Academic literature on the topic 'Сульфатна целюлоза'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Сульфатна целюлоза.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Сульфатна целюлоза"

1

Osyka, Victor, Leonid Koptiukh, Volodymyr Komakha, and Olga Shulga. "ХАРАКТЕРИСТИКА МІКРОСТРУКТУРИ ТА ВЛАСТИВОСТЕЙ ПАПЕРУ РІЗНОЇ ЩІЛЬНОСТІ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 3(17) (2019): 267–74. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2019-3(17)-267-274.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Властивості паперу обумовлені багатьма чинниками, зокрема композицією волокнистих напівфабрикатів, характером помелу волокнистих матеріалів, введенням в паперову масу наповнювачів та модифікуючих добавок, режимом відливу та сушіння тощо. Серед технологічних факторів, що мають найбільший вплив на властивості паперу, чільне місце посідають операції каландрування та остаточної обробки, під час яких у значних інтервалах можна змінювати щільність паперового полотна. Постановка проблеми. Для отримання паперу із заданими властивостями проводять його ущільнення на суперкаландрі. При цьому додаткове ущільнення композиції паперу також сприяє підвищенню непроникності за рахунок зміни характеру розподілу й ущільнення целюлозних волокон та загальної кількості пор у його структурі. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Були розглянуті останні публікації щодо можливості отримання паперу із заданими властивостями шляхом керованої зміни мікроструктури паперового полотна у процесі каландрування. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Дослідження властивостей паперу, що піддається ущільненню до різного ступеня у процесі виготовлення, за інших рівних умов, має актуальний науковий та практичний інтерес, зокрема, для виготовлення матеріалів із заданим комплексом споживних властивостей. Постановка завдання. Мета дослідження полягає у виявленні особливостей мікроструктури паперу різної щільності, виготовленого за інших рівних умов, та встановленні впливу ступеня ущільнення паперу в процесі виготовлення на його властивості. Виклад основного матеріалу. Проведено порівняльні дослідження структурних характеристик паперу для вологоміцного водо- та жиронепроникного пакувального матеріалу, виготовленого із сульфатної целюлози розмеленої до ступеня 75 °ШР із різним ступенем ущільнення. Досліджено чотири зразки паперу різної маси квадратного метра площі та щільності. Охарактеризовано їхню мікроструктуру та абсорбційні, бар’єрні та міцнісні властивості. Висновки відповідно до статті. Експериментальним шляхом встановлено оптимальний рівень щільності – 0,75-0,85 г/см3. Білена та небілена сульфатна целюлоза із хвойних порід деревини визначена як найбільш придатна для отримання паперу-основи, що може використовуватись для виробництва паперових пакувальних матеріалів із заданими властивостями для волого- і жировмісної продукції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Є. Скнар, Юрій, Тетяна В. Гриднєва, Анна О. Ляшенко, Павло В. Рябік, Ірина В. Скнар, and Єгор А. Гриднєв. "ДОСЛІДЖЕННЯ КІНЕТИКИ ТЕРМІЧНОГО РОЗКЛАДАННЯ РИСОВОГО ЛУШПИННЯ, ОЧИЩЕНОГО ВІД ЦЕЛЮЛОЗИ." Journal of Chemistry and Technologies 29, no. 1 (April 29, 2021): 128–36. http://dx.doi.org/10.15421/082112.

Full text
Abstract:
Актуальним завданням сучасного матеріалознавства є підвищення характеристик матеріалів при зниженні енерговитрат і екологічного навантаження на навколишнє середовище при їх синтезі. Одним з матеріалів надзвичайно широкого спектру призначення є силіцій (IV) оксид. Вимоги до його експлуатаційних характеристик на сучасному рівні зводяться до отримання нанорозмірного аморфного силіцій (IV) оксиду високої чистоти. Екологізація виробництва силіцій (IV) оксиду може бути досягнута використанням в якості поновлюваної і дешевої сировини відходів рисового виробництва – рисового лушпиння. Технологія отримання силіцій (IV) оксиду з рисового лушпиння є менш енерговитратною в порівнянні з традиційною переробкою кварцу і рівень забруднюючого впливу на навколишнє середовище такої технології істотно нижче. Для отримання силіцій (IV) оксиду з рисового лушпиння з високим ступенем чистоти в даній роботі запропоновано проводити перед термообробкою рослинної сировини екстракційний витяг аморфної складової целюлози. Ця операція проводилась за температури 100 °C протягом 6 годин при перемішуванні пульпи в 15 %-му розчині сульфатної кислоти. Аналіз фазового складу силіцій (IV) оксиду, отриманого з рисового лушпиння після кислотної обробки, показав, що аморфна фаза SiO2 може бути одержана в діапазоні температур 600–650 °C На підставі результатів дослідження кінетики термодеструкції рисового лушпиння в неізотермічному режимі запропонована математична модель процесу, яка дозволяє визначати ступінь розкладання рисового лушпиння в залежності від температури його термообробки. Це необхідно для проектування обладнання з переробки рисового лушпиння в виробництві силіцій (IV) оксиду високої чистоти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Трембус, Ірина, and Сергій Сиротюк. "Екологічно безпечна технологія одержання мікрокристалічної целюлози з волокон конопель." Матеріали міжнародної науково-практиченої конференції "Екологія. Людина. Суспільство", May 20, 2021, 258–62. http://dx.doi.org/10.20535/ehs.2021.232944.

Full text
Abstract:
Завдяки своїм цінним властивостям целюлоза успішно знаходить застосування не лише у виробництві картонно-паперової продукції, але і в інших галузях промисловості: хімічній, харчовій, фармацевтичній, косметичній. Обгрунтовано необхідність використання альтернативних джерел сировини для отримання мікрокристалічної целюлози. Експериментально встановлено, що використання КОН у порівнянні з NaOH за лужної обробки рослинної сировини є більш ефективним і дозволяє зменшити вміст мінеральних речовин на 0,52 - 1,09 %. Проведення пероцтового варіння дозволяє отримати целюлозу з низьким вмістом залишкового лігніну та високою білістю. Встановлено, що за витрат трилону Б 20 % від маси а.с.с., рН-3 відбувається максимальне зниження мінеральної складової (до 0,21 %). Показано, що під час гідролізу органосольвентної целюлози із волокон конопель розчином 2,5 % сульфатної кислоти за температури 90 С, тривалістю 90 хв. призводить до одержання мікрокристалічної целюлози. Встановлено, що використання запропонованої технології дозволяє отримати мікрокристалічну целюлозу із волокон конопель, яка відповідає вимогам Європейської фармакопеї. Одержаний продукт рекомендується в якості наповнювача при виробництві твердих лікарських форм, або стабілізатора й емульгатора в косметичній промисловості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бікінєєв, Олексій, Віта Галиш, Дмитро Старокадомський, and Микола Гомеля. "Ефективна утилізація твердих відходів виробництва паперу." Матеріали міжнародної науково-практиченої конференції "Екологія. Людина. Суспільство", May 20, 2021, 92–94. http://dx.doi.org/10.20535/ehs.2021.232997.

Full text
Abstract:
Паперові фабрики є одним з важливих джерел антропогенного навантаження через велике споживання прісної води в технології виробництва паперу. Тому поверхневі води зазнають значного впливу від целюлозно-паперової промисловості. Через складність технологічного процесу виготовлення паперу та картону існує потреба у великій кількості прісної води, а також для промивання технологічного обладнання. В результаті утворюються стічні води з великим вмістом шламу та розчинних речовин. Основним джерелом утворення забруднених стічних вод є виробництво целюлози, в основі якої лежать сульфатні та сульфітні методи варіння деревини та вибілювання напівфабрикатів із використанням сполук хлору. Завдяки виробництву целюлози та паперу утворюється значна кількість рідких та твердих відходів. Тому сьогодні важливо знайти способи контролювати кількість цих відходів та вибрати раціональні шляхи їх утилізації. Що зменшить антропогенне навантаження на гідросферу, а також у разі повторного використання сировини, зменшить вартість основних продуктів. В даний час для захоронення твердих відходів у промислових масштабах застосовується лише звалища або спалювання, що негативно впливає на навколишнє середовище. В якості альтернативи можна розглянути можливість їх застосування як компонентів епоксидних композитів. Метою роботи є вивчення впливу витрати твердих волокнистих відходів на фізико-механічні властивості епоксидних композитів. Тверді відходи паперової промисловості від системи переробки паперу у вигляді волокнистого матеріалу використовувались як сировина. Для приготування композитів використовували комерційні епоксидні смоли CHS-EPOXY520 та поліетиленполіамін. Дослідження властивостей композитів свідчить про хорошу взаємодію між епоксидним полімером та відпрацьованими волокнистими матеріалами завдяки тому, що обидва досліджувані матеріали містять достатню кількість гідроксильних груп. Взаємодія між функціональними групами обох матеріалів визначає високу міцність та гнучкість отриманих композитів. Загалом можна сказати, що тверді відходи виробництва паперу можна розглядати як перспективний матеріал для використання в якості добавки в епоксидних композитах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Сульфатна целюлоза"

1

Риляков, Ілля Леонідович. "Підвищення ефективності технології виробництва сигаретного паперу." Master's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/38492.

Full text
Abstract:
Актуальність теми. Розширення сировинної бази целюлозно-паперової галузі України за рахунок використання целюлози з відходів сільського господарства. Виробництво сигаретного паперу та забезпечення стабільності його якості шляхом використання новітніх досягнень в паперовому виробництві та сучасних технологій одержання целюлози. Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є вивчення особливостей сигаретного паперу та вдосконалення технології його виробництва для підвищення якості продукції. Для досягнення вказаної мети було поставлено наступні задачі: - ознайомлення з властивостями сигаретного паперу; - одержати солом'яну целюлозу окисно-органосольвентним способом делігніфікації та дослідити її паперотворні властивості; - вдосконалити технологічний процес виробництва сигаретного паперу; - вибрати і розрахувати основне технологічне обладнання. - провести аналіз потенціалу даної роботи до використання у стартапі. Об’єкт дослідження: процеси одержання соломяної целюлози та виготовлення сигаретного паперу. Предмет дослідження: технологічні параметри процесу делігніфікації січки пшеничної соломи, параметри процесів формування, пресування, проклеювання і сушіння паперового полотна. Методи дослідження: для визначення впливу технологічних параметрів одержання целюлози використовували хімічні, фізико-хімічні та фізико-механічні методи аналізу. Обгрунтування іноваційних рішень в технологічному потоці базувалося на теоретичних методах аналізу. Практичне значення одержаних результатів: запропонований технологічний потік з виробництва виробництва сигаретного паперу з використанням соломяної целюлози дозволить покращити якість готової продукції та зменшити її собівартість. Апробація результатів дисертації: Основні положення дисертаційної роботи доповідалися та обговорювалися на міжнародній закордонній конференції IV international scien-tific and practical conference The world of scitnce and innovation, London, United Kingdom, 11-13 november, 2020 р.
Theme actuality. Expansion of the raw material base of the pulp and paper industry of Ukraine due to the use of pulp from agricultural waste. Production of cigarette paper and ensuring the stability of its quality through the use of the latest advances in paper production and modern technologies for pulp production. The purpose and objectives of the study. The purpose of the dissertation is to study the features of cigarette paper and improve the technology of its production to improve product quality. To achieve the goal, you need to solve the following tasks: - acquaintance with the properties of cigarette paper; - to obtain straw cellulose by oxidative-organosolvent method of delignification and to investigate its paper-forming properties; - to improve the technological process of cigarette paper production; - select and calculate the main technological equipment. - to analyze the potential of this work for use in startups. Object of study: the process of making document paper. Subject of study: processes of production of straw cellulose and production of cigarette paper. Methods of study: technological parameters of the process of delignification of wheat straw chips, parameters of the processes of forming, pressing, gluing and drying of paper web. The practical value of the obtained results: the proposed technological stream for the production of cigarette paper with the use of straw pulp will improve the quality of finished products and reduce its cost. Approval of the thesis results: The main provisions of the dissertation were reported and discussed at the international international conference IV international scien-tific and practical conference. The world of science and innovation, London, United Kingdom, 11-13 November, 2020.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography