотові; Факт; Сум." Сві-й-танок, Вип. 8 (2013): 67–69.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Курченко, О. О. "Збіжність бакстерівських сум для випадкових полів на жорданових множинах." Вісник Київського університету. Серія "Фізико-математичні науки", Вип. 5 (2002): 83–89.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Гедеон, А. О., and О. М. Гапак. "Апаратна реалізація модулів хешування на базі алгоритмів CRC-32 і Adler-32." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Математика і інформатика 39, no. 2 (November 16, 2021): 145–51. http://dx.doi.org/10.24144/2616-7700.2021.39(2).145-151.

Full text
Abstract:
У статті представлені результати дослідження хеш-функцій. Для досягнення оптимальної швидкодії та надійності захисту інформації обрана апаратна реалізація алгоритмів хешування. Саме вона гарантує цілісність розробки та виключає можливість перехоплення інформації. Розроблено апаратний модуль хешування на основі алгоритмів CRC-32 і Adler-32, який відрізняється від існуючих розробок відсутністю мікропрограм та запрограмованих блоків. Роботою модуля керують спеціальні блоки керування, що базуються на автоматах Мура. Спроектований модуль представляє собою цілісну розробку, яка включає сукупність блоків, що відповідають за конкретні етапи обчислень. Перебачена можливість вдосконалення та додавання нових алгоритмів хешування. Запропоновані алгоритми хешування забезпечують швидкодію обчислення контрольної суми, що в сотні разів перевищує можливості програмних додатків. Імовірність злому апаратного блоку вважається мінімальною, адже передбачає процес повного розбору пристрою на складові та прорахунок всіх можливих значень, що поступають від складових модуля. Встановлено, що апаратна реалізація алгоритму Adler-32 виконує обчислення контрольної суми для вхідного повідомлення однакової довжини приблизно в 1,481 разів швидше, ніж апаратний модуль CRC-32. Практична цінність отриманих у роботі результатів полягає в тому, що запропонований спосіб реалізації алгоритмів дозволяє оцінити можливості та переваги апаратних розробок, забезпечити цілісність та захищеність пристрою хешування, дослідити різницю між програмними та апаратними розробками, в тому числі й у відношенні часових затрат на проектування, та забезпечити максимальну швидкодію в обчисленні хеш-сум.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Мазепова, О. В. "Метафоричні моделі емоційних концептів сум та радість у перській мові." Східний світ, no. 4 (2014): 123–30.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Ilienko, Maryna K. "Теореми типу повної збіжності для сум елементів лінійної авторегресійної послідовності." Mathematics in Modern Technical University 2019, no. 2 (December 28, 2019): 11–24. http://dx.doi.org/10.20535/mmtu-2019.2-011.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Занько, Б. М. "ВІДНЕСЕННЯ МАТЕРІАЛЬНИХ АКТИВІВ ДО СКЛАДУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ: ПРОБЛЕМИ ПОДАТКОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА." Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, no. 2 (February 27, 2018): 45–51. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5932.2.2018.45-51.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню теоретичних і методичних аспектів віднесення матеріальних активів до складу основних засобів. Метою статті є висвітлення чинного порядку віднесення матеріальних активів до складу основних засобів згідно з бухгалтерським (фінансовим) та податковим законодавством, а також розробка рекомендацій щодо удосконалення норм законодавства, які регулюють зазначені питання. У статті також розглянуто питання класифікації окремих матеріальних активів як основних засобів та приділено увагу нормам податкового законодавства, що регулюють порядок відображення у податковому обліку та податковій звітності сум амортизації основних засобів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Боярищева, Т. В., М. М. Капустей, Г. І. Сливка-Тилищак, and П. В. Слюсарчук. "Оцiнка швидкостi збiжностi в центральнiй граничнiй теоремi для послiдовностi серiй." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Математика і інформатика 38, no. 1 (May 27, 2021): 22–32. http://dx.doi.org/10.24144/2616-7700.2021.38(1).22-32.

Full text
Abstract:
Граничнi теореми теорiї ймовiрностей мають широке застосування у рiзних галу-зях науки i виробництва. Адже вони вивчають властивостi рiзних випадкових вели-чин, що формуються пiд впливом значної кiлькостi випадкових чинникiв, кожен зяких, в свою чергу, має незначний вплив на кiнцевий результат, але сумарний впливцих чинникiв є суттєвим. Задачi, якi розв’язуються в межах цiєї галузi, можна умов-но роздiлити на два типи. Першi дослiджують сам факт збiжностi суми випадковихдоданкiв, а другi вивчають швидкiсть цiєї збiжностi. Дана робота присвячена якраздругому питанню. Оцiнками швидкостi збiжностi у граничних теоремах займалосячимало дослiдникiв. Щоправда, до середини минулого столiття цi оцiнки формулюва-лися в термiнах абсолютних моментiв, що мало принаймнi два недолiки. Насамперед,iснування абсолютних моментiв є досить жорсткою умовою, що суттєво звужує коловипадкових величин, до яких можна застосувати данi оцiнки. I по-друге, оцiнки, щовиражаються через абсолютнi моменти, не враховують близькостi розподiлiв доданкiвдо граничного. Незважаючи на це, iснує велика кiлькiсть оцiнок, починаючи з нерiвно-стi Беррi – Ессеена i закiнчуючи дослiдженнями сучасних вчених, що використовуютьсаме абсолютнi моменти. Способом, що дозволив уникнути обох недолiкiв оцiнок, ста-ло використання псевдомоментiв. Псевдомомент – це числова характеристика, яка засвоєю структурою виражається через рiзницю функцiй розподiлу дослiджуваної таграничної випадкових величин. Тому у випадку рiвностi цих розподiлiв псевдомоментрiвний нулю, що дозволяє здiйснити бiльш точну оцiнку. Структура цих характери-стик може бути дуже рiзноманiтною, що дозволяє використати псевдомомент такоговигляду, який зручний саме для даної конкретної задачi. У статтi використано хара-ктеристики, аналогiчнi до тих, що введенi В. М. Золотарьовим. З їх допомогою ви-вчається швидкiсть збiжностi розподiлiв сум незалежних випадкових величин до нор-мального закону в схемi серiй. Обмеження, якi при цьому накладаються на випадковiдоданки, є не надто суворими – вимагається рiвнiсть нулю математичного сподiвання i скiнченнiсть дисперсiй кожного доданка. Натомiсть одержано оцiнки швидкостi збi-жностi, що виражаються через псевдомоменти рiзного виду. Також у роботi отриманооцiнки для характеристичних функцiй, якi теж виражаються через вказанi характе-ристики. Вони необхiднi для доведення основних результатiв, але мають i самостiйнезначення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Колісник, С. А. "МЕХАНІЗМ ВИЗНАЧЕННЯ, ДОВЕДЕННЯ, РОЗПОДІЛУ ТА ВІДШКОДУВАННЯ ВИТРАТ НА ПРАВНИЧУ ДОПОМОГУ В АДМІНІСТРАТИВНОМУ СУДОЧИНСТВІ." Прикарпатський юридичний вісник, no. 6(35) (May 11, 2021): 105–10. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i6(35).700.

Full text
Abstract:
У статті зроблено спробу узагальнення норматив­них положень та судової практики щодо нарахуван­ня, доведення, розподілу та відшкодування витрат на правничу допомогу в адміністративному судочин­стві. З’ясовано, що практика застосування КАС Укра­їни виявила низку проблемних питань, що виникають під час відшкодування витрат на професійну прав­ничу допомогу. Автором виокремлено групи правил визначення, доказування, розподілу та використання судових витрат на правничу допомогу в адміністратив­ному судочинстві, що визначені кодексом та уточнені Верховним Судом. З’ясовано, що ключовими поняттями, що пов’язані з діяльністю учасників судового процесу щодо витрат на правничу допомогу, є їх визначення, доведення, розподіл, відшкодування та механізм, що охоплює правила проведення такої діяльності. Запропоновано авторське визначення цих понять. Виявлено засади функціонування механізму визначення, доведення та розподілу витрат на правничу допомогу в адміністра­тивному судочинстві (принципи реальності, необхід­ності, розумності, співмірності, обґрунтованості та добросовісності). Запропоновано авторське поняття «механізм визначення, доведення та розподілу ви­трат на правничу допомогу в адміністративному судо­чинстві» як сукупності правил діяльності учасників судового процесу, визначених Кодексом адміністра­тивного судочинства України, щодо з’ясування обсягів сум коштів, що були витрачені (чи планується витра­ти) сторонами під час отримання послуг чи виконан­ня робіт адвокатом (іншим фахівцем у галузі права) з урахуванням показників, визначених законодавством, установлення співвідношення заявлених учасникам процесу складу і розміру витрат на правничу допомогу з доказами у справі за принципами реальності, необхід­ності, розумності та призначення до виплати сторона­ми відповідних сум на засадах співмірності, обґрунто­ваності та добросовісності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Мацак, І. К. "Одна гранична теорема для сум незалежних випадкових елементів у банаховому просторі." Теорія ймовірностей та математична статистика, no. 1 (100) (2019): 131–41.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Cho, Byoung Hak. "Study on the Immigration of the Хотон Tribe of Тариалан Сум." Korean Society of Culture and Convergence 41, no. 2 (April 30, 2019): 1203–24. http://dx.doi.org/10.33645/cnc.2019.04.41.2.1203.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Ілаш, Н. Б., and Н. М. Самарук. "Метод Єгоричева доведення комбінаторних тотожностей з многочленами Нараяна." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Математика і інформатика 39, no. 2 (November 16, 2021): 30–37. http://dx.doi.org/10.24144/2616-7700.2021.39(2).30-37.

Full text
Abstract:
У цій публікації наведено нові доведення двох комбінаторних тотожностей. Часткові випадки цих тотожностей містять числа та многочлени Нараяна і використовуються, зокрема, у класичній теорії інваріантів та дискретній математиці. Одна із доведених нами тотожностей є узагальненням задачі Стенлі. Хоча існує велика кількість методів генерування нових комбінаторних тотожностей, на жаль, не існує єдиного універсального методу, який дозволив би довести будь-яку комбінатрону тотожність. У сімдесятих роках минулого століття Георгієм Єгоричевим було розроблено декілька нових методів обчислення комбінаторних сум. У цій статті ми використовуємо один з методів Єгоричева - метод лишків (коефіцієнтів).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Івженко, О. В., and О. В. Шрамко. "DISCRETE INTEGRATION DSC OF AN ANY CONFIGURATION ON THE BASIS OF CALCULATION OF THE SUMS." Proceedings of the Tavria State Agrotechnological University 19, no. 2 (2019): 237–47. http://dx.doi.org/10.31388/2078-0877-19-2-237-247.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

РОМАНОВА, Наталя. "ЕМОТИВНА ЛЕКСИКА НІМЕЦЬКИХ НАРОДНИХ КАЗОК У РОСІЙСЬКОМОВНОМУ ПЕРЕКЛАДІ." Проблеми гуманітарних наук Серія Філологія, no. 45 (September 23, 2021): 386–97. http://dx.doi.org/10.24919/2522-4565.2021.45.35.

Full text
Abstract:
У статті йдеться про особливості відтворення емотивної лексики німецькомовних народних казок російською мовою. Емотивна лексика – носій емоцій людини/тварини – дає змогу долучитися до фонових знань етносу про феномен, окреслити специфіку емоційної сфери, встановити типові ознаки емоцій, реконструювати ставлення людини/тварини до навколишнього світу, індивідуалізувати казкових персонажів. Основні функції емотивної лек- сики спрямовані на номінацію, вираження й опис емоцій. Установлено, що емоції в оригіналі пов’язані з кількома різновидами переживань, зокрема нега- тивними (сум, печаль, кривда, обурення, сором, нетерпіння, презирство, гнів, лють, злість, ненависть, невдоволення, самотність, помста, тривога, боязнь, страх, жах, заздрість, біль), позитивними (подив, лагідність, інтерес, згода, терпіння, вдячність, хоробрість, задоволення, радість, щастя, гордість, любов, симпатія), нейтральними (спокій), невизначеними (не страх, не сум, не радість, не щастя, не спокій). Той чи той різновид переживань указує на відповідне ставлення етносу до предметів і явищ дійсності. Домінування нега- тивних переживань свідчить про негативне ставлення німців до навколиш- нього світу, оскільки він не відповідає їхнім потребам і запитам. Показано, що в перекладі емоції об’єктивовані на рівні слова, словосполучення, речення із залученням словникових, контекстових і текстових значень та врахуванням національно-культурної традиції. Орієнтуючись на ментальність цільової аудиторії та дотримуючись норм мови перекладу, перекладач реалізує біль- шою мірою стратегію одомашнення, що передбачає три основні тактики: змістове, стилістичне та формальне адаптування. Змістове адаптування включає у себе заміну, вилучення, додавання, смисловий розвиток, стилістично апелює до антонімічного перекладу, стилістичної спеціалізації, нейтралізації або компенсації, згортання й розгортання емотивної лексики, формальне втілене через уживання структурно-функціональних елементів російської мови, які не мають аналогів у німецькій мові. Виокремлено й нейтральну переклада- цьку стратегію, яка збігається з калькуванням.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Богданський, В. Ю., and О. I. Клесов. "До статті Басса і Пайка." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Математика і інформатика, no. 2(37) (November 25, 2020): 45–53. http://dx.doi.org/10.24144/2616-7700.2020.2(37).45-53.

Full text
Abstract:
В 1984 роцi Р. Пайк та Р. Басс [1] запропонували вивчати рiвномiрнi по класу множин граничнi теореми для випадкових величин, якi залежать вiд множин з певного класу. У цiй роботi доводиться природне узагальнення теореми Басс-Пайка про рiвномiрний пiдсилений закон великих чисел для випадкових процесiв, iндексованих множинами. Замiсть сум випадкових величин по множинах, як у Басса–Пайка, ми розглядаємо бiльш загальну ситуацiю випадкових зарядiв та мiр. Оскiльки рiвномiрний закон великих чисел для випадкових зарядiв та мiр не може виконуватись для довiльного класу множин, то ми використовуємо умову Басса-Пайка про рiвномiрну малiсть мiри Лебега δ-околiв множин класу. У випадку випадкових зарядiв ми використовуємо додаткову умову про iснування мажорантної мiри. Цю умову у випадку випадкових мiр можна, звичайно, опустити. Метод доведення основного результату цiєї статтi в цiлому є модифiкацiєю методу Басса-Пайка. У рядi наслiдкiв основного результату ми наводимо вiдповiднi результати для конкретних ситуацiй. Зокрема, у наслiдку 2 ми показуємо як можна позбутися додаткової умови для випадкових зарядiв. У наслiдку 4 розглянуто випадок не обов’язково незалежних або однаково розподiлених випадкових величин. Виявляється, що замiсть цього можна лише припустити, що виконується не рiвномiрний пiдсилений закон великих чисел. Бiльше того, гранична константа у цьому результатi не обов’язково має бути невипадковою. Для такої ж постановки у наслiдку 5 показано як можна позбутися додаткової умови, яку ми накладаємо на випадковi заряди. Нарештi у наслiдку 6 розглянуто випадок, коли випадкова мiра породжується певним випадковим процесом. Ще один основний результат цiєї статтi стосується рiвномiрного пiдсиленого закону великих чисел для аналога процесу вiдновлення. Як i у випадку сум незалежних однаково розподiлених випадкових величин, цей результат справджується у припущеннi iснування першого моменту. Жодного результата стосовно такого узагальненого процесу вiдновлення ранiше вiдомо не було.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Mazepova, O. "The Metaphorical Models of the Emotional Concepts of Sadness and Joy in Persian." World of the Orient 2014, no. 4 (December 30, 2014): 123–30. http://dx.doi.org/10.15407/orientw2014.04.123.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Ananiev, Vitaly G. "N. E. Soum – the First Head of the Museum Department of the Institute of Out-of-School Education in Petrograd." Herald of an archivist, no. 4 (2020): 1228–40. http://dx.doi.org/10.28995/2073-0101-2020-4-1228-1240.

Full text
Abstract:
The revolutions of 1917 prompted a large-scale reorganization of almost all aspects of life in Russia. An important actor in its implementation was intelligentsia. Studying the biographies of the participants in that processes is important for two reasons. Firstly, it allows us to fill the gaps in the history of certain phenomena (i.e., the history of museum education in Russia). Secondly, it’s important from the point of view of prosopography, as biographies help a better understanding of certain historical types. That is important in the context of the anthropological approach to the study of revolutionary events. The object of this article is the biography of one of the personalities of the first post-revolutionary years, Nikolai Emmanuilovich Soum (1879–1926). Studying chemistry at St. Petersburg University in the 1890s–1900s, Soum to a great extent followed the path laid by his father's professional activities. However, he didn’t succeed in accomplishing his studies, perhaps on the account of his father’s death and failed family finances. In the 1910s, when working as a chemist, he joined in the activities of scientific and educational societies. The enlightenment pathos and practical application of science (his interest in photography) prepared the changes, which took place immediately after the revolution. Since 1918 Soum served in the Petrograd gubernia department of public education, and from 1919 headed the Museum department of the Petrograd Institute of Out-of-School Education. One of his first projects was system of training of museum workers, one of the first in Russia. Structural changes and unfavorable political conditions hindered the implementation of the initiative. Soum, same as earlier in the pre-revolutionary period, was pushed to the periphery of cultural life.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Palamarchuk, Liudmyla, and Iryna Shedemenko. "Statistical evaluation of temporary changes in annual precipitation in the plain territory of Ukraine." Physical Geography and Geomorphology 101-102, no. 3-4 (2020): 7–18. http://dx.doi.org/10.17721/phgg.2020.3-4.01.

Full text
Abstract:
The field of precipitation of the plain territory of Ukraine is investigated according to the data of evenly spaced 18 weather stations. The annual precipitation is analyzed for periods of different duration (from the beginning of observations at the station until 2015) and for the period 1961-2015. The main statistical characteristics are calculated, the patterns of their changes in the study area are shown. Gradient of decrease in multi-year annual precipitation for 1961-2015 (650 to 400 mm) directed from the northwest to the south and southeast of the country. The value of positive skewness and kurtosis, the coefficient of variation (0.16-0.26), on the contrary, increases in this direction. The standard deviation (91-137 mm) is maximum in the southwest and in the center of the plain part of Ukraine. It was determined that the distribution of annual precipitation can be considered normal, mainly with positive skewness and kurtosis. Multi-year fluctuations in annual precipitation are approximated by linear trend equations and a polynomial of the 6th degree. Regions with a negative and positive linear trend of annual precipitation in 1961-2015 were identified. A downward trend in precipitation was noted at stations located in a “strip” from the southwest (Chernivtsi) to the northeast (Sumy) through the center of Ukraine. In the south-west of this region (Vinnytsia), the decrease in precipitation is the greatest: the negative linear trend is statistically significant, the slope of the trend is -2.35, the coefficient of determination is 0.14; mean annual precipitation for 1991-2015 compared to 1961-1990 less by 10.5%, 53.4 mm. In the rest of the plain territory of the country, there was a tendency towards an increase in precipitation, but the positive trend for all stations is statistically insignificant. The absence of statistically significant linear trends (except for Vinnytsia) can be explained by the relative stability of the multi-year precipitation regime during this period. The use of a more complex approximation and a long time series of observations increased the trend approximation confidence, but the influence of these factors is not unambiguous for all weather stations. On the graphs of polynomial trends, the cycle manifestation in the time series of annual precipitation depends on the length of the observation series and decreases from west to east of Ukraine. The duration of the cycles is 25-30 and 35-40 years when determined according to the data of 1961-2015, and from 70 to 90 and 120 years according to the series of observations more than 100 years. In 2016-2025, as shown by estimates by the equations of polynomials of the 6th degree, a decrease in annual precipitation will prevail on the plain territory of Ukraine compared to 1961-2015. The largest decrease (by 10-13%) is likely in the central regions (Poltava, Dnipro). an increase (by 5%) - in the southwest (Vinnitsa, Chernivtsi).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Шумейко, О. В. "Засоби мовної реалізації негативного базового емоційного концепту SADNESS/СУМ в сучасній американський прозі." Мовні і концептуальні картини світу, Вип. 42, ч. 2 (2012): 487–93.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Міщук, Є. В. "МЕТОДОЛОГІЯ ОЦІНЮВАННЯ РІВНЯ БЕЗПЕКИ ЕКОНОМІКО-ВИРОБНИЧИХ ІНТЕРЕСІВ ПІДПРИЄМСТВА." Підприємництво та інновації, no. 7 (December 30, 2019): 44–51. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/7.7.

Full text
Abstract:
У статті виявлено, що підхід до оцінювання рівня безпеки економіко-виробничих інтересів підприємства, який би базувався на визначенні одного однозначного показника для всіх її складників, залишився недостатньо розробленим. Визначено, що як такий показник доцільно оцінювати величину нестачі прибутку до оподаткування (ЕВТ), яку підприємство отримує в разі недосягнення монопоказниками складників безпеки своїх заздалегідь фіксованих значень. Запропонований концептуальний підхід передбачає прямий рахунок і досить прозоре інтегрування отриманих сум нестач ЕВТ за всіма підвидами цієї безпеки, розташованими на різних рівнях її ієрархії за методом найгіршого варіанта: оцінювання кожного наступного підвиду безпеки, розташованого на більш високому щаблі ієрархії безпеки економіко-виробничих інтересів, передбачає вибір максимальної величини нестачі ЕВТ. Це робить підхід ефективним інструментом під час планування заходів щодо забезпечення економіко-виробничої безпеки підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Скрипник, Андрей, Александр Литвиненко, Надежда Болила, and Евгения Новак. "ВЫБОР И ИСПОЛЬЗОВАНИЕ КОНТРОЛЬНЫХ КАРТ В СТРОИТЕЛЬСТВЕ." Будівельні матеріали та вироби, no. 1-2(101) (April 24, 2019): 64–67. http://dx.doi.org/10.48076/2413-9890.2020-101-12.

Full text
Abstract:
Запропоновано використовувати методи статистичного управління процесами (SPC) для оцінювання параметрів будівництва і управління ними. Крім широко розповсюджених карт Шухарта, розглядаються випадки потреби у застосуванні інших засобів контролю, а саме: карти Хотелінга (при виявленні кореляції між досліджуваними параметрами процесу), карти накопичених сум (CUSUM-карти використовуються для виявлення малих поступових зсувів і відхилень від середніх значень процесу), карта ковзних середніх (MA-карта та EWMA-карта - використовуються для виявлення малих трендів у розвитку процесу), регресійні контрольні карти (RK карти - дозволяють виявити спостереження, які сильно відхиляються від середнього за вибіркою), контрольні карти Парето (використовують для виявлення чинників, які найбільше впливають на зміну якостей досліджуваного параметру). Наведено алгоритм вибору контрольних карт для оцінювання параметрів будівництва в залежності від цілей контролю і якостей оцінюваних показників
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Литвинюк, А. А. "Про типи розподіяив сум одного класу випадкових степеневих рядів з незалежними однаково розподіленими коефщієнтами." Ukrainian Mathematical Journal 51, no. 1 (January 1999): 128–32. http://dx.doi.org/10.1007/bf02487415.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Барсболд, Б. "ИРГЭДИЙН ШИЛЖИЛТ ХӨДӨЛГӨӨН, СОНГОГЧДЫН ТООНЫ ШИНЖИЛГЭЭ." Mongolian Journal of Engineering and Applied Sciences 3, no. 1 (October 14, 2021): 47–64. http://dx.doi.org/10.22353/mjeas.v3i1.39.

Full text
Abstract:
Энэ судалгааны хүрээнд сүүлийн 20 шахам жилийн аймаг хот, нийслэлийн хүн амын тооны статистик мэдээлэлд тулгуурланшилжилт хөдөлгөөний матрицыг тооцоолж гаргаж авсан. Мөн оноос он дамжих зуурт насны бүлэг хоорондын шилжилтийг тооцох насжилтын магадлалын хүснэгтийг үнэлж тогтоосон. Эдгээр үр дүнд тулгуурлан 2019-2025 оны хүн амын тоог насны ангилал, засаг захиргааны харьяаллаас хамааруулж тооцоолсон прогноз гаргав. 2020, 2021 он нь УИХ, ерөнхийлөгчийн сонгуулийн жил тул дээрх 2 тооцооллын үр дүнг нэгтгэж, аймаг, хотын хэмжээнд сонгогчдын тоог насны ангилалтайгаар тооцсон. Боловсруулсан аргачлалд тулгуурлаад сум, хороо дүүрэг, сонгуулийн тойрог зэрэг жижгэрүүлсэн болон бүс нутаг гэх мэт томсгосон аль ч ангиллаар хүн амын насны ангилалтай тоон үзүүлэлтийг тооцоолж, тодорхойлох бүрэн боломжтой. Зөвхөн сонгуулиар зогсохгүй урт хугацааны аливаа төлөвлөлтөд энэхүү боловсруулсан аргачлалыг нэвтрүүлэх бүрэн боломжтой.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Iemets, Oleg, Oleksandra Yemets, and Ivan Polyakov. "Solving of the linear optimization problem on polyarrangements with the constant sum of coordinates in the arrangements." Visnyk of Zaporizhzhya National University. Physical and Mathematical Sciences, no. 1 (2018): 4–13. http://dx.doi.org/10.26661/2413-6549-2018-1-01.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Tomchuk, O. F. "АНАЛІТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ КРЕДИТОРСЬКОЮ ЗАБОРГОВАНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 18, no. 2 (September 6, 2016): 160–64. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet6931.

Full text
Abstract:
Обґрунтовано необхідність аналітичного забезпечення управління кредиторською заборгованістю підприємства, оскільки розвиток ринкових відносин підвищує відповідальність і самостійність підприємств у виробленні і ухваленні управлінських рішень після забезпечення ефективності розрахунків з кредиторами. Збільшення або зниження кредиторської заборгованості приводять до зміни фінансового становища підприємства. Визначено основні інформаційні потреби менеджменту щодо заборгованості. Зазначено, що ефективність управління заборгованістю значно залежить від якості його інформаційного забезпечення, яке, своєю чергою, ґрунтується насамперед на аналізі наявної інформаційної бази щодо заборгованості підприємства. Досліджено методику аналізу заборгованості з метою інформаційного забезпечення управління нею, а саме: загальний обсяг кредиторської заборгованості, його динаміка; склад кредиторської заборгованості по окремих видах, за строками утворення; якість кредиторської заборгованості, що є одним із показників кредитного рейтингу і ділового іміджу підприємства; співвідношення дебіторської та кредиторської заборгованостей підприємства та показників їх оборотності. Оптимальним станом є рівність вказаних сум заборгованостей. Внесено пропозиції щодо покращення аналітичного забезпечення управління кредиторської заборгованості підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Куц, Г. М., and В. В. Нестеренко. "КОНТРОВЕРСІЙНІСТЬ ПРОЦЕСУ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ВЛАДИ НА СУМЩИНІ: ПОЛІТИКО-ІНСТИТУЦІЙНИЙ ВИМІР." Сучасне суспільство: політичні науки, соціологічні науки, культурологічні науки 2, no. 2-19 (2020): 53–68. http://dx.doi.org/10.34142/24130060.2019.19.2.05.

Full text
Abstract:
З 2014 року в Україні здійснюється реформа децентралізації влади. Побічним ефектом від реформи децентралізації, який певним чином нівелював її успіхи на Сумщині, став конфлікт між Сумською обласною радою та Сумською міською радою, що розпочався у кінці 2018 р. і набув суттєвого загострення у 2019 р. Конфлікт пов’язаний з перереєстрацією підприємств обласної комунальної власності поза територією обласного центру. Власне кажучи, така ситуація не сприяє суспільно-політичній стабільності в регіоні, оскільки існує ризик збурення громадськості. Зазначено, що через протистояння двох владних легітимних структур регіонального рівня існує ризик катастрофічного зниження рівня довіри населення до владних інститутів взагалі. Це потенційно формуватиме в очах населення образ держави як слабкої та нездатної у кризові моменти захистити своїх громадян. Через зменшення рівня надходжень податків до бюджету Сум можлива ситуація, коли будуть недофінансовані або взагалі зупинені соціальні програми та виплати мешканцям міста, що значно підірве авторитет центральної влади. Найгіршим є те, що означені ситуації протистоянь нівелюють успіхи реформи децентралізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Уянга, С., and Б. Биндэръяа. "НӨАТУС-д эцсийн хэрэглэгчийн цахим төлбөрийн баримтыг автоматаар бүртгэх хялбар шийдэл." Mongolian Journal of Engineering and Applied Sciences 1, no. 01 (September 20, 2018): 29–36. http://dx.doi.org/10.22353/mjeas.v1i01.915.

Full text
Abstract:
Нэмэгдсэн өртгийн албан татварын тухай хуулийн дагуу албан татвар төлөгч нь тухайн татварын жилд албан татвар суутган төлөгчтэй хийсэн худалдан авалтад төлсөн албан татварын 20 хүртэл хувийг буцаан олгох, сугалааны тохирлоор гэсэн 2 төрлийн урамшууллыг олгож эхэлсэн. Тус хууль хэрэгжиж эхэлсэн эхний жилийн үр дүнд 2017 онд нийт 497,465 иргэнд 31.5 тэрбум төгрөг, 2018 онд 654,168 иргэнд 78.1 тэрбум төгрөгийн буцаан олголтыг олгоод байна. Иргэдийн хувьд төлбөрийн баримтаа бүртгүүлэх идэвхтэй бүртгүүлж байгаа хэдий ч нийт хэвлэгдсэн баримтын 40 орчим хувь нь бүртгэгдэхгүй орхигдож байна. Энэ нь томоохон зах, худалдааны төв, сум суурин газарт үйл ажиллагаа эрхэлж буй татвар төлөгчид хуулийг бүрэн хэрэгжүүлэхгүй, төлбөрийн баримт олгохгүй, технологийн асуудал бүрэн шийдэгдээгүй байгаатай холбоотой. Иймээс татвар төлөгч болоод хэрэглэгч талдаа ямар нэгэн хүндрэл учруулахгүйгээр цахим баримтыг олгох, бүртгэх шийдэл шаардлагатай байна. Энэхүү өгүүлэлд бид Нэмүү өртгийн албан татварын урамшууллын систем (НӨАТУС)-д эцсийн хэрэглэгчийн цахим баримтыг автоматаар бүртгэх хялбар шийдлийг авч үзлээ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

B, Baljidmaa, Erdene-Ochir Ts, Jugjinnorov O, Garmaa L, Tungalag Ch, and Uyangaa T. "Surveillance and molecular epidemiology study of avian influenza for the migratory birds." Mongolian Journal of Agricultural Sciences 25, no. 03 (December 28, 2018): 66–73. http://dx.doi.org/10.5564/mjas.v25i03.1173.

Full text
Abstract:
Avian influenza is an acute respiratory infectious disease caused by influenza virus. In order to study avian influenza risks through migratory water birds, virus detection, identification and possibility of viruses for the mutation, 1519 bird excrement samples were collected from the lakes of Binder, Dadal, Umnudelger, Khurkh village of Khentii aimag, and Saikhan soum of Bulgan aimag in 2017-2018. Samples taken in the study were injected into the embryo chicken eggs and viral titration checked by Hemagglutination test. Real-time PCR determined subgroup of the influenza A and the reverse transcription PCR detected subtype of avian flu. Gene sequence and phylogenetic tree were studied. The study found that H3 avian influenza virus circulating in the migratory water birds. Over the years, H3 avian influenza viruses in Mongolia are similar to genetically identifiable strains of nomadic and migratory birds in Asian countries, but H3 subspecies found from east region of Mongolia in 2017, the central region in 2018 are differs, which may be dependent on bird migration routes. Нүүдлийн усны шувуудын томуугийн вирусын тандалт ба молекул эпидемиологийн судалгаа Хураангуй: Шувууны томуу нь инфлюенц вирусаар үүсгэгддэг, амьсгалын замын цочмог халдварт өвчин юм. Нүүдлийн усны шувуудаар дамжих томуугийн эрсдлийг судлах, вирус илрүүлэх, идентификаци хийх, вирусын мутаци үүсэх боломжийг судлах зорилгоор 2017-2018 онуудад Хэнтий аймгийн Биндэр, Дадал, Өмнөдэлгэр, Хурх тосгон, Булган аймгийн Сайхан сум орчмын нууруудаас 1519 шувууны сангасны дээж авч шинжлэв. Судалгаанд авсан сангасны дээжийг хөврөлжүүлсэн тахианы өндгөнд халдвар хийн, цус наалдуулах урвалаар вирусын таньцыг тогтоов. Бодит хугацааны ПГУ-аар томуугийн А хүрээг, буцаан хувиргах ПГУ-аар вирусын дэд хэвшлийг тодорхойлов. Нуклеотидын дараалал тогтоож, вирусын удам зүйн зураглал гаргав. Судалгаагаар нүүдлийн усны шувуудад сул хоруу чанартай шувууны томуугийн H3 хэвшлийн вирус эргэлдэж байгааг тогтоов. Дээрх хугацаанд Монголд илэрсэн H3 шувууны томуугийн вирус нь удам зүйн хувьд Азийн орнууд дахь нүүдлийн болон тэжээвэр шувуудаас илэрсэн омгуудтай төстэй боловч 2017 онд Монгол орны зүүн бүс болон 2018 онд төвийн бүсээс илэрсэн H3 дэд хэвшил нь хоорондоо ялгаатай байгаа нь шувууны нүүдлийн замналаас хамааралтай байх боломжтой. Түлхүүр үг: Шувууны томуу өвчин, тандалт, сул хоруу чанартай шувууны томуу (СХШТ), вирус, хэвшил
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Мельник, А. В., В. І. Троценко, and С. О. Говорун. "Винос основних елементів живлення рослинами соняшнику залежно від сортових особливостей, попередників і норм мінеральних добрив в умовах північно-східного Лівобережного Лісостепу України." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 1-2 (June 26, 2015): 25–28. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2015.1-2.03.

Full text
Abstract:
У 2009–2011 роках на кафедрі рослинництва Сум-ського НАУ було проведено польові досліди з різнимигенотипами соняшника. Матеріалом для дослідженьбули районовані для зони Лісостепу сорти та гібридсоняшнику: сорт олійного напряму використання –Сумчанин, сорт кондитерського використання –Онікс та високоолеїновий гібрид Еней. Попередника-ми були: пар, сидерат (редька олійна), пшениця ози-ма, ячмінь ярий та кукурудза на силос. За результа-тами досліджень встановлено, що застосування доб-рив на посівах соняшнику обумовило зменшення ви-трат на формування одиниці продукції азоту та ка-лію. Внесення N30P30K30 сприяло зменшенню витратазоту на 0,9 кг/га, а калію на 6,1 кг/т. ЗастосуванняN60P60K60 зменшило витрати азоту на 0,9 кг/га, акалію на 8,8 кг/т, порівняно з контролем. Витратифосфору майже не змінювались. According to the research it was found thatfertilizers’ application on sunflower crops causedthe cost reduction of nitrogen and potassium per unityield formation. Application of N30P30K30 resultsreducing of nitrogen’s consumption to 0,9 kg/ha andpotassium to 6,1 kg/t. Application of N60P60K60reduced the use of nitrogen to 0,9 kg/ha andpotassium – to 8,8 kg/ton, compared with thecontrol. Use of phosphorus were unchanged.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Perga, Tetiana. "National-Patriotic Education of Ukrainian Youth in the CYM Ranks in Canada and Australia (1950’s – 1960’s)." American History & Politics Scientific edition, no. 8 (2019): 57–66. http://dx.doi.org/10.17721/2521-1706.2019.08.06.

Full text
Abstract:
The purpose of the article is to analyze the positive experience of the Ukrainian diaspora in the implementation of national-patriotic education of youth in the 1950s and 1960s. The task of the research is to compare the situation in the countries located on different continents – Canada and Australia. The object of the research is the activities of the Union of Ukrainian Youth – SUM. This scientific problem has still remains the “white spot” in the Ukrainian studies. It has proved that the concept of national-patriotic education of the youth formed in Canada in the 1950s-1960s on the initiative of political migrants of the third wave of Ukrainian emigration. Great role in this process played WCFU. This determined the necessity to prepare the potential human resources for the struggle with the Soviet totalitarian regime: future fighters had to identify themselves with Ukrainian nation, love Ukraine and want its independence. The tasks of the Ukrainian educational system, the purpose of the educational ideal of Ukrainians in the diaspora, the main principles and directions of national-patriotic education has investigated. The main institutions that were to implement them have identified, such as following: church, school, family, youth organizations, cultural and educational societies. It have concluded that the main principles of national and patriotic education of Ukrainians were realized in both countries, and much attention was paid in this context to the development of Ukrainian schooling, preserving and spreading of Ukrainian culture, camps. In spite of significant difficulties, in the 1950s-1960s CYM СUM activities in Canada and Australia have brought a number of positive results. In particular, it promoted the unity of Ukrainian youth, the education of patriotism, self-identification, and continuity of traditions of national liberation struggle. At the same time, the nature of the measures implemented in these countries determined by the peculiarities of living in the countries of the new settlement, the size of the diaspora and its financial resources. In this context, CYM activities in Canada was more complex.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Черняхович, І. Е. "СТОРОНИ ПУБЛІЧНО-ПРАВОВОГО СПОРУ У СФЕРІ ДЕРЖАВНО-СЛУЖБОВИХ ВІДНОСИН І ЇХ АДМІНІСТРАТИВНО-ПРОЦЕСУАЛЬНА ПРАВОСУБ’ЄКТНІСТЬ." Прикарпатський юридичний вісник, no. 1(26) (November 28, 2019): 186–91. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i1(26).36.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена характеристиці адміністративно-процесуальної правосуб’єктності сторін публічно-правового спору у сфері державно-службових відносин, формулюванню пропозицій щодо вдосконалення чинного процесуального законодавства. Виділено загальну адміністративну процесуальну правосуб’єктність сторони та спеціальну. Загальна складається із загальної адміністративної правоздатності та дієздатності. Спеціальна складається зі спеціальної адміністративної процесуальної правоздатності та дієздатності. Умовою наявності у суб’єкта владних повноважень адміністративної процесуальної правоздатності є організаційний характер виконуваних ним повноважень, що можуть носити характер; безпосередньої організації певної підсистеми в системі державної служби; підтримання зазначеної підсистеми в актуальному стані. Виділення спеціальної адміністративної правоздатності зумовлюється адміністративним матеріальним статусом особи як державного службовця конкретного виду державної служби, зокрема висуванням до неї додаткових вимог, зумовлених характером конкретного виду державної служби. Виявлено, що з метою забезпечення правового регулювання вирішення судом звернень позивачів – центрів зайнятості населення до органів державної влади зі зворотною вимогою про відшкодування сум виплаченої допомоги по безробіттю в разі поновлення на службі державного службовця, доцільно: внести зміни до назви ст. 283 Кодексу адміністративного судочинства України, виклавши її в наступній редакції: «Особливості провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів, центрів зайнятості населення»; внести відповідні зміни до тексту зазначеної статті. Перспективним напрямом подальших наукових досліджень є організаційний характер діяльності суб’єкта владних повноважень як критерій віднесення публічно-правового спору у сфері державно-службових відносин до юрисдикції адміністративного суду.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

ІНДУТНИЙ, В. В., О. Г. ЗОЛОТАРЬОВА, and О. Б. ПОХОДЯЩА. "ТОВАРОЗНАВЧА ОЦІНКА ТА ПРОГНОЗУВАННЯ ВАРТОСТІ ІКОН." Товарознавчий вісник 1, no. 14 (March 12, 2021): 182–204. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2021-14-18.

Full text
Abstract:
Мета. Опис одного з можливих способів оцінки якості та прогнозування вартості іконописних творів, а також опис прикладів такої оцінки, які є обґрунтованими результатами досліджень стану ринку відповідних товарів. Методика. Для досягнення поставленої мети були використані методи протокольного порівняльного аналізу зразків, що підлягають оцінці, з окремими об’єктами, виділеними в системі споріднених об’єктів, які вже оцінені та представлені на відкритому ринку. Таким чином, досягаються вимоги щодо обґрунтованості, відтворюваності та доступності для верифікації результатів прогнозування, а також їх корекції при наявності змін на антикварному та мистецькому ринках. Результати. За результатами досліджень встановлено, що в основі формування уявлень про якість лежать гуманітарні потреби особистості в справлянні соціокультурних обрядів «причастя-відлучення» та «обдаровування-віддаровування». Водночас, в основі формування цінових покажчиків на ринку, головне значення відіграють фінансові можливості потенційного покупця. Номенклатурне визначення якості ікон встановлюється на основі врахування сукупності корисної інформації про них, яку обліковують за допомогою відповідей на критеріальні запитання, описані в спеціальному протоколі. Прогнозовані показники вартості ікон потрібні для визначення можливих фінансових збитків у разі втрати пам’ятки культури або наявності майнових спорів; як орієнтовні показники можливої ринкової вартості (за умови наявності попиту) або показники в фінансових операціях – страхові суми, вартість застави, вартість оренди та інше. Прогнозування вартості не можна здійснювати за кінцевими результатами аукціонних торгів споріднених предметів, адже у цьому випадку рефлекторно враховується невмотивована компонента, пов’язана з індивідуальними суб’єктивними потребами покупців. За участі в аукціонних торгах важливим фактором успіху слід вважати швидкий вихід предмета до рівня першої кваліметричної точки. Активність учасників ринку в цьому інтервалі дозволяє більш ґрунтовно передбачити результати у межах перша-друга кваліметрична точка. Наукова новизна. Розроблено оптимальну за часом виконання методику прогнозування вартості ікон для задоволення потреб професійних оцінювачів в завданнях визначення рівня фінансових збитків в результаті втрати пам’ятки культури (або часткової втрати), обґрунтування страхових сум, облікової вартості, очікуваних вартісних показників при продажу на вільному ринку, а також в операціях оренди, застави, оцінки безхазяйного майна. Практична значимість. Проведено дослідження сучасного ринку ікон, виділено основні чинники формування уявлень про їх якість та розроблено теоретичні товарознавчі засади для здійснення оцінки якості та прогнозування вартості. Зазначені розробки мають високе практичне значення: сприятимуть збереженню цієї групи художніх та історичних пам’яток й впровадженню відповідних знань в сферу культури, національного виховання й освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Цэенханд, Ц., Т. Батсүх, and Б. Биньеэ. "УЛЗ ГОЛ ОРЧМЫН ХОНИНЫ АЖ АХУЙ БИОЛОГИЙН ЗАРИМ ОНЦЛОГ." Mongolian Journal of Agricultural Sciences 14, no. 1 (February 6, 2016): 65–69. http://dx.doi.org/10.5564/mjas.v14i1.580.

Full text
Abstract:
МААЭШХүрээлэн, Дорнод аймгийн Дашбалбар сумын хамтарсан судалгааны баг батлагдсан арга зүйн дагуу тус суманд олон жил ардын селекцийн аргаар үржүүлж ирсэн Улз гол орчмын хонины аж ахуй, биологийн онцлог, ашиг шимийн үндсэн параметрийг тогтоох иж бүрэн судалгааны ажлыг 2012-2014 онуудад явуууллаа. Судалгаагаар Буриад хонь нь чийрэг бие цогцостой, тэгш өндөрдүү, ууц ялимгүй өргөгдсөн, өргөн, гүн цээжтэй, өтгөн богино, ямаархаг ноостой, сүүл богино, зузаан, голдуу шар, бор, хар халзан, хундан зүстэй, цээжирхэг, жин ихтэй махны хонь юм. Эм хонины ашиг шимийн үндсэн параметр:Сэрвээ өндөр 69.0 см, хондлойн өндөр 69.5 см, биеийн ташуу урт 70.8 см, цээжний гүн 30.0 см, цээжний өргөн 21.0 см, цээжний бүслүүр 94.0 см, шилбэний бүслүүр 8.1см, төрөх үеийн жин 3.7кг, хаврын амьдын жин 44.5 кг, намрын амьдын жин 59.5 кг, нядалгын жин 30.0кг, нядалгын гарц 49.6%, 1кг ясанд ноогдох мах, өөх 5.5кг, махны чийг 54.5%, тослог 28.95%, уураг 16.4%, эрдэс 0.71%, илчит чанар 3346 ккал, ноосны гарц 1.7кг байв. Илүү нугаламтай хонь сүргийн 8-10 %-ийг эзэлнэ. Сүүлийн 5 жилийн дундажаар 100 эхээс 88.9 %, зүй бусын хорогдол 0.9% байгаа нь улсын дундажаас төл бойжилтоор 5.1% илүү, зүй бусын хорогдол 4.6% бага байна. Буриадуудын мал аж ахуй эрхлэх арга барил шингэсэн, ардын селекцийн аргаар өсгөн, мөн чанараа эвдэлгүйгээр үржсээр ирсэн өвөрмөц популяци Дорнод аймгийн Дашбалбар сум болон Баяндун, Цагаан-Овоо зэрэг сумдуудад байна.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Lahoida, M., O. Yaremko, and L. Arkhypova. "ТЕНДЕНЦІЇ ЧАСОВОГО РОЗПОДІЛУ КЛІМАТИЧНИХ ПОКАЗНИКІВ НА ТЕРИТОРІЇ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ." Ecological Safety and Balanced Use of Resources, no. 1(19) (July 11, 2019): 34–42. http://dx.doi.org/10.31471/2415-3184-2019-1(19)-34-42.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є встановлення тенденцій і закономірностей просторово-часового розподілу кліматичних показників на території Івано-Франківської області шляхом статистичної обробки матеріалів метеорологічних спостережень. За допомогою програмного продукту Caterpillar SSA 3.40 метод сингулярного спектрального аналізу був апробований для прогнозних моделей динаміки гідротермічного коефіцієнта по Івано-Франківській області та відхилення від норми сумарної річної кількості опадів та середньорічної температури повітря за даними метеостанцій Івано-Франківської області за період 1990-2018 рр. на прогнозну перспективу до 2028 р. Новизна наукової роботи полягає в тому, що дістало подальшого розвитку дослідження тенденцій і закономірностей змін клімату для території Івано-Франківської області шляхом встановлення прогнозної динаміки показників температури та місячних сум опадів, що ґрунтується на обробці багаторічних матеріалів метеорологічних спостережень метеостанцій Яремче, Пожижевська, Коломия, Івано-Франківськ та Долина. Побудовані методом сингуляторного спектрального аналізу прогнозні моделі відхилення від норми кліматичних показників на період до 2028 р., доводять, що глобальне потепління клімату для території Івано-Франківської області принесе підвищення температурних показників, збільшення кількості опадів та зниження гідротермічного коефіцієнту. Гідротермічний показник має поступову тенденцію до зменшення, що підтверджує загальні кліматичні зміни в Івано-Франківській області. Однак значення ГТК на прогнозний період залишатимуться значно вищими одиниці, отже посухи Івано-Франківській області не загрожують. Результати досліджень можуть бути використані для прогнозних оцінок змін кліматичних параметрів в межах області з метою прийняття рішень адаптації до глобальних кліматичних змін, у навчальному процесі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Мелкумова, Т. В., and В. М. Зінченко. "Семантичні групи предикативних прислівників у художніх творах Олександра Довженка." Alfred Nobel University Journal of Philology 20, no. 2 (2020): 213–18. http://dx.doi.org/10.32342/2523-4463-2020-2-20-22.

Full text
Abstract:
У статті аналізуються семантичні групи предикативних прислівників у художніх творах О. До- вженка. Кількісний аналіз використання предикативних прислівників у творах О. Довженка вия- вив значну кількість слів на означення стану з модальним відтінком, прислівників на позначення фізичного, психічного, інтелектуального й емоційного стану людини та помірне вживання предика- тивних прислівників на позначення стану середовища, яке оточує персонажів. З-поміж предикатив- них прислівників на позначення стану з модальним відтінком присутні предикативні прислівники, що відображають зорові відчуття персонажів, передають емоційну оцінку змісту інформації (пе- реважно це важкі настрої), служать для встановлення оптимального мовного контакту орато- ра зі слухачем, виражають звертання до співрозмовника з помітною імперативністю, указують на обов’язковість / необов’язковість певних дій, на можливість виконання певних дій, на часове об- меження терміну виконання певної дії. До предикативних прислівників на позначення фізичного, психічного, інтелектуального, емоційного стану людини і взагалі істоти належать такі, що виража- ють негативні емоції персонажів (сум, важкість на душі, досаду, прикрість тощо), характеризують фізичний стан персонажів, позначають позитивні психічні й емоційні стани осіб. До семантичної гру- пи предикативних прислівників на позначення стану середовища, яке оточує персонажів творів, на- лежать ті, що активізують слухові та зорові відчуття читачів, відображають відчуття неістот, познача- ють позитивні явища в середовищі, яке оточує персонажів творів. Дослідження є перспективним у напрямі з’ясування прагматичної функції предикативних прислівників у художніх творах О. Довжен- ка задля збагачення відомостей про творчу майстерність видатного митця.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Bilyi, Valerii O., and Oleksandr G. Bilyi. "Знаходження скінченних сум, добутків та границь деяких числових послідовностей. Ч. 1. Застосування методів елементарної математики та основних понять теорії границь числових послідовностей." Mathematics in Modern Technical University 2019, no. 2 (December 28, 2019): 61–74. http://dx.doi.org/10.20535/mmtu-2019.2-061.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Трумко, О. М. "МОВНІ ЗАСОБИ СТВОРЕННЯ ОБРАЗІВ ДІТЕЙ У ХУДОЖНІХ ТВОРАХ І. ФРАНКА." Nova fìlologìâ 2, no. 81 (June 23, 2021): 164–70. http://dx.doi.org/10.26661/2414-1135-2021-81-2-24.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано образи дітей з погляду їхньої соціальної ролі в сім’ї, зокрема виявлено мовні засоби, які І. Франко використовує для творення образів синів і доньок. Засоби мовної репрезентації образів дітей висвітлено у зв’язку з їхнім віком: дошкільний, молодший шкільний, юнацький та дорослий. Встановлено, що у творах І. Франка подана інформація про вік дітей, соціальний статус, зовнішній вигляд (риси обличчя, розмір і колір очей, волосся, статура, одяг), риси характеру, світогляд, рівень розумових здібностей, особливості мовлення, самооцінку, поведінку в соціуму. Є інформація про схожість / несхожість із батьками, поведінку дітей у сім’ї, ставлення до них оточення. Для створення образів дітей письменник використовує іменники, прикметники / дієприкметники (виступають у ролі епітетів), числівники, дієслова, фразеологізми, метафори, порівняльні звороти тощо. Ці засоби забезпечують презентацію синів і доньок у художніх творах. Встановлено, що для дітей дошкільного віку визначальними є такі характеристики: наївний світогляд, занижена самооцінка, рівень розумових здібностей – невисокий, вони ще не вміють висловлювати свою думку та поводитися відповідно до очікувань батьків / соціуму. Діти молодшого шкільного віку мають додаткові соціальні ролі, є схожими / несхожими з батьками, у них є почуття гумору, високі інтелектуальні здібності, належна поведінка в соціумі. Для них характерні певна хворобливість і сум. Вони відчувають страх перед батьками. Діти юнацького та дорослого віку, зокрема сини, у художніх творах представлені позитивно та негативно, що показує різниця у ставленні до батьків та оточення. Доповнює негативно представлений образ сина суспільна думка, показуючи його як нечесну людину. Отже, у художніх творах І. Франка представлено образи дітей різних вікових категорій, кожна з яких має свої особливості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Труш, Ю., and Н. Кудренко. "СПРОЩЕНА СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ, ОБЛІКУ ТА ЗВІТНОСТІ СУБЄКТІВ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ОСОБЛИВОСТІ ОПОДАТКУВАННЯ." Financial and credit activity problems of theory and practice 5, no. 40 (November 8, 2021): 120–26. http://dx.doi.org/10.18371/fcaptp.v5i40.244912.

Full text
Abstract:
Анотація. Розглянуто і досліджено сучасний стан й особливості сплати податків суб’єктами бізнес-підприємцями, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності в Україні як особливого податкового режиму, що впроваджений для зниження податкового тиску й стимулювання і мотивування розвитку вітчизняного бізнесу. Розглянуто два аспекти управління оподаткуванням в контексті регулювання розвитку малих і середніх підприємств та основну нормативно-правову і законодавчу базу з обраної тематики дослідження. Установлено, що в сучасному податковому світі існує чотири групи платників єдиного податку згідно із спрощеною системою оподаткування, обліку та звітності в Україні. Окреслено основні економічні засади ведення обліку доходів підприємців, що застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, терміни сплати податків і порядок подання фінансової звітності 2021 року. Проаналізовано рентабельність операційної діяльності та діяльності підприємств за видами економічної діяльності 2020 року, що застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності й податкові надходження сум єдиного податку та податку на прибуток до державного бюджету протягом 2015—2020 років. Охарактеризовані головні переваги і недоліки в застосуванні спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності в Україні, які притаманні досліджуваній системі оподаткування в сучасному вітчизняному інтеграційному конкурентному економічному просторі. За результатами проведеного дослідження зроблено висновки про необхідність удосконалення спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності за рахунок усунення недоліків унаслідок внесення податкових змін у законодавство, що регулює сферу спрощеної системи оподаткування, наприклад через зменшення відсоткової ставки єдиного соціального внеску. Ключові слова: підприємство, оподаткування, облік, звітність, єдиний податок, фізична особа. Формул: 0; рис.: 0; табл.: 4; бібл.: 12.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography